עונת המלפפונים 24: על דוגמנים, מאמנים והמצאות

פלג בחמישי מחפש להכנס בכולם. לפעמים כדאי לו לבקר גם את עצמו. וגם, השחמטאי הדוגמן.

יחד

כהרגלו בקודש גם בחמישי האחרון פרסם עמיר פלג טור נשכני ובועט לכל עבר. פלג ידוע כאחד שלא עושה חשבון לאף אחד וכבר פעמים רבות הביא לחשיפות מעניינות בתחום הקומבינות בספורט הישראלי.

הכל טוב ויפה, אבל לא תמיד יש על מי לרדת. או אז, צריך קצת לדמיין. גם בזה פלג מראה יכולות לא מבוטלות.
הטור של פלג בדרך כלל מחולק למספר נקודות כאשר בכל נקודה סופג מישהו אחר בספורט הישראלי מנחת זרועו של המבקר. באופן דומה, נתייחס אליו גם כן, בנקודות.

1. בנקודה ה"ראשית" יוצא פלג נגד דייויד בלאט. מתחיל פלג ומתלונן כי בלאט דיבר בלשון רבים בראיון סוף הדרבי, להבדיל מהמקביל לו בכדורגל, שם מאמן מכבי פאולו סוזה לקח אחריות אחרי התיקו מול מכבי פתח תקווה. אמנם היה יפה לראות את סוזה לוקח אחריות על תוצאות פחות טובות, אבל שבוע לפני כן, אחרי ההפסד לבאר שבע, גם סוזה אמר: "הפסדנו בגלל טעויות בהגנה שלנו".

למה מהדוגמא הזאת פלג מתעלם? אה, כי זה לא מתאים לאג'נדה. הבנתי. חוץ מזה, אני חושב שכדאי ליישב את העניין עם פלג – אין פסול בדיבור בלשון רבים. ככה זה עם קבוצות ספורט. זה שיש מי שבוחר לשמוע ב"אנחנו" האשמות עלהשחקנים, זה כבר עניין של מי שמחפש רעות. לא שאני רומז על מישהו ספציפי.

ממשיך פלג ומצטט: "מכבי לא באה לדרבי עם כוונות טובות. החלטת ההנהלה לתמוך בהחרמת המשחק מצד האוהדים הייתה יפת־נפש ופופוליסטית, וגם המאמן נתן לה יד". עם זה אני דווקא מסכים לגמרי עם פלג, אבל מה הקשר לבלאט? איך בדיוק הוא "נתן לה יד"? אבל זה כבר מתאים לאג'נדה אז למה לא.

מסיים פלג ותוהה על כך שבלאט זוכה להנחות מהתקשורת בארץ. פה לא נשאר לי אלא להסיק שאני והוא חיים בשתי מדינות שונות. אחרת קשה להבין איך הוא מצליח לפספס את הכותרות שמופיעות כל שני ו-חמישי כנגד בלאט.
ואם בכל זאת חסרות לפלג עוד כמה דוגמאות, אולי הוא יוכל להזכיר לי נגד איזה עוד מאמן הוא ראה כותרת דומה לזו שלמטה בשנים האחרונות בתקשורת הישראלית. אחרי שנסדיר את זה, אולי נוכל לחזור שוב לטענה שבלאט "זוכה להנחות־סלב מופלגות בתקשורת".

עוד דוגמא ל"הנחת הסלב" של בלאט
עוד דוגמא ל"הנחת הסלב" של בלאט

2. באחת הנקודות הבאות יוצא פלג נגד ה"לקקנות" כהגדרתו של שחקני הנבחרת הצעירה למאמנם מיכאל ניס. מבלי להכנס בכלל לעצם רמתם של השחקנים או המאמן, אני מתקשה להבין את הטענות של פלג. למה הוא בדיוק מצפה, ששחקני קבוצה, באשר הם ילכלכו על מאמנם? אפילו אם היה מדובר במאמן גרוע, באמת נראה למישהו ששחקן יבקר אותו מול המיקרופונים?

אני מתקשה להזכר מתי פלג יצא בביקורת קשה נגד הבוסים שלו. אם המחמאות למאמנים מפריעות לפלג, אולי כדאי שידרוש קודם מחבריו למערך התקשורת, המראיינים, להפסיק לשאול את השחקנים על מאמנם בשביל לחפש כותרות. כל עוד השאלות האלו ממשיכות לבוא, אם זה בצעירה אם זה בבוגרת או אם זה באליצור "ידיעות אחרונות" – שלא יבוא בטענות.

אגב, מעניין במיוחד המקרה הספציפי הזה עם מיכאל ניס. מודה ומתוודה אני כי לא עקבתי אחרי הנבחרת ולא צפיתי במשחק אבל ממקורות שונים הבנתי כי המשחק נגד פורטוגל היה אחד המשחקים היותר טובים שהציגה הנבחרת לאחרונה. זכורים לי בעבר טורים של פלג בהם יצא נחרצות נגד המינוי של ניס. הנה דוגמא אחת. הנה נוספת.
יכול להיות שפלג מתקשה לפרגן לניס מהסיבות הלא הכי נכונות?

עמיר פלג יודע להעביר ביקורת מצוינת על גופים רבים כשצריך. לפעמים לא חייבים, ואז אפשר אולי אפילו לזרוק מילה טובה. ואם זה בכל זאת קשה מדי, הוא יכול לבקר קצת…את עצמו.
בינתיים,פלג הרוויח ביושר שלושה מלפפונים.

מלפפונים3

ולנושא אחר אבל שונה

3. ביום שישי זכה מגנוס קרלסן, הנורבגי בן ה-23 באליפות העולם בשחמט. רציתי להצביע על הצורה היחודית שבחרו באתר "Ynet" להציג את המאורע. מדהים איך אפילו כשהאתר מדווח על נושא כביכול אפור כמו שחמט, לא מתקשים עורכיו להוסיף לכותרת פן צהוב כנאמר "אלוף עולם חדש בשחמט: דוגמן נורבגי בן 23".

קרלסן אכן משמש כפרזנטור של מספר חברות שעלו על השילוב הנדיר בין שחקן שחמט בעל מראה שאינו, איך נאמר, ממש מקובל בנוף השחמטאי. מכאן ועד הכותרת המציגה כאילו מדובר בדוגמן שעל הדרך גם יודע במקרה שחמט המרחק רב בערך כמו להגיד ששחקן קולנוע מצליח קלע סל ניצחון באליפות של שיקגו מול יוטה.

משעשעת אולי קצת פחות, היא העובדה שגם אתר ערוץ הספורט, שלא בפעם הראשונה, הצליחו להשוות את רמת הצהבהבות עם כותרת דומה...

*

אני מזמין אתכם לבקר בדף הפייסבוק של הבלוג שם אני מעלה ציטוטים, בדיחות, עידכונים או כל דבר אחר ברומו של עולם הקשור לספורט והתקשורת הסובבת אותו.

על דורטמונד-באיירן
ליגת שוקי ההון - איך אי שוויון דופק את הכלכלה

58 Comments

matipool 24 בנובמבר 2013

לגבי קרלסן – כל מילה . זה צרם לי כל כך כולל הכותרת הראשית בעמוד האחורי של ידיעות היום .
צהוב , רדוד , פשטני ואפילו מעליב .
לגבי עמיר פלג – בשורה התחתונה , הפלוסים אצלו הם הרבה יותר מהמינוסים .

ירוק גאה 24 בנובמבר 2013

מסכים לחלוטין..
תן לי עמיר פלג אחד על פני אופירה, פרימו , פשכצקי ועוד כל מיני מלחכי פינכה ושקרנים.

עמית זילברבוש 24 בנובמבר 2013

רק כדי להסיר ספק, אני בהחלט מסכים שהוא עדיף על הרוב, וכפי שכבר כתבתי, בדרך כלל עושה עבודה טובה.
דווקא בגלל זה, ובגלל שהוא נחשב לאיכותי, אני חושב שחשוב לשים לב למה שהוא כותב, ולבקר אותו.
בדומה לכך, שלפעמים כשיש מישהו שלא מעריכים מלכתחילה, לא טורחים אפילו לנהל איתו דיון.

עירן 24 בנובמבר 2013

עמית,
מסכים איתך לגבי הטור הספציפי הזה, עם ההתייחסות לבלאט. גם לי היתה הרגשה שזה קצת (או הרבה) מאולץ. זה היה נראה קצת מנותק והעיקר להגיד משהו.

ככלל, בפעמים אחרות אני מאד נהנה לקרוא אותו.

אזי 24 בנובמבר 2013

הבעיה עם פלג, שעוד לפני שקראתי אותו אני יודע שאני צריך להגיע עם דעה כבר מהבית. כי אני לא יכול לדעת מתי הוא "נכנס" באנשים שמגיע להם ומתי הוא מתעקש בכח כי אין לו מישהו אחר לרדת עליו.
אז אם אני מגיע עם דעה מהבית, בשביל מה בכלל לקרוא אותו?

איציק 24 בנובמבר 2013

צורת הדיבור דל עמיר פלג מעצבנת אותי ולכן אני מאוד סוביקטיבי לגביו. הוא יוצר אצלי אנטגוניזם יותר מהקוף, אבל פחות מאיינשטין.
וקצת בקריצה, למה הידיעה ש"הדוגמן קרלסון זכה באליפות העולם בשחמט" מעצבנת יותר מהידיעה כמו "הכדורידן דודי בלסר דיגמן ב…" ;)
באמת רדוד. באותה מידה יכלו לכתוב בזמנו שהסלב קספרוב זכה באליפות העולם, או בימינו אנו שהדוגמאן רונאלדו מתמודד על כדור הזהב. היחיד שאצלו הדוגמן בא אצלי לפני הכדורגל היה הבעל של פוש ספייס, שחקן לדעתי ממש אובר-ריטייד.

אלעד 24 בנובמבר 2013

מסכים לגבי צורת הדיבור.
אני זוכר שכילד (לפני כ-20 שנה) מאוד אהבתי לקרוא את הטורים שלו בידיעות, ואת השנינויות שלו.
עד שהוא קיבל פינה בטלביזיה באיזו תכנית ספורט בחינוכית. המבט המזלזל תמיד והמלא ציניות ארסית שלו גרם לי להפסיק לחבב אותו.

איציק 24 בנובמבר 2013

עכשיו נשאר שתהפוך לצהוב (כחול) בכדורסל, והכל יבוא על מקומו בשלום ;)

אלעד 24 בנובמבר 2013

מתאים לי להפוך לאוהד של מכבי בכדורסל, בדיוק בזמן שהם מתחילים להיות מנושלים מההגמוניה שלהם…

איציק 24 בנובמבר 2013

הרי נועדת לסבול…

אורן 24 בנובמבר 2013

איציק,
ולמה שלא תצטרף לכוחותנו?
אמנם לא מחולק פוסטר של שימון עם אפליקציה של אוכל ישר למקום(שמעת על זה?) אבל צבע אדום הרבה יותר בריא.

איציק 24 בנובמבר 2013

לא כדאי לכם, אני מוצר פגום, אפילו לא סוג ב' :-(

מיכה 24 בנובמבר 2013

להזכירכם,עמיר פלג תיאר את מיץ גולדהאר כאדם הזוי ותמהוני וזאת אחרי חצי שנה בלבד לאחר הגיעו למכבי.האג'נדה אכן גוברת אצלו על העובדות האמיתות והאהדה.

איש הפח 24 בנובמבר 2013

עמיר פלג רציני? בסך הכל מדובר באדם קטן וממורמר שמנסה להפיץ שנאה וארס בכל מקום. זה שמדי פעם הוא צודק לא אומר כלום. כשעל הענף שאתה מסקר יש בעיקר דברים רעים להגיד אז אם אתה אומר דברים רעים באופן קבוע יש סיכוי שמדי פעם תהייה חפיפה.

משה 24 בנובמבר 2013

אני לא יכול לסבול את עמיר פלג, איש רדוד עם אג'נדות בכייניות וימצא את השלילי גם בהישגים הגדולים ביותר(ואתם מוזמנים לקרוא מה הוא כתב אחרי אליפות העולם של ג'רבי). מבחינתי הוא עלוב כמעט כמו הגברת אסייג וחבריה, הוא פשוט בניגוד אליהם שונא את כולם ולא משרת את האינטרסים של צד מסויים(דוגמת טביב ושות'). אם הקוף במיטבו יודע לגבות את דיעותיו במסמכים וציטוטים פלג אפילו את זה לא עושה. עוד אחד שהייתי שמח אם תקשורת הספורט הייתה מקיאה מתוכה.

matipool 24 בנובמבר 2013

דווקא פלג מביא הרבה מאד ציטוטים מהעבר של האנשים אותם הוא מבקר , ציטוטים שמעמידים את דבריהם / מעשיהם הנוכחים של אותם אנשים באור די מגוחך .

משה 24 בנובמבר 2013

הוא נטפל לאמירות שוליות של אנשים. אני בטוח שאם אני אחזור לתגובות שלך, כמו של כל אחד מהכותבים פה, אני יכול למצוא חוסר עקביות. זו לא עבודה עיתונאית זו שרברבות.

גילעד 25 בנובמבר 2013

1+

אריק 24 בנובמבר 2013

ממזמן תקשורת הספורט בארץ היא רכילותית ברוב רובה. הבעיה הכי גדולה היא שממשיכים לקרוא לה תקשורת ספורט…
אתר ספורט 5 כבר לא שונה, לצערי, מאתר ONE, וכך גם YNET שכל כתבה שלהם (בעיקר של נדב צנציפר) פשוט לא קשורה לספורט.
כתבים מנסים למשוך את תשומת הלב של הציבור ע"י המצאת כותרות וסיפורים רדודים.
חבל…

כסיפוביץ 24 בנובמבר 2013

עמיר פלג הוא עיתונאי ספורט שראלי.
זה כבר מראה כמה הוא רדוד, אלים ועוד חלק מן האשפה המקומית.

איציק 24 בנובמבר 2013

זו הערה מאוד לא הוגנת.
למה אתה נכנס לאתר זה אם זו דעתך? זו זילות של עצמך אם כך.

כסיפוביץ 24 בנובמבר 2013

ואת זה אתה כותב אחרי שהאתר הזה מלא בפוסטים על עיתונאות הספורט הישראלית או שסתם בא לך לשחק בהתייפיפות?

איציק 24 בנובמבר 2013

לא, ממש לא התיפיפות.
אני מסכים עם הזנייה של עיתונות הספורט, אבל כשאתה כותב את מה שכתבת וכמו שכתבת, זה אומר בעצם שאין אף כתב ספורט ישראלי שהוא ראוי לקריאה או התייחסות. אתה מגיב בבלוג שעינינו ברובו ספורטיבי ומנוהל על ידי עיתונאי ספורט. לדעתי האמירה הזו היתה חריפה, מכלילה ולא במקומה. זה הכל, שום התיפיפות, זה ממש לא הסגנון שלי להתיפיף למישהו לא כאן ולא במקום אחר.

כסיפוביץ 24 בנובמבר 2013

איציק
כבר הגבתי עשרות פעמים באתר ואני לא חושב שיש כאן אחד שהוא עיתונאי ספורט אלא כותבים על ספורט [להוציא את בורוביץ אולי, ואתה גם רואה זאת בכתיבה שלו שהיא יותר בכיוון עיתונאי ספורט ולא כותב על ספורט].
האתר הזה הוא המקום היחיד השפוי שאפשר באמת לקרוא דברים שפויים.
אולי עזי דן וכמה כותבים בוואלה מצליחים להתעלות.
כל השאר [בהכללה גסה] מבחינתי הם אנשים צהובים ורדודוים וכך גם האג'נדה שלהם.

מצטער.

כסיפוביץ 24 בנובמבר 2013

בטל את האולי לפני עזי דן…

דיזידין 24 בנובמבר 2013

הפאדיחה שעשו לדורפן http://www.israelhayom.co.il/article/135163

פאקו 24 בנובמבר 2013

מסכים עם כל אלו שמסתייגים מעמיר פלג. לפעמים הסגנון הופך להיות המהות, ופלג הוא דוגמא מייצגת לכך. יש לזה רייטינג, זה מביא הרבה טוקבקים – גם כאלה שמתנגדים (פרסום הוא פרסום), ובאופן כללי זה ממשיך יפה את הקו של רידוד התקשורת בארץ, ותקשורת הספורט בפרט.

גל ד 24 בנובמבר 2013

לגבי קרלסן וynet – הקופירייטר של חברת סטארט אפ ששוכנת לידי טוען שצריך לבטא את שם האתר "ינטע". ולא רק בכל מה שקשור לספורט.

לגבי פלג – אין מה לעשות, זה קוץ במדבר.

אחד 24 בנובמבר 2013

עצוב שעד שיש עיתונאי ספורט בארץ שעושה את העבודה שלו כמו שצריך כמו עמיר פלג, יש אנשים שמשמיצים אותו.
ואחר כך עוד מתלוננים שכל תקשורת הספורט בארץ צהובה ורדודה.

הארכיון 24 בנובמבר 2013

עמיר פלג למרות הכתיבה המוצלחת שלו מצטייר בטוריו
כטרחן בלתי נלאה. נתפס לאמירות על זוטות כתורה מסיני,
ומברבר את עצמו לדעת עם כתיבה אינסופית על דברים שאינן
חשובים.
הוא מאוד מזכיר את סימה קדמון שאונסת טקטס כדי להגיע למטרה.
מסמנת את המטרה ומקיפה עיגולים.
היא ירדה על החברה שלנו שמקבלת את הרב מצגר ומחדליו
כשאומרת שהגניבות שהוא עשה, לכאורה, הם לא פחות ממעלליו
של המרוקאי שהפך לתימני…
רבאק, במדינה שלנו יש כל כך הרבה גנבים בתפקידי מפתח
אבל פה האישיו זה פדופיליה חריגה של איש מפורסם.
פה זה פגיעה ברגשות בן אדם (ילדות קטנות) , במקרה של
הרב זו עוד גניבה מיני רבות של איש ציבור שפוגע בכיס שלנו. (מה שהממשלה עושה חזור ושנו…)

הארכיון 24 בנובמבר 2013

זוכה נעל הזהב לשנת 2012: "להטוטן כדור גמדי מיבשת רחוקה"

אבא'לה (גרבר) 24 בנובמבר 2013

פעם דווקא הייתי קורא את פלג הרבה, ואז – כשהחלטתי להיות בנאדם קצת יותר טוב – הפסקתי. אני פשוט לא מעוניין ללכלכך את עצמי בכל ההשפרצה הזאת של רפש ובוץ על כל דבר. איך אתה תמיד אומר? לא הכל כלכך רע. אז אצלו הכל רע, אבל מה-זה רע..
אולי יום אחד הוא ידע להבדיל בין ביקורת מקדמת, עניינית ומתקנת לבין הצורך שלו להיות הנביא שצווח בשער. "אמת מארץ תצמח".

איציק 24 בנובמבר 2013

גרבר,
ההפסקה של הקריאה של פלג גרמה לך להיות אדם טוב יותר, או הפיכתך לאדם טוב יותא גרמה להפסקת הקריאה של פלג.
מה הביצה ומה התרנגולת ;)

אבא'לה (גרבר) 24 בנובמבר 2013

אמרתי שהחלטתי להיות אדם יותר טוב, לא אמרתי שהחלטתי לקיים :)

לגבי הביצה והתרנגולת, להבנתי זה שני זוויות שונות לאותו העיקרון. (זו באמת שאלה מעניינת בפילוסופיה היהודית, שאלת ההשתדלות וההשגחה. האם המעשה שלי גרם לתגובה הראשונית או השראה חיצונית לי?)

אני אגיד לך, פשוט החלטתי שאני לא רוצה יותר להתעסק במצב בוץ שלא רלוונטי אלי באופן אישי או שאני לא יכול לתרום לתיקונו. זה אולי טריוויאלי, אבל בשבילי לא תמיד זה היה.

איציק 24 בנובמבר 2013

רק לפי המשפט הראשון אתה ראוי להיות ראש ממשלה במדינת ישראל ;)
לתפקיד הנשיא אתה עדיין צריך הקשר למידלה לפחות בסצנאריו רך…

אהד 24 בנובמבר 2013

עמיר פלג – בשלב מסוים כשהוא נתקע בלי מושאים לביקורות, הוא ממציא אותם. זה קרה עם בלאט, אבל זה קורה למען האמת לפחות פעם אחת בכל טור. בנוסף, הוא ממחזר ציטוטים. בטור האחרון הוא שלף אמירה של בלאט מלפני שנתיים!!
הסגנון, אוי הסגנון. כל כך מתלהם, כל כך מרושע, כל כך יציע העיתונות..

מיכה 24 בנובמבר 2013

אין מצב שהוא נתקע בלי נושא לביקורת,כי אז הוא מקשיב לראיון הקצר שנערך בסיום משחק הליגה השבועי עם קלינגר.

יוסף 24 בנובמבר 2013

הפסקתי לקרוא את עמיר פלג אחרי שהוא ירד על שגיאת כתיב של השופט מאיר לוי בדוח השיפוט.

זה היה מפגן טהור של רוע והיטפלות ללא-רלוונטי במטרה להשפיל ולבזות.

ממש הישג עיתונאי למופת

עופר 24 בנובמבר 2013

הוא באמת עשה את זה?!
אני על הרצפה מצחוק חח

אסף the kop 24 בנובמבר 2013

עמיר פלג שונא ספורט.
רק בתקשורת הישראלית יכול אדם שמתעב ספורט, להיות כתב ספורט. המקבילה הטלווזיונית שלו היא רון קופמן.

כסיפוביץ 24 בנובמבר 2013

המורה שלי לקולנוע הגדיר מבקרי קולנוע כאנשים שכנראה לא מסוגלים לביים סרט ומה שנשאר להם זה להוציא את התסכול שלהם.

האיש עונה בדיוק להגדרה הזו

ערן לוי 24 בנובמבר 2013

אוי ואבוי… עמית, התחיל טוב מאוד וחשוב גם לראות את הצד השני של דברי עמיר פלג, אבל ברגע שהבאת כותרת מאתר one גמרת אותי באופן אישי – לא הייתי מעניק גרם של קרדיט לאתר הזה, בטח שלא למה שנכתב בו. ולהציג את one כמראת התקשורת… הפתקשורת הספורט אכן בשפל מאין כמותו, אבל תמיד יש משהו נמוך יותר מהשפל, גם אם הוא פופולרי ונקרא על ידי רבים. ראית פעם את ״הכפר״?

עמית זילברבוש 24 בנובמבר 2013

ערן,
באופן כללי אגיד, שכחלק מה"תפקיד" שלקחתי לבקר את תקשורת הספורט, לחיוב ולשלילה אני חושב שעליי להשאר עדכני גם באתרים שבדר"כ בסיטואציה אחרת,כנראה שלא הייתי מבקר בהם.
הכותרת מאתר one היא דוגמא אחת (מני רבות) הסותרת את טענתו של פלג לגבי העדינות בתקשורת כלפי בלאט.
מכיוון שזוהי דוגמא קיצונית במיוחד היא מתאימה כאן, על אף שבאתרים כמו וואלה למשל, יש ביקורת לא פחות חזקה כלפי המאמן.

עמית זילברבוש 24 בנובמבר 2013

ועוד 2 הערות על כך:
א. רבים מאיתנו נוהגים לזלזל באתר one, אבל כדאי בכל זאת לזכור שמדובר באחד מאתרי הספורט הנצפים ביותר בארץ (ביחד עם אתר ערוץ הספורט), ואני מכיר לא מעט אנשים אינטליגנטיים שאני מעריך, שעדיין קוראים על ספורט ממנו.
דווקא בגלל זה אני חושב שהתעלמות ממנו בבלוג שעוסק בביקורת ספורט לא יהיה המעשה החכם.

ב. אני לא רואה הכפר.

ערן לוי 24 בנובמבר 2013

1. לא הכל זה שחור ולבן בחיים, וזהו עניין שנשכח על פי רוב בכל דיון בו "לוקחים צד". אין כאן או הערכה אלוהית לאתר או זלזול מוחלט. על הרעיון העסקי לא ארחיב, בעיקר מפני שאיני בקי בכך וגם בשל העובדה שאפילו הדיוט כמוני מבין את ההצלחה שלו ואיך היא כנראה מתורגמת לכסף. אני לא נכנס לאתר הזה כעקרון, למרות התקצירים מליגת העל, למרות סיכום הליגות הרחב. אני לא אוהב את הרמה של האתר ובוחר שלא לקרוא אותו, גם אם בדרך אני מפספס כמה דברים מעניינים. אם אני צמחוני אני לא אקנה מדי פעם כמה כנפיים על הגריל, אלא אם כן צמחונות אינה עניין עקרוני.

2. אני רואה את הכפר ולא קורא את ONE. יש מי שיניחו שכל הצופה בכפר הוא אידיוט גמור. ומה אם אותם מבקרים אינטיליגנטים קוראים את ONE?

עמית זילברבוש 24 בנובמבר 2013

אני משתדל (וכמובן, הרבה פעמים נכשל) לא לעשות הכללות – זאת אף על פי שיש תכניות הנצרכות על ידי אנשים, שאני פשוט לא מבין איך זה קורה.
אני מבין את הגישה שלך של לא לתרום רייטינג לאתר שלדעתך הוא לא ראוי.
אם כבר נכנסנו לזה בכל זאת אבהיר – אני לא צורך תוכן מהאתר הזה כי הדעה שלי דומה לשלך בענין הזה.
אני כן דוגם אותו מדי פעם כדי לבדוק אם יש משהו מעניין שצריך לשים על השולחן בהקשר שלו.
אני חושב שאם לא הייתי נוהג ככה, הייתי כמו מבקר סרטים שהולך רק לסרטים של במאים שהוא אוהב. או משהו כזה.

פולדש 24 בנובמבר 2013

טור משובח.

אני מסכים עם עמיר פלג באחוז ניכר מהטורים שהוא מפרסם, ולמרות זאת אני די סולד ממנו. הסגנון שלו מרגיז וביותר מדי מקרים גורם לקריאה להיות בלתי נסבלת.

האמת היא שדה באזר הפך אותי למפונק. לא רק לגבי רמת הטקסטים שאני קורא, אלא לגבי האפשרות לקבל תגובה די מהירה מכותבי הפוסטים השונים, שלא חוששים להודות בטעויות עובדתיות/מתודולוגיות ולתקנן.

גיסנו 24 בנובמבר 2013

עמיר פלג אולי היה עיתונאי נושך שחושף אמיתות וקומבינות מתחת לשולחן ומאחורי הקלעים.
כיום כל טור שלו הוא מציאת רפש לשם רפש, ביקורת לשם ביקורת, בדיוק כמו קופמן רק לא בטלויזיה. זה מה שמצפים ממנו ובמקרה שלו נראה שזה הדבר היחיד שנשאר לו בחיים. להמציא פרשנויות עקומות לכל מיני אמירות איזוטריות רק בכדי להוכיח כמה הוא צודק וכמה כולם חרא. ובוא נוסיף איזה קריקטורה פסאודו-ביקורתית כדי שניראה עוד יותר אינטליגנטים.

הטור שלו נראה כמו טור של מישהו שלא זיין כבר 5 שנים, אז הוא מנסה לשכנע את כולם בכוח למה אין אף אישה בעולם ששווה זיון.

כמו שפעם לתחקירים של כלבוטק היה ערך, שעזר לתפוס חלאות אדם, היום השאלה מי משלם לו לבצע תחקיר על עוד סוג מזון שלא ראוי למאכל אדם ומלא בזוהמה ואיכשהו כולנו אוכלים אותו ועדיין בחיים.

כמו שחיים הכט רצה פעם לתפוס נוכלים אמיתיים שגונבים מכולנו (כמו "יצאת צדיק" למשל) והיום הוא סתם מחפש אנשים תמימים כדי להוציא אותם חרא, כי דיבה=רייטינג.

סחבק 26 בנובמבר 2013

+1 על הלא זיין
+111 על כולבוטק שהפכה כלי שרת לחיסול מתחרים ע"י פסואדו תחקירים.

גיסנו 24 בנובמבר 2013

דרך אגב, עמית, שתי שאלות:

1) מתי תעשה ניתוח שכזה לטור של ארי שמאי? אמנם הוא מהאתר שאתה סולד ממנו ובצדק אבל כל שבוע הוא משחרר פנינים חדשות…הקומדיה השבועית שלי.

2) מתי יוצא תשבץ הגיון 2.0?

עמית זילברבוש 25 בנובמבר 2013

1) אתה מאד מוזמן לשלוח אלי (מייל, עמוד הפייסבוק, יונת דואר) אם אתה נתקל בטור ראוי לתגובה.

2) האמת – לא היתה הענות משמעותית לתשבץ הראשון ונראה שזה לא דיבר אל הציבור אז חשבתי לשמור על זה בכתלי ביתי. אולי אתן נסיון נוסף בהזדמנות.

אלעד מולר 25 בנובמבר 2013

לא מספט את פלג.
הוא ביקורתי כלפיי כולם בלי קשר.בנוסף הוא אף פעם לא מודה בטעות.
אני זוכר איך ירד בגסות על דהאן וגיא לוזון .על כך שהראשון סידר לאחרון בקומבינה קבוצה בלגית בכירה (ליאז).
לוזון עשה שם עבודה מדהימה במיוחד בפתיחת עונה ולא שמעתי סליחה טעיתי מפלג.
האמת פלג כשמו כן הוא פלג יפלג. הוא יוצר ריב ומדון בכל טור.
לא הסגנון שלי.

בלייק 25 בנובמבר 2013

למה הוא היה צריך להתנצל בדיוק? דהאן באמת סידר ללוזון קבוצה בלגית בכירה בקומבינה…. אפשר להתווכח על מידת ההצלחה, אבל קשה להתווכח עם העובדה שזה היה מינוי בקומבינה. שלא לדבר על מסיבת העיתונאים הפתטית לפני היורו בנוכחות הסופר אייג׳נט החדש.
אגב, אם לוזון כל כך מצליח איך אפילו קבוצה ישראלית קטנה (לפי דברי דהאן קבוצת תחתית בבלגיה עדיפה בהרבה על הטופ בארץ) עברה אותו בליגה אירופה (באופן זהה לכך שישראל סיימה לפני גרמניה ביורו הצעירות)? ואם זה מינוי כל כך נקי למה האוהדים (שלפי כל כתבות היחצ כבר ״אכלו את הכובע״ בשפת הלוזונים וחזרו בתשובה) שורקים בוז לקבוצה שלהם כשהיא מובילה את הטבלה?

קירון בטון 26 בנובמבר 2013

עדיף על הרוב? כן, ברור.

אבל עדיין, בינוני, לא מדייק בפרטים, כותב את אותן בדיחות עבשות כבר שלושים שנה.
לפעמים, לא הכל בחיים הוא יחסי.

Yavor 28 בנובמבר 2013

Amit – Please write something else – anything!! I'm sick of getting into DeBuzzer's home page and see the **** face of this Peleg character

עמית זילברבוש 28 בנובמבר 2013

שלא תגיד שאין כאן התחשבות… :)

ג'וני 29 בנובמבר 2013

עמיר פלג הוא לא יותר מאשר כתב רכילות מתוסכל וממורמר שהקשר שלו לספורט מקרי לחלוטין.

Comments closed