רוח המועדון החדשה

מכבי תל אביב כדורסל במשבר זהות, רק שלא בטוח שהמנהלים שלה יודעים את זה

אני מתנצל בפני רועי על העצבים שאגרום לו בפוסט זה.

*

מכבי תל אביב כדורסל שהכרתם לא קיימת כבר כמה שנים, כן גם השנה שעברה זו לא היתה מכבי תל אביב ורוח המועדון.

כאשר המנהל מדליף נגד שחקנים ומאמנים למסקרי המועדון, הוא מפרק את המועדון מבפנים. זה עוד לפני חוסר היכולת להבין מי בוחר את השחקנים במועדון, מי מנהל מה, מה תפקיד המאמן, מה המטרות וכל השאר.

ראיתם אתמול את רוח המועדון החדשה. גם אם הפועל תל אביב היתה משחקת מול מכבי אתמול, היא היתה מנצחת. השחקנים לא היו נלחמים יותר נגד הפועל, למרות האיבה של המועדון הצהוב לזה האדום, לשחקנים כמו פארגו, טיוס וסופו אין עניין בכל השטויות האלה. מה זה יריבות?

בשנה שעברה דייוויד בלאט הצליח לגרום לשחקנים להלחם עבור ישות אמורפית, ישות שלבשה גופייה צהובה בדרך כלל, ישות שכללה את שמעון מזרחי. למעשה השחקנים נלחמו עבור בלאט, גם אלה שכעסו עליו. זו הגדולה של בלאט, ראינו אותה גם בקליבלנד, למרות כל הדיווחים על הזלזול שלו זכה מצד השחקנים, שחקני קליבלנד נתנו את הנשמה שלהם בפליאוף, וכולם פרט ללברון, נלחמו עד השנייה האחרונה.

*

במועדון החדש שמשחק בתל אביב במדים הצהובים, אין קבוצה שנלחמים עבורה. כאשר כל שחקן יודע שהוא עשוי להיות השעיר לעזאזל שיואשם בהפסד, כאשר כל שחקן יודע בוודאות שההפסד הוא של המאמן, אין להם סיבה טובה להלחם אלא בשביל החוזה הבא שלהם. אך כאשר הם קוראים שכבר לא יקבלו הצעה טובה ממכבי לעונה הבאה, קשה מאוד לבוא אליהם בטענות. הם ישחקו וירצו, אך אין סיבה לצפות מהם לתת את מה שהשחקנים בעידן הקודם נתנו בשביל המועדון, את האקסטרה. זו הזהות החסרה. הזהות של מכבי לא היתה דווקא זהות של שחקנים צברים (מעולם לא, מכבי הרי המציאו את המתאזרחים). הזהות של מכבי היתה פשוטה, כשאתם אצלנו, אנחנו נותנים בשבילכם הכל, נאמנות מוחלטת. זה לא רק מוני פנאן והנורות באמצע הלילה. זה שמעון מזרחי רץ לשחרר את וויל ביינום (שהיה בינוני להחריד עד אותה נקודה) ממעצר בין שישי לשבת. כמובן שחלק נוסף מהזהות היה פשוט גם הוא, לא תספקו את התוצרת (נצחון בכל מחיר), לא תהיו פה. זה נכון למאמנים, זה נכון לשחקנים.

המאמנים והשחקנים לא היו קוראים במדיה הודעות שהם לא יהיו במכבי בעונה הבאה, הם ידעו יפה מאוד, מי שלא נותן הכל, מי שלא מנצח, יועף מהמסגרת. הזהות של מכבי היתה פשוטה, נצחון בכל מחיר, בכל משחק.

*

מה הזהות של מכבי היום? לי אין מושג.

הדבר היחיד שמבדיל בין מכבי לבין קבוצות אחרות בארץ הוא פשוט, כסף. אך צריך לזכור שבמכבי הכסף מפוזר לפי הצרכים של היורוליג, ולכן היתרון הכספי לא ממש בא לידי ביטוי בבניית הסגל לליגה הישראלית. כמו כן, כאשר לא ברור מי הוא שבוחר את השחקנים, גם קשה להניח שהבחירה שלהם סטטיסטית, תניב תפוקה עודפת על הכסף המושקע בשחקנים. יתרה מכך, כאשר המאמן הוא לא ממש זה שבוחר את השחקנים, ומי שבוחר את השחקנים לא ממש מתאם עם המאמן את סגנון המשחק, קשה להניח שסגנון המשחק יביא לתפוקה עודפת מהשחקנים, אלא אם מדובר במאמן עם גמישות טקטית יוצאת דופן כמו בלאט למשל, מי שידע להתאים את הסגנון לשחקנים המצויים.

*

מכבי תל אביב כדורסל שהיתה מוכרת לכם, לא קיימת כבר יותר משנתיים. בלאט היה צריך ללכת (וכמה הם רצו שילך כבר) כדי שזה יהיה ברור לכולם. כרגע אין בדיוק מכבי תל אביב חדשה, יהיה אוסף שחקנים חדש מדי שנה. בעצם, מכבי תל אביב הפכה להיות בדיוק קבוצת הכדורסל הישראלית הטיפוסית רק עם קצת יותר כסף, בזמן שדווקא הפועל ירושלים, הפועל תל אביב ומכבי חיפה, למדו לבנות קבוצה עם זהות מסוימת. עולם הפוך.

 

אנושי - איתי סממה
סדרה של סימני שאלה

47 Comments

רועי 18 ביוני 2015

אתה לא מביא לי עצבים, מפני שלא חידשת שום דבר מבחינת דעותיך.
וגם אם נניח שאתה צודק לצורך העניין, מבחינתי זו לא סיבה להפסיק לאהוד מועדון,
אלא אם כן מלכתחילה האהדה לא היתה אמיתית.
אבל זו דעתי.

גיל שלי 18 ביוני 2015

הנחתי שעצבנתי אותך בעצם זה שכתבתי את הפוסט, שמח שלא. אגב, מעולם לא התימרתי להיות אוהד אמיתי של שום דבר, לא מבין את משמעות המונח.

רועי 18 ביוני 2015

פליז… את זה שהפוסט הזה מגיע היה אפשר לראות מהירח.

גיל שלי 18 ביוני 2015

אז כנראה כן עצבנתי אותך קצת :-)

אזי 18 ביוני 2015

מחמם פופקורן


תמשיכו.

matipool 18 ביוני 2015

אזי – עזוב . שומן טראנס וכל זה .. לא קראת ?

עשר 19 ביוני 2015

+1 לפופקורן בסיר במקום במיקרו

יואב 18 ביוני 2015

לא רואה שום זהות בקבוצות שציינת. אלא אם כן חוסר תחרותיות זאת מעלה שצריך לשאוף לה.
בקשר למכבי, יש לה פשוט מנהלים לא טובים. זה מקצועי לגמרי, לא חלק מאג׳נדה או אובדן רוח.
אם דני פדרמן שווה לג׳ורדי. פחחח
אם דריקס שווה לביין. האחד ניהל את אחד מעשרים המועדונים המתוקשרים בעולם והשני לא היה חותם על חוזה במכבי ללא נוכחות אביו.
ניהול וניהול.
מיטש יכול היה להביא מנהל מתחום כח האדם. לא, הוא הביא תותח מתחום הכדורגל.
קשה לי קצת לבוא בטענות לאדם שאיבד את הבת שלו לא מזמן. ברור שמשהו בך כבה.
העסק מנוהל על ידי שני ילדים שמתייחסים לעצמם כאוהדים מעריצים(ראה המינוי של ניקולה), ללא שום קרדיט קודם בענף. במועדון כה בכיר, זה בלתי נתפס.
אז,
או שהם ילמדו.
או שהם יזוזו.
אם מכבי על המדף-כל כך הרבה חפצים בה.
זאת החלטה שדייויד יצטרך לקבל. הוא מחזיק בידיים מותג עצום בקנה מידה עולמי. וככזה, הוא חייב להיות מנוהל אחרת.

גיל שלי 18 ביוני 2015

יואב, מנהלים לא טובים הם שגורמים לכך שלקבוצה אין יותר זהות. כל עסק חייב לדעת את הזהות של עצמו, במכבי המנהלים הנוכחיים לא טרחו בכלל לחשוב על הנושא.
הפועל תל אביב, הפועל ירושלים וגם מכבי חיפה, יודעות מה הזהות שלהן, אולי היא לא הזהות שהיית מיחל לה כאוהד, אבל יש להן זהות. במכבי של היום (כדורסל, בכדורגל הזהות ברורה לגמרי, כי המועדון כפי שכתבת מנוהל על ידי מי שיודעים ניהול מהו, מא' עד ת'), אין בכלל התיחסות לכך, יש הסתמכות על העבר, כאשר בהווה מנתקים כל קשר לעבר
ואחרון חביב, אין שום סיכוי שמכבי תהיה על המדף, שום סיכוי

רועי 18 ביוני 2015

מסכים לגבי המשפט האחרון.
אין סיכוי שפדרמן ימכור עסק שמכניס לו כסף לכיס.

יואב 18 ביוני 2015

עלק מכניס לו כסף לכיס. הוא ממש מתפרנס ממנה.
אבל כן, יש המון יתרונות בלהיות הבעלים של מכבי סל.

אילן 19 ביוני 2015

חוץ ממקומות טובים במנורה, מהם היתרונות?

ניר 20 ביוני 2015

מה זאת אומרת? פדרמן האיש כבר לא עשיר כמו שלכולם נדמה. למעשה, הוא אחרי הסדר חוב רציני, ואם הוא יכול להזמין את רקפת ועוד כל מיני מקורבים לבוקסות שלו ביד אליהו אז אולי יהיו יותר רכים איתו בכל מיני משאים ומתנים על החובות האישיים שלו.

יואב 18 ביוני 2015

בטח שיש סיכוי והיא תחטף משם עוד לפני שנדע.
זהות לחיפה? מהי?
הפועל? מתנסית וקהילתית עלק? להיות אנטי מכבי? עובד להם נפלא עד עכשיו.
ירושלים רוצה להיות כמוך. היא לא תיהיה כזאת בעתיד הנראה לעין אבל היא תיהיה תחרותית ותשנה דפוסי מחשבה אצלנו. וזה אחלה.
מנהלים אמורים להוציא לפועל את הזהות. אם הם לא טובים, הם לא פוגעים הזהות. אלו קווים נפרדים. אתה לא יכול להתייחס לזהות כמשהו אמורפי ואז להכיל אותו על פרקטיקה.

גיל שלי 18 ביוני 2015

יואב, רועי צודק, אין סיכוי שפדרמן יוותר על האחיזה שלו במכבי, ודני פדרמן לא הולך לשום מקום

יואב 18 ביוני 2015

אז נתפלל שיש בו את הכח ללמוד ולהתקדם.
ואם הפארסה תימשך, כוחות השוק כבר יעשו את שלהם. מכבי לא יכולה לצלול עמוק מידי רק בגלל גחמות. פה זה לא הפועל.

תומאס נוימן 18 ביוני 2015

מסכים חלקית.

אובדן הזהות הוא תהליך ארוך, שהתחיל עוד ביום שבו השפעתו של דון שימון התחילה לדעוך במערכת (אל מול פדרמן, רקאנטי ובזמנו רענן כץ).
אבל שנה שעברה הזהות היתה קיימת, ועוד איך קיימת.

גם השנה, באופן חלקי יותר. קשה לבסס תאוריה על מה שקרה בחצי הגמר, כי ההרכב של מכבי – נטול סמית', לנדסברג ופניני (ובהתחשב בחוק הרוסי) לא אמור לגבור בקלות על אף קבוצה בטופ 6 של הליגה הישראלית. ההפסד בסדרה לא קשור לאובדן זהות ולא ראיתי אתמול שחקנים שלא אכפת להם. זה עניין מקצועי נטו.

יש עדיין אנשים עם זהות מכביסטית אמיתית במועדון. שמעון מזרחי בוודאי. גם ניקולה. פניני. דווין במידה מסוימת. אבל מכבי מאבדת לאט לאט את האנשים שינקו מאותה זהות. מוני ז"ל (עם כל הביקורת עליו). בלאט היה (ועדיין) מכביסט בכל רמ"ח אבריו. הוא כבר לא במערכת. בלו נשם מכבי. פרש. יוגב וסילבן עדיין לא שם. גודס אף פעם לא היה שם, גם בימיו כשחקן לצערי.

לא זוכר איפה ראיתי את הסרטון עם הראיון של ניקולה, כשהוא נזכר בעיניים נוצצות מדמעות בחדר ההלבשה במילאנו, לפני הגמר בשנה שעברה מול ריאל, דיוויד בלו (לא קפטן, לא מנהיג קלאסי, סתם עוד מתאזרח ששיחק הרבה שנים בקבוצה וינק מהשדיים של שמעון) עובר שחקן-שחקן ומסביר להם למה הם הולכים לנצח – "כי אנחנו מכבי". זו הזהות. היא עדיין נמצאת במועדון, אבל אם המועדון (שמעון) לא ייקח את עצמו בידיים, בעוד כמה שנים כבר לא יישאר מזה כלום.

asaf 18 ביוני 2015

בלאט זה הכי רחוק ממכביסט שיש אפילו את הילד שלו שלח להתפתח ביריבה העירונית המרה (אגב לילד יש הרבה פוטנציאל מקווה שיקבל יותר מגרש בשנה הבאה)

MOBY 19 ביוני 2015

בלאט?
ברקוביץ!!!!

איציק 18 ביוני 2015

ואולי זה לא שאין לה זהות, כי אם יש לה הרבה זהויות, מין פיצול אישיות.
קבוצה שמחה ורצה, כמו ברבע הראשון כשבכל הולך.
קבוצה רופסת כשיש קשיים ולחץ כמו ברבע הרביעי (לו רק היה את לברון ברבע הרביעי ;) ).
לגבי העובדה שלא המאמן בוחר את השחקנים, לא רואה בעיה… מי בוחר אותם בקליבלנד (נניח ללא לברון), האם בלאט או ה-GM? כלומר בעיה לא במי בוחר כי אם במבנה. למכבי אין מבנה מוגדר היטב, ולכן גם אין הגדרה אחת של מטרות והדרך להשגת המטרות. מפה נובעים המון כשלים, כולל מה שיוצא החוצה מההנהלה, השחקנים והמקורבים.

גיל שלי 18 ביוני 2015

ברור שאין בעיה שג'נרל מנג'ר יבחר את השחקנים, אבל מישהו צריך להגדיר את זה. במכבי תמיד טוענים שהמאמן הסכים לשחקנים, כולם בורחים מאחריות לבחירה, וכך יש מי מש במקום המבנה המסודר שאתה מציין.

איציק 18 ביוני 2015

איפה ציינתי מבנה מסודר, אני במפורש טוען שהבעיות הן בגלל העדרו של המבנה.

asaf 18 ביוני 2015

איזה ג'נרל מנג'ר יש במכבי??? כביכול הכי קרוב לכך הוא וויצ'יץ' אבל ההגדרה שלו ממש לא ברורה או מה תפקידו בפועל ,ללא ספק הדבר הבולט ביותר הוא חוסר המבנה מבחינת שדרה מקצועית,אף אחד לא לוקח אחריות על בחירת השחקנים ויותר מזה רק נשמעות רמיזות על שחקנים כביכול שרצו ולא נתנו להביא מצד הצוות המקצועי או שהם נאלצו להתפשר על שחקנים.

אילן 19 ביוני 2015

וויציץ? זה זה שמעודד ומוחה כפיים במשך היום ומחליף נורות בבית של היינס בלילה?

אלעד 18 ביוני 2015

לא הבנתי את הקטנה שהכנסת ללברון. הוא לא התאמץ עד השניה האחרונה? הבנאדם שיחק בפחות משבועיים 46 דקות בערב, ועוד הספיק לקחת 18 ריבאונדים בשארית כוחותיו. איך מגיעים לזה בלי להתאמץ?

גיל שלי 18 ביוני 2015

האיש וויתר על כל המשחק האחרון ועל הדקות האחרונות בפרט

משה 18 ביוני 2015

1+
נראה שהוא רוצה הביתה כבר באמצע הרבע הרביעי.

ישי 18 ביוני 2015

אחר כך הוא גם אמר בפירוש את 'הרהורי הכפירה' שלו, שאולי לא כדאי להשקיע כל כך כדי להגיע לגמר ולהפסיד. הוא התייאש

אלעד 18 ביוני 2015

לא נראה לי שהיה עוד מישהו בשתי הקבוצות שנדרש למאמץ שהוא נדרש לו. אתה בעצם "מעניש" אותו על זה שהוא קרע את עצמו כדי בכלל להגיע לסיטואציה של משחק 6 בפיינאלס.

גיל שלי 18 ביוני 2015

סתם לידיעה, מה כלל העונש? אתה הרי לא סותר את הטענה, רק מצדיק את הנסיבות לה

אלעד 18 ביוני 2015

לא, אני לא. נראה לי קצת חוצפה לטעון לחוסר מאמץ מצידו.

גיל שלי 18 ביוני 2015

אם זו חוצפה אשלח ללברון מייל התנצלות :-)

7even 18 ביוני 2015

מסכים, אבל איזה זרק בעולם משחק עבור רוח המועדון?
כמעט כולם משחקים עבור החוזה הבא?

רגע…בעצם לא רק הזרים…ואגב זה לא משהו חדש.

מיקי ברקוביץ' עבר להפועל ת"א והפועל ירושלים ומכבי ראשון לציון בשביל עוד כמה שקלים וזרק – לא רוצה לגיד מה – על המועדון שבו היו לו מעריצים רבים. קרה אסון? לא. לגיטימי.
המושג להילחם עבור המועדון/סמל/חולצה/דגל כבר מזמןןןן איבד מערכו. אולי יש בודדים.

MOBY 19 ביוני 2015

אתה סגור על מקרה ברקוביץ?
אני משום מה זוכר שמביאים לו על משבצת את ג׳מצ׳י והוא על הספסל מתייבש . עוזב כדי לשחק

S&M 18 ביוני 2015

אני חושב שההבדל בין מכבי של פעם למכבי של היום, נובע מריבוי המנהלים במועדון. פעם היו רק שני אנשים, מזרחי ושמלוק. אח"כ היו רק שניים, מזרחי ופנאן או מזרחי ופדרמן, שאליהם הצטרף שלישי פנאן או פדרמן (לא זוכר את הסדר, אבל פדרמן תמיד היה שם, עוד בכובעו הקודם דרך מאן/עלית). ואז, במבנה ההנהלה הזה, אפשר היה לסגור דברים בתוך המועדון.

ברגע שנכנסו משקיעים נוספים, ואחריהם הילדים של המשקיעים הנוספים, ואחריהם או במקביל להם, מזרחי גייס משקיעים נוספים כדי ליצור גם לעצמו עמדת השפעה – נוצר מצב של חברה כאילו ציבורית. לא ציבורית בהגדרה חוקית, אלא ציבורית בהגדרה כמותית. כבר אי אפשר לסגור דברים ב-4/6 עיניים, וחייבים לשתף יותר אנשים. חייבים להביא דברים לדירקטוריון. ואז, אין אפשרות לסגור דברים בחדר.

כעובדה, דברים דולפים. זה לא חשוב אם זה מסכסוך (רענן כץ) או מטיפשות או מיהירות או סתם מדיבורים – כשדברים דולפים, צריך להתנהל אחרת. כבר אי אפשר לעשות דברים גבוליים (לשחד, להסתיר שימוש בסמים, להסתיר בנק מיידוף, לעשות קרטל נגד אגודות, לנהל את האיגוד וכו'). הסגירות הייתה עוצמה פוליטית אדירה שהייתה למכבי, והלכה לאיבוד. אנשים מפחדים לגנוב סוסים עם מכבי, כי זה ייצא החוצה. אבדן העוצמה הפוליטית הביא לכך שמכבי איבדה את האיגוד ואת המנהלת, והביאה עליה את הפיינל פור.

כעת הייתרון היחיד של מכבי הוא כלכלי. ואני לא מזלזל בו, הוא ייתרון מספיק גדול לשמר הגמוניה. אבל אם שינו את השיטה, מספיק שתיפול בשחקן, מספיק שיהיה שחקן פצוע, וצ'יקמוק בשקל וחצי כמו הפועל אילת הופך 0-2 ל-3-2.
וזה רק יילך ויהיה יותר רע למכבי, כי אבדן הכוח הפוליטי, שיקרוס סופית עם יציאת שמעון מזרחי מהתמונה, יכול להביא שתי מכות נוספות – 1. תקרת שכר בישראל. 2. אבדן הבלעדיות מול היורוליג. הראשונה תקרה בקלות, ודי מהר. השנייה קשה הרבה יותר, ולא תקרה עד שהפועל ירושלים תבנה בסיס קהל מספיק גדול שישכנע את הנהלת היורוליג לתת לה חוזה. ואם שמעון מזרחי לא יהיה בתמונה, יהיה להם קל יותר להכניס את הפועל ירושלים.

וכן, אני מכיר את הטענה ששמעון מזרחי עוזר להכניס עוד נציגה של ישראל ליורוליג. אני מלא הערכה לשמעון מזרחי. הוא אדם מדהים. יריביו יכולים לשנוא אותו כמה שהם רוצים, אבל מה שהוא השיג זה ללא אח ורע בעולם. ודווקא בגלל שאני מאוד מעריך אותו, קשה לי לקחת ברצינות את הטענה שהוא עוזר לבטל את המונופול העצמי שהשיג למכבי ביורוליג. ואגב, הפועל ירושלים דפוקים, כי הייתה להם אפשרות להיכנס והם ויתרו, אז לא צריך לרחם עליהם. זה ספורט, ומהות הספורט היא תחרות והבסת האחר, ואין סיבה שמזרחי יעזור להם איפה שהם לא עזרו לעצמם. ותירוצים תמיד יהיו, אין כסף, עוד לא היה אולם. מישהו צריך להזכיר להם שאת האליפות הראשונה בית"ר שיחקה בבלומפילד.

משה 18 ביוני 2015

הפוקס של הדגמה שעברה עם בלאט רק מיסך את זה מעט, מכבי לא קבוצה טובה מספיק כבר כמה שנים. אתמול היה שיא שלילי אבל אני לא בטוח איפה בדיוק מכבי במשרעת בין הגביע של שנה שעברה להפסד אתמול.

קורא בין השורות 18 ביוני 2015

כתבי החצר כבר שוטחים את הוויכוחים הפנימיים של ההנהלה…. מכיבי היום היא גוף עם יותר מידי ראשים שמרוב שהם עסוקים בלנגח אחד את השני כבר לא שמים לב איך מתפקדות המערכות האחרות…
אם ההנהלב מחפשת אשמים למצב הקבוצה העונה טוב יעשו אם יסתכלו היטב בראי

אנונימוס 18 ביוני 2015

אני לא חושב שיש פה איזה שינוי אמיתי. פשוט ההנהלה ודור האוהדים הנוכחי גדלו בעולם שבו היורוליג הוא חזות הכל. ובהתאם היחס, גם מצד השחקנים. בעבר הליגה היתה הדבר העיקרי, בהמשך היא היתה האמצעי להגיע לאירופה.
היום היא כלום. וכולם יודעים את זה

אסף THE KOP 18 ביוני 2015

קודם קליבלנד.
אח"כ מכבי.

רחמנות על ניב רסקין !

שמעון 19 ביוני 2015

:) +++

ושכחת את גלדסטון!

גלעד 19 ביוני 2015

+1

צור שפי 19 ביוני 2015

שאלו את היושב במרומים איך יגרום לשלושה נצחונות של אילת אחרי שני הפסדים. הוא ענה – זה מאוד קשה אבל אחשוב על זה ואולי אפיק נסים.

Shadow 19 ביוני 2015

1+

trailblazer 19 ביוני 2015

טוב!!

ניר 20 ביוני 2015

למכבי העונה היו שתי בעיות עיקריות. הראשונה, מאמן שפשוט לא מספיק טוב בינתיים, היה לו סגל שהוא לא מיצה ממנו את הפוטנציאל. עם כל הכבוד, מכבי היתה לא מאומנת. שחקן כמו סופו הוא שובר שיוויון ובלאט ידע להוציא ממנו יותר ממה שיודעים הצמד הנוכחי להוציא ממנו, זה עניין של אישיות המאמנים.

הנקודה השנייה היא שהצוות הניהולי באמת לא מספיק טוב. יש הרבה חברות עסקיות שנעלמות מהעולם בדיוק בגלל העניין הזה, של הורשה לילדים לא מוכשרים מספיק. אני מקווה שזה לא יקרה גם למכבי. עם כל הכבוד, דיוויד פדרמן מנהל הרבה יותר טוב מהבן שלו.

אלכס 20 ביוני 2015

1. לרצות לנצח זה זהות? קבוצות אחרות לא רוצות? זה אחד ההבלים שאני שומע באופן קבוע מאוהדי מכבי תל אביב. אני חושב שזה כבר מגיע לשלב שזה דיי משעשע.
2. כשאתה יותר מפחד לאבד מקום עבודה מאשר לעשות את מה שנראה לך מקצועית כנכון, זה הרגע שבו איבדת "זהות". כל ארגון, ולא רק בספורט, שרוח הקפריזיות, זריקת אחריות והכסת"ח (ולא משנה למה) שולטים בו יראה בדיוק כך. אפשר להחליף "זהות" בקלות – החוכמה היא לא לפחד לטעות, אבל זה מגיע מלמעלה או מבפנים.

איתי 25 ביוני 2015

לומר על לברון ג׳יימס שבגמר האחרון הוא לא נלחם עד לשניה האחרונה זו אמירה מתנשאת ומתעלמת. אני גם לא מת לברון וכל ההתנהלות שלו מחוץ למגרש, אבל לזכותו יאמר שעל המגרש הוא נתן את כל מה שיש לו עד שהגוף שלו נפל מעצמו, ועדיין הוא נתן סדרת גמר לא אנושית.

Comments closed