עונת המלפפונים 36: שב ב-יול!

אם יורם ארבל היה מסתפק בטעויות אליהן כבר התרגלנו אז מצבנו היה טוב, אבל למה לעצור שם אם אפשר גם לזלזל בקולגות?

שילוב תמונות מויקיפדיה
שילוב תמונות מויקיפדיה

1. מה שקרה ביום חמישי חייב להיות איזשהו שיא. לא, אני לא מדבר על המשחק החזק שנתנה מכבי תל אביב נגד ריאל. גם לא על ההחטאה הדרמטית של טיוס בשניות הסיום. אני מדבר על השיא שקבע יורם ארבל ב"חוסר מודעות עצמית לרוחק".

בזמן שהציג את שחקני הקבוצה היריבה, ריאל מדריד, התעכב ארבל על הצגתו של כוכבה סרחיו יוי. יתכן שאתם תוהים כעת מיהו הכוכב האלמוני הזה שעלה לגדולות מבלי ששמתם לב אבל אל דאגה – זה לא שאתם מחוץ לעניינים, פשוט נפלנו קורבן לעוד טעות הגייה של שדרנינו, שהושרשה בתודעה הישראלית.

כמו הרבה שחקנים בעבר ובהווה ( שחקנה של מכבי תל אביב, סילבן Landesberg, מצלצל מוכר?), גם שחקן ריאל "נהנה" משנים של עיוותים בשמו. השחקן, שידוע על פי רוב בארץ בשמו "יול", מבטא את שמו "יוי", ואפילו ישנם מספר כלי תקשורת שמקפידים לכתוב ולהגות זאת בצורה נכונה. אך לא יורם ארבל. הוא כהרגלו, מקפיד לטעות עם ההגייה "יול".

אבל זו באמת לא הצרה הגדולה כאן. על הטעויות של ארבל בזיהוי שחקנים, זעקות ה-"שער" כשהכדור בכלל ברשת החיצונית ואפילו כשהגדיל לטעות בין סל והחטאה (באמת, זה קרה לפני כמה שבועות) – דובר כבר רבות, ואפילו נפתח דף פייסבוק משעשע. אבל אם היה מסתפק בטעויות האלו אולי עוד היינו "מחליקים". אחרי הכל, כבר התרגלנו.

ארבל לא מסתפק בכך. בשידור ביום חמישי הוא הגדיל לעשות, והזכיר כי יש מי בתקשורת שלנו שמנסה להמציא את שמו של יול מחדש, ללמד את כולנו ספרדית – ומכנה את השחקן "יוי". איזה חוצפנים, אנשים שמנסים ממש לדייק במידע שהם מוסרים. שיתביישו.
הוא כנראה התכוון לאחד משני העיתונים, "הארץ" או "ישראל היום" שם עדיין מקפידים על הגייה נכונה של שם השחקן. נכונה אמרתי? לא אם תשאלו את ארבל. כי מה זה משנה איך השחקן קורא לעצמו? הרי ארבל יודע יותר טוב מכולם, ובכלל מי הוא חושב שהוא, סרחיו יוי שיגיד ליורם ארבל איך באמת קוראים לו.

כמו רבים, גם אני לא מבין איך ארבל, שאיבד הרבה מחדותו ולא מגיע מוכן לשידורים עדיין מחזיק בתואר "השדרן של המדינה". אם היו אלה רק הטעויות אותן היינו צריכים לסבול בתמורה ליתרונות שהוא מביא לשידור, אז מילא, אבל כשזה בא עם הזחיחות והזלזול זה כבר כל כך מרתיח.
אבל בינינו, בשביל מה לעבור על שמות השחקנים והגייתם לפני משחק, למה לשמור על כבודם של קולגות שכן עושים זאת, למה לא לזלזל שוב ושוב בצופים, אם ממילא כל עמדות המפתח בטלוויזיה הישראלית כבר בכיס שלך?

2. כשמחפשים את דור שדרני הכדורסל החדש לא כל כך ברור מי הם הכוכבים העולים. אתמול ראיתי את גיל ברק משדר יחד עם פיני גרשון את המשחק בין הפועל תל אביב לירושלים. מעבר לתופעה המביכה של שדרני הערוץ שמתגלגלים בצחוק מאולץ מכל בדיחת קרש של גרשון, העיקר למצוא חן בעיניו, צורמת עוד יותר היא התופעה שהם מנסים לחקות את צורת הדיבור שלו. כאילו שזה לא מרגיז מספיק כשזה בא ממנו. הדבר בלט במיוחד אתמול כשברק יעץ ליונתן שולדבראנד :"בוא נשים את זה בדאנק".
כן, בדיוק, אתה גיל ברק, מהכסא בעמדת השידור, תייעץ לגבוה ישראלי לשים את זה בדאנק על השומר שלו. מזל שאתה שם באמת. אולי גם תדגים? אני תוהה מאיפה הוא מביא את הזחיחות הזו.

5

3. ולאור הממצאים האלו, דווקא הופתעתי לגלות שדרן חדש שהפציע לשידורינו רק השנה – אורי לוי שמו. אחרי שכל כך התרגלנו לרדת על ערוץ 1, דווקא השנה הצוות "לוי את שלף" עושים לדעתי עבודה טובה. שלף הוא פרשן טוב יחסית לנוף ארצנו, לרוב אמנם מסביר את המובן מאליו, אבל מדבר לעניין ונותן הסברים על כדורסל בשילוב עם אנקדוטות מניסיונו בחדר ההלבשה.
אורי לוי חזר השנה לשידורי הכדורסל בעקבות ערב הספורט שהרים ערוץ 1 – משחק כדורסל מוקדם ואחריו המשחק המרכזי בכדורגל.
מעבר לבעיות שנפלו עליו כשדרן ולא תלויות בו, כמו שעת המשחק והעובדה שבגלל הלו"ז הצפוף אין "פרי-גיים" או סיכום, לוי מחזיק שידור בצורה טובה. הוא משדר בצורה סולידית, בלי נסיון לגנוב את ההצגה, ובלי להעיק על הצופים. כמובן שגם לו יש את הביטויים הקבועים שלא השתנו מלפני 20 שנה ("..יש לומר.."), אבל לעומת ה"לא מאמין לך", ה" 555 לסוף הרבע" ו"בוא נחקה את אלי יצפאן מחקה אותנו" – זה עדיף.
אז אם לא נמצא דם חדש ומוצלח בשידורי הכדורסל, נוכל לפחות להתרפק על העבר. אולי בדרך ננסה לגייס שוב גם את רונן גורביץ'.

*

ועוד משהו בנושא אחר שתפס את עיני הבוקר.
כשראיתי את הכתבה על פאולו סוזה, מאמן מכבי תל אביב מיד קפץ לי זכרון לכתבה אחרת שראיתי ב"וואלה!" בעבר.

דווקא בן חיים נראה לי עם המון בטחון במשחק הערב. (צילום מסך מאתר "וואלה!")
דווקא בן חיים נראה לי עם המון בטחון במשחק הערב. (צילום מסך מאתר "וואלה!")

בעקבות הדמיון המופלא בין הכתבות לא יכולתי שלא לתהות, האם דני פדרמן עבר להדליף לורד כהן גם בכתבות שאינן נוגעות רק למכבי תל אביב בכדורסל?

*

אתם מוזמנים להיכנס לעמוד הפייסבוק של הבלוג שם אני מעדכן בכל אשר נקרה בדרכי ונשמע לי מעניין בהקשר של ספורט תקשורת הספורט ושאר דברים ברומו של עולם.

*

הצוחק אחרון - עידו גבעון
אובדן התמימות

61 Comments

בני תבורי 1 באפריל 2014

שדרני ספורט נחוצים כמו חזאיי מזג האוויר. אפשר בלעדיהם וחבל שלא מממשים את האופציה. ליברפול מרגשת אותי גם במיוט ללא השטויות של איינשטין ופרשניו וסוארז נפלא גם על רקע מוזיקה.

עמית זילברבוש 1 באפריל 2014

בני,
שמעתי על "אסכולת המיוט" לא פעם.
חייב להודות, בטח עניין של הרגל, אבל אני מעדיף אפילו את השטויות של השדרנים/פרשנים מאשר לא לשמוע את הקולות מהמגרש בכלל.

קורא 1 באפריל 2014

אני לא מבין איך בשנת 2014 עדיין אי אפשר לבחור באיזו שפה לשמוע את השידור והאם לשמוע את השדרנים מישראל או להסתפק במקור. כל כך הייתי שמח לשמוע את ליגת האלופות בשידור בריטי ולא בצווחות של צמד הפטפטנטים יעקובי את כהן או מלר את אוחנה.

אר 1 באפריל 2014

הכי טוב היה אם אפשר היה לשמוע כאילו אתה במגרש. בלי שדרנים אבל עם הקהל ואולי גם קצת את השחקנים והכדור (כמו בפיפ"א)

חן הצהוב 1 באפריל 2014

מעניין אם זה נכון, או רק לכבוד 1 באפריל:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4505713,00.html

wazza 1 באפריל 2014

wiziwig.tv
sopcast

גיסנו 1 באפריל 2014

+1

היה לי היום ערב נפלא עם שדרני סקיי ועשיתי לעצמי מסך מפוצל על שני המשחקים של רבע הגמר, שניהם באיכות HD ואפילו יש לי חיבור של "רק" 15 מגה.

כשראיתי בשבת קצת ליגה אנגלית, וראיתי איך כשמדברים על המאמן יש משבצת קטנה בפינת המסך שמראה אותו ועל כל המסך רואים – הפלא ופלא – את המשחק, התפלצתי עוד יותר בשידור של מכבי נגד ב"ש אתמול בכל פעם שעוברים לפריים ארוך במיוחד של המאמן עומד על הקווים או של שחקן פצוע ביציע, בזמן שאתה יודע שיש מצב שתפספס גול.

רועי 1 באפריל 2014

קראת את מחשבותיי עם השוואת הכתבות הזו. פשוט כתבה מביכה, כן, ראדי מרגיש כל כך מושפל שרק לפני כמה שבועות הוא חתם על הארכת חוזה.

יניב 1 באפריל 2014

וואלה שוברים שיאים – איפה הכתבה מיום שבת שבדקה מי המאמן הבא שמתאים להפועל מבין קאדר מועמדים שלא כלל את רוני לוי (בגלל תקציב לטענת הכותב) אבל כן כלל את עידן טל – הכתבה סרקה את שוק המועמדים והשוותה בין אופציות והחליטה שזה תיקו בין אלי כהן השריף לבין תחזיקו חזק – בנאדו! וזה פורסם כמה שעות לפני הרביעיה .

אריאל גרייזס 1 באפריל 2014

הכי שעשע אותי אתמול בערב במשחק של מכבי תל אביב נגד באר שבע, שיורם ארבל ממש נוזף בשופט איך הוא לא רואה את היד (זה קרה פעמיים במשחק). ארבל דארלינג, אתה, עם שידורים חוזרים וזום אין לא מסוגל לראות כלום ואין לך בושה להטיף לשופט? אירוניה במיטבה

איציק 1 באפריל 2014

אתה לא מתבייש לדבר ככה על יהורם… הוא לא רואה… הוא ראה את השער של צ'ארלי יאנקוס שעה לפני הבעיטה…
חוץ מזה, לבר זה יותר קל… אז הוא מבקר… שילמו לו על זה… לא רק, אבל את זה הוא הצליח לבצע…

עמית זילברבוש 1 באפריל 2014

גרייזס,
אם עד לא מזמן היה מדובר בעיקר בטעויות הזיהוי, היום כבר ברור שזה הרבה מעבר.
היו בחודשיים האחרונים פעמים שהוא צווח "שער" כשהכדור אפילו לא היה קרוב, והגדיל כשאמר "והכדור בפנים" אחרי החטאה בכדורסל.
ואני שואל, איך אפשר לטעות לגבי סל או החטאה??
אבל באמת שכבר התרגלתי ולא הייתי כותב טור על הטעויות האלה, עלייהם כבר נכתב לא אחת. מה שכל כך מרתיח זו הזחיחות וחוסר המודעות כשהוא מעז לרדת על אלו שדווקא כן מדייקים.

אבל אתה יודע מה הכי מעניין אותי – שעדיין יש לא מעט אנשים בסביבתי שחושבים שהוא ממש אחלה שדרן.
אני תוהה מה הרוב באמת חושב לגביו, והאם יתכן שמה שאנחנו חושבים כ"כ לא מתיישב עם הרוב בעניין הזה?

פאקו 1 באפריל 2014

חכה חכה, הוא עוד יצעק "שער" במשחק כדורסל.

גיא זהר 1 באפריל 2014

לגבי ארבל עדיף שישתוק בהטפות מוסר, במיוחד אחרי משחק השרוכים. לגבי עניין ההגייה לצערי השתלטה עלינו משום מה הגישה האנגלו סקסית. הרי בתכלס שם המשפחה של ראש עיריית סחנין הוא ע׳רנאיים ושמו של שחיין העבר ההולנדי האגדי הוא ואן דר הוחנברד.
מזל שלא למדנו לקרוא לשחקן העבר הארגנטיני של ולנסיה איילה כמו ביורוספרט

גיא זהר 1 באפריל 2014

ע׳רנאיים = ע׳נאיים. אפילו המקלדת לא רגילה

סניור 1 באפריל 2014

ע' בערבית = ר, אבל לדעתי בחלק מהמבטאים או הניבים הערביים הוגים את זה כ – ג. שווה לבדוק איך ראש העיר קורא לעצמו כדי לוודא אם יש או אין טעות.

רובי פאולר 1 באפריל 2014

ע' בערבית = ג, הדוגמא הקלאסית היא עזה, שבערבית נקראת ע'זה (כלומר מבוטאת רזה) ובאנגלית מתורגמת כ – GAZA.
ג נהגית במקום ק אצל הבדואים ובמקום ג' אצל המצרים…

גיסנו 2 באפריל 2014

לא שמים לב לזה כי זה לא נפוץ עדיין, אבל ל one (או צ׳רלטון?) יש שדר ערבי לתקצירים שמעוות לא מעט שמות של ישראלים יהודים ושל זרים.
הייצי במשחק של מכבי נגד סכנין והכרוז טעה בחצי מהשמות לפחות.

בצרפתית מעוותים קבוע שמות להגייה הצרפתית לפי איך שהם נכתבים באנגלית, וצרפתים שמשחקים מחוץ לצרפת זה בכלל קשה לשמיעה שמנסים לבטא את השמות שלהם (כמה שנים לקח עד שהתחילו לנסות לבטא את השם של תיירי אנרי כמו שצריך?).

זו תופעה חוצת תרבויות ולא חושב שיש איך להמנע מזה ב 100%.

אוראל 3 באפריל 2014

אם כבר –
בערבית יש:
ע רגילה (נהגית כמו אצלינו).
ע' – נהגית כמו ג רפה או ר רפה (כמו מאזן ע'נאים).
ר – רגילה.
ג – נהגית כמו ג…
ג' – נהגית כמו בשם ג'ורג' (למעט מצרים שהוגים את זה כמו ג רגילה).

רובי פאולר 1 באפריל 2014

במונדיאל 90 האיום הייתה נבחרת קוסטה ריקה אם אינני טועה, ולה מגן חביב בשם אוסקר JARA, שארבל התפדח לקרוא לו חרא (כמו שצריך) אז קרא לו ג'ארה, וזו נראה לי הטעות האחרונה המכוונת…

גל ד 1 באפריל 2014

גם דאבור קוס היה טעות מכוונת.

רובי פאולר 1 באפריל 2014

תכל'ס… צודק.
ויוחזר השפם של אורי לוי לאלתר!

bb 1 באפריל 2014

אותו דבר קרה במונדיאל האחרון עם נבחרת צ'ילה (גונזאלו חרא).

no propaganda 1 באפריל 2014

זה לא היה claudio jara החלוץ?

bb 1 באפריל 2014

מסתבר שהיה להם שני שחקנים "חרא", קלאודיו החלוץ וג'ובאני הבלם:
http://en.wikipedia.org/wiki/1990_world_cup_squads#Costa_Rica

איציק 1 באפריל 2014

סעיף 2 לפנתאון. החיקוי של ברק את גרשון הכה בי חזק בראש, וכנראה לא רק אותי. לצערי הוא מתדרדר, ורסקין כבר התדרדר. הם בעצם דור ביניים שאמורים להוביל את הדרך לצעירים. אז אין צעירים ואין מי שיראה להם את הדרך. ארבל הוא מערבל וממש כבר אין לא מה לעשות מאחורי המקרופון.
לגבי הצוות אורי לוי את גור שלף אוכל לומר רק דבר אחד… משעמם!!! אולי לשלף יש סודות מחדר ההלבשה אבל הוא לא סתם צנון, הוא צנון מיובש, לכן גם המעניין יוצא לו משעמם מהפה. אורי לוי אף פעם לא הלהיב, במקרה הטוב, לא שוגה (אולי עכשיו, כמו פעם הוא היה מכין את עצמו עד כמה שיכול… מה לעשות, שלחו אותו לשדר תחרויות סוסים, איך אפשר בלי הכנה לומר "זה סוס… הוא קפץ… המסוכה לא נפלה הפעם…").
אם אני מסתכל על שדרני/פרשני כדורגל/כדורסל בארץ, אז עם כל השטיקים המגעילים, גרשון רמה מעל כולם. הוא מכיר את התחום, הוא זורם, מסביר אך לא חופר… חבל שאין לפעמים ריסון לפה וסינון להומור הטפל… ועדיין רמה מכל השאר (פרט לנוימן כמובן… הוא אינטלגנט).

עמית זילברבוש 1 באפריל 2014

אני ממש מסכים איתך.
מבחינתי, הסביר נהיה כאן טוב, שפוט כי כל השאר קשה לצפייה – וזה אורי לוי מבחינתי.
לגבי גרשון – כל מילה, פרשן מצוין, אבל יש לי בעיה לשמוע מישהו שנשמע לי דרך המסך(לא מכיר אותו, יש סכוי שאני טועה) אדם רע.

גל ד 1 באפריל 2014

גרשון פרשן מצויין? אולי באופן יחסי.

לי נראה שלציין כל שבוע את הנחיתות של מכבי בריבאונד זה חובבני. הקבוצה כבר איזה עשור מסתדרת עם נחיתות בריבאונד (כן, גם תחת גרשון) וכרגע הסנטר העיקרי שלה פצוע. נחיתות בריבאונד ואחוזי עונשין נמוכים אלה דברים שכל ילד בן 6 רואה, לא צריך בשביל זה את אחד המאמנים המעוטרים שהיו לנו.

עמית זילברבוש 1 באפריל 2014

מסכים שהכל יחסי. אני חושב שהוא יודע לתת יותר מקלישאות על עונשין וריבאונד.
לפעמים יש אנקדוטות לגבי השופטים, מי "מכביסט", מי בא עם השריקות שלו. הוא מזהה מהר מיסמאצ'ים, שינוי הגנות ובגדול – מבין כדורסל, את זה אי אפשר לקחת ממנו.
רק חבל שבעולם שלנו מקצועיות ויכולות מאד גבוהות באות הרבה מדי פעמים עם יהירות והתנשאות. אצל גרשון יש גם בונוסים של שובנסטיות גזענות וכד'.

שחר ד. 1 באפריל 2014

אסור לוותר על גרשון. ראשי ערוץ הספורט חייבים "להכנס בו" ולהוריד את צורת הדיבור של ONE מעל שידורי הספורט שלנו, אבל מעולם (ואני עומד מאחורי המילה 'מעולם') לא היה לנו פרשן שמבין את המשחק כמו שהוא מבין. הוא הראשון בארץ, אחרי שנים, שמוסיף לי ידע במהלך השידור, כי כשהוא מדבר מקצועית נטו באמת שאין לו מתחרים.

הבעיה היא שלצופה מהצד נראה שראשי ערוץ הספורט לא מגבילים אותו כמו שצריך בבחינת "זה גרשון עם כל הפלוסים והמינוסים שלו" ולא מאפשרים לו לעשות את קפיצת המדרגה הבאה.

גל ד 1 באפריל 2014

זיהוי מיסמאצ'ים זה גם צפיה בכדורסל שנה שניה.

אבל אין ספק ששינוי הגנות הוא באמת מזהה מיד, ואת זה אין לנו עוד פרשנים שעושים כמוהו.

תומאס נוימן 1 באפריל 2014

עופר שלח מעולם לא שיחק או אימן כדורסל, וגרשון לא מתקרב לקרסוליים של כפרשן. בהעדר שלח – אין פרשנות כדורסל טובה בארץ. יאיר לפיד דפק אותנו!

איציק 1 באפריל 2014

יש הבדל גדול בין גרשון ושלח, ואני לא מדבר על רוחב אופקים ודרך ארץ שזה מובן מעליו, אני מדבר על הדגשים בפרשנות. שלח פרשן המון דברים מסביב, הביא אנלוגיות מתחומים אחרים או ממקומות אחרים. הפרשנות של גרשון הרבה יותר מיקצועית פרופר. היה נחמד אם היה כמו ב-NBA בה יש מספר פרשנים וכך ניתן לתקוף אותו דבר מזויות שונות ובאמצע אורי לוי/יורם ארבל…

דגש 1 באפריל 2014

אני שונא שידורים של אורי לוי כי לי הוא נותן את הרושם שהוא מייחל למשחק טוב, וזה היה נחמד אלא שאצלו משחק טוב פירושו הפסד של מכבי.

ירושלמי 1 באפריל 2014

זה קטע כזה בערוץ הראשון שתמיד מייחלים להפסד של מכבי מאז שהם עזבו את הערוץ בימיי חמישי.
זכור לי במיוחד משחק האליפות של חיפה שם היה נראה כאילו התגייס הערוץ לטובת הירוקים.

ואורי לוי שדרן גרוע בלי קשר.
חסר כריזמה.
מונוטוני.
היסודות הבסיסיים והמאפיינים האבולוציוניים של שדרן חסרים לו.

אמיר 1 באפריל 2014

עוד בנוגע לארבל בחמישי –
במהלך הרבע הרביעי, פיני גרשון ציין שבכל ארבעת המשחקים האחרונים של מכבי נגד ריאל, דווין סמית' קלע 18 נקודות, וכבר כעת (היינו, רבע רביעי במשחק שנערך בחמישי) יש לו 23 נקודות.
תגובת ארבל הייתה ש"טוב, סמית' אוהב לשחק נגדם".
אלא מה? שגרשון התכוון שבכל ארבעת המשחקים ביחד (!!) סך הנקודות המצטבר של סמית' היה 18 נקודות, וארבל הגיב בפסקנות כאילו בכל אחד מהמשחקים הוא קלע 18.
רק עדות נוספת לזחיחות ולחוסר המוכנות עמה הוא מגיע לשדר משחקים (שכן, ההיעלמות של סמית' בסדרה נגד ריאל אשתקד היא מן המפורסמות..)

שחר ד. 1 באפריל 2014

אני דווקא אוהב לשמוע את גיל ברק. אחד השדרים היחידים בארץ ששומעים שהם אוהבים את מה שהם עושים, לא משנה אם מדובר ביורוליג או בליגה הלאומית. כנראה שהציוות עם גרשון לא עושה לו טוב…

לגבי לוי את שלף, מעולם לא היה צוות שידור שרצה לגרום לי להעביר ערוץ כמו השניים האלה. לוי לא מכיר את הענף ולא מבין מספיק כדורסל כדי להסביר מה היה (שלא לדבר על האנקדוטות לבולגריה בכל שידור…), אבל הוא היה עובר אם לא היה יושב לידו גור שלף.
שלף הוא הכישלון הכי גדול לדעתי בתחום. אחד השחקנים הכי אינטליגנטים שהיו לנו לא מסוגל להסביר מה קורה במשחק, תמיד מופתע ממהלכים צפויים ומביא את אותה פרשנות לכל משחק ("דריק שארפ אמר לי שכדורסל זה משחק של ריצות", "תמיד שחקן עושה עבירה ואז מסתכל על הלוח" הם המובילים) לא משנה אם זה מתאים למשחק שהוא משדר או לא.

אם היית אמור לי בשנות ה-90, כשלוי היה השדר המועדף עלי בשידורי מכבי ביורוליג (עדיף מהשידור המגויס של איינשטיין) ושלף היה השחקן הכי חכם בליגה והוביל את גליל מעמדת הפוינט פווארוורד שאתגעגע לאלי סהר כל פעם שהם משדרים לא הייתי מאמין לך…

עמית זילברבוש 1 באפריל 2014

איתך בנוגע לגיל ברק. הוא באמת נשמע כמו מישהו שבא מאהבה למשחק, וזה חשוב.
יכול להיות שזו הקרבה לגרשון, אולי משהו אחר – אפילו קשה לי לשים את האצבע, אבל יש שם משהו, בצורה שהוא מושך כל משפט עם טון עולה ועולה – לא מסתדר לי.

אלון רייכמן 1 באפריל 2014

אני אוהב את זה שהוא מנסה לייצר קאצ' פרייז אישי משלו עם ה"לא יוווודע" הזה שהוא זורק בכל שריקה המעוררת חילוקי דיעות.

ירושלמי 1 באפריל 2014

אבל עדיין האובר התלהבות שלו ממהלכים גורמים לי לחשוב שעדיין נדמה לו שהוא משדר משחק NBA ולא נתניה מול ראשון.

החתול 1 באפריל 2014

אורי לוי כששידר את מכבי בשנות ה-90' באירופה היה מגויס גם כן.

אלי 1 באפריל 2014

לכל אוהדי ליברפול:
אולי אפשר לכתוב שקרטל? (במקום סקרטל).
את השם שלו כותבים škrtl, ו "š" בסלובקית = sh באנגלית או "ש" בעברית.

אלון רייכמן 1 באפריל 2014

1. שדר כדורסל שכמעט ולא מדברים עליו (ולמען האמת גם לא מקבל יותר מדי שידורים) אבל אני מאוד אוהב הוא דניאל זילברשטיין מערוץ הספורט. מדוייק, לא מתלהם, שנון כשצריך, נינוח ונעים לאוזן.

2. אגב יורם ארבל ואורי לוי – אני חושב ששדר כדורסל (או לצורך העניין שדר בכל ענף ספורט אחר) חייב לחיות את הענף. להכיר את הקבוצות והשחקנים על בוריין, ולא להזדקק לדף לפני המשחק שמזכיר לו מי זה מי. ארבל ולוי שעסוקים באוד מיליון דברים במיליון תחומים אחרים, פשוט לא פנויים לזה. וגם לא מספיק איכפת להם.

3. ורד כהן היא כבר פארודיה. באמת לא רציני להתייחס אליה בצורה רצינית.

ירושלמי 1 באפריל 2014

אורי לוי חי את הענף ואת עולם הספורט. הבעיה היא שהוא חסר כשרון.
יורם ארבל אמר פעם שהספורט האהוב עליו הוא גולף. אז שיילך לשדר גולף ויעזוב אותנו בשקט.
געגועיי למארב 'yes!' אלברט…

טימי 1 באפריל 2014

אתמול ראיתי מחצית ראשונה מול הטלויזיה ובשניה נאלצתי ליסוע הביתה. התנחמתי בעובדה שא- המשחק גמור, ב- לפחות לא אשמע את הצמד שגורם לי לסיוטים ( ארבלנוימן). שמתי רשת ב באוטו וחייב להודות שבאופן יחסי, ממש נהנתי. לא זיהיתי מי שידר אבל הוא היה סביר ולידו זלצר שפתאום לשמוע אותו על רקע כדורגל ישראלי היה נהדר. קצת הסברים על מערכים, קצת על מה שקורה. אומנם שניהם כמובן אומרים למאמנים מה לעשות אבל זה הרבה הרבה הרבה יותר טוב מ"הצמד".

בקיצור- משבוע הבא נסיון- ערוץ 1 בטלויזיה על מיוט והרדיו פתוח על רשת ב'..

דור 1 באפריל 2014

יש סיכוי שהפרשי הזמנים בטלוויזיה יגרמו לך לשמוע שהיה גול עוד לפני שתראה אותו…שזה די באסה, אז תשים לב.

לא משנה 1 באפריל 2014

אורי לוי שדר מצוין. חבל שהוא לא משדר יותר.

חמי 1 באפריל 2014

אורי לוי חסר כריזמה. את שני האירועים הכי גדולים בהיסטוריה של הפועל הוא שידר והם נשמעים כמו הלוויה: "יש. עדי גורדון. זו יכולה להיות הזריקה של הגביע". כאילו הוא מדבר עם אשתו בסלון.

הורסקי נהדר וחבל שהוא כבר לא משדר.

היסטוריון של ספורט 1 באפריל 2014

השקל שלי .
1.יורם ארבל הרבה מעבר לשיא ,הוא מעצבן מאד …אבל יש רגעים שבהם יש לו את זה כמו סיומת הדרבי התל אביבי …וכשנחה עליו הרוח הוא בהחלט מזכיר את פעם.
2. אורי לוי אני אוהב הוא סביר מאד ביחס למוצר.
3. אלי סהר אהבתי קצת נמאס הוא צריך להמציא עצמו מחדש.
4. פיני גרשן : הערכתי אותו כשחקן נראה לי קצת יהיר כפרשן .

איציק 1 באפריל 2014

4. אני לא זוכר את פיני כשחקן, דווקא מאמן טוב הוא היה.
3. אלי סהר במקום להמציא את עצמו מחדש צריך ללכת לאיבוד ושלא ימצאו אותו בערוצי הספורט. ידע עובדתי די גדול; הבנה, שואפת לאפס; אגו והתלהמות, מפה ועד להודע חדשה.
2. אורי לוי, צנון, אפילו יורם שימרון מתלהב לידו.
1. אין לי מה להוסיף…

גיסנו 1 באפריל 2014

לא יודע אם אני מגדיר את "הפועל תל אביב הלכה לישון, מה אתם רצים למיטות, עוד לא אחת עשרה" כ"יש לו את זה"…

MOBY 1 באפריל 2014

ת׳כלס הכל מקנאה….
אם רק היו נותנים לנו מיקרופון… וערב הכדורסל או ימי חמישי (רביעי,שלישי, איזשהו יום)
אני כבר יותר מ-3 שנים פשוט על מיוט ולא כי אני רוצה הפחד שהם יתעוררו….
ובימי ראשון אחת לשבועיים ברוממה. שלישי בליגה לאומית שום שדרן לא יכול על זה. פעם בכמה זמן באליעזר (יש יתרון אחד לעונה שחורה משחור ימי שבת מוקדם)

אלון 1 באפריל 2014

מסכים פה אלה שתומכים בגיל ברק (מצוין) ודניאל זילברשטיין (יופי של חוש הומור).

אבל מה עם רסקין? עדיין השדר הכי טוב לטעמי ומאוד חבל לי שהפסיד לשדר את מכבי (מישהו יודע למה דרך אגב?).

בכדורגל המצב קשה עד אנוש. השדר היחיד שנהניתי להקשיב לו היה עמית הורסקי וגם אותו ערוץ 1 קברו.

עמית זילברבוש 1 באפריל 2014

רסקין משדר את מכבי בערוצי תשלום ( 5 HD לייב מגה פלוס או משהו כזה) – כי יורם ארבל נישל אותו מתפקידו כשדר המוביל של משחקי מכבי תל אביב בימי חמישי.
כולנו הפסדנו מזה – חוץ מארבל כמובן.

גל ד 2 באפריל 2014

תסלח לי על הסגנון, אבל רסקין פח אשפה. המיץ של הזבל.

כל משחק הו היה מסמן שחקן אחד, לרוב זר שטיפה מאכזב, ושותה לו את הדם על כל טעות (לעתים קרובות גם טעויות לא שלו, כשהוא נאלץ לחפות על שחקן אחר.) לעתים קרובות זה נמשך עונה שלמה. ומה שהופך את רסקין לגרוע יותר מאנשי התקשורת האחרים, זה שהוא עושה את זה ביודעין. לא מתוך חוסר הבנה, אלא מתוך הבנה שבתקשורת שלנו הארסיות הזו שווה רייטינג.

אם אני לא אראה אותו או אשמע אותו יותר לעולם זו תהא נחמה פורתא, גם אם זה תוקע אותי עם ארבל.

ג'וני 1 באפריל 2014

לאורי לוי עדיין נחשב לשדר הספורט מס' 1 בארץ.
שדר הספורט הבכיר היחיד בארץ שיודע לשדר שידורי ספורט נוספים חוץ מכדורסל וכדורגל.
אינטלגנטי ,רהוט, מקצועי,לא מתלהם להבדיל מדור השדרים כיום שמחפשים את כל הזבל במסביב.

בנוסף הייתי מציין לטובה את רן מלובני שנחשב לשדר מס' 1 בכדוריד וכדורעף ובכלל בקיא מאוד בספורט אולימפי.
יש לי רק מילים חמות וטובות לומר על השידור המקצועי והמעולה של מלובני, נהנה מכל רגע.
זה נקרא עיתונאי ספורט אמיתי

עד מתי נצטרך לסבול את ארבל?
מבקר המדינה חייב לבדוק איך הוא עדיין משדר ולא מפנה את מקומו לדור הצעיר .
זה כבר גובל בשחיתות וכמוהו יש עוד כמה בתקשורת שלא מפנים את הכיסא.

אילן 1 באפריל 2014

בתחילת שנות השמונים היה פרשן כדורסל בשם רני כהנא שליווה את מכבי בגביע אירופה לאלופות. באחד המשחקים מול לימוז', אחד השחקנים מהקבוצה הצרפתית (מרפי אם אני לא טועה) קלע ווינר שוט התאבדותי מחצי מגרש והשתיק את כל יד אליהו. זה לא הפריע לכהנא לצרוח "אמרתי לכם! ידעתי!". אחר כך כבר הביאו את מליניאק שהיה כמובן הרבה יותר טוב, או שלא.

אלל 2 באפריל 2014

אי אפשר לראות משחק עם יורם ארבל.
הוא כל כך סובייקטיבי שהוא צועק יש בגולים שריאל מקבלת.
הוא רק לטובת הקבוצה שהוא אוהד, שבמקרה זאת ברסה.
אתמול קצת אחרי הגול של אתלתיקו, הוא אמר שברסה משחקת נורא, עבר רבע שעה, והוא אמר שאיזה משחק מצוין יש לנו, ומה השתנה, ברסה החלה קצת לתקוף. יפה שהוא הפך משחק מגרוע למצוין תוך 10 דקות.
כזה ליצן, לא מכיר שחקנים, לא שם לב לדברים שקואים במגרש. זה ממש בדיחה לראות שידור איתו, כמה טעויות במשחק, הוא שבר שיא.

7even 2 באפריל 2014

מרגע שערוץ הספורט התחיל לשדר הרבה משחקי אןביאיי מדי לילה(ובנימה זו – איזה תענוג!)
הרבה מהמשחקים משודרים עם הפרשן המקומי בלבד. תענוג.

חוצמזה – הצמד שהכי אהבתי בערוץ הם שלח-שימי.
באן בי איי כמובן…וגם בחמישיות שהיתה אז מצויינת עם שניהם ואביב לביא.

ג'וני 4 באפריל 2014

3 שדרי הספורט הבכירים של ישראל

1) אורי לוי
2) מאיר אינשטיין
3) רן מלובני

כל השאר פחות או יותר באותה הרמה שמסוגלים להבין לא יותר מענף אחד או מקסימום 2.

Comments closed