תקשיב לרחם מזרחי, ותפרוש – חיים שדמי

מזרחי צריך לקחת את החפצים שלו, לארוז אותם בארגז קרטון ולהגיד לכולם את שלי עשיתי.

ahnui

 

 

שמעון מזרחי צריך לפרוש. שמעון מזרחי צריך לפרוש לא כי זאת לא הקבוצה שלו. הקבוצה לא שלו כבר מזמן. שמעון מזרחי צריך לפרוש כי הקבוצה הנוכחית מבזה אותו.

מזרחי צריך לקחת את החפצים שלו לארוז אותם בארגז קרטון ולהגיד לכולם את שלי עשיתי, אין לי מה לחפש כאן יותר. מזרחי צריך לעשות את זה, כיוון שאם הוא לא קורא את המפה, הוא הבא בתור. אין במזרחי תועלת היום. את ההשפעה שהייתה לו באירופה, החליפו הסכמים בין בעלי קבוצות להנהלת יורוליג. את קוד השתיקה החליפו סמסים.

בתנאי מעבדה מזרחי היה פורש אחרי הפיינל-פור בתל-אביב. מניף את הגביע, מנופף לשלום ומטפס אל מרומי היציע. החיים אינם תנאי מעבדה. מזרחי לא יודע לשחרר. הוא לא יכול. מזרחי אוחז במכבי כיוון שבלעדיה אין לו חיים. האופן האובססיבי שנהג בה, מתהפך עליו עכשיו. אני חושב שזאת ההגדרה המדויקת לפרישה בשיא. רגע לפני שהדבר שטיפחת מתהפך עליך. שחקנים גדולים נוטים לפעמים למשוך קריירות גם מעבר לשיא, כיוון שהם נהנים מעצם המשחק. נהדר לראות אותם ממשיכים רק מעצם אהבת המשחק. התוצאות הופכות במקרה כזה למשניות מעט עבורם. מזרחי הוא לא טיפוס של הנאות. הוא גם לא אדם של פשרות. הוא לעולם גם לא יהיה איש שהתוצאות משניות עבורו. מהחיבור שלו למכבי נותרת כרגע בעיקר נואשות.

*     *     *

יש בזה משהו אכזרי. הדבר שבנית מאותת לך שאתה לא רצוי כאן יותר. יכול להיות שמזרחי לא קולט את התשדורות שמגיעות אליו מילדי הדור השני. יכול להיות שהוא לא מסוגל לקלוט אותן. רגשית הוא לא מסוגל. מזרחי נראה עכשיו כמו אדם בשלב ההדחקה. מזרחי צריך היה לבוא ולהגיד לדור השני, רוצים לבד? בבקשה, קחו. מזרחי לא יכול להגיד את זה.

מזרחי לא מסוגל לעכל שהקבוצה שלו השתנתה לו מול העיניים. הוא מביט בה דרך הגרון של רפי גינת, אבל הקולות שחודרים לו לאוזניים הם של מערכת כריזה צווחנית ומופרעת שמחרבת את חוויית הצפייה במשחקים של מכבי ביורוליג. יש גבול כמה מזרחי יכול להדחיק. שמלוק מבין, מקל גם, בתווך הבינו רבים אחרים. לא יכול להיות שהוא נהנה מהחוויה שהמוצר הזה מספק. לא מדובר כאן על רמת המשחק. מדובר כאן על הכל חוץ מרמת המשחק.

*     *     *

כתבו השבוע שהקבוצה של מזרחי מתה סופית השבוע. איזה השבוע, שמונה שנים שהקבוצה ההיא מתה. הקבוצה של מזרחי מתה סופית בתוך שנה אחת ושתי הזכיות הרצופות ביורוליג שהביאה איתה. זאת היתה הסטמפה. ההתמכרות לאובדן הדרך. את הבחירה בנתיב אל מותה היא קיבלה שנים ספורות קודם לכן, אחרי הפיינל-פור בסלוניקי.

היא התמכרה אז סופית להבטחות העידן הנוכחי בבעלות על קבוצות ספורט. מוצר מוצלח, מותג, כולם רוצים לקחת בו חלק. מזרחי לא מצליח להפנים שאלה שרוצים לקחת חלק, רוצים גם להשפיע. הוא לא יכול להבין, שהיום, אלה שרוצים להשפיע, כבר משוכנעים בעייני עצמם שהם האנשים שצריכים להשפיע.

דייויד בלאט הקדיש קריירה שלמה לכדורסל? אז מה, מה, בלאט לא טועה לפעמים? פילזן הייתה כזאת הצלחה היסטרית? עובדה שאף קבוצת נ.ב.א לא קפצה עליו כל השנים. זאת תפיסה שאופיינית לדור שני לכסף. את המיליונים שלהם עשו רקאנטי ופדרמן הבנים בזכות בחירה נכונה ברחם. ליתר דיוק, זה הרחם שבחר אותם. בעידן הכסף הנוכחי זה הסטארט-אפ המבטיח מכולם. ליטראלי סטארט-אפ. אין כאן שכל ישר, אין כאן עשייה בעשר, אפילו לא בשלוש, אצבעות. אבל בפירוש יש כאן עיוות בהבנת סדרי עולם של המקצוע. דובר המחלקה רפאל נאה סיפר השבוע בטקסט שאחד הבנים – לא זוכר כרגע אם זה האחד או השני – מבקש לרשת את בלאט כג'נרל מנג'ר או משהו בסגנון. בלאט הוא לא ג'נרל מנג'ר, אבל הוא כן הסמכות המקצועית העליונה. אחד הבנים חושב שיש לו את כל הכלים הדרושים לרשת אותו. זה כסף שלו, מה, הוא ישב כל השנים ביציע. הוא מבין עניין.

הנורא בסיפור של הבנים, שהם לא מסוגלים לעכל את חוסר הכישורים שלהם. אני חושב שיחסי אבות ובנים לכסף, כשאת הכסף עשו האבות, הוא נושא מחקר מרתק. אני בטוח שכבר נחקר. ננסח עבורם את זה כך: כולנו יודעים שהם חיים בזכות האבות שלהם. שהנהנתנות, תפיסת העליונות שטבועה בהם, מקורה שם. לא פרשתם כנפיים, לא בניתם בזכות עצמכם. אילו הייתם מכירים בכך, באמת ובתמים מכירים בכך, לא הייתם מתנהלים כמו שאתם מתנהלים.

הבעיה שהם יודעים את זה. עמוק-עמוק בפנים הם יודעים את זה. הילד רוצה להוכיח לאבא שהוא יכול. הילד מסובך ברגשי של עצמו. הילד בתסביך עם האבא. הילד לא יודע איפה הוא מתחיל ואיפה נגמר האבא. מכאן הבהמיות בהתנהלות, מכאן אובדן הדרך בגישה. מכאן האובססיה להוכיח לכולם. מכאן הכפירה באקסיומה שאדם ששם את הכסף, הוא גם זה שאמור לזוז הצידה בזמן שאנשי מקצוע עושים שימוש בכסף שלו. זה מקומם אותם, האקסיומה. זה לא דה-וינצ'י שצייר על התקרות, אלה המדיצ'י, לכם פשוט לא סיפרו על זה.

*     *     *

עם אובדן הקשר למציאות, מתחילה הבכיינות. במכבי של פעם ידעו לנתב את הבכיינות לפעולה מאחורי הקלעים. כל מועדון שמכבד את עצמו נוהג ככה. חלק מההרתעה של מועדון גדול היא בהתנהלות הזאת שלו. באיירן וריאל לא שונות בהרבה.

במכבי בוכים על השיטה. השיטה התחילה בחטא הקדמון. החטא הקדמון הוא ההסכם עם היורוליג. ההסכם הזה מבזה את הספורטיביות ואת אוהדי הקבוצה הזאת. כחובב ספורט אני מתנגד לו. כאוהד הקבוצה מפעם, הוא מגעיל אותי עוד יותר. זאת גישה פחדנית שלא מייצגת את רוח המועדון הזה, את השורשים שלו. אני חושב שלפחות אחת משלוש האליפויות שמכבי איבדה בשנים האחרונות (זאת מול הגליל), הייתה נשארת שלה לולא ההסכם ההוא. שחקן עולה למגרש בידיעה שלא משנה מה, בעונה הבאה הוא ביורוליג. תנו לי שחקן אחד שלא יודה באמת שזה משפיע עליו. אתה לא יכול לשדר לשחקנים שלך שהלחם והחמאה הם הליגה, אם השומן מובטח מראש.

מכבי הביאה לסיאוב השיטה. היא לא יכולה להתלונן עליה. היא לא המציאה את הסיאוב. אבל היא לא עמדה בפרץ. היא יכולה הייתה לעמוד בפרץ, שלא יהיה כאן ספק, ועדיין לקחת את אותו מספר אליפויות. זה שבוכה, הוא אותו אחד שמשוכנע שיש לו את הכלים לנווט מקצועית. כשאתה תלוש ממשהו, התלישות תחלחל בסוף לכל.

*     *     *

אני לא יודע מה אומר החוק הרוסי. אני לא יודע מה אומר החוק השני. לא יודע איך קוראים לו. אני יודע שיש כזה. אני לא יודע מה הם אומרים, כיוון שהם לא מעניינים. הם הכול חוץ מספורט. כדורסל הוא קודם כל ספורט. כשאוהד כדורסל מוצא את עצמו נדרש להעביר יותר מדי זמן בתקנונים ופאזלים של הרכבים, הוא מאבד עניין. הוא לא אחראי משמרת שעסוק בשיבוץ משמרות. הוא יודע שיש משחק, למשחק יש כללים, יש מנצחים ומפסידים. הוא מוכן לקבל מידה של תחמנות. הוא לא אמור להתעניין אם מנסים לייצר לו את העניין בכוח.

הקיזוז, ההסכם עם היורוליג, הפיינל-פור, החוק הרוסי. הכול שיטות שנועדו לייצר עניין בדבר שאיננו מעניין. הוא איננו מעניין כיוון שאין בו דבר עם תרבות ספורט. הוא שנור, הוא פלסטר על זיהום. הכדורגל הישראלי לא ראוי שנצרך אותו ביותר משלושים משחקים בעונה. אין לו את הכלים והיכולות לספק עניין מעבר לזה. גם ככה הוא בינוני מכדי לשאת אותו. אם אתה מותח אותו בכוח, אתה ממאיס אותו. אתה מבקש לכפות על הקהל עניין. זה מה שהלוזונים והקופלים לא מבינים. בגלל זה ביניהם לבין ספורט אין ולא כלום. אלה ראשי הענפים שאנחנו מדברים עליהם פה. פלא שהספורט נראה פה ככה.

*     *     *

באופן אבסורדי, הבחירה של מכבי ומזרחי בנתיב ללא כלום, התקבלה דווקא ברגע שבו המקצועיות ניצחה את החלטורה. החלטורה התבטאה במזרחי ופנאן מחפשים שחקנים למכבי בארצות הברית. באו בלאט וגרשון והסבירו שמדובר הלכה למעשה במקצוע. עכשיו באים הבנים ומבקשים להחזיר אותנו לימים של פנאן. אבל אז, בקיץ 2000, אחרי שאחת הקבוצות הכי יפות שיצאו מהמועדון הזה, בוודאי בשלושים השנים האחרונות, הפסידה בגמר הפיינל-פור לפאנאתנייקוס, נדמה לי שמזרחי ואיתו מכבי כולה, איבדו כיוון.

הדיון במזרחי מחייב כנות. הדיון סביב מזרחי נעדר לרוב כנות. מזרחי היה הראשון להמחיש בארץ מה זאת קבוצה שאוהדים מנהלים אותה. בוודאי אם אתם מביאים בחשבון שהצלחה היא חלק מספורט. אני חושב שמה שקרה למזרחי – במונחים של ישראל של אותם ימים – היה קורה לכל יושב ראש של קבוצה אחרת. האימוץ הזה של הממסד אותם. ההכתרה שלה כקבוצה של המדינה. זה לא מזרחי שהכתיר אותה. ישראל עשור לששת הימים, ארבע שנים למלחמת יום כיפור. שלום עם מצרים. אני לא אוהב את זה, אני לא מתחבר לזיהוי בין קבוצה למדינה, אבל תהיו כנים עם עצמכם. אוהדי הפועל מכולם אמורים להבין את זה. מכאן השנאה שלהם אליו. אפי בירנבוים סיפר פעם איך השנאה שלו כילד להפועל ומכבי הייתה זהה. הכול בגלל ההתנהלות הזהה של שני המועדונים בגישה שלהם לשחקנים של קבוצות אחרות. ההבדל בין מזרחי להפועל, הוא שאת המרדף של הממסד אותו, את הצורך להכתיר את מכבי כקבוצה של המדינה, יצרה הזכייה ההיא בגביע אירופה. לא העסקונה.

מזרחי לא ביקש לעצמו תפקידים באיגוד הכדורסל. הוא גם לא השתלט עליהם בכוח. לא ממלא-מקום, לא יושב-ראש זמני. הציעו לו. גם אם ביקש, מי בכלל העלה על הדעת להסכים. אלה שמייחסים את הרוע אבסולוטית למזרחי, לרבות לשורשי ההשפעה שלו על הכדורסל כאן, מפספסים בקילומטר. הם שותפים בדרך הזאת לחוסר הבנת תרבות ספורט מהי.

*     *     *

אני מת לכתוב את הביוגרפיה של מזרחי. הוא דמות מרתקת בעייני, הוא מרתק, בגלל המורכבות שבו. בגלל היעדר המידות והגבולות שלעיתים מעורר סלידה גם בקרב אוהדי הקבוצה שלו. בעייני עצמו, מזרחי היה סוג של מהפכן. במובנים מסוימים, ובהינתן פני החברה הישראלית של אותם הימים, הוא באמת היה כזה. הם קיבלו שנים כסף וגב ממפלגה, אני זכאי לכסף מופקע על זכויות שידור. אותי רוצים לשדר כי הבאתי גביעים, לא כי הצבעתי לפוליטרוק הנכון. ככה הוא חשב לעצמו, ובצדק. במונחים של אז, הוא צדק. תראו איך חוגגת התקשורת בארץ בימינו אקזיט של חברה ישראלית. ווייז זאת תוכנת ניווט, לא פריצה מדעית. אפילו לא הצלחה ספורטיבית שנבנית בעמל של שנים. באמצע שנות התשעים, כשלהפועל נגמר, שוב, הכסף, הם רצו לרמון שיכסה את החוב. רמון של ההסתדרות, לא של וולפסון. מרוב חגיגות בשדה-דב, לא שמו לב שם איך חומקת לה האליפות. עוד אליפות. הפועל היא המשל בהקשר הזה. עובדה, מכבי של היום לא בהכרח נקייה יותר מזו של פעם. במקום פלדה, רוזוביץ' ואייזנברג, עומדים מולה דורסמן, אוחיון ורוזן. זאת לא רק השיטה שהשתנתה, טמבלים.

עם השנים, הדברים החלו לאט ובהדרגה להשתבש עבור מזרחי. לא גורם חיצוני שיבש אותם. הוא עצמו שיבש. אני חושב שהוא לא היה מסוגל לשחרר מפחד אובדן טעם ההצלחה. הוא אוהד, אחרי הכל. הכל הפך אצלו לדרמטי מדי, אישי מדי. זה בסדר אם אתה אוהד קבוצה, רק שהעניינים הפכו למסובכים בהרבה כשאתה משוכנע באמת ובתמים שהכסף יבטיח לך את ההצלחה. אתה נהייה ג'אנקי. נדמה לי שנכון לקיץ 1999, מזרחי לא האמין שהוא יזכה שוב בגביע אירופה. היו לו את כל הסיבות להאמין בכך. הוא התקשה לזהות שהבעיה היא בו ובפנאן טסים למחנות קיץ בארצות הברית. זה עבד עם שמלוק, הוא בטח אמר לעצמו. פנאן הוא לא שמלוק, מזרחי סירב להכיר בזה. לא יד הגורל החליפה את שמלוק בפנאן. גם המציאות בעולם הכדורסל השתנתה.

*     *     *

שנה אחר-כך, קיץ 2000, מכבי תפסה שעלתה על נוסחה. מזרחי לא היחיד בסיפור הזה, כמובן. פדרמן חשב כמוהו. נפתח עוד קצת את הארנק, יהיה לנו גביע. כדי לפתוח את הארנק הביאו את אלכסנדר. בשלב מסוים, אלכסנדר ברח לנמיביה. הגיע כץ. אתם יודעים מה קרה עם כץ. הבעלות על מכבי מסתמנת כסינדרום ירושלים. אחד אחרי השני הם משתגעים שם. רק המשוגע לא מכיר שהבעיה בו. שהוא זה שצריך טיפול. שש עונות, חמישה מאמנים, שלוש אליפויות שהלכו, משנות השישים לא נרשמו במכבי מאזנים כאלה. העיקר שאחד הבנים חושב שיש לו את הכלים. זה גם מגיע עם הרחם, רק לכם לא סיפרו על זה.

רק אדם שינק חוכמה וכסף מהרחם, יכול לספר בעיתונים באנונימיות שאיך זה ששלף לא הבין, מה הוא מתבכיין שנודע לו על הפיטורים מהתקשורת, כל העונה שתלנו לו רמזים. ואת הרמזים שהקבוצה שלכם מספקת כבר שש שנים אתם לא קולטים?

צריך להיות עלוב נפש במידה גדולה כדי לומר דברים כאלה. מילא לומר, לנהוג ככה. הרי אותם אלה שהדליפו לתקשורת, ידעו מה הם עושים. הם ידעו בדיוק מה הולך להתחולל כעבור רגע, שלא ייתממו. רק שלהם הרחם העניקה קביעות. היא חסכה את הצורך בלשלוח קורות חיים ובראיונות עבודה. אבל היא לבטח לא חסכה מהם את הצורך בכבוד לזולת ובמוסר. שלף יכול להיות איש מקצוע לא מתאים, אבל הוא לא ראוי להיות מפוטר ככה. הוא לא פנאן. כל מה שצריך היה זה לקרוא לו בשקט לחדר ולגמור את זה יפה. פיטורים הם לא דבר יפה. לפחות שהדרך אליהם תכבד את האדם. בינתיים צמד הבנים מבזים את המועדון שלהם. זה המצליח, שמשך אותם להמשיך את הבעלות המשפחתית עליו.

העובדה שאתה דור שני לכסף לא אומרת שאתה חייב להיות נעדר כישורים. וויצ'יץ' הוא לא בהכרח מינוי רע. הבעיה היא בצניעות. בחוסר הצניעות, ליתר הדיוק. בתחושה שטבועה בך שהכול קטן; לא עליך, לעומתך.

*     *     *

ככל שאתה נעשה יותר ג'אנקי, אתה מאבד שפיות. הקבוצות של גרשון ובלאט – יחד ובנפרד – השיגו הרבה יותר מקצועית לאורך השנים עם פחות כסף. אבל כשאתה מקודד לחשוב שהכל כסף, הפתרונות היחידים שאתה מעלה על דעתך הם כסף. בלאט יכול היה לחסוך להם כסף, אבל אם בלאט היה חוסך כסף, מישהו עוד היה מרגיש את עצמו חסר תועלת. כל הצדקת החיים שלו הייתה ניטלת ממנו. אז מיררו לבלאט את החיים. פה עם הנדריקס, קצת עם פארגו. משכו זמן עם לנגפורד. ואליהו, איך זה שאליהו לא יהיה אצלנו. תזרקו כבר את האליהו הזה, באמת, הוא לא שווה את הכסף שאתם משלמים לו. עם פחות לאליהו, היה יותר להנדריקס. הנדריקס חשוב למכבי פי מאה מאליהו. זאת לא אשמתם, כמובן. זה בלאט שאשם שלא התאים את עצמו למציאות. איפה יהיה לכם איש מקצוע כמוהו, תגידו לי?

וככה, ככל שאתה נעשה ג'אנקי, אתה מאבד את זה יותר ויותר. ובאבולוציה שהביאה את אלכסנדר למכבי לפני שלוש עשרה שנה, הגיעו בשבוע שעבר שני אמריקאים, הצמד ניסים ונפלאות, דיץ ואשכנזי, דיץ ודיק, שהרחיקו את התלישות רחוק אפילו יותר מרענן כץ. אנחנו גאים להצטרף למכבי, מכבי היא אחד הסמלים היהודים החשובים בעולם, אמר אחד מהם. דיץ, נדמה לי. אולי בעצם דיק. יהודים, האומנם? סמל, אמרת? קבוצה איננה סמל. היא לכל היותר מסמלת משהו, היא בוודאי לא סמל. הקבוצה של המדינה הופכת, אם כן, לקבוצה של דת. ימים ספורים אחר-כך, הפסיד הסמל היהודי את האליפות. במקרה הזה, הבעיה איננה ביהדות. אני באמת ובתמים מוצא עצמי מתגעגע לכץ.

*     *     *

זה היה הפסד ראוי. הוא היה צפוי. מתבקש, אפילו הייתי אומר. אני שמח ממנו. כאוהד מכבי אני שמח ממנו. כאוהד מה שהייתה מכבי אני שמח. מגיע להם. מגיע להם, כיוון שבין הדבר למכבי ומה שבנה אותה, אין ולא כלום. מזרחי צריך להפנים את זה כבר, ולפרוש.

העובדה שאתה דור שני לכסף לא אומרת שאתה חייב להיות נעדר כישורים. וויצ'יץ' הוא לא בהכרח מינוי רע. הבעיה היא בצניעות. בחוסר הצניעות, ליתר הדיוק. בתחושה שטבועה בך שהכול קטן; לא עליך, לעומתך. עוד מאמץ קטן, דור המשך, ותהיו לוני. בזכותכם הפועל עוד תביא אליפות.

...והבושם הנוראי של ההוא
ההיסטוריה הרוויזיוניסטית של לברון

34 Comments

בני תבורי 22 ביוני 2013

אני חושב שאת החלק בביוגרפיה של מזרחי הקשור במכבי, כבר כתבת, הכי טוב שאפשר.

יונתן 22 ביוני 2013

אני מקווה מאוד ששימעון מזרחי קורא דה באזר.
וכל הכבוד שדמי, הצלחת לגרום לאוהד הפועל לחוש חמלה על הדון.
מעבר לזה – פוסט מרתק וחשוב. שאפו.

אדם בן דוד 23 ביוני 2013

"כל שנעשה רחמן על האכזרים, לסוף נעשה אכזר על רחמנים" (ר' אלעזר, מדרש תנחומא לפרשת מצורע)

אורן 22 ביוני 2013

כן ,זה ברור.הרי ברור ששמעון מזרחי הוא בן אדם צנוע ולא רודף כבוד.ברור גם שהוא ממש לא רוצה להיות יו"ר האיגוד.ברור.

שלו 22 ביוני 2013

במסה הזאת יש כל כך הרבה פרטים שקצת קשה להתייחס לכולם למרות שהם ראויים.
ראשית ראוי לציין למכבי הייתה מכבי עוד לפני מזרחי, אני לא זוכר או יודע מדוע אבל יום אחד הוחלף שמלוק בפנאן וכמו שהבנתי זה לא היה כי שמלוק רצה ללכת ועד היום יש לו בטן מלאה על המהלך.
במהלך השנים מכבי לא ידע לתחזק שום סמל שלה כך שגור יכול להרגיש בנוח לצד מיקי מוטי נדב ועוד.
לי בתור אוהד קו השבר היה באותה עונה שמכבי הייתה ממש חייבת לנצח את ירושלים עד כי השתמשה בבלאט כסוכן חשאי ובאדיבות ערוץ חמש שידר און ליין את פסקי הזמן של ירושלים לספסל של פיני. למזלה משחק זה כונה משחק הפיצה והפרשה נשכחה מלב.
בדיעבד הבחירה של דיין כיקיר המחלקה כבר מראה על ריקבון הבנוי במערכת.
מכבי הפכה צעצוע, וככזאת הבנים מרשים לעצמם, למה? כי הם יכולים, כי הם גדלו על כך שהכול מגיע להם ושכסף קונה הכול.

הפרטה הפרטה הפרטה.
מיהו בוגד? זה שמעז להטיל ספק בצדקת הקפיטליזם החזירי. כשאתה חושב שלהפרטה צריך להיות גבול שהפער בין עניים לעשירים צריך להיות מוגבל ושלא צריך להתרפס בפני הגביר כל הזמן אתה בוגד.
האם הקפיטליזם רע? ברור שלא, כמו שהסוציאליזם הוא המאור הגדול. האמת כנראה נמצאת באמצע. האם צריך להגביל קבוצה מצליחה? אני חושב שלא, אז מתי כן? כאשר היא קונה שחקנים על מנת להושיב אותם על הספסל, כשהיא פוגעת באופן ישיר ומכוון בתחרות רק על מנת לבצר את מעמדה.
זה נעים ומשמח לקחת אליפות אחת אחרי השנייה, גם אוהדי הסלטיקס יעידו. ועדיין ברגע שזה הופך לעול סימן שמשהו השתבש. איפה זה השתבש? כנראה אי-שם בסוף שנות השבעים תחילת השמונים.
זה השתבש כשאפשרו גיור לצורך מכבי.
כשכולם נרתמו להפיכת הקבוצה של המדינה לשם דבר באירופה.
היו כנראה מספר מהליכים לא ממש תקינים. מהלכים קטנים כאלה לא מזיקים. אבל מרגע שנפרץ הסכר כבר הכל היה מותר, כולל שמנהל הקבוצה ינהל השקעות של שחקנים יריבים ושל שופטי הליגה.

יבוא יום והכל יתפרק, ומכבי תחזור להיות משהו פחות מזוהם, אני אהיה שם לקבל בחזרה את הקבוצה שלי, קצת יותר צנועה אבל אמתית.

matipool 22 ביוני 2013

+100

איתמר 22 ביוני 2013

+1

מכביסט ותיק 28 ביוני 2013

אח..איזה כיף לקרוא את היהירות השמאלנית סוציאליסטית בשילוב של אוהדי מכבי (אוהדי מכבי לכאורה ראה התייחסות למטה לתופעה). במשך 40 שנה שלטה בישראל וגם בספורט תרבות השחיתות של ההסתדרות. כספים אדירים זרמו מכספי הפנסיה של חברי הסתדרות אומללים לקבוצות הספורט של הפועל מר"ג דרך ת"א ועד כפר כנע. מתקני ספורט אמצעי הסעות עסקנים הכל ניתן כשירות לנציגות הצבע האדום וההסתדרות.
ואז הגיע שמעון מזרחי. נכון כספי רשות השידור כן שמעון מזרחי זה שטן שנשלח מהשמיים להרוס את הספורט בישראל. הכל נכון. אבל מזרחי ומכבי לא עשו דבר שונה ממה שאתם עשיתם עד 1990 בערך. רק ההבדל הוא שאתם גנבתם ושדדתם את הקופה הציבורית פי 100 ממכבי ת"א. ההבדל בין שמעון מזרחי לחברי ההסתדרת ששמעון מזרחי הזרים את הכסף לקבוצה ולכן זכה ב-40 אליפויות ואילו אתם הזרמתם את הכסף לעסקנים.
כשגף רוזן עושה חוזים כפולים זה לא מעניין אף אחד. כשדני קליין מורשע על זיוף דרכון זה כאילו בסדר. לגבי הפועל חניון אוסשיקין אני לא רוצה לדבר כי שם הכל רקוב מאז ומעולם.
דרך אגב- הייתי נזהר להאשים בטור שלך את פנאן בניהול כספים של שופטים. יש כאן עילה תביעת לשון הרע. למרות שהתרגלתם בישראל- אם חוזרים על שקר 100 פעמים זה נהיה אמת.

forza maccabi 22 ביוני 2013

הדור השני של האוליגרכיה הישראלית הוא הכי גרידי קמצן ומחפש איך להרוויח יותר על חשבון הצרכן במינימום השקעה.

מה שטוב לעופרה שטראוס שאביה ייצר גלידת שמנת והיא מייצרת גלידה משומן צמחי במחיר כפול מג'לאטו איטלקי אמיתי, טוב גם לפדרמן ורקאנטי ג'וניורס: מקבוצת פאר האלכימאים הללו וזה הכי בלט השנה, מחפשים כל הזמן שטיקים כדי לעבוד על הלקוחות שלהם, אנחנו האוהדים ולמכור מנויים במחירי עתק (בגישה של "אם אתה לא רוצה לקנות מנוי יש אחרים שמוכנים לשבת במקום שלך"). זה התחיל במינוי ההזוי של עודד קטש כמאמן(הוא יותר זול והוא "סמל") ואת הסוף כולנו זוכרים, המשיך באפי וארויו (עוד פעם מאמן זול, שחקן כוכב יחיד בקבוצה שהוצנח על אפי) ונגמר בקבוצה הכי פחות מוכשרת מאז אנקראם ושות'.

כואב הלב לראות איך בזזו למזרחי את הקבוצה.
מזרחי הוא מזן אחר, ווינר אבל הממלכתיות מאד חשובה לו.
הוא יישאר במכבי עד הסוף כדי לא להראות כלפי חוץ שמה שקורה בקבוצה חורה לו.
כך הוא עשה כאשר הצביע בעד ה"פיינל פור" למרות שהתנגד להחלטה.
בגלל הממלכתיות חשוב לו שהקבוצה "תהיה" של המדינה למרות שלי בתור אוהד יותר מעניין אותי שהקבוצה תייצג אותי כאוהד ולא כמדינה.

המושך בחוטים 22 ביוני 2013

לכל אוהדי מכבי שכעת "רואים את האור" או "שהאסימון נפל אצלם" – בבקשה תארגנו כנס סליחה מאריה מליאניק שכבר 25 שנה כותב בדיוק את הדברים האלו : כמה מכבי הפכו למפלצת שהורסת את הכדורסל בארץ ושבסוף תוכל את עצמה.

מכביסט ותיק 28 ביוני 2013

בורות טפשות זה קלאסה. בלי מכבי הכדורסל בישראל היה כמו הכדורעף והכדוריד ומליניאק היה היום פקיד בדואר ולא עושה כסף על השנאה שלו למכבי

הקורא בפוסטים 22 ביוני 2013

אני מכביסט מלידה שרוף אוהב כואב הכל.
בחיים לא תייגתי את עצמו כאוהד "קבוצה של המדינה" ולא ראיתי במכבי כזו.
בחיים לא כעסתי שאוהדי היריבה רוצים שנפסיד באירופה – להפך זה רק טבעי לי .

אני חושב שרוב האוהדים הם כמוני והקלישאות תופסות לגבי מיעוט שבמיעוט.

אורן 22 ביוני 2013

ואני אוהד הפועל ואני מסכים איתך.כל אוהדי מכבי שאני מכיר (חלקם מהמשפחה שלי)באותה דעה.

יניר 22 ביוני 2013

שדמי,
אתה באמת חושב שהדור השני מחליט? נראה לך שההחלטה על גור שלף הייתה של ילדי פדרמן ולא של דיוויד פדרמן עצמו?
הם לכאורה מנהלים את הקבוצה כשמי שמנהל את העסק הוא דיוויד עצמו.
הם חוטפים את האש והוא מחייך לצלמים

גיל שלי 23 ביוני 2013

יניר – הוא עושה את זה בשביל הבן שלו, והם באמת חושבים שהם משפיעים

MOBY 22 ביוני 2013

שיהיה בהצלחה.
עכשיו אתה אויב גם של יד אליהו. עוד 15 שנה תהיה הסולחה.

יניב - אדום עולה 22 ביוני 2013

המזל שאין פוסט בעולם שמסוגל לגרום למזרחי לעזוב , את ההערכה האמיתית לפועלו מקבל האיש ביציעי הפועל שיודעים בדיוק מה הוא עולל לנו ועד כמה הוא מוכשר בלעשות את זה .
הוא יישאר ויילחם ומבנה הבעלות הנוכחי יקרע את מכבי לגזרים , שדמי עוד תתגעגע לנמני .
מזרחי נקמן וחתרן ורודף כבוד – שמעון פרס גרסת הכדורסל , רק ששימון הצהוב הופך מווינר ללוזר ושימון הפוליטיקאי עושה את הדרך ההפוכה .
טובת המועדון ? רק טובתו האישית .

הקורא בפוסטים 22 ביוני 2013

תודעה כוזבת כבר אמרנו…

מכביסט ותיק 28 ביוני 2013

איך הכנסת את נמני לכאן? ראש אדום ושיכור. אני ניזון וחי המשנאה שלכם לשמעון מזרחי. השנאה שלכם אליו זה החמצן שלי. כשאני רואה בחור אדום שמסמן צלב קרס עם ידיו במשחק הפועל אני מודה לאלוהים שנהייתי מכביסט

קובי 22 ביוני 2013

לחיים היקר- הטור מאוד יפה ומעניין אבל יש בו גם כמה אי דיוקים מאוד גסים. קודם כל לגבי מזרחי "כשהאוניה טובעת רב החובל יוצא אחרון" ודוקא בזמן הנוכחי של שילוב ההנהלה הצעירה במכבי [עד כמה שאפשר לקרוא לאנשים בני 40 צעירים…] שזה מהלך נכון וראוי. טיבעי שהם יעשו קצת טעויות ולא ראוי לשפוט אותם אחרי שנתיים בתפקיד אלא בעוד 5-6 שנים לפחות. אחרי שהם יצברו ניסיון וילמדו מטעויות. כי ניסיון של 30-40 שנה לא רוכשים ביומיים!!! ולכן כל מי שמגדיר את עצמו כאוהד מכבי צריך לקוות שמזרחי ישאר שם גם בעוד עשר שנים כדי שתהיה חפיפה ראויה,

ולגבי השיריון של מכבי ביורוליג- גם אם חולון או חיפה יזכו בעשר אליפויות רצופות הם לא יהפכו לקבוצות יורוליג. כי מה שהופך קבוצה לקבוצת יורוליג זה שתי דברים 1.תקציב גבוה 2.אולם גדול. שמגיע רק אחרי שיש קהל אוהדים גדול שימלא אותו. ומכיוון שחוץ ממכבי אין אף קבוצה בארץ שיכולה לעמוד בשני התנאים האלו. זה מצוין שמכבי משוריינת כי רק ככה אפשר לצבור ניסיון כדי להתמודד בו כשווה בין כל הקבוצות הגדולות!!! מעבר לזה אני בטוח שאף אוהד בארץ לא רוצה לראות את הנציגה היחידה שלו ביורוליג חוטפת תבוסות כל יום חמישי. כי במצב כזה אנשים אפילו לא יטרחו לשבת מול המסך וישכחו לגמרי מהיורוליג.

הקבוצות היחידות שיכולות לתת פייט אמיתי למכבי הן הפועל ת"א ו-ים. שיש להם קהל אוהדים גדול שירכוש מנויים וימלא אולם של 11.000 אלף מקומות. ויש להם אוהדים עשירים שיכולים לרכוש את הקבוצה ולהעמיד תקציב גבוה [10 מיליון דולר לפחות!]. ולכן אם כבר רוצים לבוא בטענות למישהו צריך לבוא אך ורק אליהם. מכיוון שהם מזלזלות בעניין ולא מרימות את הכפפה כבר 60 ומשהו שנים!!!!

איציק 22 ביוני 2013

מזרחי צריך לעזוב כיוון שהוא מודע למה שקורה במכבי, כיוון שהוא יודע שזה לא טוב, כיוון שהוא יודע מה צריך לעשות כדי לשנות, כי אין לו כוח להילחם ולשנות דברים. מזרחי הקודם, למרות 10% בבעלות היה מרים את כל הביניין ומעמיד את כל הפדרמנים במקום ועושה סדר לפי איך שהוא רואה לנכון (ללא קשר האם זה באמת נכון או לא). מזרחי הוכחי נגרר או נסחב, מכבה שרפות בתקשורת, אך לא עושה את מה שצריך. בגלל זה הוא צריך לפרוש.

קובי 23 ביוני 2013

מכבי חייבת לאמץ את מודל אולימפיאקוס!!!!

אם נבדוק איזה קבוצה באירופה הכי מזכירה את מכבי. הן בשיטת המשחק ההגנתית והן בתקציב המוגבל יחסית. נגלה שאולימפיאקוס היא הקבוצה שהכי תואמת אותה. והיא בנוסף גם הצליחה להתגבר שנתיים ברציפות על אריות היבשת והתקציב הענק שלהם וזכתה פעמיים ברציפות ביורוליג,

אז איך היא עשתה את זה??

כוכב אחד שמנהל את ההצגה- ספאנוליס. המחליף שלו מנצאריס כמעט ולא נתן כלום חוץ מהגנה. כשלצידו לואו שחוץ מהגנה ג"כ לא עשה כלום. המחליף שלו סלוקאס גם לא היה מציאה גדולה. בעמדת הסמול פאפאניקולאו המקומי נתן עזרה בקליעה והגנה. כשפרינטזיס לצידו נותן רק הגנה. בעמדה ארבע פרפרוגלו כמו פאפא נתן קליעה והגנה. ופאוול מחליף אותו. ובעמדת הסנטר אנטיץ' המאסיבי סוחט עבירות ופותח את הגנת היריב ע"י קליעות שלוש. כשהיינס מחליף אותו ונותן רק הגנה וריבאונד. ושרמדיני משמש כסנטר שלישי כדי למנוע בעיית עבירות וכדי לתת מאצ' אפ לסנטרים ענקיים סטייל טומיץ' או בגיץ'. זה בגדול כל הסיפור של הקבוצה שזכתה פעמיים ברציפות ביורוליג!!

אז איך מכבי מצליחה לשכפל את ההצלחה הגדולה של אולימפיאקוס??? ככה :

בתפקיד ספאנוליס- בובי בראון. נכון שאין לו את ראית המשחק של ספאנוליס. אבל יש לו ידית קלאצ' וחדירות שממש לא נופלות ממנו בהרבה. והגנתית הוא אפילו יותר טוב ממנו!! בתפקיד מנצאריס המחליף- אוחיון. אין ספק שאוחיון טוב יותר,

בתפקיד לואו- ריקי היקמן. גם כאן ההעתק של מכבי יהיה יותר טוב מהמקור בשני צידי המגרש!! בתפקיד המחליף סלוקאס- גל מקל [או נעימי]. בזה אפשר להתווכח ולכן הייתי הולך על שיוויון,

בתפקיד פאפאניקולאו- פניני. פניני הוא שחקן שאם נותנים לו ביטחון ויציבות בדקות המשחק הוא ממש לא נופל ממנו. לא הגנתית וגם לא התקפית!! בעמדת המחליף פרינטזיס- דונטה סמית' ולנדסברג שניהם יותר טובים מפרינטזיס ללא ספק בכלל!!

בתפקיד פרפרוגלו- דובלייביץ' [או קלאת'ס]. גם כאן יש שוויון אם לא יתרון אפילו. בתפקיד המחליף פאוול- טיוס. פאוול בעונה הנוכחית כמעט לא תרם כלום ככה שלטיוס אין כ"כ משמעות חוץ מהגנה ובזה אנחנו יודעים שהוא מצוין,

בתפקיד אנטיץ'- בורוסיס. גם הוא כמו אנטיץ' מאסיבי חזק בהגנה וריבאונדר. קולע מצוין מכל הטווחים כולל השלוש ולדעתי הוא אפילו טוב יותר ממנו. בתפקיד המחליף היינס- שון ג'יימס. גם כאן מכבי תהיה טובה יותר לכל הדעות!! בתפקיד הסנטר השלישי שרמדיני- ג'ייק כהן. שניהם בערך באותו גיל כשכהן בנוסף קולע גם שלשות וגם יכול לשחק בעמדת הפאוור. אולי בשנה שנתיים הראשונות שרמדיני יהיה יותר טוב. אבל אח"כ כהן ישאיר לו אבק ויעלה עליו עם ההגנה המצוינת שלו יכולת החסימה הענקית שלו והקליעה מכל טווח!!!!

ככה שהסגל שיוצא לנו הוא כזה –

1.בראון. אוחיון.

2.היקמן. מקל [או נעימי].

3.פניני. דונטה סמית'. לנדסברג.

4.דובלייביץ' [או קלאת'ס]. טיוס.

5.בורוסיס. ג'יימס. ג'ייק כהן,

נ.ב. מיקום עמדות השחקנים לא ממש משנה. מכיוון שכמעט כולם משחקים בכמה עמדות!!

גיל שלי 23 ביוני 2013

לא קראת שדני פדרמן טוען שאולימפיאקוס מחקים את מכבי? לגבי ההרכב שלך, מכבי צריכים להתמקד. מספיק שלושה כוכבים, השאר הם רול פליירס, ומקל בחיים לא יהיה גארד, רק פוינט

גיל שלי 23 ביוני 2013

אתה כותב הרבה יותר טוב את מה שניסיתי לכתוב בכמה פוסטים

ברוך שמילוביץ 24 ביוני 2013

משלף ועד פנאן ממקל ועד כץ, אני מתקשה למצוא ישראלי אחד שהיה מכביסט וגמר שם יפה.
טור עצום

מכביסט ותיק 28 ביוני 2013

מגוחך אפילו להגיב

דוב טניס סורי 27 ביוני 2013

מאות אלפי מילים – ולא רואים את קצה הקרחון. כל טיעון מעניין יידחה כתודעה כוזבת מחמת הטיה, אבל תיאור העובדות פשוט. וכן, מכבי המציאה גסות רוח מסוג חדש ורשמה על כך אף פטנט בינלאומי. אי אפשר לבוא בטענות לקבוצות האחרות על עשרות השנים שבהן חוגגת מכבי כמעט באין מפריע, מאחר שנתוני הפתיחה, השיטה והפרסונל מותאמים ככפפה ליד להצלחת מכבי ולא מותירים אלא פירורים לאחרים. בכדורגל זה לא יכול לקרות, כי בשלב כלשהו צריך לגלות את קלפי העומק. בכדורסל האירופי, בניגוד לאמריקאי, אין ממש קלפי עומק וגם כבר לא שחקנים גדולים, אלא רק מומנטומים קרקסיים. חוץ מזה שזה משעמם ולא מתחרה באירועי ספורט משניים אך לגיטמיים, משחקי מכבי ביורליג נעדרים את היסוד העממי. עלית, אלקטרה ומה הלאה. מכבי ומזרחי חיים בחידון סמלים עתיק. המיתוג עבר את נקודת האל חזור הזהותית. מכבי, בכדורגל ובכדורסל, לא יירדו ליגה כנראה, אבל הם יתפרקו מהשורש, שנהנה מתזונה עשירה ומדושנת, אבל הוא נעדר חיבור משכנע בין "רוח המועדון", שבמכבי אפשר לזהות רק על דרך השלילה, לחדוות המשחק. יש נתק מטורף בין המוטיבציות הלגמרי פרטיות של ראשי המועדון לבין האוהדים החסידים. בברזיל כבר נפל האסימון, לאוהדים של מכבי יקח קצת זמן, אבל הם יבינו. מזרחי, גם אם יבין, לא ישנה דרכיו, ובכך הוא גוזר כליה אטית, כואבת וראויה על המפעל הספורטיבי המפורסם והמזיק שהקים בעשר אצבעות.

שר ההיסטוריה 27 ביוני 2013

המפעל הספורטיבי המעוטר והמיותר…

מכביסט ותיק 28 ביוני 2013

וואו זה היה טור כבד בשבילי.
אם היית כותב שאתה חוזר בך ואתה רוצה להחזיר את נמני למכבי לא הייתי מרגיש כל כך פגוע ממה שכתבת על שמעון מזרחי. יש לי כל כך הרבה לכתוב אבל מכיון שיש סכנה שהצנזורה שלכם בדה באזר תמחוק לי הכל אז אקצר שלא ארגיש דביל לאחר מחיקה (והקצר גם ככה ארוך מאוד).
כמו כן- אתה תשאר בשביל חיים שדמי המלך. אתה תשאר המלך כי גם בזמנו כתבת דברים קשים ולא הקשיבו לך. לכן את הקרדיט שיש לך אצלי יקח הרבה זמן לאבד. ואני כנראה הולך להכנס בך חזק מאוד. נראה מה יצא בסוף המלל הארוך.נקווה שלא יהיו קללות.

בניגוד לכתבייך על נמני- בנוגע לשמעון מזרחי אין לך סיכוי להתעסק איתי. אני לא מקורב שלו אבל בזמן המשחקים אני לא מסתכל על המגרש אני מסתכל עליו. בבלומפילד אני מסתכל עליו. אני מכיר אותו אינטימית מרחוק (אם יש כזה ביטוי). אני קורא כל משפט של ראיון איתו ואני מקשיב לכל מילה שלו ברדיו. כן. אני אובססיבי לגביו.

1. ראשית- הטור מצויין. היצירה הכי טובה שלך שקראתי. ואני שונא שכל מיני מלקקים כותבים לך את זה כאן אבל נהנתי לקרוא. רק לא נהנתי לקרוא את התוכן… יש הבדל.

2. שנית- 90% ממה שכתבת לא נכון.

3. רוב מה שכתבת על הילדים פדרמן ורקאנטי נכון. לא מסכים איתך בנוגע לקטילתם כילדים עשירים שמשחקים עם כסף של אבא-אבל זה נושא אחר. הם הביאו את תרבות הקומבינות ההדלפות והרכילות – הם למעשה מסתדרים נהדר עם אופירה אסייאג וזה אומר הכל. אין צורך להרחיב.ובכלל אני מעדיף את האנטיפטיות הטבעית של שמעון מזרחי על החיוך הצבוע של הילדים.

4. אתייחס קודם למשפט בקטע האחרון – מי ששמח שקבוצה שלו הפסידה תואר (זה לא תואר אליפות זה גביע קופל)- הוא לא אוהד הקבוצה. זה לא משנה אם אתה שונא את פדרמן או שלא נתנו לך ראיון בלעדי או שאתה שונא מזרחיים/אשכנזים בהנהלה. זה לא משנה אם אתה מתגעגע לתקופת מיקי מוטי וזה לא משנה אם אתה מתגעגע לילדות שלך בשחור לבן בטלויזיה של יום חמישי. מי ששמח בהפסד תואר של קבוצתו ועל אחת כמה וכמה כשמדובר במכבי ת"א כדורסל האובססיסית לתארים, הוא לא אוהד. תכנה את עצמך איך שאתה רוצה אתה לא אוהד מכבי בכדורסל. למעשה אין הבדל בינך לבין הפרוות הרולקסים ובר רפאלי הדוחה שמופיעים ביום חמישי ליד אליהו. אתה בדיוק כמו ההדוחים באוהדי בית"ר שכמעט הורידו את הקבוצה ליגה בחסות גזענות וכמו שונאי שחורים בהפועל שסלדו מטביב התימני שהביא להם שנים מדהימות של הישגים. וגם אלו שהגיבו כאן לכתבה שלך, לכאורה אוהדי מכבי שתומכים בדעתך, לא שונים הרבה. יש הבדל בין להביע מחאה כנגד הנהלה, להחרים משחקים לבין לשמוח שקבוצתך מפסידה משחק מכריע על תואר. (יש כיום אנשים בבלומפילד שמוכנים שמכבי תפסיד כל עוד משחק במגרש שחקן ערבי). אני אכן החרמתי משחקים של מכבי כדורגל החל מתקופה מסויימת- עד שנמני יועף ממכבי. אבל לא העזתי להגיע למצבך. אני לא אקבע לך/לכם את מי אתם אוהדים-אני רק מעדכן אותך. אתה לא אוהד מכבי כדורסל. אתה חובב ספורט ובין השאר מתעניין בכדורסל. אם תפנים את זה יהיה לך יורת קל לקבל את תופעת מכבי ת"א.

5. החטא הקדמון-הסכם היורוליג- מצטער חש"ה אין לך מושג על מה אתה כותב. נתחיל מזה שבלי מכבי ת"א כדורסל באירופה, הכדורסל כאן היה בדיוק כמו הכדורעף והכדוריד. זה שבישראל הכדורסל זה מקצוע הספורט מספר 2 ואילו באירופה זה מקצוע הספורט ה-5-9 אומר הכל. מכבי ת"א זה הכדורסל. ובשביל לתחזק קבוצת כדורסל צריך בטחון כלכלי. ונפלת כאן כמו כל הבורים שכותבים- היורליג זה לא פרס כספי כמו ליגת האלופות. זה עונש כספי לבעלים. כי כל קבוצה שנכנסת למפעל הזה שכר השחקנים שלהם מוכפל מיידית. מכבי חיפה עם אותם שחקנים החוזים הכפולים של רוזן היו הופכים מרובעים. כמו כן- ההסכם של מכבי עם היורליג לא מנע מירושלים להגי עלמפעל והיא סרבה ואל מנע מגליל לנסות להגיע והיא נכשלה. החשיבה הלוזרית שלך מתאימה למנטליות של הכדורגל. עוד מעט תטען שזה לליגה האנגלית והספרדית בכדורגל יש יותר נציגות מובטחות בליגת האלופות זה הסכם מביש ובזיוני ויש לאפשר לליגה הישראלית עוד נציגה בליגת האלופות…. היורליג רוצה את ההסכם עם מכבי יותר שמכבי רוצה את ההסכם עם היורוליג. כשמכיב מסיימת עונת משחקים מאוזנת כספית היא חוגגת. כשקבוצה אחרת באירופה מסיימת עונת משחקים בגרעון של 5 מליון יורו (לא כולל חוזים כפולים) הם חוגגים. לכן- היורוליג זה אולי תחנה מענינת למכבי חיפה/ירושלים פעם ב-5 שנים. לא יותר. היכן הקבוצות הללו ביורוקאפ?

6.וכעת לעיקר- שמעון מזרחי- אתחיל מהסוף – לשמעון מזרחי אסור לפרוש. והוא צריך למשוך עוד ועוד ועוד. שיהיה בריא לי עד 120. כששמעון מזרחי יעזוב את מכבי זאת לא תהיה אותה מכבי. בדיוק כמו שאמרו לאחר שלייבו מהכדורגל נפטר. אבל כאן יהיה מדובר בזעזוע עמוק יותר. וזה לא משנה אם הוא לוקח חלק החלטות היום.
בניגוד לנאמר בטור- שמעון מזרחי לא צריך מכם חיזוקים או ליטופים או חיבוקים. שמעון מזרחי אוהב את מכבי יותר מאשר הוא אוהב את עצמו. הוא מוכן לספוג רפש ולכלוך אישי כל עוד שם מכבי ישאר נקי. כן- הוא גם מקריב חברים שלו למען מכבי. מבחינה אובייקטיבית הוא לא בן אדם אידיאלי. אבל הוא המכביסט המושלם. אולי לא הייתי רוצה להיות חבר שלו אבל הייתי רוצה שישאר במכבי כל עוד הוא יכול בריאותית. אעצור כאן בנושא שמעון מזרחי פן אגיע למצב של קללות…. אומר רק כך – כל מי שמבקר את מזרחי או מבקש מנו לפרוש- של נעלייך מעל רגלייך. מכבי של 2013 ושל 2006 היא לא מכבי של 1977. אז מה. גם לא מדינת ישראל. אז אבא-סבא שלך צריך לרדת מהארץ? ההבדל בין שמעון מזרחי לבין כולכם זה מסתכם במשפט של דיוויד פדרמן כשהכריח את מזרחי להסכים לפיינלפור -"אז נאבד אליפות לא נורא". זה ההבדל אמיתי בין לוזרים לבין מכביסט מושלם כמו שמעון מזרחי. זה ההבדל בין מי שכותב "שמחתי שמכבי הפסידה למכבי חיפה" לבין אוהד מכבי אמיתי.

7. לסיום אומר כך – זה טבעי מאוד והגיוני ששונאים את מכבי ת"א כדורסל. אין תופעה כזאת בעולם שקבוצה לוקחת 50 אליפויות מתוך 60 כמדומני או משהו כזה. אם לא הייתה שנאה למכבי זה היה מוזר. זה גם ל אמוזר שיש תופעה כפי שרואים כאן אצל המגיבים כולל חיים שדמי- תופעה של אוהדים לכאורה ששמחים שמכבי הפסידה. אוהד ספורט מאבד שפיותו במקרי קיצון- או כשלון רצוף וחזק או הצלחה נמשכת וחזקה. מי ששורד את שני המקרים הוא אוהד. וזה עוד יותר טבעי לשנוא את מי שהביא להצלחה המטורפת הזאת- שמעון מזרחי. לכן אני ניזון מהשנאה של אוהדי הספורט השונים למכבי ובז לכאלה שהם "אוהדי מכבי" ששמחים שמכבי מפסידה. בתאכלס מתוך 11000 אוהדים ביד אליהו אני מעריך ש- 5000 אוהדי מכבי. השאר הם כאלה שיכולים להתהפך על הקבוצה במכה. יש עשרות אלפים אוהדים אמיתיים שיושבים בבית.

נ.ב.
עוד 30 שנים. יכתוב הבן של חיים שדמי את אותו טור רק על גולדהר- על כך שמכבי השניאה עצמה על ישראל על השליטה שלה בכדורגל הישראלי על ההרס שלה של הספורט הכי פופולרי בישראל, על העדר תחרותיות.

אנא סלח לי על שגיאות כתיב ותחביר אין לי כח לעבור על זה שוב.

חיים שדמי 29 ביוני 2013

מכביסט ותיק, יא קרוע:

בהרבה מהדברים אנחנו בכלל מסכימים. את הקטע על אובדן האליפות תיקח בפרופורציה. יותר בכיוון חידוד הפוואנטה.

אבל מה שיותר חשוב, לא חוכמה לאהוב אנשים רק כשהם מפרגנים לכל מילה בטקסט שלך. אני מת עלייך גם כשאנחנו לא מסכימים סביב איזה או שניים. לכן אני גם לא מפתח את זה לדיון. דווקא בגלל שאני חושב שמגיעה לו אריכות ימים, לא נראה לי שלהישאר במכבי הנוכחית ישרת את המטרה. אבל זה קטן. המהות חשובה, לא הפרטים הקטנים. ובמהות אנחנו לגמרי באותו זון. אוהב אותך, איש יקר.

מכביסט ותיק 30 ביוני 2013

רגע רגע. אני הדגשתי בהתחלה שהיית, הנך ותשאר חיים שדמי המלך. אין לי בעיות עם דיעות שונות, הפוכות וקיצוניות כל עוד הן לא נובעות מ"בבוניזם". כתבתי ואני חוזר על כך, שנהנתי מכל מילה שכתבת. רק אני חושב שהרוב לא נכון.
מדוע צריך להסכים על כל דבר? בשביל זה יש טוקבקים.
אני לא מוכן לקבל תפיסה שאומרת "אני שמח שמכבי הפסידה במשחק מכריע על האליפות". ובמיוחד עם דגש שמדובר במכבי כדורסל עם הפרנויה הידועה של שמעון מזרחי לאבד תואר.
אני זוכר שמכבי הפסידה לגליל את האליפות בשנות ה-90 אמרו שזה טוב למכבי וטוב לליגה. היום אפשר לומר בוודאות שזה לא היה טוב לליגה ובטח לא עזר למכבי. שהתחילו עם הגניבה הספורטיבית של גביע קופל אמרו שזה טוב לליגה. לאחר 9 שנים אפשר לומר שמצב הכדורסל בארץ רק החמיר.
בשביל שאני יבסס משהו שלילי כלפייך אתה צריך לעשות משהו דרמטי מאוד. לא אכפת לי שזהבה גלאון נראית ימנית קיצונית לידך, ולא אכפת לי שתאמר ששמעון מזרחי צריך ללכת ולא אכפת לי (אך כואב) שאתה אדיש להפסד האליפות בכדורסל (דרך אגב יש הרבה אוהדים "שרופים" של הכדורגל שמבחינתם מכבי כדורסל זאת "אימפרית רשע". מרוב שהכדורגל נהייתה קבוצה לוזרית הם קיבלו את האופי של מדוכאים שהעשירים דופקים אותם. זה בבוניזם קלאסי. הם לא מבינים שעוד 10 שנים מכבי כדורגל תתפס כאימפריית רשע כזאת).

מה שכן- כפי שקלטתי אותך מרחוק, אתה עוד מסוגל להוציא טור בעוד 10-15 שנה שכותרתו "הגיע הזמן למחול ולתת לאבי נמני לחזור למכבי". אתה אוהב ללכת נגד הזרם. ואז יהיו צרות.

שר ההיסטוריה 30 ביוני 2013

מכביסט ושדמי, אין הבדל ביניכם. לשניכם אין מושג מה זה תרבות ספורט. אתם מסכימים בקריצה לאנומליה. ההתפלפלות משנית. הבעיה היא היוניפיקציה שהקבוצה הזאת מעודדת. בטווח הרחוק אני לא רואה את הקבוצה הזאת ממשיכה להתקיים במתכונתה. מכבי לא מייצגים קהילה, אלא רעיון לאומני משומן בכסף. עצה שלי, צאו מהסרט, כי זה ייגמר בטיטניקזציה. אין סוף אחר לעשייה כל כך צבועה מהיסוד.

מכביסט ותיק 1 ביולי 2013

כשהייתי בתיכון (וזה היה מזמן) המורה להתעמלות שלנו היה אוהד הפועל ת"א (הייתה פעם קבוצה כזאת עם מגרש בצפון ת"א עם אוהדים שלא קיללו קללות נאציות אלא רק זרקו אבנים על אוטובוס של שחקנים…) והוא אמר לי "בטווח הרחוק אתם תעלמו". מבלי לחשוף את גילי ומתי הייתי בתיכון , אני יכול לומר לך שמיקי היה מלך ישראל ובני טבק היה האליל.
מאז זרמו הרבה קללות בירקון ושמעון מזרחי ביקש מהנגר עוד ארון גביעים.
מה אני רוצה לומר? אפילו עם פדרמן ורקאנטי הילדים על כל 50 אליפויות שנקח כל שאר הליגה הזאת תקח לא יותר מ-10 אליפויות. לא מאזן שמכבד את מכבי אבל אני יכול לחיות איתו.
שדמי יעלב מזה שאמרת לו שאין לו תרבות ספורט. אני בניגוד לחיים שדמי המלך, מתגאה בזה. לא מעניינת אותי תרבות ספורט– מעניין אותי עוד ועוד תארים של מכבי ת"א- כדורסל כדורגל כדורעף וכמו שזה נראה מהידיעות שקיבלתי מאמש זה גם יקרה בכדוריד.

כל אחד והסטיה שלו – אחד סמים-השני מין- השלישי קזינו- אני אוהב לראות תארים של מכבי אבל נהנה יותר לראות אתכם סובלים. אוי כמה אתם סובלים. אתם סובלים גם מכך שאנחנו לא שונאים אתכם כמו שאתם שונאים אותנו. עלובים אדומים. אתם פשוט נחותים.

Charlisse 22 בנובמבר 2014

I lialetrly jumped out of my chair and danced after reading this!

Comments closed