הקבוצה שלו

טוב, חיים שדמי כבר השתכנע והוא מסביר למה. לא תתעניינו?

xuxv

 

הקבוצה שלו

 חיים שדמי

זה היה הניצחון החשוב והמשמעותי מכולם נכון להיום בעידן גולדהאר. מרשים יותר מהרביעייה בדרבי. בדרבי ההוא הפועל כבר היתה קבוצה על סף פירוק שרק נזקקה לדחיפה כדי ליפול, ולא יכלה לקרוא תיגר אמיתי על האליפות מול מכבי. לחיפה יש את היומרה לקרוא תיגר. בגישה הזאת חיפה באה לעונה הזאת. העונה שעברה הייתה סטיית תקן שנגרמה בגלל תקלה מצערת בדמות רובן עטר. ככה מאמינים בחיפה. עם התפיסה הזאת חיפה עלתה למגרש בקריית אליעזר. היה בתפיסה הזאת משהו מדבק. הרבה אנשים האמינו בה גם בלי להיות אוהדים שלה. חיפה כבר הוכיחה שיש בה מעבר ליומרות.

 המשחק בחיפה מרשים יותר מהדרבי, כיוון שהדרבי היה בראש ובראשונה ניצחון של ריגוש. האליפות של מכבי נבנתה על ניצחונות של ריגוש. הניצחון על בני יהודה, המהפך ברמת השרון. תדיר שעונות אליפות ראשונות מתאפיינות בניצחונות של ריגוש. מיתוסים. הדרך להירשם בדפי ההיסטוריה מתחילה ביצירת מיתוסים. אחר-כך מתחילים לעבוד באמת. המשחק של הדאבל עם קשטן היה הניצחון בקריית אליעזר. גם שם זה נגמר בשלישייה. הוא הוכיח עליונות ותאם את מה שעונה חמישית בשושלת מבקשת לספר.

 האליפות שנה קודם התאפיינה גם היא בניצחון שתאם את אופייה. המשחק האחרון של העונה, בבאר שבע, חותמת של נחישות. את האליפות הראשונה של אברם נזכור מהרביעייה בדרבי. מיתוס. מי שזוכר איך התפתחה העונה ההיא משם והלאה, יודע שכמו שהניצחון ההוא הטיס את מכבי למעלה, הוא קבר להפועל את העונה. שלא במקרה, תיזכר האליפות של קלינגר במשחק, שיותר משהיה משחק, היה מהלך שערער סדרי עולם. שוב קריית אליעזר, שוב שלישייה, נימני על הספסל. זאת הסיבה שלא היה סיכוי לייצר מהעונה ההיא שושלת מינימאלית. היו במשחק ההוא יותר מדי דברים שמעבר לספורט.

 אם רוצים לבנות רצף, עונה שנייה לא יכולה להיבנות על ריגושים. אליפות שנייה ברציפות חייבת להיבנות דרך עליונות טקטית מוכחת שתואמת התקדמות גרפית של קבוצה. הדאבל, כאמור, אחרי עונת אליפות, היה כזה. גם האליפות השנייה של בית"ר בשנות התשעים. אלה קבוצות שביקשו להבהיר ליריבות שלהן שאין באמת יריבות. ככה נראות קבוצות שמייצרות שושלת. הניצחון בחיפה היה כולו ניצחון של עליונות טקטית. מכבי יכולה להרשות לעצמה לאפשר ליריבה שלה להתיש את עצמה מחצית שלמה, כדי לסגור עניין בשנייה. זה ביטוי לקבוצה שמודעת לכוחה. זה, בעיקר, ההסבר למה הניצחון בחיפה השבוע הוא המשמעותי מכולם בעידן גולדהאר.

 זה לא אומר שמכאן והלאה העונה של מכבי תתפתח בהתאם. זה ודאי לא אומר בהכרח משהו על המשך העונה של חיפה. אבל זאת הייתה הצהרת כוונות. מכבי מצהירה על הכוונות שלה קודם כל כלפי עצמה. האליפות הייתה הצהרה לליגה. מלהקשיב לשחקנים במכבי מדברים אחרי המשחק, יכולת להבין שהם מבינים את זה. הם דיברו על מועדון והסיפוק שלהם מהקוף שירד למועדון הזה מהגב. טיבי, בקושי שנה וקצת מסתובב כאן, כבר מדבר בגוף ראשון על עשר שנים אחורה. גם קלישאות חשוב שתישמע אמינות.

 הגישה הסבירה ביחס להרכב אומרת שמי שטוב – משחק. קבוצה הופכת לאלופה, כשמי שמשחק – טוב. זה הרגע שבו קבוצה מונעת כבר מכוח האינרציה הפנימית. מכונה. מכבי של אוסקר הפכה לכזאת בדרבי השלישי של העונה שעברה. דקות ספורות לפני תחילת המשחק, בחימום, דאבור נפצע ומיכה עלה במקומו בהרכב. מיכה היה המצטיין בדרבי והבקיע את השני. זה היה הרגע שבו אוסקר השלים את הטבעת החותם שלו באותה עונה.

 הניצחון בקריית אליעזר הוא בראש ובראשונה שיעור חשוב לשחקנים במכבי. שחקנים ישראלים נוטים להתבלבל בענייני עומק סגל. השחקן הישראלי עדיין נוטה לשים את עצמו לפני הקבוצה כשהוא בוחן את סגל הקבוצה שלו. נשמעו כמה חריקות בענייני עומק הסגל מכיוון השחקנים, סיפרו העיתונים בשבוע שקדם למשחק. יש שחקנים שעדיין לא מפנימים שעדיף להם לשחק עשרים דקות במכבי הנוכחית מלהתפייד בהרכב של קבוצת אמצע. לא בורחים מספינה ששטה. סגל עמוק לא משרת רק תחליפים איכותיים לימי פציעות ועייפות, אלא מאפשר ורסטיליות של מערכים טקטיים ורוטציות. הניצחון בחיפה היה חשוב, כי הוא חידד לשחקנים במכבי את השיעור. והוא היה עוד דבר: הוא היה מבחן הקבלה של סוזה. מעכשיו, יהיה מה שיהיה, זאת כבר קבוצה שלו.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

לואיס ועוד עשרה-אחרי ההפסד ליונייטד
על הכתיבה - ראיון חגיגי לכבוד החג

70 Comments

איתמר 25 בספטמבר 2013

העובדות לא חשובות כי כתבת יפה מאד.

D! בארץ הקודש 25 בספטמבר 2013

אני עדיין לא אוהב את מה שאני רואה, אבל לסוזה מגיע הזמן שלו כמו שהיגע לאברהם (ואוברוב ופולקארוב) בעונה ההיא ולגרסיה בעונה שעברה.
שיטת המשחק שלנו בחצי הראשון לא הייתה ברורה בכלל והבאלאגן חוגג בחלק הגנתי. זה בקלות היה נראה אחרת עם היינו סופגים מהטעויות (ולמען הצדק גם אם היינו מבקיעים באותה הצורה).

חיים הצהוב 25 בספטמבר 2013

נכון שלמרות הניצחון מכבי עדיין קצת חורקת אבל זו רק תחילת עונה וככה קבוצות נראות בתחילת עונה, אני תמיד חושב על התקופה שנה שעברה של אוסקר ואם להשוות למחזור שלישי אני חושב שמכבי של סוזה הרבה יותר שלמה משל אוסקר.

D! בארץ הקודש 25 בספטמבר 2013

מסכים חיים ובהחלט ציינתי שמן הראוי להמתין. היו שינויים פרסונליים כבדים הן בצוות אימון הן בסגל השחקנים
ואני גם מודה שיש בי הטייה שלילית לא רציונלית נגד סוזה והבאלאגן שנראה שבו הוא מתנהל. אולי זו האנגלית ודרך הביטוי – איני יודע.
העניין הוא שהדברים נראו כאילו יכלו ללכת לכאן או לכאן ולפרש עכשיו בדיעבד את הכל כהצלחה נראה לי בעיקר מיותר. משום שחיפה יכלה לתת שער בחצי הראשון והכל היה נראה אחרת.

ממתין.

חיים הצהוב 25 בספטמבר 2013

אני מבין אותך גם לי יש הטייה שלילית לא מובנת נגדו אבל הוא מוכיח אחרת אז אני מתחיל להשלים שכנראה הוא יודע כדורגל הרבה יותר טוב מאיתנו.

D! בארץ הקודש 25 בספטמבר 2013

חחח
זה בטוח ובלי קשר.

חג שמח

תמיד צהוב 25 בספטמבר 2013

אני חושב שלמרבית אוהדי מכבי יש הטיה שלילית, בעיקר בגלל שהקבוצה של העונה שעברה ריגשה אותנו כל כך ונקשרנו אליה.
לכולם קשה עם שינויים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בקבוצה שלמדנו כל כך לאהוב והביאה אותנו לשיאים אמוציונליים אדירים (אין צורך לפרט). בעונה שעברה נוצר חיבור אדיר עם אוסקר ועם כל אחד מהשחקנים (אולי חוץ מגונסלו) ברמה שאני לא זוכר אפילו באליפויות של שנות ה90 כשהייתי ילד.

D! בארץ הקודש 26 בספטמבר 2013

טוב, אותי אישית הקבוצה של אובארוב ופולאקרוב ריגשה יותר. אבל זה באמת עניין של גיל.
אני חושב שהיה משהו נורא עוצמתי בשקט שהקבוצה הקרינה בשנה שעברה.
סוזה הרבה יותר מוחצן וככה גם נראית ההתנהלות סביב הקבוצה. אולי זה מה שמפריע לי.

חיים הצהוב 25 בספטמבר 2013

יפה מאוד
נגעת גם בנקודה מאוד חשובה לדעתי וזה השיעור שסוזה העביר לשחקנים שלו, אפשר לראות בתגובות שאחרי המשחק את שחקני מכבי אפילו בהלם מעצמם מאיך שהמערך של סוזה גמר את חיפה.
אחרי השחמט שסוזה עשה בקריית אליעזר יהיה קשה מאוד לשחקנים לבוא בטענות על הרוטציה.

yaron 26 בספטמבר 2013

כל כך נכון, ההלם של השחקנים והקהל מההרכב הראו לכולנו שיש לנו עוד הרבה הרבה מה ללמוד ולהבין… אנחנו בודקים את קריירת האימון של סוזה, אבל כדאי שנזכיר לעצמינו מדי פעם גם מה הוא עשה כשחקן. הנסיון שלו זה לא משהו שרואים בארץ כל יום (או כל יומיים)

ירוק 25 בספטמבר 2013

עצוב אך נכון. כבר אמרתי את זה : מכבי תא הולכת בצעדי ענק לכיוון אירופה חיפה מדשדשת במזרח תיכוניות. זה מספיק לאליפות בשנים שאין מתחרות ושווה מקום שני מול קבוצה נורמלית. חייבים להתעורר.

סתם אחד 25 בספטמבר 2013

מי שצריך להתעורר זה קודם כל בנאדו, שהיה יכול לשנות בקלות את
התפתחות המשחק אם היה מכניס את ידין במקום קטן במחצית.
הצהובים ניצחו בצדק, וסוזה בהחלט ניצח את בנאדו ברמה הטקטית,
אבל בנאדו עשה לו חיים קלים מאוד.

גם שחר צריך להתעורר, אבל זה כבר סיפור אחר וכאן זה לא המקום לדון בו.

yaron 26 בספטמבר 2013

למה כאן לא המקום לדון בו? מי שצריך להתעורר זה אך ורק שחר. במה בדיוק אפשר להאשים את בנאדו? לקח קבוצה מתחת לקו האדום וסיים עונה בצורה נחמדה מאוד – מה הוא היה צריך להגיד לשחר, "אני עדיין לא בשל להוביל את חיפה לאליפות ולאירופה"?
לא צריך להיות גאון כדי להבין שבנאדו לא היה בשל, ובטח שלא עם הסגל ששחר נתן לו.

חדש בשכונה 25 בספטמבר 2013

תענוג לקרוא. ויפה ששמת לב לדברי טיבי שאמר : ״10 שנים לא ניצחנו פה" כאילו לקח חלק מהכשלון על עצמו ולא הוציא עצמו מהכלל. באותו הקשר של מחויבות השחקני פריצה אמר שאי אפשר לשחק כל הזמן באותם 11 כדי לא לשחוק אותם והבין את תפקידו כחלק מהרוטציה. נכון הוא שכשמנצחים הכל קל יותר והאגו עובד פחות, אבל זה תפקיד ההנהלה כולה להמשיך לטחון לשחקנים במוח מה תפקידם כי כפי שכתבת- 20 דקות בקבוצה כמו מכבי שווה יותר ממשחקים שלמים בקבוצות אחרות

מכביסט ותיק 26 בספטמבר 2013

המבחן של קבוצה זה בדברים הקטנים. כשמכבי כובשת שער אני לא מסתכל על חבורת השחקנים סביב הכובש. אלא על הספסל ועל השחקנים הרחוקים ממקום האירוע. כשאתה רואה את הבלם גרסיה שמח ומאושר בלי מעורבות שלו בשער אתה מבין שהוא נכס אדיר. כשאני רואה סרטון עם טל בן חיים מבסוט בחדר ההלבשה לאחר הנצחון מול חיפה, מבלי שהוא שיחק שניה אתה מבין שהוא נכס לקבוצה. הרי פרצופים חמוצים כבר היו לנו במכבי עשרות שנים.

מאשקה 25 בספטמבר 2013

אין לי ספק, את תביעות האצבעות של מאמן מכבי ת"א ראו בניהול המשחק ובשחקנים.
מכבי חיפה עם המאמן שלה – לא ראיתי כלום באירגון משחק ותרגילים.
מכבי ת"א הייתה בכמה רמות מעל מכבי ת"א, והניצחון היה מגיע לה בכבוד וזכות.
אם תמשיך כך, תיקח אליפות שנייה ברציפות.

שלו 25 בספטמבר 2013

השדמי אמר את דבר, יותר טוב מכל מה שהרגשתי או חשבתי.

טל בן יהודה 25 בספטמבר 2013

מאד מאד נהניתי מהקריאה והסכמתי עם רוב הדברים. תענוג צהוב, כרגיל.

אני מניח שהקביעה שלך בהתחלה על קריאת התיגר של הירוקים תעורר קצת הדים כאן, למרות שאני חושב שזה די נכון. מצד שני, יש מעין דממה יחסית של מגיבים ירוקים באתר מאז יום שני בערב, כנראה די בצדק…

מנטוס 25 בספטמבר 2013

אכן דממה , ככה זה שיושבים שבעה

מגיב ירוק 25 בספטמבר 2013

את הכסף סופרים במדרגות, להזכירך, יונייטד לקחה אליפות שנה שעברה אחרי שהסיטי נתנה לה 6:1 בראש, האליפות נקבעת דווקא דרך הקבוצות הקטנות.

לא שזה מעודד אותי במשהו לגבי מכבי חיפה, כי הקבוצה פשוט לא טובה מספיק לאליפות, אבל זה גם לא אומר שהעונה של מכבי תל אביב תהיה כל כך קלה. אני דווקא מאמין שאת העונה הזו באר שבע תסיים כאלופה, אבל נחכה ונראה.

שלו 25 בספטמבר 2013

רק שזה היה לפני שנתיים והסיטי לקחו אליפות.

מגיב ירוק 26 בספטמבר 2013

צודק, התבלבלתי בעונה, ולמרות זאת, את האליפות לוקחים מול הקטנות.

גיסנו 26 בספטמבר 2013

המשפט על הקטנות נכון כשאין לך פלייאוף של 10 משחקים נגד כל הגדולות.

שלו 26 בספטמבר 2013

אבל אם היונייטד הייתה מוציא תיקו באותו משחק היא הייתה אלופה, יותר מזה אם הייתה מפסידה רק 5 – 1 היא הייתה אלופה.

מכביסט ותיק 26 בספטמבר 2013

הרכב השחקנים במכבי עדיין רעב. קנה המידה שלי לרעב זה מאהרן ראדי. שחקן בן 31 שכבר תכנן את הפנסיה שלו בסכנין או הפועל חיפה בלי תארים בלי נסיעות לאירופה. והנה הוא מוצא עצמו עם אליפות וליגה אירופאית. לדעתי הרעב שלו לא יסתיים טרם 2-4 אליפויות. השובע יגיע ואז המערכת תצטרך להתאים עצמה.

יויו 25 בספטמבר 2013

פשוט נהדר!
מסכים עם כל מילה.

ג'וני 25 בספטמבר 2013

כמו שאמרתי בעבר
הניהול של מכבי ת"א בדרך להיות מקצועי
גולדהאר בזמן קצר הבין שאי אפשר להצליח עם מאמן ישראלי ולכן עשה נכון שהביא לפה צוות ניהולי מקצועי זר
אבל יש אבל גדול מאוד !

מכבי ת"א עדיין קבוצה חסרת ניסיון ללא מסורת באירופה
רק הצלחה באירופה יביאו את השינוי הגדול שגולדהאר רוצה
נכון לעכשיו אין באמת שינוי במכבי ת"א
גם מכבי ת"א עם הרציקוביץ זכתה באליפות עם מאמן ישראלי

גולדהאר הביא את קרויף וזוסה רק בשביל להצליח באירופה
כל עוד אין הצלחות באירופה לא יהיה שום שינוי במועדון
לזכות באליפות גם קריית שמונה יכולה .

ג'וני 25 בספטמבר 2013

זוסה=סוזה

מנטוס 25 בספטמבר 2013

הקביעה שלך שמכבי חייבת ליצור מסורת באירופה נכונה
אבל יש אבל גדול מאוד !
יש אנשים בראש המערכת שיודעים איך לכוון לשם , יש דרך , יש תהליך ויש קביעת מטרות בלו"ז שנקבע ע"י המנהלים במכבי , ובעיקר יש סבלנות . זה לא מוני הראל שאמר שהפועל יכולה להגיע לרבע הגמר הצמפיונס ליג , רגע לפני שהוא וטביב הלכו מכות במלון בליסבון . כדי להגיע לרמה של קבוצה שגם תיקח אליפות וגם תהיה בעלת שאיפות באירופה ( מעבר להשתתפות בכבוד ) יש לעבור תהליך מסוים ומכבי עוד לא שם .

במכבי יודעים שהאליפות השנה היא חובה כדי ליצור שושלת , כדי לא להיות מכבי של הרציקוביץ , או קרית שמונה .אירופה תחכה קצת כמו שאיצטדיון חדש מחכה … הכל יגיע בסוף .

yaron 26 בספטמבר 2013

צודק לחלוטין – המטרה היא להיות מסוגל לשחק שם בכבוד.
לעבור לפלייאוף במזל שווה הרבה פחות מלהתמודד כמו גברים ולסיים במקום השלישי. כשנגיע לשם זה יהיה בגלל שאנחנו יותר טובים, לא בגלל מזל.
ועדיין, אליפות המדינה תמיד צריכה להיות המטרה מס' 1
ובשביל להתמודד בשני המפעלים ביחד צריך סגל עמוק (ויקר), צריך שקרויף ימשיך לפחות עוד שנה, וברור מעבר לכל ספק שצריך שגולדהר לא יתייאש מהכדורגל הישראלי בשנים הקרובות.

ABC 26 בספטמבר 2013

ג'וני אתה צודק, אבל זה תהליך. ובתהליך יש שלבים בדרך למטרה הסופית. כל עוד מסמנים V על השלבים השונים, יש שינוי.

כאוהד, אני חייב לאמר שעבורי יותר חשוב לזכות בתארים בארץ מלהשיג כמה נצחונות באירופה. אבל אתה צודק שמבחינה כלכלית ותדמיתית, השגים באירופה הם יעד חשוב יותר לבעלים.

יואב 25 בספטמבר 2013

סוזה היה הקשר האחורי הטוב ביבשת(או בטופ 5) עד שבא מקללה.
סוזה רואה את המשחק מהעמדה החשובה והשולטת במגרש.
סוזה טקטיקן ואמיץ.
סוזה התאמן אצל היצפלד וליפי.
סוזה אימן(ונדרש) באנגליה והונגריה.
אני לא כל כך מבין את הפיקפוק בו. ובאיזה זכות בעצם?
שני המאמנים האחרונים שלקחו פה אליפות באו מביתר באר שבע ומקבוצת נוער.
סוזה יכול להסתכל להם בלבן של העין ואף יותר. מאמן עם רקורד מוכח בהרבה.
ג׳ורדי סימן אותו כבר שנחתו פה הטילים.
בנאדו לא נתן לו מאצ׳ אפ בכלל.
איך אפשר להשוות את מה שקייזר עבר בתחום(כשחקן ומאמן), לממוצע המאמנים פה בליגה?

חדש בשכונה 25 בספטמבר 2013

נאה דרשת

ABC 26 בספטמבר 2013

היו פה גם מתיאוס ופרננדס שהרזומה שלהם במשחק מרשים אפילו יותר משל סוזה, והם לא הותירו רושם מדהים.
זה שלמאמן יש עבר משחק ברמות גבוהות, לא מעיד בהכרח שהוא מאמן טוב.

יואב 26 בספטמבר 2013

זה נכון וגם במקרה שלהם לא היה מקום (לדעתי) לספקנות וחשדנות מראש.
ההבדל המהותי הוא מקבל ההחלטות (ג׳ורדי) שכנראה בוחר את הפרופיל הנכון עבור מכבי וכמובן הצוות שמגיע על פי דרישת המאמן. סביבת עבודה שונה לגמרי ממה שקיבלו מאמנים זרים קודמים.

yaron 26 בספטמבר 2013

העיניין הוא הגיבוי המוחלט של כל הצוות המקצועי במכבי תל אביב בתוספת תקציב מכובד ביותר.
כל השחקנים במכבי יודעים מי הבוס – שם זה מתחיל ושם זה נגמר.

ABC 26 בספטמבר 2013

נדמה לי שאוהדי מכבי ת"א כאן שוכחים שמתקרב טוויסט חד בעלילה – איצטדיון חדש למכבי חיפה. גדול יותר, מכניס יותר. ולדעתי שחר מתאפק עד שיבוא היום והאיצטדיון יתחיל להכניס לו כפול ממה שהוא מכניס היום, אם לא יותר.
אין לו מה להתחרות היום במשכורות שמכבי משלמת (http://sports.walla.co.il/?w=/3/2680557
כמו בימי גאדימאק שחר מחכה בחוכמה וסבלנות. הגלגל יתהפך כשחיפה תעבור לשחק בעופר. אולי אפילו לפני כן – כשג'ורדי קרויף יעזוב.
מכבי ת"א תהיה חייבת לעבור לאיצטדיון גדול יותר כדי לא לפגר אחרי חיפה.

שלו 26 בספטמבר 2013

1. אני לא בטוח שהעלויות של השימוש באצטדיון ירדו, בכל זאת זה לא אצטדיון בבעלות חיפה הקבוצה, די נראה לי שהעירייה תרצה חלק ברווחים.
2. זה שיש 30,000 מקומות זה לא אומר לממלאים אותם, בטח לא מול רמה"ש או עכו.
3. שחר איש עסקים חכם מאוד, ולדעתי הוא ימצא פתרונות במקומות אחרים לגמרי, כמו חמישה זרים איכותיים שפשוט צריך לחפש, מערכת אימון מתקדמת וישראלים משלימים.
4. הוא גם יחכה שקטן יפרוש.
5. יש מקום ליותר משתי קבוצות טובות מאוד בארץ (לדעתי יכולות להיות לפחות ארבע) זה שהחתמת את הבלם החמישי הכי טוב זה לא הופך אותו ללא טוב והפער בינו לבין הראשון לא כל כך גדול או משמעותי.
6. וזה טוב הן למכבי והן לחיפה, התחרות.

חדש בשכונה 26 בספטמבר 2013

״איצטדיון גדול יותר, מכניס יותר״? לפי זה ניתן להבין שכיום קריית אליעזר מלא בכל שבוע וסוף סוף כל הצובאים על פתחיו יוכלו להיכנס. אזכורך כי ממוצע הצופים במשחקי הבית של חיפה הינו בסביבות העשרת אלפים כשיכונים להיכנס עוד כארבעת אלפים. נכון שאצטדיון חדש יכול לתת דחיפה אבל הוא לבד לא יספיק בשביל לסגור ההפרש בשכר. ולא שאני משווה את חיפה לנתניה או פתח תקוה אבל איצטדיון חדש יודע גם להפוך לפיל לבן אם המוצר המשווק בו הוא פגום. ועדיין אני כאוהד מכבי כותב זאת מקנאה שלנו יהיה רק בלומפילד הקטן (שאני מת עליו…) וליריבינו חדש וגדול..

מנטוס 26 בספטמבר 2013

אני לא יודע על איזה איפוק אתה מדבר . יעקב שחר בשנתיים האחרונות מוצא מהכיס סכומים שקרובים מאוד לאלו שמיץ מוציא , רק שמיץ' אדם עשיר הרבה יותר .

התקציב של מכבי ת"א אמנם גבוה ב 40 אחוז ממכבי חיפה , אבל מכבי ת"א מכניסה הרבה יותר כסף , כמעט פי 2 מנויים מחיפה ובשנתיים האחרונות מכבי הכניסה קרוב ל 5 מיליון יורו ממכירת שחקנים ( עטר , קונטה , מאיוקה ,פונטץ ) חיפה לעומת זאת לא מכרה אף שחקן לחו"ל ואפילו מהשאלות הם לא מרוויחים ונתקעים עם השחקנים .

על ההפרש הזה בידיוק משלם יעקב שחר וכמו שאפשר לראות הוא אוכל את הלב שזה לא מצליח בסופו של דבר .

איצטדיון חדש לחיפה זה אוטומתית פוטנציאל לעוד 4-5 אלף איש לממוצע . ללא ספק חיפה יוכלו להנות בשנים הקרובות ממוצע קהל הגבוה ביותר , הכל כמובן עד שלמכבי יהיה איצטדיון גדול יותר . בכל מקרה זה לא מה שישנה את מאזן הכוחות . יהיה שינוי רק שיענקלה יחליט לאמץ את המודל של מכבי , של מנהל מקצועי שמפריד את הקבוצה מכל ה"יונתן הללים " , שמדיניות הרכש וסקאוטינג תעבור שינוי בכל הליך קבלת ההחלטות , שמאמנים יוחתמו ויפוטרו לא על סמך פוסטר ביציע או מוט ברזל על הדשא .

ABC 26 בספטמבר 2013

האיפוק הוא פחות ברכש ויותר, הרבה יותר, במשכורות. במיוחד לישראלים. כך מכבי מושכת את הישראלים הבכירים ומרחיקה אותם מחיפה.

וגם אם חיפה לא ממלאת את המגרש היום, אני בטוח שבמשחקים גדולים בליגה ובטח באירופה היא כן תמלא אותו. שלא לדבר על תאי צפיה מיוחדים שאני מניח שיהיו בעופר, שמניבים הכנסה גדולה פי כמה וכמה מכרטיסים סטנדרטיים.

אם גולדהאר ןשחר ישארו, הניחוש שלי שלי הוא ששחר יגדיל משמעותית את התקציב עם המעבר לאיצטדיון החדש, והקלפים ייטרפו שוב.

גיסנו 26 בספטמבר 2013

שחר אובד עצות, כי הגישה שלו כמו בימי גאידמק לחכות עד יעבור זעם נופלת פעם אחר פעם. חיפה רכשה הקיץ שני ישראלים מאוד בכירים בשוק (גבאי ואבוחצירא) כשלפחות את הראשון חיפה גם רצתה.
אם שחר לא היה משלם כ״כ הרבה בסכומי העברה אולי הוא היה משפר את השכר. שחקנים כמו פריצה וזהבי שמרוויחים המון הגיעו בחינם או בסכום נמוך. מליון דולר ששולמו על אנדלובו שווים עוד 100 אלף לשנה בשכר, לפחות.

מכביסט ותיק 26 בספטמבר 2013

על מה אתה מדבר? חיפה העונה מכרו בקושי 5500 מנויים. אם היו מוכרים העונה 10000 מנויים הייתי מבין את המחשבה שהם יביאו כל משחק 15000. בארץ גודל האיצטדיון הינו חרב פיפיות. כשאוהד מכבי ת"א חצי שרוף, יודע שאם לא יקנה מנוי יש סיכוי שלא יהיה לו כרטיס ל-2 משחקי דרבי ו-2 משחקי חיפה. הוא ישקול לקנות מנוי. אבל כשאוהד חיפה ידע שיש איצטדיון בו תמיד יוכל לרכוש כרטיס הוא יחשוב פעמיים אם לרכו שמנוי בתחילת העונה.

yaron 26 בספטמבר 2013

מסכים לגמרי,
אל תשכח גם שאיצטדיון של 30000 עם 6000 צופים מפסיק להיות איצטדיון ביתי והופך לאיצטדיון ריק… כמה צופים באים למשחק של מכבי חיפה נגד מכבי פ"ת או רמת השרון???

קפטן קוקי 26 בספטמבר 2013

זאת בעיה מרכזית בחיפה. מפתיע מאוד שהקבוצה לא מצליחה להביא יותר קהל למשחקים.
דווקא אחרי העונה שעברה, ומבחינתי הקאמבק של בנאדו הוא אחד מספורי הספורט היפים שאני זוכר בארץ, הייתי מצפה שהקבוצה תמכור הרבה יותר מנויים. הנוכחות במגרשים בעליה בשנים האחרונות, אבל יש תחושה שזה דילג על חיפה.
האצטדיון החדש (שעלותו למשחק היא בערך חצי מהעלות של בלומפילד) אולי יביא שינוי, אם ישנם אוהדים רדומים שלא מגיעים בגלל התנאים. גם תאי הצפייה, חנות, מוזיאון ועוד תוספות כאלה ואחרות יכולות לסייע לשחר להגדיל את ההכנסות של הקבוצה. אבל המועדון חייב להתחיל לפעול לחיזוק הקשר עם האוהדים, ולהגביר נוכחות שלהם במגרש.

yaron 26 בספטמבר 2013

מה שיכול להביא יותר אוהדים זה דבר אחד בלבד – קבוצה אטרקטיבית שנאבקת על אליפות ומתמודדת בכבוד באירופה.
ושוב, איצטדיון כזה עם 6000 צופים מפסיק להיות ביתי והופך לאיצטדיון ריק.
מכביסט ותיק צודק כשהוא אומר שאוהד מכבי יקנה מנוי רק מהפחד שלא יישארו כרטיסים ראויים למשחקים הגדולים. אוהד חיפה יוותר על המנוי ויתרכז רק במשחקים החשובים מתוך ידיעה ברורה שתמיד יהיו כרטיסים טובים לכל משחק.

מכביסט ותיק 26 בספטמבר 2013

מחלקת השיווק של מכבי עשתה עבודה טובה. כל יומיים פמפמה לתקשורת "נמכרו כבר 2000" "נמכרו כבר 4000" "צפי למכירה של כל הכרטיסים".

yaron 26 בספטמבר 2013

מערכת השיווק בסיוע התקשורת…

מכביסט ותיק 26 בספטמבר 2013

חיים שדמי המלך. אם תכתוב רק פעם ב-3 חודשים אני אשאר תקוע עם כל מיני ליצנים שאוהבים את "השליטה" שלהם בתגובות לטורים שלהם, יותר מאשר בנושא עצמו ויושבים כל היום ומוחקים ומצנזרים. ככה הם גברים גברים. אבל מה לעשות -לא כולם חש"ה. בעצם אין לי הרבה מה לחדש. העקרון הוא אותו עקרון עליו חזרתי החל מתחילת העונה הקודמת. מכבי תקח ב-10 שנים הקרובות 6-7 אליפויות (כאמור 1 כבר יש, ואפילו יש לי חולצה שמעידה על כך. לגבי העונה אין לי חולצה). עונת הטריק היא העונה הבאה. טעיתי כשחשבתי שמכבי יהיו העונה בליגת האלופות. ולכן כל האנרגיות יופנו לשם בעונה הבאה. אם מכבי יעפילו לאלופות זה יפגע בביצועים בליגה. אם לא יעלו זאת תהיה אכזבה עצומה למערכת וזה גם יפגע בליגה. זה לא אומר שלא תהיינה 3 אליפויות ברצף זה רק אומר שזאת עונה בעייתית.
העונה הנוכחית המשימה דאבל. לכן סוזה שהינו שחצן בד.נ.א שלו יצטרך להתאפס על עצמו במשחקים מהם אין תיקון. כמו שגרסיה נרדם בעונה הקודמת נגד ביתר.
לשם שינוי אני מסכים עם רוב מה שכתבת. לדעתי תלונות שאתה שומע של שחקנים שלא משחקים זה בסך הכל לצאת ידי חובה מצידם. תראה לי שחקן ישראלי שירצה לשחק בהפועל או ביתר או בני יהודה במחצית השכר שהוא מקבל בישיבה על הספסל במכבי. חיפה זה משהו אחר. הכדורגל הישראלי זה תערובת של אוהדים גזענים שונאי מוסלמים עם יהודים מקללים בנאצית ועם אוהדים שמאיימים על מנהלי קבוצות שמשאירים אותם מעל המים-אתה היית רוצה לשחק שם להרויח פחות? גם במכבי היינו ככה לא מזמן עם הדיקטטור (לא סשא ברון כהן). נכון ששחקן בגיל 19-22 רוצה לשחק יותר מכסף. אבל כל שחקן מעל 25 כבר חושב אחרת.
לקראת המשחק מול ק"ש אגיע במיוחד מוקדם על מנת לשמוע את כל גלמים ביציעים- כמעט 10,500 מנויים שצורחים לסוזה את ההרכב ואת מי להחליף וכמה סוזה לא מבין כדורגל. לפעמים מדהים לראות אנשים ביציע שספק אם אי פעם שחקו כדורגל מחלקים הוראות לסוזה. כאילו אם תראה 1000 ניתוחי תוספתן האם בסוף תתן למנתח הוראה כיצד לנתח?
בחיפה עדיין לא קולטים. הציטוט מהסרט גלדיאטור עליו אחזור בפעם ה-4 לקוראי דה באזר – "האם אתה היית יודע שנכבשת"? (תרגום חופשי מתחילת הסרט בקרב הראשון ראסל קראו לסגנו). הם עוד לא הבינו. שחל כאן שינוי מהותי. הם כבר נכבשו אבל חושבים שהם ב-1998. המכונה המכביסטית בתנועה. זה אומר כח ומסה של אוהדים, של בעלי הון, נותני חסויות ושל מצב רוח טוב של גולדהר שיתן לו אנרגיה להשקיע עוד (רק לשמור על קרוייף כל השאר ברי החלפה ממאמן הכושר ועד המגיב בפייסבוק).
3-4 משחקים הקרובים חשובים מאוד – האם נהיה באופריה או רק במצב רוח טוב. הנצחון על חיפה חייב להיות מלווה ב-2 נצחונות בליגה וכמובן בורדו ופרנקפורט. בעקרון חותם על 2 נקודות ב-2 המשחקים הללו (אם הגרמנים ינצחו בקפריסין מצבנו טוב).
ולסיום – ערן זהבי.נולד מכביסט ולא הבין את זה. בעל כל התכונות הנכונות רק שהמשפחה שלו גררה אותו לשער 4-5. כמו שאנשים עושים ניתוח לשינוי מין בגיל 40 כך גם זהבי. אומנם באופן מקרי הגיע למכבי. אבל זה המקום האמיתי שלו מבחינת כל תכונות האופי שלו- הרעות והטובות.

yaron 26 בספטמבר 2013

מכביסט,
לא חושב שהמטרה בשנה הבאה תהיה ליגת האלופות ושאם לא נעלה זאת תהיה אכזבה. ברור שיעשו מאמץ, אבל עוד שנה בשלב הבתים של האירופאית לא יאכזב אף אחד.
לגבי דאבל, לגביע חוקים משלו, ולמרות שברור שכולם רוצים בו, אליפות נוספת בלי גביע בפירוש לא תהווה אכזבה.
לגבי אליפות – זאת המטרה, ואין תירוצים!
אתה נשמע קצת כמו אותם אוהדים שמתחילים לייצר ציפיות ללא שום הגיון – המטרה (חוץ מאליפות) היא לבנות קבוצה שיכולה לשחק בליגה האירופאית ובליגת האלופות בכבוד. אם ייקח שנתיים שלוש להגיע לשם זה גם בסדר.
עכשיו תכל'ס – כמו שכתבתי כבר בעבר, האליפות העונה תלויה בנו יותר מאשר באחרים. כתבו לי שאני שחצן, אבל אני באמת מאמין שכל מה שאנחנו צריכים השנה זה אווירה חיובית בחדר ההלבשה. מרגע שעלינו לשלב הבתים ידעתי שיהיה בסדר מכיוון שהיה ברור שסוזה הולך לנצל את ההזדמנות בשביל רוטציה. גם התקדמות בגביע המדינה תנוצל למטרות דומות.
לגבי שנה הבאה, לא הייתי מתחייב בכזאת נחרצות. הסיבה הראשונה היא שקרוב לודאי שאם נזכה שוב וחיפה לא יאבקו זאת תהיה קריאת השכמה לשחר. גוטמן כמאמן ותקציב ראוי מספיקים כדי להפוך את חיפה למתמודדת מאוד רצינית.
הסיבה השניה והחשובה יותר – ברור גם לך שזה רק עיניין של זמן עד שקרויף מקבל הצעה מאוד מפתה מקבוצה קצת יותר בכירה ממכבי ת"א…

קפטן קוקי 26 בספטמבר 2013

+1

(זה כל כך ברור שבנאדו מפנה את מקומו בשלב מסוים לגוטמן)

yaron 26 בספטמבר 2013

יש לשחר מין תכונה כזאת להזמין מאמן בכיר שמחפש עבודה לשבת לידו במשחקים גדולים ולהלחיץ את המאמן שעל הקוים. גם לאלישע הוא עשה את זה עם גרנט.
לא יודע אם גוטמן המאמן הבא, אבל זה לא יפתיע אף אחד. אני חושב שכל עוד חיפה יהיו בצמרת, מקומו של בנאדו מובטח עד סוף העונה ואז בהחלט גוטמן נראה כמועמד רציני. העיניין הוא שאם כדור השלג ימשיך להתגלגל יש סיכוי שבנאדו יפוטר ומאמן אחר יחליף אותו.

מכביסט ותיק 26 בספטמבר 2013

תסתכל על גולדהאר תראה כמה הוא נהנה בככר רבין תראה כמה הוא נהנה עכשיו ותבין שכל עוד הוא נהנה מכבי תצליח. הוא דאג ליצור את הרושם "שהסתיימו ימי בזבוז הכספים". שטויות. אם היה שחקן ישראלי ששווה את הכסף הוא היה משלם כל סכום. כמו ששלם על טל בן חיים. שחר לא יביא תקציב של 80 או 100 מליון. לכן אני טוען שבעשור הקרוב מכבי תקח 6-7 אליפוית. וכמו תמיד אפשר ליפול.ואם נפול חיפה תהיה שם…. ובטח שבגביע. אתה טועה בגדול לגבי ליגת האלופות ואתה טועה בגדול לגבי "בנייה" קרוייף לא הגיע לבנות. הוא הגיע לתת בראש תארים. זה שהוא מספר על טווח ארוך זה בשביל להרגיע. אני כמעט בטוח שגם אם מכבי תצליח בסגל הנוכחי בליגה האירופאית (ולדעתי יש סיכוי טוב לעלות שלב) היא תתחזק לעונה הבאה. ראית את גולדהר בהגרלה של הליגה האירופאית שהייתה במונאקו? הוא פשוט נהנה מכל הקטע של הכדורגל. תחביב יקר אבל נהנה.

תמיד צהוב 26 בספטמבר 2013

בפירוש לא נכון.
לא יודע לגבי קרויף, אבל גולדהאר לא סתם נהנה מההצלחות, הוא נהנה מהאתגר. מסימון יעדים והשגתם. הוא אמר את זה באופן מפורש. אפשר בהחלט לא להאמין לו, וזה לגיטימי, ולכן שווה לבדוק את המעשים.
מרגע שהוא הגיע למכבי הוא התחיל לשנות ערכים במועדון. הוא התחיל להשקיע בקבוצת הנוער, החליף 70% מצוות המנהלה ונפטר מאנשים שלא תואמים את החזון שלו. בניגוד לגאידמק, שהצניח מקורבים, גודלהאר עשה את הדברים בצורה איטית ושקולה (כמו למשל במקרה של אבנר טוויטו שלא פוטר, אלא פשוט לא חודש החוזה שלו) והביא במקומם אנשים חדשים – כמו בני טבק למשל.
לגבי קרויף, מאוד ייתכן שהוא פה בשביל תארים, אבל הוא מציית לקו שהכתיב לו מיטש, שהוא קו מאוד ברור – בנייה של תשתית מקצועית, ארגונית וניהולית שתחזיק הרבה שנים ותהיה כמה שפחות תלויה בבעלים עשיר.

yaron 26 בספטמבר 2013

מסכים לגבי גולדהר, ולא חושב שהוא בביזנס הזה בשביל הכסף. אם תהיה סיבה הוא גם ישים 120. אבל אני לא מסכים לגבי קרויף, ואם הוא ילך (אפשרות ריאלית), זה יכול לפגוע בקבוצה בצורה משמעותית. אני מקווה שנזכה להמשכיות בשנה הבאה, ואז כל מה שאתה אומר יכול להפוך מחלום למציאות :-)

עופר 26 בספטמבר 2013

מכביסט, אף כתב כאן לא שונא אותך-פשוט אתה מתבטא באופן פרובוקטיבי לא מעט. אבל התגובה הזאת שלך מצויינת ומסכים אתך כמעט ב- 100%,מצד שני לא הייתי בטוח מדי בעובדה שג'ורדי ישאר יותר מ-10-12 חודשים פה במקומך.
זהבי לא מכביסט הוא פשוט אחלה של עובד, זה כמו שתגיד שעובד מצטיין במפעל מכוניות הוא מכביסט. זהבי מקבל כסף ונותן את המקסימום, אין לו שום "נשמה" והוא לא "סמל". אל תשכח מה היה לו עם הפועל.
מכביזם זה לא רק ווינריות,זה שאין מספיק מכביסטים היום "בשוק" לא אומר שצריך להמציא כאלה (ייני הוא באמת מכביסט, קרלוס הוא מכביסט, אלברמן מכביסט). בקיצור- לא להסחף לאופוריה ולחלק תארים מוגזמים לכאלה שלא מגיע להם לקבל אותם.

מכביסט ותיק 26 בספטמבר 2013

"שנאה" זה רגש שכבר לא קיים. לא אמרתי ששונאים אותיוזה גם לא מעניין אותי כל עוד חיים שדמי אוהב אותי. אני כבר לא נכנס לכתיבות שלהם שימשיכו לצנזר. כל מקום באינטרנט שעבר צנזור -נעלם.
קרוייף ישאר לפחות עד שמכבי ישחקו בליגת האלופות. לדעתי הוא ישאר לפחות שנתיים של מכבי בליגת האלופות ואז כבר יהיו לו קבלות לקבל גוב במועדון טוב באירופה. הכל בגלל המשפחה שגרה רחוק.
זהבי מכביסט- (לפחות על פי ההגדרות שלי. כנראה לכל אחד יש הגדרות משלו). ייני בכלל לא מכביסט (ייני ילד טוב לוחץ ידיים צוחק באמצע משחק עם השופט ובגלל זה לא מקבל שריקות). צריך להפריד בין מי שנולד במועדון לבין מי שהוא בנשמה ובאופי שלו מכביסט. זהבי זה ווינר. ווינר זה לא אחד שבא לעבוד זה עניין של אופי. זהבי קצת שחצן קצת גס רוח קצת חוצפן קצת מלוכלך נקמן עם אופי חזק מסוגל לעבור למכבי להתאפס על עצמו ולשחק. קלינגר מכביסט. איוניר מכביסט. שמעון מזרחי לא עלה על מגרש ספורט אבל הוא הדוגמא הקלאסית שלי של מכביסט. כשהחתימו אותו ו-90% עוד קללו את זהבי אני הבנתי שהוא בינגו. כל מי שמשחק במכבי כיום הוא אחלה עובד. אני לא צריך ששחקן ינשק את הסמל על החולצה בשביל שיאמר שהוא מכביסט. אני גם לא מצפה משחקן שהוא שנה בקבוצה להזיל דמעה בשביל המועדון. אני בכל זאת צופה פני עתיד ואומר לך שבעוד 5 שנים זהבי יתועד ויקוטלג כאחד המכביסטים היותר זכורים (למרות העבר "המשוקץ" שלו). את המיהל "סמל" שציינת אני מוציא מהלקסיקון כי כל פעם מיד עולה לי בראש הדמות של "8 זה בדם" וזה עושה לי רע. מכביסט בשבילי זה אחד דורסני. זהבי זה דורסני המשחק שלו בדרבי 0:4 נתן את החותמת.

yaron 26 בספטמבר 2013

לפי ההגדרה שלך כל שחקן מצטיין שיודע להתעלות במשחקים מכריעים הוא מכביסט… כל אחד דורסני הוא מכביסט…
בתכלס, זהבי אחלה שחקן, אבל הקבוצה האמיתית שלו היא מכבי/הפועל ערן זהבי :-)

yaron 26 בספטמבר 2013

אם ההגדרה של מכביסט היא "מקצוען" אז צריך לעדכן את שאר העולם… מה הופך את קרלוס למכביסט? זה שהוא אחלה בלם ומקצוען אמיתי? ואם היה בהפועל היה פחות מכביסט?
סמלים קשורים למועדון, ובשביל להיות מכביסט אתה צריך תארים עם מכבי. קח אותם עם מועדון אחר ואתה לא מכביסט, אתה סמל אחר. מעבר לזה מדובר באותו דבר בדיוק בכל קבוצה – אתה מקצוען / גאון / משקיען / לוחם / מנהיג וכו וכו, אבל בלי קבוצה אין סמל.

מכביסט ותיק 26 בספטמבר 2013

אני מצטער אבל לא הבנת. בשבילי שמעון מזרחי הוא הגדרה של מכביסט. הוא לא שחקן ולא מקצוען. קשה להסביר מה זה מכביסט אבל תסתכל על שמעון מזרחי ותבין. אני בכלל לא מדבר על התכונות הטובות שלו אלא "הרעות". ואל תייחס לזהבי כאילו הו אמאוהב במכבי. הבן אדם נולד בשער 4-5 בבלומפילד. אני טוען שיש לו אופי של מכביסט. תנסה לחבר הכל…. אפשר לומר אחרת – לא כל מי שנולד וגדל במכבי הוא מכביסט אבל יש כאלה שלא נולדו במכבי והם מכביסטים. זהבי הוא אחד מהם קלינגר ועוד איך כזה. למעשה קלינגר זה המכביסט הכי גדול שאני זוכר ב-20 שנה האחרונות. כן כולל 8 בדם. קלינגר שיחק בשביל מכבי ורק אחכ בשביל קלינגר.

מכביסט ותיק 26 בספטמבר 2013

השחקן הגרוע בשתי נגיעות ערן צהבי (הטעות במקור!!!)

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151652403507227&set=vb.131345513611212&type=2&theater

עופר 26 בספטמבר 2013

מסתבר שלאף אחד אין באמת הגדרה אמיתית למכביזם
מכאן שהוויכוח הזה מיותר
ואני עדיין מאמין שג'ורדי על מטוס הבייתה בקיץ,גם אם ניקח אליפות, גביע, גביע הטוטו יחזור בשנייה האחרונה וניקח אותו וליגה אירופית. הוא רוצה להתקדם.
קרלוס מכביסט בדיוק בגלל מה שהוא עשה בניצחון על בני יהודה, אם הוא היה בהפועל הוא היה רץ לשופט לבכות ולא לוקח את הכדור מהרשת.

יואב 27 בספטמבר 2013

גם גדי ואמיר. ושורה כמובן.

יואב 27 בספטמבר 2013

גם גדי ואמיר.
ושורה הגדול כמובן.

yaron 27 בספטמבר 2013

עופר,
אין הגדרה מכיוון שמדובר במשהו שמקושר עם מכבי תל אביב.
אל תבינו אותי לא נכון, אני אוהד של מכבי תל אביב בכדורגל, אבל קרלוס הוא בסך הכל אחלה שחקן. זה שהוא נותן משחק מצויין לא הופך אותו למכביסט, אלא אם הוא משחק במכבי תל אביב…
אם הוא היה משחק בבני יהודה ומביא להם תיקו, היינו אומרים שהוא מכביסט? אולי גם פרגוסון הוא בכלל מכביסט והוא לא ידע את זה…?
בקיצור, בתור אוהד – קצת פרופורציות :-)
מכביזם זה ביטוי ששייך למכבי תל אביב ושהשתרש באופן כללי כביטוי בספורט הישראלי. העולם לא נחלק למכביסטים ולא מכביסטים
לגבי זהבי – לדעתי הוא לא מכביסט, הוא זהביסט :-)

yaron 27 בספטמבר 2013

עופר,
לגבי קרויף – אני גם חושב כך. אם מכבי לוקחת עוד אליפות ונותנת הופעה טובה באירופה, ההצעות לקרויף יתחילו לזרום. בתור אוהד שמנסה להיות ריאלי אני מאוד מקווה שגולדהר ימצא דרך להשאיר אותו לעוד שנה. אם יהיה מדובר רק בכסף אני בטוח שגולדהר יילך רחוק, אבל אם הוא יקבל הצעה שאי אפשר לסרב לה מבחינה מקצועית, גולדהר ילחץ את ידו ויאחל לו בהצלחה :-(

יואב 27 בספטמבר 2013

יש לו נשמה של כדורגלן אמיץ, שחקן עומק, שהכי בא לידי ביטוי כשהשעון מתקתק. זאת הנשמה שלו. והיא מנצחת משחקי כדורגל.

Comments closed