מי אתה ומה לעזאזל עשית לדיון ווייטרס??

יש הרבה דברים שיכולתם לספר לי על הפלייאוף הזה שהיו מפתיעים אותי אבל הייתי מקבל בהבנה – אבל אם הייתם אומרים לי שאני אחשוב מחשבות חיוביות על דיון ווייטרס, זה כבר היה יותר מדי. יש גבול. אז איך זה קרה?

 

אולי גם ווייטרס התבלבל וחושב שהוא ווייד?
אולי גם ווייטרס התבלבל וחושב שהוא ווייד?

 

 

יש הרבה דברים שיכולתם לספר לי על הפלייאוף הזה שהיו מפתיעים אותי אבל הייתי מקבל בהבנה – טורונטו מנצחת שני משחקי 7, אוקלהומה מעיפה את סאן אנטוניו, שאני אכתוב פוסט שלם על נעליים.
אבל אם הייתם אומרים לי שבמהלך הפלייאוף הזה שאני אחשוב מחשבות חיוביות על דיון ווייטרס, זה כבר היה יותר מדי. יש גבול. אז איך זה קרה?

הגארד שיצא ממכללת סירקיוז ונבחר במקום ה-4 על ידי קליבלנד בדראפט 2012 לא ידוע במהלך הקריירה שלו כסיפור הצלחה גדול. בשנה שעברה הוא נבחר על ידי הפודקסט "The starters" לשחקן הגרוע ב-NBA  (תכנסו, זה מצחיק). מאז שעבר מקליבלנד לאוקלהומה בטרייד שהביא לקאבס את ג'יי אר סמית' ואימן שאמפרט הוא ידוע בעיקר בסרטונים לועגים וקורעים, כמו ההוא על רקע שירה של סלין דיון (תכנסו, זה ממש מצחיק), או כיכוב במצעדי שאקטין השבועיים.

 

 

בחצי השנה האחרונה שלו בקליבלנד לפני שהוחלף רשם מספרים לא מחמיאים עם 10.5 נק' ב-45% מהשדה ו25% עלובים מהשלוש, ו- Net rating של מינוס 13 – כלומר, על כ 100 פוזשיינים בהם הוא שותף קליבלנד  היתה בפיגור של 13 נקודות.
הוא בעיקר רשם ריבים  מתוקשרים עם קיירי ארווינג, אי הסתדרות עם דיוויד בלאט והרבה מאד מהלכים של זריקות נוראיות:

View post on imgur.com

וכניסות לסל עם הראש בקיר

המעבר לאולקהומה לא שיפר בהרבה את המצב, והוא המשיך להציג בחירת זריקות רעה, אחוזים חלשים ו-Net Rating שלילי.
בתור חובב אוקלהומה שכדרך קבע מהמר עליהם כאלופה בתחילת השנה וטועה (כמו שיקרה גם השנה, אל דאגה), אני כבר השלמתי עם העובדה שקבוצה שמשחק בא שחקן רע ואנוכי כמו דיון ווייטרס, לא תוכל להגיע רחוק.

*

אבל רגע, אמרנו שמדובר בפוסט מפרגן, אז מה קרה?

במרץ האחרון טרגדיה פקדה את ווייטרס כשאחיו נרצח בפילדלפיה. ווייטרס קיבל את הבשורה בצורה קשה, ובין השאר פרסם מחווה לאחיו באינסטגרם וכן מכתב פרידה אמוציונאלי.

עם קשר או ללא, מאז חזר מהאבל על אחיו נראה כאילו משהו השתנה אצל ווייטרס. בשבועות האחרונים, נראה כאילו דיבוק השתלט על חברינו, אלא שהפעם לא מדובר בסוג הדיבוק שהשתלט על חבורת באגס באני בספייס ג'אם כי אם דיבוק הפוך שהופך את ווייטרס ממפלצת לשחקן כדורסל לגיטימי.

*

מאז תחילת הפלייאוף ווייטרס רושם מספרים הרבה יותר סולידיים, עם 49% מהשדה ו-44% מרשימים מהשלוש. ה-DefRt  שלו הוא 108 וה-OfRt  הוא 116, סופסוף השפעה חיובית על הקבוצה.
מה שבעיקר בולט הוא שווייטרס כבר לא מכריח זריקות, מבין את התפקיד שלו בהתקפה כ"רול פלייר" שמרווח את המגרש וצריך לשים את הזריקות הפנויות שנשארות אחרי שווסטברוק ודוראנט מושכים את ההגנות.
ובתמורה הוא מקבל אמון מחבריו הכוכבים ותרם כבר מספר סלים גדולים' כמו השלשה הגדולה הזאת ברבע הרביעי של משחק 4 נגד ס"א:

מה שמרשים עוד יותר לגבי ווייטרס זו התרומה ההגנתית הבלתי צפויה שלו. במשחק מספר 1 נגד גולדן סטייט הוא הראה וורסטיליות שמצד אחד רדף ושמר באגרסיביות אחרי קארי:

ומצד שני הצליח לעצור את דריימונד גרין בפוסט אפ:

 

היכולות האלה מאפשרות ל-OKC להמשיך בהגנת החילופים שמקשה על הווריירס שכן כל עוד ווייטרס יכול לשמור על כל שחקני הסמול בול שגולדן מציבה הוא מהווה יתרון גדול.

עוד מהלך הגנתי שהרשים אותי הוא המהלך הזה בו רואים את ווייטרס יוצא לסגור לשלשה, ואז בדרך מבין שהאיש עם הכדור (בארנס) הוא לא הסיכון הגדול ביותר אלא זה שלידו (נו מי?). זוהי לכאורה חוכמה הגנתית שמצופה מכל שחקן בליגה אבל כמה פעמים ראינו שחקנים נכשלים בהחלטה הזו?

 

 

אין ספק שאחרי כל זה, עדיין אנדרה רוברסון נחשב לסטופר הגנתי טוב מהרבה מווייטרס, אבל בגלל המוגבלות העצומה של רוברסון בהתקפה והעובדה שכאשר הוא על המגרש השומר שלו משמש בעצם כעוד מגן בצבע, השימוש בו הרבה פעמים בעייתי עבור בילי דונובן. השיפור הניכר שמראה ווייטרס בפלייאוף והבגרות היחסית שהוא מגלה מאפשרת הרבה יותר גמישות בהרכב איתו כשהוא גם מאפשר את ריווח ההתקפה בשל האיום שלו מבחוץ, וגם לא גורר ירידה משמעותית ביכולת ההגנתית של הקבוצה.

*

אם יש מהלך שמייצג יותר מכל את "וויטרס החדש", הוא דווקא ההתקפה המתפרצת ברבע הראשון. אם בעבר ווייטרס על היה מחפש את הסל בכל הזדמנות, גם בהתקפות מתפרצות של 2 על 1, אתמול ראינו ממנו את זה:

אנשים לא משתנים ברגע אחד, וסביר להניח שדיון ווייטרס ימשיך לספק לנו רגעים לפנתיאון כמו הוצאת החוץ במשחק מס' 2 נגד סאן אנטוניו בה ביצע בערך כל הפרה אפשרית. אבל בפלייאוף הזה, הוא נותן לדונובן אופציה התקפית אבל לא פחות מזה, הגנתית סולידית, והוא חלק חשוב בהפתעה ש -OKC מחוללת.

האם זה יספיק כדי לעבור על הווריירס? אני לא חושב, אבל זה בהחלט גרם לי להסתכל על השחקן הזה באור קצת פחות שלילי.

ואם כל זה לא גרם לכם להסתכל על ווייטרס באור קצת יותר חיובי, אז אולי הסרטון הזה לבדו יעשה את המלאכה.

 

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

אוקלהומה את הראשון
לא תבוסה שנראית כמו תבוסה

23 Comments

א ח 18 במאי 2016

עם איזה נעליים באמת דוראנט שיחק את משחק 1…?

DW 18 במאי 2016

גדול.
פוסט שלם לדיון וויטרס
בעיניי השחקן הטיפש ביותר בליגה.
היו לו כמה עונות טובות בתחילת הדרך בקליבלנד
אבל מאז הוא ביסס את עצמו כשחקן טיפש עם בחירת החלטות נוראיות
פוטנציאל תמיד היה אבל אין הרבה בין האוזניים..
בכל זאת ניתוח מעניין וסחתין על הפירגון.

אדם בן דוד 18 במאי 2016

אההמממממ…..אהההממממ….
ג'אבל מגי

חיים הצהוב 18 במאי 2016

אתה קצת מחמיר איתו, זו בסך הכל העונה ה-4 שלו בליגה.
הייתה לו עונת רוקי טובה וגם העונה השנייה הייתה סבירה מבחינת מספרים אבל הוא הגיע לליגה לאין קבוצה של קליבלנד שהתבססה על קיירי שסירב בכל תוקף לשחרר את הכדור.
לא בטוח שהיה בקבוצה הזו הרבה מקום להתפתח כשחקן והוא אכן לא התפתח ובגלל זה לא הסתדר בשלושה חודשים אחרי חזרת לברון, בתור שחקן צעיר לא היו לו עדיין כלים להשתלב בקבוצה כזו.
בדרך כלל לוקח לרוב השחקנים כמה עונות עד שהם הופכים לשחקנים שלמים יותר ואכן בעונתו ה-4 הוא הבין מה הוא צריך לעשות.

אריאל גרייזס 18 במאי 2016

הפוסטים האלו עם וידאו שמדגים את הדברים הם נהדרים בעיניי. מאוד מאוד יעילים להדגים נקודות. good job!

איברה 18 במאי 2016

מה שאריאל אמר. פוסטים מושקעים ומעניינים.

עמית זילברבוש 18 במאי 2016

תודה, שמח לשמוע.
תהיתי עם הוספות הווידאו מועילה או מעיקה על הקריאה. אני חושב שזה מאד מוסיף, אבל זה גם מוסיף הרבה בכמות ההשקעה הנדרשת לפוסט, אז טוב לשמוע פידבק.

אריאל גרייזס 18 במאי 2016

בעיניי זה בעיקר כיף הווינים הקצרים האלו, שלא צריך לראות סרטון שלם אלא פשוט פעולה ספציפית. מאוד מאוד מוסיף

שול 18 במאי 2016

מצטרף לאריאל. הסרטונים הקצרים נהדרים, תודה

איאן ראש 18 במאי 2016

כמו בפוסט קודם שוב מצטרף לפרגונים. שילוב של טקסט וסרטון ממחיש זה פשוט נפלא. תודה.

איציק 18 במאי 2016

אני חושב שזה היה טיבעי שזו תהיה עונת השיפור שלו. תראו התמונה של מי היתה שנה לפניו ומה התפתח מאז אז ברור שאחרי השיפור של ג'י אר סמית הגיע תורו של ויטרס. לשחקן כושל השנה היתי מציע לשלם שיעלו את דגלו השנה ולא לכושל אחר. חוץ מזה לוויטרס מגיעה כל ההערכה שבעולם על הפיצוץ שהביא ללברון בפנים ;) זה ממש לא משנה שזה לא היה מתוכנן.

גורביץ' 18 במאי 2016

כנראה שבאמת המוות של אחיו הבריג חזרה אצלו איזה בורג של הכדורסל, כי הוא בכל זאת נבחר 4 בדראפט לא רע בכלל.
הוא יושב על המשבצת הכי קריטית להצלחה של אוקלוהומה – המשבצת של ג'יימס הארדן כספק ההתקפה מעמדה מספר 2, אם זה בחמישייה שנייה או באותה חמישייה ביחד עם דוראנט כמו שהוא עשה מצוין בתחילת הרבע הרביעי של המשחק הראשון, הדקות של ביסוס היתרון הראשון במשחק של אוקלהומה, במפתיע זה קרה כשראסל נח על הספסל, ודיון וויטרס ביחד עם דוראנט מניעים את המשחק.
דוראנט וראסל ימשיכו לתת את המנה הקבועה שלהם עם סטיית תקן לכאן או לשם, אבל אם הוא ימשיך לשמור על הרמה הזאת, יש צ'אנס לטראנס

Zak 18 במאי 2016

פוסט יפה, נחמד לקרוא משהו גם על השחקנים הפחות מוכרים לפעמים.

טל 12 18 במאי 2016

1+

יהושע 18 במאי 2016

נהדר, תודה

קלבדוס 18 במאי 2016

קצת כמו הטיימאאוט של בלאט, ווייטרס היה מרחק שריקה אחת (האופנסיב על ג'ינובילי בהוצאת החוץ) מלהפוך סופית לשחקן המושמץ בליגה. שלא לדבר על סיכויי הפלייאוף של הקבוצה שלו.
אולי זה משנה קצת את המזל שלו, והאמת, אחרי כל מה שעבר – למה לא. סיפור יפה.

גורביץ' 18 במאי 2016

+1

ניינר / ווריור 18 במאי 2016

גם אני בהלם מהמטמורפוזה שעברה על העגל הזה

7even 18 במאי 2016

פוסט מעולה. .גם קטעי הוידאו מעולים. תמשיך ככה.
אגב – זה קטעי וידאו שאתה חתכת או שמצאת והעלית?

לגבי ווייטרס – יש מצב שמות אחיו סובב אצלו איזה בורג.

עמית זילברבוש 19 במאי 2016

תודה רבה.
חלק מהקטעים אני מוצא פה ושם, את הרוב אני מכין (אלה שכתוב עליהם את השם שלי בפינה השמאלית העליונה)

AdamB 18 במאי 2016

בסדרות טובות הרבה פעמים יש גיבור כזה, שחקן שולי שפתאום הופך לאקס פקטור וקונה את עולמו.

Duncan 19 במאי 2016

בגדול הוא והטורקי הם הסיבה שהם עברו את הספרס.
קבוצות גדולות צריכות שחקני ספסל/משנה שיעלו ולא יעשו שטויות. שישמרו, יקלעו חופשי ובעיקר לא יחרבנו את המצב עד שהכוכבים חוזרים (אלא אם אתה מאנו שאתה בעצם כוכב על הספסל).
הטורקי שמר טוב (מעבר ליכולות שלו בהתקפה שזה ידוע) וגם ווייטרס שמר טוב ומסר טוב. דונובן הוציא ממנו דברים שלא ראינו.

Comments closed