יומן סיכום התקופה של קופלין בג'איינטס

תקופת ג'ים פאסל נגמרה בבחירה השלישית בדראפט, אחרי שסיימנו 4-12, נראה לי שכך תגמר גם תקופת קופלין

אנחנו נתגבר. נעבור את העונה הנוראית הזאת, ונצא לדרך חדשה. הג'איינטס מסיימים תקופה נפלאה בעונה הזאת. נכון פספסנו את הפליאוף פעמים רבות מדי, אך לזכות פעמים בסופרבול, מקנה לטום קופלין זכויות רבות. קופלין הוא מאמן מוערך מאוד על ידי שחקניו, ובדרך כלל הצליח להוציא מהם לפחות את מה שהם שווים. מאז שנת הרוקי של איליי, קופלין העמיד קבוצות תחרותיות אשר העמידו מאזנים חיוביים או חצויים פרט לעונה שעברה בה סיימנו 7:9. השאלות לגבי עתידו של קופלין נשאלו לפני הזכייה בסופורבול שנערך ב3.2.2008, אך חזרו בשנה שעברה. העונה הזאת מבססת את ההערכה שהתקופה הזאת נגמרה.

*

אתמול זה היה מזעזע במיוחד. פתחנו מצויין גם בהגנה וגם בהתקפה. ההגנה לא איפשרה דאון ראשון בשלושת הדרייבים הראשונים, בזמן שההתקפה צעדה בצורה מרשימה לשלושה דרייבים שהסתיימו ב7 נקודות. אך אז קרו הדברים שמאפיינים את השנים האחרונות של הכחולים. שחקני קו ההתקפה החלו לפול כאילו יורים בהם, תחילה ג'ף שוורץ, ההחתמה היקרה ביותר בהתקפה בקיץ, שחקן שהצליח להשלים השנה שני משחקים בלבד, ולאחר מכן מחליפו ששיחק מזעזע, ברואר, חטף זעזוע מח. ההתקפה העניקה שני ט"ד להגנה של הג'גוארס באמצעות פאמבלים, וקו ההתקפה פשוט לא היה קיים. בנוסף גם ג'נינגס נפצע בקרסול. בקיצור הפציעות המשיכו לאכול אותנו מבפנים.

זהו מאפיין אחד של הכחולים, אך השני הוא הרכות ההגנתית כשצריך אותם. הג'איינטס נכנסו לפיגור ברבע הרביעי, אך הצליחו להרכיב דרייב ממסירות מהירות במיוחד, ולהגיע לקו ה11 יארד של הג'גוארס, לפני שנאלצו להסתפק ב3 נקודות ולעלות ליתרון. כאן ההגנה פשוט נמסה מול התקפה שהסתפקה כמעט רק בריצות. כרגיל שחקני הקו לא היו ממושמעים ולא שמרו על הקצה. הליינבקרים שגם כך הם העמדה החלשה ביותר שלנו (אם כי הקו הקדמי של ההגנה מותיר את השאלה בצריך עיון), לא הגיעו אל הרצים בזמן, והג'גוארס התקדמו ללא הפרעה כמעט אל עבר בעיטת שדה מטווח קצר עם 23 שניות לסיום המשחק.

למען האמת עדיף שהעונה הזאת מסתיימת כך. לא ניתן יותר להסתיר את הבעיות של הכחולים. כבר שנים שאין לנו הגנה ראויה לשמה, גם בסופרבול בשנת 2011 זכינו עם אחת ההגנות הגרועות בליגה, הגנה שנזכרה לשחק רק כאשר הגיע הפליאוף. אך בשנים האחרונות גם היכולת להחליף את הסוויץ' ולעצור את היריב כאשר באמת צריך, יכולת זו נעלמה לחלוטין. אנחנו זקוקים למשחק הגנה חדש, לא רק מתאם, לא רק שחקני קו, אנו זקוקים לגישה חדשה לחלוטין.

*

פאסל למעשה סיים את הקריירה לאחר שפוטר מהג'איינטס, זה מאוד מפתיע שמאמן אשר הגיע לסופרבול לא הצליח למצוא תפקיד אפילו כמתאם התקפה, או מאמן תפקיד בהתקפה. הסיבה היתה שהג'איינטס התפרקו תחתיו כמסגרת קבוצתית. זה לא קרה לקופלין. הפעם הקבוצה מתפרקת מיכולות הפוטבול שלה, לא פורקת כל עול. גם מעמדו של ג'רי ריס המנכ"ל לא מובטח אחרי עונה נוספת בה הג'איינטס מובילים את הליגה בשחקנים בIR. היתרון הוא שלפחות השנה נזכה בבחירות גבוהות בדראפט, ונזכה בלוח משחקים נח יותר בשנה הבאה.

אנחנו נתגבר, אבל זו העונה המחורבנת ביותר שחוויתי כאוהד הכחולים מאז 2003, ועדין לא הייתי מחליף מקומות עם אף קבוצה אחרת בשנות ה2000.

*

סייעו לנו לממן את דה באזר

 

קלופ אחרון
מפסידים ב"סמי"

37 Comments

iverson 1 בדצמבר 2014

אני אוהד איגלס והג'איינטס באמת בקרב אימתני עם דאלאס על תואר השנואה ביותר – אבל יפה לקרוא אותך מודע מאוד, לא שובר כלים ויודע להעריך את השנים הטובות וההישגים להם זכיתם.
קצת פישלתם כשלא ניצחתם את דאלאס שבוע שעבר אבל אני די משוכנע שנפרק אתכם בעוד שלושה שבועות בדרך לאליפות הבית. חשוב שתהיו תחרותיים כי זה הופך את היריבות למעניינת יותר.
בהצלחה בהמשך

גיל שלי 1 בדצמבר 2014

האיגלס זו דוגמה נהדרת ליציבות, הישגים לאורך שנים, ועדין התמזל מזלנו אוהדי הכחולים. אני בהחלט מעדיף את שתי הטבעות על חמש עליות רצופות לפליאוף למשל. מה שכן ההתאוששות שלכם המרשימה מסוף עידן ריד מעוררת בי תקוות גדולות להמשך

iverson 1 בדצמבר 2014

גם אני מעדיף שתי טבעות…אפילו אחת, אבל אני לא רואה את זה קורה בקרוב ככה שפלייאופים רצופים ייאלצו לספק אותי

יוסי מהאבטיחים 1 בדצמבר 2014

זה קרה לקבוצות בינוניות כמו הרייבנס והג'ייאנטס שבאו מלמטה ותפסו חודש ינואר מהסרטים.
זה יכול לקרות גם לכם, כשפולס יבריא. עם כל הכבוד לבאט סנאנצ'ס…

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2014

אין שום מקום להשוואה בין הרייבנס לג'איינטס. הרייבנס, עד שנה שעברה, עלו ברציפות לפלייאוף בכל שנה תחת הארבו עם פלאקו. הם לא היו קבוצה בינונית אלא קבוצת פלייאוף טובה שגם הצליחה לנצח קבוצות טובות בפלייאוף. כשאתה עולה כל כך הרבה לפלייאוף, הסיכוי שלך לתפוס חודש ולהגיע רחוק גבוה מאוד.
הג'איינטס הם באמת קבוצה בינונית שתפסה חודש (חודשיים למעשה) והצליחה לקחת שתי אליפויות אבל הם מאוד יחודיים בנוף. אני לא זוכר קבוצה כמוהם ב15 השנה האחרונות.

גיל 1 בדצמבר 2014

לא צריך להגזים. בין 2005-2012 הם לא ירדו מ50% בעונה הרגילה. הם הגיעו לפלייאוף 5 פעמים כשלפעמים היה להם מאזן טוב כמו 10-5 שלא הספיק לפלייאוף. הרייבנס באותה תקופה בדיוק הגיעו 6 פעמים לפלייאוף אבל היו להם שתי עונות של מתחת ל50% ככה שאני לא רואה ממש הבדל. אפשר גם לומר שלג'יאנטס היו בתים יותר קשים עם דאלאס ואיגלס כשלרייבנס יש רק מאבק נגד הסטילרס. כיום מצבם של הרייבנס יותר טוב זה ברור.

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2014

עזוב את האליפות של 2007 שניה – זאת של 2011 לא קשורה לכלום ולא דומה לאליפות של הרייבנס. הג'איינטס הגיעו לפלייאוף פעם אחת בחמש השנים האחרונות. בשנה הבודדת הזאת הם לקחו אליפות. הרייבנס הגיעו חמש פעמים רצוף לפלייאוף ובשנה החמישית לקחו אליפות. נכון שיש דימיון בין הקבוצות -קב שמהמר, הגנות חזקות, אבל מבחינת מזל, הג'איינטס נהנו ממנו הרבה יותר.

גיל שלי 1 בדצמבר 2014

אתה טיפה מגזים, ב2008 היה לנו את המאזן הטוב בליגה והכל התחרבן כשפלקסיקו ירה לעצמו ברגל. ב2010 היינו במאזן 10:6 ולא עלינו. בלי הקאםבק המטורף של ויק היינו שם. אחרי 2011 היתה הדעיכה

גיל 1 בדצמבר 2014

אתה קצת מעוות את הסטטיסטיקה. נכון שב4 השנים האחרונות הם זוועה אבל ב2010 היה להם מאזן יותר טוב מזו של הסופרבול והם לא עלו לפלייאוף. באותן שנים שציינתי הם היו קבוצת פלייאוף גבולית ו2011 היא ברצף הזה. בפלייאוף כבר הכל יכול לקרות. נכון, היה להם מזל כנראה אבל זה הגיוני. כמו שיש קבוצות כמו פילדלפיה שמגיעות 4 פעמים רצוף לגמר ופעם לסופרבול בלי לזכות יש גם קבוצות כמו הג'יאנטס.

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2014

מאזן הוא פיקציה לטעמי, הוא נובע הרבה מאוד פעמים מקושי לוז. אם הפטריוטס משיגים מאזן 11-5 בעונה של מאט קאסל אבל עוד שתי קבוצות בבית שלהם משיגים מאזן כזה, אז כנראה היה להם לוז חלש במיוחד. אותו דבר הג'איינטס באותן עונות.
גם להגיד שהם היו מצוינים באיזה עונה והכל נדפק בגלל בורס זה בעייתי כי כל שנה ברגע שמגיע נובמבר הם הופכים ללכלוכית. המאזן של איליי בנובמבר-דצמבר הוא מזעזע לחלוטין (מה שגורם לך לתהות – למה לעזאזל הוא התעקש לשחק בניו יורק הקפואה במקום בסן דייגו השמשית?) כך שפתיחת עונה טובה היא חסרת משמעות אצלם. כמעט תמיד הם פותחים טוב ואז נראים מזעזע. בעונות האליפות הם הספיקו להתאושש לקראת הפלייאוף.

גיל 2 בדצמבר 2014

הוא פיקציה בשנה אחת אבל לאורך תקופה של 8 שנים לא להיות פחות מ50% זה אומר משהו. תראה היום איך קבוצות לא מצליחות לשמור על יציבות משנה לשנה.

אבו צ'יצ'ריטה 3 בדצמבר 2014

גיל, דיון שכזה עם אוהד פטריוטס חייב להסתכם בטעון הבא: 18-1 (והמבין יבין)
היתה ריצה נאה עם קופלין, ועל שורת הסיכום שלך אני חותם בשתי ידיים גם למאמן שיבוא אחריו. ושאחר כך יסבירו שסתם לקחנו אליפויות במזל. שיהיה

גיל 3 בדצמבר 2014

לא הבנתי מה ה18-1 קשור. אני ממש לא חושב שלקחתם אליפויות במזל. יש מזל שמעורב אבל זה חלק מהמשחק.

גיל שלי 3 בדצמבר 2014

כן הסיבה למאזן הגרוע בנובמבר דצמבר זה המזג אויר, בגלל זה הפסדנו לגרין ביי במשחק הכי קר בהיסטוריה, לפני שנצחנו את הפטריוטס ב3.2.2008

יוסי מהאבטיחים 1 בדצמבר 2014

זה לא עניין של השוואה, זה עניין של קטגוריה. גם הרייבנס וגם הג'ייאנטס של עונות האליפות לא היו הטובות בליגה, וגם לא השניות בטיבן. שתיהן היו קבוצות טובות עם מזל מטורף. בקטגוריית המזל תוכל להכניס קיוביז לא יציבים בדר"כ שהראו את הברייט סייד אוף דה מון שלהם, קבוצה שהתחברה בדיוק בזמן, וגם עזרה מליידי לאק בעצמה (4 ו 29 מישהו?).

ומכאן ההערה שלי לאוהד פילי שלפעמים כל מה שצריך זה קבוצה טובה עם אופציה לחיבור טוב וחודש אחד מדוייק.

Eyal 1 בדצמבר 2014

אני מאמין גדול בשנה הבאה,קופלין באמת השיג המון דברים והיה אחלה מאמן אבל יש הרגשה כאילו הוא לא האיש שיכול לשנות משהו בעתיד של המועדון. סה"כ המצב לא כזה נורא, יש רסיבר חדש ומצויין שהולך רק לגדול, מעבר לצורך ברסיבר חיצוני טוב זה יפנה את ויקטור קרוז לקבל כדורים, לארי דורנל נראה בסדר גמור וזה בלי רנדל שיכול להיות איום שהוא מחליט לשחק. הסקנדרי נראה טוב על הנייר אבל מסכים שההגנה מקדימה חייבת שינוי. אם אני הג'איינטס אני עושה כל מה שאני יכול להביא את מרשואן לינץ' וג'ים הרבו, לינץ' הוא כוח עצום שנותן להתקפה בינונית עוד ועוד ניסיונות עם הריצות המשוגעות, בלי כל ספק הוא הדבר היחידי שמשאיר את סיאטל בתמונה כי הוא איום מתמיד על ההגנה והוא נותן המון אוויר לווילסון והוא הסיבה היחידה שווילסון מצליח לרוץ כי הגנות פשוט מפחדות מלינץ'.הרבו יסדר את ההגנה, יעשה את מה שהוא אוהב הכי טוב שזה להריץ את הכדור ולתת להגנה אופי.(שניים אחרים שיכולים לעשות את אותו הדבר ויהיו פנויים הם האחים ראיין)

עובר אורח 1 בדצמבר 2014

האחים ראיין יהיה פנויים מסיבה מסוימת. כל אחד שלוקח אותם פראייר.

Eyal 1 בדצמבר 2014

לגבי האחים ראיין מאמן זה לא תפקיד פשוט, רוב היה המון זמן מתאם הגנה ואם יש דבר בטוח זה שהוא יודע פוטבול, אף אחד לא יודע אם הוא יצליח או לא אבל דבר אחד כן בטוח וזה שהוא יביא אתהאופי המשתולל שלו איתו, שחקנים אוהבים אותו ואולי העובדה שהוא מאמן הגנה תגרום לאיליי לקחת יותר אחריות ולהרים את הרמה שלו (אולי). לגבי רקס העובדה שהוא עדיין מאמן אומרת הרבה, שחקנים אוהבים אותו, אוהדים אוהבים אותו ובסוף מאמן בNFL כמעט תמיד יקום ויפול על הק"ב שלו, העובדה שהוא עדיין מאמן אחרי סאנצ'ז, ג'ינו, טיבו אומרת הרבה. חוץ מזה אפילו בלצ'ק התחיל את קריירת האימון שלובלי הצלחה מסחררת בקליבלנד

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2014

רוב ראיין מאמן הגנה בערך כמוני. לשלוח בליצים כל הזמן זה לא חוכמה גדולה. רקס ראיין הוא משהו אחר – מאמן הגנה מעולה שמבין פוטבול אבל נפל בגלל חוסר הידע שלו בהתקפה ופרונט אופיס מחורבן

גיל 1 בדצמבר 2014

וזה שהיו לו חרא של ק"ב כל התקופה שלו שם.

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2014

זה קשור לפרונט אופיס שאמרתי. אם כי אני חושב שמאמן התקפה טוב היה מוציא יותר מסאנצז.

גיל שלי 1 בדצמבר 2014

מעניין, זאב אברהמי שידך לנו את הרבו גם אתמול

גיל 1 בדצמבר 2014

יש שמועות שמעבירים את הארבו בטרייד, אולי לאוקלנד.

גיל שלי 1 בדצמבר 2014

למה שהארבו ירצה לאמן באוקלנד? הוא תמיד יכול להתפטר הרי

גיל 1 בדצמבר 2014

הוא לא ירצה אבל יעבירו אותו בטרייד. אני באמת לא מבין בחוקי הטריידים של מאמנים. אני יודע שבבייסבול זה קיים אבל אולי מישהו יודע איך זה עובד בפוטבול?

ניינר 1 בדצמבר 2014

כבר היו טריידים על מאמנים. הרמן אדוארדס ןעוד מישהו אבל אין לי מושג איך זה עובד. ג'יי גלייזר טען אתמול שלא מפטרים אותו כי יש לו עוד שנה בחוזה ואפשר לעשות עליו טרייד

גיל 1 בדצמבר 2014

ואז מה זה אומר? הוא מחויב להשלים את החוזה שלו בקבוצה החדשה? האמת יכול להיות מצחיק לראות אותו באוקלנד.

Eyal 1 בדצמבר 2014

אומרים שדווקא אוקלנד זה המקום היחידי שאליו הוא יסכים לעבור כי המשפחה שלו בדיוק התמקמה והם אוהבים את המפרץ ככה שאוקלנד זה לא שינוי גדול. בנוסף לאוקלנד יש המון מקום בתקרה שלהם ויש מקום להמון שינויים שם

גיל 1 בדצמבר 2014

לאוקלנד תמיד יש הרבה מקום תחת התקרה והמון פוטנציאל, אבל האמת היא שאם מישהו באמת יוציא מהם קבוצה סבירה זה הארבו.

פה איתמר 1 בדצמבר 2014

דורפן, גרייזס וגם גיל שלי האובייקטיווי ;-)
האם אפשר להגדיר את הענקיים כזוכת צמד תארים בארבע שנים הגרועה ביותר בחצי מאה האחרונה?
צופה מהמאדים יאמר מיני שושלת בוודאי שבעידן תקרת השכר, אולם, בפועל התכנסות מקרים ארעית במפעל גביע שבו גם שלב הליגה המקדים הוא לא ראונד-רובין.

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2014

האמת היא שהתחרות פה לא גדולה. כמה קבוצות לקחו שתי אליפויות בטווח זמן כזה בעידן הסופרבול?
הפטס, פיטסבורג, דאלאס, דנבר, הניינרס, הרד סקינס עוד פעם פיטסבורג וזהו בערך, אלא אם שכחתי מישהו (אוקלנד אולי?)
בהשוואה לכל הקבוצות האלו, אין בכלל ספק שהג'איינטס נופלים.

בני 2 בדצמבר 2014

הפאקרז זכו בסופרבול 1 ו2. גם הדולפינז זכו בשנות ה70. הג'ייאננטס עצמם עשו את זה שוב גם כן.

אורז ירוק 2 בדצמבר 2014

כמובן ששכחת את הפאקרס, לקחו ב 1996 וב 2010, אבל זה לא ממש משנה את הטיעון, גם מהם הענקים הרבה יותר גרועים (למרות הבעיטה בתחת ב2011…)

יוסי מהאבטיחים 2 בדצמבר 2014

אלו שתי קבוצות שונות לגמרי, שבמקרה קוראים לשתיהן גרין ביי

גיל 2 בדצמבר 2014

אז מה תגיד על פיטסבורג? גם מזל שזכו פעמיים והגיעו עוד פעם לסופרבול למרות שלא היו הכי טובים בתקופה הזו? ביג בן הוא סתם פיקציה כמו איליי (לטעמי הרבה יותר טוב)? ככה זה בליגה הזו. אם קבוצה עם מאזן שלילי יכולה לארח משחק פלייאוף אז הכל אפשרי.

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

זו השוואה שמעניינת את תנוך אזני. מצידי שנהיה הקבוצה הכי מחורבנת בהיסטוריה שלקחה חמש טבעות

גיל 2 בדצמבר 2014

האמת היא שאני לא מסכים. אני מעדיף קבוצה טובה לאורך זמן גם אם היא זוכה בפחות אליפויות.

Comments closed