בצד הנכון של הלב

דני, ים, עידן, יותם והחברים החזירו לי את הכדורסל הישראלי בשמונה ימים מרגשים ביולי. אפשר שימשך גם לעונה הרגילה?

הנה וידוי שלא כל כך נעים לי, בשקט בשקט, כמעט ולא ראיתי כדורסל ישראלי השנה. פה ושם כמה משחקים של הפועל ירושלים, גמר גביע, חצי גמר פלייאוף, אולי איזה משחק או שניים באירופה. כמה משחקים של מכבי ביורוליג וגם זה, מסך פתוח עם מחשב פתוח ועבודה עליו בינינו. אני, שהייתי בתור נער מגיע לכל משחק של הפועל ירושלים, לחלק מהאימונים, למשחקים של מכבי ירושלים שמאוד חיבבתי כשלא שיחקו נגד הפועל וכמובן למשחקי קבוצות הנערים והילדים שאימנתי, הפסקתי לצפות בכדורסל ישראלי. מאות משחקים סיקרתי כעיתונאי ספורט, אלפי משחקים ראיתי במהלך השנים ובשנה האחרונה פשוט נגמר לי. נגמר לי מהליגה שמחליפה ימים ושיטות כמו גרביים. נגמר לי מהשחקנים שפשוט הפסקתי להכיר. לא מתבייש להגיד את זה, אני לא יודע מי משחק בבאר שבע, הפסקתי לעקוב אחרי רכבת הזרים של חולון, או של אילת ומה אני אגיד לכם, מהלב, אפילו הפועל ירושלים כבר לא מרגשת אותי כמו בעבר. 6 זרים ושאריות של ליאור אליהו, לא עושים לי את זה. בפרט שאלה זרים שאני לא מכיר. אתמול הם בחולון, היום בהפועל ירושלים ומחר הם בצסק״א מוסקבה. איש מהם לא מגיע, לפחות לטעמי, לקרסוליים של בילי תומפסון, נוריס קולמן או אמיר מוטאפצ׳יץ׳. וזה בסדר אם אתם חושבים אחרת, זה הלב שלי, לא שלכם.

והנה, פתאום, בשמונה ימים ביולי, התאהבתי בחזרה בכדורסל הישראלי. שניים שלושה שחקנים הכרתי בשמם לפני האליפות, על רובם שמעתי פעם ראשונה במשחק הראשון מול סרביה. אבל פתאום ראיתי נבחרת מגובשת. חבורה של צעירים שהזכירה לי את ימי בורשטיין, אורי יצחקי, ארז כץ ויניב גרין שריגשו אותי ורבים אחרים בתחילת שנות האלפיים. פתאום נשאבתי לכוחו של ההרגל. יום יום, בסביבות תשע בערב, משחק של נבחרת העתודה הישראלית. לוקחים בקבוק בירה, פיצוחים ויושבים לקרוע את הגרון מול המסך עם ים, דני, עידן, יותם ואחרים. כולם כאן כדי להישאר. את רובם הגדול אני מניח שנראה בשנים הבאות בנבחרת הבוגרת. לכולם אפשר להיקשר מבלי לפחד שבעונה הבאה הם בליגה התורכית תמורת עוד 50 אלף דולר לעונה. ואתם יודעים מה? אפילו התרגשתי לראות את פיני גרשון על הספסל או מאחוריו. איש הכדורסל הענק הזה, שהוא גם אדם די קטן שכבר שנים אני לא ממש מחבב, לוקח סוף סוף את כישורי הכדורסל המטורפים שלו ורותם אותם לטובת נבחרת ישראל. כמה מרגש לראות את הוטרן הזה, על כל קטונתו כאדם שאני לא מתעלם ממנה, כשהוא נושק לשבעים, מגדל לנו את דור הכדורסלנים הבא ביחד עם מאמן צנוע כמו אריאל בית הלחמי. כמה מרגש לשבת ערב ערב, כמו שפעם היינו יושבים בכל יום שני במגרש, מול הטלווזיה, או צמודים למקלט הרדיו, ופשוט שומעים כדורסל ישראלי. צעד וחצי, יש מישהו בבית?

אני מבין מאוד קטן בחוק הרוסי, באפשרויות הזרים, המתאזרחים ושאר הירקות שרקמו לנו באיגוד הכדורסל המסואב שלנו. דבר אחד אני יודע, אם תתנו לחברה האלה לשחק בליגה שלנו, תחזירו אלפי אוהדים כמוני למשחק. מצידי אפשר לפתוח את העונה הבאה עם אפס זרים, או עם שני חוקים רוסיים. אני רוצה לראות את דני אבדיה משחק 30 דקות למשחק, את ים מדר המקסים שורף את הפרקט בהיכל שלמה ואת עידן אלבר תופר שלשות בפיס ארינה. ולא שכחתי את גיל בני, את מייקל בריסקר ואת יובל זוסמן, כוכבי הנבחרת הקודמת. כולם צריכים לקבל זמן פרקט. לא בשבילם, בשבילנו. כי הם כדורסל ישראלי, בשבילם שווה להחזיק את הענף הזה, בשבילם אנשים מוכנים לשלם כרטיס. ומי שלא מאמין מוזמן לבדוק כמה קשה היה להשיג כרטיס לגמר הערב. תאמינו לי, זה לא בזכות הכוכבים הספרדיים.

אז הכדורסל חזר למקום הנכון בתוך הלב שלי ורק נותר לקוות, בעצם להתחנן, שימצאו את הדרך להשאיר אותו שם גם בעונה הרגילה.

אלוף האלופים עאלק
חריגי הגיל

54 Comments

אורן השני 21 ביולי 2019

אני איתך, הייתי צופה קבוע של כדורסל ישראלי (כשהוא עוד היה ברובו ישראלי) והפסקתי, נבחרת אמריקה ז' נגד ח' את מי זה מעניין?
רק הנבחרות מעניינות גם אם הן לא מאוד מצליחות.
לא יכול להיות לדוגמה שלאף אחד אין מושג באיזה יום בשבוע הקבוצה שלו הולכת לשחק או שאפשר להחליף זרים כמו גרביים רגע לפני הפלייאוף.

השאלה היא איך גורמים לקבוצות, שזה לא האינטרס שלהן לקדם צעירים וישראלים, לעשות את זה?

סבר 21 ביולי 2019

עם הנהלת ליגה ואיגוד אכפתיות, גורמים. אם נותנים לחתול לשמור על החלב ונותנים לשמעון מזרחים של הליגה ליצור מצב כאילו עוד 10 דקות במשחק לאבדיה ימנעו מהם להניף את גביע אירופה, אז מה אפשר לצפות?

7even 22 ביולי 2019

רוב חבריי מכביסטים והם אומרים בפירוש בלי להתבייש – אנחנו רוצים זרים. אנחנו רוצים הצלחות.
הכדורסלן הישראלי שעל הספסל מעניין להם את הביצה.

אמה מה…הזרים רק הפכו את הקבוצה הזו לבדיחה.

איציק 22 ביולי 2019

רק שתבין שהבדיחה הזו עדיין הרבה יותר טובה משאר בדיחות הליגה, כולל הבדיחה שלך שגם בה יש/היו לא מעט זרים וכנראה גם רכבת שלהם שהתחלפה.

7even 22 ביולי 2019

איךלא תהיה יותר טובה עם שיריון ביורוליג?

איציק 22 ביולי 2019

כל אחד והמזל שלו. לפני זה התלוננתם שקנו משחקים/שחקנים, כי היתם על הפנים ומכבי נצחה 40 שנה רצוף. עכשיו זה השריון. כל הזמן יש תירוצים ובכי. תעשו משהו שבכלל יצדיק את הבכי, תהיו קרובים לרמה שמתחילה להריח מקום אחרון ביורוליג ואחר כך נדבר. כשלא היה שריון גם אף קבוצה לא היתה באזור חיוג.

7even 22 ביולי 2019

הבעייה היא לא השיטה בליגה, הבעייה היא שלא משנה מי האלופה, אין לזה תגמול(אותה קבוצה, משחקת באותו מפעל נו מט וואט), ולכן אין עוד שחקנים שנחשפים לרמה גבוהה אלא 8 זרים ועוד איזה ישראלי שנכנס ל-4 דקות.
מה שנקרא – להתערב בחוקי הטבע ולצפות שיתנהל כהרגלו.

א.ב 22 ביולי 2019

דווקא בגלל שמשחקים באותו המפעל נו מאטר וואט לא צריך כל כך הרבה זרים.
2\3 טובים שיעלו את הרמה וזהו!!!
לא 5\6 סופר בינוניים שאפילו לא יותר טובים פשוט לא משלמים עליהם מס.

משה 21 ביולי 2019

די מדהים שכולנו מתגעגעים לליגה שאפילו לא הייתה בה תחרות בזמנו ובכל זאת…הכדורסל הישראלי זה מבחינתי אלי ישראלי ואיתן גרין משדרים צעד וחצי וברקע רוק דה קסבה של הקלאש שהתנגן שם בריפיט.
אני מאוד מסכים וגם אני לא מבין את חישובי המתאזרחים-זרים-ישראלים ועייפתי מלעקוב. מצידי שיקימו ליגה מתחרה שמשחקים בה רק ישראלים עם שני זרים (יוברט רוברטס ומייקל קרטר עוד בסביבה ?) – היא תעניין אותי הרבה יותר מבליל השחקנים שאני לא יודע לחבר להם קבוצה.

סבר 21 ביולי 2019

בול.

matipool 22 ביולי 2019

ממש בול, משה.
איפה הימים של אלימלך – בוגין – יעקובי – דניאל – קרטר וכושי מהספסל.
אפרופו הקלאש, אם אפשר באותה הזדמנות גם להחזיר את המוזיקה..

איציק 22 ביולי 2019

הלו, מה עם ה-PC… עם כל הכבוד, אין לומר יותר כושי (וכן, אני יודע על מי מדובר) אלה מעתה אמור בחור כהה עור.

matipool 22 ביולי 2019

וואי.. עכשיו מי שפחות מגיל 45 יחשוב שבאמת התכוונתי לכינוי גנאי לכהה עור ולא לאבי מאור הידוע כ"כושי".
פאק, לא חשבתי על זה.

אריאל 22 ביולי 2019

+1
איפה אתה פפי תורגמן ?

Srtest - ארטסט 26 ביולי 2019

כבר 3 שנים שאני פוסט הכדורסל הישראלי אחרי 30 שנה. העיקר שהרמה עלתה פחחחחח.

7even 22 ביולי 2019

דני לצערו נועד לחלק מגבות ומים לזרים.
זה העתיד הנוכחי שלו בקבוצה בה הוא משחק..
חייב לברוח משם היום לפני מחר. זה לא נאמר משנאה חלילה. אלא נטו עובדות היסטוריות.
שיילך לליגה אחרת באירופה… שיילך לקבוצה אחרת בישראל… שיילך לקולג'ים… שילך לאן שהוא רק לא להישאר במקום בו הוא נמצא כי אחר כך כל הכדורסל ייפגע מכך שכישרונו מבוזבז בחילוק מים ומגבות לזרים שבאים היום והולכים מחר.

דני טוס משם. פליז.

יואב 22 ביולי 2019

שבע,
רק בשולי הדברים, אחת הסיבות המרכזיות שדני אבדיה ישראלי ומייצג את ישראל ולא את סרביה – זאת העובדה שמכבי תל אביב שהעמידה לו את המאמן הקרואטי הידוע מאד לפיתוח שחקנים ועובד איתו בוקר בוקר… וליקו פרוביץ.
דני ישחק הרבה השנה, אל דאגה.

אדם 22 ביולי 2019

אני מנחש שהוא לא עובר 5 דקות למשחק, וזה הימור אופטימי.

יואב 22 ביולי 2019

אדם,
בליגה? 20 , 25 קל.
אגב, הטרוניות של אוהדי הפועל (רובם המוחלט בפורום העוסק בזה)על אובר דקות של פרנקו למדר בעונה הקודמת, הגיעו עד אלי שזה משעשע קצת.

אדם 22 ביולי 2019

נחיה ונראה, בטח עם כספי וזוסמן…
לי היו הרבה טרוניות כלפי אופן ניהול הדקות של ים ע"י פרנקו, בטוח לא על הכמות ואני חייב להודות שאני לא מכיר אוהד הפועל אחד באזור שלי ביציע שחושב שים שיחק יותר מידי.

יואב 22 ביולי 2019

אדם,
אוקיי.זה הרושם שקיבלתי. אולי אני טועה. אתה בוודאי בקיא ממני. אני חושב שמכבי חייבת לתת לאבדיה כמות יפה בליגה. אתאכזב אם לא.

7even 22 ביולי 2019

נו והיא העמידה לו מאמן, אז? באימונים הוא באמת הולך לשחק הרבה?
נראה ביורוליג.

ההיסטוריה הוכיחה שזה בית קברות לישראלים למי שרוצה להתקדם בקריירה. אולי דני יוכיח אחרת

יואב 22 ביולי 2019

אז הוא בחר לייצג את ישראל מתוך מכלול של שיקולים וזה חלק מהסיבות שאתה בכלל יודע מי הוא. יש לו מעטפת חמה ומקצועית והשאיפה של כולם(בטח גם של מכבי) היא שהוא יגיע הכי רחוק שאפשר. זופר ידע למה הוא בחר להישאר כאן.
אגב, גם על זוסמן אמרו שלא ישחק. עברה שנה ואתה מוזמן לבדוק את קצב ההתקדמות שלו, האם היה במאני טיים על המגרש, האם השתפר והאם תרם. רמז-
מאד.

ישי 22 ביולי 2019

אה, אז כדאי לו לעבור למכבי אשדוד כדי לשחק ביורוליג?
באמת שאני לא מבין את הטענה הטיפשית הזו. מילא לומר שהוא צריך לעבור לחו"ל, אבל לטעון שמכבי היא זו שתחסום לו את ההתפתחות לשחקן NBA מול קבוצות אחרות בליגה? זה קשקוש שקשה להאמין שיש מי שטוען אותו.

יואב 22 ביולי 2019

ישי,
אני בספק אם למי שטוען את הטיעון הזה, אכפת מההתקדמות של דני. הוא מונע מרגשות אחרים לגמרי. נגיד זאת כך, אם אבדיה היה משחק בכל קבוצה ישראלית אחרת, זה לא היה מוזכר כלל. גם על זוסמן אמרו את זה, רק לפני שנה. המכנה המשותף ברור לכל בר דעת. זוסמן לא סבל העונה…יש שיגידו שגם התקדם בקבוצה עם הלוז הכי תובעני בספורט הישראלי.

אדם 22 ביולי 2019

שמעו, זו טענה שיש מאחוריה היגיון, במיוחד כשמסתכלים על גל מקל והחוזה של כספי ובהינתן שאלו הדוגמאות היחידות לשחקנים שהגיעו לשם אז יש משהו מאחורי הטענה.

עודד 22 ביולי 2019

מה שאתה מחפש נקרא ״ליגה לאומית״.
צפיתי בזה קצת השנה, הרמה לא גבוהה אבל השחקנים ישראלים.

7even 22 ביולי 2019

עובדה שהשחקנים הכי גדולים פה צמחו בתקופה שלא היתה הצפה של זרים.
אם מכבי ת"א רוצה 9 או 15 זרים. סבבה. אין לה מה לחפש בליגה פה.
ממילא היורוליג היא ליגה סגורה. היא יכולה לשחק ביורוליג ובאדריאטית, או VTB…וואטבר איט איז קולד.

חיים הצהוב 22 ביולי 2019

צודק, מי צריך ספורט מקצועני שאפשר להסתפק בחובבנים?
לא צריך לשלם להם גם, שילכו לעבדו באגד ככה הגענו להיכ הרבה הישגים
תגיד לי, באיזה שנה אתה חי?

7even 22 ביולי 2019

ישראלים = חובבנות?

חיים הצהוב 22 ביולי 2019

מה שהיה פעם לא יחזור, אתה לא יכול להפוך את הליגה לליגה חובבנית (כן זר או 2 בקבוצה זה אומר ליגה חצי חובבנית שלא יכולה להתחרות בכלום).
בשיטה של איך שגידלנו שחקנים פעם אי אפשר להצליח היום לכן כל ההשוואה הזאת לאיך שגידלנו פעם היא מיותרת

Srtest - ארטסט 26 ביולי 2019

מה שהיה פעם הצמיח את הכדורסל הישראלי בימים שהקבוצה שלך עשתה את הכל כדי להשמיד אותו. זה כמה היה פה טוב לעומת היום.

איציק 26 ביולי 2019

מה בדיוק הצמיח? סטיב קפלן, סטיב שלכטר, בארי ליבוביץ, אריק מנקין, הרווי לאסוף, לבן מרסר. תמיד התבססנו גם בנבחרת על מתאזרחים. הישראלים במקור באו רובם ממכבי או כאלו שעברו בשלב זה או אחר במכבי. וכן היו גם בוזי ינאי ועוד כמה. ידוע ומוכר.

יואלזיניו 22 ביולי 2019

כל מילה.
שיחזירו את המכסה לשלושה זרים.
גם יגיעו זרים שבתקווה יזכירו את תומפסון וקולמן, ברמה ובהזדהות, וגם נוכל להתרגש משחקנים ישראלים.
גם בלי קשר לציונות, זה יהיה מוצר בידורי בסדרי גודל יותר מוצלח.

חיים הצהוב 22 ביולי 2019

שון דאוסון היה הכוכב של הנבחרת שחזרה לדרג א, תמיד בלאט היה הכוכב של הנבחרת שחזרה לגמר, בריסקר היה שחקן מפתח בזכייה של שנה שעברה ואבדיה היה הכוכב של הנבחרת הזאת.
כולם הם בנים של מתאזרחים שכל כך נלחמים שלא ישחקו בליגת העל בעונה הבאה, גם למתאזרחים יש חלק בלתי נפרד מההצלחה של הנבחרת ולא צריך לזלזל בהם כל כך.
אני כן מסכים שצריך איזה איזון מסויים של שנה או שנתיים עד שיוכלו להכיר בהם כישראלים אבל המלחה שנעשית היום כנגד המתאזרחים היא לא נכונה ומוגזמת.

א.ב 22 ביולי 2019

דוגמא מאד מאד מאד לא נכונה
נכון הם בנים של מתאזרחים אבל הם גדלו במערכות הכדורסל של ישראל

איציק 22 ביולי 2019

כנראה שלא הבנת על מה הוא דיבר. הוא דיבר על האבות שהיו מתאזרחים ואם לא היו מאפשרים להם להיות מתאזרחים אז גם הבנים לא היו משחקים כאן.

Gl 22 ביולי 2019

גם אני כמוך הפסקתי להתעניין בליגה בשנים האחרונות מאותם סיבות בדיוק , השנה נראה לי אני ייתן צאנס לפחות בהתחלה , מקרה מבחן מעניין יהיה השנה בגלבוע ( הגיע הזמן להוריד תשם גליל) עוד לפני האליפות הם מינו את חנוכי לקפטן ובונים עליו כשחקן משמעותי אני מקווה שהם יצליחו גם באופן יחסי על המגרש וגם למלא תאולם

Gl 22 ביולי 2019

לגבי פיני , אפשר לשנוא תבן אדם על האופי המגעיל שלו וכו.. אבל הבן אדם משויך בדרך זו או אחרת לרוב הארועים המרגשים שהיו פה בכדורסל מאז תחילת שנות ה90:
הוא היחיד שלקח ממכבי אליפות ( פיינל פור חא נחשב בעיני) בגליל , הגביעים בירושלים אם עדי , והקבוצה הכי טובה אי פעם באירופה ששיחקה כדורסל שמח ומרגש
ועכשיו זה
שאפו לדביבון השחצן

Srtest - ארטסט 26 ביולי 2019

לא הייתי רוצה שהילד שלי יתחנך אצלו. כדורסל אינו חזות הכל.

איציק 22 ביולי 2019

אפשר לומר הכל, אבל אנחנו לא חיים בעולם החיצון, אנחנו גם לא ביקום המקביל. אנחנו שייכים לאירופה וצריכים להתנהג בהתאם. לא ניתן להחזיר את הגלגל לאחור עם 2 זרים, לא יהיה, תרצו או לא. אף נציגת ישראל באירופה לא מסוגלת לעמוד בזה ולא רק מכבי, גם ראשון וגם ירושלים לא מסוגלות להתמודד עם גזרות אלו, ולא חשוב מה יספרו לכם. כעובדה, יש מדינות באירופה המערבית (מזרח אירופה היא סיפור קצת אחר) שהשכילו גם להכיל הרבה זרים בקבוצות וגם לתת דקות לשחקנים המקומיים. צריך ללמוד מהם וליישם זאת. יתרה מכך, שחקנים ספרדים יכולים לשחק ברוסיה ויונים בספרד, כך שזה בסדר אם מדר, חנוכי או כל אחד אחר יצא לאירופה, וישחק בולנסיה או במילאנו ויהיה שחקן יורוליג לגיטימי. הלוואי שזה יקרה כמו שקורה במדינות אחרות. אז במקום לצעוק זרם או מתאזרחים כדי ללמוד מה קורה במקומות אחרים ולמה זה עובד שם. וכן, זה לא סותר שגם אני אשמח אם בקבוצות לא תהייה רכבת זרים כל העונה, שכמות הדקות של הישראלים תעלה, והם יהיו שחקנים משמעותיים.

יואב 22 ביולי 2019

מדוייק איציק.

Srtest - ארטסט 26 ביולי 2019

הנה מלאך המוות של ה"מציאות" הגיע.

איציק 26 ביולי 2019

למה, דווקא המציאות סבבה. אתם מתלוננים עליה, לא אני. אני רק משקף לכם אותה כדי שתדעו היכן אתם חיים.

Srtest - ארטסט 29 ביולי 2019

אתה לא משקף כלום. אתה ציניקן ממורמר שרוצה את הגרסה המדוללת של הכדורסל המקומי כי כנראה זה מה שאתה יכול לקבל + נוסטלגיה של להזכר בשחקנים של פעם. אם היה מדובר בחצר הפרטית של אנשים כמוך אז בבקשה. הצרה היא שאתה קהל היעד של עסקני הקבוצות המנוולים.

איציק 30 ביולי 2019

שטויות שנאמרות בפאפוס לא הופכות למציאות.
אני בטח לא ממורמר ומאד רוצה לראות שחקנים ישראלים איכותיים. כדי שיהיו איכותיים צריך לייצר אותם מגיל צעיר (כמו שעושים עכשיו תחת פיני גרשון) ולא לתת להם דקות על כלום ושום דבר. מה יודע לעשות אלטיט, צ'וברוביץ'. מה מיוחד בבר טימור (והוא עוד יחסית בסדר). על מה מגיע להם דקות?
חוץ מזה, אתה חיי במציאות שיש לה אילוצים, אז תחת אילוצים אלו תתפקד. אתה רוצה לשחק בשולית שלך, אפשר בלי זרים כלל (אבל אז גם לאסור על שחקנים ישראלים לשחק בחו"ל – כן, אני יודע שזה לא חוקי ולא מוסרי, אבל למטבע שני צדדים). אתה רוצה להיות חלק מאירופה, תתנהג בהתאם.
אני להבדיל ממך, לא מנסה לנתח אותך, לא אכפת לי. אבל לנסות לשכנע אותך לחשוב בהיגיון, אני מנסה. אצליח, טוב. לא אצליח, לא נורא.

Srtest - ארטסט 31 ביולי 2019

ה"היגיון" שלך גם יכול להחריב עולם כל עוד אתה שומע את מה שמה שאתה מסוגל להבין ומתאים לתפיסה שהיא בעיקרה שונאת הכדורסל המקומי ועוסקת יותר באיך אתה תופס את עצמך מאשר איזשהו קשר לכדורסל כאן. העובדות על איכות הכדורסלנים המקומית בעידן של שני זרים אומרות משהו שהוא ההפך המוחלט לקשקושי המציאות שלך.

איציק 31 ביולי 2019

הפוך גוטא, בתקופת 2 זרים הנבחרת היתה בנויה במידה רבה מאד על מתאזרחים. למה, כי הם היו טובים בהרבה מהישראלים. חלקם נשארו בארץ וחלקם עזבו את המדינה מייד עם סיום הקריירה.
שנית, אתה מתעלם משאר העולם וחושב שאתה חיי בבועה.
שלישית, אתה רוצה להחריב את הסיכוי להתלחה, אני רוצה שהכדורסל יצליח בתנאי תחרות. לגדול מגילאים צעירים ולתת להם סיכוי. אתה רוצה מצב של חוסר תחרות ואז כל אחד שמצליח ללכת וללעוס מסטיק הופך למלך.
המנטרה של שונא כדורסל היא סתם מטומטמת, אבל כנראה זה המקסימום שאתה מסוגל לטעון, כי לא נתת שום פתרון הגיוני ועקבי לפתרון שישפר את הכדורסלן הישראלי. אני נותן להבדיל ממך תקווה שעוד 3-5 שנים יהיה פה כדורסל עם מסת כדורסלנים ישראלים ברמה טובה שיוכלו לשחק ולהיות משמעותיים בלי כל החוקים המעוותי שאתה מאוהב בהם.
מציע לך לדאוג לכדורסל הישראלי, במקום לכדורסלנים שלא מסוגלים לעשות כמעט כלום.

Srtest - ארטסט 31 ביולי 2019

בוגרי הנבחרת שזה הרגע השלימה דאבל-שנתי של האליפות (הכי גבוה שהם יכולים להגיע כי הליגה חסומה בשבילם) – כבר עכשיו אין להם מקום מול נפלטי הדראפט שיגיעו לכאן. ככה שהכל מסתדר לשונא הכדורסל המקומי ולעסקנים המושחתים של הקבוצות שמשרתים אותו. הכדורסלנים היחידים כאן שיכולים להצליח הם כאלה שמדלגים על כל מה שאתה מייצג ומשרת אותך כמו שעומרי כספי ואבא שלו לא ראו בעיניים ודילגו מעל כל הסיפור שאתה קורא לו ליגה. כמה כאלה יש? כאילו שמזיז לך.

אם מחר יבוטל הכדורסל הישראלי מבחינתך מדובר במכה קלה בכנף וזה אומר הכל. בשבילי מדובר במשהו שכבר כמה שנים הבנתי שפשוט לקחו ממני. שהיה חלק ממני. כנראה שמזל של הרבה שחקנים כמו עדי גורדון שהם גדלו בעידן שבו ציניקנים כמוך עוד במקסימום אכלו קרקרים.

מה עשו כל הזרים שהגיעו לכאן? איזו אליפות אירופה הם לקחו? חוץ מבקבוצה המושחתת הראשונה לזהות, איפה הם עשו שינוי? ברור שאתה אפילו צריך להחליף את העבר ואת האמת ב"חבורה של מתאזרחים", למרות שדווקא מאותו עבר ופחות חשיפה היו יותר מועמדים לאנביאיי מאשר שיש היום כשמדברים אולי על איזה עילוי אחד ומפנטזים.

דראגן בנדר הוא בעצם הסמל של המבט על הכדורסל המקומי והבנה של מה שהוא מייצג. אם הכדורסל הזה חפץ חיים, הוא יחזור לאנשים שמרגישים אותו בין אם משחקים אותו בעמק או משחקים אותו על גבעה ויש שם איזה ביץ' מול סלם ולא ידאג לכאלה שרואים אמריקה. אתה יכול גם לעבור לשם.

איציק 31 ביולי 2019

אמירות לא חכמות ולא לעניין כמו מכה בכנף מרדדת את הדיון, אבל זה כנראה המקסימום האפשרי מבחינתך. אם היו פחות אנשים "רומנטיקני" כמוך שבינם לבין המציאות אין ולא כלום ובינם לבין רומנטיקה (ולא מזויפת כמו שלך) דם אין ולא כלום.
ראה כמה שחקנים משנה שעברה יש עכשיו בליגת על, תלמד ותפנים. שנה שנתיים בליגה למידותיהם שבה יוכלו לגדול תוביל אותם לליגת על מוכנים להתמודד עם נפלטי הדרפט, שמה לעשות, טובים ממה שיש לנו שם.
מי מהישראלים חוץ ממיקי ברקוביץ היה מועמד ל-NBA מהנבחרת המצליחה ביותר (היום יש את זוסמן ואבדיה, פי 2 מאז). וכן, הינה רשימת השחקנים: אביגדור מוסקוביץ', מיקי ברקוביץ', סטיב קפלן, לו סילבר, בועז ינאי; מוטי ארואסטי, בארי לייבוביץ', פיני חוזז, אורי בן ארי, אריק מנקין, שוקי שוורץ, שי שרף. מתוכם 4 מתאזרחים בכירים, דבר שלא יעלה על הדעת היום.
והשטות הגמורה לגבי גורדון והמטפורה המטומטמת מאחד שנולד לזחול אז לעוף לא יוכל, פשוט מראה על בורות בהבנת כדורסל. עדי גורדון היה כישרון שהיה מצליח בכול מערכת. גם היום היה משחק 30 דקות למשחק, כי לא ניתן לעצור כישרון, כמו שג'מצ'י היה משחק היום וכך גם זלוטיקמן. וכן, מישהו כמו שוקי שוורץ היה מוצא את עצמו בליגת המשנה וטוב שכך.
בתגובה הבאה, אם תכתוב, מבקש שתנסה לחשוב לפני, ולהימנע ממטפורות שאתה מאד גרוע בהן.

Srtest - ארטסט 31 ביולי 2019

אני רואה שאני נוגע באיזה עצב חשוף כשאני מדבר על הערגה לאיזו ליגה ושחקני עבר שמעולם לא היו, כי הם היו חלק ממבנה אחר לגמרי שאפשר להם לשגשג. אל דאגה, לא חייבים עדי גורדון כי אפילו אין ארז כץ ואם מישהו אפילו חושב מגיע דון שמעון ורוצה שהם יחזרו להיות חוטבי עצים ושואבי מים. מזכיר איזה יחס היסטורי כאן בארץ.

רק מי שבחיים לא ראה איך במקום פריפריאלי נוצר כדורסל כמעט יש מאין ויחד עם הכדורסל אולם מתמלא והעיר תומכת, באופן שהוא כמעט מנותק מהקונפליקט הקלישאתי ביותר אצלנו של בית"ר-הפועל-מכבי, ידבר על איזו מציאות שקיימת היום כאילו זו לא תוצאה של בחירות של אנשים קטנים שהכדורסל מעניין להם את הביצה השמאלית. הנה, ויתרתי על המטאפורות הגרועות והלכתי על משהו שנראה לי יתאים. בדיוק כפי שהכדורסל אז בליווי שני זרים ואולי מתאזרח או שניים התאים כמו כפפה ליד ובלי קשר לאזרחות או לא, חלק מהזרים נטמעו ונולדו להם ילדים שמשחקים בנבחרות, כי גם לא היינו גזענים בקטע של האפרו-אמריקאי המתחלף עשה את שלו.

איציק 31 ביולי 2019

כן, דון שמעון הרס את הכדורסל, לקח אליו את כל הטובים, רוקן את הקבוצות האחרות. בו נבדוק טענה זו. נניח אין זרים ואין מתאזרחים, במקרה הטוב יכלו להיות במכבי 12 שחקנים. זה רוקן את הליגה? זה כל מה שהיה לכדורסל הישראלי הטוב כדבריך להציע בזמנים הטובים? אולי עוד אחד פה אחד שם. אז אם זה המלאי הישראלי בשיא תפארתו אז על מה מדובר, בטח שצריך מתאזרחים וזרים שיהיה מי שיוכל לעשות צעד וחצי.
ההבדל ביני לבינך הוא שאתה מסתפק בארז כץ, אני לא. אני אפילו לא מסתפק בזוסמנים. אני חושב שניתן לקבל שחקנים הרבה יותר טובים ובכמות גדולה. מה שפיני גרשון עושה זו עבודה מעולה (וכן, אני מסכים שכבן אדם הוא לא משהו, אבל מה לעשות, כדורסל הוא יודע, והוא יודע להנחיל כדורסל). אני רוצה שהתוצאה של מה שהוא עושה יהיה הבסיס לכדורסל ולא העילגים של היום. אני מאמין שהם יוכלו לקבל דקות בלי חוק רוסי, בלי שריונים ובלי שום דבר כמו בספרד או בצרפת. אם נצטרך שריונים, אזי נכשלנו. אז אולי לא יהיו לנו כל שנה עדי גורדונים, אני מסתפק בזלוטיקמנים וארי רוזנברגים. בתקופה שאתה מתגעגע אליה הגבוהים שלנו היו עופר פלישר, שאיתו ונגדו שיחקתי והיתי שק האימונים בסוף כיתה י' לפני שעבר מעומר לחולון ותומר שטיינהאור. שני שחקנים בלי אתלטיות, אחד בלי התקפה (כמעט) ושני בלי הגנה (כמעט). אני לא מתגעגע אליהם כשחקנים, למרות שלפחות עופר אחלה בן-אדם, חכם ועם המון חוש הומור (את תומר לא מכיר מספיק). יניב גרין וקוז'קרו לא שונים מהם בהרבה. ממש לא משהו להתגעגע. אז אני לא מבין על איזה איכות אתה מדבר. אני מדבר על שחקנים שלא ישפילו עיניים מול אף שחקן אירופאי, נלך לא לשיא אלה לדרג השני, משהו כמו אלכסי שבד נניח (דרג ראשון הולך ל-NBA לרוב). כץ הוא לא משהו שאני מתגעגע גם כן, פפי הוא הרף התחתון.
אז כן, זה הכדורסל הישראלי שאני רוצה לראות, להבדיל מהבכי שלך על הדון (ולא משנה אם הוא מוצדק או לא), או הנהי שצריך לפנות מקום לישראלים. אני רוצה שהם יפנו את המקום לעצמם בגלל היכולת.
זו ההזדמנות לומר שאפו לנבחרת הנוער שנצחה את בוסנייה הרצגובינה במשחק לא פשוט כלל, ובתקווה שיכנסו לנעלים של הנבחרת שכרגע זכתה באליפות. זו הדרך לגדל שחקנים והם כבר יצליחו בעצמם.

ישי 22 ביולי 2019

דווקא חבל שלא יעברו לטורקיה. זה חלק מהתקרה של שחקן ישראלי, שאם הוא לא מהבודדים שמקבלים דקות במכבי, הגבול שלו הוא הופעה מקרית ביורוקאפ אם ראשון או חולון או חיפה וכדומה, או לחילופין הפועל ירושלים במפעל די עלוב.
אם שחקנים ישראלים יתמודדו בליגה הטורקית או האיטלקית מול קבוצות אמיתיות זה כנראה רק יפתח אותם.

Yavor 29 ביולי 2019

תראו, פעם היו פה גם זרים שיכולנו להזדהות איתם. לא רק ישראלים.
הנקודה צריכה להיות, לפחות בהתחלה, החמרה בקריטריונים של החלפת שחקנים תוך כדי העונה (לא משנה מה כתוב בדרכון שלהם). לא סביר שאחרי 5 משחקים יש כבר קבוצות שמחליפות זרים כי הן מאוכזבות מהם. זה לא הגיוני ולא רציני. מהבחינה הזו אני ממש מחבב את המאמן של מכבי, שמבין שאחת הנוסחאות החשובות ביותר להצלחה (וגם להזדהות של הקהל) היא המשכיות הסגל. אז אולי בהתחלה הוא לא מתלהב מאיזה קאלויארו (מי כן מתלהב ממנו בהתחלה?), אבל הוא מבין שבשנה שניה יש לו יותר סיכוי לקבל תפוקה משמעותית ממי שמכיר את השיטה והמערכת. וכן – גם את הקהל ואת המדינה אליה הוא הגיע.
אז הגיע הזמן לקבע את זה בחוק – למעט פציעות רציניות, שינויי סגל ניתן לעשות רק בחלון העברות בינואר למשל (מוכר מאיפשהו? לא הכל שחור בכדורגל…). בטח לא אחרי שלושה משחקים בעונה. ובטח ובטח לא במאי, שנייה לפני תחילת הפלייאוף. מישהו איפשר לגולדן סטייט להחתים את לברון אחרי שדוראנט נפצע? את קמבה ווקר אחרי שקליי נפצע? המנטליות צריכה להיות בתחילת העונה "זה הסגל שלי ומהלימונים האלה אני מוציא לימונדה", ולקראת סוף העונה לקצור את הפירות של המדיניות הזו ופשוט לומר "next man up" כשמישהו נפצע.

Comments closed