עונת המלפפונים 29: שדרים בלי קווים

שדרי הקווים מתחרים ביניהם מי יהיה יותר בוטה וחסר תרבות. אתמול היה השיא.

קו אדום

יש המון נושאים לדבר עליהם בעקבות מחזור הגביע אתמול וההתנהלות בתקשורת במהלכו ובעקבותיו. אחד העיקריים שבהם הוא כנראה היחס של התקשורת לפאולו סוזה. אוי, כמה שמחכים לו בפינה לכשלון. כמה שכל מעידה בדרך נחגגת בהיסטריה בכל פינה ואתר. כאילו שאין זה זה נפוץ לעלות עם הרכב משני, ושוער שני במשחקי גביע בכל מקום באירופה. אה, שכחתי, אנחנו בכלל באסיה.

אבל סוזה הוא מאמן זר, וכמו שכבר נכתב בעבר לגבי בראד גרינברג, אנחנו לא כל כך סובלניים פה לזרים. כלומר, איך נהיה? ראשית, סוזה (וגרסיה קודמו) סתם את כל הדליפות במערכת שייצרה בעבר הכי הרבה כותרות, ופתאום אי אפשר להוציא ציטוטים מחדרי ההלבשה. אז הנה, הוא מתייחס בחוסר כבוד והתנשאות לתקשורת. שנית, לכל כתב ושדר יש מאמן חבר שהיה יכול לאייש את העמדה המבוקשת של מאמן מכבי תל אביב, אז הוא גם גם גוזל עבודה מטובי חבריהם של כתבינו האינטרסנטים. אז מה הפלא שברגע שאפשר ויש איזושהי סיבה, כולם חושפים שיניים כערפדים רודפי דם.

*

אבל התופעה שבלטה עבורי במיוחד אמש היא תופעת שדרי הקווים חסרי כל קווים. אדומים.

אתמול בסיום המשחק ראיין את מאמן מכבי תל אביב, פאולו סוזה, כתב הקווים של ערוץ 5 . ההרגשה היתה שהכתב מנצל את המצב שסוזה מחויב לעמוד ולענות על שאלות אחרי משחק, כדי לתקוף אותו כאילו היה סוהר בכלא. הוא חזר על אותה שאלה שוב ושוב לגבי ההרכב בכל מיני גרסאות שונות ומשונות של חוסר תרבות ובוטות. "האם ההרכב הזה הוא חוסר כבוד ליריבה"? "שמעתי מאוהדים שלפי ההרכב הגביע לא חשוב לך כמו מפעלים אחרים". "בכל זאת, זהבי, יצחקי, דאבור, מיכה…" הוא עבר על כל מי שלא פתח והמשיך עם אותו קו. אחרי שסוזה שאל האם יש לו שאלות נוספות הוא ענה "יש לי עוד הרבה שאלות" בצחוק מתריס, כאילו אומר: "אתה כרגע מחויב לעמוד כאן ולענות לי, ולכן אני אתנהג ואומר לך מה שאני רוצה ואיך שאני רוצה". סוזה ענה שאלה אחר שאלה (שבעצם כולן אותה אחת) עד שאבדה סבלנותו והראיון עבר לפסים אישיים.

הראיון הזה הותיר אותי ללא מילים. ההרגשה היתה כאילו הכתב מנסה לנצל את "עמדת הכח" הרגעית על מנת להשפיל את סוזה ובכך להשאיר חותם. הוא יכל באותה מידה לדחוף לו עוגת קצפת בפנים והיה משיג אפקט דומה.

נקודה מעניינת היתה הראיון של אותו כתב לאחר מכן עם ערן זהבי (שם כמובן נשאלה בדיוק אותה שאלה). השיא היה כשהכתב ניסה נסיון אחרון לעלוב בזהבי כשאמר: "שנה שעברה באותה תקופה כבר הייתם עם מעל 10 הפרש בליגה". בדיקה מהירה מראה שהמשפט הנ"ל הוא פשוט שקר מוחלט ופרובוקציה זולה. בשנה שעברה מכבי תל אביב הייתה אחרי 19 מחזורים עם 38 נקודות, 9 פחות ממה שיש להם היום, כשלדולקת בעקבותיה, הפועל תל אביב היו 36 נקודות. אז כמה זה 38 פחות 36? נחמה פורתא היתה כשזהבי ענה לו באותו מטבע כששאל אותו אם הוא יודע כמה נקודות היו למכבי בשנה שעברה. לכתב כמובן לא היה מושג ובכך הסתיים הראיון המביך.

*

הראיון אתמול אמנם היה קיצוני במיוחד אבל נדמה ששדרי הקו מתחרים ביניהם שבוע אחר שבוע בתחרות "מי יתנהג יותר מגעיל למרואיין". הנה, רק לפני שבוע שדרת הקווים של ערוץ 1 ראיינה את אריק בנאדו אחרי ההפסד 1:3 לקריית שמונה וניסתה לשכנע אותו שחיפה בעצם הובסה. אמנם אני לא חסיד גדול של בנאדו בתור מאמן כדורגל אבל את אורך הרוח שלו בראיון ההוא ממש הערצתי. "אז מה, רק 5:0 זו תבוסה…?", "..בגלל שהבקעתם גול זו לא תבוסה…". אפשר בכלל להתחיל לתאר את הרמה הירודה של הראיון הזה?

כמה שבועות קודם לכן, שוב אחרי הפסד, שאלה אותה מראיינת את בנאדו: "עם יד על הלב, על מה יש למכבי חיפה עוד לשחק העונה"? וחשבתי לעצמי, איזו שאלה מצויינת. הרי עכשיו בדיוק יפול בטח לבנאדו האסימון והוא יענה: "וואלה, יודעת מה, עכשיו כשאת אומרת את זה, באמת אין על מה לשחק, יאללה, אני הולך לים." למה בדיוק היא מצפה?, מה השאלה הזאת מוסיפה? ומה שמדהים במיוחד הוא שאחרי בנאדו התייצב יניב קטן, והשאלה הזו כנראה נראתה לכתבת כל כך מחוכמת שהיא שאלה אותה שוב גם את קטן.

ועל השאלות עם ה"תגיד כבר אליפות" לאלישע לוי כל שבוע, אני כבר באמת לא רוצה לדבר.

*

ומה שהכי מעציב אותי היא הידיעה שכל זה כמובן אינו מקרי. השדרים הם לא טיפשים. להפך, הם יודעים שזה מה שמצופה מהם, להביא כותרות, עדיף כמה שיותר צעקניות. ומה מביא יותר רייטינג מאשר אם הצלחת לעצבן את פאולו סוזה בשידור ישיר?

שאלות מקצועיות זה אחלה, שאלות מעניינות, אולי ניתוח המשחק, אולי לגבי מערך טקטי כזה או אחר זה באמת יופי. עם שאלות כאלו הצופה אולי יקבל הבנה יותר מעמיקה על מה שקרה במגרש, אבל שאלות כאלו לא יביאו את הצופה לדעת מי זה עידו גור. או מי זו הדס גרינברג. והרי זה מה שהכי חשוב בימינו. לשדרים – שאין דבר כזה פרסום רע, ולמנהלים שלהם, שכותרות מביאות רייטינג.

ואני חושב לעצמי שאולי אני בעצמי חוטא בכך שאני חושב על זה וכותב על זה ובכך נותן אולי לגיטימציה להתנהגות הזו להמשיך. כי הרי אם מדברים עליהם סימן שההתנהגות הזו עושה גלים ומביאה רייטינג. ובעולם שרייטינג הוא הכל, כל עוד יש "ווייב" אין סיבה להפסיק. מה אתם חושבים?

עד אז, אחרי תצוגת אמש לא נותר לי אלא לחלק לשדרי הקווים שבעה מלפפונים.

7

*
מוזמנים גם לבקר ולשלוח נושאים שראויים למלפפונים בדף הפייסבוק של הבלוג.

*

וולקאם טו יזרעאל - יניב פרנקו
פספוס - רינת ורדי

65 Comments

רועי 29 בינואר 2014

את מה שהיה לי להגיד על עידו גור כתבתי בפוסט של גיל שלי (כנראה שאתה צודק והשדר קווים הזה השיג את מטרתו).
אבל מילא זה היה מסתיים בו, השיתוף פעולה שהוא זכה לו מנדב יעקובי ועומרי אפק מעמדת השידור היה מביש לא פחות.

רועי מ 29 בינואר 2014

יפה מאוד.
הבעיה שהם כתבים. מכתב ספורט לא נדרש שום דבר. לא ידע לא אינטלגנציה.
הם בעצמם קרייני רצף. וככאלה אין לי ציפיות מהם.
הצרה שאין עיתונאים טובים או כמעט שאין עיתונאים שלמדו מקצוע זה.
לימודי תקשורת לרוב לא מספקים את זה.

אהד 29 בינואר 2014

אני חושב שאתה נותן לכתבים יותר מדי קרדיט. לדעתי הם מתחלקים לרוב בין פרובוקטורים חסרי ידע לפרובוקטורים חסרי בושה. ואני פשוט חייב לציין כתב אחד לשלילה, שהבוטות שלו גדולה במיוחד – עירד צפריר מהארץ. חבר שלח לי ראיון טלפוני שהוא ערך עם אבי ללוז, הבעלים של הפועל (פ"ת, מיותר לציין, לא?).
הנה חלק מהשאלות ששאל איש עסקים שהשקיע מהונו בקבוצה, הוביל אותה למקום שני בלאומית ותוך כדי כך (ובלי קשר) איבד חלק גדול מעסקיו והתגרש:
"ש: תגיד, הבנתי שהתגרשת עכשיו.
ת: נכון.
ש: זה קשור לקשיים הכלכליים שלך? הסכם מזונות יכול להיות קנס רציני.
ת: לגירושין שלי אין שום קשר.

ש: אז עכשיו הבקרה משלמת משכורות אצלכם. חשבת לבקש מהם תקציב רכש לקשר?
ת: ממש לא. הבקרה לא מנהלת את הקבוצה, אני נעזר בבקרה וזוכה לשיתוף פעולה גדול שאני מעריך.
….
ש: אולי תעלה פה על סטארט אפ בסוף.
ת: איזה?
ש: בעלים שהוא גם מנהל מקצועי, גם דובר, גם מנכ"ל, גם מאמן.

הקישור למעוניינים: http://www.haaretz.co.il/sport/tapina/.premium-1.2219237

יושב החוצפן הזה בביתו ומרים טלפון לאיש שמשקיע מהונו ואונו לקבוצה ומסתלבט עליו.. במקום שתהיה הערכה כלפי הבנאדם, מדברים אליו כאחרון האוהדים.
ואולי באמת הבעיה עם המרואיינים. במקום שיחזירו לכתבים השטחיים הללו מנה אחת אפיים, הם משתפים פעולה השד יודע למה..

ולסיכום, להלן הכותרת שרצה באתר ספורט5 עד לפני 10 דקות (כעת ניתן למצוא אותה בכתבה על ההדחה של חיפה): "משחק גדול של אמיר אדרי כיפה(!!!) על היכולת הכל כך חלשה של חיפה"..
נו, אולי נשלח את הדס גרינברג כדי שתשאל האם המע' של האתר (שחתומה על הידיעה) צריכה לקחת אחריות ולהתפטר..

wazza 29 בינואר 2014

אני לא יודע אם זה תירוץ קביל אבל בעיקרון זה מדור סאטירי וזאת רוח השאלות שהוא שואל תמיד, לדעתי זה קצת מטומטם אך לעיתים מצחיק

אהד 29 בינואר 2014

אבל מדורים סאטיריים (או יותר נכון פארודיים) על ספורט יש מספיק. דני נוימן כפארודיה על פרשני כדורגל עושה עבודת קודש. בארץ נהדרת לא יכלו לעשות חיקוי מוצלח יותר. ברקו עושה אחלה פארודיה על שחקני עבר, שרף כפארודיה על מאמנים ואופירה.. טוב, היא סתם בדיחה.

אולי זאת הבעיה, כשבתור צופה אתה לא יודע מתי זה פארודיה ומתי סתם תת רמה. ובכל מקרה, השאלה על הגירושין (הטריים) של הבנאדם הייתה מאוד לא לעניין.

אלעד 30 בינואר 2014

זה באמת קצת מרגיז, אבל דווקא המדור הזה בלא מעט פעמים חושף בצורה די מדוייקת את העליבות שלפעמים קיימת בספורט הישראלי. אני נהנה לקרוא אותו

אהד 29 בינואר 2014

ובכלל כל (הרוב הגדול) העוסקים בספורט הישראלי הם או אנשים חובבנים, או מתלהמים או טיפשים או הכל יחד.
לשמוע את שלמה שרף ביציע העיתונות ופשוט להבין מדוע הוא, הנבחרת, והליצן שיושב לידו ושרוצה לאמן את הנבחרת (כי מגיע לו) לא העפילו לטורניר גדול.

סניור 30 בינואר 2014

מדויק.

ערן 29 בינואר 2014

כל מילה.

אהד 29 בינואר 2014

ואגב, דובר ההתאחדות, שלומי ברזל, שמקבל את משכורתו מכספי ציבור והגיע ליציע העיתונות כדי "לענות" על כמה שאלות, הוא עוד תת רמה. עד שסוף סוף שלמה שרף הצליח לשאול אותו כמה שאלות ענייניות (בגסות כמובן), ה"דובר" שלף דוח שדאג להביא מבעוד מועד ולפיו שרף העליב איזה שופט צעיר כשקרא לו "חוצפן ופישר". ככה, נראה הכדורגל שלנו. לאחר שסיים להתגולל על החברה הישראלית האלימה, ציין שאין זה פלא שכך הדבר כשמאמן נבחרת לשעבר מדבר כך. רק מעניין מאוד אם הוא היה אומר את אותו הדבר על המעסיק שלו, לוזון שקרא שנה שעברה לשופט: "פחדן, זבל, אפס".

זהו בינתיים..

גיסנו 29 בינואר 2014

מעולה.

צריך לעשות יד אחת של כל שחקני ומאמני הליגה, וללמוד מגילי לנדאו – כל ראיון עם שדר קווים רק לענות ב"שרה שרה שיר שמח" עד שישאלו שאלות לעניין…

יהודה 29 בינואר 2014

אני קורא אותך מידי פעם .נדמה לי שיש לך ילד או ילדה.
תעשה טובה להם ואל תקשיב לשום שאלה ויהיה לך זמן עבורם.
כשהצופים יעבירו ערוץ או יסגרו ייתכן ולא יהיה יותר בלה בלה.

אזי 29 בינואר 2014

הבעיה בנושא הזה, שכמו תמיד בתקשורת, זה יד רוחצת יד.
שני אתרי חדשות הספורט הגדולים מתנהגים באותו סגנון ולכן לא יצאו בנושא זה אחד נגד השני.
בוואלה הנושא יכול להכתב בבלוג פרטי של חמי אוזן וחבריו אבל לא ככתבה ראשית.
גם בעיתונים לא ששים לצאת כנגד תרבות הזילזול הזאת, כי אז גם הם לא יכולו לזלזל.

וכך נשאר המצב ששדרי קוים ועיתונאי ספורט בכלל יכולים להגיד ולעשות מה שבא להם, כי אף אחד לא יבקר את המבקרים.

הראיון עם זהבי אתמול נפתח בשאלה על ההרכב, כאילו ששחקן יכול להגיד משהו רע על חברים שלו בראיון בטלווזיה, ואז המשיך בשאלה עם עובדות לא קיימות, שלה ערן זהבי ענה אישית לשדר.
כשהשידור חזק לנדב יעקבי ועמרי אפק הם "לא אהבו" את סגנון התשובות של ערן זהבי.

אין מילים.
אתמול נזכרתי למה אני לא רואה את הערוץ הדוחה הזה.

נבות 29 בינואר 2014

תגובה שקשורה רק חלקית,
בעקבות הדקירה אתמול של הנער באשדוד שמעתי מישהו ברדיו (לא עיתונאי אלא מרואיין כלשהו, נראה לי איזה מנהל ביה"ס) שהאשים את רמת הדיבור בתקשורת שמחפשת רק כותרות והוא הזכיר בפרט את תקשורת הספורט.
לי זה עשה טוב לשמוע את ההקשר הזה כי התרבות הזאת מחלחלת לכל תחומי חיינו, חבל

שמטוב 29 בינואר 2014

בעיני אתה סוג של דון קישוט, ואני אומר זאת כמחמאה. מתעקש לשמור על המבט התמים ועל הפליאה
לנוכח ההתנהגות המבישה של אותם אנשים.
בכל מקרה, הם פיונים קטנים מאוד בתרבות חולה מאוד, ולא רק של ספורט.
איך אמר אביתר…איך הכל במעגלים, מפתיע אותי כל פעם

עידו 29 בינואר 2014

תקשורת הספורט פה ביזיון נוראי. מסיבה לא ברורה ערוץ הספורט יישר קו עם one במקום שזה יהיה ההיפך. למה ששדר קווים ידפוק חשבון למישהו או משהו, כשהוא רואה את השדרים הותיקים שמובילים את הענף מתנהגים כמו שהם מתנהגים?
השידור של מכבי-אשדוד היה ביזיון. יעקובי ואפק (שני מביני עניין יחסית) שידרו בהתלהמות דוחה את המשחק. תקשורת הספורט הפכה את עצמה ללב העניין, במקום הספורט.
מהצד של הקבוצות – הן תמיד יפסידו. או שהן יכניסו את הרכלנים לחדרי ההלבשה ואלו יבחשו להם שם ויעשו נזק, או שהם יתעלמו מהם ויחפשו אותם בפינה כל הזמן. מכבי היום הקבוצה היחידה שאין הדלפות ישירות מחדר ההלבשה, ולא נראה שלמועדון אכפת יותר מדי מהתקשורת.

אבישי (הרמתגני) 30 בינואר 2014

ערוץ הספורט לא יישר קו עם וואן, אלא ההיפך. ערוץ הספורט היה הראשון שייבא לארץ את מודל יציע העיתונות המתלהם והעלה את הקוף לכס מלכות הרייטינג.

JOSH 30 בינואר 2014

יציע העיתונות, בתחילת דרכה, הייתה אמנם תכנית עם לא מעט צעקות, אבל היה בה תוכן ענייני – קופמן אז עוד היה עושה עבודה עיתונאית נרחבת לקראת תכניות, ומביא חשיפות לגיטימיות לחלוטין מידי פעם. כל חבר בפאנל היה מגיע עם ערימה גבוהה של דפים.
עם השנים זו הפכה לתכנית שבה פאנליסט בא לתכנית כמו סטודנט חופשי ומקיא את מה שהוא חושב, גם אם אין לו ידע ואמירותיו הן שטויות גמורות, על נושאים אקראיים שהעורך מביא (שהיום הם בעיקר עיסוקי חדר הלבשה וחנויות בגדים).

במובן מסוים יציע העיתונות היא תכנית מראה לתהליך שעבר ערוץ הספורט, ויישור הקו עם וואן.

עכו"ם 30 בינואר 2014

JOSH הוצאת לי את המילים מהפה.
בתקופה האחרונה ניסיתי להיזכר למה אהבתי לראות יציע העיתונות ויכולתי להישבע שהיה שם חומר עיתונאי מעניין (ושאל עסקו כמעט ורק בכדורגל).
היום אין שם כלום,
חבורה של חבר'ה בדרגות אינטליגנציה שונות, רמות בוטות דומות וחיבה להשמעת דעתם בביטחון סמכותי (מזכיר לי את כנסת ישראל).

שלו 29 בינואר 2014

מצחיק ששדרים, שדרי קווים, מאמנים לאומיים לשעבר מרגישים שסוזה, פעמיים אלוף אירופה ברציפות ועוד אי אלו הישגים שוליים מתנשא עליהם…
הבן אדם שיחק ברמות הכי גבוהות וזכה עם קבוצות בתארים הכי יוקרתיים, נכון הוא לא פוטר ע״י לוני הציקוביץ׳, אבל עדיין משהו הוא ראה בכדורגל.
אז הוא לא התאמן אצל שרף או קשטן ואפילו לא אצל אברם, אבל הוא עבר איזה מאמן אחד או שניים…
הביה היא שעדיין לא הגענו לתחתית של הבאר, ואפשר עוד לרדת…

דגש 30 בינואר 2014

בשידור המשחק של מכבי מול נס ציונה ענה ניב רסקין על שאלה שתמיד רציתי שיענה.
לדעתי רסקין הוא אדם אינטליגנט, עיתונאי מוכשר ושדר מעולה. הנחתי שגם לו צורמות הצעקנות, הרדידות והבוטות ביציע העיתונות אותו הוא מנחה.

אחרי חזרה מהפסקת פרסומות, רסקין המשיך שיחה ושאל את פיני גרשון (הפרשן) על משהו שפיני לא רצה לענות. פיני שאל:
"למה אתה מלבה?" (וזאת כמובן השאלה שרציתי לשמוע את רסקין עונה, אם כי לא ציפיתי להקשר הזה.)
ורסקין ענה: "כי על זה משלמים לי בסוף החודש: ליבה או לא ליבה."

זה המצב. אלו היעדים של ערוץ הספורט. על זה משלמים לאנשים.

איתמר 30 בינואר 2014

כל מילה! מעולה!

יניר 30 בינואר 2014

פעם ראשונה ששחקן ומאמן כדורגל נשמעים כמו סופר אינטליגנטים והסיבה היא שמראיין אותם אויל משריש

עופר (השני) 30 בינואר 2014

גם סוזה וגם זהבי מצטיירים לי כאנשים מאוד אינטיליגנטים.
התשובה שזהבי ענה לו הייתה גאונות צרופה,לא ציני.

edgecator 30 בינואר 2014

לא ראיתי את הראיון עם סוזה, אבל אני לא צריך יותר מהפוסט הזה כדי להתאכזב מעצמי על כך שראיתי בעידו גור כאחד הצדיקים בסדום. חבל מאוד שגם החלקים המלוטשים יותר של המערכת התקשורתית המבחילה הזו רקובים כמו כל השאר.

דגש 30 בינואר 2014

נדמה לי שהוא ראשון לפנות אל סוזה כ"פאולו". ברגע ששמעתי את זה ידעתי שלא ייצא מזה טוב. הוא לא יודע שסוזה הוא אביר במסדר הנרי הנווט (אמיתי)?

אורן 30 בינואר 2014

עמית ,טור מצויין.
רק מעניין כמה מגיבים פה יוצאים נגד עמית גור אבל נהנו וצחקו מהראיונות העוד יותר דוחים של הדס גרינברג עם בנאדו ורן בן שמעון.כלומר הטור שלך היה אמור להיות כבר ממזמן נגד גרינברג אם זה הפריע לך.עידו גור היה עדין לעומת הראיונות של גרינברג,שבהם חלק מהמגיבים צחקו מזה ועכשיו מגנים את הראיון של עידו גור.רוצה לאמר-וואחד צביעות.הראיון של גור היה דוחה,והראיונות של גריברג אף יותר.משום מה-רק עכשיו כותבים על זה.

עמית זילברבוש 30 בינואר 2014

אורן, מה יהיה?
כשלא כותבים שואלים "איך זה שלא כותבים".
כשכותבים, שואלים "למה רק עכשיו"?
והרי ברור מה הסב טקסט שלך – "כשזה היה נגד קבוצות אחרות זה לא הפריע לך ועכשיו כשזה נגד מכבי זה פתאום מפריע לך.."

חבל על האנרגיות שלך, באמת, זה לא בכיוון.

אורן 30 בינואר 2014

עמית,
הטור שלך מצויין,ואם התפרש משהו מהתגובה שלי כבקורת-הרי אני מתנצל מראש.טענתי פשוט שיש פה מגיבים שנהנו מאד מההשפלות שעברו רב"ש,בנאדו ואבוקסיס על ידי גרינברג,ופתאום הם מזדעזעים מכך שמבקרים את סוזה.אגב,אני ממש לא אוהד חיפה,אבל בעוד הרבה אנשים חגגו על הראיון שלה עם בנאדו-אני טענתי שזה פשוט דוחה ומגעיל.אין כבוד לאנשים-לא לרב"ש,לא לבנאדו,ולא לסוזה.הם כולה הפסידו משחק כדורגל.אין שום סיבה שידברו אליהם בצורה מזלזלת כולם.פשוט התקשורת התמכרה לקופמניזם.וגם אם זה מופנה לשנואים עלי ביותר-לא ככה אני רוצה שידברו אליהם.

רועי 30 בינואר 2014

עד כמה שאני זוכר, גם השם של הדס גרינברג עלה באתר הזה לא פעם בקשר לראינותיה הביזיוניים. במיוחד אחרי הראיונות עם רן בן שמעון כששאלה האם הוא מתפטר.

גיסנו 30 בינואר 2014

בערך אותו שטח בטור הזה הוקדש לראיון שלשום ול"מראיינת" (שאני מניח שבעת כתיבת הטור פרח שמה מזכרונו של הכותב).

אני חושב שבראיון של עידו גור היה הרבה יותר חוסר כבוד שמנסה לרדת לפסים אישיים, כנגד "הגאון הזר", מאשר בראיונות של הדס גרינברג שהן פשוט טמטום אחד גדול וחוסר כבוד למקצוע בכלליותו.

עמית זילברבוש 30 בינואר 2014

למה פרח? הזכרתי את שמותיהם של כל הכוכבים.
אני מסכים איתך אגב לגבי התחרות "מי יותר מביך", אבל עצם העובדה שיש תחרות זה מה שעצוב.
אני לא מצליח לחשוב על כתב קווים באמת טוב שיש היום. תוחזר מירי נבו!

ק. 30 בינואר 2014

התכוונת בטח לילך סונין

גיסנו 30 בינואר 2014

סתם כי לא כתבת במפורש ״הדס גרינברג״.

אני פה בעדך :)

matipool 30 בינואר 2014

ציון נאנוס ?
נדמה לי שעשה הסבה לאומנות ותרבות ( ספורט זה לא תרבות ? ) .

אורן 30 בינואר 2014

גיסנו ורועי,
זורם איתכם לגמרי,והתנצלתי מראש כמה הודעות למעלה.
אבל גיסנו-הראיונות של גרינברג הם במטרה אחת-להשפיל.עידו גור בהחלט ראיין במורה קרצייתית,מגמתית וחסרת עובדות-ועדיין לא ניסה להשפיל כמו גרינברג.מישהו צריך לשים אותה במקום.זה לא נקרא עתונאות.

אורן 30 בינואר 2014

ואגב,עידו גור.
באמת שהמופע עם סוזה וזהבי היה היוצא מהכלל.הוא מפתיע אותי לטובה בערוץ הספורט.תמיד מפגין הרבה ידע(נשבע בשולדברנד שלא מכיר אותו).

מעיין אוהד מכבי 30 בינואר 2014

פני החברה כפני התקשורת ולהיפך.

העצוב הוא שיש תחושה בקשר חובבי הספורט שמרביתם דווקא רוצים לצרוך מוצר איכותי ולא מתלהם ובינוני. אולם הקברניטים (והרייטינג וכמות הטוקבקים באתרים ובכתבות תת-רמה) חושבים אחרת.

הפתרון הוא רק אצלנו. אני מחרים את ONE כבר ארבע-חמש שנים. לא מרגיש שפספסתי אף כתבה חשובה או סקופ כלשהו. ספורט5 בדרך הנכונה לאותו יחס.

יש מספר אתרים שפויים (דה-באזר, וואלה ספורט, וזהו בעצם?) בהם עוד אפשר לנהל דיון ושיח שמכבדים את כל הצדדים הקשורים בדבר הקרוי ספורט ישראלי.

רועי 30 בינואר 2014

וואלה ספורט אתר שפוי ?

מעיין אוהד מכבי 30 בינואר 2014

באופן יחסי כן.

אם אני מתעלם מהכותרות הפופוליסטיות שלהם (בעיקר ביוזר הפייסבוק שלהם) אז כן.

הם מביאים כתבות מעמיקות ומעניינות (כל מיני מדורים כאלה ואחרים).
יש להם בעייתיות מסוימת בחלק מהסיקורים אבל הם אשכרה עושים מעקב מקצועי (למשל הפרויקט של מעקב שבועי אחר שחקנים בליגת העל, כל פעם שחקן אחר) ומרבית התכנים שם הם מעבר ל"צהוב", וגם כשהם מעלים תוכן "שמועתי" די ברור שזה בגדר שמועות (למשל הכתבה היומית על העברות ושמועות על העברות בתקופת חלון ההעברות).

ק. 30 בינואר 2014

רועי,
לשאלתך – בוואלה ספורט יש דיונים שפויים עם מגיבים בעלי הבנה מקצועית (בגדול) בפוטבול, נ.ב.א וטניס. יש שם יותר כתבות איכות ועומק מאתרים אחרים.
בכדורגל ישראלי כמעט ואין אתר שניתן לנהל בו דיון שפוי. גם בדה באזר (בהכללה גסה מאד) רמת הדיון בפוסטים על כדורגל הישראלי נמוכה, לדעתי, במקצת מרמת הדיון בפוסטים אחרים באתר. כמובן שהיא גבוהה מבכל אתר פופולרי אחר.

matipool 30 בינואר 2014

גם אני מחרים את one כבר כמה שנים .
דה באזר לנפש , לנשמה להרחבת אופקים ולתחושת קהילה .
וואלה ספורט לעדכונים , ידיעות ומדי פעם גם כתבות מצוינות .
סה טו .

גיסנו 30 בינואר 2014

האמרה על "מה הציבור רוצה" מזכירה לי קצת אווירה אחרי הבחירות.

אף לא אחד מבין מכריי הרבים, והרוב הגדול של חברי הפייסבוק שלי, לא תכנן להצביע ביבי. הרושם היה שלציבור נמאס והנה הוא מודח. ולא רק זה, הרושם היה שאין מצב ש"ארץ חדשה" לא עוברת את אחוז החסימה.

לאחר הבחירות כשהתבררו התוצאות, אנשים רבים היו בשוק. רבים מתומכי ארץ חדשה למשל, אמרו ש"אם רק כל מי שחשב להצביע להם היה מצביע ולא מפחד בסוף מקול אבוד"….כשבפועל פשוט לא מספיק אנשים תמכו בהם. ומחוץ למעגל הקרוב והנוח, מסתבר שיש עוד המון אנשים שקונים את ההבטחות החלולות של ביבי וחבר מרעיו.

האמת היא שלפעמים כשאנחנו מוקפים באנשים שחושבים כמונו, קשה לנו לקלוט את התמונה הכוללת. ובסופו של דבר, ל ONE יש הכי הרבה "רייטינג" והכי הרבה כניסות. אז אתרים רבים מנסים להתאים את עצמם כדי לא להשאר מאחור.

נדמה לנו שיש המון דרישה לתוכן איכותי, ובפועל זו קהילה מצומצמת של אנשים שלא רואים את הספורט רק בתור ערימה של צעקות, אלא מעבר לכך.

באותה מידה נדמה לנו שלכולם נמאס מריאליטי זול ומביך. אבל עדיין, הרייטינג רק מטפס ועוד תכניות כאלה צצות בכל עונת שידורים.

עמית זילברבוש 30 בינואר 2014

לגבי החלק הראשון שלך אני פחות מתחבר – לי לא היה ספק לגבי ביבי בחירות.
לגבי החלק השני – אני לגמרי מסכים. לכן אני רוב הזמן חושב שאין לנו את מי להאשים על התוכן שיש בארץ, בספורט ובכלל – מלבד את עצמינו.
כל עוד זה מה שרוב החברה רוצה, זה מה שהיא מקבלת.
ועדיין הייתי שמח לנסות לשנות את מה שהרוב רוצה.

גיסנו 30 בינואר 2014

גם אותי זה לא הפתיע, אבל נתקלתי בהרבה אנשים שנתפלאו איך תחת הררי ההאשמות והמוני אנשים שמצהירים שלא עצביעו לביבי הוא עדיין זכה.

wazza 30 בינואר 2014

גיסנו אם נשים פוליטיקה בצד רגע אז כרגיל אצלך אני מסכים עם כל מילה.

אלון רייכמן 30 בינואר 2014

עידו גור, שמאוד הערכתי עד עכשיו ככתב כדורסל נבון וכאיש אן.בי.איי מבין, יצא כאן פשוט טמבל. בלי קשר להוראות ממנהליו או לא – הוא יצא אידיוט. וזהו.

איברה 30 בינואר 2014

טור חשוב, כמו בדרך כלל.
אבל נדמה לי שאנחנו חלוקים על ההגדרה של 'טיפשות' …

מוני 30 בינואר 2014

אני לא בטוח שאני מסכים עם הקביעה שמחכים מהכתבים ל"סקופים". לכתב קווים יש שתי אפשריות – לשאול שאלות מתריסות ולקוות שהוא יקבל אגרוף ויעשה מזה קריירה, אפשרות שניה היא לשאול שאלות ברמה גבוהה על טקטיקה ועל איך שהמשחק יתפתח- לאתגר את המרואיין וככה לתת לצופים ערך מוסף יותר מאם סוזה זלזל בגביע או לא זלזל בגביע.

אפריים 30 בינואר 2014

'משמח' לראות שיש עוד רבים שרואים את ההתלהטות הבעייתית בגזרת שדרי הקווים והיחס שלהם עם המרואיינים וכלפי המרואיינים.

נוסיף עוד שתי דוגמאות מהכדורסל שעברו קצת מתחת לראדאר ומראות את ההתנהלות הגרועה ואת זה שלמאמנים-שחקנים פשוט נמאס-
– דיוויד בלאט מאוד לא אהב את הספין שהבעלים של מכבי עשו על הגב שלו בשיתוף עם וואן לפני מס' שבועות ולכן הגיב ככה לשאלה של כתב שלהם אחרי משחק:
http://www.youtube.com/watch?v=d5SHSLOsjjE

– אחרי שהפסידו לנס-ציונה פרסם גלדסטון דברים חמורים של שחקן הפועל תל-אביב קרלון בראון שתקף את השיפוט אותו כינה 'השיפוט הגרוע ביותר שראיתי'. ביום שלמחרת גם דאגו לפרסם כי השחקן כנראה יעמוד לדין על הדברים.
מה שהם לא פרסמו זה את ההתנצלות של בראון שהסביר גם כי לא חשב שהוא מדבר עם כתב אלא עם אוהד שניגש אליו מחוץ לאולם…
http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/543/690.html?hp=3&cat=620
מישהו יעמיד את הכתב לדין? כנראה שלא

עמית זילברבוש 30 בינואר 2014

לא הכרתי את הקטע עם בלאט. תודה.

אפריים 30 בינואר 2014

הקטע ההזוי באמת הוא שהכתב עצמו ('ראש דסק הכדורסל'…) העלה את זה לערוץ שלו ביוטיוב.

עמית זילברבוש 30 בינואר 2014

כאמור, אין פרסום רע…

מעיין אוהד מכבי 30 בינואר 2014

אגב ערן גור – שווה לקרוא את התשובות שלו בתגובה לפנייה של אוהד מכבי אליו בקשר לנתון השגוי שהוא הציג בפני זהבי –
http://forum.12p.co.il/index.php?showtopic=153799&page=6

הדג מסריח מהראש…

גיסנו 30 בינואר 2014

רק אני שמתי לב שהתגובה שלו רוויה בסתירות פנימיות?

היות ומדובר בפורום והדברים שלו יוצאים בקלות החוצה, אני בספק רב מאוד שההסברים שהוא ניפק, לכאן או לכאן, לא עברו דרך הנהלת ערוץ הספורט. אין סיכוי שהוא יגיד דברים כאלה על המעסיק שלו כדי לצאת בסדר בעיני האוהדים, בידיעה שהמעסיק שלו יכול לעלות על זה בקלילות.

או שהוא ממש תמים ו/או טיפש.

אהד 30 בינואר 2014

חברי הפורום קצת נסחפו, לא? רוב התגובות שלהם נעו בין רצון להפחיד אותו ואת שאר הכתבים הצעירים שלא "יעזו ללכלך על מכבי" לבין סתם רצון אלים להוריד לו את הראש.

איתן מסוארי 30 בינואר 2014

כבר הגבתי כאן על הראיון של הגברת גרינברג עם רב"ש. ראיון בו היא שואלת אותו בעשרים ורסיות למה הוא לא מתפטר.
בסוף הוא חוטף את הג'ננה ושואל אם יש לה עוד שאלות אחרות. כשהיא משיבה בשלילה הוא מסתלק.

אני חש המון אי נוחות בראיונות הללו. אולי אני תמים, אבל אני מניח שגם שאר העולם חש כך. אז איפה עניין הרייטינג?

אני לא מכיר את החוזה, אבל אני מניח שהמאמן מחוייב להתראיין בסוף המשחק. אני לא מאמין שהוא מחוייב לענות לעניין – זה דבר שקשה למדוד. לכן, אני ממליץ למאמנים, בכל פעם לתפוס שדרן/ית קווים שמגזימ/ה ולענות לו בכוונה תשובות סתומות כמו:
"בגלל שהרגל ירוקה יותר מאשר היא ארוכה"
"הפסדנו בגלל שיופיטר לא בנתיב שלו"
"אוזו רוזו קקה רוזו בלה דלה לפונטלה פאצ'ה מאצ'ה מיליגרם".

עמית 30 בינואר 2014

גרטל פעם שאל פיני אם הוא הולך הביתה (בצרה עדינה) אחרי ההדחה של מכבי ע"י קינדר בולוניה של מסינה. פיני עונה לו בעקיצה משעשעת

http://www.youtube.com/watch?v=MJz6p4aCR9A

אבישי (הרמתגני) 30 בינואר 2014

מישהו יכול לשים קישור לראיון של גור עם סוזה וזהבי? מהעצבים סגרתי את הטלויזיה בשריקת הסיום..

wazza 30 בינואר 2014

ענק! ערן זהבי גאון וזה נראה כאילו הוא וסוזה באו מוכנים לריאיון, כן ירבו

אבישי (הרמתגני) 31 בינואר 2014

תודה!

ששון 30 בינואר 2014

לפעמים אני מרגיש שאנשים רעים, עיתונאים שכאלה, פשוט גנבו לי את הספורט.

ג'וני 31 בינואר 2014

אי אפשר לצפות שכתבי החצר שמסקרים כדורגל יהיו איכותיים שהכדורגל בארץ הוא פח .
זאת הרמה שיש ולכן הכדורגל זוכה לסיקור של תכנית ריאליטי.
הביזיון שהתקשורת בכלל מפמפמת את הכדורגל שזוכה לסיקור גדול כמו ענף ענף בכיר שמצליח .

RAMI 31 בינואר 2014

זה מזכיר לי משהו שאבא שלי אמר לי בהקשר אחר לגמרי לפני שבוע: "אתה במזרח התיכון, תתאים את הציפיות שלך מאנשים למינימום האפשרי".
עיתונאי/רכילאי הספורט הישראלים כבר מזמן איבדו כל אתיקה וכבוד למקצוע של עצמם. כמעט כל אתרי הספורט, תוכניות הספורט, שדרי הספורט עסוקים ב100 אחוז מהזמן בדברים ההפוכים למקצוע שלהם, לענף שבו הם עוסקים ברגע נתון ומביעים זלזול מתמשך בצופה.
הראיון עם סוזה מביך, ואני במקומו מתחיל לענות כמו גרג פופוביץ, שמזמן לא משחק את המשחק של המראיינים בNBA ומזלזל בהם בלי הפסקה. גם יתר המאמנים בארץ צריכים לנהוג באותה הצורה. מסוזה עוד יש תקווה כלשהי לחרם על מראייניו אך מהיתר ממש לא, הם ניזונים מהכתבים הנחותים האלה, ויודעים שזה יחסים של תן-וקח ושאם הם יתנו להם הם ימצאו את עצמם אחכ בעמדות מפתח בתוכניות ובערוצים השונים, שיהוו פלטפורמה נוחה מאוד מבחינתם לטובת קידום עצמי, יחסי ציבור ומעבר לג'וב הבא (שבאופן מפתיע יהיה הרבה יותר טוב מהקודם שבו באופן לא מפתיע הם כנראה לא הצליחו כ"כ).
התרבות הישראלית, ככלל, מצליחה באורח פלא לייבא לכאן את כל הזבל מרחבי העולם, לשדרג אותו ולפתח אותו.
הבעיה העקרית שמי שמכתיב כאן את סדר היום יודע בדיוק מה רב הקהל רוצה לצרוך, וזה ממש לא קרוב ללהיות דה-באזר. זה הרבה יותר קרוב לראיון של סוזה (ושל רן בן שמעון ושל בנאדו ושל ושל ושל), לאייפון של פרימו במהלך תוכנית, לפיני גרשון שמזלזל בשחקנים וכו' וכו' וכו'.
השפויים שבנינו שמחפשים עומק, ידע מקצועי, אובייקטיביות, צריכים להתעורר למציאות שבה כל זה לא יקרה לעולם כאן, כי כמו שאבא שלי אמר "זה המזרח התיכון".

Comments closed