ניתוח שפוי של סוף עידן פאקו במכבי

הפרידה מפאקו הגיעה, זה לא אומר שיש צד פגוע וצד מנצח

אלו שמצליחים לסבול את כמויות המלל שאני שופך באתר זה, יודעים שאני חשבתי לאורך כל העונה שפאקו עושה עבודה טובה במכבי תל אביב. כיום לאחר שמכבי לקחה שלושה תארים העונה, דעה זו הפכה להיות מעט יותר מהמיינסטרים, אך לקצרי הזכרון, זו היתה דעה מאוד ייחודית בחודשים ינואר עד מרץ השנה.

כמו כן, מאוד הייתי שמח לראות את פאקו נשאר לעוד עונה במכבי, שכן בהחלט להמשכיות בעמדת המאמן יש יתרונות שקיוויתי שמכבי תוכל להנות מהם לקראת ההתמודדות במוקדמות הצ'מפיונס הקרבים אלנו בחודשי הקיץ הלוהטים.

*

אתרי הרכילות הספורטיבית הפזורים ברשת, משודרים בערוץ 5 ומודפסים בעיתונים, "ידעו" לספר לנו על מתח גדול בין ג'ורדי קרויף לפאקו אייסטראן. לי אישית אין מושג אם מדובר בעורבא פרח או בידיעות המבוססות על שמץ של אמת. אני מאמין שאכן קיים גורם בקבוצה שהאכיל את ה"עיתונאים" בידיעות על המתח הקיים בין השניים, ובישראל קיימת ההנחה שבין שני בעלי כח בהיררכיה, חייב להתקיים סוג מסוים של מתח. הידיעות על המתיחות תכפו מיד לאחר שגו'רדי קרויף חתם על הארכת חוזהו במכבי, ואילו פאקו לא זכה להארכת חוזה דומה.

כמובן, בהחלט ייתכן שפאקו וג'ורדי לא משקרים (אגב, משום מה, אני לא זוכר אותם משקרים יותר מדי), והסיבות לפרידה מפאקו הן פשוטות במיוחד. פאקו רצה שחקנים אחרים מאלו המצויים בשורות המועדון, ולאור החוזים שלא ניתן להשתחרר מהם לעונה הקרובה, מדובר בתקציב שחקנים גבוה בהרבה מכפי שמיטש גולדהר היה מוכן להקציב למכבי.

ג'ורדי מצידו רצה גם כן חיזוק של התקציב, על מנת שלמכבי יהיו סיכויים מעט טובים יותר להשתתף בשלב הבתים של הצ'מפיונס ליג. אני גם מעריך שהוא קיבל הבטחה מגולדהאר להעלאה של תקציב שכר השחקנים לעונה הקרובה, אך מן הסתם לא במידה כזאת שהיתה הופכת את החוזים של גילי ורמוט ועידן בן בסט ללא משמעותיים בעונה הקרובה.

*

החוזים של בן בסט, וורמוט הן נתון לעונה הקרובה. ברור גם שבשיטת המשחק של פאקו, שני שחקנים אלה כנראה מיותרים, וכך גם שחקנים אחרים עם חוזה מובטח. המסקנה ההגיונית היחידה שנותרה היא שמכבי נאלצה להפרד מפאקו מאחר והסגל הנתון שקיים בה, גם בהנחה שיחוזק בשניים עד ארבעה שחקנים חדשים, לא מתאים לשאיפותיו וסגנון משחקו של פאקו. פאקו לא רצה ולמען האמת לא יכול היה להתפשר על האמונות שלו בנוגע לשיטת המשחק הנכונה והטובה ביותר למכבי, וג'ורדי לא יכול היה לספק לפאקו את השחקנים שרצה בהתחשב במגבלות.

כלומר, הסיבות לפרידה כנראה אינן נעוצות באגו מנופח של מי מהצדדים, אלא בפרידה מקצועית על רקע פערים שאינם ניתנים לגישור.

*

אני בהחלט חי בשלום עם הפרידה, ואף מאמין שלג'ורדי היה מספיק זמן להערך לכך. מכאן שההנחה שלי היא שגו'רדי כבר מצא מאמן שסגנון המשחק שהוא מאמין בו, הוא סגנון המתאים יותר לסגל השחקנים הקיים במכבי, וכן שג'ורדי כבר יודע פחות או יותר, אלו עמדות יחוזקו במכבי במהלך הקיץ.

ההבדל בין ארגון חזק ובין ארגונים פחות חזקים, נובע גם מהשיקולים העומדים מאחורי ההחלטות החשובות. בארגונים חלשים, ההחלטות מגיעות על רקע פוליטי (כן, זהו הרקע הנפוץ בישראל למען האמת, כאן הכל אישי). לתחושתי מכבי מתנהלת בצורה מעט אחרת, יתכן ואני טועה, אך מכל מה שלמדנו עד עכשיו על המועדון, מיטש גולדהאר מנחיל צורת עבודה הבנויה על רציונאל ולא רגשות או אגו. אין לי שום סיבה להניח שהפרימואים של העולם צודקים הפעם, הסבירות היא שאין להם שום מושג.

 

אחרי ה Elimination Chamber - רובי גלודאן
עונת המלפפונים - מכבי חיפה - מתן גילור

54 Comments

טל בן יהודה 2 ביוני 2015

לי קוראים טל בן יהודה ואני מסכים עם המסר הזה.

ניב 2 ביוני 2015

גדול

עדי אבני 2 ביוני 2015

עם הסייפא של דבריך אני דווקא מסכים. את ג'ורדי, לעומת זאת, מצאנו משקר בנוגע לפניות לשחקנים תחת חוזה יותר מפעם אחת, כך שהספרא לא מדוייקת

גיל שלי 2 ביוני 2015

תזכיר לי מי חוץ מגילי וורמוט?

יואב 2 ביוני 2015

גיל,
יש להם כל מיני אגדות שכטר/שם גנרי אחר מהסגל שלהם וכאלה. כיאה למועדון מקורבים וחברים.

עדי אבני 2 ביוני 2015

"חוץ מ…" מתנגש עם "לא משקרים" במילון הלוגיקה שלי. והשמות שאני מכיר- שכטר, דמארי, ועוד. וכן, אילו כולם אגדות אורבניות כמובן, למרות שאלו כבר לא קשורים למועדון

אריק 2 ביוני 2015

עדי,
ההגדרה של "תחת חוזה" מרמזת על משהו פסול שנעשה. במידה וכך היה, מדוע לא הוגשה תלונה?
הפנייה או הפניות נעשו "תחת חוזה" בהסכמת הקבוצה ולכן זה המונח לא רלוונטי לכאן.

קפטן קוקי 2 ביוני 2015

די כבר עם התחת חוזה הזה. מבזק חדשות קצר – כל הקבוצות פונות לשחקנים תחת חוזה. אין צדיקות יותר או פחות.
העניין הוא, שרובן עושות את זה בגישושים מול הסוכנים. לפעמים גם הסוכנים עצמם מגששים עם הקבוצות. האם זה אומר שהקבוצה דיברה עם השחקן תחת חוזה?
האם צריך להעניש מישהו על כך? לא חושב.
בסופו של דבר, כמו שכתב אריק, אף אחד לא מתלונן לגופים הרשמיים. מה שכן, מועלות תלונות בעילום שם לתקשורת. מכאן – זה בד"כ ספין שנועד לשרת מטרה מסוימת.

ערן (המקורי) 2 ביוני 2015

סטנדרט היושרה של ג׳ורדי אמור להיות פחות מעניין מאשר ההצלחות הספורטיביות ושפיות תקציבית. לבטח במדינה בה בכנסת וממשלה יש כל כך הרבה נכלוליות, רמאות, וגם שחיתות לשמה ופשע.
עם זאת, אותי משמח לדעת שהמנהיגות במכבי בעלת אינטגריטי רב. אני גם מבין שאי אפשר להיות צדיקים יותר מאפיפיור, לבטח כאשר הסביבה שלנו כוללת את האישים הבאים:
חיים רמון, עופר עיני, אבי לוזון.
יעקב שחר, שירצקי דואגים לקבוצות שלהם בלבד.
שלא לדבר על אלי טביב. ועל בעלי מכבי נתניה. ועוד.
בקיצור, אם גורדי נאלץ (במשורה) להתאים את עצמו להתנהגות של הג'ונגל הכללי המקיף את מכבי תל אביב, אני חי עם זה בשלום.

שגיא 2 ביוני 2015

רגע, שאני אבין… יכול להיות שבהפועל אף אחד לא דיבר עם רייכרט כאשר הם יודעים שיש לו חוזה גם לעונות הבאות במכבי?

תורג׳י 3 ביוני 2015

או החתים את אדי גוטליב על זכרון דברים למרות שהקבוצה שלו לא יודעת על כך?

יואב 2 ביוני 2015

מסכים עם כל מילה.
אין לי שום סיבה לפקפק ביורדי ובטח במיטש ורציתי מאד שפאקו ימשיך.
משעשע, אלו שקיטרו על פאקו כל העונה(נהגי האוטובוס למינהם), הם בדיוק אלו שמקטרים עכשיו על יורדי בגין חוסר המשכיות ושלל המצאות.
כנראה שאי אפשר להפיס את דעת המלומדים הגדולים, נו שוין. זה עבד מעולה עד עכשיו, רק שלא יתחילו לפרגן פתאום כי יש אליפות רביעית על הפרק.

בלאנקו 2 ביוני 2015

דווקא הפעם נראה שירית את החץ ואז ציירת את המטרה.
כל העונה חשבתי בדיוק כמוך על הפרימואים והצנציפרים שמלהגים להם, אבל רצף של אירועים שיכנע אותי שהם צדקו ובאמת ג'ורדי ופאקו לא משדרים על אותו גל מקצועי ולא מסתדרים גם ברמה האישית. זה פשוט זעק בחגיגות הגביע ובחגיגות האליפות, זעק בראיונות המאוד לא מפרגנים של ג'ורדי אחרי הזכיות וזעק במסיבת העיתונאים האחרונה.

אמנם מצאת דרך אלגנטית לתאר את חילוקי הדעות המקצועיים שהובילו להחלטה השכלתנית להיפרד, אבל בעיניי זו סוג של מכבסת מילים שלחלוטין לא סותרת את מה שהעיתונות אמרה כל הדרך (ובאופן מפתיע צדקה): יש מאבקי כוח וחוסר הערכה הדדי בין השניים וכל עוד זה תלוי בג'ורדי פאקו בחוץ.

גיל שלי 2 ביוני 2015

ראיונות לא מפרגנים של ג'ורדי? לא ראיתי כאלה, ההיפך הוא פרגן מאוד לפאקו. אני בטוח שהיו להם חילוקי דעות, אני גם בטוח שג'ורדי לא רווה נחת ממצבו של בן בסט (הסיפורים על וורמוט מאידך, זה פשוט בולשיט, הבן אדם היה פצוע, ולפני כן פאקו שיתף אותו בכל אפשרות שהיתה לו). עדין אני לא ראיתי שום עדות לכך שמצב היחסים בין ג'ורדי לפאקו היה שונה ממצב היחסים בין ג'ורדי וסוזה למשל. עובדה גם שמכבי דיברה עם פאקו, ופשוט לא הגיעה איתו להסכמות. אם ג'ורדי היה כה סולד מפאקו, היה הרבה יותר קל לגמור את הסיפור הזה מזמן, ואז היו מודיעים אתמול במקביל לעזיבת פאקו, על המאמן החדש שיגיע למכבי.
בקיצור, יכול להיות שאני טועה, אני בכל אופן לא מודע לכך שקודם יריתי את החץ ולאחר מכן ציירתי את המטרה

ערן (המקורי) 2 ביוני 2015

ספקי המידע העיקריים (אולי בלעדיים) עד כה בנוגע למתיחות האישית הינם ״כתבי ספורט״ המתמחים ברכילות, חלקם בעלי רקורד מפוקפק למדי של אמינות.
אני מאמין שחלק גדול מהציבור לא מתרגש מהם.

גיל ז. 2 ביוני 2015

לפאקו מגיע קרדיט גדול על שלקח קבוצה במצב קשה מאד בקיץ והצליח לחבר מחדש, וכן על כך שבכל משחק "על הכסף" מכבי ניצחה וברובם שיחקה מצויין.
מה שמשעשע בעייני זה שלדעתי, המשחק בו נחתמה החותמת על עזיבתו היה המשחק (ההצגה) בגמר הגביע.
ההתעקשות לשחק בלי חלוץ טבעי, המשחקים עם עדן ובן חיים ובסך הכל ניצול של 65% מהפוטנציאל של הקבוצה.
מי ששם לב לניואנסים מהראיונות שנתנו פאקו וגורדי אתמול מבין על מה המהומה.
פאקו חושב שעם הסגל הקיים למכבי יהיה קשה להתקדם באירופה, אבל הוא לא הבין את מה שגורדי הבין מזמן ש-80% מהסגל תמיד יהיו ישראלים.
לכן, שדרוג יהיה חייב בראש ובראשונה למצות את הפוטנציאל של הישראלים בקבוצה ובזה הוא כשל.
במכבי נמצאים רוב השחקנים הישראלים בעלי הפוטנציאל הרב ביותר, ולכן המאמן חייב על בסיס העקרונות הספרדיים שגורדי מעוניין להנחיל, לבנות שיטה שתמצה את יכולותיהם ועליהם להוסיף זרים.
פאקו רצה משהו אחר ולכן הוא עזב.

צהוב בדם 3 ביוני 2015

+1

אריאל גרייזס 2 ביוני 2015

במהלך חלקים נכבדים של העונה, במיוחד בסופה, היו לא מעט דיבורים וכתבות על איך השניים לא מסתדרים בינהם. עכשיו, מכבי הוכיחה בשנים האחרונות שכשהיא רוצה, דברים לא יוצאים החוצה ולכן אני מניח – אין לי ממש הוכחה לזה, אבל זאת הנחה הגיונית לדעתי – שהדברים האלו יצאו כי מישהו רצה שהם ייצאו וכל כך הרבה כתבות הם לא המצאות של כתב זה או אחר.
אבל אני לא רואה בזה רע. יש חוסר התאמה בין אנשים ובדיוק כמו שאצל זוגות אם הם לא יכולים להסתדר אז עדיף להתגרש, גם פה זה המצב.
הבעיה היחידה זה חוסר ההמשכיות שלדעתי הוא הגורם המרכזי לחוסר ההצלחה של מכבי באירופה. מכיוון שהשלבים האלו ממש מוקדמים בעונה, להמשכיות יש השפעה גדולה בשלב הזה, זה לא ליגה שיש זמן למאמן לחבר את הקבוצה שלו.

דגש 2 ביוני 2015

אנשים ממציאים פרשנויות טלנובליות כל הזמן. סביר שגם מקורבים ואינסיידרים למיניהם.

אריאל גרייזס 2 ביוני 2015

זה לא עניין של פרשנויות, מדברים על היחסים הגרועים בינהם כבר חודשיים לפחות. זה לא איזה כתב פח שאחרי שקרה מה שקרה בא עם תיאוריה מעצמו. אם אומרים לנו שיש בינהם יחסים גרועים כבר חודשיים ופאקו אולי לא ימשיך אפילו שהוא מביא דאבל (תסלחו לי אם אני לא מתייחס למונח המביך בשימוש שלו פה, טראבל), אז זה אומר שהיו דברים בגו. בדרך כלל אין עשן בלי אש.
ואני גם לא מבין למה צריך לנסות להכחיש את זה, כאילו שזה הופך את הניהול של מכבי לגרוע. קורה שמנהל לא מסתדר עם עובד שלו, אפילו אם זה עובד טוב במיוחד.

מאיר (חדש בשכונה) 2 ביוני 2015

אתה כותב שחוסר ההמשכיות הוא הסיבה המרכזית לחוסר ההצלחה של מכבי באירופה, אלא שבעת החדשה מכבי שיחקה באירופה בשתי עונות, בראשונה הצליחה, בשניה לא, אבל היו לה נסיבות מקילות של אי סימטריות בביתיות וראש לא בכדורגל, כך שאין פה הוכחה כלשהי לדעתך, אם כי אני מסכים שעדיפה המשכיות.

אריאל גרייזס 3 ביוני 2015

הצלחה באירופה זה לעלות לליגת האלופות. לעבור שלב בתים עם ניצחונות על קבוצות בהרכב שני זאת הצלחה מוגבלת מאוד.

רועי 3 ביוני 2015

בוודאי, תמיד זה קבוצות בהרכב שני.

אריאל גרייזס 3 ביוני 2015

עם עובדות קשה מאוד להתווכח

shadow 3 ביוני 2015

אין שום קשר להמשכיות המאמן.

מכבי באירופה בנחיתות סגל כמעט מול כל קבוצה.
אם כבר מה שיותר חשוב זה שבסגל תיהיה המשכיות, כי אתה יודע כבר מה כל אחד שווה. כך נשאר לך רק להביא חיזוקים איפה שהמועדון חושב שהוא חלש.
כשאתה מביא שחקנים זה תמיד הימור. לכן בסגל חשובה הרבה יותר ההמשכיות מאשר בעמדת המאמן.

אריאל גרייזס 3 ביוני 2015

לא כל הקבוצות הישראליות ששיחקו באירופה היו בנחיתות סגל?

אריאל גרייזס 3 ביוני 2015

והדרך להתגבר על נחיתות סגל זה סגל שרץ הרבה זמן ביחד, עם אותו מאמן, שבאמצעות טקטיקה, משמעת קבוצתית וכו' יכולים להתגבר על אותה נחיתות. זה בדיוק מה שחסר למכבי

דור 3 ביוני 2015

העפלה לליגת האלופות היא לא "הצלחה באירופה" ונבעה אצל קבוצות ישראליות תמיד מהגרלה קלה יחסית. אף קבוצה ישראלית לא עברה קבוצה בסדר גודל של באזל בדרך לליגת האלופות. קבוצות כמו טוטנהאם, סאותהמפטון, נאפולי וסביליה יהיו גם השנה בליגה האירופית, ובלבנט עדיין טוענים שקבוצה כמו מכבי תל אביב עושה עונה מוצלחת באירופה רק אם היא מעפילה לאלופות. חוסר הבנה בסיסי של הכדורגל האירופי אם תשאל אותי.

טל המנצ'סטרי 3 ביוני 2015

+ 1

funfun 2 ביוני 2015

יאללה גיל כמה שאני מסכים איתך
מצד שני כואב לגלות שהחיזוקים שחלמתי עליהם לא מגיעים העונה לאור הארכות החוזה המסתמנות..
חלום ליגת האלופות הולך ומתרחק :-(

גיל שלי 2 ביוני 2015

חלום ליגת האלופות תלוי בעיקר בהגרלה, הגרלה נוחה ויש סיכוי, באזל שוב, אז חבל על הזמן

ניב 2 ביוני 2015

מטרה ריאלית שלב בתים בליגה האירופית.

מאיר (חדש בשכונה) 2 ביוני 2015

מטרה ראשונה ליגת אלופות, לא נורא בכלל שלב הבתים בליגה האירופית, ועדיף עליה מהשלב הזה לנוק אאוט. נאמר זאת אחרת, עדיף ליגה אירופית עם אליפות נוספת מאשר צמפיונס ואין אליפות, אני חותם כעת על האפשרות הראשונה.

ישי 2 ביוני 2015

חילוקי דעות זה סוג של מתח. אמנם נראה שקרויף ופאקו מצליחים להשאיר את חילוקי הדעות ביניהם בשליטה ולא להפוך אותם למלחמה.
נניח שקרויף חושב שצריך לתת יותר דקות ל-X ושהמערך צריך להיות שונה וכו'. הוא אומר לפאקו במהלך העונה שכך הוא חושב, פאקו אומר לו שהוא לא מסכים וכמאמן הוא קובע, ומכאן הם מבינים שהם לא ימשיכו ביחד. הם יכולים גם לשנוא אחד את השני, אבל הם מבינים שהם נמצאים במצב נתון שבו העונה פאקו יכול לעשות מה שבא לו (אא"כ מפטרים אותו) ושבהמשך הוא יוחלף אם זה מה שקרה, זה בהחלט לא איזה אסון גדול. זה דווקא מראה על יכולת מעולה של הארגון להתמודד עם חילוקי דעות בתוך המערכת.

מאיר (חדש בשכונה) 2 ביוני 2015

וי גדול

גיסנו 2 ביוני 2015

אני בדעה שלך, היה עדיף שפאקו יישאר ולו בשל ההמשכיות, מצד שני שנה שעברה סוזה הגיע ומכבי מהר מאוד נכנסה לעניינים גם באירופה. אבל באזל זאת באזל (ואני מניח שההוכחה הכי טובה לזה שמכבי התמודדה איתם בכבוד היא שהם הלכו ו"חטפו" את סוזה, לא שזה יפריע לפרימואים אי פעם).

מצד שני אני לא בטוח שעזיבה של פאקו היא צעד שגוי כי אין ספק שיש חילוקי דעות מקצועיים. אני משוכנע ששניהם מספיק מקצוענים כדי לעבוד כמו שצריך גם אם הם לא מתים אחד על השני, תכל'ס מי מאיתנו חי באידיליה מושלמת עם כל הקולגות שלו?
אני קצת התאכזבתי לגלות שקרלוס וח"פ ממשיכים שניהם, חשבתי שהגיע הזמן לרענון ושדרוג. מצד שני – כנראה שיהיו שינויים פחות דרמטיים בסגל השחקנים ממה שהנחתי בשבועות האחרונים, ואז חילופי המאמן יהיו פחות טראומתיים.

ניינר 2 ביוני 2015

אם הייתי אוהד מכבי הייתי מתבאס שפאקו עזב בסופו של דבר בגלל שני פלופים שברור לחלוטין שלא שווים עשירית ממה ששולם עליהם

קפטן קוקי 2 ביוני 2015

קטע מעניין.
אחרי כמה ימים של התלהבות מההישג, פתאום עלה נושא חדש.
"אין הצלחה משמעותית בליגת האלופות".
בתהליך התגבשות השיח, התקשורת הופכת את ההצלחה באירופה לחזות הכל ומשתמשת בפרידה מפאקו (שעלולה לפגוע במאמצי ההעפלה) כדי לטעון לכשלון של ג'ורדי או כדי לגמד את המשמעות של התקופה שלו במכבי – למועדון ולכדורגל הישראלי.
מה שמצחיק, זה שמכבי שיחקה באירופה שנתיים בלבד בתקופת ג'ורדי. בראשונה התגברה על רקורד אירופי חלש מאוד (ניקוד וזה, מאוד קשור לסיכויי ההצלחה) ועשתה קמפיין יפה מאוד בליגה האירופית. בשנייה, כמו כל הקבוצות הישראליות, נפגעה קשות בגלל המלחמה והאירוח בחו"ל.
אז קודם כל, על שני מקרים לא בונים קייס.
שנית, יש לנו יסוד להניח שהשנה (אם לא תהיה מלחמה חס וחלילה) אנחנו נראה הישגים קצת יותר טובים ממה שהיה בעונה שעברה.
(מצד שני, לא בטוח שהסיכוי למלחמה נמוך מספיק).

D! פה ועכשיו 2 ביוני 2015

דווקא השנה הוא יחסית נמוך, יותר סיכוי לאחת בקיץ הבא.

אלא כמובן אם נחליט לשבור את הכלים מול איראן מתוך הנחה שתגובה כשתבוא תהיה קטנה יותר בגלל הנעשה בסוריה.

Srtest 2 ביוני 2015

אין בכלל ספק שמדובר בהחלטה אומללה. לא חושב שיש קונצנזוס רחב יותר. כמה שומעים ומדברים על קבלת החלטות וכמה מעט יודעים לשייך את קבלת ההחלטות לדברים כמו רוח המועדון וזהות. מעניין איך המועדון הצהוב גם בכדורגל וגם בכדורסל פיטר במשותף כבר ארבעה מאמנים שלקחו את כל התארים האפשריים באותה עונה. אחד מהמאמנים האלה עכשיו נמצא בגמר ה-NBA.

ההמשכיות עם פאקו היתה חשובה לא רק לצ'מפיונס (גם) אלא לשנים הקרובות. היות וניהול העונות במועדונים האחרים הוא מביך לגמרי, ושהעיתונות כמעט ולא מכירה משהו מחוץ לגוש-דן, ושהנבחרת מסרבת להתנער מהבינוניות וכל הניהול הביצתי שלה, הכדורגל הישראלי היום קם ונופל על מכבי ת"א. מה שקרה פה יפגע בכל הכדורגל הישראלי שגם ככה נמצא תמיד כשאבן הריחיים על צווארו. בשביל להוציא ממכבי ת"א בכדורגל איזה ניצוץ פאתטי שאוהדיה המתוסכלים מחייהם הם מוכנים גם לוותר על השפיות היחידה שהגיעה לכדורגל כאן. מספיק לקרוא את מה שזרים אומרים על המקצועיות בכדורגל פה כדי להבין שלשם הביאו משהו אחר. בסוף קרויף הפך להיות מכבי ת"א וכדורגל ישראלי ואותו אבי נמני לא פחות מכל המקומיים. אני מניח שיש אוהדי הפועל ששמחים כי הדבר ברור שיפגע במועדון הצהוב. השאלה היותר בוערת היא בשביל מה ניסרו את הענף שעומדים עליו? בשביל ספקולציה על צווארו של נער הזהב החדש.

אחרי כל זאת, אולי קרויף באמת משקף את הפער בין הכדורגל האירופאי לישראלי, ואת החלונות שבכל זאת נפתחו כדי שאפשר יהיה להתגנב פנימה: ג'ורדי קרויף, שלא הצליח בשום מקום שאליו הגיע, מצליח כאן בין היתר משום שהוא קרויף, הבן של. זאת אומרת, המרחק בין הכדורגל הישראלי לאירופאי שקול לכך שמספיק שDNA של אחד מהכדורגלנים הכי גדולים אי פעם ומהדמויות הבולטות בכדורגל העולמי עד היום, יגיע לכאן כדי לפתוח פער על הליגה, ועם זאת, עצם העובדה שהוא הגיע לכאן אומרת שכן משהו השתנה למרות הנטייה לחתוך ולמחוק כל דבר שקשור לכדורגל שלנו.

Devito 2 ביוני 2015

ממש קיא מילולוי, נראה כמו טקסט שבנוי ממילים רנדומליות לחלוטין.

Srtest 2 ביוני 2015

לא תשמע ישנן סיבות אובייקטיביות לתסכול… הכל בסדר.

תומאס נוימן 3 ביוני 2015

"ג'ורדי קרויף, שלא הצליח בשום מקום שאליו הגיע" – לא כדאי לבדוק את העובדות לפני שאתה מביך את עצמך עם שקרים? מה עוד שהבדיקה די פשוטה – יש דבר בשם "גוגל".

Srtest 3 ביוני 2015

לא אמרתי שהוא לא אדם מוכשר. העובדה שהוא לא הצליח להשתלב במערכות יותר מתקדמות מזו של מכבי ת"א כדורגל. הניהול במכבי הוא טוב וזה קונצזוס. אדם הוא לא ביטוי של מערכת ניהולית ולהפך. כאן הוא לקח משהו על עצמו, והדבר מזכיר את העובדה שהוא הגיע לכאן קצת על תקן פליט. לא עניין שלילי בהכרח וכמו שאנחנו מתבססים על גניבות של שחקנים זרים שמתבססות על הצלחה בגיל צעיר כאן או ניסיון להחיות קריירה בגיל מבוגר, ככה גם בשדרת הניהול. או שתגיד לי שהוא לא רוצה לעבור לפאוק?

B. Goren 2 ביוני 2015

תודה גיל. בכוונה התעלמתי מאתמול מכל ערימות המלל באתרי הרכילויות כפי שהיטבת להגדיר אותם. כל הפרשנים (?) שבמשך כל העונה שינו את דעתם חדשות לבקרים בקשר לתפקודו של פאקו, אינם שוים שאשקיע דקה מזמני כדי לקרוא את דברי ההבל שהקלידו אתמול והיום.

קורא בין השורות 2 ביוני 2015

רוב הזמן כתבו על ויכוחים בגין אי שיתופם של שחקנים. שניים שבילו את רוב זמנם בקבוצה כפצועים (ורמוט ושפונגין) ואחד שקיבל המון הזדמנוית במהלך העונה וברובן המוחלט הוכיח שהוא לא שווה אותן (ויתכן שגם לא התיישר מבחינת הגישה שלו כמו שחקנים אחרים בקבוצה) כך שאני לא תופס מזה יותר מידי
קרויף לא צריך להיות החבר הכי טוב של כל שחקן/מאמן/כל איש צוות אחר שהוא מביא

חבל שנפרדו אבל אין שום סיבה להמשיך ביחד בכוח אם כל צד שואף לכיוון אחר

עופר כהן 2 ביוני 2015

יש פה סתירה מוזרה:
מצד אחד גולדהאר רוצה ליגת אלופות (מענק עלייה, כסף גדול, חשיפה וכו'), מצד שני הוא לא מוכן לתקצב מספיק את הקבוצה? כי הערכת חוזים לבן בסט, השארת שני זרים כמו ח"פ וקרלוס זה להראות שאין לך כוונה להשקיע מספיק בשביל לעלות לצ'מפיונס.
ומסתבר שעכשיו זה מה שמונע מפאקו להשאר (כי הוא רוצה שחקנים אחרים), שמישהו יסביר לי מה הולך פה….

גיסנו 3 ביוני 2015

החוזה של בן בסט לא הוארך, הוא חתם למס' שנים מלכתחילה. בניגוד לזרים שהגיעו ועזבו אחרי חצי עונה – לבן בסט לא היה סעיף שחרור אחרי חצי עונה, לזרוק אותו עכשיו בלי תמורה יעלה למכבי הון תועפות, וכן למרות שגולדהאר משקיע הרבה בקבוצה לזרוק 5 מליון ש"ח לפח זה לא בלקסיקון שלו. אני בטוח שאם היו הצעות קונקרטיות על בן בסט הוא היה עוזב, אבל אי אפשר שכל הזמן מתלוננים שלמכבי יש כיס בלתי נגמר אבל כשלוקחים החלטה כלכלית הגיונית לא מפסיקים לבקר אותה.

לגבי פאקו, אנחנו לא יודעים את הדרישות המלאות שלו. כנראה שהן היו מעבר לחיזוק של שחקן-שניים. כנראה שהיו עוד חילוקי דעות מקצועיים. לגבי הגדלת התקציב – אני לא חושב שזה כ"כ מסובך. גולדהאר תמיד מסתכל כמה צעדים קדימה, עכשיו יש בפניו שתי אפשרויות: להשקיע הרבה כסף לסגל חזק ונוצץ על הנייר עם זרים יקרים שלך תדע אם באמת יהיו טובים פה, לקבל איזה באזל או סלטיק בהגרלה ולעוף בכל מקרה – או להמשיך בקו ההשקעה שהוביל אותו עד עכשיו, שאם יהיה קיץ שקט בגזרה הבטחונית אמור להספיק כדי להגיע לשלב הבתים של הליגה האירופית (כי העפלה לליגת האלופות תלויה אך ורק במזל בהגרלה נכון לעכשיו). ניקוד הדירוג הנצבר בשני המפעלים זהה – כך שלהמשיך בהשקעה סולידית (בסטנדרט אירופי) כדי לתת 2-3 עונות טובות בבתים של הליגה האירופית ולהגיע לשלבי המוקדמות של הצ'מפיונס כמדורגים בהמשך שווה הרבה יותר מאשר לשבור את הכלים כל קיץ, להכפיל את התקציב ואז לאכול חצץ בהגרלות.

צריך להחזיר את הפרשנים לגודל הטבעי של הכדורגל הישראלי, אבל אם הם לא יטיסו ציפיות לשמיים איך הם יוכלו לקטול את כולם אחר כך?

עופר כהן 3 ביוני 2015

לא ידעתי לגבי בן בסט, מודה. עם השורה התחתונה שלך בפסקה הראשונה אני מסכים.
לגבי השורה השנייה, לדעתי לא מדובר פה רק בניקוד אלא בכסף, אם אני לא טועה זה 64 מיליון שקל עלייה לליג"א,
ובערך 16 מיליון (תקן אותי אם אני טועה) לאירופית.
בנוסף, הסגל מזדקן ועזבו שחקנים חשובים, רכש מאסיבי במילא יהיה כאן.

Lord Anthony 3 ביוני 2015

בליגת האלופות אתה מקבל ארבע נקודות רק על ההעפלה, מה שלא קיים בליגה האירופית. כמו כן קיים העניין הקטן של הכסף מזכויות שידור ומענקים שנמצא כמה דרגות מעל מה שמקבלים בליגה האירופית.
היתרון של הליגה האירופית הוא שאפשר לצבור בה ניקוד יותר בקלות בגלל רמת היריבות.

ניר 3 ביוני 2015

גיל, אתה אדם רציונלי ולכן אתה מנתח את הסיטואציה בצורה רציונלית, גם אני אדם כזה בחיי היום יום שלי. עם זאת, אני ער לעובדה שיש יקום שלם שם בחוץ שמתנהל בצורה הרבה יותר אמוציונלית ממני ואני מכבד אותו ומדי פעם אני מזכיר לעצמי שאני מנסה לשים את המסקנות הרציונליות שלי ולתת הסברים רציונליים לסיטואציות אמוציונליות.

לדעתי, זה המקרה.

גיל שלי 3 ביוני 2015

ייתכן ואתה צודק, אך בגלל זה כתבתי את הפסקה האחרונה, עושה רושם שמיטש גולדהאר דואג שמכבי תנוהל ממקום רציונאלי, אילו היה חושב שמדובר במאבק אגו, ג'ורדי לא היה זוכה לחוזה חדש

שורה 3 ביוני 2015

ג׳ורדי יודע את מה שכולנו יודעים.
הוא יודע שזה נראה רע לפטר מאמן אחרי טרבל.
הוא יודע שבמקרה של כישלון יזכירו לו את זה שוב ושוב.
הוא יודע שההמשכיות חשובה.
הוא יודע שמינוי מאמן חדש פוגע בהכנות ושהמאבק על אירופה קרוב מאוד.
הוא יודע את כל זה, לא רק אתם.
ועדיין, למרות הכל, הוא החליט שכדאי לפטר את פאקו.
משמע, או שהם לא מסתדרים, או שהוא לא מחזיק ממנו, או שהיו חילוקי דעות אמיתיים ומהותיים.
זו היתה החלטה מחושבת, שקולה, והוא מודע לחשיבותה.
אני מניח שלא נותרה לו ברירה.

חיים הצהוב 3 ביוני 2015

גורדי כל השנה אמר שהוא לא מרוצה מאיך שהקבוצה משחקת (גם אחרי ניצחונות גדולים) ולכן הוא לא רצה את פאקו, פשוט מאוד. יכול להיות שהיו וויכוחים ביניהם במהלך העונה בגלל זה אבל זה לא היה על רקע אישי

Comments closed