הצביעו כספי! או שלא

עומרי כספי לא יופיע השנה במשחק האולסטאר. אבל לפחות הוא תרם כמה לייקים ושיתופים לכמה מגופי התקשורת בארץ.

צילום מסך מדף הפייסבוק של ערוץ הספורט
צילום מסך מדף הפייסבוק של ערוץ הספורט

 

1. זה התחיל כקמפיין חביב של עמוד ה-NBA המצוין "הכדור הכתום" שקראו לאוהדים בישראל להצביע לעומרי כספי לחמישיית המערב באולסטאר.
ואז, כמה גופים קצת יותר גדולים כמו ערוץ הספורט ו"ישראל היום" הבינו את הפוטנציאל השיווקי הגאוני שיש במהלך הזה ויצאו גם הם בקמפיין אגרסיבי – "שתפו", הוסיפו תגובות", "בואו נשלח את כספי לאולסטאר".
כל תגובה, כל שיתוף, כל דיון, הרי מביא טראפיק, וטראפיק זה מה שמביא כסף. אז מה יכול להיות יותר טוב מקפיין שבאופן "מוסתר" גורם לאנשים להיות פעילים בדף הפייסבוק?
אף אחד מהגופים האלה לא חושב שכספי צריך להיות באולסטאר, וגם לא מאמין שהוא יגיע לשם. אבל למה לספר את הסיבה האמיתית לקמפיין אם אפשר בדרך עקיפה להרוויח עוד קצת טראפיק?
כידוע, מגופי התקשורת אין לי ממילא שום ציפיה אבל אז אני נתקל בפוסט הזה של אריק זאבי:

מדף הפייסבוק של אריק זאבי
מדף הפייסבוק של אריק זאבי

 

אני לא מצליח להבין למה שאריק זאבי יקדם פוסט כזה. אני מניח שלאריק זאבי, בניגוד לערוץ הספורט, לא מאד חשוב הטראפיק בעמוד שלו. או לפרסם את עצמו. אז למה אריק זאבי חושב שזה רעיון טוב להכניס את עמרי כספי לאולסטאר?

2. קרה לכם שעליתם פעם למשחק 3 על 3 בשכונה חדשה בפעם הראשונה, ועד מהרה הבנתם שנקלעתם בטעות למקום לא לכם עד שעדיף שאף אחד לא ימסור לכם, מה שממילא קורה אחרי כמה דקות שהם מבינים עם מה יש להם עסק? יש משהו מביך מזה?
הייתי ממש שמח לו יכולתי לשאול את עומרי כספי מה דעתו, אבל דעתו האמיתית, לא זו שהוא צריך להגיד – ש"הוא מאד מעריך", ו"זה מחמם את הלב", וכל הבולשיט הזה. הרי אם במקרה, ממש במקרה, איכשהו הקמפיין הזה היה ממריא או שהיינו מדינה קצת יותר גדולה, וכספי היה מוצא את עצמו בחמישיית המערב, זה היה הופך לכל כך מביך שאני לא יודע אם כספי לא היה מביים פציעה ערב האולסטאר.

3. אבל יודעים מה? אם יבוא יום ומקרה כזה, או דומים לו בארצות מקבילות (כמו הקמפיין שמריצים לזאזא פצ'וליה שגורם לעמוד ההצבעות להראות ככה:

פצ'וליה
אם יום אחד שחקן באמת הזוי יעלה בחמישית האולסטאר, וזה מה שישנה את השיטה המרגיזה לבחירת החמישיות – אולי כל זה היה שווה לנו.

4. ומצד שני – יש את קובי בראיינט. אין שום ספק שמבחינת רמת הכדורסל שקובי מציג העונה, הוא לא אמור להופיע גם בחמישיית ה-Old stars.
אלוהים, ישו ואתם עדי, שאני לא אוהד גדול של קובי, אבל אני חושב שאין מבורך מזה שהוא יקבל את הכבוד להפרד מהאולסטאר השנה.

לכן, אני לא בא לטעון שהבחירה חייבת להעשות רק לפי יכולת בלבד, ואין ספק שמשחק האולסטאר הוא הרבה (ולמעשה הכל חוץ מ-) ממשחק כדורסל, אבל אני הייתי שמח אם היו עושים שם חושבים, בהנהלת הליגה, לגבי הדרך להפוך את האירוע הזה לקצת יותר מעניין ותחרותי.

5. ואם כבר באולסטאר עסקינן, הנה הקבוצות שאני הייתי בוחר:
חמישיית המזרח: לאורי, ווייד, לברון, ג'ורג', דראמונד.
ספסל מזרח: בוש, באטלר, גאסול, דה רוזן, וול, כרמלו, איזייה תומאס.
חמישיית מערב: סטפ, ווסטברוק, דוראנט, דריימונד, קוואי.
ספסל: פול, גריפין, קאזינס, דיוויס, הארדן, לילארד, קליי.

מי ההרכבים שלכם?

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

תמכו בדה באזר

*

אימרו לא להייפ!
האדירים והאמיצים

31 Comments

מאיר 13 בינואר 2016

לדעתי קיירי צריך להיות לפחות בספסל של המזרח

רועי ויינברג 13 בינואר 2016

מסכים איתך בהכל חוץ מ-3. האול-סטאר הוא כלי שיווקי ותו לא, והיו מקרים ששחקנים טובים (שלא ברמה הזאת) נכנסו למשחק.תראה את יאו מינג שהיה שם 11 פעמים

עמית זילברבוש 13 בינואר 2016

א. כמו שאמרת – "שחקנים טובים שלא ברמה הזאת…". יאו מינג אולי לא היה נבחר לולא היותו סיני אבל הוא בהחלט היה באזור של אולסטאר.
ב. לא הבנתי עם מה אתה לא מסכים ב-3. האם היית רוצה שחקן כמו זאזא פצ'וליה (או עומרי כספי) במשחק האולסטאר, אם היו מצליחים לעשות בשבילם קמפיין מספיק מאסיבי? לצורך העניין – האם היית מבסוט מהשתתפותו של יאו באולסטאר?
אם התשובה היא כן – אז אני מבין על מה אין בינינו הסכמה.
אם התשובה היא לא (כמו שאני מניח שהיא) – משהו צריך להשתנות בשיטה. זה לא ישתנה כי זה לא באינטרס של הליגה, אבל בשביל האוהדים – זה צריך להשתנות.

Ljos 13 בינואר 2016

יאו מינג היה גבולי בהרבה עונות. אבל באחרונה שלו, בה הוא היה פצוע מדי מכדי אפילו לטוס למשחק האולסטאר, היא הכי בעייתית.

יריב 13 בינואר 2016

יאו מינג היה באולסטאר 8 פעמים, ורק באחת, בעונתו האחרונה כשלא שיחק עקב פציעה, היכולת שלו לא הצדיקה את זה. אפשר לטעון שלא היה צריך להיות בחמישיית המערב אלא מחליף בשנתיים הראשונות שלו, אבל הוא בוודאי היה ברמה המצדיקה השתתפות במשחק.

Kirma Der Faux 13 בינואר 2016

איך דחפו את בראיינט לבחירה בפרונט קורט?
נראה שמשחק ה3 על 3 של הזכרת יתאים לסיטואציה שלו בחמישיה.

גיל 13 בינואר 2016

ברגע שנתנו את הבחירה לאוהדים שיבשלו מה שהם אוכלים. בNHL הכניסו שחקן שבקושי שיחק בליגה והפכו אותו לקפטן אחת הקבוצות. במשך שנים הצביעו ליאו מינג בלי קשר ליכולת שלו וגם כשהיה פצוע. שנה שעברה היה קמפיין להכניס את כל הקנזס סיטי רויאל לאול סטאר. לא רואה שום פסול במה שאנשים עושים עם הקמפיין, זה משחק ראווה בסך הכל.

פורנוהוליק 13 בינואר 2016

זאזה פאסוליה שולתתתתתת!!!

יוני 13 בינואר 2016

נכון להיום באול סטאר הוא משחק בשביל הקהל, ולאותו קהל יש את המנדט לבחור את החמישייה. הרוב המוחץ של המצביעים לאורך ההיסטוריה של הליגה היה האמריקני, אבל ביום שבו החליט דייויד שטרן להפוך את הליגה לגלובלית יותר, עד שאפילו הלבנט השומם שלנו שולח נציג לגיטימי לליגה, זה הכי טבעי שבני השבט יצביעו בהמוניהם. תרגיל שיווקי? לא חושב. רואה את זה יותר כמהלך מתבקש של ביזנס שחייב לעצמו את הצמיחה הכלכלית ואסור לו לדרוך במקום. אם האולסטאר היה אירוע שמפגיש החמישיות הכי איכותיות בבחירה של מאמנים ושחקנים, אתה מסנדל את הביזנס.
מה לעשות, ביום שבו כרתנו את הברית עם הקפיטליזם, שלחנו את הרומנטיקה להיסטוריה.

קשקשן בקומקום 14 בינואר 2016

ולכן בדיוק זה תרגיל שיווקי :)

אלעד 13 בינואר 2016

האולסטאר במתכונתו הנוכחית הוא האירוע המיותר בעולם, וכמובן המשעמם.
בעבר היו עוד משחקים קצת, אמנם לא אוירת פלייאוף, אבל היו מתאמצים ומייצרים משהו שנראה כמו כדורסל. השחקנים כיום מראש מוותרים ונוצר משהו שנראה כו חימום לפני משחק בשכונה – התקפות של 2 על 1, כששאר השחקנים הולכים על המגרש, ודאנקים מהדהדים מול אין-התנגדות. את מי זה מרגש הדברים האלה?
יותר מכך – מה הטעם לבחור את 24 הכדורסלנים הטובים בעולם (פלוס מינוס כמה שנשארים בחוץ), אם הם לא נדרשים לשחק… כדורסל? לא יותר מהנה לתת לנו לראות את הספרס נגד גולדן סטייט לדוגמא? אם כבר בקרקס עסקינן, אז לא צריך לבחור על סמך יכולות כדורסלניות, כי אלו לא באות בכלל לידי ביטוי. שיבחרו על סמך יכולת אתלטית, כל מיני זאק לוין וג'ראלד גרינים כאלו, ויתנו להם לעשות שכונה על המגרש במשך 3 שעות.

עמית זילברבוש 14 בינואר 2016

מסכים איתך לגמרי – אני בדר"כ רואה ונהנה כמעט אך ורק מהשלשות – האירוע היחיד שעוד נשאר קשור לכדורסל.
אני ממש מבכה על הבזבוז שנגרם כשמביאים את 24 השחקנים הטובים בעולם לאותו מגרש אבל לא נותנים להם מוטיבציה לשחק כדורסל.
לראות משחק כמו אולסטאר 2001 זה פשוט חוויה אדירה.

אלעד 14 בינואר 2016

אולסטאר 2001 עומד בודד ב-20 השנה האחרונות, והיה צריך מישהו עם אגו ועונת שיא כמו אלן אייברסון כדי שירים את העסק.
אולי אני מתרפק מדי על העבר, אבל אני זוכר שבילדותי (שנות ה-80 המאושרות) המשחקים האלו היו יותר מעניינים. נכון, לא היו הגנות חונקות, אבל היה משחק כדורסל ולא תחרות הטבעות כשמסביב אנשים משוטטים. היה קצת כבוד למשחק.

גיא זהר 14 בינואר 2016

קודם כל, תנו כבוד לזאזא האלוהי. אלעד, אתה טועה! גם באייטיז האולסטר (פרט לשלשות וההטבעות שהיו שנים שג'ורדן, בירד, דומיניק, פרייס מאלין וכו' השתתפו שהיו מעניינות) היה הכל חוץ מכדורסל. פשוט זה הדבר הראשון, פרט למידל איסט ותודה למייג'ור סעד חדד) שאליו נחשפנו ולכן הזכרון מטעה אותנו.

אלעד 14 בינואר 2016

ייתכן מאוד שאתה צודק. שני דברים מונעים ממני לעשות השוואה – העובדה שאז הייתי ילד מתלהב וכמובן החשיפה המועטה אז לעומת האובר-חשיפה היום.
אבל יש לי כמה זכרונות בלתי נשכחים מהמשחקים האלו – את אלילי ד"ר ג'יי טס מגרש שלם ומצליח לחסום את אולאג'ואן שהיה בדרך לדאנק קליל, הקליעות עונשין של בלאקמן, מג'יק באחד על אחד עם ג'ורדן ואיזייה… מהעשור האחרון אני לא מצליח לגרד שום זיכרון חוץ ממופעי לוליינות של שחקנים שזורקים לעצמם עם הקרש ומטביעים

עאלק אינגליש 13 בינואר 2016

אני דווקא בעד השיטה הנוכחית. האולסטאר הוא לא משחק כדורסל והוא לא קובע שום דבר, הוא שואו ואני מעדיף לראות בו שחקנים שיתנו שואו, עם עדיפות שחלק מהשחקנים יתחלפו בכל שנה. ברגע שהמשחק יקבע לאיזה קונפרנס תהיה ביתיות בגמר האוהדים יפסיקו לקבוע ואולי אז נראה בו קצת כדורסל.
ומבחינתי טים דאנקן נותן שואו ענק, הוא כזה גמלוני שכשהוא מנסה להתנהג כמו אלפא דוג אחרי איזה סל חשוב בא לי לתת לו חיבוק. לא יודע למה, משהו בו מזכיר לי את שמעון אמסלם

אורי 13 בינואר 2016

גם אנס קנטר

דגש 14 בינואר 2016

זה נראה לי עניין של הבעת תמיכה זה הכל. ברור שאין לו סיכוי להיכנס וזה היה מוגזם אם הקמפיין הזה היה מכניס אותו. אבל זו הזדמנות להראות קצת נוכחות של השוק בישראל ואת המשמעות עבורנו של שחקן ישראלי בליגה.
כמובן זו שיטה גרועה מבחינה ספורטיבית ומתאימה מאוד לאמריקאים. היא מלמדת לא מי הכי טוב אלא מי הכי להיט, מוּכּר ומוֹכר. שזה מה שחשוב שם. המאמנים מאזנים את הספסל בשביל לא להרחיק עכברים ואנשים שעושים עניין מספורטיביות. ודווקא כי זה ככה יש משמעות בהצבעה עבור עמרי. הזדמנות להראות שמבחינתנו הוא להיט מוכר ומוכר ושיתחשבו בנו.

עמית זילברבוש 14 בינואר 2016

אני חושב שרוב העניין כאן זה כדי להגביר טראפיק לעצמם – תגובות ושיתופים.

דגש 14 בינואר 2016

ערוץ הספורט כן, הוא גם מנצל הזדמנות לקרב אנשים אל המוצר שלו (NBA). אבל הסיבה שזורמים איתם ומתלהבים איתם זה ממה שאמרתי.

the bird 14 בינואר 2016

באמת שלא הבנתי מה מפריע שיבחרו בו,
זו השיטה וזו המטרה
הגדלת חשיפה לעוד קהלים/פופלריות בציבור,
ולאו דווקא לפי יכולת,
אחרת היו מגבילים בחירה לפי ממוצע נק'/יכולת אחרת עד כה במשך העונה.

the bird 14 בינואר 2016

ואיך לעזאזל רואים כמה בחרו עד עכשיו במישהו ?
(כמו בשקופית האחרונה שהראת) (:

the bird 14 בינואר 2016

תודה רבה ! (:
חיפשתי שם ולא מצאתי ):

עמית זילברבוש 14 בינואר 2016

מה שמפריע הוא:
א. שהקמפיינים האלו הם אינטרסנטים, ולא האינטרס של עומרי כספי לעיניהם.
ב. כי כספי לא צריך להיות בחמישיית המערב באולסטאר – גם אם השיטה הדבילית מאפשרת זאת…

the bird 14 בינואר 2016

אההה הקמפיין מה שמפריע
אם ככה יכול להיות שזה כמו שאתה אומר,
אבל לגביי ההצבעה עצמה
אין לי בעיה עם הרעיוןמשום שלשם כך עובדת השיטה,
כי לדעתי אם המטרה היא לשחקנים הכי טובים
אז ברור שבראיינט למשל לא אמור להיות שם,
אבל בגלל הפופלריות/כבוד לפרישה שלו
אז מכניסים אותו לשם הרבה אנשים,
וכמו שיאו מינג שנתנו למעלה בא לחשוף לעוד קהלים
זאת המטרה שזה פתוח ככה.
בתכל'ס הייתי מעדיף שיגבילו לפי יכולת/מדד/רף מינימום כלשהו
אבל לא כך הוא.

אלעדוס 14 בינואר 2016

אין לי בעיה עם השיטה, עובדה שזה מעורר דיונים ועניין גם במדינות נידחות. בסוף מדובר בשואו וזה בסדר גמור לבחור את מי שמעניין את הקהל.
הבחירה של הספסל על ידי המאמנים מביאה לאיזון אם הקהל שכח מישהו ראוי.
ולחמישיות: הייתי מוסיף את מילסאפ על חשבון גאסול

עובר אורח 14 בינואר 2016

מסכים עם ההכנסה של מילסאפ. אפשר גם לוותר על איזה כרמלו ולהכניס את הורפורד

רפאל 14 בינואר 2016

איך אומרים מביני העניין-
יותר מהפרישה של ג'ורדן, זו ההגעה של מינג ששינתה את הליגה.
מי שאוהב את מה שנהיה – שייהנה.

ניר 14 בינואר 2016

לגבי סעיף 1 – אריק זאבי עובד בערוץ הספורט ולבטח פשוט בקשו ממנו לעשות העתק הדבק להודעה הזאת, לא נראה לי שהוא ישב והרהר בעניין ואני בספק אם הוא מתפעל את הדף של עצמו.

לגבי סעיף 2 – אתה מגזים בהתייחסות לעמרי כספי, אם הוא ישתתף זה לא יהיה מביך והוא לבטח ייתן דאנק ושלשה.

באופן כללי מסכים שהקמפיין מונע ממניעים פסולים והוא די פתטי, עדיף לעשות קמפיינים אחרים יותר מתוחכמים ויותר מעניינים לקידום הטראפיק ולקידום החשיפה של ה- NBA ולפרגן לכספי אפשר בדרכים אחרות.

היסטוריון של ספורט 14 בינואר 2016

אני לא הסתבכתי …הסיבה היחידה שלא הצבעתי כספי היא שלא הגיע לו …והיא אפשר לעשות שקר בנפשי.
מה שכן אני מתפלל חזק שהוא ייבחר להתמודד בתחרות השלשות.
לדעתי דווקא בתחרות זו יש מצב רציני שמגיע לו להתמודד בזכות ולא בחסד.

Comments closed