יש כדורסל בישראל

אז אמנם הצהרתי זה מכבר שהתייאשתי מהליגה הראשונה בארץ. אפילו קראתי להתעלמות. אבל חלש אופי שכמותי מצאתי את עצמי כמובן עוקב מקרוב אחרי כל מה קורה. פיינל פור, אחרי חצאי הגמר.

  1. כשהסתיימה השביתה, אחרי כל הסאגה והזלזול שהרגשתי כלפי הקהל, הצהרתי שרישמית התייאשתי מהליגה הראשונה בארץ, ואני מקווה שהאוהדים יצביעו ברגליים עד סוף העונה. זה היה הבראקט שפרסמתי לפני תחילת הפיינל פור:

חלש אופי, בעל זכרון קצר ומושפע בקלות שכמותי, מצאתי את עצמי בוחר ללכת לאחד משני חצאי הגמר ולצפות בשקיקה בחצי השני.לצערי בחרתי רע והלכתי לדרבי, שהיה הפחות מוצלח משני חצאי הגמר. הכדורסל היה מאכזב אבל האווירה הייתה כייפית. המשחק השני היה אדיר.

2.הדרבי נגמר בתבוסה אבל לפני ההתפרקות היו כמה רגעים קטנים שהרגישו ככאלה שמשנים משחק. בסוף, עם כל הטקטיקות והכוכבים פעולות קטנות כמו שני ריבאונד התקפה רצוף שהופכים לליי אפ (על הראש של מנקו), כדרור על הרגל לחוץ (גינת) ו"לריב על הריבאונד" עם מישהו מהקבוצה שלך (גפני) יכולים להכריע. ואלה הגיעו בדיוק ברגעי הבריחה של מכבי.
בסופו של דבר, ועל אף שהפועל ניצחו כבר פעמיים השנה "ביד", היה ברור שרק במשחק חפירות הם יוכלו לחולל הפתעה. בחפירות צריך את מאט האוורד כשיר, ואת האחרים בשיאם. זה לא קרה, ומצד שני פארגו, טיוס וגם דיברתולמיאו לא התכוונו לתת לזה לקרות.

אם הזכרנו טקטיקות בכל זאת שני דברים צרמו לי במיוחד. הראשון, ניהול הטיים אאוטים של פרנקו. הדבר הכי קריטי במשחק כזה נגד מכבי הוא לא לתת להפרש לגדול כי אח"כ לחזור זו משימה על סף הבלתי אפשרית. במהלך שתי הבריחות ברבע השלישי והרביעי פרנקו חיכה פעמיים שני מהלכים יותר מדי ואלו היו מהלכים מכריעים.
הסוגייה השנייה – בערך באמצע הרבע השלישי פארגו היה כבר עם 3 עבירות. בהתקפות לאחר מכן לא אחת הוא מצא את עצמו אחרי החילוף מול גינת ועוד קשה מזה, מאחורי גפני. בדקות האלה מקי ומקניל (ופרנקו) לא היו מפוקסים להבין שעבירה רביעית של פארגו חשובים מעוד סל, והמיסמאצ'ים האלה לא נוצלו.
והעונשין, אוי העונשין. לא שמכבי הבריקה עם 53%, אבל הפועל עם 13 מ-21 לא יכלו להרשות לעצמם תצוגה כזו.

3. אחרי השנים האחרונות וויכוחי ה"ישראלים ותרומתם" הנושא הזה כבר מתיש, ובכל זאת, כמי שמביע את דעתי בלבד, לי זה חסר. אני לא יודע מה הפתרונות (ואם בכלל צריך כאלה או שזה בעיקר אני) אבל היעדר ישראלים משמעותיים מוציא הרבה מהעניין. מזל שבא זוסמן לקלוע את הסל האחרון ושתי הנקודות היחידות הצבריות של מכבי, כדי להביא את ההפרש ל-24, ולהראות שיש הצדקות למכבי ב'.
ומשפט שלא חשבתי שאגיד אבל – מזל שיש עוד את פניני.

4. רבות כ"כ כבר דובר על סאגת רייס שאנחנו כברכ בשלב ה"נמאס". לפחות עד הגמר. ובכל זאת, מבלי להכנס להיבטים המוסריים, רבים שאלו לפני המשחק אתמול מה משדרת הנהלת חולון לשחקניה שרודפים אחרי "מושיע". הלוגיקה הזאת מוזרה לי מבסיסה. אם יכלו להביא את לברון למשחק אחד? את סרחיו יול? שכל אחד ישים את הגבול איפה שהוא רוצה.

אז איך לדעתכם מרגישים השחקנים? המילטון והולוואי שואלים.

ובבקשה אל תגידו לי שחולון ניצחה עם הלב והנשמה, מה שהיה חסר בירושלים. חולון ניצחה עם הרבה כשרון (המילטון, הולוואי וגם תמיר בלאט שלא היה בשיאו ועדיין).
ההופעה של ג'ו אלכסנדר מרשימה ושווה הרבה מילים טובות, כמו גם ההגנה שלו (ושלושת הגגות) אבל עם מינוס 11 על המגרש הוא היה אולי האקס פאקטור. לא מה שהביא את הניצחון.

5. התמונה הזאת של פניני ורייס. רבים (כולל אני) חשבו שפניני עלה לדבר בתקשורת עם אמירות כמו "הקבוצה והניצחון מעל הכל" כמס שפתיים אבל כשרואים את החיבוק והחיוכים ביניהם אי אפשר שלא להרגיש שאולי מבחינתם באמת הכל חרטא.

6. לענייני עידוד (כי זה בעצם החלק הכי ישראלי שעוד נשאר לנו בליגה) – סופסוף הגיעו 4 הקבוצות עם קהלי האוהדים הגדולים ביותר לפיינל פור. עם כמה שאני אוהב את יום חצאי הגמר המרוכז שהוא כייף גדול, הפיצול הוא כנראה החלטה נכונה בהנתן האופציות. ועם האווירה הטובה והצבעונית, הייתי שמח להבין למה שלא יאפשרו להכניס את התופים, שלטי פריסה וכד' לאולם. לא הגזמנו קצת עם הסטריליות?

7. מילה אחת, או בעצם בקשונת למארגנים מתרח שכמותי – על אף שאינני אוהד של אף קבוצה ולא עודדתי ולו לשנייה, חזרתי הביתה בלי קול. כשאני בא למשחקים כאוהד, למשל בנבחרת ישראל, אני תמיד מתבאס מאנשים שמבקשים מכולם לשבת. למרות שאני מבין אותם, ממש כייף לעמוד במשחק, לפחות בדקות ההכרעה. לכן, אני תמיד רוצה להזהר בטרחנות שלי בנושאים כאלה, ובכל זאת, מי חושב שיש צורך ממש חזק בכל פסק זמן ובמחצית לשים מוזיקה בדציבלים בלתי סבירים. אפילו אם יש נסיון לחקות את האמריקאים עם הפעילויות במחצית, אי אפשר לעשות את זה טיפה יותר…חלש?

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

 

קצב כיבוש של 90 שערים למשחק
בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום

14 Comments

אלון3131 12 ביוני 2018

לא ראיתי כמעט כדורסל ישראלי העונה, פה ושם איזה רבע ופה ושם איזה מחצית. לפני 10-15 שנה שהליגה הייתה לא תחרותית נהנתי ממנה הרבה יותר(ולא אני לא אוהד את הצהובים). למה? לא יודע, שילוב של הרבה גורמים.
החוק הרוסי, הפיינל פור(תגידו שלא הייתם רוצים הטוב מ5 של דרבים ושל ירושלים חולון ועכשיו חולון מכבי), הסיבוב השלישי הכל כך מטומטם וחסר משמעות, הרישום המאוחר של זרים ובעיקר העובדה שאיכשהו החאפריות של הכדורסל הצליחה לעקוף בסיבוב את החאפריות של הכדורגל. המנהלת והאיגוד נלחמים במוצר של עצמה.

לעאזאזל, מי שם את המשחק המכריע של הליגה ביום פתיחת המונדיאל? מי מנהל שם את העסק הזה???

having said that, היה אחלה משחק אתמול וניצחה הקבוצה הטובה יותר.

אוסקר 12 ביוני 2018

מסכים לגמרי. אצלי נהייתה הרגשה לפני כמה שנים שלאף אחד כבר לא איכפת, השחקנים הזרים מהר והישראלים עושים כל כך מעט שאין למי להתחבר בכלל בתור אוהד. הכוכב הישראלי הכי גדול בענף כיום הוא כנראה עדיין עודד קטש למרות שפרש לפני עשרים שנה.

אדם 12 ביוני 2018

יש לי הרגשה שהדציבלים היו בשביל שלא ישמעו את אוהדי הפועל. כי הרימו את רמת הרעש מהרמקולים ברגע שנכנסו התופים ליציע.

יוני (המקורי, מפעם) 12 ביוני 2018

מחצית ראשונה אתמול היה כדורסל ממש גרוע. רצף של החטאות מרחוק בלי מהלכים מתוכננים. מחצית שניה השתפר והיה כיף. פניני הוא דמות עורך הדין הקלאסי – אחד שיעשה כל מה שצריך כדי לנצח.

אבי 12 ביוני 2018

לא מחזיק מפניני מי יודע מה כשחקן, ובטח לא כקלע, ובטח לא בעונות האחרונות. אבל כשכל היציע הירושלמי צעק לו בעונשין "גיא פניני מת", אמרתי לחבר שלי שבמצבים כאלה פניני הוא הימור יותר טוב מסטף קרי. השחיל 5 מ-5 בלי לגעת בטבעת.

אריק האדום 12 ביוני 2018

האווירה בדרבי הייתה מטורפת… במיוחד בצד האדום (אני משוחד).
במחצית חשבתי לעצמי שמכבי כאלו עגלות שאם משחק חושך כזה של הפועל נגמר רק במינוס 3 אז יש תקווה.
לא הספקתי להגיע לכיסא וכבר היה מינוס 10. 7 נקודות בדקה ושלוש שניות.
Game over

שי אורן 12 ביוני 2018

אך שבעה ימים הורדים פורחים,
ושבעה ימים הטללים זורחים,
ושבעה ימים חלונות פתוחים,
וכל קבצנייך עומדים ברחוב
ונושאים חיוורונם אל האור הטוב,
וכל קבצנייך שמחים.

MOBY 12 ביוני 2018

פניני הוא מכביסט צהוב – ככזה הוא מאמין שהנצחון הוא חזות הכל (ואת האהבה תשאירו למחוזות אחרים) אני כן מאמין לו.
הפתרון של הכדורסל הישראלי ברור לכולם למעט האנשים בצהוב (שרוצים לנצח באירופה, ואז זה ברור להם שאחרי הקוויאר אז גם "הלחם והחמאה" יהיו שלהם – זה נקרא חזירות….). לרשום 4 זרים למשחקי הליגה (24 שעות לפני להודיע מי בטופס) אפשר להסתפק ב-3 לקבוצה מותר לרשום כמה זרים שהיא רק רוצה, שיהיו 9 ביציע ו3-4 על הפרקט והספסל.
להשוות את חוקי המס של המתאזרחים לישראלים (או ישראלי או זר אין מעמד ביניים).
זהו, אין חוק רוסי, אין חוק צעירים, תאזרחו את מי שאתם רוצים את שאקיל אוניל ושישלם מס כמו כולנו.
הפפינל פור צריך להתאייד. סדרות, סדרות, סדרות.

זינק 12 ביוני 2018

אתה טועה בהערכה שלך שכמות הזרים זה אינטרס של מכבי בלבד. את מכבי לא סופרים כבר הרבה זמן ואפילו את הפיינלפור המשוקץ דחפו להם בגרון ואפילו כוס מים לא נתנו.
מעבר לירושלים שמחפשת גם היא הצלחה באירופה, יש אינטרס ללא מעט בעלי קבוצות כדי להוזיל בעלות השכר. ישראלים עולים יותר, גם במס וגם בניפוח המשכורות שלהם בשנים האחרונות, ביחס לאיכותם.
בכל ענף שניתן להביא בו כוח עבודה זול יותר – כך יעשו.

בנוגע לחוקי המס – מי ישווה?
זה לא קשור למנהלת או איגוד או שאר מיני ירקות. זה קשור לאמנת המס למניעת כפל מס בין ארה״ב לישראל.
יש כאן באמת פרצה מכוערת אבל אני לא בטוח שיש מה לעשות בנדון.

אדם 12 ביוני 2018

מה שיש לעשות בנידון זה הגבלת זרים בטופס\חוק רוסי או כל פתרון שהופך את תנאי ההעסקה לשווים.
זהו, אין יותר אף מועדון שבאמת שואף לאירופה אחרי שאורי אלון הלך כי לאף אחד אין בעלים שיכול לשרוף מלא כסף בתקווה שיום אחד מישהו יסכים לקבל אותו למועדון הסגור. הפתרון האמיתי הוא להוציא את מכבי מהליגה.

זינק 12 ביוני 2018

סליחה אבל זה בלבול מוח. ירושלים רצה חזק ביורוקאפ הרבה לפני אורי אלון. ולא הבנתי מה הקשר לחוק רוסי או הגבלת זרים למיסוי. האחד חוקי מנהלת/איגוד והשני אמנה שחתומה עליה מדינת ישראל.

אדם 12 ביוני 2018

הקשר הוא שבהינתן האמנה האיגוד/המנהלת מחויבים לייצר מצב בו תנאי ההעסקה הוגנים. תאר לך שהייתה הטבת מס ובלי הגבלת זרים על ברזילאים בכדורגל, לא היה פה ישראלי אחד שמשחק ואז מה תעשה עם כל הילדים, איך תחנך ותגדל נוער?
ירושלים גם עם אורי אלון לא רצה חזר ביורופליג אז אני לא מבין מה כאן בלבול מח.

פה איתמר 13 ביוני 2018

טור על הכיפאק
את המשחקים לא ראיתי.
מישהו מהמר נגד חולון?

אנונימוס 14 ביוני 2018

באתי עם אורחים מחו"ל, הם היו המומים מרמות הרעש. ולא בגלל קהלי האוהדים המדהימים. פשוט בלתי נסבל

Comments closed