כמה דברים שלמדתי אתמול מההרכב של פאקו

עוד אידיוט שלא מבין את הכדורגל הישראלי, איך הפחדן עוד לא מבין שבישראל לא צריך רוטציה, הוא לא ראה את הכשלון של סוזה בשנה שעברה

פאקו עלה אתמול עם הרכב שחסר את הבלם הטוב ביותר שלו, עם שחקן מחליף בעמדת המגן השמאלי, בלי הבאנקר שלו איגבור, ובלי השחקן הטוב ביותר שלו, ערן זהבי. התגובות להרכב היו קצת מבלבלות, חלק דיברו על שחצנות, וחלק חזרו לפאקו הפחדן. מעניין, פחדן שמוכן לעלות בלי שחקנים מהותיים לשיטה שלו.

ברור לגמרי שגם פאקו כמו חסר מושג אחר שאימן פה בשנה שעברה, פאולו סוזה, מאוד מקפידים על רוטציה, ומחשבים את דקות המשחק של כל השחקנים, כדי לשמר אותם ואת הכושר שלהם לאורך זמן. ברור שפאקו רוצה לנצח כל משחק, אך ברור עוד יותר שהוא שואף לזכות גם בליגה וגם בגביע, ולשם כך צריך לדעת באלו משחקים ניתן לקחת יותר סיכונים, ובאלו פחות, על מנת להגיע למטרה הסופית. האוהדים רוצים שבכל משחק מכבי תעלה עם ההרכב החזק ביותר שלה לדעתם, פאקו יודע שזו הדרך הבטוחה להגיע עם הלשון בחוץ לשלבים החשובים. פחדן היה עולה עם השחקנים הכי טובים בעיניו בכל משחק, כך אי אפשר לבוא אליו בטענות, פאקו לעומת זאת לוקח סיכונים מחושבים, פחדן הוא לא.

*

ייתכן ופאקו חולה שליטה, הוא אכן חוטא בחטא חמור מאוד לדעת רבים, הוא מעדיף לצמצם את המקריות, כנראה מאחר ולדעתו למכבי יש את הקבוצה הטובה ביותר ובהפרש לא קטן משאר הליגה. אכן פשע חמור עושה פאקו, איך הוא לא מעדיף אסטרטגיה שתגביר את הסיכונים, אסטרטגיה שתיתן למקריות מימד גדול יותר בהכרעה.

*

החילופים של פאקו בדקה השישים הראו לי גם מי הם השחקנים החשובים ביותר לדעתו בהרכב של מכבי, ברור לגמרי שהוא חושב שאיגבור הוא אחד מהשניים האלה. אפשר לראות גם שבמשחקים בהם יושב זהבי, יושב גם איגבור, כנראה מאחר ופאקו שומר אותם למשחקים שבהם הוא יודע שייזדקק להרכב החזק ביותר שלו, למשל למשחקים נגד קריית שמונה. עכשיו, ברור שלפאקו אין מושג בכדורגל, איך זה יכול להיות שהוא מחזיק מאיגבור כשחקן. אבל, אי אפשר להאשים אותו בנסיון למצוא חן בעיני מישהו כאן. הזכרון של רבים מאיתנו כנראה קצר, אך איגבור היה צריך להוכיח את עצמו על מנת לזכות באמון של פאקו, הוא ישב מחוץ לסגל ועל הספסל במשחקים הראשונים של העונה. כנראה שפאקו מקבל ממנו בדיוק מה שהוא רוצה ממנו.

דרך אגב, מי שראה את המשחק אתמול, ראה שאיגבור השפיע על המשחק לא פחות מזהבי, כאשר זה נכנס במקום אלברמן. הניחוש שלי הוא שהשלישיה המועדפת על פאקו באמצע היא עכשיו איגבור, מיטרוביץ וראדי.

*

אהבתי גם את העובדה שפאקו בניגוד למאמנים ישראלים מוכרים, לא חיפש לזרוק את התיק על קרלוס גרסיה, לא נכנס לפאניקה בסוף המחצית הראשונה, ובעיקר חשב על המשך העונה ולא רק על המשחק הנוכחי. החילוף הקל ביותר היה להוציא את גרסיה ולהכניס את טיבי, ייתכן שמכבי גם היו מנצחים אתמול אילו פאקו היה מבצע חילוף זה. הבעיה היא שבכך הוא היה מאבד את גרסיה, וסוטה מתכנית הדקות שלו. פחדן היה מחפש למצוא את גרסיה כשעיר לעזאזל.

*

מכבי אתמול התקדמה אמנם בצעד קטן, אך בעוד צעד לעבר הדאבל (יש שיאמרו טרבל) שיושג השנה. ישנם מגיבים שמתבלבלים לחשוב שאני מסתכל רק על מבחן התוצאה, אך הם שוגים. פאקו הגדיר את המטרות שלו, והוא נוקט בתכנית מאוד הגיונית להשגתן. התוצאות של מכבי הן לא אלה שקובעות זאת, אך התוצאות מעידות שפאקו כנראה משיג בדיוק את מה שהוא רוצה עד עכשיו.

 

זה שוב הוא
פוסט פוסט סופרבול (וגם תוצאות ההימורים!)

84 Comments

rami 9 בפברואר 2015

לי אין בעיה עם רוטציה, לדעתי היא חשובה, אבל היא צריכה להיות במינון. העובדה שפאקו ספסל את 4 השחקנים החשובים ביותר שלו במקביל היא בעייתית מאוד. אפשר היה לספסל 2 ובהתאם להתפתחות המשחק להחליף את ה2 האחרים.
לגבי אי החלפת גרסיה במחצית – יכול להיות שפאקו הרוויח אותו ויכול להיות שגרסיה ימשיך ביכולת הזו – שני התרחישים אפשריים כך שלא הייתי ממהר לקבוע האם זה היה צעד נכון או לא. מה שכן פאקו עשה זה החליף בין פרץ לגרסיה בחצי – כבר אחרי 10 דק' זה היה צעד מתבקש, למה לחכות עם זה לחצי?
חילוף שכן היה מתבקש במחצית הוא איגיבור במקום אלברמן. אלברמן כבר תקופה משחק לא טוב, וגם בישול יפה ככל שיהיה לבן בסט לא ישנה את זה.

נק' נוספת היא לגבי בן חיים. מישהו צריך להסביר לו שהוא מתחיל להיות בלתי נסבל עם כל ההצגות שלו. אחרי כל נגיעה בו הוא מתחיל במו"מ עם השופט לגבי השריקה, תזמון השריקה, איכות השריקה, מזג האוויר הצפוי ומה לא. כל קבוצה בליגה מבינה שיש לו פתיל קצר,משחקת עליו ומוציאה אותו מריכוז מהר מאוד, ואז כשהוא מגיע לאחד על אחד מול השוער זה נגמר בטעות שלו במקום בשער קליל.

רועי 9 בפברואר 2015

זה ברור שתוכנית האב היא דאבל. הרוטציה מובנת לחלוטין.
גם זה שאנחנו במקום הראשון.
כל זה לא ישנה את העובדה שמבחינת כדורגל נטו אני פשוט לא נהנה לראות את הקבוצה הזו משחקת.

אזי 9 בפברואר 2015

סה"כ אני מסכים איתך, אבל צריך לשים לב להבדל בין רוטציה לבין לתת לשחקנים לנוח לקראת משחק יותר חשוב.
מכבי של סוזה שיחקה ברוטציה כי שיחקה בשתי מסגרות.
מכבי של פאקו לא משחקת ברוטציה רוב השנה כי אין לה סיבה.
אני באמת מאמין שפאקו עולה כל משחק עם ההרכב שהוא מאמין שהוא הרכב הכי חזק שלו, ולא מחליף שחקנים מטעמי מנוחה.
אתמול פאקו כן החליף שחקנים מטעמי מנוחה והקבוצה לא רגילה לזה.

לטעמי העמדה היחידה שבאמת עבדה ברוטציה העונה היא עמדת הבלם וזאת כדי להכשיר את פרץ לשחק כבלם במקרה שמכבי תצטרך אותו. על הדרך יצא שהוא הפך להיות בלם יותר טוב מקרלוס גרסיה…

בכל מקרה, אני יכול להבין את ההגיון במה שהוא עשה אתמול מתוך מחשב שיש לנו שני משחקים מאוד חשובים תוך שבוע וצריך גם את השחקנים המובילים כשירים וגם את שחקני המשנה בכושר משחק.

כל זה לא ישנה את העובדה שאני לא אוהב את איך שמכבי משחקת ושאני מאמין שהשחקנים שיש במכבי לא אופטימאלים לשיטת המשחק של פאקו.
גם מורינו אחלה מאמן. הוא הצליח לזכות בצ'מפיונס בלי שאף אחד יהנה מאף משחק.
גם פאקו יכול לקחת טרבל בארץ. הוא מאמן מצויין. זה לא אומר שאני נהנה לראות את המשחקים.

גיל שלי 9 בפברואר 2015

מכבי משחקת עכשיו בשתי מסגרות, אזי.

רועי 9 בפברואר 2015

שני משחקים (עד כה) + שני משחקי רבע גמר בהפרש של שלושה-ארבעה שבועות לא ממש נחשב כשתי מסגרות, לא דומה ללשחק גם במסגרת האירופית.

גיל שלי 9 בפברואר 2015

מבחינת כמות המשחקים מפברואר, מכבי משחקת יותר כאלה השנה בהשוואה לשנה שעברה, בהחלט שתי מסגרות. אגב, סוזה תכנן את העונה כך שמכבי תגיע לשיא שלה מוקדם יותר, לכן מכבי דעכה בסיבוב השני של הפליאוף, כמובן שזה לא שינה כלום מאחר וכבר הבטיחה אליפות.
פאקו מביא את הקבוצה לשיא עכשיו, כמובן שזה בגלל שמכבי לא באירופה השנה

יוסי 9 בפברואר 2015

יש בזה משהו, למרות שאני לא חושב שמכבי נמצאת באיזשהו שיא עכשיו, בעיקר התקפית.

אזי 9 בפברואר 2015

עכשיו זה השבוע?
מתחילת העונה מכבי שיחקה גם בטוטו וגם בגביע עם הרכבים שניים מובהקים.

גיל שלי 9 בפברואר 2015

בטוטו אתה אמור לעלות עם הרכב משני, מה הבעיה פה?

אזי 9 בפברואר 2015

אין בעיה
אני אומר שמכבי לא שיחקה השנה מספיק בשיטה של רוטציה.
לטעמי בשום שלב היא לא שיחקה בשיטה של רוטציה.
יש לה הרכב ראשי ומשני.
ברוטציה כל הזמן כל השחקנים משחקים ואיכות ההרכבים מתערבבת.
אתה בעצמך אמרת שכל פעם שזהבי לא משחק, נוסא לא משחק.
כי הוא נותן להרכב הראשי לנוח. לא עושה רוטציה.

גיל שלי 9 בפברואר 2015

זו הרוטציה של פאקו, לגיטימי בעיני

רועי 9 בפברואר 2015

הוצאת לי את המילים מפה תרתי משמע.

רועי 9 בפברואר 2015

מהפה*

Just Ran 9 בפברואר 2015

כמו המגיבים שמעליי, אני מסכים עם העקרון של רוטציה אבל גם רוטציה יש לעשות בשכל.
לדוגמה, במשחק שבו משחק אחד החלוצים המהירים בישראל, הייתי מעלה את צמד הבלמים המהיר ביותר שלי/בעל התיאום הטוב ביותר (כלומר פרץ/טיבי או טיבי/גרסיה). גרסיה היה יכול לעלות בדרבי וכך היינו מרוויחים את טיבי למשחק הזה.
בנוסף, במשחק הקודם מול נתניה פריצה הבקיע פעמיים בשל עליונות מוחלטת בגובה על ההגנה של נתניה, שאתמול הייתה בלי השחקן היחיד שלה (סריגי) שיכול לעשות משהו מולו. אז למה לא לעלות איתו ועם בן-בסט או רק איתו? אם רוטציה משמע להגיע לאפריל עם כמה שיותר שחקנים בכושר (וגם פאקו אמר את זה אתמול) אז למה לא להכניס לכושר חלוץ שהיה פצוע יותר מחודש?

גיל שלי 9 בפברואר 2015

אולי כי הוא מתכנן להשתמש בפריצה נגד קריית שמונה? לדעתך ההתקפה של קריית שמונה איטית מזו של נתניה?

Just Ran 9 בפברואר 2015

אולי, אבל הבנאדם לא שיחק חודש, אני חושב שאם בונים עליו להיות בכושר משחק מול ק"ש הוא צריך לשחק.
ההתקפה של ק"ש (אבוחצירא/קולה, מנגה וקהת נגיד) בוודאי שלא משתמשת בבידודים של שחקן מהיר על בלם איטי כמו שרוני לוי עשה אתמול. מול ק"ש לטעמי צריך הרבה תיאום, לכן לא אופתע אם קרלוס יעלה הן בגביע והן בליגה.
בכלל, השבועיים הקרובים זה הכי קרוב שיש בכדורגל לסדרת הצלבה בכדורסל. ובהצלבה לרוב אחרי המשחק הראשון מאוד קשה להפתיע את היריבה. מנצחים עם מה שהביא אותך עד לכאן ומקווים שמה שהביא את היריבה עד לכאן לא יעבוד.

שגיא 9 בפברואר 2015

פאקו הוא המלך. הלוואי שישאר כאן עוד שנים רבות.
אני לא יכול להגיד מילה רעה אחת על מאמן שמוביל אותנו לטרבל (אינשאללה).
לגבי אתמול, כל החכמים שאומרים שדווקא מול קאיודה פאקו היה צריך את טיבי המהיר בהרכב במקום גרסיה, כדאי להם להסתכל שוב בתקציר המשחק. באף אחת מההזדמנויות/גולים של נתניה האיטיות של גרסיה לא שיחקה תפקיד. במהלך הראשון עם העצירה של פאבלו, היה איבוד כדור במרכז המגרש וממצב כזה, גם תיאו וולקוט לא היה משיג את קאיודה.
בגול הראשון, אותו דבר. טעות של זיו תקעה את גרסיה. במצב שהוא עם הגב לשער ואילו קאיודה עם הפנים והגיע לכדור לפניו. שוב – אין משמעות לאיטיות של גרסיה.
בעיטה של ערן לוי לקורה – אולי בעיה באיטיות של אלברמן. גרסיה לא היה קשור למהלך.
גול שני – ראו תיאור של הגול הראשון. מאד דומה.
גול שלישי – קאיודה קיבל את הכדור באותו קו עם גרסיה. רק שחקן מהיר כמו קאיודה (טיבי לא כזה), היה מצליח להשיג אותו. בכל מקרה, גם כאן, הגול בכלל הובקע ע"י סבע לאחר חילוץ של גרסיה וטעות של פאבלו.

בקיצור, למרות שכמה פרשנים חכמים החליטו שמכבי הפסידה בגלל שגארסיה איטי וטיבי היה צריך לשחק, זה ממש לא נכון.

אריאל גרייזס 9 בפברואר 2015

לא יודע, מרגיש לי שכל מה שפאקו יעשה עכשיו לא ממש ישנה את התוצאה הסופית (אליפות) – המבנה הארגוני של מכבי כל כך חזק, היריבות שלה פשוט לא קיימות (עם כל הכבוד לקרית שמונה, אין לה את החוזק לרוץ ראש בראש עם קבוצה כמו מכבי. היחידה שיכולה לעשות את זה על הנייר – חיפה – התאדתה לפני שלוש עונות), שהיא תיקח אליפות פה בהליכה, עם איזה שינוי בהרכב שהיא רוצה בערך.
וזה בדיוק הסיבה שאני לא משתגע על הפוסט הזה. אם כל מה שפאקו יעשה, בסוף מכבי תיקח אליפות, אז גם אפשר להצדיק כל פעולה שלו. יעלה את זהבי בתור מגן ואת טל בן חיים בתור שוער ותוכל להסביר איך הוא יודע יותר מהפרשנים. זה נכון, דרך אגב, פר הגדרה הפרשנים בארץ לא יודעים הרבה, אבל זאת לא חוכמה גדולה. בשורה התחתונה, פאקו לא ממש הצליח אתמול. מול קבוצה לא טובה הוא ספג שלושה שערים והוציא רק תיקו. ומכבי לא נראית ממש טוב מאז תחילת השנה האזרחית בערך. אבל מה, בליגה שלנו באמת לא צריך הרבה יותר מזה כדי לקחת אליפות, אז ברור שפאקו יודע מה הוא עושה.

גיל שלי 9 בפברואר 2015

מכבי לא נראית טוב מאז תחילת השנה האזרחית? לא הבנתי אריאל. מכבי לא משחקת כמו ריאל מדריד לדוגמה? איך לא נראית טוב?

אריאל גרייזס 9 בפברואר 2015

זה קריטריון ההשוואה שלך, ריאל מדריד? נראית בינוני, מה לעשות. מנצחת משחקים כי הליגה חלשה אבל אתה לא רואה הברקות גדולות או משחק שובה עין. בוא נגיד ככה – אני לא רואה התקדמות מעונה לעונה במכבי. המכבי של העונה הקודמת (עד המכירה בחלון ההעברות) היתה יותר טובה מזו הנוכחית, לדעתי. זאת בעיה, כשהליגה לא מאתגרת, קשה להתקדם.

אהד 9 בפברואר 2015

+1 לאריאל

קפטן קוקי 10 בפברואר 2015

אני לא מסכים עם הטענות שהליגה חלשה. לפני עונת הקיזוז היו לנו משהו כמו 6 או 7 עונות רצופות שנלקחה אליפות עוד לפני שהליגה התחילה (חיפה ובית"ר). כשלבית"ר היה את גאידמק היריבות שלה התקפלו ולא סיכנו אותה בכלל. השנה יש לנו את ק"ש שנותנת קרב מרשים, וב"ש שמצליחה להישאר בתמונה גם מבחינת השקעה וגם מבחינת תוצאות – למרות שמבחינה היסטורית הם היו אמורים להיות עדיין בתהליך גדילה.
נכון שחיפה והפועל קורסות ובי"ר בינונית כבר שנים, אבל זה לא בהכרח מעיד על חולשת הליגה, אולי להפך.
אני חושב שבשנים האחרונות יש לנו הרבה יותר משחקים מלהיבים ואיכותיים – מבחינת קצב, עמידה טקטיקת, גולים יפים ועוד כל מיני משתנים.
העניין המרכזי הוא שכל הזמן מדברים על חולשת הליגה ואין באמת קריטריון להשוואה. זה אמירה סובייקטיבית לחלוטין שעד עכשיו לא קיבלה שום תמיכה אובייקטיבית משכנעת.
לכן, אני יכול לטעון באותה מידה של תקיפות שמכבי עד כדי כך טובה, כך שלמרות שהיא מוציאה מהיריבות שלה את המקסימום היא גם בדרך כלל מנצחת.
כמי

ran 9 בפברואר 2015

נתניה היא קבוצה של שחקן אחד
וכולנו ראינו מה קאיודה עשה לקריאף שנחשב לשחקן עם מהירות ממוצעת בליגת העל,
פאקו לא הגיע מוכן למשחק אלא הכין את הקבוצה לפי תוכנית עבודה שנתית.

וההשוואה לסוזה היא לא הוגנת,
כי בשלב המקביל של העונה שעברה-מרביתנו כבר הבנו שסוזה גאון.

גיל שלי 9 בפברואר 2015

הייתי בבאזל, היית צריך לשמוע את אוהדי מכבי אחרי ההפסד לבאזל כדי להבין שזכרונך בוגד בך לגבי מה שאמרו על סוזה

ran 9 בפברואר 2015

:)
אתקן – לא מרביתנו, אני הבנתי…
ואת דעתי על האוהדים בארץ מיותר להאריך, מרביתם עסוקים בשנאה עצמית לכל דבר סביבם.
אחרי ה 3-3 הפכתי למעריץ.

אבי ערך מוסף 9 בפברואר 2015

נתניה היא לא שחקן אחד…היא שני שחקנים
כי לארי קאיודה מותאם כמו כפפה לשחקן כמו ערן לוי ולסוכריות שהוא מספק לו (אגב, קאיודה הרס לו עוד שני בישולים בטוחים אתמול).
הכנה ראויה היתה פשוט להידבק לערן (לא דבר מורכב מידי בהיעדר התנועה שלו).
חטיפות הכדור של קאיודה מטעויות של הבלמים היא לא דבר מתוכנן, ולזה לא ניתן להיערך, זה חלק מהמשחק.

קפטן קוקי 10 בפברואר 2015

מכבי של פאקו – כשיטה – לא מתכוננת ספציפית ליריבות בכל מה שקשור לשחקני היריב והיכולות שלהם.
זה לא בגלל שחצנות, אלא בגלל דבקות בסגנון משחק ובאמונה שהוצאה מיטבית שלו לפועל אמורה להספיק כדי לקחת אליפות.
זה לא אומר שלא ילכו לאיבוד נקודות פה ושם.
השיטה של פאקו מניחה ששחקנים יטעו פה ושם, אבל גם מסמנת מהן טעויות נסבלות ולא נסבלות, ולכן הציטוט היפה של פאקו אחרי המשחק.
ועוד דבר – אם הקבוצה מוציאה לפועל את השיטה הזאת בצורה טובה זה גם נראה אטרקטיבי ובוודאי מאוד יעיל.

לגבי האטרקטיביות – אם אני זוכר נכון מכבי של סוזה היתה פחות "אטרקטיבית" בד"כ, גם אחרי השלב שבו מאמני היציע הסכימו להודות שהוא מאמן גדול.

רועי 9 בפברואר 2015

גיל,
זה בסדר לבקר את איך שמכבי משחקת.
שאלה, האם אתה חושב שמכבי שיחקו טוב אתמול ? האם אתה חושב שמכבי שיחקו טוב נגד אשדוד ?
אתה נהנה מהכדורגל שאתה רואה מצפייה בקבוצה ?

גיל שלי 9 בפברואר 2015

יש לאהוב, יש להנות ויש לשחק טוב. מכבי לא וירטואוזית, אך קשה לי עם קביעה שהיא לא טובה מאז תחילת השנה כשהעיניים שלי והתוצאות אומרות אחרת

רועי 9 בפברואר 2015

התוצאות אומרות אחרת, על זה אי אפשר להתווכח,
על צורת המשחק, וההנאה (שהיא אמנם סובייקטיבית), כן אפשר להתווכח.

גיל שלי 9 בפברואר 2015

זה מה שניסיתי לכתוב

רוקט 88.2 9 בפברואר 2015

Disclaimer: התגובה הבאה נכתבה ע"י אוהד הפועל מתוסכל לאור הצלחות הצהובים ובכל זאת רוצה להגיד ש…..
אין ספק שמכבי ת"א של השנים האחרונות שונה מכל מה שהתרגלנו לראות פה בארצנו ולכן יש הרבה סיבות להתלהב (לא אם אתה אוהד הפועל).
הבעיה היא שבשלב מסוים אוהדי הקבוצה מייחסים תכונות מאגיות לקבוצה, מין תחושה של "הכול קורה כמו שפאקו/סוזה/אוסקר" תכנן. זה לא רק שאנחנו מכבי שמקדשים נצחון/דורסניים/וכיו"ב אלא שהעליונות שלנו היא כזו שגם תקלה מהסוג הזה, היא בעצם תקלה מתוכננת.
במקרה אתמול התוצאה לא התיישרה עם התכנון הגאוני של פאקו. לטעמי, פאקו עשה טעות ושילם עליה באובדן של שתי נקודות שסביר שלא ישנה לו כלום בלונג ראן. אין ספק שהבחירה במאמן זר היא נבונה ונכונה ומתסכלת את עדר הפרשנים, אבל לא כל מאמן זר הוא הצלחה ולא כל הנוצץ הוא פאקו.
בקיצור, לא בושה להגיד שהוא טעה בבחירת ההרכב ולא העריך נכונה את המוטיבציה של נתניה במשחק הזה (יכול להיות שמאמן ישראלי היה מודע לה יותר כתוצאה מחיבור לתקשורת המקומית ולשיח ברחוב הספורטיבי (רחוב ??? יותר סימטה אפלה אבל ניחא)

Lord Anthony 9 בפברואר 2015

ממש לא נכון להגיד שהוא טעה בבחירת ההרכב. למכבי יש ביום רביעי משחק גביע נגד ק"ש ובמחזור הקרוב עוד משחק נגדם בליגה. בהתחשב בכך ולאור המצב של מכבי בטבלה פאקו החליט לקחת הימור מושכל ולשמור את ההרכב החזק שלו לשני המשחקים הקרובים.
פאקו לא בחר את ההרכב בגלל שהוא זילזל בנתניה אלא בגלל שהוא מעריך ששני המשחקים מול ק"ש יותר קשים ויציריכו את הסגל הכי חזק שלו במצב אופטימלי.

אריק 9 בפברואר 2015

אני מסכים איתך גיל.
פאקו עובד בדרך שלו ולהנחיל דרך למועדון לוקח זמן. לפעמים יותר מעונה אחת. עם כל הכבוד לפרשנים, אתמול עלו בהרכב שחקנים שהיו אמורים לנצח (לולא הטעויות של גרסיה -קורה), והעובדה שנתן ל4 שחקנים לנוח לפני צמד המפגשים, שלכל הדעות חשוב יותר מהמשחק אתמול, גם במחיר של הפסד. למרות זאת, לא נראה כאילו פאקו רואה את היריבות שלו לפני שהוא מכין את תכנית המשחק. חבל.
המטרה של פאקו היא לבנות לשנים הבאות ואני מאוד מקווה שהוא יישאר כאן גם בעונות הבאות.

גיל שלי 9 בפברואר 2015

ברור שהוא כן רואה את היריבות, למשל הוא צולם ביציע בירושלים במשחק נגד קריית שמונה, אתה לא רומז שהוא היה שם רק כדי לבלות

כסיפוביץ 9 בפברואר 2015

קשה לפעמים להבין מאמן שחושב ומתכנן עונה שלמה.
בטח כאשר אצלנו חיים משבת לשבת והכדור עגול.

שמח על הפוסט הזה.
מצרך נדיר במחוזותינו כשצריך לכתוב על מישהו זר .

תומאס נוימן 9 בפברואר 2015

התחושה היא בכלל שפאקו מכוון את הקבוצה למסגרת אירופאית שנה הבאה, והוא מתרגל מערכים וסגנונות שיתאימו מול יריבות עדיפות, בידיעה שתוך כדי התרגול הזה, הוא כנראה יצליח לקחת גם אליפות.

כסיפוביץ 9 בפברואר 2015

כי זה מה שלימדו אותו בביה"ס למאמנים אי שם בכדור הארץ.
לחשוב, לתכנן, להפיק מקסימום ממה שיש על פני עונה עם מחשבה קדימה.

אנשים מוזרים החברה המקצוענים האלו…אולי כדאי לנסות ללמוד מפאקו, קרויף וגולדהאר שיעור או שניים?

אהד 9 בפברואר 2015

התחושה של מי?
מישהו יודע אם זהבי או טב"ח יישארו בקבוצה בסוף השנה?
איך אפשר לתכנן אם אתה לא יודע אם שני השחקנים המובילים בהתקפה שלך לא ימשיכו בקבוצה שנה הבאה?

כסיפוביץ 9 בפברואר 2015

כי זה מה שעושים בכל העולם.
רק בלי פ א נ י ק ה !

גיסנו 9 בפברואר 2015

אם אתה בונה במשך עונה את הקישור וההגנה שלך כמו שצריך, אז ההתקפה היא החלק שהכי קל להחליף.

כסיפוביץ 9 בפברואר 2015

ואם אתה מתכנן על טל בן חיים לעונה הבאה שיוביל אותך לאירופה אז שיהיה בהצלחה.
את זהבי אתה מחליף בשניה וחצי עם קצת מרשרשים ירוקים.

אהד 9 בפברואר 2015

אני בטוח לא בונה או מתכנן. טב"ח הוא מהבודדים (בישראל) שיכול להתמודד עם קבוצות אירופאיות. ואני רוצה לראות עד כמה קל יהיה להחליף את זהבי..

גיל שלי 9 בפברואר 2015

לא יהיה צורך להחליף את זהבי, כך שקשה לי לראות שזה יהיה קל או קשה.

כסיפוביץ 9 בפברואר 2015

כשהטב"ח יצא מהמטבח אני אתחיל לבחון דברים.

גיל
לדעתי זהבי ייתן את הצ'אנס בקיץ. אם מכבי ת"א לא עוברים מוקדמות באלופות נראה לי שהוא ישחרר את עצמו לרמות גבוהות יותר.

Funfun 9 בפברואר 2015

פאקו לקח הימור גדול אתמול ולא יעזרו כל הנסיונות לטייח את זה
לפעמים זה עובד ולפעמים שהבלם הכי יציב בישראל (בצוותא עם סוארס) תופס יום נאחס מזעזע אז זה לא מצליח
בינינו , ההרכב והשיטה הזו היו אמורים להספיק מול נתניה ויסלחו לי היהלומים
אותי אישית ריגש מאוד שהקהל גם במחצית וגם בסיום המשחק שרו לגארסיה וניסו לעודד את רוחו. עזבו את המלעיזים, הקהל של מכבי התבגר
למרות האכזבה מאיבוד הנקודות החוויה בנתניה ארינה אתמול הייתה מענגת.
רק בעוד שבוע מהיום אפשר יהיה לשפוט את ההחלטה של פאקו – אישית אני לא הייתי מהמר נגדו

גיסנו 9 בפברואר 2015

ביקרות זה לגיטימי, לעשות משבר מכל דבר זה מגוחך, להמציא בעיות שלא קיימות….נו שוין, תקשורת ספורט.

חרא משחק, פאקו עשה טעויות בבחירת ההרכב (דווקא החילופים היו טובים) אבל כל עונה יש כאלה. זוכרים את שמיטת היתרון 2-0 נגד מכבי פ"ת שנה שעברה בגלל חילופים תמוהים של סוזה? ועוד בבלומפילד?
אז שמטנו נקודות, אבל אנחנו עדיין מקום ראשון למרות בית הדין ובשבוע הבא ק"ש בבלומפילד ואני בטוח שדברים ייראו אחרת לגמרי.

עדיף להיות כמו ב"ש שכבר כמה שבועות סופגים שערי שוויון בדקה ה 90? שמאבדים שחקן או שניים באדומים כל משחק?
מכבי לא מלהיבה, נכון. ספגנו אתמול 3 שערים שכולם נבעו מטעויות די מחפירות בהגנה. מצד שני לפני זה לא ספגנו 7 משחקים ברצף.

אני גם חושב שפאקו מנסה לעשות פה תכנונים שיהיו משמעותיים בעתיד, ואני בניגוד להרבה אוהדים אחרים כן מקווה באיזשהו מקום שהוא לא יעזוב ולו בגלל זה.

גיסנו 9 בפברואר 2015

וחוצמזה, שיחקנו בלבן, שום דבר טוב אף פעם לא יוצא מזה.

בלייק 9 בפברואר 2015

"חילופים תמוהים זל סוזה?" – נראה לי שיש לך כשל לוגי שם.
מחשב ניסוח מחדש: "חילופים שהקדימו את זמנם של סוזה?"

בלייק 9 בפברואר 2015

*של

גיסנו 9 בפברואר 2015

לא הפעם.
במשחק ההוא גם סוזה עצמו הודה שהוא טעה בחילופים וזה עלה לקבוצה ב 2 נקודות. וזה היה בשלב שב"ש עוד היו צמודים מאוד.

לא זוכר את כל החילופים אבל הבולט מביניהם היה ריף פרץ במקום ערן זהבי וייני עולה לשחק קיצוני ימני. ב 5 דקות שלקח לשחקני מכבי להבין מי בכלל אמור ללכת לאן – פ"ת כבשה והשוותה.

בלייק 9 בפברואר 2015

זאת היתה הערה אירונית….
יש אנשים שמסתכלים על ביקורת (כאן בדה-באזר, לא פרימואיזם) כאילו זה שחור ולבן, טוב או רע. כל ביקורת על פאקו (חו״ח על סוזה) נהדפת בהערות ׳מה אתם מעדיפים את מה שהיה לפני ג׳ורדי?׳ או ׳אנחנו ראשונים וזאת ההוכחה שכל החלטה של פאקו היא מהתורה, אנחנו עדיין לא בשלים להבין׳.
אז לא, מכבי יכולה לקחת טריפל של הוט גם אם פאקו טועה פה ושם.
לי אגב אין ביקורת על ההרכב של פאקו מנתניה (הכל בגדר שחק הרוטציה וסימון מטרות), אבל כן על צורת המשחק. איפה הלחץ הגבוה שהיה בדרבי? איפה הישיבה על הרחבה שהדרך כלל קוראת? איפה משחק ההגנה המתואם והיציב? אז שיחקו 3-4 מחליפים, חשבתי שבשביל זה בין היתר עושים רוטציה ובונים סגל עמוק, שגם המחליפים יוכלו לשחק וזה לא יורגש…

D! פה 9 בפברואר 2015

מסכים עם הכל

גיסנו 9 בפברואר 2015

אני לגמרי על אותו גל איתך

פספסתי את הציניות (לא קורה לי בד"כ) פשוט כי בניגוד למקומות אחרים שבהם רק מקטרים על פאקו ועל סוזה, כאן דווקא יש תמימות דעים שסוזה מאמן מבריק, ושאולי אם אני מבקר חילוף שלו אני פשוט לא רואה את זה (ואני רואה. בלי קשר אני כל הזמן אומר לחברים שפחות מעורים בכדורגל ישראלי אבל התרשמו מבאזל העונה בצ'מפיונס – שיום אחד נשפשף את העיניים ולא נאמין שהמאמן הזה שהרגע זכה בצ'מפיונס פעם דרך אצלנו בבלומפילד).

הביקורת שלי היא לא על ההרכב – על הנייר ההרכב הזה אמור להסתדר עם נתניה (כמו שקרלוס תפס יום שחור גם קאיודה תפס יום מדהים, על זה פחות מדברים. לא היה לו משחק עד כדי כך טוב העונה) – יותר ביקורת על ניהול המשחק ותגובה קצת מאוחרת לדעתי לכל הליקויים, וקריזה על זה שכ"כ הרבה שחקנים שיחקו פשוט ממש ממש רע בו זמנית.

ועדיין יצאנו עם נקודה. כשק"ש נקלעו ליום שכזה נגד בית"ר – הם גם חטפו 3 אבל החזירו רק אחד.

שגיא 9 בפברואר 2015

שונא את התלבושת הזא.

שלו 9 בפברואר 2015

נתניה נתנה אתמול מחצית ענקית,
טעויות קורות ואתמול שילמנו ביוקר.
ועדיין המשחקים החשובים באמת הם שני הבאים, בגביע ו בליגה.
שני ניצחונות ולאף אחד לא אכפת מהמשחק של גרסיה.
ואתמול, בסוף כמעט לקחנו שלוש נקודות.
ואולי הרווחנו את בן בסט.

דרור בר-נור 9 בפברואר 2015

+1.
ונראה לי שכן הרווחנו את בן-בסט.

גיסנו 9 בפברואר 2015

היות וכבר אמרתי את המשפט הזה לפחות 3 פעמים השנה, אני עדיין לא בונה על זה…

D! פה 9 בפברואר 2015

אני חושב שאם קרויף יוכל להפטר ממנו בקיץ זה ייקח לו חמש דקות אז לא לגמרי רואה סיבה להרוויח אותו.

מה שכן, אם נרוויח אותו – אז זה יהיה טוב. מן הסתם.

דרור בר-נור 9 בפברואר 2015

אני לא בטוח לגבי מה יעשה קרויף בקיץ, זה מאוד תלוי מי יהיה פנוי.
בסגל הנוכחי חשוב שבן-בסט יגיע בכושר משחק יותר טוב וחיבור לקבוצה לעונה הבאה.

D! פה 9 בפברואר 2015

דרור בר-נור הגיב לי???

זה יותר טוב מחתימה – זה לא ימחק לעולם!!

דרור בר-נור 9 בפברואר 2015

בכיף איש :-)

מאיר 9 בפברואר 2015

דרור בר נור, אני מקווה שאתה כותב עם היד ולא עם הראש (נתניה בבלומפילד 1974….)

דרור בר-נור 9 בפברואר 2015

מאיר,
עם הראש חושבים, או כובשים שערים.
עם היד השופט מצביע לעיגול האמצע…..
תשאל את גילי לנדאו (-:
או מארדונה..

מאיר 10 בפברואר 2015

התחכמות מיותרת שלי, בכל מקרה זה היה בהומור, הייתי ממעריציו של בר נור וכבר אז אוהד מכבי שחגג את אותו 2:1 בבלומפילד.

ויקטור מורוז 9 בפברואר 2015

יש מצב טוב שבן בסט לא יפתח במשחקים מול ק"ש.

שלו 9 בפברואר 2015

אני גם חושב שאסור לבטל את נתניה,
היא שיחקה מצוין במחצית הראשונה.
נכון נגמר לה הכוח במחצית השנייה,
אבל אני לא בטוח שבהרכב רגיל זה לא היה קורה.
עכשיו לעניין ההרכב המשני,
מי שסיבך את מכבי היה גרסיה ולא פרץ שהחליף את טיבי.
שלושת הקשרים שפתחו הם לגיטימיים לחלוטין להרכב.
ונכון שיואב זיו נותן תחושה שגם כלב גידם יצליח יותר ממנו,
אבל זה לא שעמב"ה חסין משטויות….
בהתקפה זהבי חסר, אבל יש גם גבול לכמות הדקות שהוא יכול לשחק בלי להיפצע.
והוא צריך גם לנוח.

גיסנו 9 בפברואר 2015

סתם תהיה שאני רוצה לדעת אם מישהו חולק איתי:

השופט. פשוט מזעזע. שיפוט כמו אתמול מרגיז אותי אולי אפילו יותר מפספוסים של כל הידיים שהיו בדרבי.
חוסר עקביות ואחידות בשריקות. התעלמות מעבירות ברורות ושריקה על קטנטנות. פעם עבירה מאחור היא צהוב ופעם אחרת לא. פעם נותנים יתרון ופעם פתאום קוטעים אותו כי צריך לעשות הרצאה.
זה לא שהשופט דפק מי מהקבוצות. זה פשוט היה נראה לי כמו מן חוסר יכולת כללי שייאש אותי אפילו יותר ממשחק בו השיפוט היה טוב מלבד טעות אחת קשה.

מאיר 9 בפברואר 2015

גרינפלד היה חלק מהותי מצירוף הנסיבות שהביאו למחצית הראשונה הגרועה של מכבי. האמת שהיתה לי תחושה של דהז׳אוו לתקופה של רוני לוי בחיפה מההיבט שהקבוצה שלו היתה משליטה טרור בתיקולים פראיים וזה שגרינפלד נתן לזה יד היה בין הגורמים לאיבודי הכדור של מכבי בהתחלה ומכבי שרגילה להניע כדור בלי לחץ, פתאום מצאה את עצמה מחפשת הנעת כדור שוטפת.

גיסנו 9 בפברואר 2015

לא בטוח. נתניה לחצה יפה במחצית הראשונה, ייאמר לזכותם, תקפו כל הזמן את החורים שיוצר זיו ואת ההיסוס בהנעת הכדור של קרלוס ופרץ (שבד"כ שניהם עושים את זה לא רע). מיטרוביץ' שיחק בשמאל איפה שבד"כ משחק נוסא ונראה לי שזה רק בלבל אותו ואת אלברמן שלא פתחו מספיק אופציות מסירה.
בשורה התחתונה משהו לא עבד אתמול בהגנה של מכבי גם כשהכדור ברגליים שלהם, ומכבי כבר התמודדה בהצלחה עם לחץ הרבה יותר משמעותי מלארי קאיודה. קורה, אין מה לעשות.

פשוט השריקות הלא קשורות, תקיעת מומנטום ושטף משחק, רגע אחד עברה מאחור היא צהוב ורגע אחר כך לא, שלל החלטות זיגזג שכאלה שפשוט מוציאות את החשק.

MOBY 9 בפברואר 2015

יושבים חבורה של רפי שכל ומנתחים בצורה כלכך דבילית את מה שצועק לשמים. דור מיכה קיבל עוד הזדמנות להוכיח את עצמו, בלי להסתכל כל הזמן לספסל לראות את ורמוט מול העיניים. לא יודע אם הוא הוכיח משהו(פשוט כי לא ראיתי את המשחק). וקצת מנוחה לזהבי זה מאוד הגיוני. מה עוד שיש ירידה בכושר שלו. ואיזה גול הוא הביא.
מאמן עם שיטה מוביל את הצהבת למקום ראשון עם אחוזי הצלחה מרשימים. והפרשנים מיללים. בושה.
מאחזי עיניים.

מאיר 9 בפברואר 2015

לפני חודשיים בערך, אחרי הדרבי המפוצץ היינו שש נקודות אחרי קריית שמונה, לפני כמה משחקי רדיוס ועם סימני שאלה לגבי האפשרות להתאושש. היום אנחנו מצטערים שמובילים רק בשתי נקודות, מחוזקים בוורמוט ומתקרבים להיסטוריה של אליפות שלישית. ויש לנו מאמן שמחזיק עשרים שחקני סגל שמחים ובשליטה. מה לנו כי נלין?????

שגיא 10 בפברואר 2015

אנחנו לא משחקים כמו בארסה.

גיא זהר 10 בפברואר 2015

כמו שאמרו לפניי, זו לא היתה רוטציה אלא הרכב משני. אצל סוזה ירום הודו (רחוק מלהיות גאון, סתם מאמן טוב) גם בזמן רוטציה היו כאלו שלא הוחלפו: שוער, שני בלמים, ייני, זהבי. וחוץ מזה אני כופר בנחיצות הרוטציה, בטח בעצימות של הכדורגל הישראלי: מתי מסי עם עומס פי שניים היה חלק מרוטציה, או רונלדו, או ראמוס. אפשר חלק עומס אבל ההרכב של פאקו נראה לא מתאים. קורה.

גיסנו 10 בפברואר 2015

יכול להיות שחלק משמעותי בירידת היכולת לתקופה יחסית ארוכה של שחקנים כמו מסי ורונאלדו(ובקנ"מ מקומי שחקנים כמו בוזגלו וזהבי למשל), והעובדה שמגלים פתאום שיש משחקים שמסי רץ בערך כמו השוער, נובעים מזה שהם לא נחים אף פעם.
יש גם תאוריות של סטרואידים למיניהם שמביאים לזה שהם לא צרכים מנוחה אבל זה מפליג למקומות אחרים שלא בא לי להכנס אליהם בדיון הזה.

חלק משמעותי אגב ברוטציה, מלבד חלוקת עומסים פיזיים, היא לשמור שחקנים על רמת מתח מסויימת. שידעו שתמיד יש סיכוי שיעלו פתאום בהרכב, שיקבלו הזדמנויות, ושאם וכאשר יצטרכו אותם בשלב מתקדם בעונה זו לא תהיה הפעם הראשונה שהם מרגישים דשא.

אריק האחר 10 בפברואר 2015

לעניות דעתי אי הרכבתו של זהבי הייתה טעות כפולה
כשזהבי על המגרש בהכרח כל הגנת היריב מתמקדת בו
נתניה הייתה משחקת פחות טוב בטח בתחילת המשחק
היא הייתה פשוט מתרכזת בלנטרל את זהני ולא ללחוץ על כל
המערך האחורי של מכבי.
מבחינה מנטלית מול קריית שמונה עדיף היה לבוא לאחר ניצחון
והשארת הפער.
מה יצא לנו מהמשחק הזה ?
מכבי בסופו של דבר התאמצה הרבה יותר איבדה נקודות
ואותתה ליריבות הישרות שלה שניתן ללחוץ אותה .
אני יודע שזה חזירות להתלונן כשאתה במקום הראשון וכו'
אבל בהחלט מותר ואף רצוי לבקר.

נולי 10 בפברואר 2015

כדורגל זה משחק בלתי צפוי. זה סוד חנו. אפשר גם מדי פעם להוציא תיקו וגם, רחמנא ליצלן, להפסיד. לא קרה כלום. זה קורה לקבוצות הכי גדולות ובמשחקים הכי בלתי צפויים.
בעיניי פאקו עושה טוב מאד כשהוא נותן לשחקנים המובילים לנוח וכשהוא מנסה לשתף את כל הסגל. גם אם זה עולה פה ושם באבדן נקודות.
אין לי ספק שהמשחק בנתניה היה הכנה מעולה להתמודדות עם קרית שמונה ושהקבוצה תפיק את הלקחים.
משונה בעיניי שאף אחד מה"פרשנים" לא רואה את התמונה הכוללת ואת היתרון שהשימוש בסגל רחב נותן למכבי על יריבותיה, שהולכות ודועכות ככל שהעונה מתקדמת.
במשחק בנתניה הקבוצה גם הרוויחה – גול ראשון של מיכה (חשוב לביטחון), גול יפהפה של בן בסט (כנ"ל) וגול מדהים של זהבי, שלא הבקיע שער שדה כבר כמה משחקים וכבר התחילו לקשקש בתקשורת על "ירידה בכושר" או "משבר".
בקיצור – אין מה להתלונן ושימשיכו ככה.
קדימה מכבי!

מאיר 10 בפברואר 2015

צודקת במאה אחוז לגבי ראיית התמונה הכוללת, לגבי הרווח מכך שהמבקיעים היו אלה ולא אחרים ואוסיף עוד את השארת כל הסגל שמח ובמוכנות לשחק. הנקודה היא שהפרשנים כבר לוקחים זאת אישית ומחכים לרגע שיאמרו ״ אמרתי לכם״ וכל פעם שזה לא קורה הם פשוט מסיתים נגד פאקו, כי הוא לא מתחשב בדעתם. אפילו שייע פייגנבוים כותב טור בידיעות שכותרתו ״הטעויות של פאקו״ איזה ביזיון לאינטליגנציה של הקוראים לתת לבדיחה כזו לכתוב טור על מאמן שינק מהאסכולה השלטת היום בכדורגל העולמי וגם מביא אי אילו קבלות.

שלןמי 10 בפברואר 2015

בואו רק נזכיר משהו: אם לא הפסיקה ההזויה של הורדת הנקודה לאי קיום משחק חוזר, מכבי כבר הייתה בפער 6 היום. אבל להתווכח על אם פאקו טעה או לא, אבל את הליגה הוא היה אמור להוביל בפער מבטיח.

פרילי 10 בפברואר 2015

אולי די כבר עם איגיבור הזה , די כבר.

או שהוא מוסר אחורה או מאבד כדור או עושה עבירה, אני יכול לספור על כף יד אחת את כל הפעולות החיוביות שהוא עשה השנה.
לשים אותו בשורה אחת עם זהבי זה הרבה יותר מעוול. (הכוונה לפאקו), ועצם הועבדה שהוא עולה במקום ראדי עוד יותר מרתיחה אותי, נמאס ממנו.

בסה"כ פאקו בסדר גמור שוב חוץ ממה שהוא רואה באיגיבור, דרך אגב לא מכיר עוד אוהדי מכבי שמחזיקים ממנו משהו.

גיסנו 10 בפברואר 2015

מכיר גם מכיר.

איגייבור משחק טוב מאוד רק לא בעמדה שלו.
אני לא מבין את ההתעקשות של פאקו לשחק איתו כקשר קדמי כי התקפית הוא בהחלט כושל, אבל הגנתית הוא טוב בהרבה מאלברמן בכושרו הנוכחי ומשחק בסדר גמור כשהוא הגרזן.

מאיר 10 בפברואר 2015

איגיבור מביא פיזיות למרכז השדה. לא כל שחקן עושה דריבלים, או בעיטות בננה, או דאבל פאסים מבריקים. יש כאלה שתפקידם אחר והשאלה אם צריך אחד כזה ואם יש מישהו טוב ממנו בתפקיד. העובדה היא שהמאמן היה סבלני מאוד איתו עד שהתחיל לקבל ממנו כיסוי עצום של שטח ואם הוא חושב שזה טוב לקבוצה, כנראה הוא מבין משהו.

יואב דובינסקי 10 בפברואר 2015

אם יצחקי כשיר, זה משחק שהוא צריך לשחק בו. מעצבן אותי לראות אותו, את בדש ואת ורמוט מחוץ לסגל וגם לא מבין מה אייבינדר עדיין עושה בקבוצה. אני רוצה שתהיה מלחמה על ההרכב, אבל לא רוצה שנהפוך לקבוצה שמחתימה שחקנים כדי להושיב ביציע. למרות שאני מסכים שיציבות והמשכיות אקוטיים לקבוצה מנצחת ולבניית מסורת, אני חושב שצריך לא מעט שינויים בקיץ במצבת הזרים (עם או בלי קשר למעבר אפשרי של זהבי). הגולים שהשוער הזה סופג זה פספוסים ואם בונים על ברק לוי זה הזמן ואם לא אז להביא שוער שלא ידפוק את אירופה, גארסיה לא יציב, איגבור (בעיני) בינוני להחריד ופריצה זקן. חבל על התיקו בנתניה, איבוד סתמי של 2 נק'. היתה הזדמנות לברוח במשחק מול ק"ש.

רועי מ 10 בפברואר 2015

גם מוריניו וברנדון עלו עם הרכבים משניים .
לא רואה בזה בעיה. רק חבל שלא הפסדתם.
לפחות היינו מגבירים את הסיכוי לפליאוף עליון

Comments closed