מילווקי – טורונטו: שני משחקים ראשונים

קאווי, יאניס, מי שהגיע ואלה שלא קלעו סל שדה כל הרבע. אחרי שני משחקים במילווקי עוברים לקנדה כשהראפטורס במצב נואש. סיכום משחקים 1 ו-2 בגמר המזרח.

 

הסדרה הזאת הבטיחה משחקים צמודים ומותחים, בטח יותר מסדרה בין ג"ס לפורטלנד, ולכן חשבתי שיהיה יותר מעניין להתמקד בה.
בנתיים אחרי שני משחקים ראשונים, הראפטורס חוזרים צפונה מוכים וחבולים, אבל הם חוזרים הביתה שם היו הקבוצה השלישית בטיבה בעונה הרגילה עם 32 נצחונות (חבל בשבילם רק שמקום אחד מעלייהם היו הבאקס עם 33).
בכל מקרה, הנה מחשבות על שני המשחקים הראשונים בסדרה.

מלכוד 22

המשחק הראשון היה מוזר במיוחד, שאם הסדרה תגמר מהר הראפטורס יבכו עליו הרבה זמן. טורנטו פתחו מצויין כשהזריקות נכנסו (6 מ-13 לשלוש ברבע הראשון) וכל הצוות המסייע מתפקד. זה הספיק ליתרון 11 ברבע. מאז המצב רק הלך והתדרדר, הם הפסידו חמישה רבעים ברציפות, רוב הקבוצה נעלמה, וזה מה שהביא אותנו למצב הנוכחי – 2:0 מילווקי.
לראפטורס היו את כל ההזדמנויות לקחת את משחק 1 – לאורי במשחק חייו, מידלטון +מירוטיץ' +בלדסאו עם 2 מ-18 לשלוש, מילווקי נתנו רבע שלישי של 0 מ-11 מחוץ לקשת ועדיין ניצחו אותו בנקודה. משם הגיע רבע אחרון של קריסה טוטאלית. חוץ מלאורי, שאר הקבוצה הייתה 0 מ-15 (!). כנראה שלפעמים זה שלא קולעים בכלל בסוף משחק עלול להכריע.

משחק 2 נפתח במלכוד 22 עבור ניק נרס מאמן הראפטורס. מצד אחד הוא מבין שהוא לא ינצח את הסדרה הזאת כשרק קאווי מייצר בהתקפה. מצד שני כל החבר'ה האחרים, רוב הזמן, במיוחד במשחקי החוץ לא בעניינים.
הראפטורס הפסידו את המשחק הזה במחצית הראשונה, או ליתר דיוק אחרי 2:24 דקות. התוצאה הייתה כבר 9:0. יאניס היה עם 3 זריקות, שני דאנקים ואסיסט לשלשה של מירוטיץ'. קאווי היה עוד ללא זריקה אחת.
את הרבע הראשון קאווי סיים עם 4 נק' ב2 מ-2 מהשדה. השאר היו עם 5 מ-17. את המחצית קאווי סיים עם 11 נק', ורק 5 זריקות מהשדה. שאר החברים היו 11 מ-36, 30% מהשדה.
האמת, זה לא שונה בהמון מרוב מה שראינו מול פילי. רק שמילווקי יודעת לנצל הזדמנויות. ברבע השלישי קאווי קלע 15 נק', עם 9 זריקות – אבל זה היה כבר מאוחר מדי. הפער לא ירד מחד ספרתי עד סוף המשחק.

 

הכוכבים

אחרי סדרת מעולם אחר נגד פילי, גם לסדרת גמר המזרח קאווי הגיע מוכן. אמנם הוא נראה מותש, במיוחד בסוף המשחק הראשון שם קלע רק 2 נקודות ודי נעלם כמו כל הקבוצה,אבל עם 31 נק' בכל אחד משני המשחקים, פעמיים עם בדיוק 10 קליעות מהשדה – 10 מהקו (במאה אחוז).במשחק הראשון זה היה על 26 זריקות. בשני רק 18. כאמור, יתכן שמדובר במדיניות להכניס את האחרים, אבל כשהמצב כ"כ קריטי (וחמור) לטעמי הוא לא יכול לסיים משחק עם רק 18 זריקות (או מחצית ראשונה רק עם 5).

במילווקי הרושם הוא שהם משחקים להם נחמד כזה, כל פעם מישהו אחר עושה משהו,מירוטיץ', אליאסובה, פתאום היל ומידלטון (אבל לא בלדסו). ואז כשקצת נתקעים, נזכרים, "אה, יש גם את ההוא, ה-MVP, שפשוט יכול לייצר סל, זריקות מהקו (או שנייהם) מתי שרק מתחשק לו".
בנוסף, יאניס מראה (שוב) בסדרה הזאת למה הוא גם מועמד לשחקן ההגנה של השנה. מה שהוא עושה לסיאקם, בנוסף ליכולת לשמור על הטבעת זה מדהים. המהלך הראשון במשחק נתן את הטון לכל אורכו. טורונטו הולכים למיסמאץ' של גאסול על מידלטון, ורגע לפני שהוא מניח את הכדור בטבעת יאניס מגיע ונותן לו בלוק שלדעתי נשאר לו בראש למשך כל שאר המשחק.

https://twitter.com/BleacherReport/status/1129546033443164161

שני הכוכבים הגיעו לסדרה ועושים את שלהם. מה שמכריע כרגע לדעתי הוא החלק השני.

צוות מסייע

זה היה ברור שברוק לופז לא יתן עוד משחק של 29 נק' כמו במשחק הראשון, אבל הרבה יותר ברור מזה שהמשחק של לאורי, 30 נק' ב 7 מ-9 לשלוש, לא היה קרוב למשקף את ההמשך. להפסיד משחק שלאורי נותן הצגת חייו היתה נקודה אדומה בוהקת במיוחד עבור הקנדים. את משחק 2 הוא כבר סיים עם 15 שנראות אולי עוד סביר, אבל את המחצית המכרעת סיים עם 6, 0 מ-3 ל-3 ובעיקר חוסר יכול לייצר משהו בהתקפה.
במילווקי יש על מי לבנות. בסדרה הקודמת אלה היו קונינגטון והיל שהתעלו. במשחק הראשון לופז הכריע, במשחק 2 זה היה בעיקר אליאסובה, אבל עוד רבים הופיעו ונתנו הופעות סולידיות.
במשחקי בית לצוות המסייע בדר"כ יותר קל להכנס לעניינים. מול פילי היה עוד קצת סיאקם, שכאמור יאניס מוציא לו את החשק לחיות.

אני לא סומך על החבר'ה מטורונטו, אבל בואו נראה אם בבית הם יצליחו לייצר משהו קצת יותר מהכלום שתרמו בשני המשחקים במילווקי.

ועוד כמה קטנות

 

  •  ברוב הפלייאוף הקבוצה שקלעה משמעותית טוב יותר מחוץ לקשת נצחה. במשחק 1 מילווקי עם 11 מ44, 25 אחוז, לעומת 15 שלשות ב36 אחוז לטורונטו, כולל רבע של 0 מ-11. אפילו ביום כזה הם מצאו דרך לנצח. עוד סיבה לתחושת הפספוס הגדולה.
  • זה רק אני או שנדמה שהפעם האחרונה שמלקולם ברוגדון החטיא זריקה היתה בערך לפני שנתיים?
  • אליאסובה ועבירות התוקף – התורכי הוביל את הליגה בפער בעונה הסדירה עם 50 סחיטות תוקף. הבא אחריו, בלייק גריפין היה עם 31. היום זה היה חלק גדול בבריחה של מילווקי. בזמן שעוד הייתי ממש משחק כדורסל חשבתי שהמהלך הכי כייפי במשחק זה סחיטת עבירת תוקף. וזה ממש מעצבן את היריב, במיוחד כי כדי להדגיש את הנקודה, אין ברירה אלא להוסיף גם תיאטרליות לעניין. אז אני עם אליאסובה בעניין הזה, אבל מצד שני חושב כשכבר תופסים אותו על פלופ, השופטים חייבים להעניש. וזה לא קורה בנתיים. אני חושב שטכנית אחת יכולה לנקות את המשחק.
  • ומארק גאסול  – אולי תלמד מהתורכי. אם כבר התייצבת, למה אתה לא נופל?

כאן זה כנראה היה מזכה אותו בשריקה

 

  • מלחמת התשה – קאווי ולאורי שיחקו 42 ו-40 דקות במשחק הראשון. בשני שניהם שיחקו באזור ה-38, אחרי סדרה סופר מתישה של 7 משחקים. לא ברור מה היו מעדיפים שם בראפטורס, שזה יברח כבר ל-30 או ישאר באזור ה-15 כמו שהיה. בכל מקרה, הרגשתי שהיתה שם דילמה רצינית, אבל אני יכול להבין את נרס שהשאיר אותם במשחק כל עוד הורגש שיש סיכוי. בשלב כזה אין את הלוקסוס לזרוק משחק בשביל מנוחה. מעניין איך הם יראו כשהסדרה עוברת לקנדה.

ומה הלאה?

המשפט הידוע הוא שעד שקבוצה כלשהי לא נצחה בחוץ הסדרה לא התחילה. האמת, אני ממש לא מסכים עם המשפט הזה, לא בכלל ובטח שלא בסדרה הזו.
אני צופה שהצוות המסייע של הראפטורס יבוא הרבה יותר חזק בבית. מצד שני כמו שראינו מול פילי, קאווי ועוד קצת פה ושם זה באמת מה שיש להם להציע. אם יצליחו לעצור את הצוות המסייע של יאניס אולי יהיה להם סיכוי, כי אני לא רואה את הגריק מסיים משחק של פחות מ-25 , 12 ו-5 בסדרה הזאת, אם ימשיכו לשמור עליו באותו אופן.
אני חושב שלמרות המעמסה ההתקפית שיש עליו, קאווי יצטרך לשמור על יאניס יותר דקות. במשחק הראשון הוא שמר עליו רק 8 פוזשיינים, 10% מהזמן, ושמר אותו על 0 נק' (!). במשחק השני זה עלה ל-15% (עם 5 נק'). על מנת שיוכלו להשאר יותר צמודים לשחקני המשנה של הבאקס, לדעתי קאווי יאלץ לשמור יותר על היווני.
הראפטורס יצטרכו למצוא דרך לקלוע יותר שלשות (ופחות 2 ארוכות למרות כמה שקאווי אוהב אותן). דני גרין יצטרך להופיע וגם סיאקם מהפינות, שם היה האזור החזק שלו בעונה. אם סיאקם יצליח לקלוע כמה שלשות פינתיות זה יפתח את כל ההגנה של מילווקי ויכריח את יאניס לצאת מהצבע. באותו אופן הקליעה של גאסול ואיבקה תשפיע להוצאתו של לופז.
אמנם בוסטון עפו בקלות אבל הם לפחות הראו דרך להוריד את הדקות של לופז על המגרש – על ידי ניצול משחק הפיק אנד רול בין שחקן פרימטר (קיירי אצל בוסטון, קאווי כאן) שמקבל חסימה מהשומר של לופז. הבעיה שקאווי ממעט לעלות מחוץ לקשת במצבים האלה מה שמאשפר ללופז לחכות לו למטה כמו שמילווקי אוהבת לשמור.

כל עוד טורונטו לא יענישו מבחוץ, ומילווקי ימשיכו להרגיש בנח עם הגנה טובה על הטבעת – זה ימשיך ללכת לכיוון אחד.
ומה קאווי מתכנן? ובכן:

https://twitter.com/YahooCASports/status/1129597704441610241

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

ימי פלייאוף
מילווקי - טורונטו: משחק 3

18 Comments

ניינר / ווריור 18 במאי 2019

אם זה ימשיך ככה, קוואי בורח מטורונטו יום אחרי ההדחה בגמר המזרח. אין לו שום סיבה להישאר

איציק 18 במאי 2019

ראשית, קוואי צודק, בכול זאת למד משהו מהפופ :-)
שנית, אם גסול ייפול, ישר מקבל טכנית על פלופ. מי מסוגל להפיל אותו?
כרגע הקבוצה של כרים נראית בלתי מנוצחת. נראה אם ייקחו את הטבעת כל הדרך.
לדעתי, קוואי שומר על יאניס זו התאבדות. אולי הוא האחד שיכול הכי טוב לשמור עליו (למרות נחיתות גובה משמעותי, ואולי אפילו נחיתות באתלטיות עד כמה שאפשר לומר שלקוואי יש נחיתות אתלטית על מישהו), הדבר ידרוש ממנו כל הך הרבה כוחות שזה בהכרח יתבטא בירידה משמעותית בהתקפה, דבר שטורונטו במצבה לא יכולה להרשות לעצמה.
במבט לאחור, לא בטוח שהסויץ' בין גאסול לולנצ'ונאס ביב כדאי לטורונטו. אני לא רואה ששינוי זה הביא לשיפור משמעותי מתחת לסל. מאד אוהב את גאסול, אבל לולנצ'ונס היתה עונה לא רעה בכלל וגאסול כבר בצד של הירידה.

פה איתמר 18 במאי 2019

לאט לאט
תהייה סדרה צמודה.
משחקים 3 ו 5 יהיו קריטים.

אורי 18 במאי 2019

אף סדרה בנבא לא ב"מצב קריטי" עד שאין נצחון חוץ. ראינו איך יוסטון פיגרו 0-2 ואז השווו בבית ויש עוד מיליון דוגמאות

איציק 18 במאי 2019

וראינו איך זה הסתיים, פשוט קשה מאד לנצח 4 מתוך 5 כשאתה בפיגור 0-2.

זילברבוש 18 במאי 2019

כן, זו אמירה שכיחה ויפה כמו שהזכרתי בסוף הפוסט הזה, אבל העובדות הן שרק 7% מהקבוצות שנפלו לפיגור 0:2 חזרו לנצח סדרה של הטוב מ-7 בהסיטוריה של הליגה, ככה שלא, אין עוד מליון דוגמאות.

אורי 18 במאי 2019

השאלה כמה מה93% נצחו אחד מתוך משחק 3 ו4. אני מניח שרובן, מה שמחזק את מה שאמרתי. עד שאין נצחון חוץ הכל פתוח

איציק 18 במאי 2019

ברגע שרק 7% הצליחו לחזור, אין שום דבר פתוח, כי 93% מאלו שהובילו 2-0 ניצחו ולא משנה איך.
יתכן וניצחון החוץ הושג דווקא כי הקבוצה בפיגור עשתה משהו שלא היה כדאי לעשות אבל עשתה זאת בגלל הפיגור ובמצב רגיל לא היתה מסתכנת, ואולי אף מנצחת. יש כל כך הרבה אם-ים שזה באמת לא חשוב.

זילברבוש 18 במאי 2019

נראה לי שמישהו מאיתנו יצטרך לעבור שוב על ה-notes משעורי סטטיסטיקה שלו, כי לי משהו פה לא מסתדר לגבי איך זה מחזק את מה שאמרת…

איציק 19 במאי 2019

וכדי שתרגיש טוב יותר, הינה גם המשחק השלישי.
בכלל, הקבוצה שמקבלת את 2 המשחקים הראשונים היא לרוב הקבוצה הטובה יותר, כך שגם הסיכוי לנצח את 3 או 4 גבוה יחסית (לא שזה משנה בגלל הסטטיסטיקה שעמית נתן).

אורי 24 במאי 2019

אז מה אתם אומרים, טורונטו עדיין במצב קריטי?
אולי היא תעלה, ואולי לא, אבל אין מצב קריטי בלי הפסד בית. נקודה

שחר התל אביבי 18 במאי 2019

תודה על הטור עמית,
ההבדל לדעתי הוא בצוות המסייע
בטורונטו הם הורידו רמה בפלייאוף (למרות הבלחות פה ושם של סיאקם לאורי ואיבקה, זה בדרך כלל לא משהו), ובמילווקי העלו הילוך
קוואי מוצא את עצמו לבד, ויאניס יכול מדי פעם לנוח על הספסל ועדיין יש למילווקי ריצה
***
מסכים שכמו שזה נראה קוואי לא ישאר בטורונטו, אלא אם המנג'ר ינחית חיזוק ממש מהר, נגיד מישהו כמו אנתוני דייויס או קרוב לזה

Kirma der faux 18 במאי 2019

להגנת אליאסובה מספרים שמרוב שהוא סופג מכות בעבירות תוקף שהוא סוחט הוא שבר את האף כל כך הרבה פעמים שתוכנות לזיהוי פנים כבר לא עובדות במקרה שלו

אמי 18 במאי 2019

שאלה לגבי השיפוט – נכתב על כך שהארדן מנצל את החוק שמגע בשחקן הזורק, גם אחרי הזריקה, הוא עבירה. בחסימה של יאניס יש מגע משמעותי אחרי הזריקה/חסימה (יאניס נתקע בגאסול באוויר ונופל עליו). האם זו לא עבירה?

זילברבוש 26 במאי 2019

אז קצת באיחור אבל כמו שהעלה בדף שלו השופט דודי רומנו – שני מהלכים בווידאו הזה היו אמורים להשרק כעבירה.
https://www.facebook.com/watch/?v=2234822870100919

7even 19 במאי 2019

עמית…מחכה לפוסטים שלך במהלך הפלייאוף (איפה זה היה לעזאזל??), ולמה רק 4 וידאו'ס. מקים אוהל מחאה.

כמו שכתבת – הראפטורס עוד יצטערו קשות על החצי השני במשחק הראשון, עם 40 נק' בלבד. שם לדעתי הוכרעה הסדרה שיש מצב שלא תחזור לויסקונסין בכלל.
צריך לומר את האמת – פילי כ"כ הרבה יותר טובה בחומר השחקנים שזה פשע שזה בכלל הגיע למשחק שביעי שם. חוסר אימון משווע ביתרון ברור של סגל.
אני בדטוח שבודנהולצר גם ראה את זה וקיווה לקבל את טורונטו.
אם ברט בראון אמר לו בוא תנצח אותנו…אז בודנהולצק כבר הצמיד עליו חתיכת שמירה שהגבילה אותו ל 38 אחוז במשחק 1.
במשחק השני זה כבר באמת היה פחות קריטי כשההמשחק פחות או יותר נגמק בחצי השני וקאוואי אסף נקודות בחצי גארבג'.

טורונטו מסביב לקאוואי פשוט לא מספיק טובה. כל גמר המזרח הזה לדעתי שקר אחד גדול, והיא נטו בגלל אימפותנטיות באימון בסדרה מול פילי.
הסיכוי היחיד של הראפטורס זו ההגנה. אם הם לא יתחילו משם אם אבודים וזה סוויפ.

לדעתי 1-4.

זילברבוש 19 במאי 2019

תודה שחיכית, אשתדל יותר עם הווידאו להבא :)

התארחתי קצת בפודקאסטים:
https://www.orangeball.co.il/pod_p2_18-19/

https://www.orangeball.co.il/pod_p4_18-19/

כתבתי קצת לעוד מקומות:
https://www.orangeball.co.il/bos_mil_2fgames/

https://www.orangeball.co.il/tor_phi_bg3/

7even 19 במאי 2019

מגניב.
פוסט עם ניתוחי וידאו שווה הכל מבחינתי.
אוהב מאד את הוידאו'ס של קואץ' ניק וחבריו.

Comments closed