נקודות אור בהפסד לקריית שמונה

אפשר לצבוע את זה בשחור, אני מעדיף לראות צהוב

הכותרות זועקות שש נקודות הפרש, נוק אאוט טקטי לברק בכר על פאקו. זה בטוח לא נעים להפסיד לקבוצה נחמדה כמו קריית שמונה, אך לפחות אצלי אין עדין דאגה עמוקה.

*

ראשית, נקודות האור בהפסד אתמול. סוף סוף אזכה למעט מנוחה אמנם בנתניה בזמן הקרוב. מאחר והיציע תמיד מאוכלס במאמנים לא פחות טובים מברק בכר, אני כל הזמן שומע את המנטרה – תעיפו כבר את האפס הזה מהשער ותתנו צ'אנס לברק לוי. נראה לי שאחרי המשחק אתמול, דרישות אלה יעלמו לכמה מחזורים.

פאקו התחיל את השנה במגמה דומה לזו שבה התחיל אוסקר את העונה הראשונה שלו בקבוצה. הקבוצה משחקת קבוע עם שלושה קשרי אמצע חזקים, אשר אמורים לספק לחץ חזק על היריבה, ואת היצירתיות הוא משאיר לשלישייה הקדמית. החילוף שבוצע אתמול בו דור מיכה החליף את גל אלברמן, היה הפעם השנייה בו פאקו מחליף את אלברמן במיכה (זה היה גם בנתניה). אתמול נוסא אייגבור סיפק את המחצית הטובה ביותר שלו במדי מכבי, כנראה הציוות של נוסא ומיטרוביץ מאחור, וזהבי לפניהם עדיף על אלברמן מאחור. נראה לי שבדומה לחצי השני אצל אוסקר, גם אצל פאקו נראה שינוי דומה, כאשר זהבי יעבור לקישור עכשיו.

זהו כבר המשחק הרביעי שבו מכבי מעניקה שער מהיר לקבוצה היריבה מיד בפתיחת המשחק, לפני שהקבוצה מתחילה לשחק. אולי המשחק אתמול ישכנע את הצהובים להפסיק לתת פור לקביצה היריבה, אמנם זה עושה את המשחקים מעניינים הרבה יותר, אך אני בטוח שהאוהדים לא יכעסו על כך.

אפרופו פור, בית הדין העליון של ההסתדרות ( התבלבלתי? ההתאחדות?) העניק גם הוא בטובו פור לליגה בדמות ארבע נקודות שנגרעו ממאזנה של קבוצתנו האהובה. כנראה ההסתדרות החליטה שהליגה צריכה להיות מעניינת יותר השנה, בעיקר לאור העובדה שהג'איינטס החליטו להפסיק את העונה שלהם כבר בנובמבר. אני מאוד מודה לבית הדין על כך שהעונה הנוכחית תהיה יותר מאתגרת מזו שקדמה לה, ואני מבין שהאכזבה מחיפה גרמה לדאגה עמוקה שמא מכבי תכריע את האליפות כבר בתום הסיבוב השני, על כן דומה שהשנה הליגה תהיה תחרותית יותר, גם אם באמצעים טיפה מלאכותיים.

*

קצת לעניין הטקטיקה של פאקו. גם כאן פאקו דומה הרבה יותר לאוסקר מאשר לסוזה. סוזה היה מכין את הקבוצה שלו טקטית לכל משחק בנפרד, פאקו מאמין יותר בכך שהקבוצה החלשה יותר (כל שאר הקבוצות בליגה) צריכות לבצע את ההתאמות הטקטיות, ומכבי צריכה למקסם את היכולת שלה במבנה הקבוע שלה, על מנת לנצח יותר משחקים. אין לי בעיה עם הגישה הזאת, היא עבדה לא רע לפיל ג'קסון למשל. התאמות טקטיות הן שיטה, וגם מבנה קבוע זו שיטה. אני חושב שגם השנה מכבי ממשיכה את מגמת ההתקדמות שלה, גם אם היכולות בהגנה פחות מרשימה, המשחק הכולל של הקבוצה נראה מרשים יותר.

השנה בניגוד לשנה שעברה, גם כשקרלוס גרסיה במגרש, אנחנו סופגים שערים במשחק ראש של היריבה. נדמה לי שהיכולת של קרלוס גרסיה השנה מעט בנסיגה, או שמא אדייק ואומר שהשיטה של פאקו חושפת יותר את החולשות של קרלוס גרסיה. מעניין גם שכפאקו עובר לשלושה בלמים, הוא בניגוד לסוזה מעדיף את עמרי בן הרוש כבלם השלישי, פעם הוא מחליף את קרלוס גרסיה, ופעמיים את ייני.

אני מנחש שפאקו אוהב מאוד יכולת אתלטית, זו הסיבה שנוסא נהיה בנקר בהרכב, וזו הסיבה לעדיפות של בן הרוש על פני ייני. נדמה לי שהדבר הבא שינבע מכך הוא הכנסת דור פרץ לעמדת הבלם על חשבון קרלוס גרסיה לעיתים יותר קרובות. אני עדין חושב שזו גם תהיה הסיבה שלקראת אמצע העונה בן רייכרט יראה יותר מגרש על חשבון ראדי, ואחר כך גם על חשבון מיטרוביץ.

*

בקיצור עונה ארוכה לפנינו. קריית שמונה לדעתי לא בנויה לעונה ארוכה של שני סיבובים מלאים ושני סיבובי פליאוף. בשנה שעברה קריית שמונה נתנו ספרינט בסוף, והעונה ספרינט בהתחלה. בדרך כלל מי שנותן ספרינט בהתחלה, מגיע לסוף העונה גמור מעייפות. למרות שאיזי שרצקי הצהיר שבינואר אין שחרורים, לא יהיה די בכך כדי להשאיר את קריית שמונה בפורמה הנוכחית שלה. בסופו של יום, עד שמכבי חיפה לא תייצר קבוצה חזקה, האליפות תגיע לקבוצות אחרות, בתנאי שמכבי תהיה חלשה. מכבי היא לא קבוצה חלשה העונה, וכל סיפור הדרבי רק יוסיף פלפל לקבוצה שלנו.

 

אם השורשים יכלו לדבר
על טמטום ואנכרוניזם באופ"א

73 Comments

איציק 25 בנובמבר 2014

כמה הערות:
1. לא אמרת שלא תכתוב על מכבי השנה?
2. אני מאוד לא אוהב את החלטת בית הדין ההזוי של ההתאחדות גם אחרי ההקלות, ובאותה נשימה אני מאוד לא אוהב את הסיפור של אוהדי מכבי שלקחו להם 4 נקודות. מינין הביטחון שהיתם מנצחים את הדרבי בעשרה שחקנים ללא זהבי. אפשר לומר נקודה ועוד שלוש בפוטנציה, אך 4 נקודות זה ממש לא נכון ולא מתאים.
3. הניסיון שלך להשוות בין פאקו לבין ג'קסון מקבלת מישנה תוקף במיוחד השנה כשג'קסון מייסם את הפילסופיה שלו ב-NYK כ-GM :-)
4. מי זה הפסיכי הצעיר שעושה טאץ'-דאונים עם יד אחת???

רועי 25 בנובמבר 2014

ההנחה היא שאם היה נערך משחק חוזר, עם זהבי מן הסתם, היה סיכוי גבוה שננצח.

איציק 25 בנובמבר 2014

סיכוי יש גם בעשרה שחקנים בלי זהבי אך לקחת את זה כמובן מעליו נראה לי מתיימר מידי.

רועי 25 בנובמבר 2014

אתה קורא לזה מתיימר, אני קורא לזה ריאלי.

סניור 25 בנובמבר 2014

יש גם סיכוי שאם אוהדי מכבי לא היו לוקחים את החוק לידיים ופורצים למגרש במטרה לסיים את המשחק ולנקום את נקמתם, היינו יכולים לדעת מה הייתה תוצאת המשחק. בעד או נגד ההחלטה לא משנה, יש חוק, ולהפרתו מוצמד עונש ברור. עם כול אי הספורטיביות והסיפור מסביב, הקבוצה נענשה בהתאם לחוק.

גיסנו 25 בנובמבר 2014

האם אוהדי מכבי היו פורצים למגרש לולא השופט העביר מסר חד שלאוהדים מותר להכנס למגרש לתקוף שחקנים, ועוד לקבל על זה פרס?

צור שפי 25 בנובמבר 2014

אהה, השופט מפסיק להוות אוטוריטה וסמכות כשזה נגדכם. קוראים לזה מכביזם. שלא לדבר שהמסר לרדת למגרש לא בא מהשופט אלא משורה וגארסיה.

עומר 25 בנובמבר 2014

ספקולציות, ספקולציות…

גיסנו 25 בנובמבר 2014

ב 30 הדקות האלו, מלבד התקפה יחידה של הפועל שהסתיימה בשער – זה היה נראה כמו נוער נגד בוגרים.

ההנחה המאוד מאוד סבירה היא שבמקרה של משחק חוזר או החלטה נורמלית של השופט – זה היה נגמר בנצחון צהוב. אני לא מתייחס לסנאריו של "מכבי ב 10 שחקנים בלי זהבי", כי זה אומר שההחלטה של השופט לכאורה הייתה נכונה, ושבעצם רק מכבי רצתה לפוצץ את המשחק ולהפועל ואוהדיה אין קשר לזה, כאילו לא הייתה השתלשלות אירועים ברורה מאוד.

איציק 25 בנובמבר 2014

דווקא מכבי בעשרה שחקנים זה הסצנאריו הריאלי. השופט שגא, ומכבי בעשרה שחקנים. כמו שהשופט שגא עם פנדל לטובת הפועל תל-אביב נגד באר-שבע, אז מה, תוחזר הנקודה לבאר-שבע. טעויות שופט זה חלק מהמתרחש במגרש.

גיסנו 25 בנובמבר 2014

אתה באמת חושב שזה היה מקרה סטנדרטי ונורמלי?
אתה חושב שאם היה נשרק פנדל לא מוצדק להפועל מכבי היו מפוצצים את המשחק?
אתה חושב שאם זהבי היה מקבל אדום "רגיל" על צהוב שני מעבירה שלא הייתה, למשל, הוא היה מנסה להוריד את כל הקבוצה מהמגרש?
אתה חושב שג'ורדי קרויף היה יורד להתווכח עם אייל ברקוביץ' על המשך המשחק במקרה של גול מנבדל שהיה מאושר, למשל?

איציק 25 בנובמבר 2014

אני חושב שזה מקרה סופר לא סטנדרטי וטעות פטאלית של השופט אבל זה מה שקרה בפועל. שגוי עד כמה שזה יכול להיות אבל זה מה שהיה ואתה לא יכול להתכחש למצב שנוצר.

גיסנו 25 בנובמבר 2014

אני חושב שאין שום כלי רציונלי שתופס לגבי המקרה הזה מרוב שהוא אבסורדי, וכל נסיון לשפוט אותו בכלים רציונליים פשוט לא מחזיק מים. להכניס את זה לקטגוריה של "טעות שיפוט" זה עלבון לכל טעויות השיפוט באשר הן.

אני עדיין לא מוכן לקבל את המלחמה הבלתי פוסקת נגד הצדק בשם קיום התקנון. מרוב כסת"חים איבדו קשר למציאות. מרוב שרצו למנוע איזה תקדים תקנוני מטומטם בטענות הזויות, אישרו תקדים שבו ניתן לחבל לקבוצה בסיכוייה לאליפות באמצעות פריצת אוהד ותקיפת שחקן במהלך משחק.

איציק 25 בנובמבר 2014

תראה, אני ציפיתי מבית הדין המשמעתי לקבוע שלושה דברים:
1. האדום של זהבי מבוטל.
2. משחק חוזר.
3. זיכוי שתי הקבוצות מכול אשמה.
מה לעשות, דעתי לא התקבלה.
אבל הדיון כאן, מה קרה אחרי ש"פוהאד" פרץ למגרש. מה שקרה זה שזהבי קיבל אדום בגלל חוק שקובע שעל כל מגע בין שחקן לאוהד יש להוציא לשחקן אדום (שמישהו יסביר לי מה לקח כותב החוק לפני שכתב את זה). המצב אחרי האדום של זהבי הוא 10 שחקנים של מכבי מול 11 של הפועל. תקרא לזהה חלם, אידיוטיות, אי-שפיות זמנית, מסכים עם הכל, אבל אלו העובדות. אני לא מבין מה לא ברור כאן. מוכן אתה לקבל זאת או לא, בפועל זה המצב שנוצר.

גיסנו 25 בנובמבר 2014

אצטט שוב את גיל באחת התגובות:
"אני חולק על ההגדרה של טעות שיפוט. שופט שמאשר גול מנבדל זה חלק מהמשחק, שופט שלא מבין את מהות המשחק, את העובדה שכרגע שחקן כדורגל עבר תקיפה, זה לא חלק מהמשחק, זה מבטל את המשחק בעיני".

אני אעשה הקבלה אחרת: כרטיס אדום שנובע למשל משריקה לעבירה שלא הייתה – זו כמו "פקודה בלתי חוקית". זה לא במקום, זה מקומם, אבל צריך למלא אחר ההוראה ולצאת מהמגרש.
הכרטיס האדום של זהבי הוא כמו "פקודה בלתי חוקית בעליל". מתן פקודה כזו (קרי הכרטיס האדום) זו העבירה האמיתית.

איציק 25 בנובמבר 2014

גיסנו,
יש בינינו תמימות דעים אך מי שקובע חשב אחרת, מה לעשות, הכח אצלו. לכן היו שתי אפשרויות:
1. לשחק בעשרה שחקנים, למרות "הפקודה הבילתי חוקית בעליל" להגדרתך, ולראות מה קורה. אולי היתם מוציאים 3 נק', אולי נקודה ואולי כלום.
2. לפוצץ את המשחק, מה שקרה בפועל ולהתמודד עם ההשלכות של בית-הדין ההזוי, ותראה מה התקבל כתוצאה מכך.
אולי לפחות יצא משהו טוב מזה וישנו כמה דברים בתקנון, ויחדדו כמה דברים לשופטים.

רן 25 בנובמבר 2014

בואו רק נדייק, בית הדין העליון הודיע שזהבי לא היה חלק מהתיגרה אלא הגיב כהגנה עצמית ונהג באיפוק, והוסיף שלא היה צריך לברוח כי זו פגיעה בכבוד השחקן. ולכן הלוק הזה שכולכם מצוטטים שהגיע אדום מראש לא נכון.
בלי קשר אין על מה לדבר ברקו הצליח בתוכנית שלו הוא ידע שאם המשחק ימשיך אוהדי מכבי יצטרפו לחגיגה. ולכן ברגע שעשו זאת הוא עף כמו טיל לסיים את המשחק.
דבר אחרון היה פה אפשרות לבית הדין להתקדם לשנת 2014 ולתת משחק חוזר לנשים וילדים בלבד .

איציק 25 בנובמבר 2014

נציג ההתאחדות (לא זוכר מי) אמר שזה בכלל לא קשור אם הוא הגן על עצמו או תקף. לפי התקנון, מגע בין שחקן לאוהד על כר הדשה הוא אדום אוטומאטי. כמה שזה לא ישמע הזוי, אם מה שהנציג אמר אז השופט מבחינת החוק היבש צודק. זה אכן נותן לאוהדים את הכח להוציא באדומים שחקני יריב… אבל…

גיל שלי 25 בנובמבר 2014

אודל בקהאם, יש לו אצבעות של פסנתרן ויד בגודל של הראש שלי, חוץ מזה הוא אחד האתלטים הטובים שיצאו מקולג' בשנים האחרונות.
אני כותב ארבע נקודות כי נדמה לי שרוב הסיכויים שבמשחק רגיל, מכבי מנצחים את הפועל

udi 25 בנובמבר 2014

בית הדין לא הפחית רק נקודה אחת?
חוץ מזה באמת שאין לי ספק שאתם תקחו אליפות ומסכים עם זה שקרית שמונה לא תוכל לרוץ טוב כל העונה

רועי 25 בנובמבר 2014

קריית שמונה לא עשתה משהו שונה ממה שרעננה/נתניה/אשדוד/הפועל/חיפה/עכו עשו נגד מכבי, אני חושב שאפילו המתפרצות שלהם היו פחות טובות מאלה של הקבוצות שציינתי. הבונקר שלה היה הרבה יותר יעיל משאר הקבוצות, וגם יותר מדי שחקנים במכבי תפסו יום חלש.
אני חושב שהמערך במחצית הראשונה לא מתאים נגד קבוצות הליגה שמלכתחילה מוותרות לחלוטין על כל ניסיון להנעת כדור מסודרת נגדנו, לכן אין צורך בעוד שחקן שיעשה לחץ על אוויר.
ההגנה בעייתית, וביום שאנחנו יורדים מהממוצע של שלושה שערים במשחק כפי שקרה אתמול זו התוצאה.

תני 25 בנובמבר 2014

מסוג ההפסדים שאני לא מוטרד מהם.
בסה"כ קריית שמונה די התבנקרה. בחצי הראשון הם אומנם היו מסוכנים, אבל ביום רגיל, מכבי הייתה מבקיעה בחצי השני שלושה שערים.
עוד דבר מעודד מהמשחק זה ההחזרה של זהבי לקישור במחצית השניה, עם דור מיכה וטב"ח (שהיה חלש מאוד אתמול) באגפים.

תולעת 25 בנובמבר 2014

אלברמן לא בא מספיק לידי ביטוי כשהקבוצה שולטת בצורה כ"כ דומיננטית במגרש. יכולת המסירה לעומק שלו משמעותית פחות טובה משל מיטרוביץ', ומההצטרפות של נוסא (האובססיה של איווניר לגביו פשוט מביכה) להתקפה, לכן יצא גם אתמול וגם מול רעננה.
קרית שמונה קבוצה מצוינת בעיקר כאשר היא צריכה להגיב – זה היה כך גם בעונה הקודמת. היא שודרה מעט מאד העונה אז קשה להעריך אותה באמת (ספק רב מאד אם כל מהלליה היום ראו אותה יותר מאשר במשחקים ששודרה), ובעיקר קשה להעריך כיצד תשחק מול קבוצות מתגוננות שיבואו לסגור את המשחק בלי שאיפות התקפיות.
מול בית"ר ראינו משחק בערך כזה, וק"ש חסרה את תחושת הבהילות לניצחון בדקות האחרונות שיש לקבוצות "גדולות", שחייבות לנצח – למרות ההבדלים ביכולת, אפשר לקבל את התחושות האלה אפילו מחיפה והפועל במשחקים שלהן מול קבוצות בלי שאיפות התקפיות. גם מול נתניה בגביע זה היה המצב וק"ש הייתה צריכה הארכה כדי לנצח קבוצה מהליגה השנייה. בינתיים גם יותר ממחצית שערי הקבוצה מגיעים ממצבים נייחים ואתמול כל המצבים שלה היו בהתקפות מתפרצות. מתפרצות ונייחים זה בסדר כדי להכריע משחקים בודדים אבל לא בשביל לקחת אליפות ואם זה הכיוון של ק"ש היא תצטרך למצוא את עצמה בסוג כזה של משחק.

יניב פרנקו 25 בנובמבר 2014

קרית שמונה כמו תמיד היא קבוצה מאוזנת מאוד, יציבה ואפורה – אין שם כדורגל גדול וגם בעונה של בן שמעון לא היה.
היא תזכה בהרבה נקודות אבל לא בשיעורי ההצלחה שהבטיחו פה אליפות בשנתיים האחרונות.
היא גם הרבה יותר קבוצה ויותר מאומנת מבאר שבע לדוגמא שיש לה סגל טוב בהרבה.

העסק מאוד מוקדם וגם 6 נקודות פער ערב הפלייאוף לא יבטיחו פה כלום.
השיטה של פלייאוף בדו קרב נותנת הרבה עוצמה לקבוצות עם הסגל הגדול – קרית שמונה תשחק השנה 4 פעמים מול מכבי וזה לא פשוט מבחינתה.

מה שכן- כרגע יש לה את צמד הבלמים הטוב בליגה והיא שניה ברמת הפיסיות כקבוצה רק למכבי – אלה מפתחות מאוד קריטיים בהצלחה של מכבי עד עכשיו.

תולעת 25 בנובמבר 2014

יש לה שני בלמים שנמצאים בכושר מעולה כרגע כמו כולם שם כרגע. הם איבדו את הבלם השלישי שלהם לחיפה וכרגע המחליף בעמדה הזו הוא דין מימוני. מה שמשמעותי יותר להצלחה שלה כרגע – ממה שראיתי מול הפועל, בית"ר ומכבי – זו חוליית קישור דינמית מאד עם מחליפים שנותנים הרבה אופציות. ההתקפה שלהם לא מספיק טובה וגם די דלילה בהשוואה למכבי וב"ש.
כמובן צריך לראות אותם מתפקדים גם במגרשי חוץ קשים – ק"ש עוד לא הייתה בחיפה, בבלומפילד, בוסרמיל או בדוחא (גם כנראה לא תהיה שם כבר העונה), ובאשדוד (למרות התוצאות בינתיים זה משחק חוץ קשה) היא לא ניצחה.

גיסנו 25 בנובמבר 2014

תיקון קל – אני חושב שהם כן היו בדוחא, וגם ניצחו שם, אבל לא היו בטדי.

תולעת 25 בנובמבר 2014

המשחק היה על סף ביטול ובסוף התקיים בעכו

יניב פרנקו 25 בנובמבר 2014

אני חושב שקסיו וצדק כבר שנה שעברה היו טובים מאוד- בכלל זו הגנה שספגה מעט מאוד.
מסכים לגביי ההתקפה- אבל זה דבר שיכול להיפתר בינואר.

ק. 25 בנובמבר 2014

התגובה הראשונה בשרשור מדברת על אתלטיקו מדריד או ק"ש? כי בליגה אחרת זה עבד בשנה שעברה…

תולעת 25 בנובמבר 2014

אם מכבי וב"ש היו משחקות באירופה וקולה או מזרחי יתנו עונה של 27 שערים כמו דייגו קוסטה אז לק"ש סיכוי גבוה לזכות. כרגע הם בקצב של 14-15 כ"א.

טרנטה 25 בנובמבר 2014

יש דברים שחוזרים על עצמם. בדיוק כמו ההפסד השנתי בוסרמיל, כל גם התקלה הקבועה בקרית שמונה.
אני לא מוטרד מההתקפה. במשחק מאד חלש של כולם פרט לזהבי החמצנו שני שערים בטוחים (פריצה וזהבי), שלוש קורות, ופנדל מליון אחוז שהשופט לא שרק – כולם אגב במצב של 1-0 לרעתנו. אני הרבה יותר מודאג מחולשת ההגנה. גולים קלים, וכמעט כל התקפה נגדנו הופכת למצב מסוכן.
אתקן אותך לגבי גזל הנקודות – השופט גזל 3 בכך שלא הפסיק את המשחק עם הפגיעה בזהבי, ובית הדין לקח עוד אחת.
המבחן של מכבי אגב לא היה אתמול, אלא יהיה עכשיו ברדיוסים הבאים עלינו לרעה. מקוה שלפחות אחד מהם נשחק בחיפה כך באוכל לראות את המגרש החדש מבלי להפר את הכלל שאומר שאסור לתרום שקל לקבוצה אחרת ולקנות כרטיס למשחק חוץ.
לגבי קרית שמונה – קבוצה מצוינת. בתקציב של שקל וחצי עושים יופי של עונה. נהניתי לראות אותם. הם הרבה יותר טובים מבאר שבע בשנה שעברה.
קהת מצוין ולדעתי נראה אותו שוב אצלנו במהרה (כן יהי רצון). איך הם ימשכו עונה שלמה – נחכה ונראה.

גיסנו 25 בנובמבר 2014

קהת שחקן מצויין, אבל אני לא בטוח שיוכל להצליח בקבוצה עם לחץ. לא אומר קבוצה גדולה – כי מבחינה הישגית ק"ש קבוצה גדולה – אבל קבוצה עם ממוצע צופים שלא מגיע ל 4 ספרות, קבוצה שאין בה אכזבות כי אין לה באמת ציפיות (כי מי יכעס אם הם יסיימו מקום 4-5? מי יבעיר את הקרקע?), קבוצה מרוחקת מהתקשורת ומשידורי הטלוויזיה כי היא לא מושכת מספיק רייטינג גם לעומת קבוצות גרועות בהרבה אך עם קהל גדול.

לא מעט שחקנים הבריקו בק"ש וקרסו בהמשך. לא יודע עדיין אם קהת יוכל לחזור למכבי כשחקן מוביל, למרות שהוא משחק נהדר כבר מאמצע העונה שעברה.

מה שחרה לי מאוד בשידור, מעבר לזה שהיה נראה שאיווניר הפעם מנסה בכוח לקטול את מכבי כדי להוכיח אי ניגוד אינטרסים או משהו כזה – זה שהוא בא בטענות למכבי שלא מצאו מקום לרועי קהת ולא שילבו אותו מראש, כשהוא עצמו כמאמן ספסל לו את החיים.

יונתן 25 בנובמבר 2014

״לקחו לנו 4 נקודות״
זה טור של גיל שלי או טל בן יהודה?

גיל שלי 25 בנובמבר 2014

יונתן, טל היה כותב לקחו לנו, אני כתבתי נגרעו ממאזננו :-)
וברצינות, נדמה לי שגם אוהדי הפועל היו מסכימים לכך שהסיכויים הם שננצח אותם במשחק רגיל (הייתי כותב ליתר דיוק בשבעה מתוך עשרה משחקים, וכמו שהמשחק הספציפי נראה, בתשעה וחצי מתוך עשרה משחקים)

udi 25 בנובמבר 2014

גיל, הבעיה היא שזה לא היה משחק רגיל. לאחר ההרחקה של זהבי זה היה 11 מול 10 ועוד אתם בלי זהבי. אתה בטוח מבין כמה זה קשה לשחק 11 מול 10. אני לא אגזים ואומר שאם הייתם משחקים 10 משחקים של 45 דקות בחיסרון שחקן, מול הפועל, הם היו מנצחים 8 מ 10.

גיסנו 25 בנובמבר 2014

במקומות נורמליים, או שהמשחק מגיע לסיומו עם זהבי על המגרש, או שהיה נפסק משחק חוזר, או שפשוט הסדרנים עומדים עם הפנים למגרש ולא מאפשרים לאוהד שיכור ושמן להתהלך לו בסבבה לעבר ערן זהבי ולתקוף אותו.

כמו שכתבתי למעלה, ההתייחסות להמשך המשחק ב 10 שחקנים פסולה מבחינתי כי מבחינתי היא מצדיקה את האדום של זהבי ואת ההחלטה להמשיך את המשחק.

גיל שלי 25 בנובמבר 2014

בדיוק מה שגיסנו כתב, משחק רגיל הוא לא משחק בו מורחק זהבי על שום שאוהד בחר להתאמן עליו בנפנוף ידים לכיוונים מוזרים

תני 25 בנובמבר 2014

לא נראה לי.

גיל שלי 25 בנובמבר 2014

UDI – אתה זוכר דרבי שבו הורחק ראדה פריצה בדקה 35, משחק מול הפועל חזקה יותר, ואיך הדרבי ההוא נגמר? אני מאוד חולק על ה8 מ10, אני משוכנע שגם בדרבי שפוצץ ובעשרה שחקנים, הסיכויים הטובים יותר לנצחון היו שיייכים למכבי

איציק 25 בנובמבר 2014

סיכוי אפילו טוב יותר מאשר ב-11 שחקנים, במיוחד כשהמורחק הוא זהבי.
הנקודה היא שמדובר על סצנאריו סביר יותר או פחות, ובשום מקרה לא מדובר על ודאות. לכן הטענה שנלקחו 4 נקודות לא מחזיקה מים, ורק עד רמה של סבירות הסצנאריו שכפי שאתה רואה הוא מאוד סוביקטיבי, למרות שכולם מסכימים שמכבי טובה מהפועל כהנחת יסוד של 11 נגד 11.

יוני ק 25 בנובמבר 2014

100+

udi 25 בנובמבר 2014

מסכים איתכם לגמרי שהוא לא היה צריך להיות מורחק ושאם הוא לא היה מורחק מכבי מנצחים ב 9 מ 10. אבל עדיין השופט טעה(כמו ששופטים טועים מיליון פעמים) ולפי דעתי המשחק היה צריך להימשך כאשר זהבי בחוץ ואז כנראה שמכבי לא היו מנצחים.

גיל שלי 25 בנובמבר 2014

אני חולק על ההגדרה של טעות שיפוט. שופט שמאשר גול מנבדל זה חלק מהמשחק, שופט שלא מבין את מהות המשחק, את העובדה שכרגע שחקן כדורגל עבר תקיפה, זה לא חלק מהמשחק, זה מבטל את המשחק בעיני

גיסנו 25 בנובמבר 2014

אתה באמת מאמין שלמשחק הזה היה שמץ של ערך ספורטיבי אחרי שזהבי הורחק? הרי הספיקה העבירה של בן חיים במהלך הראשון אחרי ההרחקה כדי להבין שהמשחק הזה מהר מאוד היה הופך לבושידו ומסתיים עם כמות תקדימית של מורחקים משני הצדדים ו/או מתפוצץ אחרי קטטה המונית בין השחקנים.

מפנה אותך לתגובה שלי לאיציק קצת יותר למעלה לגבי "טעויות שיפוט". הטיעון הזה מגוחך.

איציק 25 בנובמבר 2014

קודם כל למה להעליב!!!
ולכן אני ארשה לומר שהטיעון שלך מגוחך!!!
זה שהשופט דירדר את המצב ולא שלט בעיניינים עדיין לא מבטל את העובדה שזה מה שקרה בפועל. כבר היו אדומים הזוים באירופה שבוטלו בועדה, אך הקבוצה סיימה את המשחק בעשרה שחקנים. הבעייה שהוועדה אצלנו כל-כך אטומה שאפילו אדום לזהבי לא הצליחה לבטל.
חוץ מזה, זה מביש שטעות של שופט חמורה ככול שתהייה אמורה לגרום להתנהגות הבזויה של בן-חיים ולצפי שלך של אלימות הדדית. לקחת את זה כתרוץ זה לא רציני.

גיסנו 25 בנובמבר 2014

מצטער אם נעלבת לא זו הייתה הכוונה.

כן, אני מבין ששחקן מאבד את הראש אחרי שהוא רואה שחקן מהקבוצה שלו מותקף ע"י אוהד, מגן על עצמו ונענש. ותוך כדי המהומה גם ככל הנראה נפגע ע"י שחקני היריבה (יש תמונה של היד של אבוטבול על הצוואר של בן חיים, אבל קשה באמת להבין מה הוביל למה ומה באמת קורה ברגע הצילום. קצת כמו הסרטונים של אובארוב וגארסיה). אז כן, אני מבין למה הוא עשה עבירה אגרסיבית. ומשם זה כדור שלג – כי מישהו היה "מחזיר" לו על העבירה בעוד עבירה אגרסיבית, מתישהו היה נשלף עוד אדום לאחת הקבוצות ושוב הייתה מתחילה מהומה.

אני אחזור ואומר שוב – כמו שגם גיל כתב מעלי – אני לא יכול להסכים עם שום טיעון שמשווה את טעות השופט הזו לכל טעות שופט אחרת, הזויה ככל שתהיה. לא יכול להסכים שאפשר פשוט להפשיט את האירוע מכל מה שקרה ולומר "השופט החליט, צריך לקבל, והם לא הסכימו אז בעיה שלהם". זה גורם לי לחשוב על הפרק של סיינפלד עם ה"יאדה יאדה". קצת כמו ללכת למסעדה, להזמין אוכל ב 1500 ש"ח ולברוח בלי לשלם – ואז לספר "הלכתי למסעדה, יאדה יאדה יאדה, קיבלתי ארוחת פאר חינם!"

איציק 25 בנובמבר 2014

יש לך טעות אחת בכול הטיעון הזה. מטומטם ככול שזה ישמע, השופט פעל לפי סעיף שקיים בחוקה, ולכן אפילו הטענה של טעות שיפוט לא בטוח שמתקבלת (שלא לדבר על "פקודה הילתי חוקית בעליל"). אפשר אפילו להקצין ולומר שהשופט פעל לפי החוק. החוק מטומטם, מטומטם מי שכתב אותו, ומטומטם איך שהשופט פירש אותו, אבל הוא פעל לפי סעיף קיים בחוקה ובחר להתעלם מסעיף 18.

DeVito 25 בנובמבר 2014

כתבתי תגובה ארוכה שנמחקה (חבל שבשידרוג לא התקנתם שמירת טקסט אוטו') אז אסכם.
בית הדין וההתאחדות היו צריכים למנף את המקרה לכדי שינוי החוקה, מאחר ולא עשו זאת, המחזות בדוחא ואירועי העתיד באחריותם.

איציק 25 בנובמבר 2014

אם תיגלול מעלה תראה שהתייחסתי לזה בדיוק.
תראה מזה, אני ואתה חשבנו על זה ובהתאחדות עדיין לא. מי מאיתנו טועה???

ק. 25 בנובמבר 2014

גיל, מעניין אותי לדעת-
אחרי שרשמת את הפסקה על בית הדין והמשפט על הארבע נק – מה היה הצפי שלך להתפלגות התגובות בין הערת השוליים הזו לבין שבע הפסקאות האחרות?
כרוניקה של הסטת דיון ידועה מראש…

גיל שלי 25 בנובמבר 2014

למען האמת, כשאני כותב אני לא חושב. זה יוצא ממני בלי שליטה (אני רציני לגמרי). פוסט ממוצע לוקח לי בן עשר לעשרים דקות, לא יודע לעבוד אחרת, לכן זה בלוג ולא טור בעיתונות

ק. 25 בנובמבר 2014

שלא יובן אחרת – אני אוהב לקרוא אותך ואת הגישה המפוקחת שלך (מלבד האופטימיות הקוסמית על הג'איינטס:)). מהותו של בלוג ברורה.
פשוט איך שקראתי את המשפט (ולמרות שאני לא רואה משחקים של כדורגל ישראלי) ראיתי איך הניצים נדלקים ומסיתים פוסט עם התייחסות מקצועית מפורטת לעוד ויכוח על אירועי הדרבי.

rami 25 בנובמבר 2014

גם אני לא מודאג יותר מדי מההפסד אתמול. כן, מגיע לקש קרדיט על עמידה נכונה ויציאה ל2-3 מתפרצות מהירות ומסוכנות אבל ב7-8 מתוך 10 משחקים התוצאה אתמול היתה 3-2 למכבי במקרה הרע.

לגבי ברק לוי. הוא עשה טעות קריטית בדקה הראשונה, טעות שנובעת מחוסר בדק' משחק, חוסר ניסיון, חוסר ריכוז, בקיצור טעות. לאחר מכן היה לו משחק טוב מאוד עם כמה הדיפות מצוינות. בניגוד לקולינאס שמשתעשע עם הכדור ברחבה אחת לכמה דק', לוי לא עושה את זה. קולינאס הוא תייר אצלנו וברק לוי יכול להיות שוער לעשור. ממש לא הייתי מתנגד לתת לברק לוי כמה משחקים בהרכב ברציפות עכשיו, בטח ובטח שקוליאנס השנה לא היה כזו מציאה.

אתמול פאקו שגה עם ההרכב ולכן שרפנו 45 דק' בחצי הראשון סתם. כאשר זה היה קורה אצל סוזה הוא היה מתקן את זה עוד בדקה ה30, וחבל שהשינוי של מיכה במקום אלברמן לא הגיע בדקה הזו.
ההרכב עם נוסא איגיבור כמגבה של בן הרוש שבעצם הופך לקיצוני שמאלי, עם בן חיים בימין, לא ממקסם את האיכויות של הכלי החשוב של מכבי = זהבי.
זהבי משחק הכי טוב כאשר לצידו משחקים 2 קיצוניים (מיכה ובן חיים) וחלוץ (בדש, פריצה, בן בסט). יותר מזה ההרכב השגוי גורם לכך שאנחנו משחקים עם 10 שחקנים כי נוסא לגמרי לא מעורב במשחק ופשוט משוטט באזור החצי בצד שמאל.

אני לא יודע מה מצבו של שפונגין, אבל כאשר יהיה כשיר אני אשמח מאוד לראות אותו משחק כמגן ימני, ואת שרן ייני תופס את מקומו של אלברמן כקשר אחורי. אני חושב גם שזו הייתה הכוונה של קרויף ברכישה של שפונגין (מעבר לכך שפשוט צריך מגן ימני טבעי כלשהו בסגל, כי יואב זיו כבר בפנסיה).

יש למכבי בעיה בעמדת החלוץ. פאקו לא מחזיק מבן בסט (זכותו) ופריצה/בדש זה לא מספיק טוב. הייתי שמח אם בינואר היה נוחת כאן חלוץ שיוריד את העומס מזהבי וישפר את המשחק ההתקפי.

גיל שלי 25 בנובמבר 2014

משחק הרגל של חואן פאבלו עולה בעשרות מונים על משחק הרגל של ברק לוי (פרט למשחק מול מכבי נתניה). ברק יצחקי אמור לחזור בקרוב, אולי הוא יהיה התשובה בעמדת החלוץ

D! פה 26 בנובמבר 2014

ולמה פריצה זה לא טוב? פאקו לא נותן לו לשחק מתחילת העונה. בכל פעם שהוא שיחק הוא היה נהדר (כמו בכל רגע כמעט מהתקופה שלו פה). אין בארץ הגנה שיכולה להתמודד איתו. אם הוא היה נשאר על המגרש במקום בדש בק"ש כשהמשחק רווח והגענו ליותר הזדמנויות זה גם היה נגמר בשער.

טרנטה 25 בנובמבר 2014

אוהדי הפועל הרבה יותר מסוכנים בכל הקשור לאמל"ח ותעוזה.

טרנטה 25 בנובמבר 2014

תגובה בפוסט הלא נכון. קורה.

גיסנו 25 בנובמבר 2014

אם נחזור לאירועי אתמול:

ההפסד מרגיז מאוד. כי ק"ש קבוצה טובה, אבל לא עד כדי כך. רוצה לומר, חשבתי שניתקל בהגנת ברזל ומתפרצות קטלניות – רק החלק השני פה היה נכון. ההגנה והקישור של ק"ש לא הרשימו אותי כ"כ. חוליית ההתקפה כן. ניצול מיטבי של החולשות הגנת מכבי (אולי שמישהו ייתן כבר עונש לקרלוס כדי שיחזור לפוקוס? כמה אפשר למרוח את הפארסה הזו?!). בסופו של דבר עם קצת מזל המשחק היה נגמר בתיקו, שלדעתי היה יותר משקף – אבל לפעמים צריך את המזל לצדך והפעם זה היה תורה של ק"ש לזכות במזל הזה.

לפי המחצית השנייה אני מאוד מקווה שפאקו יחזיר כבר את זהבי לקישור וזהו. כשזהבי בקישור, ולא נוסא שנמצא בכל מקום במגרש חוץ מאיפה שצריך אותו – זה מפנה את אלברמן לסגור מאחור, את מיטרוביץ' לנהל התקפות, וכמות הבורות בהגנה שמאפשרים מתפרצות קלות יורדת פלאים. ראינו את זה במחצית השניה בבירור.

מילה לגבי השיפוט – אתמול היה שיפוט מהגרועים שראיתי. פשוט נוראי. וזה לא עניין של שריקה גדולה – למרות שאני טוען שהיה פנדל על זהבי וחברים אחרים טוענים שלא – זה מילא. אבל אוסף בלתי נגמר של שריקות קטנות ולא קשורות, כל מגע קטנטן מלווה בנפילה מוגזמת – שריקה. אפס אפשרות למשחק פיזי מינימלי. כל גליץ' שלוקח כדור – עבירה על משחק מסוכן. ומן הסתם שכשאתה מנסה להוריד קצב כי אתה מוביל מהדקה הראשונה – רוב השריקות האלה יהיו לטובתך.

גדי מרקוביץ 25 בנובמבר 2014

מלקרוא פה את רוב התגובות אני מבין שאתם באמת מאמינים שיש רק מכבי ת"א בליגה והשאר זה תפאורה. לעשות הפרדה בין טעויות שיפוט לכאלה ש"אפשר לחיות איתם " וכאלה שלא זה פשוט להתאים את הסיטואציה ל"אמת" שיש רק מכבי תל אביב בעולם.
השופט טעה בשיקול דעת (למעשה צוות השיפוט כי הייתה התייעצות ) לא יותר ולא פחות. היו דברים מעולם ויותר הזויים.

אם ברק בדש מבקיע שער ביד מטר משופט הרחבה ואומר שישמח לעשות כך גם בעתיד אז זה מבחינתי זה גם לא חלק מהמשחק כי זה נגד רוח הספורט.

אגב, אני מתחיל להילחץ. יש למכבי כבר חמישה פנדלים מתוך תשעה משחקים ובקצב כזה נאבד את ההובלה.

תולעת 25 בנובמבר 2014

באמת יש לך דוגמא למשהו יותר הזוי מלהרחיק שחקן שהותקף ע"י אוהד? תביא.

no propaganda 25 בנובמבר 2014

אני ארים את הכפפה:
1. אוקסלייד צ'מברלן מציל שער בטוח עם היד, קירן גיבס מקבל על זה אדום.
2. סימוניץ לא מורחק אחרי שקיבל 2 צהובים במשחק של קרואטיה מול אוסטרליה ומורחק מאוחר יותר אחרי הצהוב בשלישי

יש עוד, זה רק קצה הקרחון.

דרך אגב זה שזהבי הורחק לא כזה קיצוני בפני עצמו, מה שבאמת בעייתי זה שהכרטיס האדום לא בוטל.

תולעת 25 בנובמבר 2014

ואתה חושב שהטעויות האלה יותר הזויות מלהרחיק שחקן שהותקף על ידי אוהד?

גדי מרקוביץ 25 בנובמבר 2014

הנקודה היא שזה סובייקטיבי ולכן להגיד שזו ההחלטה ההזויה ביותר אי פעם זה מה שהזוי. סתם כדי להדגים את הנקודה שלי אז משחק השרוכים היה מקומם לא פחות לדעתי עם השלכות גדולות בהרבה.

תולעת 25 בנובמבר 2014

איזו החלטה מעוררת מחלוקת הייתה לשופט באותו משחק?

איציק 25 בנובמבר 2014

העיניין הוא, שלהבדיל מהדוגמאות שנתן no propaganda, במקרה של זהבי השופט פעל לפי התקנון. במקרה של הרחקת זהבי הבעיה העיקרית היא עם התקנון, ובעית השופט היא מישנית.

גיסנו 25 בנובמבר 2014

אז אוהד שתוקף שחקן זה חלק אינטגרלי מהמשחק? צריך לבחון אם האוהד נגע קודם בכדור ורק אז הרביץ כי אז זו לא עבירה?

רפאל 25 בנובמבר 2014

ליגה בלי פלייאוף זה תמיד הקבוצה/קבוצות עשירות וכל השאר.
יש הבלחות אבל הן לא משנות את הכלל.
קרית שמונה והשאר נועדו בשביל ליצור את המסגרת עבור 4 הקבוצות הגדולות.
זה יהיה כך עד שהאוהדים של יתר הקבוצות יתאגדו ויפגינו נגד.
לאוהדי הגדולות, גם בעונה חלשה יחסית אין אינטרס לשנות את הססטוס קוו מכיוון
שחלק לא מבוטל מהצלחתם להיות בתשומת הלב הוא חוסר הרלוונטיות המוחלט של כל היתר, שוב, למעט כמה הבלחות.
אז מגיע יישר כח לעבודה והמשמעת של קרית שמונה, אבל הם לא באמת חלק מהמשחק- גם אם ייקחו את האליפות העונה.

החדשות הטובות הם שאפשר לשנות את זה אם רק נבין זאת ונעמוד על שלנו

קורא אדוק 25 בנובמבר 2014

קבוצה נחמדה? פה אתה טועה לחלוטין, זו פשוט החזות – מאיזי דרך ברק בכר ועד השחקנים רעב גדול לתארים והייתי נזהר לזלזל מאחורי החיוכים והאווירה הנעימה יש חבורה של קילרים שתנצל כל הזדמנות

ואגב אני עדיין טוען שמכבי עדיין פייבורטים לאליפות בגלל העומק בסגל

רפאל 25 בנובמבר 2014

– בניגוד לעונה שעברה, קרית שמונה מצאה את הזמן הנכון לעשות את הריצה שלה.
קשה להאמין שיצליחו להמשיך בקצב של מעל 80 אחוזי הצלחה (לא חושב שגם מכבי ת"א תשחק מעל 80 אחוז)אולם עם המקום הראשון והמומנטום זה מאוד ריאלי לצפות ל 65 אחוז וקצת מעל.

– זה מאוד חשוב לדעת שאתה תלוי בעצמך. גם אם הסיכויים לא בעדך, עצם הידיעה שעולים למגרש ובשום אופן לא צריך לקוות להתפתחות של תסריטים מקבילים, עושה את החבורה יותר מגובשת וחדורת מטרה.
ברוב העונות המצב יהיה שונה, קבוצה עם משאבים כמו מכבי ת"א ( או כל אחת אחרת מהגדולות בכדורגל הישראלי) תוביל ב 6-7 נקודות לקראת המחזור העשירי ואף אחד לא יצפה מהם לעשות קאמבק הירואי.

– עושה רושם שהמסע למקום הראשון יהיה שונה מאותה התנסות לפני ארבע שנים שקרית שמונה באה די משום מקום והמשיכה עד הסוף ללא הפרעה.
מכבי ת"א מפוקסת מאוד על המטרה, באר שבע עדיין במומנטום חיובי ומאמינים שם שהם בדרך למעלה וכשגם באמתחתם ניצחון על מכבי ת"א, הם רואים עצמם קונדטנדרים לכל דבר ועניין.

– בתכל'ס, גם אם ק.שמונה או ב"ש יקחו את האליפות למכבי ת"א לא ירעדו אמות הסיפין.
ליגה בלי סדרות פלייאוף מעבר לכל הסיפורים והסופרלטיבים זה מתכון בטוח לשימור הסטטוס קוו ואם כבר הגדלת הפערים בין המועדונים העשירים לכל היתר.
הצלחות ספוראדיות לא ישנו דבר בהקשר זה, רק החול שזורים לנו בעיניים ( או בו טומנים את הראש) ירגיש פחות בוצי.

– מי שחושב שפלייאוף זה עניין מלאכותי שנועד לייצר עניין ותו לא, שיחשוב על הצדדים המנטאליים שיש בכל התחום הרחב של ספורט תחרותי. כשאתה תלוי בעצמך כמה שיותר כך עולה האינטנסיביות והחיבור לקבוצה ולמהות.
רעיון של הכרעה ישירה הוא קודם כל לגבי האלמנטים האלה של דינאמיקה תחרותית והתעלות הנפש הספורטיבית.
זה גם פי אלף יותר אטרקטיבי וצודק, אבל מה שבאמת מרגש שם זה שאתה משחק בשביל גורלך ואיפה שלא תסתכל תראה קבוצות עושות אותו הדבר. בניגוד מוחלט להיום שאף אחד כמעט לא תלוי בעצמו וכולם מסתכלים למגרשים אחרים לראות אם בכלל היה טעם למשחק שלך.
תחשבו על זה : )

וaz 25 בנובמבר 2014

קבוצה שרוצה לקחת אליפות לא יכולה לקבל גול כל משחק.
מחזור תשיעי, ובשום משחק מכבי לא שמרה על שער נקי.
ולא שיחקנו נגד צ׳לסי או רומא. נגד עכו ונתניה.
קרלוס חלש. עייף. פצוע. לא יודע. ייני טוב, אבל בקישור. בן הרוש נותן חור או שניים בקבוע.
משהו חייב להשתנות.
קרית שמונה ספגה ארבעה שערים עד אתמול.
זה הבדל קריטי בעל משמעות גדולה.

עומר 27 בנובמבר 2014

2 מחזורים ראשונים לא ספגנו

נולי 25 בנובמבר 2014

הציפיה הבלתי מוסתרת של חלק גדול מהפרשנים לנפילתה של מכבי, אחרי שהם חזרו ופמפמו עד הדרבי והפחתת הנקודות הבלתי צודקת בעליל שמכבי ״מעל הליגה״ או ״גדולה על הליגה״ מעוררת גיחוך. איווניר מתייחס בשידור למכבי כאילו מדובר בברצלונה שלא מצליחה לנצח את קרית שמונה ולא בקבוצה ישראלית, שמחוזקת בכמה שחקנים זרים שהם לא מהטופ העולמי. הוא גם התעלם מכך שקרית שמונה שיחקה בונקר, כמו קבוצה קטנה.
זהבי הוא לא מסי וטב״ח הוא לא רונאלדו. במונחים ישראליים הם שחקנים מצויינים וצריך להעריך את הסגל המקצועי של מכבי על כך שהצליח להרים מהקרשים קבוצה ישראלית, אחרי שאותו איווניר נכשל באימון שלה כישלון חרוץ וכבר שנה שלישית שהקבוצה משחקת כדורגל יפה, שוטף והתקפי, גם אם לא תמיד יעיל, כפי שראינו אתמול.
בקיצור – קצת פרופורציות ואובייקטיביות לא יזיקו.
קדימה מכבי!

מאיר 25 בנובמבר 2014

המשפט האחרון שלך מתחיל ב׳״מכבי היא לא קבוצה חלשה השנה״. הבעיה היא שמשחק ההגנה הוא חלש מאוד כבר תקופה ארוכה וכולנו יודעים שהבסיס הינו משחק ההגנה. לכן עד שלא אראה שיפור מהותי בפרמטר הזה, אני מודאג, ולדעתי כשפאקו אמר שמכבי היא האויבת העיקרית של עצמה הוא חשב בין היתר על משחק ההגנה. אני מניח, מבלי להתחרות בשגיא כהן שיודע בדיוק מה כל מאמן על הגלובוס אומר לכל אחד משחקניו בכל רגע נתון, שהוא התכוון שהבעיה היא במשחק ההגנה והוא מן הסתם ינסה לתקן. עד שלא יתקן, אני לא רגוע. אם וכאשר יתקן באמת הכל תלוי במכבי לעניין האליפות כל עוד חיפה תמשיך בדרכה הנפלאה לאבדון.

Comments closed