שאלה של כבוד

כשמרוויחים כבוד בעבודה קשה, מעריכים גם את הכבוד של אחרים.

באנגלית יש אבחנה בין סוגים שונים של כבוד. you fight for your honour but you earn your respect. בישראל פרשני ספורט רבים מכירים רק את התצורה הראשונה.

התרבות השלטת אצל אנשי ספורט רבים בישראל, היא שצריך להלחם על הכבוד. בעיני אנשים כמו שלמה שרף, אייל ברקוביץ, משה פרימו, רון קופמן,כבוד הוא משחק סכום אפס. כבוד הוא משהו שיש לך או לאחר, ולכן צריך להלחם עליו, וכתוצאה מכך כל הקטנת האחר, מגדילה את הכבוד שלך בעינהם. שלמה שרף אף פעם לא כיבד איש, לכן גם יכול היה לאמר זה הכל השפיץ של הנעל, מי שנלחם על כבודו, לא מעריך את העבודה שהוא עצמו עושה

.

כך הם התייחסו לפאולו סוזה, כך התייחסו לאוסקר גרסיה, כך הם מתייחסים היום לפאקו. אנשים שחושבים בדרך זו, לא מכירים את הדרך האמיתית להרוויח כבוד, to earn it. אנשים שמרוויחים את כבודם באמצעות השקעה במה שהם עושים, מבינים שכבוד אינו משחק סכום אפס. ההיפך, מאחר והם עובדים קשה כדי להרוויח את כבודם, אם יודעים להעריך את מי שעושה אותו דבר, ומכבדים אותו. הם מבינים שכבודם אינם נגרע, באם הם מכבדים את האחר.

*

כל מי שהיו לו עיניים בראש, ידע מיהו פאולו סוזה. היה ברור לכל שפאולו סוזה הוא איש של כבוד, גם במכבי תל אביב כמו בכל מקום אחר בו עבר. הראשונים לזהות אנשים של כבוד, הם השחקנים בחדר ההלבשה. שחקנים שמרגישים שהמאמן שלהם הוא איש של כבוד, באופן אוטומטי נהיים גם הם אנשי כבוד. הם ירוויחו את כבודם לא באמצעות הדלפות מרושעות לעיתונאים על אחרים, הם ירוויחו את הכבוד של המאמן באמצעות השקעה בעבודתם. זה היה ברור לעין אצל פאולו סוזה, זה גם ברור לעין עכשיו.

זה כל כך פשוט לתת כבוד לאנשים, אולי יתחילו בכך גם אצלנו, האם באמת צריך אנשי מקצוע זרים בשביל הדבר הפשוט הזה?

*

פאולו סוזה – הכוריאורגרף, הריקוד של להקת באזל היה גם אתמול יפהפה, לכבוד הוא לנו שפאולו סוזה השתמש במכבי תל אביב כמקפצה, כבוד גדול

 

יומן דאבל פרק ח' – הנסיעה הארוכה הביתה
לופטוס צ׳יק

48 Comments

ניינר 10 בדצמבר 2014

הבית ספר שהוא עשה אתמול לרוג'רס היה ברמות הכי גבוהות. מאמן אדיר

matipool 10 בדצמבר 2014

לצערי , זה לא כל כך קשה העונה לעשות בית ספר לליברפול ולרודג'רס .
אולי דברים ישתנו במהלך ינואר ( חזרתו של סטארידג' + רכש מתאים ) .

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2014

לך לפוסט של שדמי…תרבות אולי יש אך היא כנראה תוצאה של לימודים בתחביר.
כבוד?
צניעות?

נו שויין…

גיל שלי 10 בדצמבר 2014

לא הבנתי, אשמח אם תסביר לי. דרך אגב, לא טענתי שפאולו סוזה צנוע, הוא לא, אבל עדין הוא איש של כבוד

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2014

מצטער, דיברתי על שדמי.
שוב המון מילים שם על כמה שלא נעים לו..
מאמן זר במועדון גדול זה אומר זמן לשתוק וללמוד

בלאנקו 10 בדצמבר 2014

הוא באמת מאמן מצוין. וזה דווקא מצער אותי.

מילא אם הייתי יכול להאשים מאמן גרוע בזה שמכבי שיחקה כדורגל לא מרשים בחלקים רבים של העונה שעברה והובסה על ידי באזל במבחן הגדול שלה באירופה, אבל ברור לי שהוא עשה מעל ומעבר וזה מה שסגל השחקנים הזה שווה.

שורה תחתונה, פאקו יכול לשאוף להיות ב- 40 הקבוצות המובילות באירופה, אבל יש בסגל רק 3-4 שחקנים שבאמת שווים סגל של קבוצה כזאת.

גיסנו 10 בדצמבר 2014

כנראה שמכבי לא תהיה בטופ 40 לא בשנה הבאה ולא עוד שנתיים. (ואולי לא אף פעם, אין לדעת) כנראה שחלק נכבד מהסגל יתחלף עד שנגיע לימים שמחים כאלו.

באזל עדיין 3 רמות מעל כל קבוצה בליגה הישראלית ואתמול הייתה רק עוד הוכחה לכך. ועדיין ב 3 מתוך 4 מפגשים, גם אם לא היה סיכוי ממשי להעפיל – מכבי עמדה בכבוד מול קבוצה חזקה בהרבה. וזה בלי להכנס גם לכמה מקטינים את הנצחונות על בורדו ופרנקפורט כאילו היו לכל היותר מקום 5 בליגה האסטונית או משהו כזה. אבל בזה דשנו כבר מספיק.

סוזה מאמן מאוד טקטי. הסיבה שמכבי לא נראתה מרשימה בליגה היא בגלל שהוא ניסה להנחיל סגנון שיוכל להצליח גם באירופה. אוסקר למשל הנחיל סגנון שפירק את הליגה בקלילות אבל לדעתי גם בלי צוק איתן וכל מה שמסביב היה נכשל באירופה, לבטח מול קבוצות עדיפות.

ויקטור מורוז 11 בדצמבר 2014

+1 לגבי האבחנה של ההבדל בין סוזה לאוסקר.
ביי פאר, סוזה המאמן הטוב ביותר שאימן פה, בליגה ואולי בכלל.

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2014

אנשים חושבים שמאמן זר מגיע לכאן הוא יכול לעשות קסמים.
אתה לא יכול לקחת שחקן כמו גל אלברמן וללמד אותו איך להיות קשר אחורי המסוגל לקחת קבוצה על הגב שלו.
אי אפשר ללמד שחקנים בני 25 איך פתאום לשחק בנגיעה, להרים את הראש תוך כדרור, להרים כדור מדויק בנגיעה ועוד ועוד ועוד.

שמאמן זר מגיע הוא מבין מהר שזה מה יש. זה הכדורגלן הישראלי כי ככה בנו אותו במשך 25 שנה.
כח מתפרץ, הבנת משחק או אנסטינקטים של בלם אתה לא מפתח בשנה בגלל הרבה כסף.

גם מוריניו עם הסגל הנוכחי והסגל לפני שנה לא עושה כולם חוץ מקצת ליגה אירופאית.

בגלל זה מאמנים לא יישארו כאן מעל שנה שנתיים.
הם יעדיפו לעבוד עם חומר גלם מלוטש שרק צריך הכוונה או החדרת מוטיבציה ואינטילגנצית משחק.

עכשיו תסביר את זה למתנשאים כמו שדמי או כותבים ישראלים שכל היום תוקפים מאמן זר על הקוים.
שרף ושות' לא שונים מכותבים יותר מעודנים ומסוגננים. זו עדין אותו קו מחשבה של אנחנו מבינים יותר טוב מכולם.

גיל שלי 10 בדצמבר 2014

נגדיר זאת כך, אני קראתי את הפוסט של שדמי בדרך אחרת לחלוטין. גם אם יש לו דעה שונה משל פאקו (למרות שאני מבין שהם בהחלט לא על אותו מישור), הוא ממש לא מזלזל בעבודה שפאקו או מאמנים אחרים עשו פה.

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2014

אין בעיה.
בכל מקרה לא קורא או שומע פרשנויות על השחקן הישראלי אלא על איך המאמן הזר הזה שבא לכאן לא מצליח לדחוף שלישיות כל משחק.
מהדברים של שדמי אני קורא פרובנציליות והיא לא שונה מהדברים של שרף קופמן ושות'.

שום מילה מקצועית, שום קשר לכדורגל כמקצוע או כספורט.
כשהכל ריגשי אז גם לשלמה שרף שעשה קצת יותר מכל עיתונאי בארץ הזו למען הכדורגל מותר רק לבקר.

גיל שלי 10 בדצמבר 2014

אני אדייק את הביקורת שלי על שרף וחבריו. אין לי בעיה עם ביקורת, יש לי בעיה עם זלזול באחרים. לי אישית נראה מגוחך לייעץ לפאקו או לכל מאמן אחר מה לעשות, את מי להרכיב, באיזה סגנון לשחק. ברגע שאני משוכנע שהמאמן פועל מתוך סיבות ענייניות בלבד (כלומר כשאין שום פוליטיקה שמעורבת בהחלטות שלו), אני מיד מניח שהוא רואה אותם באימונים, מכיר את הכדורגל טוב ממני, ולכן לא מוצא מקום להחליף את שיקול הדעת של כל מאמן בשיקול דעתי.
כאשר הביקורת של אנשים מלווה בביטול, בזלזול, בביטויים שבאים להפחית את האדם שאותו הם מבקרים, אני פשוט לא מסוגל להכיל את הביקורת, היא מאבדת כל משמעות בעיני. זה לא בא מהמקום של רגש או רציונאל, זה בא מתוך המקום של כבוד לאחר. מי שלא מכבד אחרים, כנראה לא מכבד את עצמו

גיסנו 10 בדצמבר 2014

אני מסכים עם גיל, ובכל מקרה זה לא ממש רלוונטי.

שדמי אוהד שכותב בבלוג אישי. מן הסתם שידבר יותר על רגש (במיוחד כשסייג כמה וכמה פעמים בתחילת דבריו את זה שיש מבינים גדולים ממנו והוא לא מתיימר לתת ניתוח מקצועי מדי. אז מותר לו לכתוב מה שבא לו.
שרף וקופמן מקבלים כסף ואני מניח שלא מעט כדי לספק ניתוחים מקצועיים, ועדיין הרמה המקצועית בה הם משתמשים נמוכה עשרות מונים ממה שקוראים אצל שדמי, שלא לדבר על השפה.

אהד 10 בדצמבר 2014

"ברגע שאני משוכנע שהמאמן פועל מתוך סיבות ענייניות בלבד (כלומר כשאין שום פוליטיקה שמעורבת בהחלטות שלו), אני מיד מניח שהוא רואה אותם באימונים, מכיר את הכדורגל טוב ממני, ולכן לא מוצא מקום להחליף את שיקול הדעת של כל מאמן בשיקול דעתי."
גיל, זו פשוט חשיבה מוטעית. אנשים עושים טעויות, נתפסים לקונספציות ולדעות קדומות על שחקנים, מגיעים עם פילוסופיית משחק מגובשת (שלאו דווקא מתאימות תמיד) ועוד. לא מבין למה אסור לי לחשוב שמאמן שעולה עם הרכב מסוים צודק, כל עוד השיקולים שלו טהורים.
אתמול היה לי ברור שליברפול עולה בהרכב רע (טקטית וגם פרסונלית). במקרה הזה, אני הקטן חושב ששק"ד של רוג'רס היה מוטעה ושהרכב אחר היה אולי מוציא יותר.

אם כבר, הבעיה עם פרשנים כמו שרף ואחרים היא (מלבד הסגנון והעילגות) העובדה שהם לא מספקים משהו מתוחכם או מחדש. מה שאני שומע מאוחנה או משרף אני יכול לשמוע גם מחברים שלי. מפרשנים שזו עבודתם אני מצפה לקצת יותר.

גיל שלי 10 בדצמבר 2014

אני מסכים שהם טועים, ומסכים עם כל מה שכתבת, עדין כדי לייעץ אני צריך להכיר את הקבוצה לפחות כמוהם. אני אישית לא מרגיש שלי זה נכון להגיד לפאקו שזה צריך לפתוח ולא אחר. לדוגמה, אני מת לראות את רייכרט בהרכב, אני מבין שאם הוא לא שם, פאקו כנראה חושב אחרת, וכנראה שיש לו סיבה טובה לכך.
כמובן שעדין הגיוני לבקר את ההחלטה להעלות שחקן זה או אחר, אני שוב חוזר, אני אלרגי לזלזול. אם כתב יושב עם פאקו, מבין את כל השיקולים שלו, ועדין חושב שהוא טועה, זה לגיטימי לחלוטין, אין אנשים שלא טועים.
אם כתב כותב, הוא אפס, הוא הפסיד להם את המשחק, אין לו מושג, וכאלה, אני לא חושב שמדובר בביקורת.

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2014

אני כמובן עם אהד ולדעתי התגובה של סגרה את הנושא.
בכל מקרה זו לא מחלה ישראלית. זו מחלה של אנשים שכותבים פרשנות וניתוחים [אישיים או לא]

להגיד זה אפס וההוא אפס זה מאוד ישראלי.
לכתוב ביקורת על מאמן זר כמו פאקו [לפי מה ששדמי כתב] זו חוסר הבנה בתרבות ספורט בעליל.
עצם זה שהאיש עומד לכם בקריית שלום ומנסה להזיז את המוצרים הפגומים האלו שנקראים כדורגלנים ישראליים רק על זה צריך להשתחוות לו.

מי שבין מעט בספורט כמקצוע מבין על מה אני מדבר.

בדיוק כמו שתיקח מרצה לעיברית, ותתחיל לנסות ללמד חבורה של עילגים את תורת העיצורים הפוצצים והחוחכים למען יידברו עיברית רהוטה. זה לא יקרה.

רועי 10 בדצמבר 2014

מה שכתבת מחזיר אותי לשנה שעברה –
חדשות הספורט, לפני משחק כלשהו של מכבי באמצע העונה, דיברו על מכבי, על סוזה, מישהו אמר משהו על זה שהוא מאמן גדול או גאון (לא זוכר את המילים המדויקות), אז האדון פשכצקי קפץ :"אני לא יודע כמה הוא גאון, מכבי סגרו את האימונים שלהם לתקשורת, אז אני לא יכול לראות איך האימונים מתנהלים ולקבוע אם הוא כזה גדול".
ובכן, האם שמינית גמר ליגת האלופות מספיק לפשכה ? או שעדיין הוא צריך להיות נוכח באימון כדי לתת את החותמת הכה חשובה שלו, שסוזה אכן גאון.

גיל שלי 10 בדצמבר 2014

לדעתי סוזה לא יכול להרגע גם אם יזכה בצ'מפיונס ליג, הוא יהיה חייב לעצמו את הפלומה שפשכה חושב שהוא גאון

רועי 10 בדצמבר 2014

טוב, בכל זאת, ליגת האלופות מאוד חלשה השנה.

איציק 10 בדצמבר 2014

למה אתה מצפה מהם ליותר?
למה לצפות שלא יהיו בורים ועילגים?
למה לצפות שלא יזלזלו באחר?
כדי לצפות למשהו נכון צריך להבין על מה משלמים להם. משלמים להם לא על פרשנות מעניינת, על כבוד לזולת או לומר משהו חכם. משלמים להם כדי להעלות את הריטינג. ערוץ 5 מניח שהתנהגות זו ותובנות אלו במחיר שהם משלמים כדאי (Cost Efective). זה הכל, לא יותר ולא פחות. רוב הצופים כנראה מבסוטים מהם. כל-כך מבסוטים מהם שמשה פרימו הפך גם לחבר בפאנל פוליטי פוליטי בערוץ 1. כנראה בערוץ 10 הוא הולך להנחות פינת תרבות ובערוץ 2 את תוכניות הכלכלה. האדם עילוי ולכן מבוקש בכל מקום להביע את דעתו בכול נושא. אין מלבדו (אולי חוץ משרף וברקוביץ').

צרפתי 10 בדצמבר 2014

יש חוק האוסר על שימוש בשלט-רחוק בישראל?

איציק 10 בדצמבר 2014

אני בתקופה האחרונה נרדם אז לא יודע מי מכבה/מעביר ערוץ. אני מדבר למה הם על המסך בכלל בקשר לה שכתב אהד. אהד חשב/טען שיש דרישה של יושרה/רהיטות/דרך-ארץ מפרשן (לפחות בערוצים הישראלים). הטענה שלי (למרות צערי הרב) היא שלא. הכל שאלה של ריטינג. כנראה העילגים האלו מביאים ריטינג לא פחות ממישהו רהוט מכובד ומכבד ועולה פחות.

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2014

מי שמביא את הרייטינג זה הקהל.
מי ששם ערוץ 5 מבין שפ שכח צקי אחד ואיך קוראים לו הם הצינור למידע הזה והוא נותן להם את הבמה.

רק לראות את מודי בר און או גיל ברק הנפלא שווה להציץ שם מפעם לפעם
והכי חשוב. קנית כרטיס למשחק בליגת העל אז תאכל בשקט את כל הדיסה. כולל פקקים בחסות החובבנות ולחץ בחסות רקבת ישראל.

סימנטוב 10 בדצמבר 2014

משחק סכום אפס הוא תולדה למילה 'פראייר' שהייתה כל כך חביבה כאן לפני עשרים שנה משחק. היא גם מרמזת אל הקו המנחה של הפרסונות האלה.

דור 10 בדצמבר 2014

בהחלט מותר לבקר מאמן, גדול ככל שיהיה, ברגע שעושים תוצאה לא טובה. אם לדעתך הקבוצה שיחקה לא טוב ועדיין השיגה תוצאה טובה – אין מנוס מלתת למאמן קרדיט. הבעיה עם הביקורת בתקשורת שלנו זה שהיא נוטה לשכוח כל פעם מחדש שהליגה היא ארוכה, ואת הכסף סופרים במדרגות. עם שכחת הנתון הזה היא מוסיפה נטייה לבקר מאמנים ושחקנים זרים, ולהיות רכה מאוד עם עמיתיהם הישראלים.

ק"ש לא משחקת טוב. רואים את זה בבירור מאז שהתחילו לשדר את המשחקים שלה לפני 4 מחזורים. היא נהנית מצמד בלמים מצוין, קשר התקפי שתופס כמה דקות טובות במשחק (אך מחמיץ באופן כרוני), ושלישיית התקפה סופר מהירה (אם כי מוגבלת למדי מבחינה טכנית, אם נוציא את מנגה מהמשוואה). ק"ש הייתה פחות טובה מכל הקבוצות שהיא שיחקה מולן ב-4 המשחקים האחרונים. אם כל אחת מהבאות – מכבי ת"א, מכבי חיפה, הפועל ב"ש, בית"ר ירושלים, היו רצות לאליפות עם הישענות על סגנון המשחק והאיכויות היחסיות שיש לה, התקשורת הייתה משחיזה את הסכינים בכל אפשרות. המקום הראשון נחמד ויפה, אך לא זכורה לי אלופה ששיחקה בצורה כזאת תוך עקיפת שני סוסים חזקים על הדרך. ק"ש לא פקטור (כרגע, יכולים להתחזק בינואר בל קשה להאמין) במאבק האליפות הזה. אף פרשן לא יגיד את זה בבירור.

הפועל ב"ש מתחברת. רואים את זה בבירור, גם ההישענות על מאור בוזגלו פוחתת ממשחק למשחק. לב"ש יש בעיה גדולה שמפריעה לה כרגע להגיע ל-100% יכולת – אליניב ברדה. ברדה, אחד מגדולי השחקנים הישראלים לטעמי, לא יכול לתפוס משבצת כזו חשובה במערך בכושרו הנוכחי. הוא יכול, אבל זה יפגע במאמצים של ב"ש בטווח הארוך. אף פרשן לא מבקר את אליניב ברדה.

למכבי ת"א יש קושי אמיתי לפרוץ מערכים צפופים. במשחק האחרון מול בית"ר מכבי ניסתה יותר מבכל משחק אחר לבעוט לשער מחוץ לרחבה, זה הניב 3 משקופים. ערן זהבי כבש שער משום מקום, שער של שחקן שסוחב על הגב שלו קבוצה שלמה של שחקנים שלא מצליחים לעשות את הפעולות המדויקות הללו מול הגנות צפופות. היה ברור שבית"ר תנסה להשיג שוויון, מכבי נלחצה אחורה. החילופים של פאקו היו הגנתיים לאחר כיבוש השער, זה השפיע על הלחץ בקבוצה. הפסד הנקודות נקרא בשפת ההמון "הפסד של מאמן", ובצדק. מותר לבקר את פאקו על הפסד הנקודות הזה. עם מתן הביקורת, צריך לזכור שמכבי משחקת את הכדורגל הכי מרשים בליגה SO FAR, היא היחידה ששולטת ללא עוררין במשחק (מוציא החוצה את 20 הדקות הראשונות מול חיפה, ואת 10 הדקות האחרונות מול בית"ר). אם מכבי תמשיך ביכולת, והיריבות לא יראו שיפור – מכבי תזכה באליפות, להערכתי בפער דו ספרתי של נקודות (וזה מבלי להזכיר את הפחתת הנקודות הביזיונית).

בשביל לרכוש כבוד צריך מידה מסוימת של יושר. לטעמי, פרשני מדינתנו מתקשים להגיע למידת היושר הדרושה מהם, ולכן התגובות בציבור לפרשנות שלהם נעות בין עצבים לבין זלזול.

גלן 10 בדצמבר 2014

חלילה לי מלהקטין את מר סוסה אבל אולי התבלבלתי . פשוט נדמה לי שאתמול הוא שיחק מול ליברפול.

רק.

פשוט נזכרתי שפעם באזל היו באים לקבוצות טובות באנגליה וגם שם היו עושים דברים יפים.

גיל שלי 10 בדצמבר 2014

הם כבר עשו דברים יפים מול צ'לסי, הם פעם ראשונה עוברים שלב בצ'מפיונס, והכדורגל שהם שיחקו אתמול היה מרהיב בעיני, אבל למען האמת אני לא מבין כלום בכדורגל, אבדוק עם פשכה

אודי 10 בדצמבר 2014

זו לא פעם ראשונה שהם עוברים שלב בצ'מפיונס

גיל שלי 10 בדצמבר 2014

נכון, טעות שלי, מודה ועוזב ירוחם

גלן 10 בדצמבר 2014

מצד שני סוסה עבר שנה שעברה את פאוק!

יואב 10 בדצמבר 2014

עבר את בורדו.
והפסיד ״בכבוד״ את העליה לבאזל, שגדולה על מכבי בכמה מספרים.

גלן 10 בדצמבר 2014

את בורדו אפילו הפועל עברו……

ניקוסיה כמובן

Gil - Zimbabwe 10 בדצמבר 2014

the worth case is the players (!!!) that said : Barak Bachar did Packo a seminar

גיל שלי 10 בדצמבר 2014

לך תדע אם אמרו דבר כזה, אם כן זה מראה שהם לא מבינים כלום

Gil - Zimbabwe 11 בדצמבר 2014

הכוונה היתה לשחקני קריית שמונה ולא מכבי!!!

נולי 10 בדצמבר 2014

יש בכדורגל הרבה עניין של מזל. מכבי נראים מול הקבוצות בארץ כמו קבוצה גדולה וחזקה. גם ההפסד לב"ש וגם ההפסד לק"ש היו במשחקים בהם מכבי הייתה הרבה יותר דומיננטית לאורך מרבית המשחק והגיעה למצבי הבקעה שלא נכנסו. זה קורה לקבוצות הכי טובות וזה לא אומר כלום על הרמה של המאמן.
העובדה שבאזל לקחת את סוזה כמאמן, למרות תצוגת הנפל של מכבי בבאזל במרץ האחרון מלמדת שהשוויצרים הבינו שחומר השחקנים של מכבי חלש יחסית לזה של באזל והחולשה אינה של המאמן – וצדקו.
גם פאקו לא יכול לעשות קסמים עם השחקנים המוגבלים של מכבי ויחסית לקיץ המזעזע שעבר על הקבוצה, הקבוצה נראית בסדר גמור. לא צריך להגזים בציפיות לדריסת כל קבוצות הליגה כל משחק. זו לא ברצלונה או ריאל או באיירן. רק מכבי ת"א על כל יתרונותיה הישראליים ומגבלותיה

יואב 10 בדצמבר 2014

גיל,
הם כבר עברו את ליברפול(לפני יותר מעשור) ואת יונייטד(לפני כמה שנים).

גיל שלי 10 בדצמבר 2014

נכון, התרגשתי יותר מדי מההישג של סוזה כנראה

גלן 10 בדצמבר 2014

השלוש שלוש מול יונייטד היה יותר מדהים. קודם כל פרגוסון, אמנם קבוצה בינונית פלוס של היונייטד (אם כי מקום שני וכמעט ראשון בסוף העונה). אתמול ראיתי את ליברפול בפעם השנייה העונה. זוועה! נשמע מהחברה פה שלא בפעם הראשונה העונה. ו עדיין נפרגן לסוסה. לא עולה לנו ובכל זאת אנפילד.

יואב 10 בדצמבר 2014

ואז הפסד שתיים אפס שם.
ולפני יותר מעשור, הם כבר הובילו שלוש אפס במחצית על ליברפול שהשוותה ועפה.

אודי 10 בדצמבר 2014

שנה שעברה התלוננו על כמות הבלוגים שכתבו על ליברפול. השנה יש פה אינפלציה צהובה

שלו 10 בדצמבר 2014

ייקח זמן עד שנבין כמה סוזה היה גדול.
הוא היה שחקן כל כך גדול, שלא חש איום מאף שחקן מכבי,
הוא שיחק בקבוצות הגדולות באירופה בזמן אמת.
לקח שני גביעי אירופה ברצף עם שתי קבוצות שונות.
יש משהו בעריץ הספורט שיכול בכלל להתחרות עם זה?
הוא התאמן אצל בכירי המאמנים שהם לא שום יצחק או שלימלה.
ושמם של פרימו או פשכה בכלל לא ראויים להיכתב באותו הקשר.

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2014

ראה מקרה נילסן…

יואב 10 בדצמבר 2014

האיש התאמן אצל ליפי והיצפלד ומקבל ציונים מפרימו.
עולם הפוך.

עומר 10 בדצמבר 2014

Amen

צור שפי 10 בדצמבר 2014

כמה שאני אוהד הפועל וכמה שרציתי אתמול שליברפול תעבור (בגללם, לא כאנטי) עדיין היה בלתי אפשרי להימנע מלפרגן לסוסה את העלייה הסופר-מוצדקת הזו.

the bird 11 בדצמבר 2014

צודק בכל מילה
נמאס מהחוסר כבוד של הפרשנים פה לגביי כל מי שלא מ"החמולה" שלהם…
אבל זה מסוג המקרים של
"הכלבים נובחים והשיירה עוברת"

Comments closed