הניסוי הגדול בהיסטוריה

הצלחה, כידוע, קודמת לעבודה רק במילון, האב-לייבו אמר

 

המבחן עבר בהצלחה וחזרנו מחיפה מופתעים עם הראש בין הידיים: "וואלה, ככה?! שיחקתם אותה!".

וכעת, כמאמר הפרסומת ההיא, אם כבר קמתם – תביאו. מה-לעשות, מלכדתם את עצמכם. באמת עדיף שתנפצו אשליות במקום לבבות; וזה מה שזה עכשיו: או זה או זה. לו הייתם מועדון אחר, לא היה נכתב הפוסט הזה בכלל.

מה שכן, זה בלי ספק יהיה הנס האלכימאי הכי גדול בתולדות האנושות, יותר אפילו ממה שעשה סבא-שורה עם לירן שטראובר: הוא הצליח להפוך את גוש הטמטומת ההוא לשוער לשנתיים-שלוש ואפילו אחד שזכה באליפות, שיחק בצ'מפיונס-ליג ולקח איזה שניים-שלושה גביעים. אבל להפוך עדר שלם לכזה? ועוד לא בסגנון גרנט-גוטמני, היחיד שעבד עד היום באמת עם ישראלים? לא, כזה עוד לא היה.

*

כבר הוכחתי כאן פעם באופן בלתי-ניתן לערעור, שהישגו היחסי של ג'ורדי עולה לאין שיעור על זה של אבא שלו, כיוון שעם כל הכבוד, לא מכיר הרבה שחקנים שלא ירצו לבוא לשחק בברצלונה. ככה שלזכות בתארים איתה זה מרשים בזכות הכדורגל, אבל תו-לא מכל אספקט אחר, לא משהו שצריך להעיף מישהו מהכיסא ואותי הוא באמת לא מרשים במיוחד.

מה שג'ורדי עשה איתנו ועוד בעונה הראשונה – מרשים יותר מכל אספקט. קבוצה קטנה ממדינה כושלת ספורטיבית – לא ראיתי ששחקנים נעמדים בתור לשחק כאן. אין עוד אדם בתולדות האנושות שגבר על אבא של ג'ורדי. מראדונה ופלה והיתר, זה הכול על-יד האלוהים; אבא של ג'ורדי הוא האלוהים. הוא חכם מהם משמעותית; הם לידו.

למעשה, הניסוי האלכימאי של ג'ורדי הצליח כבר היום: אין מצב שקבוצה מאוישת ככה במנת משכל ישראלית היתה מגיעה לנקודה הזאת, בשלב הזה על העונה, עם הכדורגל שג'ורדי מנסה שתשחק, במצב שמכבי נמצאת בו היום. רק מה, רק אוהדי הפועל חוגגים חצי עבודה ובמדינה שלנו לא יזכרו לך דבר אם לא הבאת תואר. ככה שלא הצלחה ולא דפנה ולא זרים. הצלחה, כידוע, קודמת לעבודה רק במילון, האב-לייבו אמר.

*

יש לי חבר, עורך-דין, חבר של אח שלי, מבקר קבוע במשחקי הבית. סיפרתי עליו אתמול. שאלתי אותו במחצית נגד נתניה אם יש עילה לתביעה ייצוגית נגד שחקני מכבי על היעדר מפותחות שכלית והעלבת אינטליגנציה של אוהדים. הוא אומר שבפירוש יש. אני, כמובן, לא אתבע, כי לא תובעים באמצע עונה. גם עם החלום הכמוס שצץ לי העונה, לרדת עם אלת גומי ולרדוף אחרי השחקנים בסיום משחק, אני אמתין. לאור הנסיבות שנוצרו, לא יקרה כלום אם כל אלה יידחו לסוף העונה. זה רק יכאב יותר.

לכן, זה צריך להיות הרצון של כל אחד מכם, לא משנה איזו קבוצה אתם אוהדים, שהניסוי הזה יצליח. אני לגמרי מבין למה אוהדי הפועל באר-שבע לא ירצו בזה. אבל עבור היתר, זאת תקווה שלנו, של כולם, לגאולה. לצאת מה"שמיות" התוקעת והמחזירה לאחור שהאזור הזה מתעקש להיאחז בה. קרבות החפירות, הרדיפה, הסכינאות-ברוטוס, כל אנשי-קריות. חבל שאין לנו את בלומפילד, איתו זה היה גמור. מצד שני, בלעדיו – פי כמה יותר מאתגר.

ג'ורדי צריך לעשות את מה שלא עשה עוד לפניו אדם בתולדות האנושות: הוא היחיד שגבר על אבא שלו ועכשיו הוא צריך לגבור על היחיד שעשה את זה. מטורף. מיי דארת'-וידאר בי ויוו' יו, סר ג'ורדי!

נצחון על האחות הקטנה
מאי נפקא מינו - יוחאי פורת שושני

20 Comments

יואב 16 בינואר 2018

הזרעים נזרעו וצמיחתם איטית. יסודית ורחוקה מהעין, כל כך לא מזיעה וישראלית.
תודה מיטשענק.

אלון 17 בינואר 2018

למה ישראלית זה רע?

tazza 17 בינואר 2018

כי ישראלים פח בתהליכים ארוכים בתחום הספורט, וספרדים-הולנדים-קטאלנים, לא.

ניב 17 בינואר 2018

ברוטוס שמי בגלל שתקע סכין בחברו? האם שדמי אנטי-שמי?

מיקו G 16 בינואר 2018

כמה ששחקני מכבי טיפשים, היריבים עוד יותר. זאת לא חוכמה.

שלו 16 בינואר 2018

שטראובר בא לי בחלום כל פעם כשאני צריך להזכר כמה רע יכול להיות.
שני רק לשוער אחד משה מרכוס שבאמת הוא סיוט ילדות אחד גדול.
אם צריך להשלים את השלישיה (לא עם שוער מכבי) אבחר בולדיר פרז.

אמנון א.ק.א. טרנטה 16 בינואר 2018

צחקתי. תוך כדי קריאה גם אני חשבתי לעצמי מה היה שדמי המארח שלנו כאן רושם על משה מרכוס האיום והנורא אם זה מה שנרשם על שטראובר הדביל.
ורק לפרוטוקול – ולדיר פרס כבודו במקומו כשוער דחליל בעל תסרוקת נוראית אבל לא בגללו הפסידה הנבחרת היפה מכולן אלא הרבה יותר בגלל סרג'יניו החלוץ הפח שלא הצליח להכניע את זוף באותו משחק גדול ונורא.

יניב פרנקו 17 בינואר 2018

הגדולה של שטראובר היא היכולת להפוך כל שער שספג משער יפה למרכיב ומסתם גול לשער יפה.
כבר אין כאלה שוערים

אחד העם 17 בינואר 2018

אלוף המזה"ת בזינוקי רטרו

funfun 17 בינואר 2018

ולראיה הוא כיכב בשער המספרת המפורסם של עטר…

גיא זהר 17 בינואר 2018

וצעק על ההגנה…

אדם 17 בינואר 2018

בשבילי השיא שלו הוא שגיאה בדרבי שגרמה לקרן ואז במצלמות רואים אותו אומר לשחקנים שזה בסדר כי הוא יתפוס את כדור הקרן ויוציא מתפרצת לגול. כמובן שהיה שער להפועל מהקרן הזו.

Ollie Williams 18 בינואר 2018

קליימן דווקא ממש בכוון. מאוד מזכיר את שטראובר ביכולת להוציא טיל מהחיבור ודקה אחרי זה לחטוף דרדל'ה בין הרגליים (בצירוף זינוק מרשים כמובן).

yaron 16 בינואר 2018

אם הבנתי נכון את הפוסט אז ג'ורדי בעצם מדרדר את הכדורגל הישראלי. יוצר תקוות שוא שיש כאן פוטנציאל ומעכב את ההבנה הברורה והמתבקשת שצריך לחרב ולסגור את הענף.
וכשזה בא עם איצטדיון שלא קשור לישראל בשום צורה זה כבר נזק שיהיה קשה מאוד (וייקח שנים) לתקן.
היחידה ששמרה על צביון ישראלי אתמול היתה מכבי חיפה ועל כך אכן מגיע לשחר פרס ישראל.

funfun 17 בינואר 2018

גדול ירון – בול מה שהוא התכוון :-)

או שאולי אתה קופמן? רוני-ירוני?

אמנון א.ק.א. טרנטה 16 בינואר 2018

גדול אתה שדמי. במיוחד כשאתה כותב על לירן שטראובר (מיקי מאוס בלשון החברה שלי) או על בן החיים הבלם אהובך.
רק שתדע – בתוך כל הטפשות שעל הדשא יש גם ניצוצות של אור. דור מיכה הוא הלב שלנו. נכון שהוא לא חזק ומהיר, וגם בעיטה טובה אין לו. אבל שכל ולב יש לו. והלב שלו צהוב. והוא מוצא לצידו את מי שיעזור – ראיקו המצוין, דארת' וידאר האהוב והיעיל, שרן. ולאט לאט גם האחרים מצטרפים ושמים כל אחד כתף. פה ושם גולסה מצליח לא להפצע שני משחקים רצוף. דור פרץ, אותו אחד שעד לא מזמן התווכחנו אם עדיף לכנות אותו חור פרץ או בור פרץ – מחלץ ותורם. טיבי נזכר שהוא בלם לא רע. בלקמן תורם ולהערכתי הוא עוד לא אמר את המילה האחרונה. באבין תורם. כל כך גאון הוא מיכה שאפילו לבחור חביב כמו ריקן הוא גורם להיראות טוב ומסדר לו יופי של חוזה.
לדעתי – אפילו את ג'ורדי שיפר. עזר לו להבין מי רוצה ויכול לתרום ומי פחות. וג'ורדי מיישם. הביא את קרלוס הביתה לעזור והושיב את בן חיים ואלירן למשל.
ניסיתי להיות פיוטי כמוך אבל אני פחות מוכשר. יאללה מכבי!

אלון 17 בינואר 2018

ואללה, לא הבנתי כלום

יואב דובינסקי 17 בינואר 2018

אוי, התגעגעתי לפוסטים שלך על שטראובר.

העורך דין מרמת אילן 17 בינואר 2018

שדמי ממשיך להפליא בקסמיו. כל שנבקש לו יהי

ניינר/ווריור 17 בינואר 2018

חיכיתי לפוסט של שדמי וקיבלתי פתק. אני מרגיש קצת מרומה

Comments closed