מילווקי – טורונטו: משחק 3

מילווקי טורונטו: משחק 3 מלחמת התשה, קרב אגרוף - תקראו לזה איך שתקראו לזה. כדורסל גדול זה לא היה. אבל עדיין המון מה להגיד וכייף גדול גדול

בדרך כלל בפלייאוף כשמתחשק לי לעקוב אחרי סדרה לעומק וגם לכתוב עלייה, אני עושה את זה בכל צמד משחקים, אם זה מפאת הזמן ואם מפאת כמות החומר שיש לכתוב על כל משחק הוא בדר"כ לא מספק.
ובכן, מצב הזמן הפנוי היה עדיין רלוונטי מתמיד אחרי משחק 3, אבל כל כך הרבה דברים התרחשו שהראש מלא וצריך להוציא.

אז הנה כמה מחשבות ראנדומאליות וראנדומאליות יותר אחרי המשחק המשוגע הלילה.

*

הרבה פעמים אחרי משחק שקבוצה מנצחת בקושי קבוצה אחרת למרות שהקבוצה ההאחרת שיחקה משחק רע, יש נטייה לחשוב שהקבוצה המפסידה יכולה לצאת מעודדת. אז נכון, מצד אחד טורונטו היו צריכים 2 הארכות לנצח את הבאקס במשחק שיאניס עושה בו 12 נק' ב5 מ-16 מהשדה, מידלטון + בלדסאו + מירוטיץ עם 3 מ-19 מחוץ לקשת, ונורמן פאול קולע כמו מידלטון ומירוטיץ ביחד. מצד שני, דברים (לפעמים) לא קורים במקרה:

ההגנה על יאניס

בפוסט הקודם דיברתי על כך שקאווי יהיה חייב לשמור על יאניס יותר אם הראפטורס בונים על כך שהוא לא יעשה 25 ו-12 לפחות כל משחק. ואכן, במשחק 3 סופסוף ראינו את זה קורה (טפיחה על השכם. נו אם פעם ב אני גם צודק תנו להנות מההפקר). אחרי שבמשחקים 1 ו-2 קאווי היה על יאניס רק ב10 ו-15 אחוז מהפוזישניים, במשחק 3 הוא כבר היה השומר העיקרי שלו ב-44% (41 פוזשיינים). התוצאות בהתאם – 4 נק' של יאניס במהלכים האלה.

אבל זה לא היה השינוי היחיד שעשו הראפטורס. בכל הזדמנות שיאניס נשמר על ידי מישהו שהוא לא קאווי הם באו לדאבל אפים מוקדמים עוד לפני שהתחיל לבצע את המהלך.
שימו לב לצורה בה שמרו בשני המשחקים הראשונים:

 

וככה זה נראה במשחק 3:

אי אפשר להתעלם מאיך שההגנה של טורונטו נכנסה ליאניס לראש. הוא קלע את הנקודה האחרונה שלו כ-6 דקות לסיום, בהארכה הארשונה רשם 0 מ-2 מהשדה, 0 מ-2 מהקו ואיבוד ועשה את השישית שלו מוקדם בהארכה השניה. ברבע הרביעי הוא גם עשה את זה מהעונשין:

https://twitter.com/SONTHighlights/status/1130280166293303296

אבל אפשר להיות די בטוחים שבמשחק 4 הוא והמאמן שלו יגיבו.

הרבע האחד

בסופו של דבר, בדיוק כמו בשני המשחקים הראשונים, טורונטו ניצחו במשחק 3 בדיוק ברבע 1 והפסידו בשלושה האחרים. רק שהפעם הניצחון המשמעותי ברבע הראשון (ובהארכה השנייה) הספיק  להם עד הסיום.
הניצחון ברבע הראשון 30:21 קרה בגלל שני אלמנטים עיקריים: ההגנה מהנקודה למעלה, וההתעוררות של הצוות המסייע. בעיקר מארק גאסול שנתן רבע ראשון מפלצתי של 8 נק' ו-2 שלשות ב50% (אחרי שעמד על 2 מ-9 בשני הראשונים)., להם הוסיף גם 4 (!) אס'. עוד הופיעו: סיאקם עם 8 נק' והאקס פקטור, נורמן פאול עם 10 כבר ברבע הראשון מהספסל.

נורמן (לא) פאול

אחרי שהוא גילה את יכולות הכדורסל בחזרה במשחק 2 והיה מהיחידים ששמם הוא לא קאווי או לאורי שתרo נקודות' עם 14, טורונטו גילו אותו מחדש 19 נק' אדירות מהספסל ב-30 דק'. האופן שבו סומכים עליו בלט במיוחד עם מהלך לשלשה שלו באמצע הרבע הרביעי שהוציא אותם מהתקפה תקועה.

 

רק השופטים מנעו ממנו לשחק קרוב ל-40 דק' כשהוציאו אותו ב-6 עבירות.
ככה נראתה אחת מהן:

 

השישית הייתה הזוייה אף יותר:

https://twitter.com/TheRenderNBA/status/1130282922483867650

אני קורא מפה בקריאה נרגשת לשופטים – תנו לפאול לשחק!

ובשאר הרבעים?

עדיין עם כל המשחק המצויין במחצית הראשונה זה נגמר רק ביתרון של 7. סיבה אחת לכך היא השלשות של מילווקי. עד המחצית הם היו עם 10 מ-21 ל47% מצויינים מחוץ לקשת. אם את זה עוד קשה במיוחד למנוע כשבאים לעזור על יאניס, את הבעיה השנייה הם אמורים לטפל הרבה יותר טוב: 12:0 למילווקי במשחק המעבר ברבע השני היה לגמרי הדבר שהשאיר אותם במשחק ואפשר להם כמעט לקחת אותו בסיום.

הניתוחים לפח

שמעתי הרבה אנשים מדברים על כמה דברים שטורנטו היו צריכים כדי לנצח את המשחק הזה – בין השאר שיאניס יצא ב-6 עבירות בהארכה השנייה. אז אני רוצה רגע לעצור ולוודא שכולנו מפנימים עם מי הראפוטרס שיחקו במשחק הזה:
את הרבע האחרון + שתי הארכות, זה 22 דקות אחרונות והכי חשובות של העונה שלהם, הראפטורס שיחקו 21 דקות של פרד ואן וליט ו-16 של דני גרין – שני שחקנים ששכחו את רזי משחק הכדורסל, שסיימו את המשחק עם 2 מ-20 מהשדה. שקלעו עד עכשיו בשלושה משחקים בסדרה 27 נקודות. זה 4.5 נק' למשחק.
אז כן, הבאקס היו עם חוסרים רציניים שם בסוף, אבל גם טורונטו שיחקו בהרכבים מאד לא אופטימאליים.

אה, וקאווי שיחק פצוע מהדקה ה-3 של המשחק.

אז לפעמים אפשר באמת לזרוק את כל הניתוחים לפח, כי מה שראינו בסוף משחק 3 היתה מלחמת התשה, קרב איגרוף בסיבוב האחרון, קראו לזה איך שתקראו לזה – כדורסל זה לא ממש היה, טקטיקות התאמות אנליטיקס וכו' גם לא. וזה היה כייף ממש גדול!

הלאה למשחק 4

ואחרי שאמרתי את המשפט בהתחלה, לגבי הקבוצה שמנצחת ויוצאת הפחות מעודדת אי אפשר להתעלם מכמה פראיירית הקבוצה הזאת מקנדה וכמה קשה לראות אותה מגיע לגמר. הם היו עם יתרון 4 וכדור ביד דקה לסוף, סיאקם מחטיא שתי זריקות כדי לאפשר שוויון והארכה, מפסידים רב' אחרי זריקת עונשין ומיד שלשת שוויון, שוב 4 וכדור דקה לסוף הארכה, ובסוף בסוף איכשהו איכשהו הוציאו מזה ניצחון.
לכן אני עדיין חושב שלבאקס יש הרבה סיבות להיות מעודדים. קואץ' באד שכנראה יהיה מאמן העונה הראה בסדרה נגד הסלטיקס שהוא יודע לבצע התאמות ואני מאמין שהוא יבוא מוכן למשחק 4. בראש ובראשונה – לתת ליאניס יותר אפשרויות מול ההגנה של קאווי. אני מאמין שה יתבטא בהרבה יותר משחק ריצה, תקיפה מוקדמת של ההגנה וסחיטת עבירות. אני לא אתפלא אם קאווי ימצא את עצמו בבעיית עבירות מוקדמת במשחק 4.
אני מאד מקווה שקאווי יצליח להגיע בריא למשחק, כדי לתת לנו טייק 2 אמיתי לקרב הזה.
האם משחק 4 יהיה המשחק שדני גרין יקלע בו 4 שלשות ו-19 נק' כדי להיות סופסוף האקס פקטור שמצפים ממנו גם בהתפקה?

לסיום

אחרי כל האירועים האלה, אסור לתת למסירה הכי ביזארית בפלייאוף הזה להשכח. כשמסתכלים על זה באופן לוגי אפשר להבין מה קרה כאן: גאסול רצה למצוא את השלשה היעילה מהפינה (שזה לכשעצמו קצת מוזר כי "לך תטביע", אבל משהו שרואים יותר ויותר בתקופות האחרונות). ברגע האחרון הוא רואה את סוגר את המסירה, נתקע ואז עושה את הדבר המוזר הזה.

https://twitter.com/ActionNetworkHQ/status/1130270802295885826?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1130270802295885826&ref_url=https%3A%2F%2Fftw.usatoday.com%2F2019%2F05%2Fbucks-raptors-game-3-marc-gasol-wild-pass

 

יאללה משחק 4, תביא איתך עניין, כי לא מתאים לחכות עכשיו 9 ימים עד המשחק (המעניין) הבא. ממש לא מתאים!

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

 

מילווקי - טורונטו: שני משחקים ראשונים
מילווקי – טורונטו: משחקים 4 ו- 5

7 Comments

איברה 21 במאי 2019

נהדר! תודה רבה על הפוסטים המושקעים!

סימור סקגנטי 21 במאי 2019

יפה! אהבתי לקרוא וגם הסרטונים תורמים

עובר אורח 21 במאי 2019

אני גם לא אוהב את דיבורי ה"הם בקושי ניצחו".
ניצחון זה ניצחון. גם פורטלנד ניצחו את דנבר בבית אחרי 6 הארכות, ובסופו של דבר לקחו את הסדרה. אם מילווקי לא ינצחו את המשחק הבא הם עוד יצטערו שפספסו ניצחון פה.

7even 21 במאי 2019

התאמה מצויינת על יאניס נעשתה כבר. במשחק 1 בסדרה מול הסלטיקס.
ההתאמה היתה מטורפת ומילווקי שייטה ל 4 נצחונות.
מעניין מאד מה יהיה הפעם.

3 דברים פתרו את זה מול הטראפ של סטיבנס
1. להקיף את קו ה 3 בקלעים – בלדסו…מירוטיץ…מידלטון…לופז וכו.
ברגע שהשלשות תיכנסנה הראפטורס יזנחו את הטראפ ויאניס יחזור לחגוג.

2. ריצה ריצה ועוד ריצה. לא לתת להגנה להתארגן.

3. תקיפת הסל בשנייה שיאניס מקבל את הכדור.

הסעיף הקריטי ביותר הוא 1…כי רוב המשחק בפלייאוף הוא משחק עומד. הוא גם תלוי מאד ביאניס שיידע לזהות מאיפה באה העזרה.

הימור שלי 1-4 באקס.

יאיר אלון 21 במאי 2019

מעניין כתמיד. ויפה לראות איך אתה וזאב אברהמי, שניים מהאנשים שאני יותר אוהב לקרוא מה הם כותבים על NBA הסתכלתם על המשחק בצורה כ"כ שונה וחוויתם אותו אחרת לחלוטין.
אחד נהנה, שני סובל וזה אפילו לא קשור לאהדה.

זילברבוש 21 במאי 2019

תודה רבה.
איפה אברהמי כתב על המשחק? יש לינק?

שחר התל אביבי 21 במאי 2019

תודה על הפוסט עמית
טורונטו נתנה הגנה אדירה וממש סגרה את הבאקס, בטח בסוף. לא היתה להם זריקה נוחה אחת
את פילי טורונטו לא הצליחה לסגור ככה, מצביע על פספוס של פילי
טורונטו נותנת פלייאוף טוב, למרות שהסגל שסביב קוואי לא העלה הילוך ביחס לעונה הרגילה ואפילו הוריד(בהתקפה):
גרין חלש התקפית, איבקה סיאקם ולאורי נדיר שנותנים משחק חזק, גאסול בדרך כלל חלש התקפית.
דווקא הצוות של יאניס התאקלם לגמרי באנטנסיביות של הפלייאוף, אבל לדעתי יאניס עדיין לא שחקן מוגמר כמו קוואי, הוא עוד ישתפר בשנים הבאות

Comments closed