איזה קיץ (2)

בלומפילד

 

מכבי עם אייסטראן מראה את הכדורגל הכי מהנה שהיה ממנה מאז ג'ורדי. נכון להיום, בכל אופן. אני חושב שהכדורגל של מכבי משקף את האישיות של המאמן שלה. הכדורגל של מכבי בעונה שעברה תאם את סוזה. זה לא בהכרח אומר שהיא תשיג תוצאות טובות יותר, אבל את מבחן תחילת העונה אייסטראן צלח: מכבי מגלה שגם אחרי שנתיים, היא מסוגלת ללמוד על עצמה דברים חדשים. בהתחשב בנתוני הפתיחה לעונה הזאת, זה רחוק מלהיות מעט. למעשה, על זה תקום ותיפול העונה שלה. על גילוי דברים חדשים.

*     *     *

קבוצה לא מונעת מכוח סגל עמוק או עדיף לבדם. קבוצה מונעת מתשוקה של השחקנים ומהדחף שלהם. מהשאיפה של המערכת הניהולית להמשיך ולהתקדם. בדיעבד, מה שקרה בקיץ עם אוסקר מסתמן כמהלך המשמעותי בפגרה מבחינת מכבי. החזרה של אוסקר הייתה מהלך נכון. התחיל כדור שלג כתוצאה מ"צוק איתן" ומכבי איבדה את אירופה ואת המאמן שלה. זה יכול לפרק קבוצה. במיוחד קבוצה ישראלית. בית"ר ירושלים של סוף העשור הקודם זיככה בצורה המדויקת ביותר איך מתנהלת קבוצה ישראלית מרגע שדברים מפסיקים להתיישר עם התוכניות על הנייר.

אני חושב שללא קשר לזהות המאמן שלה ובשונה מהשנתיים האחרונות, מבחן ההוכחה של מכבי מוטל העונה על השחקנים שלה. להוציא את המזרח-התיכון מהאופי של הנבחרת, אמר נאתכו הצ'רקסי, פחות או יותר ככה, אחרי המשחק מול קפריסין. אני חושב שהשחקנים במכבי זכו בשנתיים האחרונות לגלות, כמה שחקן ישראלי יכול להתקדם עם המסגרת שמקיפה אותו שונה מהמוכרת. פחות או יותר עכשיו, רון כחלילי מעלה עוד סדרה. הפעם על ערסים ופרחות. אני חושב שאם כחלילי היה מראיין שחקני כדורגל ישראלים שיוצאים לשחק באירופה, הייתה יוצאת לו סדרה אחרת. או לא הייתה יוצאת בכלל. אבל אז לא הייתה פרנסה. זה מה שמעכב את בן-חיים, שהוא ערס.

הזלזול העמוק ביותר בישראליות בכלל ובכדורגל הישראלי בפרט מגיע מאלה שמנהלים אותו. כולם יודעים כל השנים מה תוקע את הכדורגל הישראלי מלמצות את הפוטנציאל שלו. כולם מדקלמים מנטאליות ואופי. תשנו את זה, אם זה כל-כך ברור, מה הביג-דיל. לא מסובך. זה עניין של חשיבה, השקעה לטווח ארוך, ויתור על אגו ואינטרסים. מנהלת ליגה היא דבר ראוי, אם החברים בה מסוגלים לייצר שינוי. כדי לייצר שינוי צריך להחליף חצי ממנהלי הקבוצות. אלה שחברים במנהלת.

*     *     *

אחת הנקודות המעניינות ביחס למכבי בתקופת ג'ורדי היא, שברובו המכריע של הזמן היא משחקת עם ארבעה זרים בסגל, ולרוב עם שלושה בהרכב. להוציא את גרסיה, מכבי היא קודם כל זהבי ואלברמן. הציר של חיפה הטובה ביותר בשלושים השנים האחרונות, היה רוסו, ז'וטאוטאס, פראלייה ויעקובו. הטוב ביותר, כיוון שהיה גם היציב ביותר. הקבוצה של ברקוביץ' ועטר/רביבו מיצתה את הפוטנציאל שמבנה האישיות של ברקוביץ', עטר ורביבו מאפשר לה. זה היה לפני עשרים שנה.

בית"ר גיידאמק נבנתה על רכש ישראלי איכותי מאסיבי, שהחליש בעיקר את חיפה. אתה מסתכל על ראדי וטיבי, איינבינדר ובדש, אלה לא שמות שאתה חותם בקיץ על אליפות באביב. אתה מסתכל על זהבי ורואה ממנו בכל פעם דברים שלא ראית עליו קודם.

יש כאן החלטה עקרונית. תפיסה שמבינה שעתיד של קבוצות מליגות מהדרג הישראלי, לא נועד לקיצורי דרך. שהבסיס שלהן הוא תוצרת מקומית עם חיזוקים. שמבינה שנכון למכבי להשקיע בבן-חיים או בן-בסט, ולא בזר עם שם מפוצץ. חלק מההבנה הזאת אומר, שאתה מגדל את דאבור והוא עוזב באמצע עונה כדי שהקבוצה שלך תתנהל בשפיות כלכלית. הספקנו כבר לשכוח מאלירן עטר. כמו החלפת צמיג בפורמולה וואן, אמרו במכבי על החילופים של אוסקר באייסטראן. הלאה.

*      *      *

יש דברים שגם מעטפת נכונה תתקשה לשנות. ניצול המצבים של מכבי הוא מחפיר. אם זה חוזר על עצמו, שנה שנייה ברציפות, תחת שני מאמנים,  זה כנראה לא מקרי. הוא קשור למהירות שבה שחקן ישראלי מאבד את הראש כשהוא נדרש לעשות בדיוק את ההפך. אלה לא רק ההחמצות. אלא כמות הפעמים שמכבי חגה סביב שער היריב, עושה הכול נכון, חוץ מהקטע של הבעיטה האחרונה. מצד אחד, יש כאן ביטחון של קבוצה שהשער יגיע. מצד שני, יש הרבה מעבר. כדי שהכדור ייכנס, צריך לבעוט אותו. לא במקרה זהבי הבקיע בעונה שעברה בפער עצום מיתר השחקנים בקבוצה. האופי שלו אחר.

אילו באר-שבע היתה מוציאה ממכבי את מה שחיפה מוציאה ממנה, הסיפור בווסרמיל היה נגמר עם אותה כמות שערים, אבל בסדר שונה. גם ככה מה שהפסיד למכבי את המשחק היה החילוף של גרסיה. לפני שנה, הקדים סוזה להוציא את זהבי במשחק נגד מכבי פתח-תקווה והפסיד שתי נקודות. החילוף של גרסיה הוא חלק מהלימוד של אייסטראן את השחקנים שלו. לא מעבר. אבל מכבי הייתה צריכה לנצח את באר-שבע, כי היא עשתה הכול נכון, חוץ מהעניין המתעתע הזה של הכדור ברשת.

בבאר-שבע, כמו מול חיפה, מצאתי את עצמי תוהה מתי מישהו יואיל בטובו לבעוט כבר סופסוף לשער. זה השתחרר ממני בקול רגע לפני שמיכה העביר את הכדור לבן-חיים בבלומפילד. חיפה קרסה מול מכבי, פשוטו כמשמעו. מכבי הפעילה על חיפה לחץ שהיא לא מורגלת בו. שני האדומים של חיפה הם תוצאה ישירה של המכבש הזה. הם לא היו נקודתיים או מנותקים מהרצף הכללי של המשחק. כמו עוד מסירה, עוד בעיטה לשער.

בחיפה יגלו השנה את ההארה שחוותה מכבי לפני ארבע שנים. לראשונה מזה שנתיים יש לחיפה מאמן. מאמן הוא מצרך אלמנטרי בקבוצת כדורגל. מאמן שווה לחיפה 6-5 נקודות. סמי עופר זה כמות דומה של נקודות. קטן פרש, זה בטח ייטיב עם חיפה. נגררו שם עם הסיפור שלו קצת יותר מדי. לבניון אין את האופי של ברקוביץ', ברקוביץ' ערס. יש לו את האופי של בניון. חיפה צריכה מבניון עשרים דקות במשחקים שראיוס לא מתחבר. זה אומר שמה שקרה עם חיפה בשלוש שנים האחרונות לא אמור לקרות לה העונה.

*     *     *

סוזה המשיך את קו ההתקדמות של אוסקר, כשהוסיף קמפיין יפה באירופה לאליפות. השחקנים במכבי יצטרכו להפנים שההדחה הכפולה מאירופה לא הייתה מתרחשת לולא המלחמה בקיץ. שהסגל שלהם נבנה בהתאם. שההתקדמות שלהם העונה לא תיבחן במדדים מקובלים של קמפיין באירופה. ייתכן שהם כבר הפנימו. ממילא מכבי לא בשלב שריצה קבועה באירופה, שנה אחרי שנה, היא חלק מהדי.אן.איי. שלה. לא הייתה עד היום קבוצה ישראלית כזאת.

שבהתחשב בהתחזקות של חיפה ובאר-שבע; בקריית-שמונה שכל עוד שירצקי שם, תהיה כאן; ובשילוב הכה תואם של ברקוביץ' והפועל (המקבילה לאדלשטיין) – הסיפור הוא לא רק מה יש לאייסטראן להציע. את מה שג'ורדי מביא אנחנו כבר יודעים. שנה שלישית שהמערכת מספקת לשחקנים שלה הוכחות שאפשר לסמוך על שיקול הדעת שלה. שלפחות בחמש השנים האחרונות מאפשרת להם חוויה מקצועית שעד היום לא הייתה לשחקן ישראלי שלא יצא לאירופה. הכוח של מכבי הוא שגם המערכת שלה יודעת שלא מיצתה את היכולת שלה לגלות לעצמה ולשחקנים שלה דברים חדשים.

מכאן שסיפור העונה של מכבי טמון בראש ובראשונה בהבנה של השחקנים שכדי לצאת מהמקום המאד-לא ממצה פוטנציאל שהכדורגל הישראלי נמצא בו, שתי אליפויות ברצף הן לא סיבה לשובע. שכדי לייצר מצב שקבוצה ישראלית תשתתף בקביעות בקמפיין אירופי כלשהו, ההוכחה עוברת לשחקנים. הדבר שנאתכו סיכם כל-כך יפה. אפשר להתחיל משיפור בניצול המצבים. לא מסובך.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

קרחנה בארנה
במקום בו חוליגנים הם אידיאולוגים

37 Comments

devito 24 באוקטובר 2014

מעולה, התגעגענו.

חדש בשכונה 24 באוקטובר 2014

פוסט של פרספקטיבה.
ובכל זאת, שתי נקודות, האחת, לא ראיתי שחיפה הוציאו ממכבי רמה טובה יותר מאשר באר שבע, קשה ממש להשוות בין משחק בית וחוץ, משחק של 27-5 בהזדמנויות לעומת משהו כמו 20-8, משחק שברובו התנהל מול תשעה שחקנים לעומת מול אחד עשר. באר שבע היה מקרי ביותר.
הנקודה השניה היא שנכון כפי שנכתב שחובת ההוכחה על השחקנים ושהם צריכים להפנים שלא מספיק שתי אליפויות רצופות אלא צריך להמשיך עם הרעב. כל זה נכתב, נדמה לי שהחדשה הטובה היא שזה קורא לנגד עינינו. מאוד משמח לראות קבוצה שבה השחקנים מפרגנים, עובדים אחד בשביל השני ושהכותב הראשי שלה, בכל ראיון משבח את חבריו והוא עצמו לא פרימדונה ולא מפסיק לרוץ.
אגב, נקודת מבט מעניינת לגבי חיפה שהמאמן והאיצטדיון החדש יוסיפו לה בין עשר לשתיים עשרה נקודות, דבר שיביא להיצמדותם לצמרת. נראה סביר, למרות שקריסה נוספת שלהם תתקבל בברכה….

אזי 24 באוקטובר 2014

ממש קצר.
מה שהכי מדהים בשלושת חילופי המאמנים שהיו במכבי, זה שבכולם היה נראה שיפור. לא רק מקצועית, אלא ויזואלית.
כשאוסקר הגיע בפעם הראשונה, הוא הביא את המשחק המסודר, את ההשתלטות על הכדור. זה היה נפלא טקטית אבל זה לא היה שיא האסתטיקה. שיטתיות יעילה.
אחר כך הגיע סוזה, לקח את הדגשים של אוסקר והוסיף עליהם את ההתאמה למשחק היריב, את המשחק היותר התקפי את המערכים השונים והמשונים.
כשאוסקר חזר הרגשנו שכבר היינו בסרט הזה. אנחנו כבר לא.
כן, זה יכל לעבוד בתנאים אופטימאליים. ללא המלחמה הוא יכל לקחת אליפות ולהגיע לאירופה. אני לא בטוח שזה היה מרגש את הקהל כל כך.
פאקו הוא שוב שידרוג.
אצל פאקו, הדגשים של אוסקר גרסיה רחוקים כמו יסודות שנלמדו בילדים טרום א. עכשיו הקבוצה עפה קדימה.
שיטתיות? שליטה? מסירות? זה משהו שכבר צריך לשבת לכם בDNA. זה לא שיטת משחק. זה חלק מהבסיס.

אני מקווה שלפחות חלק מהשחקנים שמככבים במכבי יחליטו שעדיף להם להשאר בה מאשר לדשדש באירופה.
אני מעריך שיצחקי כבר לא יעזוב את מכבי ביוזמתו. אבל הילד כבר בן 30.
זהבי ישאר אלא אם יקבל את הצעת חייו.
בן בסט הגיע לסיבוב, נראה מה יהיה העתיד שלו.
כרגע העתיד של טל בן חיים הוא המעניין ביותר.
זאת תקופה שחלוצים ישראלים פורחים בליגות הביניים. דאבור, טוטו.. אפילו החבר הטוב מפתח תקווה.
בתחילת הקיץ בן חיים היה מסתכל על אירופה ורואה ספסלים, היום הוא רואה שם תהילת עולם.
מעניין מה יראה בקיץ הבא.

גלן 24 באוקטובר 2014

אם זה שיפור ויזואלי (ואני מאמין לך אזי שכן) אז שאלוהים ירחם על ילדי הגן. סופסוף מצאתי סיבה מוצדקת לענייני ברלין. הכדורגל הישראלי!

D! פה 24 באוקטובר 2014

במקרה ראיתי עכשיו מחצית של ברמן-קלן. האחרונה בטבלה מול האמצעית.
ניסיתי לנקות את הצילום והאצטדיון העדיפים ללא עוררין, לבטל את יתרון 30 אלף הצופים.

אפילו שהשמחק של מכבי מול חיפה היה סביר זה נכון רק במנותק מן העולם המודרני שהתרגלנו לראות. הקצב פה איטי בצורה מחרידה.

אזי 25 באוקטובר 2014

כן, גם הטוקבקים פה טרחניים בצורה מעייפת.
בברלין – מי שלא מתעניין בכדורגל גרמני, לא קורא כתבות ולא מגיב על כדורגל גרמני.

חיים הצהוב 25 באוקטובר 2014

+1

D! פה 25 באוקטובר 2014

אזי, אחלה של תגובה.

דווקא לצערי אני מתעניין בכדורגל הישראלי (לצערי אני גם מתעניין בכדורגל מקצועני בכלל ככה שזה לא ייחודי).

סך הכל יצרתי השוואה ולמעשה כשכתבתי אותה זכרתי שמכבי ניצחו לו מזמן קבוצה מאותה הליגה. זה לא סותר את זה שהכדורגל פה מעייף ואיטי להחריד. גם אם באופן נקודתי ויחסי יש משחקים מצויינים.

ד"א – ברלין עיר די מגעילה אם אתה שואל אותי.

חיים הצהוב 25 באוקטובר 2014

הליגה הגרמנית היא שנייה רק לאנגלית, ההשוואה שאמרת נכונה ביחס לרוב הליגות בעולם.
תראה משחק בליגה הצרפתית בין קבוצה ממרכז טבלה לבין קבוצת תחתית ותראה שפתאום ביתר מול אשדוד זה לא כל כך נורא, ניסיתי לעקוב אחרי אלירן עטר שנה שעברה, צפיתי ב10 12 משחקים ולא ראיתי את ריימס עושים פעולה שקשורה לכדורגל פעם אחת, כדורגל פשוט נורא.
תראה משחקים של דמארי יש שם איצטדיונים ברמה של רמת השרון ודמארי הוא רמה מעל הליגה שם.
הבעיה העיקרית שלנו זה רק מנטאלית, אני באמת לא חושב שהכדורגל כאן רע בטח ביחס לשאר הליגות

D! פה 25 באוקטובר 2014

חיים, למען האמת אחת הבעיות הגדולות שלנו זה אצטדיונים מחורבנים (במגמת שיפור) וקטנים (אין ממש מה לעשות) ושידור קטסטרופלי (צילום, +שידור+פשרנות+לפני ואחרי) שאני לא חושב שאפילו לתלות את נוימן בכיכר היה עוזר.

חיים הצהוב 25 באוקטובר 2014

אני חושב שאנחנו במגמת שיפור בנושאים שציינת, לדעתי הבעיה הגדולה שלנו כרגע זה מתקני אימון גרועים במיוחד בגילאי ילדים ונוער

שלו 24 באוקטובר 2014

חיפה למרות מה שראינו בבלומפילד היא קבוצה טובה,
את רוב הליגה תנצח בהליכה ותצבור ביטחון.
וזה מה שטוב למכבי, היא כבר על ההתחלה הבינה עם מי יש לה עסק.
לא יהיה מנוח השנה,
יצחקי יחזור ואני מאמין שזה יעלה את אחוז ניצול המצבים,
בהעדר אירופה הגביע יקבל חשיבות יותר גבוהה.
כמו שאוהדי חיפה אוהבים לכתוב יחס האליפויות בשלושים השנה האחרונות הוא 12 – 6 לטובת חיפה,
צריך לצמצם את הפער.
אם תהיה אליפות שלישית רצוף, המטרה תהיה הקבוצה השנייה שתייצר ארבע אליפויות ברצף.
אם זה יקרה היא תרצה להשוות את שיא פ"ת ולשבור אותו.
אם נגיע לזה אשרינו.

חדש בשכונה 24 באוקטובר 2014

בוא נתחיל באליפות שלישית, אוקיי? כפי שהוטבע כבר ״פרטידו- פרטידו״.

שלו 24 באוקטובר 2014

כשנגיע לשם נהיה כבר 10 – 12 מול חיפה למניינם,
ואז עוד מאמץ קטן ונעבור…
זה רק כדי לסמן למיץ' מטרות.
אחרת ישעמם לו.

B. Goren 24 באוקטובר 2014

שדמי, בבקשה תכתוב כאן לעיתים קרובות יותר. יש?

גלן 24 באוקטובר 2014

אחרי שנפלתי קורבן לאחרונה לכדורגל הישראלי הנחות אז לספוג מיליון מילים כאלו זה נורא. כזה חרא לא שוחק פה לפני 10 ו20 שנה . לא בתל אביב ולא בחיפה. אפשר במקום כל הפרוזה הזאת להגיד זבל
וכלם מבינים.
על ההתעללות במקלדת שעשית פה היו אומרים אצלנו: לך תעבוד דגנרט. תכתוב על אישיו אמיתי בעל ערך. אם אפשר, רק תקצר.

שור מועד 24 באוקטובר 2014

לא מצליח להבין את כל האירופאים האלה, שהכדורגל בלבנט הוא חרא, והדיונים עליו הם חרא ,והשחקנים הם חרא ,והמילקי הוא חרא.

תצפו רק בכדורגל אירופאי משובח , תקראו רק מגזיני כדורגל אנגליים , ותעזבו אותנו הילידים ליהנות מהכדורגל שלנו בשקט .

גלן 24 באוקטובר 2014

שור מועד (למה?ח ראיתי כדורגל ישראלי 40 שנה ודיי נהנתי גם לא מקבוצותי. הלוואי שיחזור!
היה בו המון וכעת כלום. אפשר כמובן להנות מהאוירה, לדסקס עניינים סוציולוגים של מכבי הפועל ביתר פריפריה ואהדה. הכל טוב ויפה אבל לכתוב חיבור על ענייני סבסטנס כשהכדורגל עצמו חסר השראה ומעליב מחיפה עד תל אביב, מעיד על אנשים שאבדו את המצפן או אולי צריכים לתת איזה תפוקת מילים חסרת ערך בשיט.
וחוץ מזה אני אכתוב מה שבא לי.

שור מועד 24 באוקטובר 2014

תכתוב מה שבא לך .

פשוט עדיף לך ולנו שתצפה בכדורגל אירופאי משובח ,כמו שהיה בישראל לפני 40 שנה .

התופעה של אנשים שמתעקשים להיכנס לדיונים על כדורגל ישראלי ולומר שהמוצר הוא נחות , חבל לבזבז עליו זמן ומילים פשוט לא מובנת בעיניי. מצטער.

חיים שדמי 24 באוקטובר 2014

תגיד, סתום, בהתחשב באורך הטקסט, בעובדה שכנראה הוקדשה לו מידה של מחשבה (גם אם מפגרת) ובזה שעד היום לא הכרנו – אתה באמת חושב שבכמה מילים תצליח לשכנע שאתה צודק? ככה לימדו אותך שמחנכים אימבציל?

לא חבל על כל המילים? היה פשוט יותר לכתוב "דגנרט", והיינו מבינים. וחבל, כי רק היום סיפרו לי על איינשטיין ותורת היחסיות שלו, והדגימו לי את זה באנלוגיה לכדורגל, כדי שאני אבין.

שתיים, למה להעליב? לא כולם נובליסטים. לא מגיע גם לדגנרט איזו פיסה קטנה שבה יוכל מעת לעת להביע את דעתו, כדי שלעשרת הדגנרטים האחרים בקהל יהיה מה לקרוא? לא אמרתי פריים-טיים, לא במגזין נחשב. כולה איזה אתר, מעת לעת. אני בטוח שפייזלי אף פעם לא היה לועג ככה לקבוצות מליגות נמוכות. קראת טקסט של דגנרט מאורכו עד סופו רק כדי להסביר לו שהוא דגנרט? לא מתאים.

ועוד דבר, לטקסט כזה אתה קורא פרוזה? מה אתה דביל? איך אני אמור להבין את הציניות אם אני דגנרט.

גלן 24 באוקטובר 2014

מתברר שיש משהו גרוע מהכדורגל הזה. אלו שמתפייטים עליו. לך תעבוד במקום לכתוב כאלו שטויות או לשים אהל ברוטשילד. זה ממש כל הסטרויטיפים של הפלספנים של הפועל באוהד מכבי. לא יאמן.

ערן (המקורי) 24 באוקטובר 2014

חיים, אני מופתע שאתה מגיב לו, הייתי מצפה שתתעלם לגמרי מטרולים. זה הדבר הנכון לעשות.
והבחור הזה טרול עד הסוף.
חבל על האנרגיה, חבל עם העצבים.

חיים שדמי 24 באוקטובר 2014

אתה לגמרי צודק. אבל באמת שהוא הצחיק אותי, שזה ממש התבקש.

חוץ מזה הוא גמור. הוא השווה את אוהדי הפועל אלי ולהפך. כבר בבוקר הם מתחילים מחאה מול הבית שלו.

גלן 25 באוקטובר 2014

התייאשתי. תמשיך לגנוב דעת. יש שנזקקים לכך בעת הנוכחית. אהבתי גם מאד את התגובה האחרונה שלך. סוף-סוף ב 6 שורות.

מעיין אוהד מכבי 24 באוקטובר 2014

ניצול המצבים הוא אחד הדברים שעוצרים את מכבי בדרך לרצף של קמפיינים אירופיים והבעיה היא שזה הגיע גם לליגה.
ניצול המצבים ועמדות המגן (לצד העומק המוגבל והתלות בטיבי ובקרלוס שאין להם מחליף ראוי) הם שני הדברים המרכזיים שיורדי ומכבי צריכים לרכז עליהם מאמץ.

למען הסר ספק, אני חולה חולה על שרן ייני וחושב שהגנתית ומבחינת הבנת משחק הוא חייב להיות בהרכב, אבל משהו חסר שם בעמדת המגן, ועמדת המגן השמאלי פשוט לא מספיק טובה לאירופה, כל זמן שעמב"ה בכושר ירוד כל כך.

יאיר אלון 24 באוקטובר 2014

מה עם אייבינדר? למה הוא לא משחק העונה?

devito 24 באוקטובר 2014

פצוע, אמור לחזור בחודש הקרוב.

אסף the kop 24 באוקטובר 2014

לשם שינוי, מסכים עם שדמי.

קורא 24 באוקטובר 2014

מכבי חיפה של יעקובו ורוסו ופראליה היתה הקבוצה הכי טובה בישראל אי פעם לדעתי, ולצערי לא נראה עוד קבוצה כזו. הזרים הטובים של יוגוסלביה לשעבר כבר לא מגיעים לישראל, וחלוץ כמו יעקובו נפל פה כמו בזכייה בלוטו – חלוץ פרמייר ליג לגיטימי. הייתי שמח לראות קבוצה ברמה כזו בישראל שוב, לא משנה אפילו אם זה לא היה בקרב הקבוצה שאני אוהד.

D! פה 24 באוקטובר 2014

שדמי, ברוך הבא לעונה.

בוסרמיל היינו מצחים בקלות עם פריצה היה על המגרש. לא ברור לי הסיפור שלו.

מול חיפה – מי יודע. אם הם שמים שניים ברבע שעה הראשונה הכל היה שונה. (אבל הם גם בכיף יכלו בכל זאת להתפרק ולהפסיד).

חשבתי על זה היום וזו לא רק בעיה של השחקן הישראלי. אני מסתכל על ראשי ערים בישראל. מלכים בארצם, בעלי השפעה ויכולת לשנות ולעשות. הם תמיד פוזלים לפוליטיקה הארצית. אולי זו תכונה אנושית.

גרתי באירופה מספיק שנים כדי להזדהות עם כל אחד שרוצה לנסות את מזלו ביבשת. הרווח שלו לחיים עשוי להיות עצום, אפילו אם הם בד"כ לא מבינים את זה. ברדה למשל. אולי רפאלוב. זה בדור הזה. לרובם אין האופי. איציק זוהר למשל.

ההצלחה של מכבי תהיה גם בלגרום לשחקני הביניים בישראל להבין ששווה להם להיות בבית. שזה שווה יותר מכמה חודשים בחו"ל ומשכורת יותר גבוהה. על המוצלחים יותר אין מה לדבר. לא נצליח להתמודד עם המשכורות באירופה. גם בקבוצות בינוניות.

ערן (המקורי) 24 באוקטובר 2014

חיים, אהבתי.
השיפור בתקופה הקצרה של פאקו בולט לא רק מול הקיץ האחרון של אוסקר, בו נראינו – בדיוק כמו אוסקר עצמו – כבויים ודהויים- אלא גם בולט בהשוואה לחצי האחרון של תקופת סוזה. אחרי ההדחה השנייה של בזל נראינו רע בחלק גדול מהמשחקים (למשל במשחקי הגלות הביתיים בנתניה).
הסגנון העכשווי, הדגש על מהירות, הלחץ מקדימה- כיף גדול לאוהדים.
מסכים איתך שנחוץ שיפור גדול בניצול מצבים, אך זה לא חדש אלא המצב כבר 3 שנים. בעניין זה, אלירן וזהבי היו הנכס ואולי אף המזל הגדול שלנו.

יואב 25 באוקטובר 2014

גלן,
אני למדתי להעריך אותך. על אמת.
אבל על מה יצא קצפך? הכדורגל שאנחנו זוכרים פה, היה איטי יותר. מסכים שהיה כנראה מוכשר יותר. כי כשילדים מהשכונות משחקים, הם כנראה יותר טובים והיום הסיטואציה היא שונה לגמרי(לא זול להיות ילד בקבוצת כדורגל היום, מניסיון).
הייתי בבלומפילד. ממש לא הרגיש לי געגוע לשנות השמונים. האיכות והרמה בטח לא בפרופורציות למשכורות ולמחירי הכרטיס אבל העסק הזה כן זז קדימה בדרכו המקרטעת. זה איטי מול באיירן, זה בטח לא איטי מול מכבי-חיפה בשנות השמונים.

גלן 25 באוקטובר 2014

יואב, הדדי ולכן אענה לך בהחלט. אין כמו הכדורגל הישראלי פשוט כי זה שלנו מילדות. עובדה שהטרחתי את עצמי בשהות בארץ וגם לאחר מכן לראות.
לא צריך בשביל זה מיליון מילים. אני מתנצל רק על המלה דגנרט. יכולתי לבחור במונח טוב יותר.

ואחרי הכל אני אומר לך שלי אין ספק שמכבי וחיפה של שנות התשעים ולפני עשור טובות אבסולוטית ולא רק יחסית ממה שקורה פה עכשיו ומה שלא הולך קדימה רץ אחורה. אם נשווה לקבוצתך השנייה, קח את היונייטד של האליפות האחרונה (בודאי לא מהגדולות שלה) ולפחות אבסולוטית היא הייתה מכה קבוצות גדולות שלכם משנות ה90. בדיוק כי הכשרון אולי פחת אבל אספקטים אחרים של המשחק מאד עלו.
עכשיו, בודאי שיש סיבות מקלות. בעיקר הזרים ב3 רמות יותר גרועים מאז (נסלח) והישראלים בשתי רמות (לא נסלח, לגבי האטילוגיה מסכים איתך). ויש עוד מקומות כאלו בעולם.
אבל כל זה בא להגיד שכל ההגיגים שהיו בפוסט פשוט לא קשורים למציאות. לנתח מוצר נחות מקצועית בהשוואה לעבר הלא מאד רחוק כמו שנעשה כאן זאת פשוט גניבת דעת.

אם מיץ (פגשתי אותו פעם שנייה בארוע חברתי לאחרונה והוא נראה לי בחור חביב ביותר) היה עושה את זה בעסקים, הייתי אומר שהוא בנה סניף וולמרט כזה, שכל שנה אולי מפסיד שקל אחד פחות מהשנה הקודמת בעוד שהמתחרים בשכונה מפסידים מיליונים. זאת נחמה קטנה כשהריבית על ההפסדים עולה.

שור מועד 26 באוקטובר 2014

טרחן

רונן 26 באוקטובר 2014

מר גלן היקר (אולי בעצם גדעון? לפני שהתיוונת?),

את הגיגך הנפלאים (תוך רמיזה על מצבך הסוציואקונומי הנעלה ומיעוט זמנך יקר הערך בישראל המדינה הזוטרה במזרח התיכון בה משוחק משחק עלוב בו 22 אנשים איטיים רצים אחרי כדור ולא ממש מצליחים) אתה יכול לכתוב באייפון 6 פלוס המהודר שקנית (עם המסך הענק כדי לפצות על משהו) ולהפ(ל)יץ לרבים (אולי לא כל כך, בכל זאת אתר קטן כמו שהזכיר חיימון).

אבל זה לא יעשה אותך יותר גבר.

שלו 25 באוקטובר 2014

יואב אין לך געגעוע לשנות השמונים כי היה לנו חרא של קבוצה…

Comments closed