אי של (אי) יציבות

עומרי כספי נותן פתיחת עונה מרשימה ומקבל מחמאות מקיר לקיר. ואולי כל הבאז הזה הוא התלהבות מוקדמת, בדיוק אחת כזאת שאנחנו חווים כל עונה, בערך בזמן הזה של חודש נובמבר, ובעצם לא הרבה השתנה?

 

Picture from "Jewish "Business"
"Picture from "Jewish Business News

עומרי כספי נותן פתיחת עונה מצוינת ב-NBA. בכל אייטם בתכניות הספורט מנסים לנתח "מה הביא לשינוי" וכל אתר שמכבד את עצמו כבר פרסם כתבת צבע על העונה הטובה בחייו. אפילו האתר הרשמי של הקינגס הקדיש לו כתבה מפרגנת.
אז הנה, חייב לבוא עוכר ישראל, ההוא שתמיד רואה את חצי הכדור המפונצ'ר ולנסות לקלקל לכולם. אז בשביל זה אני פה! כדי לעלות את התהייה שמטרידה את מנוחתי – הייתכן שכל הבאז הזה הוא התלהבות מוקדמת, בדיוק אחת כזאת שאנחנו חווים כל עונה, בערך בזמן הזה של חודש נובמבר, ובעצם לא הרבה השתנה?

*

ובכל זאת, לפני שנתחיל, וכדי להימנע מתגובות נאצה על חוסר יכולת לפרגן וצרות עין חשוב לי לציין, ולא כמס שפתיים – אני חושב שהעובדה שכספי פותח עונה שביעית ב-NBA זהו הישג עצום. הוא נמצא במקום הזה בזכות גדולה ולא בחסד, והשיג את ההישג הכביר הזה על ידי עבודה קשה, דבקות במטרה ואמונה בדרך. כל התכונות שאפשר רק להעריץ באדם.
לאורך השנים תמיד השתדלתי לצפות בכמה שיותר משחקים של הקבוצות שלו, למרות שפרקטית הן בדר"כ לא קבוצות מעניינות במיוחד, במיוחד כי אני נהנה לראות שחקן ישראלי ברמות האלה.

*

אחרי שהסרנו את זה מהשולחן אפשר להתקדם לנקודה שלשמה התכנסנו. ההתלהבות המוגזמת מפתיחת העונה של כספי היא באז מנופח שחוזר כל תחילת עונה ונעלם לו יחד עם חוסר היציבות של השחקן.
עומרי כספי אמנם נותן פתיחת עונה טובה יחסית לשנים קודמות אבל לא מדובר במגמה או במשהו שלא ראינו קודם, להפך:
לאורך כל קריירת ה-NBA שלו, כספי התחיל טוב את העונות, נחלש משמעותית בהמשכן, מס' הדקות הלך ופחת ואיתן כמובן גם המספרים. לאורך החלק הארי של העונה, כספי לא הצליח להוות פקטור משמעותי בקבוצותיו ורק לקראת סיום העונה, כשהקבוצות הורידו את הרגל מהגז ונתנו להרבה כוכבים לנוח, חזר כספי לקבל יותר דקות (הרבה פחות משמעותיות) והביא מספרים משופרים.

קצת מספרים (*הפוסט נכתב לפני המשחק הלילה במיאמי):
בטבלה הבאה אפשר לראות את הנתונים של כספי בארבע העונות האחרונות שלו, כשהנתונים מחולקים ל-20 המשחקים הראשונים, 50 האמצעיים ו-12 האחרונים. עמודת ה-Dif מראה באחוזים את ההבדל בין התפוקה ב-20 המשחקים הראשונים בכל עונה לזאת שב-50 האמצעיים.

כספי. ממוצע למשחק בתחילת, אמצע וסוף עונה.
כספי. ממוצע למשחק בתחילת, אמצע וסוף עונה.

כמו שניתן לראות בקלות, לאורך העונות האחרונות שלו, כספי פותח חזק, ומראה מספרים יפים ב-20 המשחקים הראשונים. המספרים צונחים בכל פרמטר בין המשחק ה-21 וה-70 של העונה, ועולים חזרה בסיום העונות.

אז יש שיאמרו שחייבים להסתכל על המספרים האלו באופן יחסי לדקות שהוא מקבל. לטעמי מס' הדקות שיורד הוא תלוי באופן ישיר בחוסר היכולת של עומרי לשמור על יציבות לאורך העונה אבל לא נשיב ריקם את חובבי הסטטיסטיקות ונראה גם מספרים מנורמלים ל-36 דק':

כספי. ממוצע מנורמל ל-36דק'.
כספי. ממוצע מנורמל ל-36דק'.

כשנותנים מבט למספרים המנורמלים רואים צניחות משמעותיות בתפוקת הנקודות של כספי. כמו כן כשמסתכלים על ממוצע הנקודות העונה יחסית לממוצע בפתיחת עונה שעברה רואים שמדובר דווקא בירידה מסוימת (מ-15.87 ל-15.32). כמו כן ניתן לראות עלייה במספר הריבאונד וירידה בתחום האסיסטים.

בין השאר דובר על השיפור המשמעותי שעשה כספי בקליעה ל-3 שהתבטא לכאורה בכך שהוביל את אחוזי הקליעה בתחילת העונה כשעמד על 57%. בשלושת המשחקים האחרונים כספי כבר קלע ב-20%.

אין ספק שכאשר בוחנים התקדמות של שחקן ישנם המון פרמטרים שניתן עוד לבחון: מדד ה+/-, המדד ההגנתי, האחוזים מטווחים שונים ועוד אינספור נתונים. אני בחרתי במדגם קטן של נתוני הסטטיסטיקה "הכי נצפים" כדי לגבות את תחושת הבטן שלי. אני מזמין אתכם לבדוק נתונים נוספים הסותרים את ההשערה שלי.

*

אין ספק שישנן מספר נקודות שנותנות הרבה מקום לאופטימיות שאולי השנה התבנית הקבועה לא תתרחש ואז נוכל לשלוף את הפוסט הזה בסוף העונה ולהוסיף אותו לאוסף תחזיות הנפל שלי.

ראשית העובדה שנראה כי כספי מסתדר הרבה יותר טוב עם מאמנו ג'ורג' קארל מאשר עם מאמני העבר. כבר בסוף העונה שעברה, לאחר חילופי המאמנים כספי החל להראות שיפור. הבעיה היא שלא ברור כמה זמן קארל עוד ישאר בסקרמנטו לאור היחסים המעורערים עם קאזינס.
שנית, כספי טוען שאחרי 6 שנים בליגה, הוא כבר מבין את מקומו הרבה יותר טוב. ברור שהניסיון שרכש במהלך השנים נותנים לו יתרון על הגרסאות של עצמו בשנים עברו.

ואחרי הכל, על אף שאשמח להיות טועה הפעם, לדעתי בדרך כלל "מה שהיה הוא שיהיה", ועד שלא יוכח אחרת אני מסרב להצטרף להתלהבות המוקדמת והמוגזמת מפתיחת העונה הטובה הזו. אין ספק שתחילת העונה הזו של כספי היא טובה ומעודדת, אך לא משמעותית יחסית לעונה קודמת למשל.
לכן, מעבר לכתבות המחמיאות ולחברות הקרובה עם דמרכוס קאזינס, אני חושב שלעומרי כספי יש מטרה גדולה העונה הזאת – להשיג את מה שמאמנים תמיד מזכירים כהבדל בין שחקן טוב למצוין: היציבות.

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

תמכו בדה באזר

*

The Smash Brothers
15

50 Comments

רן הנרגן 20 בנובמבר 2015

כספי בחור נחמד ונותן התחלת עונה טובה מאד. אבל

אי אפשר שלא להתיחס לסנוקרת שג"ס נתנו לקליפרס הלילה. כריס פול שיחק מצויין והקליפרס השחילו שלשות רבות בתזמון מצויין. כל זה הספיק להם להוביל ב 23 במהלך הרבע השני ו 10 נקודות לאחר 42 דקות וקצת, הנקמה נראתה באופק.

אלא שאז ג"ס שילבו להילוך גבוה. סגרו את ההגנה, יצרו עצירה אחרי עצירה והתחילו לקלוע את השלשות שלהם. ג"ס סגרו ענין תוך 5 דקות שבהן קלעו 22 נקודות מול 5. גרין סיים בסיבוב הי פייב עם הראפרים בשורה הראשונה, איגואדלה רקד וקרי אמר שהוא חייב לשחק טוב יותר (צודק).

ההפסד של ג"ס הוא רק שאלה של זמן. מחר שיקגו בעוד 3 ימים דנוור בגבהים. הלוואי שאתבדה אבל ג"ס לא יסימו את החודש בלי הפסד.

בעיקר מדאיג אותי ריבוי דקות המשחק של קרי. הוא משחק 5 דקות יותר מדי בממוצע.

שמעון 20 בנובמבר 2015

סטף קרי הוא ליגה בפני עצמה. הבחור נכון לעכשיו השחקן הטוב בעולם, בלתי עציר ונמצא בזון מטורף ויש לי הרגשה שזה לא ייעצר עד לסיום העונה.
הקליפרס כמו כל שנה רק רעש וצלצולים אין להם סיכוי לדגדג את גמר המערב אפילו למרות סגל מורחב ומעולה פשוט גולדן אוק בריאים וספרס יותר חזקות.

שמעון 20 בנובמבר 2015

אגב אני דווקא חושב שהם ישברו את השיא הנצחונות.

גיל 20 בנובמבר 2015

מדהים אבל לא נראה לי שזה יחזיק מעמד עונה שלמה לצערי. ללא ספק משהו נדיר שגורם להרבה אנשים שלא מתעניינים בנבא בשלבים כל כך מוקדמים של העונה להיות מרותקים.

שמעון 20 בנובמבר 2015

יחזיק, יחזיק הוא רוצח ויש לו דרייב אדיר והוא בא להוכיח השנה, עזוב את זה שהוא קלאסה. הוא כמו מסי וגולדן כמו בארסה שלא משנה מי יאמן הם שוטפים את המגרש כי זו קבוצה שכבר 5-6 הגרעין שלה רץ יחד. הוא משחק בגישה הזאת.
גם ראסל משחק בגישה הזאת של אני נגד העולם, גם ראסל לא אהוב בתקשורת ואומרים שהוא מספר 2 לדוראנט אבל הוא בוודאי לא חושב ככה, אומרים שהוא לא מוסר אז נותן לכולם לאכול כובהעים שהוא מלך האסיסטים של הליגה.

גיל 20 בנובמבר 2015

למה אתה יודע שכולם ישארו בריאים, לא יתעייפו או שאולי ירפו קצת מהגז לפעמים? זו לא הפעם הראשונה שראינו רצפים כאלו. לרוב הם קורים באמצע העונה שקבוצה תופסת רצף של 10-15 ניצחונות רצופים שבה היא נראית בלתי מנוצחת. דטרויט לפני עשור פתחה 37-5 ולא זכתה באליפות. החכמה להגיע לסוף העונה בשיא לא בהתחלה. שנה בפול גז כמו העונה ההיא של ג'ורדן היא חד פעמית עד שיוכח אחרת.

שמעון 20 בנובמבר 2015

אני לא מתכוון לפציעות, הכל זה בהנחה שאין פציעות.
אני גם לא רואה שגולדן משחקים בפול גז, ממש לא, היו להם הרבה משחקים חלשים שקבוצות לא ידעו לקחת.
גולדן היא האלופה והם כבר הראו שיש להם את זה. אני אגב דיברתי על העונה הסדירה. בפלייאוף אני מאמין שהקאבס יקחו אליפות אם כולם שם בריאים לסדרת הגמר.
אבל גולדן יכולה לנצח גם את הספרס וגם את אוק בסידרה. אני מאמין שרק אוק בריאה תצליח להתמודד מול גולדן אחרת נראה שחזור של הגמר של שנה שעברה.

גיל 20 בנובמבר 2015

גם בלי פציעות יש עייפות חומר אחרי כמות כזו גדולה של משחקים. נחכה ונראה עד סוף העונה ואז נסיק מסקנות.

פראליה 20 בנובמבר 2015

תגיד הכל על כספי, קשה, סוס, כשרוני, אתלט, נחוש, נדיר. בחור נחמד הוא לא. בחור נחמד לא מגיע מיבנה לאותו מגרש עם דוויין ווייד.

shadow 20 בנובמבר 2015

אני תוהה מתי כספי יהיה טוב כשמנצחים.

לבחור יש מדד +/- שלילי מה שאומר שהוא עוזר לקבוצה להיכנס לפיגור.

ישי 20 בנובמבר 2015

גם לקבוצה יש +/- שלילי. צריך לבדוק אותו ביחס לזה

edgecator 20 בנובמבר 2015

וכדי לחזק את זה – במדד הפלוס-מינוס העונתי, כספי נמצא מעל רונדו, גיי ובלינלי (בין השאר).

shadow 20 בנובמבר 2015

לא הבנתי מה אתה מחזק? את זה שגם רונדו גיי ובלינלי גרועים?
הם פשוט קבוצה גרוע אז לא ברור על מה ההתלהבות.

אצל כספי שום דבר לא השתנה כל העונות שלו כמעט אותו הדבר.

עסק שחור 20 בנובמבר 2015

תגובה מוזרה שלא קשורה לאמת. המספרים כמעט זהים בניצחונות ובהפסדים. גם שקאזניס לא משחק (והוא לא שיחק בכמה משחקים השנה) אז לכל הקבוצה יותר קשה וזה מתבטא במספרים.

הקבוצה במינוס 4.5 בפלוס מינוס וכספי במינוס 1.5. כלומר הרמה של הקבוצה עולה כשהוא משחק.

פאקו 20 בנובמבר 2015

מדד הפלוס מינוס הוא אחד המדדים המטעים ביותר שיש. הוא לא לוקח בחשבון את השחקנים שיש איתך בחמישיה באותו הרגע וגם לא את אלו שמולך. יש מדדים הרבה יותר מדוייקים למדוד כיצד שחקן מסייע לקבוצה שלו.

shadow 20 בנובמבר 2015

ברור שהמדד לבד לא קובע כלום אבל הוא נותן לך כיוון כללי שלעזור לסקרמנטו לנצח הוא לא.

בנוסף הוא נמצא בקבוצה גרועה והוא לא זה שיוציא אותם מהמצב.

בכל אופן עומרי זה לא אייטם בדיוק כפי שמה שג'אריד בייליס במילווקי הוא לא אייטם.

יש דברים יותר מעניינים משחקן שבחר לוותר על משחקי נבחרת לטובתו האישית.

יובי 20 בנובמבר 2015

אני תוהה (ולא בטוח איך לבדוק את זה), אם אפשר למצוא נתונים על אילו דקות כספי מקבל, הגארבג' טיים כששתי הקבוצות משחקות עם הספסל או שהוא מקבל דקות חשובות.

עמית זילברבוש 20 בנובמבר 2015

אפשר למשל לראות את המשחקים :)
כספי עולה כרגע בדר"כ כשחקן שישי, שזה אחלה מקום ברוטציה ומקבל בהחלט דקות משמעותיות.
(הלילה ספציפית פתח בחמישיה בעיקר כי קאזינס היה מושעה למשחק)

יובי 20 בנובמבר 2015

לראות את המשחקים זו פריבילגיה שמעטים זוכים לה :(

דורפן 20 בנובמבר 2015

לא השתנה כלום. אסיסט על כל חמש זריקות בערך.

ניר 20 בנובמבר 2015

זה התפקיד שלו, הוא יותר פינישר מאשר יוצר לאחרים.

השינוי יהיה אם הוא ישמור על מספרים טובים עונה שלמה.

דורפן 21 בנובמבר 2015

זה גם התפקיד של קובי בראיינט, קלע טוב לא פחות מכספי, ואפילו הוא מוסר ביחס יותר גדול משהוא זורק

ניר 21 בנובמבר 2015

זה לא מדויק, קובי הוא לא פינישר אלא המוציא לפועל של הקבוצה שהכל עובר דרכו.

אם כבר, יותר נכון להשוות לשחקן כמו בלינלי למשל שהיחס אצלו די דומה לכספי.

עסק שחור 20 בנובמבר 2015

האמת שכספי מוסר לא רע אבל מכדרר נוראי. בסוף השנה שעברה, שהיה לו תפקיד מרכזי בקבוצה, ראו שהוא מוסר טוב שהכדור אצלו והוא צריך ליצור לאחרים אבל זה גם הבליט את החוסר יכולת שלו לכדרר וגרם לאיבודים רבים.

מסכים עם ניר – זה לא התפקיד שלו ליצר אסיסטים. התפקיד שלו זה לקחת זריקות טובות ולהניע את הכדור כשאין לו אופציה לזריקה טובה. את זה הוא עושה טוב.

ניר 20 בנובמבר 2015

פוסט יפה ומנומק.

רק הערה אחת שאני מניח שלשם גם אתה כיוונת, עיקר הביקורת נתונה כלפי התקשורת שאוהבת להמליך ואחר כך להעיף, כמו שעכשיו מאד מפרגנים לכספי ככה בשנים עברו כאשר הוא לא הצליח חתכו אותו ורשמו כל מיני ידיעות על סיום דרכו בנ.ב.א, האמת נמצאת איפשהו באמצע ולכן אני מסכים שמוקדם לקבוע מסמרות לגבי שיפור אצל כספי.

כמו רוב אוהדי הכדורסל בארץ אני מקווה שכספי ימשיך להצליח ושגם סקרמנטו ינצחו יותר, ובהחלט המבחן הגדול שלו יהיה בעונה שלמה ויציבה, אז אפשר יהיה לומר שעשה באמת קפיצת מדרגה שאולי תוביל אותו בהמשך להיות שחקן רוטציה משמעותי בקבוצה מנצחת.

בילבו באגינס 20 בנובמבר 2015

סתם הערה קטנ על אחת הסיבות שקשה לשחקן ישראלי להתפתח ולהגיע לרמות האלו היא שאנחנו עם יחסית לא גבוה ולכן שחקנים באזור 1.8-1.9 שזה הרף המינימלי ששחקן כדורסל יכול להיות בו, נחשבים בארץ לגבוהים במשחקים של השכונה ולכן הם משחקים כמו סנטרים נכנסים מתחת לסל ומתעסקים הרבה בריבאונד. אבל האמת היא שכל המטר שמונים/תשעים צריכים להתאמן על להיות גארדים וקלעים כי זה התפקיד שמתאים לגובה הזה.

שמעון 20 בנובמבר 2015

זה כספי וזה מה שהוא תמיד נתן גם באירופה ויתן. שלשות לבד, האסל, מאמץ בהגנה ובריבאונד, רול פלייר קלאסי שיודע מה הוא יכול לעשות ומה לא ויודע מה התפקיד שלו. הוא עושה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר וניתן להגדיר אותו כסיפור הצלחה באןביאיי, לא קל 7 עונות להחזיק שם.
שאפו ענק.
באןביאאי זה גם הרבה מזל, המאמן הנכון, שחקנים נכונים, שיטה נכונה, יש הרבה שחקנים שהם שחקני סיטואציה וכספי ביניהם.

עמית זילברבוש 20 בנובמבר 2015

מגניב, תודה, אקח לתשומת ליבי.
מציע לך בתמורה לקרוא פעם הבאה את הפוסט עליו אתה מגיב. עשוי להועיל בכתיבת תגובה אינטילגנטית אפילו עוד יותר מזו שנתת.

איציק 20 בנובמבר 2015

לא צריך להתנשא, הוא באמת ניסה לעזור כמיטב יכולתו.

עמית זילברבוש 20 בנובמבר 2015

חלילה להתנשא. ביקורת בונה. מקבל אחת, מחזיר אחת.
ואני לא חושב שזו היתה מיטב יכולתו. אני בטוח שיכל להתאמץ קצת יותר ולכתוב את השם שלי נכון.

איציק 20 בנובמבר 2015

לא כל אחד מומחה להעתק הדבק.

Amir A 20 בנובמבר 2015

אני חושב שהתגובה הזו של יוחי היא אחת הטובות שקראתי. יכולה להתחרות בתגובות של מורו ורבו.

עסק שחור 20 בנובמבר 2015

+1

איציק 20 בנובמבר 2015

אני לא יודע מי מורו ורבו, אך אם אתה מתכוון למה שאני חושב שאתה מתכוון אז הוא צריך להתחיל לבנות מורשת משלו, כי עד עכשיו עדיין לא ברור אם זו תחילתה של מורשת או משהו לא כל כך מוצלח.
בכול אופן אני מקווה שאתה צודק.
אם אתה צודק אז 10+

Amir A 20 בנובמבר 2015

לפעמים סיגר הוא רק סיגר. התכוונתי למנחם לס שיוחי ציין בתגובתו, ואשר לפני שנים כתב כאן ומידי פעם מבליח עם תגובות שמזכירות לכולנו למה הוא כבר לא כותב כאן.

איציק 20 בנובמבר 2015

אם כך תגובתו מובנת בהחלט.

Amir A 20 בנובמבר 2015

כמובן בתנאי שלס הוא אכן מורו ורבו.

tom 20 בנובמבר 2015

אני קורא את הנתונים שלך ודווקא מזהה מגמת שיפור קבועה בעיקר באופן שבו מוצגת עמודת ה- dif.
אם ניקח את שורת הנקודות התחיל מ – 76% והגיע עד -18% בעונה האחרונה. במספרים של כספי זה אומר שעוד שתי נקודות למשחק הירידה נעלמת לגמרי. כנ"ל בריבאונד. הירידה באחוזים בדקות היא ממש זניחה בעונה האחרונה.

עמית זילברבוש 20 בנובמבר 2015

אני מסכים שיש "שיפור בהחלשות" – בשנים המוקדמות ההחלשות היתה משמעותית יותר. ועדיין קיימת ירידה באחוזים משמעותיים.
אתה אומר "עוד 2 נק' למשחק" – אבל לשחקן שהממוצע שלו הוא בין 8 ל-10 נק' כל הקרייירה – "עוד 2 נק'" זה עלייה של מעל 20% בתפוקה. לא דבר שקל להשיג.

tom 20 בנובמבר 2015

מסכים שזה משמעותי אבל זה בסה"כ עוד סל למשחק או שתי קליעות עונשין. הנתונים מצביעים שזו המגמה ולכן בהחלט אפשרי.

עסק שחור 20 בנובמבר 2015

אני עוקב נלהב אחרי הקריירה של כספי והוצאת לי את המילים מהפה. כל שנה הוא מתחיל חזק ונחלש. למרות שהשנה אני באמת אופטימי (כמו כל שנה) שהוא ישמור על עקביות. הרבה מהנקודות שלו זה בחדירות וקל יותר לשמור על עקביות בחדירה מאשר משלוש. האחוזים משלוש יעלו וירדו אבל אני מקווה שהוא ישמור על עקביות בחדירות לסל וידע לזרוק פחות לשלוש בתקופות פחות טובות.

איציק 20 בנובמבר 2015

האם יתכן שכספי פותח טוב את העונות כיוון שהוא נכנס לכושר טוב דרך הנבחרת ואחרים פותחים את העונה קצת חלודים אז יש לו יתרון. כשכלם נכנסים לכושר הוא כבר ברוויה יחסית וגם קשה לו מול האחרים שבכושר. בסוף עונה בזמן הגרבז' שוב קל לו יותר. מעניין לראות מבחינה זו איך פותחים את העונה האירופאים לעומת שחקנים אמריקאים ככלל ולא רק את כספי.
אני לא אוהבתי את כספי כשחקן. יותר מידי יסודות לקוים, מעט מידי יציבות. השנה הוא נראה בוגר יותר, מחושב יותר וגם מבין טוב יותר את החוזקות שלו ולא מנסה יותר מידי דברים שהוא חלש יותר. משום מה נראה לי שהשנה יותר מהנה לראות אותו וגם שהוא יותר יציב ומועיל משני צידי המגרש (לא תייחס למספרים בלבד).

עסק שחור 20 בנובמבר 2015

באמת מעניין אם שחקנים שמשחקים בקיץ מגיעים בכושר יותר טוב לעונה (ואחר כך נחלשים?). דורש בדיקה.

ניר 21 בנובמבר 2015

השחקנים שמשחקים בקיץ לא זוכים למנוחה והחלמה מפציעות ולא עובדים מספיק על שיפור היכולת, כך שממה שידוע לי הם אמורים להיות בנחיתות מול שחקנים שהיה להם זמן לכל זה, והחדות לא משחקת תפקיד מרכזי כי הם לא מגיעים ישר מהטורנירים לפתיחת העונה ויש משחקי הכנה רבים כך שזה מתאזן.

דרך אגב למיטב זכרוני אחת העונות שכספי פתח הכי טוב היתה העונה הראשונה שלו ב NBA ובאותו קיץ הוא לא שיחק בנבחרת אלא התכונן כמו שצריך לפתיחת העונה.

איציק 21 בנובמבר 2015

ארז אדלשטיין חושב אחרת לגמרי (הוא כמובן לא בעל עיניין), ויש לו סטטיסטיקה לא רעה שמגבה אותו, לא עם שחקני NBA, אבל הרבה שחקני ליגה ישראלית שנתנו עונה לא טובה מצליחים לא רע אחרי שהנבחרת הכניסה אותם לכושר. האם תפקידה של הנבחרת להכין שחקנים לליגה זו שאלה אחרת לגמרי.

ניר 21 בנובמבר 2015

לא יודייע… סתם מהראש, איך פתחו את השנה ליאור אליהו, יותם הלפרין, רביב לימונד, גל מקל, שון דאוסן?

איציק 22 בנובמבר 2015

ליאור אליהו פתח טוב; לימונד – קטש לא היה טוב מראש; דאוסן פתח טוב את העונה; הלפרין לא היה בקמפיין לכן לא רלונטי; דל מקל זה משהו לא ברור, קנראה לא גליק גדול בכלל.

ניר 22 בנובמבר 2015

לגבי הלפרין צודק, לגבי האחרים אף אחד לא פתח טוב יחסית לעונות קודמות, כל אחד מסיבותיו הוא, אבל גם פציעות זה חלק מהכנה לקויה.
דוגמה אקראית: חמשת הקלעים הישראלים המובילים השנה: יובל נעימי, סילבן לנדסברג, עמית שמחון, רוברט רות'בארט (בקושי שיחק בקמפיין) ועוז בלייזר, אין ספק שהפתיחה הטובה שלהם היא לא בזכות הנבחת.

Oded 21 בנובמבר 2015

גדול

איציק 21 בנובמבר 2015

אולי, אבל בן-אדם הוא לא, וכך גם אתה.
אני מעדיף להיות בין אלו שמבינים פחות אבל הם בני אדם.
תחזור לחור של לס ותהנו לכם מהידע האינסופי שלו.

Comments closed