קושיות לסופ"ש

אחרי משחק מספר 5, שש שאלות שמחפשות תשובות.

דווין ווייד וחבר. לאן נעלמה שמחת החיים?
דווין ווייד וחבר. לאן נעלמה שמחת החיים?

1. בהמשך לדיוני השיפוט ה(לא)קונסיסטנטי, מישהו יכול להסביר לי את ההבדל בין הדחיפה של אנדרסון הלילה למה שמוחמד עשה ללברון?
כלומר, חוץ מעניין הנפילה כמובן.

2. פרנק ווגל, מאמן אינדיאנה, ספג הרבה ביקורת על אי שיתופו של רוי היברט במהלך המכריע בסוף המשחק הראשון. אז למה הלילה, הוא שוב לא היה על המגרש ברוב דקות הבריחה של מיאמי בסוף הרבע השלישי? אני מבין, יש תכנית לתת מנוחה בסוף הרבעים ולחבר אותה עם ההפסקה בין הרבעים. ועדיין, כשאתה נמצא במשחק של עונה, לא כדאי שגם יהיה טעם למשחק כשהאיש הגדול שלך חוזר אחרי המנוחה?

3. אבד קו אחורי. למוצא הישר מובטח משחק שביעי. סטיבנסון, ג'ורג' היל, אוגוסטין ויאנג עם 7 נקודות. ביחד. מישהו ראה אותם אולי?

4. אמנם לברון היה ענק הלילה, אבל בעיקר עם קליעות מחצי מרחק ושלשות. לדעתי, אינדיאנה וכל יריבה אחרת יחיו עם זה בשלום (יחסי). לאן נעלם פתרון הפוסט אפ המצוין ממשחק 3 שהיה כ"כ אפקטיבי?

5. סוף רבע שלישי. 1.1 שניות על השעון. כדור של מיאמי. למה לא רואים זריקה מסוף המגרש? כלומר, אני מבין שלזריקה כזו אחוזים נמוכים מאד, אבל הם עדיין יותר גבוהים מאחוזים של "אי זריקה", לא? יכול להיות שמישהו חושב יותר מדי על האחוזים שלו?

6. כמובן שאין לי מידע פנימי לגבי המצב הבריאותי של דוויין וויד, אבל מה שבטוח, האיש לא מבסוט. עד כדי כך שפני הפודל הנפולות שלו כבר מזכירות לי פנים של בחור אחר, שלא היה מבסוט רוב הקריירה שלו (אבל אולי דווקא השנה יהיה מבסוט?).

שבת שלום

לתגובות הערות, או סתם "חיבוב" – אתם מוזמנים להציץ גם בעמוד הפייסבוק של הבלוג.

מחשבות מ(עוד) לילה סוער
לברון - כוכב קבוצתי או סיקור מוטה?

28 Comments

martzianno 31 במאי 2013

נראה לי שהלסת של ווייד כבר כלכך גדולה מרוב סטרואידים (לכאורה!) שזה כבר מקשה עליו את התנועה.

גיל שלי 31 במאי 2013

יש משהו בדבריך, עצוב שהוא דומה לבארי בונדס

אלעד 31 במאי 2013

אתמול חזרתי לשחק כדורסל אחרי יותר משנה שלא שיחקתי, ולא עשיתי פעילות גופנית. שיחקתי עם חבר'ה שבימיי הטובים לא הייתי רואה ממטר. לפתע מצאתי את עצמי עומד בצד בהתקפה, ידיים על המותניים, מסתכל על חבריי לקבוצה מריצים תרגילים. הייתי מבואס.
תסתכל על דווין וייד בחלק מהפוזשנים של מיאמי. לברון חודר, קולע, יוצר לחברים, מריץ תרגילים עם האסלם. וייד בפינה הרחוקה מחוץ לקשת השלוש, מתבונן…

עמית זילברבוש 31 במאי 2013

אכן. מבאס. שחקן נהדר.

ירושלמי 31 במאי 2013

וגם אם הוא יסיים עכשיו את הקריירה הוא עדיין יהיה גדול מטי-מאק.
ולו בגלל האליפות הראשונה על ההיט.

אלעד 1 ביוני 2013

אין מה להשוות, ברור שהוא טוב מטי-מאק. אבל בהיט דיברו על "לא אליפות אחת, לא שתיים, לא שלוש… לא שמונה". לא רואה את זה קורה עם וייד במצבו.

יריב 31 במאי 2013

אני לא יודע מה ההבדל מבחינת שהשופטים, אבל יכול להיות שהעובדה שאנדרסון דחף בתוך עימות עם הנסבורו, בעוד שמוחמד דחף כשג'יימס לא מסתכל לעברו בכלל היא הנקודה?

יפתח 31 במאי 2013

הדחיפה השנייה של אנדרסן דווקא לא כל כך משמעותית כמו הדחיפה הראשונה שלו. אם תסתכלו בריפליי הראשון הוא פשוט מעיף את השחקן יריב לקרקע בלי שום סיבה וקשר לכדור עם כל הגוף שלו. ועל זה חייבים להרחיק אותו חד משמעית.

אלעד 31 במאי 2013

בהחלט. אם הליגה תסתכל על האירוע, חייבים להרחיק אותו למשחק הבא.

יריב 31 במאי 2013

על זה הוא קיבל פלאגראנט 1. אפשר שהוא היה צריך לקבל 2, אני חושב שאני אפילו מסכים בנקודה זו, אבל ההבחנה בין שני אלו היא תמיד בעייתית.

אלעד 31 במאי 2013

תאמין לי שאם הנדחף לא היה האנסבורו, אלא מישהו מכוכבי הליגה, ההבחנה הייתה הרבה פחות בעייתית…

אלעד 31 במאי 2013

אתה יודע מה מדהים? אני מסתכל על כל הסיקורים של המשחק, וכל התכניות של ה-TALKING HEADS, וכולם מדברים ומראים רק את הדחיפה השנייה. בזמן שהראשונה הייתה הרבה יותר גרועה. ממש תיקול פוטבול. זה כאילו שרוצים להסתיר אותה.

יריב 1 ביוני 2013

הדחיפה הראשונה יותר אלימה, אבל הדחיפה השנייה נעשתה כשהמשחק עוצר.

מנחם לס 31 במאי 2013

תקראו מה כתבתי למטה ואולי תבינו

אלעד 1 ביוני 2013

מנחם, ההיגיון שלך מעוות, אבל זה כנראה הגיל. אני סולח…

עמית זילברבוש 31 במאי 2013

אני בספק גדול.
לדעתי זה 99% בנפילה ועוד 1% בגלל שמדובר בלברון ג'יימס.
או שאולי הפכתי את המספרים :)

יואב מ 31 במאי 2013

מיאמי לא ניצחה בגלל השיפוט.

אבל זה לא אומר שהשיפוט היה לא פחות מנוראי. מלבד תקרית אנדרסן-הנסבורו,
עוד רגע מכריע היה כשהפייסרס בפיגור 8, לאחר שצימצמו ממינוס 13, וכדור שיצא בוודאות מהמותן של לברון ניתן ע"י השופט למיאמי והפך לשלשה של ריי אלן.
גיים,סט,מץ'.

תומר ש 31 במאי 2013

מסכים

חבר כדורסל 31 במאי 2013

אנדרסן, לא אנדרסון…

טל 31 במאי 2013

וויד פשוט גילה פתאום שהוא בכלל בקליוולנד

דניאל 31 במאי 2013

גדול.
כמה עונות יקח ללברון לגלות את זה?

אלון רייכמן 31 במאי 2013

הנקודה המעניינת לגבי ווייד (שאכן לא ברור לגמרי מצב הפציעה שלו) – היא שהוא לגמרי יכול להיות שובר שוויון בכל סדרה. הרי ברגע שהוא חוזר ליכולת הגבוהה שלו, ונותן משחק או שניים מצויינים כמו שהוא יודע – למיאמי יש יתרון עצום. כמו בסרטי מהיר ועצבני – כשפתאום וין דיזל לוחץ על הכפתור של הנייטרו והרכב מקבל בוסט של תאוצה ועוקף את כולם.

מנחם לס 31 במאי 2013

בתכנית 'מייק אנד מייק' של ספורטסנטר, התברר שטיילר אמר משהו מעליב ביותר לכריס אנדרסון בקשר להופעתו. משהו בסדר גודל כששחקן שאל את לברון בעת משחק אם אימו מזדיינת עכשיו עם דולנטה ווסט. אם לא היו עוצרים את לברון הוא היה הורג את זה שאמר זאת. כנראה שאנדרסון הרגיש אותו דבר בקשר לצורתו, ואני מאמין שהשופט שמע זאת ולכן אנדרסון קיבל פלגרנט מס' 1 ולא 2 ולא ניזרק. גדולתו של שופט היא כשהוא הולך נגד ספר החוקים כשההגיון מצווה כך. הבעייה הקיימת כאן בדה באזר שוב ושוב היא שיושבי המזרח התיכון המתגוררים בעפולה או מתולה, כותבים דברים על מה שקורה בצד השני של העולם בלי לדעת את פרטי הפרטים. כותבים רק מה שרואים (או שחושבים שרואים).
(אני עושה סיור בדה באזר בכל יום ששי לנקות את כל העיוותים)

ירושלמי 31 במאי 2013

תודה על ההערההארה.

(אני מניח שהמסר היה נקלט גם ללא נימת ההתנשאות).

מנחם לס 1 ביוני 2013

נימת ההתנשאות היא חלק מאופיי וצורת הדיבור שלי, והיא תמיד מוסיפה קצת צבע, ומרגיזה אנשים – דבר שגורם לי הנאה! (אבל בעיקר היא מדגישה את מה שיש לי לומר)

דיזידין 1 ביוני 2013

זה מרגש שהכל חוזר בסוף לדיזי דין.

אתה בעצם פועל לאור האמרה המפורסמת שלו:
"if you can do it it ain't braggin"
או בנוסח השני:
"It ain't braggin' if ya can back it up".

השאלה היא כמובן: can you do it?

אדם בן דוד 1 ביוני 2013

כל הכבוד על המידע. זה ממש רלוונטי- הרי לפי חוקי הליגה מותר לשחקן להכות שחקן אחר במידה והוא "אמר משהו מעליב". אם ההגיון הזה היה קיים בדה באזר, אתה וג'וני (אולי אתה ז ה ג'וני? עליתי פה על סטארט אפ) הייתם מבלים הרבה זמן על הפרקט. כבוד הד"ר- סה לא משנה מה הוא אמר לו- זכותו להגיד וטראש טוק זה חלק מהמשחק (בגבולות הפניני כמובן). הוא הרביץ? פלייגרנט 2 והביתה.

אלעד 1 ביוני 2013

כנראה שההעלבה לא הייתה מספיק פוגענית על פי הליגה:
http://espn.go.com/nba/playoffs/2013/story/_/id/9330445/2013-nba-playoffs-miami-heat-chris-andersen-suspended-game-6

אולי אם הוא היה אומר לו משהו על האחות של זידאן, אז לא היו מרחיקים את אנדרסן, ומכריחים את האנסבורו לשלוח לו זר פרחים והתנצלות

Comments closed