הקבוצה ניצחה את גליית

התצוגה של קרי היתה תענוג גדול הבוקר, אך היא המחישה עד כמה קבוצת על עומדת לזכות באליפות

הבוקר גולדן סטייט נצחה, הקונספט של הקבוצה, סטף כיכב בתוך המסגרת הקבוצתית. החשש בתחילת הסדרה היה שנחזה בסדרה חד צדדית. קליבלנד הצליחו לייצר אנטי תזה לתזה של גולדן סטייט מהרבה מאוד כלים מוגבלים, אך יפה לראות איך גולדן סטייט הגיבה לאתגר.

*

מאז משחק 3 אנחנו כבר לא רואים את קליבלנד זוכה בכל הכדורים החופשיים, אנחנו לא רואים את שחקני גולדן סטייט מוותרים. אנחנו כן רואים כיצד כל אחד מהקבוצה תורם בדיוק במקומות בהם הוא צריך לתרום. איך האריסון בארנס חווה סדרה התקפית נוראית, אך לא מוותר ומגיע בדקות החשובות במשחק הבוקר. איך לאנדו ברבוסה וליבינגסטון מהווים למעשה ספסל בכוחות עצמם. אפילו ניתן לראות איך אנדרו בוגוט, נבחר מספר 1 בדראפט, שחקן חמישיית ההגנה השנייה העונה, מקבל את ההכרעה ויושב על הספסל במשך על המשחק בלי לרטון ובלי להביע תמיהות.

הבוקר לא רק שמהלכי הלחימה לא הלכו לקליבלנד, ראינו את סטף קרי לוקח שני כדורים חוזרים אחרי החטאות עונשין של גולדן סטייט, וראינו איך במשחק בו סטף קרי חוגג בצורה המוכרת, הוא שומר את החגיגה הגדולה ביותר שלו למהלך הסל ועבירה של אנדרה איגואדלה, המהלך ששינה את המומנטום של הרבע הרביעי, מהלך שכולו רצון עודף, זו הקשיחות האמיתית של גולדן סטייט, הקשיחות שרבים פקפקו בה לאחר משחק 3 בסדרה.

*

לפני המשחק היו מי ששאלו את סטף קרי האם הוא מודאג שאין לו סיגנצ'ר מומנט בסדרה, הוא אמר שכשיחזיק את הגביע זה יהיה סיגנצ'ר מספק מאוד מבחינתו. גם המשחק המושלם שלו הבוקר המחיש עד כמה סטף מניע את הקבוצה. הוא התפרץ ל17 נקודות ברבע האחרון, אך כולן בתוך השטף של המשחק. הוא לקח את השלשות כאשר שמרו עליו באחד על אחד בעיקול של הקשת. כאשר הגיע הדאבל טים על הפיק אנד רול באמצע הקשת, סטף ניסה לחתוך את הדאבל לכניסה, או שמסר לדריימונד גרין כדי שזה יפתח את משחק הארבעה על שלושה, וכאשר יתר הארבעה הם כולם שחקני כדורסל התקפיים, זהו מתכון לסל קבוצתי קל. הוא חש בדיוק את הנקודות בהן הוא צריך לקחת את העסק על עצמו, כמו אחרי השלשה המטורפת של לברון, שנענתה מיידית בשלשה מטורפת שלו. גם השלשה שסגרה את המשחק הגיעה מתוך הכרת הרגע. זוהי התזה שמנצחת תצוגת על של האנטי תזה, לברון ג'יימס, השחקן שמצהיר על עצמו, בצדק כנראה, שהוא השחקן הטוב ביותר בעולם.

הסיבה שלברון צריך להצהיר זאת היא פשוטה. הוא מרגיש שהסדרה הזאת הולכת לאיבוד, והוא כנראה לא סומך עלינו שנבין זאת בעצמנו. ההבדל הגדול בינו לבין סטף הוא פשוט, סטף קרי לא מתעניין במה נחשוב על סטף קרי, גביע הMVP של הסדרה מעניין לו את התחת, רק גביע אחד מעניין אותו, הגביע המוזהב עם הכדור הקרוי על שם לארי אובריין, תנו לו את הגביע הזה, ומבחינתו שמת'יו דלבדובה יזכה בMVP.

 

יותר מדי סיבות (פיינלס 5)
תנו לנשים לנצח - עומר גלזר

131 Comments

אריאל גרייזס 15 ביוני 2015

מה שאתה עושה הוא לא הכי הוגן כלפי לברון. זה לא שגולדן סטייט היא "קבוצה" יותר טובה, גם כבודדים הם יותר טובים. אין שחקן בקליבלנד, למעט לברון כמובן, שהיה פותח בחמישיה של גולדן סטייט. להגיד שהקבוצה ניצחה, כשלברון לא קיבל בכלל קבוצה ולא היתה לו אופציה של לשחק בתוך קבוצה, זה לא ממש פייר. אני יודע שיש לך אג'נדה שאתה מנסה לדחוף, אבל בוא נחכה איתה למצב שבו לא יהיה לנו עימות כזה חד צדדי. למעשה, העובדה שקליבלנד איכשהו מצליחה להישאר צמודה בארבעה מתוך חמישה משחקים, למרות שיש לה סופר הירו אחד וארבעה נגרים די מוכיחה שהשיטה הזאת עובדת לא רע.

גיל שלי 15 ביוני 2015

למה זה לא פייר, אתה כותב בדיוק את אותו דבר שאני כותב. לברון משחק לבד, אפילו טריסטן תומפסון לא היה משתלב בחמישייה של גולדן סטייט, והשאר כנראה לא היו משתלבים בסגל הרחב אפילו. אין פה מבחן לתזה, עצם העובדה שקליבלנד הצליחו לעשות מזה סדרה, עצם העובדה שהם לא מפורקים בשלושים הפרש בכל משחק, זו העדות לעד כמה לברון הוא באמת השחקן הכי טוב בליגה, ובפער גדול. עדיין, מה שיש כאן מבחינת גולדן סטייט זה בדיוק קבוצה.

אריאל גרייזס 15 ביוני 2015

לברון משחק לבד כי אין לו עם מי לשחק. אבל היו אמורים להיות לו ואם הוא היה מפסיד כשיש לו את אירווינג ולאב אז היה אפשר לדבר על זה ששיטת הסופרסטאר לא עובדת. אפשר להגיד עד מחר שקארי עובד מתוך הקבוצה, אני ראיתי אותו שם שלשות מתוך כדרור בלי למסור לאף אחד. הוא פשוט שחקן אדיר וזהו.

גיל שלי 15 ביוני 2015

ואיפה קראת משהו אחר בפוסט הזה? ברור שקארי גם עולה לשלשות מתוך כדרור בלי שאף אחד נוגע בכדור, זה כדורסל לא כדורמים. אגב, הפוסט שלי אתמול נגע לעניין הסופרסטר, ברור שהסדרה הזאת לא מוכיחה בעצמה כלום, וגם אין לי טענה שהשיטה הישנה לא תעבוד יותר, אבל יש עכשיו עוד משהו, משהו שלא היה אופציה קודם

יריב 15 ביוני 2015

למה לא היה אופציה קודם? אתה הרי מדבר על בניית הקבוצה, כלומר על התפלגות המשכורות. התפלגות המשכורות של גולדן סטייט נראית לך שונה באופן מהותי מזו של דאלאס (שזכתה ב2011), של דטרויט (שהגיעה לגמר המזרח 6 שנים ברצף, כולל שני גמרים ואליפות) או של אינדיאנה של שנות ה90. אני בטוח שאני יכול למצוא עוד די הרבה דוגמאות לקונטנדריות כאלו אם ממש אטרח לחפש.

אסף 15 ביוני 2015

כשיש לך כוכב כמו קארי על חוזה של 10 מיליון דולר לעונה, קל להתרשם מהתפלגות המשכורות. כשידרוש חוזה מקס, והם יחליטו לוותר עליו כדי לשמור על גרין ובארנס ו"התפלגות משכורות טובה" אז נדבר על אופציה חדשה.

Shadow 15 ביוני 2015

אהההה אז עכשיו לברון גם מסכן שקרי מרוויח מעט.

איזה חיים אלה לברון לא יקח אליפות כי קרי מרוויח מעט.

גיל שלי 15 ביוני 2015

כשקרי ירוויח חוזה מקסימום, יתפנו ה15 מליון של דייויד לי, כך שלא בטוח שגולדן סטייט יצטרכו לוותר על שחקנים משמעותיים בכלל

shohat 15 ביוני 2015

החוזה של גרין בשנה הבאה לא יהיה 915,243 דולר. כבר כדי להחתים אותו בלי לעבור את המקסימום יידרש טרייד. הם יהיו 11 מיליון מעל התקרה לפני הצעה כלפיו. אתגר ראשון, הרבה יותר קרוב.

גיל שלי 15 ביוני 2015

11 מעל התקרה לשנה אחת זה לא סיפור גדול, התקרה עולה בהמון בשנה לאחר מכן

shohat 15 ביוני 2015

11 אבל זה בלי הדלתא של גרין, שבגדול, צריך להתקזז אם יחליטו/יצליחו להיפטר מהחוזה של לי.

מצבם מצוין בסך הכל כי קרי, תומפסון, איגוודאלה ובוגוט סגורים עד ל – 2017, וזה בסיס מאד מוצק שמותיר גמישות. ובשנה הבאה עם ההסדר החדש מצבם יהיה עוד יותר טוב, עם עודף לעשות שופינג.

אסף 15 ביוני 2015

אתה מבין למה אני מתכוון.
כשהקבוצה תעשה החלטה מודעת של ויתור על סופרסטאר לטובת בניית סגל רחב ומאוזן, אפשר יהיה להתחיל להסיק מסקנות.
בינתיים הם נהנים משני העולמות – גם סגל רחב מאוד וגם כוכב על. אני לא מאמין שאתה חושב שהם יוותרו על קארי בשביל להחתים כמה שחקנים טובים – מהלך שבתשעים אחוז מהמקרים מתברר כלא משתלם.
אגב, הכסף שיתפנה מהחוזה של לי ילך לדיימונד גרין ( שמקבל פחות ממיליון היום ) או לקליי תומפסון ( 3 מיליון ). החוזים המגוחכים האלה הם הסיבה האמיתית לכמות הכישרון הפסיכית בווריורס, ולא איזו החלטה מהפכנית.

עידו ג. 15 ביוני 2015

הם נמצאים בסיטואציה די טובה לשמור על הגרעין של קרי-תומפסון-גרין.
תומפסון כבר קיבל את החוזה שלו (ירוויח 15 מיליון בעונה הבאה).
את קרי הם לא צריכים להאריך עד הקפיצה המטורפת בתקרת השכר אחרי העונה הבאה כך שבינתיים הם יכולים להתפנות לחוזה של גרין. המעמסה העיקרית היא החוזים של דיוויד לי ובוגוט – לדעתי אחד מהם יילך.

רן הנרגן 15 ביוני 2015

לי ילך. זו בכלל לא שאלה. להחזיק אותו ואת גרין (שיקבל להערכתי חוזה של כ 15 מיליון, כמו קלי) יעלה כ 50 מיליון דולר בגלל הקפיצות בקנס על חריגה מתקרת השכר. גרין הוא שחקן חופשי מוגבל. זה אומר שג"ס יכולה להשוות כל חוזה שהוא יקבל. הם ישוו הכל למעט חוזה מקסימלי, כי הוא קשור לאחוזים מהסכום הכללי. אני חושב שגרין לא ילך במסלול של חוזה מקס כי הוא מבין גם בתקרה החדשה (בעוד שנתיים), עבור קבוצה שרוצה הרכב שירוץ לאליפות, אין מקום ליותר משחקן מקס אחד וזה קארי.

Shadow 15 ביוני 2015

אני אופתע מאוד אם הוא יקבל 15. מצד שני התקרה עולה ככה שקשה לי להעריך כמה החוזים יתנפחו.

הוא נתן סידרה חלשה מאוד עד עכשיו ואני חושב שהיה תיקון לערך שלו.
הוא שחקן שנוטה לעשות הרבה עבירות ולהסתבך עם שופטים.

ניתאי 15 ביוני 2015

בדיוק.
לברון עומד וקולע שלשה – אנטי תזה.
קרי מכדרר את עצמו ואז קולע שלשה – מתוך השטף של המשחק.
בחייך.

קרי ניצח את לברון 17:16 ברבע האחרון, אבל לקרי יש יותר עזרה. כבודדים, לא כקבוצה. דלדובה מחטיא שלשה פנוייה, טריסטן גמור ולא לוקח ריבאונדים, ברור שיש פה גם אלמנט קבוצתי, ברור שיש גם איכות של שחקנים כאינדיווידואלים.

asaf 15 ביוני 2015

אריאל אתה צודק שעל סמך הסדרה הנוכחית קשה ויהיה לא הוגן לבחון את לברון מול כל העולם אבל גם בשני הגמרים שמיאמי הפסידו ששיחק שם הקונספציה הייתה טריו מעל כולם וצוות מסייע (ואז הטריו היה בריא) מול כדורסל שהתבסס על קבוצתיות רבתי (דאלאס והספרס) אז אולי כן יש איזה מגמה כלשהי שניתן לבחון ואין כאן ביקורת על לברון בגמר הנוכחי הוא עצום בקנה מידה היסטורי בו וכן הוא גם טועה לא מעט אבל שאתה אחראי הבלעדי ,מנהל המשחק והמוציא לפועל הגיוני מאוד שזה יקרה,מדהים לראות שהוא לא קורס מהרגליים
(רק שלא יתגלה בסוף הקריירה שלו שפיזית יש לנו מקרה לאנס אמסטרונג ב'), וכן גולדן סטייט קב' יותר טובה ובסגלים הנוכחיים גם יותר מוכשרת כמעט בכל עמדה,לראייה במשחקים האחרונים יש עוד 3-4 שחקנים שחזרו לעצמם התקפית מלבד קארי ואיגודאלה ,בעיקר גרין בוארנס אבל גם ברבוסה,לי וליווינגסטון מהספסל והסדרה התהפכה. לגבי קארי אני חושב שבסדרה הזו הוא לא רק מראה שהוא שחקן אדיר אלא גם מאיזה חומרים האופי שלו עשוי, במשחקים 1-3 בסדרה הוא היה בינוני מאוד במושגי יכולת המשחק שאליהם הרגיל אותנו העונה ונשמעו לא מעט תהיות על היכולת שלו להוביל קב' ברגע האמת ואז שהקבוצה עם הגב לקיר הוא הרים את עצמו בשלוש דרגות בשני המשחקים האחרונים בסדרה,הרבה יותר מעורב בהתקפה ונוגע בכדור וזה בנוסף לתנועה האין סופית שלו שתמיד שם והחלק הכי חשוב פתאום הזריקות חזרו לצלול לרשת, כל סל שלו ברבע הרביעי היום היה סכין חדה בלב של הקאבס .

אדם 15 ביוני 2015

יש מישהו שבאמת מאמין שאין סמים בnba? לברון בטוח מסומם ברמה כלשהי כמו כנראה רוב שחקני הליגה. כמות המשחקים לא מאפשרת להאמין בשום דבר אחר

Srtest 16 ביוני 2015

תסתכל שוב על הרבע האחרון ההוא. 3 חסימות רצופות. קבוצה שלמה שעברה לעבוד בשבילו כדי שייכנס לזון.

איציק 15 ביוני 2015

אם היום היו נותנים לבחור בין בוגט למוזגוב, במי היתם בוחרים? זה ששניהם על הספסל זה כיוון שהסדרה התפתחה לסמול בול, אבל בגדול שניהם שחקנים משמעותיים ומוזגוב טוב יותר.

אהד 15 ביוני 2015

+1 איציק.

Shadow 15 ביוני 2015

ולמה כל כך מהר מוחקים את טומפסון?
לגרין עד אתמול היתה סידרה נוראית וטומפסון היה מצויין.

די לגניבת דעת.

אהד 15 ביוני 2015

+1 לצל

איציק 15 ביוני 2015

גרין שנה פצוע, רק עכשיו אדלשטיין זימן אותו לחזור קצת לכושר.
די עם גנבת הדעת. תשווה את שניהם בכושר שיא.

עומר ה 15 ביוני 2015

גדול. הצחקת אותי

Shadow 15 ביוני 2015

:)

שי 15 ביוני 2015

למה? מוזגוב לא היה פותח כסנטר במקום בוגוט?

גיל שלי 15 ביוני 2015

אגב, כנראה שלא, בוגוט היה עולה לפני מוזגוב ברוב הקבוצות, אם לא בכולן

ד"ר פיל 15 ביוני 2015

בוגוט הוא מוסר הרבה יותר טוב ממוזגוב, ובשיטה של גולדן סטייט זה הכרחי

יוסי 15 ביוני 2015

לא מסכים. רואה את שאמפרט/מוזגוב/TT משתלבים לא רע… לא פחות טובים מבארנס/ליבינגסטון/בוגוט

גיא זהר 15 ביוני 2015

אתה לוקח סנטר פאוור וסמול פרוורד ומשווה לגארד, סמול פרוורד וסנטר. בוא נגיד שמוזגוב ובוגוט שווים וניתן לך בונוס ונגיד שבארנס ושאמפרט שווים. איפה תומפסון וליוונגסטון בכלל בעסק. זה שחקן חמישיה כרגע והשני שחקן ספסל. תשווה אותו לגרין ועם כל הכבוד גרין מגוון הרבה יותר ממנו.

יוסי 15 ביוני 2015

מסכים שההשוואה לגרין מתאימה יותר מבחינת עמדה על המגרש ובהחלט הוא טוב יותר ומגוון יותר מ-TT.

הטענה שלה מלכתחילה הגבתי הייתה: "אפילו טריסטן תומפסון לא היה משתלב בחמישייה של גולדן סטייט, והשאר כנראה לא היו משתלבים בסגל הרחב אפילו" – לדעתי אכן היו משתלבים בסגל ואולי אף בהרכב

גיא זהר 15 ביוני 2015

מה שמיוחד בגולדן סטייט שבדומה במובן מסוים לסן אנטוניו של השנה שעברה, כל השחקנים שלה בעלי יכולת מסירה בינונית (בארנס) עד טובה (בוגוט, גרין). אצל קליבלנד יכולת המסירה של שחקני הפנים חלשה. לכן מוזגוב שיחק מעט ולכן הם לא היו יכולים להשתלב בשיטה של גולדן סטייט בלי שום קשר ליכולת האינדיבידואלית שלהם

GILAD 15 ביוני 2015

שלי – גם את לברון מענין רק גביע אובריין, והוא משאיר כל טיפת דם יזע ודמעה שיש לו על הפרקט בשביל זה. אתה לא חייב לאהוב את זה אבל קשה לא לראות את זה.

גיל שלי 15 ביוני 2015

לא טענתי שאת לברון לא מעניין גביע אובריין, הוא נותן את כל מה שיש לו בשביל לזכות בגביע, אך גם ברור שמאוד חשוב ללברון מה יגידו על לברון, זו האמת, וזה בסדר גמור

יוסי 15 ביוני 2015

המילה "רק" לא במקום. המילה "גם" יותר מתאימה.

טל בן יהודה 15 ביוני 2015

אני חושב שסטף קרי נמצא איפה שלברון היה לפני ארבע שנים, כלומר ללא טבעות.
גם לברון היה אומר את הדברים האלה לפני שזכה אליפות הראשונה שלו…

בני אדם צריכים אתגרים חדשים. אני לגמרי יכול לראות את סטף קרי אומר את זה בעוד 5 שנים, כשיש לו איזה 3 טבעות והוא בפיגור בגמר שהוא דומיננטי בו בטירוף. צריך משהו שימשיך לדחוף אותך.

איציק 15 ביוני 2015

אני לא רואה את זה קורה, אבל אם אתה צודק, אז זה מאד עצוב.
לא ראית אף אחד לפני לברון שמדבר ככה, והיו כמה שעמדו במדרגה שלו ואפילו קצת יותר גבוה (אולי וילט דיבר ככה, צעיר מידי).

טל בן יהודה 15 ביוני 2015

לא מבין למה זה עצוב.
אני לא רואה בעיה במה שהוא אמר, בעיקר כי הוא דובר אמת.
אם היה מדובר באיזה אחד שחי באשליות… פנטזיונר, מילא.
אבל אם הוא צודק ב-100%, למה שזה יפריע למישהו.

יריב 15 ביוני 2015

אתה זוכר את הדיאלוג:

There's no "I" in team!
There's not, but there's an "I" in win

זה נשמע לך שונה מהותית?

אני חושב שלברון לא שונה מהותית מכוכבים דומים, אלא שאנחנו שומעים אותו (ושחקנים אחרים היום) הרבה יותר משהיה בעבר (וכמובן, זה כל הזמן בעליה). אם היה חריג, זה אולי ראסל בעקבות הסיפור שהיה לו בקולג' עם פרסי הצטיינות אישיים. ועדיין, אפילו ראסל קיבל העלאה בשכר כשוילט נכנס לליגה כדי לקבל את השכר הכי גבוה בליגה.

איציק 15 ביוני 2015

התשובה ליריב ולטל ביחד (סליחה על העצלנות):
אני לא תמים, ובטוח שיש אגו, ולכוכבים גדולים כנראה, בממוצע יש יותר אגו (לא שאני יודע איך מחשבים ממוצע של אגו). עדיין לברון מפטפט את עצמו לדעת.
גם אני יכול בכל פינה לצעוק ששתים ועוד שתים בסבירות גבוהה מאוד שווה ארבע. זה שאני אהייה צודק, לא אומר שגם צריך לעשות זאת. אף אחד לא שומע את סטף מכריז בכול פינה שהוא קלע השלשות הטוב ביותר בליגה כיום (ויש לו קייס גם לגבי קלע בכלל, ואולי לא רק בליגה השנה). מי שמע אותו? אז לכל אחד יש אמירה לפעמים, ולכל אחד יש אגו, ורצון בהכרה. אך יש גבול לכמות ולצורה, ולברון מזמן עבר את הגבול. אין לזה קשר שדיבר אמת.
נ.ב.: טל, אם תדבר כל הזמן אמת, 100% אמת, כנראה שלא ישארו לך הרבה חברים ואולי גם אישתך תחפש מישהו אחר. זה לא אומר שצריך לשקר, לפעמים פשוט אפשר לשתוק.

יוסי 15 ביוני 2015

1+

Shadow 15 ביוני 2015

1+

כסיפוביץ 15 ביוני 2015

+3

סימנטוב 15 ביוני 2015

הסוד למערכת יחסים בריאה ;)

חזי 15 ביוני 2015

אם כל הכבוד לקארי, מה שלברון עושה בסידרה הזו עם קבוצת הנגרים שלו זה לא פחות מ-
מ-ד-ה-י-ם!

Srtest 16 ביוני 2015

מי קרע את שיקגו במשחק המכריע? הנגרים?

ביג קקטוס 16 ביוני 2015

הנגרים לא שווים בלי הסופרסטאר שהביא אותם לפסגת העולם אך לצערי במשחק הבא נראה את אתמול פעם נוספת

Shadow 16 ביוני 2015

עושה רושם שגם הסופרסטאר לא שווה הרבה בלי "הנגרים".

Srtest 16 ביוני 2015

כשהיה נוח התייחסו לתצוגה של דלי מול שיקגו ובמשחק השלישי מול קליבלנד כהפתעה. כשעולה הצורך הוא חוזר להיות נגר. שומפרט חותך שחקנים לחצי מרחק וקולע – לג'קסון אין מושג מהחיים שלו. לא קולע – נגר. מעניין כמה הרוח כאן דומה לרוח הטוקבקיסטית בעקבות ההפסדים האחרונים.

רובי ג 15 ביוני 2015

אין ספק, הקבוצה הטובה יותר ניצחה.
וזה הקטע – יש פה קבוצה נגד שחקן וחצי.
עצם זה שקליבלנד בגמר זה שאפו אחד רציני.

עכשיו, אם הקאבס ינצחו את המשחק הבא בבית, איזה טירוף הולך להיות במשחק 7!

עובר אורח 15 ביוני 2015

יש משהו שכל הזמן מפריע בדיבורים על קבוצה מול שחקן אחד – אמנם בצד אחד של המגרש יש התקפה שהיא כולה לברון מול ההגנה של ג"ס, אבל בצד השני של המגרש יש הגנה שהיא קבוצה במלוא מובן המילה.
סתם קל לנו להסתכל רק על הצד ההתקפי, וכך לומר שיש פה התקפה קבוצתית של ג"ס מול התקפת היחיד של לברון

אהד 15 ביוני 2015

+1

Shadow 15 ביוני 2015

אנשים חושבים שכדורסל משחקים רק בצד אחד.

אבל זה כנראה כי מעולם לא שיחקו בעצמם.

איציק 15 ביוני 2015

תרגעו חברה, זה לא שכולם חושבים שכדורסל משחקים בצד אחד של המגרש, זה אתם שלא קוראים את כל התגובות בכול הפוסטים :-)

אריק י. 15 ביוני 2015

+2

Srtest 16 ביוני 2015

נדמה לי שכאן בדיוק המקום שקליבלנד נפלה. היא שחקה הגנה קבוצתית בהרכבים מסויימים ומול הרכבים מקובעים של גולדן-סטייט. ברגע שהווריורס עברו לשיטה אחרת וויתרו למעשה על סנטר ההגנה שלה הפכה להיות נסמכת על היכולת של שחקניה לעצור את השחקנים של ווריורס. כל עוד המצ'אפים היו קארי מול דלי וקליי מול שומפרט אז ההגנה הסתדרה והגבוהים טחנו את הריבאונד. מהרגע שכל הקבוצה עברה לעבור בשביל קארי ואיגאודלה הפך להיות לסכנה ברורה ומיידית (ובמשחק האחרון גם ברבוסה), הוכח שאולי ההגנה של קליבלנד בסה"כ יותר טובה, אבל הקבוצתיות ההגנתית של גולדן-סטייט יותר טובה.

ניתאי 15 ביוני 2015

הפעם האחרונה שכולם הכתירו את ג"ס כאלופה היה אחרי משחק מס' 1.
קליבלנד ניצחו שניים ברצף מאז.
רק אומר.

אדם בן דוד 15 ביוני 2015

אני לא מבין את ההבדל בין הקרי ללברון מבחינת השטף.
לברון מוסר על. הוא זה שמייצר את כל משחק ההתקפה של הקאבס.
אם הוא יכל למסור לאיגי\בארנס\גרין או תומפסון הוא היה מוסר.
במקום זה המסירה שלו הולכת לשחקנים שאו מחטיאים או מחזירים לו את הכדור תוך שניה.
זה נכון שהדאבל על קרי מוביל למסירה ואז משחק של ארבע על שלוש.
מסירה של לברון מובילה למסירה חזרה אליו ברב המקרים.
וחוץ מזה- הוא ענה על שאלה לגבי הביטחון שלו.
זה לגיטימי שהוא יגיד שיש לו בטחון כי הוא השחקן הטוב בעולם.
כי הוא באמת השחקן הטוב בעולם.
ובלי קשר, רק בגלל שאני חייב לפרוק-

WHAT THE FUCK?
מקריאה של כתבות וטוקבקים אפשר לחשוב שלברון מחרב לקליבלנד את הסדרה.
קצת פרופורציות.
זה כמו לטעון שמראדונה חירב לארגנטינה את מונדיאל 90\86.
הבנאדם פאקינג סוחב על הגב שלו חבורת יורוליג למשחק שש בגמר.
כל איבוד כל החטאה כל ריבואנד שפוספס (או שומו שמיים כל יחס מתנשא לדייויד ירום הודו) הכל חלק מהמכלול שסוחב את המועדון המקולל בעיר המקוללת הזאת להכי קרוב שהיו בחמישים שנה האחרונות.
(יודע שזה לא טענת הפוסט אבל הייתי חייב לשחרר- תודה)

גיל שלי 15 ביוני 2015

ההבדל הוא כשמסתכלים על המשחק, ולא על הטור הסטטיסטי. אין לי טענה אחת ללברון, ההיפך, אין שום דרך אחרת לקליבלנד לשחק. במשחק הקודם כאשר לברון הכניס את מוזגוב למשחק, קליבלנד הפסידו בקלות גדולה יותר, לברון עושה כל מה ששחקן כדורסל יכול לעשות עם קבוצה כל כך מוגבלת.
מי שכותב שלברון מחרב לקליבלנד את המשחק, פשוט נותן לרגשות שלו לעוור את עיניו. תשים במקום לברון את לואל דנג למשל, וקליבלנד מפסידים כל משחק בסדרה ביותר מעשרים הפרש.
עדין גולדן סטייט משחקים כקבוצה, סטף הוא חלק מהמשחק, לא המשחק כמו לברון. זה אפשרי בגלל שבגולדן סטייט יש כמעט בכל רגע נתון חמישה שחקנים בעלי יכולות התקפיות מגוונות על המגרש, לשם הכדורסל הולך כנראה

Shadow 15 ביוני 2015

אהבתי את ההשוואה ללואל דנג. אחת הטובות שלך.

כנראה שזו הרמה שלו. לואל דנג.

איציק 15 ביוני 2015

תקשיב, יכל לכתוב כרמלו…
אבל באמת, גם אני לא אוהב את הטיפוס וצורת המשחק שלו, אבל הוא כלי, כלי.

No ONE 15 ביוני 2015

מה עם השוואה לקובי?
אם קובי משחק עם הקבוצה של קליבלנד אז כל משחק זה הפסד ב 20 הפרש ובמשחק השלישי קובי עושה שביתה איטלקית כי אין שחקנים לשחק איתם כמו שהוא עשה בעבר

גיל 15 ביוני 2015

גם לברון עשה בעבר שביתות איטלקיות, לפחות נגמל מזה.

No ONE 15 ביוני 2015

מתי אתה תתחיל לעשות שביתה איטלקית?

גיל 15 ביוני 2015

ברגע שקליבלנד ינצחו את הסדרה בסוויפ כמו שהבטחת.

No ONE 15 ביוני 2015

אני עדיין מחכה מ 2009 שהצ'ארג'רס ישחטו את הג'טס
יש עוד זמן פיליפ ריברס , אל תכנס לפניקה

Shadow 15 ביוני 2015

עזוב את זה במשחק 4 ארבע הוא הבטיח שקליבלנד מביסים.
ידוע שאנשים עם פה גדול בדרך כלל חלשים בקבלות.

פלא שהאוהדים של לברון דומים לו??

No ONE 15 ביוני 2015

לא אמרתי שקליבלנד מביסים , אמרתי שקליבלנד שוחטים

אין לך מושג במה מדובר ומספר אנשים הבינו בדיוק למה אני מתכוון

Shadow 15 ביוני 2015

אז שיהיה לך המשך דיון נעים עם עצמך ואלה שהבינו אותך.

Shadow 15 ביוני 2015

על קובי היום אולי. על קובי בשיאו אני לא בטוח.

אבל אין כמו אוהדי לברון בשביל לשים את השוואות בפרופורציות.

אכן כרגע השחקן להשוות את לברון אליו הוא קובי (ולא לגדולים ביותר) או לואל דנג.

נ.ב

לקובי יש חמש אליפויות אגב.
ניצח (בשיטה של לברון) קבוצות מאוד קבוצתיות כמו הספרס ובוסטון (סטייל גולדן) וניצח פעמיים.

No ONE 15 ביוני 2015

גם קובי וגם לברון הם שחקנים בטופ 15-20 אי פעם , אין שום בעיה להשוות ביניהם
קובי לא ניצח לבד, היה לו בחור נחמד בשם שאק שהוא שחקן טופ 10
והיה לו גם קבוצה עם גאסול ,אודום וביינום (שהיו מצוינים בשנות האליפות של הלייקרס)
כשהייתה לו קבוצה לא טובה הוא לא הגיע לפלייאוף וישב על הספסל וקילל את סמוש פארקר

אם לברון היה משחק עם שאקיל אוניל הוא היה לוקח 8 אליפויות ב 10 שנים בניגוד לקובי שהרס את זה
אף קבוצה ב 15 השנה האחרונות לא הייתה מצליחה לעצור קבוצה של לברון ושאק

Shadow 15 ביוני 2015

הוא שיחק עם שאקיל ולקח אפס

Shadow 15 ביוני 2015

בדיוק כמו שאמר שיקח 7 עם וויד ובוש ולקח בקושי שתיים.

אבל תמשיך לשחק בפאנטזי

No ONE 15 ביוני 2015

שיחק חצי שנה עם שאקיל בסוף הקריירה, בדיוק כמו קובי ששיחק עם שאקיל 10 שנים בשיא הקריירה

הגיע עם מיאמי ל4 גמרים רצוף , לקח 2 אליפויות , הצלחה בלתי רגילה

גיל 15 ביוני 2015

זו לא הצלחה בלתי רגילה אלא סבירה למדי אבל מעט מדי ביחס לציפיות. הרי דיברו על 6-7 אליפויות שם ובניית קבוצה היסטורית שתנצח 70 משחקים בעונה. זה לא ממש קרה.

Shadow 15 ביוני 2015

קדוש מעונה הלברון הזה.

מוזגוב זה יורוליג?
טומפסון זה יורוליג?
סמית זה יורוליג?
שאפרט זה יורוליג?

אדם בן דוד 15 ביוני 2015

מבחינה התקפית? מבחינת היכולת לייצר לעצמך מצב? או להיות יוטתר משחקן משלים (משלים- שלישי-חמישי בההירכיה)- כן.
אין אף שחקן שהיית שם במקום לברון שהיה מייצר איתם מה שהוא מייצר.
שים את לברון עם כל ארבעה אחרים (אולי לא כולל פאלקינס במערב) והוא בעמדה טובה יותר לאליפות.
אני לא מתכוון להלל ולשבח רק נדהם מהקלות בה הוא חוטף ביקורת.
מה שהוא עושה בסדרה הזאת זה משהו שלא נראה בליגה מאז ג'ורדן.

ואני דווקא כן מתייחס לצורת המשחק גיל-
בהתקפות שהביאו עליו דאבל והוא שיחרר את הכדור- השחקנים האחרים (סמית? שאמפרט? תומפסון? כן כן כן ) פשוט החזירו לו את הכדור. לא המשיכו לנצל את היתרון המספרי שלהם.
כשאתה מוסר לשחקן והוא דופק שלשה- יש לך אסיסט.
כשאתה מוסר לשחקן והוא ישר מחזיר לך כדור- יש לך סטגנציה.
אני מסכים לגבי התוצאה- המשחק של ג"ס קבוצתי וזורם, המשחק של הקאבס חורק וסוליסטי.
לא מסכים לגבי הזרקור על קרי\לברון. הם (לפחות בהתחלה עד שלברון מבין שכדאי שהוא יתחיל לקלוע) מבצעים אותם פעולות.

גיל שלי 15 ביוני 2015

הזרקור לא היה אמור להיות מכוון לקרי ולברון. הזרקור בעיני הוא גולדן סטייט בשיטה לגיטימית אחת מול קליבלנד שלא נותרה לה ברירה אלא להיות להקת המלווים של לברון.

Shadow 15 ביוני 2015

אתה לא חושב שללברון יש חלק בצורת המשחק הזו?
זה לא הוא דורש את הכדור? זה לא הוא שטוען שהוא המאמן בפועל?
לא נמאס כבר מהמסר הכפול?
כמה זמן עוד נשמע תירוצים.

יוסי 15 ביוני 2015

1+

כשאבא שלי מסתכל עליי (ומלחיץ אותי כשהוא בטוח שהוא מעודד), אני אחטיא ליי-אפ פשוט. אחרי שהוא עוזב את המגרש אני אפילו מצליח להרשית שלשות.

כשאני יודע שלא משנה אם אקלע 30 נק' ב-50% או אסריח 10 נק' ב-20% – בכל מקרה ידברו רק על כמה לברון גדול וזו הקבוצה שלו והוא המנהיג והוא והוא והוא…

קשקשן בקומקום 15 ביוני 2015

שמע אני לא מחובבי לברון אבל נראה לי, רק נראה, שאולי אתה קצת מסמן את המטרה סביב החץ? מה זה התיעוב הזה? מה – אתה מכיר אותו אישית?

קליבלנד ממקסמים בצורה מדהימה את מה שאפשר להוציא מלברון + מה שיש מסביבו. הסגל בלעדיו לא שווה דגדוג הפלייאוף במזרח החלש, להזכירך – בלי מייקל הבולס הגיעו לפלייאוף ולידו שיחק בכל סדרות הגמר שחקן שהוא טופ 50 בכל הזמנים

מה שלברון עושה זה פשוט מדהים, כולל בהגנה, כולל במסירות, וכולל ביחס והבטחון שהוא נותן לחבריו על המגרש.
אם הוא לא יזכה ב MVP, ולא משנה מה תהיה תוצאת הסדרה, זה פשוט פשע.

אמר ואן גנדי, אחד שראה דבר או שניים בכדורסל: "מה שלברון עושה זאת אחת ההופעות המדהימות שאני ראיתי מימי, ואם קליבלנד ייקחו זה ההישג הכי גדול שאני ראיתי ב 25 שנותיי בכדורסל", אבל עזוב – אתה לא אוהב אותו

Shadow 15 ביוני 2015

נהדר אני בטוח שהוא ישמח שככה יתארו את הקריירה שלו בסופה.
הופעות מדהימות. מעט תארים.
אין בעיה עם זה רק שלא יספרו לנו שהוא היסטורי.

Shadow 15 ביוני 2015

אגב זה מצחיק לעשות השוואות על טופ 50 כשאין לך מושג לאן יתפתחו שחקנים שמשחקים היום.
נגיד טומפסון. נגיד קיירי. נגיד לאב (למרות שפה אני לא מאמין).

בנוסף, אתה לא יודע אם פיפן אכן היה מגיע לטופ 50 ללא ג'ורדן.

אני גם לא יודע אם שיטת הכדוסל שמשחקת קליבלנד (לברון אחד על חמש) ממקסמת את היכולות של הקבוצה ושאר השחקנים, מה שבטוח היא ממקסמת את הסטטיסטיקה של לברון.

ואולי זה כל הסיפור? הסטטיסטיקה של לברון?

קשקשן בקומקום 15 ביוני 2015

עזוב לא נכנס להשוואות. אני גם לא מת על לברון.
אני גם לא סובל את כריסטיאנו רונלדו אבל לא מתכחש לזה שהוא שחקן מדהים, ושלמרות שהוא לא הטיפוס שאיתו הייתי רוצה לשתות בירה – עדיף לריאל איתו על בלעדיו.

אתה כנראה פשוט מתעב אותו אז אתה אונס את העובדות לתיאוריה שלך. קליבלנד קבוצה נוראית בלעדיו, בטח בהרכב הזה. הוא לקח השנה, ובשנה הראשונה שהגיע לגמר קבוצות פשוט נוראיות והביא אותם לגמר. הפעם הוא מצליח נגד אחת הקבוצות עם הביצועים הטובים בהיסטוריה (יש עכשיו איזה קומיקס חמוד כזה של האמריקאים בזמן השידורים שמסביר כמה הם גדולים) גם לתת ממש פייט. הוא עושה את זה עם מספרים מדהימים, לא רק בנקודות. הוא מציג (על המגרש, בחוץ פחות) משחק לא אנוכי, לוחמני ואגרסיבי, בשני צידי המגרש. הוא חוטף מכות בלי סוף ולא מפסיק, וגם לא מתבכיין כמעט. ומבחנתך – הוא איזה כרמלו. חבל – אתה מעביר יותר מדי זמן בלשנוא אותו – שב אחורה, תתרווח, ותהנה, אתה אפילו יכול לאהוד את ג"ס תוך כדי. לא תראה הרבה שחקנים כאלה בחיים שלך.

ואגב – הוא יסיים את הקריירה שלו עם יותר תארים מלארי בירד נניח, ואני מהמר שבאיזור של מג'יק/דאנקן

Shadow 15 ביוני 2015

נחיה ונראה כרגע יש לו שניים ולא מאוד מרשימים.

מג'יק השיג את באותו הזמן יותר מכפול ממה שהשיג לברון.
אבל יש מצב שלברון יכול להשיג בשתי קריירות את מה שמגי'ק השיג באחת אותו כנ"ל לגבי בירד.

דאנקן? ללברון אין אויר ברבע הרביעי היום בוא נחכה לראות אם הוא בכלל יהיה בסביבה עוד חמש שנים.

לא אונס שום עובדות אלה הן העובדות.

דיי לגניבת הדעת.
זה שתחזור על שקר אלף פעם לא יהפוך אותו לאמת.

בפעם האלף אני לא שונא אותו.
בפעם האלף אין שום ערך להשוואה של הקבוצה ללא לברון. ההשוואה הנכונה היא לקבוצה אם במקומו היית שם את וויד בשיאו, דוראנט, דאנקן וכו'. או לחליפין אם היית שם את ג'ורדן, מג'יק וכו.
וגם אלה לא מדוייקות כי בנו את הקבוצה למידותיו של לברון.

אני שוב מזכיר לך איך הם נראו לפני הטרייד על מוזגוב שאמפרט וסמית. כמו פח. אז כנראה שזה לא הכל לברון.

מיקסום יכולת? אין לי מה להמשיך להסביר לך כי כנראה שלא שיחקת או אימן משחק כדורסל בחייך אם אתה חושב שהכדורסל שמשחקת קליבלנד הוא מיקסום יכולת של כלל השחקנים.

היא משחקת כדורסל כזה לפרקים.
בעיקר בתחילת משחקים. למה זה לא ככה עד הסוף אנחנו כבר יודעים.
ללברון יש מורשת וסטטיסטיקות לנפח. חבל שעל הדרך מנפח את כמות ההחטאות.
לא בדקתי אבל יש מצב שהוא גם שבר את שיא ההחטאות של כוכב בסידרת פיינלס.

יריב 16 ביוני 2015

נו באמת, מג'יק נחת בקבוצה שהיה בה כבר את קארים, וקיבלה בהמשך עוד שחקני על. אתה יודע שאף שמג'יק זכה ב5 אליפויות הוא היה רק 3 פעמים ה MVP של הגמר, זה לבד אומר לך משהו על ההבדל בקבוצות.

אתה יכול לומר עד מחר שאתה לא שונא אותו, אולי זה אפילו נכון (זה תלוי, מן הסתם, בהגדרתך לשנאה), אבל ברור שהדברים שאתה כותב עליו הם חסרי שחר.

Shadow 16 ביוני 2015

זה ברור לך שהוא שיחק נגד קבוצות על גם כן? זה ברור לך שתארים אישים לבד לא מעניינים.

זה ברור לך שההתייחסות שלי לברון בצורה הזו היא בגלל הצורה שבה הוא מייחצן את עצמו?

מה קשר בין זה לבין שינאה?

כמה אנשים יכולים להיות מאותגרים ריגשית בשביל להפוך הכל לאישי?

קשקשן בקומקום 15 ביוני 2015

אגב גם אתה מדבר על "תירוצים", "בכיינות" וכו', כשיש פחות או יותר קונצנזוס שקליבלנד (ולברון, ודייויד) מוציאים מהסדרה הזאת הרבה יותר ממה שמישהו חשב, בלי קיירי וקווין לאב (וכמובן ורז'או), ככה שלא נראה לי שמישהו ממש צריך לתרץ

Srtest 16 ביוני 2015

במשחקים הקרובים או שנראה עוד מאותו דבר או שנראה את לברון והמאמן שלו בוטחים בכל מי שהם לא לברון והמאמן שלו.

יוסי 15 ביוני 2015

סמית' שיחק בסין. להלן ממוצעיו: 35 נקודות (ב-50% מהשדה), 7 ריב', 4 אס'. אכן רמת יורוליג בינונית

אדם בן דוד 15 ביוני 2015

סמית' באותה ליגה של אנתוני פארקר אולי פחות בגלל חוסר היציבות.
סין זה לא יורוליג.
סמית כשהוא טוב הוא שחקן נבא טוב ואפילו מאוד (בדנבר, בתחילת דרכו בניקס) כשהוא רע אלוקים שישמור.
ובנתיים בגמר הוא רע. וזה לא קשור ללברון זה קשור לברגים שיש לסמית'.(ראה תגובה לתגובה).

גיל- תודה על החידוד לא הבנתי את זה ככה.
אני מסכים בהחלט- רק מסייג שקליבלנד לא נבנתה כדי לשחק בשיטה הזאת, היא נכפתה לאור הפציעות וההימור על ספסל של וטרנים שמסתבר שפרשו בלי להודיע. אם לגילברט היה שכל היה מחתים את הצוות הרפואי של הסאנס.

אדם בן דוד 15 ביוני 2015

בתור חובב של הפסיכולוגיה שמאחורי
נהנתי מאוד לקרוא את הכתבה הזאת על סמית'
http://espn.go.com/nba/playoffs/2015/story/_/id/13062419/2015-nba-playoffs-cleveland-cavaliers-jr-smith-need-other

עולה תמונה של ילד מאוד מוכשר שכישורי המשחק שלו הביאו אותו למקומות מטורפים. אבל רגשית הוא עדיין ילד קטן.

גיל שלי 15 ביוני 2015

מסכים, אם כי קליבלנד נבנתה לתזת שלושת הטנורים, ושיחקה בידודים לאורך כל העונה, וזה לגיטימי ובסדר גמור, הגמר היה אמור להיות התנגשות תזות מרתקת

Srtest 16 ביוני 2015

נדמה לי שאתה מתייחס אך ורק לעניין של קליעה מול מסירה. אם כל המסירות האחרונות חייבות לצאת מלברון אז ברור שהוא יהיה מוסר טוב. לא מדובר רק באגואיזם אלא שישנם גם שחקנים אחרים שהוכיחו שהם ראויים שהמשחק יעבור דרכם בלי קשר לתוצאה הסופית כשגם לברון לפעמים מפספס לייאפים מכריעים. צריך לשחק כדורסל ולהעביר את הכדור ושאנשים ינסו לעשות דברים טובים ואז לטוס להגנה. יש אצל הקאבס חדירה, וקליעה ומשחק פנים ומשחק בין שניים שאינו לברון. השאלה האם לברון יכול לשחרר קצת והאם בלאט יכול לשחק כדורסל שאינו קשור קשר גורדי לעקרונות של שליטה בכל אספקט.

ניינר 15 ביוני 2015

יאללה ONE MORE TO GO!!!

סימנטוב 15 ביוני 2015

ששש… חכה :)

Rondi 15 ביוני 2015

גיל – גם אני מעדיף בבירור כדורסל של הנעת כדור על בידודים, ונהנה לראות קבוצות כמו הספרס והווריורס מצליחות, אבל קשה עדיין לומר שנעשתה תנועת מטוטלת. הדבר היחיד שאולי ניתן לומר בשלב הזה הוא שזו נוסחה יותר בטוחה בפניי פציעות…
אם ג"ס ינצחו בשנה הבאה את דוראנט וווסטברוק ואחריי זה את לברון עם קיירי ולאב אני אולי אשתכנע אחרת.

דרך אגב, כפי שמרומז בכותרת שלך גם בסדרה הזו הקבוצה הולכת אחריי הכוכב שלה. ג"ס הגיעה לסדרה הזו רק אחריי שפיגרה 20 הפרש ברבע השלישי של משחק 3 וזה קרה ע"י זה שקרי סופסוף מצא את הקליעה שלו. משם הביטחון של הוויריורס התחיל לחזור.

גיל שלי 15 ביוני 2015

אגב, אחרי שהביאו את בילי דונובן, הסבירות היא שאוקלהומה ינסו לפתח משחק תנועה דומה לזה של גולדן סטייט, וזו מהותה של תנועת המטוטלת, כאשר קבוצה שבנויה לאתגר את האליפות בדרך של שלושת הטנורים, בוחרת ללכת לכיוון אחר

איציק 15 ביוני 2015

אין לי תשובה, אך האם לדאתך הטרנטולה ובמיוחד ווסטברוק מסוגלים לשחק סוג משחק כזה. האם ווסטברוק מסוגל לשחק משחק של מסירות ותנועה, ולא של שליטה בהחלטות?

גיא זהר 15 ביוני 2015

לא. ווסטברוק הוא אתלט על אבל שכונה

גיל שלי 15 ביוני 2015

אין לי מושג, דוראנט בטוח ילך עם זה, לגבי ראסל נחיה ונראה

קלבדוס 15 ביוני 2015

או שתהיה מפלצת חדשה-ישנה, הספרז עם למרכוס אולדריג', או – גוד פורביד – מארק גאסול.

ערן (המקורי) 15 ביוני 2015

אני מאד לא מחבב את לברון, מסיבות ילדותיות, למען האמת (מסיבת העיתונאים והודעה בזמנו על "לקיחת הכשרון" למיאמי, כמו גם הרצון שלי שלא יאסוף מספיק טבעות כדי להיחשב חלילה למתחרה אמיתי של הגדול מכולם, מייקל). זה שלברון מתקשה לפרגן למאמן "רוקי" (עתיר ניסיון ומבוגר ממנו בהרבה) רק מתחבר אצלי לדימוי שכבר גיבשתי על האופי שלו, ושגורם לי לרצות בהפסדו.
יחד עם זאת, ברור לגמרי בסדרה הזו, במיוחד לאור הפציעות הקריטיות שגרמו לסגל קצרצר ובינוני להחריד, שלברון הוא השחקן מספר אחד בעולם כיום (ובשנים האחרונות). והוא מוכיח זאת לגמרי בסדרה הזאת.
ברור לי שאילו היו מצליבים את הסגל של סטף ושל לברון, התוצאה היום היתה חד צדדית, לאור פערי האיכות הניכרים בסגל של שתי הקבוצות.
מה שאיפשר לקליבלנד להגיע למצב הנוכחי היה, בסדר הזה:
1) יכולת מדהימה של לברון (לא רק קליעהה- גם מסירות; ריבאונד; ומנהיגות). MVP אמיתי. מספר אחד, ובפער גדול
2) יכולת גבוהה ביותר של דיוויד בלאט להכין את הקבוצה, במיוחד בהגנה. וגמישות תוך כדי משחק
3) דלי ומוזגוב בהתעלויות, נותנים את משחקי חייהם (קשור לא מעט לשני הנושאים הראשונים)

גיל 15 ביוני 2015

למה ברור? אם היו שומרים את לברון כמו ששומרים את קארי אז לברון היה קולע פחות. אם הוא היה משחק נגד תומפסון ומוזגוב אז היו לו פחות ריבואנדים ופחות הזדמנויות שניות. מהצד השני, מי בדיוק בגולדן סטייט היה שומר על קארי ומגביל אותו כמו שהוא מוגבל (יחסית) בסדרה?

ערן (המקורי) 15 ביוני 2015

או קי, אי אפשר להגיד ״ברור״ על משהו היפותטי לחלוטין.
אז זה לא ברור, אבל זו תחושתי החזקה מאד לאור ההבדלים הגדולים בעומק ובאיכות של הסגל הנוכחי, הבריא, של שתי הקבוצות.

גיל 15 ביוני 2015

לדעתי קארי היה נותן לבלאט לאמן ואז היה משחק קבוצתי הרבה יותר שוטף של קליבלנד. קארי היה יוצר הזדמנויות לאחרים וגם קולע יותר. אולי הוא לא היה דומיננטי כמו לברון אבל הקבוצה הייתה משחקת טוב יותר בהתקפה.

Asaf 15 ביוני 2015

ערן +1 על ההסכמה ועוד כמה על התגובה הכי רהוטה והגונה שקראתי בכל סדרת הגמר הזו על האנטיתזה שבין לברון השחקן ולברון האדם שמצטייר לנו כקהל דרך המסכים ,מזמן לא היה שחקן שאו שהאהדה אליו מוחלטת או שחוסר האהבה אליו מוחלט, אין אמצע ביחס ללברון ותודה שהראת שאפשר למצוא איזון ביניהם ,העמדה שלי די דומה כלפיו וייאמר לזכותו שהוא ״מרוויח״ את היחס האמביוולנטי הזה די ביושר דרך המשחק שלו מחד וההתבטאויות מחוץ לו מנגד ,פעמים רבות הוא מזכיר לי פעוטים ופעוטות שצריכים כל הזמן לדעת שאוהבים אותם והם מקבלים יחס מהסביבה

ערן (המקורי) 15 ביוני 2015

תודה, אסף!

בני תבורי 15 ביוני 2015

המדהים הוא שללא קווין לאב, קורי אירווינג ועם כמה נגרים, לברון עדיין נחשב גוליית.

איציק 15 ביוני 2015

ככה זה אמור להיות:
1. הוא גליית ולא גוליית, בקיצור פוסי עם "עוד" ארוך.
2. עד כמה שאני זוכר, גם אצל הפלישטים (לא הפלסטינאים), גוליית היה רק אחד, וכל השאר לא משהו. אם לאב ואירווינג היו, אז לא היה צריך את סיפור הגוליית. מה שכן, בנתיים סטף (לא יכול לכתוב דויד, כי דויד הפעם בצד של הגוליית) פוגע לו בול בפוני. נראה האם גוליית יצליח להתאשת מהבול בפוני.

אסף 15 ביוני 2015

איציק, זה לא נכון.
לברון מראה בסידרה הזו כמה הבחירה בסטף ל mvp של העונה הרגילה (וכנראה גם של הגמר) מגוחכת.
דווקא הקרב הזה, האישי, מוכרע חד משמעית לצד של לברון.

איציק 15 ביוני 2015

אתה נתפס לקטנות, עזוב אתי מזה, אני עם כוורת…

אסף 15 ביוני 2015

מצד אחד הם מספרים ש"גיבורים ברחו הבית, לוחמים (warriors) למדו חליל"
מצד שני: "כל התנ"ך אמר תודה והתרגש, אם תרצה להיות מלכנו תתקשר מחר בשש".
אז סטף סוגר את זה ומוכתר למלך מחר במשחק 6?

איציק 15 ביוני 2015

:-)

oz 15 ביוני 2015

יש טעות בשיר של כוורת – גוליית הוא מעקרון לא מאשקלון

shohat 15 ביוני 2015

בתנך מופיע (פעמים) שאלחנן בן יערי הרג את גליית. אחת הפרשנויות היא שהיה יותר מגליית אחד (מספר פרקים אחרי סיפור דוד וגליית אכן מסופר ש"במלחמה אחרת" הרג אלחנן את גליית). כותב מהזכרון לפלאפון בלי שחזרתי לבדוק אז "הציטוט" לא 100 אחוז מדויק.

אבל כתבת יפה, אהבתי

אדם בן דוד 15 ביוני 2015

מה אתה רוצה?

Shadow 15 ביוני 2015

אני חושב שיש פה איזה פארדוקס לא מובן של אוהדי לברון.
מצד אחד טוענים לשחקן היסטורי שהבעיה שלו (לפי מה שהם טוענים) שתמיד יש לו קבוצות גרועות.
מצד שני אם הוא היסטורי ומרוויח כמו שמרוויח זה מה שאפשר להשיג לידו במסגרת החוקים באנביאיי.

אז או שהוא לא כזה היסטורי כמו שעושים ממנו.
או שהוא צריך להוריד את כמות הכסף שהוא מקבל (כמו שעשה במיאמי), כדי להביא עוד סופרסטארים.
וזה הפרדוקס כולו.

אם הוא מוריד מהשכר שלו כמו שעשה במיאמי, אז הוא בעצם מודה (וזה הלכה למעשה מה שעשה) שהוא :
א. לא שווה את השכר שלו
ב. חייב עוד סופרסטארים לידו ועדיף 2 אם אפשר.
ג. לא כזה היסטורי כמו שעושים ממנו

אנשים צרכים להבין שאנבייאיי זה לא אירופה. לכסף יש חשיבות עליונה לאיך בונים קבוצה.

אם לברון לוקח את מרבי הכסף ולא נשאר הרבה לאחרים, זה בגלל שהוא וההנהלה שלו חושבים שהוא כבורג המרכזי יספיק לאליפות.
השכר הוא מקבל שווה כמו שני סטפן קרי. זאת אומרת שהוא צריך לשחק כמו שני סטפן קרי.
רבים טוענים פה, לברון טוב מקרי (אני מסכים איתם, כרגע), ואמור לקזז חלק מההפרש באיכות שיש בצוות של גולדן.

השטויות שכל הזמן מנסים לדחוף לנו שבלי לברון זאת קבוצת יורוליג פשוט גונבים דעת.

קליבלנד נבנתה כך בגלל לברון, וגולדן נבנתה כך בגלל קרי ושאר השחקנים ששם.
אין שום תוקף להשוואת המגוחות האלה.

לברון דרש להביא את לאב בתמורה לשני שחקנים. מי שעובד בשיטה כזו חושף עצמו לסיכונים.
העיפו משם שתי בחירות ראשונות עם פוטנציאל. אולי היו מגלים שם האריסון בארנס או דריימונד גרין חדש ואולי הרבה יותר??
בכלל לא בטוח שלאב שידרג אותם.
מה שכן בטוח זה חיסל כמעט לגמרי את הספסל.

אז חסרים עכשיו לידו שני כוכבים ובגלל זה הסטטיסטיקות המנופחות. אין עם זה בעיה, אבל הלכה למעשה עושה רושם שאין גם אליפויות.

לברון שחקן מצויין. הטוב ביותר כרגע בליגה, בשביל שיהיה היסטורי הוא צריך להראות שהוא מנצח למרות התנאים ולא מנפח סטטיסטיקות בשביל המורשת.

אגב שמישהו יסביר לו ש 20 החטאות במשחק כממוצע לסידרה זה לא טוב למורשת.

No ONE 15 ביוני 2015

אין פה שום פרדוקס, זה אתה שאומר את הדברים האלה , לא אוהדי לברון
אין פה גם אוהדי לברון,יש פה פשוט אנשים שלא שונאים אותו אז הם יכולים להעריך את היכולת שלו
לברון לא היה צריך להוריד בשכר שלו , היה מספיק כסף בשביל לברון ,לאב ואירווינג בחוזי מקס , הבעיה שהם נפצעו ושחקני ספסל של קליבלנד שאמורים לשחק 15-20 דקות פתאום נהיו שחקני חמישיה שמשחקים 30-35 דקות , זה מה הרס את הספסל של קליבלנד
בנוסף לברון לא חייב להוריד דולר מהשכר שלו,אתה מוכן להוריד מהשכר שלך? למה שלא תתרום 20 אחוז מהשכר שלך לילדים רעבים באפריקה , אני בטוח שזה היה יותר משמעותי להם מאשר לך

לא קיימת פה שום השוואה של קארי מול לברון , הם לא באותן נקודה בקריירה ואין שום קשר ביניהם
בנוסף כשקרי קיבל את הארכת החוזה שלו הוא לא היה באותה רמה שהוא עכשיו , רחוק מזה, הוא קיבל אותו חוזה בערך כמו ג'רו הולידי וטיי לאוסון כי אחרי 3 שנים הם היו בערך באותה יכולת , קרי אפילו לא ביקש חוזה מקס כי הוא ידע שהוא לא שווה את זה ולא יקבל את זה, בשנתיים האחרונות קרי עשה קפיצה ענקית ואני בטוח שהחוזה הבא שלו יהיה חוזה מקס.

שני השחקנים שהועברו בטרייד היו בנט שהוא באסט מארץ הבאסטים שאפילו במינסוטה הגרועה ועמוסת הפציעות לא ראה דקות,הוא לא היה תורם כלום לקאבס.
השחקם השני הוא וויגינס שנתן עונה טובה לרוקי אבל בתכלס הוא גאנר ששיחק הגנה גרועה,אחוזי השימוש שלו היו איומים וכל מי שמבין סטטיסטיקות מתקדמות ב NBA יודע שוויגינס לא היה תורם משמעותי לקבוצת פלייאוף
לוויגינס יקח 3-4 שנים להגיע ליכולת טובה בקבוצה פלייאוף וזה לא מסתדר עם הטיים טייבל של לברון,קליבלנד הביאו את לברון כדי לנצח עכשיו לא בעוד 3-4 שנים

לברון עם שני סופרסטארס כביכול(כי בוש הוא לא כזה) לקח 2 אליפויות ב 4 שנים ,
לא פחות טוב מדאנקן ששיחק רוב הקריירה שלו במקביל לשיר הקריירה של ג'ינובילי ופרקר או קובי ששיחק עם שאק ופאו גאסול
או מג'יק ששיחק עם פריקינג קארים ו-וורתי או לארי בירד ששיחק עם 17 שחקים ב HOF
או מייקל ג'ורדן ששיחק עם פיפן,רודמן וקוקוץ'

קובי עשה 8 מ 25 במשחק ההכתרה של הלייקרס ב 2008 , לפעמים צריך לזרוק הרבה
חוץ מזה שאתה מביא את הנתון הזה ואין לו שום קשר למציאות או לקריירה של לברון,שחקן שכמעט לאורך כל הקריירה שלו קולע מעל או קרוב ל 50 אחוז, אז מכיוון שיש לנו את כל הנתונים אפשר לאמר שמה שלברון עושה בסדרת הגמר זה מקרה חד פעמי שנותר בגלל הפציעות והיריבה

Shadow 15 ביוני 2015

אתה תקרא מה שאתה רוצה ותגיב על מה שאתה רוצה. רק אל תכניס לי מילים לפה.

ופעם המאה אני לא שונא את לברון. בן כמה אתה 7?

No ONE 15 ביוני 2015

אתה כנראה לא קורא את ההודעות שלך , הגבתי לכל מה שאמרת, התגובה פשוט לא מוצאת חן בעיניך
כבר מספר אנשים אמרו לך פה שלפי ההודעות שלך אתה שונא את לברון , אז אולי אתה צריך לבדוק את עצמך
אני עוקב אחרי ה NBA כנראה עוד לפני שנולדת אז כל ההודעות המתנשאות שלך כלפי אנשים אחרים לא עובדות עלי(אז בן אדם לא עקב אחרי שאמפרט , ביג פאקינג דיל)

Shadow 15 ביוני 2015

כשאתה לא מכיר שחקנים בליגה, מודה בזה ואז בא לנתח לי ניתוחים זה מגוחך.

לא ראיתי שבמהלך הליגה הם נראו יותר טוב ככה שאני לא מבין על מה אתה מבסס את הטענה שלך

ליתר דיוק הם סיימו שני ובפלייאוף נראו מצויין ללא הפצועים. תמשיך להתעסק באם.

ותמשיך לקבוע לי גם אם אני שונא את לברון ועוד תכניס באותו משפט את ההתנשאות שלי על אחרים ואת זה שאתה לא מכניס לי מילים לפה.

האמת שאתה לא מכניס לי מלים לפה. התחלת במקום זה לפרשן את מה שאני אומר.
גאון אתה.

קשקשן בקומקום 15 ביוני 2015

מכיר את המשפט שאומר "אם שניים אומרים לך שאתה שיכור – אתה שיכור"?
אז אתה שונא את לברון

Shadow 15 ביוני 2015

התגובה הזו היא גם לנו-וואן.

אני שמח שאחרי שסיימתם לחזק את הנקודות המקצועיות בניתוחים שלכם, עברתם לנתח את האישיות שלי.

אין ספק שאם נו-וואן וקשקשון בקומקום מבלוג גה-באזר אומרים שאני "שיכור" אני מייד רץ לבדוק את עצמי אצל רופא.

ואחרי זה נו-וואן (שכותב לי שהוא ראה כדורסל לפני שנולדתי) יספר לי על התנשאות.

ילד בן 7 כבר אמרנו?

קשקשן בקומקום 16 ביוני 2015

נסכם את זה ככה:
לברון בכיין, כוסית, משחק בקבוצת על, ואם רק היה יותר קבוצתי שאמפרט, ג'יי אר סמית ודלי היו מועמדים לטופ 50. הוא – האנטי כדורסלן הזה, מחרב לקליבלנד אליפות בסוויפ, ובסוף גם מתבכיין.
אני הייתי מעביר אותו ל D-leauge, שילמד קצת.

Srtest 16 ביוני 2015

אני לא מסכים, וויגינס שיחק בליגת הקיץ מצוין (כמו דלי) והראה שהוא יכול לזרום מאוד בקלות עם קבוצה שלא שיחק איתה כמעט. פרוספקט עצום ושחקן שכל קבוצה רוצה. בטח היה עוזר. לא בטוח שהיה מתאים ללברון וכאן הקאטץ' לא קווין לאב.

קשקשן בקומקום 15 ביוני 2015

אין שום פרדוקס יש פציעה של 3 שחקני חמישיה – שניים לא הגיעו לפלייאוף, אחד לא הגיע לגמר. די פשוט

Srtest 16 ביוני 2015

חוזה מקסימום הוא חוזה מקסימום – אין קשר ללברון. הדברים שהוא עושה למען הקבוצה שלו הם דוגמה ומודל לאיך צריך לתרום. חוסר היכולת שלו לנוע בלי כדור ולעשות דברים שהם נגזרים מפעולות של אחרים הם דוגמה לאיך כוכב יכול גם לפגוע כמו שהוא תורם תרומה אדירה למבנה הקבוצתי. אז יש מבנה ואין זרימה.

Comments closed