שלום כיתה א'

לקראת דראפט 2013 הבא עלינו לטובה הלילה, להלן מורה נבוכים, על הרוקיס של 2012, ועל אלו שצפויים להצטרף אליהם מחר.

משמאל לימין: נואל, ברוק, מקלמור, פוטר ו-קארטר וויליאמס.
משמאל לימין: נואל, ברוק, מקלמור, פורטר ו-קארטר וויליאמס.

לקראת הדראפט הבא עלינו לטובה הלילה, צרפתי את ידידי אייל אפל, הידוע גם כ"אנציקלופדיה", וביחד ננסה לעשות קצת סדר בעניינים. ואם בסדר עסקינן, נדבוק באמרה "דע מאין באת" כדי שנדע לאן פנינו מועדות. לשם כך תחילה בואו נבדוק מה קרה עם נבחרי הדראפט האחרון.

אז מה היה לנו – דראפט 2012

הדראפט של שנה שעברה נחשב תחילה ליבש יחסית, אבל התברר בסופו של דבר כבעל יבול לא רע בכלל.

דמיאן לילארד – רוקי השנה, ללא עוררין. מהמכללה הקטנה וובר סטייט, נבחר בבחירה השישית ע"י פורטלנד, שרצו להחליף את בעל הבית שלהם במגרש עם עזיבתו של ריימונד פלטון חזרה לניקס. שיחקו אותה בענק. עם מספרים של 19 נקודות, 6.5 אסיסטים ומעל 3 ריב' למשחק, לילארד נתן עונת רוקי ענקית בכל קנה מידה, כשכבר עכשיו מדברים עליו כאחד הרכזים הטובים בליגה. הבחור שבר את שיא השלשות לרוקי של סטפן קרי וכבר שייך לרשימה מכובדת הכוללת את אוסקר רוברטסון ואלן אייברסון, כשלושת הרוקיס היחידים עם עונה של מעל 1500 נקודות ו-500 אסיסטים. רשימה לא רעה להשתייך אליה.

האריסון בארנס, דרימונד גרין – שני החבר'ה הצעירים של גולדן סטייט, בחירות 7 ו-35 בהתאמה, היוו גורם משמעותי מאד בהפתעת פלייאוף 2013 (טוב, אולי בסופו של דבר רק מקום שני אחרי אינדיאנה). בארנס במיוחד, נתן פריצה אדירה בפלייאוף כשהעמיד מספרים נהדרים בסדרה מול דנבר שרק השתפרו בסדרה מול סן אנטוניו. סה"כ סיים בארנס את הפליאוף הראשון בחייו עם מעל 16 נקודות ו-6 ריבאונדים למשחק והיה לטעמנו אחד השחקנים המפתיעים של פלייאוף 2013.

אנטוני דיוויס – הבחירה הראשונה הוודאית בדראפט שעבר נתן עונה די טובה בהורנטס, למרות שפציעה מנעה ממנו לפרוץ באמת. סה"כ הראה הרבה כישרון ופוטנציאל, עם 13.5 נקודות למשחק ומעל 8 ריב'. נחת בקבוצה די גרועה, אבל זכה גם להיות שותף לנבחרת ארה"ב והשתפשף עם הביג בויז. אה, והוא גם מצא סימן היכר מאד מקורי לעשות ממנו כסף

דיוויס. בחירה ראשונה ב-2012. ומי השנה?
דיוויס. בחירה ראשונה ב-2012. ומי השנה?
.

מייקל קיד- גילכריסט- בבחירה השנייה אפשר למצוא את שותפו של אנתוני דיוויס מקנטקי. עם מספרים של 9 נקודות וכמעט 6 ריב' הצטייר כשחקן נחמד, אבל לא מספיק בשביל למשוך קבוצה שמייקל ג'ורדן הוא הבעלים שלה לצד המנצח. בשביל זה, כנראה, צריך כישרון מיוחד.

ומה צופן העתיד? – דראפט 2013

אז בניגוד לדראפט 2012, שם הבחירה הראשונה הייתה מאד צפויה השנה המצב יותר מסובך. מצד אחד אין מישהו דומיננטי מאד ואפילו הבחירות הראשונות עדיין לא סגורות. מצד שני יש מגוון רחב של שחקנים פוטנציאליים שיכולים להתפתח לדברים יפים בליגה.
אז הנה החמישיה הפותחת בבחירות 2013, לפי ההבנה שלנו. אם תביאו את הפוסט הזה ביום שישי בבוקר כהוכחה שלא פגענו בכלום, נכחיש כל קשר:

נרלנס נואל – עם מספרים של 10.5 נק' ו-9.5 ריב', ויכולת חסימה אדירה ( כמעט 4.5 חסימות למשחק השנה), הפרשמן של קנטאקי המתנשא לגובה של 2.10, נראה כפרוספקט מרשים לשחקן פנים בליגה. אלמלא הפציעות המרובות היה בחירה ראשונה וודאית, אבל אחרי שעבר השנה פציעה חמורה בברך, אותה ברך שכבר נפגעה בעבר יתכן ויהיה חשש לבחור בו בחירה כל כך גבוהה. אחרי הרבה התלבטויות, אנחנו מאמינים שקליבלנד עדיין ילכו עליו כבחירה ראשונה, בתקווה שישאר בריא.

בן מקלמור – הפרשמן מקנזס סיים את עונתו במכללה עם 16 נק' 5 ריב' ו-2 אס' בממוצע למשחק. שוטינג גארד מצוין ואתלטי. צפוי להיבחר בבחירה גבוהה מאד. הימור שלנו – יבחר על ידי אורלנדו כבר בבחירה מס' 2.

אוטו פורטר – שחקן השנה השנייה של ג'ורג'טאון העמיד מספרים יפים מאד של מעל 16 נקודות 7.5 ריב' וכמעט 3 אסיסטים למשחק. סמול פורוורד אתלטי עם קליעה לא רעה. יבחר כנראה במקום השלישי על ידי וושינגטון.

אלכס לן – הסנטר של מרילנד, שהעמיד בשנה האחרונה ממוצעים של 12 ו- 8, נמצא לפי תחזיות רבות כמועמד מוביל לבחירה ראשונה. אנחנו מאמינים שהוא יבחר גבוה, אבל לא עד כדי כך. לדעתנו יבחר רביעי על ידי הבבוקטס.

ויקטור אולדיפו – עם מספרים יפים של 13.6 נקודות, 6.3 ריב' ומעל 2 אס' בשנה החולפת, לא מאד נופתע אם הגארד/סמול פורוורד של אינדיאנה יבחר כבחירה מאד גבוהה בדראפט הזה, וגם אם לא, יתברר כאחד הכוכבים שלו עם חלוף השנים. ההימור שלנו, מקום חמישי על ידי הסאנס.

והמספר הנוסף, אנטוני בנט – עוד פרשמן, מגיע מ- UNLV שחטפה את אחת ההפתעות הראשונות בטורניר השנה (שכלל רבות אחריה), כשהודחה כבר בסיבוב הראשון. בנט העמיד מספרים של 16 נק' ו-8 ריב'. לדעתינו, בנט הוא ההימור הקשה מכולם. יכול להיבחר מאד גבוה ומצד שני להתדרדר עד סוף העשירייה הראשונה. יש שאומרים עליו שעם עוד שני אינץ' בגובה, הוא כנראה היה נבחר ראשון, אבל טווינרים בעמדות הפורוורד לפעמים מוצאים את עצמם במכבי ת"א (ע"ע מרקוס פייזר). עדיין, זו לא תהיה הפתעה גדולה אם יבחר במקום הרבה יותר גבוה.

והנה עוד כמה חבר'ה שכדאי לשים לב אליהם:

מייקל קארטר וויליאמס – הרכז הנהדר של סירקיוז, שהוביל אותה על לגמר הביג איסט, ועד לפיינל פור ה-NCAA, יכול להתפתח ליופי של רכז בליגה. שווה לעקוב.

שבאז מוחמד – עם כמעט 18 נקודות ומעל 5 ריב' למשחק, הפרשמן מ-UCLA התחיל כמועמד לאחת הבחירות הגבוהות. כנראה שמיני שערוריות (כמו לשקר לגבי הגיל שלו), והעובדה שהאיש מוסר פחות מאסיסט למשחק (!) ידרדרו אותו לכיוון הבחירות בעשירייה השנייה.

פייטון סיבה – הגארד הקטן והמלהיב הוביל את לואיוויל עד לאליפות מדהימה, והיה לשחקן השני בהיסטוריה שנבחר פעמיים ברציפות למצטיין טורניר הביג איסט (הראשון?, אחד, פטריק יואינג). סיבה, כנראה לא יבחר במקום הכי גבוה אפילו מקבוצתו, שכן הסנטר הארוך דיינג עשוי להבחר גבוה יותר. עדיין, יהיה מעניין לעקוב לאן הבחור הקטן מלא האנרגיות האלה יכול להגיע בעולם של הגדולים.

הבנים של – גלן רייס ג'וניור וטימי הארדווי ג'וניור הם הבנים של, ומנסים "לעשות סטף קארי" ולהראות שהמשפט "הולך ופחות הדור" לא רלוונטי לגביהם. לנו, נראה שהוא דווקא כן נכון.

והדובדבן שבקצפת – האיש שיקרא תגר על השם הכי מגניב ב-NBA, אהרון אפללו, צפוי להבחר איפשהו בתחילת הסיבוב השני, ושמו, (תופים…) איזייה כנען.

כאמור, קרדיט לאייל על העזרה, ואם נפלנו בניחושים – זה בגללו…

לתגובות הערות, או סתם "חיבוב" – אתם מוזמנים להציץ גם בעמוד הפייסבוק של הבלוג.

סופו של עידן
האמת

53 Comments

אורן 27 ביוני 2013

כל מילה פה חקוקה בסלע !!!!!!

גיל שלי 27 ביוני 2013

גלן רייס ג'וניור עשה מהלך מעניין והצטרף לליגת הפיתוח של הNBA לפני הדראפט כדי לשפר את הרושם שהותיר בקולג', בכל מקרה אין לו את היד של האבא

אלעד 27 ביוני 2013

אני בעד ששחקני עבר יקראו לילדים שלהם אותו שם בתוספת "ג'וניר" או "השלישי". ככה יותר קל לשייך את טים הרדאווי, גלן רובינסון וגלן רייס לילדים שלהם.

אייל אפל 27 ביוני 2013

אם אני לא טועה, הוא הראשון שמנסה להיבחר מהדי-ליג. בקשר ליד- למעטים יש יד כמו של גלן רייס (המקורי). אני מקווה בשבילו שהראש שלו יותר מסודר משל אבא שלו…

גיל שלי 27 ביוני 2013

לא ממש, הראש כנראה מאוד דומה, היד פחות

אייל אפל 27 ביוני 2013

אז חבל על הזמן…
למרות שאני חייב לציין שאני מאוד אהבתי את גלן רייס (עד שעבר להיות שחקן ספסל גרוע בניקס, במהלך תמוה ביותר), את הכתבה הבאה מצאתי מעניינת:
http://basketbawful.blogspot.co.il/2010/08/worst-nba-champions-glen-rice.html

אלעד 27 ביוני 2013

אני גם מאוד אהבתי אותו כשחקן, ואני ממש לא מסכים עם הכתבה. כשהוא לקח אליפות עם הלייקרס הוא עוד היה שחקן לגיטימי (לא כמו מיץ' ריצ'מונד למשל, או מקגריידי השנה אם הספרס היו זוכים). גם אם אני זוכר הוא שיחק באליפות הראשונה של הלייקרס כך שאי אפשר להגיד שהוא קפץ על העגלה כדי לרשום לעצמו אליפות.

אריאל גרייזס 27 ביוני 2013

סך הכל, דראפט חלש למדי. אין פה אף שחקן שיהפוך קבוצה במחי יד ואם אחד או שניים יהפכו לשחקני חמישיה לגיטימיים זה יהיה טוב

מכביסט טירון 27 ביוני 2013

קצת אוף-טופיק, אבל מישהו פה מכיר שחקן NBA מוצלח, עדיף אולסטאר או הול אוף פיימר, שדווקא במכללות לא הלך לו משהו? לא חייב להיות גרוע, פשוט לא משהו יוצא מהכלל. כמה שיותר בינוני, יותר טוב. אני מניח שזה די נדיר כי אם לא היית יוצא דופן במכללות אז כנראה שלא תבחר בדראפט הNBA, אבל בכל זאת. תודה מראש לעונים.

c web 27 ביוני 2013

מאיזה בחינה לא הלך לו? סקוטי פיפן למשל היה במכללה זניחה למרות שהוא נתן שם מספרים פסיכיים או ג'ון סטוקטון שהמכללה שלו הפכה לשאלת טריוויה מוכרת(גונזגה) ואף אחד לא באמת הכיר עד שהוא לא הפך לכוכב NBA
אייברי ג'ונסון בכלל לא נבחר בדראפט
יש עוד המון

מכביסט טירון 27 ביוני 2013

מהבחינה שאם לפני שהוא עבר לNBA היית שואל איזשהו פריק של מכללות, הוא לא היה יודע מי זה ואומר לך שיש עוד אלף כמוהו. לכן סקוטי פיפן הוא אינו אחד כזה. אני עצמי לא אוהד ותיק או מסור במיוחד של NBA, אז אחרי שעברתי על השמות שאני מכיר ולא הצלחתי למצוא כאלה, החלטתי לשאול אנשים עם ידע קצת יותר נרחב בנושא.

יריב 27 ביוני 2013

אם פריק של מכללות לא היה יודע מי זה, כנראה שגם קבוצות ה NBA לא היו יודעות מי זה והוא לא היה נבחר בדראפט.

אלעד 27 ביוני 2013

אין בעיה לחשוב על שמות, יש בטוח הרבה. בן וואלאס למשל.

מכביסט טירון 27 ביוני 2013

17 ריבאונדים ו7 בלוקים למשחק במכללת קויהוגה (Cuyahoga) ו10 ריבאונדים בוירג'יניה יוניון זה בינוני? אני שואל ברצינות. אני לא מבין כלום בכדורסל מכללות אבל זה עדיין נשמע לי כמו משהו יוצא דופן.

אלעד 27 ביוני 2013

ווטאבר. ב-נ.ב.א לקח שנים עד שגילו שיש שחקן כזה.

ירושלמי 27 ביוני 2013

ביל למבייר?

XXX 28 ביוני 2013

ג'רמי לין

מאג'יק 27 ביוני 2013

אולאדיפו צריך לקחת את המקום הראשון, הוא השחקן הרציני ביותר מכל החבורה והוא שחקן הגנה מעולה ומשקיען שלא מפסיק לשפר את המשחק שלו.
לגבי נואל יש יותר מדי נורות אזהרה, סנטר ששוקל פחות מפחית קולה, ב NBA יאכלו אותו בלי מלח.

ליאור 27 ביוני 2013

בעניין נואל – הבן אדם יכול להיות דיקמבה מוטומבו הבא במקרה הטוב (אם יוסיף קצת משקל), שזה די ומספיק בעיני.

מאג'יק 27 ביוני 2013

ואולאדיפו יכול להיות טוני אלן משופר במקרה הרע, מפה הוא רק יכול לעלות. יותר מדי נורות אזהרה יש לגבי נואל, הוא פצוע ולא יפתח את העונה, הוא צנום כמו פיטר קראוץ', תאר לעצמך שהוא ישחק נגד איזה דאנדרה ג'ורדן או זיבו, הם יעשו ממנו סלט קצוץ.
ויקטור אולאדיפו הוא המניה הכי בטוחה בדראפט הזה, לך תתרשם מהבגרות של הבחור הזה שמדבר כמו סבא ולוקח הכל ברצינות, לא כמו שאר הילדים האחרים.

אלעד 27 ביוני 2013

משנה לשנה אני מרגיש אנטי-קליימקס עצום בין סדרת הגמר לדראפט. בעבר הדראפט עניין אותי הרבה יותר. אבל אחרי הפלייאוף אתה קולט ש:
1. נכון שבסידרת הגמר שיחקו שחקנים שנבחרו גבוה (הטריו של מיאמי ודאנקן), אבל רוב כוכבי הפלייאוף האחרון לא נבחרו בבחירות גבוהות, או הגיעו כשחקנים חופשיים בשלב כלשהו של חייהם.
2. גם אלו שנבחרו גבוה (לברון, בוש) כבר לא משחקים בקבוצותיהם המקוריות, שאפילו לא זכו לקבל איזושהי תמורה עבורם.
3. מבין השחקנים שייבחרו מחר בבחירות גבוהות, אולי 1-2 יזכו בשנים הקרובות להצצה מקרוב על מאבקי פלייאוף אמיתיים, בצירוף נסיבות מסויים (כמו האריסון בארנס). השאר, או שינפחו סטטיסטיקות בקבוצות של 30 נצחונות בשנה, או שיעברו מיד ליד עד שיגיעו לבני השרון.
בקיצור, עוד 10 שנים יהיה לי מעניין לחזור לדראפט הזה ולראות איך התפתחו השחקנים. היום ממש אין לי עניין מי ייבחר איפה.

ניר 27 ביוני 2013

אלכס אברינס לדעתי יכול להיות הגניבה של הדראפט. פוטנציאל נ.ב.א מדהים, שעם עוד שנה-שנתיים השתפשפות באירופה יכול להפוך לשחקן לגיטימי פלוס בנ.ב.א. מי שתבחר אותו תהנה ממנו בעתיד, ויש לי הרגשה שזו תהיה סן אנטוניו בבחירה ה-28…

אייל אפל 27 ביוני 2013

אני איתך!! בתחזית המלאה שלי, מיקמתי אותו בדיוק באותה הבחירה. לספרס יש סקאוטינג אדיר, בהחלט מעניין.

שמעון כסאח 27 ביוני 2013

מי שמחפש קלעי, יש את סאת'רלנד מסירקיוז. לדעתי בעל פוטנציאל להיות קלעי אדיר, יש לו כבר היום טווח ושחרור כדור מהיר מהיד.

רועי 27 ביוני 2013

הליגה השתנתה, שחקנים הולכים אחרי שנה אחת בלבד ולכן קשה מאוד לאמוד את הכישרון שלהם. אם תבדקו את הדראפטים האחרונים כמעט לא היה קשר בין מקום הבחירה לאיכות השחקן. רק מהדראפטים האחרונים ראינו את צ'נדלר פארסונס, קוואי ליאונרד, סטפן קארי (בחירה 8) , האריסון בארנס וכולי וכולי שמככבים בעוד הבחירות הגבוהות (כל מה ששארלוט לוקחת, וושינגטון, טורונטו) מתבררות בפלופ שנה אחרי שנה. צריך בעיקר מזל ולכן הדבר הכי יעיל זה להביא שחקנים חופשיים ולא מהדראפט.

עמית זילברבוש 27 ביוני 2013

רועי,
אני מסכים שקשה לאמוד את הכישרון אבל שחקנים שהולכים אחרי שנה אחת זה לא דבר חדש סה"כ, שלא לדבר על "הקפיצה" על הקולג' (קובי, לברון, גארנט ועוד לא מעטים).
ברור שיש לא מעט פלופים בדראפט אבל אני חושב שסה"כ המקומות הראשונים בדר"כ יותר מוכיחים את עצמם מאשר לא. ברור שהם פחות משפיעים בטווח הקצר, כמו שאלעד כתב כאן למעלה, כי הם בדר"כ מלכתחילה הולכים לקבוצות הגרועות.

אלעד 27 ביוני 2013

אני חושב שהבחירה השנייה בדראפט, בעקביות (למעט מעטים שיוצאים מהכלל) מניבה פלופ.

עומרי 27 ביוני 2013

קארי ובארנס נבחרו על ידי גולדן סטייט ואפשר להוסיף אליהם גם את מונטה אליס שנבחר בסיבוב השני ואת טומפסוון שאמנם נבחר גבוה אבל ביחס למי שנבחר לפניו הוא הצלחה. ליאונרד אמנם לא נבחר על ידי סן אנטוניו אבל פרץ בה, בדומה לפרקר, ג'ינובלי, גרין ועוד הרבה שנבחרו נמוך והפכו לכוכבים או לפחות לשחקני NBA לגיטימיים בסן אנטוניו. אז אני לא בטוח שהצלחה של בחירת דראפט כשורה דווקא למזל.

אלעד 27 ביוני 2013

עמרי זה בדיוק העניין. יש הרבה שחקנים שנבחרו נמוך או בסיבוב השני והם לגיטימיים בליגה, ואפילו שיחקו תפקידי מפתח בפלייאוף האחרון. עכשיו, מישהו לקראת הדראפט מדבר על השחקנים האלו שייבחרו בבחירה 30 ויהיו שחקני מפתח? או כולם מדברים על אלו שייבחרו בעשירייה הראשונה ושבמקרה הטוב 3 מהם ישחקו במשחק מעניין ב-5 השנים הקרובות?

עומרי 28 ביוני 2013

אני מסכים אם הרעיון שגובה בחירת דראפט לא קובעת בהכרך כמה הוא ישפיע. אבל רועי טען שהצלחת בחירת דרפאט כשורה בעיקר למזל, ולדעתי זה לא לפי מזל אלא לפי ניהול נכון של קבוצה. ולכן דווקא קבוצות מסוימות כמו הווריירס, מצלחות אם בחירות הדראפט שלהן, ולאומת זאת קבוצות כמו הבובקאטס נופלות אם הבחירות שלהן למרות שהן מקבלות בחירות יותר גבוהות.

אלעד 28 ביוני 2013

כן, אבל גולדן סטייט גם מוכיחים את הצד השני של המשוואה. ברוב המקרים הבחירות המוצלחות שלהם פורעות את השטרות בקבוצות אחרות, בזמן שהם ממשיכים לבחור בלוטרי. החוכמה היא לא לבחור נכון אלא להצליח לבנות קבוצה מנצחת. זה לא יקרה אם אתה כל שנה בוחר טופ 5 בדראפט.

עמית זילברבוש 27 ביוני 2013

רועי,
אני מסכים שקשה לאמוד את הכישרון אבל שחקנים שהולכים אחרי שנה אחת זה לא דבר חדש סה"כ, שלא לדבר על "הקפיצה" על הקולג' (קובי, לברון, גארנט ועוד לא מעטים).
ברור שיש לא מעט פלופים בדראפט אבל אני חושב שסה"כ המקומות הראשונים בדר"כ יותר מוכיחים את עצמם מאשר לא. ברור שהם פחות משפיעים בטווח הקצר, כמו שאלעד כתב כאן למעלה, כי הם בדר"כ מלכתחילה הולכים לקבוצות הגרועות.

יוסי 27 ביוני 2013

ואיך לא הזכרת את טריי ברק?? אולי השחקן הטוב ביותר בדראפט!!

עמית זילברבוש 27 ביוני 2013

היי, הוא לפחות בתמונה :)

אייל אפל 27 ביוני 2013

גם בתמונה, וגם בטופ-8, לדעתי. כנראה הרכז הבכיר בדראפט הזה.

לא הזכרנו הרבה שמות מעניינים בדראפט, דוגמת קודי זלר (שימו לב חזק לשם הזה, יש מצב שייכנס לטופ-5 אפילו), סי.ג'יי מקולום, קלי אוליניק, סטיבן אדאמס…
אני אצטט את גורו הדראפט של ESPN, צ'אד פורד:
"In the 11 years I've been doing this, this is the most unpredictable draft I've ever seen."

אמנם כתבנו תחזית, אבל אפשר לשים את כל 8 הבחירות הראשונות ב-Shuffle, ועדיין לא יודע אם אופתע. גם אם זלר, שהיה מועמד לבחירה הראשונה בשלב מסוים של התחזיות, יעשה קאמבק לבחירות הגבוהות.

עופר 27 ביוני 2013

מדברים על לן כבחירה ראשונה בגלל שקליבלנד מחפשת סנטר. יש 2 שמתאימים לקריטריון ברמה יחסית טובה בדראפט הזה ואחד מהם מועד לפציעות בברך שיכולות לסיים את הקריירה שלו בשלב דיי מוקדם.

מצד שני, תמיד קיימת האופציה של טרייד על שחקן ואז כל הרביעייה הראשונה יכולה להיות הבחירה מספר 1, הכל תלוי בקבוצה שתעשה את הטרייד עם קליבלנד

אלעד 27 ביוני 2013

או סנטר אירופאי או סנטר עם בעיות רגליים. המממ… זכרונות ממיליצ'יץ' וגרג אודן

ראובן 27 ביוני 2013

הדראפט של 2012 היה פשוט בדיחה! אל תשכחו שלפני העונה הכתירו את דיוויס לשחקן ההגנה מס' 1 בליגה והשוו אותו לביל ראסל. למעשה, דייויס הוא אכזבה ענקית והיכולת של קיד גילכריסט מתאימה לבחירה בסיבוב השני בכלל. הדבר הטוב היחיד שיצא מהדראפט הוא לילארד שהראה ניצוצות אבל בעונות הקודמות גילינו הרבה יותר סופרסטארים מהשנה: פול ג'ורג', ג'ון וול וקיירי אירווינג. לגבי השנה, אין לי ספק שסתם משמיצים את המועמדים. תבדקו סרטונים של כל אלה שצפויים להיות במקומות 1-10 ותראו שהם פשוט מעולים.

יריב 27 ביוני 2013

לי נראה שדייויס הולך להיות שחקן טוב בהרבה מליליארד, וגם מוול, אירווינג וג'ורג', בתנאי שפציעות לא יפגעו לא בקריירה. הוא יקלע פחות, אבל הוא הולך לתת הרבה יותר לקבוצה בהגנה. קיד גליכריסט לא נותן הרבה ביחס לבחירה שניה, אבל הוא הרבה יותר טוב ממה שתצפה מבחירת סיבוב שני. אם הוא היה נבחר במקום העשירי לא היית מתלונן.

דץ 27 ביוני 2013

אם כבר בניחושים עסקינן, מה אומרים החכמים פה על גל מקל? סיכוייו? אני חיייב לומר שיש לי הרגשה שהבחור יגיע לאיזשהי קבוצה.

c web 27 ביוני 2013

למכבי…
אולי מינסוטה עם כל קבלת הזרים שלהם תאמץ גם אותו בסוף אבל לא נראה לי באמת שהוא מתאים לאף אחת מהקבוצות שיוחסו לו

מאג'יק 27 ביוני 2013

גל מקל הוא FREE AGENT, הוא מעל גיל 24 ולכן לא ייכנס לדראפט, הוא ישר שחקן חופשי.

אלון 27 ביוני 2013

שיתפזר העשן נגלה שאלכס לן הוא השם הגדול של הדראפט הזה. אחריו אוטו פורטר וקארטר ווליאמס. ראיתי את לן המון בשנתיים במרילנד והגודל שלו, היסודות והשיפור העצום במהלך השנתיים הם מה שמחפשים במקצוענים.
לדעתי קליבלנד מחליפה בחירה עם שארלוט, לוקחת את לן ומשאירה את הפלופ נואל לג'ורדן.

אייל אפל 27 ביוני 2013

מה שאתה מתאר אמנם נכון, אבל ישר הזכיר לי את ברוק לופז, שנבחר אחרי ג'ו אלכסנדר ודי.ג'יי אוגוסטין (ואחרי 7 בחירות ללא סימני שאלה, אבל זה לא העניין) – קשה למצוא חוקיות. לפעמים הקבוצות לוקחות את השחקן בעמדה שהכי קריטית להם, ולפעמים את השחקן הטוב ביותר שניתן להשיג, בלי קשר לעמדה.
השנה הדראפט קשה לחיזוי… קשה קשה

אלון 27 ביוני 2013

קודי זלר יהיה בתפקיד ברוק לופז בדראפט הנוכחי. קשה לי להאמין שלן נופל מהטופ 5. לגבי נואל, מכיוון שהוא לא יוכל לשחק ב 2013 תקח אותו קבוצה שתרצה להשאר גרועה בשביל האפשרות לקחת את וויגנס או פארקר שנה הבאה ולכן אם הוא יבחר ע"י קליבלנד או וושינגטון הוא יעבור בטרייד.

איתי 27 ביוני 2013

כתבה נהדרת… אבל איך אתה יכול לומא שארון אפללו זה השם הכי מגניב בליגה שמשחק בה metta world peace

אייל אפל 27 ביוני 2013

חחחח… אולי מנצח בתחרות השם ההזוי…

roei034 27 ביוני 2013

לא מבין איך דיוויס נבחר לבחירה ראשונה-אין לו גוף להתמודד ברמות הגבוהות במשחק פנים. רוב הנקודות שלו באות מהטבעות וירטואזיות . זריקה מחצי מרחק בינונית מינוס.משחק עם הגב לסל בינוני. לא רואה אותו מצליח להתמודד עם "גופות" כמו לאברון ,כרמלו,זיבו,דנקן ,בוזר, לי ועוד.

יריב 27 ביוני 2013

הוא עוד לא בן 20, הוא יגדל. גם הזריקה שלו מחצי מרחק בסדר, והיא עוד תשתפר.

ששון 27 ביוני 2013

אולפידו ממש טוב, חייתי ביותר… כח מתפרץ.. חבל על הזמן

ניצן נ. 28 ביוני 2013

חתיכת מהלך הסיקסרס עשו. פירוק לחלוטין של הקבוצה בשנתיים האחרונות בתקווה שעוד שנתיים יצא משהו מנואל וויליאמס. אולי אחרי עוד עונה נוראית (העונה הם הולכים ליפול חזק) הסיקסרס יזכו לבחירת דראפט גבוהה.

רק עוד כמה שנים נוכל לדעת עד כמה תהליך הפירוק הזה עבד.

גולן 29 ביוני 2013

אז הדראפט הסתיים ובנט הדהים את כולם ונבחר ראשון… אני רוצה דווקא לתת דגש מיוחד על יוטה (כן, אני אוהד שלהם עוד מהימים שהייתי קם מוקדם לראות איך מייקל ג'ורדן טוחן אותם). עושה רושם שהם עשו מהלך מבריק – היו זקוקים בדחיפות לרכז ועשו טרייד עם מינסוטה על מקום 9 והביאו את Trey Burke ממישגן. ראיתי את מסיבת העיתונים של הנהלת הקבוצה והחברה שם מאוד מרוצים – עושה רושם שליוטה יש עתיד מבטיח למדי (אפילו שג'פרסון ומילסאפ עוזבים).

Comments closed