עונת המלפפונים 50: איך זה מרגיש כשמשה פרימו מנצח אתכם?

הסתכלו בתמונה הזאת ותפנימו - כל עוד זה המצב, משה פרימו מנצח את כולנו.

 

צילום מסך מאתר ערוץ הספורט
צילום מסך מאתר ערוץ הספורט

 

תסתכלו על התמונה הזאת ותראו אותנו. מה שאתם רואים זוהי לא אחיזת עיניים ולא טעות מדגם. באופן קבוע הטור של משה פרימו מקבל הכי הרבה תגובות באתר ערוץ הספורט. ולא מדובר ב"קצת יותר" – מדובר בסדר גודל יותר. וככל שהטור יותר דמגוגי, יותר חסר ביסוס ויותר מתריס, כך כמובן  הטראפיק גדל.

אז אולי תגידו שרוב רובן של התגובות הן קריאות נגד הכותב והאינטגריטי המקצועי שלו. ואני אענה, האם זה משנה? הרי בעידן בו הכל נמדד לפי טראפיק, למי אכפת מה חושבים האנשים על התוכן?
ותגידו שזה הטריק הכי ישן בספר – לכתוב טורים מתריסים ולצאת כנגד אוכלוסיה מאד גדולה כדי לספוג תגובות נאצה נלהבות. ואני אחזיר שוב עם אותה תשובה – כשמס' ההקלקות הוא שקובע, כל השאר לא מעניין את מי שסופר את הכסף.

העניין הוא שלכתוב כתבות מתלהמות ונמוכות זה משתלם. כמה פעמים מישהו או משהו עצבן אתכם וכל מה שרציתם זה לספר ולפרסם כמה האיש הזה הוא גרוע, כדי שכולם ידעו?
מצד שני, כמה פעמים קראתם כתבה שהסכמתם איתה וזה משך אתכם לכתוב טוקבק בתחתיתה בסגנון: "וואלה, מסכים". הרי זה משעמם. זה לא הטבע שלנו כנראה.
כשאני מסתכל סביבי על פוסטים בפייסבוק, ציוצים בטוויטר או סתם התנהלות יומיומית, אני רואה שרוב מה שאנחנו מתעסקים בו זה ביקורת שלילית. זה הרבה יותר פיקנטי ועוקצני לרדת על מישהו, על דעתו, על התנהגותו. זה הרבה יותר פופלארי. לפרגן זה משעמם.

אם הסכמתם עם הקביעות האלה אולי גם לכם המסקנה מהבהבת באדום + הכיתוב "בלעדי" בכותרת. רוב האנשים רוצים את דמויות הליצן כמו פרימו, שרף, זוהר וקופמן כדי שיוכלו ליהנות מלשנוא אותם. וזו גם בדיוק הסיבה שאלו האנשים שהם פני תקשורת הספורט שלנו.

וזו בעצם הסיבה שהרהרתי לאחרונה האם כדאי להפסיק לכתוב על תקשורת הספורט ב "עונת המלפפונים". הרי יתכן שבעצם אני חלק מהבעיה. הרי עצם זה שאני כותב על פרימו, גורם לכך שהמעסיקים שלו השיגו את מבוקשם. תשומת לב גוררת הקלקות שגוררות כסף וגורר חיזוק מעמדם של האנשים שאותם אני מבקר. כולם מרוצים. חוץ  ממני. ואולי מעוד כמה.
אני שואל את עצמי לעיתים תכופות: "כל עוד האח הגדול שולט ברחובות, יצר המציצנות גובר על המקצועיות והצהוב שולט, במובן הרע של המילה (ויש שיגידו שמדובר פה  בטאוטולוגיה) – האם יש טעם להמשיך לכתוב על עוולות התקשורת?"

מצד שני, יש לפעמים גם נאות מדבר. הנה, מחאה ציבורית עצומה שהתגלגלה וגדלה לה הביאה לשינוי המשמעותי ביותר שראינו בתקשורת בשנים האחרונות עם הליכתם של הארבל והנוימן מסדר יומנו (לפחות הראשי).
ורק לפני יומיים התבשרנו על כך שאיציק זוהר ולירן שטראובר פוטרו מערוץ הספורט בעקבות הביזיון במשחק ההוקרה לניצן שירזי.

כנראה שאם אנחנו באמת רוצים להעלות את תרבות תקשורת הספורט בארץ יש להגביר את מסע ההסברה – אם יש כותב שהוא הסמן הימני לדרדור תרבות הדיון, פשוט לא להכנס לכתבה שלו. אם יש פרשן שמופיע בתכנית שמכתיבה סדר יום אלים, פשוט לא לצפות בה. אם יש באמת רצון לשפר את תרבות תקשורת הספורט בארץ צריך לכבוש את יצרנו ולהצביע בשלט ובעכבר.

האם אנחנו מסוגלים לעשות את זה? האם יש ביכולתנו לחשוב ולהחליט למי ניתן את "הקול שלנו"? כרגע אני לא בטוח. אז לפחות חשוב שתדעו – כל עוד זה המצב, והתמונה בראש הפוסט משקפת את המציאות – משה פרימו מנצח את כולנו.

ועל כך, כל עוד זה המצב, אני אעניק לכולנו שישה מלפפונים.

 

6

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

תמכו בדה באזר

*

 

 

זאת לא התקשורת
"תאכל את הכובע"

56 Comments

קורא בין השורות 7 באוגוסט 2015

וואלה מסכים! :)

אל תפסיק לכתוב!!! יש הבדל בין ביקורת עיתונות/תקשורת לתגובה מתלהמת וסתמית על כתבה/טור
הדיונים שנוצרים פה בד"כ מאד לגופו של עניין ויוצרים תחושה של 'דיבור' במקום ה'צעקות' שאנחנו רואים בד"כ באתרים השונים

ניב 7 באוגוסט 2015

עמית אתה כל כך צודק, כשראיתי את הכותרת של פרימו דיגדג לי נורא להיכנס והתעצבן, הצלחתי להתאפק וזה גרם לי להרגיש טוב עם עצמי.
חרם אמיתי יהיה אפקטיבי, הטומטומים בערוץ הספורט לא מבינים עדיין את הדרישה שלנו לתכנים ראויים, צריך לפגוע להם בכיס בכדי לשכנע אותם להקשיב.
עברנו את נוימן ונעבור גם את זה.

גיסנו 7 באוגוסט 2015

לאתר של אופירה אני כבר לא נכנסץ
אני מת לא להכנס יותר לאתר ערוץ הספורט, וגם לא לוואלה ספורט המתדרדרים.
לא ל YNET שמלבד שני עלי תאנה. (קופר ודוידוביץ')
מת לא להכנס ל"הארץ" כי למרות שהספורט שלהם סביר אני מרגיש שהם מזלזלים באינטליגנציה שלי בכל תחום אחר וזה עוד לפני הפוליטיקה…

אני מרגיש שלאף אחד מהמדיומים האלה לא מגיע ממני אפילו לא קליק אחד.
רק שבסופו של דבר אני כן רוצה לדעת מה קורה….:(

מרגיש לאחרונה שכבר אין שום מפלט בתקשורת הספורט (ובעצם בתקשורת בכלל) בארץ.

שלומי 8 באוגוסט 2015

תיכנס לאתר הרשמי של מכבי, זה מספק, לפחות אותי.

גיסנו 8 באוגוסט 2015

לחדשות על מכבי – בהחלט, וזה גם הגורם המוסמך היחיד בתוך בליל השטויות והספקולציות.

אבל לפעמים בא לי לקרוא גם על עוד דברים שקורים והמלאי השפוי הולך ומצטמצם….

גיל שלי 7 באוגוסט 2015

אני כמו ניצן חורש, מחקתי את אפליקצית ספורט 5 מהטלפון, וקורא רק את עמרי אפק, וגם זה משתדל לוותר. כמו שלא נכנס לוואן משתדל להחרים גם את ספורט 5

guy 7 באוגוסט 2015

וואלה, מסכים.
(אל תפסיק לכתוב )@

מיכאל 7 באוגוסט 2015

סוף סוף. מאז פיטורי נמני (ממש לא מאוהדיו )והסיקור המזעזע באתרי הספורט (וויינט, ואן וספורט5) ומאז שפרסמת את מפת האינטרסים אני לא צורך חדשות ספורט חוץ מבוואללה (שגם הוא אינו חף משטויות וכותרות מיותרות אך הוא הרע במיעוטו ). שום דבר. לא נכנס אפילו להציץ. כך שלפחות הם לא מקבלים את התעבורה שלהם ממני. הדבר נכון לתכניות רייטינג או כל מה שהוא מכוון לכמות ולא איכות. לטעמי אין רעה חולה מזו.

D! פה ועכשיו 7 באוגוסט 2015

אני קורא בוואלה, לרוב זה די סביר, אם יודעים מי הכותב, ובהארץ.
ישראל היום, רק בעיתון.
באתר של ה-BBC
ובאתר הרשמי של מכבי כי כל השאר שכותבים עליהם זה קשקוש מוחלט.

Matipool 7 באוגוסט 2015

פותח את הבוקר במשרד ( אחרי שעברתי על המיילים והחזקתי אצבעות שאין מיילים מהבוס ) עם וואלה לעדכונים ( ויש מהיר על הכותרות ואח״כ ספורט ) . מייד לאחר מכן דה באזר ואתר האוהדים הקטן שלנו שמגלה סימני חיים לאחרונה . אח״כ עבודה .
עוד לפני כן , קורא ברכבת מהסוף להתחלה את ישראל היום . כל מילה שדורפן ( ולוינטל לשעבר ) כותב . אחלה מדור ספורט ודברים נחמדים נוספים כמו תרבות ואוכל . עד שזה מגיע לפוליטיקה ..
אתרי ספורט מאנגליה רק בעונות המלפפונים ובעונת סוארז .

D! פה ועכשיו 8 באוגוסט 2015

מזל שהוא מתעורר קצת. משמח.

Oded 7 באוגוסט 2015

וואלה מסכים

אורליוס 7 באוגוסט 2015

לא קורא פרימו, לא מעניין פשוט.

מאנו 7 באוגוסט 2015

לי נראה יותר מעניין וחשוב זה לתת את הדעת על משהו אחר. נכון, משה פרימו, כמו גם שלמה שרף, בוני גינצבורג, איציק זוהר ושות' הם פרשנים גרועים (גם עמרי אפק ואלי אוחנה שהם בעיקר משעממים) וכותבי טורים רעים וגרועים. אבל למרות זאת, שמתי לב שרוב הביקורת מופנית נגדם כאשר הם מבקרים את מכבי ת"א כדורגל, ובמיוחד את צוות האימון וההנהלה הזר שלה. נראה שזה הפך לפרה קדושה. יכול להיות שהביקורת של חלק מאלו שאזכרתי לעיל היא לא ממש עניינית והגונה, ועדיין לבקר זה חשוב, גם את האלופה הבלתי מעורערת. נראה שכאשר מבקרים את ג'ורדי או את אחד מקבלני האימון שמתחלפים במכבי אחת לשנה, אז כל מיני עיתונאים וטוראי ספורט שרואים את עצמם עליונים לפרימואים, יוצאים במחאה כנגד הביקורת, "מי שמך לבקר" וכו', במקום להתמודד עניינית עם הביקורת, גם אם היא עילגת או לא מאוד הוגנת לעיתים. כן, מכבי ת"א כדורגל היא הקבוצה העשירה בישראל, ובפער עצום. היא משלמת משוכרת מנופחות ומגוחכות. שוק חופשי, נכון, ועדיין. זכייה באליפות או בטרבל זה יפה, אבל בפערים שכאלו, עם התרסקותה הבלתי נגמרת של מכבי חיפה, העיתונות וגם האוהדים רוצים יותר, ובצדק. לקחת אליפות בליגה הזאת ובתנאי הפתיחה הללו זה המינימום ההכרחי בשביל מכבי תל אביב הנוכחית. וכן, אם מכבי גונבת ניצחון בצ'כיה בהתקפה וחצי של ערן זהבי (ראיתי את המשחק, אף אחד לא יישכנע אותי אחרת) שהוא באמת שחקן גדול, אז זאת גניבה שלא מעידה על טיבה האמיתי של מכבי. זה נאמר רק כי מכבי מסוגלת ליותר, ובמיוחד לכדורגל טוב יותר.
גם מוריניו, להבדיל, שזכה השנה באליפות באנגליה, עשה זאת בצורה צפוייה, משעממת ולא מלהיבה. אם קבוצה קטנה הייתה עושה אליפות דומה, התקשורת הייתה יוצאת מגדרה. מכיוון שצ'לסי שופכת כל שנה עשרות ומאות מליוני דולרים, גורמת לציפיות מהקבוצה לעלות.
אז מכבי הקבוצה הטובה ביותר, שמתנהלת הכינכון ובלה בלה. זה עדיין לא אומר שאסור לבקר אותה.

עמית זילברבוש 7 באוגוסט 2015

אני לחלוטין לא מסכים עם הנחת היסוד שלך. הביקורת כלפי השלמה שרפים והפרימואים נשמעת באופן רציף לכל אורך השנים.
הנושא שהעלת אולי ראוי לדיון בפני עצמו, אני חושב שהוא לא מתכתב עם נושא הפוסט הזה.

מאנו 7 באוגוסט 2015

אומר את האמת – לא קראת מעולם טור של פרימו, או של למעשה אף אחד בערוץ הספורט מעבר לנדב יעקבי. העלתי את הנושא כי הוא חוזר על עצמו לא מעט בשנים האחרונות, וראיתי שהוא היווה טריגר גם לכתבה שלך (ביקורת על מכבי ת"א, לא?). שוב, אני מסכים בהחלט על הביקורת שמושמעת כבר שנים על המדוברים. עם זאת, אני גם שם לב להשתקה של עצם הביקורת עצמה ולא רק של הסגנון, ההגינות, רמת הטיעונים, הכתיבה וכד'. ייתכן ולא לכך כיוונת.

גיסנו 7 באוגוסט 2015

גם עמרי אפק, למשל, ביקר את מכבי ת"א בספורט5.
על זה לא שמעת אף אחד מתלונן.
ואחרים ביקרו את מכבי באתרים אחרים בצורה מקצועית והוגנת

אף אחד לא מתלונן על ביקורת כשהיא לגיטימית.

בלייק 7 באוגוסט 2015

כשקבוצה שלוקחת 3 אליפויות ברצף (בפעם השלישית בהיסטוריה של הליגה), ועם כל הביקורת יש ציפיה, אולי מיותרת, שפרשני כדורגל יכתבו לפחות טור חיובי אחד על כל 10 שליליים, לא? המטרה שלו היא ״לנצח״ את קרויף כי בסרט שלו (של פרימו) הוא בתחרות מולו.
הוא לא הראשון ולא האחרון שמבקר את מכבי, אבל לפרימו אין הוגנות בסיסית וכבוד בסיסי בפרשנות. אפשר כמובן פשוט לקרוא את הטור על אוסקר ולהיזכר בכל מה שהוא פרימו. מילא יכתוב שהוא לא אוהב, אבל אחרי 10 שנות שממה כאוטית, בחצי עונה מכבי בונה משהו חדש לגמרי, מוליכה את הליגה, והמסקנה של פרימו היא שצריך לפטר את המאמן.

מאנו 8 באוגוסט 2015

שוב, פרימו זה פרימו, אין לי על כך ויכוח.
נכון שמכבי לוקחת 3 פעמים ברצף אליפות. בעונת האליפות הראשונה היה בעיקר פירגון. אבל אחרי 3 אליפות עם פער תקציבי כזה גדול, ותדמית של מפלצת שגדולה על הליגה, אנשים מצפים בצדק למשהו מעבר. כרגע, מכבי הנוכחית לא מתקרבת בכלל למכבי חיפה הגדולה של 93-94 ו-94-95, וגם לא למכבי ת"א של אותה תקופה או אפילו להפועל של גוטמן. היא קבוצה חביבה ולא יותר, שמנצלת פער תקציבי וחולשה מתמשכת של יריבותיה. כדורגל גדול לא ראינו ממנה. ניהול מסודר זה טוב ויפה, אבל בסופו של דבר, התאכלס הוא הכדורגל. את האוהד בבית לא מעניין שג'ורדי לא נותן לעיתונאים להסתנן לאימונים או שנפסקו ההדלפות מחדר ההלבשה. אוהדים רוצים כדורגל מלהיב, יצירתי, עם כשרונות יוצאי דופן, תשוקה ונשמה. כרגע אנחנו רואים מכונה שבלונית למדי, ואת ערן זהבי. צר לי, אך זה לא מלהיב, לא אותי וכנראה שגם לא הרבה מאוהדי הכדורגל בישראל.

לירן 8 באוגוסט 2015

אני מבין את הנטייה להתרפק על העבר, תמיד הוא יראה יותר טוב. מכבי לקחה שם אליפויות עם האחים נחמן ואלון ברומר – שחקנים שלא נכנסים היום להרכב של אף קבוצת צמרת. אי אפשר להשוות תקופות זה אף פעם לא מצליח. מכבי מצוינת ומרגשת. רק העונה האחרונה עם פאקו קצת קלקלה את הטעם המצוין מ2 העונות לפניה

גיסנו 8 באוגוסט 2015

חיפה 94/5 הייתה כ"כ גדולה, שמכבי ת"א לקחה לה את האליפות.

ק 9 באוגוסט 2015

ממש לא נכון. האוהד בבית מאוד מתעניין בזה שגורדי לא נותן לעיתונאים להיכנס לחדרי הלבשה. מתעניין ותומך.

לירן 8 באוגוסט 2015

השורה התחתונה שלמכבי באירופה זה פעמיים הגיעה לבתים שלה ליגה האירופאית מתוך 3 ניסיונות , לצד ההשגים שמנית בליגה – זאת הצלחה מסחררת בעיניי

מאנו 8 באוגוסט 2015

שלב הבתים בליגה האירופית זה לא הישג מרשים במיוחד. צר לי.

לירן 8 באוגוסט 2015

אין לך מה להצטער, לא אתה קובע מה הישג מרשים ומה לא.
אם הטענה היא שמכבי לוקחת אליפויות בגלל הכסף – למה בצמפיונס זה פתאום מתבטל?
היא משחקת מול קבוצות עשירות ממנה בהרבה (באזל לדוגמא) אז איך היא אמורה לעבור? צביעות ידועה של אוהדי היריבות, תמיד יסדרו מציאות נוחה. שלב הבתים זה הישג מצוין, עובדה שהישראליות מגיעות אליו פעמים ספורות . בנוסף הוא נותן כסף, נקודות דירוג, ניסיון אירופאי. אה… שכחתי, גם עברו את שלב הבתים, או שגם זה לא הישג?

שלומי 8 באוגוסט 2015

אתה רציני???

גיסנו 8 באוגוסט 2015

זה דבר אחד לומר שלדעתך הכדורגל של מכבי לא מספיק מושך עין – זה סובייקטיבי וזה הגיוני. לקבוע את זה כעובדה וכסיבה לכך שמכבי היא כשלון – זה פרימו.

ישראל חברה באופ"א מאז 1993. 22 שנים. מאז, 4 פעמים הגיעה קבוצה ישראלית לליגת האלופות. גם בשנה האחת שהיו שתי נציגות – רק אחת העפילה. 4/23 משתתפות כלומר 17%. ממתי נתון כזה הופך את אי ההגעה לליגת האלופות לכשלון? כולם מדברים על חיפה והפועל שעשו דברים יפים באירופה. אבל מתי בפעם האחרונה? ואיפה הן היום? האם הן תרגמו את זה להצלחה ארוכת טווח? האם הן צמחו וגדלו משם? כמה פעמים קבוצה ישראלית הגיעה לרבע גמר מפעל אירופי, שפחות מזה זה כשלון? אני אענה לך – 2. פעמיים ב 22 שנים. אני לא יודע כמה אחוז זה ביחס לכל המשתתפות הישראליות באירופה בכל שנה. מניח שזה מזערי לגמרי, בהתחשב בזה שמזה לא מעט שנים יש 3-4 ישראליות שנכנסות למוקדמות המפעלים.

מכיר את האמרה ש"אם מנסים לשפוט דג לפי היכולת שלו לטפס על עץ, הוא ירגיש טיפש כל חייו?" אז ככה זה כששופטים את מכבי ת"א בסטנדרטים של בארסה ובאיירן. "ליגה אירופית לא מרגשת אותי" – מניח שאתה פלורנטינו פרס במינימום.
ליגה אירופית מרגישה כמו עונש כשאתה מועדון מסדר גודל של מנצ'סטר יונייטד או יובנטוס שמתגלגל לשם מהצ'מפיונס.
מסתבר שאפילו אם אתה ולנסיה, אתלטיק בילבאו, סביליה, אתלטיקו מדריד, זניט סט פטרסבורג, פורטו, בנפיקה או באזל (בשלוף מהזכרון – קבוצות שהגיעו לפחות לחצי גמר המפעל ב 5 השנים האחרונות), למשל, אתה לוקח את המפעל הזה ברצינות. איפה מכבי ת"א נכנסת ברשימה הזו, כדי שליגה אירופית תהיה "לא מספיק" מבחינתה? או מבחינת כל קבוצה ישראלית?

אז האם כל זה אומר שמכבי ת"א הצלחה מסחררת וחפה מכל טעות וביקורת? לא. אבל ביקורת צריכה להיות עניינית ורצוי מחוברת למציאות. וביקורת סובייקטיבית צריכה להיות סובייקטיבית, כי דעה של אחד היא לא עובדה.

מאנו 10 באוגוסט 2015

כולכם הולכים לקיצוניות. מעולם לא אמרתי שאי העפלה לשלב הבתים של הצמפיונס זה כשלון. ממש לא. מכבי לא ברמה עדיין.
זה עדיין לא אומר ששלב הבתים בליגה האירופאית זאת הצלחה מסחררת. גם מכבי חיפה בינונית מאוד הייתה שם לא מזמן. זה הישג סולידי. גולדהאר מכוון לליגת האלופות. זה די ברור.
שמו לי פה לא מעט מילים במקלדת, וחבל.

איציק 7 באוגוסט 2015

לא קורה את פרימו ושרף, ומשתל להימנע מלשמוע אותם. קול המוזיקה יכול להיות תחליף נפלא לחבורת הבורים הללו, וגם 88 יכול להיות כייף לא נורמאלי.
לא מגיף באף מקום חוץ מדה-באזר והבלוג של מתן גילור. במקומות הללו לא פעם מפרגנים על פוסט מעניין וכייף לקרוא זאת.
פיסבוק אין, וכך גם טויטר, ואני ממש לא מרגיש שחסר לי. נסו גם אתם, אולי תראו שזה לא כל-כך רע בילעדיהם.
צריך להבדיל בין הפרימואים לבין קופמן. אצל הפרימואים זה המקסימום שהם מסוגלים אליו. קופמן לעומתם אדם הרבה יותר משכיל ויודע את עבודת העיתונאות. כשהוא רוצה הוא עושה תוכניות יפות ומעניינות. לצערי הוא הבין מאיזה צד החמאה מרוחה ועושה זאת במודע. הוא יודע שזה זול, שזה מגעיל, וגם יודע שזה מביא צופים וכסף ולכן משתתף ברדידות הזו. כמה חבל…
לגבי הרצון להפסיק לכתוב עליהם. חובה לכתוב על המלך הערום, גם אם זמנית הוא יעלה בפופולריות, עם הזמן הוא יפסיד. להתעלם, זה להשאיר את הבמה רק לו ושכמותו. זה האסון, ההודעה בכישלון, זה לנעול את הדלת ולזרוק את המפתחות לים. אסור!!!
את המלפפון השביעי היתי דוחף לכול הפרימואים באיזה מקום, לא חשוב איפה, העיקר שיסתום להם את הפה, ושלנו לא יסריח (אני מודע לבעייתיות לענות על שני התנאים בו זמנית. אולי יהיה צורך ביותר ממלפפון אחד, אך זה מה שנשאר על המדף).

Matipool 7 באוגוסט 2015

כל מילה .
האתר של ערוץ הספורט הפך אצלי בשנה האחרונה למוקצה כמעט כמו וואן .
לוואן אני לא אכנס גם אם יצמידו לי אקדח לרקה . לערוץ הספורט – רק במקרי חירום לעדכון או תקציר .

איציק 7 באוגוסט 2015

אתם מבינים, אנחנו דנים בפרימו וחבר מרעיו כאשר באליפות העולם בשחייה, ב-200 חזה שלוש בחורות (ספרדיה, דנית וסינית) חולקות מדלית ארד. מישהו זוכר מקרה של שלישיה למדליה אחת? זו יכולה להיות אחלה טריוויה, דורפן בטח שולף מתוך שינה.

Gil - Zimbabwe 7 באוגוסט 2015

אליפות נהדרת, כל גמר יש 3 או 4 שיכולים לזכות.
אבל מה שהכי מדהים בעיני זו הרמה של הכדורמים, ובעיקר אצל הנשים. עכשיו בדיוק נערך הגמר (של הנשים) בין ארה"ב להולנד, לפני איטליה ניצחו את אוסטרליה בפנדלים.

Gil - Zimbabwe 7 באוגוסט 2015

יש עתונאי הספורט באמת שלא צריך לקחת אותם ברצינות, אבל מה שיותר מקומם שהיום כל ילד שסיים בית ספר לתקשורת רואה את עצמו מומחה לכל התחומים.
הרגיז אותי במיוחד אותו עתונאי שצילם את גנץ והמאבטחים שלו בטיול שחרור בחו"ל והכותרת היתה: "כשבצבא מדברים על קיצוץ" .
הכי נמוך שאפשר לרדת!!!

איציק 7 באוגוסט 2015

דוגמא בזויה מהיום בערוץ 5:
כותרת ראשית: עברי לא הצליחה לעלות לחצי הגמר ב-50 פרפר
כותרת משנית: אליפות העולם: 26.90 שניות בלבד לישראלית. ברנע סיים במקום ה-37 ב-100 פרפר.
זה שעיברי עם חום לא מעניין אף אחד, ובטח שזה לא המשחה של ברנע ובגילו הוא בכול זאת שבר שיא אישי בשלוש עשיריות לא מעניין. הכותרת היא שהם כישלון. אז לגבי עיברי רחוק בכתבה מציינים. לגבי ברנע כלום, רק מקום 37. אותו דבר עם טומרקין כששבר את השיא הלאומי ב-100. באמת, אם לא בגמר לפחות אז כישלון; ג'ודאי שלא הצליח, לא בא מוכן; כדורגלן שהתעתש, סיפור גדול על מצבו הבריאותי, אך אם מכבי לא תעבור את בזל, אז ג'ורדי לא רמה ומאמנים ישראלים יש טובים יותר בשקל לקילו.

אלן פרוד 7 באוגוסט 2015

כל האתרים אותו פח. אותן כותרות קליק בייטס עלובות ("לא תאמינו את מי הפועל החתימה"), אותם אינטרסים צרים, אותם לינקים בצד לפורנו-רך-במסווה-רכילות-ספורט, ואותם הכתבים/פרשנים דמיקולו (למעט בודדים) שמתיימרים להיות אוטוריטה בתחומם אבל לא יודעים מה זה חלוץ מדומה.

הפתרונות שלי:
א. להיות מודע ולקרוא בקריאה ביקורתית
ב. לקרוא בפורומים של האוהדים את סיכום הדברים, במקום לטרוח ולכתת את העכבר שלי לכל האתרים האלה.
ג. התוסף של אמ;לק ל"כרום". גאונות לשמה.

עמית זילברבוש 8 באוגוסט 2015

מר פרוד,
אני לא בעד הגישה הקופמנית של "הכל פח". יש בארץ אתרים שונים, לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות. נכון – יש דברים משותפים כמו הכותרות המרגיזות שציינת והקישורים לפורנו רך.
הנקודה המרכזית שלי היא שאם אנחנו רוצים לחזק אנשים מסויימים ותרבות מסויימת ולהקיא מתקשורת הספורט דמויות אחרות, אנחנו חייבים להבין שחלק גדול מהאחריות היא גם עלינו. וכל עוד המצב הוא כמו בתמונה, אפשר להתלונן וללעוג עד מחר – אנחנו מנציחים מצב שרדוד, צהוב ואלים הוא השולט בשיח תקשורת הספורט.

פאקו 7 באוגוסט 2015

גם לאתרי פורנו יש יותר קליקים ממך. אז מה.

איציק 7 באוגוסט 2015

אבל ליותר משיש לפרימו ;)

איציק 7 באוגוסט 2015

ליותר == לא יותר

עמית זילברבוש 8 באוגוסט 2015

אם התגובה רצינית אז אני לא מבין את ההשוואה. אני לא משווה בין תפוחים לאגסים. אני משווה בין פרשני ספורט. ואומר שכל עוד כותבים כמו פרימו מקבלים יותר תשומת לב (גם אם שלילית),טראפיק והקלקות מאנשים כמו עמרי אפק או אורי קופר – כולנו מפסידים.
בלי קשר – לא השוותי שום דבר מאלה למס' התגובות אצלי. זה בטח לא העניין פה.

אם זו תגובה להתרסה בלבד אנא התעלם מתגובתי.

איציק 8 באוגוסט 2015

עמית, מצטער לא להסכים איתך, זו השוואה של תפוחים עם תפוחים. גם פרימו זה פורנו, ועוד מהסוג הנחות ביותר.

עופר כהן 7 באוגוסט 2015

בבקשה תכתוב יותר!
אני אישית נכנס לוואן רק לעדכון על משחק
חי, כי מה לעשות הם מעדכנים הכי מהר.
ספורט 5 בשביל להתעדכן בכללי על הספורט,
לצערי צריך לסנן את כל הרפש שלהם…

אזי 7 באוגוסט 2015

אני לא מבין אנשים שנכנסים לקרוא טורים של אנשים שהם יודעים מראש שהם לא יסכימו איתם.
יציע העיתונות אני לא רואה כבר כמה שנים, טורים באתרים, יותר קל להגיד את מי אני כן קורא מאשר את מי אני מחרים. קופר ודווידוביץ בynet, עמרי אפק בספורט 5, אף אחד בוואן ויריעה קצת יותר רחבה בוואלה, יוסיפוביץ', יצחקי, מנור, טוכמן, חסדאי ובטוח שיש עוד איזה אחד שניים.
את ורד כהן והמנטור שלה, גרינוולד, אני לא קורא גם תחת איומי אקדח.
גם כאן בדה באזר, הספיק לי אחרי 4 פוסטים והפסקתי לקרוא את בורוביץ'. הבנתי שזה טיפשי לקרוא טור רק כדי להסביר לכתב שאם הוא כל כך שונא את המקצוע, שיפסיק לעסוק בו.

בקשר לתגובה של מסכים ולא מסכים. כשאתה לא מסכים עם מישהו, יש לך מה להגיד לו, להסביר למה אתה לא מסכים איתו.
כשאתה מסכים, זאת מילה אחת. מסכים.
וכמו שאתה לא רואה יותר מדי תגובות של "מסכים", אתה גם לא רואה יותר מדי תגובות של "לא מסכים"
אנשים מגיבים כשיש להם מה להגיד.
אני בטוח שאם תשים באתר של ספורט 5 מנגנון לייקים נורמאלי, תראה למשל בכתבות של עמרי אפק, הרבה יותר לייקים מתגובות, ואצל פרימו להפך.

עמית זילברבוש 8 באוגוסט 2015

אזי,
אני קורא פעמים רבות פוסטים של אנשים שאני לא מסכים איתם. פה באתר זה קורה כל יום.
כל עוד מדובר בדיעות מנומקות ומעניינות שמאתגרות את הדעה שלי – אני נהנה מזה. אז אני בהחלט מבין אנשים כאלה. אבל בין זה לבין כתבה של משה פרימו, או שלמה שרף או רז זהבי וכו', כמו ששנינו בטח מסכימים, המרחק גדול.
לגבי "אנשים מגיבים כשיש להם מה להגיד":
א. רוב התגובות אצל פרימו זה משהו בסגנון "אתה אפס".
ב. גם כשמסכימים עם מישהו פעמים רבות יש מה להגיד. עובדה שתראה 100 תגובות של "אתה אפס" לפני שתראה תגובה "אהבתי, ממש מסכים איתך".
ג. בקשר לטראפיק – אני לא יודע את המספרים אבל אני חושב שכיום פרימו זוכה ל(הרבה) יותר כניסות מעמרי אפק. אשמח להיות מופתע מנתונים אחרים.

funfun 9 באוגוסט 2015

פשש אזי אתה מתקדם אתה
לקח לי הרבה זמן לקצץ את היציע והרגשתי תותח והנה פתאום אני רואה שאתה ממש נזיר לעומתי
הטעם שלך מצוין, שלא תבין לא נכון, אבל יוצא שלא נשאר לך מה לקרוא אז איך מרגיעים את הדודא?
הייתי מוסיף גם את המענטש המעצבן עמיר פלג מידיעות – לא תמיד הוא פוגע אבל למרות הקנטרנות והטרחנות – יש לו כתיבה שנונה
גם נדב יעקובי
בהארץ יש כמה כותבים אדומים חמוצים שמרוממים לי את הנפש בשנים האחרונות
ואשכרה חידדת לי את ענין בורורביץ' כאן באכסניה – אשכרה מיותר. לא יודע אולי זכרתי לו פוסטים\כתבות מימי קדם….

סימנטוב 8 באוגוסט 2015

לצערי איבדתי עניין בכדורגל הישראלי

סימנטוב 8 באוגוסט 2015

אז יש נסיבות לגבי דה חיאה נו טוב… לא מתחילים עונה עם כזה בלאגן בעמדת השוער היו צריכים לסגור את הסאגה הזאת מזמן, כן לוריס לא לוריס הליגה מתחיל וואן חאל לא סופר את לינדראג, רומרו (בלי קשר ליכולת כן או לא) לא מתורגל עם ההרכב ולמשחק באנגליה, וג'ונסטון (שדווקא מחזיקים ממנו) אין ניסיון ברמות האלה.
מסכים לגבי ההתקפה הנטל על רוני (עד כמה העונה הזאת תגדיר את מורשתו?) ופדאי \ מאטה לכבוש גדול מדי.
הררה נשכח? מאטה טוב אבל הוא לא השחקן שהייתי בונה עליו לרמות האלה.
הצורך והלחץ להשיג תואר יקצר את הרוטציה, מקווה לראות צעירים מקבלים דקות במיוחד את פריירה (שחקן כל כך חכם) ויאנוזאי (אם לא יושאל) ומקנייר

סימנטוב 8 באוגוסט 2015

אופס :) הפוסט הלא נכון

שורה 8 באוגוסט 2015

מהכרת הנתונים מבפנים אני מבטיח לך שאין קשר בין כמות התגובות לטראפיק.

גיסנו 8 באוגוסט 2015

אשמח אם תרחיב קצת יותר (במידת האפשר), זה נראה לי חשוב מאוד לפוסט כזה.

איתמר 8 באוגוסט 2015

וואלה מסכים

never say never 8 באוגוסט 2015

אני לדוג' לא מסתכל מה פרימו כותב כי אכפת לי מהשטויות שהוא כותב, אלא כי לפי מה שהוא כותב אני יודע מה הולך לקרות.
ההפך המוחלט.

ויכסלפיש 10 באוגוסט 2015

עורכי האתרים יוצאים מנק' הנחה שחלק ניכר מהגולשים עושים את זה מהנייד בתור לרופא שיניים, הפסקת צהריים, תחנת אוטובוס או סתם בהייה מתמשכת בקיר. לכן צריך לפטם אותם בשקרים וגוזמאות פלוס ספקולציות ושמועות. מי שמעוניין להתפלש בסחורה הזו ולבדוק מי ניחש נכון לאן יעבור מאן דהוא – בבקשה. מי שנמאס לו מוזמן לעשות סבב קצר פעם ביום. כדורגל זר אני מעדיף לראות ולקרוא באנגלית

משה אהרון 16 ביוני 2016

אפשר לעבור למדיומים אחרים ולדאוג להפיץ אותם. הפודקאסטים כמו הפודיום או בלוגים של ספורט כמו הבמה הזו צריכים לקבל חשיפה גבוהה יותר והרשת החברתית יכולה להיות ערוץ עוקף תקשורת בעניין הזה.
הייתי שמח לקדם גם במות מחוץ לתקשורת הספורט המקומית כמו הפודקאסט המצויין Football Weekly של ג'יימס ריצ"ארדסון, אבל פערי השפה לצערי גדולים מדי

zork 16 ביוני 2016

אפשר לערער על התזה שהקלקות שוות כסף, כי יש עוד נתונים מלבד הטראפיק. אם אדם נכנס לטור של פרימו, מתעצבן אחריי שני משפטים, מקלל בתגובות וסוגר את האתר בזעם זה לא שווה שקל לאף אחד. חברות פרסוםטובות יודעות לבצע ניתוחי עומק (למשל זמן שהייה בטאב) כי בסופו של יום הן לא משלמות על קליק לפרימו, אלא על קליק לתוכן שלהם.

Comments closed