כספי ואני*

כשמפשלים צריך לקחת אחריות. ואני, למדתי לקחת אחריות מהטובים ביותר

caspi3

אין ספק שהתחושה היא תחושה קשה. אין יותר מדי מה להגיד. לא הימרתי טוב בסקירה שלי, וזאת עובדה. ברור שכאחד מחברי הנבחרת, מצופה ממני לקחת אחריות, וברור שהאחריות היא בראש ובראשונה עלי.

(לגירסא המקורית של כספי – כאן, מ-1:28).

מאד מאד רציתי, אבל דברים פשוט לא התחברו. אני מנסה מחוץ לקשת ומנחש שאליהו, אולי דווקא אחרי עונה גרועה, כשהוא רוצה להוכיח לכולם, יתן אליפות גדולה – ומקבל איירבול מהעונשין והחטאות ליי-אפס במתפרצות.
אני חודר לצבע, ומקווה שאוחיון, אחרי שנרגע מסיפור קובאן יעלה בראש שקט ויוביל את הנבחרת – ורואה אנמיות ומשחקים של 0 נקודות.

כמובן ששמעתי את הביקורות. שאני אופטימי מדי, שאין לי מושג על הלפרין, שגרין כבר שבור, שהמאמן פחדן ועשה בחירות גרועות. אבל מי שלא יודע להתמודד עם הביקורת הוא לא בתחום הנכון. במיוחד לאור הביצועים שראינו.

לשאול על המצב החברתי זה לא פייר. אמנם גרייזס רייכמן וגיל אמרו לי שאני אופטימי מדי ורמזו לי שאני לא בכיוון, אבל המצב החברתי מצוין, ואנחנו לא נוציא כביסה מלוכלכת החוצה (אמן גם הפטריוטס וגם הג'איינטס מסיימות את העונה מוקדם השנה…).

ואני לא עושה סיכומים, יש לנו עוד כמה משחקים באליפות הזאת, ונעשה את המיטב להראות בהם יותר טוב. אבל אני עוד צעיר, תמיד שיקראו לי לנבחרת אני אתייצב, ולכן יש עוד הרבה אליפויות לפני, ואני בטוח שנעשה את הכל, כדי שלהבא יהיה יותר טוב. אם זה אומר להמר שאזרביג'אן ינצחו אותנו בכדורסל אז זה מה שנעשה. נפיק לקחים.

זאת האליפות הראשונה שלי, למדתי הרבה דברים על עצמי, ואני בטוח שההתנסות הזאת תקדם אותי. למדתי למשל שאין "הוקוס פוקוס". מה שרואים בהכנה הוא מה שיש. וזה בדיוק, מה שהיה. התקפה שבלונית, שחקנים רחוקים מהכושר הרגיל שלהם וחוסר בעל בית בסוף משחקים צמודים.
עוד למדתי שלראות משחק של הנבחרת בערב החג זה לא כדאי. חבל על המצב רוח.

אבל בעיקר בעיקר למדתי, שכשמדובר בנבחרת ישראל – לעולם לא כדאי לחרוג ממנהגי. עדיף להשאר פאסימי. אחרת סתם חבל על הלב השבור.

*אחרי כמה ימים מאד מדכאים, אין ברירה אלא להתנחם בהומור. אני ניסיתי ללמוד מהטובים ביותר איך לקחת אחריות. שנדע ימי נבחרות טובים יותר.

הבפאלו בילס כווייל אי קויוטי
בין רומו לאיליי - דברים שלמדנו בשבוע אחד

41 Comments

בני תבורי 10 בספטמבר 2013

מוצא חן בעיני מאוד לראות כותב צעיר שמודע לזגר ואוואנס…פרט לכך אני חושב שכספי קרבן לציפיות מוגזמות ומופרכות. הוא אכן ב NBA אבל גם לג'רדן היה את בארקלי, מג'יק, בירד ועוד כמה "נמלים עמלניות" סביבו בדרים טים.
אני לא מסנגר על כספי רק חושב שיש לכישלון הזה עוד כמה אבות ובראשם צוות האימון ומי שמינה אותו.

c web 10 בספטמבר 2013

הכשלון הוא שאנחנו חושבים שכספי יכול להיות על תקן הכוכב(או על תקן ג'ורדן באנלוגיה שלך)
זה לא נכון
במכבי ת"א הוא היה שחקן משלים ואפילו אם הוא היה הישראלי הבכיר(והוא לא היה) במכבי זה עדיין אומר שאתה אחרי 3-4 זרים
בסקרמנטו הוא היה השחקן השישי או במקרה הטוב החמישי בחשיבות, בקבלת הכדור ובהחלטות.
הוא מעולם לא היה הכוכב של אף הקבוצה. בעקבות ההצלחה ב NBA זה הרגיש כאילו הוא הופך להיות הכוכב של הנבחרת אבל לקריירה האישית שלו יש השפעה ישירה על הקריירה שלו בנבחרת.
הוא כמעט לא שיחק בשנתיים האחרונות וככה זה נראה גם בנבחרת.

עמית זילברבוש 10 בספטמבר 2013

אני מסכים לגמרי, ולרגע לא טוען שהאשמה היא כולה על כספי.
למעשה אני חושב שהוא באמת ניסה בכל כוחו וזה פשוט לא הלך.
בנוסף, היינו (הייתי) צריך להיות יותר מפוכח ולהבין ששחקן שמתייבש כבר שנתיים על הספסל, לא יכול להגיע בכושר טוב.

בשורה התחתונה, הכוונה של הפוסט הזה הייתה הרבה פחות לבקר את כספי, והרבה יותר לנסות לצחוק קצת על הסיטואציה, וגם קצת לבקר את עצמי :)

שפוי 10 בספטמבר 2013

מישהו יכול להסביר לי על מה המהומה? קודם כל עלינו ליורבסקט זה כבר לא רע. תשאלו את לוזון. דבר שני הפסדנו לנבחרות חזקות באירופה.
לא מהטופ אולי אבל חזקות לפחות כמו ישראל. מי שאומר שלא היה מלחמה לא ראה את המשחק. היה מלחמה אבל אבל כנראה יותר מידי כי שיחקנו עם לחץ . שום דבר לא הלך הכול היה קשה . אבל פרופורציות לא קרה אסון גם אם היינו עולים שלב היינו מובסים ע"י נבחרת חזקה כלשהי

מתי 10 בספטמבר 2013

אבל אנחנו הולכים רק אחורה. בשנות ה-70 הנבחרת הייתה רגילה למקומות 5-7 והייתה גם מדלית כסף. אחר כך הפסקנו להגיע לשמונה הגדולות. אחר כך התחלנו לקרטע כבר במוקדמות. עכשיו הודחנו בשלב הראשון של טורניר עם 24 נבחרות. מה הלאה?

יריב 10 בספטמבר 2013

העפלה לשלב השני (12 נבחרות) בטורניר של 24 קשה יותר מהעפלה לשלב השני (עדיין 12 נבחרות) בטורניר של 16.

ירושלמי 10 בספטמבר 2013

תיאורטית אתה חודק.
מעשית, בטורניר הזה סידרו לנו את אחת ההגרלות הקלות בהסטוריה.
כך שגם לעלות במאזן של שני נצחונות ושלושה הפסדים זוהי נחמת עניים וחצי כישלון ואפילו את זה לא השגנו.

MOBY 10 בספטמבר 2013

שפוי
כי לא מיצינו את היכולות של השחקן והנבחרת הישראלית. כי הכתובת היתה על הקיר וסירבנו לראותה. כי אנחנו יותר טובים מהבריטים והגרמנים והבלגים בסגלים הללו (הגרמנים עם נוביצקי זה סיפור אחר).

כי מה שהיה שם לא קשור לכדורסל.
אם למה שהיה שם אתה קורה מלחמה אני מזמין אותך לפארק להתבונן במרפקים מתעופפים. סל קל אין.

ירושלמי 10 בספטמבר 2013

מחזק.
גם כשיוצאים למלחמה צריך לבוא עם טקטיקה.

S&M 10 בספטמבר 2013

יש בוואלה כתבת סיכום סטטיסטית. ומשם למדתי שהאליפות הזו היא השלישית ברציפות שישראל לא עולה לשלב הבא, ושמאזן המשחקים שלה שלילי (ברמה של נצחון כל שלושה/ארבעה משחקים).

גם בלי הסטטיסטיקה היבשה, תחושת הבטן היא שרמת הכדורסל בישראל פוחתת. בנוסף, כבר אין די יהודים אמריקאים טובים כמו פעם, הליך הגיור המהיר וההתאזרחות נחסם בישראל ואח"כ גם באירופה, עד כדי כך שגם אם תביא יהודים מארה"ב (ולא זרים כמו טיוס), בנבחרת הם נחשבים זרים ויכול לשחק רק אחד מהם.

כל הישגי העבר נשענו על אמריקאים.

לכן לא ברור לי מאיפה נולדו הציפיות האלה, ומדוע אנשים חשים אכזבה מכישלון שהיה צפוי מראש.

ובכל זאת, כספי איכזב רק בגלל הכותרת "שחקן נבא". בינינו, הוא לא באמת שחקן נבא לגיטימי, כך שגם כאן אין סיבה מוצדקת להתחשבן איתו. הבעיה שלו היא החוזה שהוא קיבל. בגלל החוזה הזה תידפק לו הקריירה (כמו שקורה בקנה מידה דומה אצל אלו שחותמים במכבי כשחקני פוסטר).

הוא לא ישחק, ייחתך, ויבזבז שנים של ייבוש על הספסל. סוכן חכם ישכנע אותו לקנות חלק מהחוזה מיוסטון, לחתום בקבוצת יורוליג בכירה (שתשלים לו את החוזה, עם אפשרות חזרה ליוסטון), ובה הוא ישחק 35 דקות פעמיים בשבוע. אולי אז הוא ימצה את הפוטנציאל, ובשורה התחתונה ירוויח גם יותר כסף (כי ישחק יותר שנים).

אריאל גרייזס 10 בספטמבר 2013

אתה יודע מה הזוי? שלמרות הפסימיות הנוראית שלי, ולמרות כל החרא שהם האכילו אותנו בשלושת ימי החג, אתמול בערב ישבתי לראות אותם וצעקתי וקללתי את הטלוויזיה והתלהבתי מכל סל והתעצבנתי מכל שלשה של הגרמנים (פאקינג שיט, לא ראיתי כאלו אחוזי קליעה משלוש מאז ימי יוגוסלביה) וממש הייתי בדכאון בסוף הערב.
לך תבין, אני מכור. והחולרות ממש לא שווים את זה. רמת ההגנה שהם הציגו במשחק הזה היתה מחפירה.

אלון רייכמן 10 בספטמבר 2013

אריאל, גם אני – אותו דבר בדיוק.
לך תבין.

ירושלמי 10 בספטמבר 2013

אם התעצבנת על ההגנה של אתמול אני מקנא בך שלא ראית את המשחק מול בריטניה.
עם ההתקפה וההגנה של אתמול היינו מנצחים את בריטניה בוודאות. וזה רק מראה את גודל הכישלון בשני המשחקים הראשונים.

דטלף שרמפף 10 בספטמבר 2013

אריאל, זה לא הזוי. לא משנה כמה תסכולים ומרורים אוכלים מהקבוצה שלך, כל עוד יש תקווה אז הולכים איתה כי זאת האהבה לספורט.
וירושלמי, להגיד שהם שמרו טוב עם 3(!) עברות במחצית של משחק חיים ומוות זה פשוט לא נכון

איציק 10 בספטמבר 2013

הם שמרו טוב על עצמם ;)

רומן 10 בספטמבר 2013

אני לא מבין משהו בסיסי.
אין ספק שיחסית לאירופה הכדורסל שלנו הרבה יותר טוב מאשר כדורגל.
אם בכדורגל אנחנו מרשים לעצמנו לא לזמן את יוסי בניון, בגלל שהוא מיעט לשחק עונה שעברה בצלסי(כן כן צלסי !!) וכרגע אין לו קבוצה, אז למה לעזאזל מזמנים את כספי שיושב ומגרד בביצים שנה שלמה על הספסל של איזה קבוצה, ועוד נותנים לו להיות כוכב?

אריאל גרייזס 10 בספטמבר 2013

לדעתי, האין ספק שלך יש בו המון ספק. צריך לזכור כמה כדורגל הוא ספורט מרכזי באירופה לעומת כדורסל, שלמעט מתי מעט מדינות, הוא ספורט זניח באותן מדינות.
העובדה שמדינות כמו בריטניה או גרמניה, שם כדורסל הוא ספורט משני לחלוטין, מנצחות אותנו רק מדגימה שגם פה נבחרת הכדורסל נמצאת בדיוק איפה שמגיע לה. זאת חלק מהבעיה שלנו, שאנחנו עדיין בטוחים שאנחנו שייכים ל-8-12 הטובות באירופה. אנחנו לא, אפילו לא קרוב (מקום אחרון בבית, להזכיר)

איציק 10 בספטמבר 2013

אתה סותר את התאוריה המבוססת של ג'וני, אז כנראה יש לך איזו טעות לוגית בתגובה :-)

רומן 10 בספטמבר 2013

ועדיין לא ענית לי על השאלה, על סמך מה בדיוק עמרי כספי זומן לנבחרת מלכתחילה, הוא הרי לא שיחק שנה שלמה!
בכדרוגל כל פעם שמזמנים לגיונר שלא משחק כולם קופצים, למה פה אף אחד אפילו לא אמר מילה?

איציק 10 בספטמבר 2013

הוא לא שיחק עונה שלמה, אז מגיע גם לו קצת לשחק, הלא כן…
חוץ מזה חשבו שיבוא רעב ויוכל את הפרקט, לא חשבו שיבוא גם רעב וגם עייף…

אריאל גרייזס 10 בספטמבר 2013

בדיוק בגלל מה שאמרתי – אין לנו פה כל כך שחקנים טובים, אז אין ברירה אלא לקחת מישהו שגם אם לא שיחק שנה שלמה, יש לו פוטנציאל יותר מכל מה שיש פה.
וצריך לתת קרדיט לכספי, במוקדמות הוא היה מצוין. רק על זה הגיע לו הקרדיט להיות מוזמן לאליפות

יואב 10 בספטמבר 2013

במדינות של 80 מליון איש, גם בענף איזוטרי יש יותר פוטנציאל מאשר במדינה קטנה כמו שלנו.
זה לא פותר את חברי הנבחרת שלנו לתת תחת, מה שלא קרה

אריאל גרייזס 10 בספטמבר 2013

לא קונה. בהודו יש מיליארד איש ואף אחד לא מצפה מהם להיות טובים בכדורגל. במדינה שלנו יש יותר פוטנציאל לנבחרת כדורסל טובה מאשר בבריטניה כי הרבה יותר רואים אותו ונגישים אליו. בארץ בכל בית ספר יש מגרש כדורסל, אני בספק כמה זה נכון לגבי בריטניה למשל.

אר 10 בספטמבר 2013

המשחק היחיד שהשחקנים שיחקו כדורסל (שהוא כידוע משחק קבוצתי) היה נגד בלגיה. הם הבינו להיכן הם צריכים לנוע בהגנה ובהתקפה, רצו, שיחקו על השחקן החם, הלכו לריבאונד, שיחקו שמירות כפולות בהגנה והתמודדו יפה עם הפיק אנד רול. כולם, כולל יניב גרין, יותם, אוחיון ואליהו שבלעדיו אין באמת משחק התקפי.
כמות הנקודות של כספי לא רלוונטית. כשהוא משחק, אין משחק קבוצתי. הכדור לא נע נכון וגם לא השחקנים. הוא לוקח זריקות בטיימינג רע וכופה מהלכים שגדולים גם עליו. זה המצב. תוצאה של ספסול ארוך, של שיטת משחק אחרת שהוא משחק, של ציפיות מוגזמות… הנבחרת היתה יותר טובה בלעדיו.
הוא כמובן מתכוון לטוב. בשביל זה יש מאמן.

אר 10 בספטמבר 2013

וכן, הם ביעסו תתחת. קצת שמחת חיים לפחות. כלום.

גיל שלי 10 בספטמבר 2013

אל תיקח את זה קשה, יומן האליפות הראשון שלי נגמר בקאמבק הגדול של מייקל ויק, והתרסק בגרין ביי שבוע אחר כך. שנה אחרי זה הגינטס לקחו בגדול.
מצד שני, לא הייתי בונה תסריט של יומן אליפות לנבחרת ישראל באליפות אירופה הבאה, אלא אם יחזירו את אליפות אירופה דרג ב'.
מצחיק שיש כבר תכונה סביב המאמן הבא כשאתה האשם העיקרי.
וברצינות שנייה. מה זה חשוב מי יאמן את הנבחרת. כאילו שאריק שיבק זו הבעיה. יכול להיות שהוא לא עשה עבודה מדהימה, כנראה שלא.
אבל הבעייה העיקרית שלנו היא השחקנים. אני לא רואה דור המשך כרגע, לא מתחת לגיל 25, ולא שיש נוער מדהים. מישהו זוכר את נימרוד טישמן וכרמל בוכמן לדוגמה?
אם צריך משהו זה שמאמן הנבחרת הבא, יקדיש את עצמו לאימון השחקנים באופן אישי. משהו כמו שחנוך מינץ עשה עם יוגב. שכל שחקן שאמור להיות בנבחרת, יחוייב ליום או יומיים של אימונים אישיים עם מאמן הנבחרת הבא. אולי ככה יהיו לנו שחקנים מתישהוא

MOBY 10 בספטמבר 2013

אני מחזיק בדעה שאם מאמן אחר וסגל אחר במקצת (או ניהול משחק אחר) היינו ממשיכים לראות את הנבחרת משחקת גם השבוע.
וכן, הכדורסל חולה.
ולא, זו לא הרמה שלנו.

אלון רייכמן 10 בספטמבר 2013

מצוין, עמית.
אגב, כספי באמת היה טוב יותר בקיץ שעבר, בו כיכב במדי הנבחרת בקמפיין המוקדמות. הוא היה אז בכושר שיא והיה השחקן הכי טוב בנבחרת ביי פאר.
הקיץ הזה, הוא פשוט הגיע בכושר מזעזע. היו לו משחק או שניים טובים במשחקי ההכנה, אבל זה לא היה זה. באליפות עצמה, הכל פשוט התפרק עבורו מכל הבחינות. הוא לא פגע בשיט.
וזה קשה, כשהכוכב שלך, זה שאתה בונה עליו (ולא יעזור כלום, שיבק בנה על כספי ככוכב הראשי) – פשוט לא מופיע לאליפות.
זה גם יכול להרוס תחזיות של כל מיני כותבי טורים.

גיסנו 10 בספטמבר 2013

נראה לי שהבעיה היא שהנבחרת נתקעה בקיץ שעבר ולא ממש הסתכלה מה קורה בפועל בקיץ הנוכחי.

וזה תקף בעיקר לגבי כספי, אוחיון, אליהו ופניני.

במקרה של הגבוהים, נראה שנתקענו ב 2002 בערך.

עדי 10 בספטמבר 2013

ונאמר אמן. שנה טובה ;)

איציק 10 בספטמבר 2013

קונספירציה: כספי הראה לכולם שמי שלא מתיישר לפיו מקבל את מה שקיבלנו, כדי שנבין איך צריך להתנהל איתו בעתיד, אם אנחנו לא רוצים עוד בושות כאלו.
פתרון לעתיד:
ג'ון גורדון (גארד 196) – עולה מארה"ב
גונטר הרץ (סקנד גארד 201) – עולה מגרמניה
גלן ורטימר (סמול פורורד 205) – עולה מאוסטראליה
בנואה ז'ילו (פאור פורורד 208) – מתגייר מצרפת
יוסטאס פוכצ'בסקי (סנטר 220) – עולה מליטה
נו טוב, אפשר להתעורר מהחלום. אין עליה בשנים האחרונות, גם לא בלאי-אפ.
כאן ועכשיו: צריך לחזור להי-טק, דחוף לשבט קטש, שפר, מינץ, ברקוביץ' הנפלד, ג'מצ'י (במיוחד לג'וני), ועוד כמה. הסיכוי שישראל תפתח טכנולוגית שיבוט גבוהה בהרבה מהסיכוי לפתח את הספורט בכלל והכדורסל בפרט.
עזרה מהחברים: תיפול פצצה עם אנרגה בגלי סולוגוני באיזור לא מיושב, אך במקרה יהיו שם שחקני נבחרת הכדורסל וכשהעשן יתפזר נקבל את הענק הורוד, רס"ר ישראל, איש הפרפר, איש הסנאי המעופף ודאפי-דאק. הרנטגן, האולטרא-סאונד והרב כדרורי. איתם נעלה למגרש ונביס את האויבים הנבלים משאר אירופה.

ניב 10 בספטמבר 2013

מה שהרבה אנשים טועים זה שהם חושבים שכספי לא ישחק העונה. ליוסטון יש את קבוצת ה-D ליג הטובה בליגה, אלופה שנתיים ברציפות וזוכת פרס פיתוח שחקנים 3 שנים ברצף. כספי ישחק הרבה דקות. אולי לא בNBA אבל לפחות יצא לו להרגיש את הכדור הכתום החמקמק הזה ואולי לקבל בחזרה את הביטחון מהשלוש

פורד פרפקט 10 בספטמבר 2013

הבעיה של כספי היא לא הבטחון לזריקה משלוש. יש ימי קליעה טובים ויש גרועים אבל כספי צריך לחזק את היכולת לקחת שחקנים לסל, לחזק את השמירה הריבאונד ולא את יכולת הבריחה לפינה במטרה לקבל כדור ולשחרר אותו מהר. כי זה פשוט לא רציני שברמות שהוא משחק הוא לא ידע או יוכל להביא ערך מוסף חוץ מלהשליך שלשות. זה גם אני יודע.

משיח 10 בספטמבר 2013

בזמן השידור של ישראל גרמניה (אולי זה היה מול בלגיה) זיפזפתי לסלובניה קרואטיה. ההבדל בקצב המשחק היה כל כך מורגש כמו בכדורגל שפותחים ליגה ישראלית מול ליגות אירופאיות.

כל הטורניר הנבחרת לא רצה ולא עשתה הגנה – וזה מה שכואב אף אחד לא מצפה שננצח את נבחרות הטופ 10 אבל בשביל לעשות לחץ בהגנה לא צריך שחקני NBA

ג'וני 10 בספטמבר 2013

חבר'ה תפסיקו לבלבל את המח
זו אליפות אירופה ולא איזה משחק זניח במוקדמות נגד פורטוגל או אזרביג'אן בכדורגל.
אם רוסיה זוכת מדלית הארד באולימפיאדת לונדון וטורקיה סגנית אלופת העולם ב2010 גם כן נכשלו לא העפילו לשלב הבא אז גם לישראל מותר.
הנבחרת הרגילה אותנו ליותר מדיי טוב בשנים באחרונות ולכןיותר מדיי אנשים רעים פתאום מתלהמים.

עד עכשיו לא הבנתי מה כולם רוצים מכספי

שאפיק ניסים קולע 23 נקודות פעם בכמה קמפיינים כולם מתלהבים ממנו כאילו שהוא הכדורסלן הכי טוב בארץ אבל שכספי קולע 22 נקודות מחליקים את זה ועוד מזלזלים בו כאילו שקלע רק 2 נקודות.

נכון שלכספי הייתה אליפות לא טובה אבל הוא לא היחיד ולכן אי אפשר להאשים אותו במיוחד לאחר העונה הקשה שהוא העביר בספסל של קליבלנד .
כספי ואליהו בדר"כ הקלעים המובילים של הנבחרת
הגיע הזמן שגם אחרים יקחו מחויבות וזאת הבעיה של הנבחרת שכולם סומכים על כספי שחייבים לציין שהוא לא מנהיג אלא עוד שחקן בנבחרת .
אז מה שכספי שחקן N.B.A
זה אומר שצריך להפיל הכל עליו? קצת פורפורציות !

הנבחרת צריכה שחקנים ווינרים כמו ג'מצ'י, קטש ,ברקוביץ ,בורשטיין הנפלד ואין את זה היום וזאת הסיבה לחוסר היציבות .
חוסר הביטחון של השחקנים היה בולט לעין לאורך כל הטורניר חוץ מהמשחק נגד בלגיה .

בסה"כ הכישלון של האליפות היא בעיקר של שיבק
חוסר הכריזמה והתשוקה שלו זועק לשמיים
לא מובן למה רוט ואורלנד לא הוזמנו לנבחרת
חסר האחריות שלו להפסיד מתאזרח שכולם ידעו שטיוס פצוע ועוד.

איציק 10 בספטמבר 2013

איזה כייף לקרוא את התגובות שלך וההתפתלויות ככול שהמצב נעשה חמור יותר, כך כושר ההמצאה שלך עולה. פשוט ראוי לרצועה של 5 דקות בטלויזיה. רצוי בפינת הביזאר.
אני לא חובב כדורגל, ומאוד אוהב כדורסל, אבל ברור שאם נבחרת הכדורגל היתה זוכה במונדיאל, היתה כותב שזה בגלל שכדורגל זה ספורט איזוטרי שלא מעניין אף אחד, ושיחקו נגד קבוצות פח. לעומת זאת, נבחרות אנגליה וגרמניה (בהרכב הנוכחי) בכדורסל הן אימפריות דורסניות. תפסיק, קח אויר לפני שאתה כותב. תבצע חיפוש שטויות, מחק אותן ואז אין מה להעלות.
ג'וני, תמשיך לכתוב, אוהבים אותך.

קובי 10 בספטמבר 2013

שיבק טעה בארבעה דברים :

1.שהוא לא קבע למקל עובדה חד משמעית שאין מצב שהוא מבריז.

2.שהוא התעקש כמו כורדי על טיוס הפצוע חסר החשק. ולא השאיר את צ'וברביץ' שהוא סנטר העתיד של הנבחרת!

3.במקום טיוס החלש והפצוע עדיף היה ששיבק יפציר בפארמר הכוכב הענק שישחק בנבחרת כמתאזרח [קופל אמר שהוא די הסכים…].

4.באירופה כספי צריך לשחק בעיקר כארבע. במיוחד כשהפאוור השני [אליהו] לא מציאה גדולה!

הלקחים שראשי הנבחרת חייבים להפיק מזה :

קודם כל למנות את בלאט בכל מחיר למאמן הנבחרת מאלף סיבות.

1.מכיון שחצי נבחרת זה בעצם מכבי הוא ידע בדיוק איך לעבוד איתם.

2.בלאט הוא היחיד שיודע לעשות המון מכלום. ומכיון שבנבחרת יש הרבה כלום אז בלאט הוא המועמד היחידי.

3.מכיון שבלאט אוהב לשחק עם סנטרים נמוכים. חיסרון הגובה שיש לנבחרת יעלם.

4.בשונה מכל מאמני הנבחרת הקשקשנים והיהירים שהיו ולא הותירו אף חותם. בלאט חד ממוקד וצנוע ויודע להכניס את השחקנים שלו לזום מטורף. ולגרום לכולם לתת את הנשמה עד הטיפה האחרונה שלהם,

השינוי המשמעותי הנוסף שחייב להיות הוא- שישלבו עוד שחקנים צעירים בנבחרת ויפסיקו לסחוט את חבורת הקשישים הבילתי נלאת.

לכן הסגל חייב להראות ככה :
1.מקל. אוחיון.
2.פארמר. נעימי. טימור או ניסים או הלפרין [תלוי בעונה שיתנו!].
3.פניני. רייס.
4.כספי. אליהו.
5.צ'וברביץ'. גרין. כדיר או זלמנסון או אלטיט [תלוי בעונה שיתנו].

בנוסף- זכורני שהיה ספק לגבי ג'ייק כהן אם הוא נקרא מתאזרח או ישראלי. אם הוא ישראלי ברור שהוא עדיף כסנטר על כדיר זלמנסון ואלטיט!!!!

עמית פרוסנר 13 בספטמבר 2013

רגע,רגע,רגע.
לשיבק הייתה את האפשרות להביא את פארמר,והוא ויתר ולקח את טיוס??
אם זה נכון-ואין לי מושג,אשמח אם מישהו שבקיא יותר בפרטים ישפוך על הנושא הזה קצת אור-רק על זה שיבק צריך ללכת הביתה…

סימנטוב 10 בספטמבר 2013

תרוצים, מתי כספי
(מכבי, מכבי, מכבי, מכבי…)

ובכן בשניות אלה ממש הסתיים משחק הכדורסל.
ואני נמצא די קרוב למאמן, ואני אנסה לדלות ממנו תגובות ראשונות.
סליחה, אתה מוכן… סליחה, תן לי לעבור רגע.. סליחה…
האם יש בפיך תגובה כלשהיא על המשחק שהסתיים זה עתה?

כן, זה אני, קודם כל, ראשית, א' – השחקנים נותנים את הנשמה שלהם במשחק, יש חברה עם הקרבה עצמית כזאת שאני לא מאחל לאף שחקן יריב לעמוד מולם.
ב' – הם מתאמנים שישה ימים בשבוע אחד כולל שבתות.
לכל שחקן יש מאמן אישי, שעובד איתו על זריקות עונשין וקליעות שלוש.
ג' – הביאו פסיכולוג שהוא גם מהפנט מחוץ לארץ.
ד' – ההנהלה לא חוסכת באמצעים, ואם יש לשחקן בעיה נפשית, טכנית, כספית או נחושת, תכף ומיד יעשו מאמצים כדי לפתור את הכל על הצד הטוב ביותר.
ה' – היי, הקשיבו לי.. יש לנו קהל אוהדים נהדר, הם מלווים אותנו לכל ובכל משחק, וגם אם זה משחק רדיוס, והם יודעים להלהיב ולעודד גם במצבי לחץ וכל הכבוד להם.
אז אני רוצה לסכם ולאמר, שאם יש לנו שחקנים כאלה, מאמן כזה, הנהלה שכזאת, ואוהדים כאלה, תמיד ננצח.

אז למה הפסדתם היום?

כי הם שיחקו חרא.

(שתוק יא מנ…)

rondi 11 בספטמבר 2013

בדר"כ אני אופטימי, אבל הפעם אני חייב להודות שלא ראיתי דקה מהאליפות הזו. אחרי שראיתי שני משחקי הכנה של הנבחרת כבר ידעתי ששום דבר טוב לא הולך לצאת מזה…

הסיבות השונות לכישלון ברורות יותר בדיעבד אבל הם לא העיקר אלא הסוואה, משום שהכישלון הוא מערכתי.

בניגוד לנבחרת הכדורגל הציפיות מנבחרת הכדורסל לא בהכרח מוגזמות. ברור שמול המסורת הכדורגל של רוסיה ופורטוגל אנחנו צריכים להתעלות כדי להצליח. אבל מול מסורת הכדורסל של מדינות כמו בלגיה, גרמניה, בריטניה ואוקראינה אנחנו אמורים להתמודד לעומת זאת.

השורה התחתונה היא שאנחנו מאבדים את הענף הקבוצתי הכי הישגי שלנו. הכדורסל בארץ חולה, ובזמן שהמדינות לעיל מתחילות לפתח מסורת אנחנו הולכים ומתרחקים משלנו. יש לנו מאמנים טובים ומנוסים, יש לנו שחקנים מוכשרים וייחודים ויש לנו עדיין הרבה אנשים שאוהבים את המשחק.

כפי שאמרתי אני אופטימי, ולכן אני אסיים עם זה שללא קשר למי ואיך הגיע דן חלוץ לתפקידו החדש, אני מקווה שיהיה לו האומץ והיכולת לקבל החלטות דרסטיות למבנה הארגוני של הכדורסל בישראל…

ד"ר א 11 בספטמבר 2013

בקטנה –
לא רק שבלימת זרם המתאזרחים האט את הנבחרת, אלא שעד שנות ה-80 (כולל) בריה"מ ויוגוסלביא היו רק שתי מדינות. בשנות ה-90 הן התפרקו להמון מדינות, שרובן מנצחות אותנו, מי בקלות ומי בקושי.

Comments closed