האירוע המרכזי

אליפות העולם בפוקר מגיעה לשלבים המכריעים. זמן טוב לבדוק מה קורה שם.

זטון1

בזמן שעונת המלפפונים נמצאת כבר בעיצומה, סופסוף יש לנו זמן להתעסק באירוע הבאמת מרכזי של הקיץ, שמתקיים כרגע בלאס ווגאס – The WSOP main event. מדובר בטורניר הפוקר הגדול והיוקרתי של השנה, בו כל הכוכבים מתרכזים בווגאס, ובסכום כניסה צנוע של עשרת אלפים דולר נרשמים לטורניר, שהמנצח בו זוכה לתואר אלוף העולם בפוקר.

ה"מיין איבנט" מהווה את שיאו של אירועי ה-WSOP, או בשמו המלא The Word series of Poker,האירוע השנתי שמרכז את טובי השחקנים בעולם, יחד עם אלפי חובבני פוקר שבאים לנסות את מזלם. המשתתפים לוקחים חלק במגוון אירועים של משחקי פוקר בסגנונות שונים. בטורניר האחרון והמשמעותי מכולם הסגנון הוא כמובן ה – No Limit Texas Holdem , שהפך לכל כך פופולארי בעולם בשנים האחרונות.
לאירוע המרכזי השנה נרשמו 6352 שחקנים, כאשר 648 מהם יזכו בפרסים, שגודלם הולך וגדל, עד סכום הזכייה של אלוף העולם, 8,359,531$. כדי לזכות בכתר, או ליתר דיוק בצמיד האליפות, האלוף יצטרך לצלוח שבעה ימים של משחק רצוף עד להגעת הטורניר לתשעת השחקנים האחרונים – השולחן האחרון (The final table). כשיגיעו השחקנים ברי המזל ( או בעיקר היכולת, על זה קיים עוד וויכוח ארוך שנים) לישורת האחרונה הם יצאו להפסקה של כארבעה חודשים, עד תחילת האירוע הגדול והמכריע, שמתחיל רק בחודש בנובמבר, ועל כן נקראים חבורת הסיום ”The November nine" .

לאחר ההקדמה הקצרה בואו נבחן מה היה לנו עד עכשיו בטורניר, כשאנחנו נמצאים עם סיומו של היום החמישי.

האלוף היוצא
אלוף העולם היוצא, שזכה בצמיד ב-2012 זהו גרג מרסון. מרסון הוא טיפוס מאד מעניין בעל סיפור חיים מרתק. מאדם שהיה מכור לסמים קשים והגיע על סף מוות, סיפור הסינדרלה הפך למושלם באליפות של השנה שעברה, כאשר מרסון חגג זכיה מדהימה. הוא עשה זאת תוך הפגנת אגרסיביות, קריאה מצוינת של יריביו וכמובן, אי אפשר בלי קצת מזל. אנקדוטה מעניינת לגבי הזכייה ההיא, היתה העובדה שבשלב מסוים, כשנשארו עוד כ-150 שחקנים, מרסון היה עם 50 אלף צ'יפים, כשהביג בליינד עמד על 20 אלף – מה שאומר שהוא שיחק עם שניים וחצי ביג בליינדס, מצב ששקול אולי לפיגור 2:0 במערכות ו-5:0 במערכה השלישית בטניס. ועל זה נאמר "all you need is a chip and a chair".
חלומו של מרסון, להשלים בק-טו בק לראשונה מאז שנת 1988, אז עשה זאת ג'וני צ'אן נגדע הבוקר כאשר הוא הודח במקום ה-167. בכך הוא הוא נמנע מהצטרפות לחבורה המכובדת של צ'אן, דוייל ברנסון, ג'וני מוס וסטו אונגר שהשיגו את ההישג האדיר הזה בעבר.

Merson1

שחקנים מרכזיים

כמו שאמרנו, מצעד שחקני הצמרת שמגיעים לאירוע הוא בדרך כלל מאד מרשים אך רק לעיתים נדירות אנחנו זוכים לראות את אחד המקצוענים מגיע לפיינל טייבל. הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, ונדון בהם בפוסטים הבאים, אך לדעתי אינן מחזקות את הטענה שפוקר הוא פחות משחק של כשרון ויותר של מזל, נושא מעניין לכשעצמו.
בואו ונסקור מספר שחקנים מרכזיים באירוע השנה:

דוייל ברנסון – אולי השחקן הכי מזוהה עם המשחק, האיש ש"שם את הפוקר על המפה", היום כבר בן 80. ברונסון שקל שלא להשתתף באירוע השנה אבל בסופו של דבר האגדה שוכנע להשתתף, והשיג הישג יפה כשסיים לראשונה מאז 2004 בפרסים, מקום 409, כשהוא גורף קצת מעל 28,000 דולר. זהו כמובן "בוטנים" בשביל טקסס דולי אבל עדיין מראה שלא נס לחו.

פיל אייבי – אולי מי שנחשב כיום לשחקן הפוקר המגוון והחזק בעולם חזר מתקופה קצרה של "חרם" על ה- WSOP ונתקל בחוסר מזל לא נעים. על אף כישוריו המדהימים היו אלו שתי ידיים מרכזיות שהכריעו את הכף. ביד הראשונה אייבי החזיק בזוגיים, שישיות ושמיניות אחרי הפלופ, מול זוג ג'קס (נסיכים) בלבד שהחזיק יריבו. בקלף האחרון, הריבר, אחרי שכל הכסף כבר נכנס לקופה, נסיך נוסף נפתח וסידר ליריבו שלישיה עם הרבה מזל (או חוסר מזל משווע, תלוי באיזה צד אתם). היד השנייה הייתה אולי כואבת עוד יותר. אייבי שהחזיק בידו זוג 3, קיבל פלופ חלומי של 3, 10 A. שלשיית 3 במצב כזה נראית כמו חלום, אך מה מרה הייתה אכזבתו של אייבי לגלות כי יריבו מחזיק בידו זוג 10 מה שמסדר לו שלישיה גבוהה יותר. זה מה שנקרא cooler. סיטואציה בה למישהו יש יד חזקה שבעצם, כמה מקצוען שלא יהיה, לא יוכל לברוח מלהפסיד את כל הצ'יפים שלו, ליריב בעל היד החזקה יותר. בזאת תם ה-"מיין איבנט" עבור אייבי המאוכזב.

אנט אוברסטד – וכמובן, לא נשכח את נציגת המין החזק. אנט, שיחד עם ונסה סלבסט הן כנראה השחקניות הכי טובות כיום בעולם היתה חזקה לאורך ארבעת הימים הראשונים, אך לא צלחה את היום החמישי, כאשר הודחה במקום ה-89. אנט הידועה כשחקנית אגרסיבית שלא מפחדת מסביבת גברים עוינת כבר רשמה לעצמה הישג אדיר כשהיתה לאלופת אירופה הצעירה אי פעם בשנת 2007, בעודה רק בת 19. האם אנט תצליח להיות האישה הראשונה שזוכה באליפות העולם בפוקר? נצטרך לחכות בסבלנות לפחות עוד שנה.

שמות גדולים נוספים שהשתתפו באירוע ולא השאירו חותם רציני הם בין השאר פיל הלמיוט, דניאל נגראנו (שהצליח מאד השנה באירועים האחרים ב-WSOP) וליב בורי היפהפייה והמוכשרת כאחד. יחד איתם השתתפו גם לא מעט ידוענים אחרים שאינן מתחום הפוקר. השמות הבולטים ביניהם היו השחקנים ריי רומנו, ג'ייסון אלכסנדר (קונסטנזה) ופול פירס, שחקנה של הסלטיקס, אה, סליחה, של הברוקלין נטס (קשה להתרגל…).

ומי בכל זאת עדיין איתנו?

עם סיומו של היום החמישי, כשנשארו עוד 68 שחקנים המוביל (צ'יפ לידר) הוא סאמי רוסטום, עם קצת מעל שבעה מיליון צ'יפים. ברשימה נותרו עוד לא מעט שחקנים מוכרים כשהבולטים ביניהם הם יבגני טימושנקו (11), ג'ייסי טראן (28), כרלוס מורטנסטן (34) וסטיבן ג'י (54), שהיה מחבורת השולחן האחרון בשנה שעברה וסיים במקום התשיעי.

ואיך אפשר בלי, נקודת מבט ישראלית

הנציג הבכיר שלנו כרגע באירוע המרכזי הוא אמיר להבות. ללהבות יש באמתחתו כבר מספר "ריצות" יפות בשנים קודמות בטורנירים שונים ב-WSOP, כשהגדולה שבהן היא זכייתו בשנת 2011 באליפות ה"פוט לימיט פוקר". ללהבות סיפור חיים מעניין במהלכו עזב קריירת הייטק לטובת משחק פוקר במשרה מלאה. הוא משחק באתר האינטרנט פוקר סטארס תחת הכינוי AmirSF ובעליו של אתר האינטרנט Pokerwit. להבות ממקומם כרגע במקום ה-36. אם יצליח לשמור על מקומו ולהגיע עד ה"פיינל טייבל" נוכל בהחלט לקרוא להישג "גאווה לאומית".
בנוסף ללהבות, ישראלי נוסף שהצליח להגיע עמוק הוא גד מורגנסטרן. מורגנסטרן עף במקום ה-116, כשהוא גורף כמעט 51,000 דולר לכיסו.

עד כאן עם סקירה ראשונית וכללית של האירוע המרתק הזה שמתקיים כרגע בלאס ווגאס. בפעם הבאה נצלול קצת יותר לידיים מעניינות ששוחקו ועדכונים מהשלבים המכריעים של האירוע. אז עד הפעם הבאה, “May your cards be live and your pots be monsters”.

ליגת שוקי ההון - מערך הכוחות המשתנה
"הכל שבור" - סוף המסע של טייסון גיי

31 Comments

רונן 14 ביולי 2013

גד כבר הראה השנה ביצועים מרשימים ביותר בפוקרסטארס
הוא משחק תחת השם GADMO
הישג השיא כולל זכיה על סך רבע מיליון דולר:
http://www.pokerstarsblog.com/tcoop/2013/tcoop-2013-first-place-for-frma1103-in-e-126417.html

ראיון איתו מה WSOP ניתן לראות כאן:

http://www.bluff.com/news/israeli-gad-morgenstern-takes-shot-now-among-chip-leaders-day-5-46766/

עמית זילברבוש 14 ביולי 2013

מעולה! תודה על התוספות המעניינות.

udi 14 ביולי 2013

תודה שיימס. סוף סוף יש מישהו שכותב על פוקר בעברית. (פעם היה פה בלוג של מישהו. אבל הוא כבר מזמן לא כותב)
תיקון קטן – גרג מורסון סיים במקום ה- 150 ולא 167 כמו שכתבת.
ועוד משהו שמעניין לדעת, כרלוס מורטנסטן הוא היחיד מבין אלה שנשארו שיש לו את צמיד המיין איבנט (זכה ב- 2001) ויש לו סיכוי כאשר הוא יושב עם קצת מעל הממוצע של בליינדים.
מה גם שהיום הרבה יותר קשה לזכות ממה שהיה פעם שדויל וג'וני צאן זכו כי יש פי מיליון משתתפים.

עמית זילברבוש 14 ביולי 2013

אתה בטוח לגבי מרסון? איפה אתה בודק? כי לפי האתר הרשמי של התחרות מצוין מקום 167.
http://www.wsop.com/tournaments/results.asp?grid=968&tid=12861

udi 14 ביולי 2013

כנראה שטעיתי :)

udi 14 ביולי 2013

ועוד משהו קטן- ישראלי אחד(לשעבר) שזכה השנה כבר בצמיד wsop ב- 2-7 Triple Draw Lowball.
אלי אלעזרא-
https://www.youtube.com/watch?v=Q2v6BTk1LsI&list=PLBsTapmWm2fDI6-ARpLvn_ecYnC76ewBH

din 14 ביולי 2013

תודה רבה על הסיקור מעניין מאוד , קצת כואב על אייבי שללא ספק השחקן הטוב בעולם וסובל מחוסר מזל תמידי ב main event למעט 2009 נדמה לי אז הגיא לשולחן הגמר כשורט סטאק וסיים 9.

udi 14 ביולי 2013

אייבי שחקן קאש מצוין. טורנירים יש טובים ממנו לפי דעתי.

עמית זילברבוש 14 ביולי 2013

בכייף :)
לגבי אייבי, ב-2009 הוא אכן הגיע לשולחן הגמר אבל גם שם הוא זכה למנת חוסר מזל לא קטנה כשהודח במקום השביעי עם יד של מעל 70%, אול אין פר-פלופ עם אס קינג מול אס מלכה.

שמואלי 14 ביולי 2013

מעניין מאוד.. תודה!

Dani 14 ביולי 2013

תודה. ללא ספק האכסניה הזו דורשת בלוג פוקר קבוע.

צור שפי 14 ביולי 2013

למה ביבי לא מתקשר לישראלים שעושים תוצאה יפה? הרי גם הוא מהמר (על עתידנו…)

Mondy 14 ביולי 2013

כתבה מצויינת ומעניינת.
רצוי להוסיף קישורים לצפיה אם יש כאלה.
חבל מאד שהחוק והשלטון לא מאפשרים לשחקנים בארץ לשחק באופן גלוי מבוקר וחוקי בארץ כמו בווגס ובעוד מקומות בעולם.
הכל עקום כאן בארץ. נותנים פרס לפושעים שמארגנים משחקים בארצות מזרח אירופה, והמון אנשים טסים, במקום שהמדינה הייתה מאפשרת קיום חוקי של המשחקים ונהנת מהכנסות ממיסים כמו אנגליה גרמניה אוסטריה והרבה מדינות בארה"ב.
איפה ההיגיון והשכל!

רמי מורנל 15 ביולי 2013

לגביי אייבי,אכן חוסר מזל,מה גם שהבחור שהעיף אותו עשה סלואו-פלאי עם הסט שלו . גם ב2009 הוא הפסיד פליפ לג'ו קאדה שהיה אז שורט סטאק.אבל טוב,קאדה רץ באותו שולחן טוב יותר מיוסאין בולט ,אז אין מה לעשות :)

מונדי,אני מסכים איתך בגדול , אבל דווקא בארץ ניתן לשחק כרגע ללא בעיות מיוחדות(רק להפקיד כסף יש בעיה) ולעומת זאת בארה"ב כבר שנתיים-מאז הבלאק פריידאי- שאי אפשר לשחק פוקר על כסף באינטרנט ,וכעת אני (שגר בארה"ב) נאלץ לשחק רק בחופשות מחוץ לאדמת ארה"ב , דבר מקומם ביותר .

בלינדר 15 ביולי 2013

בניו ג'רזי תוך שנה יהיה אפשר כנראה לשחק באינטרנט על כסף אמיתי אבל כמו שזה נראה כרגע זה יהיה רק באתרים יחודיים ולא בפול טילט או פוקרסטארס

כסיפוביץ 15 ביולי 2013

אחלה כתבה! תודה

רמי מורנל 15 ביולי 2013

כן , גם בנבדה יהיה אפשר ,אבל האתרים הייחודיים האלו זה לא זה למי שהתרגל לפוקרסטארס(כמוני ) ,שמושך אליו בכל רגע נתון בין 50-100 אלף שחקנים ועל בסיס יומיומי יש עשרות טורנירים עסיסיים ואפשרות לרווחים יפים פי כמה וכמה .

shadow 15 ביולי 2013

פוקר זה משחק של 100 אחוז מזל.
מי שלא מבין את זה משלה את עצמו ואת האנשים שהוא מנסה לשכנע.

אני מוכן להסביר את זה לכל מי שרוצה.

אגב בלי שום קשר הוא אכן הרבה יותר כיפי מרוב משחקי המזל בגלל האשליה שיש לך שליטה על הנעשה כמו גם העובדה שאתה משחק נגד שחקנים ולא נגד הבית.

רונן 15 ביולי 2013

דרך אגב, נשארו כעת 32 איש מה שאומר שאמיר להבות הישראלי כבר הבטיח לעצמו קרוב לרבע מיליון דולר
אני בטוח אבל שהוא בונה על פרס גדול יותר
כרגע הוא מדובר 13 מתוך 32 עם מספר שעות לסיום היום השישי
האם יש סיכוי לראות אותו חוזר בנובמבר לתשיעיית הגמר?

רמי מורנל 15 ביולי 2013

סיכוי הגיוני בהחלט =9 מ27 .נראה מה יהיה מחר …(במידה וישרוד את השעה האחרונה של היום,כמובן )

shadow ,אלמנט ה'מזל' הוא חלק בלתי נפרד מהפוקר במשחק נתון ,בעיקר כשהשחקנים הם ברמה דומה . אבל זהו משחק של פסיכולוגיה,טקטיקה והסתברויות , ולאורך זמן הסטטיסטיקה מתיישרת . בטורנירים , יש הרבה אלמנט של מזל ,אבל שוב לאורך זמן שחקן טוב יהיה רווחי לאורך טורנירים רבים , ואילו שחקן לא טוב שזכה במזל,אם ימשיך לשחק פשוט יתרום את כל כספו חזרה . לעומת זאת , במשחקי קאש ,כשאין את הקטע של עליית בליינדים והדחה מהטורניר , וכל יד היא בפניי עצמה , אמנם עדיין יש אלמנט של מזל כלשהו , אבל לשחקנים יש הרבה שליטה על גורלם ,בטח שלאורך זמן , ולא סתם ישנם רבים שמתפרנסים ממשחק הקאש על בסיס שבועי וחודשי . אני מזמין אותך לשולחנות 2/5 ו5/10 בוגאס , ולאחר מכן תאמר לי שוב שזה משחק של מזל ולא של מיומנות . איך אמר פעם ג'ורדן:"ככל שאני עובד קשה יותר כך אני נהייה יותר מזליסט " .

shadow 15 ביולי 2013

זו בדיוק הנקודה. כשג'ורדן עבד קשה היכולות שלו אכן השתפרו.

בפוקר אין לך שום יכולות לעבוד ולשפר את היכולות שלך.

מרגע שכולם יודעים את הכללים זה הכל מזל.

הייתי מספר פעמים לא מבוטל בווגאס וזה שיש טמבלים שיושבים על השולחן ונותנים את כספם לא משנה את העובדה שזה משחק של מזל.

גם ב"אס זוכה קינג בוכה" שמשחקים ברחוב יש טמבלים שנותנים שם את כספם כי הם חושבים שיש להם יכולת לזהות איפה הקלף (למרות זו רמאות מוחלטת).

כשאתה בא לשפוט האם זה משחק מזל, לעובדה שיש אנשים שעושים מזה כסף אין שום קשר.

עמית זילברבוש 15 ביולי 2013

Shadow,
הדיון שאתה מעלה כאן הוא דיון ארוך שנים שאת הצד שלי בדיון קל להבין – אני חושב שפוקר הוא תחום שעיקרו יכולת אך מושפע גם רבות מאלמנט של מזל.
בכל מקרה, גם בדיונים בהם מעורבים אנשים שחולקים על כך ואומרים שבסופו של דבר המזל הוא הגורם העיקרי – קשה למצוא דעה קיצונית כל כך כמו שלך שגורסת שבפוקר, "מרגע שכולם יודעים את הכללים זה הכל מזל." אני חושב שאמירה כזו מדגישה עד כמה יש מקום לניתוח והסברים בנושא כי אני מרגיש שזו אמירה רחוקה מאד מהמציאות.
רק כמה נקודות למחשבה שאני מקווה שאוכל להרחיב עליהם בפוסטים הבאים:
-מתמטיקה – תחשוב כמה סיטואציות ישנן, בהם עלייך להבין את ההסתברות (הכוללת חישובי הסתברויות מותנות שונות לפי ניתחו המצב) כדי להחליט האם משתלם להכניס כסף נוסף לקופה או לוותר עלייה.
– הבנת אנשים – יכול הקליטה, יכולת היותך להיות מכונה לומדת ולהבין את הדפוסים השונים של אנשים שונים שיושבים איתך בשולחן. לדוגמא, מה אומר סכום ההימור שלהם, מה אומר האופן בו ביצעו אותו- כ"כ הרבה אלמנטים פסיכולוגיים שניתן ללמוד (וגם כאלה שהם כשרון טבעי) הקשורים בפוקר.
אלו הן רק דוגמאות על קצה קצהו של המזלג. על כל נושא ניתן להרחיב ספרים שלמים (ויש כאלה כמובן). בכל מקרה, אני חושב שכדאי להיות קצת פחות נחרץ לגבי הקביעה למעלה, "פוקר זה משחק של 100 אחוז מזל."

spurstopboy 15 ביולי 2013

shadow
you are out of your element

עמית זילברבוש 15 ביולי 2013

:)

Zak 15 ביולי 2013

אני חייב לציין עמית שהכתבה שלך הותירה אותי ברגשות מעורבים.

מצד אחד אני בהחלט שמח לקרוא עוד טור על פוקר. מדובר בהחלט על משחק מרתק ועתיר רבדים שזוכה למרבה הצער לסטיגמה שלילית. כל מאמר שעוזר לנפץ את הסטיגמה הזאת הוא מבורך בעיניי.

מצד שני, הנסיון להצביע על שחקנים מרכזיים (והאמת, גם על טורנירים מרכזיים) הוא מיותר ואף מזיק. כאשר אתה מצביע על פיל אייבי ואנט אוברסטד כשחקנים החזקים בעולם נדמה שאתה הופך אותם למינימום פדרר או סרינה. לא פעם יוצא לי לדבר עם אנשים אינטילגנטיים אבל חסרי כל הבנה בפוקר, וזה בדיוק סוג הטיעונים שהם משתמשים בו נגד המשחק – משהו בסגנון של 'אם פוקר הוא משחק שמבוסס על יכולות ולא על מזל, איך זה שהשחקנים המובילים בעולם לא מצליחים לזכות בטורנירים החשובים ביותר? הרי בטניס לא תוכל לראות חובבן זוכה בוימבלדון לפני פדרר או נדאל'

אייבי הוא כמובן שחקן מצוין ותמיד מרתק לראות אותו משחק. אבל האמת היא שיש מאות אם לא אלפי שחקני פוקר בעולם שטובים ומעניינים לא פחות ממנו.להסתכל על פוקר בגישה של 'שחקנים מרכזיים' זה לפספס את המהות של המשחק בכלל ושל טורניר המיין איבנט בפרט, ולדעתי חבל.

עמית זילברבוש 15 ביולי 2013

זאק,
ראשית תודה על התגובה.
אפתח בלציין שמטרת הפוסט היתה יותר סקירה כללית של הטורניר ומעין הקדמה. בטח שלא להכנס לסוגיות העמוקות הקשורות בוויכוח על פוקר שאת חלקן כבר ניתן לראות כאן בחלק מהתגובות. הרבה מהן אגב, מראות באמת על חוסר הבנה בסיסית שיהיה לי קל להפריך, כמו הטענה למעלה של "shadow", שבפוקר אין יכולות, ואין מה לפתח ברגע שכולם יודעים את החוקים. לדעתי, כמעט שלא ניתן להגיד אמירה רחוקה יותר מהאמת.
מצד אחד אני מרגיש שכל כך הרבה כבר נאמר בנושא, ושאת המשוכנעים לא ניתן לשכנע.
עדיין, היות שאני בטוח שפוקר הוא יותר משחק של יכולת מאשר של מזל, אני חושב שאעשה נסיון בעתיד הקרוב להכנס לסוגיה הזאת ולנתח אותה בעצמי. כמו שאמרתי, זו לא היתה המטרה הפעם.
בהמשך למשפט הזה, אתה יכול להבין אם כך למה ציינתי את "השחקנים המרכזיים" – כיוון שאני עוקב אחריהם ומעריך מאד את היכולות שלהם, חושב שהם אכן "מרכזיים" ושווים מעקב מיוחד – כמו שבטורניר ווימבלדון פדרדר נולה וחבריהם בצמרת שווים מעקב מיוחד.
אני מסכים איתך שחלק מהיופי בטורניר ה"מיין איבנט" הוא גם עלייתם לגדולה של אנשים שלפני כן לא ידענו על קיומם – אתה לגמרי מתפרץ לדלת פתוחה, גם על זה חשבתי לכתוב בעתיד הקרוב – מה לעשות שהזמן מוגבל והעבודה מרובה :)
בכל מקרה, על אף שאני מסכים איתך שהם שווים מעקב, אני לא מסכים שלהתסכל על השחקנים הטובים ביותר, לנסות להבין מה הופך אותם לכאלה – זהו פספוס של מהות הטורניר. וזאת על אף שהרבה פעמים הם לא מגיעים עמוק ב"מיין איבנט" (וכמו שציינתי, לדעתי, אין בזאת תימוכין לעובדה שפוקר הוא משחק שעיקרו מזל – גם טענה זאת יש להסביר בפירוט שכרגע היריעה קצרה לו).
כמו שניתן לראות, המשחק היצרי הזה מעלה הרבה סוגיות מעניינות, ויש הרבה על מה לדבר. אני מקווה שאצליח לכסות חלק מהם בפוסטים קרובים. עד אז, מקווה שקצת ערפלתי את הרגשות המעורבים :)

אייל הצפון 15 ביולי 2013

ברמות מסוימות פוקר זה משחק של יכולת. יכולת לחשב סוכויים, יכולת לזכור אילו קלפים נשארו, יכולת לקרוא את היריבים. אלו שמתפרנסים מפוקר יודעים שבגלל היכולות שלהם לאורך זמן הן ירוויחו אם הם משחקים נגד שחקנים שהיכולות שלהם פחותות. לעומת זאת בטורניר אלימינציה יחיד לעיתים רחוקות מנצח מי שמשחק לפי הסטטיסטיקה. לכן הסיכוי שאלוף השנה הקודמת יעוף כבר בסיבוב הראשון גדול מהסיכוי שאחד מהמועמדים לנצח את הטור דה פראנס ימצא את עצמו אחרי שלושה ימים בפיגור של 30 דקות במצטבר. בשביל שחקנים שאינם מקצוענים (=מתפרנסים מפוקר), הטורניר הזה הוא כמו שלב בטור שבעזרת טקטיקה שונה מזו של הרוב, והרבה מזל הם יכולים לזכות בשלב. במובן זה פוקר הוא משחק מזל בדיוק כמו שהשקעה בבורסה היא עניין של מזל, 90% מהאנשים מפסידים אבל משתתפים כדי ללכת על המכה הגדולה, ויש אנשים שבעזרת ידע ויכולת לא ירשמו רווחים גדולים מדי אבל בסופו של דבר תהיה להם פרנסה.

shadow 15 ביולי 2013

לעמית זילברבוש

אם אתה באמת רוצה להיכנס לפן המתמטי אני מוכן בשמחה להסביר מדוע המשחק הזה הוא רק מזל.

תעדכן אותי אם זה אכן מעניין אותך

עמית זילברבוש 16 ביולי 2013

אני אשמח מאד להכנס לפן המתמטי, ולנסות להבין את הנקודה שלך.
אני אכתוב על זה בפוסט הקרוב שלי ואתה מוזמן לכתוב שם את תגובתך והסברים.
תודה.

רמי מורנל 16 ביולי 2013

אמיר להבות אגב נראה בדרכו הבטוחה לפיינל טייבל ולפרס מכובד מאוד בנובמבר. ראשון/שני בציפים ב12 האחרונים .

שי 16 ביולי 2013

לא הזכרת שגם ג'רארד פיקה נכנס השנה למיין איבנט. הוא לא הרשים במיוחד, אגב.

Comments closed