נולי – לא, אין סיבה לדאגה

משום מה אוהדים רבים באמת דאגו מהמפגש עם קריית שמונה ברבע הגמר. אנשים שכחו שהמשחקים מול קריית שמונה ובאר שבע בסיבוב הראשון אכן הסתיימו בהפסדים, אך הפסדים מקריים לגמרי. והמזל הטוב הביא לנו את קריית שמונה למפגש כפול בגביע, הוא הסתיים בדיוק באותה צורה בה הסתיים המפגש הכפול שלנו מול באזל בליגה האירופית בשנה שעברה, הקבוצה הטובה יותר הוכיחה את עליונותה.

השנה אני רגוע מתחילת העונה. אני שומר על פאסון גם אחרי הפסדים מקריים לק"ש וב"ש בסיבוב הראשון, וגם אחרי הפסד נורמלי לחלוטין במהלך העונה באצטדיון של שם מזהם העיר. יש מי שציפו שמכבי עונה שלישית ברציפות, תצליח לשמור על ריכוז ורמת משחק גבוהה במהלך כל משחקי העונה, לטעמי מדובר בציפיה לא ריאלית.

*

אני זוכר את הביקורת על סוזה בעונה שעברה, הטענה היתה שמכבי נכשלת במשחקי נוק אאוט, דיברו על ההפסדים לבאזל במוקדמות הצ'מפיונס, ולאחר מכן בשלב ה32 בליגת אירופה. דיברו על ההפסד לאשדוד. העונה מכבי מגיעה דרוכה יותר למשחקי הנוק אאוט תחת משמרתו של פאקו. לא, אני ממש לא טוען שפאקו מאמן טוב יותר מסוזה, אך הגיוני בעיני שבעונה שלישית על ריצה לצמרת מול יריבות נחותות בצורה משמעותית, יהיה לפאקו קל יותר להביא את השחקנים לרמת ריכוז גבוהה במשחקים המכריעים, כך זה נראה הערב.

*

אז ככה הקבוצה נראית כאשר יש שוער בשער. נדמה לי שאפשר להפסיק את הדיון על השאלה מי טוב יותר, חואן פאבלו שוער טוב, מקרין שקט על ההגנה, קורא היטב את המשחק בהגנה, וכן גם עושה טעויות מדי פעם, אבל אפשר לסלוח.

*

אני מקווה שהמשחק הזה קנה שקט לקבוצה מהרטינות בקהל עד לסוף העונה.

*

אני ממש מתקשה לקרוא לזה טרבל, מבחינתי הדאבל הוא הכינוי הנכון, ומכבי תזכה בו העונה, בנוסף לגביע הטוטו שכבר שוכן בארונה.

*

אחרון חביב, לשואלים ולמתעניינים, לא היינו צריכים את אלירן, ונוסא איגבור שחקן טוב. כן, גם אם מכבי נראו טוב בלי נוסא, הם היו נראים טוב גם איתו ועם מיטרוביץ. אני מניח שלאור ההתפוררות של קריית שמונה אולי נפסיק לשמוע טרוניות על הרוטציות של פאקו, הגיע הזמן באמת.

טרבל לפנים שלכם
יומן דאבל פרק י"ז – חצי גמר גביע!

34 Comments

יואב 5 במרץ 2015

לא מת על הזחיחות הזאת. שום דבר עוד לא נלקח.
כן, מגיע לקבוצה הזאת איצטדיון שמח ולא רוטן.
הדיבורים על כישלון במשחקי הנוקנאאוט מול באזל!!!, כבר קרסו מזמן. אצל המפקפקים/חסרי המושג, רק בחודשים האחרונים.
זה היום שלנו לאבד. זה לא היה מובן מאליו בקיץ, כשהקבוצה נראתה כמו אוסקר-מפוחדת ונטולת חשק. רק על זה, מגיע לפאקו האמון והמחמאות.

יניר 5 במרץ 2015

מעניין להיווכח עד כמה שוער שההגנה בוטחת בו גורם לכל הקבוצה לשחק משוחרר והתקפי. עם וינסנט אניימה הקבוצות ( גם מכבי וגם הפועל) היו תוקפות עם כמות גדולה של שחקנים מתוך בטחון מלא שאניימה יפתור כל בעיה שאולי תיווצר

יואב 5 במרץ 2015

יניר,
אניימה לא דומה לשום דבר שיש כאן. כן, פאבלו טוב יותר ובעיקר מנוסה יותר מברק וההגנה מרגישה טוב יותר איתו.

נולי 5 במרץ 2015

איזה כיף הניצחון ותודה רבה על התשובה

נולי 5 במרץ 2015

ולמותר לציין שלא ציפיתי לכזה כבוד מכבודו :)

גיסנו 5 במרץ 2015

כמה זמן לא יצאתי מבלומפילד עם תחושה טובה כזו
כמה זמן חיכינו לראות את מכבי מתפוצצת ככה
תענוג

וואחד הצהרת כוונות להמשך

אזי 5 במרץ 2015

מכבי של אתמול לא דמתה בכלום – ב-כ-ל-ו-ם – לשום דבר שראינו מתחילת העונה.
אתה לא יכול להשוות את זה ל"הפסדים מקריים" במהלך העונה ובטח לא לתת את המשחק הזה לביטחון שהשוער מקרין.
לא בדקתי, אבל ככה בשלוף, מהזיכרון, אני כמעט בטוח שהוא פתח לפחות בעוד שני משחקים העונה.

פאקו עלה אתמול עם תוכנית משחק שלא ראיתי ממנו מאז ה 6-0 על הפועל פ"ת בגביע הטוטו.
המשחק שטף דרך האגפים, פחות מסירות חסרות תכלית באמצע
לעזאזל, אפילו יצאנו להתקפות מתפרצות!!!

המשחק אתמול היה מדהים וזה לא כי יואב זיו נתן משחק ולא כי חואן פאבלו משרה ביטחון
המשחק אתמול היה מדהים כי פאקו החליט שהוא יהיה מדהים
איפה היית עד היום?

נ.ב.
אני חושב שעד להודעה חדשה, כל בוקר, כשהשחקנים מגיעים לקריית שלום
עדן בן בסט צריך לכרוע ברך ולצחצח לברק בדש את הנעליים.

רועי 5 במרץ 2015

אני חושב שעדן בן בסט צריך למשוך את פורים עוד קצת, ולשחק עם מסיכה. אי אפשר לראות את הבעות הפנים שלו. שחקן מעצבן.

אזי 5 במרץ 2015

שימשוך את פורים ויתחפש לאוהד וישב ביציע

עידו 5 במרץ 2015

יש עוד מאמן שעזר למשחק אתמול. ברק בכר. לראשונה העונה קריית שמונה הייתה חייבת להבקיע. היא שיחקה קדימה מהרגע הראשון. וכשמכבי לא משחקת נגד בונקר משוכלל – היא יודעת היטב איך להתמודד.
גם לב"ש וגם לק"ש יש הגנות טובות, וכשהן מוסיפות בונקר סביב ההגנות האלה – מכבי נתקעת בקיר.
לדעתי מכבי לא היתה כזו גדולה אתמול. פשוט המשחק יכול היה לזרום כי פיזור השחקנים במגרש היה הגיוני, והיו מרווחים שאפשר לעבוד איתם.

funfun 5 במרץ 2015

מסכים לחלוטין עם עידו – סופסוף הקבוצה השניה הייתה צריכה ניצחון ואז אפשר היה לשחק כדורגל לעזאזל
מה שהכי מעודד בעניין הזה שכך גם הולך להיות בפלייאוף מול קש ובש. הם יהיו חייבות לנצח כדי לצמצם את היתרון שלנו בנקודות ואז נוכל להינות ממשחק פתוח יותר ואינשאללה גם ניתן להם בראש
בקיצור – חג פורים שמח :)

גיסנו 5 במרץ 2015

בן בסט לא מתאים לעמדה ששמים אותו, בדש כן. זה בצירוף כל מיני גורמים מסביב הביאו לכדור שלג שגמר לבן בסט את העונה הזאת.
אולי אם זהבי ובן חיים יימכרו לאירופה, ובן בסט יחזור לשחק כחלוץ שני מאחורי מישהו כמו בדש או פריצה – הוא יחזור להראות משהו מיכולת שהייתה שווה 12 גולים בעונה בליגה הצרפתית.

אני זוכר כמה אנשים כעסו והתאכזבו כשבדש חתם בינואר שעבר. מסתבר שזה אחד משחקני המאני טיים הטובים בארץ.
וזו בהחלט פעם ראשונה מזה הרבה זמן שמכבי תוקפת כמו שצריך מהאגפים ולא רק עם טב"ח.

אזי 5 במרץ 2015

אין לי בעיה עם שחקן בתקופה רעה או שחקן לא טוב.
יש לי בעיה עם שחקן שמאשים את כל העולם חוץ מאת עצמו.

גיסנו 5 במרץ 2015

זה היה ככה בתחילת העונה. לדעתי זה כבר לא המצב – והפרצופים שהוא עשה כשהוא הוחלף נגד סכנין היו יותר מכעס עצמי מאשר כעס על פאקו. אם בתחילת העונה הוא באמת לא שיחק בכלל, הייתה לו לאחרונה תקופה שבה הוא כן קיבל קרדיט אבל לא החזיר עליו מספיק ואני רוצה להאמין שהוא מספיק חכם כדי לדעת את זה.

שגיא 5 במרץ 2015

אתה מוכן להרחיב על שיטת המשחק של אתמול ועל איך היא היתה שונה משאר המשחקים?
אני ראיתי בדיוק אותה שיטה שהיתה במשחקים האחרונים, רק שהפעם השחקנים ביצעו אותה בצורה טובה יותר ובעיקר הקבוצה היריבה לא הסתגרה בבונקר שתקע את כל המשחק.
מישהו כבר כתב כאן באחת התגובות שהוא אופטימי לגבי הפלייאוף מכיוון שק"ש וב"ש יגיעו לשחק התקפי כי לא תהיה להן ברירה ואז נוכל לראות עוד תצוגות כמו אתמול. אני מסכים איתו.

נולי 5 במרץ 2015

ואולי ההקנטה של איזי שרצקי בסוף המשחק בק"ש על הבונקר של מכבי יחד עם האמירות שק"ש יותר טובה הכניסו סוף סוף קצת טירוף בשחקנים?

ערן (המקורי) 5 במרץ 2015

גם אני הרגשתי – בדומה למה שהפועל ירושלים כדורסל עשו עם הקמת הבמות לקראת הזכייה הבטוחה שלהם בגביע – שכאשר להתגרות ככה, בשחצנות, במכבי תל אביב, רק מייצרים אצלה אינטנסיביות שגורמת לקבוצה השנייה להיראות כמו ילדי מקהלה מסורסים שבטעות הלבישו אותם בגדי ספורט.

MOBY 5 במרץ 2015

איכשהו צריך למלא שעתיים יומיות של ספורט ישראלי (ולצערי ברדיו ספורט ישראלי=כדורגל) אז הטרוניות לא יפסיקו.
ואני רק שאלה.
מה זה חלוץ מדומה? מה זו ההמצאה של פרשני ישראל?
אפשר לשחק עם חלוץ אחד שניים או ללא חלוצים. (כמו שאפשר לשחקן עם סנטר שניים או בלי סנטר בכלל).
אם מסיטים את אלון חרזי (מצטער הגיל) מעמדת החלוץ למגן שמאלי אז הוא מגן מדומה? או חלוץ נדנדה.

גיל שלי 5 במרץ 2015

למה שמאלי? הוא לא היה מגן ימני?

MOBY 6 במרץ 2015

צודק, בתגובה ה"מקורית" כתבתי גם את משה גלאם ומגן ימני ושמאלי, מחקתי את הלא נכון ושלחתי ללא עריכה

יניב פרנקו 5 במרץ 2015

בהפועל השנה פלאח משחק את הבלם המדומה

צהוב כחול 46 5 במרץ 2015

גדול

שגיא 5 במרץ 2015

למה מדומה? בראיון שלו שמופיע היום באתר ערוץ הספורט הוא טוען שהוא נתן משחקים "מרהיבים" (כך תורגם מערבית) ושיש לו עונה לא רע בכלל….

אריגו סאקי 6 במרץ 2015

חחחחחחחחחח ענק

MOBY 6 במרץ 2015

יניב, חלוצים מדומים היו אצלנו בהרכב, לא שמעתי את מקהלת הצרחניות מדברות על זה.

ערן (המקורי) 5 במרץ 2015

החשיבות של אניימה שיניר ציין למעלה- נקודה חשובה שנוטים לשכוח. חלק גדול מהאליפות של אוסקר (אשר, עדיין, היתה מלווה ב 7 הפסדים, וזה חלק מהמשחק), נובעת מהתרומה האדירה של אניימה. וכושר מטורף של עטר עד הפליי אוף היה גם הוא חשוב ביותר.
אין בכך לגרוע מההישג של אוסקר, אלא לציין שסוזה ופאקו ייצרו ומייצרים הישגים בעזרת כלים קיימים, אשר לא תמיד עדיפים – ולעתים נחותים- על פני אלה של קודמם.
לפני למעלה מ – 3 עשורים רודי דאמיקו זכה ב 4 תארים במכבי כדורסל (כולל גביע ביניבשתי). בזמן אצל הוא לא קיבל את הקרדיט הראוי.
אם פאקו יביא דאבל (מבחינתי אפשר גם לקרוא לזה טרבל), זה יהיה הישג נדיר. מקווה שאכן כך יקרה, ושהוא יקבל את כל הקרדיט- בזמן אמת.
כמו כן יש לזכור כמה רע נראתה מכבי כאשר פאקו קיבל אותה הקיץ. לא רק ההדחות המוקדמות, אלא היכולת החלשה מאד באירופה. פאקו שינה הכל, עם הסגל שקיבל.

בלייק 5 במרץ 2015

לאניימה היתה כנראה השפעה פסיכולוגית ומנטלית שסייעה להגנה של מכבי להתיצב (וכמובן גם שני בלמים חדשים ומצוינים כמו טיבי וקרלוס), אבל חלק גדול מהאליפות של אוסקר נובעת מהתרומה האדירה של אניימה? הוא ועטר??
אני דווקא חולק עליך. לדעתי הנקודה שנוטים לשכוח היא שלאניימה היתה עונה בינונית (במונחים שלו בטוח) במכבי. ושוב, אני לא נכנס לתרומה הפסיכולוגית/מנטלית, שמאוד קשה לראות ולכמת.
וכדי לא להסתמך על הזיכרון מצאתי את ריאיון סיכום העונה של אניימה בוואלה ספורט. הנה ציטוטים רלוונטים נבחרים: "אין שום משחק גדול שלי העונה.", "אז גם עבורי העונה הייתה לי הכי פחות עבודה בהשוואה לעונות קודמות" (אחרי שהוא מתיחס לתרומה של ואלדס בקבוצה כמו ברצלונה שמחזיקה בכדור כל הזמן).
לגבי ההשוואה בין פאקו ואוסקר (בעונה הראשונה שלו) – לזכותו של פאקו אכן יש להגיד שהוא קיבל סגל אפאתי שהודח מאירופה ו"סובל" מעייפות חומר אחרי שתי אליפויות. יחד עם זה, אוסקר לקח קבוצה שבורה מנטלית, לא מאמינה בעצמה, ולקח אליפות אחרי עשור. חוץ מזה, קרויף ואוסקר בנו את כל אופרציית האימונים והמעבר של מכבי מאסיה לאירופה, שעד היום מכבי בנויה עליה. וגם, אוסקר היה כאן כשבאמצע העונה התחילה מלחמה וטילים נורו על ת"א. אז כן, לפאקו יש סגל די שבע, אבל סגל מאומן שרובו רץ כבר שנתיים ביחד עוד לפני פאקו.

שלומי 5 במרץ 2015

אני גם חושב שאניימה לא היה כ"כ טוב כמו בתקופה שלו בהפועל, אבל הוא עדיין שוער שמשרה ביטחון בהגנה כמעט בכל מצב, אולי למעט כדורי גובה.
ויותר חשוב מזה, יש לו משחק רגל אדיר שלא נופל בהרבה משחקני שדה בליגת העל, מה שאיפשר להגנה לסמוך עליו בעיניים עצומות ולשחק באופן יותר משוחרר, ללחוץ ולעלות יותר. הרי אחד מההבדלים ששמתי לב אליהם מהעונות הקודמות הוא שטיבי כבר לא עולה כל כך למעלה, אני זוכר שהיו משחקים שהוא היה פורץ עד לרחבה.
גם לפאבלו יש משחק רגל משובח, אבל הוא נוטה לעשות שטויות ולהחזיק את הכדור עד שאין ברירה אלא למסור או לבעוט.

בלייק 5 במרץ 2015

שלא ישתמע ממה שכתבתי שאניימה לא שוער גדול, כנראה אחד משני השוערים הזרים הטובים ביותר ששיחקו פה (כמכביסט אני לא יכול לקבוע שהוא היה יותר מאובארוב, אז נשים אותם ביחד בפסגה).
התיחסתי להשפעות המנטליות, ואין ספק שהבלמים הרגישו חופשיים לדחוף קדימה בידיעה שאניימה מאחוריהם. רק רציתי להדגיש שהוא לא היה שחקן כל כך משמעותי בעונה שלו, ומי שהובילו את הקבוצה בם בעיקר טיבי וקרלוס, ראדי ואלברמן, עטר ופריצה (בחצי העונה ששיחק), ואחריהם יני, דבור, מיכה ואניימה (וסליחה אם שכחתי שחקן או שניים. מה? מי אמר יואב זיו?). משקלו הסגולי של אניימה היה קטן מאשר בעונות קודמות, וגם הוא התיחס לכך בריאיון. אגב, אם אפשר בכלל לכמת את זה, ובלשון פרימואית משהו, אניימה איבד למכבי יותר נקודות משהביא.
לגבי משחק הרגל, אניימה היה מדהים בזה בשביל שוער. לדבר על משחק רגל ולשים את אניימה וחואן פאבלו באותו משפט (ועוד בלי מילת שלילה לפני חואן פאבלו!) זה חייב להיות סוג של חילול…

בלייק 5 במרץ 2015

זה הקישור לריאיון עם אניימה:
http://sports.walla.co.il/item/2625521

שלו 5 במרץ 2015

למה לא 4?

אריגו סאקי 6 במרץ 2015

טור של חוכמה בדיעבד.
היו למכבי כל הסיבות לדאוג מהמפגש הכפול הזה, והגורם שהכי השפיע על ה 0:3 היה כמות הפציעות וההרכב החסר של ק"ש.
אם יצחקי ופריצה לא חוזרים בקרוב, ובכושר, אז כן היינו צריכים את עטר. ההבאה של וורמוט הייתה לא לעיניין. היינו צריכים חלוץ מהיר, סקורר שישתלב מהר ויעזור באירופה בקיץ. עטר, נוואקמה, קהינדה, WHOEVER – מישהו.

Comments closed