בלי משחק רגל בלי משחק ראש

(עיצוב כרזה: אליעד פרידמן)

***

חזרתי מיממה בצפון אחרי שנסעתי עם בתי לקריית-שמונה.

את הלילה אחרי המשחק עשיתי בראש-פינה, כי למי יש כוח להתחיל לנסוע מקריית-שמונה באחת-עשרה בלילה ועוד לעצור לאכול בדרך לפני. משחק עושה אותי מאד רעב. ועוד כשמביאים בחשבון שאפשר גם להפסיד. המעניין הוא שבכל עשרים וארבע השעות שהייתי בצפון, לא ירדה לי טיפת גשם. אחת. רק עד צומת התשבי וממנו. מבול.

מה שכן, קור כלבים. לא מבין איך אנשים חיים ככה לאורך הזמן. עשן הסיגריות קופא באוויר ומייצר ערפיח. טייץ תרמי, כובע פרווה עם אוזני כלב על האוזניים, שלוש שכבות. כפור. בוץ לבנוני.

ולא, לא מסכנים האוהדים, אפילו שבחוץ קור כלבים והם צריכים לנסוע כל הדרך חזרה לתל-אביב. או לראש-פינה. קבוצת הנצח לא מתרגשת מעוד יום רע בעבודה. זה מה שאמרתי גם לבתי אחרי המשחק. נפנים ונתקן. מי שחושב שהחמאה מרוחה רק בצד אחד, ישכח להפוך את הסטייק; זה מה שאני בא להגיד בעצם.

שורה אובארוב עדי, שלבי וידיי הכותבות שווים, כשאני אומר, שאם יש אדם שאני מת שיצליח, אם יש קבוצת בת לבתי, הודות לאיש הזה שבנה אותה בצלמו וצלמנו – אלה איזי שירצקי וקריית-שמונה.

הייתי נותן המון להחזיר את הגלגל עשור אחורה ולחייב את לוני בטוב או בטוב פחות להעביר את הקבוצה לאיש הזה, מכביסט בדם. ברנז לא רצה אז. שירצקי בקריית-שמונה (אמן המייצג אליעד פרידמן עיצב את הכרזה שמעטרת את הטקסט הזה, שהיא מאד מצחיקה ומאד מדויקת).

חבר שאל אותי בפליאה, אם אני מעדיף את שירצקי על-פני גולדהאר. בלי למצמץ עניתי, "ברור". ולא שיש לי טענה לגולדהאר, כן. מאה-שמונים מעלות מזה. אני חושב שגולדהאר הוא הבעלים הכמעט-אולטימטיבי שקבוצה יכולה לבקש. אני אומר כמעט, כי האולטימטיבי הוא בעלים כמוהו שגם אוהד את הקבוצה ושייך. שייכות לא במובן של שנאת זרים – מאה-שמונים מעלות מזה – אלא במובן של קהילה. של חיבור. של משהו שגדל וצמח אצלך והוכיח את עצמו. אני חושב שבעלים כמו שירצקי מבטיח יחסית יותר את עתיד הקבוצה אחריו מאשר בעלים זר, טוב ככל שיהיה. אני אומר כמעט, כי גולדהאר לא הצהיר שהוא במכבי עד הסוף. שלו. אני לא אומר שהוא חייב להצהיר, גם אם הכוונה שלו כזאת, אני רק אומר שאנחנו לא יודעים, זה הכול.

אני מוכן לוותר על פערי התקציב. אני חושב שמכבי עם שירצקי לא היתה משיגה פחות תארים משמעותית ממכבי עם גולדהאר. משמעותית, אני מתכוון לאליפות אחת, גג שתיים, בעשור. התוצאות שתשיג עם מאה מיליון לא גדולות משמעותית מאלה שתשיג בתקציב של חמישים מיליון. זאת נגזרת של פוטנציאל השוק. הכדורגל הישראלי הוא בסיכומו של דבר שוק מוגבל למדי. גם לשליטה במטרייה יש משקל. שירצקי כבר שני עשורים וחצי שולט במטרייה.

*     *     *

התוצאות של אוסקר, סוזה ופאקו דומות פחות או יותר. לאוסקר היה הפסד אחד בשמונה משחקים (אבל שלושה אחרי עשרה), לסוזה הפסד (ועוד שני תיקו אחרי עשרה משחקים) ולפאקו שניים. זה אומר שמשך הלימוד של כל אחד מהם את הקבוצה – איש על-פי דרכו המקצועית – זהה פחות או יותר. אם מביאים בחשבון שפאקו התחיל את העונה בשלב מאוחר (והמאוחר מבין השלושה), משך הלימוד שלהם אפילו דומה יותר. לדעתי, זאת גם הסיבה להפסד העודף של פאקו. תנו לו מחנה אימונים, גביע הטוטו ומשחק-שניים נוספים באירופה, ומכבי היום עם עוד 3-2 נקודות.

*     *     *

מאמן שלישי, אותה חוליית הגנה פחות או יותר. הבדל אדיר בשערי החובה.

מאמן שלישי, אותה חוליית התקפה פחות או יותר. הבדל ניכר בשערי הזכות.

אני חושב שההבדל בין הנתון הראשון לשני, שהאחרון הוא תולדה של פילוסופיית משחק של מאמן ואילו הראשון נזקף הרבה יותר לחובת ההגנה. פאקו מבקש להוליך את מכבי למקום מסוים, לא כי הוא מתעקש, אלא כיוון שזאת המומחיות שלו. זה מה שהוא יודע לעשות. גם סוזה ואוסקר היו כאלה. אפשר להיטפל לרוטציה (סוזה), להיררכיה (איגיבור) – בסוף יש כאן גישה עניינית.

המשותף, אגב, לשלושתם שכולם ראו ממרגוליס באימונים דברים שגרמו להם לפתוח איתו כל עונה כדי לא לראות ממנו במשחקים מה שראו באימונים. נראה לי שמרגוליס כבר לא יראה יותר יותר מדי.

היו פעמים שחשבתי – על הנייר – שסוזה טועה בחילופים שלו; יש כאלה גם עם פאקו. תהרגו אותי מה הוא השאיר את איגיבור מול קריית-שמונה וויתר על אלברמן, השחקן הכי טוב ויציב במכבי. אבל פאקו, כמו סוזה, רואה רוחב פי אלף ממני. הוא גם מבין ויודע כדורגל פי מיליון ממני. זאת אומרת שפאקו מבקש להנחיל למכבי את המשחק שלו גם במחיר של החלקה פה ושם. אני מחבר את זה לאמירה שלו שקראתי לפני שבועיים, שהוא מבקש להפוך את מכבי למועדון ברמה של ארבעים המועדונים המובילים באירופה, ואני אומר שאלה החלקות זניחות. בגלל זה אני על הנייר, והוא, כמו שני קודמיו, ייבחן בסוף העונה.

*     *     *

מכבי מבקיעה הרבה שערים, אבל אין מנייה בטוחה חוץ מזהבי. הסיבה שיתר השחקנים במכבי ממעטים להבקיע היא, כי הם ממעטים לבעוט. למעשה, הם בועטים כשצריך למסור, ולהפך. ברק בדש הוא גילום התופעה.

כתבתי כאן על מכבי לפני כמה שבועות שאחוז ניצול המצבים שלה מחפיר. לכאורה, הטענה בפתח הפסקה סותרת אותה. הסגל של מכבי רחב מספיק והנגע שכיח מדי, ששתי הטענות תקפות בו זמנית.

*     *     *

מישהו חייב לתת את הדעת לתופעה המכונה איתן טיבי. טיבי הוא כבר עונה שנייה המבשל מספר אחד של קבוצות הליגה שאינן מכבי. העונה, מצטרף אליו גרסיה. גרסיה לא מבשל כמו טיבי, הוא פשוט לא מסכל ומנווט בחוכמה את משחק ההגנה של מכבי כמו בשנתיים הקודמות. בהשוואה לעצמו, הוא די לא קיים העונה.

נדמה לי שבמקרה של גרסיה, הסיבה יותר מנטלית. נדמה לי שגרסיה תקוע עדיין על ההדחות מאירופה. אצל טיבי הסיפור אחר. אצל טיבי זה קונספט. אל תחפשו את הסיפור אצל המגנים. מגנים לא מפילים קו הגנה. אם גיא ורון נחמן היו המגנים של קשטן בדאבל (קרי, כולנו יכולים), קרי, כולנו יכולים. עוד לא הגיע השלב בכדורגל הישראלי, שמגנים הם ההבדל בין זכייה של קבוצה אחת לאחרת באליפות. בעתיד אולי, היום לא.

אני חושב שטיבי צריך לחזור ולהכיר את הספסל. המשחק של טיבי מופקר בעייני. השער הראשון של קריית-שמונה התחיל מאיבוד שלו. העפת כדור סתמית קדימה. הוא לא בישל את השער, הוא מה שקוראים "התחיל במהלך", אבל אותו חלק במהלך, הוא מוטיב חוזר אצל טיבי, במיוחד העונה. זה כבר הפך ל-מהלך. כדי לחדד, נדבר לרגע על השוערים במכבי.

*     *     *

יש באזז סביב חואן פאבלו. הבאזז אומר שלפאבלו אין משחק רגל. הבאזז צודק. לפאבלו באמת אין משחק רגל. לא היה ולא יהיה. פאבלו במכבי עונה שנייה. הוא בן 35. העובדה שלפאבלו אין משחק רגל, מטילה את האחריות לחפות על משחק הרגל שלו, על החברים שלו לקבוצה. בן-הרוש וייני לא מגביהים גדולים, ומכבי לומדת להסתדר עם זה בהתקפה. פאבלו מחפה על מכבי כששחקני ההגנה שלה טועים בסגירה.

החברים של פאבלו לקבוצה לא מבינים את האחריות שלהם. החברים של פאבלו משרתים בטיפשות את הקבוצות היריבות באופן שבו הם מסבכים את פאבלו פעם אחר פעם ומפקירים אותו למשחק הרגל שלו. ואת הקבוצה שלהם. הרושם שעולה מצפייה במשחקים של מכבי בעונה ושליש האחרונות, ששחקני הקו האחורי לא למדו לשחק עם פאבלו בהתחשב במשחק הרגל שלו. הם משחקים איתו כאילו אנחנו בעידן שאפשר להחזיר כדור לשוער כדי שיתפוס ביד. הם מזמינים את היריב ללחוץ אותם ואת השוער שלהם, מורידים לו מהביטחון, מסבכים ומסתבכים. על אובדן הביטחון הזה, רשום האדום של פאבלו מול נתניה.

אם לשוער שלך אין משחק רגל מושלם, תעיף את הכדור למעלה, עדיף. כמה כבר אפשר ליפול לאותו בור. אחר-כך תלמד להניע כדור בחוכמה כדי לחסוך מהשוער שלך את משחק הרגל הלא-מושלם שלו. מכבי מתחילה משחק במינוס שני שערים, שתשעים אחוז מהם, על ההגנה שלה.

*     *     *

משחק הרגל של פאבלו הופך לאישיו, כיוון שהמשחק הלא-חכם של החברים שלו איתו, מקרין על כל משחק ההגנה של מכבי. למעשה, על כל המשחק של מכבי. משחק ההגנה של מכבי מפוזר, לחוץ, פרוץ ונעדר אינטליגנציה. השער הראשון מול קריית-שמונה – בלי פאבלו – היה מופת של כל זה. גם השני. ממקום יושבי ביציע, הספקתי להעיר בקול ובקצב דיבור אטי, "איפה השוער?", לראות אחרי שהשתתקתי שחקן יריב מתרומם ונוגח, ואת הכדור, מנומנם ממשחק שרק התחיל בקור אימים, נאלץ לעשות את דרכו באטיות שעלתה על קצב הדיבור שלי, עד שנחת לבסוף בחוסר עניין ברשת. אפילו הכדור פספס את הגול.

זה שער של שוער. לא פחות של הגנה. הוא שער של הגנה, כי ההגנה אמורה לזכור שבשער עומד מחליף, חסר ניסיון יחסית; שמדובר במשחק חשוב; ושפעולת ההרחקה של הכדור שהפך לשער, היתה יותר מבסיסית. עבור קבוצת נוער. מעל לכל, הוא שער של הגנה, כיוון שהוא חוזר על עצמו. הוא דפוס. פאבלו, לוי; אותה התסמונת.

התסמונת היא הלופ שמכבי נכנסה אליו. להגנה שלה אין שמץ של ביטחון. להגנה אין שמץ של ביטחון, כי בשלב מסוים בעונה שעברה, אחד הבלמים שלה לקה בעודף ביטחון (טיבי), והשני לא התחיל את הנוכחית. כשהבלמים שלך נראים ככה, אי אפשר לצפות מייני ובן-הרוש שיצילו אותך. בגלל שלהגנה אין שמץ של ביטחון, לקבוצה אין שמץ של ביטחון בהגנה שלה.

לפאבלו אין משחק רגל, אבל יש לו משחק ידיים לא רע בכלל. אפילו טוב. משחק הידיים של פאבלו מציל את מכבי פי כמה מאשר משחק ההגנה שלה מציל את משחק הרגל שלו. בהתחשב במשחק הידיים שלו, פאבלו הוא שוער לא רע בכלל. אפילו טוב. הוא לא אניימה, נכון. סביר שנדיר שיהיו פה עוד מאניימה. אם שוער ברמה של אניימה יעדיף לבוא למכבי כי גולדהאר יציע לו יותר ממועדון שיציע לו יותר מקצועית באירופה, זה עלול להעיד על הראש שלו. בעיית ראש אצל שוערים, כאב ראש לקבוצות.

מה שאומר שאתה נשאר על שוערים מבוגרים או אחרי השיא מאירופה; כאלה שהשיא שלהם יהיה כאן, מכסימום בבלגיה; הברקת האפמן; ורצוי, שוער ישראלי, רצוי ביתי. למכבי יש שוער ביתי שצריך להיות השוער הראשון שלה. ברק לוי הוכיח לפני שנתיים שהוא יכול להיות שוער ראשון במכבי. ההבדל בין לוי שעצר פנדל בדקה התשעים של משחק הבכורה אז, לזה שלא שם לב שהמשחק התחיל ביום שני, הוא בעובדה שביום שני, לוי עלה עם ציפיות. הציפיות נולדו כיוון שלוי הוכיח את עצמו לפני שנתיים.

יש הרבה שחקנים שמפציעים לכמה משחקים כשהם עולים מהנוער, ואז מתקשים לשחזר את הקסם. בהיסטוריה של מכבי היו לא מעט כאלה. לוי הוא שוער שמכבי צריכה לבנות אותו כדי שתוכל לבנות עליו כשוער ראשון. ברוב המקרים בכדורגל הישראלי של שני העשורים האחרונים, שוערים מבטיחים שעלו מהנוער והושאלו כדי להתגלח, לא קיימו את ההבטחה. חלקם גמר בליגות נמוכות.

ככה שלבנות שוער פירושו לבנות תוכנית עבודה מסודרת לשלוש שנים, שתביא את לוי בסופן לרמה של שוער ראשון. סופן זה העונה הבאה. אני חושב שמכבי בחרה להביא שוער בן 35 לשנתיים, כדי שברק לוי יסיים שלוש שנים ויעבור לפרונט. בינתיים זה הוא שהולך עם חולצה מספר 1.

בחשיבה ארוכת טווח ובהתחשב במכלול, מכבי עושה נכון בעניין השוערים שלה. כדאי שגם ששני הבלמים שלה יפנימו, יתאימו ויתחילו לשחק.

כשצדק הוא לוקסוס
אבק פיות (4) - עידו גילרי

25 Comments

אופיר 26 בנובמבר 2014

איפה אפשר לראות את הכרזה במלואה?

D! פה 26 בנובמבר 2014

בלי להכנס לכל הכתוב

דווקא העובדה שהמגינים בארץ חלשים אומרת שמגן אחד טוב שווה המון נקודות בדרך לאליפות. הבעיה שמגן טוב זה בעיה בכל אירופה, לא רק פה.

אזי 26 בנובמבר 2014

אני לא בטוח למה אתה מחמיא לפאקו על משחק ההתקפה אבל מוריד ממנו את האחריות למשחק ההגנה.
הקבוצה כקבוצה היא קבוצה של פאקו. כולם עושים הרבה יותר התקפה מהגנה וזה הגורם המרכזי ל"ירידה" ביכולת של חואן פאבלו מהעונה שעברה.
גם בעונה שעברה הוא היה שוער רע, פשוט רוב הקבוצה שיחקה הגנה. אז הם חיפו עליו.
השנה הקבוצה לא מחפה עליו.
אתה לא יכול להגיד שהבלמים מפקירים את השוער כשהמאמן שלהם מבקש לייצב קו נבדל 5 מטרים מקו החצי.

אני מקווה שיש איזו תוכנית חומש לגבי ברק לוי.
אני לא חושב שיש שוער ישראלי ששוה להביא על פני ברק לוי.
מכבי צריכה להחזיק או שוער זר חזק מאוד (הניגרים שעברו בליגה מעולים, גם השוער של חיפה תותח) או למצוא דרך להתבסס על ברק לוי.

בכל מקרה, אני מאוד מסמפט את איזי שירצקי, אבל הוא לא היה שורד במכבי שנתיים בתור בעלים ראשי.
מיטש גולדהאר הוא החלום הרטוב של של קבוצה.

בלאנקו 26 בנובמבר 2014

ובהמשך לאזי, ההגנה לא מפקירה את ח"פ כשהיא מחזירה לו כדורים ומתעקשת לא להעיף כדור סתמי למעלה, רואים באופן מובהק שזאת הוראה חד משמעית של המאמן (בדומה להוראות של אוסקר וסוזה). החזקת הכדור מתחילה מזה שלא מאבדים כדורים טיפשיים.

בקיצור, אם אתה רוצה לבקר מישהו תבקר את המאמן לא את השחקנים שמיישמים את הוראותיו.

איתמר 26 בנובמבר 2014

מעניין.
אני לא מסכים עם שני דברים –
1. הביקורת על טיבי מוגזמת, שנה שעברה הוא היה מצוין וגם השנה הוא טוב סה"כ. אמנם במשחק האחרון הוא היה קצת חלש, אבל זה קשור לכל משחק ההגנה ולא רק אליו.
הבעיה של ההגנה נובעת מהשינוי בשיטה – א.הלחץ הגבוה משאיר את ההגנה חשופה וגבוהה.
ב. הקשרים האחוריים עוזרים הרבה פחות לרביעיית ההגנה.
עם זאת, אין ספק שגם הרביעיה עצמה נחלשה השנה ביחס לשנה שעברה, ומה שאמרת על קרלוס באמת נראה נכון. נגד קריית שמונה כולם היו חלשים יותר.
2. משחק הרגל של חואן פאבלו לא קשור אל רביעיית ההגנה אלא אך ורק למאמנים (פאקו,סוזה) (או שבכלל קרויף דוגל בזה). הם אלו שבסוף נותנים את ההנחיה לא להעיף את הכדור למעלה בשום מקרה ולשחק מסודר.
בשלוש השנים שאנחנו משחקים בהנעת כדור מסודרת בלי להעיף, חטפנו רק שער אחד על המסירות האלו מאחור (נגד קרית שמונה שנה שעברה).
נראה לי שהשחקנים לא מעיפים את הכדור בגלל שזה מה שאומרים להם.

גיל שלי 26 בנובמבר 2014

משחק הרגל של חואן פאבלו הרבה יותר טוב מכפי שאתם מייחסים לו, אין שוער ישראלי עם משחק רגל טוב יותר, והסיכונים שנלקחים הוא בהוראת פאקו בבירור.
ברור שמשחק ההגנה של מכבי צריך להשתפר, אך יש כאן בחירה מושכלת של פאקו, הוא החליט לחשוף את האיטיות של קרלוס ושל ייני כדי להגיע להרבה יותר מצבים, מתוך הנחה שהקבוצה הטובה יותר תגיע להרבה יותר מצבים מהקבוצה הטובה פחות, וסטטיסטית כמובן תנצל יותר מצבים

אזי 26 בנובמבר 2014

אני חושב שהוא צריך לחשוב אם הפילוסופיה הזאת נכונה גם בליגה שבה רוב הקבוצות יעשו בונקר מולו.
יכול להיות שהוא יחליט שכן, אבל אני לא חושב שהוא הפנים עד הסוף את זה שקבוצות משחקות נגד מכבי עם עשרה מגינים וחלוץ מהיר.

גיל שלי 26 בנובמבר 2014

לטעמי לפחות היא נכונה בדיוק למצב הזה, שכן בין כך ובין כך מכבי תהיה עם הכדור רוב הזמן, עדיף לייצר יותר מצבים שכן הקבוצה השניה לא תנצל בהכרח יותר מצבים כדי לייצר יותר גולים

יניב פרנקו 26 בנובמבר 2014

אם זו הנחת העבודה אז היא שגויה בעיני.
למכבי שחקני התקפה טובים מכל היריבות בליגה כולל אחד ספציפי במיוחד – היכולת שלה להבקיע בפחות מצבים גדולה מכל יריבה.
מה שעבד לה מעולה בשנתיים הראשונות זו הגנה חזקה במיוחד – שגם הורידה את מספר המצבים של היריבה וגם ניצלה את זה שששחקני ההתקפה של היריבה פחות טובים.

ליריב חלש יותר יותר קל להגן טוב יותר מאשר להתקיף טוב יותר.
לדעתי בסוף העונה מכבי יכולה בשיטה הזו לשבור שיא שערים ולסיים באחוז הצלחה נמוך מאשתקד (לא יודע אם זה שווה אובדן תואר).

גיל שלי 26 בנובמבר 2014

שים לב שעד עכשיו מכבי הפסידה רק לקבוצות בצמרת, ולא יצאה תיקו נגד הקטנות, כלומר כשהשיטה תגיע למקסום היכולת היא אמורה לעבוד היטב דווקא בליגה הזאת

יורד ים 26 בנובמבר 2014

גיל אתה עסוק יותר מדי בשכנוע עצמי. אין בך טיפטיפונת של ביקורת עצמית (כלפי מכבי, הכוונה).
וכן, לגיא חיימוב יש משחק רגל הרבה הרבה יותר טוב משל שוערי מכבי.

גיל שלי 26 בנובמבר 2014

אולי אני עסוק בשכנוע עצמי, מטבע הדברים לעולם לא אדע. בכל מקרה חיימוב לא נדרש למסירות שחואן פאבלו נדרש אליהן כחלק מהטקטיקה של הקבוצה, אני לא עוקב מספיק אחרי חיימוב כדי לאמר שאתה טועה, אולי

יורד ים 26 בנובמבר 2014

http://nivdal.co.il/?p=29170

שים לב לפסקה שבין התמונה לסרטון-יוטיוב.
אני ממש מסכים עם איה והוא נתן לדעתי תצוגה מעולה ביום שני

אריק האדום 26 בנובמבר 2014

מה שאתה רושם על משחק הרגל של פאבלו הוא בעיה ואחריות של המאמן, לא של ההגנה.
כמו שאם יש לך שחקן כמו פיטר קראוץ אתה לא תשחק טיקי-טקה.
או שלא תשחק הגבהות עם שחקן כמו מסי.
באחריות המאמן (מאמנים במקרה הזה, אמרת שזו כבר שנה שנייה) לנצל יתרונות ולהחביא חסרונות.

טרנטה 26 בנובמבר 2014

אני חושב שאתה טועה מהבחינה המקצועית. ח"פ אמנם לא מבריק במשחק הרגל אבל הוא בסדר גמור. השטויות שהוא עושה הן פשוט שטויות ולא קשורות כלל לבלמים. כמו שאמרו מעליי – הכדורים נמסרים אליו בהוראת המאמן. אני מסכים שיש ירידה קלה בכושר של קרלוס (חושב שהוא פצוע) אבל לא בשל טיבי. גם כשקרלוס לא שיחק ובמקומו פתח פרץ ההגנה היתה סבירה. מי שמפקיר את הבלמים פעם אחר פעם הם המגינים (בעיקר בן הרוש) והקישור. מיטרוביץ משחק השנה יותר גבוה ואיגיבור סתם משוטט. ועם כל ההפקרות – כל הגולים שאנחנו מקבלים הם טיפשיים ונובעים מחוסר ריכוז. זה התחיל כבר במשחקים באירופה וממשיך פה בליגה. ולזה פאקו צריך לשים סוף. לא ייתכן שנקבל גול שובר מומנטום בנגיחה של גמד מכדור שעף באויר 50 מטר מעל הראש של בן הרוש, ולא ייתכן שנקבל גול מהוצאת חוץ ושתי נגיחות ברחבה. ברגע שפאקו יתקן את הליקויים האלה נשוב לדרוס את כולם.

גורביץ' 26 בנובמבר 2014

חחח מצחיק, מכביזם שחצני ומנותק במיטבו.
לקחתם שתי אליפויות עם סגל שחקנים הכי טוב בשוק ביי פאר, ( כשלתם באירופה כמיטב המסורת ), וכבר שכחתם שלפני 4 שנים הייתם מביאים חיתולים למשחקים ולא דגלים של הקבוצה.
מי שהוציא את מכבי מהבוץ זה ג'ורדי, היחיד שיכל להביא את ג'ורדי זה גולדהאר. איזי, עד שיוכח אחרת לא טעם את הלחץ והביקורת של קבוצה גדולה, ותחת לחץ כל אחד מתפקד אחרת, לא יודע אם איזי הוא מהזן של שחר או מהזן של שניידר.
עכשיו להפוך את קרית שמונה לסוג של קבוצה שקמה בדמותה ובצלמה של מכבי ת"א, בגלל שאיזי הוא אוהד מכבי, זה מאד יומרני ולא קשור למציאות. אם כבר, איזי עשה הכל הפוך ממה שהוא ראה במכבי עד גולדהאר ( והצליח ).

asaf 26 בנובמבר 2014

ככה זה מכביזם "אני ואפסי עוד"….. ועכשיו בלי קשר החיבור של איזי שרצקי לקריית שמונה התחיל באמת דרך הכדורגל אבל היום זה כבר משהו הרבה יותר גדול,האיש מעורב חברתית בעיר ועושה למענה יותר מאשר כל ממשלה או גוף אחר עושה או עשה(כן הוא גם מרוויח מזה כמובן…),
מספיק רק לראות את מחלקות הילדים והנוער שמספקות למאות ילדי פריפרייה תעסוקה שכה חסרה באזור הזה בשעות הפנאי וגם משלבים בתוכם פרויקטים חברתיים בתוך בתי הספר באזור(ותאמינו לי גרתי שם בחמש השנים האחרונות אני יודע עד כמה זה חסר באזור הזה,בק"ש האור נכבה בשמונה בערב תרתי משמע) כדי להבין עד כמה הנוכחות שלו בעיר משמעותית לקהילה וזו באמת רק דוגמא קטנה, הקבוצה הזו ומה שמייצגת מאחוריה שווה דיון סוציולוגי הרבה יותר רחב שלא מתקיים כמובן בשום מקום בתקשורת הספורט כי בואו נתעסק ביכולת של טיבי או המערך של פאקו או כל שכיר חרב אחר שהיום הוא פה ומחר הוא שם….

גיסנו 26 בנובמבר 2014

גם ב"ש אחרי חצי עונה מוצלחת השתחצנו, כאילו הם לא כמעט ירדו ליגה שנה קודם.
הפועל אחרי משחק וחצי טובים משתחצנים, כאילו המועדון לא על סף קריסה.
חיפה משתחצנים כל קיץ כאילו הם לא גומרים את העונה עוד לפני דצמבר כבר שנה רביעית רצוף.

איכשהו נראה שאין קונצנזוס שסגל השחקנים של מכבי הכי טוב "ביי פאר". יש הטוענים שהסגלים של ב"ש וחיפה טובים יותר על הנייר. שכחת שהרבה שחקנים שיפרו את עצמם ב 3-4 דרגות בעונות האחרונות במכבי (ראדי, טיבי, ייני, עטר לפני שעזב, יצחקי אחרי שחזר, זהבי מאז שהגיע, טב"ח השנה, איינבינדר…).

לגבי ק"ש – אין ספק שעושים שם משהו נכון וששרצקי עשה המון למען העיר. מצד שני, בוא נראה מה יקרה בק"ש אם יהיו 10,000 צופים כל משחק, עיתונות שתחפור לעומק ביכולת של שיר צדק ו-וובה בראון, במה רועי קהת עושה כל דקה מהיום, אם ברק בכר מתכנן לעלות עם 3 קשרים או 4 ואיזה אימון כושר מתכננים להעביר מחר.

asaf 26 בנובמבר 2014

מסכים בקשר לקהל גיסנו ועדין הנק' שלי היא שקריית שמונה קב' לגיטימית כבר עונה 4 ברצץ לפחות בצמרת הגבוהה ובכל זאת ממשיכים לא לספור אותה ולהתייחס אליה בזלזול מעצבן עד כאב ,יש ספורט גם מעבר לקו גדרה-חדרה בישראל,סליחה תיקון יש מדינה מעבר לקו הזה שמגיע לה התייחסות גם מעבר לימי מלחמה ושיש בה תופעה כל כך חיובית אסור לבטל אותה

גורביץ' 26 בנובמבר 2014

היחידים שמדגדגים את מכבי ת"א מבחינת סגל בשלוש שנים האחרונות זה באר שבע של השנה עם החיזוק של ארבייטמן ומליקסון, ועדיין את הפריבילגיה להביא את זהבי ופריצה באמצע עונה במחירים גבוהים בהרבה מהשוק, יש רק לקבוצה אחת.
לגבי ק"ש – מסכים, אין לחץ אין דאגות. רב"ש הוא זה שקיבל את מרבית הקרדיט על האליפות ולא איזי, שנתיים אחרונות כל הקרדיט על כל מה שנעשה שם, כולל האליפות הולך לאיזי ובצדק, ועדיין לדעתי יש לו אופי בעייתי ונעלב, הוא לא היה מחזיק יותר מדי בחיפה, מכבי או הפועל תל אביב

רן 27 בנובמבר 2014

פריצה הגיע בחינם וגם המשכורת שלו לא כזו גבוהה כי הוא זר ולא משלמים עליו מס
זהבי ובן בסט הם היחידם שמקבלים משכורות שאף קבוצה אחרת לא יכולה לשלם.(נתעלם מזה שאלמוג כהן קיבל לא פחות מזהבי ותודה לאבוטבול)
ודבר אחרון מכבי באירופה הצליחה בכל קנה מידה, עד היום בליגה האירופאית אף קבוצה לא עברה את שלב ה 32 בו מכבי נעצרה. ובפעם האחרונה שבדקתי אני לא זוכר שקבוצות ישראליות נותנות ברצף שנה אחרי שנה קמפיינים מוצלחים (למרות שאני מסכים שהשנה היינו צריכים להגיע לאירופאית שוב)

יואב 26 בנובמבר 2014

1-הנטייה למסור לפאבלו היא הוראה ברורה של מאמן. גם סוזה וגם פאקו. הם רוצים להתחיל הנעת כדור מסודרת גם אם לקיחת סיכונים מסויימת. אני בעד.
2-אין טוב יותר ממיטשטנק. מכבי זה מועדון ענק שכדי להגשים את האספירציות שלו, זקוק לטוב ביותר שיש. כלכלית, ערכית, אנושית, חזונית.
3- אין האמור בסעיף 2 מוריד לרגע מגדולתו של איזי. אבא שלי ועוד חברים טובים מה206 היו אורחיו במשחק. מה שאיזי עושה בקש זאת עבודת קודש שתילמד. הוא מכביסט מושבע(ברמת השמעון מזרחי) וכנראה כך נראית עבודה של מכביסט מקצוען. אין לזה מקבילה. נהדר.
4-הדיבור במסדרונות ובחדרי ההלבשה אחרי המשחק היה שמכבי עדיין פיבוריטית ברורה. מצד אנשי קש.
5-קהת זה זהבי הבא. אמרתי את זה לפני שלוש שנים, שערן עוד לא היה מוזהב. קשר דו ספרתי שיכול לשחק בכל מקום. הדור הזה(הדאבליסטית מהנוער) מתברר כאחד הטובים ביותר בתולדות המועדון. ובכלל.

מאיר 26 בנובמבר 2014

לגבי סעיף 1 שלך, מסכים ומוסיף שמשתמשים בשוער כשחקן שדה נוסף ליצור יתרון מספרי בהנעת הכדור. ב-95 אחוזים זה מצליח, הבעיה היא כשזה נכשל (95 אחוזי דיוק זה מצויין) מדובר בסיכון די מיידי לשער. לא זו בעייתנו בהגנה. אולי קו הנבדל הגבוה.
לגבי סעיף 4, זה מסתדר עם מה שאמר פאקו שמכבי הם האוייב העיקרי/יחיד של עצמם ואני רואה זאת כך כל עוד חיפה ימשיכו בהתדרדרות המפוארת שלהם.
לגבי סעיף 5, הלוואי כפול, גם שקהת יוזהב וגם שיחזור אלינו בשל. אני עוד זוכר איך מול איצטדיון מלא בבשיקטש הילד כבש בנגיחה. יש לו את זה.

יואב 26 בנובמבר 2014

לגמרי מאיר. ולא רק שכבש(צימק ל3-1), הוא רץ להוציא את הכדור מהרשת.
עין לגול זה משהו שנולדים איתו. הוא נולד עם זה. כבר באותה עונת איווניר, הוא כבש ארבעה שערים.

מיכאל 27 בנובמבר 2014

מסכים מאד לגבי טיבי. אני ממש לא מבין איך בכל כלי התקשורת יש קונצנזוס כזה לגביו,
הבנאדם עושה פאשלה אחרי פאשלה כבר הרבה זמן, כולל העונה שעברה.
באופן כללי ההגנה של מכבי השנה נוראית. כמעט כל קבוצה מגיעה מולה לכמה מצבים של אחד על אחד.
לא יודע מי מהשחקנים בחלק האחורי יותר אשם, אבל חייבים לעשות שם בדק מערכות דחוף, ואולי להביא בלם זר.

Comments closed