עונת המלפפונים 33: על אבות בנים ויורשים אחרים

פרימו, גיא לוי, פינה חדשה ברדיו ומה לא - ימים עמוסים בתקשורת הספורט בישראל

http://i740.photobucket.com/albums/xx43/amit9z/5E405E805D905DE05D505DC05D505D90_zps58f7280e.png

ימים עמוסים ולא פשוטים מעבירים אותנו אנשי תקשורת הספורט בארצנו. אז בואו נתחיל וננסה לצלוח אותם בשלום.

1. על אף שאני משתדל לכסות את כל תקשורת הספורט בארץ, עדיין ישנן פינות אליהן אפילו אני מפחד להכנס. מאז שכתבתי את הפוסט ההוא על הטור ההוא, של הנהג ההוא, על המאמן ההוא, שהביא את האליפות ההיא, נמנעתי מלהתייחס אליו. להתייחס אליו מרגיש קל מדי ונמוך מכדי שזה יהיה רלוונטי. ברוב הזמן אני מעדיף פשוט לחטוא למציאות ולהעמיד פנים שהוא לא שם. הדברים אמורים למשל, גם כלפי הקולגה שלו לשעבר שמנהלת את האתר ההוא עם התכנית רדיו ההיא.

את הסיפור שהסעיר את תקשורת הספורט בשבוע שעבר והגיע לכל פינה, אתר ותכנית טלויזיה כולם כבר מכירים. הודעת אסאמאס לא מזוהה שנשלחת לפרימו באמצע שידור הופכת ל"סקופ" מומצא, נחשפת בעמוד פייסבוק סאטירי ואז מתורצת בצורה מגוחכת עוד יותר.

מבחינתי, עוד יותר מהמצאת הסקופים, ההסבר המעליב של פרימו היה באמת רגע השפל. ההסבר, והליטופים שקיבל מחבריו "הנשכנים" בפאנל תכנית הרדיו. כשספורטאי מביא תוצאה חלשה, רון קופמן לא מנחם אותו ש"זה קורה לכולנו". מאיר אינשטיין לא שואל אותו אם הלקח נלמד. במיוחד לא, כשאותו מישהו יושב וממשיך לערבב את כולם עם הסברים שילד בן 3 לא היה קונה. במיוחד אהבתי את "זה פשוט הפיל לי את האסימון". כן, גם לי. נזכרתי למה אני מדחיק את האיש הזה ברוב הזמן. זה בגלל ההרגשה הזאת שעולה בי כרגע.

2. רגע נוסף שהלהיט את היצרים השבוע היה הכוכב שנולד לנו מבלי שום סינונים באקס פקטור, גיא לוי, שהפציע בשירו "לאבא שלי יש סולם". למי שאיכשהו פספס את העניין, מדובר בשיר מחאה של המאמן/פרשן גיא לוי שפוטר מקבוצתו הפועל ר"ג, כנראה אחרי שלא הסכים להיכנע ללחציו של אחד המשקיעים ולשלב בהרכב הקבוצה את בנו.

לסיפור הזה יש כל כך הרבה צדדים וכיוונים שקשה להחליט איפה לשים את עצמך. מצד אחד, זה היה רגע טלוויזיוני מרתק, בצורת הגשתו המקורית והצורמת כאחד. מצד שני, הוא הציג לנו את המקצועיות של תקשורת ארצנו – מאמן מפוטר מנצל את תפקידו המקביל כפרשן וסוגר חשבונות אישיים. זאת לאחר שבמשך חודשים ישב באולפן עם קולגות שאמורים היו לבקר גם אותו כמאמן, אך נמנעו מלגעת בנושא בגלל הימצאותו שם. מה שנקרא עיתונות בשיאה.

אבל מצד שלישי, אם יש לנו כצופים אפשרות למבט מבפנים של מאמן שיוצא ואומר את האמת תוך חשיפת הנפוטיזם וחוסר המקצועניות של קבוצת כדורגל בארץ, למה שלא נרוויח את המבט הזה? אבל אם זו עיתונות, מה עם המינימום של הבאת תגובת הצד השני? ומצד רביעי, אדם שאביו כיהן כיושב ראש ההתאחדות, וקשריו סידרו לו (לכאורה) תפקידים על אף שלא ממש הוכיח את עצמו בדרך כלל שר "לאבא שלי יש סולם"? נשבע לכם שבהתחלה חשבתי שזהו רגע של הטהרות עצמית. מה שבטוח, להבא כשתרצו להסביר לילדיכם את משמעות הביטוי הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו, זה כבר יהיה באמת קל.

אני חושב שהעובדה שהרגע הזה סיפק בבת אחת כל כך הרבה צדדים שונים ומגוונים, הן בתוכן שלו והן בצורה בה נעשה עם הקונטקסט של אבות ובנים – יהיה חייב להפוך את הרגע הזה לאחד משיאי תקשורת הספורט לשנה הזו, אפילו שהיא רק בתחילתה.

3. ואם התחלנו עם פרימו והטור ההוא שלו, נסגור איתו גם מעגל. היום התפרסם טורה של הדס גרינברג ב – the post. כל מי שנחו עיניו על הטור הזה התקשה וודאי שלא להזכר בטור האומלל של פרימו על אוסקר. אז זה היה "נכשל", והיום "מספיק בקושי". אז היו אלה השוואות לנימני ואווניר והיום לקורצקי. אז זה היה טור הזוי על מאמן שהוביל את הטבלה וסחף את קבוצתו לאליפות ראשונה אחרי עשר שנים, והיום – נו, הבנתם את הרעיון. ובעיקר, אז זה היה טור הזוי מלא באינטרסים וחף מכל קשר לעיתונות, והיום בדיוק אותו דבר.

אבל בינינו, אם ההוא שכתב את הטור על אוסקר מאייש היום בערך כל במה מרכזית בספורט הישראלי, למה שמישהי שמנסה לעשות את אותה הדרך, וכבר עובדת על הנפקת פנינים הזויים משל עצמה לא תלך באותו מסלול? הרי זה מה שעובד. אז אם סוזה לא מסכים לשתף פעולה בראיון, למה שלא נכתוב עליו איזו כתבת רפש מלאה בציטוטי "שחקנים מספרים"? את פרימו זה כבר הפך סלב, לא?

ועוד משהו קטן, אמרתי שהיה שבוע עמוס…

4. הבוקר פרסמו ערוץ הספורט ואתר NRG הקדמה למחזור הכדורסל שנערך בערב. שימו לב לסיקור האחיד של האתרים שמדווחים על המשחק בין נס ציונה לאשדוד.

http://i740.photobucket.com/albums/xx43/amit9z/5E105E405D505E805D8055_zpse98fa925.gif

מקור הטעות הוא הדיווח שפורסם באתר מנהלת הליגה, וממנו מיהרו שני האתרים לקחת את הסיקור המוטעה, ולפרסם תחת שם המערכת שלהם. אז ברור שהאתרים יודעים להעתיק מאתר המנהלת תכנים. אבל שוב מתברר שהכתבים שוכחים כללי בסיס שלמדנו עוד כשהיינו סטודנטים. כשמעתיקים, כדאי לפחות לוודא שלא מעתיקים גם טעויות, כי אז זה כבר באמת נראה לא טוב.

*
5. ונסיים בשיווק קצרצר – השבוע התחלתי בהגשת פינה חדשה בתכנית רחבת ה-5 שמשדורת ברדיו נתניה (106 FM). הפינה עוסקת (איך לא) בתקשורת הספורט בארץ.
אתם מוזמנים, עם ובלי קשר אלי, להאזין בכל יום חמישי בין 5 ל-7 לתכנית המציעה דיונים על ספורט נטו עם אורחים מגוונים ומעניינים – אפרופו כל הפרימואים והאופירות בערוצי ה"מיין סטרים".
להאזנה לתכנית האחרונה לחצו כאן.
להאזנה לתכניות הבאות – כאן.

*

מועדון הסיף
דברים שרואים משם - יוחאי שטנצלר

64 Comments

oded 3 במרץ 2014

מדהים ומדכא…

oded 3 במרץ 2014

אה, ובהצלחה ברדיו

עמית זילברבוש 3 במרץ 2014

תודה רבה :)

רועי 3 במרץ 2014

למה להרחיק עד גרינברג ? שלמה שרף בישראל היום:
"דובר רבות על העבודה המנטלית בקריית שלום, עניין שלא ממש נראה במשחק, שאותו הפסידה מכבי הרבה לפני שהחל. עם הזכייה הצפויה באליפות מכבי תשיג, בסופו של דבר, את המינימום מהעונה הזאת, ולמאמן יש אחריות כבדה לכך.
לא בשביל זה הביאו את כל הצוות העשיר שמנהל מקצועית את המועדון, כולל יורדי קרויף, שמקבל הרבה קרדיט על הארגון ועל שיטות העבודה המתקדמות אבל נכשל בגדול ברכש ובבחירת המאמן.
המנג'ר לא הצליח להחתים העונה שום שחקן משמעותי, ועדיין, גם היום יש למכבי שחקנים מספיק טובים כדי להתמודד מול באזל, אלא שהמאמן מקפיד לדכא אותם.
אין דבר, ביום ראשון מכבי תפגוש במסגרת המחזור ה־24 בליגת העל את הפועל רעננה. מול הקבוצות האלה המאמן החכמולוג הזה ענק."

מסתבר שאליפות זה המינימום. אני רואה את זה כמעט בכל כתבה על מכבי מאז ההדחה נגד באזל.
אני תוהה באיזה שלב מכבי כדורגל השלימה את הטרנספורמציה למקבילה שלה בכדורסל, כאשר האליפות היא שלה להפסיד ומובנת מאליה, ואי העפלה ל "top 16" בליגה האירופית היא כישלון.
כאילו המיליונים של מיץ' (ושניידר לפניו) לא היו שם לפני אוסקר וסוזה, והמאמנים החברים שלהם (שהזרים האלה לקחו להם את מקום העבודה) זרקו את הכסף הזה לפח שנה אחר שנה במשך 10 שנים.

אדם בן דוד 3 במרץ 2014

למה אתה נטפל אליו?
אפשר לחשוב שהוא זה שכתב את הטור:)

סניור 3 במרץ 2014

+100

עמית זילברבוש 3 במרץ 2014

רועי,
מסכים לגמרי עם כל דבריך. אכן לא צריך ללכת רחוק.

JOSH 3 במרץ 2014

התפיסה שלפיה באזל היא קבוצה עבירה שמכבי יכולה להתמודד איתה התפתחה לפני שהם ניצחו את צ'לסי פעמיים, או אחרי?

יואב הצהוב 3 במרץ 2014

+101

אורן 3 במרץ 2014

עמית,טור מצויין וכיף לקרוא.
חייב להתעכב איתך על משהו-היחס של אוהדי מכבי(ואתה ביניהם) לכל מילת בקורת שמה קצת ללעג את ייחסוכם את המילה בכיינות לאוהדי הפועל.
כן ,כנראה שפרימו לא אוהב אתכם.אבל הלוואי עלינו כתבי חצר כמו לכם(דש לשירלי בר דיין ורענן ברנובסקי).ולגבי הדס גרינברג,ובכן זה איכסה תקשורתית,אבל אותה איכסה תקשורתית זכתה למעמד של אל אצל אוהדי מכבי כאשר היא ירדה על בנאדו ורב"ש.
ככה זה,כשאתה מצליח יש לך גם שונאים.ככה זה היה קיים בכל קבוצה,והלוואי היחס התקשורתי אלינו כמו אליכם.

עמית זילברבוש 3 במרץ 2014

אורן,
א. תודה, כייף לשמוע.
ב. מכיוון שכבר התייאשתי מלנסות לשכנע שאני לא רואה את עצמי כמכביסט כמו טלב"י או הפועליסט (לא ככה אומרים את זה, נכון?) כמו יניב פרנקו – אז לחלוקה שלך ל"אלינו" ואליכם" אני לא אתייחס (אופס :) ).
ג. לגבי הדס גרינברג אני בעצמי (ולא רק) התייחסתי גם כשהתנהגה בצורה מחפירה לבנאדו. למשל כאן: http://debuzzer.com/shaymes/%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A4%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-29-%D7%A9%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%9C%D7%99-%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%99%D7%9D/
ככה שלדעתי כל אוהד חושב שהצד השני בכיין כי זה ב-דיאנאיי שלנו, אבל בסוף זה מה שהזכרון הסלקטיבי שלנו רוצה לזכור.
אולי אתה צודק שיש שנהנו לראות כתבת קווים צולבת מאמן יריבה, אבל אני בטוח שהיו רבים (כמוני) שהובכו מזה ללא קשר לפרסונה המרואיינת. הכל תלוי במה רוצים לזכור.

מסכים איתך שכשיש קבוצה מצליחה אז היא מעוררת גם קולות אוהדים וגם קולות ביקורת – ואין לי שום בעיה עם זה.
הבעיה שלי, בין אם מדובר בקבוצה מצליחה, או בקבוצת תחתית, היא כאשר הביקורת צהובה (בחירת מילה בעייתית) ולא עניינית. ועל זה (אני מקווה) מהות הפוסטים.

אורן 3 במרץ 2014

עמית,
עזוב שטויות-אחלה טור.תמשיך לכתוב על זה.תמיד כיף לקרוא אותך.

אורן 3 במרץ 2014

ואגב,
תדבר בלי קשר על יחס התקשורת הדוחה לרן בן שמעון(אתה יכול להתחיל בקופמן).

בלייק 3 במרץ 2014

אורן – אני מכביסט, ולצערי יצא לי לשמוע את הריאיון עם בנאדו(שעמית זילברבוש התיחס אליו בלינק שנתן). במקום לשמוח על עוד תצוגת נפל של מכבי חיפה, כל התחושה שהיתה לי אחרי הריאיון היא של בחילה. ממש רציתי שחיפה תנצח במשחק הבא, ושאותה כתבת תראיין את בנאדו שוב. לא שהיה קורה שם משהו דרמטי, אבל בדימיוני חשבתי שבנאדו יחגוג אחרי שיביס 2:1 איזו קבוצה פלונית (מה, בגלל שהם חטפו גול זאת לא תבוסה??).
יום אחרי אותו משחק, שמעתי קטע מתכנית "הספורט" של 103FM שבה איינשטין, קופמן ופרימו שיבחו את גרינברג (נדמה לי שהיא המפיקה של התכנית), והיא צחקקה בהתנשאות, ואחר כך נוספו עוד כמה דחקות על חשבון בנאדו והתגובות שלו בריאיון. האמת שהבחילה עברה לי.

אורן 3 במרץ 2014

כן,שמעתי את זה גם.פשוט רוע צרוף.האהבה להשפיל ולהעליב עולה אצלם על הכל.העיקר שימשיכו להטיף נגד אלימות.

JOSH 3 במרץ 2014

לא הכי קשור, אבל לא הייתי קורא לרענן ברנובסקי כתב חצר.
הבחור בכלל אוהד של הפועל ר"ג ועושה עבודה מעולה בכל קבוצה שהוא מסקר (דיי בטוח שזה כולל גם את בני יהודה והפועל ר"ג עצמה). לא כל כתב שלא ממציא דברים הוא כתב חצר. כתב חצר זה תומר לוי שפירסם כתבה שהיא על סף היח"צ בתחילת השנה על מחנה האימונים של מכבי חיפה ("אבוחצירה כבר מלך השערים, ראיוס שחקן העונה" או משהו כזה..).

אורן 3 במרץ 2014

ג'וש,
תומר לוי הוא האמא של כתב חצר,זה נכון.אבל ברנובסקי הוא האמא השנייה של כתב חצר.לזכותו יאמר שהוא אינטילגנטי אבל עדיין עולה לו החצריות כל הזמן.
אני באמת לא מבין איך הם לא מבינים כמה נזק הם עושים למושג עתונאי.הבעיה ש95 אחוז מעתונאי הספורט הם כתבי חצר/אינטרסנטים.
כבר רואים את זה בשביל הבידור.

פורנוהוליק 3 במרץ 2014

לייק גדול לכל הטור הזה ולכל היוזמה של חשיפת ערוות פרשני הספורט ברבים.

חבל מאוד שהמנהלים של שלל החרצופים שציטטת פה לא מגלים שום רמז של יוזמה להעלות את רמת הכותבים שלהם, למתן את מפלס התוקפנות, ולתת לנו פרשנות ועיתונאות אינטליגנטית ושפויה יותר.

חן הצהוב 3 במרץ 2014

בשביל פרשנות אינטיליגנטית ושפויה יותר יש את האתר הזה.

ערן לוי 3 במרץ 2014

א. משה פרימו הצליח לצאת מהעניין ללא פגע. הסיפור שלו, מגוחך לשמיעה לכשעצמו, לא ניתן להפרכה, וכל שלילה שלו תעשה על בסיס הערכה אישית, לא על בסיס עובדתי. וכל עוד הוא זוכה לתמיכת חבריו לענף (ולהזכירכם – כיום התקשורת קובעת, לא צרכניה) – פרימו הוא הטפלון האולטימטיבי.

ב. גיא לוי פוטר בשבוע האחרון, גברי לוי ניהל את ההתאחדות לפני אלף שנה, אפשר כבר להניח לקשר המשפחתי הזה, בעיקר אם הוא בא להטיל ספק ביכולתו של אדם להיות ישר עם עצמו רק בגלל שפעם אבא שלו וכו׳. וביקורת של פרשן? אני מעדיף את גיא לוי ושירתו בכל רגע נתון על פני אנשי התאחדות וסוכני שחקנים ובעלי מועדונים שמפרשנים ״בלי מורא, בלי משוא פנים״.

הטור של הדס גרינברג מוצצת הדם הוא אחד האכזריים, האופורטוניסטיים והאידיוטיים שנכתבו בשנה האחרונה. כמו שאמרת – גם גב׳ גרינברג יודעת על איזה צד מרוחה החמאה. אבל האם שמת לב, עמית, לעברית הקלוקלת ונטולת ההגהה שבכתבה? דבר כזה עובר בלי מילת ביקורת אחת בשום אתר, וזה כשלעצמו עצוב הרבה יותר מכתבת שטחית.

משה 3 במרץ 2014

אני מסכים איתך לגבי הפרשנות המקצועית של גיא לוי, האיש נותן קונטרה רצינית לחובבנות והעסקנות של פרימו ופשכצקי. הוא היחיד שעוד צחזיק את תכנית סיכום המחזור מעל המים(שלא נגיד מעל הרפש). עם זאת ההשתלחות במעבידיו הקודמים מעל במה שניתנה לו בשל הרמה המקצועית שלו היא אקט חסר אתיות בסיסית ואותי היא דוחה. אם גבי אשכנזי יתראיין במסגרת תפקידו כיו"ר חברת "שמן"(למרות שהוא כבר לא) ויחליט להשתלח באהוד ברק זה יראה לך הגיוני באותה צורה ?

אורן 3 במרץ 2014

לגבי הדס גרינברג,
היו אלה אוהדי מכבי שהפכו אותה לאל אחרי שהיא ראיינה את בנאדו ורב"ש.

גיסנו 3 במרץ 2014

מתי מישהו הפך אותה לאל?

לפחות כאן, באתר הבערך יחיד שבו נשמעת ביקורת על העיתונות הזוועתית, גם אוהדי מכבי גיחכו/נחרדו למשמע הראיונות שלה.

ערן 3 במרץ 2014

מסכים עם גיסנו. אני אישית, וכמוני עוד צהובים רבים עליהם אני יודע, מחבב את בנאדו, ורואה בו ספורטאי ואדם על הכיפאק. אין לי נגדו דבר מעבר ליריבות ספורטיבית, אשר כמובן באה לידי ביטוי (כמקובל ביריבות ספורטיבית) בהסתלבטות שלנו על "נחכה שמכבי תמעד" של בנאדו בשנה שעברה.
הראיון של הדס גרינברג עימו עורר בי כעס עצום עליה, והערכה על הסבלנות שלו (אני לא הייתי מצליח לשלוט בעצביי מול חצופה כזו).

אז נא לרדת לגמרי האמירה המופרכת של העלאת גרינברג לדרגת אל. כשם שלא נעריך את פרימו אם יתחיל ללכלכך בעקביות על הפועל. כשרואים התנהגות מחפירה – נגעלים. לא חשוב אם היא נגדך או נגד יריבך.

עמית זילברבוש 3 במרץ 2014

ערן,
א. אני לא חושב שהוא יצא מהסיפור הזה ללא פגע, כי אני חושב שמלכתחילה הרוב המוחלט של הצופים לא לוקח את האיש ברצינות יותר מקריקטורה.
לגבי הסיפור שלו, אולי אני תמים, אבל נדמה לי שאין אדם בעל הגיון שקרא את השתלשלות ההודעות בין פרימו לבין האנונימי, וחושב שאין קשר ישיר בינם לבין סיבת פרסום ה"סקופ".
מה שכן, הסיפור לא יפריע לו להמשיך לככב בתקשורת, כי הוא רק מעצים את הדמות המגוחכת שלו, וזה כנראה מה שמביא רייטינג.

ב. אפשר להניח לקשר המשפחתי במובן הקשור לפיטורים עצמם, אבל אני חושב שכשמישהו ש(אולי/כנראה/לכאורה, איך שלא נרצה לקרוא לזה) זכה לקומבינות לקידום הקריירה, שר "לאבא שלי יש סולם" האירוניה לא מאפשרת התעלמות.
לגבי גיא לוי כפרשן – אני מסכים, אני גם חושב שהוא נמצא בצד של הטובים.

ג. מודה שלא הקדשתי תשומת לב לעברית.

ערן לוי 3 במרץ 2014

השאלה היא מה מצפים מפרימו. אם עיתונות במיטבה – חבל על הזמן. כמו שתומאס פרידמן לא יהפוך לכתב של !E כך גם פרימו לא יהפוך את עורו. אם מתייחסים אליו כאל קרירטורה – אין מה להתרגש ממנו. לצחוק עליו – כן, לבקר אותו? חבל על האנרגיות, טפלון הוא טפלון, ויש לי תחושה קלילה שכל זה לא מזיז לו את קצה הציפורן. צפה לשינוי – NOT.

גיא לוי זכה לקומבינות? שיהיה לו לבריאות, אני שופט אותו עכשיו, ועכשיו – כמו שאמרת – הוא בצד של הטובים.

תומאס 3 במרץ 2014

חשוב לשנן את מוסר ההשכל מהשיר, שראוי שיהווה כותרת משנה לכל דברי האטעם שאתה כותב בנושאים אלו, ואולי גם ככותרת ראשית בכל עיתוני/צהובוני המדינה.

מעיין אוהד מכבי 3 במרץ 2014

כמה עצוב שזוהי תקשורת הספורט שלנו. אפילו את הבושה הם איבדו (על היושר המקצועי אין מה לדבר כבר הרבה שנים).

פורנוהוליק 3 במרץ 2014

זו התקשורת באופן כללי בארץ. לא רק תקשורת הספורט.

סניור 3 במרץ 2014

נכון שהאתר שבו זה פורסם לא ראוי להתייחסות, אבל אתמול בערב טור "הפרשנות" של איציק זוהר הופיע תחת הכותרת "מכבי? ב"ש הקבוצה הטובה בארץ". לדעתי עברו בערך חודשיים מאז הטור של אותו ה"פרשן" תחת הכותרת (לא ציטוט מדויק) "ב"ש לא תנצח גם את ההרכב השני של מכבי".
מצחיק או עצוב? מה יותר?

פורנוהוליק 3 במרץ 2014

לגבי איציק זוהר ו ONE:
באתר ONE בפיסקה המציגה את זוהר, כתוב: "עבר למכבי תל אביב, עימה כיכב וזכה בשלוש אליפויות.".

זוהר זכה במכבי רק בשתי אליפויות. באליפות של 95 הוא לא היה במכבי.

רק מראה כמה האתר הזה מחוייב לדיוק ולאמת.

ערן לוי 3 במרץ 2014

לגבי איציק זהר – כן, הפרשנות שלו שווה כקליפת השום.
לגבי שינוי הדעה – עברו חודשיים, דברים יכולים להשתנות בחודשיים.

סניור 3 במרץ 2014

כאוהד באר שבע, שאמור לכאורה להתלהב מהשינוי הזה, אני חושב שהוא מגוחך. היפוך מלא של 180 מעלות. כאילו אותו הטקסט רק עם החלפה בין השמות של הקבוצות לפני התיאורים.

JOSH 3 במרץ 2014

הוא כתב שם שלמכבי אין שיטה מתחילת העונה.

גיא זהר 3 במרץ 2014

אולי עם נוסף ליצחקי גם גרביה וטיבי היו מסיימים את העונה. עזוב, זה לא שבאמת השתנו סדרי עולם, סתם עבריין התנועה הסדרתי (מעדות אישית) עולה על גל השחיטה נגד מכבי. ואני אוהד באר שבע.

פאןפאן 3 במרץ 2014

קח את האייטם של "הפרשנות" של איציק מאולפן ליגת האלופות ותכניס אותו ככה, כמו שהוא, לבובה של לילה ותראה אם אתה לא מתפוצץ מצחוק
בחיי אלוהים שאני עדיין משוכנע שהוא מככב לנו על המרקע כאקט הומניטרי של מס הכנסה המנסה לייצר לו הכנסות כדי שיחזיר חובות אבודים

עידו 3 במרץ 2014

התביישתי להגיד שקראתי את זה גם. פשוט הזייה. מעבר לזה שהוא כותב שטויות על בסיס שבועי, יש שם כמה תיאורים שוברי שיאים. משהו בסגנון של "מכבי קבוצה חלשה בלי דרך ובלי שיטה".

גיסנו 3 במרץ 2014

אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק.

אני מת על כל כתבות ה"שחקנים מספרים" ו"גורם במועדון", זה כ"כ מגוחך שמדהים אותי שכ"כ מעט אנשים רואים דרך מעטה השקרים.

בכלל, בכל טורי ה"דעה" למיניהם בכל האתרים נהייתה תחרות מי משתלח יותר במכבי. שלל כתבות עידוד ותמיכה בב"ש וניתוחים פסאודו-מקצועיים למה היא כ"כ יותר טובה ממכבי (מסתכם בד"כ ב"בוזגלו שחקן שאין דברים כאלה"). לא זכור לי טור אחד מהחודשים האחרונים שחזה בשבוע כלשהו שב"ש תפסיד נקודות (כולל ב"משחק העונה") ומכבי תנצח. איכשהו כל משחק של מכבי כולם חוזים שהיא תפסיד ואז כשהיא מנצחת ממציאים תירוצים.

יש רק שני צדיקים בכל הסדום ועמורה הזה – עמרי אפק ושלום תקווה. יודעים לבקר כשצריך אבל גם מנתחים מקצועית למה מכבי כרגע פשוט עדיפה.

גיא זהר 3 במרץ 2014

מצד שני, אדון צנציפר פשוט אנטי באר שבע באופן עקבי. כל פעם שהוא מהמר נגדנו אני רגוע. מתחיל לפחד מהימור בעדנו.

גיסנו 3 במרץ 2014

אדון צנציפר הוא פשוט אנטי לכל דבר שמסמל אינטליגנציה אנושית והגיון מינימלי.

אר 3 במרץ 2014

בעבר, רמת הספורט דרדרה את רמת התקשורת המסקרת. כיום, התקשורת גוררת את הספורט למטה ומסרבת לאפשר לו להתרומם. זו בעיה קשה שכרגע לא נראה פתרון באופק. איפה הג'ורדי והמיטש של התקשורת?

סתמאחד 3 במרץ 2014

שלמה מן באתר ״העין השביעית״ :
(בשולי הדברים: מוטי פשכצקי וגיא לוי מופיעים כבר חודשים רבים ב"שער השבת". בן דודו של פשכצקי הוא השוער השני של הפועל רמת-גן, שמאז הגעתו של גיא לוי כמעט שאינו משחק. יתרה מכך: אביו של השוער, שהוא הדוד של מוטי פשכצקי, פעל מאחורי הקלעים אצל הבעלים של הקבוצה לפיטוריו של גיא לוי.)

פאןפאן 3 במרץ 2014

תמונת מראה מדהימה בעליבותה של תקשורת הספורט בישראל (וסליחה אם גם בענפים אחרים שהתקשורת מסקרת המצב זהה ואני לא מודע לכך)
כמו חלק מהכותבים כאן אני לא רואה ניצוצות זעירים של תקווה שמשהו בסיסי כאן ישתנה
זה מביך לשבת בבית לראות כדורגל עם הבן כאשר הוא לא מבין למה אני מנמיך את הווליום במכשיר באמצע משחק!!!
מה ביקשנו? קצת דברי טעם, קורטוב צנעה של 'הפרשנים', מינון נמוך יותר של צהוב (במובן הרכילותי כן? ) , וניתוחים מבוססי סטטיסטיקה, מאמרים וידע רחמנא ליצלן.
עדיף כבר לקחת אותו למשחק, שישמע קללות ויראה אלימות

שחר ד. 3 במרץ 2014

חיכיתי לפוסט שלך השבוע…

בהצלחה בתכנית החדשה!

עמית זילברבוש 3 במרץ 2014

תודה רבה!

קורא בין השורות 3 במרץ 2014

באמת חבל שאלו הפרשנים שמסקרים את הענף… לצערי גם חבריהם השדרים ממשיכים להמאיס את זמן הצפייה עם התבטאויות שלא הולמות את הבמה אותה הם קיבלו, לי באופן אישי חורה לשמוע בתקופה האחרונה את יורם ארבל שחרף ניסיונו העשיר בטלוויזיה הציבורית מקפיד להשמיע הערות מביכות במהלך המשחקים אותם הוא משדר החל בבדיחות חסרות טעם על משקלו של סופוקליס שחורציאניטיס בכל משחק יורוליג מתחילת העונה וכלה בהלעגת שמותיהם של שחקני רעננה ממוצא אפריקאי במשחק הכדורגל אמש (אם אתה מתקשה לקרוא תבקש שינקדו לך…)
אח"כ הם מטיפים מוסר לאוהדים שמתפרעים/משמעים נהמות גזעניות וכו' בזמן משחק… לא שצריך לעבור על כך בשקט אבל ראוי שהם ידאגו גם לשיפור התנהגותם שלהם…

מכביסט ותיק 3 במרץ 2014

זילברבוש רק תאשר לי שמחקת תגובה שלי….רק תאשר כי יתכן ואני סנילי. זה יהיה טוב אם תאשר

עמית זילברבוש 3 במרץ 2014

מאשר.
ביקשתי בעבר "לשמור על שפה" ולהימנע מ"טינופות" וכאלו, ואם בקשות לא עוזרות לא נותר לי אלא למחוק כשיש כאלו תגובות.
זה לא אישי, אתה מזומן להמשיך להגיב בלי המילים האלו. תודה.

מכביסט ותיק 3 במרץ 2014

נרשם. ההיפך. כעת אני אכתוב במילים יותר "אמיתיות" ואתה תתחיל לקבל הודעות לסמרטפון ב-3 בלילה שהתגובות לטור שלך עודכנו. רוץ רוץ למחוק. אתה חושב שאני כותב בשביל פרסום? אתה מזין אותי במחיקות. לא תחנך אותי ולא הגולם הזה שלי או אורלי איך שקוראים לו. במיוחד שאנשים כעת כותבים כאן מילים כמו רפש וכו. העיקר תמשיך עם חוויות הילדות שלך מבית ספר ארגזים ביום בו נהיית מכביסט…

עמית זילברבוש 3 במרץ 2014

אתה מחמיא לי אם אתה חושב שאני יודע איך לקשר את התגובות כאן לפלאפון הלא חכם שלי.

וברצינות, למה אתה חייב לקחת את מה שאני כותב לך בכזאת צורה שלילית? מה בסה"כ הבקשה? שלא לכתוב "טינופות" ודומיה?

אף אחד לא מנסה לחנך אותך, אני לא חושב שאתה מחפש פרסום, אלא כמו כל אחד פה מחפש דיון על מה שאנחנו אוהבים – ספורט.
אם אנשים אחרים גם כותבים אז ננסה למנוע גם את זה. אין כאן שום דבר אישי.
אני אשמח שלא למחוק אף תגובה. בוא תעשה את המאמץ הקטן גם מצידך ולכולם יהיה אחלה.

משיח 3 במרץ 2014

שיימס אין עליך, לא יוצא לי להיחשף ל"פנינים" הללו בלייב ומהנה כפליים להתעדכן ממך

JOSH 3 במרץ 2014

סיפור אמיתי:
אני יושב עם האחיין שלי, גיא בן ה-7, מול הטלוויזיה וצופה עימו במשחק בין מכבי ת"א להפועל רעננה. בשלב מסוים סינן דניאל D נוימן שמהראן ראדי חסר למכבי משום שהוא בועט בין 5 ל-6 פעמים במחצית לעבר השער (מה שאומר שיש לו בין 10 ל-12 בעיטות במשחק!) ומכבי התקשתה להגיע למצבים במשחק.
גיא התפוצץ מצחוק.
הוא הולך לקבל חולצה של מכבי מדוד שלו.

זורק מילה 3 במרץ 2014

שיימס

אתה כותב נפלא, וחד כתער, אבל אתה כותב רק על ספורט ותקשורת ישראלים וזה איך נגיד…. לא מעניין (לפחות אותי)

דעתי בכל מה שקשור, מכיוון שאין באמת בישראל ספורט אז התקשורת המקומית (נחותה לא פחות מ הספורטאים המקומיים) יוצרת לה עולם דמיוני משלה….

עמית זילברבוש 3 במרץ 2014

א. תודה.
ב. ידעתי שיבוא אבל…:)
ג. זה נכון שאני כותב בעיקר על התקשורת בארץ, כי כשהתחלתי לכתוב זו הייתה המטרה בעצם – לנסות להצביע על אינטרסים, על כתבות חלשות ולא מקצועיות ולייצג את הצד שלנו, של האוהדים ואוהבי הספורט, שלא מוכנים לקבל בהבנה כל מה שהתקשורת אומרת לנו.
ובמקביל – לדבר על דברים חיוביים שקורים בתקשורת הספורט בארץ.
ד. אבל זה לא מדויק – כתבתי פוסט שנהנתי לכתוב אותו על ג'ף ואן גאנדי כפרשן מצוין. וכמובן שאני כותב לא מעט על NBA.
ה. אני חושב שאתה לקחת את העניין לקיצון. לדעתי יש כאן גם ספורטאים טובים וגם עיתונאים טובים. פשוט צריך למצוא אותם. אחרי הכל, זו ארצנו וזה מה יש.
ו. האם כדאי שארחיב את אופקי לתחומים נוספים ובן לאומיים – בטוח שכן.

זורק מילה 3 במרץ 2014

ה – לא בטוח שאני מקצין, באחוזים? בודדים, אולי על כף יד אחת ניתן לספור אותם.

ו – אשמח מאוד, קצת כדורגל עולמי והתקשורת סביבו אף פעם לא מזיק.

העיקר הבנת שאני מחמיא לך.

ערן 3 במרץ 2014

לפי סדר עולה של עצבים:
1) לשמחתי את שלמה שרף לא רואה (לא מוכן לעבור את הסבל של יציע העיתונות; לא מתקרב לביביתון) אז נחסך ממני התענוג המפוקפק עליו כתבו אחרים. אבל לפי מה שנכתב כאן, אני מתרשם שהוא מידרדר מרגע לדודלי. הכל בכסות הפרשן המבין, מאמן העבר.
2) איציק זוהר: בדיחה. מגוחך מכדי שאתעצבן.
3) פעם שנייה העונה שהעברתי משחק של מכבי ל- מיוט. מנוי למשחקי הבית והולך לחלק ממשחקי החוץ, אז בדרך כלל נחסך ממני לשמוע את הצמד חמד האיום ארבל (סנילי, טרחן, עוקצני כלפי שחקנים זרים בלבד, פחדן. בקיצור, הכל כרגיל – רק יותר גרוע כל שידור) ונוימן (אין מלים במילון לתאר את הזוועה). חלק מהמשחק ראיתי בלי ווליום, למרות שהתבאסתי שלא שמעתי את הקהל. יקולל ערוץ 1, שעוד שולח את המוקיונים האלה למונדיאל.
4) גרינברג: הרתיחה אותי, וחיכיתי כבר לקרוא את הטור של שיימס שיתייחס אליה. יותר גרועה מפרימו שנה שעברה, כי היתה לכאורה צריכה ללמוד משהו מאז. הטור אתמול הכניס אותי להלם. זה ניסיון גועלי ובוטה לחבל בקבוצה. אשכרה ניסיון פיגוע. הגברת ודומיה עלולים אכן להזיק, משתי סיבות:
א. יכולת לפגוע בשלווה בקרית שלום בתקופה לא קלה – עומס משחקים שיצר עייפות, פציעות רבות וקשות, סגל שהתקצר בעקבות צהובים, וכפועל יוצא – רמת משחק פחות גבוהה מאשר בחודשים הקודמים.
ב. התקשורת משפיעה על הציבור. זו המציאות הכואבת. לא כולם בציבור מודעים לאינטרסים הרבים של העיתונאים; לא כולם יודעים לזהות ספין ולהתחמק ממנו; לא לכולם יש דיעה מוצקה (או גישה לדה-באזר). כתבות כמו זו של גרינברג גורמות להקטנה ואף דהלגיטימציה כלפי מאמן זר (ותותח). לא פלא שהקהל של מכבי, בטוקבקים ועוד, מגלה פתאום יחס חמוץ כלפי סוזה (ויהיה מגוחך להסביר למה סוזה אינו ראוי לכך, לאוא הישגיו עד כה, שעולים משמעותית על אוסקר – ועם סגל קצר וחלש יותר).
לדעתי מכבי לא יכולה לשתוק על ניסיון פיגוע כזה. גרינברג צריכה לקבל בתגובה את הסנקציות הלגיטימיות המקסימליות שבידי המועדון – אני סומך על ג'ורדי והחברים שימצאו פיתרון הולם (במינימום: להחרים אותה לגמרי).
לעומתה, פרימו נראה לפתע עיתונאי רציני והגון. יותר מזה?

ברור לי שיש אינטרסנטים וכן שונאי צהוב שמחכים חודשים עם ביקורת לגיטימית יותר או פחות, והתקופה הנוכחית (ה"משבר" לכאורה), היא ההזדמנות הראשונה שלהם ללכלך. רובם דורשים יחס מינורי.
רעל כמו של גרינברג – חייב לקבל יחס הולם בחזרה.

עופר 3 במרץ 2014

מילה על גיא לוי והפועל ר"ג:
בתור אוהד של הקבוצה מאוד חורה לי שיותר מדי בעלי אינטרסים מתערבים בנעשה במועדון, ונלקחות יותר מדי החלטות על בסיס אישי ולא מקצועי.
אחת מההחלטות הללו היו להביא את גיא לוי, בעקבות קשריו הטובים מאוד של יו"ר הקבוצה, חזי ויטקובסקי, עם אבא גברי.
גיא לוי הצליח לריב עם בערך חצי מהקבוצה, עם מאמן השוערים, עשה דווקא ליותר מדי שחקנים, ופרט לכך היה מאמן די חלש.

אז שלא יספר סיפורים.

אורי 3 במרץ 2014

אנדקדוטה קשורה בעקיפין – שמתם לב למונה הלייקים בכתבה של הדס גרינברג? כרגע זה כמעט 31,000 לייקים.. פישי

אורי 3 במרץ 2014

my bad כנראה תקלה באתר ספורט2 (או שלא, אבל זה מופיע בכמה כתבות)

עופר 3 במרץ 2014

31,000 זו תבוסה?

עמית זילברבוש 3 במרץ 2014

:)

תורג'י 3 במרץ 2014

הלוואי שהיהנ פורום דהבאזר
כל כך קשה לעקוב אחרי תגובות כאן :(

אייל 4 במרץ 2014

פוסט מעולה ונושך.
תקשורת הספורט בארץ שקועה עמוק בבוץ.
מעניין איך היה נראה פרק של מראה שחורה על זה.

עכו"ם 4 במרץ 2014

זה לא בוץ, זה משקע אורגני וריחני

Comments closed