פוסט טראומה

מביך, מעציב, מדכא, איירבולים, זריקות שפגעו רק בקרש. אליהו לא קולע, לא שומר, מקל רק מכדרר, ארז קפא, להצעיר את הנבחרת! לבגר את הנבחרת!! שכחתי משהו? טוב, תסלחו לי, אבל אפשר להרגע רק לשנייה ולא להתנהג, ובכן, כמו שאנחנו רגילים תמיד.

1. בואו נוציא את זה: 48 נק' במשחק, 16 במחצית, 15 דק' בלי סל שדה, שחקן אחד בדו ספרתי, רוטציה של 7 וחצי שחקנים, 1 מ-14 לשלוש, איירבולים, זריקות שפגעו רק בקרש, חוסר אונים, מביך, מעציב, מדכא, מבאס.
אליהו לא קולע, לא שומר, מקל רק מכדרר, ארז קפא, להצעיר את הנבחרת! לבגר את הנבחרת!!
בטח שכחתי מלא, תוסיפו, תוסיפו.

ועכשיו אפשר לחזור לפרופרוציות? יותר משמפתיע אותי מדי פעם תצוגות הנפל של נבחרות הכדור שלנו, מפתיעה אותי המאניה דיפרסיה במדינה הזאת סביב הנבחרות האלה. כאילו, אולי נרגע, רק לשנייה?
נכון, הפסדנו, נראינו נורא, שום דבר לא עבד. אפשר וצריך להעביר ביקורת, למשל על  הרוטציה שקוצרה בצורה בלתי מוסברת ומובנת, או על חוסר היכולת להביא תכנית ב' במידה ומשחק ההתקפה נתקע. אבל מכאן ועד מה שקורה כאן מאז אתמול בערב?
דברים כאלה קורים, בטח כשמשחקים נגד קבוצה טובה מאיתנו, עם מאמן שהוא טופ עולמי, שתופסת יום של 48% משלוש ואצלנו כלום לא הולך.
לא הכל גרוע אחרי הפסד אחד כזה כמו שלא הכל היה אחלה אחרי הניצחונות בהכנה. בואו, שנייה אחת. לא?

2. אתמול כתבתי לפני המשחק שהיתרון של הנבחרת הוא גם החסרון שלה: משחק שבנוי על תנועה וחיתוכים, אך כשזה מגיע לצורך לעשות סל כשהכל תקוע על ידי יצור מצב בבידוד של שחקן לעצמו – שם אנחנו בבעיה.
אז מסינה תקע את כל נסיונות התנועה והבק-דורים ונשארנו עם חבורה שלא ממש רגילה ולא ממש יודעת לייצר מצבי קליעה יש מאין. דווקא בדאגה לגבי כספי שיצור לעצמה התבדיתי. הוא היחיד שהופיע.

3. לגבי הקליעה מבחוץ, לכל מי שהכיר את הנבחרת אין מה להיות מופתע. הבעיה העיקרית מראש היתה שאין קלעי, ואחרי הניפוי של שמחון (המוצדק כי צריך גיבוי להאוול וזלמנסון (אך חסר המשמעות אם לא נותנים לאף אחד מהם לששחק)) – מצב הקליעה מבחוץ קשה עוד יותר. ככה זה שבחמישייה שלך משחקים מקל, אליהו והאוול והמחליף הראשון הוא אוחיון.

כפי שכתב יונתן אליהו בסיכום שלו ב"וואלה", לפחות נראה שאנחנו בדרך להשלים את הפער בעתיד:
" ..הנבחרות הצעירות כבר החלו ליישם שיטה שונה לחלוטין ובקיץ האחרון כל אחת מהן – עתודה, נוער וקדטים – הייתה מהמובילות ביבשת בזריקות ובקליעות משלוש. הנה זה במספרים: העתודה קלעה 9 שלשות למשחק, שנייה רק לסרביה; נבחרת הנוער סיימה את אליפות אירופה דרג ב' במקום הראשון בשלשות למשחק עם 10.3 כאלה; והקדטים הצטיינו בתחום הזה עם 8.1 .."

4. אם אפשר להסכים לגבי תצוגת הנפל המקצועית אתמול, עם דבר אחד אני לא יכול להשלים. איך שמיד משליכים מחושך מקצועי לחוסר רצון ולחימה. אני ראיתי אתמול הרבה אכפתיות מהנבחרת, הרבה רצון ולקיחה ללב. אז לפחות לא צריך לחפש קשקושים שלא קיימים. יש מספיק מהדברים שכן שם.

5. קל להיות ציני כלפי הנבחרת אחרי יום כזה. מי שעוקב אחרי בטוויטר יודע שאני חוטא בזה לא מעט (בסדר, בסדר – המון). אבל תכלס, ציניות והכל, זה בסדר. באמת. זה מה שאנחנו צריכים. הפסד, חזרה לפרופורציות, לעשות הכנה מנטלית בראש שכנראה נפסיד גם לליטא, אולי אפילו נובס ונגיע ליום ראשון עם 0:2 כאנדרדוג מוחלט.
ואז, נישאר עם מי שאכפת לו ונצא למלחמה נגד גרמניה גאורגיה ואקראינה. אני לא אומר שזה התסריט המובן, הברור, אבל גם לא חושב שזה לא ריאלי לנצח לפחות את גרמניה ואוקראינה.
יהיה בסדר.
עבד קצת?

*

ואם כל זה לא הועיל, תמיד אפשר להיזכר שכבר ביום שבת יש משחק שיכול לשפר לכולנו את המצב רוח. בכדורגל, נגד מקדוניה, שם מראש אין לנו שום סיכוי.

*

 

יומן יורובאסקט (2) - מסינה
פרשת כי תצא - יצר לב האדם

18 Comments

D! כאן ועכשיו 1 בספטמבר 2017

לא ראיתי. לא אראה. בקושי קראתי אפילו.

אבל שמח לקרוא תגובה/פרשנות מאוזנת כלכך. זה הדבר הכי חסר בספורט בארץ.

השמן 1 בספטמבר 2017

אתה צודק כמובן , ואגיד עוד יותר שביחס למה שנבחרת הכדורגל עוברת פה אחרי כל הפסד טיפלו בהם בכפפות של משי

איציק 1 בספטמבר 2017

צריך לומר את האמת, ככה נראית נבחרת שאין בה אף שחקן של מכבי…

אנונימוס 1 בספטמבר 2017

ויהיה נחמד גם אם כולם יחזור לפרופורציה לגבי מאמן הנבחרת ויכולותיו שנופחו גם הן מעבר לפרופורציה הראויה

רומן 1 בספטמבר 2017

איכשהו תמיד כשאדלשטיין מגיע לרמות הגבוהות הוא חוטף השפלות…אולי הוא לא כזה טוב כמו שהוא חושב שהוא

שמעון 2 בספטמבר 2017

הגינגי מאמן מפורסם מהגרועים שהיו פה.

Yavor 1 בספטמבר 2017

אולי אחרי ההפסד הצפוי לליטא, בשעת לילה מאוחרת (קרוב לשתיים וחצי נגיד), יקבל המאמן הלאומי עוד הודעת טקסט/שיחה שתרגיש לו כמו דז'ה וו…

אורי 1 בספטמבר 2017

יש לכם פאקים בתגובות מאז העיצוב החדש – הן מופיעות פעמיים.
לפחות אצלי במובייל ) כרום אנדרואיד)

יאיר אלון 1 בספטמבר 2017

לא רק אצלך

shadow 2 בספטמבר 2017

קורה גם אצלי ויש עוד מספר תקלות כמו ששלושת התגובות בעמוד הראשי אמורות להיות התגובות האחרונות בכל פוסט וכרגע הן התגבות הראשונות.

גם החלון בו אני כותב את התגובה עכשיו נמצא קצת באופסייד ביחס לשאר העיצוב של הדף.

מאיר (חדש בשכונה) 2 בספטמבר 2017

הקוון הרים דגל? לא, אז אין אופסייד….

רק משהו קטן 2 בספטמבר 2017

גם ב-ios זה נראה ככה . לקחתי מכל הפוסט את החדשות הטובות לגבי הנבחרות הצעירות . גם ככה זה אמור להיות הכיוון שלנו , להתמקד בליימר קלעים לכל העמדות . כי באתלטיות יהיה לנו קשה לייצר שחקנים מובילים ברמה עולמית . ( בעיקר נובע מאיך שהיו מאמנים פעם ) . אני לצורך העניין 1.90 ועד נוער תופקדתי כ-5 שברור לכל בר דעת שביום טוב שלי על פלטפורמות אולי יכול להיות 4 ורק באירופה .

שמעון 2 בספטמבר 2017

לא הבנתי מה אנשים הופתעו?

1. כאילו הלפרין, מקל, פניני ואליהו לא גמורים כבר שנתיים? אז הם יגיעו לנבחרת ויעשו מה? אמרתי לפני הטורניר שאין מקום לאיש מהם בנבחרת.

2. באמצע המשחק לפני שהיה 6 הפרש אמרתי לחבר שאני מוכן לשים איתו כסף שאם עודד קטש עכשיו מתלבש ועולה לשחק הוא נותן יותר ממקל ואוחיון והלפרין.

3. לזכותו של ארז יאמר שבאמת יש לו את נחרת ישראל הכי חלשה אי פעם, פשוט סגל נוראי אבל כמו שאמרתי שנים הוא מאמן נוראי, אחד הגרועים בארץ. תקוע בשנות ה-60 כאילו קשת ה-3 טרם הומצאה. הגינג'י לא מבין שהכדורסל היום נהיה מקשת השלוש ומשם נזרקות מחצית הזריקות כמעט במשחק.
הג'ינג'י כמו במכבי שם את המפתחות בידיים של מקל שיוביל אותו ומקל הוביל אותו לאותה תוצאה כמו במכבי.

4. אלוהים, לשמוע את גור שלף זה יותר נוראי משגיא כהן ושי האוזמן יחד. איטליה קלעו בקושי נק וסיימו עם 69 נק במשחק וכל שחק הואומר הנבחרת לא שומרת טוב, לא שומרת נכון?? הפוך גוטה הפוך, הנבחרת שמרה מצויין פשוט לא הייתה התקפה. 5 דק לסיום הוא סוף סוף עלה על זה שהבעיה בהתקפה ואמר הנבחרת היום חלשה מאד בהתקפה וזה פגע בהם, האנדרסטייטמנט של השנה, אין עונש כזה כמו גור שלף.

5. מה אתם מצפים לביקורות על ארז? ערוץ 5 ורסקין זה החברים שלו וכתבי החצר שלו.

6. איטליה נבחרת פח של נגרים וחוטבי עצים ולא יגיעו רחוק לדעתי למרות שחוץ מספרד כל הנבחרות בטורניר די חלשות. אם גלינארי היה משחק אז הם יכלו להגיע למקומות 2-4.

7. ספרד יקחו את הטורניר הזה הכי קל בעולם, יותר קל מגולדן סטייט פאו יהיה אמויפי בהליכה. אם יאניס היה הייתי הולך על יוון.

8. הנבחרת תובס גם היום מול ליטא.

9. כמו שאמרתי לפני הטורניר שמינית גמר עם המאמן והסגל הזה יהיה הישג נפלא המשחקים מול גרוזיה ואוקראינה יהיו המפתחות, לא רואה אותנו מנצחים את גרמניה או ליטא.

10. אף אחד לא יצא מפרופורציה, חוץ מהפרשנים שציפו לנצח את איטליה.

יואב דובינסקי 2 בספטמבר 2017

אני עדיין מעריך שנסיים במקומות 2-3 בבית, אבל לקלוע 48 נק' בבית זה גיברלטר.

שמעון 2 בספטמבר 2017

אתה ממש אופטימי. גרמניה יתנו לנו בראש שרודר יעשה ממקל הלפרין יותר בדיחה ממה שהם. אולי אולי ננצח את גרוזיה ואוקראינה. נגד גרוזיה אני מעריך יהיה הקרב על המקום הרביעי ויהיה משחק צמוד. את אוקראינה ננצח ואוי ואבוי אם לא. הנבחרת כרגע עם 2 שלשות אחרי 3 רבעים מול ליטא חח ומשחק שעבר שלשה אחת זה נראה לי שיא השיאים איפה קטש שפר עדי גורדון. נראה לי שצריך לאזרח את סטף קרי שמעון תארגן לו שורשים יהודים בחייאת.

Comments closed