מכבי – סכנין: נקודת מבט של כל המשתתפים

אני לא יודע אם אני אחדש כאן משהו, אבל בהחלט אנסה. אחרי שתוך כמה שעות נשפכו מילים כגפילטע פיש לגבי אירועי אתמול, אני מרגיש שצריך לעשות קצת סדר. טל בן חיים, אבוקסיס, השופט, מכבי וגם ניב רסקין. הנה סיכום של הנקודות העיקריות כפי שנראה מזווית עיני.

 

צילום מהטלויזיה
צילום מהטלויזיה

 

אני לא יודע אם אני אחדש כאן משהו, אבל בהחלט אנסה.
אחרי שתוך כמה שעות נשפכו מילים כגפילטע פיש לגבי אירועי אתמול, אני מרגיש שצריך לעשות קצת סדר. אז הנה סיכום של הנקודות העיקריות כפי שנראה מזווית עיני*.

*כמו תמיד במקרים כאלה צריך לתת את הרקע למען המעטת (כי הרי אי אפשר להמנע) מתגובות ה"זה כי אתה אוהד/שונא" מכבי:
אני לא אוהד מכבי, בטח לא שונא אותם. בעבר היה לי נחמד שהביאו תרבות חדשה בצוות האימון וזה הוכיח את עצמו. השנה הייתי שמח שבאר שבע יקחו את זה לשם גיוון.

 

1. למכבי תל אביב יש מדיניות ברורה בשנים האחרונות שלא לאפשר בזבוזי זמן נגדה על ידי פציעות מדומות. לכן כששחקן נשכב על הדשא, ועד שהשופט לא מחליט על כך – הם לא עוצרים את המשחק.
זו מדיניות מאד הגיונית לטווח הארוך שכן הם קבוצה גדולה בארץ, שיודעת שבמשך שנים הם יאבדו הרבה דקות משחק על ביום פציעות מצד קבוצות קטנות שרוצות לסחוט מהם נקודות.
חוץ מזה זו גם מדיניות מבורכת כי לאוהד הכדורגל הישראלי פשוט נמאס מריבוי עצירות המשחק.

2. מצד שני' זה כמובן לא הדין כאשר שחקן שלהם שוכב פצוע על הדשא, כפי שניתן ללמוד מהווידאו הזה מ-2013 אז שחקני מכבי רדפו אחרי טוואטחה שלא עצר את המשחק (וקרדיט למתן גילור על מציאה והעלאת הקטע).

3. כל זה לא כל כך רלוונטי למקרה של אתמול שכן אתמול לא מדובר על שחקן שהיה שרוע על הדשא אלא שחקן שהוציא כדור החוצה. אם מכבי רוצה לחדש את המשחק הדבר היחיד שיכלו לעשות הוא להחזיר את הכדור לקבוצה השנייה מיד ולאלץ אותם לחדש את המשחק. כפי שנהוג בכל ליגה, בכל מקום, ממש ללא יוצא מן הכלל.
לא ברור איך אפילו האוהדים של מכבי שטוענים שהגישה באה למנוע בזבוזי זמן, יכולים להגן על העובדה שטל בן חיים לא מסר את הכדור חזרה לסכנין.

4. המטרה של להוציא כדור החוצה באה כדי לעצור את המשחק ולאפשר טיפול בשחקן פצוע, ובדר"כ נעשה על ידי השחקן שאינו פצוע, פשוט כי הפצוע לא יכול לעשות זאת. אם עלי עותמאן יכל לבעוט את הכדור החוצה, במיוחד כשהוא כבר עומד מטר מקו החוץ, הוא כנראה יכל גם לצעוד צעד החוצה, להתיישב שם ולקבל טיפול. אין שום צורך להוציא את הכדור החוצה ולעצור את המשחק.

5. כמובן ש(כמעט) אף שחקן לא יוצא החוצה מרצונו בזמן משחק כי זה גורם לחיסרון לקבוצה שלו. זהו הנוהג. זה לא הופך את זה לתקין.

6. השופט טעה אתמול לא מעט. בעיקר נגד מכבי תל אביב. גול שנפסל מנבדל מאד גבולי, גול שאושר לסכנין מהנבדל הכי ברור בהיסטורית הנבדלים, אי שריקת פנדל (+אדום?) על זהבי שלא נשרק. בין השאר הוא כנראה גם טעה שלא עצר את המשחק אחרי הוצאת הכדור לחוץ. אז בסה"כ כנראה שמכבי יצאה מקופחת יותר מבחינת השיפוט במשחק הזה.

כל זה לא הופך את המעשה שלה ליותר ספורטיבי.

7. מדהים מה אנשים מוכנים "לראות" כדי להצדיק את העמדה שלהם;
ערן זהבי טען בראיון שעותמאן בכלל לא נפצע אלא סימן על מישהו במרכז המגרש וכאשר ראה שהמשחק נמשך ביים פציעה שלו.
אוהדי מכבי שטוענים שאחרי כן הוא המשיך לשחק אז כנראה שהוא לא נפצע אלא רק בזבז זמן. כאילו שלא קרו מקרים ששחקן נפצע ולאחר טיפול המשיך לשחק.

8. אבוקסיס. אם זה לא היה עצוב זה היה באמת מצחיק. אין הרבה דוגמאות טובות יותר לגמל שלא רואה את דבשתו מאשר יוסי אבוקסיס אתמול. השחקן שהיה מכוכבי משחק השרוכים בבית שאן, ושאפילו נמצא הארכיון הזה שבו הוא עצמו מודה במעשה די דומה – זועק שהוא מעולם לא ראה מעשה כל כך מביש בכדורגל. פשוט בדיחה עצובה.

9. העובדה שאבוקסיס היה שחקן מלוכלך ויש עליו לא מעט כתמים לא הופכת אותו לטועה לעצם שורש העניין והטענה שלו.

10. ניב רסקין הוא לא משהו באתיקה עיתונאית. מיד אחרי האירוע שלף עידן ויניצקי מהארכיון את הקטע על אבוקסיס ושי הולצמן בטוויטר.

ויניצקי

מיד הקטע נפוץ לכל עבר וכעבור כשלוש דקות גם ניב רסקין פירסם אותו. הרשו לי לקחת ניחוש לא פרוע שזה לא מקרי שהוא מצא בדיוק אותו קטע. אבל אם אפשר לקחת קרדיט לעצמו אז למה לא?

רסקין

נכון שאתם נורא מופתעים?

11. טל בן חיים לא יכול להסתתר מאחורי מדיניות המועדון. אם רצה להמשיך היה חייב להחזיר את כדור החוץ לסכנין. אבל כמה אפשר עוד להמשיך להיות מופתעים מטל בן חיים?

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

תמכו בדה באזר

*

 

 

 

כל העולם כולו
היה גם כדורגל אתמול

142 Comments

אריאל גרייזס 22 באפריל 2016

סיכום מעולה. קבוצה מוציאה את הכדור החוצה בכוונה – מחזירים לה אותו. זהו.

תולעת 22 באפריל 2016

קבוצה מבזבזת זמן ושחקן מתחזה לצורך כך – שלא תצפה לקבל את הכדור בחזרה. זהו.

the bird 22 באפריל 2016

נקודה 4
הסבירה את כל העניין
במיוחד כשרואים את אבוקסיס מסמן לו לשכב בתוך ! תחומי המגרש

גיא זהר 22 באפריל 2016

את בוחנת לב וכליות? מאיפה את יודעת שהתחזה? בגלל מה שקרה אחר כך? זה כמו פרשנות הבדיעבד שאופיינית לכמה שאנחנו לא אוהבים.

yaron 22 באפריל 2016

לא, הוא היה מטר מהקו, בדרכו החוצה ואז אבוקסיס סימן לו לרדת וגם את זה הוא עשה במין בקושי התיישבות כזאת…
ממש לא איכפת לי אם הוא התחזה או סתם מתח שריר… שידלג מעבר לקו, יקבל קצת ספריי ויחזור בזמנו החופשי :-)

תולעת 22 באפריל 2016

לא בוחנת כליות ולב וגם השחקנים על הדשא לא. היחיד שכן מוסמך לכל זה הוא השופט. והוא לא חשב שהפציעה מצדיקה עצירת המשחק. נדמה לי גם שבניגוד לבכיינות הרגילה, אפילו אי אפשר היה להאשים את ברגר שהוא לטובת מכבי.

השמן 22 באפריל 2016

אתה לא יכול להגיד סיכום מעולה ואס להדגיש רק נקודה אחת ממנו. אם הבנתי נכון הפוסט ממסה גם להסביר את הצד של מכבי. אני אוהד מכבי. לא אהבתי את מה שטב"ח עשה אבל אני מבין למה הוא בחר את הבחירה הפחות מוסרית, וחשוב לציין את הנסיבות המקלות בעיניי. ולכן הפוסט הזה מצויין כי הוא מציג את כל הזויות. לא בגלל שהוא קובע עמדה חד משמעית

צור שפי 22 באפריל 2016

+1 לשמן ולפוסט השפוי והמאוזן – זה מאוהד הפועל.

ארז 22 באפריל 2016

סיכום מצוין עמית.
כל שאר הפוסטים שפורסמו כאן בנושא הם על אוטומט, הן בפוסט והן בתגובות.

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

תודה :)

יובל 22 באפריל 2016

למה בעצם הוא חייב להחזיר את הכדור לסכנין? זה לא כתוב בשום מקום. סכנין הוציאו את הכדור החוצה, עכשיו זה כדור של מכבי ושיעשו איתו מה שרוצים. אם הוא היה מחזיר את הכדור לסכנין הם היו מוציאים אותו שוב, וחוזר חלילה.

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

לגבי השאלה הראשונה – כי זה הנוהל החד משמעי בכל העולם בכל הליגות בכל היקום כולו. קבוצה מוציאה החוצה כדור בכוונה כדי לאפשר טיפול – מחזירים לה אותו. זה לא מקרה גבולי כמו האם לעצור משחק כי שחקן על הדשא. זה פשוט לא גבולי. זה חד משמעי.
לגבי ההנחה שהם היו מוציאים שוב וחוזר חלילה – זו כבר רק הנחה. אולי נכונה אבל רק הנחה. והיא לא משנה את פני הדברים.

יובל 22 באפריל 2016

"נוהל"? זה לא נוהל, זה מנהג ולא משנה כמה שחקנים מקפידים עליו, אין שום דבר שמחייב אותם לעמוד בו ואין שום דבר רע בלשנות אותו.

גיל 22 באפריל 2016

בדיוק, זה מנהג. ורק בגלל שזה מקובל במקומות מסוימים לא הופך אותו לחוק. זה יכול להיות מאוד נחמד שקבוצות עושות את זה אבל ברגע שהן כביכול מחויבות להחזיר את הכדור אתה לוקח את חופש הבחירה מהם והופך כל בזבוז זמן של היריב לחוק שמעודד אותם לעשות את זה שוב ושוב.

dor 22 באפריל 2016

חוץ מהעניין הזה שאתה לא מכבד את היריבה שלך כשאתה לא מחזיר את הכדור אתה די צודק…

בסופו של דבר המנהג האוניברסאלי הזה מגיע ממקום של קוליגאליות (ולא תמיד מכבי תל אביב תהיה הקבוצה העדיפה במגרש), לדרוש מצבים כאלה לטובתה היא תדע, להסביר למה היא לא נותנת אותו הדבר בחזרה היא גם תדע (הקבוצה לא האוהדים, עליהם כבר ויתרתי שיגידו משהו שהוא לא "אנחנו הכי טובים ולכן הכי צודקים")

גיסנו 22 באפריל 2016

כמו הרבה מנהגים ונהלים בעולם שמקורם בקולגיאליות ו/או טוב לב,כיום המנהג הזה בעיקר מנוצל לרעה.

סתם לדוגמה: בשד' רוקח בת"א יש את הגשר מעל נמיר. נתיב אחד שכל בוקר יוצר תור ארוך. כמובן שהמוני נהגים מנסים לחתוך ולהתגנב בראש התור. אני אישית לא נותן לאנשים לחתוך לפני. אז אולי 1 מתוך 100 באמת ממהר ובמצב חירום, ה 99 האחרים סתם קקות.

מהיכרות עם עלי עותמן ולא מהיום אני די בטוח שהוא חלק מה 99.

dor 22 באפריל 2016

אני גם לא נותן לנהגים לחתוך אותי בפקק (למרות שאני נוסע באופניים לעבודה)

אני לא זוכר מקרים ששחקן הרחיק בעצמו כדור וביים פציעה רק מתוך לחץ על הכדור, מה שכן בתור אוהד מכבי (האמיתית) חוויתי קצת מעותמאן ולא זכורה לי דמות של שחקן מלוכלך, לא מגן ימני בחסד אבל גם די פרווה בקטע של הגון לא הגון

יואב הצהוב 22 באפריל 2016

עותמאן מעולם לא שיחק במכבי האמיתית

אורן השני 22 באפריל 2016

מי קובע מי זו מכבי האמיתית?

גיסנו 23 באפריל 2016

גם אני רוב הזמן נוסע באופניים (למרות שהודות לעריית תל אביב ונהליה החדשים זה יהפוך לדרך היקרה ביותר להתנייד, אפילו שלשלי אין בטריה) אבל כשיוצא שצריך לקחת רכב זה תמיד מחרפן מחדש

ד"ר רזי הופמן 22 באפריל 2016

שמע, לפעמים אתה אוכל את הדב ולפעמים הוא אוכל אותך!
אני דווקא נותן לאחרים להשתלב. הקקות הם אלה שחותכים מישהו אבל כשמישהו אחר מנסה להיכנס לפניהם לא יתנו לו קדימה.
לשמחתי בירידה שהזכרת לא לוקח ימינה אלא שמאלה אז נשאר לי לסבול את אלה שחותכים אותך אבל מצהד השני כי הם חוסמים הרבה פעמים את הנתיבים לכיוון הים והאוניברסיטה.

dor 22 באפריל 2016

+1 על ביג לבובסקי

שי 22 באפריל 2016

זה לא עות'מאן זה אבוקסיס

יובל 22 באפריל 2016

והגיע הזמן שישנו את חוקי המשחק, אלה הכתובים ואלה הנהוגים, ככה שבאופן חד משמעי, משחק יעצר את ורק כשהשופט מורה לעצור אותו בעקבות פגיעה שמסכנת את חיי אחד השחקנים. בכל יתר המקרים, אפשר לשחק עד שהמשחק יעצר מעצמו.

עופר כהן 22 באפריל 2016

אורי קופר אמר שבאנגליה משחקים 64 דקות נטו ובישראל משהו בסביבות ה-55 (כמה דקות לפה או לשם)
תחשוב איזה בזבוזי זמן עושה קבוצה שמובילה על העדיפה עליה. זה מקובל בכל העולם?
כי בוס אמר שבהולנד שוערים לא מבזבזים זמן בדקה 10.
בצ'אנס- עותמאן לא מבזבז זמן כמו אפס.

yaron 22 באפריל 2016

זה הנוהל החד משמעי???
אם יש נוהל זה למקרה שמכבי מוציאה את הכדור כדי לאפשר טיפול בשחקן של סכנין!
אז מקובל להחזיר את הכדור.
אבל במקרה הזה היה לנו שחקן עומד, הולך, מקבל מסירה ומוציא את הכדור החוצה ואז מחליט להישכב על הדשא מטר מהקו…
תפסת שריר, כואב לך? דלק מעבר לקו, קבל טיפול וחזור למשחק.
וזה עוד לפני ובלי קשר לזה שלא היה צורך בטיפול בכלל…

איציק 22 באפריל 2016

השאלה שלך על החוקי, והדיון הוא על המסריח. אז אם אתה תתרן אני אתקשה להסביר לך, אם אתה לו, רק תריח ותבין לבד.

עופר כהן 22 באפריל 2016

איציק בחייאת נו גם אתה עכשיו?
ירון הסביר מאוד יפה שעותמאן הוא המסריח פה. וואו מה נסגר עם אנשים….

איציק 22 באפריל 2016

מה זאת אומרת הסביר. אני לא מקבל את ההסבר הזה כי אין בו כל הגיון. השחקן היה כמעט לבד במצב נהדר לפתח התקפה. יכל לבדות פזיעה כשיאבד את הכדור, במצב שנוצר הוא צריך להיות טמבל רציני לעשות זאת.

יובי 22 באפריל 2016

איציק, "מסריח" זה לא מושג שצריך להיות קיים בכלל בלקסיקון של ספורט מקצועני, יש חוקים והולכים לפיהם בדרך לנצח. כל היתר זה הדרך של החלשים למשוך את החזקים למטה.

איציק 22 באפריל 2016

"מסריח" זה מצב שקיים בכל מקום, גם בספורט מיקצועני. זה שיש ספורטאים שמזלזלים בכל קוד שקיים, צוללים ברחבה, נושכים אוזניים, מדמים פציעה, זה לא אומר שאין קוד, זה אומר שיש כאלו שמסריחים אותו ויש כאלו שלא מבינים שיש כאלו שמסריחים אותו.

יובל 22 באפריל 2016

אתה אומר קוד אבל כל הדוגמאות שנתת: לצלול ברחבה, לדמות פציעה ולנשוך אוזניים אלה דברים שאסורים בחוקה. לעומת זאת, להמשיך משחק אחרי שקבוצה הוציאה כדור החוצה זה לא אסור בחוקה. לספורט יש חוקים ברורים והמטרה מעל הכל היא תמיד לנצח, זאת ספורטיביות (או שאולי בעצם מכביזם).

איציק 22 באפריל 2016

אכן אתה צודק, הדוגמאות הן של דברים לא חוקיים. האם היתה מצדיק נשיכה של אוזן אם החוקה לא היתה אוסרת זאת? הכל מסתכם בחוקי/לא-חוקי. אני יוצא פה הרבה פעמים נגד אלו שאומרים שפוליטיקאים/עובדי ציבור ואעוד אשר מושחתים ברשות החוק, עושים דברים שהחוק מאפשר כי אי אפשר לסגור כל לקונה ולא רצוי. רתוי שתהיה התנהגות שלא נובעת מהסיבה שהחוק אוסר כי אם בגלל שזה אסור מוסרית. אם אני מצפה זאת ממני, ממך, מנבחר ציבור, אז למה לא מספורטאי? אולי אתה לא דורש זאת, אני לא היתי רוצה לחיות במקום שבו הכל נקבע רק על פי החוק. אתה/אני/הוא לא חייב להיות מנומס, אך זה יכול להיות נחמד. חג שמח.

יובל 22 באפריל 2016

יש הבדל בין ספורט לבין החיים מחוץ לספורט. בחיים המטרה שלנו היא לחיות בצורה כמה שיותר טובה עם הסביבה שלנו, בספורט המטרה היא לנצח.

איציק 23 באפריל 2016

אין שום הבדל, יש שאלה היכן אתה שם גבולות.. בספורט מותחים את הגבולות בהכמה אך לא קוראים אותם. הספורט נוצר כמשהו "ג'נטלמני," מלחמות הפסיקו בגללו ביוון העתיקה. אז אל תספר לי שבספורט אין אתיקה או דברים לא מקובלים.. ראיתה יותר מידי ספורט בסרטים על עולם אפוקליפטי אם זה מה שאתה כותב ואולי גם חושב.

גיל 22 באפריל 2016

לא מסכים בכלל. כל עוד שופט לא שורק אז לא מפסיקים לשחק. יש כל כך הרבה בזבוזי זמן במשחקים וטוב מאוד שמפוצצים את הבלון הזה. הלוואי שכל הקבוצות יעשו את זה.

מרטון 22 באפריל 2016

שוב ושוב אוהדי מכבי מנסים לקחת את הדיון למקום הזה. כאילו הם אבירי חוקי המשחק ו"זו בכלל לא החלטה שלנו. זה לא בידינו. השופט צריך להחליט, המשחק חזק מאיתנו", למרות שכל מה ששחקני מכבי התבקשו לעשות זה אך ורק להחזיר את הכדור לסכנין ולא לעצור, לא להמתין ולא לבדוק את מצב ההתכווצות בשריר של עותמאן. מספיק כבר עם מקום המפלט הזה.

גיל 22 באפריל 2016

אני לא אוהד מכבי אז אתה מדבר לא לעניין. ומה זה התבקשו? זה כתוב באיזה שהוא מקום בחוקה? למה הם צריכים לעשות טובה ליריב כשכל מה שהוא מנסה זה לרמות ולבזבז זמן? הגיון לא ברור.

מרטון 22 באפריל 2016

אוקיי, סליחה. אתה לא אוהד מכבי וזה גם לא רלוונטי למען האמת.
גם לא כתוב בשום מקום שאסור לך לשכב עם האישה של החבר הכי טוב שלך. אז קדימה, לך תעשה את זה.

גיל 22 באפריל 2016

תגיד, אתה מתמחה בדמגוגיה? שאלתי שאלה פשוטה. למה צריך לתגמל התנהגות שהיא בבירור לא אתית מצד יריבה שמנסה לבזבז זמן? הם מנסים לעצור את הפרקטיקה הזו שהיא לא חוק מחייב אלא משהו שמקובל לעשות. ברגע שאתה מכריח אותם לבצע מהלך שלא כתוב בספר החוקים והם לא מחויבים לעשות אתה לוקח מהם את הבחירה. מה שהם עשו היה פשוט להפוך את המשחק ליותר הוגן באופן כללי.

מרטון 22 באפריל 2016

אם טל בן חיים היה מחזיר את הכדור לסכנין (בלי להמתין שניה אחת ובלי שבזבוז זמן יהיה כרוך בזה. פשוט את הכדור שהוא מסר למדוניאנין למסור לסכנין במקום) היה בעיניך אקט שהוא בבחינת לתגמל התנהגות לא אתית?

אלי 22 באפריל 2016

ואז השחקן של סכנין היה בועט את הכדור כמה שיצא לחוץ כמה שיותר קרוב לשכר של מכבי ולכיוון היציע.
ואז סכנין היו מקבלים בדיוק את מה שהם רוצים, שזה בזבוז זמן.
אז כן, זה תגמול של התנהגות לא אתית.

עופר כהן 22 באפריל 2016

מרטון אני חושב שלא הבנת את הסיטואציה- מכבי הייתה לקראת הוצאת חוץ להתקפת מעבר, זאת אומרת שהעיקוב שעותמאן ניסה לייצר פה לקח ממכבי הזדמנות די נדירה במשחק (הרי סכנין התגוננה צפוף). זה למה גם טל מיהר להוציא את הכדור.
ושוב- כמה שחקנים מאבדים כדור בצורה שעותמאן איבד (ותאמת בפעם הראשונה שראיתי הילוך חוזר, ושמעתי מוזיקה מהמחשב בכלל אז לא שמעתי את הליצנים חשבתי שהוא איבד כדור) זה קורה.

גיל 22 באפריל 2016

בהחלט כי הם פספסו הזדמנות להתקפה.

Lord Anthony 22 באפריל 2016

ביג דיל, אז עשו מהלך בלתי ספורטיבי, לא פעם ראשונה בהיסטוריה שזה קורה, בטח לא בכדורגל הישראלי.
מה שבעייתי פה זה כל המהומה שעשו מסביב לזה.

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

לא יודע מה איתך – אבל דבר כה שקבוצה מוציאה החוצה כדור ולא מקבלת אותו חזרה – אני מעולם לא ראיתי. בשום מקום.
לדעתי זה כן ביג דיל.

ניב 22 באפריל 2016

פתח תקווה פיינורד, אז כבר קרה.
יש ניצחנו בוויכוח חסר טעם.
האם היה עושה אותו רעש אם לא היה שער של מכבי בסוף המהלך?
אולי הביג דיל הוא מהקונטקסט הכללי? מה דעתך?

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

א. ברור שזה אי פעם קרה. כל דבר כבר אי פעם קרה. כשבאים להגיד שזה לא קרה הכוונה שזה כל כך כל כך כל כך נדיר שזה אומר שזה משהו שלא נהוג.
ב. ברור שלא היה עושה אותו רעש אם לא היה מסתיים בגול. ואולי גם פחות אם זה לא היה חצי גמר גביע. וכנראה פחות אם זה היה כפר סבא ולא מכבי תל אביב. אבל מה הנקודה? זה אומר שזה לא שווה דיון? לדעתי שווה.

ניב 22 באפריל 2016

שווה דיון וממש ביג דיל… ממממ כן, אני רואה לאן אתה חותר.
מידתיות.

Lord Anthony 22 באפריל 2016

אתה לא רואה הרבה כדורגל, נכון? זה מנהג הרבה יותר נפוץ ממה שאתה נוטה להאמין.
מעבר לזה במדרג הפעולות הבלתי ספורטיביו זה בטח לא בראש, כישתחילו לעשות כזה עניין מכל פנדל שנשרק עקב התחזות אז לדיון הזה יהיה בסיס כלשהו, במצב העניינים הנוכחי זה רק צביעות וצדקנות

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

א. אני רואה די הרבה כדורגל. אמנם לא ניתן להשוות לכמות הכדורסל, אבל די הרבה.
ב. אם תביא לי 5 דוגמאות מהשנתיים האחרונות מהליגות הראשונות, בהן קבוצה הוציאה בכוונה כדור החוצה כי לאפשר טיפול בפצוע והיריבה לא החזירה לה כדור – אני חוזר בי קבל עם ועדה.

בלייק 22 באפריל 2016

לבקש חמש דוגמאות כאלה זה דמגוגי, כי זה בדיוק העניין, מבחינת חלק מאוהדי מכבי, זאת משימה מאוד קשה. בדרך כלל כשזה קורה לא מובקע שער, וזאת לא מכבי תל אביב, אז לא עושים מזה עניין.
דוגמאות אחרות לחוסר ספורטיביות אתה יכול למצוא בכל משחק שמכבי נקלעת בו לפיגור למשל, אתה יכול לראות בתגובות של שחקני ואוהדי הפועל בדרבי המוטות, בשער השיויון של ביתר נגד מכבי בעונה שעברה בסמי עופר (איגיבור פצוע, ביתר כובשת) וגם במשחק השני או השלישי של שכטר בביתר העונה. לא זוכר נגד מי (כפר סבא אולי?). שם שכטר משך את הכדור בכוונה עם היד כדי לעבור שחקן. אגב, גם לא מעט צלילות של טבח ודומיו מכל עונה שתבחר.
מה המסקנה שלי? זה לא היה ספורטיבי, כמו עוד המון מקרים אחרים, אבל התגובות, השנאה, הניתוחים הפסיכולוגים, הסוציולוגים והביולוגים (גיליתי היום לא מעט דברים על הדי.אן.איי שלי. היה כדאי), כמעט הזויים.

גיל שלי 22 באפריל 2016

יש לי שתיים מהראש, דקה 83 בדרבי האחרון, אלון יפת עוצר את המשחק ומעביר את הכדור להפועל, ומול קריית שמונה בחוץ העונה, קאט לאיזי צורח

yaron 22 באפריל 2016

עמית, אתה מבלבל בין שני דברים.
אם קבוצה מוציאה כדור כדי לאפשר טיפול בשחקן יריב, אז כן, מקובל להחזיר.
זה ממש ממש לא המקרה אתמול.

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

לא נראה לי שאני מתבלבל.
אני די בטוח שבשני המקרים שתארת נהוג להחזיר את הכדור לקבוצה שהוציאה אותו החוצה בכוונה על מנת לאפשר טיפול בשחקן פצוע.

חיים 22 באפריל 2016

למה אתה כ"כ בטוח שעותמן הוציא את הכדור החוצה?או שאפשר היה לחשוב שהכדור ברח לו?זה לא שהוא עצר את הכדור ואז הוציא החוצה הוא לא הגיע לכדור,עדיין עמד על רגליו בעת הוצאת החוץ ,נשכב על הדשא בהוראת הצדיק הידוע.

מרטון 22 באפריל 2016

מספיק כבר עם ההיתממות הזו. זה כבר מעליב. עותמאן מניף את ידו ומסמן עוד לפני שהכדור יוצא החוצה. הויכוח הזה עורר מספיק אמוציות גם בלי עיוות של המציאות.

חכם בדיעבד 22 באפריל 2016

בתור אחד שלא ראה את המשחק והאירוע אגיד בצורה הכי אובייקטיבית שמנהג החזרת הכדור נהפך לפארסה אחת גדולה, בעיקר בקאמרי המקומי.
כל בר דעת יודע שברוב המקרים כדורגלן מקומי נשכב בדרמטיות יתר. לכן רק השופט צריך לעצור את המשחק אם אין הדדיות בין הקבוצות.

שחקני מכבי לא אשמים.
לא פעם אתה יכול לראות קבוצות גדולות מתמסרות מעט בינהם עד שהשחקנים רואים אם מדובר בהצגה של השכוב התורן.

מצד שני לקרוא בבוקר שהאושיות המעורבות במקרה הם יוסי אבוקסיס וטל בן חיים, הופך את המקרה לסוריאליזם מקומי.

פארטציה אהובתי

מכביסט שמאלני 22 באפריל 2016

השידור אתמול היה ביזיוני, שגיא כהן לגלג על מכבי ועודד אלימות מצד סכנין לפגוע בטל בן חיים בדוחא, אתמול התקשורת ספורט בארץ הגיע לשפל המדרגה. עמרי אפק קבע שאותמן סימן לחילוף ולכן הוציא את הכדור, אבל מה הבחור סיים 90 דקות הפלא ופלא.

מכבי ת"א במסר ברור לקבוצות שלא יבואו לבזבז זמן, מבין את בן חיים למה המשיך לשחק.

מאיר (חדש בשכונה) 22 באפריל 2016

כל הכבוד לך שהצלחת להקשיב לשדרים האלה ולא לשים על מיוט. אי אפשר לשמוע אותם.

ארז ברז 22 באפריל 2016

נקודה 4 שלך היא ההסבר המושלם מדוע הכלל שבנקודה 3 היה לא רלוונטי במקרה הזה. וזה כל הסיפור.

עופר כהן 22 באפריל 2016

לגבי נקודה 2 שלך- תבין את ההגיון, זה ממש פשוט אחי: אם שחקנים של מכבי שוכבים על הרצפה, סימן שהם לא מבזבזים זמן- כי כשמכבי מובילה היא לא הולכת לאחור, אולי במקרים מאוד ספורים. הרי למשל בעונה של סוזה מכבי הייתה כובשת מאוד מוקדם, ועדיין אחוזי החזקת הכדור שלה היו גבוהים משמעותית.
אבל הנה מתן גילור דחף לך איזה מקרה לא קשור בשיט. כל הכבוד- תמשיכו לגנוב דעת. שמכבי תהיה בטופ 50 קבוצות באירופה ואתם תראו כמו ילדים שמטלפנים עם כוסות של אשל- אני אשב לצחוק עליכם עם פופקורן ופיו פיו.

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

תבין את ההגיון, זה ממש פשוט אחי –
מכבי תל אביב לא יכולה לקחת את התפקיד של אלוהים ולקבוע למי מותר ולמי אסור.
אם מכבי כדרך קבע לא מוציאים כדור כששחקן של היריבה שוכב על הדשא, וזה עדיין נראה לך הגיוני שמכבי תבוא בטענות כשלא מוציאים כדור כשהשחקן שלה שוכב על הדשא – אז ההיגיון שלנו עובד בצורה..איך לומר..קצת שונה.

עופר כהן 22 באפריל 2016

כי יש פאקינג הבדל בין שחקן מכבי שוכב על הדשא לשחקן אחר. כי למכבי אין אינטרס לבזבז זמן!
ומסכים אתך שמכבי זה לא אלוהים- אז אם השופט שאמור לדעת מדברים כאלו לא עשה כלום אז מה טב"ח אמור לעשות?

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

להחזיר את הכדור לקבוצה השנייה ולאלץ אותם להמשיך לשחק מיד.

אני 22 באפריל 2016

ומה ימנע מהם מייד להוציא אותו שוב ושוב??

אסף the kop 22 באפריל 2016

זילברבוש,
אתה אשכרה עונה ברצינות לטיפוס הזה עופר כהן ?

מתן גילור 22 באפריל 2016

טוב, אני אהיה עדין ואכתוב שאתה לא מדייק. זה היה במשחק שכל תוצאה זולת הפסד בו הבטיחה מעשית את האליפות למת"א. לא מעט אוהדי התבטאו אף באתר זה שהם חותמים על תיקו לפני המשחק. ודאי שהיה למת"א אינטרס לבזבז זמן (אם כי אני לא חושב שזה מה שהם עשו). כמו כן, ייני כלל לא נשכב על הדשא.
ד"א, במשחק הראשון בין הקבוצות העונה בבלומפילד, השתדלתי למדוד את כל בעיטות ה-5. אאל"ט, דווקא זו של ראיקוביץ', לקראת הסיום, היתה זו שלקחה הכי הרבה זמן. באותן דקות, מת"א הובילה, מכבי תקפה, ושחקני מת"א היו עייפים מאד (ואף הודו בכך). אז כן, באותן דק' היה להם אינטרס לבזבז זמן.
ההנחה הזו שכולם מבזבזים זמן חוץ ממלאכי מת"א לא מחזיקה מים, לענ"ד.

תולעת 22 באפריל 2016

היו שחקני מכבי שהתרעמו על הפנדל שנשרק על שכטר. איכשהו זה נראה לי הגיוני שהם עשו את זה למרות שהיה פנדל מאד ברור. זה מה ששחקני כדורגל מקצועני עושים כי הם מאד רוצים לנצח והם רוצים שדווקא הקבוצה שלהם תנצח, לך תבין.

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

לא הבנתי את הנקודה שלך (להפתעתי, אני בדר"כ מבין את הנקודות שלך) –
אם שחקני כדורגל עושים דברים מוזרים רק בגלל שהם מאד רוצים לנצח, להתרעם על פנדל מוצדק זה ניחא, אבל לעשות מעשה לא ספורטיבי זה פחות ניחא – אז זה בסדר ואין סיבה להתרעם על זה?
באמת לך תבין…

ניב 22 באפריל 2016

שחקן שמבקיע מנבדל ברור (הוא מן הסתם הניח שהוא בנבדל) עשה מעשה ספורטיבי רק בגלל שהוא רוצה לנצח?
או שאולי זה תפקידו של השופט להחליט?

תולעת 22 באפריל 2016

שחקנים עושים מה שצריך כדי לנצח. באופן עקרוני אמור להיות על המגרש איזה איש שקול ובלתי תלוי שהתפקיד שלו זה לקבל החלטות אובייקטיביות. כמה שזה ישמע מוזר אפילו היה איש כזה אתמול על המגרש! והוא לא חשב שהפציעה של עותמאן מצדיקה את עצירת המשחק. אז לדרוש מהשחקנים בסיטואציה כזו (דופק גבוה, חצי גמר, 20 אלף איש ביציעים, הקבוצה בפיגור) שיחשבו לעצמם שבשנת 2013 חלק מהם כעסו שלא החזירו להם את הכדור אז הם צריכים עכשיו ב-2016 לעצור את המשחק זה קצת מופרך.

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

1. אני חושב שרוב האנשים לא דורשים מהם לעצור את המשחק. וגם הפוסט הזה מדגיש שמה שצופה מהם, אם הם לא רוצים לעצור את המשחק, להחזיר את הכדור לקבוצה שהוציאה אותו בכוונה. כמו שעושים במאה אחוז (או אם נרצה להתעקש 99.99999%) מהמקרים. ואין כאן ממש שום, אבל שום קשר לשופט.

2. הדוגמא מ-2013 היתה רק כקונטרה למה שמכבי עושים בדר"כ (חוזר, בדר"כ, לא אתמול) – בהקשר להוצאה, ולהדגיש שגם כאן יש אצלם צביעות. אולי מובנת, אולי אפשר להסבירה, אבל עדיין – לנקוט בשתי אמות מידה שונות על אותו מקרה, להבנתי זו הגדרה של צביעות.

3. שימי לב שאת, כמו רוב המגוננים, מתעקשים להתייחס לכל המסביב מלבד להתייחס לטענה בסיסית ביותר שמועלית כאן. עניין החזרת הכדור אחרי חוץ.
אם אפילו את, כנראה מאוהדי מכבי היותר שפויים ושקולים שפגשתי מתעקשת לפספס את הנקודה העיקרית כאן, אז כנראה שבוויכוחים שאוהדים נמצאים בהם לעולם לא יהיה אפשר למצוא את העמק השווה וקול ההגיון המוסכם על שני הצדדים.

תולעת 22 באפריל 2016

הנה התייחסותי הרשמית! זה לא יפה מה שבן-חיים עשה והלוואי שתמיד היינו מנצחים רק מגולים כשרים, הגונים, יפים, ללא פנדלים, בלי בזבוזי זמן, בלי התחזויות, בלי רמאויות, וכשהיריבה ב-11 שחקנים ולכל הקבוצות אותו תקציב בדיוק.

עד שכל עולם הספורט המקצועני יישר קו איתי (עניין של שנה שנתיים לדעתי, ועוד כמה ציוצים צדקניים בטוויטר) לא אדרוש משחקני מכבי תל אביב רמות כבוד ומוסר גבוהות יותר משל היריבות שלהן – ולמרות שהבנתי שאתה חושב שזה לא הדיון, זה בעיני דווקא כן.
כל הרעיון של החזרת כדור ליריבה בסיטואציות האלה נובעת מהגינות, כבוד וספורטיביות – כל אלה מנוצלים היום בצורה צינית כדי להפריע ולרמות ולכן אין לי שום בעיה עם זה שמכבי עושה בהן ניצול ציני, לא היום ולא ב2013.

ולמרות שאני חושבת שזה מאד לגיטימי אני עדיין אכעס במגרש על קבוצות שמבזבזות זמן ומרמות ומשקרות ומתחזות במטרה להזיק למכבי ואם הן יעשו את זה לטובת מכבי אני די אשמח. יכול לקרוא לזה צביעות ויכול לקרוא לזה אהדת כדורגל.

MOBY 22 באפריל 2016

גם המקרה של הקצב ורומן פץ הוא בסדר מבחינתך (על פי דבריך) השופט אפילו לא …
משום מה כשהשחקן שלנו ביצע השמדת בירכיים לשחקן בני יהודה רבים וטובים מהירוקים אמרו שאין לו מה לעשות בחיפה יותר. וזה גועל נפש.
כנראה שבאמת אין בכם אהבה לספורט אלה רק לנצחון.
הכותב מעריץ אדיר של לוכטה גדול הסגנים של בר כוכבא.

יואב הצהוב 22 באפריל 2016

כנראה שבך אין אהבה גדולה לספורט אלא לתחושת האנדרדוג.
הכותב מעריץ גדול של ערן זהבי גדול הכדורגלנים בישראל.

תולעת 22 באפריל 2016

ורבים חיכו לראיוס בשדה התעופה, חיבקו אותו ולא מזמן גם כתבו שלט מכוער לרפי דהאן. עכברי היוטיוב כמובן מיהרו למצוא את המקרים שבהם דהאן וחבריו הכועסים לקבוצה ביצעו עבירות חריפות והסבירו שבגלל הטראש טוק בין השניים זה בעצם היה די בסדר ומובן שראיוס נכנס עם הפקקים לברך.
ככה זה אוהדי כדורגל.

גיסנו 22 באפריל 2016

שחקני מכבי בעצמם לא מוציאים כדור ברוב הפעמים ששחקן מכבי נשאר על הדשא.

גיסנו 22 באפריל 2016

לגבי הוידאו של מתן – אני זוכר את האירוע הזה טוב מאוד.
בתוך כל בליל ההתחזויות יש חשיבות גדולה למי השחקן שנשכב על הדשא.

כי כששרן ייני מסמן שהוא פצוע אני מאמין לו.
כשדקל קינן נשאר לשכב על הדשא אני יודע שקרה לו משהו.

כשעלי עותמאן נשכב אני יודע שהוא מבזבז זמן.

פראליה 22 באפריל 2016

בול

ערן (המקורי) 22 באפריל 2016

לגמרי

מרטון 22 באפריל 2016

מה?! איזה מין טיעון זה? אתה באמת חושב שיש אמת אבסולוטית ושכלל האוהדים בארץ רואים בשחקנים מסוימים רשעים נבלים ובשחקנים אחרים ל"ו הצדיקים? איך אפשר להסכים לטיעון כזה בכלל?

משה 22 באפריל 2016

אז עכשיו יש לפני החזרת הכדור דיון מיהו שחקן מוסרי ??? זה גרוע כמו להגיד שהמעשה מוצדק כי המאמן הוא אבוקסיס, אם הייתם נגד יוסי מזרחי הייתם מגנים ?

ניב 22 באפריל 2016

אוי משה, ככה זה עם מוסר, ברגע שהוא נכנס לדיון אי אפשר לצאת מזה.

עופר כהן 22 באפריל 2016

משה עזוב נו זאת לא הנקודה ואתה יודע את זה….
גיסנו התייחס למקרה פרטי מאוד לא קשור של מתן גילור, כאשר ברור לשחקני מכבי שיש פה פציעה. פה לכל העולם ברור שאין פציעה!
אני אגלה לך משהו- כל שחקן בכל שלב במשחק מרגיש את השריר ואת חומצת החלב, ממש חזק. זה לא מונע ממנו להמשיך, עותמאן יצא רמאי ציני תחת שרביט המאמן הציניקן והרמאי שלו. נקודה.

ד"ר רזי הופמן 22 באפריל 2016

למעעעע? עותמן רק עשה מה שאבו קסיס אמר לו לעשות!

גיסנו 22 באפריל 2016

לא בטוח שיוסי מזרחי היה מורה לשחקן שלו לשכב על הדשא בתוך הקווים, ולמיטב ידיעתח יוסי מזרחי לא עשה אותו דבר בדיוק כשחקן והתגאה לאחר מכן שהוא עצמו המציא את הפציעות המדומות לבזבוזי זמן 10 שנים קודם לכן.

edgecator 22 באפריל 2016

פרייסלס. באמת. תגובה שאיכשהו מצליחה לבלוט על רקע גודש התגובות המגוחכות בנושא (מכל הצדדים).

גיסנו 22 באפריל 2016

יאללה יאללה כל אחד משחק לי אותה מלך האובייקטיביות וההגינות…
גם אתה וגם אני וגם גיא זוהר וגם יניב פרנקו וכמובן גם השופטים חושבים על מי השחקן המכשיל ומי המוכשל. כמה פעמים התלוננת ששופטים נותנים כבוד לשחקן x ולא שורקים לשחקן y כי גם ככה הוא תמיד מתחזה?

ג. סמסא 22 באפריל 2016

פוסט מעולה וממצה את כל הדיון לדעתי. תודה !

Martzianno 22 באפריל 2016

לא מזיז לי בכלל שהמשיכו את המשחק. באופן גורף אני לגמרי בעד.
אבל אם זה קקה שלא קשור לכדורגל, תמיד איכשהו זה טל בן חיים מעורב. ילד קקה.

חג שמח.

ד"ר רזי הופמן 22 באפריל 2016

כאוהד מכבי אני די מתחבר למה שכתבת למרות השפה.
בוא נגיד שאם אבוקסיס היה אומר לבן חיים לפול על הדשא וטל היה שחקן של סכנין. הוא היה בטוח נופל על הדשא ועושה את זה מוגזם!

kirma der faux 22 באפריל 2016

מקרה הפוך מנורבגיה, שחקן מחזיר כדור לקבוצה השניה ומבקיע בטעות גול. הקבוצה שלו מאפשרת לקבוצה השניה להשוות מיד:
https://www.youtube.com/watch?v=G4yML7tI1qo

זכור לי גם אותו הדבר בליגה נמוכה באנגליה.

אלי 22 באפריל 2016

ויש גם מקרים כאלה בצ'מפיונס ליג:
https://youtu.be/Q46IhhO1aWo?t=27

השופט נותן את הכדור לשחקן על מנת שיחיזיר אותו לקבוצה השנייה, הוא מרחיק לכיוון השוער, אף אחד לא משחק, ואז שחקן אחד לוקח את הכדור ומבקיע.

אני 22 באפריל 2016

הטפות מוסר מאבוקסאיכס ובחילאיילה. הגיעו ימות המשיח

מאיר (חדש בשכונה) 22 באפריל 2016

1. הקונטקסט של הבקעת שער הפך את העניין לגדול.
2. איזה כיף לאוהדי כל הקבוצות שאינן מכבי שכעת יש להם לגיטימציה לכאורה להקשות על מכבי השנואה ולסייע לבאר שבע…
3. הסיפור הזה מנע בעצם התעסקות בשגיאות שיפוט מהותיות שהלכו לכיוון שנגד מכבי והיו אמורות להספיק לעוול ספורטיבי. אבל זה בסדר, תקופחו ותשתקו.

שלומי 8 22 באפריל 2016

עותמאן היה (וכל החלק האחורי של סכנין) היו תחת הלחץ של מכבי, בואו נחשוב לרגע – אם הוא לא מוציא את הכדור לחוץ – כנראה שהוא היה מאבד את הכדור לבן חיים. הוא שבר את הלחץ ע"י העפת הכדור החוצה ו"מתיחה" מקרית של השריר. מכבי לא יכולה להרשות לשחקנים לבזבז ככה זמן מולה. מה יקרה אם כל התקפה יוציאו את הכדור לחוץ במטרה לקבל טיפול?

אם סכנין בוכים על מהלך בלתי ספורטיבי – שקודם ילמדו להתמודד עם הלחץ בהגנה באופן ספורטיבי, ולא ינסו לעצור את המשחק במשחקים מלוכלכים.

ושום מילה על זה שאבוקסיס סימן לעותמאן לשכב בתוך המגרש…

רועי 22 באפריל 2016

ברור ששום מילה על אבוקסיס,
זה מה שכל חוברת המתלהמים כאן רגילה, כדורגל ישראלי במיטבו, ושאף אירופאי לא יעיז להגיד להם אחרת.

רועי 22 באפריל 2016

חבורת*

נולי 23 באפריל 2016

לפי מה שראו עיניי בשידור ועד ששפיגלר התחיל לצרוח כמו משוגע, הייתי בטוחה שהכדור פשוט ניתז מעותמאן החוצה. לא ראיתי שהוא השתלט עליו ובעט אותו בכוונה החוצה. גם השידור החוזר לא הראה את זה. מה שכן, רואים אותו מרים את היד קודם לכן ואת טל בן חיים עושה תנועת ביטול עם היד כשהוא הולך לקחת את הכדור להוצאת החוץ, אולי במענה לצעקות של אבוקסיס או שחקני סכנין.

איציק 22 באפריל 2016

הסיכום שלך נשמע בערך כך:
עדויות בבית משפט –
האישה: יום שמש חמים ונעים, שוכבת אני במיטה ערומה. מגיע הבעל הביתה, מתעצבן, לוקח את הארונית וזורק מהחלון.
הבעל: מגיע אני הביתה מוקדם מהרגיל ומוצא את אישתי ערומה במיטה, בטח שלא ממתינה לי. ראיתי גבר בתחתונים רץ מהר ברחוב מול הבית, מעצבים זרקתי את הארונית מהחלון.
הנפגע: יום שמש נעים, יצאתי לריצה כבכול יום, אך בגלל מזג האויר רצתי בתחתונים בלבד. פתאום מלמלע פגע בי איזו ארונית.
העד: ישב לי בנחת בתוך הארונית…

maorbe 22 באפריל 2016

ספורטיבי או לא ספורטיבי, בשורה התחתונה סכנין הובילו 2-1 דקות רבות אחרי השער והפסידו כי היו פחות טובים, לא בגלל חוסר ספורטיביות.
מעצבנת כל הבכיינות הזאת בתקשורת כאילו הגול הזה הוא מה שהכריע את המשחק.
כל מגיני הצדק בתקשורת התגייסו נגד מכבי כאילו מדובר בשוד המאה.

איציק 22 באפריל 2016

איכשהו סיפור בזבוז זמן לא מסתדר לי, שעה לפני סיום, הכדור הגיע לעוטמן פנוי לגמרי ללא כל לחץ על הכדור. יכל בשקט לנסות לפתח התקפה ואם היו חוטפים לו אז ליפול. למה להוציא כדור מיד כשיש לו אותו לפיתוח התקפה נוחה. אז אפשר לומר שהוא דביל ולא הבין שכדאי לנסות להוציא משהו מההתקפה ואם לא יצא אז ליפול, ולא ל-20 שניות כי אם לכל השעה שנותרה. עזבו, הכל תירוצים, העיקר שחוקי.

ד"ר רזי הופמן 22 באפריל 2016

מדוע לא נכנס רופא לטפל בו? מדוע אבוקסיס והמאמן שהחליפו לא החליף את חלאילה? איזו פציעה ואילו נעליים?

איציק 22 באפריל 2016

אף פעם לא ראיתה שחקן שנפצע וסיים משחק?
אף פעם לא ראיתה שחקן שנתפס לו משהו והוא שיחרר אותות ללא צורך ברופא?
שחקני כדורסל בכוונה לא מרשים לפיזיוטראפיסט להגיע כדי שלא יהיה צורך בחילוף. אז יתכן שמשהו נתפס, ואותו משהו השתחרר. אם הוא עשה הצגה, אז הוא מצא זמן הכי דפוק לעשות זאת גם אם בן-חחיים היה מחזיר להם את הכדור. הוא צריך להיות ממש טמבל לעשות הצגה כאשר עשה זאת.

אלי 22 באפריל 2016

אז אולי הוא "ממש טמבל"?

איציק 22 באפריל 2016

אז על זה להעניש אותו?
ולא נראה לי שביחס לכדורגלנים אחרים הוא שונה בהרבה.

סתם סטודנט 22 באפריל 2016

לאחר שהכל כבר נטחן מכל הכיוונים הדבר החכם מצד מכבי יהיה להדליף איזו הצעת רכש בומבסטית שתסיט את האש ותיתן לעיתונות הספורט משהו אחר להתעסק בו כדי להרגיע את העניינים כמה שיותר מהר…

אורן המקורי אסלי אורגינלי מספר 1 22 באפריל 2016

אפשר פשוט לכתוב על אלימות אוהדי הפועל.ככה הכי טוב.יש פה כמה כותבים שרק מחכים לזה.

מאנו 22 באפריל 2016

מדהימה אותי הגמישות האינטלקטואלית והמוסרית של מכבי ת"א ואוהדיה. איזו צביעות, איזו יומרנות…
"פילוסופיה" עלאק…
זה כל כך קל – שחקן מוציא את הכדור החוצה כאשר הוא ברגליו וברגלי קבוצתו. הקבוצה השנייה מוציאה את החוץ לכיוון הקבוצה ששחקנה הוציא את הכדור החוצה, וממשיכים. כל השאר – גניבת דעת פאתטית.

המאמן 22 באפריל 2016

האמת, נמאס כבר מכל המתחזים הללו.

יואב הצהוב 22 באפריל 2016

לגבי נקודה 7- אתה טועה ומטעה. עותמאן סימן על פציעה בשריר הירך האחורי, פציעה שגומרת לשחקן את המשחק ויהי מה. ואיזה פלא , עותמאן המשיך לשחק ושיחק 96 דקות במשחק.
בנוסף , הוא נשכב על השדא רק אחרי שאבוקסיס סימן לו להשכב, אחרי שכבר יצא החוץ.

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

עד כמה שזה כייף להשתמש בביטוי הזה, "טועה ומטעה", אני לא חושב שזה המצב.
מה שכן, אני חושב שאתה מנתח פציעה, קובע בדיוק מה היא, ומה אמורה להיות חומרתה, ממרחק די גדול ובלי בחינה מאד מעמיקה של הפצוע.
אבל אולי יש לך יכולות כאלה. אני לא טוען שלא.
*והטיעון הזה – "הוא שכב רק אחרי שאבוקסיס אמר לו". רואים בבירור שהוא עומד מכופף ומחזיק את הרגל. מה זה משנה אם הוא עומד ולא זז או שוכב על הדשא?

עופר כהן 22 באפריל 2016

נכון שופטים לא שורקים לרוב על פאול כששחקן לא נופל (ולכן הם נופלים…) ?
אז למה ששופט יעצור משחק אם שחקן לא שוכב, אם הוא עומד סימן שזה לא חמור. שוב- גם אם השופט טועה. האשמה היא לא של טל.

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

בדיוק בגלל מה שאתה אומר אני מתקשה להבין מה מנסה להגיד מי שמביא את הטיעון שאבוקסיס אמר לו ליפול. שופטים לא שורקים פאול אם שחקן לא נופל, לא עוצרים משחק אם שחקן לא מתגלגל על הדשא. אבוקסיס מבין את זה באותה שנייה ואומר לו ליפול אחרת המשחק לא יעצר.
הטיעון "אם לא נפל זה לא חמור" לא תקף בעיני. ברור שהוא לא עומד למות מזה אבל יש מלא פציעות שאתה לא יכול לרוץ או לבעוט איתן אבלכן יכול לעמוד ולתפוס את הרגל.
ושוב ושוב – הטענה המרכזית היא לא שבן חיים לא עצר את המשחק, אלא שלא החזיר את הכדור לסכנין.

Amir A 22 באפריל 2016

הלכתי לראות את הוידאו של המקרה. אני מודה שהלכתי עם הטיה מוקדמת שמה שמכבי עשו זה מגעיל, ושבמקרה הפעוט מה שהם היו צריכים זה להחזיר את הכדור מיד לסכנין כדי שהמשחק יחודש וזמן לא יבוזבז.
ואז אני רואה את אבוקסיס מסמן לשחקן שלו לשכב על הדשא ובשניה שהשחקן מתיישב אבוקסיס מסתובב מהר לשחקן של מכבי כדי לצעוק עליו ולמנוע ממנו לחדש את המשחק.
בין אם אתם אוהדי מכבי תל אביב, מכבי חיפה, הפועל תל אביב, בית"ר ירושלים או אם אתה האוהד היחידי של כפר סבא כאן, מה שאבוקסיס עשה פוגע בכל אחד ואחד ממכם. הרי בסופו של יום שתי הקבוצות על המגרש נמצאות שם כדי לבדר אתכם במשחק כדורגל. אלא אם כן מוסכם עליכם ועל הקבוצות שהכדורגל הישראלי הוא סניף של ה- MMA או איך שלא יקראו לתיאטרון המבויים של ההאבקות, ההסכם ביניכם כצרכנים משלמים ובין הקבוצות נותנות השירות הוא שתפקידן הוא לעשות ככל יכולתן במסגרת הספורטיבית כדי לנצח.
אני לא תמים לחשוב ששחקנים לא מרמים בקטנה בכל ענפי הספורט. שערים עם היד, תנועות קטנות שיגרמו ל-"פולס סטארטס" לקבוצה השניה בפוטבול, והרשימה ארוכה כאורך הגלות. אבל לפחות שתהיה להם ההגינות המינימלית לא ליילל כאשר הרמאות הקטנה לא עובדת. לאבוקסיס כנראה שאין את ההגינות הזו.
טוב שמכבי הבקיעו ואולי הסיטואציה הזו תהווה שיעור חשוב לשאר הקבוצות ושאתם, אוהדי הכדורגל בישראל, רק תרוויחו ממנו.

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

אני רואה את עצמי אדם די לוגי, אבל תאמין לי שלפעמים אני כמעט מתייאש מלהבין את ההגיון של אנשים ואיך הוא כל כך שונה משלי.
איך העובדה שאבוקסיס אומר לו להתיישב על הדשא מוכיחה שהשחקן לא פצוע?
א.יש מלא פציעות שאתה לא יכול לרוץ או לבעוט איתן אבל כן יכול לעמוד ולתפוס את הרגל.
אבל:
ב. שופטים לא שורקים פאול אם שחקן לא נופל, לא עוצרים משחק אם שחקן לא מתגלגל על הדשא. עצוב אך זה המצב. בלי נפילה לא תקבל שריקה ברוב המקרים.
לכן
ג. אבוקסיס מבין את זה כשהוא רואה את עותמאן נשאר עומד, ואומר לו ליפול אחרת המשחק לא יעצר.

כן, זה לחזק את מראית העין, כן – זה נראה רע. אבל האם זה אומר שהשחקן לא נפצע? שלא כאבה לו הרגל? האם זו סיבה לא להחזיר כדור?

Amir A 22 באפריל 2016

מבחינה לוגית נקודת המוצא שלך הוא לתת את הספק לשחקן הפצוע, וזה בסדר. נקודת המוצא של מישהו כמוני היא שהקונטקסט לוקח מסכנין את זכות הספק האמורה.
אבל גם אם נסכים איתך, אנא ראה את הערתי למטה. כאמור, במידה והכלל היבש הוא שאם השחקן לא על הקרקע אז השופט לא עוצר את המשחק אזי אי אפשר לבוא לטענות לבן חיים כי עותמן לא היה על הקרקע כשהוא חידש את המשחק. הוא גם לא היה על הקרקע עדיין כשמדוניאנין מסר לכיוון הרחבה. אז עכשיו הדרישה משחקני מכבי תל אביב היא לחכות ולראות האם השחקן ירד אל הקרקע לפני שהם מתחילים לשחק?

עמית זילברבוש 22 באפריל 2016

לא, הדרישה מהם, כמו מכל קבוצה במקרה שהיריבה הוציאה כדור החוצה כדי לאפשר טיפול בשחקן פצוע – להחזיר את הכדור לקבוצה השנייה.

Amir A 22 באפריל 2016

אתה יודע מה? כשאני מסתכל על המהלך אני תוהה עם עותמן מנפנף בידו לשופט לפני שהוא מוציא את הכדור החוצה כדי שזה יעצור את המשחק. את זה פספסתי כשהסתכלתי על המקרה קודם לכן.

גיל 22 באפריל 2016

למה קיימת דרישה כזו בכלל? אחד החוקים הבלתי כתובים שאולי היה טוב כשהתחילו איתו אבל היום בפרוש מנוצל לרעה.

גיל 22 באפריל 2016

עמית, משחק צריך להעצר רק במקרה של פציעה חמורה שברור שלא הייתה פה. בעיניי, יש כאן סוג של פאסיב אגרסיב מצד הקבוצות שנותנות לכדור לצאת החוצה. אם אתה לא מחזיר להם את המחווה אז אתה מפר כביכול את החוקים. אז איזו בדיוק מחווה זו אם אתה חייב לבצע אותה? זו זכות שלא כולם נשמעים לה. זה כמו שתקנה מתנה למישהו ואם הוא לא יקנה לך מתנה בחזרה אז תעלב.

עמית זילברבוש 23 באפריל 2016

גיל, אני חושב שבחיינו הבוגרים יש לא מעט "מחוות" שנהוגות בחברה שאם לא תעשה אותם תצא "לא בסדר".
אם תצא לדייט ראשון, כדאי שלפחות תציע לשלם. זו אמנם מחווה אבל אני די בטוח שאם לא תעשה את זה אתה מפר חוק לא כתוב.
כשאתה באוטובוס במושב הראשון ונכנס קשיש, כדאי שתציע לו לשבת במקומך. זו אמנם מחווה אבל אם לא תעשה את זה תצא די מעפן.
וכו' וכו'.
כשקבוצה מוציאה כדור החוצה לאפשר בטיפול בשחקן, שלה או שלך, וגם אם אתה לא מאמין לה שהשחקן פצוע, וגם אם אתה נורא רוצה לזכות בגביע – כדאי שתחזיר את הכדור לקבוצה השנייה. זו אמנם מחווה, אבל אם לא תפעל לפי הנורמות הספורטיביות תצא קצת חרא.
לדעתי.

גיל 23 באפריל 2016

העניין עם מחווה היא זה שהיא אמורה להיות חופשית וגם להועיל לך לפעמים. להציע לשלם בדייט עוזר לך לקבל דייט שני אבל אם לא תציע לשלם אז זה לא משהו בהכרח רע. פשוט מבחינה תועלתנית זה לא שווה לך. לתת לזקן לשבת זה יפה אבל לא כולם עושים את זה ולא כולם מרגישים רע וזה בסדר. אתה לפעמים גם עייף ואין לך כח ויש לך עדיין בחירה.

הבעייה עם החזרת כדור היא שהיא כבר לא מחווה שיש לך בחירה חופשית לתת אותה או לא. היא חוק לא כתוב שמנוצל לרעה. אז פעם אחת משחקים לפי הכללים של המשחק ולא נותנים יד לבזבוז זמן אז מה קרה? אולי סכנין ספציפית נפגעה כאן כי היא הופתעה אבל בסך הכל כנגד ביזבוזי הזמן שלה זה הרבה יותר ממתאזן וגם קבוצות יזהרו בעתיד מלהוציא כדור לחוץ סתם (אומרים שמכבי הודיעה לכל הקבוצות שהיא תעשה את זה אז לא יודע למה זה עדיין מפתיע אותן).

Shay 23 באפריל 2016

וככה, במשפט אחד סיכמת את הכל יפה…
טל בן חיים יצא קצת חרא (מהיכרותי עם השחקן הוא כנראה יותר קרוב להרבה חרא, אבל ניחא)
יודע מה? בוא נלך עם זה עוד צעד קדימה, מכבי תל אביב כמועדון יצאו קצת חרא
האם זה מצדיק את ההתלהמות המוגזמת שהולכת עכשיו בכל מקום? האם לא היו מקרים אחרים בהם קבוצות או שחקנים יצאו "קצת חרא"?
האם זה הדבר הכי מביש שראית בכדורגל? האם זה מכתים את הגביע?
בואו נירגע, נשתה כוס מים ונבין שזה בדיוק מה שראינו, שחקן בלחץ כי הקבוצה בפיגור שעושה מעשה טיפה מלוכלך (בעיקר כשהוא מוצא מחוץ לקונטקסט שלו כמו שכמעט כולם פה עושים – כאילו שמעולם לא ראינו בזבוזי זמן בדקה 30) ובמקרה גם הצליח לו

-גיסנו- 24 באפריל 2016

מכיר את זה שמגיע אליך נרקומן, כולו מסכן ושבור, מבקש כסף לאוכל אבל מסרב שתקנה לו אוכל בעצמך?
הרוב המוחלט יגיד לעצמו – שילך לחפש פראייר אחר. בכל זאת, אומר שהוא רעב אבל לא מוכן לקבל אוכל? הוא רוצה כסף לסמים. ההצגות שלו לא עובדות עלי.

מי שמשקר כדי לנצל טוב לב/הגינות של אחרים, שלא יתפלא שזה היחס שהוא מקבל חזרה. גם אם זה אומר שהבנאדם שמנגד עשה מהלך לא יפה.

Amir A 22 באפריל 2016

ולמי שיטען, כמו עמית, שלא תפקידנו לנתח את הפציעה ושאם השחקן לא על הקרקע אז השופט לא יעצור אותו, אני רק אומר שהמשחק חודש עוד לפני שעותמן התיישב, כך שלחלוטין אי אפשר לבוא בטענה למכבי תל אביב. בבירור רואים את עותמן מתחיל להתיישב רק אחרי שהכדור אצל מדוניאנין וסביר להניח שהוא הגיע לקרקע רק אחרי שהאחרון מסר את הכדור הלאה. לא ברור לי אם כן מה רוצים מבן חיים או ממכבי.

duncan 22 באפריל 2016

לא עוקב אחרי כדורגל.בטח לא ישראלי.
אבל…אם עוטמן הזה באמת נפצע. מדוע הוא חצי מטר מהחוץ ולא יוצא החוצה?

עמית זילברבוש 23 באפריל 2016

אני חושב שהתייחסתי לזה בדיוק בפוסט, לא?
הוא לא יוצא כי הוא יודע שזה יזיק לקבוצה שלו וישאיר אותם בחיסרון שחקן על הדשא ליותר זמן מאשר אם יוציא את הכדור החוצה ויקבל טיפול. ולכן הוא לא עושה את זה.

אסף the kop 22 באפריל 2016

מה שמפתיע זה שמישהו מצפה מכדורגלנים ישראליים, חבורת ערסים ברובה המוחחט לאיזושהי התנהגות אצילית או קלאסה.
זה הפרצוף של הכדורגל הישראלי וזאת אחת הסיבות למה הנבחרת תמיד עושה במכנסיים ולמה מכבי או מי שזאת לא תהיה נראית כמו סמרטוט באירופה.
רבאק, הכוכב הכי גדול של הכדורגל הישראלי הוא אפילו לא זיכרון בפאלרמו.

אופיר 22 באפריל 2016

כתבתי פעם משהו כזה כאן וצלבו אותי :-)

אבל הכדורגלנים בכל מקום הם בדרך כלל "ערסים", כל מדינה והוריאציה שלה על הנושא.

duncan 22 באפריל 2016

לא ממש מדויק

שי 22 באפריל 2016

יפה טור שקול וטוב
רק לא הבנתי איך טבח אמור לאלץ אותם לחזור לשחק? הדרך היחידה שאני רואה היא שמכבי תחזור לשחק והם יאלצו להגיב. תחזיר להם את הכדור אבוקסיס יסמן להם להוציא אותו שוב

shadow 22 באפריל 2016

אני חושב שזה בושה שלא ירו בעותמאן. ראו בבירור שהוא עדיין זז. יכלה להיות לו חגורת נפץ מתחת למדים.

אסף the kop 24 באפריל 2016

מסכים

שי פרנסיסקו 22 באפריל 2016

אז כל לוחמי הצדק והמוסר תענו לי על השאלה הבאה:

מוגרבי קיבל כדור בנבדל, כבש, ורץ לחגוג. זה בסדר? זה ספורטיבי? זה חוקי? לא.
אבל כאן השופט טעה, אז אי אפשר להתלהם על מכבי/זהבי/בן-חיים. ומוגרבי בטח שלא היה עוצר את המהלך מיוזמתו.

אז בואו נרגע כולם. מה שבן חיים עשה לא היה ספורטיבי. בתמונה הכללית גול מנבדל, וגול מסריח… תיקו. אפשר לשחרר עכשיו?

שלומי 8 23 באפריל 2016

לא. כי זה מכבי.

שגיא 23 באפריל 2016

אם המקרה הזה יגרום לקבוצות להפסיק לנצל את המנהג הג'נטלמני הזה לרעה (כמו שסכנין מתמחה בלעשות, אגב) אז אנחנו עוד נזכור את טב"ח כמשנה פני הכדורגל הישראלי. לטובה, אם לא היה ברור.
לא היתה לעותמאן שום סיבה להוציא את הכדור לחוץ פרט לכך שטב"ח, יחד עם עוד 4 שחקנים מכבי, הגיעו ללחוץ את ההגנה של סכנין. הוא לא היה פצוע, בטח לא ברמה שלא מאפשרת לו להמשיך לשחק לפחות את המהלך הבא. אם הוא באמת היה פצוע, יכל היה להעיף את הכדור לרחבה של שוער מכבי ולצאת מעבר לקו לקבלת טיפול. זה המעשה הספורטיבי לעשות.
להחזיר את הכדור ליריבה אחרי הוצאת חוץ לא הכרחית, זה לא מעשה ספורטיבי. זה סתם שיתוף פעולה עם מעשה בלתי ספורטיבי בעל כורחך.

עמית זילברבוש 23 באפריל 2016

א. לדעתי זה לא יגרום לשום דבר כזה. להפך, העליהום (המוצדק) יגרום לכך שזה לא יקרה שוב, גם לא במכבי.
ב. לא מצליח להבין איך אתה ורבים כמוך טוענים שלא היתה פציעה בכזה ביטחון. לטעמי זו פשוט או יהירות או עיוורון. לכל הפחות אפשר להגיד ש"א-ו-ל-י-" לא היתה פציעה.
ג. בהנחה הסבירה שהיתה פציעה – היתה לו סיבה להוציא החוצה. כי לא יכל לבעוט את זה כמו שאתה אומר רחוק.
ד. עם כל הכבוד ללחץ של מכבי – קשה לי להניח שהלחץ כל כך הרתיע אותו וגרם לו להוציא החוצה ולביים פציעה.

חמציץ 23 באפריל 2016

רוב התגובות של אוהדי מכבי ת"א פה הן בושה לאינטליגנציה. ערימה של התפתלויות מילוליות, עיקום מציאות, דמגוגיה ויהירות אינסופית. כל הכבוד לעמית זילברבוש שטורח לענות לרובם. הם לא שווים את זה.

שלומי 8 24 באפריל 2016

בתכל'ס תמשיכו להטיף ולדבר כמה שאתם רוצים בזמן שאנחנו אוספים תארים, כי זה מה שנשאר לכם, לדבר.

חבובה 24 באפריל 2016

כבר נעשה חסר טעם לקרוא כאן את התגובות.
את תגובות מרבית אוהדי העמלק, שהם 95 אחוז כאן, אפשר לשכתב מראש.
מועדון דוחה עם קהל דוחה, סימביוזה של גועל, מין שמצא את מינו.

Comments closed