כשהמובן מאליו הוא הסטנדרד

פאקו ובלאט התמודדו השנה עם מכשולים דומים

הרבה מן המשותף היה בהתמודדות של פאקו במכבי ושל בלאט בקליבלנד. כמובן כדאי להתחיל בהבדלים. פאקו הגיע מתרבות כדורגל מפותחת בהרבה לעומת סצינת הכדורגל המקומית, עם נסיון דל בעמדת המאמן הראשי. בלאט עשה קפיצת מדרגה אל עבר מדרגת הכדורסל הגבוהה ביותר ביקום, מצויד בניסיון עשיר באימון ברמות הנמוכות יותר.

*

אך למרות הבדלים אלה, יש הרבה מן המשותף. פאקו נכנס לסיטואציה בה אליפות של מכבי היא תוצאה מובנת מעצמה. סגל השחקנים של מכבי הינו העמוק ביותר והאיכותי ביותר בישראל. לאחר שנים בהן היו מי שפקפקו בכך שלמכבי סגל השחקנים האיכותי ביותר, השנה קביעה זו התקבלה כנורמה (על אף שהיה מי שיושב בשער 7 שניסה לשכנע אותי לפני כחודש, שההרכב של הפועל באר שבע עולה על זה של מכבי כמעט בכל עמדה). הציפיות היו לא רק לנצחון בכל משחק, אלא לתצוגת כדורגל מושלמת, דומיננטיות מוחלטת. באווירה זו, כל משחק שלא הסתיים ביתרון של שלושה שערים לפחות, העלה פקפוקים לגבי היכולת של הקבוצה הצהובה.

בלאט קיבל לידיו שלושה כוכבי על, את השחקן הטוב ביותר ביקום, קומבו גארד צעיר ועולה שאמור להיות חלק אינטגרלי באולסטר לשנים רבות ואחד קווין לאב, מכונת ריבאונד עם יד לשלוש. במצב זה הציפיה הבסיסית של התקשורת היא לאליפות המזרח לפחות, אם לא אליפות הליגה. כל גמגום בדרך קיבל מימדים של אסון קולוסאלי, ואילו כל הצלחה התקבלה כמובן מאליו.

*

שניהם גם נדרשו להתמודד עם ייחודם כמאמנים זרים. אמנם בלאט הוא אזרח אמריקאי, יליד המדינה, אך קהילת המאמנים קיבלה את נוכחותו כקריאת תגר, בלאט הוא הראשון שהגיע לאמן ישירות מתרבות כדורסל נחותה. הרצון של מאמנים רבים המעבירים את זמנם מחוץ לתפקיד המאמן, ומבלים כפרשנים ברשתות השונות, היה בכשלון של בלאט, כשלון שיפתח עבורם דרך למשרה נדירה בNBA. הצלחה של האיש, עשויה להוביל להגברת התחרות על המשרות המועטות בליגה. מאמנים כג'ורג' קארל, אייברי ג'ונסון, ומארק ג'קסון, אשר שימשו כפרשנים ברשתות השונות, מיהרו לפקפק ביכולת של בלאט להצליח ברמה הגבוהה, לא יהיה מופרך להניח שגם האינטרס הפרטי שלהם השפיע על דעתם הנחרצת.

פאקו מצא עצמו נאבק באינטרסים דומים למדי. לא רק של מאמנים עצמם, אלא של עיתונאים אשר רואים כחלק מתפקידם לקדם את מאמן פלוני או אלמוני, מתוך ידיעה שזה יתגמל אותם ברכילות מתוך חדר ההלבשה. בכך מקום קל יותר לבקר את הזר לתרבות המקומית.

*

בלאט עוד לא סיים את העונה, פאקו טרם זכה בטרבל המקומי. אך דומה שגם ההצלחה שמשותפת לשניהם בינתיים, לא תקנה להם יותר מפסק זמן ארעי בהתמודדות עם המובן מאליו. כן, לאחר הנצחון על באר שבע קראנו מעט שבחים לעונה של פאקו במכבי, אך גם עכשיו רבים מחפשים להוכיח שמדובר במאמן בינוני שהצליח בזכות הכלים שעמדו לרשותו, ואין לפאקו למעשה שום דרך להוכיח שאין לו אחות. המצב דומה אצל בלאט, שגם לאחר הצלחה מסחררת בחצי השני של העונה, עדין מפקפקים ביכולות האימון שלו, ומייחסים את ההצלחה לכשרון של לברון.

מובן כי לא ניתן להפריד בין ההצלחה של השניים ובין החומר שעמד לרשותם. מובן גם שהשגת היעדים עדיין לא תוכיח דבר בקשר ליכולות האימון היחסיות שלהם. במקרה של כשלון ברור ששניהם היו משלמים את המחיר, אך גם ברור שהצלחה לבדה לא תקנה להם את ההכרה. עדין, אני מתאר לעצמי שהם מעדיפים את מצבם הנוכחי על פני אימון קבוצה עם כלים נחותים וציפיות נמוכות בהרבה.

תמכו בדה באזר

משחק פשוט
אתלטיקו סימאונה

80 Comments

אריאל גרייזס 14 באפריל 2015

חכה שבלאט יעוף בסיבוב הראשון מול הסלטיקס!

בילבו באגינס 14 באפריל 2015

ראיתי את בוסטון מתקשה מול הרכב שני של הקאבס. לברון מנצח אותם לבד עם יד אחת קשורה

איציק 14 באפריל 2015

כמה אני מקווה שאתה טועה, ככה זה נכון שכך יקרה.

אלון 14 באפריל 2015

בכל עמדה זה מגוחך. אבלמבחינת ה11 הפותחים לבאר שבע יש יתרון מבחינת שוער ובלם(סוארס כמובן),בוזגלו יותר טוב ממיכה(ויותר יציב מבן חיים) ולדעתי אוגו והובאן לא נופל בהרבה מאלברמן ומיטרוביץ(יתרון קל למכבי) בשאר ההעמדותזהבאמת אמירה אומללה.

גיל שלי 14 באפריל 2015

אני לא מסכים לעניין השוער. משחק הרגל של חואן פאבלו עולה בהרבה על זה של אג'ידה, אני חושב שמכבי לא היתה מחליפה אותו באג'ידה או בכל שוער אחר בליגה השנה. ברגע שקרלוס חזר לעצמו, הוא חזר להיות הבלם הטוב בליגה השנה, זה קרה באמצע הסיבוב השני. מסכים שבוזגלו טוב יותר ממיכה, לא רואה יתרון נוסף של באר שבע

אלון 14 באפריל 2015

טוב לגבי אגידה וסוארס בוא נגיד שזה מספיק צמוד בשביל ויכוח.
באופן כללי באר שבע מיצתה השנה לדעתי 75 אחוז מהיכולת שלה. הרבה מזה על אלישע אבל גם על הפציעות של גבאי וארביטמן לאורך העונה ובעיקר הכישלון המהדהד של מליקסון.
עדיין אפשר לתקן מבחינתם עם סגנות וגביע.

גיל שלי 14 באפריל 2015

הסכמנו, זה שהגמר ייערך באצטדיון הנחס בחיפה מעניק לבאר שבע סיכוי מסוים לזכות בגביע

ערן (המקורי) 14 באפריל 2015

סליחה גיל, אך לאור המחקר החדש והמצער שפורסם היום, הייתי מצפה שתיצמד לשם שהגית: ״האיצטדיון על שם מזהם העיר״

יואב 14 באפריל 2015

ואם נכניס את יצחקי ופריצה למשוואה(אפילו לא את ורמוט) נגלה את ההבדל הגדול באיכות. שהם יהיו בריאים וגבאי וארביטמן יהיו בריאים.
מכבי כבר היתה עושה הקפה ועם מינוס ארבע הנקודות הפוטנציאליות, היא לא רחוקה מזה כבר עכשיו.

אלון 14 באפריל 2015

ממסכים אבל לא מסכים.
הסגל של מכבי ממש יותר טוב מכולםאבל בפוטנציאל הסגל של בש היה אמור לטייל במקום השני בקלות בפער לא כזה גדול.
המפגשים הישירים אולי עושים הבדל אבל מבחינת פוטנציאל סגל באר שבע אמורהלהיות הרבה לפני קש ולא כל כך הרבה מאחורי מכבי(מבחינת נצחונות על שאר הליגה)

יניב פרנקו 14 באפריל 2015

לבאר שבע אין הרכב טוב ממכבי ובוודאי לא בסגל – אבל מההרכב הזה מאמן טוב יותר היה מוציא הרבה יותר – הם הוציאו השנה פחות 10 נקודות מהתקופה המקבילה שלהם – ההרכב של באר שבע שווה אבסולטית יותר – האם זה מספיק לאליפות ? כנראה שלא – אבל זו קבוצה עם סגל טוב והרכב מצוין שלא מאומנת מספיק טוב.

Lord Anthony 14 באפריל 2015

אולי דווקא העונה שעברה היתה החריגה ולא העונה הנוכחית?!

איציק 14 באפריל 2015

אל תשכח שכל הקבוצות העונה התחזקו וסגרו פערים מבאר-שבע. תראה את מכבי חיפה, בית"ר ירושלים והמנג'ר המצליח שלה. בגדול, סתם דיבורים. באר-שבע לא בנויה לאליפות באופי שלה עוד לפני הדיבורים על איכות הסגל. שנה בצמרת (שנה שעברה) לא מספיקה כדי לייצר ביטחון, ורוח מועדון לאליפות. צריך מספר שנים בצמרת כדי להיות מספיק בטוח. זה ניסיון, זה מצב האוהדים אפילו. אם באר-שבע גם שנה הבאה תהיה בצמרת הגבוהה אולי בשנה הרביעית אפשר יהיה לדבר על אליפות בצורה רצינית.

יניב פרנקו 14 באפריל 2015

איציק – קרית שמונה לקחה אליפות שנתיים שלוש אחרי שירדה ליגה – באר שבע תקועה בגלל מאמן ולא בגלל תהליך – זה אלישע לוי וככה נראות הקבוצות שלו – מאמן טוב יותר היה מוציא מסגל מאוד מוכשר והרכב מצוין הרבה יותר .

דווידקה 14 באפריל 2015

קביעה שלא מתבססת על כלום- באר שבע עם אלישע תסיים כנראה מקום שני וגמר גביע, יותר מזה זה תואר.
לא נראה לי שאתה יכול לחתום על זה שאם היה שם מאמן אחר ב"ש הייתה מסיימת עם תואר, אולי עם כמה נק' יותר אולי עם פחות.
וזה לא בגלל שאני מחזיק יותר מדי מאלישע, פשוט אין דרך לקבוע דבר כזה עד שלא נראה מאמן אחר מאמן שם בתקציבים האלה, ואלישע הגיע בהחלט להישג נדרש שיש קונטדורית בליגה כמו מכבי ת"א שנמצאת בשיא ההתפתחות שלה וגם מועדון חזק יותר כמו מכבי חיפה לא מצליח לסגור עלייה כרגע.
חייב לציין שזה קצת מזכיר לי את כל המקטרגים של ונגר בארסנל שבטוחים שברגע שהוא יעזוב הקבוצה תתחיל לזלול תארים, שאני טוען שיש סיכוי טוב שמה שיקרה זה שארסנל דווקא תידרדר, לפחות בשנים הראשונות לאחר שזה יקרה.

יניב פרנקו 14 באפריל 2015

השתלט על השיח מבחן התוצאה ורק מבחן התוצאה ובלי אפילו לשפוט אבסולוטית את התנאים – באר שבע של שנה שעברה -הצלחה של חצי עונה ראשונה ובאר שבע של השנה הגדילה תקציב וסימנה מטרות כמו אירופה או תואר ולא נראה שתעמוד בהם – והליגה חלשה מאוד ומכבי חיפה מחפשת את עצמה והפועל שבורה לחלוטין ולבאר שבע תקציב גדול ושחקנים טובים שקנה התקציב (נקודה לזכות אלישע) – אבל הקבוצה שבלונית ולא מאומנת מספיק ולא מוציאה מעצמה את המכסימום – אז זה מספיק בליגה של היום למקום שני – האם אפשר לסמן תהליך – בעיני לא.

שגיא 14 באפריל 2015

חוץ מבוזגלו, לא הייתי לוקח אף אחד מב"ש להרכב של מכבי. וגם את בוזגלו הייתי לוקח רק בניכוי כל ההיסטוריה, האופי והאבא.

איציק 14 באפריל 2015

רק את האבא היתה לוקח?
;)

שגיא 14 באפריל 2015

"בניכוי".

עוד מתן אחד 15 באפריל 2015

לא לוקח את בוזגלו אבל כן לוקח את הובאן,אוגו,סווארז וברדה

רוקט 88.2 14 באפריל 2015

אני אסתכן בפרובינציאליות וארשה לעצמי להניח שהאינטרסנטיות של ג'ורג' קארל או אייברי ג'ונסון בהתנהלותם כפרשנים, היא כאין וכאפס לעומת הצעקנות, האגרסיביות וחוסר הידע שמפגינים "הפרשנים" בעיתונות הספורט שלנו. כלומר, בארה"ב יש התנהלות תרבותית הרבה יותר. קליבלנד לא נראתה טוב, בעיקר בחצי הראשון של העונה. אולי מדובר בקשיי הסתגלות, סגל לא מתאים, הלם תרבות של המאמן או מה שלא יהיה, אבל בכל מקרה הריצוה בנ.ב.א היא לטווח ארוך, לא כל הפסד גורם למהומת אלוהים.
לעומת זאת, בעיתונות הספורט בישראל, גם כשפאקו מצליח עובדתית, עדיין יש ביקורת שברור שאין לה ולא כלום לרמת הכדורגל או למשהו ענייני.

omer 14 באפריל 2015

אני אוהד של בלאט, אבל מה לעשות שלמרות החודשיים האחרונים הנפלאים, העונה של בלאט לא מוצלחת כ"כ.

כמות הניצחונות של קליבלנד והמיקום שלה, בטח לאור כמות הפציעות בשיקגו, הן מתחת לציפיות.

במזרח החלש/פתטי כל קבוצה שתוסיף לה את לברון שווה במינימום גמר אזורי. תוסיף לזה עוד 2 אולסטארים+חיזוק משמעותי באמצע העונה והציפיות להגעה לגמר+ניצול האזור החלש להשגת יתרון ביתיות על היריבה המערבית לגמר הן ציפיות סטנדרטיות וריאליות. קליבלנד העונה מוכשרת יותר ממיאמי של לברון, אם כי פחות קשוחה ומנוסה ואותה מיאמי שהגיעה לגמר 4 פעמים ברצף.

עם כל זה, העונה הרגילה זניחה ביחס לפלייאוף. מבחינת האמריקאים, בפלייאוף סימני השאלה סביב בלאט ייהפכו לסימני קריאה, חיוביים או שליליים- בהתאם לתוצאות.

יש הרבה דמיון בין אריק ספולסטרה, מאמנה של מיאמי, לבלאט. גם הוא היה מאמן אנונימי בארה"ב שפתאום מצא את עצמו מאמן את הקבוצה המוכשרת במזרח ביי פאר. גם הוא זכה להמון ספקות בתחילת דרכו. גם אצלו, בעונתו הראשונה דווח כל הזמן על כוכבים "שלא סופרים אותו" (יותר מכל, זכורה תקרית ה"דחיפה" במשחק בדאלאס). אולם, הגעה לגמרים, עמידה בציפיות ועבודה טובה בפלייאוף הובילה לכך שהיום הוא אחד המאמנים הכי מוערכים בארה"ב (לראיה, דירוג המאמנים האחרונים שפורסם בESPN).

המקרה של פאקו שונה.

פאקו מגיע לישורת האחרונה כשהוא מוביל את הליגה ב8 נקודות (שייתכן והיו 12 אלמלא שערוריית הדרבי), כשזכה כבר בגביע הטוטו ועושה רושם שאין כ"כ מי שימנע ממכבי גם את הזכייה בגביע המדינה. בקיצור, עומד בכל הציפיות בקלות ואף זוכה ביותר תארים מקודמיו בתפקיד.

הרוטציה הכ"כ מושמצת, נהוגה היום בכל הקבוצות המובילות באירופה, שם מבינים כדורגל קצת יותר טוב מפה. פאקו הנחיל למכבי סגנון משחק ברור ומסודר. אותו סגנון, גם אם לא הכי אטרקטיבי בעולם, הוכח כיעיל ומנצח בליגה הישראלית (כשפאקו הגיע מכבי כבר לא הייתה באירופה). בנוסף, בזמן שהגיע למכבי היא הייתה במשבר, אחרי שבעונה הקודמת נהנתה מהמאמן הכי גדול אי פעם שאימן בישראל.

אני לא מוצא הסבר לנפח העצום ולארסיות הביקורות כלפיו פרט לשנאת זרים (לא משהו ייחודי לישראל). הבסיס של רוב הביקורות נעוצות בחוסר האטרקטיביות של מכבי. צ'לסי היא הקבוצה הכי מוכשרת באנגליה. היא גם בדרך לאליפות והיא גם משחקת כדורגל "לא יפה לעין" ועדיין לא שמעתי פעם אחת מישהו שטוען שצ'לסי לוקחת אליפות למרות מוריניו.

shadow 15 באפריל 2015

נראה לי שאתה קצת מגזים עם הערכה שלך לסגל של קליבלנד.
עם כל הכבוד אין שם אף אחד ברמה של דווין וויד וכריס בוש. אין שם גם אף אחד ברמה של ריי אלן.
גם המשלימים של מיאמי לא רואים את המשלימים של קליבלנד. מי בדיוק נכנס למשבצת של צ'לרמס, נוריס קול, אנדרסן והאסלם?
בטח לא דלבדובה.

נראה לי שלברון זוכה להערכת יתר לגבי יכולתיו (הרבה בעיקר בגלל ההייפ התקשורתי סביבו). בכל אופן היכולת שלו השנה בירידה (כנראה בגלל הדיאטה שהוא עשה) והעובדה שהוא משחק יותר רחוק מהסל.

וקיירי היה ילד אבוד שלא ראה פלייאוף, לפני שדיוויד הגיע.

עוד מתן אחד 15 באפריל 2015

מסכים עם שאדוו, קליבלנד רחוקה מאותה מיאמי ולדעתי כבר בשנה הבאה ניראה שיפור גדול בקבוצה

omer 15 באפריל 2015

איזה סגל יותר טוב- הסגל של מיאמי 13/14 או קליבלנד הנוכחיץ- זה ניתן לויכוח.

אבל האם יש מישהו פה שחושב שקליבלנד אינה הקבוצה הכי מוכשרת במזרח?

גיל 15 באפריל 2015

כישרון לבד לא הופך אותה לקבוצה הכי טובה אם הם לא יודעים לשחק ביחד, מה שקרה רק אחרי חצי עונה.

rami 15 באפריל 2015

השורה התחתונה היא שזה קרה. ויתרון ביתיות של אטלנטה הוא לא זה שימנע מלברון את הגמר ה5 הרצוף שלו, למרות שכולי תקווה שכן.

גיל 15 באפריל 2015

בדיוק, ולכן הדיבורים על מאזנים לא רלוונטי. מה שחשוב הוא באיזה כושר אתה מגיע לפלייאוף ואיך אתה משחק שם וקליבלנד בהחלט משחקת מצוין. זה כמו הספרס שעקרונית יכולים לסיים מקום 6 במערב אבל די ברור שהם קרובים ביכולת לגולדן סטייט למרות הפער בניצחונות לטובת הווריירס.

אלעד 14 באפריל 2015

אני לא מרבה לצפות בכדורגל מקומי, אבל אני מעריך שהציפייה ממכבי הייתה גם שתציג כדורגל טוב ויפה לעין, ולא רק תוצאות. הבנתי שזה לא כל כך קרה, אבל איך אפשר להאשים את המאמן – כשהקבוצה שלך עולה בכמה דרגות מבחינת כישרון על כל קבוצה אחרת, כמעט כל משחק הופך לקרב חפירות שאפשר לצלוח רק בעזרת כדורגל שלילי. כמובן עולה השאלה למה להשקיע כל כך הרבה משאבים, כשבחצי תקציב עדיין אפשר לזכות באליפות בארץ, אבל זה דיון אחר…

לעניין קליבלנד, אני מרגיש קצת יותר בטוח להגיד שכן רואים טביעת אצבע של מאמן. הגמגום של קליבלנד בתחילת השנה היה צפוי, וגם היה צפוי שבאיזשהו שלב הגיליוטינה תתחיל להתנדנד מעל הראש של בלאט. כאן נכנס קצת אלמנט של מזל – קליבלנד חילצה כמה נצחונות יפים בקושי, בדיוק בזמן הנכון, ואז משהו השתחרר, הם התחילו ליהנות וגם לשחק כדורסל. ממה שאני רואה בחודשים האחרונים בהחלט מדובר בקבוצה מאומנת ולא באסופת אינדיבידואלים כשרוניים. לא בטוח שזה יספיק לאליפות (אני די בטוח שלא). מה שכן, בניגוד לקבוצות מאומנות שרצות יחד הרבה שנים, ראינו במשחקים האחרונים שברגע שבלאט מוריד את הכוכבים, הקבוצה מתפרקת. יכול להיות קריטי בפלייאוף.

גיסנו 14 באפריל 2015

ההשקעה גדולה כשהמטרה היא לא רק אליפות בארץ אלא הרבה מעבר – יתד יציב באירופה פלוס תשתית ארגונית-ניהולית ראויה ובריאה למועדון. זה לוקח זמן, לפעמים מקבלים קבוצה חזקה מדי ולפעמים יש מלחמה ומאמן לא מתאים בו זמנית – אבל זה יגיע.

אלון 14 באפריל 2015

בלאט לא מקבל מספיק הערכה. מה שהוא מוציא מקיירי וסמית לא הרבה מאמנים היו מוציאים. זה שלברון שם עוזר. אבל עדיין אין לו מספיק קרדיט בזה

ניב 14 באפריל 2015

גיל למה אתה מצפה? אתמול כשבוני דיבר על מכבי סל, הוא ביקש את זכות הדיבור כשהוא מתנצל בפני המומחים מטעם עצמם שהוא לא מבין בכדורסל אבל בראיתו האובייקטיבית..
זה חושף שני דברים:
* בעל מקצוע אינו אובייקטיבי (הפוסל במומו פוסל?)
* בכדי לפרשן משהו עדיף לא להיות מומחה לתחום.

גיל שלי 14 באפריל 2015

לשימחתי לא יוצא לי לשמוע את בוני מדבר

D! פה ועכשיו 14 באפריל 2015

חח

פלוס מלא גיל.

איציק 14 באפריל 2015

גם אם היתה רוצה לא היתה מצליח. המומחים כסהר ושלימה לא נתנו לו להגיד משפט.
עכשיו עליך ךהצטער שפספסת את סהר ושרף ;)

עומרי 14 באפריל 2015

נדמה לי שפרשנים מכובדים שבאמת מבינים לעומק את הליגה, סטייל מארק סטיין, זאק לואו מגרנטלנד, אדריאן ווג'אוסקי וכו הבינו בתחילת העונה שהסגל שבלאט קיבל הופך אותו לנון-קונטנדר פר-אקסלנס בשנה הראשונה ושזו לא ציפייה ריאלית.
אח"כ הגיע החיזוק הטוב מאוד שהקאבס עשו אבל בכל אופן בNBA נדיר לראות אלופות שנבנו יש מאין. זה קרה פעם אחת ב-30 השנים האחרונות. אז מעבר למקומונים באקרון שאודי הירש חברנו אוהב לצטט, לא חושב שמישהו יחשיב הפסד בגמר לאיזשהו כישלון של בלאט.

omer 14 באפריל 2015

נכון.

אבל אי הגעה לגמר היא בהחלט כישלון. אני גם לא חושב שכל אחד מאותם מבינים ראה באטלנטה בתחילת העונה כקונטדנרית.

גל ד 14 באפריל 2015

הטענה שאי הגעה לגמר היא כישלון מנותקת מהמציאות. אין דבר בNBA קבוצה ששווה גמר עוד לפני שהעונה התחילה. פשוט אין, אפילו לא במזרח.

rami 14 באפריל 2015

זו בדיוק הנק'. שבמזרח קבוצה + לברון = גמר. מציע לך לבדוק את אחוזי הניצחונות של קבוצות המזרח מול המערב, וזה כמובן אחרי המאזנים הברורים מאליהם של הקבוצות מ2 האזורים. אפשר גם לדבר על זה שקבוצה כמו בוסטון שלחה את השחקנים הטובים ביותר שלה לקבוצות אחרות תמורת כלום (בגדול) והיא תתמודד מול בלאט ולברון, וגם על שיקאגו שכרגיל נעה בין פציעה לפציעות ואת אינדיאנה ששיחקה עד עכשיו בלי פול ג'ורג' ואפילו על מיאמי שנפצעה ואיבדה סיכוי ממשי להשפיע בפלייאוף.
גמר מזרח בלבד = כשלון
גמר הליגה = עמידה בציפיות
זכיה = הצלחה.

גל ד 14 באפריל 2015

לאחוזי ההצלחה של כלל המזרח נגד כלל המערב אין שום קשר לסיכויים של קבוצה ספציפית כלשהיא נגד אטלנטה או שיקאגו בסדרה של שבעה משחקים.

אני לא יכול לעזור לך עם הציפיות הספציפיות שלך. אני כן יכול להזכיר לך שלברון לא תמיד מגיע לגמר, וגם שנה שעברה מיאמי (קבוצה מנוסה בהרבה מקליבלנד הנוכחית) לא היו רחוקים מהדחה בסדרת גמר אזורי מאוד תחרותית.

rami 14 באפריל 2015

אוקיי. הזכרת 2 קבוצות. שיקאגו מוכיחה לנו לאורך השנים האחרונות שלהישאר בריאים זה לא הכוח שלהם, כשגם אם הם בריאים הם פחות טובים מקליבלנד. על אטלנטה מוטלת חובת ההוכחה, בדיוק כפי שהיה עם אינדיאנה, ועד שהיא לא תראה שהיא קבוצה חזקה גם בפלייאוף היא תהיה אנדרדוג גם נגד לברון גם עם יתרון הביתיות.

הלאה. לאחוזי ההצלחה של המזרח מול המערב יש קשר ישיר למצבה הנוכחי של קליבלנד. האם לא ברור לך שקל יותר להגיע למקום 2 במזרח לעומת מקום 2 במערב?

הציפיות הספציפיות שלי הן הציפיות הריאליות לאור מה שלברון מביא לקבוצה בה הוא משחק והאזור בו הקבוצה הזו נמצאת. אם אתה מעוניין להנמיך ציפיות כדי להגן על בלאט בגלל שיש לו דרכון כחול זה עניין אישי שלך

omer 14 באפריל 2015

היריבה של מיאמי בגמר האזורי בעונה שעברה היא קבוצה שלא ניצחה מאז האולסטאר אף קבוצה במאזן חיובי. היא קבוצה שנגררה ל7 משחקים מול קבוצה שסיימה את העונה במאזן שלילי ואיבדה את השחקן הכי טוב שלה לשארית העונה בשלב מאוד מוקדם של העונה. קבוצה מוגבלת בכישרון שהגיעה לפלייאוף במומנטום סופר שלילי ועם בעיות חברתיות בתוך הקבוצה.

זה מראה לך את הרמה במזרח מאז ירידתן של בוסטון ואורלנדו בתחילת העשור.

שים את סן אנטוניו מאז עידן דאנקן במזרח והם כנראה מגיעים לבערך 12 גמרים ולא 6.

לו קליבלנד במערב העונה במקרה הטוב היא מסיימת במקום ה7 עם סיכויים נמוכים עד קלושים להגיע לגמר. במזרח היא הפייבוריטית הגדולה.

shadow 15 באפריל 2015

שזה מעיד יותר על לברון והקשקשת סביבו.

אגב, במיאמי היה סגל יותר טוב ממה שיש היום בקליבלנד.
לברון עשה בערך כלום ושום דבר עם קליבלנד בקדנציה הראשונה והיה רחוק שלשה של ריי אלן מלסיים עם אליפות פחות במיאמי.
כך שלא ממש ברור לי מדוע, לברון זה תקן לגמר או אליפות.

גיל 15 באפריל 2015

הגזמת. עם קליבלנד הוא הגיע לגמר כשבדרך הוא עובר את דטרויט האימתנית. נכון שהיו לו הופעות לא אחידות בפלייאוף לאורך השנים אבל ארבע הגעות רצופות לגמר זה לא הולך ברגל ולא חשוב מאיזה קונפרנס הוא מגיע.

גיל 15 באפריל 2015

לגבי שנה שעברה אתה צודק אבל השנה זה שונה. יש את אטלנטה עם 60 ניצחונות שהיא מחסום קשה ושיקגו יכולה להתחבר (אם כי בסיכוי נמוך). גם לברון נמצא בקבוצה חדשה שיש לה אולי פוטנציאל להיות ענקית אבל היא עדיין בבנייה. זה לא שנה רביעית של אלופה פעמיים ברציפות עם שחקנים ותיקים ועם ניסיון פלייאוף. מסביבו יש שחקנים חסרי ניסיון ומאמן חסר ניסיון לגמרי בנבא כך שעצם ההגעה לגמר היא לא טריוויאלית.

גיל 14 באפריל 2015

אי אפשר לומר שהיא כישלון אם הם יפסידו בגמר המזרח לקבוצה שניצחה 60 משחקים בעונה. זה מאוד תלוי גם איך הם ישחקו. אם יפסידו בסוויפ ויראו לא בכיוון אז זה כן כישלון אבל אם יפסידו במשחק שביעי אחרי מאבק הרואי אז אין בזה בושה.

omer 14 באפריל 2015

בוודאי שאפשר.

ראשית, 60 ניצחונות במזרח שווים הרבה פחות מ55-56 ניצחונות במערב.

אטלנטה פחות מוכשרת משמעותית מקליבלנד. אם אטלנטה תנצח את קליבלנד, הרי שהיא הוציאה יותר מפחות כישרון. הפסד לקבוצה פחות מוכשרת בסדרה של 7 משחקים=כישלון

גיל 14 באפריל 2015

60 ניצחונות זה הרבה בלי קשר לזהות היריבות מה עוד שהן ניצחו קבוצות בכירות מהמערב כולל גולדן סטייט וגם את קליבלנד.

כישרון הוא אוברייטד כשהוא לא בא לידי ביטוי בצורה אופטימלית. הספרס פחות כישרוניים מהרבה קבוצות במערב ועדיין טובים מהן. כשיש הרבה כישרונות והרבה אגו זה לא בהכרח מתכון להצלחה. זה ממש לא יהיה כישלון לקליבלנד להפסיד לאטלנטה שקבוצתית טובה מהם כרגע.

איציק 14 באפריל 2015

אתה מתייחס לכישרון כספירת מלאי במחסן.
ל-X יש 3 כישרון ול-Y 4, אז ביחד יש להם 7 כישרון. זה בולשיט. יש כישרון שנמצא בקשר בין שחקנים והיכולת לתרום אחד לשני למען משהו משותף. לאטלנטה יש בשפע ממנו ולסאן-אנטוניו במחסני שפע. זה הרבה יותר משמעותי מכישרון אישי במקרים רבים. מה שבלאט ניסה כל השנה וד הצליח (עד כמה נראה בפלאי אוף) זה להוסיף לכישרון האישי את הכישרון הקבוצתי. ועדיין זה לא משתווה למה שיש לאטלנטה, גולדן-סטייט או סאן-אנטוניו.

omer 14 באפריל 2015

איציק,
אני מסכים איתך.

אבל כל מה שדיברת- האם זה לא מהות העבודה של המאמן?

מאחר שהשלד של קליבלנד הוא בשנתו הראשונה הם מקבלים הנחה לעומת אטלנטה או ג"ס שרצות כבר 2 עונות לפחות (סן אנטוניו זה כבר רמה אחרת) עם אותו בסיס ועדיין פערי הכישרון כן אמורים להספיק לקליבלנד לסגור את הפער הזה על אטלנטה.

גם במקרה של כישלון בפלייאוף הנוכחי, אין סיבה לשחוט את בלאט/לברון. צריך לחכות 2-3 עונות כדי לשפוט את עידן לברון 2 בקליבלנד.

איציק 14 באפריל 2015

זו גם עבודה של מאמן, אבל ג'י אר' סמית גאנר ופרובלמטור משחק מאוד קבוצתי, באנקר בהגנה, ארוינג חור הגנתי עם מעט מאוד אסיסטים פתאום שומר ומוסר, אז זה לא מאמן?
חוץ מזה יש שחקנים אינדיוידואליסטים מעולים שכשיש יותר מידי כאלו באותה קבוצה זה המון כישרון בעייתי מאוד ושום מאמן לא יעזור. אירוינג וסמית זה חומר נפץ פוטנציאלי ותראה איך הם משתלבים ונהנים ותוך מספר חודשים. זה בלאט. אפשר לומר שבלאט ולברון, אך לבלאט יש לא מעט מניות.

omer 15 באפריל 2015

אולי לא הבנתי אותי נכון.

אני לא חושב שבלאט נכשל. אני לא חושב שהוא לא עשה דברים טובים העונה. אבל בשורה התחתונה, קליבלנד הנוכחית תנצח פחות משחקים ממה שכל פרשן חזה לה ותסיים במיקום נמוך יותר ממה שכל פרשן/סוכנות הימורים חזו לה. וזה עוד לפני הטריידים. בשורה התחתונה, העונה הרגילה של קליבלנד היא בינונית ומטה.

שחקנים יותר פרובלמטים מסמית' היו חלק מקבוצות אליפות, נניח דניס רודמן. נוביצקי נחשב לבור ההגנתי הכי גדול בליגה עד לא מזמן וגם הוא לקח אליפות. חסרונות בקבוצה תמיד יש ותפקידו של הצוות המקצועי לדעת להסתיר אותם. בדיוק כמו שבלאט היה משנה את צורת ההגנה במכבי כשסופו היה על המגרש.

לאור זה, הביקורת וסימני השאלה סביב בלאט בארה"ב מובנים. גמר עבור קבוצה כזאת במזרח הוא יעד ריאלי ואם בלאט לא יעמוד בו הוא יהיה חלק מעונה לא מוצלחת.

בכל מקרה, לא משנה מה יהיו התוצאות של קליבלנד בפלייאוף אני סבור שבלאט צריך להמשיך, פשוט כי אני לא מאמין שאפשר למדוד מאמן בNBA בעונה אחת.

גיל 15 באפריל 2015

אי אפשר לומר שהעונה של קליבלנד בינונית. אני לא יודע מה חזו בתחלית העונה אבל 52-53 ניצחונות בעונה ראשונה של לברון ובלאט, עם כל השינויים שהם עברו כולל הטריידים והפציעות זה יותר מסביר. מקום שני במזרח זה יותר ממה שהרבה חזו בתחילת העונה לעונה הרגילה. אתה מבטא מחשבה נאיבית שיש לרבים שאם רק שמים כמה שחקני על בקבוצה אז בהכרח הם ינצחו הרבה משחקים בלי שום אימון או הכנות. בפועל זה לוקח הרבה זמן להתגבש, בטח כשהנחיתה של לברון הייתה ברגע האחרון והיה לו מעט זמן להתאמן עם הקבוצה. אפילו מיאמי שבה לברון ובוש הצטרפו לצוות חזק מוכח לקח זמן להתגבש אז למה מקליבלנד מצפים שתהיה מעולה מהמשחק הראשון? אל תשכח שיש גם מעט מאוד זמן לתקן ולהתאמן בין משחק למשחק בנבא. זה לא כמו באירופה שיש לך כמעט שבוע להתכונן ליריבה.

omer 15 באפריל 2015

לא ראיתי אף תחזית בקדם עונה שלא מיקמה את קליבלנד במקום ה1 ושיקגו במקום ה2. אם במקרה ראית תחזית כזאת- אשמח אם תפנה אותי אליה.

מיאמי של ווייד ולברון ניצחה 58 משחקים בעונה הראשונה. גם הם פתחו את העונה רע מאוד.

אינני נאיבי. המזרח השנה חלש בקנה מידה היסטורי ואוסף כישרונות כזה אמור להספיק למקום 1.

לא ציפיתי ואינני מצפה שקליבלנד תיקח אליפות בעונתה הראשונה עם השלד הזה. רק פעם אחת מאז שאני צופה בNBA קבוצת עם שלד חדש לקחה אליפות. בעיניי הם אפילו לא מועמדים ריאליים כי כל קבוצה שלא תצא מהמערב טובה יותר מקליבלנד ותהיה עם ביתיות.

הציפיות שלי מקליבלנד בתחילת העונה היו להגיע לגמר ושם לגרד משחק אחד בלחץ.

גיל 15 באפריל 2015

תחזיות לא שוות הרבה כי הן מתבססות הרבה פעמים על משאלות לב ולא על עובדות. פרשנים חושבים יותר בתור שחקני פנטזי מהבנה אמיתית של המשחק. לא רואה איך פרשן רציני יכול לחשוב שקליבלנד ינצחו מההתחלה בלי שום ניסיון של השחקנים ביחד.

5 ניצחונות זה ההבדל בין עונה טובה לבינונית מינוס? לפחות 3 משחקים מהשבועיים האחרונים קליבלנד יכלה לנצח אם הייתה צריכה. אל תשכח גם שלמיאמי היה שלד יציב שלברון ובוש הצטרפו אליהם. וייד היה כוכב מוכח עם ניסיון רב והם התכוננו חודשים לעונה. גם לא היו להם פציעות משמעותיות והמאמן היה כבר שם. אלו נסיבות שונות לגמרי. קליבלנד הפסידה כשלברון היה פצוע או כשלא בא לו לשחק בתחילת העונה אבל מה שחשוב זה שעכשיו הם בכושר טוב ולכן העונה הרגילה היא הצלחה.

המזרח לא חלש במיוחד ביחס לשנים עברו אבל זה לא ממש רלוונטי לשאלת המקום הראשון. אני לא יודע על סמך הנחרצות בקביעה שאוסף כזה של כישרונות צריך לסיים ראשון בהתחשב בכל הדברים שציינתי לגביהם? אוסף כישרונות לא הופך אוטומטית לקבוצה מנצחת מכוח האינרציה וכשיש לך קבוצה מעולה כמו אטלנטה אז בוודאי שאי אפשר לצפות מהם להתגבר עליהם כל כך בקלות.

הציפיות הראליות הן הגעה לגמר המזרח ומשם זה יהיה רק בונוס. לא בושה יהיה להפסיד לאטלנטה או שיקגו אם שתיהן ישחקו מעולה.

גיל 14 באפריל 2015

אני חושב שהההשוואה מופרכת. בלאט מגיע לקבוצה בבנייה כשכוכבי על נפלו לידיו ברגע האחרון והוא צריך היה זמן לחבר אותם. זו לא קבוצה שבעה או אלופה שכל משחק אמורה לנצח והיה ברור שיהיו תקלות בדרך. לקליבלנד יש גם הרבה יותר תחרות וציפיות ראליות הן משהו כמו גמר המזרח או גמר הנבא אבל לא אליפות. הדבר היחיד שמשותף להם זה שהם זרים, אבל בסך הכל לבלאט יש רזומה מרשים הרבה יותר והמשרה שלו גם בלי לברון נחשקת הרבה יותר.

בלייק 14 באפריל 2015

אני מסכים שלא מעט ביקורת נגועה בשנאת זרים ואינטרסים, אבל יש גם ביקורות שטחיות ורדודות "רגילות". מספיק מאמנים ישראלים חוטפים על לא עוול בכפם, כשקולגות אחרות מאותרגות מכל כיוון.
בתור מי שביקר (ומבקר) את פאקו לא מעט על התפקוד של הקבוצה שלו העונה, אני מפריד בין דברים טובים שלדעתי פאקו אחראי עליהם ובין הדברים הפחות טובים. קשה גם להפריד את חלקו של המאמן מחלקם של השחקנים, כי בהרבה מהמשחקים החלשים של מכבי היתה לי תחושה שהשחקנים שבעים מידי, מחכים שהדברים יסתדרו מעצמם (זהבי). היו גם משחקים טובים יותר שבהם היה נדמה שכשמכבי רצה, אפילו הקבוצות הכי חמות בליגה (חוץ ממכבי עצמה) נראות כמו קבוצות נוער לידה.
מכבי הרשמית כמובן לא תגיב בנוגע לפאקו (אולי תשובות לאקוניות פה ושם), אבל אני מניח שאם מכבי היתה מציגה רמת משחק גבוהה יותר ברוב המשחקים העונה, פאקו כבר היה סגור לעונה הבאה. היום, הוא כנראה עומד למבחן. יצליח להביא טרבל? יישאר, לא יצליח? נחשוב על זה. פרסומים מפוברקים על כך שפאקו כועס כבר התחילו להתפרסם.
אם אני זוכר נכון, על אוסקר ועל סוזה למכבי היתה אופציה להאריך את החוזה. לאחר ששניהם בחרו שלא להמשיך במכבי, האופציה הזאת פחות רלוונטית מבחינת קרויף/ביין/גולדהאר, אבל מבחינת מכבי גם אוסקר וגם סוזה היו אמורים להמשיך (ככה גם קרויף עצמו התבטא) ולמצות חוזה של שנתיים. עכשיו אפריל ואף אחד לא האריך לפאקו את החוזה. יש ידיעות שבהן כתוב שפאקו לא ימשיך גם אם ייקח טרבל, אבל יש יסוד לפקפק בהן (אני לא קובע שההפך הוא הנכון, פשוט קשה לי להאמין שג'ורדי או גולדהאר מפטפטים על זה עם אנשים סביבם או עיתונאים (אחרת אחוז הסיפורים על מכבי היה אמור לעלות כנראה, ובהרבה), אז זה תמיד מרגיש יותר כמו הערכה מופרכת של עיתונאי או עורך על נבכי נפשם של מושאי הסיקור.
ועדיין, קשה להתעלם מהשינוי בגישה של קרויף. את אוסקר הוא ממש אהב (הם חברים טובים), ודיבר הרבה על הסטנדרטים הגבוהים שהוא הכניס, על המתודיקה והשיפור העיקבי. מבחינת קרויף, לפי דבריו, סוזה שדרג את מכבי, הצליח להנחיל לה שיטות משחק שונות שיתאימו למצבים שונים וקבוצות שונות, וגם שילב בין אליפות מרשימה לקמפיין אירופי טוב. ופאקו? בנתיים, השתיקה רועמת.
אין לי בעיה עם פרשנים שיסבירו לי שפאקו מצוין כי אחרי שתי אליפויות מאוד קשה לגרום לקבוצה לרצות. ואם מכבי ראשונה ובפער מבטיח (ובדרך, עדיין, לדאבל) אז המאמן עושה את שלו. אין לי בעיה עם אנשים שיסבירו שהוא מעדיף את אייגיבור במרכז כי הוא עושה את הקילומטרז' הכי גבוה בקבוצה, וככה יש למכבי כל הזמן עוד שחקן – בהגנה וגם בהתקפה.
יותר קשה לי עם מי שמסביר לי (ולמבקרי פאקו אחרים) שמה שאנחנו רואים זה כדורגל איכותי ואטרקטיבי (לא מדבר על משחקים מעטים ספציפיים, אלא לאורך הענוה כולה). מרוב שנאת זרים אנחנו לא מבינים שמה שאנחנו רואים זה מצוין, ומה אנחנו רוצים בכלל, זאת הליגה הישראלית וראיתם את וויילס. כאליו שלא ראינו את מכבי בשנתיים האחרונות או שלא ראינו אף אלופה ישראלית בעבר. כי היו כמה אלופות ששיחקו כדורגל שוטף הרבה יותר, מהיר הרבה יותר ומהנה הרבה יותר. וכל זה לא מנע מהם לקחת אליפות. מכבי חזקה ודומיננטית גם השנה, אין ספק. אבל היא איטית מידי, חסרת דימיון מידי, חסרת טכניקה בשליש האחרון (יש שחקנים טובים, אבל רובם נותרו בחוץ, אם בגלל פציעות ואם בגלל רוטציות והעדפת הרכבים אחרת).

שגיא 14 באפריל 2015

אני בטוח שפאקו לא ימשיך כי הוא פשוט לא מאמין בשיטת המשחק של ג'ורדי. לא מזמן, באחד הראיונות, הוא אמר שהסגל שנבנה לא מתאים לשיטת המשחק שלו. שיש יותר מדי שחקנים על אותה עמדה וחסרים שחקנים בעמדות אחרות.
זה ה-ציטוט שמראה שאין כימיה מקצועית בין השניים ולכן בוודאות פאקו לא ימשיך בעונה הבאה (בהנחה שג'ורדי כן).
זה בכלל לא קשור לאיכות הכדורגל, למהירות של הקבוצה או לתצוגות שאוהדים ופרשנים מצפים לראות ממכבי.

בלייק 14 באפריל 2015

כשמאמן מגיע אחרי שהסגל נסגר, נראה לי שהטיעון של פאקו לא מחזיק מים. זה הסגל, תתאים את השיטה אליו או שתתעקש על העקרונות ותחפש קבוצה אחרת. בטח אל תשתמש בזה כתירוץ, ובמיוחד שהסגל שיש לך עדיף על זה של היריבות שלך בהרבה.
חוץ מזה, אתה רק מחזק את הטיעון שהכדורגל שמכבי הציגה העונה לא היה טוב מספיק, והטיעון של פאקו הוא רק הסבר אחד לכך.

שגיא 14 באפריל 2015

אני לא בא להתווכח על זה. אני רק אומר שאם הוא לא ימשיך זה יהיה אך ורק בגלל שהוא וג'ורדי לא עובדים טוב ביחד. הבאתי את הציטוט כדי להראות את זה.
אני בטוח ב-100% שאם היתה ביניהם כימיה טובה, הוא היה ממשיך למרות העונה הלא מרשימה מבחינת יכולת.

אני לא חושב שהכדורגל שמכבי הציגה העונה היה כ"כ גרוע כמו שעושים ממנו. בייחוד בהשוואה לעונות קודמות שגם אז אני לא זוכר יותר מדי תצוגות כדורגל שהיממו אותי. מכבי של ג'ורדי מתאפיינת בדומיננטיות ושליטה במשחק ולאו דווקא בכשרון ויצירתיות. זה ככה לאורך כל ה-3 שנים שהוא בקבוצה והשנה לא היתה שונה במיוחד.

בלייק 14 באפריל 2015

העמדה שאתה מציג היא לגיטימית כמובן. לדעתי, בשתי העונות הקודמות היה כדורגל טוב יותר, ונהניתי מאיכות המשחק יותר מאשר העונה.
פאקו לא אשם בכלום, אבל בתור האחראי הראשי על מה שקורה על הדשא יש לו חלק גדול באחריות על זה מבחינתי.
אני גם מאמין (וגם זה סוביקטיבי לגמרי), שאם הכדורגל היה טוב יותר, אז ג'ורדי היה מסתדר עם פאקו טוב יותר.

בלייק 14 באפריל 2015

עוד נקודה שהייתי מוסיף לגבי הטיעון של פאקו – בינואר למכבי היתה אפשרות לשנות את הסגל. פאקו לא רצה לשנות את הסגל בכלל. התעקש שיש לו את השחקנים הכי טובים. קרויף התעקש להביא את ורמוט, לדעתי לא רק מסיבות מקצועיות.
פאקו יכל לשלב שחקנים מקבוצת הנוער (הרי ברוב המשחקים בליגה הוא פוגש יריבות ששחקני נוער במכבי נהיים שחקני חיזוק מושאלים בהן), יכל לדרוש הבאת שחקנים שמתאימים לשיטה, החזרת מושאלים (להשאיל במקומם שחקנים אחרים), וכן, גם לשנות שיטה.

Lord Anthony 14 באפריל 2015

אין לך שום דרך לדעת מה פאקו ביקש או לא ביקש מג'ורדי בינואר. העובדה שהוא אמר שיש לו סגל מספיק טוב ושחקנים מספיק טובים (מה שאובייקטיבית נכון), לא אומרת כלום.

בלייק 14 באפריל 2015

הוא אמר את זה בעצמו. פסיכולוגיה? מסרים פוליטיים להנהלה? אולי.
קודם הובא הטיעון של פאקו שהסגל לא מתאים לשיטה שלו. גם זאת אמירה פומבית שאולי מאחוריה יש כוונות אחרות.
אם בפועל היה קורה משהו שיפריך את זה, הייתי מבין שהאמירה היא בחישה ולא כנות. כרגע, המציאות מראה שזאת אפשרות סבירה בהחלט, שפאקו לא רצה חיזוק בינואר. מי הפריע לו להעלות שחקנים מהנוער או ללחוץ על קבוצה שיש בה מושאל ממכבי שהוא רוצה בחזרה (קהינדה, אלתרמן, לוגסי או כל אחד אחר)?
אגב, פאקו לא אמר שיש לו סגל מספיק טוב, אלא שיש לו את השחקנים הכי טובים. זה הבדל משמעותי (מספיק לעומת הכי).
אתה יכול גם להניח שפאקו לא דיבר בכנות אלא בפוליטיקאיות, וזה עדיין לא משנה את העובדה שהוא הגיע לקבוצה אחרי ההכנה ואחרי השלמת הסגל. אז לבוא היום ולהגיד שהסגל לא מתאים לשיטה….. תשחק בשיטה אחרת.
אגב, לאיזו שיטה בכלל הסגל לא מתאים? הרי פאקו משנה שיטות והרכבים (במיוחד בתחילת העונה ובתקופה האחרונה) כל הזמן. הסגל לא מתאים לשום שיטה? הסגל הכי טוב בארץ בהרבה לא מתאים לשום שיטה שפאקו מאמין בה שיכולה לספק כדורגל איכותי? אם זה ככה, אז בעיני אין לו מה לחפש כאן ממילא.

גיסנו 14 באפריל 2015

לא פאקו, ולא אף מאמן שאינו בקבוצה שנלחמת על חייה וצריך לתרץ יכולת ירודה, יגיד שהסגל שלו גרוע ושהוא צריך חיזוק, בטח לא ממרומי המקום הראשון. יש גם אילוצים נוספים – אתה לא יכול לזרוק חצי סגל ולהביא אחרים סתם ככה. זה כסף, זה מררם וזה דופק לשחקנים בטחון ומרקם קבוצתי.
לדעתי הספקולציות לגבי פאקו מיותרות כל עוד לא יודעים בוודאות אם ג׳ורדי ימשיך, ולדעתי גם לא אומרים כלום כי בשנתיים הקודמות מאוד רצו שהמאמנים ימשיכו ואז הם דפקו פרסה, אז אולי הפעם פשוט לא אומרים כלום כי יודעים שכל הצהרה עכשיו בכל מקרה תהיה שווה לתחת בעוד חודש וחצי.

בלייק 14 באפריל 2015

לא חייבים להחליף חצי סגל, אבל מאמן שמשחק חצי עונה עם סגל שלא מתאים לשיטה שלו אמור כנראה להחליף שיטה או לצרף שחקנים שיתאימו לשיטה. שחקן או שניים. אפשר גם לקדם שחקני נוער ולהחזיר מושאלים. רק צריך לרצות לעשות משהו. אם יש מאמן שצריך/רוצה להחליף חצי סגל במכבי של היום (אין אירופה ויש יתרון עצום בסגל על פני כל יריבה מקומית אפשרית) אז בעיני הוא לא מתאים למכבי.
לגבי הספקולציות, העדות הכי טובה להערכה מצד הבוסים היתה הארכת חוזה. עכשיו אמצע אפריל וזה עוד לא קרה, למרות האליפות הקרובה, שלבי הגביע המתקדמים ונו, שיהיה, גביע הטוטו.
עוד אינדיקציה חיובית היתה יכולה להיות הערכה טובה מצד קרויף, המנהל המקצועי. כפי שכתבתי קודם, בניגוד לקודמיו, פאקו לא זכה להערכה פומבית שכזאת, למרות שהוא מותקף לא פחות מהם ואולי יותר.
אז נכון שאנחנו לא יודעים כלום בודאות, אבל אין סימנים חיוביים. אני אגב לא בטוח שלא הייתי מאריך לפאקו חוזה. שוב, יש לו הרבה מעלות, ומכבי עדיין טובה (הכל יחסי), וגם ליציבות בתפקיד יש ערך מבחינת עקומת למידה וגם מבחינה הצהרתית-סמלית. אני גם לא יודע מה האלטרנטיבות, ולא מה התוכניות של קרויף לעונה הבאה, אם יישאר.

גיסנו 15 באפריל 2015

אבל אנחנו לא יודעים מה קרה במכבי מאחורי הקלעים.
אולי פאקו ניסה לשכנע את ג'ורדי שצריך שינוי וג'ורדי לא רצה.
אולי הסגל לא מתאים אבל לא היו בנמצא מועמדים מתאימים.
אולי פאקו האמין שיוכל ללמד את הסגל הקיים מה לעשות בהתאם לפילוסופיה שלו.

תודה לאל שבמכבי של ימינו אין לדעת.

איתן 14 באפריל 2015

מסכים עם התגובה שלך, היה לי ויכוח עם עוד גולש בפורום, אני עדיין טוען שלפאקו אין שיטה שהנחיל, כדורגל לא ספקטקולרי (למרות שלא שיתף שחקנים צעירים\נוער)ומחייב כאשר יש לך תקציב של 130 מיליון וכשלמקום 2 יש 35 מיליון, ובנוסף לכך יש פערים תהומיים ברמות בין מקום 2 המקומות הראשונים לשאר הליגה, עבור קבוצה שרוב השלד שלה רץ כבר כמה שנים היית מצפה ממאמן מוכח כמו פרננדז להעזר בקשריו ולהנחית פה זרים על רמה כדי שיקדמו הקבוצה לצ'מפיונס כי עבור זה נשפך רוב הכסף.לא מעט שחקנים כבר מבוגרים וצריך לחשוב על אלטרנטיבה-אלברמן,יצחקי,פריצה,בדש,ורמוט,זיו,גרסיה,ראדי כולם בני 29 ומעלה ולא ניתן להסתמך עליהם לעתיד הרחוק.
מבחן התוצאה של פאקו היא לגבי מה שהוא ישיג מבחינה אירופית כל תוצאה מלבד שלב הבתים של הליגה האירופית היא כשלון…בשביל לקחת אליפות בליגת הילדות שלנו לרוב מספיק 30-40 מיליון(כמובן שיש נפילות כמו מכבי חיפה-אבל זאת הסיבה שהמאמן שם פוטר)

שגיא 14 באפריל 2015

מי זה פרננדז?

איתן 14 באפריל 2015

לואיס פרננדז שאימן את ביתר והנבחרת

ניב 15 באפריל 2015

איתן מאיפה הנתונים?
התקציב של מכבי 450 מיליון פאונד ושל באר שבע 2.4 מליון לירות ישראליות.

גיסנו 15 באפריל 2015

לואיס פרננדז עם פערי תקציב דומים בכלל לא לקח אליפות בבית"ר למרות שהקבוצה שיחקה נהדר.
just saying

איתן 15 באפריל 2015

זאת סוגיה נפרדת לדון בה …אני מעדיף קבוצה קבוצה כמו של ונגר(ארסנל) שכיף לראות אותה משחקת מאשר הקבוצות של חמוריניו שמעדיף נצחון בכל מחיר גם אם זה 1:0 משמים ויש דוגמא טרייה ממשחקה של צלסי נגד ק.פ.ר האחרון… כדורגל זה בידור אחרי הכל אנשים קונים כרטיסים כדי לראות בידור

omer 15 באפריל 2015

אתה חושב שיש אוהד אחד של צ'לסי ששותף לדעתך?

אתה חושב שמאז הצטרפותו של מוריניו צ'לסי מוכרת פחות כרטיסים?

איתי 15 באפריל 2015

עומר אני אמרתי מה שאני ורוב האוהדים שאוהבים כדורגל חושבים, אם תשאל אוהד של קבוצה מסויימת אז ברור שהוא יגיד לך שהוא רוצה שהקבוצה שלו תצליח בכל מחיר,כי הוא מחובר לקבוצה,לאידאלים שלה מסורת וכדומה…אותי מעניין לדעת אם אוהדי צ'לסי קיום גם היו אוהדי צ'לסי עוד בשנות ה90 שחוליט אימן שם עם די מתאו זולה וילה ושות' שלמרות שכונו המיליונרים לא היה להם אוליגרך ששפך כסף גדול, וההישגים לא היו כלכך גדולים—כנראה אוהדי צ'לסי קיום הם אוהדי הצלחות או במילים אחרות MONEY TALKS

ועוד מילה לגבי מכבי לעומת ביתר, תהליך שיקום מכבי עוד החל בשנת 2007 ששניידר בפחות משנה וחצי זרק שם 20 מיליון דולר ולקח למכבי תהליך בנייה שבסופו לקחו אליפות ב2012… בביתר ניסו לקצר תהליכים בזמן מאוד קצר,ללא בנייה לטווח הרחוק, מה גם שנזכיר את המניעים של גאידמק לקבל כאן מקלט מדיני כי בצרפת הוא הורשע, וניסה לקנות כוח ומעמד פוליטי בכסף\תמיכה כספית בביתר -תמורת ראשות עיר י"ם…

גיסנו 16 באפריל 2015

ידידי אני מצטער אבל עברת לשלב גניבת הדעת.

– אם העונה של יוסי מזרחי ונמני, או של רב"ש (ל 7 משחקים), או עם טון קאנן על הקווים, או איווניר וכרמלי, אם משהו מזה נחשב אצלך "שיקום" – אני מאחל לך שלא תצטרך שיקום לעולם. יש רק שחקן אחד שנמצא עדיין במכבי מתקופת שניידר וזה ייני, והוא היחיד מהתקופה הזו שגם עוזב דרך הדלת הקדמית ומתקדם במקום להיעלם.
– דעתך האישית שמעדיפה תמיד כדורגל יפה על הישגים היא דעתך האישית. חשבתי שרק בורוביץ' מחיל את דעתו כעובדות מוגמרות. כולם אוהבים כדורגל יפה אבל יש לא מעט שיעדיפו "לחיות מכוער" ולא "למות יפה". שאל את אוהדי ארסנל מה דעתם על ונגר והכדורגל היפה וחסר התכלית שלו. אז כשאני צופה נייטרלי אני מעדיף כדורגל יפה. כשזו הקבוצה שלי אני רוצה שהיא תנצח ולא תמיד אכפת לי איך. ומצטער אבל מי אתה שתגיד לי אם אני צודק או לא.
– קבוצות עשירות ומצליחות גוררות אוהדים. ככה זה בכל העולם מאז ומתמיד. בארסה וריאל לא נוצרו עם 30 מליון אוהדים ברחבי העולם. זה טבע האדם.
– המניעים של גאידמק רלוונטיים רק לזה שהוא עזב באותה מהירות שהגיע, זה לא קשור בכלל לרמת ומידת ההשקעה שלו. נכון בביתר ניסו לקצר, במכבי מנסים למצוא איזון בין ההווה לעתיד, הרבה מהכסך מושקע גם בתשתיות ובמחלקות הצעירות אבל למה להתייחס לעובדות.

בלייק 16 באפריל 2015

לדעתי התהליך בבית"ר של גאידמאק התחיל כשגד זאבי "זרק שם 20 מיליון דולר", או אולי זה היה בשחרור הכותל?

ערן (המקורי) 14 באפריל 2015

אהבתי את ההשוואה, ואכן יש קווי דימיון רבים בין שני המקרים.
אני בהחלט רואה מצב (הזוי) שפאקו מביא השנה3 תארים, בקבוצה שלא בנה, ושהתחילה רע מאד את הקיץ, ועדיין ״פרשנים״ ישראלים ידרשו להחליף אותו…

משה 15 באפריל 2015

פאקו עומד במבחן התוצאה בלבד, בהנחה שהתוצאה המקווה היא תארים ולא רמת משחק או התקדמות לעבר אירופה. בלאט הצליח לבנות קבוצה בצורה מרשימה ולהשתפר לאורך העונה. אני לא רואה את הדמיון ביניהם.

Comments closed