דברים שרואים משם, רואים גם מכאן. גמר המערב – משחק 1

איך להכניס את סטף קארי וטל דן לאותו פוסט: סיכום משחק 1 בגמר המערב, עם הפנים למשחק 2.

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20170514_151343

בשביל משחק פלייאוף ראשון שלי, סה"כ כולם די התחשבו ונתנו לי משחק סביר לצפייה. כולם חוץ מזאזא (ודיוויד לי כמובן).
בסופו של דבר אפשר להסביר את מה שראינו בשני משפטים: סן אנטוניו הגיעו חדים עם תכנית משחק ברורה להאט את המשחק ולשחק פנימה ותוך ניצול החלודה של ג"ס פתחו עם מהלומה רצינית. ואז קאווי נפצע, הספרס חטפו שוק, קרי התעורר, דורנאט סייע והמהפך הושלם.
אבל הרי ברור שלא נסתפק בשני משפטים אם אפשר ב300.

KD מתחמם עם טרנינג של סבא שלו כולל החורים
KD מתחמם עם טרנינג של סבא שלו, כולל החורים

 

1. הגנה

דווקא הספרס ופופוביץ' שחשפו לעולם בשנה שעברה את הגנת החילופין על גולדן סטייט, שמאוחר יותר שופצה ע"י OKC וכמעט נתנה להם את הסדרה ותרמה רבות גם לאליפות של קליבלנד, החליטו להתחיל את הסדרה הזאת עם דרך אחרת – סוג של help and recover. שימו לב איך בחסימה של הגבוה לסטף, המגן הגבוה של הספרס מנסה לעכב ואז לחזור מהר לשחקן שלו:

אי אפשר להגיד שזו היתה טעות כי פופוביץ', כמו שכבר ראינו כל העונה ובמיוחד נגד יוסטון, הוא רוצה להשאר עם שני גבוהים על המגרש ובצורה כזו קשה לעשות חילופים ולהשאיר את הגבוהים כ"כ הרבה מול סטף והקלעים של ג"ס. זה גם עבד טוב במחצית הראשונה במיוחד כי ג"ס היו מאד מבולגנים, סטף לא היה מספיק אגרסיבי וניסה לזרום עם המשחק.
בנוסף הספרס ניסו להמשיך עם מגמת הגבוה המחפה מאחורה כמו שעשו מול הארדן כדי לאלץ שלשות מכדרור אלא שנתקלו בבעיה אחת רצינית – מולם עמד השחקן הטוב בעולם, כנראה בהיסטוריה בקליעה מכדרור. וככה זה נראה ברבע השלישי כשסטף הגיע ב-Mode של מה שהכרנו בעבר. שימו לב איך כל השלשות שלו ברבע מגיעות מחסימה של זאזא, אם אחרי כדרור ואם ב-catch and shoot, ואיחור של גאסול ביציאה – איחור או אסטרטגיה, מה שלא יהיה:

אחרי הפציעה של קאווי והתפוצצות של סטף, פופוביץ' הרים ידיים ו-4:40 לסוף הרבע השלישי, אחרי 16:0 של ג"ס נכנע ועשה מה שניסה להמנע ממנו באופן מופגן – ועבר להרכב נמוך עם אנדרסון ב-4. בשידור ואן גאנדי אמר שהמהלך בא כדי לייצר יותר זרימה בהתקפה אבל אני חושב (אם ארשה לעצמי לעשות מעשה כפירה ולחלוק על ואן גאנדי האדיר) שהוא עשה את זה כי הבין שהטיפול ההגנתי שלו נכשל. הוא רצה לאפשר מעבר להגנה "הישנה" על הווריירס – הגנת חילופים:

השינוי אכן הביא לבלימת ההתפוצצות של סטף. אמנם את המהלך האחרון שהכריע את המשחק הוא עשה בדיוק באותה סיטואציה כשאולדריג' מנסה לשמור אותו אבל אני חושב שהזריקה שלקח היתה יחסית קשה וכמו שקפצה ונכנסה זה יכל ללכת גם לכיוון השני.

2. התקפה

אם קודם חלקתי על ואן גאנדי, אעשה צעד קיצוני עוד יותר ואחלוק על הגורו הראשון של עולם הכדורסל. אני חושב שפופוביץ' טעה במשחק ההתקפה, במיוחד אחרי שקאווי נפצע. בזמן שקאווי היה על המגרש, היכולת שלו הצדיקה התבססות כמעט בלעדית עליו אחרי שכל פיק שקיבל הביא אותו בקלות לטבעת או לקו העונשין. אבל אחרי הפציעה ההתקפה היתה תקועה לגמרי ולמעט אולדריג' במהלכים קשים בפוסט ומאנו (יאללה מאנו, מה עוד אפשר להגיד, עוד חודשיים בן 40) לא היתה לספרס ממש תכנית פעולה.
רבות דובר על התכנית של טיירון לו בגמר שנה שעברה שהכריעה את גורל האליפות – לערב את סטף כמגן בחסימות כל התקפה. ולא ברור לי למה הספרס לא ניסו לעשות את זה הרבה יותר. במקום, איפשרו לו לנמנם מול דני גרין ולהרוג אותם בצד השני. אמנם גרין לא שחקן יוצר, לא רגיל לכדרר ובטח לא לקחת לפוסט, אבל לקבל חסימה משחקן גבוה הוא בטח יודע. ולנסות בטוח שלא יזיק. שלא לדבר על הסיטואציות בהן סטף שמר על סימונס.
כשניסו את זה קצת, התוצאות היו לא רעות דווקא:
כאן אולדריג' חוסם לגרין, מה שמביא חילוף, פוסט של למארקוס על סטף ואחרי נסיון של חילוף חזרה עם דריימנד זריקה די נוחה:

וכאן מהלך מצויין של סימונס עם סטף על הגב:

אפילו אם המהלכים האלו לא יניבו נקודות, בשביל התועלת של התשת קארי בהגנה לצמצום הנזק ההתקפי – לדעתי זה שווה. אני חושב שהספרס צריכים לנסות את זה הרבה יותר, בטח אם קאווי לא ישחק.

מה דעתכם, פופוביץ' יקשיב או יגיד לי שאני מקשקש?

 

וכל השאר

3. אני חושב שהספרס צריכים לנסות יותר דקות של סימונס על קארי. לי בלט שסימונס מעצבן את קארי עם האגרסיביות שלו ומולו הוא התקשה והרגיש שלא בנח. משהו בדינמיקה בינייהם מזכיר לי את הדינימקיה שהייתה אי אז בין לברון וסטיבנסון. לא יודע אם זו מחמאה לסימונס או עלבון.

4. אני עדיין לא מצליח להתאושש מהמהלך הזה, ולא מבין איך אף אחד לא מדבר על זה – סנטר גמלוני, איך שהוא היה שם כאילו בתמימות, רק מנסה לעשות את העבודה שלו, אבל למעשה ברור שהכניס את הרגל מתחת לקאווי בכוונה.
דיוויד לי פשוט בושה!

אבל רגע ברצינות – גם הדריכה של קאווי על לי לא צריכה לעבור לסדר היום. כמה עוד פציעות מיותרות של שחקנים של מליונים נראה עד שב-NBA יעשו משהו עם המרחק של הספסלים ואנשי התקשורת מהמגרש?

5. לגבי זאזא אין לי מה להוסיף. כל אחד יחשוב מה שהוא יחשוב. בסופו של דבר אני מסכים עם פופוביץ'. לא משנה מה הכוונה, משנה מה התוצאה. וכדי ששחקנים ישימו לב צריך לגרום להם לשלם אם לא.
בכל מקרה אי אפשר להתעלם מהאירוניה שס"א סובלת ממהלך שהומצא ושוכלל למקצוענות על ידי שחקן שלה…

6. עם הבאסה הגדולה שלא אראה את קוואי במשחק 2 לטעמי יצאה נקודה חיובית מכל הסיפור – ההעלאה לסדר היום של נושא "איפשור הנחיתה לקלעי". אפילו במשחקי "פיק אפ" בשכונה (בשכונה עלק, על מי אנחנו עובדים, רובנו כבר מזמן משחקים אפילו פיק אפ באולמות) אני מוצא את עצמי מנסה להסביר  למה אפילו אם המגן לא נגע בקלעי בסופו של דבר הצורה בה הוא הגן מסוכנת מאד. אני מניח שהיום זה כבר יותר ברור לכולם.

7. עם ובלי קשר, מיד אחרי הפגיעה של קאווי הוא נשאר לזרוק את שתי זריקות העונשין לפני שיצא. לפי החוק ב-NBA רק אם שחקן נפצע מעבירת פלגרנט 2 יכול לצאת ולא לזרוק את העונשין. בכל מקרה אחר, אם הוא לא יזרוק המשמעות שלא יוכל לחזור לשחק.
למי שראה (נו, על מי אני עובד, לעצמי ולעוד שני האנשים שראו) את משחק 2 בגמר הלאומית כשבאר שבע עשו עבירה על טל דן על 47 אחוזיו מהעונשין, והוא, על מנת לא לזרוק עונשין ביים פציעה, ואז חזר מהלך אחרי כך למשחק. אולי כדאי לאנשים בישראל לשקול את אימוץ החוק או דומה לו כדי למנוע את הסיטואציה המגוכחת הזאת ששחקנים וקבוצות פשוט צוחקים לשופטים בפרצוף.

8. אחד הדברים שאני הכי אוהב בזמן שאני בארה"ב זה להשאיר את הטלוויזה דלוקה ולשמוע כל היום סיכומי ספורט. מצד שני, אם יש משהו שלא אתגעגע אליו כאן זה לשמוע את סטיבן איי סמית'. האיש מדבר בביטחון של כומר שמטיף אבל בגדול, רוב הזמן הוא באמת מקשקש שטויות. לא יאמן שעם כל מה שהולך בESPN הוא עדיין הפנים שלהם.

9. ואם כבר עסקנו בשחקנים "שנויים במחלוקת" – זוכרים שבפוסט האחרון דיברנו על "מה אנחנו יודעים"? אז נכון שהיה ברור לכולנו שבמשחק 7 בין הסלטיקס לוויזארדס יבוא… קלי אוליניק וינצח כמעט לבד משחק 7 ב-NBA. מה לעזאזל זה היה?
ומה הבא בתור, זאזא פצ'וליה מכריע את משחק 7 בגמר?

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

אובראצ'יברס
המדע מול האלוהים

32 Comments

איציק 16 במאי 2017

תודה עמית,
אני חושב שיש עוד טעות אחת בהגנה של SA. כפי שציינת, הם מאלצים שלשות קשות (יש לסטף קליעה קשה?) ומצופפים בפנים. רק שסטף זורק וקולע טוב מאד גם מחצי מרחק ששם השמירה דלילה (וכן, הזריקה נכנסה די במזל אבל מעמדה שהוא רגיל לזרוק, כך שזה עוזר למזל). גם קלי, איגודאלה, ושון ליוינגסטון יחד עם בארנס זורקים חצי מרחק (וסט גם יכול פה ושם וקלארק לא יודע מה טווח הקליע שלו אבל כנראה שכן). אז נכון שבארנס ושון משחקים פחות, איגי נפצע וקלי לא פגע, אבל זו אסטרטגיה מסוכנת שהפעם רק סטף העניש, אבל ברור שהזריקות של קלי שלא נכנסו במשחק 1 יכולות לצלול פנימה במשחקים אחרים ואז זו תהייה אופרה אחרת לחלוטין והכל ייפרץ.

אורי 16 במאי 2017

הדרך היחידה של זאזא להכריע את משחק 7 בגמר זה לדחוף את הרגל שלו מתחת ללברון

יניב 16 במאי 2017

אם לברון נוחת על הרגל של זאזא התוצאה תהיה שזאזא שובר את הרגל ולא לברון

דן דן 16 במאי 2017

אתה כנראה לא מכיר את זאזא, הוא גרוזיני מאסיבי, עם איזה 15-20 קילו על לברון, סביר להניח דאם מישהו יפצע זה לברון…, אבל הוא אף פעם לא נפצע………..

יניב 16 במאי 2017

זאת בדיוק הנקודה שלברון לעולם לא נפצע.אני בכלל הגעתי למסקנה שלברון זה הסוואה.מי שהוא באמת זה לוק קייג.

שמעון 16 במאי 2017

פופ צריך לעשות הרבה תרגילי בואן היום לצורך נטרול דוראנט או קאי או קליי מהסידרה

איציק 16 במאי 2017

תגובה ציונית הולמת. תתבגר.

איציק 16 במאי 2017

נ.ב.: אם כבר, אז הרי הפופ לימד את בואן את כל התורה, כלומר הוא ממש לא בוחל בשיטות אלו, אז למה לו כי ילין, רק לו מותר?

שמעון 17 במאי 2017

ברור שפופ לימד את זה, קארמה איז א ביצ.
אגב ראית מה קרה לזאזא? :)
מה אתה אומר יהיה סוויפ? גולדן והקאבס מגיעים לגמר עם 12-0?

איציק 17 במאי 2017

כשהתעוררתי, זאזא היה כבר בחוץ (וגם SA). עצוב שהם נראו ככה למרות הפציעה.
קליבלנד צריכה להתארגן כך שלאב ואוליניק לא ישלבו ידיים, אחרת הם בבעיה גדולה בגמר.

שמעון 17 במאי 2017

אני דווקא חושב שלאב יהיה חלש מול גולדן ולא יהיה שם במאני טיים על המגרש, יש לי תחושה כזאת. הרי לברון לא ירדוף אחרי קרי קליי או דוראנט כל המשחק, הוא צריך לשמור כוחות להתקפה לכן הוא כנראה ישמור על גרין רוב הזמן.
לדעתי שאמפרט הולך לקבל המון דקות ולשמור את דוראנט.

איציק 17 במאי 2017

כלומר מבחינתך זה בסדר שלאב ואוליניק ישלבו ידיים ;)

חיים הצהוב 16 במאי 2017

סטיבן אי סמית' זה המקביל האמריקאי של פרימו, בעיקר מקשקש את עצמו לדעת.

יואלזיניו 16 במאי 2017

מצויין. והפסקה על ברוס בואן שווה את כל הפוסט.

MOBY 16 במאי 2017

יופי של סיכום, תודה.
והצלחתך להכניס את טל דן האליל היא מעשה כשפים.

ניינר / ווריור 16 במאי 2017

קצת קרדיט למייק בראון במשחק הזה? עשה עבודה טובה מול פופ
סטיבן איי כל כך מגוחך, נראה שהוא בתחרות עם סקיפ בייליס מי יותר אידיוט

שמעון 16 במאי 2017

סטיבן סמית הוא גזען שונא לבנים ואין לו קשר להבנה של משחק הכדורסל, מדבר רק שטויות שנים, הוא כמו הקוף בארץ.

בני תבורי 16 במאי 2017

ועדיין סדרה של זריקות לא אחראיות והתקפות לא מסודרות הפסידו לס.א את המשחק בשתי דקות אחרונות.

יריב 16 במאי 2017

וחוסר יכולת לקחת ריבאונד בהגנה.

7even 16 במאי 2017

כיף של סיכום, עמית. כרגיל.
המפתח לניצחון של הספרס בסדרה תלוי בסטף קארי. אבל לא בהתקפה, אלא בהגנה.
אם הווריירס יילכו עליו חזק בבידודים הווריירס בבעיה.

סטיבן איי סמית' איבד את הלגיטימיות בעיניי בבחירות האחרונות בארה"ב כשהפך כל שיחה להשתלחות בטראמפ.

איציק 16 במאי 2017

סליחה על שאלה אוף טופיק לחלוטין. לא הייתי זמין כמה שעות, האם שיבק עדיין מאמן מכבי?

אמיתי 16 במאי 2017

הרצחת וגם ירשת?
אם זיכרוני אינו מטעני אתה המלצת במפורש להחליף מאמן לפני הפלייאוף. שוקל להכנס לפוליטיקה?..

איציק 16 במאי 2017

אתה מתבלבל, אני המלצתי להחליף את הצוות הניהולי.
יש לי הרבה תכונות רעות אבל לא מספיק רעות עד כדי כניסה לפוליטיקה.

אמיתי 16 במאי 2017

מקסימום סטודנט של בנט..או דובר של גרב. אבל פוליטיקה? לא
:-)

איציק 16 במאי 2017

לא, את רגב אני מתרגם לשפת סימנים ;)

שמעון 17 במאי 2017

מי יחליף את הצוות הניהולי? הצוות הניהולי הם הבעלים :). ניקולה שם לדעתי כבובה על חוט או בגלל מה שהיה עם מוני פנאן, מן הסכם שכזה.
מי שבונה קבוצה על גל מקל זה התוצאה, זה סופו של כל בלון כמו בשיר הילדים.
השחקנים של מכבי כבר ללא רצון ומוטבציה וזו הבעיה כי עם כמה שמכבי גרועים עדיין השחקנים שלהם הכי טובים בארץ, פשוט הם לא שמים זין כי הם כבר יודעים שהם לא יהיו פה עונה הבאה ומקל,אוחיון ופניני יודעים שגם ככה הם ישארו וגם אם הם הכי רוצים לנצח אין להם את היכולת בלי הזרים.
הזרים של מכבי זה ראד שכבר תקופה ארוכה מנסים להעיף אותו על סמים והוא יודע שלא ימשיך, גאודלוק שיודע שלא ימשיך ויעשו עליו ספינים ובלי חשק ואולי לוקח פה ושם באנגים לריפוי הפציעות, דווין סמית שכבר אחרי השיא ושוקע בתוך האנרגיה השלילית הקבוצתית, סילי שגם לא ימשיך.
אני אהיה בהלם אם מכבי יקחו אליפות העונה ואני מאד אופתע אם הם בכלל יגיעו לגמר.
את הרצליה נראה לי שהם איכשהו יעברו בקושי רב וזה גם בגלל החסרון של כארם משעור והפציעות שם.
שיבק מאמן סבבה לגמרי והוא לא הראה שום סיבה לקטול אותו כמו שקוטלים אותו בתקשורת וצרי העין לא מפרגנים. הוא מאמן הרבה יותר מאדלשטיין למשל.
אני גם לא חושב שי-ם יקחו את האליפות. אני חושב שחולון תיקח ואני גם בעדם כי מגיע לדן שמיר, המאמן הישראלי הכי טוב אחרי בלאט ולא נופל ממנו הרבה, כן כן מה שאתם שומעים ולא קשור בכלל לעונה אני חושב ככה שנים.
לדעתי לא יהיו הפתעות בסיבוב הראשון וחולון אילת י-ם ומכבי יעלו. חולון לדעתי תנצח ב-4 משחקים, אילת ב-4, י-ם ב-5, מכבי ב-5.

איציק 17 במאי 2017

אני לא טענתי שהצוות הניהולי יתחלף, אני רק המלצתי.
בכלל, על אופן הניהול של מכבי בשנים האחרונות צריך להגיש בג"צ(קיס)ץ אנשים היו נכנסים פעם על דברים כאלו.
השחקנים הישראלים הבכירים הם משלימים (מקל אוברייטיד ברמות). הישראלי היוצר הייחיד הוא לנדסברג, אך לא היתי משאיר אותו דקה בקבוצה עם מוטיבציית השמירה שלו ויכולת המסירה (שלא לדבר על חוסר איכפתיות שלו רוב הזמן). אני לא יודע על איזה זרים אתה מדבר, גאודלוק סוליסט התקפה (אדיר אבל מוסר רק כשאין לו בררה) ללא הגנה; ראד לא יציב ומקבל החלטות גרוע; מי שראה את קווינבי מילר ובחר בו צריך בדיקת ראייה דחופה ולקות; דווין סמית בחור נחמד אבל סוס מת. מי שנשארו זה סילי ואיברסון. שניהם יכולים להיות מחליפים נחמדים אך לא יותר, אז את סילי לא צריך יש את יוגי וכנראה מקל. את איברסון היתי משאיר, הוא גם בסדר כמחליף וגם יש לו מוטיבציה גבוהה. בקיצור, צריך "לצאת מהים, מחליפים את המים," זה הפתרון הכי בריא והכי חסר סיכוי.

שמעון 17 במאי 2017

אני חושב שאין יותר מידי שחקנים גאודלוק באירופה אני חושב שבקבוצה טובה הוא יהיה רוצח הוא נשק שחייבים להשאיר כי מעמדים גבוהים מוכרעים ביכולות אישיות ובקליעות שהוא נותן. אייברסון גם טוב כמחליף נותן הכל תמיד. השאר אין מה להשאיר בלי קשר. השאלה איזה פחונים אחרים יביאו לפה עונה הבאה שאראס לא מחזיק 3 חודש במכבי

מעיין אוהד מכבי 16 במאי 2017

אחלה ניתוח. תודה רבה

Duncan 17 במאי 2017

סטיבן סמית נשאר כי הוא טאלנט….יעני.

שמעון 17 במאי 2017

הוא נציג הקהילה השחורה :), בסוף יתלונן שהלבנים ששולטים בתאגיד פיטרו אותו בגלל טראמפ.

7even 17 במאי 2017

בושה של פרשן.
חוץ מלמצוץ להילרי הוא עשה הכל.
ייתכן שגם את זה הוא כבר עשה

Comments closed