משחקי הרעב

נכון לרגע הפסקת המשחק, הייתה התוצאה בדרבי האחרון תיקו. זאת אומרת, מכבי הפסידה על הדרבי שתי נקודות. בבלומפילד מכבי לא מאבדת נקודות לבית"ר. ברכות לאוהדי מכבי שעלו לקבוצה שלהם בארבע נקודות הודות לפריצה ההרואית למגרש. נקודה לכל אוהד, כמו הפער מקריית-שמונה.

אני מברך אותם פעמיים. על תרומתם להגברת התחרותיות בכדורגל הישראלי. ובפעם השנייה, לשלום. ריאל הרחיקה השבוע לצמיתות 17 מאוהדיה בגלל "קללות פוגעניות" כלפי מסי. ולנסיה העיפה אחד משלה לצמיתות לפני שבועיים. שוב בגלל מסי. מסי מרחיק אוהדים כמו שחקנים. זה רק עניין של זמן. רק עניין של זמן. בינתיים, האוהדים של מכבי הם הדבר המעודד ביותר את היריבות שלה.

*     *     *

מכבי לא חזרה לעצמה מאז הדרבי. היא השיגה בחמשת המשחקים מאז עשר נקודות. 67 אחוזי הצלחה. עד הדרבי, היו לה 15 נקודות מתוך שמונה-עשרה. 85 אחוז. לא זהות היריבות עושה את ההבדל במאזנים. עם אוסקר היו לה בשלב הזה 27 נקודות ועם סוזה 29. אני בהחלט חושב שלריחוק מבלומפילד יש משמעות. גם בעונה שעברה עלו הרדיוסים שקיבלה מכבי בשתי נקודות.

כמובן שהסיפור רחב יותר. כמו למשל, להגעה המאוחרת של פאקו, אליה כבר התייחסתי לאחרונה. כתבתי כאן לפני כחודשיים על מכבי, שהיא מציגה את הכדורגל המהנה ביותר שלה בתקופת ג'ורדי. היא באמת היתה כזאת. מאז הדרבי, מכבי כבר לא מהנה. את עצמה, בעיקר. נדמה לי שהשחקנים במכבי חיו תחת הרושם שהכדורגל שלהם הודות למאמן החדש יקצר להם את הדרך. בטקסט קודם יותר, כתבתי על מכבי שיותר מכול, המבחן העונה הוא של השחקנים שלה ומידת הבגרות המקצועית והרעב שלהם. אין קיצורי דרך.

אנשים עם רמת ניתוח משחק גבוהה משלי, ידברו על הבדלים בשיטות משחק בין פאקו לקודמיו. אורי קופר ניתח יפה את שיטת שלושה שחקנים מאחורי החלוץ שפאקו מתעקש עליה והמרווחים שהיא יוצרת בין חלקי הקבוצה במגרש. תהרגו אותי מאיפה קופר הזה השתחל לידיעות. לדעתי, נוני פשוט לא קורא את הספורט בעיתון שלו. כמו ששוקן לא קרא והסכים לתת לאבי רצון את הספורט. בהפוך על הפוך מקופר, הכוונה. אבל נחמד שהוא שם. אני באופן אישי חושב שסיפור של קבוצה הוא גם מנטלי.

*     *     *

במהלך האחרון ראיתי הרבה שחקנים בשחור-לבן מתרוממים לכדור כששחקן אחד בצהוב קופץ איתם. יכול להיות שהיו עוד. זה לא משנה אם היו. משנה שלא ראיתי אותם. משנה שבמהלך האחרון של המשחק, הם לא הורגשו. מכבי לא היתה חוטפת אחרת. אתה שואל את עצמך, איך זה יכול להיות, שקבוצה שמתגוננת בדקות האחרונות, שמרחיקה כדורים באובססיביות, לא מצליחה שירגישו אותה בהתקפה האחרונה על השער שלה? נדמה לי שחלק מהתשובה נמצא בשאלה.

קבוצת צמרת לא אמורה לקבל שער שוויון בדקה 93. מכבי קיבלה אחד, כי בדקות האחרונות של המשחק היא חזרה להיות קבוצה היסטרית כמו שהיא נוטה להיות בשבועות האחרונים. זה שונה מכמה מהשערים המוקדמים שמכבי ספגה העונה. מכבי ספגה כבר חטפה כמה אחרי שפאקו הכניס שחקנים מחליפים, שכמעט לא ראו דקות קודם, להגנה. השערים האלה הם מחיר ראוי לתגלחת של מחליפים להגנה. ממילא הם הובקעו כשהמשחקים כבר היו גמורים.

קבוצות צמרת, כשפוגשות קבוצות נחותות מהן כפי שבית"ר נחותה ממכבי, לא יכולות להתבסס על הרחקות כדורים לשמיים. זאת מנטליות של אנדרדוג. היא לא מתורגלת לעשות את זה. בראש, היא לא מתורגלת. בצדק. אף אחד לא ישכנע אותי שהרחקות כדור היסטריות הן שיטה טקטית מול בית"ר. בית"ר אמורה להרחיק כדור ככה. היא באמת משכה את הזמן דרך השוער שלה עד השער של זהבי. בצדק, מבחינתה. כשקבוצת צמרת, אלופה שנתיים ברציפות, עוברת למשחק הרחקות משך דקות ארוכות מדי, היא מאותתת שהיא לא סומכת על עצמה. שהכלים עליהם היא נבנתה כדי להיות קבוצת צמרת לא מתפקדים. שהדברים שהמאמן שלה דיבר עם השחקנים, לא מחלחלים עד הסוף עדיין למטה. מאמן לא מנחה את השחקנים שלו לשחק ככה. במשחק מול קבוצה עליונה ממנו, אולי כן. היא מאותתת לקבוצה השנייה ששער השוויון תלוי ברגליים שלה. זה היפוך תפקידים. מכבי היתה צריכה להוביל בשני שערים לפחות. ולאותת לבית"ר שהיא צריכה לחשוש מהשלישי. זה היה מייתר לה את הצורך בהרחקות כדור היסטריות.

קבוצה מהסוג של מכבי אמורה להחזיק את הכדור אצלה בדקות האחרונות כשהיא פוגשת קבוצה מהסוג של בית"ר ומובילה עליה בשער. היא אמורה להניע אותו ולהתיש את היריבה שלה עד שריקת הסיום. זאת הדרך הבטוחה ביותר להרחיק את הסכנה מהשער שלך, במיוחד אם משחק ההגנה שלך לוקה בחוסר בטחון כבר כמה שבועות. במקרה כזה, באותן פעמים בודדות כשהכדור כבר משייט באזור הרחבה שלה, היא אמורה להרחיק אותו. לא להפך.

מכבי משחקת כמו קבוצה שלווה, שלווה מדי. זאת לא קבוצה שיודעת על עצמה שתבקיע את השער, זאת קבוצה שמתנהלת כאילו היא כבר הבקיעה אותו. השחקנים שלה מרשים לעצמה להחמיץ בנינוחות. זהבי אינקלודד, אגב. זה סיפור שאת השורשים שלו ראית על מכבי כבר בעונה שעברה. ביותר מדי זמן השחקנים שלה מתנהלים במגרש כאילו הם משחקים נגד ילדים בשכונה. ננסה לעבור מפה, נמסור לשם, נשלח כדור, בסוף נמצא מישהו. ממילא אנחנו מובילים בשניים. ואז מגיעה תוספת הזמן ואתה מגלה שאתה מוביל רק באחד.

*     *     *

אני רוצה לכתוב שפאקו צריך להניח לזמן מה לניסוי עם איגיבור. הוא צריך להניח לו, גם בלי קשר ליכולות של איגיבור. הוא צריך להניח לו, כי הקצב של איגיבור הוא בלתי אפשרי. ברור לגמרי שאיגיבור שחקן. אתה לא מגיע לליגה הספרדית אם אתה עורבא פרח. אבל יכול שבליגה הספרדית ובבטיס ישנם תנאים שמטשטשים את בעיית הקצב של איגיבור. מספיק שחקנים אחרים שמטשטשים את האיטיות של איגיבור. האמת, זה גם לא רלוונטי. זה לא רלוונטי, כי יש בעיה עם איגיבור. איגיבור הוא שחקן שמשתפר במחצית השנייה של משחקים. גם מול בית"ר זה היה ככה. אבל נדמה לי שאלברמן וראדי הם שחקנים שמכניסים הרבה יותר כדורים לחברים שלהם ברחבה. כשטל בן-חיים, שובר שוויון להגנות צפופות שתפגוש מכבי כמו שפגשה מול בית"ר, לא מתפקד, נדרשים השחקנים שיכולים לפרק במסירה את ההגנה. ראדי, בקושי דקות על המגרש, השאיר את זהבי מול שוער בכדור נדיר.

אבל לפאקו יש שיטת משחק וצורת הסתכלות. נדמה לי שפאקו לא ראה את עצמו מהרגע הראשון בא לכאן לשנה. פאקו אומר שהוא רוצה לראות את מכבי בין ארבעים המועדונים המובילים באירופה. הדרך היחידה של מועדון ישראלי להיהפך לכזה היא דרך ארוכה. כל-כך ארוכה, שלא רואים את סופה. כשהדרך כל-כך ארוכה, אי אפשר לקחת מקרה פרטי של שחקן ולבנות עליו תיאוריה. יש גם אפשרות שפער ההבנה הטקטית בין פאקו לשחקנים שלו, גדול משל קודמיו. יש גם אפשרות שהפער הזה נובע מהשנים הארוכות שפאקו בילה כעוזר מאמן. כתבתי על מכבי אחרי האליפות הראשונה עם גולדהאר, שהיא לא תזכה בעשר אליפויות רצופות, והיא לא תיבחן על עונה או אליפות בודדת.

יכול להיות שפאקו טועה עם איגיבור. יכול להיות שבעוד שנתיים ניזכר שהיה כאן שחקן כזה (או אחר), שניסו איתו וזה לא תפס. עברו אצלנו כבר טיפוסים, ארנשאו וגורי. אני חושב שאנשי מקצוע לא נמדדים בחודש או בשחקן בודד. אני חושב שג'ורדי איש מקצוע וגם פאקו כזה. לא, הם לא ברמה של זידאן ובגירסטיין. ויכול להיות שלא. שהוא לא טועה. שנים חיכו במועדון הזה שיהיו בו פיגורות שצריך להיזהר לחלוק עליהן.

*     *     *

אני חושב שאחת הסיבות שמכבי מתקשה לגמור משחקים כמו מול בית"ר, היא כי אין לה מניות בטוחות לסמוך עליהן שייצרו עבורה מצבי הבקעה. לא להבקיע, לייצר. זהבי הוא יוצא מכל דיון השוואתי, אבל התפלגות הכובשים במכבי כמותית דווקא לא רעה. מזיכרון, לפחות תשעה הבקיעו לה כבר העונה.

יש בעיה בייצור מצבים. אין מספיק שחקנים טכניים שבעקביות מסדרים לחברים שלהם מצבי הבקעה. זאת בעיה שלא אמורה היתה להיות למכבי. בן-חיים לא יציב, אבל בן-חיים לא יציב באופן יציב ואין מה לבוא אליו בטענות בעניין הזה, הוא מי שהוא, לטוב ולטוב פחות. למיכה אפשר דווקא לבוא בטענות. שנתיים אחורה הראה מיכה יכולות שאנשים שמכירים את מכבי שנים רשמו אותו כמנהיג הקבוצה הבאה. מאז מיכה עומד במקום. במחשבה שנייה, הוא אפילו הלך קצת לאחור.

כשמדברים של שחקנים שפורצים קו הגנה, מיכה הוא בין הראשונים לדבר עליו. נדמה לי שגם במכבי מדברים עליו ככה. שחקן שבכדור אחד חותך הגנה ושם שחקן מול שוער. כמו שראדי השאיר את זהבי. כמו הדאבל-פס של מיכה עם זהבי שפרץ את קו ההגנה בראשון מול הפועל חיפה. במקום זה מיכה ממשיך את הקו מהעונה שעברה. רגע הוא פה, רגע הוא נאלם.

*     *     *

שלושה מאמנים אירופאים שונים ברצף התחילו את העונות שלהם כשמרגוליס בהרכב של מכבי. לא היה להם רושם מוקדם עליו. הם ראו ממנו באימונים דברים שגרמו להם לא להתלבט לגביו. במשחקים הוא הראה להם דברים שהוא לא הראה באימונים. פחות או יותר באותו שלב, אצל כולם מרגוליס הפסיק לראות מגרש במשחקים. נדמה שהמשחקים שמרגוליס שיחק בהם, הקלו עליהם לסגור את פער הידע בהיעדר רושם מוקדם. אני חושב שלמרגוליס יש בעיית קופסה שתנתב את הקריירה שלו למחוזות השרון או דרום הארץ. אני מקווה שלא, לפי מה שאומרים על הפוטנציאל שלו אלה שמכירים אותו מקרוב. אני מניח שכן, לפי מה שאומרים על הקופסה שלו אלה שמכירים אותו מהנוער.

*     *     *

התכוונתי להרחיב כאן על הקהל של מכבי – אחד הסיפורים הכי מרתקים בעייני במועדון בעשור וחצי האחרונים. בהמשך לפסקה הראשונה, השחקן ה-12 של היריבות. הוא חשוב מכדי שתשומת הלב תוסט ממנו לעניינים אחרים. נקדיש לו בקרוב טקסט נפרד.

 

 

אין לנו זמן לבזבז - בר חפץ
יומן דאבל פרק ח' – הנסיעה הארוכה הביתה

30 Comments

גיל שלי 9 בדצמבר 2014

מסכים לגבי האוהדים, יש בקרבם שרוצים לראות את גולדהאר הולך מאחר והקבוצה היא שלהם. אני לא מבין למה הם חושבים שהקבוצה שייכת להם יותר מאשר לי למשל. אבל, אני לא שותף לדאגה, התקופה הזאת תעבור, פאקו יתקן.
אם למדנו משהו מהמפגשים עם באזל בשלב ה32 שנה שעברה, זה שראדי ואלברמן לא שייכים לרמה הזאת. פאקו בונה לעוד זמן קדימה, זו גם הסיבה שמשחקים מי שבעיני יכולים להביא אותנו לארץ המובטחת

ערן (המקורי) 9 בדצמבר 2014

גיל, האם לדעתך נוסא, הצעיר מאד אך איטי למדי, הינו ברמות האלה?

גיל שלי 9 בדצמבר 2014

זה מה שפאקו בודק, אני מאמין שגם רייכרט יקבל סיכוי בהמשך

ערן (המקורי) 10 בדצמבר 2014

נראה לי בשלב הזה, אחרי משחקים בהם היינו בפיגור מוקדם ומאוחר, בהן נוסא לא ראה ספסל, שפאקו לא בשלב הבחינה. הוא מאמין בנוסא. אף שחקן בחלק הקדמי (חוץ מזהבי ומיטרו) לא מקבל כזה אשראי.
הלואי שרייכרט יקבל דקות. המעט שהוא שיחק הראה, לדעתי, שיש לו פוטנציאל אדיר.

ערן (המקורי) 9 בדצמבר 2014

מחכה לדיון המעניין שלך על אוהדי מכבי.
מתוסכל עדיין מאתמול. הדרך מחיפה חזרה לתל אביב היתה ארוכה ביותר, במיוחד כי הרגשתי שלא היתה שום סיבה בעולם לחזור עם פחות מ 3 נקודות. והאשם העיקרי בכך היה אתמול פאקו.

לעניין טב״ח: לדעתי הוא ירד בכושר – אחרי פתיחה מופלאה ומדהימה של העונה אצלנו ובנבחרת- רק ברגע שפאקו החליט משום מה להוריד אותו לספסל (בעוד נוסא מקבל 90 דקות באנקר).
כלומר, הירידה בכושר של טבח כרגע היא מנזקי הרוטציה.

חיים שדמי 9 בדצמבר 2014

מסכים בעניין בן-חיים, אבל לא מקבל:

שחקן צריך שיהיה לו גם אופי. לא הכל זה מאמן. או מאמנים.

טל 9 בדצמבר 2014

אכן תקופה לא טובה למכבי. בהחלט מרגישים את נזקי הדרבי. אבל – וזה אבל גדול – "אגדות נולדות תחת לחץ". (כן, גנבתי מנייק. pathetic, I know. אבל תקף יותר מכל דבר אחר).

אבשלום 9 בדצמבר 2014

המוזר לגבי טב"ח הוא שמבחצית השניה ועד שהוחלף היה נראה שהוא מנסה יותר לסחוט עבירות וצהובים משחקני ביתר מאשר לעשות מהלכי כדורגל אפקטיביים. אולי זה אפקט של האדום הגבולי שהוא סחט מול סכנין (ושגמר את המשחק לטובת מכבי) בשבוע שעבר…

גיסנו 10 בדצמבר 2014

מצד שני אלי דסה עשה עליו 3 עבירות של צהוב ברור, וקיבל רק אחד. האדום שהוא סחט ממשומר גם גמר משחק.

נראה שבן חיים הפך להיות קורבן של עצמו כמו גם פריצה – כמו שפריצה פשוט הרבה יותר חזק מכל בלם בליגה שלנו, בן חיים כ"כ מהיר שכמעט כל משחק עושים עליו מספר גבוה של עבירות שדינן צהוב. אז מתישהו מפסיקים לשרוק אחרת זה לא יהיה כוחות. תוסיף לזה את העובדה שהוא גם עושה לא מעט הצגות – ותקבל שחקן עצבני.

יואב 10 בדצמבר 2014

שדמי,
מעולה!

שניר 10 בדצמבר 2014

מסכים מאוד עם האמור לגבי מיכה, וזו הנקודה הכי בעייתית כרגע במכבי, שחקני בית, כי רק שחקני בית כמו דור מיכה יכולים לשים את הרביעי בדרבי 4:2 נגד הפועל בסוף תוספת הזמן, כי רק הם מבינים מה זה לשים כזה גול ומה ההבדל בין דרבי של 3:2 ל 4:2.
ובנקודה הזו שהיא מנטלית בעיקרה אנחנו נופלים.

מעבר לזה, אנחנו משלמים מחירים גם על עצם היותו של פאקו עוזר מאמן ברוב שנותיו, לדעתי יש אלמנטים באימון שרק למי שהיה בראש הפרמידה יש את הנסיון להתמודד איתם כמו שצריך ,פאקו לומד את זה עכשיו, הרווח יהיה שלנו בקיץ כשלדעתי הוא לא יעזוב כמו קודמיו שמיצו פה מהר מאוד.

שלו 10 בדצמבר 2014

אפרופו א.רצון
פעם באולימפיקו, רומא הובילה עשר דקות לסוף.
וטוטי לקח את הכדור לאיזור הקרן ופשוט העביר שם את הזמן עד סוף המשחק.
עשר דקות שלמות.
סה מה שמכבי חייבת ללמוד לעשות.
להרוג את המשחק, או בשער שני וכו… או ע"י העברת מסר שאי אפשר להבקיע מולה בסוף המשחק.

גדעון 10 בדצמבר 2014

זה אנטי כדורגל. למה אתה בעד זה ?
הניצחון מעל הכל ?
מה שווה לך ניצחון אם הוא הושג בדרך כשרה אבל מסריחה ?

יואב 10 בדצמבר 2014

פאולו לא גורם לכם להיות קצת יותר צנועים בקשר לפאקו?
או הפליאוף שאוסקר הגיע אלי בליגה האנגלית השניה בניגוד לתחזיות?
אשרינו שאלו המאמנים שלנו ואלו ההשוואות.
אז פאקו היה עוזר, וסוזה נכשל תמיד ואוסקר אימן נוער.
כמה חוסר תרבות, קלאס, אורך רוח, סבלנות.
מזרח תיכון ישן!

רן 10 בדצמבר 2014

+100000000

רועי 10 בדצמבר 2014

לא הבנתי למי התגובה הזו מכוונת.

חיים שדמי 10 בדצמבר 2014

גם אני, יואב. תסביר לנו למי התכוונת.

יואב 10 בדצמבר 2014

לא ספציפית למישהו פה אלא הבעת תיסכול כללית.

יואב דובינסקי 10 בדצמבר 2014

אוי זה היה מצחיק לראות אותך מגיב לכל פעולה של בן בסט. המתיק את החוויה העגומה מהנסיעה למשחק הזה. ואני מסכים איתך, בלומפילד, רק בלומפילד. שישארו עם הסמי טריילר שלהם בחיפה.

Gil - Zimbabwe 10 בדצמבר 2014

אמרתי את זה בעבר, ראדי לא מתאים הוא איטי מדי כמו גם נוסא. אגב ראיתי אותו גם במוקדמות אפריקה ואין הבדל גדול (המון פוזה).
רייכרט ואבינדר ביחד עם אלברמן זה שלישיית קישור מהירה ובלי פוזות.

בלאנקו 10 בדצמבר 2014

אמנם טל בן חיים קצת ירד בכושר אבל לקבוצה ולמאמן יש אשמה ישירה בכך (ולא, אני לא מדבר על זה שהוא סופסל. הוא ילד גדול, שיתמודד).

קודם כל, הכדורים לא הגיעו אליו מספיק. שמר עליו שחקן איטי משמעותית עם כרטיס צהוב מהדקה ה- 30 והכדורים פשוט לא הגיעו. במשחקים קודמים ידעו להעביר אליו כל כדור ולתת לו לכתוש את המגן עד שייצא משהו טוב.

דבר שני, טב"ח שיחק מאוד זהיר. נראה כאילו המאמן אמר לו לא להשתולל ולנסות לעבור בכל מצב ולכן הוא יצא לדריבל רק על כל 4-5 כדורים שהגיעו אליו (כשכבר הגיעו). לדעתי זו טעות. אמנם הוא איבד פחות כדורים אבל כשיש לך כזה יתרון על המגנים חבל לרסן אותו.

וחוצמזה, גם היה לו משקוף וכמה פעולות טובות ומסוכנות שאם בטעות היו נכנסות אז כנראה שהיינו בדיון שטחי אחר :)

יואב 10 בדצמבר 2014

בלאנקו,
השופט חס על דסה ונמנע פעמיים מלהוציא לו את הצהוב השני. טל עשה כמעט את המקסימום במקרה הזה.

גיסנו 10 בדצמבר 2014

לפעמים נראה שפאקו למד מבניטז בעיקר את היכולת למצוא נוסחה שעובדת והרכב יציב, ואז להתחיל לעשות רוטציות מוגזמות.

רן 10 בדצמבר 2014

רק על עניין הנקודות
אוסקר 27 סוזה 29
פאקו 24 + 1 נק ומשחק פחות (שלך תדע איך היה נגמר חחחחחח). הייתי אומר שזה שם אותו באותו קצב של של אליפות ב 16 הפרש.
ואני אנצל את זה להוסיף, שבאמת הגיע הזמן שכל מאמני היציע יבינו שיש סיבה שהם ביציע והמאמן מקבל כסף. את אוסקר שלחו הביתה בינואר (המאמר של פרימו הפך לנכס צאן ברזל של סאטירה אבל לא מעט אוהדים הסכימו איתו בזמנו) את סוזה שלחנו הביתה ולא שינה לנו כלום שהסבירו לנו שלמרות קמפיין באירופה קצב צבירת נק טוב יותר
גם פאקו בקצב צבירה טוב עם משבר שנה שלישית ומשבר פואד
בוא ניתן זמן וכבוד למי שבאמת מבין יותר מאיתנו

DeVito 10 בדצמבר 2014

מעולה כרגיל שדמי.
לדעתי היה צריך לחכות עם החילוף של פריצה בבן בסט לאיזור הדקה ה60, פריצה לא ייכנס לכושר הבקעה ע"י משחק שח מחצית אחת כל משחק, וכך גם בן בסט\בדש.
אתה מפסיד את כל השחקנים בצורה הזו ע"י זה שאתה מנסה לשמור 3 חלוצים בכושר בתוך מסגרת אחת, טעות שלא שוחררו פריצה או בדש אחרי שהודחנו מאירופה.
בעיה קשה יותר אנו חווים בקישור עם היפר אינפלציה של קשרים. זה לא מנג'ר ואני לא ג'ורדי אז לא משנה מה אני הייתי עושה, עם זאת יש להשאיל\למכור\לשחרר חלק מאחר והם נוגסים בדק' המשחק של השחקנים שאמורים להוביל אותנו העונה.
בקשר לחילוף של ראדי בבן חיים אחרי השער, הרי ברור שביתר תפתח את המשחק לאחר שספגה שער, אז למה לא להשאיר את השחקן המהיר שלך על מנת לעקוץ אותם במצבים האלו בדיוק. היה אפשר להוציא את מיכה שטוב יותר במשחק סטטי( מול בונקר) מאחר וגם כך הוא לא עלה למחצית השנייה.

מאיר 10 בדצמבר 2014

אולי די להזכיר את החוויה המזעזעת של יום שני!!! כמה סבל?! לצאת בלחץ מהמשרד כדי להגיע מוקדם, להגיע בתשע ועשרים ולראות שבכל כניסה שאתה רוצה להיכנס שולחים אותך שלא תעמוד או תשב במעבר עד שמגיעים לכמעט אחרי השער בדקה העשרים וחמש, לסבול מהבונקר ובזבוזי הזמן עם שיתוף פעולה של פפיר עד הגאולה לכאורה של זהבי, לבקש שישימו כבר את השני כי היה כל כך ברור שבפעם היחידה שביתר יבעטו או ינגחו לשער שלנו זה ייכנס, אלא מה. ושיא החוצפה של פפיר, מוסיף ארבע דקות פרס לקבוצה שבזבזה זמן, היא מבקיעה בדקה ה-93 בדיוק וחוגגת עד הדקה ה-94 והוא אפילו לא מתחיל את המשחק. ואחרי כל זה נסיעה (שלא לומר זחילה) לתל אביב והגעה הבית באחת ועשרים. ותודה לאוהדים שקפצו לדשא בדרבי ונתנו להתאחדות את ההזדמנות להתעמר בנו.

מטוס מלזי 11 בדצמבר 2014

החוויה המפוקפקת הזו ,גרמה לי לגלות את האור .
אני בחיים לא אפרוץ למגרש וארוץ לכיוון שער חמש .

עונשי הרדיוס עובדים !

טרנטה 11 בדצמבר 2014

גדול!

רפאל 11 בדצמבר 2014

רק כמה מילים בנוגע לפיאסקו הדרבי.
יהיה מעניין לראות מה קורה אם זה באמת מה שיעלה באליפות של מכבי ת"א.

ההחלטה להוציא את האדום לזהבי היתה מוטעית ובעקבות כך גם המשחק פוצץ.
בלי להחשיב את הרדיוסים כרגע, מכבי נפגעה לפחות ב 1-4 נקודות ממאורעות שלא קשורים לכדורגל
והם הרבה באשמת השופטים ( הן על המגרש והן בהתאחדות).
זה ממש לא בסדר מה שקרה.
הכי נכון במצב האומלל שנוצר היה לבטל בדיעבד את האדום, לומר שקרתה טעות בתום לב ושהוא רק הגן על עצמו.
לקבוע דרבי חוזר עם קהל ובין המשחקים גם לנסות להרגיע את הצדדים ולהבין שהיתה חציית קו אדום ומעבר לכך שהעונשים יוחמרו, זה גם פוגע אנושות בכדורגל ובכל ההוויה של הספורט, התחרות וההוגנות.

גיסנו 11 בדצמבר 2014

אבל מה זה משנה מה נכון ומה צודק, כשהאלמנט הכי חשוב של העונש הוא "להראות שעשינו משהו כי אחרת מה יגידו".

Comments closed