נדאל הפסיד לתים-פוד חירום בעולים לרשת

הפסד מפתיע של נדאל לתים בפודקאסט חירום

פודקאסט חירום של עולים לרשת בגלל הפסד של נדאל. שלום סיונוב וארז אלגזי על הפסד של המפתיע של נדאל ואיבוד מקום ראשון של הספרדי.

ובנוסף כל מי שלא מכיר -יש פורום מעולה על טניס ברמה מאוד גבוה –הנה הלינק 

לינק בסאונקלאוד 

 

רפאל נדאל הפסיד לדומיניק תים. לפני שנה זה היה כתבה ראשית בכל אתר ספורט (רציני) במעבר די קצר באתרי הספורט בארץ (שיודעים לפעמים להגזים) הפסד של נדאל  לא שבר את האינטרנט.

כנראה שאנחנו רואים את השחקן שלא מפחד מנדאל ומנצח אותו כבר שנה שנייה ברציפות על החימר. שנה שעברה זה היה ברומא. השנה במדריד וכל אוהדי נדאל באמת התקשו להאמין שהיום הם ראו את השחקן שניצח 50 מערכות ברציפות על החימר. לאורך כל הפודקאסט ארז אלגזי אמר שזה יותר משחק גרוע של נדאל מאשר ניצחון של תים. וזאת טענה שאני מאוד מתקשה לחיות איתה בשלום בעיקר בגלל משחק הנפל של תים מול רפא במונטה קרלו. הניצחון היום היה בעיקר בגלל תים שהצליח לשחק ע"פ תוכנית המשחק שלו. לא נשבר (כמו שקורה לכולם מול נדאל) ולמרות השבירה במצב של 5-5 שבר בחזרה ולקח את הסט הראשון .אבל ויש כאן אבל גדול. תים חייב להתחיל לזכות בתארים. אחרת כל הניצחונות שלו על נולה (ברולאן גארוס) על נדאל פעמיים על החימר (ברומא לפני שנה והשנה במדריד) לא שווים כלום.

 

האם הוא מסוגל? אני רוצה להאמין שכן… אין שום שחקן בסבב בין הצעירים שיכול להגיע לזוויות של תים. הבעיה תמיד האם מנטלית הוא מסוגל לזה…

ראיון בדה מארקר
קצת פלייאוף

16 Comments

D! פה ועכשיו 11 במאי 2018

אני רוצה להאמין שכן רק בגלל שהענף הזה צריך דם חדש ודחוף.
זה מרגש לראות את שני הותיקים הללו ממשיכים לשלוט בענף אבל זה די הורג אותו.

פרסלני 11 במאי 2018

האם מהכותרת לא נשמטו שתי מילים? – 'בשתי מערכות".

איציק 11 במאי 2018

לא ראיתי את המשחק אז קשה לי לשפוט האם תים ניצח או נדאל הפסיד. כנראה האמת היא לפי Amir A ואמיתי באיזה מקום באמצע.
בויקוח נדל או פדרר אני בצד של פדרר, ובכול זאת, מפריע לי שהשיטה מאפשרת לשחקן שלא משחק לעלות למקום ראשון בעולם. משהו פגום בזה לראות עיניי.
נ.ב.: היה נחמד אם בתחילת הפוסטקאסט, לאלו שלא עוקבים, המתדיינים יוצגו בשמם. נכון שכתוב בפוסט שדובר אחד הוא ארז אלגזי אך הדובר השני נשמע לי כמו יואל רזבוזוב, אך זה נראה לי מופרח.

יריב 11 במאי 2018

זה קורה כל הזמן, גם כשנדאל עלה למקום הראשון זה היה כשהוא לא שיחק. זו תולדה הכרחית של הציפייה ששחקנים יאבדו ניקוד בעקבות ביצועים חלשים – אם השחקן שמדורג ראשון יורד בדירוג, מישהו צריך להחליף אותו.

איציק 12 במאי 2018

אני יודע. מכיר את הסיבות. רק לא אוהב זאת. מישהו פעיל צריך לעלות לדעתי. לא אומר שיודע איך לעשות זאת, רק לא אוהב את הקיים.

ניר 12 במאי 2018

תמיד אפשר לנסות לשפר את השיטה, אבל השיטה מתבססת על שנה שלמה ומחייבת פעילות.
לקרוא לפדרר לא פעיל זה מאד לא מדוייק, הוא בורר את הטורנירים שלו בקפידה ובעקבות הצלחה אדירה בטורנירים שהוא משתתף בהם הוא יכול לעלות למקום הראשון גם מבלי לשחק בעונת החימר, מצד שני הוא לא משיג נקודות נוספות ולכן הוא חייב לשמור כמעט על כל הנקודות שלו מהשנה שעברה כדי להישאר למעלה, משמע שחקן שבאמת לא פעיל יאבד את הפסגה מהר מאד.

שחר ש 12 במאי 2018

גם באנ.בי.איי קבוצה שלא משחקת יכולה לשפר את המיקום שלה בלי לשחק, וזאת אם קבוצה עם אותו אחוז הצלחה מפסידה משחק. וזה קורה לא מעט. התמונה המלאה מתקבלת רק בסוף העונה הסדירה, וגם בטניס זה כך. ברוב הליגות המיקום בכל רגע נקבע לפי ניקוד מצטבר, כך שמי שלא משחק לא יכול לשפר את מיקומו בליגה.

איציק 12 במאי 2018

תשובה לשתי התגובות ביחד. זה לא דומה לאנ.בי.אי. שם קו הגמר זהה, 82 משחקים בטניס כמות ואיכות הטורנירים משתנה. להשוות שחקן של 8 טורנירים בשנה לזה של 20 וברמות שונות זה בעייתי. אם נדאל היה מתחרה כמעט אך ורק על חימר אז ההצלחות שלו ברולאן גארוס, רומא ומונטה קארלו מראות על עקביות מדהימה וכנראה שהיה שומר על רוב הנקודות. בצורה כזו כנראה היה 10 שנים ברציפות מספר אחת. טוב שלא עושה זאת.
אני חושב שפדרר עושה בשכל שבורר את הטורנירים בגילו וכך שומר על עצמו מפציעות ועייפות ושומר על חדוות משחק. אבל לעלות למקום ראשון בדרך זו, אני מקווה שגם הוא לא רוצה.

שחר ש 12 במאי 2018

בצורה זו הוא לא היה בשלישיה הראשונה כי בטניס המיקום בטבלה נובע בצבירת נקודות בכל טורניר ולא אחוזי הצלחה ממוצעים. מי שמשתתף רק בשלושה טורנירים בחימר (בדוגמא שנתת) היה מגיע ל 4000 נקודות בשנה במקרה הטוב (זכייה בגראנד סלאם נותנת 2000 נקודות וזכיה בטורניר מסבב המאסטרס 1000 נותנת 1000 נקודות). אז גם 100 אחוזי הצלחה במקרה הזה (ואתה יכול להוסיף עוד שתיים שלוש זכיות בטורנירי חימר של ATP 500 כי אין מספיק ATP1000 על חימר) לא יביאו אותו למקום הראשון, ובמקביל הוא מאפשר לטניסאים אחרים לצבור ניקוד בטורנירים שגם אם הוא לא זוכה בהם הוא כן מגיע לשלבים גבוהים. בקיצור, השיטה לא גרועה כמו שאתה מציג אותה.
אבל אכן יש משהו לא אינטאיטיבי בזה שמישהו לא משחק ומשפר את המיקום שלו בטבלה.

הפודקסיה 12 במאי 2018

הדובר הראשון זה שלום סיונוב המייסד של הפודקסיה

איציק 12 במאי 2018

תודה

רומן 12 במאי 2018

לא הבנתי מה מפריע לך? זה חשבון פשוט סופרים שנה אחורה. פדרר לא שיחק חימר גם שנה שעברה, ונדאל עם כל העונה המדהימה שלו על חימר, מסתבר ששמה שעבר שלו על חימר היתה אפילו יותר טובה.

אלכס דוקורסקי 12 במאי 2018

תים הוא שחקן מעולה על החימר, ולראיה שני חצאי הגמר שהגיע אליהם ברולאן גארוסים האחרונים (ובשניהם נוצח על ידי מי שזכו בטורניר).
מצטיין קצת פחות, באופן יחסי, על המשטחים האחרים (שם דווקא כמה מן השחקנים הצעירים יכולים לגבור עליו). בסך הכול כיף לראות אותו משחק. חובט עם גב היד ביד אחת וזז מצוין על המגרש.

צפיתי מעט במשחקים של נדאל בטורניר מונטה קארלו האחרון ובברצלונה. להערכתי, רק איזושהי פציעה שלו תמנע ממנו את הזכיה בפאריז. הוא נראה פשוט דומיננטי מדי עבור יריביו.

אנחנו כבר במחציתה של 2018 ועדיין ממתינים לזוכה הראשון במייג'ור שנולד בשנות התשעים. דימיטרוב, יליד 91, הצליח לזכות בטורניר סוף השנה בלונדון בשנה שעברה, כשניצח בגמר שחקן נוסף שנולד בשנות התשעים (דויד גופן המצוין, שהייתי שמח לראותו זוכה גם בגראנד סלאם). מדובר בטורניר ששני רק לסלאמים ביוקרתו, אבל אופיו מאוד שונה מארבעת המייג'ורס, כך שקשה מאוד לראות בכך איזשהו גורם מנבא.
על אף הפציעות והכושר הלא יציב (כתוצאה מהן) של כמה משחקני הצמרת כמו דג'וקוביץ', מארי וואוורינקה, מוכרח להודות כי לא חושב שנראה שחקנים שנולדו בניינטיז זוכים בסלאמים גם השנה.

גלעד בלום 13 במאי 2018

זה יפה שכותבים על טניס פה אבל צריך להבהיר כמה דברים לפני שכותבים ״הפסד מפתיע״, למשל שנאדאל ניצח 50 פעם רצוף עד לאותו הפסד מפתיע.

כלומר ההפסד די צפוי ובלתי נמנע מבחינה סטטיסטית, ובהחלט לא סיבה לפודקאסט חירום.

בגדול נאדאל בשתיים שלוש רמות מעל כולם על חימר כבר מעל עשור, וההפסד הזה הוא בסך הכל כדי לסיים רצף נצחונות אחד ולהתחיל חדש.

יכול להיות אפילו שהוא קיבל הוראה מטוני להוריד את הרגל מהגז כדי לשמור כוחות לישורת האחרונה לפני הטורניר בפאריז שהוא הרבה יותר חשוב ממדריד

איציק 13 במאי 2018

אני מסכים עם העובדה שהפסד היה חייב לבוא (אפילו באר-שבע הפסידה בבית), אבל קשה לי להאמין שדווקא ספרדי בספרד יוריד רגל מהגז גם אם הרעיון לשמור כוחות לצרפת. נראה לי שהוא היה שומר כוחות בטורניר אחר.

D! פה ועכשיו 13 במאי 2018

גלעד, מתי יהיו שחקנים חדשים, שיקחו את השליטה משני הזקנים, בענף הזה?

Comments closed