ערן פוגש כדורגל

ברוך הבא ערן זהבי לעולם האמיתי, בו שחקני כדורגל הם לא קונוסים, אלא ממש בשר ודם עם רצון למנוע שערים

שלושת הילדים שלי אהבו מאוד לראות את תוכנית ״הופ קטנטנים״ ״פיצי פוגש חיות״. פעם בפרק היה פיצי מבקר בגן החיות התנכ״י בירושלים ורואה חיות אמיתיות. נזכרתי בפיצי החמוד, כשראיתי את ערן זהבי האומלל מול הגנת נבחרת פולין. לא הגנה מהאריות של אירופה, בסה״כ בלמים ממונקו והאל סיטי (נדמה לי, או ווסטהאם, לא שזה באמת משנה), אבל עדיין, שני בלמים אירופאים בנויים, חסונים, כאלה שמתמודדים ביום יום עם חלוצים קצת יותר אימתניים מהקיסר האחרון של סין. הכוכב הסיני פוגש כדורגל אמיתי.

ו… כצפוי, ערן זהבי היה אומלל. אף אחד, אפילו לא בלוגר ציניקן כמוני, יקח לזהבי את צרורות השערים שכבש בליגת העל העלובה שלנו ובליגה הסינית העלובה עוד יותר. אף אחד לא יקח לו את שני השלושערים האחרונים, למרות ששניהם, איך לומר, מול נבחרות די בינוניות. לצד ההישגים האלה כדאי לזכור את ההופעות הדי עלובות שלו בליגת האלופות (כן, למרות השער מול ליון, עם כל הכבוד), את ההופעות העלובות שלו מול נבחרות חזקות בתור חלוץ נבחרת ישראל ואת הקריירה המאוד עלובה שלו באיטליה. בחיים, וגם בכדורגל, אין מקריות. זהבי הוא חלוץ די חלש פיזית, לא גבוה ולא אתלט, שבנוי על תנועה בלתי פוסקת. נהדר מול לואי טהא, טל בן חיים (הזקן, לא הצעיר מצ׳לסי), וכל מיני דקל קיננים מקומיים. בוודאי גם טוב מול כמה מהליצנים בליגה הסינית, או מול שחקני ההגנה בנבחרת הלטבית האימתנית (הכרתם שם מישהו לפני המשחק, יד על הלב?). וזה סבבה, גם ברמות הנמוכות צריך לדעת להבקיע. נתי עזריה עשה קריירה מלהיות כוכב בליגה הארצית דאז, גם עופר דגמי, זו לא בושה.
אבל כשהרמה קצת עולה? זהבי המסכן אומלל. היריבות מסמנות אותו ושחקני ההגנה עוצרים אותו בלי קושי. שני המשחקים האחרונים מסכמים היטב את הקריירה של זהבי לטעמי. מצד אחד שיאי לטביה (ועיתון אחד שנתן לו ציון 10 כאילו כבש חמישיה מול ספרד בחוץ), ומצד שני תהומות פולין. שני המשחקים לא היו מקרים, הם בדיוק זהבי. זהבי בליגת הגמדים, וזהבי פוגש כדורגל אמיתי. קחו את קלטת המשחקים של דאבור בליגה האוסטרית, של חמד באנגליה ובספרד ותבינו איך נראה חלוץ אירופי אמיתי. מישהו באמת רואה את זהבי כובש בקביעות מול שחקנים כמו ואן דייק, דה ליכט, אומטיטי, ג׳ון סטונס, הארי מקגוויר? אז אולי אף אחד מהם לא היה כובש כמו זהבי בליגה שלנו (אין מה לעשות, לאיש יש אופי של סקורר) אבל בליגות הגבוהות באמת, זהבי אולי יכול לקשור להם את השרוכים, וגם זה רק אם יפטר מהאופי המחורבן שלו ומהחשבה שהוא גדול כדורגלני תבל. שיהיה בהצלחה.

שושלת שהלב בנה
יש מלחמה, שמתם לב? / דורה קישינבסקי

120 Comments

שחר התל אביבי 11 ביוני 2019

זה סמפטום לתרבות הכדורגל שלנו, הליגה השישית באירופה, נבחרת שמושווית לשוויץ/יוון/בוסניה, למעשה אנחנו צריכים הפתעה ענקית כדי להיות בין 24 הנבחרות ביורו.
זהבי היה בשיא במכבי עם סגל שגדול בשלושה מספרים על הליגה. בהפועל בעונת הדאבל הוא היה מספר 5 בקבוצה

יואב 11 ביוני 2019

הוא בכלל לא נראה אומלל. זה רק בדימיון שלך או בניתוח לא נכון של מה שראית. אולי ארועי אתמול ביד אליהו קצת משפיעים על האצבעות.
הוא ריכז את כל התשומת לב של ההגנה ופתח לאחרים המון שטח, הוא הגיע לחצאי מצבים(אכן החמיץ ברשלנות ונגיעה אחת מיותרת ולא אופיינית) וניסה לסכן גם מרחוק. כן, אם ערן היה משחק בעקביות ברמות האלו היה משתפר אבל גם מה שיש לו הספיק מול הגנת בונדסליגה!!!(אוסטריה), מול באזל, ליון, בנפיקה, פלזן ועוד. הסינים טרפו את הקלפים עם הצעה שגבוהה פי 10 מאייאקס וניוקאסל. קשה להאשים אותו בזה, כי רוב האנשים שאני מכיר, עוזבים מקום עבודה בשביל עוד 3000 ברוטו.
תומר חמד ורוב חלוצי ישראל לדורותיהם בכלל לא באיזור חיוג שלו. ולא צריך להבין מידי אבל כן צריך להבין קצת או להיות פחות הייטר שחטף בזמן האחרון בוצבה אחרי בומבה. ספורטיבית.
בשביל קישקושי שנאה כאלה, יש אכסניות מוגדרות וידועות.
את הערכה, זהבי מקבל מכל מי שאימן אותו אי פעם. מאמנים שאשכרה מאמנים בליגות טובות ביבשת.
הוא כן לייט בלומר ושחקן אחר לגמרי מהבחור שנכשל בפלארמו. פלארמו היום, לא יכולה להרשות לעצמה כלכלית את זהבי של היום.

שחר התל אביבי 11 ביוני 2019

לא חושב שזו הייטריות או קשקושים כמו שאתה אומר,
זהבי הוא סוג אחר של שחקן
יש שחקנים שיכולים לעשות קריירה (ארוכה או קצרה) בליגה רצינית, כמו רוזנטל, רביבו (שלא לדבר על בניון), ברקוביץ, וגם היום, נאתכו, דאבור וגם חמד
יש שחקנים שמתאימים לליגה הישראלית או לליגה הסינית שהיא עוד פחות טובה
זהבי הוא מהקטגוריה השניה ואין בעיה עם זה, זה בסדר גמור. גם מכנס, אלון מזרחי, דריקס ואחרים היו חלוצים מצוינים לליגות כאלה והם אחלה שחקנים

יואב 11 ביוני 2019

שחר,
תקרא את הפוסט, את הניסוחים, את הזילזול והציניות. כשאתה כותב את דעתך פה בתגובות, אפשר לנהל דיון. אפשר להסכים או לא אך שים לב איך התנסחת- באובייקטיביות, בנועם, בלי להכניס מטען אישי שאולי יש לך כאוהד הפועל. סבר, בפוסט שנאה כאילו זהבי פגע לו במשפחה. עלק שזהבי פגש כדורגל… סבר מעולם לא עבר באותה עיר שמשוחק בה כדורגל.
כבוד גדול להיות בקטגוריה השניה שציינת אבל אני לא שלם עם זה. ערן לא נתן לעצמו הזדמנות אמיתית וזאת לגמרי הבעיה שלו אבל מבחינת היכולות, התכונות(טכניקת בעיטה מושלמת ממש מכל הטווחים וכל הסוגים, חוכמת משחק, סקורריות מולדת ועוד) והמבחנים המסויימים שכן עבר, אני כן חושב שהיה מתפרנס בכבוד בליגות הנחשבות. ונכון שזה תאורטי מידי נכון לעכשיו.

שחר התל אביבי 11 ביוני 2019

אוהד הפועל לייט לשעבר :), היום לא כל כך מתעניין, יותר בשחמט ואנביאיי
יכול להיות שהיה לו סיכוי באירופה, זה הרבה צירופי נסיבות, יכל גם להצליח בפאלרמו עם קצת יותר מזל
בסדר גמור, בוא נראה לאן זה ילך.
תכל'ס הנבחרת עושה קמפיין יפה, לא ניכנס בדרך כלל ליורו, אולי פעם ב 20 שנה איכשהוא כן, וקמפיין כמו של עכשיו הוא בסדר גמור. פולין אגב זו נבחרת חזקה שנכנסת בקלות ליורו

יעוז סבר 11 ביוני 2019

בול. ובגדול מעדיף להתייחס לביקורות שהן לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. מי שרוצה, שיבקר את מה שאני כותב, בכיף, זה חלק מהמשחק. הייטר, חטפת בומבה, פחות עושה לי את זה.

יעוז סבר 11 ביוני 2019

ה"בול" מתייחס לשחר התל אביבי כמובן.

יואב 11 ביוני 2019

סבר,
תקרא את הטון. את הניסוח. אתה ממש שמח לאידו. שזאת זכותך אגב אבל אם אתה כותב אישי וכל כך עוקצני ומזלזל, מין הסתם מגיבים יענו לך אישי. הרי הניתוח "המקצועי" שלך מבליט רק חולשות. אנשים שמאמנים את בורדו ולברקוזן, זלצבורג או פיורנטינה, נפלו ממנו מקצועית ומהתכונות הרבות והטובות שיש לו.
אז בחייאת, לא צריך להיתמם, רק אל תיתן ארומה מקצועית(וזה הרי בבירור לא קרוב להיות המקצוע שלך) לפוסט שמחה לאיד שרק חיכה להיכתב.

יעוז סבר 11 ביוני 2019

מציע שתבקר את הכתוב במקום לבקר אותי. הייתי שמח שהיה מבקיע אתמול וישראל היתה מנצחת. כמו שצפיתי, זה לא קרה, בין היתר כי הוא לא חלוץ לרמות האלה. זה לא המקצוע שלי? אני לא בעל תעודת פרו באימון כדורגל, זה נכון. כתיבה, לעומת זאת, זה בהחלט המקצוע שלי. בכל מקרה, אתה מוזמן לקרוא בשמחה ואם לא נראה לך ברמה, אז לא חייב. לחץ בק ותעבור לכותב אחר שמתאים לך יותר. הכל בכיף ובטוב.

יואב 11 ביוני 2019

הכל קול. אתה כותב מפוזיציה ואני עניתי מפוזיציה.
ביקרתי גם את הכתוב- את תכונותיו הטובות, את הישגיו והרקורד שלו, את הערכה מכאלה שזה המקצוע שלהם. לבלם הבודסליגה שמשחק באוסטריה יש סחרחורת עד עכשיו מהסיבוב שעשה לו ערן "האיטי" בבישול לדאבור. מאחל לכולנו להיות טובים בעבודה שלנו רק רבע כמו שערן טוב בעבודה שלו. מאחל את זה מאד לעצמי.

tazza 11 ביוני 2019

יעוז אתה רציני?
אתה כותב פוסט הכי לגופו של אדם ואז מבקש מיואב לעשות אחרת?
זו צביעות.

אלכס 11 ביוני 2019

"סבר פוגש קוראים. ברוך הבא לעולם האמיתי שבו לקוראים יש שכל ורצון להמנע מרפש והתלהמות"… אפשר להמשיך כמה שתרצה. אני מניח שלא היית קורא לזה לגופו של עניין. על ראש הגנב וכאלה.

ישי 11 ביוני 2019

כתב לך גם לגופו של עניין. דווקא יש הזדמנות לעשות מזה דיון ראוי.

סבר 11 ביוני 2019

תזה אתה צוחק נכון? זה הקטע בפרשנות, לכתוב פוסט לגופו של אדם. לעומת זאת, כדאי להשתדל שהביקורת על הטור, והיא יכולה להיות קטלנית, אין בעיה, תהיה לאור מה שכתוב בטקסט. לצורך העניין, אם סימה קדמון כותבת שביבי מושחת, אתה תבקר את הדברים שהיא כותבת, או שתכתוב עליה?

ישי 12 ביוני 2019

כאמור הוא כתב גם ביקורת עניינית.
כל התגובות פה מלאות בביקורת עניינית.
משום מה אתה לא עונה לאף ביקורת עניינית, והתגובה היחידה שלך בתגובות היא לביקורת אישית. מה זה אומר?

צחי 12 ביוני 2019

סימה קדמון לא כותבת על ביבי ש"רק אם יפטר מהאופי המחורבן שלו ומהמחשבה שהוא גדול מנהיגי תבל" הוא יהיה
מנהיג טוב יותר…היא כותבת ביקורת עניינית על התנהלותו עפ"י השקפתה , מה שלא ניתן לומר על הפוסט הזה.
אולי מודה ועוזב ירוחם היא אופציה טובה יותר – תשקול לפחות…

גל ד 12 ביוני 2019

אתה רוצה לספור כמה פעמים השתמשת בשורש ע.ל.ב לפני שאתה מתלונן שקוראים לך הייטר? אתה גם לא ממש מבין את פירוש הביטוי "לגופו של עניין."

צהוב בלב 11 ביוני 2019

לא הבנתי איך אתה אומר את זה כשהבן אדם הבקיע מול ליון בנפיקה אוסטריה סלובניה פרנקפורט באזל פלזן..אז הוא לא הבקיע נגד פולין אז זהו? מחקת כל מה שהוא עשה? לאנשים כמוך לא מגיע את זהבי בנבחרת. קצת כבוד לא יזיק פה לאנשים.
מעניין מה תגיד עליו אם הוא יעלה אותנו ליורו.

שחר התל אביבי 11 ביוני 2019

בלי קשר למה שקורה עכשיו או לזהבי,
פעם היו לנו שחקנים שהיו ממש ברמה אירופית גבוהה:
רוזנטל שהיה בורג חשוב באליפות של ליברפול
בניון שהבקיע מול ריאל והדיח אותה מהאלופות (ועוד הרבה שערים באנגליה)
רביבו בספרד
ברקוביץ' באנגליה
אוחנה בעונה במכלן
אבי כהן בליברפול
רוני קלדרון שהרס לעצמו את הקריירה לאחר שאייאקס (הברצלונה של אז) עשתה שמיניות באוויר כדי להחתים אותו אצלה
ואפילו חודורוב שנחשב שוער טופ 5 או 10 בעולם

ב 68 וב 76 עשינו רבע גמר אולימפי (ובאחד מהם לא עלינו לקרב על מדליה בגלל הטלת מטבע)
פשוט כולם התקדמו
היום אנחנו מסתכלים על יורו של 24 קבוצות עם משקפת

יואב 11 ביוני 2019

גיורא שפיגל קפטן ליון באמצע שנות השבעים(בלי סוכנים, אינטרנט, כפר גלובאלי).
שמוליק רוזנטל במינשנגלאדבך המפוארת.
ויקי פרץ מלך שערים בליגה הצרפתית השניה.

דווקא על הרקע הזה, של העמידה במקום והפערים שנפתחו, כאשר ברור שאין מקום לקבוצה ישראלית בליגה הכי נחשקת בעולם(ליגת האלופות), יש כבוד עצום לזהבי שהיה גורם מרכזי(הפועל)עד בלעדי(מכבי) לשתי עליות לשם(ו4 כיבושים בבתים פלוס עוד כמה במוקדמות). לא רק שלא התקדמנו במקצועיות ובמתודה, אני חושב שנעצרנו מאד גם ברמת הכישרון האישי. היינו מתים היום לליגה עם דמתי, מכנס, טבק, אקוייז, ברוך ממן, ארמלי, חיים בר, ניסים כהן ועוד עשרות רבות…

שחר התל אביבי 11 ביוני 2019

מסכים, היה פיצוץ של כשרונות בעשורים מסוימים
הנבחרת שכמעט עלתה למונדיאל 90 (עם צמד המשחקים מול קולומביה, שהגיעה אז למונדיאל ועברה את שלב הבתים),
היו בה את מלמיליאן, סיני, שלום תקוה ואוחנה ונדמה לי שרוזנטל (שנה לפני ליברפול) לא היה שם באנקר בהרכב
אוחנה קצת קודם הוביל קבוצה לזכיה בגביע אופא (מקביל לליגה האירופית היום), ורוזנטל שנה אח"כ היה חלוץ משמעותי באלופת אנגליה.
בכדורסל קרה דבר דומה
הנבחרת היתה באנקר לאליפות אירופה בשנות ה 80 ואם היתה מסיימת שם מקום 7 זה היה נחשב נמוך. היה גם מקום 2 בתחילת העשור עם ניצחון על יגוסלביה. ברקוביץ' אגב, התקבל ליוטה ג'אז בתחילת ה 80' אבל לא אפשרו לו להשתחרר מהחוזה פה

גיא זהר 11 ביוני 2019

הכדורגלן הישראלי לא עומד במקום, הוא מתקדם בצעדי תינוק כששאר העולם רץ קדימה. לגבי זהבי, אני חושב שמעבר לזה שהפיקים שלו (נניח מספרת בליון, שלושער מול אוסטריה), לא דומים לפיקים של בניון (שער נצחון בברנבאו בשמינית צ'מפיונס, בישול בחצי צ'מפיונס), ברקוביץ (צמד מול מנצ'סטר של פרגוסון), רביבו (שער נצחון מול ליברפול באנפילד בשמינית אופא), שפיגלר (שער במונדיאל), אוחנה (מחזיקות) ואפילו רוזנטל (סוף עונת 89/90 בליברפול), כמות המשחקים בהם שיחק נגד הגנות בינוניות עד טובות (כולל פאלרמו) – כ40 (שברובם לא הצטיין דרך אגב), קטנה לפחות בשני שליש מרוב אלו שהשוותי אותו אליהם. מבחינת השכלול של כל אלו הוא בעיניי מאלו שראיתי בין העשרה הטובים, שזה אחלה לגמרי.

אלכס 11 ביוני 2019

כמה בורות ויהירות… גם לגבי הרמה במקומות אחרים (שבהם השמש כן זורחת מידי פעם), גם לגבי מה זה אומר לשחק בקבוצה, גם לגבי איך תנועה בלתי פוסקת מתמודדת עם בלמים בהאל, וגם בכללי.
רוצה לרקוד על ההופעה הלא טובה שלו? זכותך. רוצה להזכיר לכולם כמה זה לא היה מקרי, ושהוא לא שחקן על? גם זכותך. אבל היות וזהבי הוא השחקן (ואני ממש לא מחבב את האישיות) הטוב ביותר בנבחרת, זה מה יש. הוא הטוב ביותר שיש לכדורגל הישראלי להציע בדור הזה. יש גבול לכמה ניתן להשיג מתוך מערכת כושלת, ויש שיגידו שזה פוחת עם הזמן (בהשוואה).

wazza 11 ביוני 2019

במסגרת ההתנזרות מהשידורים הישראליים צפיתי במשחק בסקיי עם שידור בריטי, השדר והפרשן פירגנו לישראל כל המשחק, אמרו ששיחקו טוב מאוד ושהתוצאה לא משקפת
ואז פתחתי את האתרי ספורט הישראליים, השפלה! ביזיון! צעקו הכותרות
בקיצור יישרת קו עם תקשורת הפורט המיינסטרימית, חבל
רבאק פולין 20 בעולם ואנחנו 80 ומשהו קצת פרופורציות

tazza 11 ביוני 2019

לגמרי, ועוד 2 גולים מטעויות בלתי מחויבות שממש לא משקפות את הרמה.
סתם כותבים כדי לכתוב.
רואים שיש שינוי חיובי בנחברת עם מאמן שיש לו שיטה שמתאימה לחומר שיש לו.

אורן השני 11 ביוני 2019

אלה לא היו טעויות בלתי מחויבות, זו הרמה בהגנה שפוגשת קצת לחץ של התקפה ברמה גבוהה מינוס

אורן השני 11 ביוני 2019

אבל כן אם נשכח את הטעויות האלה הקישור וההתקפה היו בסדר, לא השפלה ולא ביזיון. גם להם היה קשה להתמודד עם הכוח, הכושר והמהירות של הפולנים

אורי 11 ביוני 2019

אז למה הדאבורים והחמדים "האירופאיים החזקים" לא מפרקים את אוסטריה החלשה? למה בליגת הגמדים המקומית, לאף אחד אין ספק שלא חמד ולא דבור עוברים את ה20 גולים בעונה? שלא נאמר 35

אורי 11 ביוני 2019

מחכב לטור שתכתוב כשדמארי ישים שלושער מול חדרב – איזה שחקן אדיר הוא ואיך "רק" הפציעות עצרו לא קריירה בברצלונה
טור שמתאים לONE, חבל שנכתב

jhkj 11 ביוני 2019

בזמן האחרון מרגיש כאילו אתה כותב רק בשביל לעורר סערות. אני אוהד הפועל ובאמת לא אוהב את זהבי , אבל לא רק שמשחק אחד הוא לא הוכחה, אין בושה בלא להבקיע מול פולין ויש כבוד בלהבקיע שלושער לאוסטריה, נבחרת עם הרבה שחקנים בליגות טופ חמש. אתה גם משווה אותו לחמד ודאבור אבל הוא לא חלוץ מטרה כמו שהוא אתמול, הוא בתפקידו הטבעי משחק מאחורי אחד מהם. כן הוא שחצן ולא דוגמה ומופת להתנהגות וכן הוא לא הולך לשחק בברצלונה עונה הבאה אבל מה ששלו שלו.

אמיתי 11 ביוני 2019

+1

השמן 11 ביוני 2019

אתה עדיין תקוע על זה? תשתחרר גבר, ליגת הגמדים, מעמד היסטורי וכו', הכול שטויות. כשערן זהבי מכריע משחק לבדו כמו מול לטביה או אוסטריה זו אחת התופעות היפות ביותר בספורט הישראלי כיום. מרחם על מי שלא מסוגל להנות מזה בלב שלם. באמת.
מעבר לזה, רוב מה שכתבת, החל מכמה גרוע הוא היה אתמול, וכלה באיזכורים של דאבור וחמד פשוט רחוק מאוד מהמציאות
ונקודה אחרונה נוספת, אתה נותן ליהירות שלו, ולבחירה הכלכלית שעשה, להסתיר את העובדה שהוא עובד קשה יותר מכל אחד אחר. מעבר לזה שכל חבריו ומאמניו מעידים את זה עליו, מעקב סדיר יראה לך את רמת הנגיחה שלו היום לעומת מה שהייתה באיטליה, את רמת הבעיטה בימין, רמת הבעיטה בשמאל, מהאוויר, בעיטות חופשיות, הכול. העובדה שהאיש הזה לא מוכתר כדוגמא לכל ילד להתנהלות המקצועית של שחקן כדורגל וספורטאי בכלל היא משל לתרבות הספורט העלובה (הרבה הרבה יותר מליגת העל עצמה) של הארץ הזו

מעיין אוהד מכבי 11 ביוני 2019

זה טור מלא שנאה ואי דיוקים בסגנון שלא מתאים לדה באזר.

הבלמים הפותחים של אוסטריה: דראגוביץ' (אקס באזל, דינאמו קייב וכיום בלברקוזן אחרי השאלה ללסטר), הינטרגר (שסגר עונה רביעית בבונדסליגה, במדי אוגסבורג ופרנקפורט) ו-וובר (אקס איאקס וכיום בסביליה). ממש דקל קיננים מקומיים.
בנפיקה, ליון, פרנקפורט, בורדו (אמנם פנדל אבל מאני טיים), פלזן, באזל – אוסף של קבוצות שהבלמים שלהן חולמים בלילה להיות דקל קינן.

אופי מחורבן? תגובה שרק אוהד הפועל ממורמר יכול לכתוב.

מביך ועצוב מאוד בשביל הכותב.

מעיין אוהד מכבי 11 ביוני 2019

ולפני שתכתוב שאני מגיב לגופו של כותב, הגבתי לגופו של עניין.
מעבר לזה, זהבי שחקן שעובד קשה על המגרש ומחוץ לו כדי להשתפר בכל אספקט של המשחק. הלוואי עלינו נבחרת של ייני, זהבי ודאבור ושאר שחקנים עם אופי שעובדים קשה כדי להתקדם במעיימקום להתעסק בכוכבות שלהם.

jhkj 11 ביוני 2019

עכשיו אתה לוקח את השטויות שנאמרו בפוסט ומצדיק בגללן את הטענה הלא מציאותית שזהבי אין בעיות אופי ואתה אומר שלא מתעסק בכוכבויות שלו. לא רק שהיו כמה ראיונות שלו על העיסוק בכוכבות שלו שקיבלו ביקורת, גם לא חסרים לא סיפורים כמו פיו פיו וסרט הקפטן. הבנאדם סקורר בחסד, והשחקן המוביל בנבחרת כרגע, אבל הוא ממש לא טלית שכולה תכלת בכל הקשור לאופי.

משה 11 ביוני 2019

אני חושב שהטור מפגין זלזול בזהבי שהיא בלי ספק כדורגלן ענק. עם זאת אני ממש לא רוצה שישמש דוגמא לילדים שלי או לכדורגלני העתיד וזה לא מעיד על תרבות הכדורגל, זה מעיד על האופי שלו.

אורן השני 11 ביוני 2019

אני איתו בהנחה שהתכוון למוסר עבודה ורצון להשתפר. אופי ודוגמה אישית אצל ספורטאים זה אוברייטד

jhkj 11 ביוני 2019

בפאן הזה אני גם מסכים, אבל הוא לא אמר רק את זה.

משה 12 ביוני 2019

הוא אמר ״דוגמא לכל ילד להתנהלות המקצועית של שחקן כדורגל וספורטאי בכלל…״. להבנתי זה כולל גם את החלקים שלא צריך לקחת מהם דוגמא.

השמן 12 ביוני 2019

אם הבנתי נכון שהתגובה האחרונה היא למה שאני כתבתי. התכוונתי לדוגמא מבחינת העבודה הקשה על שיפור האספקטים החלשים יותר במקצועו.
כאדם האיש סובל ממספר מגרעות. הוא לא דוגמא לאף אדם בכך

משה 12 ביוני 2019

השמן,
מסכים – זהבי מיקסם את הכישרון שלו עם הרבה עבודה קשה וזו דוגמא ראויה לספורטאי.

סבר 11 ביוני 2019

תזה אתה צוחק נכון? זה הקטע בפרשנות, לכתוב פוסט לגופו של אדם. לעומת זאת, כדאי להשתדל שהביקורת על הטור, והיא יכולה להיות קטלנית, אין בעיה, תהיה לאור מה שכתוב בטקסט. לצורך העניין, אם סימה קדמון כותבת שביבי מושחת, אתה תבקר את הדברים שהיא כותבת, או שתכתוב עליה?

רופו 12 ביוני 2019

הקשר בין זה לבין פרשנות רחוק מאוד.
אני גם לא מאוהדי זהבי. אבל ראיתי שחקן שרץ, עושה לחץ, מפרגן, מנהיג על המגרש.
התוצאה לא ממש שיקפה את יחסי הכוחות .
כמו, במעבר חד, התוצאה של בארסה נגד ליברפול בקאמפ נואו. ואפרופו ואן דייק, גם מסי וקון לא בדיוק כבשו בצרורות נגדו.

כנראה שגם בטורים יש עונת מלפפונים. חמוצים.

השמן 11 ביוני 2019

הרגע קלטתי שטענת שהליגה האוסטרית היא דוגמא לליגה אירופית אמיתית, אבל הנבחרת האוסטרית (שבטח מרבית שחקניה טובים מידי בשביל הליגה האוסטרית ולכן משחקים בליגות הבחירות) היא בינונית ולא משקפת.

צחי 11 ביוני 2019

טור לא לגיטמי,
מילא היה נכתב אחרי השלושער מול אוסטריה ולטביה ,
ולפני המשחק מול פולין עם כותרת אל תצפו מזהבי, אז היה על מה להתווכח…,אבל לכתוב טור שזהבי לא לרמות האלו,
אחרי משחק שהנבחרת כולה הייתה חלשה (לי בכל אופן ברור שלא הפסדנו בגללו או מיקומו במגרש מול הגולייתים) – תמוה מאוד.
הנבחרת כולה הייתה עייפה וראו שמרבית השחקנים לא עמדו על הרגליים – וזה בלי להזכיר את המשחק הזוועתי ++ של נאתכו.
אם כבר פוסט על הרצוג שאיך נאמר בעדינות – לא ממש תיפקד והגיב לאיך שהמשחק התפתח (חילוף מאוחר מאוד של סלומון)
היה ראוי יותר , ועוד משהו , אם כבר אתה מעלה את הביקורת לגופו של עניין יראו עיניך את פרי מקלדתך:
"גם זה רק אם יפטר מהאופי המחורבן שלו ומהחשבה שהוא גדול כדורגלני תבל" – איך זה פוגם במקצוענות שלו – לא ברור…

אחד העם 11 ביוני 2019

התלהמת.
המשחק הוא משחק כדורגל, לא טניס.
זהבי לא היה החוליה החלשה אמש.
הגנה חסרת כשרון ובטחון, ערערה את הקבוצה, שהיתה סבירה ביותר במחצית הראשונה.
זהבי היה בודד מול שני בלמים, רוב הזמן.
זה נכון שחסרה לו פיזיות ומהירות, אבל יש לו טכניקת בעיטה ברמה גבוהה בשתי הרגליים, תנועה טובה ללא כדור והבנת משחק. הוא לא לואיס סוארז אבל הוא עדיף בהרבה על אלון מזרחי.

פרילי 11 ביוני 2019

הוא עשה את הפריצה שלו קצת מאוחר מידי, בגלל זה אירופה בשבילו ממש פספוס, כמה שנים קודם והוא בקלות יכול לשחק בקבוצת מרכז טבלה בטופ 5, ומשם השמיים הם הגבול.
ועוד מילה על בלמים טובים יותר אז קודם כל יש לידך שחקני התקפה טובים יותר ויש גם עקומת למידה לא מדדתי אותה אבל נראה לי ששלו רק עולה.

סבר 11 ביוני 2019

תזה אתה צוחק נכון? זה הקטע בפרשנות, לכתוב פוסט לגופו של אדם. לעומת זאת, כדאי להשתדל שהביקורת על הטור, והיא יכולה להיות קטלנית, אין בעיה, תהיה לאור מה שכתוב בטקסט. לצורך העניין, אם סימה קדמון כותבת שביבי מושחת, אתה תבקר את הדברים שהיא כותבת, או שתכתוב עליה?

סבר 11 ביוני 2019

ורק להסיר ספק, אני לא אוהד הפועל תל אביב ואין לזה קשר. מצטער. אני בהחלט חושב שערן זהבי הוא שחקן גדול לקבוצות קטנות, ושחקן קטן לקבוצות ולליגות גדולות. אני בהחלט חושב שיכולותיו כחלוץ מאפשרות לו לקרוע רשתות בסין ובליגה שלנו, והרבה פחות ברמות הגבוהות באמת. זה מה שיש, זו הביקורת על האיש, זו לא ביקורת רק שלי, תתמודדו איתה. כשיראה שהוא מסוגל להבקיע בעקביות מול קבוצות גדולות באמת, או שיראה שהוא מככב בליגה רצינית באירופה, נשקול מחדש את הדברים. עד אז זה מה יש, שחקן נהדר, לרמות נמוכות יחסית. לא במקרה הוא בסין ולא בספרד.

אלכס 11 ביוני 2019

אמירה לגיטימית לגבי הפוטנציאל של זהבי. כמה שאלות: 1. שים את מסי במקום זהבי בנבחרת, אנחנו עולים ליורו? דעתי היא שבמשחק קבוצתי חברי קבוצה טובים מעלים את הרמה של אחרים, ואפילו גדולי הדור לא הולכים לטייל בלי קבוצה. 2. זה שקבוצות מסמנות אותו לא אומר שהם מכירים ביכולות שלו ומעדיפים שמירה חזקה עליו מאשר על השאר? מי לדעתך יותר טוב ממנו כשחקן? 3. לא ידעתי שזהבי חלוץ מטרה (לא עוקב אחרי כדורגל ישארלי). מתי הוא עבר את ההסבה? 4. האם יכול להתקיים שחקן טוב שלא הוכיח את היכולת שלו בפניך? האם שחקן הופך לטוב לרמות הגבוהות אחרי שהוא מככב בהם או האם הוא קודם כל מפתח יכולת? 5. האם לאורך ההיסטוריה לא היו שחקנים גדולים שהחמיצו את החלון שלהם מפאת הגיל (מעבר למה היה קורה לו ככה וכהה), והאם החמצת החלון פוגם ביכולת הקיימת שלהם (מעבר להיה יכול להתפתח יותר מול תחרות טובה)?

אורן השני 11 ביוני 2019

אנשים פה מתמודדים יפה עם הביקורת בתשובות ענייניות משלהם, היה נחמד אם גם אתה תתייחס לביקורת שלהם

יואב 12 ביוני 2019

סבר,
אתה לא אוהד הפועל אבל אתה שונא מכבי וזה הכתיב את הטון המזלזל והמתלהם, השמח לאיד. לא ענית לשום טענה, אתה ממשיך כמו תוכי לפלוט שטויות על ביקורת אישית כלפיך אבל מתעלם מכל דבר עיניני חיובי שכתבו לך על המוזהב. אף אחד לא זקוק שתשקול שום דבר כי אתה במילא לא ממש נותן לעובדות לבלבל אותך. אה שכחתי, אתה "בלוגר ציני", יה רייט.

מעיין אוהד מכבי 12 ביוני 2019

מסכים עם כל מילה של יואב.

טור רדוד, נטוף ושטוף בשנאה ובמרמור, כתוב שצורה שלא מתאימה לדה באזר, מלא באי דיוקים עובדתיים (שהכותב בוחר במופגן להתעלם מהם בטענה שהביקורות הן לגופו של כותב ולא לגופו של עניין).

אז למקרה שפספסת (וברור לחלוטין שלא כי בחרת להגיב לחלק מהתגובה הקודמת שלי) – הנה התגובה הכי עניינית:
הבלמים הפותחים של אוסטריה: דראגוביץ' (אקס באזל, דינאמו קייב וכיום בלברקוזן אחרי השאלה ללסטר), הינטרגר (שסגר עונה רביעית בבונדסליגה, במדי אוגסבורג ופרנקפורט) ו-וובר (אקס איאקס וכיום בסביליה). ממש דקל קיננים מקומיים.
בנפיקה, ליון, פרנקפורט, בורדו (אמנם פנדל אבל מאני טיים), פלזן (מאני טיים), באזל (מאני טיים בשני המשחקים) – אוסף של קבוצות שהבלמים שלהן חולמים בלילה להיות דקל קינן.

ניר 11 ביוני 2019

אני מסכים עם רוח הדברים הכללית של הפוסט, אבל הסגנון חסר פרופורציות, לקרוא לזהבי אומלל ולהופעות שלו עלובות זה קיצוני מדי על אף האנטגוניזם שהוא מעורר.
זהבי כמעט ולא התחרה ברמות הגבוהות וזה בעוכריו, היו לו כמה הופעות יפות ושערים חשובים גם ברמות האלה, אבל לאורך השנים הוא די נעלם ברמות הגבוהות, הן בנבחרת והן בקבוצות.
זהבי לא מנהיג , ובמיוחד כשדברים לא הולכים הוא הופך לגורם מאד שלילי, וזאת יש לומר לצד העובדה שהוא ווינר גדול.
ואולי זה גורם המחלוקת הגדול לגביו, האמביוולנטיות הזו, מצד אחד סקורר אדיר ברמות נמוכות- בינוניות, מצד שני בקושי שיחק ברמות הגבוהות ושם נעלם לרוב.
הסיפור שלו עדיין נכתב ויש לו עוד כמה שנים לשחק כשהוא במיטבו, אבל אם הוא לא ישחק באופן עקבי ברמות הגבוהות, בסופו של דבר הוא יהיה בר השוואה לשחקני ליגה בארץ ולא לאלו ששיחקו ברמות הגבוהות של אירופה.

סבר 16 ביוני 2019

מסכים איתך במאה אחוז. נדמה לי שאין ויכוח. לאורך השנים ההופעות שלו ברמות הגבוהות נעות בין בינוניות, להתאדות מוחלטת. פה ושם גם מבליח וכובש, כן. נכון. בסופו של דבר זה הסיפור שלו, שחקן נהדר ועקבי מאוד ברמות הנמוכות, שחקן חלש ועקבי מאוד ברמות הגבוהות. מי שחושב שהוא מסוגל להיות חלוץ עקבי לאורך זמן בליגה אירופאית, לדעתי טועה בגדול. ולכן ההתלהבות ממנו הזויה.

עמית הלבבי 12 ביוני 2019

עצוב לקרוא פוסט כזה בדה באזר.

במיוחד חרה לי שלא עלה אף פוסט אחרי הנצחון מול לטביה אבל כן עולה פוסט מזלזל אחרי ההפסד לפולין.

לדורפן/תבורי – לא בושה לערוך קצת את הכותבים שלכם. בדיוק בשביל לא לקרוא פוסטים כאלה אנחנו קוראים את דה באזר.

איתי 12 ביוני 2019

מסוג הטורים שירוצו חזק בטוויטר אחרי איזה הצגה מטורפת של זהבי.
לפרטים פנה לחיים ברעם, עוד קורבן של המוזהב.

שחר ברוקנר 12 ביוני 2019

מה זה? הבאתם מחליף לבורוביץ'? מיותר ובא לריב

הקורא המתמיד 12 ביוני 2019

טור מזעזע, בואך ארי שמאי בוואן שמח לאידו של מישהו שכבש שלושער נגד הפועל בדרבי
והחמיץ פנדל נגד מכבי פ"ת.

Trailblazer 12 ביוני 2019

שמע, התקשורת קצת הגזימה עם השבחים לזהבי אבל אתה נסחפת לקיצוניות השנייה. זהבי אינו גדול ספורטאי ישראל כפי שניתן היה להבין מהתקשורת,אבל אי אפשר לקחת ממנו את ההישגים הרבים ברמה המקומית ואף בליגת האלופות

סבר 12 ביוני 2019

צודק, ולי בטח אין כוונה לקחת. יש לי רק כוונה לשים בפרופורציות את ההבדל בין כדורגלן עצום, נוסח בניון, לסקורר נהדר לרמות הנמוכות, נוסח זהבי. שתי רמות אחרות של התייחסות לדעתי.

ניינר / ווריור 12 ביוני 2019

לא מאמין שהפוסט הזה עלה בדה באזר. הכי ואן שיש
לא אכפת לי מכדורגל ישראלי אבל זהבי הוא משהו מיוחד וימותו הקנאים

פאןפאן 12 ביוני 2019

יש לך את זה ביותר ממורמר? מה זה זה?

פשוט מעליב.
אני מבין את זה שהבן אדם מעורר אמוציות אצל הרבה אנשים ואוהדי כדורגל אבל ככה להתעלם ממה שאתה רואה בכל מיני מגרשים כבר כמה עונות ברציפות?
לא מבליח לעונה שתיים כן? מרסק ומנתץ כל שיא במהלך 5 העונות האחרונות
מאמנים בעלי שם , ששיחקו בליגות שונות מסין וישראל לא מפסיקים להלל וכבודו שוחט כאילו זה בעצם פואד שמנסה להחזיר לזהבי על הבעיטה בשידור חי?
הזוי
מדינה אוכלת יושביה

יניב 12 ביוני 2019

הבעיה אם ערן זהבי לדעתי זה שאוהדיו פשוט מנסים להרים אותו לרמה שהוא לא נמצא בה.הדיונים לגביו בקרב אוהדיו בתקשורת או בכלל זה האם הוא גדול שחקני ישראל בכל הזמנים ולשם לצערו וכמה שינסו לפמפם את זה הוא פשוט לא שם.
אני חושב שסבר דווקא כן נגע בנקודות הנכונות.זהבי מאוד מאוד דומה לאלון מזרחי.סקורר ענק שהצליח בליגה הישראלית וכן גם לא כמו לזהבי היה שערים מצויינים בנבחרת ובמכבי חיפה באירופה אבל עדיין היכולת שלו לא הספיקה לקריירה מכובדת באירופה ויש לי הרגשה שאם מזרחי היה בסין אז גם הוא היה מלך השערים בסין.
זהבי בחר בכסף הגדול בסין ובמעמד הכוכב הגדול שם וזאת זכותו המלאה אבל שאתה בוחר בזה קשה לבוא אחר כך בטענות שאומרות שאתה חלוץ גדול לקבוצות קטנות(ליגות קטנות) ולא יותר.
בשביל שזהבי ייכנס באמת לדיון האם הוא באמת אחד הכדורגלנים היותר גדולים שהיו לנו אז הוא חייב להוביל את נבחרת ישראל ליורו,כל עוד הוא לא עושה את זה אז מקומו בהיסטוריה תהיה האם הוא יותר גדול מאלון מזרחי,עודד מכנס או פחות מהם(ושוב אין בזה שום בושה שניהם היו חלוצים ענקיים)

סבר 12 ביוני 2019

בהחלט, חלוץ אדיר ברמות של הליגה שלנו (אם כי בתקופה בה הליגה באמת היתה חלשה והקבוצה שלו הרבה מעל הליגה, אבל זה נסבל), לא חלוץ לרמות הגבוהות ביותר. אגב דוגמא טובה זה בירם כיאל, לא יודע אם שחקן יותר טוב מזהבי, אולי לא. אבל בוודאי שחקן אירופאי יותר מזהבי. אם אני קבוצה בפרמייר ליג, אני מחתים את כיאל הרבה לפני שאני מחתים את זהבי. במשחקים מול נבחרות רציניות, אפשר לראות את ההתאמה של כיאל לרמות האלה ואת חוסר ההתאמה של זהבי. אלון מזרחי זו דוגמא טובה, זהבי הוא סוג של אלון מזרחי, לדעתי פחות טוב לאורך זמן, אבל בהחלט שזו ההשוואה הנכונה. ואת מזרחי, כזכור, איש לא מציב ברשימת הגדולים בכל הזמנים שלנו. כבודו במקומו מונח, אבל לא יותר מזה.

ישי 12 ביוני 2019

אתה עונה לתגובות רק כשהן אומרות שאתה צודק? זה כבר באמת ילדותי.
וזה לא שמישהו בתגובות כאן ניסה לטעון שהוא מתקרב לבניון רוזנטל רביבו או ברקוביץ'. פשוט אמרו שמה שכתבת הוא הגזמה, פראית זרועת טעויות עובדתיות ומלאה בשנאה, לצד השני. אתה פשוט לא מסוגל לענות לביקורת.

אלכס 12 ביוני 2019

ההשוואה בין הדורות, כמו שאמרו פה לפני, בעייתית. פעם, הכדורגל לא היה כל כך מקצועי. כלומר שחקנים התפרנסו ממנו בבלעדיות, אבל ההבדל בין לשחק בשכונה ולשחק במקצוענים היה נמוך מהיום. ללא פיתוח יעודי ושיטות אימון מתוחכמות עדיין היה ניתן להגיע לטופ של אז. מאז, הכדורגל בעולם התקדם בצעדי ענק. גם הכדורגל בארץ התקדם, אבל פחות (לעזאזל, רק מאז ג'ורדי יש בחלק מהקבוצות אימוני כושר כמו שצריך). זהבי, לדעתי, טוב בהרבה מהגדולים של פעם, ולו רק כי הכדורגל בארץ התקדם. הבעיה שזה לא מספיק בהשוואה לטופ של היום, ולכן הנקודה הכללית עומדת בעינה.
ד"א, אותו הדבר קורה בכדורסל, פעם שחקני העילית היו גבוהים, מגינים אימתניים, קלעים בחסד, או מוסרים מחוננים. היום הם גם וגם וגם (או לפחות מתרקבים לזה הרבה יותר), ואנחנו עדיין מנסים לייצר את הטוב של פעם.

עומר 12 ביוני 2019

רמה של טור דעה אצל אופירה.
גם אם יש לך נקודה, היא אובדת בשטף השנאה והשמחה לאד (הדי מוזרה, יש לומר).
מביך שדבר כזה מפורסם בדה באזר

עומר 12 ביוני 2019

*לאיד

פרפר נחמד 12 ביוני 2019

הטור הכי חלש באתר בשנים האחרונות.
מנותק תלוש ובכייני

רק משהו קטן 12 ביוני 2019

״אבל בליגות הגבוהות באמת, זהבי אולי יכול לקשור להם את השרוכים, וגם זה רק אם יפטר מהאופי המחורבן שלו ומהחשבה שהוא גדול כדורגלני תבל״

דבר ראשון אתה רוצה שיגיבו לגופו של עניין אז תשמור על שפה רהוטה ומכבדת כלפי כל אדם באשר הוא. אופי יכול להיות בעייתי , לא נח וכו… בטח שלא מחורבן .
יש בזה נימה אישית, כאילו הוא פגע בך.
דבר שני טענת שהמקצוע שלך הוא כתיבה ולא מאמן כדורגל , אני מניח גם שאתה לא פסיכולוג.
בתור כותב אתה אמור להבין את כוחה של מילה אם לא כנראה שגם אתה חוטא למקצוע שלך.

רומן 12 ביוני 2019

ואם הוא היה בועט בנגיעה ולא מנסה להעביר לשמאל? ודקה אחרי זה הוא מדי כלום פרפר את הבלם וקצת החליק לו לפני שהוא הרשית…
פעם חשבתי בדיוק כמוך, אבל השתניתי לגמרי, זהבי חלוץ מדהים גם בקנה מידה אירופי לדעתי.
הלוואי וילך שנה הבאה לאנגליה להוכיח לנו את זה.

עומר 12 ביוני 2019

רומן אתה מרגיש טוב? מה קרה ל"פיצ'יצ'ו השמנמן"?

רומן 12 ביוני 2019

שיניתי את דעתי.

איציק 12 ביוני 2019

דווקא אני עדיין עם הרומן הישן בעניין זהבי.
תקרת זכוכית די נמוכה, אבל כל עוד הוא מתחתיה השחקן תותח אדיר. טיפה מעל התקרה והוא מאד מתקשה.
זה כמו כדורסל לשחקנים מתחת ל-185 סנטימטרים. יש שם שחקנים עם משחק גב לסל מדהימים, תפיסת עמדה, תנועה עם הגב לסל, הטעיות גוף, כח פיזי מדהים, אבל שים אותם מול שחקן של 210, וכל היכולות שלהם לא שוות.

סבר 12 ביוני 2019

בדיוק.

אמיתי 12 ביוני 2019

היתרון של זהבי על כל שחקן ישראלי וגם על הרבה אחרים איננו פיזי. הוא מנטלי. הבנאדם פשוט ווינר ולא יעזור

איציק 12 ביוני 2019

זה נכון, אבל לכח רצון יש תקרת זכוכית.
אני זוכר כשהראו בושידו ויצא מישהו עם 80 קילו ועם מנטאליות של וינר מול מישהו 120 קילו.
עם כל רוח הלחימה וכח הרצון, בדרך כלל זה נגמר עצוב עבורו. זה מבחינתי מצבו של זהבי. לכן בהשוואה לכל חלוץ ישראלי הוא מאד גבוה ברשימה (וכן, בנוסף לוינריות יש לו יכולת טכנית לא רעה בכלל בהשוואה אליהם), אבל… ברגע שזה מגיע לרמה הבאה, שם מתחילות הבעיות, וינריות לא מספיק.

אמיתי 12 ביוני 2019

בכדורגל זה המון. זה ממש שונה מכדורסל בו לגובה ובכלל לפיזיות יש משמעות עצומה ובטח לענפים יחידניים ועוד בושידו.
לא עולה לי בראש שחקן ישראלי כמוהו
* אני ממש לא מחובבי זהבי

איציק 12 ביוני 2019

שוב, זה המון ברמה הלוקלית… וגם הסינית. ואני מסכים אם מה שכתבת (גם כמחווה למחווה שלך אתמול ;))
ברמות הגבוהות אין לא את העוצמה הפיזית ולא מהירות.
פתאום הוא צריך להכין את הכדור כי הוא לא מספיק ואז קשה לבעוט. הוא לא מגיע לנגיחות שבארץ כן היה מגיע כי הוא לא מספיק גבוה, חזק ועם ניתור.
כמו שנאמר באחד האקס-מנים הראשונים, מגנטו אומר לצעיר שיודע ליצר אש אך עוד לא יודע לשלוט בה ומרגיש בגלל זה רגש של לא ממש טוב: בעולם שלנמלים אתה אל. זה בערך זהבי מבחינתי (ליגה ישראלית וסינית אלו מושבות נמלים יחסית ליצורים המפותחים יותר מבחינת כדורגל).

אמיתי 12 ביוני 2019

צמע. יש לו רקורד דיי טוב מול קבוצות אירופאיות. יש כאלה שמעלים את הרמה כשיש לחץ/אתגר וכו. הוא מאלה. מאד תחרותי. יאללה מיציתי איציק. פוסט באמת לא לעניין. חבל על הזמן

צחי 12 ביוני 2019

"היתרון של זהבי על כל שחקן ישראלי וגם על הרבה אחרים איננו פיזי. הוא מנטלי. הבנאדם פשוט ווינר ולא יעזור"
"לא עולה לי בראש שחקן ישראלי כמוהו"
בדיוק!
אגב היחיד שמתקרב לשם בהופעות בנבחרת לדעתי זה רונן חרזי – אבל מה לעשות שהיה יותר פצוע מכשיר בקריירה,
לדעתי יש המון דימיון ביניהם – שחקני קבוצות level 2 לגיטמיים באירופה וגם בספרד :)

יואב 12 ביוני 2019

איציק,
לא ראיתי נחיתות פיזית בשער הנגיחה העצום בבאזל, לא ראיתי בעיה בניתור בשני שערי הנגיחה מול אוסטריה. ההפך. ראיתי נוגח מעולה גם ברמת הטיימינג, גם בטכניקה וגם בניתור. השער מול באזל היה שווה למכבי בערך 20 מיליון יורו. השערים מול אוסטריה עשו מהפך תוך עשר דקות ובעצם נתנו חמצן לכל הקמפיין הנוכחי. הוא מגיע לכדור כשזה חשוב וגם מול בלמים אירופאים.

צבי 12 ביוני 2019

תשמע, אבל תקרא שוב את הטור שכתבת, שים עליך את המשקפיים של הקורא הממוצע ותראה שחטאת לעצמיך ולמסר שניסית להעביר. בקריאה ראשונה נראה שהטור נכתב מתוך בעירה פנימית שמתודלקת בשנאה יוקדת.
כדי לתאר את זהבי, השתמשת פעמיים במילה "אומלל" פעמיים נוספות במילה "עלוב".
שלא לדבר על הסיומת המהדהדת, שאם היא מהדהדת משהו זה את התחושה שיש לך משהו אישי נגד השחקן : "זהבי אולי יכול לקשור להם את השרוכים, וגם זה רק אם יפטר מהאופי המחורבן שלו ומהחשבה שהוא גדול כדורגלני תבל. שיהיה בהצלחה."
אני מאמין שיכולת להתנסח אחרת, בצורה פחות מתלהמת, שהייתה משרתת טוב יותר את המסר.
זהבי מוציא מכולם אמוציות, לטוב ולרע, אבל יש דרך וצורה להביע דיעה, הפעם נראה לי שפספסת קצת.

יואב 12 ביוני 2019

צבי,
גם בקריאה עשירית זה בדיוק כמו שתארת וכתבתי על כך כבר בתגובה השניה לנושא אתמול-בעירה פנימית של שנאה יוקדת, פוסט שחיכה להיכתב כי זהבי כנראה פגע לו במשפחה. זאת זכותו כמובן אבל גם חובתו לקבל את כל הביקורת המוצדקת. המגיבים פה לא רגילים לקרוא זבל כזה בפלטפורמה הזאת.
המשל הוא ברור-לזהבי יש יותר סיכוי לשחק ברמה גבוהה יותר מאשר לכותב להתאים לדה באזר. כרגע לפחות.

צבי 12 ביוני 2019

סבר הוא כותב מוכשר, הפעם זה קצת ברח לו.
בגלל שזהבי הוא כוכב שמקבל סיקור מטורף, בטח כשהוא מבקיע בצרורות, זה מוציא מאיזון אנשים שלא אוהבים אותו, מכל סיבה שלא תהיה.
האיזון העדין הזה, שמופר ברגעים "פחות טובים" שלו גורם, גורם לשיבוש בין המוח, היד והמקלדת. הסכינים נשלפות מהר ובלהט הרגע ויצר הנקם הן חותכות ודוקרות ללא מחשבה.
זה טבעי ואנושי. קורה לכולם. גם לי- אם לא בכתיבה אז בשיחות.
פשוט צריך לשים לזה לב וללמוד מזה.

אלכס 12 ביוני 2019

הכל נכון, זה קורה לכולם. ולמרות זאת נראה לי שהרבה תגובות, גם אלו שלי, הגיעו אחרי שטען הכותב שאנשים פה לא מתמודדים עם ביקורת עניינית לחלוטין. חורה לי שכשאדם נופל, אפילו אחרי שהיו לו כמה ימים לרדת מהעץ, קשה לו להגיד "ואללה, יכולתי למצוא מילים יותר טובות לבטא את הביקורת (הלגיטימית) שלי", ובמקום הוא מאשים את כל העולם ונאחז בקרנות המזבח של "אני כותב במקצוע, אני יודע מה אני עושה".

סבר 16 ביוני 2019

יקיריי, אני פשוט מאמין במה שכתבתי. מכבד את כל התגובות, בעיקר את המכבדות, וחושב שזהבי הוא בדיוק מה שכתבתי. לא יותר ולא פחות. לא תמיד נעים להיות בדיעה שונה מהקונצנזוס, אבל זה המצב ואת זה אני כותב, רק את האמת כפי שאני רואה אותה.

עשר 12 ביוני 2019

כתיבה סטייל וואן, הרבה יותר הכפשות מטיעונים.
כמו שזהבי לא מתאים לרמות הגבוהות של אירופה הכותב פה לא מתאים לדה באזר.

יעקב נקש 12 ביוני 2019

+עשר

השמן 12 ביוני 2019

כל מי שביקר את הסגנון המתלהם והבוטה שהשתמשת בו כותב "לגופו של כותב" ואתה לא מכבד אותו בדיון, על אף שרבים מהם העלו טענות ענייניות לחלוטין, או מצאו חורים בטענות שלך.
כל מיני מגיבים מנסחים בצורה שקולה נורמלית ומכבדת את הטענה שלך, ואתה מחזק אותם.
טענת שאתה מבין בכתיבה לא? אולי תיקח אחריות על זה שרוב גדול מאוד מאוד של המגיבים פה רואה את הטור הזה כמופת של זלזול והתלהמות, ולא כטענה מקצועית לגיטימית שאפשר לדון עליה?
יכול להיות ש95% מהמגיבים הם באמת שרופים על זהבי ברמת הערצה עיוורת, אבל יש גם סיכוי שטעית לא?

סבר 16 ביוני 2019

מכבד את כל המגיבים, בפרט אלה שמגיבים לגופו של עניין ולא לגופו של דבר. היה ברור לי גם שאלה יהיו רוב התגובות, כי רבים מעריצים את זהבי וחושבים שהוא אחד הגדולים שהיו כאן. אני פשוט חושב שונה דעתי לא השתנתה. זהבי הוא שחקן גדול לקבוצות קטנות, שחקן קטן לקבוצות גדולות. אני רואה את זה עובר כחוט השני לכל אורך הקריירה שלו ולכן מכבד את מי שכותב שאינו מסכים איתי (בפרט אם כותב מכובד), מה לעשות, אני פשוט חושב אחרת.

רומן 12 ביוני 2019

אגב כמה עובדות, זרקת פה שמות של בלמי על עולמיים ואת דאבור וחמד.. מתי חמד כבש גול במשחק נגד אחד הבלמים שציינת? שלא תבין לא נכון אני מת על חמד, חלוץ גדול, אבל עובדות?
ודאבור, ליגה אוסטרית?? נו הנה זהבי תפר 3 חתיכות לנבחרת שלהם..
זהבי הוא לא ברקוביץ' ולא בניון ולא רביבו, אבל היום כרגע.הוא ההכי טוב שלנו.

יואב 12 ביוני 2019

לגמרי רומן. הוא פשוט הכי טוב שיש לנו. הוא גם מתייחס לכיאל "האירופאי"(הוא באמת עשה התקדמות גדולה והוא וזהבי היחידים שנראו שייכים לרמה הזאת מול פולין) אבל כיאל לא שחקן הרכב. גם זהבי יכול היה להיות שחקן סגל בכל קבוצה שיחפוץ. ההבדל הוא שאף אחת לא הציעה כסף חולה על כיאל.

רומן 12 ביוני 2019

זה דיון אחר יואב, זהבי החליט מה שהחליט, אבל באמת כרגע יש לו עוד חולון הזדמנויות שיקפוץ על זה וילך לאנגליה .
הרי בעוד 20 שנה עם כל הכסף בעולם אף אחד לא ידבר ולא יזכור אותו.
עונה אחת גדולה בממלכה והוא יכול לגדל כרס כמו הקוסם ולהסתובב בכל הארץ like he owns the place

איציק 12 ביוני 2019

רומן, אני בעד שילך לאנגליה להוכיח את עצמו, להראות לעצמו מה הוא שווה, ובטח אחרי שהוא בעצמו אמר שמתאים לו לנסות את אנגליה. יש רק בעיה אחת (ואולי היא פתירה), צריכה להיות קבוצה מהפרמייר ליג שתרצה אותו ותהייה מוכנה לשלם לסינים את הסכום שהם רוצים עבור השחרור. בינתיים לא ראיתי אחת כזו. גם זה אולי מראה מה האנגלים חושבים על זהבי. להבדיל ממה שהם חשבו על ברקוביץ' למשל.

יואב 12 ביוני 2019

איציק,
בגלל גילו ומחירו, הסיפור יותר מורכב. זה די ברור. הוא בוודאי יכול להיות במעמד של כיאל וחמד(באנדרסטיימנט) אם היה בוחר בפחות כסף וברצון להיות שם בכל מחיר. הוא שחקן הרבה יותר טוב משניהם.

איציק 12 ביוני 2019

כל מה שאתה כותב אלו השארות. כשהיה צעיר יותר לא היו עליו קופצים באנגליה, וגם היום אם היה מוריד במחיר לא בטוח שהיו.
לגבי מי טוב יותר, כפי שהגבתי למעלה, תלוי איפה. ברמות הנמוכות, הוא עדיף בהרבה. ברמות הגבוהות אני חושב שהם עדיפים. בינתיים הם מוכיחים שהם מתאימים לשם (גם אם לא כוכבים), הוא לא. אז הקרדיט מגיע להם תהיינה הסיבות אשר תהייה.

רומן 12 ביוני 2019

יש פה גם עניין של התאמה.. לקבוצה כמו ברייטון שמשחקת עם חלוץ סטייל גלאו מארי(והלוואי וחמד שנה הבאה) הוא ממש לא מתאים, אין לו מה לחפש שם, אבל אם לדוגמא היה הולך לוולבס או לווטפורד או ללסטר יכול להיות שהוא יכול להצליח שם.

יואב 12 ביוני 2019

לא איציק. הוא לייט בלומר. הוא לא היה טוב בגיל 25 כמו שהוא בחמש שנים האחרונות. הוא פשוט מקרה יוצא דופן שלא נופל לקטגוריות הידועות.
ברמות הגבוהות- הם שחקני ספסל. משהו שזהבי יכול להיות בקלות. רק בעיה- הוא מרוויח 12 מיליון בשנה. זה גם שיקול אם להיות שחקן ספסל באנגליה וזוכה לשבחים על ידי כל מיני, או סופר מיליונר שנותן תוצרת קבועה וזוכה לשבחים מכל מיני. ברמת מה שהעין רואה והראש מבין- אלו לא השערות. הוא כדורגלן טוב מהם בסידרי גודל. חמד וכיאל ממש לא קריטים לשאיפות של ישראל. ללא זהבי, אין לך תאוריה על להבקיע, שלא לדבר על יותר ממקום 4 בכל סוג בית שתיהיה. זה באמת ככה פשוט.

איציק 12 ביוני 2019

רומן, הלוואי שיציעו לו, הלוואי שילך לשם, הלוואי שיצליח.
בינתיים אני לא רואה את זה קורה.

Ollie Williams 13 ביוני 2019

איציק, עם יד על הלב, אתה משוכנע ב 1000% שאם ברקוביץ' היה צריך לבחור בין קבוצת תחתית- רכז באנגליה בשכר גבוה, לבין להיות סופרסטאר בסין במשכורת גבוהה פי 6 אנד קאונטינג – הוא היה הולך לאנגליה? ורביבו?
כמה שחקנים ישראלים עברו בעשור האחרון ישירות מישראל לליגה בכירה וגם שרדו שם יותר משנה-שנתיים? תקעו יתד? אני יכול לחשוב על שלושה שאחד מהם כבר בדרך חזרה לארץ.
ושוב, זהבי שהגיע לפאלרמו (בחירה נוראית) זה לא זהבי שעזב לסין מהרבה בחינות. יואב הסביר את זה די והותר.

קל לבקר את הבחירות של זהבי בהשוואה למי שהיה שם 20 שנה לפני כן. הסיטואציות שונות ואין לדעת לאן האופי של ברקוביץ' ורביבו היה מביא אותם בימינו.

רומן 13 ביוני 2019

אני משוכנע ב100 אחוז לגבי אייל.
כל מה שהוא רצה זה לשחק כדורגל ברמות הכי גבוהות ולהוכיח כמה הוא ענק.

Ollie Williams 13 ביוני 2019

למיטב זכרוני הורמו גבות כשברקוביץ' חתם בסלטיק אבל הם שילמו יותר לו ועליו למרות הצעות מעניינות יותר בפרמייר ליג.
גם המעבר של רביבו לטורקיה זכור לי יותר בעקבות כסף מאשר מעמד.

לפני 20 שנה להתקדם באירופה הייתה הדרך היחידה לעשות כסף, לא היו הצעות גבוהות פי 5 מליגה חלשה שהעמידו את הקונפליקט הזה במבחן.

רומן 14 ביוני 2019

אולי, נקודה מצוינת לגבי סלטיק.
אבל אני חושב שבאותה תקופה, הליגה הסקוטית היתה הרבה הרבה יותר רצינית מהיום, אני זוכר אפילו שהיינו מחכים בהתרגשות לאולד פירם גם בלי קשר לברקו.

Ollie Williams 15 ביוני 2019

אתה צודק, הליגה הסקוטית בכלל וסלטיק וריינג'רס בפרט כבר ממש לא מה שהיה פעם, האולד פירם נחשב במשך שנים לדרבי הכי חם באירופה ודווקא התקופה שבה ברקו היה שם הייתה "תחילת הסוף" של זה (בלי קשר אליו).

הנקודה שלי היא שאפשר לבקר את זהבי על הבחירות שלו אבל ההשוואה לבחירות של רביבו וברקוביץ' לא מלמדת כלום.

סער 12 ביוני 2019

גילוי נאות: אוהד הפועל.
זהבי בהפועל: שחקן טוב עם הברקות בתוך קבוצה מעולה ברמה ישראלית ובינונית ברמה ארופאית.
באיטליה: כישלון ( חלק מזה בגלל פציעה)
במכבי: השחקן הכי טוב בישראל, סקורר וווינר ענק. אף אחד לא ציפה שזה מה שהוא יהפוך להיות כשהוא חתם במכבי.
סין: העדיף את הכסף של סין על פני להיות שחקן בליגה הבלגית/גרמנית. אך אחד לא ציפה שהוא יהיה מלך השערים בסין.
לכן אי אפשר לדעת כמה היה מצליח אם היה משחק באירופה. המשחק מול פולין הוא לא מספיק כדי לגבש דעה. לדעתי צריך לחכות לסוף הקמפיין ואז לכתוב בכזו נחרצות. (אולי הוא עוד ידפוק צמד מול פולין בארץ)

צחי 12 ביוני 2019

לא כ"כ מבין את הקשר בין סוף הקמפיין לגיבוש דעה, קל וחומר לדיון על הרמות הגבוהות דווקא אחרי המשחק הזה…,
הרי אף אחד לא מצפה ממנו לפרוץ באגף להרים לעצמו ולנגוח פנימה.או שכן ,אני כבר מבולבל לגמרי,
הוא ווינר ענק,בעיקר ראינו את זה במוקדמות הצ'מפיונס במכבי , והיום סוף סוף בקמפיין הנבחרת,
למען האמת לא זוכר ב 30 שנה האחרונות בנבחרת מישהו יחידי כ"כ דומיננטי ואשכרה משפיע ומשנה מגמה,
למעט ה 5:0 מול אוסטריה ב-99 (אגב אוסטריה הייתה אז נבחרת שבורההיה להם קמפיין עלוב כולל 9:0 מול ספרד..)וגם אז ,
הייתה התעלות רוחנית\משיחית של כל הנבחרת ולא שחקן יחיד , מתי היה לנו שחקן שידעת שאם מקבל את הכדור 25 מטר מהשער הוא יכול ליצור לעצמו מצב לכיבוש…מתי? וזה עם שמות כמו תקווה ,רוזנטל,ברקוביץ,רביבו , חרזי(האדיר!) , מלמליאן בניון אוחנה ועוד…כן סביר להניח שרובם טובים ממנו – לשאלה מי יותר משפיע ממנו משאיר לך את זה, אגב, שכל רשימת השחקנים הזו נכשלה פעם אחר פעם וגם מול נבחרות חלשות בהרבה(קפריסין הארורה של ה – 90) האם מישהו בא לברקוביץ או לרביבו או בניון ואמר להם שבגלל משחקי הנפל שלהם בנבחרת הם לא מתאימים לרמות הגבוהות…?
ככה שלא משנה איך הקמפיין יסתיים – זאת לא הזירה לבחינת הרמות הגבוהות.

אורן השני 12 ביוני 2019

הוזכר פה כיאל, זה שגרם לפנדל המטופש ההוא נגד יוון. לא זכור לי שאמרו עליו שהוא שחקן של ליגות נמוכות בגלל זה

רומן 13 ביוני 2019

מרתיח את הדם להזכר בפנדל ההוא

צחי 13 ביוני 2019

וביציאה של אוואט ב3:3 עם פורטוגל יחד עם ההרחקה של שפונגין במקום לשמיים לרגל של קונטראו
ו-3:3 דקה 93…
נבחרת ישראל לדורותיה לא מפספסת הזדמנות לפספס הזדמנות…זה ב- dna

חגי 13 ביוני 2019

אני מציע לך לחזור ולראות את הקמפיין של בניון למונדיאל 2006 – הנבחרת של גרנט. הוא נתן שם כמה תצוגות אדירות, במיוחד מול שוויץ, שהזניקו אותו לראדר של כל המועדונים באירופה בערך. הוא היה בסיטואציה שונה מזהבי, זה כן, יותר מזכיר את דאבור. שחקן צעיר ומבטיח שבדיוק נכמב לשיא הקריירה שלו ולפני מעבר גדול. את זהבי אולי נראה עובר לקבוצה בסין שתהיה מוכנה לשלם לו יותר, אבל לא מעבר לזה.

Ollie Williams 13 ביוני 2019

בניון סומן ככשרון עוד באליפות אירופה לנערים בגיל 15 וכשהיה באייאקס בגיל 16. התחושה בשנים שלו בחיפה הייתה שרק מחכים שישתחרר מהצבא כדי שיעסור לאירופה.
זהבי התגלה רק בגיל 22 ועשה את השינוי שהפך אותו למה שהוא היום בגיל 26. לקבל הצעה מקבוצות בסדר הגודל של סנטנדר בגיל 22 ו-ווסטהאם בגיל 25 (אחרי 3 שנים בספרד), או לקבל הצעות דומות בגיל 28-30 כשמולן הצעה בשכר מפלצתי שלא תרוויח בשום מקום אחר בחיים – זה שונה.

נכון שלהחלטות של זהבי לאורך הדרך היה חלק בסיטואציה אליה הגיע אבל גם נקודת הפתיחה שונה לחלוטין.

צחי 13 ביוני 2019

אכן חגי ,
בקמפיין 2006 בניון היה מצוין,משפיע ובורג חשוב מאוד בנבחרת,
בוא לא נשכח שהיו סביבו שחקנים טובים בהרבה מאלו שסביב זהבי היום(קטן+נמני+עידן טל+באדיר+בנאדו)
בניון כבש כמדומני 4 שערים בכל הקמפיין ,אבל שים לב שאף אחד מהם לא היה שער ניצחון,
בנבחרת הנוכחית התחושה פלוס מה שקורה תכלס בשטח זה זהבי ועוד 10 ולא שחקן גדול שסביבו שחקנים טובים,
זה נכון לגבי הנבחרת של אוחנה ששם תמצא את מלמיליאן+סיני+תקווה+רוזנטל ונכון לגבי הנבחרת של ברקוביץ עם רביבו+עטר+חזן+אבוקסיס+חרזי+נמני לפרקים ועוד.
בניון אכן שחקן גדול יותר , אין ויכוח , אבל עדיין לא ברמת דומיננטיות והשפעה בנבחרת כפי שיש לזהבי היום.

חגי 13 ביוני 2019

אני חושב שאפשר להסכים שהמשוואה בגדול היא כזאת. אם נבחרת ישראל תעפיל בסוף ליורו, יהיה מדובר בלי ספק בקמפיין הטוב ביותר של שחקן ישראלי. אם נשאר שוב עם המחמאות והכמעטים, כנראה שלא..

צחי 13 ביוני 2019

אישית אני פחות מתחבר לשיטת אם-אז וכל מיני כותרות של המלכות והוצאות להורג,
בוא נהנה ממנו ונקווה שיעזור לשאר להתעלות ולהעלות את הנבחרת הזו סופסוף לטורניר כלשהו.
סופ"ש נעים ושבת שלום.

סבר 16 ביוני 2019

מסכים איתך במאה אחוז. נדמה לי שאין ויכוח. לאורך השנים ההופעות שלו ברמות הגבוהות נעות בין בינוניות, להתאדות מוחלטת. פה ושם גם מבליח וכובש, כן. נכון. בסופו של דבר זה הסיפור שלו, שחקן נהדר ועקבי מאוד ברמות הנמוכות, שחקן חלש ועקבי מאוד ברמות הגבוהות. מי שחושב שהוא מסוגל להיות חלוץ עקבי לאורך זמן בליגה אירופאית, לדעתי טועה בגדול. ולכן ההתלהבות ממנו הזויה.

Ollie Williams 16 ביוני 2019

וואו פשוט לא תרד מהעץ הזה שטיפסת עליו עם הטור המביך הזה הא?

צחי 17 ביוני 2019

ollie- הוא לפחות "עקבי מאוד ברמות הנמוכות",
הבעיה היא שיש כאן המון שהסכימו שערן כבר לא ייפתח/יהיה נוכח בסגל של קבוצות ברמה הגבוהה,
כנראה שלא היה שייך לשם אף פעם,אבל לעשות ממנו חלוץ על רק מול מכבי יפו זה פשוט מנותק מהמציאות.
וזה מבלי להזכיר את התיזמון של הפוסט,מסתבר שהשלישייה מול שחקני הגנה אוסטריים שהם הבלמים הפותחים
של קבוצות בגרמניה וספרד הייתה ביקום מקביל.
גילוי נאות- לגמרי לא מחסידי זהבי או ברסלב

אריק 15 בספטמבר 2019

עכשיו כשהוא כבש נגד אחד מחמשת השוכרים הטובים בעולם, אז הוא הוכיח את משהו? אני משער לעצמי שלא.

Comments closed