כשהכל מתחבר, אפילו הפציעות

האושר המושלם של אוהד ספורט

חוויית הספורט הגדולה ביותר בחיי. מהנסיעה השלווה ברכבת, דרך המסע הקצר בקניון שכלל קניית חולצה צהובה ואכילת שיפודים לפני המשחק, דרך הכניסה לאצטדיון וההבנה שהכרטיסים היקרים שהשגנו היו אכן מעולים אך נמצאו בלב יציע אדום, ועד המשחק עצמו, החגיגות והמסע חזרה ברכבת תוך כדי צפייה חוזרת ונשנית בתקציר כאשר הוויי פיי הרשה.

התוצאה שיחקה חלק חשוב בחוויה, שכן אילולא התבוסה היינו שוב חווים את הצפיפות בתחנה הקטנטונת, ואילו כך, האוהדים של באר שבע כבר מזמן נסעו ברכבות דרומה, ואוהדי מכבי זכו להכנס בנחת וללא כל צפיפות לתחנה ולרכבות שציפו להם.

*

אם יש משהו שהשלים את החוויה הזאת בשבילי, זה היה הנוכחות של בני לידי. בתחילה כאשר הגענו לאצטדיון, הוא זועזע קשות מכך שאנו יושבים בקרב אוהדי באר שבע. אמנם היו חולצות צהובות פזורות ברחבי היציע, ואלונה ברקת ישבה בצבע נטרלי רק שתיים שלוש שורות מתחת, אך יואב רצה לחגוג בצורה חופשית, לשיר עם הקהל הצהוב את כל השירים. הסברתי לו בנחת, שאיש לא יפריע לו לשיר, והבטחתי שכאשר נוביל 4:0 היציע יתרוקן מאוהדי באר שבע לחלוטין. אוהד צהוב שהיה שם בסביבה מיד היסה אותי, היום הגביע אדום הוא אמר, והוסיף הלוואי שנצליח לגנוב אותו בפנדלים.

למען האמת, הישיבה בתוך היציע האדום, והקרבה ליציעי האוהדים השרופים של באר שבע, רק העצימה את החוויה. הקהל של באר שבע במשחקי החוץ, הוא קהל נפלא. שירי העידוד שלהם עצמתיים, הקהל כולו לובש אדום (גם אלו שישבו לידנו במקומות היקרים מעט יותר), כולם משתתפים בשירה, מזקן ועד טף, דרך הנשים והילדות. מצד שני, אף אחד לא איים עלינו כאשר אנו השתלבנו בשירי העידוד הצהובים, החלפנו בדיחות, בקיצור אווירה ספורטיבית מושלמת. הפעם היחידה שהם נפגעו ממני היתה כאשר אמרתי להם שהיציע בטח מזכיר להם את וסרמיל.

*

הפציעות במכבי הפילו את באר שבע בפח. מי זוכר את הדקות הראשונות, בטוח לא אתם, אך אני זוכר היטב. באר שבע היו נחושים לנצל את הרכב התלאים בהגנה, ויצאו מסגנון המשחק המוכר להם בעקבות כך. מתן גילור, האיש שאחראי על כך שהשגתי כרטיסים לגמר (הפנה אותי למכירה באינטרנט של כרטיסים בודדים במשרד כרטיסים חיפאי), פרסם פוסט בפייסבוק לפני המשחק – אלישע כמו אלישע בטח יעלה עם הגנה מבוצרת, ולאחר שיספוג את הגול הראשון, יכניס 562 חלוצים.

ובכן, אלישע לוי היה נחוש להראות עד כמה הוא מעז. באר שבע לא ביססו את משחקם על בעיטות השוער הארוכות של אג'ידה, הם הניעו כדור מול הלחץ של מכבי, שלחו שחקנים קדימה להשתתף בהתקפות מסודרות, שכחו שבמרכז ההגנה רק לעמב"ה יש משחק ראש (איך הם שכחו את הגול השלישי של ברדה בוסרמיל, בהנמכה מעל הראש של אלברמן, איך הם שכחו). ההרכב של מכבי היה המלכודת הטקטית הטובה ביותר שניתן היה להציב, הצהובים של נוסא הביאו את חוליית מרכז השדה הנכונה ביותר לביצוע מושלם של המלכודת. בדקות האלה הודיתי על מזלי לשבת בקרב אוהדי באר שבע, הם היו אחוזי התפעלות מכך שבאר משחקים כדורגל מול מכבי, בלי פחד, מסתבר שלפחד יש תפקיד חשוב בחיים.

אוגו והובאן לא הרגישו צורך להתמודד על השליטה במרכז המגרש, הם היו כמו מבוגרים מול ילדים, אוגו פשוט חיפש לעלות קדימה ולהפוך לבונה התקפות, ואילו ראדי ואיינבינדר, אכן נכנעו לכח במרכז, אך כאשר הכדור היה ברגלי מכבי, הניעו ביחד עם מיטרוביץ את המשחק בצורה המושלמת ביותר שהיתה העונה, בין השאר כי לא היה מי שיפריע, שחקני באר שבע היו עסוקים במחשבות על התקפה. החסרון של נוסא באמצע, של קרלוס ושל שרן, פשוט בלבלו אותם לחלוטין, הם חשבו שהם עולים מול קבוצת תחתית, זה לא בדיוק מה שהיה לנו אתמול.

*

אצטדיון נהדר, חצי צהוב (באמת כמעט כולם לבשו או צהוב או אדום), חצי אדום, שירה אדירה באקוסטיקה מושלמת, משחק כדורגל קצבי (מכבי במחצית הראשונה הניעו את הכדור באיטיות מכוונת, אך חיפשו את ההתקפה המהירה כל פעם שבאר שבע נתקעו למעלה, בניגוד מוחלט לסגנון הרגיל), שישייה, איך אפשר לקבל יותר, גביע בסוף, כך אפשר.

הייתי בחמישיות בחיי, הראשונה היתה במשחק מול מכבי פתח תקווה, שוקו נמדר כבש שם שמונה מאות גולים, אני ישבתי בשער 11 ושרנו חטאנו לפניך כפר עלינו. מעולם לא הייתי בשישייה מסוג זה. בקרן בתחילת המחצית השנייה ישבתי כמעט בול מעל פאקו. הוא ניסה לצרוח הוראות, הרים שני ידיים למעלה, התעצבן שלא שומעים אותו. צרח שוב ושוב. לאחר מכן זרק את הג'קט וחגג, תפס את ראדי בחיבוק ענק ולחש משהו על אזנו. התרגיל של שני האגרופים למעלה נוסה גם מול ק"ש, ראדי מגביה קרנות באיכות גבוהה בהרבה מהמוזהב מספר 7, אך מול ק"ש זה לא התחבר, אתמול פשוט הכל התחבר, הכל. אפילו הנוכחות של ראדי על המגרש היתה מתנה אדירה, עם שירת הראדי נטולת ההפרעה, כך היינו צריכים לגמור את העונה, הכל התחבר, אפילו ההרחקות והפציעות.

הגול השישי של ראדי הגיע מול קבוצה מפורקת לחלוטין, אך זו היתה אחת ההתקפות היפות ביותר שראיתי ממכבי בחיי. מכבי רקדו, הכדור עף מאחד לשני, השילוב בין ראדי, מיכה, זהבי איינבינדר ופריצה הגיע לסימביוזה. חבל שכה מעט מאוהדי באר שבע זכו לראות את זה.

*

אז אריאל גרייזס, אני כבר לא מקנא בך על כך שזכית להיות בסופרבול השנה, לחגוג ניצחון סופר דרמטי של הפטס, החוויה של אתמול פשוט לא יכולה היתה להיות טובה יותר, אפילו לא הסופרבול ההוא בפסדינה שבו הקסדה של טיירי, זו השלמות של החוויה, זו החוויה שלנו, ומסתבר שלשלנו האמיתי אין שום תחליף כאשר זה מושלם, ואתמול זה היה מושלם מכל הבחינות.

 

יומן טרבל (פרק כ"ה). כן, יומן טרבל.
לא צריך אחרים

83 Comments

מתן גילור 21 במאי 2015

אין חוויה ספורטיבית כמו לצאת עם ילד מבסוט ממשחק כדורגל. פשוט אין.

גיל שלי 21 במאי 2015

בול בפוני, רק שמבסוט זה האנדרסטייטמנט של העשור, יותר בכיוון אקסטטי

אני בא מקטמון 21 במאי 2015

+1

אורי ב. 21 במאי 2015

מילים כדורבנות.
אין חויה גדולה יותר ממשחק נדיר כזה עם הילד המאושר שלך.
שלי העצים את החויה המשותפת כשקבע בפסקנות:
אבא, הגעתי בשמונה וחצי שנים לאן שהגעת אחרי ארבעים ושבע שנים(מחר יום הולדת).
אני את המתנה שלי קיבלתי…

טל בן יהודה 21 במאי 2015

נהדר

רפאל 21 במאי 2015

תודה על שיתוף החוויה. אפילו שצפיתי בתקציר היה מרגש לראות לאיזה רמה של אווירה ועניין הכדורגל בישראל מסוגל להגיע כשעושים משהו כמו שצריך.
אין שום סיבה שגם בליגה לא יהיו לך כל שבוע משחקים גדושים בקהל, צבעים, אווירה והרגשה טובה.
לא רק בת"א, חיפה וירושלים אלא בכל מקום שיש קבוצה בליגת העל.
טוב, לא יהיה לך הנפת גביע בסיום המשחק וגם לא חלוקה שווה בין היציעים אבל העקרון שקבוצות משחקות בשביל עצמם ומול יריבות שתלויות בעצמן הוא שייתן חיים חדשים לליגה המתה שלנו. כל פעם שרואים מעמדים כאלה, מבינים עד כמה פוטנציאל באמת יש וכמה הוא מתבזבז בליגה ארוכה וחסרת טעם שלא נותנת סיכוי אמיתי לרוב הקבוצות להתמודד על משהו ולהאמין בעצמן.

איציק 21 במאי 2015

אני דורש התנצלות מכל אוהדי הפועל שטענו שאני לא רציונאלי ומאמין באמונות תפלות. אני מבקש מכולם לאכול את הקובע הכי גדול שיש להם. אני דורס ממנחסי הכורסא לא לכתוב יותר פוסטים כמו שהם עשו. היה ברור כשמש שבאר-שבע תוכל הרבה קש ומקרה אלישע-אלונה לא תרם יותר מידי. גם אם אתמול היו שמנים את בית"ר נורדיה מול באר-שבע ולנו מוסיפים את מסי/רונאלדו/איברהימוביץ'/סטיבי הינו מפסידים, כי זה באופי. השטויות, אי היכולת לתפקד במשחקים המעריעים, זה חלק מה-DNA, וצריך מוטציה רצינית מאד כדי שנזכה במשהו.
כל זה לא בא להוריד כהו זה ממכבי פריצה תל-אביב שנתנה יופי של הופעה, באה ממוקדת לנצל כל חולשה, ונתנה בראש. ככה צריך. נראה אותם מה יעשו נגדינו במשחקים חסרי החשיבות בשנה הבאה באיצטדיון החדש.

שגיא 21 במאי 2015

תקשיב איציק, זה בולשיט אמיתי כל הקטע של הDNA הזה… אני אומר לך את זה בתור אוהד מכבי שסבל כמעט שני עשורים שלמים של קבוצה עם DNA של מפסידנים.
צריך ניהול טוב. צריך מאמן טוב אבל בעיקר צריך שחקנים ווינרים וקילרים. למכבי יש את אלברמן, פריצה, זהבי ואפילו זיו. כולם קבלני תארים מדופלמים עוד לפני שהגיעו למכבי.
לב"ש יש את בוזגלו ומליקסון. שתי כוסיות עם שליטה טובה בכדור ואפס יכולת במשחקי הכרעה.

אורי 21 במאי 2015

+1

איציק 21 במאי 2015

מה לעשות, הם ה-DNA של הקבוצה. אלונה זה יחסית ניהול טוב, אבל היה ברור שזה לא יעבוד, כמו שלא עבד בסוף השנה שעברה והשנה, למרות שהינו אופטית קרובים. לא עבר מול רמת-גן בגמר מול קבוצה דרג ד'. במשחק אמצע שבוע אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה, אך לא במשחק חשוב. נכון שניתן לשנות DNA אבל זה ממש לא קל.

רפאל 21 במאי 2015

מאוד נוח להגיד שזה DNA ולא משנה מה תעשה, הקבוצה לא תתפקד במצבי לחץ.
זה מה שקוראים לו שכר לימוד ונסיון. באר שבע עשתה התקדמות גדולה מאוד, יותר ממה שציפיתי מהם אחרי העונות הראשונות של אלונה. גם ג'ורדן הפסיד בשנים הראשונות שלו ואנשים חזרו ואמרו שהוא סקורר ונוצץ אבל אין לו ולקבוצתו סיכוי ממשי להתגבר על הפיסטונס, לייקרס וסלטיקס.

ברור שלאף אחד מאיתנו לא היה נוח במיוחד עם התיזמון והפיאסקו סביב סיום תפקידו של המאמן והספקולציות באשר למי שיחליפו, אבל מצד שני- זה עוד הוכחה שהקבוצה שואפת להתחרות על האליפות ולא מוכנה להסתפק בפחות, גם אם ריאלית אלו הכוחות.

אני חושב שהיינו מדברים היום על באר שבע בצורה אחרת לגמרי אם היו לוקחים את המשחק אתמול.
פעם אחת ינצחו ויסתיימו הדיבורים על המנטאליות וכו'…
בינתיים עושים שם הרבה צעדים בשביל להגיע לשם.
לא יודע לאן זה יילך, יכול להיות שמכבי תשאר חזקה מידי בשנתיים-שלוש הבאים ואלונה תתייאש.,
יכול להיות גם הפוך, בכל מקרה- תהיה ליגה משעממת אבל עם קבוצות לא רעות בכלל.

איציק 21 במאי 2015

כתבתי ש-DNA ניתן לשונות. עזוב את המשחק אתמול, האם אתה מרגיש שמשנה שעברה לשנה זאת יש שיפור במשחק, בהתנהלות? לא מדבר על אליפות, מדבר על התקדמות. גם אני חשבתי בשנה שעברה שזה שכר לימוד, אך השנה אני לא רואה שיש שכר לעמל.

רפאל 22 במאי 2015

מבין אותך.
גם קרית שמונה לקחו את המקום הראשון ב 2012 ואז לכאורה לא התקדמו, הרי הם לא חזרו על אותו הישג מאז וגם לא איימו עד החצי הראשון של העונה הנוכחית.
חייבים להסתכל על חצי הכוס המלאה ובמקרה של באר שבע, גם אחרי התבוסה בגביע והירידה בקצב צבירת הנקודות, כל מי שעוקב אחרי הכדורגל ולא רק האוהדים שלהם יוכלו בקלות לומר שיש לא מעט נקודות חיוביות, גם אם לא חסר מה לשפר וכמובן שזה נכון לגבי כולם.

אני רואה קבוצה רצינית בתהליך של צבירת נסיון במירוץ לאליפות ועמידה בלחץ של ציפיות, מעמדים גדולים והתמדה לאורך זמן. זו קבוצה ששמות גדולים מגיעים אליה ברצון ( ברור שיש אלמנט של כסף, אבל הם יכולים להשוות הצעות ושחקנים עדיין בוחרים ללכת לשם ) מה גם שלא רואים בה נפילת מדרגה, אפילו מאירופה.
חייבים לזכור שהליגה בדינאמיקה שלה כיום, לא מעודדת הצטרפות של מועודנים חדשים לעמדה של כוח והצלחה. ברגע שאינך בתמונה הריאלית או התיאורטית להתמודד על מקום ראשון, אתה מהר מאוד נהייה לא רלוונטי ושחקנים גם יחששו מאוד להגיע.
למרות שהמאזן היה משמעותית פחות טוב מעונה שעברה, באר שבע עדיין היתה לאורך כל העונה בתמונת המאבק הריאלי עם מכבי וקרית שמונה, דהיינו- כל משחק שלהם נתפש כחשוב והאכזבה היתה ניכרת בכל הפסד נקודות. להצליח להעמיד שנתיים ברציפות קבוצה שלא רגילה לסיטואציה הזו, כבר הישג יפה.
לכוון למעלה עוד יותר, לנצח משחקי עונה ולהילחם על האליפות מהמקום הראשון ולא מעמדה אחורית- גם מרשים.

בכל אופן, למרות האופטימיות, העונה עצמה כמו יתר העונות מאז שאני זוכר את עצמי היתה משעממת ולא מאתגרת מבחינה ספורטיבית. וזה לא ישתנה כל עוד הפורמט האריסטוקרטי הזה נשאר.

שגיא 22 במאי 2015

מה זה בכלל DNA של קבוצה?
אני יודע שיש DNA לאדם שנבנה ממה שהוא יורש מהוריו. איך לקבוצת כדורגל יש DNA? ארבייטמן מקבל את הDNA של שרון אביטן? סוארס מקבל את הDNA של אפרים דוידי?
זה בולשיט כל הדבר הזה. תביא שחקנים טובים, תביא מאמנים טובים, תיעזר בקצת מזל -> תנצח.

תני 21 במאי 2015

כשניסיתי לקנות כרטיסים למשחק נשארו רק כרטיסים לתא הכסף והחלטתי שיקר מדי לקנות שלושה, לי ולילדים. על טעויות משלמים. גם מול הטלויזיה זה היה מושלם.

ערן (המקורי) 21 במאי 2015

הדילמה היתה קיימת, אבל לקחו 2 דקות עד שהחלטתי. לשמחתי, הספקתי לתא הכסף בצד של מכבי, בשונה מגיל.
למען האמת, הקרבה למגרש העצימה את החוייה.
ומחקה את הזכרון המבאס מהמשחק נגד ביתר שם.

תני 21 במאי 2015

מכה על חטא

תני 21 במאי 2015

לטלב"י יש את בני יהודה ולי יהיה את הגמר הזה :(

ערן (המקורי) 21 במאי 2015

גם לי יש את בני יהודה. הייתי עוד באופוריה של הרביעייה לאדומים…

holden 21 במאי 2015

מה שכן היה חוויה לראות אתמול את פריצה, חלוץ קלאסי בסגנון האנגלי של פעם, למרות גילו המתקדם ועוד איך יכול להיות מחליף טוב גם באירופה, שחקן ענק עם נוכחות ומהיר מחשבה.
לפחות העיר חיפה יודעת לארח:)

שגיא 21 במאי 2015

רק לחשוב מה היה קורה אם הוא היה כשיר כל העונה….

אורי 21 במאי 2015

מצד שני, אם בלבול היה מתחיל את העונה…

סימנטוב 21 במאי 2015

מברוק, חווית טראבל עם הבן לאן שואפים מכאן?

ניינר 21 במאי 2015

לאליפות של גולדן סטייט!

סימנטוב 21 במאי 2015

שששש אין מדברים בשעת הסעודה

ניב 21 במאי 2015

גיל פשוט נפלא.

ניינר 21 במאי 2015

יופי של פוסט אבל מה שמעניין אותי-מה עמדתך בעניין פאקו?

גיל שלי 21 במאי 2015

עמדתי היא שהוא אחלה מאמן. אני גם סומך לחלוטין על ג'ורדי שכל החלטה שתלקח לגבי המשך כהונתו במועדון תלקח ממניעים עניניים בלבד.

ניינר 21 במאי 2015

אני מבין שג'ורדי נהיה סוג של ארני אקורסי מבחינתך :)

גיל שלי 21 במאי 2015

עוד לא, להגיע לארני אקורסי זה מרחק עצום

אריאל גרייזס 21 במאי 2015

שמח לשמוע שאפילו ברגעים הכי טובים שלך אתה חושב עליי..:-)
ברכות, לחגוג עם הילד זה הכי כיף שיש

נולי 21 במאי 2015

משחק מושלם, מדהים, עוצר נשימה.
אגב, גם אתמול לפני המשחק דאגתי (לשווא) בגלל הרכב הטלאים של מכבי.
הפוסט שלך כתוב נהדר כתמיד.
מסתבר שצדקת לאורך כל העונה. אולי תחליף את שלמה/פרימו/זהר/בוני בעמדת הפרשן???

אריק האחר 21 במאי 2015

גיל פוסט מעולה ומרגש
שמח בשבילך ובשביל הילד.
בכזה בוקר כל מה שהייתה כותב היה נפלא " לא חכמה".
ראיתי הבוקר את התגובה של ברדה לאחר המשחק
ליבי אתו שחקן ענק ובן אדם נפלא הוא היה על סף דמעות
ורואים עד כמה כואב לו.
גם בשמחה שלנו צריך לזכור את הצער של האחרים
זה תזכורת תמידית לצורך להתקדם ולהשתפר ובעיקר להבין
כמה אנחנו צריכים להודות לבעלים להנהלה לצוות האימון לשחקנים ולכול הדבר הנפלא
הזה שקוראים לו מכבי ת"א.
אליפות רביעית ברצף בבקשה !!!

נולי 21 במאי 2015

ולהעיף בבקשה את באזל בדרך לבתים של ליגת האלופות… :)

ארז 22 במאי 2015

+1

אזי 21 במאי 2015

האמת, שגם תחת חקירת שב"כ תוך שימוש בכוח פיזי מתון, לא תצליח לגרום לי לזכור איך מכבי שיחקה אתמול.
וואו.
כל מה שאני זוכר זה וואו.
לא מרכז שדה, לא מסירות, לא קדימה, לא אחורה, לא אגפים.
אני זוכר רק 90 דקות של וואו.

דרור בר-נור 21 במאי 2015

יותר מדויק 40 דקות מהדקה ה-20 עד ה-60 ומשם גרבג טיים ארוך במיוחד.
עד ה- 20 ב"ש היו במשחק.
אבל כשזיו מכניס גול עם הברך כאילו הוא אלי דריקס ידעתי שהמשחק שלנו ולא משנה מה ב"ש יעשו.
כול השאר בונוס נפלא לעונה בלתי נשכחת.

רועי 21 במאי 2015

יותר כמו ברך של קלינגר בקריית אליעזר…

דרור בר-נור 21 במאי 2015

צודק קלינגר..

גיסנו 21 במאי 2015

וגם בגארבג' טיים הזה היה אפשר לשים בקלות עוד 2-3.
לא שאני מתלונן חס וחלילה :)

שגיא 21 במאי 2015

יצאו בזול ב"ש. בדש ובן חיים עם החמצות של 100%.

4 קל 21 במאי 2015

ואיינבינדר, אוי איינבינדר

יובל 21 במאי 2015

הרבה יותר גדול מהסופרבול, בייחוד בגלל שלא לקחנו את הטרבל ברמאות… באמת חווייה אדירה, וכל המוסיף גורע. הלואי שישאירו את השלד לעונה הבאה גם כן.

תורג׳י 21 במאי 2015

מעולה גיל. מבסוט בשביל הילד!

ערן (המקורי) 21 במאי 2015

כל מילה.
הילדים קיבלו מתנה שיזכרו כל החיים.
וכמוהם כל מי שהיה בסמי עופר.
I am walking on sunshine

תולעת 21 במאי 2015

ניצחון ענק. חוץ מהשער הראשון והחמישי שהגיעו מטעויות של שני באנקרים בב"ש (סוארס והובאן), ארבעת השערים היו מעבודה קבוצתית נהדרת, הנעת הכדור ושליטה בקצב. התרגיל בקרן לקבוצה שבקושי ספגה כך העונה (5% מהשערים בסה"כ).
וחייבים מילה טובה לבן-הרוש, הבלם "הבכיר" אתמול בהגנה. נתן משחק אחראי בלי דחיפות מיותרות ועם עבירה חכמה (שאמנם עלתה לו בצהוב) בסביבות הדקה ה-20 שעצרה מתפרצת של בוזגלו. ראו בתחילת המשחק את הקושי וחוסר התיאום באגפים וחשבתי שכל הרמה לרחבה תהיה מצב טוב לב"ש עם יתרון אדיר במשחק ראש (ארבייטמן, גבאי וברדה). אבל אז הגיעה הטעות הראשונה והשער השני, וב"ש העונה לא יודעת לרדוף אחרי יריבות.

וכמה התרגזתי על אדלר שלא נתן לסיים את ההתקפה האחרונה במחצית הראשונה…

גיא זהר 21 במאי 2015

השער השני הגנה פאתטית שלא מרחיקה כדור. בשישי אג׳ידה עירני עוצר את הבעיטה המדויקת אך החלשה יחסית של ראדי. לא שזה משנה.

איציק 21 במאי 2015

צודק לחלוטין. ארבעה שערים מיותרים מתוך שישה.

ק. 21 במאי 2015

הגול השני הגיע מטעות של יואב זיו

ק. 21 במאי 2015

הוא לא באמת התכוון להשחיל עם הברך בין שני המגינים

שגיא 21 במאי 2015

הוא כן. זיו מתכוון לכל פעולה שהוא עושה במגרש. בייחוד פעולות כגון כיבוש עם הברך.

funfun 21 במאי 2015

איזה פוסט נהדר גיללללללללל
אני עמדתי בתור לחנות של מכבי בדיזינגוף גם בלילה וגם בבוקר ולא הצלחתי לקנות כרטיסים לילדים – וידעתי שזו הולכת להיות חוויה.
ואז הפעלנו חמל מטורף עד שהצלחנו להשיג צמד כרטיסים – ולילדים לא נשאר :-(
הנסיך בן ה6 לא הפסיק לבכות בבוקר שסיפרתי לו (כי אישתי הכריחה אותי) שדוד שלו ואני בכל זאת הולכים למשחק והוא לא
בבוקר הוא קפץ עליי על המיטה וראינו ביחד את כל הסרטונים שצילמתי מהארינה המדהימה הזהובה המדהימה הזו שיש לחיפאים האלו (איזה מתקן יא וואראדי!!!)
וממקום מושבי הגבוה ראינו אתכם, גוש גאה של צהובים בלב היציע האדום (של הביוקר) ואיך שככל שהמשחק התקדם נדמה היה כי חלקכם גדל :-)
אחת החוויות המדהימות של הכדורגל הישראלי ולו רק בשל התפאורה המהממת (של 2 הקהלים), המעמד המכובד ואקורד הסיום של שושלת לתפארת של בא לי שתתפרק
אבל היא תתפרק ותתחדש
ואחד ויקינג אדיר מעל כולם שזכה לשיר אדיר שאם הייתי יודע איך הייתי מצרף לתגובה הזו
זכינו , בכינו ולא האמנו – אל תעירו אותי!!!

גיא זהר 21 במאי 2015

ברכות. תודה על הפרגון לקהל שלנו. מקווה שהחוויה של 97 לא תשאר כחד פעמית וגם הבנות שלי יחוו.

שגיא 21 במאי 2015

כל עוד אלונה לא תעזוב, החוויה של 97 לא תשאר כחד פעמית. אין לי בכלל ספק שב"ש יזכו בתואר בקרוב.
הקהל של ב"ש באמת מדהים ועם האיצטדיון החדש בשנה הבאה, רק דברים טובים יכולים לקרות בב"ש. אין שום סיבה שקבוצה עם כזה קהל לא תהיה באופן קבוע במועדון "הגדולות" ובצמרת הגבוהה.

יניב פרנקו 21 במאי 2015

באר שבע קיבלה את הסטירה המושלמת – הפסד סולידי של 3:1 היה מכניס אותה שוב לאשליות.
זה הפער האמיתי וכל עוד באר שבע לא תוציא מעצמה את ה100% שהתקציב שלה מאפשר היא לא תגיע לכלום

יואב 21 במאי 2015

יניב,
כתבת שאלונה עשתה את הדבר הנכון לעונה הבאה עם פיטורי אלישע בעיתוי הזה.
אני חושב שהברוך שם גדול מכפי שחשבת ומשחק כמו אתמול יכול ללוות אותה לא מעט זמן.
ומה חשובה העונה הבאה כשאתה מתפרק לחתיכות במשחק הכי גדול שלך בעשור האחרון?

שגיא 21 במאי 2015

אני מתאר לעצמי שהמפסיד הגדול ביותר מאתמול הוא דווקא ברק בכר. אני לא רואה איך אלונה מחתימה דווקא אותו אחרי משחק כזה. לפחות לו כראש המערכת המקצועית.
ברור לאלונה, כמו שכתבת, שה6:2 הרבה יותר דומה לפער האמיתי מאשר ה1-1 וה-0:0 בליגה. ברור לה גם שלהשאיר את הקבוצה במבנה הנוכחי ולהחליף אלישע באלישע (לא רואה שום יתרון של בכר על אלישע לוי), לא יביא את הבשורה ולא יקרב אותה למכבי.
אני מהמר על כך שהיא תביא צוות אימון זר + מנהל ספורטיבי זר או ישראלי שיעמוד בראש המערכת המקצועית.

גיא זהר 21 במאי 2015

לצערי, מסכים עם יואב שהבעיות במערכת גדולות ממה שנראה כלפי חוץ. מבחינת סגל שחקנים בטח אתמול, ההבדל ממש לא כזה. במידה רבה קשור לצוות האימון. כמעט כל המאמנים טובים טקטית מאלישע ובטח שבכר אך בכר חסר ניסיון ולכן מסכים שצריך צוות זר.

רפאל 21 במאי 2015

עם כל הכבוד לגביע והריגוש שלו, מוטב שהילדים שלנו יחוו ליגה תחרותית טובה
אפילו אם זה יבוא על חשבון העפלה/זכייה בגביע.
החוויה הספורטיבית של ליגה המשוחקת ומוכרעת כמו שצריך, הרבה יותר חשובה במהות שלה מאשר כמה הברקות ספוראדיות שלא משנות את התמונה.
אם זה היה תלוי בי, הייתי מוכן לבטל את גביע המדינה בתמורה לליגה סדירה עם סדרות פלייאוף.
האידיאלי זה גם וגם. גביע הטוטו במאה אחוז הייתי מבטל לליגה הראשונה.

אורי 21 במאי 2015

גם אני בעד לבטל את גביע הטוטו – ככה נשאר לנצח הקבוצה היחידה שהשיגה טרבל

שגיא 21 במאי 2015

פוסט נהדר. אני כבר מחכה שאני אוכל ללכת עם בני למשחקים של מכבי…
אני זוכר בתגובות לאיזה פוסט אחר, כתבתי שאני בטוח שהגול של זהבי בדרבי ה-3:2 היה הרגע הספורטיבי המאושר והעוצמתי בחייך. אתה תיקנת אותי ואמרת שזה הטאצ'דאון של הג'איינטס. עכשיו אני שמח לקרוא שהוא ירד למקום השני :)

היסטוריון של ספורט 21 במאי 2015

, ענק

היסטוריון של ספורט 21 במאי 2015

מדהימים אותי הנתונים הבאים ..
מי היחידי שלא פספס דקת משחק בגביע ..התשובה יואז זיו
במקום השני אייבנדר ..אם איני טועה רק 6-7 שחקנים שיחקו רוב דקות בגביע.
למעשה בהרבה בחינות הרכב המשנה של מכבי הביא את הגביע …אפילו גולדברג ורייכרט שעברו להפועל שותפו 180 דקות מתוך 450.
פריצה שיחק …רק 135 דקות אבל איזה דקות …בהם כבש 4 שער כל פחות מ34 דקות.
גם ליצחקי היה חלק נכבד …דווקא טיבי בקושי שותף…..
בכל אופן בשורה התחתונה הזכייה מראה עד כמה עמוקה מכבי תל אביב.
נתון אחרון 24 שחקנים היו שותפים לזכייה ….לעוד לקבוצה הייתה פריבילגיה לא לשתף את ורמוט .

שלומי 21 במאי 2015

אגב, לא יודע מה אייבינדר עושה במכבי. לא מבין למה מעדיפים אותו על שחקן בית כמו לוגסי.

טרנטה 21 במאי 2015

אני לא מחסידיו אבל הוא היה אחד הטובים אתמול

גיסנו 21 במאי 2015

גם אני אמרתי את זה העונה עד השבוע. נתי שני משחקים מעולים.
ואם רק ילמד כבר לשים את הכדור הארור הזה ברשת…

תולעת 21 במאי 2015

זיו לא שיחק ב- 1:1 מול ק"ש בחוץ (ורמוט כן שיחק באותו משחק וגם נפצע).
לאיינבינדר הכי הרבה דקות – 494 מתוך 540 (היו 6 משחקים).

היסטוריון של ספורט 21 במאי 2015

תודה תולעת…בדקתי את הנתונים באתר ההתאחדות …ושכחתי שהיו שני משחקי רבע גמר …אולי מראה כמה זה משונה.
בכל מקרה תודה רבה על העדכון .

Amir A 21 במאי 2015

יש מי שחגיגת הספורט שלו עם הילד היא האקסטזה אחרי נצחון 6-2 בגמר הגביע ויש מישהו ש"חגיגת" הספורט שלו עם הילד היא לנגב לו את הדמעות אחרי שטיירי בפוקס תופס את הכדור עם הקסדה. תודה על הזכרונות, באמת. )-:

גיל שלי 21 במאי 2015

לא חושב שיש לך זכות להתלונן אחרי הסופרבול השנה, איבדת את הזכות הזאת

רומן 21 במאי 2015

משחק מעולה.
ראדה פריצה חלוץ מדהים, מהנגיעה הראשונה שלו בכדור בארץ אמרתי את זה, חבל שהוא שיחק כל כך מעט, כבר לא עושים חלוצים כאלה היום.

עופר ג. 21 במאי 2015

פחד הוא לא אחד הגורמים העיקריים למה שאנשים עושים או יותר נכון לא עושים, בכל דבר בחיים?

גיל 21 במאי 2015

זה מסוג הדברים שמעצבים את האישיות של הילד לכל החיים.

איציק 21 במאי 2015

לא מעצבים, מעציבים…

אסף THE KOP 21 במאי 2015

כל הכבוד על הכל, אבל….

אתה חושב שאתם מספיק טובים לעבור את אלופת סלובניה או מי שזאת לא תהיה במוקדמות ליגת האלופות ?

בלייק 21 במאי 2015

הרבה שחקנים מסיימים חוזה וברור שיהיו שינויים בסגל – טב״ח, אולי בן הרוש, זהבי (קשה לי להאמין אבל אולי), שינויים בזרים…
אבל הקבוצה הנוכחית בהחלט מסוגלת לעבור את אלופת סלובניה, בטח אם נארח בבלומפילד. אם בתחילת העונה, בזמן מלחמה ועם חוסר ודאות ארוך לגבי מיקום המשחק, עם ההכנה הלא אידיאלית של אוסקר, ועם רכש שהגיע בשניה האחרונה (ואפילו שיחק) זה היה קרוב.
לא יודע אם הקבוצות שוות או שיש פייבוריטית, אבל בהחלט מכבי מסוגלת.
לגבי האפשרות של ״מי שזאת לא תהיה״, אז זה כבר מאוד תלוי בהגרלה. באזל עדיין גדולה על מכבי (תמיד יש אפשרות, אבל למכבי סיכוי נמוך מאוד לעבור קבוצה כזאת).

צור שפי 21 במאי 2015

מגיע לכם מברוק גדול על הטרבל בכלל וההצגה אתמול בפרט אבל אני לא מסכים שאתמול שיקף את הפערים האמיתיים יותר מהתוצאות בליגה. להפך: אתמול היה החריג, הסערה המושלמת של פיאסקו מגדל בב״ל (ברקת-בכר-לוי) מצד אחד וערב צהוב חד פעמי לגמרי מהצד השני.

צור שפי 21 במאי 2015

ושאלה – מישהו יכול להסביר למה בכלל יש דיון על זהות המאמן בעונה הבאה?

איציק 21 במאי 2015

כי לאלישע הודיעו שהוא עוזב, וברק בכר עוד לא בטוח שחותם…

צור שפי 21 במאי 2015

התכוונתי לפאקו

דן דן 21 במאי 2015

כי ג׳ורדי הוא המנהל המקצועי והרבה אומרים שהוא ופאקו לא רואים חושבים אותו דבר על רוב הדברים המקצועיים (מערכים, בן בסט, שפונגין), אז יש סיכוי גבוה שג׳ורדי, הסמכות המקצועית העליונה, ירצה לעבוד עם מישהו אחר

צור שפי 22 במאי 2015

אבל ג׳ורדי הביא אותו, ככה שמן הסתם הוא מעריך אותו, ובמבחן התוצאה פאקו עמד, הכי בגדול שאפשר. נראה לי שחילוקי דעות צריכים לזוז הצידה במקרה כזה.

דן דן 23 במאי 2015

אני איתך, לדעתי הוא צריך להשאר, אבל לפעמים (רוב הפעמים) האגו גובר על השכל הישר

Comments closed