עונת המלפפונים 9: בלי ת'חרטויות – פרסמת נסעת!

 במקום תיאור אובייקטיבי הרמתם כותרת שערורייתית שמתאימה לצהובון? לא נוראכתבת טור עצבני והטלת רפש במועדון הגדול בארץ ואופן מכירת הכרטיסים בו, שהתברר אח"כ כשטות גמורהאין דבר.
שניים מאתרי הספורט הגדולים בארץ הוכיחו לנו השבוע שלא באמת צריך לדבוק באמינות ומקצועיות כשמסקרים את הספורט בארץ. כמו בפייסבוק, אם לא קיבלתם מספיק לייקים ומה שהעלתם מתברר כנפילה מביכה – אפשר פשוט למחוק ולהעלים ראיות. התנצלות על הטעות? עזבו אתכם משטויות, אף אחד לא ישים לב.

בלאט, תתפטר??

בחמישי שעבר, כמה דקות אחרי סיום משחק ההפסד של מכבי לאולימפיאקוס ביד אליהו יצא אתר One עם הכותרת הבאה, לסיקור המשחק:

One_Headline

מי שנכנס לקרוא את הכתבה וודאי ציפה למצוא שם ניתוח מעמיק של הטעויות שביצע מאמן מכבי תל אביב במהלך המשחק שבעקבותיהם גרם במו ידיו להפסד הקבוצה. אולי אפילו מאמר דעה מנומק של אחד מכותבי האתר המסביר למה לדעתו על דיוויד בלאט לקחת את האחריות למצב הקבוצה. אך אבוי למאוכזבים- לא דעה, לא נימוקים ולא נעליים. למעשה כל מה שניתן היה למצוא בכתבה זהו סיקור "אובייקטיבי" של המשחק.
אתם מבינים את העניין? לא דעת כותב, לא התייחסות למהלכי המאמן – הכותרת הראשית באתר!
אם אתם חושבים שאני שאני מגזים לגמרי בחשיבות העניין, תלכו בעצמכם לאתר ותראו. אה, רגע, אי אפשר. כמה דקות לאחר פרסום הידיעה שונתה הכותרת ל"נפרדה מאירופה: אולימפיאקוס עם 77:78 על מכבי".
אז יכול להיות שאפילו אתר One הגיעה למסקנה שרמת הסיקור יחד עם צבע הקבוצה זה כבר קצת יותר מדי צהוב אפילו לאתר כשלהם? חבל שבתחילת המשחק לא אמרנו "בלי 'תחרטויות".

פלג בחמישי? יום כן יום לא – היום לא

עמיר פלג כותב טורים ל"ידיעות אחרונות" ו-Y- Net כל ראשון וחמישי, ולא סתם טורים. בכתבותיו מקפיד פלג "להיכנס" בכל הבא ליד- מאמנים, עסקנים ולא אחת אף בקולגות שלו. חדי העין שבינינו וודאי שמו לב לרשימה חסרה ברצף הכתבות האחרונות, הכתבה של ה-24.1.13:

לא חסר כאן משהו?
לא חסר כאן משהו?

לכל המודאגים, רציתי להרגיע, פלג לא היה חולה באותו יום חמישי, ה-24.1.13 וחס וחלילה לא לקה במחסום כתיבה שגרם לו להחסיר את הטור. מה שקרה הוא שבטורו בתאריך זה ציין פלג בצורה שקטה נעימה ובלי ניסיון לרמוז שום רמז, כפי שהוא תמיד נוהג, את העובדה שאלכס גלעדי יושב במקום מכובד על הפרקט במשחקי מכבי תל אביב בעוד כוכבי עבר נאלצים לשבת, רחמנא ליצלן, ביציע. על אף הדרך ה"לבבית" בה העביר את האינפורמציה הזאת בטורו, מספר קוראים חסרי דעת הבינו משום מה כי פלג רומז שרק בשל קומבינות יושב גלעדי על הפרקט. רק מאוחר יותר התברר כי גלעדי משלם מחיר מלא על המקומות בהם הוא יושב ואין מדובר במעשה כלשהו של עסקנות וקומבינות.
פלג נאלץ לפרסם הבהרה בטורו ביום חמישי האחרון בו נאמר בזו הלשון "בטור לא נטען שגלעדי מקבל הזמנות, אבל למי שהבין אחרת, זה המקום לעדכן כי אלכס משלם הרבה כסף עבור המקום שלו"
ומה עשו ב-Y-Net? פשוט מחקו את הטור ההוא מארכיון הכתבות. כמה קל, ככה פשוט.
מזל שאת העיתון עצמו אי אפשר למחוק:

"..הדברים מוזרים לא פחות..". אדם משלם על כרטיס ו...הופ. הוא מקבל מקום ישיבה איפה שהוא שילם. באמת נורא מוזר.
"..הדברים מוזרים לא פחות..". אדם משלם על כרטיס ו…הופ. הוא מקבל מקום ישיבה איפה שהוא שילם. באמת נורא מוזר.

אז אני שואל: אם אנחנו הקוראים הטיפשים הבנו בטעות שגלעדי מקבל כרטיסים בקומבינה, מה ש"לא נטען בטור", למה בעצם היה צריך לשחק מחבואים ולהעלים את הכתבה? או במילים אחרות- מי שעושה קריירה על לתפוס פאדיחות – כדאי לו שלא ייצר כאלה בעצמו. לא בושה לטעות. קצת מביך להעלים ראיות.

ועוד משהו בקטנה:

בפוסט הקודם קיטרתי על שידורי ה-NBA של ערוץ הספורט כשהוא מפנק אותנו בשידורים של משחקים בינוניים ברמת שידור נמוכה בערוץ הבסיסי בעוד שומר את האיכות לערוצים בתשלום. אז השבוע הערוץ "הראה לי מה זה" והעביר את שני השידורים של יום ראשון בערוץ בתשלום.
דיי, למדתי את הלקח, אני מצטער- יותר לא אתלונן, גם אם תשדרו בערוץ הבסיסי את שידורי ליגת בתי האבות של אזור השרון- אני אשאר אסיר תודה ואתנהג יפה. מבטיח. רק אל תיקחו לנו את הכדורסל.

אם אהבתם, תנו ב-like,  אם ממש אהבתם תנו ב- share. לעמוד הפייסבוק.

לא מושלמים (על אלון מזרחי ויאיר לפיד)
כמה משחקי סופרבול נשארו לנו?

8 Comments

עדי 1 בפברואר 2013

חוצפה! מילא לפרסם דברים הזויים/ שקריים אבל להעלים אותם כשזה נהיה לא נח?!? בטח גם במקום לפטר/ להשעות את הכתב הוא קיבל קידום..

שיימס ברשת 1 בפברואר 2013

היי עדי, תודה על התגובה.
אני מסכים שזו חוצפה, אני רק לא מסכים לגבי ההשעיות והפיטורים- אנחנו באים בטוב :)

תומר 1 בפברואר 2013

הכתבות של עמיר פלג מרעילות את המוח. מומלץ להימנע בשביל לשמור על הבריאות.

שיימס ברשת 1 בפברואר 2013

היי תומר, תודה על התגובה.
למען האמת, אני לרוב מוצא את הטורים של עמיר פלג טובים ומדוייקים, אמנם הוא כותב בצורה מאד צינית ואף פוגעת לעיתים, אך יאמר לזכותו שהוא אחד העיתונאים היחידים שאני מכיר שבאמת לא מפחד לחשוף את האמת ונראה שברוב הזמן הוא חף מאינטרסים- לפחות ע"פ העין הבלתי מזויינת שלי.
ודווקא בגלל זה, יותר מאחרים, אני חושב שהוא צריך לדעת להודות בטעות אם עשה אחת כזו, ובטח לא לטאטא אותה מתחת לשולחן ע"י העלמת הכתבה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 1 בפברואר 2013

צודק, אני גם ראיתי את הכותרת ההזויה הזאת אחרי המשחק.. אבל הם פשוט לא אובייקטיביים בכלום כשהקבוצה מנצחת הם מרימים אותם לשמיים וכשהיא מפסידה פתאום כל העכברים יוצאים מהחורים

שיימס ברשת 2 בפברואר 2013

תודה על התגובה :)
מילא להיות לא אוביקטיביים, אבל להכניס אג'נדה בצורה כזאת, ואח"כ עוד להעלים אותה זה כבר הרבה יותר גרוע.

אייל 2 בפברואר 2013

אחלה טור! סחתיין על שמירת ה"עדויות המרשיעות"…
אתר ONE לא זוכה לראות כניסות שלי בכלל. מה לאופירה ולספורט? אתר חרפתי ביותר.
ואיך זה שעדיין לא הזכרת את התוכנית החדשה של ערוץ הספורט א-לה-גיא פינס?!? העיקר שאת זה הם שמים בערוץ פתוח, בניגוד למשחקי NBA מעניינים בשעות הגיוניות..!!

שיימס ברשת 2 בפברואר 2013

תודה רבה על התגובה והפירגון :)
את הקרדיט לעדות על One יש לזקוף לחבר בפייסבוק, ואת ה"טור הנעלם" להורים שלי שמנויים לידיעות מאז שאני זוכר את עצמי וגם שומרים את העיתונים בערך חצי שנה אחורה :)
מה לאופירה ולספורט? שאלה מעניינת, לצערי התשובה אליה לא כזו פשוטה כמו שהיינו מקווים שתהייה.
ולגבי התכנית הזאת- מודה, אפילו לי אין מילים. אני מקפיד לא להסתכל על מנת לשמור את א. הצהריים בפנים…

Comments closed