לא ייאמן כי יסופר

ההדחה ברבע הגמר היא לא אסון, הדרך דווקא כן. כמה הערות על אתמול בערב ובכלל

  1. המטרה המקורית היתה לכתוב לכם טור ארצות הברית, אחרי כמעט חודש ביבשת שמעבר לאוקיינוס. הפעם זה לא יקרה.
  2. לא לקחתי בחשבון את רומא, אף אחד לא לקח אותם בחשבון. חוץ מארנסטו. הוא הגיע לשחק כאילו הוא לאס פאלמאס שמגיעה לשחק בקאמפ נואו. במשך המשחק התפללנו, אני והצופים הקבועים שאיתי, שהשלישי כבר יכנס. רק אז ארנסטו (קל יותר לכתוב את זה מוולוארדה) הבונקריסט יכניס שחקן התקפי למשחק. ובאמת, דקה לפני השער הוא עוד הוריד את המהנדס אינייסטה, אחד שמסוגל להכריע משחק בשנייה (צ'לסי זוכרים? לא 2009, 2018) והכניס במקומו את גומש שלא מסוגל לתת פס. רגע מכמיר לב של מאמן ברצלונה שב-2-0 מת ללכת הביתה בשלום ומכניס שחקן הגנתי (נניח, בפועל שחקן שלא תורם כלום) במקום סטאר התקפי. ואני כבר לא מדבר על העובדה שבברצלונה ההגנה הטובה ביותר היא החזקת הכדור ואת זה אינייסטה גם בגיל שמונים ושש יעשה טוב מגומש.
  3. מדהים איך במשחק אחד הצליח ארנסטו להרוס קרדיט של עונה שלמה. נכון, אני ואחרים בוכים כבר חצי שנה שהכדורגל לא משהו, שהסגנון לא בדיוק בארסה, אבל סותמים את הפה בגלל התוצאות. ועכשיו? כולנו בוגרי בארסה שעפה אחרי בונקר של צ'לסי, או בארסה שלא מצליחה לפצח את ההגנה של אתלטיקו. אבל בארסה שמקבלת בראש ברומא ומשחקת על תוצאה? בארסה שעולה עם סרג'י פאקינג רוברטו חלוץ? בארסה שבשלב מסוים הקישור וההתקפה שלה מונים את בוסטקס, רקיטיץ, גומש וסרג'י רוברטו ב-י-ח-ד? כלומר בערך אפס שחקנים יצירתיים בהתקפה??? בארסה שלנו יודעת לנצח בגדול, להפסיד בגדול ולרדת בראש מורם. אבל לעלות למגרש בראש מורד? בארסה שלנו באה בתקופה הכי גרועה שלה לברנבאו והוציאה 4-3. עם כל הלב, עם כל ההתקפה. בארסה של אתמול הגיעה לאולימפיקו המתפרק של רומא, קבוצה בינונית ומטה, וחלמה לחזור הביתה בשלום. רומא קלטה את העניין, ועשתה מה שהיא צריכה לעשות. להוריד את הכובע למועדון שעלה לחצי בזכות גדולה.
  4. והאמת היא שבארסה של העונה מקיימת את הפסוק: "אפשר לעבוד על כולם חלק מהזמן, או על חלק מהאנשים כל הזמן, אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן". בתחילת העונה אומטיטי וטר שטגן שיחקו כדורגל מפלצתי. הם שמרו איזורית וסגרו את השער לבד. בהמשך העונה סוארס התעורר לחודשיים מופלאים וכמעט לאורך כל הדרך היה לנו את מסי שעשה מה שצריך. אבל קבוצה צריכה להיות קבוצה, לא אוסף של בודדים שתופסים יום. כל הזמן נדמה היה שיום אחד המזל הזה יגמר, אתמול הוא נגמר. ואולי טוב שהוא נגמר, כי בברצלונה צריכים לחזור למקורות. כדורגל התקפי, 4-3-3 שכובש את הצופים, ומשחק של בארסה בכל מחיר. תקראו לנו שחצנים אבל בארסה משחקת את הכדורגל שלה בכל מגרש, גם שיקגו של פיל ג'קסון שיחקה את המשולש שלה בכל מגרש, לא זוכר מקרים אחרים. זה מה שמאפיין קבוצות גדולות וזה מה שמאפיין יותר מהכל מועדונים ענקיים.
  5. ולמרות הכל, פרופורציות. אתמול היה עוד יום בהיסטוריה הארוכה של בארסה. מי שמסתכל על המספרות של רונאלדו, מומלץ לו שיסתכל על המיקום של ריאל בליגה או על העובדה שעפה מזמן מהגביע הספרדי. 2 אליפויות ב-9 שנים יש לכובש המספרות ולמרות שהוא ממשיך לכבוש בצרורות, בליגה הספרדית החזקה (כן, תראו שוב, החזקה) זה פשוט לא עובד. בזמן שמספידים את בארסה הקבוצה בדרך לקחת דאבל שלישי בארבע שנים, עם קצת מזל זה גם יכול היה להיות דאבל רביעי. הישג מטורף למועדון שלאורך זמן יותר גדול מכל קבוצה אחרת בליגה שלו.
  6. ומה עם ארנסטו? השאלה שצריכה להישאל היא האם הוא מוכן ללמוד. האם לאחר שנת שכר לימוד והביזיון באולימפיקו, הוא בשל להבין מה דורש תפקיד מאמן בארסה ואיזה פריבילגיות אין למי שנושא בתפקיד הזה. זאת השאלה היחידה. אם לא מתאים לו, צ'אבי כבר מתחמם על הקווים ואצלו הדי.אנ.איי של בארסה זו דרך חיים.
אכזבה מתונה
שנת ההכרעה - אריאל בן חיים

27 Comments

מתן 11 באפריל 2018

כשאתה מזמין את היריבה לתקוף – היא תתקוף, בטח אם היא חייבת לכבוש שלושה שערים. בארסה ניסתה להרוג את המשחק מהרגע הראשון וזה היה פשוט מביך לצפיה.
בתור אחד שמאוד רצה שרומא תעלה קיוויתי שהם יחכו עם השער השלישי עד הדקות האחרונות כי אם הם יכפו על ואלוורדה לבצע חילופים הם יחטפו. אם הקבוצה נראתה ככה והוא עשה חילוף ראשון (וחילוף מוזר יש לציין) בדקה ה-81, כנראה שהוא היה מרוצה ממה שהוא ראה (לא שאני מבין למה, אבל שיהיה). הדחה מוצדקת מאין כמוה.

סוס ים 11 באפריל 2018

גדול. בתור אחד שמאוד רצה שבראסה תעלה התפללתי שיהיה 3-0 כבר בדקה ה-60, כדי שיעשה חילופים :-).

העכבר הצהוב 11 באפריל 2018

פתאום כולם מזלזלים בזכיה של אליפות בליגה, ורק ליגת אלופות נחשב.

אולי ריאל וליברפול קבוצות נוקאווט טובות, אבל העונה של שתי הקבוצות בזירה המקומית הייתה מביכה.

אהוד 11 באפריל 2018

העונה של ליברפול באנגליה מביכה?

חמציץ 11 באפריל 2018

אז תכלס טר שטגן עם דפק אותנו ההתלה המדהימה לנגיחה משמאל (של רומא) בסביבות הדקה ה- 65…

חמציץ 11 באפריל 2018

דפק אותנו עם…

היסטוריון של ספורט 11 באפריל 2018

ב 4 הסעיפים הראשונים מסכים בכל מילה .
5. זה לא סתם עוד יום בהיסטוריה.
מכיוון שלא מדובר בסתם הדחה.
כפי שהיטבת לכתוב ברצלונה התחפשה ללאס פלמאס. ..בקמפ נואו (בדיוק אתמול אצל ממן כתבתי כאן דברים דומים שברצלונה על תקן אשקלון בטרנר ).
וההתחפשות שלה הפכה אותה בדיוק לעוד קבוצה ביקום.
בתקופת פפ ברצלונה גם כשהתגוננה היא תקפה וכך במקרה הטוב הכריעה את המשחק בשער ובמקרה הרע לא נתנה את הכדור ליריבה.
אתמול השתנה משהו מהותי ועוד לא מול קבוצה מפחידה …ניחא אם היה קורה מול מינכן בשיאה או ריאל אבל זו כולה רומא (בכל הכבוד וההצדעה ).

6, ולכן ממילא אני חושב שונה לחלוטין לגבי סעיף זה.
לדעתי מדובר במאמן הלא מתאים עם די .אן. אי . לא מתאים לחלוטין לקבוצה (למרות הצלחתו המקומית המרשימה ).
וארשה לי לשאול אותך שאלה האם מוריניו (בשיאו ) היה יכול מבחינך לאמן את ברצלונה ?

אחד מהעם 11 באפריל 2018

מה שלא יאומן זה שרומא עשתה את הקאמבק הכי גדול, הכי מפתיע, הכי מרגש והכי מרשים אי פעם ועדיין שלושה טורים באתר הזה הם על ברצלונה ולא על הקבוצה הכי מרשימה בליגת האלופות עד כה.

רומא החזירה את הרומנטיקה למשחק שהפך ציני עד מוות עם השנים.

שלו 11 באפריל 2018

מסכים.
גם לגבי זה שרומא היא הסיפור וגם לגבי הרומנטיקה של המשחק.

מאיר ת 11 באפריל 2018

זה באמת הזוי שאין כמעט מילה על דז'קו, עם היכולת להשתלט על כדורים בצורה מדהימה וככה להעביר את הכדור לחלק המגרש של היריבה. על שינויי הכיוון של דה רוסי, ומסירות העומק שלו. על חוש המיקום המטורף של מנולאס בשני צדדי המגרש, על עליות של פאציו, לכאורה בלם, עד לקצה הרחבה בשביל להגביה כדור ענק לשיק, על אונדר הילד שנכנס מול בארסה הגדולה ושיחק ללא פחד ובא על שכרו בבישול. על המהפך של שני שחקנים שהיו בקרשים בגלל גול עצמי בשבוע שעבר ואתמול כבשו שערים לצד הנכון, ועל די-פרנצ'סקו שהעמיד קבוצה שמאמינה ביכולתה לחזור מהבור, וטרפה את המגרש ולא השאירה פירור לבארסה הענקית.
הזוי לגמרי

אחד מהעם 11 באפריל 2018

מה שלא יאומן זה שרומא עשתה את הקאמבק הכי גדול, הכי מפתיע, הכי מרגש והכי מרשים אי פעם ועדיין שלושה טורים באתר הזה הם על ברצלונה ולא אחד על הקבוצה הכי מרשימה בליגת האלופות עד כה.

רומא החזירה את הרומנטיקה למשחק שהפך ציני עד מוות עם השנים.

אחד מהעם 11 באפריל 2018

נשלח פעמיים בטעות.

אריק 11 באפריל 2018

מב עם גדול המאמנים בהיסטוריה?
בבוף היינקס ייקח שוב ואז נדע שפפ באמת הגדול בהיסטוריה.

גלעד בלום 11 באפריל 2018

ברגע שהכניס את גומז ידעתי שהפסדנו, רואים על הפנים שלו שהוא לחוץ, המשחק הכי גרוע השנה, שילוב של שאננות, עייפות, ותכנית משחק שעבדה מושלם עבור רומא- גול מוקדם, עוד גול, וגיל שלישי בדקה שאין לברסה זמן להתעשת, אם היו מבקיעים את שלישי מוקדם עוד היה סיכוי, הבעיה שעד הדקה ה82 עוד הובלנו בדרך לעליה צינית לחצי הגמר , לאור העומס זה היה מתקבל , כפי שנכתב למעלה- נגמר המזל.

ה4-1 בברסה היה מטעה, שני גולים עצמיים מגוחכים ומשחק פושר אבל תוצאה חלומית שהרדימה את כולם חוץ מאת רומא .

מצד שני ברסה של העונה צריכה לא לספוג 3 שערים בכל מערך שהוא, גם בונקר צריך לדעת לעשות.

מצד שני אני לא מצטרף לאלה שמשמיצים את המאמן בגלל תוצאה אחת איומה, זה מאמן שבעונת בכורה מציג תוצאות יותר טובות מקרויף ז״ל,פפ ולואיס אנריקה, מאמן שקיבל את מסי בעונת שיא אבל גם הרבה שחקני מפתח שמעבר לשיא ( ראקיטיץ, בוסקטס, פיקה, אינייסטה ). וספסל לא מרשים בכלל….

מי שרואה אותנו כל שבוע מבין שתוצאה כזאת יכולה לקרות, אנחנו לא דומיננטיים כמו בעבר ולא מעט נצחונות היו בשיניים ועם הצלות מרשימות של טר שטגן או פעולות קוסם של מסי/סוארס.

לא סתם זידאן אמר שיותר מרגש לזכות הלה ליגה מאשר בדמבו…

אני לא מכביסט :) ולכן כשקבוצה שלי רצה לדאבל ומרגשת כל העונה אני לא אראה את זה כשלון אם נזכה ״רק״ בדאבל…. לא צריך להיות חזירים, גם מאה סיטי קיבלה בראש באירופה , זה לא הופך אותה לפחות גדולה בליגה, צריך להפריד, כל מאמן או שחקן וגם אוהד יעדיף זכיה בליגה מקומית קודם כל…

מצד שני אפשר וצריך להודות שריאל מדריד הגיעה לשיא בזמן הנכון ושהיא בנויה יותר למפעל ליגת האלופות ושאנחנו קבוצת ליגה מקומית מעולה אבל הם יותר אקפלוסיביים וחזקים בראש במשחקי מאני טיים, אנחנו יותר יציבים ושיטתיים, לסיום אצטט את שלמה גליקשטיין הקפטן המיתולוגי של נבחרת הטניס שהיה תמיד אומר לי אחרי הפסד בגביע דייויס: ״ תרים את הראש, מחר יום חדש״.

פרילי 11 באפריל 2018

המשחק הכי רע שלך העונה הקבוצה שלך לא עושה כלום ואתה מכניס את גומז? גומז??? ברצלונה חייבת קשר נוסף וברמה ממש גבוהה, הקישור לא מספיק בטח לא עם משווים אותם לקשרים של ריאל, ביירן או של סיטי.

יעוז סבר 12 באפריל 2018

גלעד מסכים ל-99 אחוז מהדברים שאתה אומר. זה בערך מה שאני כתבתי וגם מסכים איתך שאנחנו לא מכביסטים לכן אסור לנו להיות חזירים. הבאסה היא לא על ההדחה, באמת, הגביע הזה לא של אבא שלנו ולא קרה כלום. הבאסה היא על הדרך הלא ברצלונאית בעליל וראינו את זה קורה בזמן אמת במגרש. זה מה שמבאס, לא לזכות בגביע זה לא אסון בכלל לדעתי.

אמיר 11 באפריל 2018

מאיפה האמירה המביכה הזאת על אינייסטה שמכריע משחקים? בערך כמו שאנדרה גומש הכריע את ריאל ב3-2.
זה אחד המוגזמים שראיתי

ישי החיפאי 11 באפריל 2018

מגמר המונדיאל

דני 12 באפריל 2018

אינייסטה הבקיע שער מכריע במונדיאל ב2018 בגמר מול צלסי?

יעוז סבר 12 באפריל 2018

אינייסטה בישל למסי בישול גאוני מול צ'לסי. בשביל זה הוא שם, בשביל ניצוץ של גאונות בשניה ורבע.

no propaganda 13 באפריל 2018

לפחות ברב הקריירה שלו אינייסטה היה השחקן שובר לחץ של בארסה, הוא מקבל את הכדור ולא מאבד אותו, פעמים רבות עובר את השומר, מה ששובר את מערך הלחץ של הקבוצה היריבה.

אמיר 13 באפריל 2018

בטוח שמסירה כזאת של אנדרה גומש היית מכנה באותה צורה? ומה לגבי המסירה של סטרלינג לג'סוס? האם מדובר במסירה גאונית?
או ברצינות. מה גאוני במסירה הזאת?!

ויותר מזה, האם שחקן ענק שהיה אחד הטובים בעולם ואפילו כבש שער מכריע בגמר גביע העולם, ראוי לזה שתתלהב מפס די פשוט שלו? האם מגיע לו להיות ב-11 של העונה בעולם שנה שעברה לפני שחקנים כמו קאנטה? עם שער ליגה אחד וגביע הקופה דל ריי באמתחתו (בקבוצה עם שחקנים שוליים כמו מסי למשל). אולי נתחיל להתייחס למציאות בכלים קצת יותר אובייקטיבים?

jhkj 13 באפריל 2018

תסתכל טוב טוב על הקלטת , ותראה שהוא לא מסר למסי, הוא מסר לאיפה שהוא ידע שמסי יעשה את התנועה ומסי ידעה לעשות את התנועה. עכשיו תראה עוד אלף קלטות של קבוצות אחרות, אף אחת לא משחקת ככה. אבל תסתכל טוב טוב, לא מניסיון להקטין או להאדיר, תחשוב איך לאמן קבוצה או שחקן לראות ככה משחק, בשני צידי המטבע, לאיזה שחקנים יש ראייה כזו. קל להקטין את מה שאינייסטה עושה אבל מה שהוא תורם בשישים דקות מעטים בעולם שעושים. הקשר היחיד שאולי משחק השנה יותר טוב ממנו מחוץ לספרד זה דה בריינה. קאנטה אפילו לא הקשר הדפינסיבי הכי טוב השנה.

דוד 11 באפריל 2018

ה"פרופורציות" עם הלעג לריאל ולרונאלדו נשמעים מרירים ובכייניים מדי בכדי להאמין שאתה עצמך מתנחם בזה.
ברצלונה תרים את הראש אם היא תשדר שרק הליגה מעניינת אותה, באמת באמת.
עצם זה שאתם תמדדו את מידת ההצלחה שלכם העונה אך ורק על פי השאלה אם ריאל תזכה השנה או לא מראה על נחיתות מובנית של לוזרים.

אביאל 11 באפריל 2018

קצת מביך העניין עם ריאל, אבל נו אוהדי ברצלונה הם שונאי ריאל לא פחות מאשר הם אוהדי ברצלונה, זה לא חדש.

בכל מקרה, מה הסיפור הזה על זה שיש סיכוי שזה היה המשחק האירופאי האחרון של אנייסטה בברצלונה ? למה לעזאזל הוא ירצה לעזוב ולמה שברצלונה תוותר עליו ?

גיללתר 11 באפריל 2018

לעולם לא אבין אוהד שמשתמש בגוף ראשון על קבוצת הכדורגל ״שלו״. בחייאת.
ומה שכתבו פה כבר על האזכורים לריאל, תעשה לכולנו טובה ותשמור לפייסבוק את ויכוחי המסינאלדו המיותרים. יש פה אנשים שסתם נהנים מספורט

גלעד בלום 11 באפריל 2018

כי הוא טוב לחמישים ששים דקות( אינייסטה), כי הוא יכול להרוויח בשתי עונות יותר מבחמש עונות בברסה, כי הוא עייף , כי הוא קורא את המפה ומבין שעדיף לפרוש עם דאבל מאשר להיות שחקן ספסל וותיק, כי כבר השיג הכל בברסה כשחקן מוביל

Comments closed