זה בדיוק ספורט

כל הציניות הזאת כלפי הביקור של ברצלונה - מתי נהיינו כל כך מבוגרים?

בולסברסה

האמת, לא חשבתי שאתייחס לביקור של ברצלונה בארץ. סך הכל זה עבר די לידי, לא ממש עניין אותי, לא צרכתי כמעט שום מידע בנושא – לא הפריע ולא תרם. אבל דווקא כל הקיטורים, צקצוקי הלשון והציניות כלפי הביקור הזה נגעו בי. הקבוצה הטובה בעולם בעשור האחרון (בהיסטוריה?) מגיעה לארץ, עם השחקן הטוב בעולם (בהיסטוריה?), ואנחנו רק מגלגלים עיניים.
לדעתי הבעיה העיקרית היא שפשוט נהיינו נורא מבוגרים.

כשהייתי ילד רציתי לעשות כוכב בשיער כמו שיש לדניס רודמן – בטח זה מאד מפתיע אתכם לאור מספר הגופייה שלי בנבחרת דה-באזר. אבא שלי צחק עלי, "בשביל מה אתה צריך את זה" הוא שאל. לא, זה אמנם נאמר כשאלה אבל זו הייתה בעצם אמירה. הוא לא הבין את זה. הייתי הולך עם נעליים בשרוכים פרומים, משחק כדורסל עם הגרביים עד הברך. גם את זה הוא לא הבין. היום, ממרומי גילי (הצעיר) אני גם חושב שאלו היו רעיונות אידיוטיים. אבל אני הבטחתי לעצמי שלמרות שלא אבין את השגעונות של ילדיי לעתיד, לא אזלזל בהם. אחרת הם יחשבו עליי מה שאני חשבתי על אבא שלי ברגעים ההם, "מה הוא בכלל מבין". ובצדק.

תארו לכם, שבשנת 1996, הייתה נוחתת כאן השיקגו בולס לביקור. לא אכפת לי אם זה היה כדי ללחוץ את היד של המידעל'ה עזר ויצמן, או כדאי לבקר בקבר רחל, אני בטוח שהייתי סוחב את אבא שלי גם ב-50 מעלות חום ו-115 אחוזי לחות רק כדי לקבל את ההזדמנות לראות את אלוהים מצטלב. אין לי ספק שאמא שלי הייתה מוצאת את עצמה ביד אליהו, גם אם רק כדי לראות את מייקל מטביע, או מצידי מקפיץ כדור על הראש.

וכל החכמים שהיום יוצאים נגד תופעת אוהדי ברצלונה "החדשים" – כאילו שאנחנו נולדנו באלינוי. כאילו שאנחנו קמנו לראות את שיקגו ונשבר לנו הלב כשניק אנדרסון גנב לג'ורדן מאחורה – רק כי נהגנו לשכשך בנהר שיקגו כילדים. וכמו שאני עקבתי אחרי כל פיסת מידע על שיקגו, כך היו את אלו שעקבו אחרי כל פיסת מידע על פורטלנד/סיאטל/יוטה ושות'. כי ככה זה בספורט – כשאתה נחשף למשהו גדול, או שאתה הולך איתו עד הסוף, או שאתה הולך נגדו ומעודד את כל מי שיכול להורידו מגדולה. העיקר, לא נשארים אדישים. אז מה הפלא שכל ילד בישראל היום יודע מי זה מסי?

וזה בדיוק ספורט. הגילוי של משהו גדול, ההערצה אליו בתור ילד. וזה בדיוק מה שפותח את הלב לאהבה הגדולה הזאת שנשארת איתך גם בגיל 31 וגם בגיל 65. לעקוב אחרי מה שמסי אמר או איך שדני אלבס רקד זה לא שייך לגיא פינס. זה שייך לחדשות ערוץ 2 ושייך לחדשות הספורט.
נכון, אני לא ראיתי את כל השידורים האלו, וכבר חיכיתי שזה יגמר, אבל אם הבן או הבת העתידיים שלי לא היו רוצים לצרוך בשקיקה כל מידע על האליל שלהם, הייתי מתחיל לחשוש. אם הם לא היו אחר כך אומרים לי שהם רוצים לעשות תספורת כמו של ניימאר הייתי מתחיל לדאוג. שאולי כישגדלו לא יבינו למה האבא המשוגע שלהם עדיין קם בארבע לפנות בוקר כדי לראות את האנשים האלה זורקים חפץ עגול לתוך טבעת.

לכן, אני שמח מהביקור של ברצלונה בארץ, ושמח מההיסטריה שאחזה במדינה ביומיים האחרונים. רק לא ממש מבין את כל האנטי מסביב. מילא של ה"אנשים הרגילים" אבל של אוהבי הספורט?

יאללה, תהיו קצת ילדים!

סיכום אירופי שלישי (איה שורק)
דושבאג

51 Comments

דור בלוך 5 באוגוסט 2013

מסכים במאה אחוז, הרבה מהקסם של הספורט זה לאפשר לנו לאוורר את הרגשות שבאופן רגיל החברה לא מאפשרת לנו לאוורר, שלא מקובל לאוורר, בדיוק כמו ילדים. אחד מהרגשות האלה הוא הערצה ליחיד או קבוצה שמסוגלים לעשות דברים שאנחנו בקושי יכולים לחלום עליהם.

ובכל זאת, בחייאט, לא יכלו לפרגן איזה משחק נגד נבחרת ישראטין?

Childish 5 באוגוסט 2013

בלי שום טיפה של ציניות גרמת לי לשנות את הדעה שלי. חשבתי שהביקור הזה מפגר ואת מי זה מעניין, אבל החזרת אותי לשלב בילדות שלי שבכיתי שליברפול לא הגיעה לארץ בגלל הכרטיס הצהוב של באדיר (אני עדין זוכר את הרגע ששמעתי על זה)
כנראה נהייתי יותר מדי ציני אבל זה מה שאני כל כך אוהב בספורט זה בערך הדבר היחידי שעוד איכשהו מצליח לחדור את הציניות שלי

יריב ס. 5 באוגוסט 2013

אח שלי חזר במיוחד מטיול של שנה במזרח בשביל לראות את ליברפול בארץ. כמה היה לי קשה לספר לו כשהוא ירד מהמטוס שהם לא באים… :(

red sox 5 באוגוסט 2013

חצי שנה אחרי פרשת הפקס חזרתי מחו"ל ועל המטוס קיבלתי פחית קרלסברג (הספונסר שאז היה נראה נצחי) במהדורה שיצאה במיוחד לכבוד המשחק של ליברפול בישראל. היא עדיין שמורה אצלי כשעדות לשברון הלב כשהתברר שלא יגיעו ולחלמאות הישראלית שגרמה לו.

עמית זילברבוש 5 באוגוסט 2013

אז את שלי עשיתי ;)

Childish 5 באוגוסט 2013

אחד מטראומת הילדות שלי לא הייתי מסוגל לראות כדורגל חצי שנה אחרי זה מרוב דכאון

dtnsgl 6 באוגוסט 2013

רגע המשבר שלי בפרשת הפקס היה כששידרו את פנרבחצ'ה עם רביבו נגד ריינג'רס (אם אני לא טועה) ויעקובי סופר את השערים של ליברפול בפינלנד מול האקה (5-0) וכל מה שאני חושב זה שהייתי אמור להיות עכשיו בר"ג עם הציפור על החזה ושר YNWA.
היו דמעות ללא ספק. הייתי בן 17.

אנונימוס 7 באוגוסט 2013

גם אצלי

c web 5 באוגוסט 2013

יש הרבה אמת במה שאתה כותב
ניסיתי להבין למה בכל זאת כל ההתייחסות הזאת מעצבנת ואני חושב שזה בגלל ההבדל בין אז להיום
לא נחשפנו לכל כך הרבה ג'ורדן-מאניה כמו שאנחנו חשופים היום
ילדים צורחים לקראת הופעה של ג'סטין ביבר כמו שהם עשו לקראת הופעה של הביטלס(עצוב אבל נכון) אבל ההבדל הוא שהיום אחרי ההופעה הם רואים אותה 10,000 פעם בפלאפון או ביוטיוב ואז מורידים סרט תיעודי עליו למרות שהוא רק בן 18 או משהו וממשיכים בערוץ E או גיא פינס או אפילו במהדורת החדשות כי אפילו זה חדשות היום
אותו הדבר עם מסי
לא הוא ולא ברסה אשמים
אבל גם אנחנו לא אשמים
ולצערי אנחנו גם כבר לא ילדים… :(

no propaganda 5 באוגוסט 2013

הסיבה העיקרית להתנגד להמולה היא שהביקור הזה הוא קולמינציה של כל מה שרע בסיקור של בארסה בארץ ובפרופוגנדה הנוראית של ערוץ הספורט.
באיירן ויובנטוס היו פעמיים בארץ למשחקים אמיתיים בליגת האלופות ולא היה סיקור כזה, אפילו לא קרוב.

ברגע שאתה אומר דברים כמו ב"היסטורה" על מסי או על בארסה, הדעה שלך נחשבת משוחדת, אתה אוהד בארסה ולא מהאובייקטיביים שבהם וככזה מותר לך להתרגש מלראות את מסי ואף לרצות שהבן שלך יראה אותו אבל כל אדם אחר צריך להתיחחס לזה כמו מה שזה באמת וזה שטיפת מוח שהילדים שלנו וגם חלק מהמבוגרים חטפו מערוץ הספורט, משהו שלא היה עם שיקגו או ג'ורדן.

להשוות את מסי עם פלה או מראדונה או קרוייף או בקנבאואר זה כמו להשוות את רמטכל ארצות הברית לנפוליאון. אותו הדבר כשמשווים בין ברסה לבאיירן או אייאקס של שנות ה70 או לליברפול בסוף ה70 תחילת ה80 אן מילאן של סוף ה80.

ברסה של 2009-2013 היא כמו מילאן של 2003-2007 קבוצה חזקה מאוד אבל ממש לא היסטורית, מה שכן עם המון יחסי ציבור שזה בדיוק מה שמעצבן בביקור שלהם בארץ. דרך אגב ריאל גם קיבלה המון יחסי ציבור שמגיעים לה אף פחות, על הגב של ברצלונה. זה פשוט ביזיון שהיא נחשבת כבר כמה שנים בין 2-3 קבוצות הטובות בעולם כשאין לה שום דבר להראות עבור זה והיא מקבלת את היחס הזה רק בזכות זה שהיא הייתה הקבוצה השנייה הכי טובה בליגה שבה שיחקה הקבוצה הכי טובה באותן שנים.

עמית זילברבוש 5 באוגוסט 2013

"משהו שלא היה עם שיקגו ועם ג'ורדן". מצחיק…

ואם נהייה לרגע רציניים:
ברובה המוחלט של התגובה שלך התייחסת רק להשוואות ולמילה אחת (שגם אותה שמתי בסוגריים ועם סימן שאלה).
אני אפילו לא רציתי להכנס לשם. לא כי שי לי בעיה עם השוואות, להפך (ראה הפוסט הזה http://debuzzer.sport5.co.il/shaymes/2013/05/01/%D7%94%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%94-%D7%94%D7%98%D7%95%D7%91%D7%94-%D7%91%D7%94%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94-2/
)
אבל זו ממש לא מהות הפוסט.
אי אפשר להאשים כל הזמן רק את ערוץ הספורט. אמנם זה היה יום חגו, אבל בוא נהייה אמיתיים – כל אתר/ערוץ ספורט עסק בעיקר בזה ביומיים האחרונים. ומבחינתי זה לגיטימי סה"כ. כמו שאמרתי, אם ג'ורדן היה מגיע לארץ, ולא היו נותנים לי סיקור של כל גרעפס שלו, הייתי מאד מאוכזב…

no propaganda 5 באוגוסט 2013

מה שאני ניסיתי להגיד הוא שאם באיירן הייתה מגיעה לארץ, הקבוצה הזאת ששמה לבארסה 7 חתיכות בשתי משחקים, אף אחד לא היה יורק לכיוונה שלא לדבר על לשדר את הביקור שלה בשידור ישיר וראש ממשלה מבזבז מזמנו על לחיצת ידיים.

ואני באמת חושב שלא היית מאוכזב מזה, אם אני טועה אז מעניין אותי מה הגבול שלך. האם הגעה של ליברפול מצדיקה המולה?טוטנהאם? נאפולי?ספרטק מוסקווה?באזל:)?

ההמולה לא נובעת מרצון של אנשים לראות משהו היסטורי אלא משטיפת מוח. וכן אתה צודק שגם האתרים והערוצים האחרים נסחפו לעניין( ברסה, לא הביקור הספציפי ) ודרך אגב זה קורא בכל מקום בולם שבו אין כדורגל אמיתי( עם לוזון הסליחה ).

אז בעצם אולי הפרופוגנדה היא בעצם של בארסה עצמה( לגיטימי ). ועדיין למרות שאין לנו כדורגל אמיתי בארץ, תמיד קיוויתי שתיקשורת הספורט לא תכנע לכזאת שטיפת מוח, והעובדה שזה קורה די מבאסת.

קורא 5 באוגוסט 2013

שמע, אני גם לא אוהב את הפימפום וההערצה העיוורת של ערוץ הספורט לבארסה (כאוהד בארסה) אבל המותג הזה הוא בינלאומי ולא רק שייך לישראל בגלל שטיפת המוח.
גם בפאריז אתה תראה (מנסיון) הרבה יותר אנשים עם חולצות של בארסה משל פ.ס.ז'.
ולא, אין מה להשוות את הדומיננטיות של בארסה לשל מילאן של אמצע העשור הקודם.

no propaganda 5 באוגוסט 2013

איזה דומינניות?
ברסה:
2009: זכו
2010: חצי גמר
2011:זכו
2012:חצי גמר
2013:חצי גמר

מילאן:
2003: זכו
2004: רבע גמר
2005:גמר
2006: חצי גמר
2007:זכו

לי זה נראה די דומה, סגנון משחק זה לא פאקטור בהשוואות כאלה, זה עניין של טעם.

no propaganda 5 באוגוסט 2013

כמה מלובשי החולצות לש בארסה הם צרפתים?

זורק מילה 5 באוגוסט 2013

די לדמגוגיה

רק שבאותן שנים בארסה לקחה 4 אליפויות מתוך 5 ומילאן 1 מ 5 ,ובארסה לקחה באותן השנים 15 תארים סה"כ בכל המסגרות(ליגה+אלופות+גביע+סופר קאפאירופי+סופרקאפ ספרדי+גביע העולם לקבוצות)ומילאן 4 באותן מסגרות

עדיין נראה לך דומה הדומיננטיות ?

קורא 6 באוגוסט 2013

1. אלו היו בעיקר מהגרים, לא תיירים (עדיין אף חולצה של פסז').
2. דומיננטיות במשחקים זה כן משהו שאפשר להעריך (לא אומר על אם אתה אוהב את הסגנון או לא) אבל בארסה, מלבד משחקים מאד ספורים (קלאסיקו גמר גביע נניח), ב-2009-2012 היו יותר טובים מהיריבים בכל המשחקים ששיחקו.

עמית זילברבוש 5 באוגוסט 2013

א. אני לא מבין למה כל פעם שמישהו אומר משהו חייבים לנסות לתייג אותו. "אהה, הוא בטח אוהד ברצלונה אז אין לו זכות דיבור".
מה, אתה באמת ובתמים חושב שרק מי שאוהד ברצלונה יכול לחשוב שהקבוצה של העשור האחרון היא מהטובות בהיסטוריה?

ב. "..ההמולה לא נובעת מרצון של אנשים לראות משהו היסטורי אלא משטיפת מוח.." לא יודע על סמך מה ולמה אתה אומר את זה. אתה טוען שברצלונה לא קבוצה גדולה וההיסטריה סביבה נובעת רק כי נשטף לנו המח?

ג. אני בטוח שאם באיירן היו מגיעים לארץ הייתה סביבם המולה רצינית גם כן. ועדיין, אני יודע שברצלונה מעוררת הרבה אנטגוניזם, כמו כל מוצר מצליח מדי, אבל גם מקרב מתנגדיה, אני חושב שקשה להכחיש שבשנים האחרונות היא הקבוצה הבולטת ביותר. ובאיירן, על אף שנראה שאנחנו במהלך חילוף משמרות, עדיין לא במקום בו הייתה ברצלונה. אולי היא תגיעה לשם בשנים הקרובות, אבל עוד לא.

ד. כל אחד ומה שעושה לו את זה – ליברפול, טוטנהאם, למה זה משנה?

no propaganda 6 באוגוסט 2013

א. אני מכיר עשרות אם לא מאות של אוהדי כדורגל ואין אף אחד מהם שאינו אוהד בארסה שמתייג את מסי כשחקן היסטורי ואולי 1-2 שמחשיבים את בארסה כקבוצה היסטורית ואף אחד לא רואה בה כטובה בהיסטוריה.
אבל מה שאני באמת אומר זה שרק אוהד ברצלונה יכול להגיד שההמולה לא מוגזמת.

ב. אני לא טוען שברצלונה לא גדולה, אבל כן טוען שההיסטריה נובעת משטיפת מוח. הגיעו לפפה כל כך הרבה קבוצות ושחקנים באותה רמה של ברצלונה ולעולם לא היה משהו שאפילו מדגדג את מה שהיה עם ברסה. אני זוכר את נבחרת ברזיל מגיעה, לדעתי כאלופת עולם, זה לא התקרב בכלל.

ג.אתה צודק שבאיירן הנוכחית עשתה פחות מברסה הנוכחית אבל כרגע היא הקבוצה הטובה בעולם. אתה חושב שאם כוכבי באיירן של שנות ה70 היו מגיעים הייתה כזאת המולה? אני בספק.

4. ברור שכל אחד ומה שעושה לו את זה, השאלה היא האם היו משדרים ביקור של טוטנהאם והתשובה היא לא, יתרה מכך לא היו משדרים שום ביקור חוץ מזה של ברסה( אולי גם ריאל )וביבי לא היה בא לראות שום קבוצה אחרת והסיבה היא שטיפת מוח.

אסף כלשהו 6 באוגוסט 2013

חסר תעמולה:
אני בכלל לא אוהד בארסה (ליברפול זו הקבוצה שלי) ואני חושב שהם הקבוצה הגדולה ביותר שיצא לי לראות בעשרים ומשהו שנה שאני רואה בהן כדורגל. וכמוני עוד הרבה אנשים שאני מכיר שהם ממש לא אוהדי בארסה.

אז יכול להיות שחבורות המכרים שלנו הם שני קווים מקבילים שלעולם לא ייפגשו? :)

אגב אני גם חושב שההמולה היתה מוגזמת אבל אני מודה שאחרי הפוסט הזה גם אני הרהרתי קצת בדבר והגעתי למסקנה שבמיאוס שלי מכל מה שהלך כאן יש הרבה מאוד ציניות שלא היתה קיימת לפני 20 שנה נניח…

איציק 5 באוגוסט 2013

עמית,
לא רציתי לקרוא את הפוסט שלך, לא בגלל שזה אתה :-) אלה בגלל שזה על הביקור של בארסה. יצא לי מכול החורים למרות שלא עקבתי אחריהם במייל, יש עבודה, היתה עליפות עולם בשחייה (אולי שמעת על זה), אין לזה שום קשר לספורט מבחינתי. אבל בכול זאת קראתי, דיי נהינתי, אפילו יש הגיון בריא בדברים למרות שלא השתכנעתי. מה שגרם לי להתערב זו התשובה שלך!!!
"אי אפשר להאשים כל הזמן רק את ערוץ הספורט. אמנם זה היה יום חגו, אבל בוא נהייה אמיתיים – כל אתר/ערוץ ספורט עסק בעיקר בזה ביומיים האחרונים. ומבחינתי זה לגיטימי סה"כ." משפט כל-כך נכון וזו המהות של כל הסיפור. נורא עצוב שערוץ הספורט וכל מי שקשור איכשהו לספורט רדף אחרי ברצלונה כמו נרקומאן. כל-כך רדוד, כל-כך פרימיטיבי, ואם לא מבינים זאת זו בעייה. כאשר הם היו באימון עם ילדים עוד איכשהו ניתן להבין, אבל בסיורים פרשות, בכותל, אצל הנשיא, כל זה ראוי לכתבה של שלוש דקות גג במבזק ספורט. מי שלא מבין זאת, עושה חאט למה שנקרא תרבות הספורט ותרבות צריכת ספורט. אם ג'ורדן היה בא לתת הרצאה בפני שחקנים/מאמנים/מנהלים והיו משדרים זאת, בכבוד. על ביקור בבית הנשיא צריך להסתפק באייטם קצר, לא יותר, וזה ג'ורדן, לא איזו קבוצת כדורגל (כן יש לי העדפה ברורה בנושא) גדולה ככול שתיהיה. כלומר, צריך להבדיל בין ספורט לפיקנטריה/רכילות. ספורט אפשר לשדר כמה שרוצים, גם אם זה ספורט לייט. רכילות שייך למדורים אחרים, אפשר אייטם קצרצר ומספיק לפטם אותנו כמו אווזים.

בני 5 באוגוסט 2013

אהבתי את הטקטיקה המעניינת. כל אחד שחושב בצורה מסויימת הוא חייב להיות משוחד וממילא דעתו יכולה להיפסל בעצם זה שהוא חושב כך, גאוני.
אני רק רוצה שתלמד אותי את טקטיקת יחסי הציבור הגאונית שיכולה לשטוף את המוח לכללללללללללל העולם ותגרום לו לחלוק על הדברים בהם אתה מאמין בצורה כל כך עמוקה.
אין לי בעיה עם הדעה שלך אני חושב שהיא לגיטימית לחלוטין על אף שאני לא מסכים. אבל הנסיון המצחיק שלך להגיד שאין מה להשוות בין בארסה לקבוצות שמנית, או בין מסי לשחקנים שמנית כאשר בכל מקום ובכל שפה ההשוואות האלו הם בסיס לדיונים אינסופיים, כאשר חלק גדול מעולם הכדורגל, המקצועי והלא מקצועי מחשיב את בארסה ואת מסי לקבוצה ושחקנים הסטוריים ובשורה אחת אם לא יותר מכל הקבוצות והשחקנים שמנית. אז תסביר לי, האם מדובר בשטיפת מוח מכוערת של ערוץ הספורט, או שמא פרופוגאנדה מכוערת מבית מדרשם של הבנקים הספרדיים?

no propaganda 5 באוגוסט 2013

1. אני הסקתי מהדעה על מסי ובארסה שהכותב הוא אוהד, וכן דעה של אוהד בארסה על ביקור של בארסה היא מאוד בעייתית. זה כמו שתשאל אותי האם צריך לשדר את הביקור של סבתא שלי בארץ ואני אגיד לך שלדעתי כן כי אני מאוד אוהב את סבתא שלי וזה גורם לי חיוך רק לראות אותה.

אני בשום מקום לא אמרתי שלחשוב שמסי הוא השחקן הכי טוב ביקום כולל התקופה הפרה היסטורית זה לא לגיטימי.

לגבי הויכוחים, אתה צודק שיש הרבה אבל לא בכל העולם אלא בכל העולם חוץ מגרמניה, הולנד, פורטוגל, ספרד, אנגליה, איטליה ועוד כמה מדינות שבהן יש באמת כדורגל.אתה יכול לראות את זה בהצבעות של עיתונאים על כדור הזהב, מסי זוכה בזכות מלזיה וטרינידד, לא בזכות מדינות כדורגל אמיתיות.

רוב האנשים שטוענים לזכות מסי או בארסה לא ראו את הקבוצות האחרות והשחקנים האחרים משחקים אפילו בהקלטה, אולי רק את מאראדונה וגם זה חלק קטן מאוד מהאנשים.

החלק הזה שהתגובה, הוא רק המשך לדעה האישית שלי. בסופו של דבר קבוצות נמדדות בהישגים וההישגים של ברסה הם פחות מהקבוצות שמניתי ויותר דומים לאלה של מילאן בין 2003 ל2007. תמיד אפשר למצוא כל מיני תירוצים למה עכשיו יותר קשה אבל יש גם תירוצי נגד למה אזה היה יותר קשה ובסופו של דבר תוצאות יותר חשובות מדברים אחרים. זאת גם הסיבה שספרד של השנים האחרונות היא קבוצה פנומנלית וגרמניה לא.

איציק 5 באוגוסט 2013

רק תסביר לי למה אתה רוצה לצפות בסבתא שלך בטלויזיה? לא עדיף שתבקר אותה בחיי :-)

no propaganda 5 באוגוסט 2013

:)

הפרשן 6 באוגוסט 2013

אני לא מבין מה פשר ההשוואות בין שנות השמונים והשבעים כשהאנשים בעיקר שמעו על קבוצות מעיתונים לבין היום שכל המשחקים של כל הקבוצות והליגות באירופה משודרים בשידור ישיר לכל בית בעולם .

לא אלך רחוק , בשנות התשעים שידרו משחק אחד מהליגה האיטלקית באיזשהו ערוץ נידח לא זוכר איך קראו לו , ואם היו שני משחקים גדולים במחזור היו בוחרים אחד וזה מה שאתה תקוע אתו .

אנשים לא מבינים שהזמנים שונים , שאנחנו בדור האינטרנט עם טרליוני פיסות מידע , שכל אחד יש לו דעה ויש לו במה , ובאים אנשים ומדברים על מראדונה ופלה כאילו ראו להם יותר מחצי שעה ביוטיוב של קטעים ומהלכים שחוזרים על עצמם כל פעם מחדש .

אתה באמת רוצה להשוות את הכדורגל , את הכדור , את המגרשים , את הדשא , את האתלטיות של השחקנים , את הטקטיקות , את השיפוט , וגם לא מעט חוקים מטופשים לכדורגל של היום ואת האתלטים של היום ?

כבר יותר משני עשורים שאין קבוצה שזוכה בצ'מפיונס פעמיים רצוף , שלא לדבר על 3 ו5 פעמים כמו אז . אז תסלח לי הכדורגל ששיחקה ברצלונה והדומיננטיות בשלוש השנים וחצי הראשונות של גווארדיולה שגרמה לאריות אירופה לשחק בונקר כשיטת משחק גם אצלם בבית (זכורים במיוחד הקאלסיקואים בברנבאו מול הקבוצה היקרה בהיסטוריה) , תתפלא גם במדינות הבכירות באירופה מדברים על מסי ובארסה , לפני כל הגרלה בשנים האחרונות שחקנים ומאמנים בכירים אמרו "רק לא בארסה" בפומבי , כשרואים את התגובה של שחקני פ.ס.ז' אחרי שקיבלו את בארסה עם כל הבעיות שלה בשנה שעברה ולמרות שהיו קבוצות שעל הנייר מפחידות יותר ממנה (ביחס ליכולת שהציגה בארסה אז) , אפשר להבין איזה שם יש לבארסה בכל אירופה .

גם פרגוסון חושב כך , והוא בטח לא אוהד של בארסה .

MOBY 5 באוגוסט 2013

מראדונה נחת פה למשחק והתקבל בצורה שפויה למדי.
הנשיא שלנו השתגע, מסע השלי יותר גדול והנסיון שלו להוכיח שהוא לא . מעביר אותו ואת המרכז ההון שלטון עולם תחתון שלו על דעתם.

עמית זילברבוש 5 באוגוסט 2013

א. אני חושב שלא ממש ניתן להשוות בין שני העידנים – אז היה פה ערוץ וחצי והיום יש מליון ערוצים, אתרים, עיתונים, והכי גרוע, בלוגרים ;)
ב. עזוב את פרס, ביבי, כן שלום, לא שלום – למי אכפת? תן לילדים להתלהב!

בלעם 6 באוגוסט 2013

שיימס, זו בדיוק הבעיה: אני שמח שהילדים מתלהבים ובתור מישהו שגר ליד בלומפילד וקלט את ההיסטריה, זה דווקא שימח אותי בשבילם, למרות שאני לא בדיוק מאוהדי ברצלונה. הבעיה היא שההפנינג הזה התרחש גם באתרים של ה"גדולים" קרי באתרי הספורט, שסיקרו כל רגע בביקור בין אם הוא קשור לספורט או לא, בזמן שאליפות העולם בשחייה נערכת, בזמן ההכנות לאליפות העולם באתלטיקה, ועל חשבון משחקים אמיתיים כמו הספורקאפ הצרפתי, לדוגמא.
נכון שהתגובות נגד היו מוגזמות אבל זו רק תוצאה של הסיקור המוגזם. התקשורת מתחה את הקפיץ הזה ששמו "ביקור ברצלונה בארץ" חזק יותר ממה שהגיע לו ותגובת הנגד הייתה בהתאם. אני מניח שסיקור שפוי היה מוציא תגובה שפויה יותר מרוב המצקצקים.

איתמר 5 באוגוסט 2013

היי עמית, אחלה טור ונקודה נכונה.
עם זאת, אני חשב שעיקר האנטיגוניזם נוצר עקב ההילה הפרובינציאלית שהאירוע עטה. הרי בתרחיש לא מאוד דימיוני מכבי ת"א עלולה למצוא עצמה משחקת באותו אצטדיון מול בארסה במשחק רשמי.

באף תסריט בעולם לא היית מדמיין קבוצה ישראלית משחקת נגד ג'ורדן והבולס או אפילו המחשבה על שחקן ישראלי בנבא לא היתה אפשרית. תוסיף לזה את האמצעים הטכנולוגיים המוגבלים של אותה תקופה ותבין מדוע ג'ורדן ורודמן היו רק בגדר פנטזיה לא מממומשת.

ההרגשה היא שהסיקור האובססיבי הזה החזיר אותנו כמה עשרות שנים אחורה למדינה נחשלת באסיה שמתלהבת מפירורי כוכבים שהעולם הנאור משליך לעברנו

הפרשן 6 באוגוסט 2013

כשבארסה תגיע פה למשחק רשמי היא לא תצא לטייל פה וברשות הפלסטינים , לא תקיים אימוני ראווה , לא תלך לכותל ולא לכנסייה כזו או אחרת , שאלה ממלא ביקורים עם גורמים רשמיים ובתיאום בטחוני ותקשורתי נרחב .

הם יבואו למלון ייסעו למשחק , יחזרו למלון ואולי לא , וייסעו לנתב"ג , כך שאופציות הסיקור מוגבלות כמו שהיה המקרה עם יובנטוס ובאיירן שגם ככה אין מה להשוות את בסיס האוהדים שלהם לזה של בארסה בישראל ובכלל בעולם , ואת זה אפשר לראות מההכנסות של הקבוצות .

כל מה שיקרה במקרה של ביקור במסגרת ליגת האלופות הוא שהכרטיסים למשחק יאזלו תוך חמש דקות , ויהיו כמה מאות אוהדים ליד בית המלון ובשדה התעופה .

לא יפתחו אולפן מיוחד ב-12 בצהריים שיימשך עד 10 בערב , כי הקבוצה במלון ואין מה לסקר .

וילי פוד 5 באוגוסט 2013

no propaganda, מסי זוכה בזכות מלזיה וטרינידד ולא בגלל מדינות כדורגל אמיתיות? תענה לי, ונענה לי בכנות (ותוציא את האנטיגוניזם החוצה)- יש שחקן כדורגל יותר טוב ממסי ב4 שנים האחרונות? יש מישהו שהיה צריך לזכות על חשבון מסי? ולא, אנייסטה מדהים וזכה בהכל אבל עדיין הוא לא ממש מסי…
וmoby- כשמראדונה נחת פה התקשורת ממש לא היתה חובקת עולם ופסיכית בעוצמתה כמו היום. אם מראדונה של שנות ה80 היה נוחת פה היום זה היה יוצר אותו הייפ כנראה…

מתן גילור 5 באוגוסט 2013

וילי פוד – מה קורה?
שמע, זה עניין מאד סוביקטיבי ובכלל כדור הזהב זה מטופש.
לאחר שזה נאמר, בשנת 2010, היה שחקן שהצטין בקבוצתו, אשר זכתה בכל התארים באותה העונה עם חומר שחקנים משמעותית פחות טוב מ"אריות אירופה". זאת ועוד, הוא היה השחקן המצטין בנבחרת, אשר חומר השחקנים שלה אינה נמנה על הטופ העולמי (ע"ע אליפות אירופה האחרונה), אשר הגיעה לגמר.
אני חושב שהיה ראוי לתת את הפרס לשניידר באותה העונה. מעבר לזה, הוא היה גדול בכמעט כל המשחקים הגדולים.
גילוי נאות – אין לי דבר וחצי דבר בעד שניידר ו/או נגד מסי. מבחינתי אפשר להעניק כל שנה את הפרס ליניב קטן :)

no propaganda 6 באוגוסט 2013

ב2010 היה את שניידר ואת צ'אבי. וגם רובן נתן עונה יותר טובה ממסי.
ב2012 היה את פירלו ואינייסטה(לא יודע מה יש לך נגדו )
ב2013 כשהוא יזכה שוב ואם לא אז זה יהיה רונאלדו היו 9 שחקנים של באיירן שנתנו עונה טובה משל מסי

הפרשן 6 באוגוסט 2013

הפרס ניתן לשחקן הטוב ביותר , השחקן שעושה עם הכדור יותר מכל שחקן אחר , לשחקן שבאותה שנה בכושר שלו היית מעדיף לתת לו את הכדור ויש את הסיכוי הגבוה ביותר שהוא יעשה איתו משהו .

ובארבע השנים האחרונות זה היה מסי , זה פרס אישי ולא קבוצתי , מתי אנשים יבינו כבר , רק אחוז מסויים מהעיתונאים באמת נותן חשיבות לכמות התארים , הפרמטר בעל המשקל החשוב ביותר זה יכולת אישית , ועל כן הפרס ניתן על יכולת אישית , רק בשנת מונדיאל זה בדרך כלל ניתן לשחקן הטוב ביותר במונדיאל , בגלל זה קנבארו זכה ב2006 ורונאלדו ב-2002 ןזידאן ב-98 , וטוב שבא מסי ושבר את הדבר ההזוי הזה ששחקן מקבל תואר אישי שאמור להיות על יכולת בשנה שלמה והתקזז לשבעה משחקים בשנות מונדיאל .

בכל אחת מהארבע שנים האחרונות מסי מעורב ביותר שערים (שערים ובישולים) מכל שחקן אחר ובפער משמעותי גם מכרסטיאנו , ובכל שנה המשנים הללו הוא זכה בתארים , חשובים יותר או פחות , בעצם רק בשנה אחת הוא לא זכה באליפות , ובאותה שנה הוא שבר שיא הסטורי , 73 בעונה או 91 בשנה איך שאתם רוצים להסתכל על זה . אז כן , עובדתית וסטטיסטית הוא השחקן הטוב בעולם וללא תחרות בכלל .

עכשיו לכו תתנו את השחקן הטוב ביותר לריברי , רק מה , אפילו בגרמניה נתנו את התואר לשוויינשטייגר . באיירן זכתה בתארים בגלל יכולת קבוצתית , וכאשר בארסה שכתה זה היה בגלל יכולת קבוצתית ולא אישית . מילא אם שחקן מכריע כמה משחקים צמודים במו רגליו , כך שאפשר לומר שהוא היה ההבדל בין נצחון להפסד , אבל בשנה שבה באיירן נותנת שביעייה לבארסה ורביעיה ליובנטוס , ברור לכולם שזה לא המצב , למשל מה נוייר צריך לעשות כדי לזכות ? כמעט ולא ספג בצ'מפיונס ספג 18 שערים בליגה , עונה פסיכית לחלוטין , ועדיין אי אחד שמעז לומר שמגיע לו לזכות , אותו דבר לגבי לאם , אלאבה , שווייני , מולר , ריברי ומנדז'וקיץ' . כשאין אחד שבולט מעל כולם אי אפשר לדבר על היותו הטוב בעולם .

את זה תמצאו רק אצל רונאלדו שהנוכחות שלו במדריד הבדל בין שמיים לארץ , ואצל מסי שעם חצי רגל מסוגל לנצח לך רבע גמר של צ'מפיונס מעצם נוכחותו .

אין מה להתווכח השחקנים המשפיעים בעולם הם מסי ורונאלדו , והסטטיסטיקות שלהם בליגה אחרת מהשאר . כל ההייפ סביבם לא בא כך סתם .

no propaganda 6 באוגוסט 2013

אני מבין שהגנה היא כבר לא חלק מכדורגל, רק גולים.
שווינשטייגר זכה בצדק וצריך גם לזכות בכדור הזהב למרות שאין שום סיכוי שזה יקרהף הוא המנוע של באיירן, השחקן היחיד שאין לו תחליף בקבוצה. כשהוא לא משחק באיירן נראת בלתי מנוצחת כשהוא בחוץ הם נראים כמו עוד קבוצה ממש טובה.

מטותה סיבה צ'אבי הוא השחקן הכי טוב ומשפיע של ברסה, אתה יכול להגיד שמסי סחב את ברסה שנה שעברה אבל אתה שןכח שלפני זה, בשנים שברסה לא חטפה תבוסות צ'אבי היה מעולה ושנה שעברה הוא היה חלש וזה מה שהביא לכך שברסה היו חלשים יחסית. צ'אבי הוא השחקן הכי טוב של בשנים 2009-2011 אבל המלזים והטרינידדים רואים רק שערים ובישולים ולא מבינים שלחץ טוב וניהול משחק נגד קבוצות מצמרת אירופה הרבה יותר חשוב מ20 שערים מול אלמריה ואוססונה ואפילו לברקוזן וולנסיה.

אין ספק שמאז שצ'אבי בנסיגה, גם ברצלונה בנסיגה.

איציק 6 באוגוסט 2013

ממש לא. הפרס ניתן לשחקן שתורם הכי הרבה לקבוצתו, אחרת שלום רוקבן היה הכדורגלן המצטיין בארץ בכול שנה. אם אתה לא יודע לכדרר, לנגוח, למסור הכי מדויק, אבל בזכותך הקבוצה לא חטפה אף שער במשך העונה, אולי אתה סתם שוער מצטיין. לכן קשה להשוות יכולות אישיות של חלוץ מול שוער, אבל אפשר לכמת תרומה לקבוצה, ואם לא לכמת אז לפחות לקבל תחושה. למקפיצי כדור יש שיא גינס, כדורגלנים הם ספורטאים קבוצתיים וכך מעריכים אותם.

הפרשן 6 באוגוסט 2013

יש בעיה אצל אנשים בהשוואות , מקפיץ כדור לא קשור לשחקן כדורגל שמבקיע הכי הרבה שערים בעולם .

פתאום להבקיע 60 או 73 שערים זה דבר של מה בכך , אם זה היה קורה לפני חמש שנים אף אחד לא היה מתווכח שהיה מגיע לו , וכל הטיעונים שניתנים היום היו נדחים בגיחוך .

חבר'ה , כל העניין הוא שנמאס לאנשים (אוהדים של קבוצות אחרות) לתת את התואר לאותו שחקן גם אם ברור שמגיע לו . בזמנו רונאלדיניו זכה בשחקן הטוב בעולם עם אפס תארים , למה ? כי פשוט הוא היה שחקן הכדורגל הטוב בעולם . נקודה .

אתם רוצים להמציא קריטריונים סובייקטיביים שלא נמצאים בשום ספר , כשתביאו לי תיאור של הפרס על ידי פיפ"א שאומר שהפרס ניתן על תארים קבוצתיים אז לטיעונים שלכם יהיה ערך , וכל הדיבורים על מאליזים ותאילאנדים מראה בורות . בשנה שעברה למרות שבארסה זכתה רק בגביע , מסי קיבל הכי הרבה קולות גם כשלוקחים בחשבון רק את העיתונאים , כך שהטענה שלך פשוט שקר גס ולא מבוסס על האמת .

גיסנו 6 באוגוסט 2013

אין מה להתרגש יותר מכדור הזהב.
אחרי שאיחדו אותו עם פרס השחקן המצטיין, זה הפך להיות מד רייטינג הרבה יותר ממד לאיכות.
ולמסי יש את הרייטינג הכי טוב. ואחריו לרונאלדו. לסניידר ב 2010, רובן-ריברי-מולר שנה שעברה, אינייסטה וכו' – לעולם לא יהיה את הרייטינג של מסי ורונאלדו ולכן במתכונת הנוכחית של הפרס הם לא יוכלו לזכות בו לעולם.

red sox 5 באוגוסט 2013

עמית – אני לא בטוח שאני מסכים עם הרעיון הכללי של הפוסט, אני רק יודע שבא לי להקיא מכך שגדל פה דור שלם שלא אוהד אף קבוצה בארץ אבל מגדיר עצמו כאוהד ברצלונה או ריאל).

ובעניין אחר לגמרי – "אגם שיקאגו"?

עמית זילברבוש 5 באוגוסט 2013

אם אתה לא מסכים ספר מדוע.

ובעניין אחר לגמרי – אגם, נהר, אף פעם לא הייתי חזק בגיאוגרפיה :) אתקן.

red sox 5 באוגוסט 2013

יש לי בעיה עם העובדה שביקור של קבוצת כדורגל (שאין בינו ובין ספורט ולא כלום) דוחק את אליפות העולם בשחייה או את הפיאסקו של דחיית הליגה בארץ לשוליים של מדורי ואתרי הספורט.
יש לי בעיה עם זה שכל נפיחה של ז'וזה מוריניו במסיבת עיתונאים היא ניוז בישראל.
יש לי בעיה עם אנשים שמוכנים לשלם כל מחיר כדי להשיג כרטיס למופע יחצ"ני של ילדים, נכים ושמעון פרס בועטים לויקטור ואלדס פנדלים אבל אפילו לא ישקלו לקנות כרטיס למשחק כדורגל בארץ.
וכאמור יש לי בעיה גדולה עם זה שקבוצת הכדורגל האהודה ביותר בישראל היא קבוצה ספרדית. וגם זו שאחריה. האמן לי, אני עובד עפ ילדים ונוער יום יום. זו אפילו לא תחרות הוגנת.

ניר 5 באוגוסט 2013

אפשר להתווכח על הנקודה האם הסיקור לגיטימי או לא והאם כדאי מדי פעם לשכוח את כל הצרות ולהתלהב כמו פעם כשהיינו ילדים.

אני הייתי אנטי הסיקור וכאשר קראתי את הפוסט לשבריר שניה עלתה המחשבה של למה לא בעצם, אבל נזכרתי במבטי ה"למה עושים לנו את זה?" של שחקני ברצלונה במיוחד כאשר שי פירון נהם (השגיאה במכוון) וגם בשאר הקשקשת כמובן.

הביקור הזה היה אפיזודה מוזרה וכאשר השחקנים עצמם נמצאים פה בעל כורחם איך אנחנו יכולים להנות מזה???

ניצן פלד 6 באוגוסט 2013

עמית.
כתבת דברים יפים ונכונים ומרגשים, והתחברתי מאוד לדוגמה שלך, וניסיתי לחשוב איך אני הייתי מגיב בתור ילד בן 12 אם הבולס היו באים לכאן ב-96.

אבל המסקנה שלך לא נכונה.

זה שזה כל כך מרגש ויפה ומקסים לילדים, לא הופך את זה לספורט. לא הופך את הסיקור לראוי.

הסיקור היה נקודת השפל הגדולה ביותר של ערוץ הספורט אי פעם. הסמל של ברסה על הלוגו של הערוץ היה הדבר הכי נמוך ומביך שאי פעם קרה בחברה הזו. ההחלטה ללכת עם שידור ישיר מביקור בבית הנשיא או משהו כזה בראשי של האתר אחרי ששני ישראלים עלו לאותו גמר באליפות העולם בשחייה היא נקודת השפל העיתונאית הכי גדולה של האתר הזה (ויש כאן תחרות רצינית).

לכן צריך להפריד.

מה שהביקור הזה עשה מבחינת הכיף והחלום שלו עבור ילדים זה דבר אחד. ואת זה מצדיק לסקר בכמה אייטמים. אבל בעיקר בגיא פינס ובערוץ הילדים.

הסיקור התקשורתי שזה זכה לו – ואין כאן שום תירוץ, לא "העידן שאנחנו חיים בו" ולא שום דבר אחר – הסיקור הזה היה איום ונורא, שטיפת מוח מהסוג הנלוז ביותר.

איציק 6 באוגוסט 2013

יפה אמרת

גיסנו 6 באוגוסט 2013

מעולה.

עמית זילברבוש 6 באוגוסט 2013

ניצן,
למה אתה מתכוון כשאתה אומר " אבל המסקנה שלך לא נכונה"?

אם הכוונה למסקנה ש"זה בדיוק ספורט" – אנחנו לא מסכימים. אני עדיין חושב שחלק מהספורט זה יצירת החיבור בין האוהדים למשחק. וזה כרוך גם בסיקור של מה שמסביב למשחק. כמו ערוצי ספורט הקיימים שמייצרים בעיקר סיקור של כל מה שמסביב לספורט. כמובן שהעניין פה הוא גם מינון נכון.
אפשר לסקר גם בערוץ הילדים. אבל לדעתי, זה לא בעיקר המקום.

אם הכוונה לסיקור התקשורתי, אז אנחנו כנראה מסכימים, אבל לא ניסיתי לטעון שהסיקור היה טוב או רע.
למעשה, הפוקוס בפוסט הזה הוא פחות הסיקור התקשורתי, שכמו שאמרתי לא כל כך עקבתי כי זה לא ממש עניין אותי. התמקדתי יותר בכל האמירות מסביב, אמירות ברוח "את מי מעניין שהם ביקרו בכתל, מה זה השטויות האלה עם הנשיא, ואפילו בבלומפילד, הם אפילו לא עשו משחק אימון – מיותר מיותר מיותר"

מאד יכול להיות, וזה מה שמשתמע מרוח התגובות, שהסיבה העיקרית להלך הרוח השלילי נובע מהסיקור המוגזם.
אבל בזה, כמו תמיד, אני מאשים רק אותנו. כמו בפריחת האח הגדול ודומיו – אם זה לא היה מעניין אותנו, הערוצים לא היו עושם את זה. כרגע, כל ערוץ יודע, שאם הוא לא יתן סקירה הכי מקיפה שיש ,הוא פשוט ישאר מאחורה. איך אפשר להאשים אותם בזה?

טוב, אבל זה כבר נושא שונה.

טל 6 באוגוסט 2013

אין לי כל בעיה אם כך שבארסה הגיעה לכאן, על אף העובדה שיש לי שנאה מרה לספרד בכלל ולכדורגל שלה בפרט… אני רק אומר דבר כזה. בשנים האחרונות, כל מי שלא אוהב את ברצלונה או ספרד הופך להיות אויב העם. אין זכות קיום לאף אדם, אלמלא נסע לקאמפ נואו וקנה חולצה אורגינלית של מסי ב-150 יורו. אם אתה לא מוצא את העובדה שבמשחקים של בארסה מונפים אל על דגלי ישראל, אז צר לי… אני חושב שיש לך בעיה בכל הקשור לאהדת ספורט עמוקה ואמיתית מהיציע וגושפנקה להפיכתנו לפרובינציה. מפגן הזקפה הלאומית הזאת לקבוצה לא ישראלית, במיוחד בזמן ששני ישראלים משלנו (ספורטאים אמיתיים שמתפרנסים בקושי ומתאמנים עשר שעות ביום) עולים לגמר אליפות העולם בשחייה הוא מבזה. חד משמעית… אפשר להתווכח מקצועית, האם בארסה היא גדולה יותר או פחות, אבל הבעיה של הביקור הזה בסיקור שלו בתקשורת הספורט היא אפלייה גועלית כלפי כל אוהדי יונייטד, באיירן, מילאן ואפילו רומא שלי (רחמנא ליצלן) או כל קבוצה אחרת לצורך העניין… כל האוהדים הללו פשוט בן רגע יוצאים מהקונצנזוס כמו הילדים הלא מקובלים בביה"ס היסודי… לזקנים מבינינו, אלו שלכאורה היו רצים ראשונים לרולטת כביש או לסמים כדי להיכנס לתוך הגווארדיה. המשל? או שאתה איתנו אוהד בארסה עם זיקפה של קילומטר, או שאתה מוקצה. לזה ערוץ הספורט תורם בצורה פאטתית במקרה הטוב ושערורייתית במקרה הרע.

אמיר תייר 6 באוגוסט 2013

גם כילד אף לא הבנתי את אלפי הבנות שהיו מבכות בראותן את אדם או אביב גפן, ואני אהבתי בזמנו מאד את הראשון.
אני אוהב את ברצלונה, לא אוהד, כי אני אוהב כדורגל יפה.
אני גם אוהב מוסיקאים רבים.
אבל אני בעיקר אוהב אותם כאשר הם עושים את המעשים שלהם, על המגרש או על הבמה. כאנשים, הם אנשים רגילים ואני לא מצליח להבין [גם כילד] את ההתלהבות הרבה. וזה בהחלט קשור לתקשורת וכדומה.
נכון שנחתו פה כמה כישרונות שהם באמת מתת על, ולכן הייתי מבין אם הייתי רואה חבורת חרדים באים בהערצה, תוך נסיון להבין למה אלוהים בקו פתוח איתם ולא עם אחרים…

טופאק שאקור 6 באוגוסט 2013

שיימס אתה נסיך. מאד אהבתי את הפוסט.

ואגב, אני חושב שאם השיקגו בולס יגיעו גם היום 2013! המדינה הזאת תיכנס לטירוף קל. למה? לא יודע. בקבוצה הזאת משהו שאני לא יכול להסביר. אבל אני בטוח שאם השיקגו בולס מודיעים שהם נוחתים בשבוע הבא בישראל אז זה יהיה לא פחות מיוחד מברצלונה.

אלון רייכמן 6 באוגוסט 2013

עמית, חד וחלק. אם מייקל והבולס היו מגיעים לכאן בשלהי שנות ה-90, הייתי טס לפגוש אותם כילדה מחוצ'קנת בת 12 שרואה את ג'סטין ביבר מחייך אליה.

Comments closed