עונת המלפפונים 27: מחפש תשובה ולא מוצא

הרבה שאלות מהימים האחרונים. וגם כמה תשובות. ואפי אחד משוגע.

לוזוןכתר

נתחיל מווידוי. אתמול צפיתי ביציע העיתונות. בדרך כלל אני משתדל להימנע מהתכנית שחלק מהצעקנים בה מוציאים לי את החשק מהספורט, אבל אתמול הבטיחו שאפי יתארח באולפן והיה מעניין לשמוע את ההתייחסות שלו למופע השיגעון שלו במשחק מול הפועל ירושלים. אז נשארתי. ולדעתי היתה תכנית מצוינת.

*

נחזור שעתיים אחורה. מהרגע שדווח על מינויו של גוטמן לקדנציה שנייה אינסוף שאלות הציפו את ראשי.
האם נימני/אוחנה באמת היו על הפרק, או שכל הפיאסקו היה עבור לוזון להוכיח לנו שהוא המלך ואנחנו שבויים ואם יחפוץ אפילו באופציה ההזויה ביותר, זה מה שיקרה?
ואולי אפשר להתעודד קצת, הכלבים נובחים והשיירה לא תמיד עוברת? אחרי הכל התקשורת ביקרה קשות את הרעיון ואולי זה מה שהשפיע על סיבוב הפרסה שנעשה.
ואולי בעצם הכל היה המצאה אחת גדולה של התקשורת שמקדמת אנשים מטעמה, וממציאה דברים הזויים שלא היו מעולם.
בקיצור, הייתי ב-בלבלות. ואז הגיעה התכנית אתמול בערב.

*

בתכנית, דובר ההתאחדות שלומי ברזל, אבי נימני וכולם ביחד עזרו לי לחבר לעצמי את הפאזל של הימים האחרונים. אז זה מה שאני הסקתי מהנאמר:
אבי לוזון לא רצה להמשיך עם גוטמן כאופציה ראשונה אלא רצה שילוב של נימני עם אוחנה. נימני, בשל התחייבותו לסוכנות השחקנים שלו התמהמה עם התשובה בזמן שניסה להבין את האופציות שלו, ובזמן הזה מונתה וועדת האיתור. זמן קצר אחרי מינויו, הבין קשטן את הסיבוב שלוזון מתכוון לעשות עליו, והחליט לעזוב. כשלוזון הבין שאין לו וועדת איתור, שיש ביקורת קשה מצד התקשורת וכן, שאין לו תשובה מנימני, הוא החליט שלא לקחת את הסיכון באיבוד גוטמן והחתים אותו בצעד של מחטף. בדרך, הוא שכח לעדכן את המעורבים האחרים בפרשה, כמו נימני עצמו.
אז אם נסכם: גוטמן ממשיך, אבל זה רק בגלל שנימני לא נתן תשובה. כלומר, האופציה ההזויה של נימני/אוחנה היתה בהחלט מעשית.

*

בנוסף להבנות האלו, אפשר היה ללמוד מהתכנית אתמול קצת מה חושב כל אחד מהפאנליסטים על עמיתיו, אם בתקשורת ואם בעולם הכדורגל.

אייל ברקוביץ' חשף שהוא חושב שנימני לא יכול להיות פרשן כשהוא סוכן פרשנים. בדרך הוא גם הצהיר שוב שהעובדה שהוא טוען שהוא כבר לא מעונין במשרת מאמן נבחרת ישראל היא העמדת פנים ("מי לא רוצה לאמן? כל אחד רוצה לאמן את נבחרת ישראל")

אבי נימני הצהיר שהוא יודע שברקוביץ' מנצל את הבמה הניתנת לו על מנת לבקר אנשים איתם הוא נמצא בסכסוכים, בצורה לא עניינית. בנוסף הוא הראה כמה התקשורת מפריעה לו, ובעיקר עמיר פלג שכתב טור נגד המינוי שלו ושל אוחנה ביום חמישי. הוא טען שהתקשורת "חושבת" שהיא יכולה להחליט, אבל היא "טועה". וכמובן, שהוא היה חייב לתבל את זה ברמיזה לנקמנות מצד פלג, שלדבריו לא התקבל לעבוד בערוץ הספורט. כאילו שלא כל אדם במדינה בערך חשב שהרעיון למינוי הזה הוא הזוי וצריך באמת איזשהו אינטרס בשביל לזעוק על כך לשמיים.

שלמה שרף דיבר על מאמנים שעובדים גם בהתאחדות וגם בתקשורת, ולכן משמשים כקו ההגנה עבור לוזון וחבריו. אני רק יכול לנחש שהוא התייחס לפאנליסט קבוע אחר שדווקא חסר אתמול. ההוא שמאמן את נבחרת הנוער. שלמה, כמה קל לדבר על אנשים שלא בפניהם, אה?
בנוסף הראה שרף מה באמת מעניין אותו, כשכל מה שהעסיק אותו היה מי פגע, מי הרגיש פגוע, איך זה שלוזון חושב שהוא ניצח ולמה הוא במקום גוטמן כבר לא היה מסכים לאמן. בקיצור, הכל זה אגו וכבוד. לא ממש מפתיע. רק חבל שזה בא על חשבון זמן חשוב בו יכולנו ללמוד עוד כמה פרטים על מאחורי הקלעים של הסאגה.

ורק רסקין, "ניהל" את הדיון מבלי להגיד דבר. באיזשהו שלב זרק ש"ביקרו גם את הערוץ בימים האחרונים" אבל לא המשיך להסביר למה לדעתו הביקורת כנראה לא מוצדקת. זה לא מה שמצפים מעיתונאי. אבל כנראה הבעיה בציפיות. כגודל הציפיות גודל הכריות.

*

אגב, אם התחלנו באפי, הוא אמר בדיוק את הדברים שקיוויתי שיגיד ואני חושב שהוא ראוי להערכה על כך. הוא התנצל, סיפר שהוא עובד על עצמו ועל הקריזות שלו, והוא מודע לכך שיש לו עוד על מה לעבוד. כמו גם לשופט אסתרון. ראוי לציין שלדברים שאמר, כך יש להניח, יש השפעה כלשהי על העונש אותו יקבל אפי בוועדת המשמעת אז יש אפשרות שלא בהכרח אמר את כל מה שרצה לומר.

*

בקיצור, כמו שאמרתי, היתה אתמול תכנית מצויינת, ממנה אפשר היה ללמוד הרבה וגם לסדר קצת סימני שאלה בראש. ולהישאר עם מועקה גדולה.

הפסד לחסרי השפעה
היום בברלין. שבוע הבא במדים

36 Comments

יוסי מהאבטיחים 7 בינואר 2014

היתה תכנית עצובה, מהולה בהרבה רחמים עצמיים על מה שנהיה מאיתנו.

האינטרסיאדה היתה בשיאה, כשהפעם הסכינים נשלפו גם כלפי חברי הפאנל עצמם, בעיקר סביב למה לא ראוי כל אחד לקבל את הנבחרת בגלל ניגוד אינטרסים (ומדהים שעורכי הערוץ הצליחו לשבץ לפאנל את האנשים הכי אינטרסנטים בכדורגל למופע אמבוש מזוויע).
לא יצא משפט אחד מהפה שלא היה נגוע בו אינטרס, וההרגשה היתה שאחרי התכנית חייב לראות אור "יציע העיתונות- הספר המוער" ובו ליד כל עמוד יש פירוש רש"י למה באמת התכוון כל אחד מהבוחשים.

אפילו מליניאק, שהיה שקט כמו דג קוי לאורך כל הדיון קפץ לקלחת רק כאשר נמני סגר חשבון עם עיתונאי אחר בשידור חי (בלי שרסקין אומר מילה על זה, אגב קולגה עיתונאי). ולמה שמליניאק יבחר לפצות פה רק בשניה הזו?
אם עמיר פלג הוא "פלג בחמישי" נחשו מי ברביעי?

עמית זילברבוש 7 בינואר 2014

וכמה עצוב היה לראות את ה"נימני" יוצא בשלב הזה על מליניאק:" אתה אל תתערב!"

ניינר 7 בינואר 2014

באנגלית מכנים תכנית מסוג זה בשם horror show. צפיתי ונגעלתי

בלעם 8 בינואר 2014

אבל כמה מלפפונים?

יאיר 8 בינואר 2014

לא היה מספיק מקום…

JOSH 8 בינואר 2014

איך אף אחד לא התייחס לקטע הכי הזוי בתכנית?
אבי נמני סיפר שעמוס לוזון, לא אבי, עמוס, האח שמנהל את מכבי פ"ת עם האח השלישי, פנה אליו בנוגע למשרת מאמן הנבחרת, וכולם שותקים.

עמית זילברבוש 8 בינואר 2014

ג'וש, תורג'י ויוסי מהאבטיחים – צודקים לגמרי, היה מקום להתייחסות.
הרגשתי שגם ככה אני מפזר הרבה פרטים ולא רציתי להעמיס יותר מדי. כי בתכנית הזו היה כל כך הרבה…

יוסי מהאבטיחים 8 בינואר 2014

האמת שבזמן שצפיתי בתועבה חשבתי לעצמי "ואיזה מסכן עמית שצריך לנסות ולתמצת את זה לפוסט אחד קריא…"

תורג'י 8 בינואר 2014

שום מילה על כך שעמוס לוזון מתעסק במי יהיה המאמן הבא של הנבחרת?

תורג'י 8 בינואר 2014

עכשיו אני רואה שג'וש פה מעלי הזכיר את זה.

רוקט 88.2 8 בינואר 2014

הייתה תכנית מדהימה (אבל פרשתי באמצע). "אור השמש הוא המחטא הטוב ביותר" והנה מסתבר שדווקא בחצות הליל, צבא האינטרסנטים שמשתתף בתכנית הזו נתן את אחת מההופעות הטובות ביותר שלו כצוות וכבודדים. אם היינו חיים במדינה נורמלית עם מדיה נורמלית, הייתי יכול להאמין שזה הבור שממנו אפשר רק לעלות. באמת, כל מה שרע בהתנהלות הכדורגל בישראל (או לפחות רוב) בא לידי ביטוי בתכנית. זה מסמך – לא תכנית. ההישג האמיתי נעוץ בכך שמתוך 5 אנשים שישבו סביב לשולחן, ארבעה לפחות הרגישו אשמים במידה כזו או אחרת. הייתה נימה אפולוגטית לחלק מדבריהם, זה לא קורה בד"כ. מליניאק עוד הרגיש טוב עם עצמו, אבל אז נמני הבהיר לו את מעמדו האמיתי בשולחן. פשוט מדהים. אין מילה אחרת.

אורןז 8 בינואר 2014

מה שמדהים בתוכנית שרסקין "לא הבין" איפה ניגוד העניינים והאינטרסים ביציע העיתונות.הוא,להזכירכם,המגיש של תיק תקשורת ותוכנית הבוקר של גל"צ.החוסר בושה הזו,וניגוד העניינים די מתחבר לזה שליברמן שר החוץ ואריאל שר השיכון.
לא יאומן שנמני טוען שגוטמן נהנה מהתקשורת.השחיטה שעושים לו ביציע העתונות,במאיר ורוני ובתוכניות הרדיו ,פשוט דוחה ומסוכנת.

ירושלמי 8 בינואר 2014

דרוש הסבר לקשר של ליברמן ואריאל לנושא.

אורן 8 בינואר 2014

מבלי לנקוב עמדה פוליטית(ליברמן דווקא חביב עליי)-הקשר בין משרד החוץ לליברמן מקרי לחלוטין(הוא מתאים לתפקידים אחרים).הקשר בין אורי אריאל למשרד השיכון נורא פשוט-נתנו לחתול לשמור על השמנת,בערך כמו שאוחנה שומר על לוזון.
שניהם אולי אנשים מוכשרים(לפחות ליברמן,בעיניי),אבל התפקידים שלהם מטרידים מאד.

ירושלמי 8 בינואר 2014

"מבלי להכנס לנושא הפוליטי" אומר שליברמן פסול בעיניי מלשרת בכל משרה ציבורית עקב ההאקמות שדבקו בו וחרף ההחלטה שלא להעמידו לדין.
על כך נאמר יבוא הציבור וישפוט.

אריאל למשרד השיכון הוא בדיוק כמו כל מועמד אחר לתפקיד מכיוון שלכל אחד יש אג'נדה משלו בנושא וציבור שעומד מאחוריו ומצפה להרוס או לבנות, כך שכל מועמד לא היה אינו חף מאינטרסים בתפקיד זה.
כהקבלה תואמת היית יכול להזכיר את שמו של יאיר לפיד השומר על השמנת במשרד האוצר, וזאת אחרי שהבטיח לגרוע תקציבים מאוכלוסיות מסויימות ולתת כסף לפלח אוכלוסיה אחר.
לכן אף אחד אינו חף מאינטרסים באף תפקיד, אולם אין הנחתום מעיד על עסתו אינו תקף בפוליטיקאים שהזכרת.

לגבי אוחנה אני מסכים בהחלט שאסור לתת לו לדבר כשעוסקים בנושאי עלילות ההתאחדות.

אורן 8 בינואר 2014

ירושלמי,הלכת רחוק מדי.
ליברמן(שאותו אני מחבב)הוא לא אדם דפלומטי כל כך.לכן,לדעתי,הוא ממש לא מתאים להיות שר חוץ(בניגוד לשר בטחון).אורי אריאל,בתור שר שיכון,דואג יותר לציבור שלו(המתנחלים)מאשר לבעיית השיכון הכללי.יש סיכוי גדול שאתה לא מסכים איתי.זה בסדר.לכולנו דעות שונות.הם נמצאים במקום שלא נח(לי לפחות) שהם שם.אין בזה שום דעה פוליטית.אני אוהד הפועל שמצביע לליברמן.אני לא חושב שהוא צריך להיות שר חוץ,משום ששר חוץ צריך להיות דפלומט.אני לא חושב ששר שיכון צריך לדאוג לציבור מסויים יותר מלשאר הציבור,פשוט כי זה מתאים לו.

אורן 8 בינואר 2014

וזה אורן

עכו"ם 8 בינואר 2014

לדעתי הם עושים את עבודתם נאמנה.
מקבלי ההחלטות בערוץ הספורט גאונים, הם בחרו אנשים שגורמים לאנשים אחרים להרגיש טוב.
זה כמו לראות הטיפשה והחנון.
אתה צופה בחבורת הידענים המבריקים והמודעים לעצמם ומבין שמצבך לא כל כך גרוע.

רועי 8 בינואר 2014

נמני ענק:
"התקשורת היא מפת אינטרסים בולטת וההשפעה שלה על הנבחרת היא הרסנית. זה דבר שלא היה בשנים עברו. יש היום עיתונאים ברמה מאוד נמוכה, התקשורת נגועה באינטרסים".
אמר סוכן השחקנים שמשמש בתקשורת כפרשן.

אזי 8 בינואר 2014

אני לא חושב שגמל ודבשת מתחיל אפילו לתאר את מה שקרה בתוכנית הזאת.
אבל מה שהכי כואב לי זה לא התוכנית הזאת, אלא העובדה שהתוכנית הזאת היתה יכולה להיות קו פרשת המים.

תמיד יש את האירוע שמבעבע מתחת לפני השטח עד שהוא מתפוצץ ואז בכל מקום יוצאים נגדו בגלוי.
בדרך כלל זה אלימות במגרשים עד שבסוף מישהו מתאשפז ואז כל העיתונים זועקים "לאן הגענו"

התוכנית הזאת היתה יכולה להיות בדיוק זה.
ביום (או יומיים) שאחרי התוכנית כל מערכי התקשורת בארץ – לאו דווקא עיתונות הספורט – היו צריכים לספר על מופע האימים שהיה בתוכנית הזאת. על חבורה של פאנליסטים שמקדמים את עצמם ומתלוננים על כל דבר שמסביבם.
אני לא מדבר על טור כמו של פלג שבטח עוד יבוא. הוא תמיד מתלונן.
אני מדבר על כותרות ראשיות בכל עיתון ואתר. "העיתונאים שסרחו" "ניגוד עניינים" "בוחשים בקלחת". אני בטוח שעורך עיתון יכול לחשוב על כמה דרכים להפוך את זה לכותרת ראשית ולהוריד מהמסך את אחד הגורמים הראשיים ללמה הכדורגל שלנו לא משתפר.

מה שיצא בפועל זה 3 כתבות עיניינות שמסקרות את הסיפור של נמני, ובלוג פרטי של שיימס.

אז מה שיוצא זה שבשורה התחתונה אני מסכים עם נמני. "התקשורת נגועה באינטרסים". כל התקשורת.

הם יודעים טוב מאוד לצעוק על כל נעל ששרה קונה וכל פוסט של יאיר לפיד.
אבל המשפט עם הגמל והדבשת – הוא על כל התקשורת, לא רק על התוכנית הזאת.

אורן 8 בינואר 2014

אזי,
כל מלה בסלע.
כמו שכתבתי מקודם,מי שמנחה את התוכנית הוא מי שמנחה את תיק תקשורת.תיק תקשורת עוסקת באתיקה עתונאית.מעניין מה מנחה תיק תקשורת היה אומר על תוכנית כמו יציע העתונות.אה אופס.
עצוב שאמיר פלג,דה באזר וואלה ספורט לבד במאבק הזה.

אזי 8 בינואר 2014

אם לעורכים של תיק תיקשרורת היתה טיפה אתיקה, הם היו מביאים מנחה אורח שיראיין את רסקין בעצמו.

אבל עזוב. גם תיק תיקשורת היא תוכנית בשוליים.
אני מדבר על ידיעות מעריב או כתבה בחדשות של יום שישי בערב.

ran 8 בינואר 2014

מבחינתי צפייה ביציע או בתוכנית של מאיר אינשטיין
אין בה תכלית, להביט במסך רק בשביל לראות דמויות מוכרות מעליבות זה את זה נראה לי מיותר.
ומי שצופה בהן שלא ישאל אח"כ מדוע זה מגיע לנו.

מצד הלוזונים יש שני היבטים בלבד:
1. שליטה ללא עוררין בכדורגל הישראלי מבלי לתת דין לאף אחד בבטחון מלא שכולם מלבדם מטומטמים (כאשר המוטו הנצחי בלוזוניה – הם לא יכולים לצחצח לנו את הנעליים).
2. לעשות את המינימום הנדרש כדי שלא יהיה ניתן לבוא אליהם בתלונות – מכבסות מילים והקמת ועדות ללא תוכן.

ככל שאני חושב על זה, הבחירה בגוטמן למאמן יכולה להתברר כצעד גאוני רק אם יישם משהו טריוואלי אחד – להתבסס על ההרכב של מכבי, תוך שתילת חיזוקים נכונים כתחליף לשחנים הזרים ולהפטר מנאתכו (בלוף הזוי שבמיטבו הוא בועט פנדלים מוצלח ולא יותר. במידה ויעזוב את רוסיה למדינה שהחשיפה בה גדולה, בקבוצתו הבאה הבלוף יתגלה).
חואן פאבלו שוער טוב אבל לא גדול והרוש הוא תחליף סביר (לא מדהים, סביר). שימוש בחמד ובן בסט במקום פריצה ואלטמן/טל בן חיים לדעתי רק יחזק את המערך של מכבי.
נותרו עם שתי עמדות בעיתיות אך פתירות –
במקום מיטרוביץ אלמוג כהן, אם הוא בכושר של השנה הראשונה בגרמניה ולא קובי מויאל בהחלט יכול לשמש כגרזן והנבחרת לדעתי תהנה ממנו.
את קרלוס גרסיה מעט יותר בעייתי אבל טל בן חיים או אפילו סארי פאלח למרות הבוסריות,
ישלימו הרכב טוב שיכול להגיע להישגים יפים מאד.

דגש 8 בינואר 2014

נבחרת שהיא כאילו מכבי לא תהיה אפילו מכבי. אם גוטמן ינסה להעתיק מסוזה זה יהיה פחות טוב מהמקור. וגם אם זה לא היה פחות טוב, הרמה בכדורגל נבחרות הרבה יותר גבוהה מהליגה האירופית. בפורטוגל משחקים שלושה שחקנים מריאל מדריד.

איתן מסוארי 8 בינואר 2014

רעיון מצויין. טוב, אני משוחד כי הצעתי אותו בתקופת הדאבל של הפועל תל אביב.

אבל אם חושבים על זה… קחו את מכבי של היום, ותחליפו את הזרים. אפשר גם לא להטריח את הלגיונרים להגיע(חוץ מעדן בן בסט).

אם אפשר להביא גם את סוזה לנהל את המשחק, זה בכלל יכול לשדרג את הרעיון.

שפעם אחת ינסו. זה כל הרעיון בקבוצה – שתהיה באמת קבוצה. ואם גוטמן נעלב מהרעיון של סוזה, אז שיעמוד הוא על הקווים אבל שסוזה יהיה לו זמין באזניית בלוטות.

טל בן יהודה 8 בינואר 2014

יפה. סיכום טוב…

הקריאה הרגישה לי כמו הפתיחה הזו של הסדרה הנודעת:
http://www.youtube.com/watch?v=OSaNWYHmUvI
(מעניין כמה אנשים כאל מבינים את האזכור).

רק שבסוף, הייתי מסיים ב:
This is, Israeli sports

עמית זילברבוש 8 בינואר 2014

confused? you will still stay that way after this episode of the season of cucumbers"

אהוד 8 בינואר 2014

כל יום הייתי רואה את זה כילד בהצגה שנייה

אדם בן דוד 8 בינואר 2014

תודה רבה. לא ראיתי את התכנית כי זה באמת גורם לי להקיא קצת בפה בכל פעם.
רסקין פעם היה העיתונאי החביב עליי עצוב מה שנהיה ממנו.
הלוזונים נותנים לי את אותה התחושה שהייתה אל מול הרס"ר המנוול בצבא-
אתה יודע שהם חרא ופשוט מתעלעלים בך, ואין לך מה לעשות.

אריק האחר 8 בינואר 2014

לא ראיתי את התוכנית
יש לי מספיק בעיות בחיים .
לפי התגובות אני מבין שהיה כרגיל מגעיל .
אני עומד יפה בקווים האדומים של עצמי .
הערה קטנה.
מקומבינות תככים ואינטרסים אישיים יוצא רק דברים
עקומים.
במילים אחרות:כדורגל ישראלי

matipool 8 בינואר 2014

+1

wazza 8 בינואר 2014

גם אני אחרי הרבה שלא צפיתי בפלא הטלוויזיוני הזה הסתכלתי אתמול ונפלתי על נאום התוכחה של נימני, כתבו פה לפני את כל מה שאני חושב על התוכנית ההזויה הזאת אבל אותי מטריד משהו אחר – אם אני בטעות קורא טוקבקים בוואלה וכיוב' יש לא מעט אנשים שבאמת היו תומכים בברקוביץ'/נימני/אוחנה/ליצן אחר ככה שאני לא בטוח מי מייצג יותר טוב את הדעה הרווחת בישראל, מגיבי דה באזר או … השאר.

בוב השקט 8 בינואר 2014

רוב האנשים שתומכים במינוי של אחד מליצני העבר האלה (ורובם המוחלט אגב תומך בברקוביץ') עושים זאת מתוך יאוש. הטיעון העיקרי שלהם הוא "במילא אין סיכוי שנעלה או שייצא משהו מקצועי מהנבחרת הזאת, אז שלפחות יהיה מצחיק ומעניין".

אני חייב להודות שאני מבין (אם כי ממש לא מסכים) עם הטיעון הזה.

בלייק 9 בינואר 2014

זאת אכן היתה תכנית לפנתיאון. אני בניתי על פרק אפוקליפטי שיסגור את העונה, בו הדמויות הראשיות חושפות אחת את הדבשת של השניה, ובסוף יש איזה מרחץ דמים גדול.
עוד קצת על התכנית הספציפית הזאת, על השקר של נמני בנושא מי פנה אליו לגבי משרת האימון ועוד נפיחה מיותרת של איינשטיין – אצל שלמה מן:
http://www.the7eye.org.il/92643

משה 10 בינואר 2014

עמית
צפיתי בזה גם בעצמי. הצפייה רק אוששה את שידענו לפני אבל עכשיו הוא בריש גלי. ומה משעשע בכל הסיפור הזה זה שאתר ספורט 5 מראה את זה ושם כותרת "חברי הפאנל משתלחים אחד בשני – אל תפספסו!!" כלומר הם הבינו שמפת האינטרסים הגלויה הזו תומנת בחיקה גם רייטינג. ומה שעוד יותר משעשע (או לא) זה שעדיין צפינו.
ברוח התקופה של השנים באחרונות בהם אזרחים עוברים תהליך פיקחון ולא מהססים לעשות חרם על מוצרים כדי שיהיו טובים יותר או כדי שרני רהב לא ייצג אותם יותר, אני מבין שלמעשה אנחנו אשמים. אנחנו רוצים לראות את התכנית כדי לראות אנשים צועקים אחד על השני ולראות את אופרת הסבון הספורטיבית הזו מול העיניים.
הגיע הזמן לצרוך את הספורט אחרת.
אני זוכר שלקראת יום כיפור היציע עשו תכנית בה העורך שלה, ברזילי, עבר אחד אחד מחברי הפאנל והם אמרו מה הם עושים חוץ מלפרשן ביציע העיתונות. אני לא מקבל את פעול "ההכשרה" שנעשתה. בשנים הראשונות, כשעוד קופמן היה בתכנית רק עם שליימה וצביקה לחלופין בלבד קופמן תמיד היה מעיר לשליימה שהוא פסול לעדות בנושאים מסויימים שהיה ניגוד עניינים לפרשן. אני חושב ששם למעשה התחילה ההכשרה של השרץ. האמירה שסוברת שאתה יכול להיות חבר פאנל, אם רק תשתוק בזמן שיש נושא שלך יש עניין אישי בו, הכשירה את הדרך (כי אי אפשר באמת לשבת ולשתוק כשנואים עולים זה לא באמת יקרה) לומר שאפשר להיות בעל עניין ועדיין להביע עמדה לגבי הנושא כ"מוביל דעת קהל"
וזה מוביל אותי לבעיה האחרונה. שליימה, מליניאק, ברקוביץ', אופירה אסייג, רסקין, איינשטיין, אוחנה, נמני ועוד פרשנים ועיתונאים שמדברים בתכניות הרדיו היומיות ושמופיעים בפאנל היציע נהיו באיזשהו מובן "מובילי דעת קהל". לאן שהם יורים כולם יורים הפתרונות שהם מציעים נלקחים ברצינות ע"י ההתאחדות בשל כך. נוצר מוקד כח חזק מאוד שמנצל לרעה את מעמדו ואת זה אני כבר לא יכול לסבול.
איך בא לי לראות עכשיו היציע כדי להתעצבן על כל זה מחדש….

אלכס (החיקוי) 12 בינואר 2014

יש לי שאלה, קח את כל מי שנגוע ושים אותו בצד.
עם מי נשארת?
כל מי שפרנסתו תלוייה בספורט לא יכול להרשות לעצמו לא לעשות שום דבר אחר. לא משלמים שם משהו, ויש חברה שיבואו חינם (אינטרסים?). אז זה או עבודה מקבילית במשהו לא קשור, או עסקנים.
עזוב שלמישהו ששיחק בליגת העל אשכרה יכולה להיות תובנה מעניינת לגבי קבוצות מקצועיות (לא קורה, אבל אפשרי תיאורטית). הבעיה הראשית עם להביא מישהו מבחוץ, זה שאי אפשר לתת לו את כל הפריים טיים ולזרוק על אחרים את הזבל כי הוא עובד במשהו אחר במהלך היום.

זרקתי פה הרבה סימאות והנחות ללא ביסוס, וגם לי כואב על המצב (הייתי אומר שפל המדרגה, אבל נראה לי שיש נמוך יותר) בו כל *האלה* עשו השתלטות עויינת על הספורט. כן, אני כנראה מעדיף איזה תסריטאי שהספורט הוא ממנו והלאה עם דף של שמות מספורים ותמונות על הקווים מאשר את ארבל את רסקין, אבל זו סתם מחשבה שעלתה לי.

קשה לשמור על מישהו מלהתערב בנושא כשהתפקיד של הבנאדם זה להיות באמצע הנושא הזה. במיוחד אם הוא צריך השלמת הכנסה אחרכך, והנושא המסוקר מערב הרבה כסף.
אפשר להגיד את זה גם על כתבי פלילים ועולם תחתון, אבל שם נראה לי המפה של הלחצים יותר מאוזנת.

Comments closed