כמה מילים על התיקו אתמול

מכבי לא מנסה בכלל להפתיע את יריבותיה, היא מנסה לגרום להרבה מכות קטנות שבסוף ישברו את היריבה. זהו פאקו, הוא לא סוזה, ואין בזה משום ביקרות אלא ציון הבדלי הגישה.

החלום הרטוב של אוהדי הקבוצה התגשם אתמול לכאורה. סוף סוף, זהבי עולה בעמדה המרכזית מאחורי החלוץ, ולא כחלוץ מרכזי. אך מה לעשות, בדיוק כמו במשחק מול בית"ר באצטדיון העירוני על שם מזהם העיר, זהבי לא הגיע למצבים מדהימים מעמדה זו, והקבוצה לא שטפה את המגרש, להיפך, בעשרים הדקות הראשונות מאוד התקשינו לשלוט במגרש, לאחר מכן הגיעו עשרים דקות לא רעות, ושוב פתחנו את המחצית השנייה בצורה אנמית לחלוטין. מסתבר שהבעיה לא נעוצה בתפקוד של זהבי במגרש, היא עמוקה יותר.

*

מדהים לראות כמה ורמוט איטי וחסר כושר יחסית לשאר שחקני מכבי, הוא ממש לא הצליח להשתתף בלחץ. הפתיחה הראתה גם על חוסר תיאום, הוא איבד הרבה כדורים במסירות פשוטות. עדין בעשרים הדקות האחרונות של המחצית הראשונה ראינו למה ג'ורדי כל כך רצה אותו, הוא מסוגל להחזיק כדור, וכאשר התיאום ישתפר, גם המסירות הטובות יגיעו.

*

מכבי לא מצליחה (ספק אם היא מנסה) להפתיע את יריבותיה. פאקו כנראה מסתמך על כך שאם נדפוק מספיק פעמים, הצד השני יישבר. זה ההבדל הגדול בינו לבין סוזה, הוא היה מכין מלכודות טקטיות לפני כל משחק חשוב. במשחק מול באר שבע בבלומפילד למשל, שרן ייני רץ בשריקת הפתיחה מצד ימין לשמאל, וכך פתאום מכבי היתה בהרכב שלושת הבלמים, והגול של בדש ביד הגיע מהר מאוד אחר כך. פאקו לא מאמין בדברים האלה, אני יכול להבין למה אנשים מתוסכלים מזה.

*

עדין כולם משוכנעים שברק לוי יותר טוב מחואן פאבלו?

*

הבעיה העיקרית בשיטה אתמול היתה שורמוט מיכה וזהבי צופפו למרכז, והותירו שטחים פנויים לעמרי בן הרוש ושרן ייני, אך אלה לא הצליחו להגביה ולו הגבהה מסוכנת אחת לתוך הרחבה. מה שהצליח ליואב זיו בשבוע שעבר, לא עבד פעם אחת לשניהם השבוע.

*

לא נמאס לכם לקרוא על תיאוריות הקונספירציה שיש לאיגוד השופטים לטובת מכבי? השופטים טועים לטובתה, וטועים נגדה, סוף סיפור. אם מישהו ציפה שאלון יפת ישרוק לפנדל בדקה ה88, הוא כנראה לא ראה את הפוליטיקאי הזה שופט מעולם. מבחינה פוליטית עדיף לשגות באי שריקה, מאשר להכריע את המשחק בשריקה שגויה, כך יפת נוהג מאז ומעולם ואצל כולם.

*

בסיכומו של יום, קריית שמונה יאבדו עוד כמה נקודות עד פתיחת הפליאוף, לא בטוח שגם מכבי תאבד.

 

ביג דיל, בני תבורי
אחרי פאריס סנט ז'רמיין

110 Comments

שלו 17 בפברואר 2015

ראשית נראה לי שבעונה הבאה צריך בלם זר, חדש.
ועוד זר במקום פריצה.
אם מוצאים שוער זר טוב גם טוב.
ועדיין מכבי הייתה גדולה הן על ק"ש והן על נתניה.
והיא תנצח את ק"ש וב"ש כשהכסף יהיה על השולחן…

ויקטור מורוז 17 בפברואר 2015

גם מאמן זר חדש יתקבל בברכה. רצוי לפי הנוסחה של קרויף (שחקן עבר בעמדת הקישור האחורי).

ניב 17 בפברואר 2015

דווקא יכול להיות מעניין לרוץ עם אותו מאמן יותר משנה..

רועי 17 בפברואר 2015

במקרה של המאמן הספציפי הזה זה יותר ללכת מאשר לרוץ.

אורי 17 בפברואר 2015

אין ספק שההתאחדות ואיגוד השופטים בעד מכבי!
עובדות –
2 פנדלים ואדום לאדל בדרבי
שופט שמתעקש שלא טעה אתמול
זהבי לא הורחק על הגנה עצמית
הפועל קיבלה הפסד טכני כי אוהד שלה הכה שחקן של מכבי

צריך להכנס לישיבה אז אין לי זמן לדוגמאות נוספות שמוכיחות שמיץ' קנה את ההתאחדות

נ.ב. האם בכר שלח למוריניו את האוטובוס חזרה או שהוא שומר אותו לגביע?

rami 17 בפברואר 2015

+1 על בכר.
מתוך 180 דק' נגד מכבי, קש שיחקו אולי 5 במצטבר. וזה לא שאני מתנגד למשחק טקטי, מבוקר וכו'. אבל קש אפילו לא מנסה – כמובן זו זכותה, רק שלא יספרו אחכ שהם "משחקים על מתפרצות".

ויקטור מורוז 17 בפברואר 2015

כמה נקודות:

1. בזמן שכולם משבחים את ק"ש על משחקה אתמול, עד השער של מכבי היא בעטה רק פעם אחת למסגרת. העליונות הטקטית שלה נבעה מסגירת האמצע, כאשר למכבי אין משחק אגפים. חומר למחשבה לרכש לעונה הבאה.
2. השער שספגה מכבי – לא יודע מי וכמה שמו לב, הבעיטה פגעה בקרלוס ושינה כיוון. לא יודע להעריך אם לברק לוי היה מספיק זמן להגיב לזה.
3. מצטער להגיד את זה, פאקו לא מאמן מספיק טוב. הוא לא מחדש, לא מגיב בהתאם, לא מפתיע, וניכר שאין ממש תוכנית משחק. הוא בונה על החוזק של הקבוצה שלו, ובאמת, מכבי במקום הראשון רק בשל איכות השחקנים.

קורא 17 בפברואר 2015

בעיניי מה שבלט זה שהשוער של קריית שמונה די גרוע. מנגד, מכבי הגיעה לעונה הזו כשיש לה עודף קשרים ופחות מדי חלוצים אמיתיים, עם כזה רכש, זו סיטואציה קצת מצחיקה. אולי בנו על פריצה ובן בסט ביחד, וזה השתבש, אבל זו קבוצה שיש לה קישור חזק ואפקטיבי שיודע להבקיע שערים ובחוליה הקדמית אין מספיק.

ועדיין, זה חומר השחקנים הכי טוב בליגה וספק אם הוא לא ייקח אליפות, אבל זו לגמרי אליפות בלי מאמן.

עידוקוליס ליפשיץ 17 בפברואר 2015

מס' תובנות שלי:
עם כל הכבוד לפנדל המאולץ הזה (בהרגשה שלי, אם אבוחצירה היה נחוש להמשיך את הסיבוב הוא היה מצליח ואפילו משחרר בעיטה. ומחמש מטרים אולי גם מכניס), יפת טעה מספר פעמים. אבל הקפיד על עקרון אי השריקה. לא כשחיימוב תפס כדור בבירור מחוץ לרחבה, לא כשבן בסט דחף את חיימוב וקיבל קרן ולא כששיר צדק תיקל בשלמות את זהבי רגע לפני המחצית. אפשר להתעכב גם על עוד טעויות קטנות יותר, אבל זה הרושם שקיבלתי. הוא השתדל לא לשרוק ולתת למשחק לרוץ בתקווה שלא יהיה אירוע בעייתי.
סך הכל עשו נכון המתראיינים שלא התעכבו על השיפוט כי שתי הקבוצות יכולות לבוא בטענות בעיקר לעצמן.

זהבי בחודשים האחרונים, פלוס מינוס, הוא לא בכושר טוב לדעתי, ובטח שלא שווה את ההילולה הגדולה שעושים סביבו. מקבל הרבה החלטות רעות, בועט המון מחוץ לרחבה, ורוב הכדורים שלו לא באמת מאיימים. מעניין יהיה לראות נתונים, אבל ניחוש שלי שהוא צריך לפחות 10 בעיטות (בתקופה הזאת) כדי להבקיע.
מכבי ת"א הגיעו אמש למספיק מצבים כדי לנצח ובהפרש.

לא ברור לי מה שמעון אבוחצירה עושה בהרכב של ק"ש. הוא עדיין נראה כבד ומגושם. לבטח יותר חלש מרוג'רס קולה.

על חוסר היכולת של שרן ייני להעביר כדורי רוחב (ובכלל להיות קטלני בהתקפה) כבר כתבתי פעם (ואפילו הסכימה איתי התולעת!).

איפה קראת/שמעת תיאוריית קונספירצייה נגד מכבי תל אביב ושיפוט?
איך אתה בטוח שקבוצה אחת תפסיד נקודות והשניה לא? (מזכיר לך שאתמול בספר הפנים אמרת שאתה מוכן להתערב, עם מי שבא, שמכבי תנצח אמש).

גיל שלי 17 בפברואר 2015

מזל שלא התערבו איתי.
עדין מוכן להניח שקריית שמונה תספיד נקודות במשחקים מול רעננה, באר שבע וחיפה, אנחנו משחקים מול בית"ר במשחק רדיוס, הפועל חיפה, וסכנין בבית, נראה לי סביר שנפסיד הרבה פחות נקודות מקריית שמונה

פרופסור 17 בפברואר 2015

כצופה אקראי במשחקי ליגת העל, כל משחק שראיתי השנה הוכרע על ידי השופטים.
פשוט זוועה לא ספורטיבית.

מתן גילור 17 בפברואר 2015

ק"ש צריכה לבוא בטענות בעיקר לעצמה ולמאמן שלה.
1. בכר הבין מראש שאם תכנית המשחק שלו תעבוד והלחץ המוקדם יניב שער, הקבוצה שלו תסתגר. לפיכך, הוא הבין ששחקני ההתקפה יאלצו ליצור יותר לעצמם ופחות לאחרים. בהתאם לזאת, הוא החליף בין מנגה לעאבד והציב את מנגה בימין ועאבד בשמאל, כלומר כל אחד על הרגל ההפוכה שלו. זה היה בסדר למחצית הראשונה, אבל בשניה ק"ש לא תקפו, ולכן היה צריך להחליף בחזרה, כי הרבה יותר קל להתגונן כשהרגל החזקה שלך מול הרגל החזקה של המגן התוקף אצל היריבה. זאת ועוד, עאבד המהיר היה יכול לנצל את העליות של עמב"ה הרבה יותר טוב, כי ייני אחראי יותר.
2. בהמשך לסעיף 1 לעיל, אם מראש הנחת שתתגונן חלק גדול מהמשחק, אז למה לא לפתוח עם חלוץ שמתאים יותר למשחק מעבר שיכול גם לקבל כדורים ארוכים ולהחזיק אותם עם הגב? קולה מתאים בהרבה מאבוחצירה לסוג משחק שכזה. (או בכלל לכדורגל, אבל זה כבר עניין אחר).
3. לגבי החילופים: השנים הראשונים היו בלית ברירה, כי מנגה ועאבד באמת היו כבר בלי אוויר וגם להכניס את פאנקה ולחזק את מרכז הקישור כשמכבי ת"א תקפו בעיקר מהאמצע אחרי שראדי נכנס היה מהלך חכם. החילוף הבעייתי הוא השלישי. עברת את הדקה ה-80, מול הקבוצה הכי טובה בארץ, בחוץ, כשאתה מוביל ולא ממש מצליח לעבור מהתקפה להגנה. להכניס את קולה זה מצוין, אבל למה להוציא את רוצ'ט שיכול לסייע להגנה ולהשאיר את אבוחצירה? מהרגע שעבר לשחק עם 2 חלוצים זו היתה שאלה של זמן מתי יגיע השוויון. התשובה כמובן היתה "זמן קצר מאד". ואם הוא חושב שאבוחצירה יכול איכשהו לסייע בהתקפות מתפרצות, אז היה הרבה יותר הגיוני להוציא את קהת שהיה במשחק חלש.

אזי 17 בפברואר 2015

נכון, המערך של אתמול הוא מערך החלומות של הרבה אוהדים, גם שלי
אבל אם הקבוצה לא מתאמנת על המערך הזה, זה לא טוב לכלום.
יכולת לראות ברגע שראדי עלה כקשר מרכזי שלישי, איך בדרך פלא פתאום המשחק הלך לטובת מכבי. כי הקבוצה מאומנת רק ואך ורק למערך הזה.
*
ורמוט הראה שהוא יכול להיות אחלה שחקן, לא היה אתמול פחות טוב משחקנים אחרים על המגרש. הקבוצה ברמה הטקטית לא היתה טובה.
*
אם מכבי היתה מספיק טובה בשיטה הברורה מראש שלה, לא היתה לי בעיה עם זה שהכל ידוע מראש. אבל מכבי לא יודעת לתקוף. היא יודעת להתמסר למוות. לא לכבוש.
*
באמת? אתה שופט את ברק לוי על מחצית רעה שהודיעו לו 10 דקות קודם שהוא עולה?
ועדיין, כן. ברק לוי לא פחות טוב מחואן פאבלו.
*
אני אתמול קיבלתי הרגשה ששחקנים לא רוצים לשחק דרך האגפים. לא יודע אם מהוראה או משטף המשחק. אבל יותר מדי פעמים היה צפוף באמצע ואף אחד לא חיפש בכלל את ייני ובן הרוש (במשחק מצויין) שפתחו באגפים.
*
כן, נמאס
*
בסופו של יום, ק"ש אולי תאבד יותר נקודות עד הפליאוף, השאלה מה יקרה בפליאוף כשלמכבי יש עוד ארבעה משחקים מול ק"ש וב"ש, שתי קבוצות אותן היא לא מצילחה לנצח. וכן מה יקרה בגביע עם שני משחקים מול ק"ש

יניב פרנקו 17 בפברואר 2015

הדרך הכי נכונה לשחק עם ורמוט זה מה שגוטמן עושה בנבחרת.
שחקן כמו בן חיים על קו שמאל וחלוץ 9 כמו דמארי (בן בסט האופציה הפחות טובה).

יניב פרנקו 17 בפברואר 2015

ורמוט לא טוב למערך של שלוש באמצע – כי הוא לא טוב לשחק בשלישיה הקדמית.
הוא טוב ל4-4-2 קלאסי או כמו שגוטמן משחק בנבחרת.
והוא במיוחד טוב כשיש לו פרטנר כמו שכטר בהפועל או דמארי בהפועל והנבחרת – חלוץ 9 אמיתי שהוא יודע להפעיל.

אזי 17 בפברואר 2015

פריצה ובדש הם הרבה יותר 9 מבן בסט ואני הרבה יותר מעדיף כל אחד מהם עליו בהרכב.

ורמוט הוא לא שחקן כנף וגם במשחק אתמול המטרה היתה שגם הוא וגם מיכה יכנסו יותר למרכז ולא ישחקו באגפים.
הבעיה (שלי) היתה שגם כשהמגינים פתחו באגפים אף אחד לא התיחס אליהם וכל המשחק היה ורמוט מוסר למיכה שמוסר לזהבי שמוסר לורמוט שמוסר למיכה (בזמן שבן בסט רץ מסביבם)

אני חושב שיחסית התפקיד שלו אתמול היה כמו התפקיד שלו בנבחרת, רק שלא היה חלוץ להפעיל וגם הקשר בצד השני היה באותו תפקיד.

אני לא יודע אם אפשר לשים לב מהתגובה שלי, אבל אני לא חושב שפאקו הכין טקטיקה נכונה לקבוצה שיש לו ביד.

יניב פרנקו 17 בפברואר 2015

דרך אגב להערכתי ורמוט שווה למכבי חיפה הרבה יותר מת"א – אם שכטר כחלוץ ועטר על תקן הקיצוני בשמאל הוא היה חוגג שם (וראיוס באמצע) – בכלל ורמוט גם בתקופות הכי טובות שלו בהפועל היה שחקן שצריך לתפור לו חליפה ייעודית – בכלל לא בטוח שבמכבי יעשו את זה עבורו.

גיסנו 17 בפברואר 2015

כמו שכתבתי למטה דווקא כשורמוט עבר למרכז וזהבי להתקפה היה שיפור גדול. הבעיה הייתה שגם עם ורמוט וגם עם מיכה צריך מישהו כמו טב"ח בצד השני שיפתח את המשחק אחרת נוצר כל הזמן הפקק שראינו אתמול.

לא חושב שהמשחק אתמול מייצג כי נראה שורמוט לא הבין איפה הוא נמצא ולאן הוא הגיע. אנמי, במיוחד בלחץ על החלק האחורי של היריבה, לא עושה הרבה תנועה ומחכה לקבל כדור לרגל בלי לעשות כמעט שום תנועה בלי כדור.

יניב פרנקו 17 בפברואר 2015

אין ספק שהוא היה בהלם.
אבל זה הוא – אין לו את הקילריות של זהבי או דמארי – בגלל זה לאורך כל השנה חשבתי שלבנות סביבו קבוצה אפורה זו בעיה – דמארי וזהבי כדגומאות הם שחקנים שיכולים לסחוב חבורות אפורות – ורמוט לא.
הוא ייכנס לכושר גופני טוב יותר במכבי לאורך זמן וימצאו סביבו את הנוסחה הנכונה ובסוף הוא שחקן נהדר -אבל הוא לא האקס פקטור .

רועי 17 בפברואר 2015

ושוב אני אגיד, בכל הביקורת שלי על פאקו לא המלצתי לא על מערך ולא על הרכב, לא נכנסתי לכן נוסא/לא נוסא, אין לי יכולת וכלים לדעת מה יעבוד.
אבל מה שיש לי זה עיניים, ומה שאני רואה זה שהקבוצה לא משחקת טוב. נקודה.

MOBY 17 בפברואר 2015

רוזן קיבל את ההחלטה שלו לא לשחק באירופה בפרצוף.

D! פה 17 בפברואר 2015

מצטרף – ברק לוי לא טוב מפאבלו. לא היה יותר טוב וגם לא יהיה. בעונה הבאה יהיה שם מישהו חדש.
המערך היה טוב רק לא מתורגל, כמו שאמרו, ואני די בטוח שאם לא ההשעייה של טב"ח ורמוט היה נכנס רק כמחליף, מה שהיה נכון יותר.
עם פריצה (או יצחקי) בהרכב זה נגמר אחרת לגמרי.

הפנדל – קשקוש. אם זה היה קורה בדקה השלושים ושמונה אף אחד לא מדבר על זה יותר. זה המדד שלי. כמו שאף אחד לא מדבר על הפנדל על זהבי בחצי הראשון ועל עשרות מקרים גבוליים אחרים. קרה וזה היה בדקותיים האחרונות. תפיסות כאלו יש ברחבה בכל קרן כמעט, לצערי הרב לא שורקים עליהם. וחוץ מזה הנפילה היתה כזו תיאטרלית ולא קשורה לתנועה של ה"עבירה" שברור למה היא לא נשרקה.

משה 17 בפברואר 2015

ייתכן שאתה צודק אבל אני ממש לא ראיתי פנדל על זהבי, תיקול מצויין.

D! פה 17 בפברואר 2015

לא הקרינו אותו שישים פעם בשעה. אבל זה בכלל לא העניין. העניין הוא שבתכלס זה היה גבולי להחריד והטיימינג מייצר את הסיפור

משה 17 בפברואר 2015

לטעמי, לא היה ספק שהתיקול היה נקי לגמרי, נסכים שלא להסכים.

D! פה 17 בפברואר 2015

סגור, יש מספיק מהומות אצל פרוסנר.

(התכוונתי גבולי לטענה של ק"ש בסיום)

איציק 17 בפברואר 2015

ואני חשבתי שהפוסט על תיקו אחר, ובענף אחר, של מכבי מאתמול…
תיקו שכולו ניצחון.

פורד פרפקט 17 בפברואר 2015

צודק. שום מילה כתובה על מה שבאמת היה חשוב אתמול. חצאי גמר הגביע. התפלאתי שמישהו יטריח את עצמו לצפות בשעמומון הזה.יותר מלבדוק פעם ברבע שעה מה התוצאה לא ממש היה מעניין. ובמאמר מוסגר. לא אוהד של אף אחת מהקבוצות, לא שזה משנה לדעתי

גיסנו 17 בפברואר 2015

ורמוט ומיכה לא יכולים לשחק יחד, וזה מראה את החשיבות של טב"ח בפן הטקטי – שחקן אחד שמושך לקו ואחד שנכנס לאמצע. עם שני שחקנים שרק מושכים לאמצע זה לא יעבוד. בכלל אתמול היה נראה שכל פעם שמכבי הגיעו 30 מטר מהשער כולם נעמדו בקצה הרחבה וחיכו שיקרה משהו מעניין.
מה שכן, כשורמוט עבר לאמצע וזהבי לאגף זה נראה יותר טוב. לזכות פאקו אני יכול להעיד שראינו המון שינויים במיקום של השחקנים, המון חילופי מקום תוך כדי ונראה שזה אמנם בלבל חלק מהשחקנים שלנו אבל את ק"ש אפילו יותר.
שוב ושוב אנחנו מגיעים לעניין של חוסר מחץ. מכבי הייתה יכולה וצריכה לרדת למחצית ביתרון 2-1 לפחות עם כמות ההזדמנויות שהיו.

מילה על ק"ש.
עד הדקה ה 30 בערך, היא עמדה כמו שציפינו ממנה ועשתה את זה נהדר. סגירה הגנתית מצויינת, וגם במרכז המגרש. ומתפרצות חדות ומסוכנות.
מהדקה ה 30 מכבי השתלטה לחלוטין על המשחק, ולרגע חשבתי שאנחנו שוב משחקים נגד הפועל אשקלון. רק שבעצם הפועל אשקלון הביאו הרבה יותר אוהדים.
מביך אותי שקבוצה שרצה לאליפות מושכת זמן בצורה הכי נמוכה שיש למשך כ"כ הרבה דקות. ואולי אם אבוחצירא לא היה נשכב לפחות פעמיים למשך דקות ארוכות (עד שבאה האלונקה כמובן ואז הכל בסדר) כל כלום, אולי הוא היה גם מקבל את השריקה לפנדל הזה.

שגיא 17 בפברואר 2015

בנוגע למשפט האחרון – אהבתי מאד שמכבי לא עצרו את המשחק בכל פעם ששחקן של ק"ש "נפצע". היתה אפילו התקפה שהרוש (אם אני לא טועה) ממש הגביה כדור מעל שחקן ששכב על הרצפה.
זה מסר טוב לליגה ולקבוצות ביזיוניות כמו ק"ש של אתמול. אנחנו לא עוצרים את המשחק אלא אם כן השחקן מת/השופט שורק.
אתמול אפילו הצדקנים בעמדת השידור הסכימו עם העניין הזה.

קפטן קוקי 17 בפברואר 2015

לא הוזכר התרגיל הבאמת מלוכלך של גיא חיימוב אתמול.
הוא תפס כדור מעבר לקו החוץ, במקום להשאיר אותו שם, הוא לקח את הכדור איתו לרחבת החמש. כשמכבי חידשו את המשחק הוא זרק את הכדור לתוך המגרש כדי לעצור את המהלך.
זה לא פייר פליי.
פשוט ככה. ככה לא משחקת קבוצה גדולה, או אימפריה בהתהוות כמו שעיתונאים אוהבים להחמיא.
אח"כ הם בוכים שלא סופרים אותם במאבק האליפות או שהם לא מצליחים להביא יותר מ2000 צופים למשחק.
ככה משחקת מכבי פ"ת בימיה הגדולים, לא קבוצה שרוצה להיות בצמרת לאורך שנים.

גיסנו 17 בפברואר 2015

היה מקרה אחד של אבוחצירה שהרתיח אותי.
הוא נפל במאבק על כדור גובה ונשאר לשכב. מכבי המשיכה לשחק אז הוא התחיל לעשות "קולות" של פגיעת ראש – כי רק כך עוצרים. קרלוס היה לידו ונראה מודאג שהוא באמת נפגע וקרא ליפת שאכן עצר את מכבי באמצע התקפה.
סימנו לאלונקות להגיע, לפתע אבוחצירא קם והכל בסדר. לפחות יפת "עיכב" אותו באיזה דקה לפני שנכנס, למרות שהיה צריך הרבה יותר. פשוט מגעיל ולא ספורטיבי ברמה אחרת, בטח שלא מקבוצה שמתיימרת לרוץ לאליפות.

לעומת זאת אח"כ כששני שחקנים של ק"ש שכבו על הרצפה (ושיר צדק כמעט שם עוד גול עצמי, קורה ארורה) יפת סימן להמשיך. כשנגמר המהלך והכדור יצא, שחקני מכבי פשוט העמידו פיזית את שחקני ק"ש על הרגליים (רוצ'ט ואבוחצירה אם אני לא טועה) ומשם הם פתאום חזרו לרוץ כאילו כלום. איכס.

קפטן קוקי 17 בפברואר 2015

ממש!
שמישהו יזכיר לו את המשל על הילד שצעק זאב זאב.

מאיר 17 בפברואר 2015

אבו חצירה זה טיפוס מאוס מהסוג שרב עם שחקנים בקבוצה שלו מי יבעט פנדל, כבר אכלנו ממנו כשהיה בהפועל פתח תקוה פנדל שערורייתי של התחזות בדקה התשעים בבלומפילד לפני כשש שבע שנים. גם אתמול הוא פשוט ניסה לגנוב את הפנדל על ידי היצמדות לטיבי ונפילה בשנייה הנכונה. מגעיל איך הם ניסו לגנוב את המשחק אתמול.

Lord Anthony 17 בפברואר 2015

עוד מתקופת אוסקר מכבי משתלת לעשות את זה

דרור בר-נור 17 בפברואר 2015

שתי הלירות שלי,
ההרכב היה לפי בקשת האוהדים , פרט לנוסא שגרם לפקק אדיר באזור רחבה, מצד שני ליותר הזדמנויות מבן-בסט.
ורמוט עדיין לא מתואם ולא משחרר כדור מספיק מהר, יבוא לו יש לו את זה.
פאקו פחות טוב / מנוסה מסוזה אבל סוזה כבר לא פה לקחו לנו אותו ,המשכיות בעמדת המאמן חשובה ביותר לעונה הבאה.
ברק לוי וחואן פאבלו באותה רמה, לשניהם יש שגיאות , השער של ק"ש גם באחריות נוסא שאיבד ולא סגר את הבעיטה.
שופטים הם חלק מהמשחק וגם הם טועים לפעמים, מספר העברות שלא נשרקו לשחקני ק"ש פי 4 מאשר כן נשרקו.
לא בטוח שלא נאבד נקודות אבל כנראה שפחות מק"ש.

צריך להזכיר לבכר להחזיר את האוטובוס למוריניו.

קפטן קוקי 17 בפברואר 2015

+1

נץים 17 בפברואר 2015

אני לא מבין איך קבוצה שבמקום השני ועם יומרות לקחת אליפות מרשה לעצמה להראות ככה.
מתי בונקר הפך ל"משחק סגור ויציאה למתפרצות"? מתי 21 שחקנים בטווח של 30 מטר מהשער הפך ל"עמידה טקטית נכונה"?

שגיא 17 בפברואר 2015

שלוש מסקנות עיקריות שלי מאתמול:
1. פעם ראשונה הייתי בבלומפילד העונה. לא הרגיש לי בכלל כמו משחק עונה. היתה אווירה די חלבית, בייחוד לאחר שספגנו את השער הראשון. המסקנה שעם כל הכבוד שרוחשים לקרית שמונה היא קבוצה שתחלוף ותעלם מצמרת הכדורגל הישראלי מהר מאד. אין לה קהל, אין לי יריבות אמיתית. שני דברים הכרחיים לקבוצה גדולה. לצערי, אני לא רואה אותה משיגה את שני הדברים האלה בעתיד.
כמו כן, אשמח להסבר מיושבי שער 7, למה הם עומדים כל המשחק? ולמה המקומות לא מסומנים? עד מתי נחיה את הכדורגל של שנות ה-80 ויציע העמידה??

2. ברק לוי צריך לעזוב את מכבי בעונה הבאה. או יותר נכון – מכבי צריכה להעזיב אותו. הוא לא ברמה שמספיקה לקבוצה כמו מכבי. למעשה, הוא לא טוב מאף שוער בליגה הישראלית כיום. ישראלים וזרים גם יחד. שוער בעיניי נמדד בעיקר במינימום הטעויות הקריטיות שהוא עושה ולאו דווקא בהצלות הירואיות. חוסר הריכוז של ברק בתחילת משחקים גורם לו לעשות טעויות שוב ושוב שעולות לנו בשערים. בקיצור, הוא לא מספיק טוב. בטח שפחות טוב מפאבלו.

3. הרכש הכי חשוב של מכבי בעונה הבאה צריך להיות שחקן קו כגון טב"ח. אתמול החסרון שלו פשוט זעק לשמיים. כל השחקנים, ללא יוצא מהכלל, בחלק הקדמי של מכבי מושכים לאמצע. ורמוט מוצב בימין? יכדרר לתוך עיגול האמצע. זהבי בשמאל? יכנס למרכז הרחבה. מיכה באגף? חצי מטר לפני הרחבה הוא יחתוך למרכז. בן בסט, פריצה ויצחקי – כולם חלוצי רחבה שמחפשים את האמצע. השחקן היחיד במכבי שנצמד לקו ויודע לרוץ עליו עד קו הרוחב ומשם להעביר לרחבה הוא טב"ח. עכשיו מובנת לי ההתעקשות של סוזה ופאקו בתחילת העונות של שניהם על מרגוליס. הוא שחקן שרץ בקו עד הסוף. זה שהוא עדין בוסר גרם להם להתאייש ממנו. אני מקווה שבעונה הבאה הוא יתאפס על עצמו.
כשאין שחקן קו אמיתי גם הגנת היריב מתרכז באמצע. מה יש לשיר צדק לצאת ימינה ולעזור למגן אם הוא יודע שמיכה תמיד יחתוך פנימה לפני שיגביה? אז הוא נשאר באמצע וסותם לחלוטין כל אפשרות לדאבל פס או בעיטה מטווח הגיוני.

מאיר 17 בפברואר 2015

מאוד התחברתי לסעיף שלוש שלך ויותר מזה, מכיוון שבן חיים היה מושעה אתמול מרגוליס התלבש כאפשרות חילוף של שחקן קוו. עם זאת, דווקא אצל מיכה הוא לא תמיד צפוי בעיקר אם יש תנועה סביבו אז הוא פורח עם יכולת מסירה כמו אתמול. לא נכון לצפות ממנו לעבור שחקנים במהירות על הקוו. זה לא בכוחו.

תולעת 17 בפברואר 2015

מכבי בעטה אתמול 16 בעיטות לשער, 9 מהן מתוך הרחבה. בממוצע, בארבעת "משחקי העונה" היא בעטה 17.5 פעמים כאשר הממוצע של יריבותיה הוא 6.7. כמות המצבים הזו, בשילוב עם התבניות הברורות שאנחנו רואים במשחק מבהירים שבמכבי יש מאמן והקבוצה מאומנת בצורה מצוינת.
קשה מאד לשחק מול קבוצות שבאות אך ורק להתגונן (וזאת לא טענה כלפי ק"ש, זה מה שהיא מסוגלת להוציא מעצמה כנראה), בוודאי כשהחלוצים במכבי בכושר לא טוב. בן-בסט ובדש צריכים בערך 8 בעיטות כדי להבקיע וזה המון (להשוואה, איציק כהן מבית"ר צריך בערך 4.5, פריצה בעונה שעברה היה צריך 5).
שערים בשלב מוקדם תמיד פותחים את המשחק וכשזה לא קורה, אז צריך לעשות שוב ושוב את אותן פעולות עד שמוצאים שטח, עד שמייצרים מצב. כולם מתגעגעים לסוזה ודי בצדק, אבל גם עליו היו תלונות וטענות על הרוטציה, ועל התלות בזהבי, ועל המשחק המשעמם. היום נוח וטוב להיזכר רק בעשר הדקות האחרונות של הדרבי (למרות שאחרי הרחקת פריצה היינו פחות מבינוניים), בשלישייה בקרית אליעזר ובמשחקים מול ב"ש – אבל היו גם משחקים קשים מול רעננה, בית"ר, בני יהודה וחיפה ודרבים חלשים, הפסדים לק"ש ולסכנין.
השילוב של ורמוט ומיכה היה מעניין ונכון תיאורטית בגלל היכולות של שניהם בשטחים הקטנים ובמסירות לעומק, בפועל הצטרפות לא טובה מספיק של המגנים והשער המוקדם שאפשר לק"ש להנמיך קצב ולצופף את המשחק. השינויים במחצית השנייה הפכו אותה לחד צדדית באופן מובהק, כך שקשה לי להבין את הטענות כלפי פאקו, שהגיב מצוין למשחק. בכלל, קשה לי להבין טענות כלפי מאמן שמנסה לזכות באליפות שלישית ברציפות. אפשר לחשוב שזה משהו כ"כ שכיח.
מעבר לזה, עכשיו זה הזמן לנסות דברים חדשים לקראת הפלייאוף. אתמול היה משחק עונה, אבל למכבי מחכים עוד בין שישה לשמונה כאלה.

קפטן קוקי 17 בפברואר 2015

ואו תולעת.
בית ספר. לכולם.
תודה!

D! פה 17 בפברואר 2015

מצטרף. קול שקול.

ויקטור מורוז 17 בפברואר 2015

איה, הטענות הן על כך שפאקו מאמן שמרן, לא יוזם, לא מחדש, ונראה שהקבוצה לא מאומנת מספיק. ממבט של הדיוט, ניכר שהקבוצה מגיעה לא מוכנה למשחקים – ע"ע הספיגות המוקדמות מול ק"ש.

D! פה 17 בפברואר 2015

שני גולים שברק לוי סידר. קורה.
לא צריך לקרות, אבל קורה.

לא שאין משהו במה שאתה אומר, אני גם משתעמם המון (אם כי זה בעיקר הפער העצום בין מכבי ליריבות) אבל שני השערים האלו הם לא משהו לבנות עליו תיאוריה.

ויקטור מורוז 17 בפברואר 2015

בעונה שעברה טענתי שב"ש לא הגיעה מוכנה למשחקים מול מכבי בגלל שספגה שערים מוקדמים והתפרקה.
אני עומד על אותה טענה העונה, רק לכיוון השני (ובלי ההתפרקות).
לא מובן לי למה אתה מאשים את ברק לוי בשערים (במשחק של אתמול, מילא, למרות שאת ההסתייגות שלי רשמתי למעלה). במשחק בסיבוב הראשון הכדור ננגח פעמיים מעל ההגנה של מכבי, ועוד בדקה הראשונה.

D! פה 17 בפברואר 2015

כנראה מאותה הסיבה שאוהדים מכל קצוות הקשת מאשימים את פאבלו ביכולת חלשה. ככה אני רואה את זה. אובארוב לא היה חוטף את הגול בק"ש בסיבוב הראשון. לא חושב שקולינאס זה שורה, לא קרוב אפילו. כן חושב שקולינאס היה יוצא לשם בזמן.
אבל כמו שפתחתי…

תולעת 17 בפברואר 2015

איך אפשר לומר על קבוצה שמחזיקה ברוב משחקים כמעט 70% בכדור שהמאמן שלה לא יוזם? כל מה שמכבי עושה זה ליזום, זאת אחת הבעיות שלה.
גם לגבי שאר הטענות אני לא מסכימה. פאקו עושה שימוש אחר במגנים ממה שראינו אצל אוסקר וסוזה, הם משתתפים בצורה אחרת לחלוטין במשחק ההתקפה, אז לדעתי הוא כן מחדש ועושה התאמות. נכון – הוא לא מאמין במערך של 3 בלמים ולא משחק בו. נכון – הוא עשה כמה טעויות משמעותיות שמאמנים זרים לפעמים עושים מחוסר היכרות של הליגה ואופי הקבוצות והמאמנים האחרים (לדוגמא בשבוע שעבר כל מי שמכיר את רוני לוי ידע שיהיה 4-4-2 ולחץ באמצע: זה בדיוק מה שראינו מבית"ר בעונה שעברה, כשנאבקנו קשה על ניצחון מולם – ופאקו התעלם מזה). מכאן ועד לדבר על קבוצה "לא מאומנת" זה לא רציני.
מבחינה סטטיסטיקות של בעיטות לשער, מצבים וכו' – אנחנו כמו בעונה שעברה ובחלק מהמשחקים (לדוגמא חיפה בחוץ), משמעותית טוב יותר. רק שאז היה את פריצה ויצחקי, והעונה בן-בסט לא ממלא מקום של אף אחד מהם. אתמול החילוף היחיד שהיה לעמדות ההתקפה (לא החלוץ המרכזי) היה גאל מרגוליס. ומעל הכל: מכבי אחרי שתי אליפויות (על כל המשמעויות המנטליות של זה), במקום הראשון למרות שהופחתו לה 2 נקודות (על כל המשמעויות המנטליות של זה) והגיעה לרבע גמר הגביע אחרי עשור. מגיע לו קצת קרדיט על זה.
אפשר ולגיטימי לבקר אותו אבל צריך להפריד בין ביקורת ובין הפער שנוצר מציפיות לא אפשריות והמציאות.

ויקטור מורוז 17 בפברואר 2015

ממתי שיעורי החזקת כדור מראים על יוזמה? ניתן לצפות מקבוצה שמחזיקה בכדור כל כך הרבה, שתייצר מצבים טובים. בפועל, למעט כמה הזדמנויות טובות של בן בסט (שנבעו אך ורק מיכולת) מכבי לא הצליחה לפצח את האמצע של ק"ש. אם אין לך מגנים שיודעים לעשות זאת, תנסה משהו אחר. אבל הוא לא מנסה. יש לו נוסחה קבועה והוא לא פתוח לרעיונות חדשים. גם כאשר הוא מבצע חידוש (הכנסה של חלוץ במקום בלם) הקבוצה לא מאמונת בזה (וראינו את זה כבר פעמיים העונה).
למעט משחק לחץ באמת מרשים אך עקר, לא ראינו מפאקו בשורה חדשה.

תולעת 17 בפברואר 2015

אז איזה נתון כן מראה בעיניך על "יוזמה"? בעיטות לשער? פאקו וסוזה שווים מבחינה סטטיסטית – גם בכמות המצבים וגם בכמות השערים.
פאקו עשה שינוי משמעותי אתמול במחצית השנייה, אז מאיפה הקביעה שהוא "לא מנסה"?
משחק הלחץ ה"עקר" הזה אחראי ללא מעט נקודות העונה אז אולי כדאי לזלזל בו קצת פחות (גם במשחק הלחץ וגם בפאקו). אתמול זה לא עבד – גם בגלל ההרכב השונה מבדרך כלל שפחות מתאים לביצוע משחק לחץ.
וכן, יש לו נוסחה ועקרונות משחק שהוא לא סוטה מהם כמעט. החלטה לגיטימית בעיני כמו הצד השני של המטבע. כשלעצמו זה לא בהכרח טוב יותר או פחות. אתה בטח זוכר שהביקורת העיקרית על אוסקר הייתה שיש הבדלים משמעותיים מדי בין משחקי הבית למשחקי החוץ (היה לנו רצף של 4 משחקי חוץ ללא ניצחון ולפני כן דרבי וב"ש), כי במשחקי החוץ הוא היה עושה שינויים ומשחק עם הרכב שמרני יותר מאשר בבית וזאת הייתה החלטה לגיטימית.
אגב רצפים, לא הפסדנו כבר 17 משחקים בכל המסגרות. אין לי בעיה עם הקיבעון הזה

אורליוס 17 בפברואר 2015

אכן מסכים ב100%, פאקו כרגע עומד באתגר יפה מאוד, והיה קצת מביך לראות את המתמודדת שלנו על האליפות מתבנקרת אתמול….

שגיא 17 בפברואר 2015

פאקו מצוין. מנהל את הסגל באופן חכם מאד.
בסופו של דבר, מקבוצה שתלויה לחלוטין בזהבי, מכבי ברצף ממש לא רע כשזהבי נמצא בתקופה הגרועה ביותר שלו מאז הגיע למכבי.

קפטן קוקי 17 בפברואר 2015

בסופו של דבר, לפאקו יש אתגר מאוד משמעותי בניהול סגל גדול שלא משחק בזירה האירופית.
זה אולי נשמע כמו צרות של עשירים, אבל זה אתגר מאוד רציני, לשמור על השחקנים בכושר משחק סביר ובעיקר לא ממורמרים.
סוזה עשה את זה בצורה כמעט מושלמת, אבל היה לו את אירופה.
כשיש לך רק את הליגה זה מאוד מאוד קשה. בטח בסגל שרובו שבע וכבר לקח שתי אליפויות. וכשאתה הטים טו ביט.

בלייק 17 בפברואר 2015

האתגר של פאקו זה לקדם את הסגל, לשפר אותו לכיוון רמה אירופית בינונית. הוא לא עשה צעד קטן אחד לכיוון הזה.
ההבדל בין העונה הקודמת לנוכחית היא עוד 8 משחקים, אבל בגביע נוספו לפחות עוד 2. לא הבדל כזה גדול. ולא נשכח שלסוזה היה סגל (וגם תקשורת וקהל) שלא היה רגיל לזה. היום כבר השחקנים למדו לקבל את זה טוב יותר.

קפטן קוקי 17 בפברואר 2015

אתה לא סותר את מה שאמרתי.
לשחק במסגרת קבועה של אירופה בדיוק בחודשים שהם האמצע של העונה (נוב'- פברואר) ותקופת המומנטום שלה, שונה לחלוטין ממשחקי גביע או גביע הטוטו פה ושם.
בוודאי ובוודאי שאין דין משחק מול אפואל ניקוסיה כדין בית"ר רמלה.
לא שאני חושב שפאקו לא חף מביקורת, אבל פאקו "נאלץ" להתעסק בלשמור על השחקנים שלו חמים בסגל הרבה פחות היררכי מבשנה שעברה. זה אישהו אפשרי לגבי שחקנים במקומות 10-15 בסגל (אלברמן, ראדי, בדש, עדן בן בסט) והופך לכמעט בלתי אפשרי כשמדובר על יואב זיו, איינבינדר ואחרים. וכשזוכרים שההכנה המנטלית הקבוצתית והאישית שונה לגמרי לפני משחק באירופה אל מול משחקים שוליים בגביע.
זה עוזר לשמור על רמת מתח גבוהה יותר בסגל. העונה, אחרי שכבר "התרגלנו" לאליפות ולהתמודדות רצינית באירופה, הרבה יותר קשה לייצר את זה. בגלל זה יש תחושה שהרבה שחקנים לא מתקדמים.

בלייק 17 בפברואר 2015

לא התכוונתי לסתור, אלא רק לחדד נקודה.
אתה מדבר על בית"ר רמלה, אני מדבר על מפגש כפול עם עירוני ק"ש. מכבי מתקשה מולה לא פחות ואפילו יותר מאשר חלק מיריבותיה באירופה.
אבל עזוב, כל זה דיבורים. הסגל גדול מידי? לך לקרויף ותגיד לו שאתה לא יכול לנהל סגל כזה על כזאת כמות משחקים. נראה לי שהיה ביקוש להעברות/השאלות של כמעט כל שחקן בסגל של מכבי. להגיד שיש סגל גדול והיכולת חלשה כי הוא שומר את כולם חמים, גם זה תפקיד של מאמן.

גיסנו 17 בפברואר 2015

ראינו שנה שעברה איך אירופה מרימה את הרמה של הקבוצה.
הקצב הרבה יותר גבוה, הדרישות יותר גבוהות והיריבות יותר קשות ולא רק מכוון של "יודעות לעשות בונקר ממש ממש טוב" כפי שק"ש הדגימה אתמול.
גם אם אתה משחק "רק" נגד פרנקפורט בורדו וניקוסיה – זה הבדל עצום.

בלייק 17 בפברואר 2015

עזוב גיסנו. כתבתי את זה קודם, אבל אם הסגל גדול מידי למטרות העונה, היהאת ינואר ויכלו לשחרר עוד 2 שחקנים או אפילו 5. לא רוצה לחזק יריבות עתידיות? תשאיל. אין בסגל של מכבי שחקן אחד שלא היה לו ביקוש בליגה.

גיסנו 18 בפברואר 2015

אבל חושבים גם קדימה.
לא כל השחקנים רוצים לצאת בהשאלה. ונניח שעכשיו שחררת סופית 5 שחקנים. תגיע שנה הבאה ומה? תתחיל שוב לחפש שחקנים בכח? שחררת את בן בסט למשל, שנה הבאה אתה צריך חלוץ ישראלי מוביל – את מי תביא?
יש סיבה לזה ששומרים את הסגל וגם חלק מהשחקנים מבינים את זה, שעדיף להם להשאר כרגע במכבי ולחכות לעונה הבאה שבה, אם לא יהיו שינויים דראסטיים מדי בסגל המקצועי – יש סיכוי סביר מינוס להגיע לשלב בתים באחד המפעלים.

שגיא 17 בפברואר 2015

איך אפשר לקבוע שהוא לא שיפר את הסגל לקראת אירופה? לא היה לו אפילו משחק אחד באירופה.
כמו כן, מי קבע שזאת מטרתו? מטרתו היא לזכות באליפות, בגביע הטוטו ובגביע המדינה.
ומה זה בכלל "להכין את הסגל לאירופה"?
מכבי באירופה זה כמו רעננה לליגה. כלומר, מועדון קטן שמקווה לגנוב כמה משחקים מול קבוצות עדיפות ממנו. אתה מצפה שהוא ישחק בליגה כמו רעננה?
מי בכלל יודע איזה שחקנים יהיו בסגל למשחק האירופאי הבא של מכבי?
פאקו מאמן משיג מטרות לא פחות ואף יותר מהמאמנים הקודמים של מכבי. לא צריך להמציא לו מטרות רק בשביל להציג אותו כמאמן כושל.

בלייק 17 בפברואר 2015

שגיא, לא כתבתי שהוא צריך להכין את הסגל לאירופה. כתבתי שהוא צריך לשפר את הרמה לכיוון אירופה. אם אתה מעדיף שישפר את הרמה לכיוון אסיה זה גם בסדר.
איך אפשר לקבוע שהוא לא שיפר את הסגל? כי יש לי עיניים, וכמעט בכל משחק מכבי מתקשה, וזה נגד קבוצות ברמה די ירודה (אפילו מאוד ירודה העונה), אז אם לדעתך זה מרמז על קבוצה אירופאית איכותית – זכותך. לדעתי לא.
מאיפה אתה לקחת את המטרה הזאת? אתה באמת חושב שמיץ' גולדהאר הציב את גביע הטוטו כמטרה?
אני לא יודע מה המטרה של ההנהלה בגלל הדיסקרטיות (ואולי טוב שכך). אני רואה את הכיוון שמועדון בסדר גודל כזה אמור לשאוף אליו, ואני לא רואה כיוון כזה בלי הצלחות במסגרת האירופית.
אני לא מצפה שישחק נגד רעננה כמו שהוא ישחק נגד ריאל מדריד. אני מצפה שיריבה שרוצה לנסות להתמודד באירופה (כמו רעננה בליגה) תצלח את הליגה הישראלית עם איזו הצגה פה ושם, תציג איכות עקבית ולאורך זמן.
מי יודע איזה שחקנים יהיו? -מי יודע איזה מאמן ומנג'ר יהיו?
לא המצאתי לו שום מטרה, לא חושב שבכלל כתבתי משהו על מטרות (למעט משפט אחד שפאקו עומד פחות או יותר בציפיות ממנו).

אני אשאל אותך שאלה: אתה חושב שפאקו מאמן מושלם? ואם לא, מה החולשות שלו או של הקבוצה כפי שאתה רואה אותן?

D! פה 17 בפברואר 2015

אני אשאל בחזרה, איפה יש מאמן מושלם? בבאזל? במדריד (שתיהן)?, אולי בצ'לסי או במנצ'סטר
אין מאמן מושלם. יש מאמן שמגיע למה שהוא צריך אם הסגל שיש לו ויש כאלו שלא. ולפעמים אפילו המאמן היותר טוב עם הסגל היותר טוב נכשל. ככה זה.

כמו שאיה אמרה, אלו הבחירות של פאקו ובתוכם הוא עומד במטרות. כן, הוא נראה שבלוני לפעמים, כן – כולנו (כמעט) לא מבינים את ההתעקשות הזו על אדביור כמו שלא הייתה ברורה ההתעקשות על יגאל, בטח לא אצל סוזה בעונה שעברה. כמה קיללו אותו.
עזוב, תסתכל איפה הקבוצה ומה היא משיגה. איה הביאה את הנתונים, מכבי העונה, סטטיסטית, לא נופלת מהקבוצה של העונה שעברה. פתחנו את העונה עם מלא שערים וגם ספגנו – היו תלונות, פאקו שינה – נהיינו בונקר ואמרו שזו קבוצה רק של זהבי, פאקו התאים ושינה והזיז – אמרו שהוא לא מבין כלום ותוקע את זהבי למעלה. לי זה נראה כמו קבוצה מאומנת. לא מאומנת כמו שחלקנו רוצים אבל מאומנת וממושמעת מאד.

אתה יודע מה החולשה שלו? נראה שהוא מתייחס יותר מדי למה שאומרים, מה שגם סוזה, גם גרסיה ואפילו טוריחו לא עשו. ח

בלייק 17 בפברואר 2015

אולי אני התבלבלתי, אבל מקריאת התגובות חשבתי שהוא מושלם.
אז אתה אומר שכל עוד התוצאות טובות, הכל בסדר פחות או יותר. אני מקבל את הגישה. אני לא מסכים איתה.
ובכל מקרה, מקריאת התגובות (רובן) אני לומד שפאקו מאמן מצוין ולעומת זאת ברק בכר (כפי שמתבטא במשחק של ק״ש) הוא מאמן לא משהו, איך הם העיזו לעשות בונקר? אבל לפי התוצאות ביחס לציפיות ומטרות (ותקציב וסגל) הוא הכי טוב בליגה by far. איך אנשים יכולים להגיד שפאקו מאמן מצוין למרות המשחק המשעמם, בזכות התוצאות ובפוסט הבא לקטול את הבונקר של בכר? במבחן התוצאה מי הצליח? ואם התשובה היא מכבי אז משהו השתבש במועדון שמטרותיו הן תיקו במשחק ביתי נגד סגניתה

D! פה 17 בפברואר 2015

וואלה? אני דווקא מעריך את היכולת להתגונן (קפוץ רגע אל גור אילני, פה ליד). ומעריך מאד את העבודה שהוא עושה שם. המטרות שלו ושלנו, לצערי כי הייתי רוצה שכולם באמת יתחרו על האליפות, שונות והוא עושה עבודה מצויינת. לא זוכר שטענתי אחרת ולא בא לסנגר על אנשים אחרים.

ולא – אני ממש לא אומר שכל עוד התוצאות טובות הכל בסדר, אם כי בסופה של עונה ככה בודקים את זה, מה לעשות. לא אני החלטתי.
שנה שעברה היתה לי ביקורת על סוזה (ומה אני מבין – הוא אלילם של האוהדים. תיכף יהיה לו מזבח מחוץ לבלומפילד) והשנה יש לי ביקורת על פאקו (בעיקר אני לא מספמט את שלושת הקשרים באמצע, ובטח לא את זה שאדבייור מנהל לנו את החיים). זה לא סותר את העובדה שהתוצאות שלנו טובות, שאנחנו שולטים ברוב המשחקים בצורה מוחלטת ושהוא מחליט להתעלם כמעט לחלוטין מהקבוצה השנייה ולא לעשות התאמות.
במחשבה שנייה – ממישהו שגדל אצל בניטז, ואני אוהד ליברפול – צריך להעריך את היכולת הזו שלא. זה לא ברור מאליו.

אני חושב כמו אוהד. אני רוצה לראות נצחון, וכדורגל כיפי, ומלחמה והמאמן תפקידו לנהל עונה שלמה. זו זוית אחרת לגמרי.

בלייק 17 בפברואר 2015

אז אנחנו מסכימים כמעט על כל הדברים. מה עושים עכשיו?

D! פה 17 בפברואר 2015

אנחנו?
מקטרים, מתלוננים, צועקים, מעיפים שקית של גרעינים. באים לחגוג בכיכר אליפות שלישית. כאלו דברים.

שתי אפשרויות – א. עוברים לפרוסנר וצועקים ימין שמאל ארץ ישראל וכל זה
ב. מחכים למשחק הבא אני בטוח שנמצא על מה לריב אם נתאמץ רק קצת.

מאיר 17 בפברואר 2015

סוף סוף מישהו שם לב לזה.

נולי 17 בפברואר 2015

מסכימה עם כל מילה של התולעת.
וגם – הבונקר ובזבוזי הזמן של ק"ש ממש מביכים. ככה משחקת קבוצה שמתיימרת לקחת אליפות?

בלייק 17 בפברואר 2015

אין לי ויכוח איתך על זה שבכל 4 משחקי העונה מכבי היו עדיפים (את הלכת לממוצעים. אני אפילו טוען שזה נכון גם לכל משחק, כולל ההפסד בק"ש בו מכבי מצאה 3 פעמים את הקורות).
סטטיסטיקת האיומים לשער וכמה מהם צריך חלוץ כדי להבקיע, היא אולי הדבר הכי קרוב לניתוח הזה. אבל בן בסט אתמול בעט כמה פעמים, אף אחד לא ממצב אידיאלי, כלומר פנים מול השער ואין מגן בינו לבין השער. אתמול בן בסט למעשה ייצר 3 איומים, כולם ממסירות גרועות שרק בזכות זריזות, רצון להוכיח וכן, קצת יכולת, הפכו בכלל למצבים.
אני אזכור לפאקו את תחילת העונה, בה הוא הגיע למדינה במלחמה, קבוצה שמעשית עפה מאירופה, ואין למאמן שום יכולת להביא שחקני רכש. החילוף של אוסקר בו אולי הציל למכבי את העונה.

אבל, לא ברור לי על סמך מה את קובעת שהוא מאמן טוב ושיש למכבי קבוצה מאומנת. כל בעיה את משליכה על השחקנים ("…בפועל הצטרפות לא טובה מספיק של המגנים…"). מי אמור ללמד אותם איך לשחק?? מי אמור להסביר למגנים מה הם צריכים לעשות כשמיכה/ורמוט נכנסים לאמצע. מי אמור לעבוד איתם על זה? מי אמור לשפר את יכולות המסירה שלהם (וגם את קבלת ההחלטות)? ואם המאמן חושב שזה המכסימום שאפשר להוציא מהם, אז למה לא הגיעו תחליפים הולמים בינואר?
אגב, לגבי הניסיונות שלפני הפלייאוף. אז דווקא פאקו טען במסיבת העיתונאים שהוא ניסה את ההרכב ש"כולם דרשו", ולפעמים צריך לנסות הרכבים כדי להראות שהם לא עובדים. להראות למי? לתקשורת? לקהל? זה דמות המאמן שאת מעריכה? וזה התירוץ ליכולת הבינונית ולתיקו הביתי, שהוא רק עשה מהשכולם ביקשו? זה מגוחך. מכבי לא צריכה מאמן שיעשה את מה שכולם אומרים, היו לה כבר מספיק כאלה.

אם מסתכלים על העונה הזאת (עד עכשיו) – איזה שחקנים עשו התקדמות? קפיצת דרך משמעותית? אף אחד לא משתפר. בעצם, מיטרוביץ' כן. אחד נוסף שהתקדם וזה דור פרץ, פשוט כי זאת העונה הראשונה שלו בבוגרים…. חשבנו שטב"ח "התבגר", אבל אחרי 5-6 מחזורים טובים (לא טובים זהבי, אבל טובים) שוב הוא מחזור אחד ככה ואחד ככה, אבל תמיד עצבני, וכחן וסכנה לצהוב +. בן הרוש לא ממש התקדם מאז עונת סוזה. קרלוס פחות טוב, ראדי פחות טוב, אלברמן פחות טוב, זהבי זה זהבי…. מי השתפר? מיכה? חואן פאבלו?
חוץ מזה, את רואה שמכבי נופלת כל משחק על אותם דברים. התנועה בלי כדור לא משתפרת, על משחק אגפים כמעט ואין על מה לדבר (אולי זה המחיר כשבאגף אחד משחק זהבי/בן בסט/איגייבור). נראה לי שכל האיצטדיון ידע שק"ש תשחק בונקר, חוץ מפאקו. ואם ידע, למה הוא לא עבד על זה (כאילו שזה הבונקר הראשון שמכבי נתקלה בו העונה)? ואם עבד, למה זה לא עובד?
לא מצליח לראות איפה הוא מקדם את הקבוצה. מכבי עומדת, פחות או יותר, במטרות שלה בזירה המקומית העונה. אוסקר (בעונה הראשונה) וסוזה הקפיצו את מכבי, כל אחד בשיטתו, קפיצת מדרגה משמעותית. אוסקר לקח קבוצה מפוחדת ומעורערת ש- 10 שנים לא לקחה אליפות ולקח אליפות מרשימה. סוזה לקח קבוצה שבאופן די מסורתי נכשלת באירופה (איפהשהו בין בית"ר לחיפה/הפועל) ולקח אותה לאיפה שהיא לא היתה מעולם בזירה האירופית (וכמובן שמר על האליפות המרשימה של קודמו).
ופאקו? אולי בפלייאוף תגיע סוף סוף קפיצת המדרגה. כנראה שלא.
האם זה אומר שמכבי לא תזכה באליפות? לא. מיץ' שפך הרבה כסף, ג'ורדי בנה סגל חזק (בקנה מידה ישראלי לפחות).

דרור בר-נור 17 בפברואר 2015

בלייק הבעיה של פאקו היא שכרגע הוא משחק רק בליגת הגניבת דעת, הגיע לנו לנצח (בכר) השישית בטיבה באירופה…,
ולא באמת מול קבוצות חזקות יותר כמו שסוזה שיחק באירופה.
עדיין לא ניתן למדוד את הרמה האמיתית של הקבוצה מכיון שכרגע מספיק 50% יכולת להוביל את הליגה בפער גדול, שערים לא נקודות.
אני מקווה מאוד שבשנה הבאה הוא ישאר ויעלה את המדרגה שאתה מצפה.

אגב גם ק"ש היא קבוצה מאומנת וממושמעת שעובדת לפי תוכנית משחק,השאלה מה היא התוכנית ?

בלייק 17 בפברואר 2015

יכול להיות שזאת קבוצה שנבנתה כדי לנצח קבוצות כמו באזל.
עם איך שהיא מתקשה מול קבוצות כמו רעננה, אני בספק אם זה הכיוון.
אני אוהב לראות ששחקנים משתפרים (מעיד על פוטנציאל לשיפור), סגנון משחק (כשחוזרים שוב ושוב על "תרגילים" שמביאים אותך להזדמנויות טובות לשער), דומיננטיות. אין לי בעיה עם הפסדים. מאוד נהנתי לראות את מכבי בב"ש. אז הפסדנו, קורה.
את הביקורת שיש לי על ק"ש וב"ש כשהן משחקות מול מכבי כבר הבעתי גם כאן (הם משחקות בונקר, שקבוצה כמו מכבי חיפה למשל לא תעיז לעשות גם בעונה מהגרועות אולי בתולדותיה). אבל זה שולי בשבילי. אני קודם כל רוצה להינות לראות את מכבי משחקת גם נגד נתניה או רעננה. איזה משחקים תזכור לטובה מהעונה הזאת עד עכשיו? הדרבי של ה- 2:0 אולי, איזה פנדל וכרטיס אדום נגד מכבי חיפה?
כנראה שמה שנזכור זה בעיקר שזהבי נתן עונה מדהימה ואולי ישבור את שיא השערים לעונה בליגה.

מאיר 17 בפברואר 2015

לא נעים לומר, אף אם אתה צודק בכל הביקורת, זה פינוק לשמו. עשר שנים לא ראינו אליפות. הלכנו מדיח אל דחי. והיום לקראת אליפות שלישית, יש לקוות, מקטרים שאין מה לזכור מהעונה. לטעמי, לא לעניין.

ויקטור מורוז 18 בפברואר 2015

מקטרים שאין שיפור. שיפור יקרב אותך גם לאליפות רביעית.

בלייק 18 בפברואר 2015

אני לא שורק בוז לקבוצה שלי (או לשום קבוצה, למעשה), לא מקלל, בטח לא מתנהג באלימות. ברור שהמצב היום עדיף על 10 שנות בצורת.
ועדיין, אם בדה באזר אי אפשר לראות אפור, הכל שחור ולבן, מה יגידו האזובים?

תולעת 17 בפברואר 2015

אני קובעת שהוא מאמן טוב כמו שאתה קובע שהוא מאמן לא טוב, אין לי מיכשור משוכלל יותר משלך.
לא מורידה כלום מהאחריות של פאקו – כשמגינים לא מצטרפים טוב צריך לבדוק למה, והגיוני שזה בגלל המאמן. "ללמד אותם לשחק"? בחייאת בלייק, הם משחקים כדורגל מגיל 6, זה קצת מאוחר כדי לשפר באופן משמעותי מיומנויות משחק וכישרון כמו מסירה. זאת סתם קלישאה שחוקה, כמו "שישאר אחרי אימון וירים 300 פעם".
התבניות במשחק ברורות מאד, אני לא ארחיב כי כתבתי על זה מספיק אבל אפשר לראות בבירור את הדרך שבה מכבי מבודדת שחקן באגף באמצעות תנועה של שחקני הקישור, או יוצרת יתרון מספרי כשהמגן עולה, או משתמשת במגנים בתור קשרים נוספים כשהם נכנסים לאמצע. כל אלה תלויים כמובן באינטליגנציה של השחקנים אבל גם באימון – ואם זה ניכר במשחק כנראה שזה לא מקרי.
לגבי שיפור השחקנים – אני מבינה שהטענה הזו נסמכת על תחושות אישיות ולא על נתונים אז אין לי מה להתווכח עם זה (אם כי להביא שחקנים בני 31-37 כדוגמאות לשחקנים שלא השתפרו זה קצת מצחיק) – בכל מקרה זה משהו שקצת קשה לבחון בפרספקטיבה כ"כ קצרה והאדם המשמעותי ביותר כדי לאבחן את השינוי הזה הוא השחקן בעצמו.
את הדברים של פאקו במסיבת העיתונאים פירשתי קצת אחרת – כסוג של תשובה לכל מאמני היציע והתקשורת, סגנון של "מה אתם באים בטענות להרכב שכל הזמן דרשתם".

בלייק 17 בפברואר 2015

אני אתמודד עם מה שכתבת:
1. אוקיי, אז את קובעת שהוא מאמן טוב לפי הצפייה שלך במשחקים ותחושות הבטן. את נהנית לראות העונה את מכבי (ועזבי עכשיו ענייני סטטיסטיקה), סתם שאלה כנה קטנה?
2. לא כל כך יודע איך להתמודד עם העובדה שאת לא חושבת שמאמנים משפרים יכולת של שחקנים. בעיני זה טריוויאלי. את יכולה לקרוא לזה תרגול. תרגל איתם יציאה נכונה להתקפה, וכן תרגל את זה 300 פעם וזה אמור להשתפר. אם זה לא משתפר, כנראה שעדיף להחליף שחקן כזה, שמכסימום הפוטנציאל שלו הוא בינוני מאוד.
3. אני מבין שיש תבניות (וגם קראתי את הניתוחים המעמיקים שלך, גם כאן וגם בניבדל). הבעיה שהתבניות האלה לא מועילות למכבי בכדי לייצר הזדמנויות איכותיות, או לפחות זה מה שמשתקף על הדשא. ועוד דבר, מה עוזר לבודד את יני באגף אם הוא לא יכול לעבור שחקן או למסור מסירה איכותית? נניח שמכבי יוצרת יתרונות מספריים (וזה מאוד קשה במשחק כמו נגד ק"ש כש- 11 שחקנים עומדים 25 מטרים מהשער שלהם), מה היא עושה איתם? בעיני לא מספיק. ממש לא.
4. השחקנים שציינתי סתם קפצו לי לראש (וכן היו שם מיכה ועמב"השהם די צעירים). מי הצעירים שהשתפרו במכבי – מרגוליס? ברק לוי? אני מוכן לשמוע כל שם (אגב, צ'יבוטה ויונתן כהן נראים נהדר בליגה לנער). אגב, בעונה של אוסקר, ראדי למשל השתפר מאוד. נתן את עונת השיא שלו בקריירה. הוא לא היה צעיר. אני רוצה לראות שיפור מעונה לעונה (כמובן שלא כל שחקן יכול להשתפר בכל עונה. אבל יהיה נחמד אם יהיו 2-3 כאלה, אחרת המועדון די דורך במקום או מתבסס על רכש שכוחו לא צפוי כמו בן בסט וורמוט). את כמובן לא חייבת להתווכח עם "תחושות אישיות" אבל את כן יכולה לספק את שלך. מעניין אותי אם לפי תחושותייך האישיות (וכמובן, באופן כנה עם עצמך, ולא "כדי להראות לי" שדעה זה כמו ת*ת, כמאמר המשורר) השחקנים משתפרים ביכולותיהם על הדשא.
למה זה נראה לכולם ברור שכל שחקן כדורסל אמור להוסיף אלמנט למשחק שלו בין כל עונה לעונה, ובכדורגל זה תחושות אישיות והם משחקים מגיל 6, אז להשתפר זאת קלישאה?
5. זה בדיוק העניין. כדי להעמיד את ההרכב הזה אפשר לקחת כל ילד ביציע (כנראה שאיגייבור לא היה פותח, אבל אני מקבל את זה שלמאמן יש שחקנים שלו, שהוא מאמין בהם. השד יודע למה הוא מאמין באיגייבור, ומה הוא מאמין שהוא יכול לעשות). זה לא התפקיד היחידי (ובעיני לא העיקרי) של מאמן. אולי מאמן נבחרת. הוא צריך לתרגל את ההרכב, לבדוק אותו, לשפר אותו, לשפר את התיאום, להמציא תבניות חדשות שיספקו למכבי יתרונות על המגרש כמו שיש לה בסגל. וכן, אחרי אוסקר וסוזה קשה לשמוע שוב מאמן במכבי מתייחס בכלל לתקשורת. אני מבין שלכל אדם יש גבול, ואולי פאקו קצת רגיש יותר מאוסקר וסוזה. אבל בדבריו, פאקו קצת החזיר את התקשורת למכבי.

את חוזרת לסטטיסטיקה, ואני חוזר לתחושות. מה חשוב לאוהדים בסוף המשחק? לנצח כנראה ולאסוף עוד חווייה של כדורגל איכותי ככל האפשר מהקבוצה שלו או לספור את האיומים לשער? וזה מבלי לזלזל חס וחלילה בבלוג האיכותי שלך שמאיר גם לי הרבה נושאים שקשורים למשחק, למערכים, שיטות וכו. מתי קרה בפעם האחרונה שיצאת מבלומפילד (או נתניה או כל איצטדיון אחר) ואמרת על מכבי שהיא מיצתה את הפוטנציאל שלה (אולי הדרבי הוא המשחק היחיד העונה וגם בו, שליטה מוחלטת הסתימה בקול ענות חלושה יחסי)

תולעת 18 בפברואר 2015

1. יש רגעים שכן ויש רגעים שלא. גם בעונה שעברה היו משחקים שמכבי לא ממש שטפה את המגרש אלא עשתה את המוטל עליה כדי לנצח וזהו (לא מדברת על משחקים "קשים" כמו הדרבים, אלא משחקים סתמיים כאלה, כמו אשדוד בבלומפילד, הפועל חיפה בקרית אליעזר וכו'). תוציא את שני המשחקים בפלייאוף מול ב"ש ואת המשחקים באירופה: כמה משחקים שבהם מכבי הייתה דומיננטית וניצלה את היכולת שלה לאורך 90 דקות ובצורה שוטפת היו בעונה שעברה?
2. בוודאי שמאמנים משפרים שחקנים, ממש לא טענתי אחרת. אבל השיפור לא יכול להיות של 50% וגם לא של 40% ומי שלא יודע למסור או לעשות דריבל לא יידע גם אם ייאמן אותו גוורדיולה. אפשר לשפר הבנה טקטית, עמידה במגרש ויכולות באחוזים בודדים. כל אלה קשה לצופה מהצד להעריך ומי שיכול לעשות את זה הוא השחקן בעצמו. לא כל שיפור של שחקן הוא בזכות מאמן.
3. אין שום תרגיל שהמטרה שלו היא לבודד את ייני. ולא הבנתי את הטענה שמכבי לא עושה מספיק. מכבי מבקיעה – והרבה. כמו בעונה שעברה. היא סופגת די מעט (קצת יותר מהעונה שעברה). אין שום מדד שמכבי נופלת בו מהעונה שעברה – היא פשוט מחזיקה יותר בכדור ולכן המשחק אולי איטי יותר ונראה שמגיעים לפחות הזדמנויות ביחס לכמות הזמן שהכדור אצלנו.
4. לפני שהגיע למכבי, בעונת 11/12, ראדי הבקיע 13 שערים. עונת השיא הזו הביאה אותו למבי, למעשה. הוא עשה את זה בסכנין ועם שחקנים בינוניים אז זה לא הספיק – לא לאליפות ולא בשביל שתראה אותו באופן קבוע. השיפור המשמעותי שלו היה בזה שהוא הצליח להביא את היכולת הזו גם ברמות גבוהות יותר ובמועדון לחוץ אבל זה נדמה לי עניין מנטלי יותר מאשר עניין של יכולת.
שחקנים שהשתפרו העונה לתחושתי: מיכה, טב"ח, בן-הרוש, ייני. אני דווקא לא מייחסת את הכל למאמן – חלק זה פשוט שחקנים שהגיעו לתקופת השיא של הקריירה שלהם והם מוכשרים, אז צפוי שהם יהיו במגמת שיפור. לא התכוונתי שהטענה שהם משתפרים היא קלישאה, אלא הטענה שלמאמן יש השפעה כ"כ מכריעה על פעולות שאתה רואה בהם שיפור. השיפור באמת הוא קטן מאד, באחוזים בודדים, בהבנה טקטית, בעמידה נכונה בהגנה. אלה דברים שקשה מאד למדוד ולכן זו "תחושה אישית". אגב, במכבי דווקא מודדים כל מיני דברים כאלה וייני טען באחד הראיונות שהנתונים טובים מהעונה הקודמת.
5. לא הבנתי את הטענה בפסקה הזו חוץ מזו שמתייחסת לאופי של פאקו. זה לגמרי ראוי לדיון אבל לא רלוונטי לצורה שבה מכבי משחקת.

אני לא חוזרת לסטטיסטיקות ולא מעדיפה אותן על תחושות, אבל כן הייתי שמחה שהדיון הענייני היה מתבסס על נתונים ועובדות. במגרש אני ממש לא סופרת איומים על השער, אבל כן סופרת שערים (כמו בעונה שעברה) ונקודות (פחות עם נסיבות מקלות). בנוסף סופרת רצף של 17 משחקים בלי הפסד. אם עשינו את כל זה ועדיין לא מיצינו את הפוטנציאל זה צריך לשמח אותנו.

בלייק 18 בפברואר 2015

אני מכבד את מה שכתבת, באמת.
ועדיין, וזאת הערה כללית ולווא דווקא אלייך, לא כל מי שיש לו ביקורת על פאקו הוא ״עוכר ישראל״ או מושפע מפרימו.
אני אוהד מכבי משנות השמונים (לא בדיוק ״אוהד הצלחות״), עברתי שתי תקופות חלשות להחריד של מכבי (עד גרנט ועד קרויף), וברור שמה שיש עכשיו זה גן עדן לעומת התקופות ההן.
כתבתי גם שפאקו הציל למכבי את העונה ושהוא עומד פחות או יותר בציפיות ממנו מבחינת תוצאות. לא הכל זה שחור ולבן.

תולעת 18 בפברואר 2015

בסדר, מותר להתווכח ולריב באינטרנט לשם כך הוא הומצא.
שחור לבן זה נכון לא רק לאוהדים, גם להתייחסות למאמנים שלפעמים עושים החלטות טובות יותר או פחות, ולא כל החלטה גרועה הופכת אותם למאמנים כושלים.

קפטן קוקי 18 בפברואר 2015

בלייק, כמובן שלא עוכר ישראל ובטח שלא פרימו (חס וחלילה).
עצם זה שאנחנו מנהלים פה ויכוח מתמשך ומעניין על הנושא הזה מראה שיש דעות לכאן ולכאן, ושלדברים שאתה אומר בהחלט יש טעם ויש משמעות גם בשביל הצד שלא מסכים איתך.
הבעיה היא שאיפה שאני יושב, אני שומע את כל מאמני היציע משוכנעים שאם לא פאקו הקבוצה הזאת חותכת את הליגה ב20 נקודות פער. במשחק מול ק"ש אפילו שמעתי שאיחלו לו דריסה.
בטוח שאתה לא אחד מהם, אבל יש כאן זרם של אנטי נגד פאקו ובעיני למעטים יש באמת נימוקים לדעה שלהם נגדו, הרוב סתם מוסתים.

בלייק 18 בפברואר 2015

כמו שכתבתי לאיה, כמובן שאני מכבד את דעתכם (שלה, שלך, של ״תומכי פאקו״).
זה גם תמיד הצחיק אותי שדיברו על פער 10,15 נקודות כשמתמטית זה בכלל לא היה אפשרי עקב צבירת הנקודות המרשימה של ק״ש.

צהובים לפח לפח 17 בפברואר 2015

עוד משהו קטן:
מכבי משחקת לרוב מול הגנות צפופות, שלא לומר בונקרים.
אבל, קורה שכתוצאה ממשחק לחץ, טעות בהגנה, או שמכבי מובילה והיריב יוצא קצת קדימה, ולמכבי יש הזדמנות לצאת להתקפות מעבר או מתפרצות. במיוחד בגלל שכמעט בכל מצב שיויון (ובטח ביתרון) כל קבוצה נגד מכבי תרד ותסתגר, זה חשוב שמכבי תדע לנצל את ההזדמנויות המעטות שיש לה לתקוף הגנה דלילה.
אז למה בכל התקפת מעבר, לא נראה שאף שחקן יודע לאן הוא צריך לנוע?
כמה גולים ממתפרצות יש למכבי העונה ובשנתים קודמות?

גיסנו 18 בפברואר 2015

למרות שאתה בבירור טרול, מהסוג שמגיב לעצמו בשמות שונים, אני אגיב בכל זאת:

מכבי לא קבוצה מושלמת. אף אחד לא טען ככה. אתה מאוד נהנה להצביע ולהעצים כל פגם במשחק של מכבי כדי להראות לנו שזו בעצם קבוצה חלשה ממש.

סבבה, הקבוצה החלשה ממש הזו למרות שבית הדין לקח לה 2 נקודות בפועל ו 4 תיאורטית (כשאני מנחש שהקבוצה המושלמת שלך נאבקת באומץ על מקומה בפלייאוף העליון) מובילה את הליגה בכל זאת. ולקחה 2 אליפויות שגם בהן אנשים כמוך טענו שזו קבוצה איומה ונוראה וחלשה להחריד.

אז בטח אתה בכלל מרגיש ממש טוב עם עצמך.

מעיין אוהד מכבי 17 בפברואר 2015

תודה לך

קרקו 17 בפברואר 2015

נראה לי שהסטטיסטיקה של בעיטות/למסגרת לא רגישה דיה, ולכן מטעה. גם אם היו למכבי הרבה יותר בעיטות למסגרת, רובן לא נראו מסוכנות.

מאיר 17 בפברואר 2015

כל מילה. ועוד. היה מגעיל לשמוע את שריקות הבוז הצורמות בחילוף שבו יצא בן בסט ונכנס דור פרץ. כקהל, הרגשתי שחזרנו אחורה כברת דרך ארוכה. ומתברר כמו תמיד שלא משנה כמה חלוצים יהיו אלא איך משחקים ודי מייד אחרי הבוז והחילוף הכביכול הגנתי הבקענו את השוויון.

גיסנו 18 בפברואר 2015

התחושה היתה שהוא "בזבז" שני חילופים כדי לבצע שינוי התקפי אחד (בדש על בן בסט) – כשהחילוף של גארסיה במקרה כזה לא באמת היה נחוץ. לא חושב שהיו שריקות בוז אם הוא רק היה מכניס את פרץ במקום גארסיה או בדש במקום בן בסט. שאם כבר שינית מערך ועברת לתקוף בכל הכוח – תמשיך עם זה.
חוץ מזה, שניה לפני שמיכה הרים את הכדור לראש של בדש חבר לידי אמר לי "בואנה, גם עוד שנתיים לא נשים גול". האמת שלדעתי אחרי שבכר עבר לשחק עם שני חלוצים ועדיין הקבוצה שלו לא ניסתה בכלל לצאת קדימה – שבמשך משהו כמו 7 דקות מול 10 שחקנים (כשבדש מקבל טיפול) לא עברה את החצי – לא חושב שהחילוף הזה היה נכון, ולא חושב שהעובדה שמכבי כבשה אחרי החילוף הזה מעידה משהו.

D! פה 18 בפברואר 2015

הרבה מאמנים אוהבים לבצע את החילוף שלהם בשלבים. כדי לבלבל את היריב, כדי לגוון לכמה דקות את המשחק.

כח הגברה 18 בפברואר 2015

לא ראיתי את רוב המשחק, כך שהתגובה שלי היא יותר שאלה, מקביעה.
אני מבין שמכבי ת"א שלטה ברוב המשחק, אבל השאלה שלי איך היו יחסי הכוחות כל עוד התוצאה היתה שוויון (עד הגול של ק"ש, אחרי השוויון של ת"א)? להתרשמותי, בדקות האלה, המשחק היה הרבה יותר שקול (למשל, הגול של מנגה שנפסל, בצדק, בגלל נבדל 2 דקות לפני שער היתרון – אם מנגה היה יותר עירני הוא היה יכול להבקיע גם בלי להכנס לנבדל).
כמובן, אין סיבה שק"ש, ביתרון, תשחק כל כך נסוג ו"תתפלל" שהמשחק ייגמר, לפי התיאורים שלכם. אבל מן הסתם, לתוצאה (יתרון מוקדם וממושך של ק"ש), ולנסיבות (משחק חוץ) היתה השפעה גדולה על התנהלו המשחק.
זו הפעם השנייה שאני קורא את אוהדי מכבי ת"א "משמיצים" את ק"ש אחרי המשחקים בין הקבוצות ("שער מקרי", "בונקר" וכו'). אני חושב שאתם עושים לקבוצה שלכם הנחה מוגזמת. היא לא כזאת טובה (כנראה שמספיק טובה כדי לקחת אליפות שלישית ברציפות, הישג מרשים מאד – בודאי עם שלושה מאמנים שונים).

D! פה 18 בפברואר 2015

היו בערך 16 דקות כאלו, של שוויון, אתה לא באמת מצפה לשמוע משהו על זה, נכון?

כח הגברה 18 בפברואר 2015

אני לא מצפה לכלום.
מה שאני טוען הוא שיחסי הכוחות במשחק נבעו, בין השאר, מכך שהיו רק 16 דקות של שוויון (וכמעט 80 דקות של יתרון של ק"ש).
לא רק בגלל שמכבי ת"א כזאת גדולה וק"ש כזאת חלשה.

תולעת 18 בפברואר 2015

אם לא הייתי אוהדת מכבי אז הייתי קצת מצטערת שק"ש הגיעו לשחק ככה, כי באמת בדקות שהמשחק היה שווה (אם כי אחרי השער של מכבי היא הייתה בעשרה שחקנים עד תוספת הזמן בערך) ק"ש הראתה שהיא יודעת להפעיל לחץ ולצאת להתקפות מהירות ומעולות ויכול היה להיות מעניין לראות קצת יותר מזה. גם מבחינת כדורגל וגם מבחינת הצהרת כוונות של מי שרוצה להיות אלופה.

D! פה 18 בפברואר 2015

המטרה בכדורגל היא לשבור את השוויון. אי אפשר לבוא ולהגיד שברגע שזה קרה שופטים את המשחק אחרת.

ק"ש הגיעו כדח להסתגר, לחלץ כדורים ולצאת מהר קדימה. הם הבקיעו והחליטו להשאיל אוטובוס קומתיים. סבבה. זה הנסיבות בדיוק כמו שהסגל השונה של שתי הקבוצות והעדפה האישית של המאמנים מכתיבים סגנונות שונים. זה המשחק שהיה.
מן הסתם עם מכבי דופקת שני שערים בעשר דקות הראשונות ק"ש לא יכולה פשוט לחכות מאחורה.

גיסנו 18 בפברואר 2015

ק"ש באה להסתגר ולצאת למתפרצות. ועד הדקה ה 20-25 בערך זה מה שהיא עשתה ובאופן יפה, גם ביתרון. זה מה שהיא עשתה גם במשחק הראשון. לגיטימי לגמרי.
משם והלאה זה הפך למשחק של 10 שחקני שדה מתרכזים 30 מטר מהשער, לא מנסים אפילו לצאת קדימה, ומשתמשים בטריקים הכי מלוכלכים בספר כדי למשוך זמן. אז כן, זה היה מגעיל ומביך מקבוצה שטוענת שהיא מכוונת לקחת אליפות.

כח הגברה 18 בפברואר 2015

שוב, לא ראיתי את רוב המשחק.
אבל אם מה שאתם מספרים על טריקים מלוכלכים והצגות של אבו חצירה נכון, אז אני קצת שמח שהוא לא קיבל את הפנדל בסוף.
ההצגות וחוסר הספורטיביות הן הבעיה הגדולה ביותר של הכדורגל, לדעתי.
יותר מטעויות שיפוט של כן נבדל \ לא נבדל, ואפילו יותר ממחלוקות של הכדור כן \ לא עבר את קו השער (להן יש פתרון).

צהוב בלבg 17 בפברואר 2015

בקשר לשאלה על ברק לוי: כן. במאה אחוז.
בכל מקרה הנה העובדות:
18-2 איומים לשער.
10-0 קרנות.
70-30 החזקה בכדור.
(בדקה ה85 גבירותיי ורבותיי זה היה 85-15..אם מישהו יספר לי מתי זה קרה לאחרונה במשחק ליגה..מה שאתם רוצים)
הם בוכים על שיפוט? שיגידו תודה שלא נגמר 4-1 לפחות.
קש לא הרשימה אותי פעם אחת קבוצה בונקריסטית שמסתמכת על מזל ושהיא צריכה ליזום לא יודעת איך (עכו, רעננה, ביתר, בש, מכבי) אם היא זוכה באליפות צריך לסגור תכדורגל.
בקשר למכבי חסר לנו מאוד חלוץ רחבה כמו פריצה וכן גם כמו בדש לא יודע למה פאקו לא מאמין בו. את המצב של בן בסט שנגח במחצית הראשונה מ2 מטר לידיים של חיימוב בדש שם עם עיניים קשורות ויד אחת מאחוריי הגב. חבל כי בעונה של סוזה הוא היה מצוין. בן בסט ואיגיבור הרכש הכי חלש שהיה במכבי מאז דולי גונסון וטומאסיץ וזה כישלון אישי של גורדי. מקווה שבדש יפתח יותר. שלא נדבר על זה שאנחנו בלי יצחקי שנתן הצגות בגביע.
מתחיל להסכים עם פאקו בקשר לזהבי חלוץ..אם הוא לא מאמין בבדש ופריצה ויצחקי פצועים אז בן בסט לא מותיר לו ברירה.
מיכה אלוף עולם. מלך שערים ומלך בישולים. נחמד. לעבור בשבת את הפועל חיפה ואז להתכונן למלחמת העולם השנייה. מאז הפועל יהוד לא נראו בונקרים כאלה בארץ. מתישהו המזל של קש ייגמר..לא יכול להיות שלא. כי כרגע זה נטו מזל. לא בטוח בכלל שהם מנצחים את רעננה בשבת. בפעם האחרונה שאמרתי את זה הם הפסידו 3-0 למכבי פתח תקווה.

צהובים לפח 17 בפברואר 2015

ניכר שזהבי כבר לא מגיע למשחקים אחרים בטירוף שאפיין אותו.
סיבה נוספת ליכולת הפחות טובה שלו לאחרונה היא העובדה שקבוצות למדו להצר את צעדיו וכמה שפחות להשאיר לו שטחים פתוחים.
בסופו של דבר זה רק מגדיל את הסיכוי שהוא ישאר אצלכם כי ביכולת הנוכחית שלו, קבוצות שהוא רוצה שיקחו אותו (פחחחח תפס חתיכת תחת הבנאדם) לא ישתינו בכלל לכיוון שלו.

מי יתן והפסקה השחצנית שלך בסוף הפוסט תתפוצץ לכולכם, צהובים זחוחים, בפרצוף.

גיסנו 17 בפברואר 2015

אתה בטח מרגיש מהזה גבר עם הכינוי הזה וה"פחחח" באמצע

בלייק 17 בפברואר 2015

נראה לי גם שהמשפט האחרון בפוסט שלו נכתב על התגובה שלו עצמו.

צהובים לפח 17 בפברואר 2015

יאללה לפח. יאללה לפחחחח…

צהובים לפח לפח 17 בפברואר 2015

אני איתו! לפחחחחחחחחחחחחחחח! לפחחחחחחחחחחחחחחחחח!

funfun 17 בפברואר 2015

פאקו יודע מה הוא עושה, ורואים את זה כמעט כל משחק
פתאום אנשים מבינים שזהבי בחוד זה לא כל כך נורא, ש3 קשרים מפלצתיים זה ערובה כמעט בטוחה לאי ספיגה וכנראה לכיבוש של שער או שניים
שהשחקנים אשכרה מבינים שלהיות בסגל למשחק זה לא מובן מאליו
מה שעדיין קשה לי לעכל זה את התפקיד של נוסא במערך 3 הקשרים, את זה שראדי לא באנקר יחד עם ניקולה בקישור ושעמב"ה צריך להיות באנקר בצד שמאל עד סוף העונה ו\או עד להבאת שחקן הולם – ובלי ניסויים בקשה! בן הרוש יעמוד ב"עומס"
הייתי כמובן שמח אם פאקו היה מוסיף גיוון מערכתי בצורת 3 הבלמים שסוזה שיפצר לו כבר עונה שעברה (מה שהיה פותר לו הרבה תיפקודים של שחקנים בקישור ובחוד) אבל אני מתחיל להבין שלא בבית ספרו – זכותו המלאה :-(
כבוד לבכר על הפתיחה המתוקתקת של המשחק , שיטת הלחץ והסגירות – גודל כאן מאמן שמוציא מיים מהסלע
שאפו ענק לצוות הכושר של מכבי – שום קבוצה בארץ לא עמדה מולנו בכבוד יותר מ70-75 דקות. ועוד הגזמתי בכמה דקות צפונה. מדהים
גיל צודק – ק"ש יאבדו יותר נקודות מאיתנו עד תחילת הפלייאוף ועדיין מבחינת פאקו אני הייתי מצפה ממנו לתת לפחות קונצרט אחד בגביע מול ק"ש כדי להרגיע את הלחוצים שביננו :-) ואת עצמו לאחרונה בעצם

גיסנו 17 בפברואר 2015

דווקא יש הרבה משחקים שמכבי עוברת למערך דמוי 3 בלמים – גם אתמול וגם במשחקים אחרים בן הרוש משחק כקיצוני או אפילו כקשר נוסף.

הבעיה העיקרית היא שסוזה הציב רף גבוה מאוד של הבנה ויכולת טקטית של הקבוצה, שאני בספק שנראה פה ממאמן מקומי או זר בשנים הקרובות.

Funfun 17 בפברואר 2015

אני חושב שאתה טועה לגבי מערך 3 הבלמים. אלא אם אתה מחשיב את ה5 דקות של אתמול :)
במערך של סוזה הקשרים באגפים היו טוחנים מגרש בצורה קיצונית אמנם אבל היה מקום לזהבי מאחורי החלוץ מבלי לאבד את העוצמה במרכז
שלא לדבר על 2 חלוצי חוד שזזים כל הזמן שזה משהו שבכלל לא התקרבנו אליו העונה בליגה
ועדיין מה שהכי חסר לי זה גול בעשר דקות הראשונות – זה היה משנה את מדד ההנאה שלנו במשחקים העונה כשאין ליריב ברירה אלא לנסות לשחק כדורגל…

קפטן קוקי 17 בפברואר 2015

מסכים.
בשורה התחתונה, מעטים מהאוהדים משתמשים בכלים אובייקטיביים או בעלי יכולת פרשנית גבוהה מספיק כדי להבין את הכדורגל של פאקו.
נגזר מזה שהם שופטים אותו לפי התחושה האישית שלהם.
וזאת מושפעת מהרבה מאוד גורמים – התרגלות להישגים, אידיאליזציה של העבר, שנאת זרים, היסחפות אחרי הזרם ועוד הטיות אמוציונליות וקוגנטיביות כאלה ואחרות.
כשאתה בוחר לראות את המציאות בצורה מסוימת, כמעט כלום לא יעזור, בטח כשמדובר בכדורגל. ראו מקרה פרימו.
כמו שתולעת הראתה, מבחינת מספרים מכבי של העונה משתוה לזו של סוזה.
אבל מספרים אף פעם לא מצליחים להציג את התמונה השלמה, וכל התחושה שמסביב מוזנת מהרבה מאוד דברים לא קשורים.
אף אחד לא מושלם, אבל הפכו את פאקו למאמן בינוני בליגה וטורחים להזכיר לנו שהוא לא שיחק כדורגל או שהוא בעצם התחיל בתור מאמן כושר. זה כבר ספין, מלחמה תודעתית שנועדה לבלבל קצת ולהסיט את תשומת הלב מהדבר העיקרי, שהוא להביא את מכבי להישגים. הוא המאמן שלנו. הוא מבין כדורגל ברמה גבוהה. הוא אולי לא מוציא מים מהסלע כמו בכר, אבל זה בלתי אפשרי להוציא מים מהסלע כשיש לך מעיין שופע.

D! פה 17 בפברואר 2015

חלקים בתקשורת קלטו העונה שאפשר למכור עיתונים גם בלי הדלפות. אפשר סתם להמציא ידיעות, לנפח בלונים לבריכה ולחפור בכללי.

גיל שלי 18 בפברואר 2015

חלקים?

D! פה 18 בפברואר 2015

לא רציתי לצאת בהאשמה גורפת. ואני גם לא קורא את כולם.

the bird 18 בפברואר 2015

חחחחחח אהבתי
(רק שזה סוג של בומרנג חחחחח) (:

the bird 18 בפברואר 2015

תולעת /איה
תודה רבה
את משקפת את מה שאני רוצה לומר רק בצורה יותר רהוטה
שאפו !
וביג לייק (:

Comments closed