ביסליין -מתן גילור ובורוביץ' – כמה רחוק ילכו פורטלנד, הלייקרס, יוסטון, בוסטון ופילדלפיה?

ואלה רק כמה מהשאלות הבוערות שבלב הדיון שכלל גם את באטלר, לברון, קיירי, הארדן ולילארד

ה-NBA מתחילה לתפוס קצב וכך גם "בייסליין". השבוע ביחד עם מתן גילור ניתחנו את המצב של קליוולנד פוסט לברון, לייקרס עם לברון, יוסטון עם פתיחת עונה איומה, פורטלנד עם פתיחת עונה נהדרת, בוסטון עם כל הכוכבים הצעירים מתקשה, טורונטו מאוזנת, עמוקה ומרשימה וכמובן פילדלפיה שמעבירה לשורותיה כוכב, אולי אפילו כוכב על, אבל טיפוס די בעייתי בדמות ג'ימי באטלר.

 

נו האדל - כאוס ושעמום
תינוקת באזבי-40 -אחרי הפסד בדרבי לסיטי

One Comment

איציק 14 בנובמבר 2018

כמה דברים:
1. למסור הרבה אסיסטים לא מראה על קבוצתיות. רונן הסביר זאת בפודקסט הקודם. למסור הרבה אסיסטים אומר שהשחקן מחזיק המון בכדור ואין תנועה של הכדור, אחרים לא מרגישים את הכדור, והמחזיק בכדור בעצמו לא משתתף בתנועה של הקבוצה אלה הקבוצה נעה סביבו. לברון הוא בהחלט שחקן כזה. הוא רואה מגרש מעולה, אבל הוא לא חלק מהקבוצה אלה מנהל אותה מלמעלה, להבדיל מקי למשל. בגלל זה כשהוא לא על המגרש, הקבוצה שסביבו לא בדיוק יודעת מה לעשות. הדוגמא של לאב היא טובה. בקבוצתו הקודמת הוא היה קלע מעולה וריבאונדר מעולה, אך הוא גם היה יוצר לעצמו עם התמקמות מעולה מתחת לסל. בקבוצה של לברון הוא הפך לדי מסורס. הוא היה רק פינישר רוב הזמן בלי ניצול יכולות אחרות. אפשר לומר שזה מה שהיה נחוץ ממנו כשלברון בסביבה, ואפשר לומר שלא ניצלו טוב את יכולותיו. כל זה לא בא לומר שלברון שחקן רע, אך צריך להבין מה מקבלים מסביב כשלוקחים את לברון. אני מקווה שכשרונדו בסביבה, לברון יותר לפעמים על הכדור וייתן לרונדו לנהל. רונדו מבחינתי כישרון די לא ממוצה ומנהל משחק מעולה. ללברון יש כל-כך הרבה כישרון שהוא יוכל לתרום המון גם כשהוא לא מנהל. מצד שני, רונדו על המגרש מיותר אם הוא לא מנהל.
2. העסקה של פילי. נראה לי עסקה בסיכון גבוה. באטלר שחקן טוב מאד, אך הוא לא יוכל להיות בוס ליד אמביד. אמביד הוא הבוס ולא יקבל מרותו של אחר. בנוסף, העסקה מאד קיצרה את הרוטציה של שחקני איכות. בעייתי, ומאד בעייתי בפלאי-אוף או בזמן פציעה (ובשנים האחרונות לפילי יש נטייה לפציעות). הם יהיו חייבים להרחיב את הרוטציה ובמיוחד עם קלעים.
3. לא דיברתם על GS ושם הדברים יכולים להיות מעניינים. לא נראה לי שקאר הוא תעתוק של אוברדוביץ', קרי, אחד שמייצר מריבות, מתחים וירידת רמה במשך העונה כדי להגיע לפיק. מה שקורה בין גרין לדוראנט יכול להסתיים לא טוב אם לא יטפלו בזה מהר ונכון (אין לי מושג מה הנכון פה, אבל צריך). אם לא יסודר, יתכן והשנה אנחנו רואים את סיום ההגמוניה והתפרקות די מהירה של הקבוצה.

Comments closed