מכתבים מהשבעה (1) – גלים נפרדים

גולדהאר טרף את הקלפים

ג'וקר. גולדהאר טרף את הקלפים. ג'ורדי הזמין את גולדהאר לבקר בפליי-אוף. הוא חשב שנכון שהבעלים יגיע לדחוף את השחקנים שלו. ג'ורדי מכיר את השחקנים שלו טוב מגולדהאר. אבל גולדהאר טרף את הקלפים. את הקלפים כולם. את ג'ורדי, את הג'וקר, הקלפים הטובים יותר והטובים פחות. גולדהאר טרף הכול. לא נשארה קבוצה.

אחרי הודעת הפרידה בסיום העונה וההפסד להפועל חיפה קראתי שהשחקנים אומרים שעכשיו הם ייתנו יותר בשביל ג'ורדי, שההליכה הצפויה שלו היא תמריץ עבורם לאליפות. אני הולך עם ההיגיון הזה ומשכתב נכונה את מה שאמרו השחקנים: עד עכשיו לא נתנו מספיק בשביל ג'ורדי והבאנו את הקבוצה למצב שחודשיים לפני סיום העונה מודיעים למאמן שהוא לא ממשיך – מעכשיו ניתן יותר. כשאברם גרנט רוצה לגרד בצד אחד של הראש, הוא מעביר דווקא את היד המרוחקת, מוליך אותה כל הדרך מסביב, מאחורי הראש, ומגרד. על אותו עקרון של היגיון. זה לא שעד אותו רגע השחקנים לא נתנו מספיק בשביל ג'ורדי. הם פשוט לא יכלו לתת יותר. לא ארחיב כאן יתר על המידה על השחקנים; בפעם הבאה. אין שחקן בקבוצה הזאת שבכלל ראוי להתייחסות ראשונה. מה גם שאת דעתי עליהם כתבתי כאן, איך נאמר, לא מעט.

גולדהאר הוא אדם אנליטי, כמעט קר לחלוטין בשיקולים ובקבלת החלטות, בוחן עסקים לפי מדדים ומאזנים. קבוצת כדורגל כנדל"ן. גולדהאר בחן את מה שהתהווה אצלו בשלוש העונות האחרונות, השווה להשקעה ולפי כל ניתוח אנליטי קיבל את ההחלטה ההגיונית היחידה הקיימת. הנה עוד כמה נתונים לקביעת מאזנים: עונות עם ג'ורדי – שש. אליפויות עם ג'ורדי – שלוש. עונות בלעדיו – ארבע. אליפויות בלעדיו – אפס.

*

נבג. קבוצת כדורגל איננה עסק רגיל. מיותר לחשוב אחרת. הדוגמא הכי מובהקת בעייני לקבוצה כזאת בעידן הנוכחי היא ארסנל. כעסק, היא סיפור הצלחה; כמועדון כדורגל, היא כבר כמה שנים דבר עלוב ומבזה את אוהדיה. ביחסיות המתבקשת, היא משולה בעייני למכבי בחלק האחרון של שנות לוני. בלי תקווה, בלי חלום, בלי סיכוי. גם דנבר היא לא בדיוק מופת להישגיות בספורט. הבעלים של ארסנל ודנבר הם אותם הבעלים. ההבדל המהותי בין הכדורגל האנגלי לנ.ב.א., שאצל האחרונה, הכדורסל הוא חלק משיטה כלכלית והליגה היא פלטפורמה. בכדורגל האנגלי המשחק הוא עדיין המהות. כששחקנים לא יבואו לארסנל כי היא מבזה אותם או לכל הפחות לא תורמת להם כפי שהיתה, כששחקנים ימשיכו לעזוב אותה מאותן הסיבות – ארסנל תהפוך לנבג. מושג מהצומח. הפסקה הזאת נכתבה לפני שבוע. הבעלים של ארסנל הוא גם הבעלים של לוס-אנג'לס ראמס בפוטבול; זאת שעד לפני שנתיים קראו לה סנט-לואיס. זה לא ספורט.

לפני כחודש וחצי פורסם שמכבי הכניסה ממכירת אורלנדו סה 1.6 מיליון יורו. סה הגיע לפני שנתיים וחצי, באמצע העונה. הוא אמור היה להיות ראדה פריצה של העונה ההיא, זה שמגיע בחצי ומשדרג לאליפות. לא היתה סיבה נראית לעין שמכבי לא תיקח את האליפות ההיא ובאמת לא היתה. אבל סה לא היה זה. מכל התארים שעל השולחן, מכבי לקחה העונה את זה שהפרס הכספי עליו הכי גבוה פר השקעה: מיליון שקל. היתה גם ליגה אירופית. הליגה האירופית הכניסה הרבה כסף. אין מה לומר, זאת היתה עונה כלכלית נפלאה למכבי.

*

בהמתנה. זה הסיפור. פחות או יותר. ארגון בהמתנה. מאורלנדו סה מכבי עשתה כסף; על הזרים שהגיעו אליה העונה היא לא הוציאה שקל. גולדהאר הגביל את ג'ורדי לשחקנים חופשיים בלבד. סוג השחקנים החופשיים הוא, בהכללה, משהו לא לבנות עליו. לא סתם שחקן הוא "חופשי". או שהוא בן 34 אחרי קריירה מסורה ומפוארת והמועדון שלו משחרר אותו בחינם כמחווה. או שהוא בן 22; כלומר, מקרה ראש-קשה או מישהו שפעם נדמה כמישהו שפעם יהיה משהו גדול – ולעד לא יהיה כזה. גיא אסולין. חוסה רודריגס. סושיץ'.

הייתי כותב על גולדהאר שהוא מעניש את הקבוצה דרך הגבלת האפשרויות של המאמן שלו להחתים זרים, אבל זה כמובן לא ככה. גם האנלוגיה שראיתי בקיץ ובימים הראשונים להודעת הפרידה, לפיה גולדהאר עושה לג'ורדי מה שעשה לנימני, מופרכת. יש קצת הבדל בתוצאות וברקע, אם נסכם את זה בקצרה. זאת לא התעללות מכוונת. אני גם לא חושב שגולדהאר אמר לעצמו – ואולי גם לג'ורדי – ההצלחה שלך בזרים לא משהו, חבל לבזבז עליה כסף. זאת גישה. מי שחושב שברדק ניהולי מנע ממכבי להחתים זר בינואר, שהשם היחיד שכמעט החתימו וחתם בסוף במקום אחר הוא היחיד שאותר כמתאים מתוך עשרות השחקנים שהיו בשוק – טועה בענק. מי שלא שחרר כסף לזרים בקיץ, לא עשה את זה בינואר.

גולדהאר אמר בינואר, הקבוצה הזאת יכולה להוציא מעצמה יותר, זה מתחיל להיראות ככה, קדימה; לא שווה את הסיכון שלי בלהוציא כסף. שיוכיחו. השקעתי בהם מספיק. הפוך בתכלית לינואר שהביא את זהבי ופריצה, שונה אפילו מזה שבדש הוחתם בו במקום דאבור. הבעיה שהשחקנים האלה כבר הוכיחו מספיק; לשלוח אותם בינואר עם אותו הסגל שגמר את דצמבר, זה אומר לגמור את העונה במרץ. אפשר כמובן להגיד, מישהו בנה את הסגל הזה, שייתן את הדין. זה להתעלם כליל מהאלמנט שנקרא הכדורגל והכדורגלן הישראלי. או גרוע מזה, לא להכיר בו.

גולדהאר אמר, אני עושה את ג'ורדי מאמן, יש לי שתי פונקציות במחיר אחת. לא קריטי מבחינתי לעונה הנוכחית מנג'ר. עובדה, כמעט שכחנו, אבל עבר פה לכמה שבועות בתחילת העונה סטיב מק'לארן. עבר והמשיך. כמעט לא הרגשנו. זה לא רציני לחשוב שמישהו התכוון ברצינות לאייש את עמדת המנג'ר. מנספורד לא נועד מעולם להיות כזה. זה נראה, לו אני שחקן בקבוצה הזאת בקיץ, שהבעלים שלי לא בדיוק עולה למגרש עם "דם על החולצה". יש שחקנים מסוימים שזה עשוי להוציא מהם אקסטרה. לא כמות כזאת של שחקנים ישראלים, בטח לא הסגל הזה.

כתבתי על גולדהאר לפני שהתחילה העונה, שנדמה לי שהנקודה הובנה מבחינתו. הנקודה היא כל מה שיש לכדורגל ישראלי, לקבוצה ישראלית, להציע לו כבעלים. ומדובר כאן במועדון הכי גדול והישגי בארץ. עוברים זמנית לאצטדיון חלופי עד גמר השיפוצים – אבל הרכבת לא עוצרת בתחנה באצטדיון. אין תחנה לאצטדיון. האוהדים משלמים את המחיר. כשאוהדים משלמים מחיר – הקבוצה תשלם אחר-כך. השיפוץ ייקח שנתיים – אבל לא התחייבנו על שנתיים, אולי שנתיים ועוד שנה, אולי ועוד שנתיים.

עם הקשחת התנאים להגיע לצ'מפיונס-ליג מהעונה הקרובה, רף האטרקטיביות ירד עוד יותר. כתבתי עליו שייתכן ואלה העונות הספורות האחרונות שלו. כל עוד אין בלומפילד מחודש, מכבי מבחינתו של גולדהאר היא עסק שמניחים רגע בצד, שומרים חי ויציב, ורואים "מה יקרה". אחרי שנראה מה שווה בלומפילד, כמה סיפרו לי מה הוא יעשה לקבוצה, נחשוב מה עושים. בהמתנה להמתנה. הבעיה שעוד לא ברור למה באמת ממתינים. גם לגולדהאר.

בדקות לא מעטות במשחקים לא מעטים, מכבי שיחקה כדורגל מהיפים שראיתי ממנה. כדורגל שלא נפל משמעותית מזה של סוזה או אוסקר. הבעיה היתה איך תרגמו את הדבר הזה לדבר שמנצח משחקים: גולים. שמחתי לגלות שג'ורדי ואני שוב חשבנו באותו ראש: אחרי שג'ורדי במילותיו אמר על עטר בינואר את מה שכתבתי עליו לפני חמש שנים ("עטר הוא מסוג השחקנים שהם גאונים כשהם לא חושבים"), הוא אמר אחרי המשחק מול בני-יהודה בשבת, שאת האליפות מכבי לא הפסידה בפליי-אוף, אלא נגד אשקלון, אשדוד ורעננה. זה קשור לחוסר היכולת של השחקנים האלה להבקיע שערים, לאפס כישרון לגמור משחקים.

ג'ורדי מאמין בצורת משחק שכשהיא עובדת – הכדורגל יפהפה. כדי שהכדורגל הזה יהיה יפהפה משחקים שלמים, הוא חייב להיות גם תכליתי. אי-אפשר רק להתקרב כל הזמן. כמה כבר שחקנים יכולים להחמיץ או להתמזמז ליד הרחבה בלי תכלית, בלי שזה יעלה להם בביטחון וביכולת. זה ההבדל בין העונה לאלה של סוזה ואוסקר.  יש שחקן ישראלי אחד שיכול להפוך את שיטת המשחק הזאת לתכליתית. הוא מבקיע עשרות אלפי-דולרים בממוצע למשחק. אני יכול להבין למה ג'ורדי התעקש שגולדהאר ישלם לזהבי את מה שזהבי ביקש; אני יכול להבין למה גולדהאר סירב. אני מבין מה קרה כתוצאה מזה. אני פשוט לא כל-כך מקבל את זה. אני חושב שגולדהאר מלכד את מכבי. גם לא להשאיר את זהבי, גם להמתין לאצטדיון, גם לא לשחרר כסף לזרים, גם לא למנות מנג'ר – יותר מדי עול שנופל על בנאדם אחד.

שמחתי שג'ורדי מונה בקיץ למאמן, כיוון שבהיעדר זהבי, היחיד שעוד יכול היה להוציא משהו מהחבורה הזאת, הוא ג'ורדי. כיוון שאני חושב שלו זהבי היה נשאר, היינו נשארים גם עם ג'ורדי כמנג'ר. כי אני חושב שגולדהאר היה צריך לתת לג'ורדי עוד אשראי וסבלנות כמנג'ר, וזאת המחלוקת היחידה שיש לי עם מה שהוא עושה במכבי. שהוא בחר להיפרד מג'ורדי בדרך יפה בצורה לא נקייה. הוא כביכול נתן לו עוד עונה, הוא לא באמת נתן לו אשראי. אני חושב שגולדהאר מפספס את העובדה שגם המותג שלו קצת איבד מהאשראי העונה הזאת. יכול להיות שהוא לא מוטרד מזה. ממילא, תרצה או לא, בכדורגל יש קדנציות, אז שנה או יותר או פחות לא תשנה. הבאתי לקבוצה הזאת, הוא אומר, אליפויות אחרי עשור, שיקמתי את המותג, שנה-שנתיים זה לא משמעותי. בעלים בהמתנה.

*

פאקו. לא רציתי שהוא יעזוב רק כיוון שזכה בטרבל. רציתי שיישאר כיוון שאני חושב שכל עוד מדובר בכדורגל הישראלי, פאקו הוא המאמן המתאים. הוא כזה, כיוון שהוא מאמן של יסודות. מאמן-על של יסודות, ליתר דיוק. ברוב הליגות באירופה, יסודות לא בהכרח באים על-חשבון ברק, ולהיפך. לכן נבחרת ישראלית לא תגיע ליורו או למונדיאל גם במקרה של כרטיס חופשי.

מאחר וזהבי יש רק אחד ומאחר וריחפה מעליו בכל קיץ השאלה איפה ישחק בעונה הקרובה ומאחר והוא אכן עזב בסופו של דבר – תנו לי קבוצה שיש לה יסודות ואחר-כך שתלמד לשחק יותר יפה. הטרגדיה היא שאני חושב שהשילוב הקלאסי הוא ג'ורדי כמנג'ר ופאקו כמאמן. שם התחילה הטעות. הטעות היחידה הדרמטית של ג'ורדי בעייני במכבי. אני חושב שבדיעבד, זאת הטעות שחרצה את גורלו ואת תוצאות הקבוצה בשתיים מתוך שלוש העונות האחרונות. אני חושב שעד אותו רגע גולדהאר וג'ורדי גלשו על אותו גל ומשם כבר שידרו בגלים נפרדים. לפחות שהטעות תתוקן חלקית ויחזירו אותו.

זולגות הדמעות מעצמן
תחילת סיכום עידן יורדי

56 Comments

ארז 23 באפריל 2018

מצוין ומאיר עיניים.

אלון3131 23 באפריל 2018

אני מסכים עם הרבה ממה שכתוב פה, אבל שורה תחתונה. הסגל הנוכחי של מכבי תל אביב, עם ינואר ובלי ינואר הוא לכל הפחות באותה רמה של באר שבע, יש להם יתרון בהמון עמדות.

מכבי הייתה צריכה לקחת אליפות השנה בהתחשב במצב המנטלי שבאר שבע הייתה בו ובמקום זה היא נאבקת על מקום שלישי. האשמה מתחלקת דיי שיוויוני בין ההנהלה, המאמן והשחקנים.

yaron 23 באפריל 2018

חזק.

העו"ד מרמת אילן 23 באפריל 2018

כתבה מעולה אבל בסוף עדין נותרים עם שיברון לב , כי כאשר עסקינן באמוציות, הסברים הגיוניים לא מנחמים. בשורה התחתונה הקבוצה שנתנה לך 4 בראש (נתניה) קיבלה אתמול 5 מבאר שבע. כלומר במתמטיקה של בית ספר יסודי, באר שבע שווה 9 גולים הפרש מולך, וזה משפיל ומבאס כאחד, ולא יעזרו ההסברים.

חיים שדמי 23 באפריל 2018

פרק ראשון, סבלנות.

I'm from one 23 באפריל 2018

שדמי: "לא היתה סיבה נראית לעין שמכבי לא תיקח את האליפות ההיא ובאמת לא היתה."
יש רק תגובה אחת ראויה למלל הבכיני האופיני הזה: ג'ון אוגו על הפרצוף הגרמני שלך

הקורא המתמיד 23 באפריל 2018

תגובה מדהימה. תורמת לדיון ומביאה לחשיבה כאחד

I'm from One 23 באפריל 2018

תודה! עדיין טקסט יותר טוב משל שדמי

חיים שדמי 23 באפריל 2018

מחמיאה לי תמיד ההשוואה לגרמניה.
ובעניין אוגו: אוגו בא, אוגו יילך, ובין לבין הפרצוף שלך יחטוף יותר. ותוך כדי. אם זה מגרש התגובות שאתה בוחר לשחק – תחטוף יותר, תאמין לי. תצניע ואל תרים ראש כשאתה מצליח – התרגלת מדי לחשוב שמועדון כדורגל חייב להיות כושל, שעכשיו אתה בהיי. סבלנות.
ואגב, לא זלזלתי בבאר-שבע; חשבתי בכל אחת מהעונות שהיא תיקח אליפות – תבדוק אותי. אמרתי לך, התרגלת מדי לכשלונות ואולי האמנת, כמו אוהדים אחרים, שבאר-שבע מועדון קטן ומקופח. לא, הוא סתם היה מוזנח ועלוב בגלל ההנהלות והקהל שלו. עד שבאה אוהדת מכבי מצהלה. הבדיחה שלנו, אוהדי מכבי, זה שאפילו על ההפסדים שלנו אנחנו אחראים.
אל תתחיל לספור בעיטות לפרצופים, כי במקרה שלך, זה עוד עלול להסתכם כשם בתגובה: באחד. ואגב, מיסטר אומץ, להתלהב בתגובות בשם בדוי – זה לחלשים ופחדנים.

I'm from One 23 באפריל 2018

אחטוף כמו שאתה חטפת פיזית מהאוהדים שיושבים לצידך ביציע? ידידי העילג, אתה לא מפחיד איש

איטלקי 23 באפריל 2018

צריך לחסום אנשים כמוהו. פה זה לא וואן

גדי 23 באפריל 2018

בתור אוהד באר שבע. אחלה שדמי. אתה כותב מעניין וענייני. מאוד אוהב לקרוא אותך. חושב עלייך כאשר אני קונה במגרש פיתה עם חומוס ושיפקה.

למגיב האלמוני. באמת מיותר.

צור שפי 23 באפריל 2018

ובתור אוהד העולה החדשה – גועל נפש, זיהום של הפורום, חבל שהתייחסת אליו שדמי. אגב, לא הבנתי את הכותרת (מה זה "השבעה"?)

גיא זהר 23 באפריל 2018

מצטרף לאחרים, בתור אוהד בש, אפילו אין התייחסות אלינו. הזייה.

גיא זהר 23 באפריל 2018

לגבי פאקו, הפרידה ממנו (והבאת מעאמן טוב ממנו) הביאה לכם את העלייה לצ'מפיונס. מבחינת גולדהאר זה היה שווה את המחיר (תרתי משמע).

ברק 23 באפריל 2018

זה נכון גיא, גם מבחינת האוהדים זה היה שווה את המחיר באותה עונה, אבל להזכיר לכולם שזה נגמר ברגע שיוקנוביץ הבין עם מי (שחקנים) יש לו עסק ונמאס לו מהר מאוד.
בסופו של דבר, פאקו זכה בדאבל כולל שחמט במשחק גמר גביע היסטורי בין שתי המועמדות לכתר, והוא לא קיבל גיבוי מהמנג׳ר שלו.

חיים שדמי 23 באפריל 2018

אתה יכול להניח בוודאות שפאקו לא היה עולה לצ'מפיונס ליג? אתה יכול לתמוך את זה? לא. על השאלה הראשונה והשנייה. עזוב, גיא, זה לא רציני להניח את זה.

גיא זהר 23 באפריל 2018

יוקאנוביץ' ניהל בצורה מבריקה את שני המשחקים מול באזל (מול פלזן זה היה יותר הרדמות שלהם) ושיקם את פולהאם בדרך אולי לפרמיירליג. פאקו מאז נכשל בולנסיה ובלאס פלמס. האם (ונכון שאי המשך חוזה אחרי הצלחות ע"ע היינקס בבאיירן או לופה אצלנו אחרי עונת גמר הגביע נגמרים לא טוב) מישהו היה מבטיח גם להיפך שפאקו היה מצליח? כולנו חכמים בדיעבד (ושוכחים שרוב העונה שיחקתם מאוד אפור).

גיל שלי 23 באפריל 2018

מסכים עם גיא, פאקו לא היה מצליח לעבור לא את פלזן ובטח לא את באזל

צור שפי 23 באפריל 2018

אולי אתם צריכים ללכת על מודל הכדורסל – מאמן לליגה, מאמן לאירופה.

yaron 23 באפריל 2018

כשאתה לוקח שלוש רליפויות רצוף עם שלטשה מאמנים שונים אתה מתחיל להאמין באמת שהמאמן הוא "רק" עוד בורג במערכת. זאת היתה הסיבה שאף אחד לא חשש מההחלפה. היינו אז בשיאה של אשליית באזל…
העליה לצ'מפיונס רק חיזקה את הרושם הזה ולקח לנו שתי עונות לקלוט שהשיטה של החלפת מאמן כל שנה (במקרה הטוב) לא תעבוד לאורך זמן.
כיום, לאחר שלמדנו זאת בדרך הקשה, לא בטוח שהיו מחליפים מאמן שלקח דאבל בכזאת קלות.

יואב 23 באפריל 2018

ליוקאן לא נמאס בגלל חומר שחקנים. הוא כבר הגיע לכאן גורר רגל. וזה מובן. הוא כרגע עלה לליגה הטובה בעולם ועכשיו הוא משחק בעכו. היה לזה תאריך תפוגה קצר מלכתחילה.

ברק 23 באפריל 2018

תודה שדמי, פשוט מצוין.
אגב מה התחזית לכניסה לבלומפילד? 2019/20?

גיא זהר 23 באפריל 2018

העירייה טוענת אמצע העונה הבאה. זה מן הסתם לא יקרה.

פרסלני 23 באפריל 2018

עברתי שם השבוע. בעין לא מקצועית, ממש לא נראה כמו אמצע השנה הבאה אבל לך תדע. יש הפתעות בחיים, בחירות מוניציפליות וכו' וכו' .

גיא זהר 23 באפריל 2018

הבחירות המוניצפליות בנובמבר הקרוב, לא רלוונטי לאמצע העונה הבאה והלאה

פרסלני 23 באפריל 2018

יש בזה משהו
גם ככה הוא זוכה במספרים אסטרונומים – לא נראה לי שזה כ"כ מזיז לו

yaron 23 באפריל 2018

העיריה כבר הודיעה על דחייה של כמה חודשים מסוף 2019 לתחילת 2020.
לא יקרה…

חיים שדמי 23 באפריל 2018

כמי שגר במרחק 500 קו אווירי מהאצטדיון – לבנה-לבנה. בעוד שנה וחצי יתחילו עם החשמל…

פרסלני 23 באפריל 2018

לא נשמע טוב…..

yaron 23 באפריל 2018

אני חותם עכשיו על תחילת 2020-2021.

gedalia 23 באפריל 2018

בתור מי שקצת מכיר את הנושא, אני יכול להבטיח לך שהאצטדיון יהיה גמור, מצוחצח ומושלם באפריל.
לא חשוב איזו שנה

צור שפי 23 באפריל 2018

אגב, הפער הזה בין היכולות הישראליות הנפלאות בתחומים מסויימים מול החידלון באחרים הוא פשוט מטריף את הדעת.

פרסלני 23 באפריל 2018

אני לא משוכנע בכלל.
זוהי אחת העונות הגרועות של ליגת העל. פח אשפה מלא. כשחושבים שלא יכול להיות יותר גרוע אבל זה אכן נהיה גרוע. וגם אם המשחק בבית מול מכבי חיפה בליגה היה נגמר 10:0 במקום 0:0 זה היה משקר. ולא בגלל מכבי, אלא בגלל חיפה.
חיפה כשם כולל לדעיכה ולליגה מנופחת מדי בחוסר כשרון ויכולת. אז בשבילי ממש לא היו הרבה דקות יפות של כדורגל ממכבי. זה כמעט נשמע כמו גניבת דעת של אברם (גורדי).

ובא בנאדם שיכל לקחת אליפות בפברואר ומראה שבוע אחרי שבוע שהוא לא מאמן. הוא ממש לא מאמן. הגישה הזאת לנתח אותו צריכה להשתנות מתי שהוא (שתגמר העונה ונשכח מהנושא). מפחד, לא מפחד, מאמין לא מאמין. לפעמים זה הרבה יותר פשוט: מדובר בחרא של מאמן.

ואם כבר , אז הספור העגום השנה הוא בדיוק תמונת המצב לכך שהכדורגל הישראלי הולך הפוך. פעם ראשונה שזה (בעיקר) לא קשור לשחקנים. מוכשרים יותר או פחות, עם מאמן רגיל ועם הפער האיכותי שעיין יש להם ולא במומצא, הם ואנחנו הינו לגמרי במקום אחר. אין לי טיפת כעס עליהם.

funfun 23 באפריל 2018

ראיתי עונות גרועות מאלו קצת לפני עשור. עונות שכל מובילה היתה מפסידה שניה אחרי שהיא תופסת את המקום הראשון…
ואז לא התלוננו על מאמנים…
בכל אופן אני חושב ששניכם צודקים – שדמי בהקשר של גולדהאר ואתה בהקשר של ג'ורדי – ואנחנו נמשיך לחכות כנראה …

ועדיין השחקנים האלו פריכים מנטאלית – לא יעזור כלום לאף אחד

משה 23 באפריל 2018

אתה צודק שלפני עשור היה יותר גרוע כולנו היינו שם..
אבל, עם המקוצענות שנכנסה בשנים האחרונות למכבי (רק אני או שהשנה משהו נפגע בתחום?) והתנאים שהרבה יותר טובים באמת שאין מקום להשוות, פשוט שני מועדונים שונים
אשכרה במשך השנה אמרתי לעצמי שעם מאמן ישראלי היינו משחקים יותר טוב ויכול להיות אפילו זוכים באליפות
זה ממש הרגיש שאין לנו מאמן ממש ככה
לדעתי אפילו השיפור החל קצת אחרי שמקלארן הגיע

יניב פרנקו 23 באפריל 2018

היי חיים. מציע לך זווית נוספת.
במכבי של גולדהאר יש החלטה לבנות מערכת רחבה בכל ממשקי העבודה והחיים של ארגון – נוער, מזכרות, מטה, שיווק וכיוצ"ב.
ההחלטה הזו עולה המון המון כסף.
קרויף לא עבד ולא עובד בעבודת מטה מסודרת – הוא עובד וסליחה על ההשוואה במודל של באר שבע – רק הקבוצה הבוגרת מעניינת והטווח הקצר .
הפייר פליי תוקע את גולדהאר כי הוא מגדיר תקרת זכוכית.
ולכן נוצרו במכבי 2 תפישות עולם.
הראשונה של קרויף שאומרת שצריך להקצות מכסימום כסף לרכש, שכר שחקנים וצוות מקצועי והשניה של אנגלידיס שאומרת שצריך להקצות מכסימום כסף לתשתיות ומה שנשאר הולך לקבוצה הבוגרת.
מאחר וקרויף לפחות במישור אחד סיפק למכבי את התוצאות דרך הצלחות מקצועיות – מכירות שחקנים ואירופה – אני מניח שהציפיה שלו הייתה לקבל את זה חזרה על הדשא.
מאחר והמערכת מעבר לקבוצה הבוגרת היא בהגדרה מערכת הפסדית בהווה – אני מניח שפה היה הפער המרכזי.
מצד אחד יש לך את קרויף שלפחות מייצר הכנסות ומצד שני המודל המאוד מן של מערך המזכרות, של המטה היקר, של מחלקת נוער מנופחת, של גיוס ספונסרים שלא עובד בקצב שציפו ממנו.
וזה הסיפור בעיני – קרויף היה משאיר את זהבי וגם את בן חיים ורוכש שחקנים בהרבה ויעלה כמה שיעלה ושכל המערכת תתיישר ואנגלידיס שהבין שתחת הפייר פליי תקרת ההוצאות קבועה ואם קרויף מקבל את מה שהוא מקבל תשתיות המועדון ייפגעו.
לטווח הארוך אנגלידיס צודק לגמרי.
לטווח הקצר זה מייצר בעיות.
ונסיים בברכת "שהצרות שלכם יהיו הצרות שלנו".

גיל שלי 23 באפריל 2018

בול בפוני יניב, יתרה מכך, ג'ורדי הוא סוליסט, הוא לא מסוגל ולא רוצה לעבוד במערכת, לכן אי אפשר היה לבנות מערכת מתפקדת סביבו בקבוצה הבוגרת, כל עוד הוא פה

חיים שדמי 23 באפריל 2018

אין חולק, יניב. תמצא את הזווית הזאת כבר בטקסטים שלי מעונת אוסקר. אני כיוונתי בטקסט הזה לקבוצה הביגרת.
ואני אומר, באותם הטקסטים התייחסתי לזה שיידרש עשור מינימום לבחון תוצאות. בוא נראה שהוא יסגור עשור קודם. השנים הראשונות שלו לא היו בקבוצת כדורגל, כמו שסוריה היא לא מדינה.

אחד העם 23 באפריל 2018

אמן ואמן , יניב
קרויף , כספורט דיירקטור, קנה שקט תעשייתי במשכורות עתק לשחקני ספסל.
אני מנחש שבעונה הבאה המערכת תכתיב יתר גמישות בעניין שיתוף בוגרי מחלקת הנוער ויתר זהיר בסכומים המוצעים לשחקנים. רמז ראשון לכך ראינו בעסקת עטר. יש להניח כי המאמן הבא יהיה אחד שחי בשלום על גישה כזאת.

חיים שדמי 23 באפריל 2018

גדי, צור והאיטלקי, תודה רבה. לא מובן מאליו מה שכתבתם.
אני חייב להודות שאין לי מושג מה יש לאוהדי באר-שבע עם התקיפה שלי. מדודו עזריה, אבנר שביט והרבה אנונימיים – לא נתקלתי בקבוצה שכ"כ הרבה אוהדים שלה נוםפו לי בה מול העיניים בכזאת התלהבות וכאילו כדי להוכיח פאוונטה. אמיתי. אף קבוצה אחרת, לרבות הפועל תל-אביב שלכאורה היית מצפה שהם יהיו אלה.
והכי חשוב: אף לא אחד מהם עשה את זה לפני האליפות לפני שנתיים. מוזר. ממש מוזר. האמת שאני יודע למה. ואני חושב ששווה להקדיש להם טקסט נפרד. בעיקר כיוון ששם טמון ההסבר למה דווקא הם: התקיפה לא היתה דבר נעים, אבל היא היתה דרכם של עבדי נימני להחמיא לי. הנחש מכיש כשהוא מפחד. שתיים, כולנו זוכרים איך זה נגמר בסוף ובצד של מי שכלית בדיוק – של נימני?
ועד כמה המגיב ויתר האוהדים טיפשים? לא הצמד ההוא ולא האחרים השתיקו אותי. אני בטוח שהמגיב האנונימי שלנו אמיץ כמו שני האלה שבאו מאחור ולא העזו להראות את הפרצוף שלהם. העיקר הוא כותב שהוא לא מפחד. אם כבר, סיפור גבורה.
וצור, "שבעה" בחיוך, חבל לי שג'ורדי עוזב, אבל זה יותר מזה. בגלל זה אכתוב כמה פרקים…

גיל שלי 23 באפריל 2018

חיים, למה צר לך שג'ורדי עוזב? לי נראה שהוא עוזב שנה מאוחר מדי, מה לך נראה?

יואב 23 באפריל 2018

לדעתי, החיבור בין יורדי למכבי היה מדהים ובכלל לא מובן מאליו. הוא היה הפנים של מכבי ומאד שמחתי שכך היה. לא פשוט למצוא פנים, לא קל לפגוע בדיוק בפרסונה הנכונה לאותו הזמן. ימי יורדי יזכרו נהדר בפרספקטיבה של זמן. ולא נידרש להמון נוסטלגיה, כי זה באמת היה מוחץ, מפואר, דומיננטי, מאד מכביסטי- בחלק מהתקופה.

גיל שלי 23 באפריל 2018

מסכים לגמרי, אבל חיים אמר שחבל לו שג'ורדי עוזב, אני מנסה להבין למה התכוון

חיים שדמי 23 באפריל 2018

גילי, נראה לך לג'ורדי לא אקדיש פרק נפרד אחת לפחות?

גדי 23 באפריל 2018

הכי ברור מאליו. צריך שיהיה פה אוויר נקי מגידופים וכבוד הדדי.

D! כאן ועכשיו 23 באפריל 2018

amen

אורי 23 באפריל 2018

בכר עם הסגל של מכבי +20 על הליגה
גורדי עם הסגל של ב"ש מקם 6
בזה הכל מתמצה בסוף

ברק 23 באפריל 2018

גם דראפיץ

סופגי 23 באפריל 2018

מדויק ועצוב.

סופגי 23 באפריל 2018

כל כך חבל לי שאתה לא כותב על מכבי בתדירות גבוהה יותר אבל אני כל כך שמח כשאני נכנס לעמוד הבית ורואה פוסט שלך.

אני משתדל להיות אופטימי, אם ג'ורדי אכן מאמן כל כך חלש כמו שעושים ממנו, המאמן הבא נכנס לנעליים די קטנות…

חוץ מהעובדה שהפרצוף שלו מופיע לפעמים במשחקים כשאנחנו בפיגור, לא ראיתי הרבה ממנספורד, אבל אם הוא יצליח להבין קצת את השחקן הישראלי ובכללי איך דברים עובדים כאן, ואם יביאו מאמן שיצליח לאתגר קצת את ברק בכר – יש לנו סיכוי טוב לעונה מוצלחת בשנה הבאה.

יאללה מכבי.

Gil - Zimbabwe 23 באפריל 2018

אני עדיין חושב שאם לג'ורדי הייתה אפשרות הייתי שמח לראות אותו נישאר. מכיוון שראינו ממנו בעונה הראשונה שלו גם משחקים והרכבים טובים אני חושב שהוא בעל מקצוע מעולה.
היה חסר לו הניסיון של מאמן בליגה הישראלית (אגב כמה מאמ נים זרים הצליחו בשנה הראשונה?).
אני כמעט בטוח ששנה הבאה הוא היה מצליח הרבה יותר, מעבר לזה שהוא גם מאמן שנה ראשונה בקבוצה ללא מגרש ביתי.
אני אישית חושב שהיה שווה להשאיר אותו. אלא אם הוא כבר רצה לעזוב.

גיל שלי 23 באפריל 2018

לא חושב שהבעיה של ג'ורדי כמאמן נבעה מנסיון, גם לא מידע, הבעיה נבעה מחוסר הגמישות המחשבתית שלו, מחוסר היכולת שלו להתמודד עם הכשלון, חוסר יכולת להתמודד עם לחץ. לכן למרות שכל העונה חשבתי שזאת הזדמנות שסוף סוף יהיה לנו מאמן ליותר מעונה אחת, אני שמח שהוא עוזב

Gil - Zimbabwe 23 באפריל 2018

לא ניראה לך שהוא היה משתנה? הוא הרי הביא אושית כדורגל שתעזור לו בהכוונה.

צהוב כחול 49 24 באפריל 2018

הנזק של קרויף מתגלה העונה ויראה בברור יותר בעונה הבאה
לא נורא עברנו את נימני נעבור גם את זה

Comments closed