המקרה המאד קשה ומסובך עם סטף קארי

מחר בבוקר אנחנו עשויים להתעורר ל"יום כיפור של הפרשנים". זה מה שקורה כשבן אנוש מחליט לשחק פתאום כמו...בן אנוש. השאלה איך לנבא את העתיד.

סטף

 

מאז אתמול בלילה, מרחפת מעלי הרגשה קצת מעוננת. ניסיתי וניסיתי להבין מה הסיבה לכך.
אני לא חושב שהסיבה קשורה לעובדה ש-OKC  עומדת להעיף את גולדן סטייט שכן אני חובב לא קטן גם של הת'אנדרים.
יכול להיות שהסיבה כרוכה סביב החשש שלי שקבוצה שהיא לא גולדן סטייט תפסיד את האליפות לקליבלנד שהיא כבר באמת פחות חביבה עלי.
יכול להיות שמה שמציק לי היא העובדה שהסדרה לא צמודה, ועשויה אף להסתיים בפחות משישה משחקים.

אבל אני חושב שמה שבעיקר מציק לי בבטן היא העובדה שאני לא מבין. כלומר, אני רואה מה קורה, אני יכול לשים את האצבע על כל מיני דברים שאוקלהומה עושים ועובדים להם, דברים צפויים ופחות צפויים. אבל בכל זאת, כל זה לא היה אמור לגרום לסדרה בין הקבוצה שחשבנו שהיא היסטורית לקבוצה שחשבנו שהיא מצוינת להראות ככה.

*

השורה התחתונה היא שמחר בבוקר אנחנו עשויים להתעורר ל"יום כיפור של הפרשנים" והסיבה הטובה ביותר שמצאתי להסביר לעצמי את מה שאנחנו רואים בסדרה הזאת היא המקרה הקשה והמסובך שנקרא סטף קארי.
כן, סטף לא מספיק טוב, אני מניח שלא הרגשתם נפילת אסימון מהתובנה הזאת. מה שאני מתכוון הוא שהאניגמה הזאת שנקראת סטף קארי ממשיכה להפוך לדמות עגולה ובלתי מוסברת ככל שמתקדמת העונה.

בהתחלה הוא קלע המון שלשות באחוזים מטורפים. אח"כ הוא גם קלע אותם בזריקות משוגעות על הפרצוף של אנשים. ואז הוא התחיל לקלוע אותם גם מסביבות החצי. ולאט לאט נאלצנו להבין שלא מדובר כאן בגימיק או קוריוז אלא באדם שמשנה את המשחק ומשנה את כל מה שהכרנו על זריקות טובות ופחות טובות.

זה לא היה משהו כמו אולוג'ואן שפתאום אראה איש ענק עם טכניקה תנועתית ויד רכה שלא ראו קודם, אבל היה מובן מה השינוי שהוא מביא, ואיך אפשר להתאמן על זה. זה לא כמו לברון שהראה מפלצת אתלטית שמסוגלת לשחק בכל עמדה – מדהים, אבל בכל עין היה ברור מה הוא חידש, ואיך לנסות לשחזר את זה.
אצל קארי, אף פעם לא היה לי ברור האם הוא הביא משהו חדש למשחק או שזה משהו יחודי שגם אם כולם יתחילו להתאמן עליו  – הם לא יצליחו לחקות. כתבתי על זה כאן בסעיפים 4 ו-5.
סטף קארי לימד אותנו שמה שעבור כל שחקן אחר שראינו אי פעם היא זריקה רעה, עבורו היא זריקה טובה. הוא המשיך לקלוע אותן בעקביות עד שנאלצנו להפנים שנצטרך לשנות את התפישה שלנו על המשחק כי עבורו אין ממש זריקה רעה.

*

ומה שקורה בסדרה ההנוכחית הוא משהו מאד מוזר: פתאום סטף נראה כמו בן אנוש. הוא קולע את הזריקות ששחקנים מצויינים אמורים לקלוע ומחטיא את הזריקות שאמורים להחטיא (נכון, הוא החטיא גם כמה זריקות ממש קלות וקלע כמה קשות – אבל בגדול).
וזה פשוט מוזר – לנו, ובעיקר לקבוצה שלו.

יכול להיות שמדובר בפציעה שעדיין מציקה ומגבילה אותו באופנים שונים. אני חושב שמירב הסיכויים שזה העניין, אבל לצערי אין ממש דרך לדעת.
יכול להיות שהשנתיים האחרונות היו טעות מדגם והוא יחזור לקלוע כמו שחקן טוב מאד ב-NBA אבל לא כמו דובי גל במלך הסלים.
ויכול להיות שהלילה במשחק 5 הוא שוב יקלע 40 נקודות עם קווין דוראנט תלוי לו על הכתף וסטיבן אדאמס בפרצוף.

אז איך אפשר להסביר או לנבא תופעה כזאת?

*

אני מאד מקווה שהווריירס יצליחו להחזיר את הסדרה הזאת להיות צמודה וארוכה. משחק 5 הוא המשחק החשוב ביותר בסדרה. זו אמירה קצת סתמית כשברור שאם גולדן מפסידה הם עפים, אבל מה שאני מנסה להדגיש כאן הוא שאני חושב שכדאי לרדת מהתחושה כי "משחק 6 הוא המפתח כי את משחק 5 הם בטוח ינצחו". צריך להתחיל בשינוי המומנטום.

אני חושב שקארי הוא תופעה נדירה, אבל לא מקרית והוא יצליח להמשיך להשאר עקבי הלילה, ובעתיד.
ואני מאמין שהסדרה הזאת תהיה עוד ארוכה.
מה בטוח, כבר לא יכול לחכות להלילה.

 

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

תמכו בדה באזר

לאן יברח דוראנט?
קליי תומפסון לא רצה ללכת הביתה

75 Comments

בני תבורי 26 במאי 2016

בא נקדים לשים כוכבית על אליפות של קליבלנד: נלקחה נגד מישהו שאינו סטפן קארי.

עמית זילברבוש 26 במאי 2016

בני,
סלידתך העמוקה מפסטיבל קארי (הלא מוצדקת לטעמי, שכן על מי יהיה הפסטיבל מוצדק יותר מאשר על פוטנציאל לטופ 5 לכשיפרוש (שים לב, אמרתי פוטנציאל, לא טופ 5, רק פוטנציאל)) – מוכרת לי.
ובכל זאת, לא לגמרי הבנתי אם התגובה שלך היא בהקשר למשהו שאמרתי כאן או מתישהו, או אמירה כללית (שלא הכרתי) ברוח התקופה.

אסף 26 במאי 2016

ואם אפשר גם להוסיף רטרואקטיבית כוכביות על האליפויות של מיאמי, גם היא התחמקה ממפגש עם קארי.

איציק 26 במאי 2016

אני דורש להוסיף גם סולמית.

רפאל 26 במאי 2016

הוסיפו כבר לפסטיבל יעקב אבינו….

אילן 27 במאי 2016

כוכביות מקבלים רק מי שלוקחים אליפות בליגת ווינר בלי לנצח את מכבי. אולי כדאי ליישם את זה גם בארה״ב.

Srtest - ארטסט 27 במאי 2016

ברסלינג ישנה תפיסה שלא משנה מי אלוף יש מישהו בזמן נתון שכדי להחשב לאיש המרכזי צריכים לנצח אותו. פעם היה מדובר בהוגאן ופעם בריק פלייר שאף טבע את הקאצ'פרייז: "בשביל להיות האיש אתה צריך לנצח את האיש! ווווווווווווו!".

בארץ בגלל העיוות הפסיכי בכדורסל נוצר מצב שהאליפות והקבוצה הבכירה, שני דברים שהם מלווים אחד את השני גם אם לא נפגשים, התהפכו ולאחר מכן התמזגו. אליפות היא לא אליפות אלא הגמוניה ובעצם כדי לקחת אליפות באמת צריך לקחת את ההגמוניה. לכן נוצרה תת-הקטגוריה אליפות עם כוכבית, הווה אומר, ניצחת אולי בסיטואציה שבה הדברים עבדו לטובתך, יענו פוקס, אבל לא עברת אותי והפכת להיות הקבוצה ההגמונית / האיש המרכזי. יענו מכות, לא ספורט. אם ככה אז צריך לשאול מה הערך בכלל של האליפות ואכן גם ברסלינג עם הדבקות בכוכבי-על הערך של החגורות ירד ואדם כלשהו הפך להיות לאבן הבוחן. כנראה שאלה שמדברים על אליפות עם כוכבית חיים באותו יקום של אוהדי הרסלינג…

א ח 26 במאי 2016

זה כבר יום כיפור של הפרשנים… ובכלל..
מישהו היה מוכן להמר על תוצאה כזאת?
אבל אוקלהומה היא אוסף שחקנים מצויינים שפתאום מתחברים למשהו שהוא מעבר לזה..
לא מזמן חשבתי שכמות הכשרון שמבובזת באוקלהומה, רק המבוזבזת, היתה עוזרת לניקס לעלות לפלייאוף.. אבל זה מדהים מה שקורה שם..
חוץ מהצמד הקטלני, יש מקום ואוויר והתפעלות משחקנים אחרים…( מישהו הימר שדיון ווטירס יתן פליאוף כזה?) ובנוסף, הבטחון עוטף אותם אחרי שהדיחו את ס״א… והם רוכבים על הגל..
נשאר לחכות ולראות עד לאן יקח אותם הגל..
אישית, אני עם מי שיצליח מול קליבלנד..

dmc 26 במאי 2016

אמן שהסדרה תגיע למשחק שביעי! אבל אני מסתפק גם בשני משחקים צמודים. רק שייגמרו הבלואאוטס כבר

yaron 26 במאי 2016

לא מצליח להימנע מההשוואה לזהבי והשיא שלו…
ההתעסקות בהם היא הסחת דעת ונפילת המתח אירי שהושגו יכולה להיות קטלנית.
מסקנה – לשיאים צריך להתייחס כתופעת לואי של אליפויות :-)
והנה נולדה לה עוד כוכבית, כי בינינו, מה השיא הזה יהיה שווה בלי טבעת?

יאיר אלון 26 במאי 2016

באסה לא נורמלית שאני לא יכול להישאר לראות את המשחק הלילה, אולי אולי לקום לרבע הרביעי.

לסדרות יש לא מעט יתרונות לעומת שיטות אחרות, למשל שיטת הליגה והסדירה ובית וחוץ הנהוגות בכדורגל. סדרות הגמרים האזוריאים (דבר שהייתי שמח לו היה מתבטל) מאכזבות במידה מסוימת עד עכשיו שהמשחקים כ"כ לא צמודים שראינו לא פעם רבע רביעי בו הכוכבים יושבים על הספסל. מבלי לי לבדוק לעומק עולה לי משחק צמוד אחד בכל סדרה עד כה, מעט מדי.
לראות מאמן מוותר על משחק כזה קריטי (ולא שאני מאשים אותם, זה הכרחי לפורמט) ולא נלחם עד הסוף זה מבאס.

שתי הסדרות כמובן יכולות להפוך לגדולות ביותר. טורונטו אולי לא נראית שעשויה מהחומר הנכון אבל היא כן יכולה עם עוד ניצחון ביתי לגרור את הסדרה למשחק שביעי ואת האלופה כמובן שאני לא מספיד בשלב הזה.

עניין נוסף והוא קשור לאוקלהומה, שהיא אם תעלה תהיה פייבוריטית לדעתי מול מי שלא תביא (אשכרה להדיח את שתי הקבוצות הכי טובות ביי פאר בעונה הסדירה) והיא מחזירה את הליגה כביכול קצת אחורה.
קבוצה שלא נגיד זרקה בעונה הסדרירה אבל בטח לא נתנה את הכל ולא חשפה את כל השפנים. קבוצה שמבוססת על כישרון ובידודים של הכוכבים האתלטים שלה והשינוי אולי הכי משמעותי שלה בפלייאוף זה שהרימה את רמת ההגנה שלה. קצת כאילו הסגנון הישן אומר לכל משחק המסירות הקבוצתי והמפרגן או למטר השלשות, חכו רגע אני עוד פה!

duncan 26 במאי 2016

הקאבס יאכלו חצץ מאוקלהומה.
אין שם מישהו שיכול לשמור על דורנט ועל ווסטברוק

אלון3131 26 במאי 2016

לברון רוצח את דוראנט באופן מסורתי.
ווסטברוק זה אכן בעיה.

יריב 27 במאי 2016

בגמר 2012 דוראנט קלע 30.6 למשחק ב 54.8% מהשדה (61.1% אפקטיבי). גם אני זכרתי שהוא הקשה עליו, אבל המספרים לא תומכים בזכרון הזה.

shadow 27 במאי 2016

לברון בקושי מסוגל לשמור על דרוזן היום

שמעון 27 במאי 2016

לברון מקבל מדוראנט קבוע על הראש פשוט הקבוצה של לברון בד"כ מנצחת, דוראנט לא יורד מ30 נק מולו

אילן 27 במאי 2016

חכו, חכו. מה קליבלנד? מה אוקלהומה? האלופה לא תגיע מארה״ב בכלל.

טיפה סרוחה 26 במאי 2016

על מנת למנוע תגובות שיתייגו אותי כ-הייטר אף פעם לא כתבתי את מה שאני מאמין בו מהרגע הראשון.כל השנה וחצי הזו של קרי היא לדעתי פיק אחד גדול וארוך.לא בגלל שאני לא מאמין שיכול להיות שחקן שקולע באחוזים כאלו מטווחים כאלו,רק כיוון שזה לא מתקבל על הדעת ששחקן יבצע קפיצה כזו משמעותית בגיל 27.(ולא,אני לא מקבל את התירוץ של פציעות שמנעו ממנו לפרוח)כשיגיע שחקן שזה הממוצע שלו ולא סטיית תקן לדעתי יזהו אותו כבר בתיכון.

עמית זילברבוש 26 במאי 2016

מפנה אותך לראות סרטונים שלו מהמכללות בדוידסון…
https://www.youtube.com/watch?v=aJBgFvbod2I

איציק 26 במאי 2016

אז היו לו פוקסים גם במכללות.

טיפה סרוחה 26 במאי 2016

כמובן שזה לא רק פיק אלא מכלול של נסיבות:קבוצה שמתאימה כמו כפפה ליד,צלף נוסף שיחפה כשאתה לא פוגע,פציעות של יריבות,הגל שגולדן סטייט עלו עליו שנה שעברה נורא עזר לביטחון ולמנטליות של הקבוצה,והפרגון בתקשורת שהפכה אותו לצלף הטוב בכל הזמנים(זה אני מסכים)גרמה לקרי להתאמן עוד ועוד על הזריקה.

טיפה סרוחה 26 במאי 2016

עמית תודה על הלינק ראיתי את ההודעה שלך רק אחרי ששלחתי את השנייה שלי.קרית תמיד היה צלף וכתבתי גם בתגובה הקודמת שהוא הצלף הגדול בכל הזמנים לדעתי,אבל כשאני אומר שיזהו כבר בתיכון אני מתכוון עם הייפ כמו של לברון,מישהו שיקלע 8 שלשות-כל משחק אוף דה דריבל ב50 אחוז ויבחר ראשון בדראפט ללא ספק,כי קליעה ברמה כזאת זה לא משהו שיכול לצוץ בגיל מאוחר לדעתי(אלא אם כן היה משהו שגוי בצורת הזריקה שתוקן וזה לא המצב אצל קרי) הנה לינק של גי גי רדיק בתיכון: https://www.youtube.com/watch?v=fmGjcOQC2eM

אלכס 26 במאי 2016

אתה אומר ג'יי.ג'יי.רדיק כאילו מדובר בהפתעה…הוא סומן להיות קלע גדול בתיכון, היה ענק ב-דיוק (מלך הסלים שלהם לדעתי או קרוב לזה), ובאופן עקבי אחד מקלעי השלשות (ובכלל) הטובים בליגה, אה וכן…בעל האחוזים הטובים ביותר!
זה שהוא באופן כרוני לא מצליח עם הקבוצה שלו, זה כבר סיפור אחר…קללת הקליפרס.

טיפה סרוחה 27 במאי 2016

אני מאוד אוהב את גיי גיי רדיק ומודע ליכולת הקליעה שלו.לא הבנתי את הלינק כדי לזלזל בו חס וחלילה,רק כדי להראות שקארי לא היה נחשב יחיד סגולה בתיכון בתחום הקליעה ושחקנים נוספים נתנו הצגות דומות.אולי לא ציינתי כמו שצריך-קארי הקלע הטוב בnba,רק לא בפער כזה עצום מהבאים אחריו כמו שזה נראה(לדעתי)

טיפה סרוחה 27 במאי 2016

הבאתי*

Srtest - ארטסט 27 במאי 2016

מחקרים מדעיים לא מגבים את טענתך. משהו בהחלט יכול להסתדר מבחינת הזיכרון המוטורי בשלב מתקדם וסטף קורי לעיתים נראה כאילו הוא מנסה להבין משהו שעד אותו רגע לא הבין. הוא לא היחיד שאני חושב עליו בהקשר של קליעה פנומנלית שעברה שינוי. דיוויד בלו בפעם הראשונה שראיתי אותו היה קלעי גדול שלא עשה דברים יוצאי דופן מבחינת מאני טיים וקליעה אבסולוטית ממצבים אבסורדיים. בקדנציה השנייה שלו פתאום הוא הראה יכולות אבסולוטיות ובגיל יותר מתקדם.

התפיסה שקליעה אוף דה-דריבל הרבה יותר קשה מקאץ' אנד שוט אכן נכונה – לגבי האדם הרגיל. מה לעשות שאנשים כמו סטף קורי וליונל מסי אינם רגילים ולגבי מסי רופאים הראו שהרגל שלו עושה ויכולה לעשות הרבה יותר תנועות קטנות או מיני-תנועות בזמן שאצלנו עושים תנועה אחת בלבד. למעשה אם חושבים על זה התפיסה הזו מבוססת על אימון ולא על משחק חי משום שבאימון שחקן תופס שוב ושוב את הכדור ומיידה אותו. לעומת זאת כל שחקן שכונתי יגיד שלעיתים אין עם מי לשחק ולוקחים כדור והולכים לשחק וזורקים וכשמחטיאים רצים אחרי הכדור ותמיד נשארים חמים, תמיד היד מרגישה את הכדור. ככה שאם מסתכלים על קורי בזמן הזריקה ושהוא עובד על מוד אוטומטי מסוים, לעיתים אפילו בלי לראות את החישוק, הוא ממש מנסה שאיזה חלק בפאזל ייפול לו למקום הנכון לא פחות מניסיון פשוט שלו להכניס את הכדור לסל. יכול להיות שכאן בדיוק נכנסה אוקלהומה ולקחה לו את האוטומטיות והכריחה אותו להיות קלעי 3 כמו כולנו (…).

טיפה סרוחה 27 במאי 2016

אני לא יודע באיזה מחקרים מדובר אבל אני משער שהם מדברים על הבן אדם הממוצע,לא על שחקנים שגם ככה נמצאים בטופ העולמי של קליעה ולפתע בגיל מאוחר יתנו זינוק מטאורי לרמת קליעה שלא נראתה לפני כן אי פעם.לגבי דיויד בלו,לא מכיר לעומק את המקרה,ראיתי אותו רק ביורוליג אבל בכל מקרה אתה מדבר על מאני טיים,זה לא שיפור בקליעה,זה רק "דם קר בורידים","ווינריות" שגורמת לכך שברגעים מכריעים הלחץ לא ישפיע על השחקן לרעה.כמו שציינתי אני לא מעורה בפרטים אבל מאין לך שגם בקדנציה הראשונה דיויד בלו לא היה מסוגל לקליעה ממצבים אבסורדיים?או שרק בשלב מאוחר הוא התחיל להתאמן על זריקות ממצבים בעייתיים?זה לא מוכיח דבר לדעתי.לגבי האוטומטיות-אם קרי מצליח להתנתק לשיטתך ממה שקורה במשחק כשהוא זורק אז איך אוקלהומה מצליחה לנתק לו את האוטומטיות בעצם?שוב,לדעתי קרי צלף ענק אבל אם יום יבוא ועילוי קליעה יגיע לליגה,הוא יכנס מהמקום הראשון בדראפט,לא מדלת אחורית בגיל 27 כשבדיוק באותה עונה הקוביות שיחקו לקבוצה שלו והיריבות לתואר איבדו שחקני מפתח.זה צירוף מקרים גדול מדי לטעמי מכדי לא לקשר בין הדברים.

טיפה סרוחה 27 במאי 2016

אה ולגבי הרופאים ומסי,חידשת לי,נשמע מאוד מעניין

Srtest - ארטסט 27 במאי 2016

לא התכוונתי לערבב בין מנטליות לבין דבר כמו יכולת מוטורית ולימוד מוטורי למרות כשעוסקים בתחום אז לפעמים קורה… הכוונה בנוגע לבלו היא שהוא הפך לסוג של קלעי מהסוג של קורי, שהוא שונה ממה שהכרנו ממנו כשחקן של קאץ' אנד שוט. הוא פתאום עשה סלים שלפני כן אף אחד לא ראה אותו עושה, ולגבי ווינריות אותו דבר ויכול להיות שאחד מזין את השני, שיכולת פנומנלית מבחינה מוטורית יכולה להזין שיפור פיזי לא פחות מאשר שאתלטיקה יכולה להיות הכר של השיפור המוטורי. לכן סטף הוא לא רק קלעי גדול אלא גם דריבליסט גדול וככה גם התנועה הגופנית שלו מושפעת מהקואורדינציה והמוטוריקה. מאמני נוער יגידו לך שבגילאים צעירים קשה מאוד לדעת אם שיפור הוא בגלל כישרון או עבודה קשה, או פשוט ילד שהגיע לגיל מסוים והיכולות הפיזיות שלו נתנו לו יתרון שלעיתים נעלם בבוגרים. עכשיו, פעם טענו שבמוח ההתפתחות המוחית של נוירונים במוח נעצרת בגיל צעיר יחסית ואח"כ מקסימום אפשר להאט את הדעיכה. היום יודעים שניתן ללמוד בכל גיל והמוח גם מהבחינה הפיזית יכול לייצר תאים מתאימים, שזה בסה"כ הגיוני אם זוכרים את המעשייה על רבי עקיבא… אולי הוא לקח חומרים אסורים :-)

אמיתי 27 במאי 2016

חרובים לקח לא?

AdamB 26 במאי 2016

בלי קשר למה שיקרה בסדרה, יש לגולדן-סטייט עוד 3-4 ריצות פלייאוף פוטנציאליות
עם השלד הזה. גם קארי שקולע 45% שלשות "סטנדרטיות" בתוספת קליי תומפסון ,גרין
וצוות מסייע זו קבוצה סופר מסוכנת.

עסק שחור 26 במאי 2016

אוקלהומה לגמרי משבשים לו את משחק המסירה.
בכל מה שקשור לקליעות הוא מגיע לזריקות יחסית טובות ופשוט מחטיא. במשחק האחרון הוא החטיא 5 שלשות פנויות (לפי espn) וכמה לייאפים. לדעתי כמות הנקודות שהוא קולע יותר תלוי בו מאשר ההגנה. הוא לא חזר בכושר מאז הפציעה ובאופן כללי מאז פגרת האולסטאר הוא קולע קצת פחות טוב. נראה לי שהוא הגיע לשיא מוקדם מידי.
ולמרות זאת, גם אם קארי היה קולע 40 בשני משחקים האחרונים אני עדיין חושב שאוקלהומה היו מנצחים.

עמית זילברבוש 26 במאי 2016

כמובן שמדובר בספקולציות ואי אפשר לדעת – אבל לטעמי משחק של 40 נק' זה בדיוק מה שגולדן צריכה ממנו כדי לחזור לסדרה הזאת, במיוחד במשחק חוץ.
הרגעים האלה נותנים לה מרווח נשימה, מכניסים בהם המון ביטחון, גורמים להגנת היריב לצאת מאיזון, מוציאים את האוויר מהמפרשי הקבוצה השנייה והופכים לגמרי את המומנטום במשחקים.

איציק 26 במאי 2016

40 נק' של קרי זה פותח את המשחק לשאר השחקנים וכל ההגנה של אוקלהומה יכולה להתפרק.

עסק שחור 27 במאי 2016

אוקיי. הסיכויים לנצח בטוח יעלו אם הוא יקלע 40.

מה שהתכוונתי זה שיש להם הרבה בעיות אחרות כמו חוסר יכולת לעצור מישהו באוקלהומה, איבודי כדור, המון המון פאולים, גרין ביכולת של יניב גרין, תומפסון לא מספיק מעורב בהתקפה.

איציק 27 במאי 2016

מה שאני אומר, שאכן יש עוד בעיות אבל רבות תפתרנה. אם הוא יקלע 40, המגרש לא יהיה צפוף ויהיו פחות איבודים, תומפסון יוכל להשתחרר יותר ולהיות יותר מעורב, הירידה להגנה תהייה יותר טובה ואין לי שום פתרון לגבי גרין, אולי הוא פשוט ישמח ויהייה בגלל זה טוב יותר.

עסק שחור 27 במאי 2016

בוא נסכים להסכים.

איציק 27 במאי 2016

באסה ;)

איציק 26 במאי 2016

נגמרו לקרי הכדורים. נחשון כותב שמחשיד אותו ספורטאי שפתאום משפר ביצועים באופן קיצוני בגיל מאוחר. זה בדיוק מה שקרה לקרי, הוא היה טוב אבל לא ממש משהו יוצר דופן ופתאום התפרצות כזו בשנתיים האחרונות. אין ספק שהוא משתמש בתכשירים אסורים וה-NBA יודע את זה ולא עושה כלום בנידון כי זה טוב לפופולריות של הליגה.

אורן השני 26 במאי 2016

איזה תכשירים? שמביאים לדיוק מ10 מטר? דריבל? אלא אם אתה ציני.

אריאל גרייזס 26 במאי 2016

מי שמכיר את איציק יודע שציניות זה הדיפולט אצלו

איציק 26 במאי 2016

תראו מי שמדבר, מי הטריל אותי לאחרונה?

אורן השני 26 במאי 2016

כן אה, פעם ראשונה שאני נופל בזה

איציק 26 במאי 2016

כן ירבו.

אורן השני 26 במאי 2016

:)

עסק שחור 27 במאי 2016

רטילין ליכולת ריכוז מקסימלית.

זינק 26 במאי 2016

אחרי לסטר – היום כיפור הזה נראה כמו פורים.

פורד פרפקט 26 במאי 2016

אני מקווה שעוד משחק אחד OKC יעשו מגולדן סטייט קבוצה היסטורית. ושמה ישאירו אותה .אח"כ יעשו אותו דבר לקלילבנד המאוסה עלינו ויעסו ממנה הסטוריה וכמה שיותר מהר.

אלכס 26 במאי 2016

אני איתך פורד…אבל אם הרפטורס יפתיעו וידיחו את המאוסים, לא אתנגד כלל ועיקר.

רפאל 26 במאי 2016

לא אתנגד אם הניקס יגיעו שוב ל 30 נצחונות

NoOne 26 במאי 2016

מה כל כך קשה להבנה? יש מאצ'אפ בין קרי לווסטברוק , ווסטברוק אוכל את קרי.

מתי 27 במאי 2016

לסטף פשוט רועדות הידיים. רואים את זה במיוחד בקליעות העונשין שהיו לא נקיות, גם כשנכנסו. הוא קלעי אדיר, אבל אנחנו חיים בעולם של טרנדים מהירים, וזה מה שהיה עם GS. לא רואה אותם כפרנצ'ייז דומיננטי עכשיו ל 4-5 השנים הבאות.

שמעון 27 במאי 2016

למי רועדות הידיים? קרי הוא רוצח אייס מן אמיתי היום כל פעם שהיה צריך סל משנה מומנטום קרי הרג את אוק. הוא השחקן הטוב בעולם יום אח"כ דוראנט שבסידרה הזאת מראה כמה הוא גדול. הוא אפילו צריך לזרוק יותר אני מעדיף זריקה שלו בכל מצב מאשר איבאקה החתיכת נגר הזה שהתחיל לזרוק רק מבחוץ וניגר את התחת היום, לזריקה שלדוראנט תמיד יש סיכוי יותר גדול להיכנס.

גיל 27 במאי 2016

קלעים עובדים הרבה על ביטחון עצמי. אוקלהומה ערערה לו את הביטחון ואז הכל משתבש. לדעתי זה יותר בראש מהפציעה.

שמעון 27 במאי 2016

אוק לא ערערו לו כלום, פשוט שומרים עליו באופן אופטימלי בדיוק כמו שבלאט שמר עליו שנה שעברה בסידרת הגמר ועדיין הוא מגיע ל30 נק, השחקן הטוב בעולם ועקב השמירה עליו האחרים בגולדן נהנים וקולעים ויכולים לעשות מהלכי תרגילים יפים, אם לא הוא הם לא יקלעו שעה מול אוק.

גיל 27 במאי 2016

זה היה נכון אם הוא היה מחטיא זריקות שהוא לא לוקח בדרך כלל אבל זה רחוק מהמציאות. לא רק שאין זריקה שהוא לא לקח וקלע במהלך העונה למרות שמירות מעולות אלא שהוא פספס הרבה זריקות פנויות. הנה, עכשיו הוא קלע כאילו כלום למרות שמירה מעולה. הוא פשוט לא יציב בפלייאוף.

שמעון 27 במאי 2016

הוא לוקח את כל סוגי הזריקות, אם ההגנה מביאה אותו לזרוק תמיד מ10 מטר עם יד בפרצוף עשתה עבודה מעולה. אם הוא קולע זה כבר גדולה של שחקן

גיל 28 במאי 2016

אבל הזריקות הללו נכנסו בעונה הרגילה כך שהשמירה זה לא תרוץ למרות שאני מסכים שהיא מעולה.

אילן 27 במאי 2016

חשבתי שמאז מקרה רוג׳ר מאריס, החלטנו לשים את הכוכביות לפני הסוף. עכשיו אנחנו מחכים לראות אם קליבלנד ינצחו?

דיזידין 27 במאי 2016

מאז מאריס חל איסור לשים כוכביות

איציק 27 במאי 2016

גם אם GS יצנחו היום אני רוצה לומר משהו כללי על הפלאיי-אוף השנה. מזמן השופטים לא הרשו לשמור כל-כך קרוב וגל-גך חזק כמו השנה. היתה החלפת פאזה מאד גדולה מהעונה הסדירה. הגמר המערבי פשוט מלא בפיצוצים (גם המזרחי) ואולי GS הכי פחות מתאימה לפיצוצים כאלו, וקשה לה לבצע אדפטציה. יתכן והיא עוד תספיק אך יתכן ולא.

מאשקה 27 במאי 2016

טוב, זה לא קרה. אפילו שדוראנט קלע 40 נקודות.

שמעון 27 במאי 2016

2 דברים היום גרמו לניצחון של גולדן: ראסל והשופטים. השופטים באו מהבית במטרה להוציא את אדמס מהמשחק כי העבירה השנייה ששרקו לו ברבע הראשון פשוט חרפה, שריקת אוויר לחלוטין, זה גרם לגולדן לשלוט בריב התקפה ברבע הראשון, לעשות המון נק קלות ברבע הראשון בתוך הצבע, פשוט חרפה זה היה.
הגורם השני זה ראסל שהיה במשחק פשוט מחריד!! איבודי הכדור האלו הסתמיים שמביאים את גולדן ולמתפרצות ולמומנטום זה מוות, כדורים ברחו לו במתפרצת, המון המון איבודים הרגו את אוק.
בדקות האחרונות שהיה איזה 6 הפרש רואים ששמרו על דוראנט בטירוף והוא בקושי הצליח לקבל כדורים וקיבל אותם בסוף שעון ואיבד פעמיים, זו החלטה של רכז אתה רואה שדוראנט לא מצליח להשתחרר מה אתה מחכה 20 שניות סתם למסור לו מה אתה רנדי פוי? פאקן קח את הכדור ולך לסל או גאמפ סטופ קטלני מחצי מרחק.

עם כל זה אוק היו חזק מאד במשחק וכל המשחק ישבו כמו זבוב לגולדן על הזנב וגולדן היו במשחק מעולה ושוטף שלהם שגם שאר השחקנים כמו ספייטס בוגוט איגי ליוינגסטון היו מצויינים ועדיין יתקשו.
דוראנט היה ענק.

אוק יסגרו את הסיפור בגיים 6 הם יבואו בטירוף אני הולך גם לשים כסף על המשחק הזה.

פאןפאן 27 במאי 2016

ראסל אכן היה אנושי אבל קרי נתן ניצוצות ועשה את זה בכניסות וחדירות עם שיגועים על השומרים שלו
השופטים לא היו מדהימים אבל באמת שלא נורא
מצד שני בוגוט להט וליבינגסטון נתן לקר ביטחון שהיום זה שלהם

משחק הבא – אש במכתש

טל 12 27 במאי 2016

לעונה הרגילה השפעה גדולה על היכולת בפלייאוף אני תמיד מאמין בזה,מודה שזו הפתעה בשבילי מה שקורה בסדרה הזו.יחד עם זאת,הרבה יותר קשה לנצח מעומדת לאליפות כמו אוקלהומה שהיא בריאה.וגם צריך לזכור,בריאות השחקנים בפלייאוף היא חלק מההיסטוריה של הקבוצה ההיסטורית.

כמו שתמיד אמרו,במערב יותר קשה,שזה אומר שלפעמים קשה מאד.הפסד בסדרה זו אפשרות ממשית כשאתה משחק נגד קבוצות כמו סן אנטויני או אוקלהומה,לא?

דורפן 27 במאי 2016

המקרה של קארי לא כזה מסובך. הוא נפצע פעמיים בפלייאוף הזה. אני מניח כמובן שהוא כשיר – כי לא משחקים במשחקים כאלו לא כשירים – אבל שתי ההעדרויות הוציאו אותו מהזרימה. זה טבעי לגמרי. אפילו מייקל ג׳ורדן, בעידן בו היה בלתי מנוצח, לא לקח את האליפות בעונה בה החל לשחק 17 משחקים לפני סופה.

לשום שחקן אין סוויץ׳ שמדליקים ומכבים אותו. כולם חייבים להגיע לפלייאוף במצב אופטימלי. בשום עידן זו לא ליגה ללא יריבות.

אוֹרי אמיתי 27 במאי 2016

נהפוך הוא – דוקא במשׂחקים האלה משׂחקים גם בכשירות שהיא פחות ממאה אחוז. וברמות העל האלה פחות ממאה אחוז זה די הרבה.

איציק 27 במאי 2016

למשל 91%

edgecator 27 במאי 2016

בהארכה מול פורטלנד הוא גם היה מחוץ לזרימה? כמו גם באותן שתי דקות במשחק 2? הצורך להגן על התזה שלך מובן אבל מדובר בפועל בסדרה שלחלוטין לא הולמת MVP בק2בק ופה אחד.

תוהה בדרכים 27 במאי 2016

אתה משווה היעדרות של שבועיים בגיל 28 לעונה וחצי ללא כדורסל בגיל 33? ומאז הוא כבר מספיק משחקים בשביל לחזור לקצב.

קארי שחקן נפלא, MVP מוצדק וגם אם הם יפסידו את הסדרה, אני לוקח אותו לקבוצה שלי לפני ווסטברוק בלי לחשוב פעמיים. ועדיין, קיימת האפשרות שהוא לא גדול כפי שעשו ממנו. ופה המקום להזכיר שגם בגמר בעונה שעברה הוא לא הבריק ומול קבוצה פחות מוגבלת מקליבלנד בהרכב שבו הם שיחקו, זה אולי היה עולה להם בסדרה.
איך אומרים? זה בא עם הטריטוריה. שאתה מוזכר בנשימה אחת עם הגדולים ביותר בהיסטוריה, אלו הסטנדרטים שבהם אתה צריך להישפט. נכון לסדרה הזו, הוא עומד בסטנדרטים האלו וזה בולט במיוחד מכוון שהוא מתמודד מול שחקן אחר באותו תפקיד.

תוהה בדרכים 27 במאי 2016

"לא עומד בסטנדרטים"

חכם בדיעבד 27 במאי 2016

המשחק הבא תלוי כולו בווסטברוק
אם הוא נותן לדוראנט לקלוע בשקט ולא משתגע ב 10% מהשדה, אני לא רואה את גולדן סטייט נותנים לזה תשובה.

Shadow 27 במאי 2016

הבעיה הכי גדולה של גולדן וראו את זה גם אתמול זה הספסל שלהם.

איגי ספייט ליבינגסטון אזילי ואפילו בארנס מהחמישיה פשוט משחקים הרבה מתחת לרמתם.

דן דן 27 במאי 2016

אתמול איגי וספייטס היו בין המצטיינים

shadow 27 במאי 2016

מ.ש.ל :)

Comments closed