אז בואו נדבר על הליגה

העתודה זכתה באליפות אירופה? זה הזמן לדבר על ליגת הכדורסל שלנו. ויש מה לעשות!

חודשים אני נמנע מלהתייחס לליגת הכדורסל שלנו. זה לא קל לי. ליגת הכדורסל הזאת היתה החיים שלי. אני מלווה אותה מגיל 10 בערך, כאוהד, כעיתונאי, כצופה, אפילו כמנקה פרקט ועוזר אפסנאי בהפועל ירושלים של אמצע שנות התשעים. הליגה יקרה לי, הבעיה היא שהיא לא מעניינת אותי יותר. קצתי ברכבות הזרים, בפער האדיר בין הקבוצות, בשיטה המטופשת והלא נהירה, בפיזור הימים הלא נורמלי. איך אמרה שרון חזיז בלהיט הניינטיז שלה: צר לי שנשבר לי.

אבל זכיית נבחרת העתודה הדליקה אצלי משהו. פתאום נזכרתי שאני אוהב כדורסל, ובמיוחד כדורסל כחול לבן. והאמת שלשקם את הליגה שלנו די קל, רק צריך להסכים על כמה דברים. אז הנה הדברים שאני רוצה להסכים עליהם, אתם בתגובות מוזמנים להעלות הסכמות אחרות.

  1. אין כזה דבר שצריך להגביל את מכבי. הליגה צריכה להיות שוויונית נקודה. לא נגד מכבי, אלא בעד הכדורסל. היום זה מכבי, מחר זה אברמוביץ שיקנה את נס ציונה. מנגנון נכון לא מתעסק בקבוצה, הוא עוסק בעקרון.
  2. הליגה היא לא אמצעי, היא יעד. הגיע הזמן להפסיק להסתכל על הליגה ככרטיס כניסה לאירופה. קודם כל המפעלים האירופיים פשטו את הרגל מזמן. מי רוצה להסתכל על מפעל שבו רכבת זרים בלתי נגמרת, וחבורה של שחקנים שהם למעשה נפלי אנ.בי.איי. עם יד על הלב, מי מכם מסתכל על משחק פנאתינייקוס-ריאל מדריד? את מי זה מעניין? הכדורסל האירופי נחות לעומת האמריקאי, נקודה. האנ.בי.איי זו הליגה הטובה בעולם, ואפשר היום לראות אותה בכל בית בלי מאמץ. לכן, שמכבי תהיה ביורוליג לשנה, שנתיים, או מאה שנה. זה לא חשוב. זכייה באליפות הליגה היא יעד, לא אמצעי בדרך ליורוליג. מצחיק אותי שאומרים שאליפות לא שווה אם מכבי ביורוליג. אליפות שווה וחשובה. והיורוליג? זו ליגה אחרת עם חוקים משלה, לא בעיה שלנו בישראל, לנו יש בעיות דחופות יותר.
  3. יש גם צד שני למטבע. ההתמודדות של הקבוצות הישראליות באירופה לא מעניינת. השיטה מגבילה את מכבי? את הפועל ירושלים? את בית״ר אשקלון? בעיה שלהן. אנחנו מתעסקים בליגה הישראלית, לא בייצוג באירופה. אותנו מעניינת ליגה בריאה, שתהווה תשתית לכדורסל תחרותי ולנבחרת איכותית. רוצים להתמודד באירופה עם סגל של 8 זרים, תהיו בריאים. עניין שלכם. מצידי אתם יכולים לעלות עם רובוטים. אותנו מעניינת הליגה הישראלית ורמת התחרותיות שבה. נקודה.
  4. וכך, בשביל תחרותיות צריך תקרת שכר. קשיחה, פשוטה. נניח 5 מיליון דולר לעונה. בהנחה שתקציב מינמלי של קבוצה זה מיליון דולר, אולי קצת יותר, זה יצור מצב שלכל היותר לקבוצה העשירה ביותר יש פי חמש, גג, מהקבוצה הענייה ביותר. זה לא נורא. בטח כשהיום אנחנו מקבלים קבוצה כמו מכבי עם 20 מיליון יורו, קבוצה כמו הפועל עם נגיד 8-10 מיליון יורו, תלוי בעונה ומולן חבורה של קבוצות שביחד לא מגיעות לתקציב הזה. זה פער מוגזם ולא סביר. הבדל של 3-4 מיליון יורו, זה כבר פער סביר. נכון, קבוצת צמרת עשירה תוכל להביא שחקנים ב-300 אלף דולר נטו, נניח, בזמן שאחרות יגיעו ל-100-150. כאן נכנס לתמונה אלמנט הסקאוטינג והניהול. ואם מכבי עם 20 מיליון יורו לקחה אליפות אחת בארבע שנים, אז כנראה שזה אפשרי.
  5. מגבלת זרים. עד 3 שחקנים זרים לקבוצה. זרים, בוסמנים, צ׳צ׳נים, תאילנדים, חייזרים, מה שתרצו. אבל עד שלושה זרים לקבוצה. השאר, ישראלים. למה? התשובה די פשוטה. זו הליגה הישראלית, היא שייכת לכדורסל הישראלי ולקהל האוהדים הישראלי. די פשוט כשחושבים על זה לא? ומה יהיה על ההתמודדות באירופה? איך נגיד את זה בעדינות? שיתמודדו. ומתאזרחים? אחרי 3 שנים כזר בארץ.
  6. חילופי זרים פעם אחת. כלומר עד 3 זרים נוספים בעונה, וגם זה עד מרס למעט פציעה משמעותית. בואו נחזור לימים שבהם היו מחתימים זרים לאחר מחשבה ולא מחתימים כל מיני תיירים על חוזים של 10 ימים לבדוק אם הם מתאימים. כדורסל זה עסק רציני, תתחילו להתייחס אליו ברצינות. באיזה עוד תחום אתם מכירים קבוצות שמחליפות שני שליש קבוצה בתוך מספר חודשים? אם ישקיעו מחשבה בהחתמת הזרים, וישמרו אותם לאורך זמן, תגדל גם ההזדהות. זוכרים את קווין מגי? נוריס קולמן? בילי תומפסון? אולסי פרי? יודעים למה אתם זוכרים אותם? כי הם היו פה שנים. לא החתימו דרכון ועברו הלאה לפני שהדיו על הדרכון התייבש.
  7. יום משחקים קבוע, למעט משחק ראשי. זהו כלל ברזל בעיני שיגדיל את העניין וההזדהות עם הליגה. כשהייתי ילד הליגה שוחקה ביום שני, כל הליגה. בהמשך נקבע משחק מרכזי יום קודם, או יום אחרי. זה בסדר. אבל היום? משחק בשבת, שני משחקים בראשון, משחק בשני, שני משחקי השלמה בשלישי ובחמישי מחזור נוסף, או שלא, או שאולי. אי אפשר לחיות ככה. כדורסל בישראל משחקים בשני? אז בשני. כולם בשני. חגיגה של כדורסל ביום ידוע מראש. כמו שמחכים ביום רביעי לצ׳מפיונס. ככה בונים מיתוג. זה די פשוט.
  8. שיטת משחק ברורה ונהירה ל-10 שנים קדימה. הכי פשוט, ליגה של שני סיבובים, פיינל פור או פיינל אייט והכל, כולל הכל בסדרות. למה? כי זו ליגה, לא גביע וזה ההבדל. המטרה היא שהקבוצה הטובה ביותר תזכה באליפות, לא הקבוצה שתפסה יום בפיינל פור. ובכל אופן, בלי סיבוב שלישי מוזר, בלי פלייאופים שלא מבינים מה קורה בהם וצבירת נקודות מוזרה. שני סיבובים, פשוטים, ידועים, בית וחוץ, כמו שצריך. למה להמציא את הגלגל אם הוא מסתובב מצויין בכל העולם?

זהו, שמונה נקודות די פשוטות שיהפכו את הליגה הישראלית לליגה צמודה, פשוטה, מותחת ובעיקר, כן, ישראלית. מי שתרצה לעזוב לליגה האדריאטית, הצפון אירופית, הדרום פאסיפית, בבקשה. הדלת פתוחה ואנחנו לא מחזיקים אף אחד בכוח. תאמינו לי שכשהליגה תהיה מותחת וצמודה, אף אחד לא ישאל את עצמו איפה מכבי משחקת או מה בחרו לעשות בחולון. אהדת ספורט זה לא פונקציה של רמה, זה פונקציה של הזדהות, של הרגלים ושל מסורת. ומה לעשות, כשאוהד הפועל ירושלים כמוני לא מזהה את השחקנים שלובשים את הגופיה של המועדון שלו ולא יודע באיזה יום הקבוצה משחקת, אז כנראה שיש לנו בעיה. וממש לא מזיז לי אם הקבוצה מגיעה לחצי גמר היול״ב קאפ, או היורו קאפ או איך שנקרא המפעל הזה. אני אשמח לראות את מייקל בריסקר, או גיל בני, או יובל זוסמן מובילים את הקבוצה שלי ומשחקים בה 5 שנים, עם שלושה זרים שלא מתחלפים, ביום משחקים קבוע ובשיטת משחקים קבועה. זה לא כל כך מסובך כשחושבים על זה, רק צריך להעז ולנסות. זה מגיע לשחקני נבחרת העתודה שלנו, זה מגיע לקהל שלנו, זה מגיע לכדורסל שלנו!

 

לא צהוב, לא אדום - כחול לבן!
חומר מקומי

38 Comments

תומר 23 ביולי 2018

יש לי רעיון יותר טוב – בוא נחזור לשנות השישים. אמנם הכדורסל היה חלש, אבל איזו אווירה הייתה…. באותה ההזדמנות נחליף את הרכב בעגלה וסוס וחשמל במנורות נפט. הגבלת שכר וצמצום זרים יחליש את כלל הענף, ובטוח שלא יצור לנו שחקנים טובים יותר. לחזור אחורה בזמן זה לא פתרון כי אם טמינת הראש בחול והתרפקות על זכרונות פיקטייבים.
ואולי במקום זה נשקיע בפיתוח מערכות וסיסטמות לגידול שחקני כדורסל, כמו שעושים במדינות מתוקנות בעולם. אפשר ללמוד איך פועלים נכון במקומות אחרים. הרי זה לא שהמצאנו את הכדורסל

עידן. 23 ביולי 2018

לגמרי, הרמה בליגה תהיה בדיחה, רמת השחקן הישראלי תרד גם היא, העניין בליגה יהיה כמו בלאומית (בטח אם מכבי באמת תעזוב), אבל מה- לסבר יהיה מעניין, ובסופו של יום זה כל מה שחשוב.

Srtest - ארטסט 23 ביולי 2018

תן לי כל יום את החיבור של הכדורגל על הרמה הפיקטיבית של הכדורסל.

עידן. 23 ביולי 2018

דווקא הליגה הישראלית בכדורגל היא דוגמא טובה.

בניגוד לליגה האנגלית למשל, שם בקושי תמצא שחקן אנגלי בהרכב (בטח בקבוצות הצמרת), בישראל יש חוק המאפשר רק 5 זרים. מה שמשאיר 6 ישראלים בכל רגע נתון בהרכב.

האם זה שיפר את רמת הכדורגל בארץ? את רמת השחקן הישראלי? את רמת העניין?

נשארנו רק עם ההזדהות וזה לחלוטין עניין סובייקטיבי. אני למשל (ואני מנחש שגם סבר) לא אוכל לראות משחק ליגה ישראלית שלם גם אם ישלמו לי, אפילו שעל הדשא משחקים כהן ולוי.

Srtest - ארטסט 23 ביולי 2018

מזל שאתה לא מדד אחרת לא היו מודדים את עשרות האלפים שממלאים איצטדיונים לראות את כל הלא יוצלחים האלה. הלוואי עלינו.

מתן גילור 23 ביולי 2018

תודה על הטור.
עם חלק מסכים יותר ועם פחות.
בכל זאת 2 נקודות:
1. "המטרה היא שהקבוצה הטובה ביותר תזכה באליפות" אם זו המטרה, אז למה לא שיטת ליגה? בסדרות זה בעצם מי שהגיע בכושר הטוב ביותר לסוף העונה עם המאצ'-אפ הטוב ביותר בסדרות בהן התמודדה. בהגדרה כל הקטע בסדרות הוא שלאו דווקא הקבוצה הטובה ביותר תזכה באליפות.
2. קבוצות שהולכות למפעלים פרטיים טוענות בצדק שהם פרטיים ולכן הביצועים שלהם בליגה המקומית לא רלוונטיים לעניין וההשתתפות שלהם אינה עניינה של אף אחד. צודקים. רק שאין שום סיבה להזיז משחקים במסגרת מקומית בגלל ליגה פרטית. החלטתם להשתתף בליגה פרטית? שיהיה לכם בהצלחה. השאר לא צריכים להתגמש ובטח לא להיפגע בגלל זה.

no propaganda 23 ביולי 2018

בהקשר של הנקודה הראשונה שלך, זה מאוד תלוי איך אתה מגדיר הקבוצה הכי טובה. בשיטת ליגה אתה מגדיר אותה כהכי קונסיסטנטית ובקונוטציות מסויימות ככזו שיותר טובה בלנצח קבוצות נחותות ממנה משמעותית. בשיטת גביע רגילה כמו נניח מונדיאל אתה אומר שזו הקבוצה שהכי טובה מול הקבוצות הטובות יותר אבל לאו דווקא קונסיסטנטית. סדרות זה משוה באמצע ויש עוד אפשרויות כמובן.

מתן גילור 23 ביולי 2018

בוא ניקח את האליפות הראשונה של ירושלים.
סיימה במקום השני בליגה.
מכבי ת"א שסיימה במקום הראשון הודחה בסדרה.
ירושלים היתה טובה יותר בסיום העונה, אבל בממוצע מכבי ת"א היתה הכי טובה.
סדרות זה לא רק העניין של ראש בראש (שכמו בדוגמת י-ם נהנתה מהמאצ'-אפ הטוב של אילת מול ת"א), אלא שזה כושר מאד נקודתי. כלומר, גם אם נניח שהזוכה היא אכן הטובה ביותר מבין כל משתתפות הפלייאוף, היא הכי טובה במאי (או יוני) ולאו דווקא הכי טובה באוקטובר-מאי.

no propaganda 23 ביולי 2018

הכי טובה בממוצע זה לא בדיוק מייצג, משהו כמו ממוצע החום בבית החולים(בהגזמה).
צריך לעשות ממוצע משוכלל ואין לי מושג עם אילו משקלים. כשמחשבים ממוצע, מחשיבים ניצחון על קבוצה במקום הראשון עם אותו הערך כמו נצחון על המקום האחרון טזה עיווט לא פחות גדול ממי יותר טוב במאי לעומת ספטמבר.

כבובן שכל אחד זכאי לדעתו מה יותר מייצג(אני אפילו לא אציג את דעתי כי זה לא רלוונטי לדיון), הנקודה היא שכל טענה כזו היא סובייקטיבית באותה המידה.

מתן גילור 23 ביולי 2018

אין לי כדור בדולח שיודע מה קורה ביקומים אלטרנטיביים, אבל אני מנחש שאם שיטת ליגה ושיטת סדרות היו יוצרות שתיהן אותה מידת תחרות ושהאוהד הסביר היה מגדיר כליגה תחרותית (נניח 5 אלופות בעשור), לא היה מתקיים דיון. היו משחקים בשיטת ליגה והיה קונצנזוס שהזוכה היא הקבוצה הטובה ביותר.
אבל כאמור זה ניחוש בלבד.

no propaganda 23 ביולי 2018

שתי השיטות וגם שיטות אחרות נחשבות כסבירות ע"י האוהד הסביר(כל עוד אין לט אינטרס), הבעיה היא שהשיטה הזו לא מתאימה לליגה שבה כמה קבוצות מנצחות 95 אחוז מהמשחקים ואז צריך להשוות ניצחון אחד יותר על קבוצה חלשה מול ניצחון אחד פחות אבל יותר נצחונות על קבוצות חזקות.

Srtest - ארטסט 23 ביולי 2018

"בהגדרה כל הקטע בסדרות הוא שלאו דווקא הקבוצה הטובה ביותר תזכה באליפות."

מה? אתה מגיע מהענף?

מתן גילור 23 ביולי 2018

ממליץ לך ללמוד היסטוריה ולמה הוחלט על סדרות. המטרה היתה לאתגר את מי שלא היה ניתן לאתגר בשיטת ליגה. ברור שסדרות מגדילות את הסיכוי להפתעה.

Srtest - ארטסט 23 ביולי 2018

גם הדמוקרטיה נוסדה כדי לאתגר את העריצות. לא תמיד עובד לנו.

איציק 23 ביולי 2018

סדרות לא באו לעולם כדי שהקבוצה הטובה במשך העונה תנצח אלה להפך אם כבר, לתת סיכוי לקבוצות שלא היו מאד טובות לנצח כי הסתדר להם בסוף, הקבוצה הטובה ביותר בכושר קצת פחות טוב או עם פציעות. סדרות בראש ובראשונה באו כדי (1) להגדיל הכנסות; (2) להגדיל את העניין כי משחקות הקבוצות היותר חזקות ולכן יש רמה יותר גבוהה. ליגה של שני סיבובים בית וחוץ היא הכי הגיונית. מי שמספר לי שניצחון בינואר שווה יותר מזה של אוקטובר, שיסביר מדוע. אם זה נכון צריך לרכז את הליגה לינואר פברואר כדי שכל המשחקים יהיו יותר חשובים. מה חשיבות של משחק בפברואר אם יש קבוצות שנותנות לשחקנים לנוח או להחלים מפציעה שיהיו מוכנים לפלאיי-אוף. מה החשיבות היתרה של משחק בפברואר אם דווקא בסוף ינואר נפצע שחקן מפתח ולא משחק כל פברואר. כל המשחקיים הם בעלי אותה חשיבות בערך. לכל קבוצה יש חשיבות בזמנים שונים אך מיצוע על כל הקבוצות כנראה יראה חשיבות די זהה.
ד.א.: התשובה היא לא ישירות רק למה שכתב מתן אלה לכל השרשור.

guy 23 ביולי 2018

זורק פה רעיון – מכבי ב

לא מכיר את ההתחייבויות של כל השחקנים, אבל אם מכבי/הפועל ירושלים יכולה לקחת את הרוב, למה לא לרשום אותם כקבוצה לליגה ?

Srtest - ארטסט 23 ביולי 2018

"מי מכם מסתכל על משחק פנאתינייקוס-ריאל מדריד?"

אני באופן קבוע ובמשך שנים עד שנשבר לי מערוץ הספורט.

היסטוריון של ספורט 23 ביולי 2018

תודה רבה.
מתחבר לרצון לראות כדורסל ישראלי עם חלק מהנקודות קל להסכים עם חלק פחות .

למשל

1.אתה כותב אין דבר כזה שצריך להגביל את מכבי הליגה צריכה להיות שוויונית .
כל ניסיון לשוויון גורר בתוכו הגבלה .
אני אישית נגד הגבלה.

2. הניסיון להתעלם מהעולם ומהמפעלים האירופאים לא יישים לדעתי זה נכון דם בקבוצתך הפועל ירושלים .
כמו שלא תתעלם מכך בכדורגל לא תתעלם בכדורסל.
מה שכן אתה יכול לקבוע כללים איך לשלב בין המפעלים או מאיזו סיבה ניתן להזיז משחק .

MOBY 23 ביולי 2018

היר היר….
ותוחזר (ותורחב) התוכנית צעד וחצי!

יוני (המקורי, מפעם) 23 ביולי 2018

וגם חצי פינה ברשת ב'!

Gil - Zimbabwe 23 ביולי 2018

עזוב סבר, כל עוד כל מיני עמיתים נאורים למיניהם שלא רוצים להתאמץ ולקבל משכורת בטוחה, ההסתדרות, ארגון השחקנים, המנהלת, ערוץ הספורט, העיתונאים, מירי רגב, שרעבי ובטח שכחתי עוד כמה ינהלו את הליגה אין סיכוי.
שיקחו את אברבומיץ' (דוגמא) כקומישינר והוא יקבל את כל ההחלטות.

שחר 23 ביולי 2018

החלום ושברו של אוהד הפועל ים? ממש שובר את הלב…

עידן. 23 ביולי 2018

מילא זה, אבל הבלוג הזה עוסק רוב ימות השנה באהדת ברצלונה.

קצת מצחיק לרומם את ברצלונה הדורסת ואז להסביר על חשיבות התחרותיות והשיוויונות.

שחר 23 ביולי 2018

לגמרי מוסר כפול.

שחר התל אביבי 23 ביולי 2018

המטרה העיקרית של הליגה בארץ היא לפתח שחקנים ולעניין את הקהל.
אפשר לצמצם את מספר הזרים למינימום.
במפעלים האירופים מי שזה חשוב לו שישחק עם קבוצה אלטרנטיבית, זה לא צריך לשנות.
הרמה של הליגה גם לא קריטית, העניין והפיתוח הם החשובים

יעוז סבר 23 ביולי 2018

מסכים בכל מילה. ולכן רק זו הדרך.

קורא בין השורות 23 ביולי 2018

ורמה גבוהה לא יוצרת עניין אצל הקהל ומועילה לפיתוח שחקנים?!
אפשר לראות גם את הליגה למקומות עבודה….

אם הרמה לא קריטית אז בשביל מה צריך לפתח שחקנים? הם יכולים לידות קרשים ולבנים ונמשיך לאהוב אותם (ולראות nba כדי להנות מהמשחק עצמו)
נבחרת?! זה סתם מפעל אירופי עם כדורסל משעמם ונחות שכוכבי הnba מקפידים להיעדר ממנו אז בואו נסמן v על ההשתתפות ונחזור ללגיה האהובה שלנו.

*נכתב בהקצנה כדי להדגיש את האבסורד.

סבר 23 ביולי 2018

רמה ככלל זה לא גורם מקדם. תחרות זה גורם מקדם, והזדהות. רמה מעניינת על פי רוב את מי שלא בתחום. כשאתה אוהד קבוצה באמת, הרמה לא מעניינת אותך בכלל. אתה צריך שחקנים להזדהות אתם, הרגלים, תחרות, סיכוי. זה מה שמחפשים.

איציק 23 ביולי 2018

בקיצור, בגלל תחלואי הכדורסל הישראלי והרוח הגבית של הנבחרת עד גיל 20 יצא פוסט נחמד של הוצאת קיטור בלי שום דבר (כמעט) שאפשר לחשוב אותו כהגיוני יותר מידי וקשור למציאות. סבבה, נהניתי לקרוא.
אני 20 שנה משחק כדורסל עם אותם חברה כל יום שישי, גם אם זה יוצא שבת. אף אחד לא בא לראות אותנו, אין הזדהות עם הקבוצה שלנו והרמה על הפנים, בדיוק כמו שתהייה לפי ההצעה שלך. אם נחליט להזיז את המשחקים שלנו מצהרי שישי לשני בערב נוכל להצטרף לליגה שאתה מארגן.

שחר 23 ביולי 2018

איציק, לא הבנת. סתם עוד הזדמנות להשתלח במכבי(כי יש פגרה ורונאלדו לא משחק) לאחר שכל האוויר יצא מקבוצת האם המאתגרת. טובת הליגה מיי אס בטח לאוהד מכבי עודפים.

Srtest - ארטסט 23 ביולי 2018

איזה כייף לראות את הציניות פה בכל הנוגע לכדורסלן ולכדורסל המקומי בדיוק רגע אחרי שראינו את הילדים המרגשים האלה. לכו לישון על האף אולי תצטרפו למקצוען דה-באזר שחזר בדיוק מגלות מונדיאל. עוד אירוע דיי מרגש יש שאומרים. לא רמה ראויה לישראלי שוק חופשי מודרני ואמיתי, אמנם.

מעיין אוהד מכבי 23 ביולי 2018

לאור מה שאתה כותב כאן, מכבי צדקה לחלוטין עם התכנית להפעיל מכבי ב' בליגה ומכבי א' ביורוליג.
מה דעתך על זה?

מעבר לזה, מה שהצעת לא בדיוק יתרום לשיפור הרמה, כפי שניתן לראות בליגה הלאומית. זה אולי מרגש וישפר את החיבור לשחקן המקומי אבל האם זה יפסיק את תחנת הרכבת במסגרתה קבוצות מחליפות כמעט את כל השחקנים (כולל ישראלים) מדי עונה? האם באמת יהיה יותר עניין (קבוצה שתפגע בינגו בשלושה זרים יכולה להשתלט בקלות על הליגה)?

סבר 23 ביולי 2018

למה אני צריך לחלק ציונים למכבי? כתבתי ואני מתכוון לזה. שיקימו מכבי א׳, ב׳, ג׳, ד׳ ואחת שתשחק באנ.בי.איי. מה זה בעיה שלי? אני שואל בלי ציניות. אותי מעניינת ליגה ישראלית תחרותית, מעניינת, ישראלית ככל האפשר ועם חוקים ברורים ופשוטים. מה מכבי יעשו? עניין שלהם, בדיוק כמו עניין של נס ציונה מה לעשות. מתכוון לכל מילה.

Srtest - ארטסט 23 ביולי 2018

כל החבר'ה פה שמדברים על רמה ומה זה ייתן אם אין רמה – אין לכם מושג בכדורסל. מספיק אם תסתכלו מאיפה מגיעים היום הכשרונות הלא אפרו-אמריקאים. רמז – לא מאמריקה הלבנה. אתם רוצים את האשליה הקטנה שלכם שעכשיו מה שיש פה זו רמה. הליגה האיטלקית שנראית לעיתים כמו הליגה הלאומית הרבה יותר מרגשת ממה שקורה פה ולאורך שנים הם יותר טובים. לאורך שנים הם מטפחים מקום עבור החבר'ה שלהם ולאורך שנים אתם, שאני מזהה כמכביסטים תלאביבים בעיקר יודעים לדאוג לפינה הקטנה שלכם שמייבשת כל חלקת מים קטנה גם אם לפעמים המים הם ביצתיים. וואללה אני מחדרה סירחון לא מפריע לי ליד הפרחים.

איציק 23 ביולי 2018

אני אוהב את ההכרזה "אין לכם מושג בכדורסל" ועוד ממישהו שידיעותיו מאד מותלות בספק. תתקדם. גם בספורטק יש מתח, אין ביקוש. אם אתה רוצה לראות כדורסל עלוב עם תשוקה, שיבושם לך.

Srtest - ארטסט 23 ביולי 2018

יש לי מושג בכדורסל שלא מקבלים אותו מפרופסורה בדה-באזר. יכול להיות שפרופסורה בדה-באזר עולה על אותו מושג. יש מצב.

חלקנו רואים כדורסל עלוב עם תשוקה כל חיינו בזמן שאלה שמכריזים עליו כמשהו אחר בורחים בלילה לאמריקה.

סבר 23 ביולי 2018

למה אני צריך לחלק ציונים למכבי? כתבתי ואני מתכוון לזה. שיקימו מכבי א׳, ב׳, ג׳, ד׳ ואחת שתשחק באנ.בי.איי. מה זה בעיה שלי? אני שואל בלי ציניות. אותי מעניינת ליגה ישראלית תחרותית, מעניינת, ישראלית ככל האפשר ועם חוקים ברורים ופשוטים. מה מכבי יעשו? עניין שלהם, בדיוק כמו עניין של נס ציונה מה לעשות. מתכוון לכל מילה.

Dr. van nostrand 2 באוגוסט 2018

ומבחינתי צודק בכל מילה.

Comments closed