ליגת שוקי ההון – מי נתן את ההוראה?

אני לא מצליח למצוא את ההגיון העסקי העומד מאחורי אי העדפתם של מנויי מכבי, במכירת כרטיסים לגמר על ידי המועדון. בדרך כלל, כשאין הגיון עסקי, יש הגיון אחר

אני טיפס די דפוק, מחפש הגיון בכל החלטה. ברור לי לחלוטין שהרבה מאוד החלטות מתקבלות מהאינטואיציה ומבלי לערב את סיסטם 2 של החשיבה הרציונלית הסדורה. עדיין, בהתנהלות של עסק, אני תמיד מעדיף לנסות להבין את השיקולים שעמדו מאחורי ההחלטה, כדי להבין כיצד העסק עובד.

הדרך הקלה ביותר להבין החלטות, היא לשים את עצמי בנעליו של מקבל ההחלטה, להשתמש בנסיון שלי שצברתי במצבים דומים, ולנסות להתחקות אחר התהליך של קבלת ההחלטה. כדי שתבינו את הנסיון שלי, אציין שאני מנהל עסק עם יותר מחמש מאות מינויים שנתיים, כמובן מדובר בגופים עסקיים, אך גם בגופים עסקיים, אנשים פרטיים מקבלים את ההחלטות.

למרות שהשירות שהחברה שלי מספקת הוא ייחודי למדי, הדבר שהכי מפחיד אותי הוא להרגיז את הלקוחות. תמיד יש מתח מסוים בין שמירת הלקוחות הקיימים ובין משיכת לקוחות חדשים לעסק. למשל, אני יכול להשתמש בנתונים שאצלי כדי להשיג כתבות גדולות בעיתונים, כתבות שבהן ידברו רבות על החברה, וכך אעורר את תשומת ליבם של רבים שאולי עדיין לא מכירים את החברה. הבעיה היא, שהלקוחות הקיימים מאוד רגישים לנתונים המתפרסמים בעיתונים, לכן אני נזהר לספק אך ורק נתונים אשר לא יזיקו לחברות, וכמובן משיג הרבה פחות כתבות בעיתונים על החברה שלי, ופחות פרסום. עדין, אני לא אחלום על שינוי נקודת שווי המשקל, הסיכוי לאבד לקוח קיים, הוא חמור הרבה יותר מהסיכוי למשוך פנימה גם עשרה לקוחות חדשים.

*

לדעתי קיים הגיון דומה בקרב מועדוני כדורגל. ראשית, צריך להבין את הסביבה העסקית בה מועדוני הכדורגל פועלים. מכבי תל אביב מתחרה על לב האוהדים, לא רק מול קבוצות ישראליות אחרות, אלא גם מול קבוצות כמו ברצלונה וריאל מדריד. היתרון הגדול של מכבי על הזרות הוא הנגישות לקהל, תחושת השייכות למועדון. החיסרון, רמת הכדורגל. על כן, מכבי צריכה לעשות את כל שהיא יכולה, על מנת להגדיל את תחושת השייכות של אוהדיה. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת, היא באמצעות המינויים לעונה. כאשר אדם קונה מנוי לעונה, הוא הופך ללקוח קבוע למועדון. הוא מרגיש שייכות לקבוצה, הולך למרבית המשחקים שלה, ומחזק את הקשר שלו עם המועדון. הסיכוי הוא שמנוי גם יקנה יותר מוצרים של המועדון (חולצות, ברכות יום הולדת על לוח התוצאות ועוד).

מרגע שהמועדון מקסם את יכולתו למכור מינויים, השלב השני להבנתי הוא לעשות הכל כדי לשמר אותם. לכן אנו מוצאים שהמועדון מציע תחילה לכל המינויים הקיימים את האפשרות לחדש את המנוי ואף תמורת הנחה, ורק לאחר מכן פותח את המכירה ללא מנויים לקראת העונה החדשה. אין כאן החלטה של מוסר, יש כאן החלטה של תועלת כלכלית ברורה.

*

לכן אני מגרד חזק בראש ולא מצליח להבין את ההחלטה של מכבי למכור את הכרטיסים לגמר העונה, בלי שום העדפה למנויים. הסיבה הרשמית היא לפתוח את המועדון לקהל חדש, קהל שלא התמזל מזלו לקנות מנוי. העניין הוא שלא נראה שמדובר במדיניות חדשה, אין שום סיכוי שגם המינויים יפתחו לכל הקודם זוכה, המנויים כבר קבלו הודעה על העדפתם לקראת העונה החדשה. מידע אישי כואב, המועדון אכן הרגיז מאוד את הלקוחות הנאמנים שלו, מידיעה, זה הדבר האחרון שעסק רוצה לעשות. תגידו שעל כל מנוי שילך, יבוא מנוי אחר, אענה לכם שאין זה שיקול עסקי. ברור שהסיכויים הם שמכבי יוכלו למכור את כל המינויים לעונה הבאה בכל מקרה, עדין לקוחות ותיקים בדרך כלל מוציאים יותר כסף מחדשים.

בדרך כלל המנויים שיכולים לקנות מוצרים נוספים של המועדון, לא ימצאו את עצמם בתור של אלף אנשים ויחכו שעות על מנת לזכות בסיכוי לקנות כרטיס או מנוי חדש.

כלומר, בדרך החשיבה שלי, מכבי לקחה החלטה לא כלכלית בכך שפתחה את מכירת הכרטיסים לגמר לקהל הרחב בלי לתת עדיפות לבעלי המנויים.

*

אני יכול לכתוב לכם שבדרך כלל כאשר מתקבלות החלטות לא כלכליות, יש להן סיבות אשר אינן נגזרות מהאינטרס של המועדון. אני במקום מיטש גולדהאר ומרטין ביין, הייתי מנסה להבין היטב מהו האינטרס שהוביל את מי שקיבל את ההחלטה לפתוח את המכירה של כרטיסי הגמר לקהל הרחב בלי לתת עדיפות לבעלי המנויים הקיימים. האם ייתכן שיש קשר לכך שמיד לאחר פתיחת המכירה, ניתן היה לקנות כרטיסים לגמר מספסרים ביד 2 לדוגמה?

הדרך לכשלון עוברת בדרך כלל אצל אנשים שמקבלים החלטות מתוך אינטרסים זרים לגוף העסקי. זו הבעיה עם שחיתות, כאשר מובילים אותך אינטרסים זרים, תקבל החלטות פחות טובות עבור הגוף שאתה לכאורה פועל עבורו.

 

הקבוצה של דמארי יכולה לנוח
יאללה עייפים

76 Comments

עומר 10 במאי 2015

תגובת המועדון:
"המטרה שלנו מראש הייתה לתת עדיפות לבעלי המנויים של מכבי תל אביב, אך לא התאפשר לנו לעשות זאת מכמה סיבות, ביניהן לו"ז מכירה צפוף בעקבות דרישת ההתאחדות לכדורגל להתחיל את מכירת הכרטיסים למשחק הגמר במועד בו היא נפתחה.

‏מועדון הכדורגל מכבי ת"א מכיר בעובדה שזוהי לא הדרך בה היה מעדיף למכור את הכרטיסים שהוקצו לו, אך עם זאת נעבוד קשה על מנת לוודא שתהיה תבנית יותר מסודרת להבטיח חלוקה צודקת יותר של הכרטיסים ובמקביל גם להבטיח שלאוהדים נוספים פרט לבעלי מנויים תהיה הזדמנות לרכוש כרטיסים ולבוא למשחקים.

בימים אלה עובד מועדון הכדורגל מכבי ת"א על הקמת מערכת ניהול לקוחות ויצירת מועדון נאמנות ממוחשב על מנת להימנע מהישנות של מצבים מסוג זה.

‏‏אנו נפעל בימים הקרובים במלוא המרץ על מנת לדאוג להקצאת כרטיסים נוספת לבעלי המנויים שלנו."

גיל שלי 10 במאי 2015

טוב, ברור לך שזה בולשיט, רק מגביר את החשד שלי. איך זה שלמכבי לא היה מספיק זמן, ולבאר שבע כן?

עומר 10 במאי 2015

ברור ברור.
פשוט חשבתי שזה רלוונטי לפוסט

גיל שלי 10 במאי 2015

זה אכן רלבנטי, כלומר מדגיש את זה שקרה שם משהו מסריח, מהתגובה ניתן ללמוד שכל השיקולים שציינתי אכן חשובים למועדון, ומישהו בכל זאת החליט בניגוד לאינטרס המסחרי, כלכלי

חן הצהוב 10 במאי 2015

א. סתם זורק השערה – למכבי יש יותר מ-10,000 מנויים, לבאר שבע פחות …
ב. סתם זורק שאלה לאויר – למה מי שאינו מנוי לא יכול לראות את המשחקים של מכבי ב"חי"?
כל משחקי הבית – סולד-אאוט (למעט משחקים מול קבוצות כמו אשדוד ומכבי פ"ת, שאז אפשר למכור ליציעי ה"אורחת" כי הם יהיו כמעט ריקים.
במשחקי החוץ – עדיפות ברכישה לבעלי מנוי, והקצאת כרטיסים של 10% מיציעי האיצטדיון.
משחקי הגביע – כנ"ל
מה לגבי אוהד שלא יכול לקנות מנוי (א. סולד אאוט עם רשימת ממתינים, ב. בעיות תקציב) ועדיין רוצה לראות את הקבוצה? זבש"ו?

גיל שלי 10 במאי 2015

בכוונה לא נכנסתי בכלל למה צודק, התשובה היא פשוטה, אין לי מושג מה צודק. פרטתי את הסיבות הכלכליות להעדפת מנויים, משום מה אין לי תחושה שמישהו החליט להעדיף את תחושת הצדק הפרטית שלו, אלא יותר כמו משהו החליט להעדיף את הכיס הפרטי שלו

גדי 10 במאי 2015

הייתי צריך ללכת לגוגל למצוא מזה זבש"ו
סתם הייתי חייב לציין

אהד 10 במאי 2015

מדובר בלקוחות שבויים. מעצבן מעצבן, אבל מישהו מאותם מנויים יחרים את הגמר בגלל ההחלטה הזו?

גיל שלי 10 במאי 2015

הבעיה היא לא בגמר. הבעיה במקום אחר לגמרי. לקוחות שבויים זה נכון, אך מי מבטיח שמכבי לעולם ועד תהיה ראש לשועלים? כלומר כמה קל יהיה למכור מינויים אחרי השנה שתגיע עם הכשלון היחסי בכדורגל? הסיבה להשקעה במנויים היא כדי לשבור את התלות בין רמת הכדורגל ומספר המנויים שימכרו. יתרה מכך, אני למשל לא בטוח שאחדש את המנוי לשנה הבאה, כאב הלב של הבן שלי שיפספס את הגמר מניע אותי לעבר המחשבה שזה לא שווה את זה.
אם אני הופך להיות אוהד טלוויזיה, אני אצפה במכבי, אך בהרבה פחות אדיקות. הבנים שלי קנו חולצות של נאפולי וברצלונה, החולצה של מכבי ריגשה אותם רק בהקשר של הליכה לאצטדיון. מרגע שהם יפסיקו ללכת, מכבי מפספסת אותם כמנויים עתידיים. כלומר, כן יש נזק כלכלי בהרגזת המנויים שלך, גם אם מדובר בקהל שבוי, אני דוגמה אחת, ישנם המונים כמוני

בלייק 10 במאי 2015

אבל תחשוב על הבן של האוהד חסר המנוי, שכבר התאכזב השנה שוב ושוב. לא מגיע גם לו לראות פעם את הקבוצה שלו במשחק חשוב? אפשר לקבוע שמי שלא מגיע לאיצטדיון הוא לא חשוב, אבל אז מכבי מפספסת גם אותם כמנויים עתידיים.

לא מגיע גם לילדים שאין להם מנוי לראות את מכבי במשחק חשוב פעם בשנה?

גיל שלי 10 במאי 2015

אני לא הלכתי על מגיע, לא מגיע לאף אחד. הלכתי על כדאי למועדון. אני לא מסכים שאתה מאבד אנשים שלא יכולים לקנות כרטיסים, להיפך, את ממחיש להם כמה כדאי להיות מנוי, ולמה לא כדאי לוותר עליו

בלייק 10 במאי 2015

אני מבין את ההפרדה שאתה עושה בין עניין הצדק (למי "מגיע" לקנות כרטיס) לבין העניין העסקי.
אני חושב שיש למכבי לא מעט אוהדים שכן רוצים מנוי ומבינים את הערך שבקניית מנוי. הם פשוט לא יכולים לקנות אותו (אם מסיבות של כמות המנויים המוגבלת או מסיבות אחרות). אם הקבוצה תנתק איתם את הקשר בשלב הזה, לא בטוח שהם יישארו אוהדים ברמת נאמנות גבוהה, אם בכלל.
בעלי המנוי מקבלים לא מעט יתרונות (מעבר להגעה למשחקי הבית בליגה בהנחה), וזה לא רעיון רע מבחינה עסקית לטפח גם אוהדים שאינם מנויים, אבל מהווים גרעין רחב יותר, במיוחד שחלק מהגרעין הרחב היה יכול להיות בעל מנוי במידה והיתה לו אפשרות כזאת.

מעבר לשיקולים העסקיים, אם היו כאן קומבינות (כמו עם מכירת הכרטיסים של ב"ש למשחק העונה בבלומפילד ששליש מהכרטיסים נשארו אצל מקורבים של משרד הכרטיסים) בשביל להרוויח או לעזור לגורמים כאלה ואחרים להרוויח על חשבון האוהדים – זה כמובן פסול, והייתי מצפה ממכבי לבדוק ולדאוג שזה לא יישנה.

גיל שלי 10 במאי 2015

אנחנו לא ממש חלוקים, מה שכן לפני שכתבתי את הפוסט, לא ראיתי שייתכן ויש שיקולים עסקיים לגיטמיים לאי העדפת המנויים, מהתגובות שלכם אני מבין שזה לא מופרך

שניר 10 במאי 2015

אני אוהד מכבי שומר שבת, לראות דרבי מהיציע לא יצא לי כבר שנים, לעומת זאת את הפועל פתח תקווה ראיתי השנה בלייב כבר פעמיים. כשיכולתי טסתי לקפרסין כדי לעודד את הקבוצה (למרות שזה היה במוצאי תשעה באב), כל השנה אבא שלי ואני מחכים ליסוע לגמר הגביע (בתקווה שכמובן נגיע לגמר) אם לא הייתה לנו את התקווה הזו זה היה ממש מדכא (ד"א- סוף עצוב, לא הצלחנו לתפוס כרטיסים).
אני אומר את הדברים האלו כי ברור שאתה מדבר מהמקום שלך, אבל בסופו של דבר מכבי צריכה לשמור על קשר עם יותר מ-12,000 האוהדים הקבועים שלה. הפתרון של לפתוח את אפשרות קניית הכרטיסים לגביע הוא לדעתי פתרון ראוי כדי לשמור במשהו על התקווה של אוהדים מסוימים לראות את מכבי במשחק חשוב.

נץים 10 במאי 2015

מסכים איתך בגישה הכללית, אך לדעתי כאן זה לא המקרה.
כיום, לא ניתן לקנות מינויים למשחקי הבית מכיוון שמרבית המנויים מחדשים משנה לשנה.
מכיוון שהאיצטדיון קטן ביחס לביקוש, גם בשנים הקרובות לא יהיה ניתן לרכוש מנוי חדש.
ובקיצור – מספר האוהדים שלהם אין מנוי גדול משמעותית ממספר אלה שכן.
לדעתי האינטרס צריך להיות לשמר את האוהדים האלה, למשל – יום יבוא ויהיה איצטדיון גדול יותר ואז יצטרכו אותם.
ובלי קשר, מנויים מקבלים מספיק העדפות… לפחות בגביע שייתנו לאחרים גם להנות.

בלייק 10 במאי 2015

אם אתה מתיחס לשיקול עסקי, אז כן, בודאי שיש חשיבות לטיפוח של קהל נוסף. כבר בעונה הבאה (אם כי, עם כל הדחיות בשיפוץ בבלומפילד אולי זה שוב יידחה) מכבי אמורה לעבור לשחק במושבה המוגדל. רוצים להביא עוד קהל, זה ברור. יכול להיות שמישהו שם גזר קופון וכמובן שצריך לבדוק את זה. אבל אם זאת החלטה עסקית נקיה, ההיגיון ברור. אתה יכול לטעון (ואתה טוען) שזאת החלטה גרועה או בעייתית. איזו תוצאה שלילית (מבחינה עסקית) אתה רואה שתיגרם מהמהלך הזה?

בשנים האחרונות מכבי מכרה את כל המנויים האפשריים בגלל קיבולת האיצטדיון וענייני אבטחה. כלומר, הקהל הנאמן או השבוי (כפי שהוגדר כאן), מורכב מבעלי מנויים ומכאלה שלא הצליחו לקנות מנוי. הם לא פחות נאמנים מבעלי המנוי, רק קצת איטיים או חסרי מזל. אסור לאפשר להם לראות משחק של מכבי? אולי אסור לאפשר להם לראות משחק חשוב של מכבי?? לא חשוב (במיוחד כשהכוונה היא לעבור בקרוב לאיצטדיון גדול יותר) לשמר גם את הלקוחות ששומרים על נאמנות למותג למרות שאין להם אפשרות לחוות אותו כמו בעלי המנויים? הם לא קונים מרצ'נדייז? הם לא מייצרים באזז שמטפח ומשמר את זהות ומעמד המותג? הם לא רוכשי המנויים העתידיים של המועדון? הם לא מביאים רייטינג?

לגבי ההתעצבנות של בעלי המנויים, הם מקבלים עדיפות בכל כך הרבה פרמטרים אחרים (מנוי לעונה הבאה, כרטיסים למשחקי חוץ, משחקי גביע ואירופה). אני לא מתנגד שבעלי מנויים יקבלו עדיפות גם ברכישת כרטיסים לגמר הגביע, אבל אני לא מבין למה זה מובן מאליו. נראית לי החלטה לגיטימית (גם אם שגויה מבחינה עסקית), ובעלי המנויים יכולים להתעצבן. מקרה קלאסי של "מי שאין לו – לא יהיה לו, מי שיש לו רק רוצה עוד". קניתם מנוי? הבטחתם מקום שמור בכל משחק ליגה ביתי, ואפילו להשתתף עם קבוצת יחידי הסגולה בהגרלה לרכישת כרטיסים למשחקי חוץ חשובים. לא רוצים לעמוד בתור? לרפרש דף באתר מכירת כרטיסים 100 פעמים? לא חייבים, הכל בסדר. תצטרפו ללפחות 50,000 אוהדים אחרים שמרגישים ככה כל שבוע. ולא, הם לא אוהדים פחות מכם. לחלקם אין כסף למנוי, חלקם נכנסו לתחום אחרי שכל האיצטדיון נסגר בפניהם, חלקם סתם לא הספיקו. איפה הסולידריות שלכם עכשיו?

מתן גילור 10 במאי 2015

אני מתייחס לתגובות של חן ונץים:
מכבי חיפה פועלת באופן עקבי לפי סדר העדיפויות להלן:
1. כהן: מנויי חוץ + מנויי יהלום (חלק מההטבה של רוכשי מנוי בסך של 15,000 ש"ח לשנה היא משחקי חוץ ללא הגרלות).
2. לוי: מנויים (הגרלה במקרה הצורך).
3. ישראל: הציבור הרחב.
אז לפני שמישהו יקפוץ, אכן למשחקי הבית של מכבי חיפה יותר קל לקנות כרטיסים. ברם, ישנם מספיק משחקים אליהם ההיצע עולה על הביקוש – בעצם…מדובר על מרבית משחקי החוץ. ככל הנראה, כולם, זולת: מכבי חיפה והפועל ת"א ומשחקי אליפות (למרות שלרוב הם מועברים לאצטדיון ר"ג ואז אין בעיה). כמובן שניתן להוסיף חלק ממשחקי הגביע, לרבות חצי הגמר.

אני לחלוטין מזדהה עם גיל והייתי מרגיש לא פחות מעלבון. מי שמכתת רגליו נגד עכו ופ"ת ואף מתחייב לכך מראש, הוא שראוי לקבל קדימות.

לכל הפחות (למרות שאני גם מתנגד לזה, אבל היה מדובר על נחמה פורתא), היה ניתן להגדיר ששיעור מסוים מסך הכרטיסים (נניח 50%) הולך להגרלה בין המנויים והשאר בשיטת 'כל הקודם זוכה'.

מתן גילור 10 במאי 2015

ועוד דבר – את העונה של אוסקר גארסיה מכבי ת"א החלה עם 6,000 מנויים. אותם מנויים המשיכו לחדש גם אחרי עשור ללא אליפות. אז כן, בהחלט מגיע להם להיות הראשונים שנהנים מפירות ההצלחה.

תני 10 במאי 2015

"מה שרואים משם לא רואים מכאן" קלאסי.
בתור אוהד צהוב, הצלחתי להתגבר על חשש כבד שהיה לי עם הולדת שני בניי, שחס וחלילה (טפו …) יאהדו קבוצה אחרת.
למזלי, הצליח לי ושניהם צהובים. יחד עם זאת, הצלחתי לקחת אותם השנה רק למשחק החוץ בפתח תקווה ולמשחק הגביע מול קריית שמונה.
עם הקטן למשל קורה מצב קלאסי שבו האהדה שלו לקבוצה מחו"ל (ריאל מדריד במקרה שלו) הופכת להיות האהדה הראשונית. יש לזה נוגדן – קוראים לו לראות משחקים של מכבי במגרש והוא אכן עובד. גמר גביע הוא בהחלט נוגדן חזק במיוחד ולא ברור לי למה הוא אמור להיות מנוע מכך (ד"א גם ברמה העסקית).
למרות הכל, קרה לי שוב שגיליתי על תחילת מכירת הכרטיסים רק בשעות הערב כאשר כבר לא נותר כרטיס לרפואה (למעט כאלה ב- 280 ש"ח שעם כל הצער ויתרתי עליהם).

אני לא בטוח שאותו הגיון עסקי חל על מועדון כדורגל ועל החברה שלך (או שלי לצורך העניין).

תולעת 10 במאי 2015

אין ספק מי הרוויח מהשערוריה הזאת – וזה בכלל לא עניין של מכירה למנויים כן או לא, כי אני מקבלת את הרציונל של מכבי לאפשר גם למי שלא מנוי לראות משחקים במעמדים כאלה, זה העניין שהודיעו בפייסבוק (ואולי גם באתר הרשמי) על המכירה שעה לפני פתיחתה ואחרי רבע שעה נגמרו 10,000 כרטיסים.
בעונה שעברה היה אותו סיפור איתם. סגרו לנו את הקופות בפנים, כשלא הייתה אפשרות לקנות אלא שם (בטלפון לא ענו ולא הייתה מכירה אינטרנטית), בזמן שבתוך המשרדים הסתובבו עובדים עם ערימות של כרטיסים.

ואם זה לא מספיק, היום "שוחררו" עוד כרטיסים למשחק של מכבי מחר. כנראה שהספסרים שמחוברים למשרד המכובד הבינו שהם לא יהיה רווחיים, עכשיו כשזה לא יכול להיות משחק הכתרה.

D! פה ועכשיו 10 במאי 2015

אז בקרוב, אני מקווה, המועדון יוכל לנהל את מכירת הכרטיסים שלו בעצמו יבוא פיתרון להכל (חוץ מלשלום בעולם)

תולעת 10 במאי 2015

הלוואי, אבל בשבוע שעבר התבשרנו שגם מכירת המנויים לעונה הבאה תהיה דרך לאן.

אזי 10 במאי 2015

אנגלידיס לא הבטיח כבר לפני שנתיים שמפסיקים עם לאן?

Devito 10 במאי 2015

מתוך:
http://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3586668,00.html :
(04.11.12)

"אין דד־ליין. אנחנו כן חושבים שעניין הכרטיסים מהותי לעתיד המועדון. רוב המועדונים עושים אאוטסורסינג למכירת הכרטיסים, ואנחנו חושבים שזה לא בסדר כי זאת דרך חשובה מאוד לתקשר עם האוהדים. לפני שהגענו חתמו על הסכם ארוך טווח עם סוכנות הכרטיסים (לאן — א"ד) לעוד שנתיים. אבל אחר כך הם יהיו בשליטתנו".

כנראה שעדיין לא השלימו את הקמת המערכת במלואה וממשיכים לחתום עם לאן במתכונת של לשנה בלבד.

קפטן קוקי 10 במאי 2015

אכן, משום מה הוסכם בסופו של דבר על המשך התקשרות עם לאן. כנראה שזה ההסבר.
מידיעה, יחסי העבודה בין מכבי ללאן הם יותר מתקינים, ולאן מאוד משתדל לעמוד בדרישות של המועדון.
אני דווקא מאמין להודעה של מכבי, שגם אם חושפת טפח אבל מסתירה טפחיים ממה שהיה שם, לדעתי היא כנה ואמיתית בנוגע לרצון של מכבי שהמכירה תהיה אחרת.

שמעון 10 במאי 2015

לדעתי, מכירת הכרטיסים בצורה הנ"ל נועדה בכדי למשוך קהל חדש שיגיע למשחק האליפות ובכך להעמיק את תמיכתו והתעניינותו בקבוצה.

הרי ברור לך שאף אוהד לא יחליף קבוצה, יחרים את משחקי מכבי בשנה הבאה ואפילו ישקול לא לקנות מנוי..
(לי זה די ברור) במיוחד בהתחשב בעובדה שמכבי רגל נהייתה מכבי סל של פעם בשליטה שלה בליגה.

בהחלטות עסקיות אתה צריך להתחשב באופי הקהל.
הדוגמה הטובה ביותר לאופיו של הקהל הישראלי הן ההצבעות הפוליטיות העיוורות והמקובעות (הן לימין והן לשמאל).
אותו דבר בספורט ולכן ההחלטה בעיני ברורה ומתבקשת!

אזי 10 במאי 2015

משהו פה מסריח.
אצטדיון סמי עופר מספיק גדול כדי להכיל מספיק מקום גם למכירה ראשונית למנויים וגם מכירה נוספת לקהל הרחב.

אני לא יודע אם המסריח מגיע מכיוון ההתאחדות, לאן או גורמים במכבי, אבל משהו פה בטוח מסריח.

הודעה שעה מראש בפייסבוק על מכירה של כרטיסים לגמר גביע?
זה חתיכת מחטף

יואב 10 במאי 2015

נו ברור. על זה עיקר התלונות. מכרו במחשכים.

רועי 10 במאי 2015

אני באותה גישה של תולעת, הבעיה היא לא העדיפות למנויים, הבעיה היא שהמכירה התבצעה כמו גנבים בלילה.
אני אפילו לא בטוח שהודיעו שעה מראש לפני תחילת המכירה.
במשך כל היום לא היה שום עדכון לכך שהמכירה אמורה להיפתח באותו יום.

אדם בן דוד 10 במאי 2015

יש פה אכן שאלה לגבי העדיפות שניתנת לבעלי מינוים והאפשרות לפנות לקהלים חדשים.
אבל התשובה לכל הפוסט הזה ידועה לכל מי שמכיר את עולם הכדורגל, לפחות התל אביב, יותר משנה שנתיים- משרד הכרטיסים לאן.
המשרד הזה מושחת. כושל. לא מעניק שירות. גוזל כסף שלא מגיע לו ("עמלת אינטרנט" לדוגמא).
אני רכשתי כרטיס לגמר הגביע נגד בני יהודה הרבה זמן מראש.
אי אפשר היה לקבל את הכרטיסים והרבה אונדים נותרו בחוץ- מובן שההתאחדות לא חשבה אפילו לעכב את פתיחת המשחק כדי לאפשר לאלפי אוהדים להיכנס.
הפיצוי שלאן הציעו היה החזר של עלות הכרטיס. החזר- של עלות הכרטיס.
לא של הזמן שאבד בניסעה בחניה. לא של החויה החד פעמית של גביע. של עלות הכרטיס.
ובנוגע לקושיה שמטרידה אותך גיל, זה פשוט:
תנסה לרכוש כרטיס במחיר מופקע.
תראה באיזה קלות תמצא.
אחרי הבלאגן שהיה בב"ש שנה שעברה במשחק נגד מכבי, נראה שאלונה לפחות הבינה שיש בעיה.
זה צעד ראשון שלהם לפתרון הבעיה.
עושה רושם שההתנהלות במכבי היא מדרגה מעבר לגועל נפש המקומי ויש סיכוי שהבלאגן (בתקווה שאכן תקום כל צעקה) תעזור לכם.
לגבי הפועל- היה הרבה רעש בנושא, והאונדים, בעלי 20% מהקבוצה להזכירך, דרשו להפסיק לעבוד עם לאן.
אין סיבה לממן אותם על חשבון האוהדים. אין קושי להקים מערך הפצה ייעודי לקבוצה.
הבעיה של הפועל היא ה"הלוואות" שנלקחו.
אנחנו מסונגלים למשרד הדוחה הזה לשנים קדימה.

גיל שלי 10 במאי 2015

ברור לי לגמרי שזה הגורם שאיכשהוא הצליח לקבל ממכבי החלטה שתשרת את האינטרסים שלו, מעניין מי במכבי שיתף פעולה עם אותו גורם, ומעניין גם כמה הוא קיבל על זה

יואב דובינסקי 10 במאי 2015

מבין את העלבון, אבל לאו דווקא מסכים איתו. דווקא המכירות הפנימיות למנויים בחו"ל זה אחד הדברים המעיקים בעיניי, שגורמים לצורך לקנות כרטיס בפי 3 מהמחיר. אם אתה סוגר רק למנויים, אתה מדיר את רוב האוהדים שהיו רוצים לראות את הקבוצה 2-3 פעמים בשנה אבל לא מעוניינים להגיע כל שבוע שני לבלומפילד במקרה הטוב או להתרוצץ למגרשי הרדיוס. אם תייצר מצב שכל פעם אותם 15,000 איש יהיו אלה שיבואו למשחקים (ורובם כבר קנו את הצעיף והחולצה), בסופו של דבר תדיר קהל גדול הרבה יותר עם יותר כוח קנייה. יכול להיות שלצורך העניין הייתי פותח קודם כל 5,000 כרטיסים למנויים בהגרלה פנימית ושבוע אח"כ פותח 4,500 כרטיסים לציבור האוהדים הרחב ולמי שלא זכו בהגרלה.

מישהו צהוב 10 במאי 2015

הזאב ישבע כמו אחרי מנה ראשונה והכבש רק ייפצע קצת…

טל 12 10 במאי 2015

אכן עסק ביש לא ברור.

Amir A 10 במאי 2015

משהו אחד אני לא מבין. כשאתה קונה מנוי אתה בעצם חותם על חוזה. האם בחוזה הזה כתוב (שחור על גבי לבן) שבמשחקים שאינם כלולים במנוי תינתן העדפה לבעל המנוי בקניית כרטיסים? זו השאלה היחידה שרלוונטית כאן לדעתי.

גיל שלי 10 במאי 2015

אתה הולך לכיוון של מי צודק, אני שואל משהו אחר לגמרי, מה כדאי למועדון מבחינה עסקית.
ממש לא מעניין אותי מי צודק, לא מעניין אותי שנעשה לי עוול, מעניין אותי להבין מה קרה פה, ולמען האמת נדמה לי שאני יודע בדיוק מה קרה

אהד 10 במאי 2015

זו השאלה המשפטית. הוא התכוון לשאול שאלה עסקית כלכלית.

Amir A 10 במאי 2015

בשביל לענות על השאלה הזו צריך להגדיר מה מטרת המועדון. אתה הגדרת את זה בתור לעשות כל הזמן מה שרק אפשר כדי לשמר את קהל המנויים הנוכחי, ורק במהלך שני להגדיל את קהל המינויים. אם אני מבין נכון את ענף הכדורגל בישראל, המועדונים האחרים נמצאים כל כך הרחק מאחורי מכבי תל-אביב כך שאין סכנה גדולה למעמד הקבוצה, ואם העיניים ילכו לכיוון אירופה (גם אם בתור זנב לשועלים) הסיכוי לאבד מנויים נוכחיים הוא אפסי. במצב כזה אולי הגדרת המטרות שלך היא בעייתית.

אהד 10 במאי 2015

ואכן, אין ספק שלאוהדי מכבי תל אביב יש צרות גדולות. לבי לבי עליהם.

גיסנו 10 במאי 2015

אני יותר ממבין את המנויים.
אבל בתור אחד שלא יכל לחדש מנוי בשנה שעברה ואיבד למעשה את האופציה לקנות מנוי בערך עד 2087, שאולי ייגמר השיפוץ הצפוי בבלומפילד, זה נחמד שפעם ב- אפשר ללכת למשחק שהוא לא רק נגד קבוצה נטולת קהל כזו או אחרת.

למנויים ולאוהדים המסורים מגיע המון, אין לזה שום ספק. אבל מבחינה עסקית להגביל את עצמך לכמות מנויים מסויימת שלא יכולה לגדול מאילוצי גודל אצטדיון – לא נשמע לי הכי חכם. לחברה שלך על הנייר, עד כמה שאני מבין, אין באמת הגבלה לכמות המנויים, ואני מניח שכדי לצרף מנוי חדש אתה לא פוגע במנוי קיים בשום צורה. במכבי זה לא ככה.
אין גם ספק שצורת ההכרזה על המכירה הייתה פישית מאוד. אני במקרה שמעתי מחבר ב 18:45 שעוד רגע מתחילה המכירה.

יש דבר אחד שאמרת שבמקרה של מכבי גם כן לא נכון – יש יותר סיכוי שלקוח חדש שמכיר רק את מכבי החדשה והמודרנית יתחבר לקטע של מרצ'נדייז, כל משחק הוא חוויה וכד'. כנס פעם אפילו לקבוצות פייסבוק של פנאטיקס ואוהדים ותיקים יותר – הם מתעבים את הצד הזה של מכבי החדשה ולא מוכנים לשים שקל בחנות ויהי מה.

יואב 10 במאי 2015

גיסנו,
אם אתה רוצה לגדול ולצמוח(יותר קהל, יותר כסף, קצת פחות תלות במיטשענק), אז כל הפעילות הזאת היא מבורכת.
אני ארבעים שנה מלווה את מכבי ומנוי רוב חיי ומברך על ההתפתחות העיסקית מסביב למועדון. שנים יחלתי לזה.
הוא מגשים לי את כל החלומות.

גיסנו 10 במאי 2015

לי ברור שהפעילות מבורכת, אני בעד – הגבתי לטענה של גיל ש"לקוחות ותיקים בדרך כלל מוציאים יותר כסף מחדשים" ולכך שבמקרה של מכבי לדעתי זה לא מדויק.

גיל שלי 10 במאי 2015

תבחין בין לקוחות ותיקים, לאולטראס. האולטראס ברור שיתנגדו לכל דבר שמתייחס למכבי כעסק, הם הרי רוצים להאמין שמדובר במועדון השייך להם, מועדון שאמור להיות שם נקי מכל דבר עסקי. אני יכול להעיד על עצמי למשל, שקניתי השנה חולצות לשני בני הצעירים, וזאת לאחר שקניתי להם חולצות בשנה הקודמת (אז זה לא היה אדידס). הם לא היו מבקשים ממני חולצות אילו לא היינו הולכים למשחקים, בשכונה הם משחקים עם הנאפולי והברצלונה

גיסנו 10 במאי 2015

מקבל את מה שאתה אומר על האולטראס.
ועדיין – אם אתה תבטל מנוי לך ולשני הבנים שלך, אבל יבוא אבא אחר ל 4 בנים? שיקנה להם 4 חולצות וכל פעם יבואו איתו שניים?
הוא יותר משתלם כלכלית? אולי הוא יקנה אפילו יותר מוצרים כי בשבילו ובשביל הילדים שלו זו חוויה חדשה לגמרי? ואולי הם יתלהבו ללכת לשחק בשכונה עם חולצה של מכבי ויהי מה? שגם אם כל החברים יבואו עם חולצה של רונאלדו או מסי הם יעדיפו חולצה של זהבי, ויקנו סט גם של בית וגם של חוץ?

אני לא בא חו"ח לזלזל בך, בילדיך או ברמת המחויבות והאהדה של מי מכם. ממש לא ואני מדגיש את זה כדי שזה לא ישתמע אפילו בטעות. אני רק רוצה להראות שלדעתי זה לא נכון לקחת את המקרה האישי שלך ולהפוך אותו למייצג באופן גורף על מנת להוכיח טענה כזו או אחרת.

גיל שלי 10 במאי 2015

המקרה שלי לא מייצג בהכרח, אך הדרך שלי לנתח תמיד עוברת דרך התגובות שלי. ייתכן ואני טועה, אך מניתוח הסיכויים, למכבי עדיף לפנק את הלקוחות הקיימים, פשוט משום שככה זה בדרך כלל עובד, שימור לקוחות חשוב אפילו יותר מגיוס לקוחות חדשים

יואב דובינסקי 10 במאי 2015

את הצורך לקנות כל שנה חולצה חדשה עם הספונסר החדש מעולם לא הבנתי. לא בארץ ולא בחו"ל. רק אם הילד גדל והמידה כבר לא מתאימה.

גיל שלי 10 במאי 2015

לך תשכנע את הילד

חן הצהוב 10 במאי 2015

סתם עוד שאלה קטנה, ולא בהכרח קשורה לנושא:
באיצטדיון שיארח את הגמר יש למעלה מ-30,000 מקומות (תודה מראש למתן/עופר שיתנו מן הסתם את הנתון המדוייק)
כל קבוצה קיבלה להפצה כ-10,000 כרטיסים. לאן הולכים עוד כ-10,000? (ואני מניח ש"לאן" זו לא התשובה). ההתאחדות מחלקת כמות כל כך גדולה של הזמנות?

גיל שלי 10 במאי 2015

ההתאחדות לא מחלקת את הכל כהזמנות, היא מחלקת כרטיסים לספונסרים ועוד, וכן גם למושחתים

בלייק 10 במאי 2015

לפי מפת חלוקת היציעים אין כל כך הרבה כרטיסים לפונקציונרים.
לדעתי הם מוכרים את זה בשלבים. קראתי איפהשהו שעוד 2,000 ליציעי מכבי הוצעו למכירה אחרי שנגמרה הקבוצה הראשונה.
כלומר, אוהדי מכבי כבר קנו 12,000 כרטיסים (או קרוב לזה). אני מניח שאחרי שב"ש תתחיל את המכירה הפתוחה וגם שם ייגמרו הכרטיסים גם הם יקבלו עוד 2,000 כרטיסים.
אנחנו כבר עומדים על כ- 24,000.
זה עדיין משאיר עוד כ- 5,000-6,000 מקומות באיצטדיון. לא יודע איך עובדים עם הכרטיסים היקרים (תאי צפיה בטח סגורים מראש).

יוני (המקורי, מפעם) 10 במאי 2015

מערכת היחסים עם קבוצת כדורגל, ועם ספורט ברגעים מאכזבים היא מורכבת. אני לקחתי צעד קדימה השנה, הלכתי לכמה משחקים של הפועל פ"ת, ושוב אני מבואס. כשהייתי רחוק, זה היה חסר לי. לא פשוט להחליט לא לחדש את המנוי לקבוצה מצליחה כי הילד התבאס על גמר הגביע.

אם רוצים לחשוב על שיקול כלכלי, זה בעיקר עניין של האצטדיון החדש, שבעצם לא יהיה מוכן לפני 2018, והרצון להגדיל את מספר הלקוחות.

בלייק 10 במאי 2015

למה התבאסת מהמשחקים?
בגלל יכולת מקצועית על הדשא או בגלל יחס לקהל וענייני ניהול?

יוני 10 במאי 2015

יכולת מקצועית וחוסר חשק של השחקנים. בגדול אין לי טענות על יחס מההנהלה, למרות שתמיד יש מה לשפר, למשל דוחק בכניסה ליציע. אבל השחקנים היו ממש גרועים, איטיים, שבלוניים.

נחמד ששאלת!

שלו 10 במאי 2015

אני לא מבין דבר אחד,
סמי עופר 30 אלף מקומות?
איך זה מתחלק חצי חצי 10 אלף לכל קבוצה?
איפה הפער?
אני לא מנוי ונראה לי הגיוני שמי שמנוי יקבל כרטיס מתוך ההקצאה לקבוצה.
וששאר הכרטיסים יהיו פתוחים לקהל הרחב (10 אלף זה לא מעט לקהל הרחב)

שלו 10 במאי 2015

דיון מרתק נוסף מהפיד בפייס:
האם יש כזה דבר פליטת מקלדת (אלי ישראלי),
או שבעצם נחשפה ערוותו ברבים והוא סוג של חוליגן שמנסה להיות תרבותי משל היה אומר "מכנסיים קצר".
משל היה דב חנין המתלונן על האלימות בכדורגל כתוצאה של חינוך לקוי, כדבאותו זמן בנו נעצר על התפרעות בדיון על פואד…
אני רוצה להאמין שיש אוהדים שממש מבינים את משמעות החולגניזם הזה.

בלייק 10 במאי 2015

אני לא חושב שאפשר לטעון שהוא לא חושב ככה (לא שהוא באמת רוצה שתהיה שואה למכבי על אנשיה ואוהדיה, אלא שהוא לא אוהב את המועדון הצהוב), זה לא הפוסט הראשון שלו ברוח הזאת.
הוא מבקש שיפרידו בין תפקידו כמגיש תכנית ספורט בגלי צה"ל לבין הפיד האישי שלו בפייסבוק. האם פיד פתוח לכל אחד הוא באמת פרטי? זאת שאלה משפטית ותרבותית, אבל בכל מקרה בעיני יש צביעות בעמדתו.
האם היה עדיף שהוא יחשוב ככה מבלי להגיד את זה פומבית (וימשיך להגיש תכנית ספורט)? לא בטוח….

אני גם לא חושב שצריך לתלות אותו בכיכר הפייסבוק. עוד נדבך (ואפילו קטן יחסית) בשינוי (התפוררות?) שחלים בתקשורת בכלל ובתקשורת הספורט בפרט..

שלו 10 במאי 2015

שתי בעיות שאני מוצא בהתנהגותו,
הראשונה נובעת מזה שהוא עשה זאת בפיד של התכנית בה משדר.
השנייה שהוא לא מבין עד כמה זה חמור, כאיש ציבור, בכלי שידור מרכזי,
לתת לגיטימציה לסוג התבטאות כזאת.
זאת לא בדיחה בין החברה, זה במרחב הציבורי.
זה לא שאני (משהו שאף אחד לא מכיר) אומר זאת.
זה אלי ישראלי.

לי לא מפריע שהאיש אוהד הפועל או פעיל או עובד במועדון.
כן מפריע לי שהוא כתב את זה, ציפיתי ממנו ליותר.

גיסנו 11 במאי 2015

אפשר איזה קישור או צילום מסך (כי בטח הפוסט המדובר כבר נמחק) למי שלא עוקב?

אזי 11 במאי 2015

כתב שש"ל
כל המסביב לא מעניין.

בלייק 11 במאי 2015

את השש"ל הוא כבר מחק ואפילו התנצל (יש אוהדים שלא מקבלים את ההתנצלות, כפי שעדיין אפשר לראות בפיד שלו).

לא יודע איך להעלות תמונות כאן, אבל אני אצטט את המשורר בשתי דוגמאות (שתיהן מדצמבר 2013):

אין טיפש ממך, קטן ומושתן (שיתוף של כתבה אחרי הדרבי בו זהבי חגג עם פיו פיו לעבר הקהל של הפועל, שכותרתה – ערן זהבי: "זכותי לחגוג איך שאני רוצה, אין מאושר ממני").

עד מתי יקראו לכל ערס/פרח עם משרוקית בפה שופט.לדוגמא ליאני אני מאחל ללך דברים איומים ונוראים שאיני מעז להעלות על הדף אבל הוא ככ חד צדדי וצהוב שזה פשוט מגעיל אותי .פנדל שלא היה להפועל ו נבדל שלא היה 4 כרטיסים צהובים..מול אפס של הזבליםהצהובים,וגם זהבי ממש גורם לי לא להעריך אותו בכלל.התנהגות כל כך לא ספורטיבית.שיקח דוגמא מרונאלדו במשחק מול היונייטד….. ואז הבנתי שהוא פשוט ערס, אשכנזי או מזרחי או ספרדי,ערס ! השחקן הכי טוב בארץ והבן אדם הכי חרא בין כל השחקנים.

הוא גם מגיב בשפה לא מאוד נקיה לאוהדי מכבי שמגיבים לו עם הקנטות או דרישות התנצלות.
קישור לדף פייסבוק שלו: http://www.facebook.com/eliisraeli28

הטענות נגדו הן באופן כללי על שימוש בשפה בוטה ופוגענית, חוסר יכולת לאוביקטיביות ובמיוחד הצביעות בכך שהוא מטיף כביכול לאהדה שפויה וללא אליימות ברדיו, אבל מהווה דוגמה הפוכה. וכמובן, איך אמור להרגיש זהבי כשאלי ישראלי מראיין אותו? איך ירגיש ליאני? איך כל מישהו שקשור למועדון מכבי יכול להקשיב לו או להתראיין אצלו אחרי שהוא "מאחל" שואה למכבי?

יואב 10 במאי 2015

נחשפה ערוותו ברבים.

צור שפי 10 במאי 2015

פוסט מעניין גיל ורק לגבי דבר אחד אני לא סגור – שהתחרות של מכבי (או כל מועדון ישראלי אחר) היא גם מול קבוצות בחו״ל. לדעתי העניין של פערי רמה מול נגישות לא קיים. זה נכון שכשהתחלתי ללכת למשחקים של הפועל עוד לא היתה טלוויזיה ישראלית (בקושי היה רדיו…) אבל נראה לי שגם בתקופתנו ילד שאוהב כדורגל לא יסתפק בלאהוד קבוצה בחו״ל.

גיסנו 11 במאי 2015

יסתפק גם יסתפק, במידה והחוויה שלו עוברת רק דרך המסך ולא במגרש.
ובטח ובטח כשהיום הסטנדרט לטיול בר מצווה, טרום בר מצווה וסתם ששרדת את העולם עד גיל 6 הוא טיול לקאמפ נואו/ברנבאו.

צור שפי 11 במאי 2015

אבל ילד שמתחיל את מסעו בעולם המופלא של הכדורגל לא ירצה להסתפק במסך, במיוחד אם הוא מגובה באב מורעל, ולכן הקבוצות הישראליות לא צריכות לחשוש.

עופר ג. 10 במאי 2015

בואו נסתכל על הצד החיובי – מתי אי פעם היה דיון על זמינות כרטיסים בכדורגל הישראלי. זה שיש עודף ביקוש עושה לי טוב ורומז על כך שאולי בכל זאת יש עתיד כלכלי שפוי לספורט הזה בארץ.
ובהתייחס להנחת היסוד שלך שבכל החלטה של גוף כלכלי יש היגיון, הרשה לי לפקפק.
אני עובד במוסד כלכלי, גדול, ופוגש אנשי עסקים, ואני לא בטוח שכל ההחלטות שלהן מבוססות רק על שיקולים עסקיים קרים.
גם הם בני אדם, ובוודאי עלולים לטעות לפעמים וגם לא תמיד פועלים עפ"י שיקולים רציונליים.
רק בתיאוריה הכל נעשה לפי שיקולים רציונליים עסקיים קרים.

גיל שלי 10 במאי 2015

עופר, אמרתי שאני מחפש את ההגיון, לא שהוא קיים תמיד, כשאני מחפש ולא מוצא אני מבין שזה מהסיבות שציינת

עופר ג. 10 במאי 2015

גם אני מחפש את ההיגיון והרבה פעמים לא מוצא, ואז מתעצבן, כי זה לא מסתדר לי, ואז מקבל בהשלמה כי זה דרכו של עולם, ואז מתיישב לראות ספורט, או סידרה טובה, או לכתוב ושוכח מחוסר ההיגיון ( או כותב עליו…)

אורליוס 10 במאי 2015

אז נדמיין שנייה שיש לנו סמי עופר משלנו שנה הבאה, כמה מינויים מכבי מוכרת?

ערן (המקורי) 11 במאי 2015

יותר ממה שחיפה מכרה

דגש 11 במאי 2015

ההיגיון כמו שאני רואה את זה: יש משהו כמו 20,000 אנשים שרוצים לקנות מנוי ורק חצי מהם יכולים. עוד משהו כמו 10,000 אנשים מתחלפים שיהיו מוכנים לקנות כרטיס מדי משחק בודד. מכבי לא מכרה מנויים חדשים שנה וחצי. אין שום חשש שהמספר הזה ירד. לעומת זאת יש למכבי בעיה אחרת: היא לא מוכרת מנויים, ובקושי מוכרת כרטיסים (וגם אז – רק למשחקים לא חשובים ורק כמות מועטה). אם אתה רוצה להגדיל את מספר האנשים שעוקבים אחריך, מוציאים כסף על מרצ'נדייז ובעתיד גם יהיו קונים פוטנציאליים לכרטיסים ומנויים, אתה לא יכול שאותם 10,000 איש יהיו אלה שמגיעים לכל המשחקים שלך. הכי טוב אם היה אפשר לארח את כולם. כשאי אפשר כדאי לתת לכולם הזדמנות כדי לשמור על קשר. לא יודע אם זה מה שעמד מאחורי ההחלטה, אבל זו סיבה סבירה לעשות את זה.

Funfun 11 במאי 2015

ואני חיכיתי כמו מניאק פעמיים בתור בחנות הרשמית ולא הצלחתי :(
והילדים שלי מבואסים רצח.
אגב הגמד שלי כבר ראה את בארסה אהובתו לייב העונה וזה לא מפריע לו להיות צהוב בכל נימי נפשו…
מבין לחלוטין את ההגיון העיסקי גם אם הוא שונה מהקונספט המקובל עליך גיל
ואחרי הכל, כמו שכתב כאן כבר מישהו, צרות גדולות יש לאוהדי מכבי :-)

אזי 11 במאי 2015

זה מצחיק שהרבה אנשים אומרים שזה טוב שהיתה מכירה לקהל הרחב ולא למנויים, אבל הוציאו את הכרטיסים למכירה כמו גנבים בלילה.
אם אני בתור מנוי לא ידעתי שיש מכירה, איך הקהל הרחב ידע שיש מכירה?!

גיל שלי 11 במאי 2015

תנוח דעתך, אני ידעתי על המכירה כאשר מכבי הודיעה בטובה שעה מראש בפייסבוק, ניסיתי להתקשר ללאן כמו משוגע מ1800 בערב, משום מה לא היתה תשובה, הידיעה לא עזרה לי הרבה

בלייק 11 במאי 2015

אני חושב שהתגובות היו על ההיגיון העסקי שגיל חיפש בהחלטה כזאת.
מכבי לא קיבלה כאן (ובצדק) תשבוחות על המחטף עם המכירה, אלא רק על זכותה ועל ההיגיון העסקי שבפתיחת המכירה לכלל האוהדים ולא רק למנויים.
כמובן שכאוהד של מכבי אני מצפה שהם יבדקו את עצמם ויגיעו למסקנות אופרטיביות כדי שדברים כאלה לא יישנו.
אבל גם אם המכירה היתה ידועה לאוהדים שבוע מראש, בסופו של דבר אם מוכרים 10,000-12,000 כרטיסים ויש ביקוש של 20,000 (נניח) יהיו אוהדים שיצאו בידיים ריקות ומאוכזבים.

ערן (המקורי) 11 במאי 2015

גיל,

כבעל מנוי, אני חולק על דעתך.

מראש אציין שאני מנוי (עם הבן שלי) לשער 13. לצערי לא יכולנו להגיע חצי הגמר בטדי, והיה ברור לי שנגיע לגמר יהיה אשר יהיה.
ואני מאלה ש"אכלו אותה". נאלצתי לשלם 280 ש"ח לכרטיס (אני ממש הרגשתי איום ונורא לממן כך את ההתאחדות החמדנית וחצופה לכדורגל), כי עד שהספקתי להגיב ביום חמישי, נגמרו – לכאורה – כל הכרטיסים הרגילים.

יש מבחינתי שני היבטים שוננים לענין:
1) היתה שרשרת של בזייונות, ולא בפעם הראשונה, שכללה מכירת כרטיסים פתאומית ומיידית מעכשיו לעכשיו (אני הייתי בעבודה, משם טסתי לאימון. לא היתה לי אפשרות טכנית להזמין לפני 20:30. ואז "נגמרו"); מכירת כל הכרטיסים כהרף עין (בלתי אפשרי טכנית) כביכול; החשדות הקבועים לגבי לאן; הימצאות רבה של כרטיסים אצל ספסרים ולא אוהדים (כפי שעלה מאתרי יד שניייה) .
כל זה בלתי מתקבל על הדעת במועדון מסודר, ויש לנו כל הסיבות לכעוס על כך.
לדעתי כאשר סוף סוף ניפטר מלאן, גם הברדק הנוראי שתואר לעיל (המעורר חשדות לקומבינות) – יצומצם מאד.

2) ההיבט השני, שאליו התיחסתי בפתיח: ההחלטה של מכבי שלא לשמור כרטיסים למנויים היתה נכונה מאד בעיניי. למרות שהפעם אני נדפקתי.
בני ואני מנויים בשנים האחרונות לשער 13. והייתי במהלך 35 השנים האחרונות מנוי ל 11, 8, 2, (וכמובן ל 4 ו- 3 באצטדיון רמת גן הנורא).בבלומפילד יש מעט מקומות כיום, ולא כל מי שרוצה מנוי, יכול לרכוש. הביקוש עולה בהרבה על ההיצע המנויים נחטפים. בנוסף, לא לכולם יש תקציב לכך.
מכבי מצ'פרת את המנויים בהרגלות למשחקי החוץ (טרם יצא לי לזכות). לכן:
א. מבחינת ההגינות: לדעתי, הגישה לפיה מנויים – המעמד העליון בקרב האוהדים – יקבלו פעם אחר פעם הזדמנות לצפות בקבוצה, בעוד כל היתר – המעמדות הנחותים – יצפו רק בטלויזיה תמיד (או יתפללו למשחק רדיוס בטדי או רמת גן), לא נכונה בעיניי. כולנו אוהדים. כל פישר שקנה מנוי יורד על אלה שאין להם מנויים וטוען שלא אוהדים; אוהדי הצלחות; רולקסים; מה לא. זה כמובן מגוחך ואף חצוף במקרים רבים.
לגישתי אפילו במשחקי חוץ רגילים אין לערוך הגרלה רק בין מנויין. הייתי מקצה מחצית למנויים, כהוקרה על מסירותם והשקעתם, וחצי לאחרים. האחרים הם אוהדים כמו כולנו, לא תיירי כדורגל שבאים לחגוג בר מצווה (כפי שקורה בקמפ נואו). לשלול מהם אפשרות לראות משחקים – לא הגון. ובכלל, אוהדים נוטים במהירות רבה לראות בעצמם את ה"הכי שרופים" (כי יש מנוי / היו במשחקי חוץ / שייכים לארגון כלשהו / יושביםן ביציע מסוים) ועל הדרך, לבטל את כל האוהדים האחרים, ולא לראות בהם אוהדים אמיתיים. ההתנשאות הזו מגוחכת להפליא, בעיניי.
ב. מבחינת הקבוצה – לא נכון לצמצם את גרעין האוהדים ל- 12,000, יהיו מסורים ככל שיהיו, ולמנוע אפשרות להגדיל מהותית את הקהל. לדוגמה: לבן שלי בן ה- 10 יש שני חברים טובים בכיתה, אחד בן של אוהד בית"ר, השני של אוהד באר שבע. בזכות קמפיין מוצלח של הבן שלי שעושה נפשות למען הצהובים בכיתה שלו (וכמובן בזכות הקבוצה המעולה שלנו, והרבה פיו פיו…) הבן שלי הפך את שני החברים לצהובים. אבל רק כשהגיעו איתנו לשער 13 (בשלייישה בגביע נגד קרית שמונה, לפני חודשיים), הם הפכו למכביסטים בכל הנשמה, לכל החיים. אילו היו חלילה עושים את הסיפתח עם ההורים בוסרמיל או טדי, ייתכן ולא ניתן היה להחזירם אל המחנה שלנו…
ואנחנו רוצים אוהדים צעירים רבים כאלה, נכון?

Comments closed