כדורסל ישראלי – פותחים עונה

ואם זה לא שכנע אתכם, אז אולי איגור קולשוב על פי התחזיות של גרטנר לאימוץ טכנולוגיות חדשות יעזור?

התלבטתי קצת אם להקדיש פוסט לפתיחת הליגה. כמו שקרמר כתב, נדמה שמשנה לשנה כוחינו במספרים יורד. גם התגובות לפוסט ההוא נתנו סימן שאולי עדיף לכתוב כבר על הוכחה חדשה של משפט אויילר לגביה עלו שמועות לאחרונה.
אבל הליגה שלנו כבר פה, וחיכיתי לה, ואני אוהב אותה – זאת האמת.

*

אולי אלה הגעגעועים (כנראה), יתכן שאני אופטימיסט (ובכן, אני לא) אבל יש תחושה השנה של משהו קצת שונה באוויר. אחרי מיעוט דקות ישראלים, השביתה הארורה ועוד זכייה מרגשת של מכבי באליפות, באה בקיץ האליפות של העתודה, שנה אחרי שקודמתה לקחה מקום שני, ואיתן הבוגרים של הנבחרות האלה בקבוצות הליגה שלנו הכניסו רוח חדשה.
בלאט ישחק הרבה דקות העונה בירושלים (אם מהסיבות הנכונות או שלא) – הדקות בנבחרת הוכיחו שלשם קטש מכוון.
זוסמן ואבדיה (ואיתם נמרוד לוי) הם שחקנים טובים. אצל מכבי לעולם אין לדעת (ובדר"כ זה לא משנה) – אבל לי יש הרגשה שהם יראו דקות משמעותיות בליגה השנה.
ויש כמובן את ראשל"צ עם קולשוב, בלייזר, שגב ואדם אריאל שכבר מעוררים הרבה עניין ותקוות. בגליל אולי ישענו השנה על שוכמן יותר ויותר, שמחון בחולון עם פניני, ים מדר האנרגטי והמבטיח בהפועל, פליישר ג'וניור באשדוד. אלה רק חלק.
יש תחושה שהישראלים יפיעו יותר השנה. לי זה נותן תקווה וציפיה.

*

מעבר למכבי ת"א שנראית קבוצה חזקה על הנייר, ירושלים שתצטרך להתמודד ביום שאחרי אורי אלון, חולון והפועל ת"א שתמיד מעניינת, היה ברור שאם יש קבוצה מסקרנת במיוחד היא מכבי ראשון. אם זה לא הספיק, באו הצגות בגביע "ווינר" וזכייה בו, שהעלו את הרף עוד קצת.
מיד אחרי הזכייה צוטט צביקה שרף: "יש לי תואר ואני חי וקיים". ברגעיים אלה דמיינתי את עצמי את פרי לוחש בצד :hold my beer.
באמת, ראשון קבוצה כייפית. לולא הפיטורים של צביקה שיגיעו סביבות מחזור 3-4, והפיטורים של המחליף שלו רגע לפני הפלייאוף – הייתי מהמר שתהיה להם אחלה עונה…
והנה גיפ שאין מושלם ממנו לפתיחת העונה:

 

*

כנראה שאי אפשר לכתוב בימינו על הכדורסל הישראלי בלי להקדיש כמה מילים לתופעה החדשה שנקראת איגור קולשוב. אחרי ששמענו את השם הרבה אבל מעטים ממש ראו אותו משחק במכללות, הוא הגיע לארץ ומיד פרץ לתודעה האינטרנטית עם קצב ציוצים בטוויטר שלא היה מבייש את ווג' (Woj) בזמן תקופת הטריידים ב-NBA.
ההתלהבות סביב קולשוב העלתה בי נשכחות וההשוואה שקפצה לי לראש, באופן או כה אינטואיטיבי (או שלא) למודל האימוץ של טרנד טכנולוגי חדש על פי Gartner:

קולשוב ע"פ Gartner

זה התחיל במעקב של העכברים בלבד, אחרי כמה הופעות טובות (וציוצים טובים אף יותר) הגיעו הפירגונים מכל עבר וההייפ כבר אולי נהיה מוגזם. עכשיו אנחנו כבר עדים לאיזשהו זרם מאוכזב יחד עם הופעה של 1 מ-14 מהשדה בגמר (שלא הודגשה במיוחד על ידי התקשורת כדי לא לפגוע במאמי החדש). זהו השלב המתבקש של הירידה.
קולשוב מציג הרבה ביטחון על המגרש, אבל כרגע מתבסס בעיקר על שלשות ב-catch and shot ביחד עם התלהבות ואתלטיות בריבאונד.  אני מקווה שבמהלך העונה יראה לנו דברים נוספים, בעיקר יכולת לייצר מכדרור ו-וורסטיליות הגנתית על מספר עמדות. באותה נשימה, אני מקווה שהאוהדים והתקשורת ידעו "לאכול" את האישיות השונה שהוא מביא, ולא ילכו אוטומאטית להשתטויות במדיות החברתיות כדי לנגח בתקופות פחות טובות.

 

קולשוב הוא סופסוף ישראלי משפיע ונוכחות גם מחוץ למגרש. בדיוק מה שהליגה שלנו צריכה. לכן, קל להבין ולהצדיק את ההייפ סביבו וקשה לדמיין שלא יהיה דומיננטי בראשון השנה. בסופו של דבר הגרף שלו יעלה בצורה מתמדת. הלוואי שבסופו של דבר יהיה ישראלי משמעותי בקבוצה ובנבחרת לשנים הקרובות. אנחנו כ"כ צריכים דמות כזו.

*

מבחינה תקשורתית תמיד עולה הטענה נגד שידור המשחקים המשולב שמקשה לעקוב אחרי המשחקים. בכל זאת, הסיקור של הליגה לטעמי הוא ברוב הזמן מקצועי של אנשים שאוהבים ומבינים את עבודתם (טוב, אמרתי "רוב הזמן")

 

במיוחד התכנית "חמישיות" שהיא מהתכניות היחידות שלטעמי עוד כדאי לשלם כסף לחברת טלוויזיה עבורה. הייתי מאד שמח ולדעתי היה תורם רבות לו הוסיפה פיגורה נשית לתכנית. שירה העליון, המאמנת הנהדרת של רמת חן והעתודה לשעבר, היא אופציה שהייתי שמח לראות, אבל גם דמות אחרת יכולה להוסיף ההמון.

יאללה, רק שתהיה עונה כייפית.

 

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

לא עוצר הכריש
ויחלוקו

34 Comments

אדם 7 באוקטובר 2018

אחרי מה שים מדר עשה בסוף המשחק אתמול אני חושב שהדקות שלו ייפגעו משמעותית, כנראה קצת בצדק. מצד שני להפועל אין עוד אף מוביל כדור על הספסל אז אולי הוא ינצל מסדרת חינוך שכזו.

זילברבוש 7 באוקטובר 2018

אני חושב שהיו שם כמה דברים לא לעניין, אבל אפילו מבלי מצוקת הרכזים, אני לא מאמין שדבר כזה אמור להשפיע עד כדי כך. אני מאמין שאיך שפרנקו יצא עליו אמור ליישר אותו וסה"כ הדיבורים (אני לא מכיר אבל שמעתי כבר כמה שמכירים אישית) שמדובר בילד נהדר באופן יוצא מן הכלל.

Srtest - ארטסט 7 באוקטובר 2018

אין יותר קל למאמן כמו פרנקו לבסס סמכות מאשר על ילד כזה. מי ישמע השחקן פה גדל עם תודעה של כוכב או משהו ולא של נושא כלים.

ארז 7 באוקטובר 2018

הי עמית, ברוך השב.
חסרת.

זילברבוש 8 באוקטובר 2018

תודה :)

זינק 7 באוקטובר 2018

אני חושב שהעובדה שדור הישראלים הקודם מתאדה לו בשקט והעדר שחקנים מובילים בגילאי הביניים, מתאפשרת העונה באמת סיטואציה שתוכל לאפשר לצעירים לפרוח.
אני אפילו מעז לכתוב שאולי סופסוף החוק הרוסי, יהיה עם משמעות אמיתית בסיוע לפיתוח ישראלים.
אני רק מקווה שזו לא הייתה הבלחה של קדם עונה ולאחר כמה מחזורים, שיתחיל קצת הלחץ על מאמנים מהפרים למיניהם, לא נראה שוב ספסול ארוך של הילדים לטובת טובי מתאזרחינו.

איציק 7 באוקטובר 2018

רק לא הבנתי, האם הכוונה היתה להשארת רימן?

זילברבוש 8 באוקטובר 2018

כן, רימן. ערבבתי קצת. תודה.

עובר אורח 8 באוקטובר 2018

השערת רימן
סליחה…

איציק 8 באוקטובר 2018

טוב, לא נשאיר אותה ;)
תודה

MOBY 7 באוקטובר 2018

טוב אני בליגה הלאומית….
בלייזר יראה שזימוני הנבחרת היו שערוריה!
4 שגם שומר? אין ספק שזה לא שחקן של קטש….

זילברבוש 8 באוקטובר 2018

אשתדל לכתוב (וללכת בעיקר) גם למשחקים בלאומית.
שיהיה לכם בהצלחה ושובו במהרה :)

Srtest - ארטסט 7 באוקטובר 2018

מי אלה השחקנים של הליגה הזו בכלל? זו ליגה שבנו אותה בשביל ציניקים וכאלה ששכנעו אותם לשנוא את התוצרת המקומית. אין לי אמון בשום מועדון בליגה, אולי מלבד קצת גלבוע או משהו. לכו תחליפו 500 זרים ותביאו עוד 8000 אם לא עשיתם את זה עוד לפני שהעונה החלה. ליגה שויתרה עלי לצערי ואני דווקא מסמפט ומחבב את כמה משחקניה ומאמניה. פתאום קפצו על העגלה של העתודה כאילו שנה לפני כן כשסיימנו מקום שני השחקנים לא היו ראויים לליגה שלא תשנא אותם ומנהלת שלא תפנה לשונאי הכדורסל המקומי. מספיק שרק תזכיר את השם ניר אלון או כל מה שקשור לאיגוד השחקנים שתראה את פניה האמיתיים.

יואב 7 באוקטובר 2018

מה תרמו זוסמן ואבדיה במחזור הראשון? מסקרן.

רועי 8 באוקטובר 2018

זוסמן – 14 נק', 3 מ3 לשלוש, 3 חטיפות, 2 אס' ב 25 דקות.
אבדיה – 11 נק', 3 ריב', 3 חטיפות, 2 אס' ב 13 דקות.

ארז 8 באוקטובר 2018

יואב,
יש לי תחושה שידעת את התשובות לשאלה, שנועדו להעביר נקודה… :)
אבל ברור גם לך שזילברבוש לא התכוון למה שיקרה במשחק מול אפרוחי אשדוד, אלא במשחקים ה"רציניים".

יואב 8 באוקטובר 2018

ברור. ולא התכוונתי להעביר נקודה לזילברבוש, אלא בכללי כי אני באמת מאמין שהם יקבלו המון דקות. הם טובים מידי בכדי לא לקבל(:

קורא בין השורות 8 באוקטובר 2018

לפחות בליגה אני לא רואה סיבה שהם לא יקבלו דקות.
זוסמן היה מהטובים על המגרש אתמול ואבדיה שיחק בדיוק כמו שהיית מצפה משחקן בגילו, מנצל את ההזדמנויות שנופלות לו ליד, נלחם על ריבאונדים והוסיף על זה הרבה תנעוה ללא כדור.

אם קלויארו וריי יישארו מחוץ לרישום לליגה אז בכלל מצבם טוב וגם ללוי יש סיבות לאופטימיות.

ביורוליג המצב יותר מסובך אבל לפחות במקרה של זוסמן אני לא רואה סיבה שהוא לא יקבל דקות משמעותיות, הוא מהשומרים היותר טובים של מכבי בעמדת מבין הגארדים ולדעתי (לפחות ממה שראינו עד כה) הוא עולה על קנדריק ריי כמעט בכל קטגוריה

איציק 8 באוקטובר 2018

ללוי אני לא רואה סיבה לאופטימיות עד שלא יוכיח שהוא מסוגל לתפקד (לפחות להתאמץ) בשני צידי המגרש.
זוסמן מרוויח את הדקות שלו משני הצדדים, למרות שאני מצפה ממנו להיות יותר אסרטיבי עם הכדור. דני עדיין לא בשל ועושה הרבה טעויות לכן באירופה יהיה לו קשה יותר לקבל דקות.

קורא בין השורות 8 באוקטובר 2018

ללוי יש חוצפה חיובית כשהוא משחק, הוא יתטרך להשתפר כדי לקבל דקות באופן יציב אבל עם חוק רוסי וההרכבים הנמוכים הוא יכול להיות מחליף אידאלי בעמדה מספר 4.

האסרטיביות של זוסמן תבוא כשיקבל קצת יותר בטחון.

דני יצטרך לצמוח בליגה כדי לקבל הזדמנות ביורוליג

Srtest - ארטסט 8 באוקטובר 2018

הנה הגיע האיש שחושב שמגיע לו יותר ועל המזבח של הליגה המדומיינת שלו מקריבים את השחקן הישראלי. הייתי רוצה לחשוב שישלחו אותך לחפש בחו"ל אבל עושה רושם שאתה קהל היעד של כל העסקנים והאינטרסנטים ששמים את הבובות שלהם איפה שמתקבלות החלטות (או שפשוט הם במוקדי קבלת ההחלטות כמו החבר של רפאל נאה). הליגה של שחקנים "שלא מסוגלים לתפקד" יחד עם שני זרים בכל קבוצה היתה פי 1000 יותר מעניינת מהנוכחית ולמרות הנוכחות של המונופול הדורסני ששתה כל אגם טבעי שנגלה בה.

Srtest - ארטסט 8 באוקטובר 2018

אה והם גם התמודדו באירופה באופן מכובד יותר מהקבוצות כיום. קבוצות שהיו בהן רק שני זרים כמו ג'ו דאוסן ועוד מישהו שאני אפילו לא זוכר. נראה לי בראיין ראוסם.

איציק 8 באוקטובר 2018

אין לי מושג על מה אתה מדבר, ואני מניח שגם לך אין.
בכול אופן, כאשר הקבוצות הישראליות הצליחו עם 2 זרים היה כאשר כל אירופה שיחקה עם 2 זרים. ימים אילו עברו בלי שוב ללא קשר באם זה טוב או לא.

Srtest - ארטסט 8 באוקטובר 2018

הטענה שלך כמובן לא מחזיקה מים מול מצבת השחקנים הישראליים בתקופה ההיא שהיתה מסוגלת להתמודדת עם קבוצות כמו יוון וספרד בחוץ ואפילו לנצח אותן (ולא בטורנירי עתודה). אני מניח שעכשיו אוהד כדורסל מתוחכם שכמוך, תטען שהשחקנים האירופאיים היו פחות טובים ממה שהם היום. אתה מאלה שאומרים – אני ראוי למישהו כמו אמיר כץ! כמו מאיר טפירו! בלי שהם מוכנים לעשות משהו בשביל שיהיו כאלה שמסוגלים לקחת את המשחק שלהם לרמה יותר גבוהה. אוקצור, ילדון מפונק ומגודל בליגה שפונה ל"אוהדים" כמוך. פעם גם לנו היתה יוגופלסטיקה שקראו לה גליל עליון והצליחה לנצח קבוצות עם שחקנים כמו בודירוגה. היום הדרך היחידה לנצח קבוצות כאלה היא בפנטזי, או עם הליגיון שכמובן יתן לך את מה שאתה ראוי לו. אני מסכים. מצחיק שאתה אוהד את ב"ש כדורגל שמתחילה להזכיר את מכבי ת"א כדורסל אם היא לא כבר שם. אתה מזכיר לי את צביקה שרף שטוען שהוא אוהב הכדורסל הישראלי בנפש תוך כדי שהוא פועל לסיום החוק הרוסי כדי שיהיו לו עוד כמה שואבי מים, בזמן ששחקן שאין לו ברירה אלא לשתף אותו כמו איגור קולשוב מראה לו שיש על מה לבנות. אני מניח שהוא צריך להוכיר עכשיו תודה לחוק הרוסי כי אחרת הוא היה רגיל לסיים מקום שני ולהאשים את הכדורסל.

איציק 9 באוקטובר 2018

קולשב עשה את הקפיצה לא בארץ אז הדוגמא לא לעיניין. יוגופלסטיקה כמו כל קבוצות הגוש המזרחי הן דיון נפרד ואם כאן היו מאמנים נוער כמו שם אז גם פה היו גדלים כוכבים. את הגדולות שבאירופה ב-79 ניצחנו עם סילבר, ליבוביץ', קפלן, שלכטר, מנקין. מצבת מתאזרחים שהיום היית מתפוצץ מזעם שהם משחקים. אני נגד החוק הרוסי. במקום זאת, אני בעד להעלות שכר מאמנים בליגות ילדים ונוער ולעשות שכר מינימום שכל מאמן לא יצטרך לרוץ בין מאה קבוצות אלה שיוכל להשקיע בילדים. אני בעד שיינתנו יסודות כמו שצריך, ולא ירוצו טקטיקה בגיל תשע, אני בעד לגדל ילדים לנערים, נוער שיהיו ראויים ולא רעויים. שההכנה הפיזית שלהם תהייה כמו שצריך. אני רוצה לראות שחקן ישראלי בגיל 24 שיביא משהו שלא היה לו בגיל 22, ובגיל 22 משהו שלא היה בגיל 20, כלומר שישתפר בקייץ (אתלטיות, קליעה, כדרור, מסירה, משהו, לא הכל). אני באמת מקווה שהדור של השנתיים שלוש האחרונים שנראה מבטיח יותר יקיים וזכה לדקות משחק לא בגלל החוק הרוסי אלה כי הוא טוב, כמו שקורה ביוון וספרד.
אני לא רוצה שחקנים כמו נמרוד לוי שהם סופר כישרוניים אך לא מוכנים לכופף רגליים בהגנה. למה שהחוק הרוסי יגן עליו. זוסמן אמור לקבל דקות כי הוא טוב משני הצדדים, וכן, אני רוצה שיהיה יותר אסרטיבי (אולי באמת הזמן יבשיל אותו, טפירו, ג'מצ'י וברקוביץ' כבר היו אסרטיביים בגילו וגם בורשטיין). דני עם כל הכבוד עוד לא בשל לאירופה ואת הדקות צריך בינתיים לקבל בליגה. אולי עוד חצי עונה וגם באירופה יהיה לו מקום, הלוואי. חוק רוסי פה לא קשור. פליישר למשל, בדיוק כמו אבא שלו בשביל דקות יצטרך לתת המון גוף, המון עבודה שחורה ומעט יכולת. החוק הרוסי יגן עליו וזה מיותר, הוא צריך את השפשוף שלו לעשות בליגה הלאומית במקום לקבל דקות מיותרות בליגת על ולקלוע עונשין שאפילו אבא שלו היה מנצח אותו (אני מאד אוהב את אבא שלו, אחד האנשים השנונים שלמדתי איתם, מה לעשות שכדורסל זה לו חוג חברתי, ואבא שלו קרע את התחת כדי להגיע למה שהגיע).

Srtest - ארטסט 9 באוקטובר 2018

כן כי מיקי ברקוביץ' ועודד קטש ועדי גורדון ויואב ספר כופפו רגליים בהגנה כמו נדב הנפלד… בסוף הם הגיעו לתחרות שדרשה זאת מהם אחרי שהיה להם איפה לגדול. לפעמים אתה טוחן לחניך שלך שנים עד שהוא מפנים אבל קל יותר לדבר על "תרבות אימון" בלי ממש לראות איך הדבר קורה ואיך בגיל מסוים בנוער הילדים הלא טפשים האלה מבינים שאין להם עתיד אלא אם הם עומרי כספי, שלא לדבר על זה שפתאום מזלזלים גם בו ומי ישמע כשהוא שיחק בארץ אבא שלו לא היה צריך להכניס סעיף מיוחד בחוזה.

אתה יכול לדבר על הליגות בספרד ויוון ולהתעלם מכל היוונים שמשחקים ביורוליג כבר שנים רבות (לא כולם שחקנים כאלה גדולים או אפילו מתחת לגדולים כמו סלוקאס שהוא שחקן של אוברדוביץ'). להתעלם מכך שאפילו בריאל מדריד שיש שיטה מסוימת שבתוך המבנה שלה יש מקום לשחקנים מקומיים צעירים ושככה גידלו שם כמה שחקנים ברמה של אנביאיי (הרבה לפני דונצ'יץ' שלתת לאחד כמוהו מקום זו לא חוכמה גדולה).

עפר פליישר לא היה מסוגל לעשות סל גם אם הוא היה באטמן והיה לו את רובין שיעזור לו. הוא פשוט שיחק ללא הפסקה והוא היה אטרקציה ישראלית הקרויה שחקן ישראלי גבוה.

אתה מדבר על "לרצות שיהיה יותר טוב ואז". למה אתה יותר טוב? למה מגיע לך יותר טוב? אתה מגדל ילד שיש לו פוטנציאל ורואה איך תת-ההשקעה בתשתיות והציניות שמתגנבת לה אי שם לפני גיל בוגרים הופכת את הסיכוי שלו אצלנו לסוג של פוקס? למה בליטא הכדורסל יכול להיות דת עם מלא-מלא מקומיים (ממש לא כולם שאראס) ואצלנו לא? אנחנו יותר טובים מליטא? האוהדים פה יותר טובים מאוהדי הכדורסל הליטאי?

אם תבנה כי יש לך מגרש לבנות אז הם יבואו רק שאתה רוצה לקצור פירות בלי גידולים שיש להם איפה לגדול וקברניטי הענף מכירים טוב את הלקוחות שלהם, שהולכים ופוחתים. היו שחקנים טובים במשך שנים רבות עוד לפני השנתיים האחרונות בעתודה ועוד לפני ובלי קשר לאיזה שניים-שלושה שחקני בוגרים מהעשור האחרון שלא מיצו את היכולת שלהם. הליגה בימים של זלוטיקמן וראשון-לציון היתה ליגה גמורה מראש שהיתה עדיפה על זו של כל הזרים שלך.

איציק 9 באוקטובר 2018

אתה עושה השוואות לא נכונות:
1. לו סילבר נחשב בזמנו שומר גדול. ראיתי לאחרונה את הניצחון על ורזה, זה באמת מצחיק להיחשב להגנה בימים אלו, לא אותו המשחק. אז במפורש חילקו שחקנים לשחקני הגנה ולא ציפו מהם לקלוע ושחקני התקפה שלא ממש ציפו מהם לשמור. מנקין אריה בהגנה, זלוטיקמן כוכב התקפה ופלופר מקצועי (אחד השחקנים האהובים עלי ולדעתי מהמוכשרים ביותר). אפילו קטש עוד היה בתקופת מעבר שבה התחילו לדרוש מכוכבי התקפה גם לקופף רגליים בהגנה. יוגופלסטיקה במובן זה היתה ממש יוצאת דופן שבה צמחו חבורה צעירה מאד של כוכבים בשני צידי המגרש. אולי הם גם היו הסימן לשינוי, אבל זה לקח זמן.
2. הגרזנים מיוון בליגה היונית מגיעים בגיל 17 לליגה שלהם עם הרבה יותר יסודות מהישראלים וכנ"ל הספרדים, ליטאים ואלו ממדינות יוגוסלביה המפורקת. מי שלא יודע לקלוע יודע לשמור (או לשבור אם צריך), יודע להוריד כדור לרצפה (גם אם הוא מעל 2 מטר) ועוד ועוד. הם יכולים להרוויח בכבוד את 3 הדקות שלהם שעם הזמן יעלה ל-5 ול-10. אני רואה גם בארץ שחקנים ישראלים שמשחקים שנים ועם יכולת זעירה וקריירה סבירה כמו אורי קוקיה, מתן נאור, ניצן חנוכי ואחרים. עכשיו שחקן משכמו ומטה גם יכול לצאת לליגות אחרות באירופה, ראה גל מקל הגיע אפילו לליגה הטובה בעולם בטעות.
3. למה מגיע לי יותר טוב? לא מגיע לי, אבל אז לא אגיע או לא אפתח את הטלויזיה לראות אותם. פשוט מאד, לא רוצה לראות אותם כמו הרבה דברים אחרים שאני לא רואה. אני לא רוצה לראות שחקן כדורגל שלא מסוגל לעצור כדור, לא רוצה לשמוע זמר שמזייף מוזיקה זבל, לא רוצה להחזיק מהנדס פיתוח שאין לו כלים בשייט. לא מתעניין בכול זה. רוצים שהם יהיו על המגרש, סבבה, בלעדי. אני מניח שאני לא לבד. ואולי יש יותר כאלו שדעתם מנוגדת לשלי, אז כדאי להנהלה לעודד רדידות. זה עובד במוזיקה ובחינוך.
4. כן, אני חושב שמאמן בגילאים הצעירים זה מקצוע. אני חושב שצריך לפתח ולעודד מקצוע זה עם השתלמויות ותגמול ראוי. אם הכדורסל חשוב למישהו חשוב שיעודד זאת. ילד בחור הכי נידח בקרואטיה, ליטא, ספרד או יוון מקבל יסודות טובים יותר מרוב הילדים במקומות הכי מרכזיים בארץ. לכן הם יכולים להגיע לליגה הבכירה ולא לבייש את הפרקט. אחרי שזה יקרה, אולי אפשר יהיה לדבר על לתתן להם צ'אנס גם במחיר כלשהו. לתת לחברה שלא יודעים לרוץ וללעוס מסטיק דקות, לא נכון. בהחלט ייתכן שרבים מהם מוגבלים כי לא קיבלו בגילאים הצעירים הכשרה, מה לעשות, עכשיו בגיל 18 להתחיל לגדל אותם ישר בליגת על? למה?
5. לגבי עופר פליישר (אני בניגוד עניינים אז אנסה לענות ביושר). עופר היה שחקן הגנה טוב מאד בליגה וגם בסיס בנבחרת. היה עם סיומת קרש סל ושחקן אינטליגנטי בתועה בהתקפה. חסימה שלו בהתקפה היתה טובה מהקיר קוז'יקרו, אבל מבחינת יסודות הוא היה לוקה מאד בהם. צריך לזכור שעד כיתה י"א הוא חיי בעיירת פיתוח עומר. הוא שיחק כדורסל מול שחקנים גבוהים כמוני (1.87 בשיאי) וההוראות שקיבל תכנס לצבע ותרים את הידים ימסרו לך. לא לימדו אותו לכדרר, לזרוק ממטר, לתפוס עמדה. האמת, מול שחקנים בגובה שלי לא היה צריך יותר מידי. בליטא זה לא היה קורה, היו דואגים לא ליסודות בכול חור וכך גם וספרד, יוון או קרואטיה. בכיתה י' לראשונה המורה לספורט שהיה גם מאמן כדורסל (גיל גושן) התחיל לעבוד איתו, ואני היתי שחקן האימן שהציק לו. לעופר בכיתה י' היו יתרונות אחרים, הוא ישב איתי בשולחן האחרון ושיחק איתי בשיעורים, ונתן לי להעתיק שיעורי בית בהיסטוריה, אזרחות ועוד. לא בטוח שזה תרם הרבה ליכולות הכדורסל. את האימון הרציני הוא התחיל בכיתה י"א כשעבר לנוער של חולון שאז היתה אימפריה. אז יחסית לנקודת התחלה עופר השיג לא מעט, הבעיה שלא נתנו לא נקודת התחלה ועל זה אני מדבר. במקומות רבים עד היום מאמנים שחקנים בגובה 1.87 לשחק עם הגב לסל, ושחקן בגובה 2.00 שיעמוד מתחת לסל וירים ידיים. ילדים אלו מקופחים, אבל זה לא סיבה בגיל 18 לתת להם דקות. אז נכון שאלו שמגיעים לנבחרות הצעירות הם לא כאלו, אבל הם גם רחוקים ביסודות מחוטבי עצים יוניים בגיל שלהם (מדבר בהכללה על מסות ולא על בודדים כמובן).

Srtest - ארטסט 9 באוקטובר 2018

"אז כדאי להנהלה לעודד רדידות. זה עובד במוזיקה ובחינוך."

כן כי 5000 זרים מתחלפים רק כי פעם שיחקו פה שאראס ופארקר זה לא עלבון לאינטליגנציה ורדידות. לך תטריל עושה רושם ששמה אתה מעמיק למה אין טעם להמשך ההתכתבות (אפילו לא אקרא לכך דיון) הזו. בשביל ליגת הנוסטלגיה שלך על הפעם שהיה פה טוב אתה לא צריך אותי. דואגים לך.

איציק 9 באוקטובר 2018

עשרות הזרים המתחלפים כרכבת, ראשית זה בושה, ואני בעד להגביל, מותר 7-8 בשנה סך הכל, שהסקאוטים יעבדו; שנית, גם הזרים הנפלים לרוב טובים מהישראלים בשתי רמות, אז עדיין גם לנפל יש דרגות שונות. הלוואי ונגיע למצב שבו נסתפק בשני זרים והישראלים יהיו ברמה. רק זה לא מתחיל מדקות בליגת על כי אם מיסודות בגילאים הצעירים. אם אתה לא מבין זאת, אז יש פה בעיה. ליגת על זה סיום התפתחות השחקן ולא התחלתו.

גיא זהר 8 באוקטובר 2018

מזכיר גם את תומר גינת, חואקין שוכמן וגם עמית גרשון יראה לא מעט דקות (בוא נראה מה שווה).

מאשקה 10 באוקטובר 2018

מה שמעקב התקדמות ודקות משחק של שחקנים ישראלים כחול לבן,
זה לא הזרים שבאים ברכבת אין סופית.
לדעתי הם השחקנים המתאזרחים, הממלאים את הפרקט כישראלים לחוק הרוסי.
להפסיק עם הבלוף זה של מתאזרחים, ויתפנה מקום לשחקנים כחול לבן,
נכון, אולי הרמה תהיה קצת פחות טובה, אבל העתיד יהיה ורוד יותר לכדורסל הישראלי. שחקים זרים שישחקו במשחקי אירופה, למי שיש כסף לשלם להם.

איציק 10 באוקטובר 2018

אני לא בטוח שזה יחזיק מים בבג"ץ לנסות להפלות מתאזרחים.

מאשקה 10 באוקטובר 2018

:)

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2018

אם הם שבים עבור העסקנים ועבור האוהדים שהעסקנים האלה עובדים עבורם (אלה שמכנים אותם כאמור, עסקנים) כנראה שאיזה עו"ד מקורב יעביר את זה. תלוי אם השרה תלויה בחיזוק על רקע אתנו-דתי. מה שנקרא, ליגת האל-אל.

Comments closed