כאן זה לא אירופה

הרהורים על אירופה והאמת על מכבי

"מי ישמע אתה בהולנד. זו המדינה שלנו, זה הסגנון דיבור. אנחנו לא בקונצרטים". אוהד בוזגלו, אח של מאור, חתום על הציטוט הזה בראיון ל"הארץ". זה היה לפני חצי שנה, בעקבות עימות מחוץ לבית-המשפט של משפחת בוזגלו עם עורך-הדין של מוטי פשכצקי בתביעה שהתנהלה בינו ליעקב האבא. "כשאבא שלך מרוקאי ומנסים לתפוס עליו תחת, אתה לא נשאר אדיש", אוהד אמר.

מה שקרה אחרי הדיון, הוא מאותם דברים שקורים בכביש ובכל מקום. אין בו צדיקים, יש בו בעיקר את הטינוף המוכר, שילוב של כבוד וטיפשות. זה נכון לגבי כולם, כולל התקשורת. ה"מי ישמע אתה בהולנד" הוא גרסה גנרית בז'אנר ה"כאן זה לא אירופה". אני אף-פעם לא הבנתי עד הסוף את ה"כאן זה לא אירופה" הזה. לחלק ממנו אני מתחבר, שיהיה ברור. אבל אני לא חושב שהאנשים שהמציאו את הז'אנר ופועלים בתוכו, ואני, מתכוונים לאותו דבר.

מרגול, למשל. כשהיא אומרת, שרה ומקריינת תוכניות תחת הסלוגן "כאן זה לא אירופה", זה כולל גם עבריינית מורשעת. מרגול עבריינית. יכול להיות שמרגול משוכנעת שהיא חפה מפשע. היא לא. יש לה בעיה חמורה בכושר ניתוח, במודעות עצמית וביכולת לקבל ביקורת ולהפנים. היא אדם מלא ברדיפה מוגזמת, תחושת קיפוח לא מוצדקת שהתפתחה לשנאה, אדם עשיר שמצליח ויכולה היתה לעשות קריירה נהדרת עם הקול והשירים שלה. אבל זה לא הספיק לה. בגלל הכבוד והטיפשות. למרגול יש דימוי לקדם ורדיפה חולנית. והיא רצתה יותר. עוד כסף, עוד קומבינות, עוד קשרים מפוקפקים. ולרמות ולעבור על החוק.

השימוש שמרגול עושה בסלוגן ה"כאן זה לא אירופה" הוא המרכזי, כמעט בלעדי, בז'אנר כולו. חוסר מודעות, אין ביקורת – הכל רדיפה, הכוחנות, השכנוע העצמי התלוש. אבל במקרה של גרסת ה"מי ישמע אתה בהולנד", זה פי מאה יותר מוזר. זה בא מאוהד בוזגלו. אח של מאור. ומאור, "כשהיה בן ארבע-עשרה, נבחן בקבוצת הנוער של מועדון הפאר האיטלקי יובנטוס, ושם אותר על-ידי אנשי קבוצת הנוער של אולימפיק ליון הצרפתית והוחתם במועדון. לאחר שנה חזר לישראל…" – משפט שני בערך עליו בוויקיפדיה מספר את זה. הוא מתגאה בזה. והמשפט הבא מספר שבבוגרים הוא העביר שנתיים בסטנדרט ליאז'. נכון, ליאז' היא לא הולנד.

על הקריירה של מאור ב"כאן זה לא אירופה" לא צריך להרחיב. כל קורא מכיר. נראה לי יש לו יותר קבוצות מגולים בממוצע לעונה. אני חושב שמאור בוזגלו הוא אדם מקסים, וחשוב יותר לעניינו, כשרון-עילוי. נדיר, יהלום, הברקה של פעם בהרבה שנים. אני חושב שבהתחשב בכמה הוא עילוי, הקריירה של בוזגלו היא פספוס עצום ואפילו מתסכל גם עבור מי שהוא לא מאור בוזגלו. לא, לא הפציעות גרמו לבוזגלו לא למצות פוטנציאל. זה ה"כאן זה לא אירופה", ה"מי ישמע אתה בהולנד" שתקע הכל. ואני אוהב את מאור ומשפחת בוזגלו מאד. באמת. ואני לא מבין, איך ה"מי ישמע אתה בהולנד" מתיישב עם השנה ההיא בליון, השנתיים בבלגיה והרצון להגיע לאירופה. זה מה שקורה כש"אבא שלך מרוקאי"? לא רוצה לחשוב שזה נכון.

*     *     *

דור מיכה נוסע באינפיניטי, דגם פאר של ניסאן. מיכה אינפיניטי יהיה שחקן נרפה, חסר אופי, וכדרכם של שחקנים ובני-אדם כאלה, הנרפות והאופי הדפוק יתפתחו אצלם בשלב מסוים למופקרות ולשתן שדולף כלפי מעלה למוח. השלב המסוים הזה של מיכה הגיע הקיץ. מיכה הוא שחקן העונה שעברה, הוא בורג מרכזי. מה שאומר, שמיכה משפיע מאד על איך נראית מכבי.

יש משהו מטעה מאד בפער בין הפנים של מיכה, השקט שהוא מקרין, לנזק, הסבוטאז' הקיץ, שהוא מייצר. הוא יותר ויותר נעשה דומה לסוכן שלו לשעבר. יש עוד משהו משותף בין נימני למיכה: לשניהם לא היה ואין מה לחפש באירופה. רק בגלל ה"כאן זה לא אירופה". גם לחבר אחר שלהם לא היה מה לחפש שם ובגלל אותו אלמנט. עטר לא התעורר מצלצול השעון ואיחר לאימון בריימס, והשנים שלו מאז נראו כמו בנאדם שלא התעורר משינה; עד שבעונה האחרונה הוא הקיץ לתוך חלום, וחזר להיות מה שהיה, פעם, למשך עונה אחת. עטר צריך להיות גאה שמאמן שלו בונה עליו כשחקן הנכון לקום מהספסל להשפיע על המשחק. אבל עטר לא רואה עין בעין עם המאמן. לעטר יש ג'יפון יוקרתי, כבר לא זוכר אם מרצדס, אאודי או ב.מ.וו., זה לא ממש עקרוני.

מיכה לא מתחיל אף-פעם עונה בזמן. החזרה מהפגרה יותר קשה לו מאחרים. זה נהייה מובן מאליו והגיוני שכולם כבר מדקלמים את זה כל עונה מחדש. אנשי מקצוע כעיתונאים, יושבי יציע כשחקנים. אין הוכחה טובה יותר לפסיכוזה, לחוסר ההיגיון המופרע, מהחזרה המשלימה, השלווה, על הקביעה הזאת. אקסיומה. כח עליון. שמש בבוקר, שנה קלנדרית מתחילה בינואר, למיכה לוקח זמן להתניע. לפחות חודשיים לתוך העונה. מה?!

מה מסובך להתחיל עונה? מה מסובך להתחיל עונה כמו שצריך, בזמן, במוכנות מתאימה, כמו כולם? אין שום הסבר הגיוני זולת איזה פגם באישיות, "כאן זה לא אירופה". מילא היה מדובר פה בשחקן עם בעיית משקל. דריקס היה כזה. הוא היה צריך קצת יותר זמן להתניע. אבל גם במחזורים הראשונים של כל עונה, הוא ידע לקום מהספסל ולתת מה שצריך בזמן שהוא יכול. אני מבין שחקן מבוגר, בסוף הקריירה שלו, שיש לו קושי מסוים להתחיל עונה.

גם למקרים כמו דריקס וגם למקרים של שחקנים לפני פרישה, מערכת יודעת להתאים את עצמה. רפואית, גופנית. בונים תוכנית אימונים ייחודית, תזונה אישית. אבל מה לעזאזל מפריע לציפלון בן עשרים וקצת להתחיל עונה כמו שצריך? הוא בסל-הכל בן עשרים-ושבע, וכבר שש שנים אני קורא שכולם יודעים שלמיכה יש בעיה בהתחלת עונה. האיש בטיפול? אני שואל ברצינות. הוא במעקב פסיכולוגי קבוע? הוא על כדורים? אם התשובה לשאלות האלה היא לא – יש בעיה באיך שמכינים את מיכה לעונה. להתחיל עונה, מי ישמע אנחנו בהולנד.

ויש את העניין הזה עם הגולים. לרוב הם באים רק מהשליש השני ובדרך-כלל נעצרים על ארבעה. בעונה המופלאה שלו, העונה שעברה, הוא הבקיע ארבעה. אבל לא באמת. כדור אחד פשוט פגע בו מבעיטה לשער של אופוואדו ונכנס (אם הכדור היה פוגע בשחקן יריב, השער היה נספר על אופוואדו, לא כעצמי) והיה שער הניצחון מול בית"ר. רוצו ליוטיוב לראות התקציר. ההיסוס, ההשתאות וההשתהות של מיכה, לפני שדחף כדור ממטר וחצי פנימה לשער ריק. אתה אומר, זה מיכה, לטוב ולרע.

לא היתה סיבה להתעכב על הרע, אילו מיכה היה יודע להסתפק בטוב. לא היתה סיבה, לולא הרע גובר כרגע על הטוב. אולי זה קשור לאירופה; לזה שהוא כאן, לא באירופה. מיכה כשרון יותר גדול מדאבור. מיכה רואה את דאבור חותם בקיץ בסביליה אחרי שנים נהדרות בליגות דרג בי"ת באירופה. מה שוות קבוצות דרג גימ"ל-דל"ד באירופה ראינו בשבועיים האחרונים. הקבוצות מדרג ה"א לא ממש דרסו אותן. ומיכה, לא יכול להיות שזה לא קצת מציק לו. כמו שלסוכן שלו זה הציק בזמנו. איך הם, ברקוביץ', רביבו, אפילו זוהר, יצאו מעבר לים.

מיכה היה יכול להגיד לעצמו, אני מה שאני, אין לי במה להתבייש; אני אהיה סטיבן ג'רארד של מכבי ועוד עם אליפויות. כמו בימים של שפיגל והשחקנים הגדולים ההם. אבל "כאן זה לא אירופה" לא ייתן למיכה לקבל את זה. ובעונה שעברה הרי זכיתי בתואר שחקן העונה. אפילו זהבי הגיב לזכייה הזאת ואמר שאיך זה לא קרה עד היום, לא ברור. זה היה רק חודשיים לפני שחזרנו מהפגרה. אז איך איביץ' לא מבין?!

זה מיכה שלא מבין. הוא באמת האמין בקיץ לפני שנה שהבעיה בעונה ההיא היתה בג'ורדי שאימן אותו. מיכה לא עומד בלחץ. כל רף שהוא בעצמו מציב – מחזיר אותו אחורה. לפעמים הוא חוזר אחורה לכמה משחקים, לפעמים לתקופה, לפעמים לעונה. אפשר כבר להתחיל לשים לב למגמה: ככל שהרף שמיכה מציב גבוה יותר, ככה החזרה שלו לאחור רחוקה בהתאם. העונה שעברה היתה עונת השיא בקריירה של מיכה.

הבעיה, שבגלל הטוב שמיכה מביא איתו, כל תקיעות שלו תוקעת את הקבוצה. הבעיה של מיכה היא, שהוא לא מודע לזה. או שהוא מודע ולא מצליח להתמודד עם זה. לא ברור מה יותר חמור. אז הוא משליך. זין, בקבוק, על הקבוצה, על העולם. כמו הסוכן שלו. תתחיל להתאפס, מיכה, תתחיל להתאפס. ורצוי כמה שיותר מהר, כל עוד אפשר להציל את העונה.

*     *     *

גם אצילי חשב שהבעיה היתה בג'ורדי שמיצה את עצמו. עד שלפני חודש ומשהו, בראיון שאני לא זוכר כרגע איפה פורסם, אצילי דיבר בכנות על בעיה באישיות שלו. בעיית ה"כאן זה לא אירופה". הרפיסות, חוסר היכולת להתמודד ולשנות, האופי הדפוק. מעניין מה הוא יעשה עם התובנות האלה כשיחזור לשחק.

ודור פרץ; הוא בפגרה כבר ממרץ, אולי פברואר. הוא הבקיע שער יפה במשחק הנפת הצלחת, הוא ניצח את חדרה בפליי-אוף בשער בהתקפה האחרונה. זה ספין, הגולים האלה. חוץ מהם, שום קשר בין מה שיש לפרץ להציע, בין מה שהוא כבר הוכיח שיש לו, למה שקרה איתו מאז שהתחילה הפגרה בפברואר. הורעפו עליו מחמאות כאן בסיטונות. בצדק. הוא באמת נראה משהו שלא היה מאז אלון ברומר. ברומר לפחות נפצע, היה לו תירוץ.

פרץ, כמו דסה, כבר היה סגור באירופה. בראש שלו לא רק העסקה היתה תפורה, גם ההופעות הראשונות. לא סתם בקבוצה באירופה, דרג בי"ת, גג גימ"ל. דאבור קטן לעומתו. בינתיים הוא כאן, לא באירופה. לא פרץ, לא דסה. אבל כמה דיבורים היו על שניהם – פרזנטורים של סוכנות נסיעות.

*     *     *

אין במכבי ג'וקר כמו שהיה זהבי או כמו מסי. ממילא אלה שחקנים נדירים. אילו היה למכבי זהבי, היא היתה עוברת את קלוז'. גם בלעדיו היא היתה צריכה לעבור, נחזור לזה תיכף. מוזר ככל שיישמע, מכבי היא קבוצת נטולת מחץ. כמות ההחמצות, האין-אונות באזור הרחבה, זועקת.

במכבי קיוו לסקורר שיפתור את עניין המחץ. המועמדים העדיפו מועדונים אחרים. אני מניח שחלופה שאפשר להיות באמת שקטים לגביה לא היתה, והוחלט, בצדק, ללכת עם מה שיש. מועדון צריך להיות אחראי: הסתכלות ארוכת-טווח על איך המועדון הזה אמור להתנהל, לצד מגבלות הפייר-פליי הפיננסי, הקשחת התנאים להעפלה לצ'מפיונס-ליג – לא צריך להשתולל בהוצאות. לליגה האירופית זה צריך להספיק. דרך סיבוב שלישי במוקדמות הצ'מפיונס. ברור שצריך להספיק.

הביאו את בלקמן. בלקמן הוא הימור בטוח. הוא מצטרף, אמנם, לחבורה נעדרת הקילר-אינסטינקט שפושה בקבוצה הזאת, אבל הוא הבקיע עשרה שערים בעונה הקודמת שלו כאן. ההיגיון אומר, עטר ושכטר מבוגרים בשנה, סביר שיבקיעו ארבעה שערים פחות מבעונה שעברה. אפשרי שפרץ יתקשה לשחזר שמונה שערים בעונה. אז שבלקמן יבקיע שישה-שמונה וישלים את הפער. כהן גם עשוי להתקדם ולהוסיף עוד שער-שניים למאזן. נפתרה הבעיה. לליגה האירופית ולליגת ה"כאן זה לא אירופה" זה יספיק. הנחת עבודה צודקת.

כיוון שעל-פניו, זאת אמורה להיות עונה שמחה. אני חושב שעונה כמו העונה שעברה, יותר משהיא משחררת, היא מדרבנת. היא עושה "חשק". רוצים להמשיך ליהנות. להוכיח. העברת מקל במרוץ שליחים. ויש גם אצטדיון חדש. וואו, זה יותר מסתם עושה חשק. אבל האופי המחורבן, האישיות הכושלת, חזקים יותר מהכל מתברר.

השחקן הממוצע אומר לעצמו בלב, אבל מה יקרה אם נפסיד כבר אחרי עשרה משחקים? מה יקרה אם לא נשחזר אחד לאחד את העונה שעברה? זאת גישה תבוסתנית, היא לב הבעיה. נבואה שמגשימה את עצמה. הכל או כלום. חורבן או גאולה. מכאן האישיות שלא עומדת במתח וקורסת. זה הסיפור, לא שום דבר אחר.

*     *     *

הכדורגל של איביץ' בנוי על משמעת אבסולוטית. על תנועה בלי כדור ובעיקר על מיקום מדויק ושחרור כדור מהיר. אין ערך לשחרור מהיר של כדור או לתנועה בלי כדור, אם המיקום לא מדויק. פה נכנס עניין המשמעת. מספיק שמשהו קל מתרופף במשמעת – הכדורגל הזה יקרוס; אין כאן כאמור ג'וקר. זה נכון לכל קבוצה באירופה. בישראל המובן מאליו, הבסיסי, השלד, הוא הדבר שמתפרק הכי בקלות.

כואב הלב על איביץ'. הוא לא מכיר את השחקנים שלו, אמרתי לחבר לפני שהתחילה העונה ולחבר אחר במחצית מול סודובה. הסתכלו עלי כאילו אני משוגע. עד שלא פגשת את האופי האמיתי והמלא של השחקנים האלה, אתה לא תכיר אותם באמת. והאופי הזה, המלא, חזק יותר מכל גאונות של מאמן, אסטרטגיה ושיטת משחק. אפילו יוהאן הגדול, סר פרגוסון, לא יבינו מי השחקנים האלה באמת עד שלא יקבלו אותם חזרה מפגרה אחרי עונת אליפות.

פעמיים בשבע העונות האחרונות מכבי דפקה עונה בפליי-אוף. בעונה האחרונה בבלומפילד, אחרי ששישה משחקים לסוף היא חזרה למקום הראשון והיתה צריכה בצדק לקחת אליפות. רק שהיא התעקשה לסיים את העונה שישה משחקים לפני יתר הקבוצות; ולפני שנה וחצי. רק השחקנים דפקו את שתי העונות האלה. איביץ' נוהג ברכב שכור ממקום העבודה שלו, מאזדה או יונדאי, לא זוכר כרגע, דגם סולידי.

*     *     *

תוך חודש מהיום תוכרע העונה של מכבי. מקרי-ראש או יותר נכון פגיעות-ראש אצל מקרי-ראש הם לא דבר ששחקנים מסוגם מסוגלים לתקן מהר. מין מערבולת כזאת. עד שאתה נחלץ ממנה, העונה כבר גמורה. על-פניו, קשה לראות את מכבי עוברת הליטאים ביום חמישי. לא בגלל פערי הרמות. למעשה, פערי הרמות אמורים היו לגמור סיפור ביום חמישי שעבר. שתיים:אפס סולידי כזה ושער מוקדם בגומלין.

אין סיבה שמכבי לא תתאפס על עצמה. אין פה עניין להיסטריה. הבעיות הרי התגלו בשלב מאד מוקדם. זה ממילא גם לא עניין לאיביץ'. מנספורד צריך לקחת לשיחה כל שחקן בעייתי ואת כל הקבוצה היחד, ולהזכיר להם איפה הם משחקים. ואם המשחק בליטא ימשיך את המגמה של שלושת האחרונים, יש לי הצעה: קחו את כל הבעייתיים, מיכה אם צריך, פרץ, מי שלא יהיה – ושימו אותם ביציע. שימו את קארצב, חוזז, מי שלא יהיה, במקומם. יש סגל רחב. יש רעב. שחקנים לא מאופסים בקופסה, נוטים לא להפנים מהר. ואז הם הופכים לחסרי תקנה.

אורי קופר טועה. הוא כתב שהמשחק מול סודובה – יחד עם השניים מול קלוז' – חשפו את האמת המרה על מכבי. לא היתה אמת "מרה". היתה אמת מתוקה בדמות כדורגל נהדר, מסודר, ברוב הזמן. זו אליפות שהוכרעה בזכות ולא בגלל חולשת היריבות. אתה לא מכריע אליפות במחזור חמישה-עשרה ובכדורגל שמכבי שיחקה, עם מספר כובשים כל-כך גבוה, כי הליגה חלשה. נכון, קבוצות ישראליות נוטות להישבר מהר כשהן חושבות שמאבק אבוד. אבל זה עניין ל"כאן זה לא אירופה". הן נשברו מהר, כי קבוצה אחת שיחקה כדורגל טוב בהרבה.

והיתה האמת "המרה" על השחקנים האלה, רק שזאת לא "חשיפה"; זה דבר ידוע. והאמת? נמאס כבר מזה.

ה-0-4 על צ׳לסי במגרשנו
סיפור אהבתו של בובי מריאנוביץ׳ 

50 Comments

ניינר / ווריור 12 באוגוסט 2019

קבוצה שהחלוץ הפותח שלה הוא עגלה כמו שכטר אין לה מה לחפש באירופה. פה זה מתחיל ופה זה גם נגמר

yaron 12 באוגוסט 2019

נכון, אבל זה תירוץ עלוב…
בטח שבשלבים האלה.

yaron 12 באוגוסט 2019

יופי של פוסט, אחד המדוייקים שלך!
מה שמלחיץ זה שלמרות שיש לנו סגל יותר מראוי לליגה, כל ה"אירופה" הזאת יכולה לדפוק לנו עונה.

ניב 12 באוגוסט 2019

ולכן במשחק הבית הבא כל הקהל צריך לקרוא בקריאות קצובות אי-ביץ'! אי-ביץ'!
שלעטר ומיכה קצת יתכווצו החמינדוס.

yaron 12 באוגוסט 2019

לגמרי.

שלו 12 באוגוסט 2019

נדמה לי שמיכה היה עם סרט הקפטן, גם אני לא הבנתי מה זה הסרט הזה.
ההחלטה של איביץ' צריכה להיות עם מי הוא הולך בהמשך ולחתוך.
יפה שעה אחת קודם, של יצמח לנו עוד נימני.
הוא יכול להציל את העונה כבר במשחק הקרוב גם אם לא נעבור.
ושרן יראה שכאן יכול להיות הולנד.
היה כיף לקרוא.

חן הצהוב 12 באוגוסט 2019

באמת לא מובן מה היה הסרט הכהה על יד ימין של שכטר, אבל מיכה הוביל את הקבוצה למגרש עם סרט קפטן לבן על יד שמאל שלו

קורא בין השורות 12 באוגוסט 2019

כל כך נכון!

D! פה ועכשיו 12 באוגוסט 2019

מעולה. מדוייק. פוצע וחבל שלא מתפרסם באחד העיתונים הללו, שמישהו מהשחקנים קורא, אולי זה היה מכפכף אותם.

למיכה באמת היה ברט קפטן – לא ברור מה לבש שכטר. אולי צמיד המתחזה המוצלח (כמו בחולצות טור דה פראנס).

שניר 12 באוגוסט 2019

חיים הכתיבה שלך על מכבי זה כמו מים צוננים לנפש עייפה.
אתה ההוכחה שכשמרגישים משהו יודעים אותו יותר טוב מכל אחד אחר.
אם יש מישהו שיכול להוציא אותנו מהברוך הזה של המנטליות (שנכתב ונלעס כבר בפוסטים קודמים) זה איביץ'.
הבעיה היא שגם בקרב האוהדים שלא קוראים דה באזר יש תודעה שגויה, ולכן החיצים מופנים לכל הגורמים הלא רלוונטיים (היעדר חיזוק, השוער, ההחלטה שלא לעלות עם עטר בהרכב) והתוצאה היא שמערכות הסימון של אוהדי מכבי קורסות מרוב ניתוחים מבולבלים (ושלא תהיה טעות- אני לא מתכוון רק ליניב טוכמן וכתבי חצר אחרים, אלא גם לאנשים שביום יום אני מאוד מעריך את הדעה שלהם – אורי קופר, אורן יוסיפוביץ) כולם כולם לא מוכנים לסמן את הבעיה המרכזית, המהותית – השחקן הישראלי והאופי המחורבן שלו.
הקבוצה צריכה אותך חיים- חשוב שתמשיך לכתוב מהלב, זה לטובת הקבוצה.

חיים שדמי 12 באוגוסט 2019

הכי חיממת את הלב. תודה רבה.

ניב 12 באוגוסט 2019

אגב בפודקאסט של יוסיפוביץ' אורי אוזן כל פעם מקדם את הטענה כאילו דסה היה צריך לקבל יותר כי המחירים עלו בכל העולם, כמדומני דסה לא מקבל בינתיים את הסכום שהוא חושב שמגיע לו. אולי אורי אוזן לא מצטיין בהיקשים לוגיים ואולי כולם מטומטמים.

דור 12 באוגוסט 2019

השאלה איך ניגשים לבעיה כזאת בקבוצה כמו מכבי. שיש לה כסף ויכולת להתמודד עם מרד של כוכב או שניים. אולי צריך להצמיד חלק גדול יותר מהשכר להישגים קבוצתיים. או לתת קנסות על כושר ירוד/אי עמידה בתוכנית קיץ. או חוזים קצרים או לא יודע מה

רועי חבר של דני שדמי 12 באוגוסט 2019

חיים כהרגלך נותרת הכותב מספר 1 על מכבי, BY FAR

יואב 12 באוגוסט 2019

חיים, אחלה טור.
אתה מעלה בעיה (המנטליות לשמר הצלחה) שאמורה להיות כללית ונחלתו של כל הכדורגל הישראלי. אבל היא לא הפריעה לבש, מכבי וגם חיפה בעבר, לקחת פה ברצפים יפים.
אני לגמרי מסכים שאם אתה לא נשמע להוראות, הכדורגל של איביץ פתאום יראה רע כי הוא מבוסס קבוצתיות לגמרי. תנועה, עוד גליץ, משחק בנגיעה, עוד ספרינט. אם שחקנים מזייפים בפעולות הבסיסיות, אתה נראה כמו שאתה נראה בסודובה.
ויש מצב שאיביץ לא מבין איך התהפכו לו השחקנים תוך חודש.
יש לי הצעת ייעול אחת- לתת לקראצב לשחק והרבה. גם על חשבון באנקרים בהרכב. כי הוא:
1- מקצועית, חבילה שלמה יותר מרוב שחקני ליגת העל.
2- כי בשבילו אירופה היא יעד נכסף וגם מוחשי. הוא לא יהיה כאן מעבר לשנתיים הקרובות(משך החוזה) במקסימום. ושחקנים עם
אמביציה כזאת מכבי צריכה לקדם. למענה ולמענו.

חיים שדמי 12 באוגוסט 2019

תודה, יואב.
ההבדל בין הרצף הקודם לאליפות הנוכחית הוא באיכות חומר השחקנים ובעיקר בקילריות שלהם, זהבי, פריצה ועוד.

Dr.van nostrand 12 באוגוסט 2019

מהנה ומופלא כהרגלך בקודש.
מכבי יודעת את המשימה. לנצח עם 2 שערי זכות ומעלה. עצם זה שיודעים בדיוק מה צריך לעשות נותן ריכוז ומוטיבציה והסיכויים לטעמי עדיין לטובת הצהובים, הגם שהבטחון התערער מהמשחקים הקודמים.

לגבי הליגה- זה לא שהיריבות היו ממש חלשות, אולי המתמודדות הישירות היו לא משהו אבל נתניה, חדרה ובני יהודה למשל היו טובות ממה שבד"כ יהיו (במובנים מסוימים גם חיפה) כך שההישג היה אמיתי ומרשים.
רק שקשה לומר שממש התרגשתי כאוהד כדורגל. ידעתי לציין שזה לא פשוט בכלל לעשות את הריצה הזו אבל זה הרגיש חסר טעם ועניין.
זה כבר בעיה לטיפולם של קברניטי הענף, כן…

לא יודע כמה זה טוב לרמה והספורט שכבר אין לאף אחד מטרות או חשק לשחק משלב מוקדם של העונה. לרייטינג והעניין הכללי זה בטוח גרוע אבל להימורים בווינר אולי זה דווקא סביר או לא מזיק.

גם כל העניין ששיטת הניקוד לא מעודדת שערים וגם תיקו 0 מניב אותו תגמול כמו תיקו רב שערים..כפי שנצחון דחוק של 1-0 שווה לתבוסה של 4-1. גם שם יש מקום לכל הפחות לבחון הצעות לשיפור.

אבל אלה החיים. יש קונצנזוס שהמצב לא טוב אבל אין הסכמה מה ואיך לשנות אז נשארים עם מה שיש וכמו שזה נראה כרגע, לא משנה כמה הכדורגל חסר השראה ומשעמם, לפחות יש כותבים טובים ונתנחם בזה.

That's all i really have to say

צהוב כחול 51 12 באוגוסט 2019

פוסט מעולה חובת קריאה לכל אוהד מכבי

קפטן קוקי 12 באוגוסט 2019

נהדר כמו תמיד, וכמובן מסכים עם כל מילה.

נולי 12 באוגוסט 2019

טור מעניין מאד.
אתה כותב על המנטליות של השחקנים. גיל שלי כתב על ההיבריס שלהם.
לעניות דעתי, מנהלי הקבוצה וגם המאמן אמורים להכיר את החומר האנושי של השחקנים וצריכים היו להיערך לכך מראש ולרענן ולא לסמוך על הסגל הקיים (והפצוע) שיעלה את הקבוצה לשלב הבתים.
אם שילוב הצעירים עבד כל כך טוב בעונה שעברה, למה בעצם לא לעשות את זה שוב?
גם מה שקרה לבאר שבע בעונה שעברה אחרי הכישלון המהדהד במוקדמות האלופות אמור היה להדליק נורות אזהרה.
בקיצור, נראה לי שמחכה לנו עונה קשה. אפילו במיזוג מול הטלוויזיה :)

פרסלני 12 באוגוסט 2019

אוגוסט 2018, אצל גיל שלי אחרי ההפסד לנורבגים (ברקע תיקו עם בש) אני כותב שיש אליפות במרץ. כי זה היה ברור למי שראה את החומר מסביב באותו חודש ולא מתוסבך מנחסים היסטוריים שהליגה פח וגמורה. לא באוקטובר ולא בנובמבר, רק אוגוסט. וזה מתחיל את התיזה כאן שאני בכלל לא מוכן לקבל. מה שהיה צריך לקרות זה שיגידו לחברה הללו: הלו יבחושים, בקושי עשיתם משהו. הליגה פח. הקבוצות של קשטן וגרנט ואפילו קלינגר לא רואות אותכן עדיין ממטר.

וזה היה צריך לדרבן את כולם במערכת לשפר ולא לחשוב שהכל דבש. התפקיד של מנספורד והאחריםזה לא רק להתראיין יפה אצל האוהדים.
הלוואי שיתעשתו עד ליטא. חטפו מכה חזקה. לא מאוחר.

דור מיכה, זה לא חדש, שום חומר לאירופא. לא היה מעולם.

אבל מה שאני הכי לא אוהב, זה ההבנה והשלמה עם איזה מדיניות רכש עמומה שלא את כולה ניתן להפיל על פייר פליי. כתב את זה אוהד הפועל (פרנקו) וגם מכביסטים תמכו שם באיזה מדיניות זהירה ועכשיו גם פה בפוסט. למה? אני בטוח שיש מיליון השקעות יותר טובות בקנדה וישראל ממכבי. לא בשביל זה מיטש כאן. אז אם לבעלים אין הדרייב להתקדם ולקדם קבוצת ספורט מיקצוענית, למה שיהיה להם? למיכות, מנספורדים, ואיביצים- לכולם יש תקרה ומיטש צריך להרים אותה. אם לא מסוגלים ליצור מערכת שתביא זרים בניזונות , אז אין תקווה למעט אליפויות, כי החומר המקומי כאן בצניחה וזה אפילו כבר לא נופל על אופי ו"שזה לא אירופה"- כבר על רמה טהורה וטכניקה בסיסית.

יואב 12 באוגוסט 2019

את הזרים "הבניזונות" אנחנו רואים בישראל, בממוצע, פעם בעשור? יש שאיפות ויש מציאות.
חייבת להיות מדיניות שקולה. המספרים מאד ברורים- בעונה ללא אירופה, צריך םמכור כדי להגיע לתקציב הגירעוני שמותר לך. איך בדיוק תשלם הרבה בשוק?
כמונו יש לפחות עוד 50 מועדונים, חלקם הגדול עשיר ממך(או כמוך), רובם המוחלט עם חומר מקומי טוב משלך. אנחנו כולה קבוצה מישראל, למרות השאיפות הגדולות. 3, 4 העפלות בעשור זאת כנראה התקרה כרגע. קשה לבנות על טורניר תלוי הגרלות. אתה יכול לקבל במשך עשור, הגרלות לא עבירות.

רינוס מיכלס 12 באוגוסט 2019

פרסלני ,
מה שמיטשל עושה פה כבר 10 שנים , לא נחשב כהשקעה , אלא כתרומה בלבד ,
בין אם תרבותית ובין אם מקצועית

אם הכוונה שלו הייתה להשקיע כדי להרים את תקרת המועדון ממצב של חצי מקצועני ( שבזכותו בכלל המועדון הגיע למצב הזה , כי לפני זה הוא היה פשוט חובבני ) למצב של מועדון מקצועני , הדברים היו נראים אחרת ( עוד מלפני 4 שנים ) ,
מבחינת מבנה ניהולי , ומבחינת תוואי / דרך מקצועית

לפי הכינוי שלך וסגנון הכתיבה שלך , נראה לי שאתה כבר לא ילד ועברת כבר דבר אחד או שניים בחיים ומספיק למוד נסיון ,
אז אני מציע לך ( כמו שהצעתי לאחרים כבר לפני כמה שנים ) להוריד ציפיות בכל מה שקשור להתקדמות המועדון בהיבט רמת המועדון ,
כי זה לא כל כך קשה לראות ( שוב אני חוזר וכותב , עוד מלפני 4 שנים כבר ) את המצב כפי שהוא מבחינה עובדתית ,
פשוט צריך להיות מפוכח ונטול רגש ( רק לרגע בחינת המצב והעובדות ) של אוהד

כמו שהדברים נראים ב – 4 שנים האחרונות וקצת יותר מזה ,
הדבר הכי גדול שמכבי תל אביב יכולה להגיע אליו ,
זה לקלוע נקודתית ( מבחינת האיכות ) באיזה זר או שניים ( שאר הזרים יכולים להיות ברמת הישראלים ואולי קצת מעבר , לא יותר מזה , ולזה לא כל כך קשה להגיע … ) ולחבר אותם עם סגל ישראלי בריא ( מבחינה אפיונית כמובן ) ולרוץ על הגל הזה למשך עונה או שתיים בישראל ובמקביל גם באירופה כמו שמכבי חיפה והפועל תל אביב עשו בעבר

ללמדך שגם הישגים תחרותיים ( כמו של מכבי חיפה בעיקר , וגם קצת הפועל תל אביב , שהצליחו בארץ ובאירופה במקביל ) לא מוכיחים על רמה מקצועית של מועדון שיכולה " להבטיח " רמה מקצועית מסוימת של מועדון מבחינת איכות הסף ,
אלא על חיבור קבוצתי רגעי ( עונה , שתיים ) ומזדמן שהגיע לשיאו

יואב 12 באוגוסט 2019

רינוס מיכלס,
לא שאני לא מסכים עם רוח הדברים(אני כן) אבל לדעתך, מה מיטש היה יכול לעשות כדי להרים את מכבי לדרגת מועדון מקצועני? והאם כמועדון קטן שמנסה לגדול, יכול היה לעשות זאת ללא עבירה על חוקי הפייר פליי?

רינוס מיכלס 12 באוגוסט 2019

1 ) מנהל מקצועי בגדר תפקיד חובה !

כשאתה מנהל מועדון מישראל ואתה באיזור תחתית שרשרת המזון העולמית ( מבחינה תדמיתית של הליגה , ותקציבית כמועדון ) ,
אתה לא יכול להרשות לעצמך להפיל את האחראיות של ניהול המועדון ברמת היום יום , ניהול הסגל כסגל מועדון , קביעת כל הדברים המקצועיים ברמת המועדון שזה אומר –
התקשרויות על בסיס קבוע עם סוכנים וקבלת חומרים מהם / קשר הדוק עם מחלקת איתור השחקנים ( סקאוטינג בשפת מתייוונים ) / קשר הדוק עם מערך פיתוח הצעירים של המועדון במחלקות הנוער – על המאמן ,

שעסוק בהכנת הקבוצה לאימונים ומשחקים על כל המשתמע מכך ( סוגי אימון ובניית עצימויות , הנחלת מערכים ודרכי משחק , התמקדות במשחקים עצמם , כולל ההכנה שלפני וההתמודדות עם הקבוצה בכמה שעות הרותחות שאחרי המשחק )

כשאתה בא ממועדון שיש בו תקציבי רכש יותר גדולים ( בנפיקה , אייאקס , באזל , זניט , גאלאטאסראיי ) ו / או שאתה בא מליגה נחשבת יותר תדמיתית ואיכותית – פורטוגל / הולנד / צ'כיה / אוסטריה / טורקיה ( מבחינת השחקן שאיתו מתנהל המשא ומתן ) , אז אתה יכול להרשות לעצמך לשים בן אדם חביב כמו מסנפורד או ביין , שיהיה אחראי אך ורק על המשאים ומתנים ויהווה גורם מתווך בין הסמכות המקצועית של המאמן לבין קביעות ( מלשון קביעה ) הבעלים

כך , כשאתה בא מליגה מושכת תדמיתית ואיכותית , ו / או כשיש לך תקציב רכש יותר גדול בצורה משמעותית , אז אלו מפצים על קביעת רמת סף מקצועי מסויים שצריך להיות במועדון , ומנחיתים מוצר מוגמר ברמת האיכות של השחקן

סתם דוגמאות על " רמת סף מקצועי " ( של איכות שחקן ) שאני מתכוון אליו , בשליפה … מהשנה האחרונה

* אופוואדו – זה אחד שגם אם יכבוש עוד 15 כיבושים בליגה , ויביא שלושער במשחק אליפות ועוד צמד בגמר גביע ( ובליגה העלובה פה , זה גם יכול לקרות ) לא יכול להיות בסגל המועדון מבחינת איכות

זה כל כך צורם לעין שאין לו שום יכולת נגיעה בכדור , הובלת כדור , שליטה בו , רגש עם הכדור , ראיית משחק ( לא רק קשרים מתחת לחלוץ צריכים ראיית משחק )

אם עוצמות כוח גוף ומהירות היו המדדים היחידים , אז כבר עדיף את איזיביטו אוגבונה …

* דוידזאדה – בעיני , להסתכל עליו ולראות אותו , זה כאילו אני חוזר 30 שנה אחורה ורואה שחקנים ישראלים בליגה הישראלית עם צורת גוף ונפח שריר של מכורים לסמים קשים ( כשאני כותב את המילים " מכורים לסמים קשים " , אני לא מתכוון להעליב , אלא מתאר מצב עובדתי ידוע שמה שבולט בגוף של מכור לסמים קשים הוא חוסר משמעותי ברמת נפח השריר , עד כדי כך שהעצמות במפרקים שלו בולטות החוצה , ואת זה רואים בצידי הברך של דוידזאדה , והחוסר המשמעותי בנפח שריר הארבע ראשי
– לגבי נפח שריר הארבע ראשי ,
לא חייב שלשחקן יהיה נפח שריר של דסאי או רוברטו קארלוס , אבל מי שיודע כמה עצימות שריר גוף היא דבר חשוב בזמני הספורטאים של היום , ישר מבחין בהבדל הקטן והמשמעותי מאוד שבין חוסר מוחלט בנפח שריר כמו שיש אצל דוידזאדה , לבין נניח נפח שריר קטן אבל עומד בסף העצימות – כמו שיש לאלי דסה למשל או סאבוריט , ששניהם בעלי מבנה גוף רזה , אבל עדיין עם נפח שריר רגלי שעומד בסף המקצועי )

לגבי מחליפים לשחקנים כאלו שמתלבטים אם להחתים אותם בעקבות תנאי השוק הירודים ( בין אם מבחינה מקומית ובין אם מבחינת זרים ) במציאות הקיימת

אז לגבי השחקנים הזרים , פשוט עושים את עבודת איתור השחקנים ( שעליה אכתוב ממש בסעיף הבא ) באופן טוב יותר ומתאמצים למצוא זרים שכן מתאימים מבחינת הסף המקצועי של המועדון , ואם בכל זאת לא מוצאים בכל העולם , זרים שמתאימים לסף מקצועי של מועדון דרג 4 ,
אז עדיף כבר ישראלי תוצרת נוער המועדון או ישראלי מהליגה המקומית שלאו דווקא תוצרת המועדון , או ישראלי שמשחק בחוץ לארץ , כי עדיף אחד שאתה עוד יכול לפתח אותו ו / או שאתה יודע מקרוב את היכולות שלו ולפיהן אתה מזמן אותו לסגל , מאשר זר שהוא כזה עלוב ונזקו עולה על התועלת

אותו עקרון לגבי השחקנים המחליפים לרמה הישראלית העלובה שיש בשוק ,
פשוט מעלים לסגל שחקנים צעירים מהנוער וכאלה שבהשאלות , ואך ורק בתנאי כמובן שהם מתאימים לדרישות הסף המקצועיות של המועדון ( ולשם כך כמובן אתה כמועדון מקצועני , משקיע כל כל הרבה במחלקות הצעירות ) , ולא להביא מחליפים לסגל מתוצרת המועדון כדי כאילו לצאת לידי חובה ולהגיד " הנה יש לנו שחקני בית "

שחקני בית היו מאז ומתמיד במכבי תל אביב , עוד הרבה לפני שמיטשל חשב על ישראל … אז ככה שגם בעניין רמת שחקני תוצרת הצועדון והעלאתם לסגל – לא להתפשר ברמת הסף הדרושה

2 ) מחלקת איתור שחקנים יותר רחבה ועמוקה

ושוב , שתפעל אך ורק על פי דרישות סף ( שאותן אמור להוביל ולקבוע המנהל המקצועי של המועדון ) איכות מסוימות , ובלי שום התפשרות על תכונות מאוד בסיסיות שאמור להיות לשחקן כדורגל מקצועי ברמת דרג 4

3 ) מתקני אימון ופיתוח יכולות ( גם למחלקות הצעירות ולא רק לקבוצה הבוגרת )

מתקנים , מתקנים , מתקנים !!!

כן , אני יודע שמיטשל ואנשיו כבר כמה שנים מנסים לפתח את מתחם קריית שלום עוד יותר כבר ממה שפיתחו מאז שמיטשל הגיע , ונפגשים בחומה האטומה והפקידותית של העירייה והמנהל לקרקעות ישראל ,
אבל אני רק מונה את המאפיינים העובדתיים שצריכים להיות במועדון כדי לקחת אותו לרמה המקצועית המלאה

4 ) שמירת המערכת הניהולית והמקצועית כזרה לחלוטין !

אומנם זה סעיף שכבר מיושם מאז הגעתו של יורדי ,
אבל מאז העונה של פטר בוס והתערבבות היותר מדי חזקה ( שכאילו הייתה כמין כניעה אישית לנוחיות על זרי הדפנה , שאולי באה בעקבות האבל והצער הכבד שנחת עליו עם אבא שלו ) של יורדי עם כל הביצה המקומית … המערכת מראה חולשות מכריעות בעניין הזה ( ברק יצחקי , ואני גם לצערי רואה את זהבי משתלב … )

ולגבי עונש המאזן הכספי ( פייר פליי ) , זה לא תירוץ מספיק טוב לאי עמידה במאפיינים המקצועיים שמניתי

כי הכשלים במאפיינים שמניתי היו עוד הרבה לפני עונש המאזן הכספי ( פייר פליי ) , עוד מסוף עונת פאקו …

אחד העם 12 באוגוסט 2019

מיטש משקיע באופן שיטתי בנוער ובצוות המקצועי שלו. הוא זיהה את הבעיה ורואה, לעניות הבנתי, בהשקעה זו את הפתרון שיבטיח שדרוג ברמה ושינוי באיכות הספורטאים שיעברו את כל תהליך הסינון מילדים לבוגרי בית"ר ת"א-בת ים.
טוב שלא התייעץ עם שדמי לפני קבלת ההחלטה.

חיים שדמי 13 באוגוסט 2019

רק תסביר לי את הקביעה לגבי. לך כמה שנים אחורה ותראה שזה מה שחשבתי. ועדיין חושב. אין סתירה בין הטקסט לבין החשיבה הזאת. ודאי לא אקסיומטית.
יש דבר אחד שלא ישתנה בשנה או בעשור ואולי בכלל: "הישראליות". כדי לשנות את זה, יידרש הרבה יותר זמן וממילא, הוא לא מנותק כליל ממה שקורה במדינה מסביב. וכל עוד היא נראית כמו שהיא נראית כרגע – לא יהיה שינוי.

אחד העם 14 באוגוסט 2019

אם כך אנו תמימי דעים באשר לרישא של דבריך.
באשר לסיפא, למרות שגם אני די מתוסכל, אני נחשף, בזכות ילדי, לדור ערכי ואיכפתי, לא פחות מהדור שלי או של הורי.
צריך לשאוף לתיקון חברתי ולא להתייאש ולאבד תקווה.
גם באמריקה ובאירופה יש מגוון בעיות חברתיות.
ב"ישראליות" הזאת יש לא מעט צדדים טובים וגם לא מעט כאלו שצריך לשפר. נכון שהיה יותר קל אם הגוף שנבחר לנהל את המדינה היה משקיע בלקוחותיו, "אבל עברנו את פרעה…"

גיא זהר 12 באוגוסט 2019

הרכב של מיכה (ועטר) זו הבעיה האחרונה שלו. בכל העולם כדורגלנים ראוותניים. הבעיה אצלו שהוא מפונק והעדיף לעשות כסף קל במכבי מאשר להלחם על מקומו ביאנג בויז. בגלל זה הוא בחיים לא יהיה אפילו ייני. חוץ מזה, ברור שהשחקנים אשמים אבל כל המערכת שלכם ישנה על האף. כשאתה נכשל זו לא תוצאה של גורם אחד בדיוק כמו שהתקרה של ורסאי לא התמוטטה רק בגלל הפל גל.

יואב 12 באוגוסט 2019

אני דווקא חושב שהיה למכבי קיץ לא רע(ואני במיעוט). זאת לא הבעיה. זה היה אמור להיות יתרון ענק שלה, ההמשכיות. ועדיין לא מאוחר לכלום. בנתיים, זה עוד לא מצליח . המושג כישלון מתאר מצג שווא של שלמות מקצועית ובכלל של המשתמשים במושג הזה. אפשר גם פשוט לא להצליח.

גיא זהר 13 באוגוסט 2019

לדעתי לא באתם מוכנים דווקא בעמדות שידעתם שאתם צריכים לחזק (אבל אולי פרנקו צודק ואירופה זו בכלל לא מטרה). הכשלון (אתה רוצה לקרוא לזה אי הצלחה או אכזבה לבריאות אני לא רודף סנסציות אלא מעדיף להסתכל למציאות בעיניים) הוא לא ההדחה מהצ'מפיונס ואפילו לא ההפסד בבית לליטאים החביבים אלא לאיך שנראיתם. גם אנחנו לא נכשלנו בזה שהפסדנו לזאגרב (קבוצה טובה מאיתנו בכל מצב כמעט, עשו שמינית גמר, הלוואי עלינו ועליכם) ועפנו מול אפועל (קבוצה לפחות ברמה שלנו) אלא הצורה שבה נראינו (בעיקר בזאגרב, באופן אבסורדי שיחקנו לא רע בשלושת המשחקים האחרים) שהיתה סמפטום לכל הכשלים מסביב. ככה גם אצלכם.

יואב 13 באוגוסט 2019

גיא,
המציאות בנתיים היא חוסר הצלחה ואכזבה. אין במילים האלה משום עיוורון או הנחה אלא דווקא בריחה מהסנסציוני, מהדיכוטומיה.
למכור משחק, לא לרוץ לתואר עם תקציב גבוה,- אלו כשלונות. בעיני.

קפטן קוקי 13 באוגוסט 2019

+1
למה שהיה בשנה שעברה אפשר היה לקרוא "לא להצליח". יש יריב, לפעמים הוא רוצה בדיוק כמוך ולפעמים זה מצליח לו. זאת מהות הספורט.
למה שראינו מול סודובה, וכשמצרפים לזה את מה שהיה נגד קלוז', ברור שיש כאן משהו הרבה יותר חריף. כמו שגיא כותב: הצורה שבה נראינו היתה סמפטום לכל הכשלים מסביב.

יואב 13 באוגוסט 2019

אני לא זיהיתי כשלים שאמורים לגרום לשחקנים להראות כך. סורי. אם מכבי התחזקה או לא, לא רלוונטי לאיך שדור פרץ נראה(הוא רק דוגמא). הניסיון תמיד לכרוך הכל בהכל סתם יוצר בילבול. גם מכבי של שיבחון, לא אמורה להפסיד(לא לנצח או תיקו) לסודובה.
מכבי של לוני פירקה את וילנה שש אפס והיא היתה קבוצה חולה מאד מאד.
ואם בא לך להשתמש במילה כישלון, זה גם בסדר. זה שלך.
אני אגיד לך מה יש כאן- שחקנים נפוחים ןזה כן בא בהפתעה לכולם. כולל איביץ.

אחד העם 13 באוגוסט 2019

הלוואי שזה רק זה
בזה קל לטפל

יואב 13 באוגוסט 2019

אחד העם,
אין לי ספק שהם יכולים לשחק טוב יותר. כל עיניני הרכש כן או לא, זה בכלל לא העניין שלהם.

אחד העם 13 באוגוסט 2019

יואב, ניסיתי להגיד שאיביץ' ידע לטפל במי שפישל (ע"ע טיבי בתחילת העונה הבאה)
אם הבעיה היא נפיחות, יש מספיק צעירים שירוצו וילחמו ויעריכו כל דקה שיקבלו.
בלומפילד ידחוף באהבה פייטרים צעירים ויכיל את מחלות הילדות שלהם.
תדע כל אם עבריה, שאם הבן שלה לא ייתן את התחת בכל דקה במשחק או באימון, הוא ילבש את החולצה רק אם יקנה אותה בחנות המרצ'נדייס.

קפטן קוקי 14 באוגוסט 2019

עזוב סמנטיקה. אפשר לקרוא לזה איך שרוצים.
כשכל כך הרבה שחקנים מגיעים למשחק כל כך חשוב כשהם מתחת לרמתם ה"רגילה", ובוודאי בנפילה חדה ממה שראינו מהם בעונה שעברה (ושלא יבלבלו את המוח, זה לא "ליגה חלשה"), אי אפשר לפטור את זה ב"שחקנים נפוחים".
זה גם לא קשור לרכש כן או לא. אוסף של כשלים נקודתיים (עטר, פרץ, קנדיל, שכטר, בלקמן – ופה הלכתי רק על המובהקים – הראשונים היו חלשים ביחס לעצמם, האחרון הביא את מה שהוא יודע וזו הבעיה) מעיד על כשל מערכתי, זאת דעתי.
יכול להיות שהגב לקיר יוציא מהם משהו אחר ביום חמישי, אני אשמח מאוד, אבל לא מתחייב שזה ישנה את דעתי :)

יואב 13 באוגוסט 2019

גיא זוהר, הבדק בית והדרך של סלטיק, ראוי שיעשו. כי בש האלמונית לא הצליחה וגם הם לא. אני משער שהשתן עלה להם בראש, הם לא ידעו מה לתקן, הם בכלל בשיכרון כח. זה איך שהם נראו. חחחחח יה רייט.

גיא זהר 16 באוגוסט 2019

למרות העקיצה, אענה לך עניינית. אני לא יודע אם ראית את המשחק של סלטיק מול קלוז', אני ראיתי חלקים גדולים ממנו. ההגנה של סלטיק, במיוחד האמצע שלה, שערוריה. הבנתי שחתכו אותם בעיתונות ובצדק. קבוצה שברוב השנים בליגה ללא תחרות ועם תקציב ענק צריכה להתכונן בדיוק למוקדמות האלו ולא להביא (לדוגמא) את אלחמיד באמצע הקמפיין. מילא להפסיד לקבוצה ברמתך כמו אא"ק (בשנה שעברה), אבל לקלוז'? וכן כשקבוצה נכשלת בין אם קוראים לה מושרייפה או באר שבע (ואסי רחמים, בניגוד למנספורד, דיבר על טעויות) ובין אם קוראים לה ריאל צריך לבדוק איפה טעינו.

ברק 12 באוגוסט 2019

חיים זה נהדר. כואב להפליא, אבל נהדר. מקווה שיתעשת ו.

שמעון פנדלוביץ' 13 באוגוסט 2019

אחלה טור, אם הייתה דרך לוודא שהשחקנים יקראו אותו.

פאןפאן 13 באוגוסט 2019

כל כך חיכיתי לפוסט שלך על הפריכיות האלו שקוראים לי שחקני מכבי – תודה!
מי שקורא אותך כבר כמה שנים יודע שהכתובת אצלך הייתה מזמן על הקיר. אתה עקבי כמו מיכה בתחילת העונה :-(
נשאר רק לקוות שאיביץ' הקוסם יצליח לאפס אותם כי באמת רק הוא יכול
נסחפת קצת עם ההשוואה לנימני (בהקשר של מיכה) כי מיכה לא מתקרב לציפורניים של נימני כאשף יחסי ציבור ופולטיקאי מהמעלה הראשונה (לא – זו לא מחמאה) אבל סינדרום תחילת העונה שלו שטוכמן תמיד "שיווק" כפלא העולם השמיני ("איך כל המאמנים לא האמינו במיכה בהתחלה ואיך הוא פילס דרכו להרכב אח"כ") באמת צריך להדליק נורה אדומה אצל הקברניטים שלנו אם לא אצל הטאלנט…
אם אירופה תעלם לנו מהרדאר השבוע , וזה לא אבוד עדיין, אני לחלוטין בעד עוד עונת קידום צעירים ומכירת נכסים כל עוד איביץ הוא הקפטיין של הספינה הזו – בלומפילד המחודש יעשה כבר את השאר. אמן סלה

אריק האחר 13 באוגוסט 2019

טור נפלא מדויק ו..כואב .
תחלואי הכדורגל הישראלי בכללותו
דרך המשקפים של מכבי.
מכבי פתרה הרבה בעיות דרך הניהול
המצוין בשנים האחרונות .
יש דברים שלוקחים יותר זמן ואולי לא ניתנים לפתרון מוחלט .

צור שפי 13 באוגוסט 2019

פוסט מעולה. וכאוהד הסמרטוט האדום שמעבר לכביש (גם כן כביש) אוסיף שאחד, אוראל דגני (כן, ההוא מהדרבי) הרשה לעצמו לבקש שידרוג בשכרו בהתבסס על משחק אחד (!) בנבחרת (!!) בעונה איומה ונוראה שלו. אכן, כאן זה לא אירופה.

בנימין נתניהו מנהיג העם היהודי 14 באוגוסט 2019

רבותי, אני סבור שלאליפות ישראל הסגל הזה בהחלט מספיק.
אני ממש לא דואג: אצילי יככב, מיכה יהיה מלך הבישולים, עטר ושכטר יפרחו, כהרגלם בקודש הלבנט,
וגם בלקמן יתן כמה גולים ובישולים משמעותיים.
עדיין אנחנו גדולים על ליגת העל בכמה מידות.

yaron 14 באוגוסט 2019

השאלה היא אם זה יספיק לגוש חוסם ;-)

רועי מ 14 באוגוסט 2019

חיימון נפלא כתבת

S&M 18 באוגוסט 2019

איזו כתיבה נהדרת. שירה.
מכבי עלובה. היה מביך לראות. לא מבין מי הולך לראות כדורגל בארץ. לא נמאס לכם?

Comments closed