יותם האמיתי נחשף

הבחירה של אורי אלון ביותם וליאור אליהו היתה נכונה לא רק אסטרטגית, אלא גם לגופם של שחקנים. יותם הוא לא כוכב, אך הוא תורם לקבוצה בדיוק את מה ששחקן ישראלי אמור לתרום

יותם הלפרין לא היה כוכב המשחק אתמול, הוא גם לא היה השחקן הטוב בירושלים העונה. אך העונה של ירושלים לא היתה נגמרת כך, אילולא יותם היה הקפטן הירושלמי.

אתם כבר בטח לא זוכרים את "משבר" האצבע המשולשת של דנטה סמית'. אך הרעש סביב השטות הזאת היה אדיר בזמנו, התקשורת דרשה את ראשו של סמית' שגם לא שיחק בצורה מרשימה יתר על המידה. הכתבת לענייני רכילות כדורסל של וואלה ציינה את חוסר שביעות הרצון של אחד מהמשתמשים בשירותי הדוברות שלה. הקהל הירושלמי (חלקו כמובן) דרש את הראש של דנטה כתשלום על התקופה האיומה שהקבוצה עברה.

היחיד מבין השחקנים שהתראיין בנושא היה יותם הלפרין, הוא בשמו, אצל אלי ישראלי בתכנית חמישי בצהריים של גל"צ. הוא נתן גב מלא לדנטה, בלי אבל, בלי אם, טען שדנטה הוא ווינר, לא אחד שצריך למדוד אותו בטוויטים לפנות בוקר וכאלה.

יותם נראה כמי שמחבר את חדר ההלבשה.

ליאור אליהו הפסיק להזדקק לשירותי הדוברות, הוא התחבר לזרים בקבוצה, כנראה באמצעות יותם.

*

הנאום של יותם אתמול הפגין את החיבור האדיר שלו לאוהדים, לא פלא שהוא נהנה בירושלים, במכבי הוא זכה רק לכינויי גנאי מצד האוהדים, כינו אותו יותמית. לא רק שמדובר בשוביניזם דוחה (כל מי שראה לידה מבין שנשים לא באמת פחות קשוחות מאיתנו, ההיפך הוא כנראה הנכון). אז נכון, יותם הוא לא האיש שתרצה לשים עליו את כספך בקלאץ'. אך הוא בהחלט שחקן מחבר בהתקפה, ואתמול למשל הוא הצליח לשמור על יוטר מתחת לסל בחילוף בהגנה. בכלל ההגנה של כל ירושלים נראתה בדרגה גבוהה במשך הפליאוף, יותם וליאור היו חלק אינטגרלי מכך.

*

יותם לא נולד עם כישורים להיות סקונד גארד מוביל באירופה. הוא לא מהיר או זריז מספיק. אך לי לפחות נדמה שיותם מנסה למצות מעצמו את מה שיש בגופו, ובסיטואציה המתאימה, כמו זאת שיש לו בירושלים, הוא בהחלט גורם מחבר וחשוב בקבוצה. נהדר לראות שאוהדי ירושלים מבינים זאת.

 

תקשורת עם כוכבית
אתם קוראים לזה כדורסל?

44 Comments

יואב דובינסקי 26 ביוני 2015

אני מסכים החלק הראשון של הפוסט שלך, אבל לא עם פסקת הסיום. יותם ניצל חלק קטן מאוד ממה שיש בגופו ומהכישרון שלו. אני שמח שאחרי שנים של ליד (גמר אליפות אירופה לעתודה, סיבוב שני ובלי חוזה מובטח בNBA, המחליף של המחליף של שאראס, גמר יורוליג עם אולימפיאקוס), הוא עושה היסטוריה שגם השם שלו חתום שם ולא רק לפרוטוקול. אני שמח בשבילו, אבל זה עדיין לא הופך אותו לשחקן שניצל את הפוטנציאל האדיר שהיה בו. מקסימום איזשהו קלוז'ר.

יואב 26 ביוני 2015

מסכים יואב.
משהו בי קצת שמח בשבילו. לא צריך להיות שום דם רע בינו לבין אוהדי מכבי. גם בנסיבות הקיימות של חוסר מיצוי, הוא עדיין מתחזק קאריירה מרשימה.

אריק י. 27 ביוני 2015

+1

קורא בין השורות 26 ביוני 2015

בתחילת הדרך יותם סבל מהציפיות המוגזמות שתלו בו… בירושלים קיבלו אותו כמות שהוא ולגן הוא כ"כ נהנה שם
מעניין מה היה קורה ליוגב אוחיון אם היו בוחנים אותו באותו אופן

מתי 26 ביוני 2015

אין לי דרך לדעת אם הלפרין אכן מחבר את חדר ההלבשה. אני כן יודע שעל המגרש הוא הפך לשחקן שולי לחלוטין בחצי העונה האחרונה ושזה רק שיפר את הפועל. מוטב שבר טימור יקבל כמה שיותר דקות על חשבונו.
בכלל רוב הישראלים, בכל הקבוצות, סטטיסטים בהצגה. הנפילה ברמת הכשרון בעשור האחרון מבהילה.

אלעד 26 ביוני 2015

גיל, ציון לשבח על כך שלאורך כל השנה, ואני עד, טענת שירושלים יזכו באליפות. היום זה נראה מובן מאליו, אבל אף אחד לא היה שם על זה כסף לפני חודש

איציק 26 ביוני 2015

אני לא יודע האם הוא מחבר חדר הלבשה אבל אני מניח שאתה יודע. אני אכן מסכים שיותם בחור מאוד נחמד, ואתמול הופיע ברגע הכי חשוב… רגע הרמת הצלחת. הוא דיבר יפה, התנהג כמו ג'נטלמן, כמו שהוא תמיד עושה. אבל משחקן בכיר (וכך ההנהלה והוא עצמו מחזיקים ממנו) היתי מצפה שיופיע לפעמים גם בברגעים החשובים.
לומר שיותם ניצל את הפוטנציאל שלו זה להמעיט בפוטנציאל שלו. שחקנים לא אתלטים במיוחד כמו גאליס ופטרוביץ' עשו קרירות גדולות, ואני לא מדבר כבר על לארי בירד ומקהייל. היה להם משהו מעבר לאתלטיות. יחסית לביצה שלנו ואפילו לאירופה, ליותם יש את הדברים הללו של יכולת חדירה בהילוך איטי, קליעה רכה מכול מרחק, הבנת וראיית משחק. רק כל זה מתמוסס בריגעי האמת. אנחנו כנראה צריכים לקבל את יותם כמו שהוא ולא לצפות ממנו לממש את הפוטנציאל ולהנות ממנו כבן-אדם וכשחקן של זמנים רגילים. רק אל תמכרו לנו שהוא ניצל את הפוטנציאל.

אזי 27 ביוני 2015

בשביל לחבר חדר הלבשה ולהתראיין הוא יכול להיות מנהל קבוצה או עוזר מאמן.
שחקן צריך להיות שחקן.

גיל שלי 27 ביוני 2015

הוא היה בירושלים בדיוק מה ששרן היה במכבי השנה, זה ממש לא מעט גם בתרומה שלו כשחקן

אזי 28 ביוני 2015

קודם כל אני מודה שכמעט ולא ראיתי אותו העונה, אלא רק בגמר (וגם שם לא בדיוק אפשר היה לראות אותו). כל מה שאני כותב הוא בהתבסס על התגובות ועל הטור שלך.

אני מבין למה אתה משווה אותו לשרן, זה היה הדבר הראשון שקפץ לי לראש כשקראתי את הטור שלך. אבל זה לא נכון.
שרן הוא שחקן הגנה. בכדורגל יש תפקידים שונים על המגרש, בכדורסל כולם צריכים לעשות הכל.
שרן הוא שחקן שהתפקיד שלו הוא לעשות הגנה והוא עושה את התפקיד שלו מעולה, אולי הטוב בארץ. גם במשחקים קטנים וגם במשחקים גדולים. הוא ירוץ אחרי השחקן שלו עם ידיים מאחורי הגב, יקח לו את הכדור ויתן את הפס הנכון.
יותם לא.
כי יותם הוא לא שחקן הגנה, שחקן כדורסל חייב לדעת לעשות גם התקפה ושם הוא לא קיים.

לכן חברתית אולי יותם לירושלים הוא ייני למכבי, אבל מקצועית הוא תורם לירושלים כמו שאני תורם למכבי.

איציק 28 ביוני 2015

ממש לא נכון, אתה לא מסוגל לגרום למכבי לשחק 10 נגד 11, יותם במשחקים החשובים גורם לירושלים 4 על 5. תחשוב כמה הם מעל הליגה השנה אם עדיין הם לקחו אליפות בקלות ;)

גיל שלי 28 ביוני 2015

אזי – אני ראיתי הרבה משחקים שלו העונה, והקביעות שלך לגבי הרמה המקצועית של יותם מנותקות מהתרומה האמיתית שלו לירושלים. הוא לא היה הכוכב של הקבוצה, אך בהחלט תרם לה רבות גם מבחינת הכדורסל נטו

איציק 28 ביוני 2015

זה נכון מאוד בכול הנוגע למשחקים שבהם הכסף לא על השולחן. כאן צריך להיות הגון ולומר שאם מפסידים משחקים כשהכסף לא על השולחן, לא מגיעים לשחק על הכסף.

Srtest - ארטסט 28 ביוני 2015

בהנחה שיותם שחקן משלים שהביאו אותו בשביל להשלים קו אחורי עם דרווין קיצ'ן והוא נכנס לתפקיד שלו בצורה יותר טובה ממה שחשבו כל מבקריו, איך בעצם שחקן בפוזיציה מסוימת כזו אמור להמדד ברגעי לחץ? יש לך יכולת למדוד משחקים מכריעים ורגעי לחץ לפי יכולת לשנות מומנטום? יכולת הנעה קבוצתית? להתניע מחדש את השטף? או שכל מה שיש לך הוא מדד הפלוס-מינוס? כי נדמה לי שלפי הפלוס-מינוס הוא לא נופל…

איציק 28 ביוני 2015

שלוש עברות בשתי דקות ולשבת בחוץ, זו דוגמא אחת. תסתכל על המשחק האחרון מול אילת ותבין. אני ממש לא מעריך את השחקן לפי +/-, כי אם בכך שהוא בורח מאחריות, לא מנסה ליצור. וזה שחקן כמוגדר כבכיר ולא כמשלים!!!

Srtest - ארטסט 28 ביוני 2015

מוגדר על ידי מי? על ידי מי שרוצים שהוא יהיה בכיר. עודד קטש בפנא היה בכיר או משלים?

איציק 28 ביוני 2015

על ידי הבוסים שלו, קרי ההנהלה של הפועל ירושלים, ועל ידו. כמו כן חברו הטוב ליאור אליהו הגדיר את יותם ואת עצמו כמובילים בקבוצה. אם הם כולם מגדירים את יותם ככה, למה שאנחנו לא נתייחס אליו כך. רוצים שיתיחסו אליו כמשלים, בבקשה, רק שלא ייצר תמונה של בכיר.
קטש לא קשור לסיפור, אבל הוא הגיע למאני טיים בגדול וקבר את מכבי.

Srtest - ארטסט 29 ביוני 2015

מכיר את המדד השימי ריגרי – "הופך את החברים שלו ליותר טובים"? האם קטש הפך את החברים שלו ליותר טובים? לי זכורים מחזות של ייאוש על פרצופו של דורון שפר אחרי עוד חדירה עם ראש בקיר של קטש כשהוא היה פנוי למסירה. היו אז הרבה שמועות ששפר לא רצה לשחק איתו. אכן מכבי החליפה מאמנים וזרים וקטש נשאר כמה וכמה שנים והמועדון עשה קפיצת מדרגה רק אחרי שמקדונלד הגיע ואכן עשה את החברים שלו יותר טובים. כך גם קטש הועיל יותר בתור שחקן משלים בפנא ליד אוברדוביץ' ובודירוגה והשלד שהמשיך שם שאם נודה על האמת היה יותר אחראי לניצחון בגמר ההוא. מתוך עמדה של שחקן משלים היכולות שלו באו לידי ביטוי גם בסיום. האם לא ברור כשבוחנים את המשחק של הלפרין שהוא קודם כל חושב מסירה? אתה יכול תמיד לטעון במידה לא מועטה של צדק שגארד בסוף יימדד לפי הנחישות שיש לו לזרוק ולקלוע זריקות מכריעות, ועדיין, מעניין אותי כל ממחזרי אסכולת המאני-טיים כמה מאני הם מקצים עבור מהלך ג'ורדני של מסירה לשחקן כמו פקסון על פני עלייה לזריקה בכל מחיר. כשמסתכלים על הפועל ירושלים הזאת, אתה באמת בתור מאמן או דמות אחראית במועדון היית מעדיף לנסות את הלפרין בתור האיש עם הזריקה האחרונה ולא מישהו מוכח כמו ברייסי רייט? אני שואל כי בכלל מעניין אותי כמה ישראלים אי פעם היו האנשים של המאני-טיים ובטח מאז שכמות הישראלים הלכה והצטמצמה וכמות הזרים גברה. מספר הזרים בתקופתם של קטש, שפר וגורדון לא דומה בכלל למספר הזרים ותוסיף גם את המשמעות של פתיחת השווקים והבוסמנים והעובדה שבסוף עוד היו צריכים חוק רוסי בארץ כדי שבכלל יהיה מקום לישראלים. נדמה לי שקטש, שפר וגורדון לא גדלו באווירה כזו של פתיחת גבולות ותחרות עם שחקנים אמריקאיים על העמדות שלהם כמובילים או משלימים וכנראה שבאותו הלך רוח כללי הלפרין באופן טבעי ובעזרה של לא מעט מאמנים נטה לכיוון של הזרים ושהם יישאו בתוצאות של סיפוק התוצרת במה שנקרא מאני-טיים. בגמר הגביע ההוא, למי היית נותן לזרוק חוץ מגורדון? אז מדובר בגיב אנד טייק בין כישרון ייחודי כמו גורדון לבין העדר תחרות של חמישה-ששה זרים שבאם עם רפיוטיישן טוב משלך.

Srtest - ארטסט 29 ביוני 2015

בעיני הביקורת המוצדקת על יותם שהוא למד את מה שהיה יכול ללמוד ממישהו כמו טל בורשטיין, שהיה לו פחות כישרון טכני ממנו והצליח להדביק את הפער באמצעות עבודה מנטלית חזקה מאוד. אז לא קטש ולא שפר ולא גורדון אלא טל בורשטיין שיכולת לסמוך עליו ושגם הוא חוץ מזריקה אחת שאי אפשר לשכוח לא לקח כמעט זריקות מכריעות ליד שחקנים כמו שאראס או פארקר, אבל ההשפעה שלו על הקבוצה מעולם לא הוטלה בספק.

איציק 29 ביוני 2015

אתה כנראה לא מבין את מה שאומרים לך. לקחת אחריות זה לא לקחת זריקה, כי אם לא לברוח מהכדור ולהיפטר ממנו כמו מאש. זה למסור כמו ג'ורדן או ליצור מצב לעצמו ולזרוק. יש את טפירו, יבזורי, אפיק ניסים ושון דאוסן. שחקנים ישראלים שלוקחים אחריות ועושים דברים טובים. פרט לדאוסן, אף אחד מהם לא כישרוני כמו הלפרין, ודאוסן עוד לא קרע זוג נעלים. ועם היד על הלב, פרט לבריסי רייט, על הקליעה של מי בירושלים אתה סומך יותר מזו של הלפרין. שחקן עם יד נפלאה, חדירה סבירה וראיית משחק. כל מה שאתה רוצה משחקן זמן אמת. יכול לקלועה כשיש אפשרות, ומכל טווח. יכול לחדור ולסיים בלאי אפ או לתת כדור אחרי דאבל-אפ, או כיווץ ההגנה, הבחירה בידיו. ומה הוא עושה, מעביר כדור סתמי. באמת תודה שלא איבדת כדור. אז נכון, אולי צריך להתייחס להלפרין כשחקן משלים לזמנים שקטים, אז אל תפמפמו לנו שהוא בכיר, ואני לא מדבר על עיתונאים או מגיבים כמוני וכמוך, כי אם כל בראנז'ת הכדורסל הישראלית כולל הוא עצמו.

Srtest 29 ביוני 2015

ראית את סטף קארי בגמר? לא בדיוק בה בדקות האחרונות ודרש את הכדור. פשוט בכל רגע מכריע שהמשחק היה יכול להתהפך הוא היה שם. אפשר היה להתעסק בכך שאת הרגעים המכריעים סו קולד אחרים לקחו על עצמם ואפשר היה לראות את המשחק בעין בוחנת שראתה משחק או שניים ולהבין את ההשפעה הגדולה שלו בנטרול מומנטומים של היריבה, בנוסף לכך שהתנועה הבלתי-פוסקת שלו עשתה את החיים קלים לאחרים. הסיבה שלא נבחר לאמויפי היא בדיוק הקיבעון של האמריקאיים שבסוף עיוור אותם.

כל הזמן ניסו להתקיל את בראד גרינברג על יותם והוא תמיד שיבח אותו כי הוא הבין מה החשיבות של שחקן כמוהו למרקם קבוצתי היכן שכמעט כל שחקן חושב על עצמו ואם אין ברירה גם על אחרים בקבוצה. אתה יכול כמה שאתה רוצה לדבר על העדר ביצים ונראה לי שיותר מהכל מדובר בשוביניזם שנובע מהקול שלו. או שאולי אתה מאוהב יותר מדי בתפיסה לגבי הזריקה האחרונה. מאיר טפירו במשך שנים רבות לקח את הזריקה האחרונה וגם המון דומיננטיות וגם היה מאוד קשה לבנות סביבו קבוצה שתתפקד במאני-טיים. זוכר את הקריסה של ירושלים לפני האצבע המאשימה לסמי בכר? מבחינת יכולת כדורסל לא תמיד מה שאומרים אחרים באירופה יותר נכון מהדיעה כאן בארץ, והרבה אנשים מהתחום לא סתם אוהבים את יותם כי הם יכולים להיות שקטים שיהיה מישהו שידאג לקבוצה. תראה בו מן אפסנאי כדורסל… :-) מקווה שהוא לא יכעס ;-) בכל אופן, כמו שאמרתי, יותם גדל בעידן שבו המטוטלת נטתה לחלוטין לכיוון עוד ועוד זרים והוא נכנס מאוד בקלילות למשבצת של הישראלי שעוזר לזרים, וכמו שציינתי אולי הרבה יותר מדי בקלילות.

במבט יותר רחב נדמה לי שקשה להתווכח שהבציר שהגיע אחרי לימונד והלפרין בקו האחורי הוא טוב יותר מכלל ההיבטים של המשחק – יוגב וגל מקל. באולימפית אז לימונד והלפרין נתנו תחושה של קו-על אחורי להרבה מאוד שנים ובסוף הם לא הצליחו לקפוץ את המדרגה. בערך כמו כעס שיש על אליהו שאם היה משפר צ'ופצ'יק קטן הוא היה היום במקומות אחרים, ושאצלו הפער בין גדולה ישראלית למה שהוא היום מאוד קטן. לכן שלא תבין לא נכון, מבחינת הנבחרת אני לוקח את אוחיון ומקל לפני לימונד והלפרין, שיותר מתאימים לבוא מהספסל.

איציק 29 ביוני 2015

Srtest, אתה סתם מתפלסף. ברור לך שאם הלפרין היה מסוגל לעשות קמצוץ ממה שסטף עשה לא היתה אליו שום תלונה. הוא לא מניע כדור כמו שצריך כי אם נפטר ממנו, הוא לא מושך שחקנים אחריו כדי לשחרר אחרים, הוא לא קולע כדורים הכי חשובים כאשר היריבה מצמצמת או צריך לסגור הפרש. הוא שום דבר מזה. הוא פשוט שחקן ואדם מאוד נחמד עם מודעות ג'נטלמנית. זה הרבה מאוד ואני לא מזלזל בזה (בלי ציניות), אבל זה לא עוזר במשחקים כמו גמר גביע או גמר הליגה. ג'נטלמן זה טוב בהנפת הצלחת.
ברד גרימברג דרך אגב הצליח להוציא מיותם הרבה יותר מכל מאמן אחר, וחבל שיותם לא מינף זאת לעונה הנוכחית, אבל גם אצלו הוא טוב רוב העונה ובמשחקים החשובים הרבה פחות. ועכשיו תגיד לי מה ציפיתה מגרינברג שיגיד, נתנו לי זבל של שחקן ואיתו אני נאלץ לצאת למלחמה… הרי ברור לך שהוא לא היה אומר את זה גם אם זה היה נכון, ובמיוחד שבמשך העונה יותם היה טוב. זו הטרגדיה של יותם; הוא טוב בכול המשחקים שאפשר כנראה היה להסתדר גם בלעדיו, ולא טוב באלו שצריכים אותו הכי הרבה.

אריק י. 27 ביוני 2015

כל מילה

מאשקה 26 ביוני 2015

יותם הלפרין הוא קודם כל בן אדם מקסים ( המענטש ) וקפטן קבוצה טוב מאוד.
הוא חבר לנו האוהדים בצניעות וענווה, הוא מכניס שקט לחדר ההלבשה ובקשר עם השחקנים הזרים. מרגישים שטוב לו בירושלים.
הלוואי שלכל קבוצות הספורט בארץ יהיה קפטן כזה, קפטן שעשה מה עשה אמש לפני הנפת צלחת האליפות, ומה שאמר מליבו על לזכרם של אוהדים שנפלו במערכות ישראל.

מאירי 26 ביוני 2015

השורה התחתונה של הפוסט הארוך הזה:

שחקן בינוני, לליגה בינונית, לא באמת שייך לרמות הגבוהות.

סוג של בטן לשועלים.

איתן 26 ביוני 2015

יותם מקרה מוזר. מישהו שגדל ככוכב מהילדות גם במכבי וגם בנבחרות, ובכל זאת הכוכבות לא דבקה בו.

היסטוריון של ספורט 26 ביוני 2015

יותם היה שחקן מוכשר שגם נבחר כישראלי היחיד כמדומני לחמישיית היורוליג השנייה.
איפה שהוא זה לא עבד לו עם מכבי .באולימפיקוס הוא הגיע להישגים ..אך לא ברמה של קטש בפאו (אישית וקבוצתית).
דווקא בקבוצות "קטנות" כמו לובליאנה והפועל הוא הצליח (לפחות קבוצתית ).
יותם זכה בגביע אירופה (בחלק לא פחות משל פניני למשל ).
אבל ייתכן שהוא ייזכר לדורות אם יצליח בשנים שנותרו לו להטביע חותם במסגרת הזו במדי הפועל.
אם עד סוף הקריירה יהיו לו ברזומה שנות טופ 16 בירושלים ואולי אולי אף הצלבה ופיינל פור …הוא עשה את שלו (בדומה לשפר ..שבסוף נכנס להיסטוריה בעיקר עם האליפות בגליל והיול"ב עם ירושלים).

יואב דובינסקי 26 ביוני 2015

שפר נכנס להיסטוריה כשחקן הישראלי הראשון שנבחר בדראפט הNBA.

Oded 26 ביוני 2015

וכישראלי מוביל בקבוצה שלקחה אליפות ממכבי (בתקופה שזה לא היה טריוויאלי כמו היום)

יואב דובינסקי 26 ביוני 2015

לשם כיוונתי. דורון שפר היה פורץ דרך.

אופיר 26 ביוני 2015

כל ספורטאי שמתפרנס בכבוד מהענף שבו הוא עוסק זה נס קטן, תוצאה של כשרון נדיר, עבודה קשה, ויתורים גדולים ולא מעט מזל. תמיד הכי טוב בכיתה, בשכבה, בחטיבה, בבית הספר, במחוז, בארץ בגילאי הנוער.

אני מזכיר לעצמי את זה בכל פעם שמישהו לא עומד בסטנדרטים הדמיוניים שהצבתי לו.

D! פה ועכשיו 26 ביוני 2015

תגובה מעולה אופיר
בתור אוהד וחובב ספורט אני שוכח את זה כמעט כל יום.
צריך להוציא חולצה כזו לאוהדי כורסא.

שינגי 26 ביוני 2015

פלוס מליון. בדיוק מה שאני חושב כל פעם שאיזה עיתנואי/אוהד שמנמן כותב איזה מניפיסט על הכדורגלן הישראלי "העלוב והפטתי".
בסופו של יום בואו נזכור שכולנו פה בין אם אנחנו רופאים,מורים,עיתנואים,טייסים או פועלי כפיים רצינו באיזה שהוא שלב להיות ספורטאי מקצועני(כל אחד בתחום שהוא אוהב) ופשוט לא היינו מספיק טובים.

איציק 27 ביוני 2015

תזכיר לעצמך שהוא גם מתפרנס מהדבר הכי כיפי בישבילו שהיה מוכן לעשות בחינם ואף ההורים שילמו עליו כסף כשהיה צעיר. יש המון אנשים שלא רואים אותם בטלויזיה כי המיקצוע שלהם לא מלהיב לשידור שמתפרנסים בכבוד מכישרון לא פחות נדיר במקצוע אחר (פחות ניצפה), וכנראה גם השקיעו הרבה יותר ומקריבים הרבה יותר היום עבור שכר יותר קטן, ויצטרכו לעשות זאת עד גיל הפנסיה, ולא לצאת לנופש בגיל 35 בחנות נעלים או פיצוציה במקרה הרע, או להפוך לפרשן נלעג אם יתמזל מזלם. באו נודה, רב החברה העלו מהליגות הבכירות בארץ (לא מדבר על אילועים) הם לא טובים בכשרונם מתכנתים, מהנדסים, רופאים, כל אחד וכישרונו. הספורטאים האלו משקיעים ביום הרבה פחות משאר העובדים המוכשרים (אני לא מדבר על שחיינים, מתעמלים, ג'ודאים שהם סיפור אחר לחלוטין), הם רק נימצאים במיקצוע הרבה יותר ניצפה ולכן יש להם תיגמול טוב יותר וזוהר גדול יותר. אם לי היה את הכישרון שלהם אולי גם אני היתי בוחר במיקצוע זה, אך זה לא אומר שכישרון זה יוצא דופן בהשוואה לכישרונות אחרים. קצת פרופורציה…

D! פה ועכשיו 27 ביוני 2015

אתה צדוק בגדול איציק,

אם כי כל העובדים הללו שהזכרת גם לא נשפטים בסטנדרטים שאנחנו שופטים את אלו שעומדים שם בחוץ. גם רובנו, ולא חשוב כמה כשרוניים בתחום שלנו, או כמה מצליחים, חלמנו להיות ספורטאים אבל מעט מאד חלמו להיות עו"ד ומתכנתים מצליחים, שרברבים וסבלים אלופים או מהנדסים ומנהלים מוכשרים.

איציק 27 ביוני 2015

זה נכון, אבל לא משנה דבר.
חוץ מזה, כמה ילדים בגילאי 4-7 כששואלים מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים אומרים כבאי, שוטר, רופא, אחות. הרבה מאוד. בטח יותר מכדורסלן או כדורגלן. יש כאלו שיגידו מסי או רונאלדו, אבל לא כדורגלן.

שמעון 27 ביוני 2015

אהרוס לכם קצת את החגיגה פה. יותם תמיד היה סיסי, SOFT BABY SOFT.
הוא שחקן ישראלי טוב וזהו. לא מעבר לזה ואם לא היה דור חלש גם לא היה בנבחרת. אין שום דבר שהוא ממש טוב בו, הגנה חלשה, חדירה חלשה, לא מהיר, לא אתלטי, נעלם בהמון משחקים. קלעי טוב פה ושם מהשלוש בעיקר ומול קבוצות חלשות בעיקר. לא יכול להתמודד ברמות הגבוהות באמת באירופה. שחקן שמנופח בתקשורת שמחפשת דארלינג ישראלי להלל אותו כמו שהיללו את השחקנים הישראלים הפחים של אילת אחרי הניצחון על מכבי. שנים שהבחור לא עושה כלום וחלש מאד.
גם בהפועל י-ם הוא ממש לא השחקן המוביל שלהם. מי שמתייצב בי-ם לכל משחק גדול ומכבי היו חייבים להביא אותו זה ברייסי רייט. שחקן ענק, קליעה קטלנית בגאמפ שוט, לא יודע איך הוא משחק בי-ם רק 23 דקות. הוא בדיוק השחקן שהיה חסר למכבי לצד פארגו.
אחריו מגיע דונטה סמית. יותם הוא השחקן הרביעי/חמישי הכי חשוב שם וזה אומר הכל.
אני שמח שהוא לא במכבי וטמעולם לא רציתי שישחק במכבי.
אני גם מקווה שגל מקל לא יגיע למכבי. מדובר בשחקן חלש נוסף עם קליעה חלשה ולא מתאים לרמות הגבוהות באירופה. לא הו יעשה ניצחונות על ריאל בארסה צסקא, פנר אולימפיאקוס ביורוליג. הוא שחקן שמנופח בתקשורת אבל מאד חלש שהיה לו סוכן תותח שמצא לו מושב על ספסל של קבוצת אןביאיי. אני מקווה שזה יפול בין מקל ומכבי ושמכבי לא ישלמו לפח הזה את הסכומים האלו.
עושה רושם שמכבי השנה הולכת על קבוצה של נגרים לחלוטין בלי יכולת אישית. מול הגנות חזקות אני רוצה לראות מה מקל אוחיון או רוצסטי יעשו שאין מי שייצר נקודות, יתמסרו עד המוות ועד סוף שעון ה-24 ובקושי יגיעו ל-70 נקודות.
לא יודע איך מישהו שם ויתר על פארגו ולמה תמיד מאשימים את הכושי התורן שהוא היחיד שעושה נקודות מול הגנות חזקות שהוא הבעיה בקבוצה?
רוצסטי לא יגיע לחצי מפארגו בלי שראיתי את רוצסטי בחיים אבל מוכן להמר על זה.

ירוק 27 ביוני 2015

גם אם יש משהו בדבריך (לא בטוח), הסגנון כ"כ מגעיל שאי אפשר להתייחס.

יוסי 27 ביוני 2015

הלפרין עדיף על אוחיון ומקל עדיף על שניהם.

זה שאתה חי בסרט ומשווה ישראלים לזרים למרות הגבלת הזרים והחוק הרוסי – תבלה.

וכל הישראלים הבינוניים של אילת גם עדיפים לדעתי על אוחיון אבל זה נתון לויכוח.

והסגנון דוחה אני מצטער שהתייחסתי

צלחת אדומה!

רועי מ 27 ביוני 2015

בתור אחד שהיה ביד בשנים.ההן
בתחילת הדרך הקהל תמך בו
תמיד יש את האדיוטים שיושבים בשורות שצמודות לספסל ומקללים.
באחד העיתונים.הוא יצא נגד האוהדים בגדול.
זה הרגיז את יושבי היד יש לומר.

כרגיל הוא לא הגיע למשחק.
הוא באמת נרא הנאדם חביב ורגיש.
ייתכן והציפיות ממנו היו מוגזמות, למרות שקיבל בתחילת הדרך תמיכה, הבחור ברח מהכדור, כל ההיכל צעק זרוק, כמעט תמיד מסר.
מכאן הכול החל, קצינו ווינר שחקן ישראלי שיוביל אותנו ולא קיבלנו את זה לצערנו.

אולי האשמה בהנהלה שלא מצליחה לאמן שחקנים מהאקדמיה שלהם.

אולי מישהו יקח יוזמה אצלכם ויכתוב מה דפוק במכבי שלא מצליחים לייצר שחקני בית

לא שמעולם ייצרו הרבה טובים
תמיד היו אחד או שניים, לא יותר

ע' בעל הטיפ 27 ביוני 2015

את התשובה למדוע מכבי לא מצליחה לייצר שחקני נוער קראתי בכתבה של ערן סלע לפני מספר שנים:
מכבי לא מצליחים לייצר שחקני נוער כי ליגת הנוער ונבחרת הנערים מנוהלות בדיוק כמו הליגה.
כל שחקן זקיק של כישרון יוצא דופן בנבחרות הנוער ישר נשאב לאקדמיה של מכבי.
יש שם את הנוער הכי טוב BY FAR לארצנו הקטנה, אבל כמעט לאורך השנה אין להם תחרות מחוץ לאימונים ועל המקום בחמישייה.
על מיעוט הדקות בבוגרים לא צריך להרחיב.

וככה הורגים את הכשרונות בענף

Srtest 27 ביוני 2015

יש בישראל לא מעט אקדמיות כדורסל מעולות, חלקן נבנו על פי האסכולה היוגוסלבית והצמיחו לא מעט כשרונות עד גילאי תיכון. מגיל מסוים המשפחות שלהם מעבירות אותם למה שהן חושבות שהם מועדונים גדולים ושם פחות או יותר נקבע גורלם הבינוני. למה המשפחות נוהגות כך? אולי בגלל שלמועדונים גדולים ישנם מתקנים יותר טובים. אולי החיבור למרכזי הכוח במדינה יאפשר חשיפה גדולה יותר בגיל צעיר יותר וככה יותר הזדמנויות וכבר היו לא מעט שחקנים שלא קיבלו את ההזדמנות הנכונה בגיל המתאים. ראו ערך אבי סוכר והנבחרת. מההיכרות האישית שלי עם העניין אני יכול להגיד בודאות שרמת האימון לא טובה יותר במועדונים שאליהם מעבירים את ההורים את השחקנים אלא להפך. כמה שחקנים יצאו ממכבי ת"א נוער בשנים האחרונות? פניני, הלפרין ומקל. שכחתי עוד מישהו? כי עומרי כספי הוא לא אחד מהם, גם לא אליהו, כדיר או יוגב אוחיון. אז כל הכסף והקשרים הצמיחו שחקן אחד שהוא יותר דוגמה של עבודה אישית קשה מאוד ושעשה את הצלחות הבוגרים שלו מחוץ למועדון, שחקן אחד שהמועדון הקיא מתוכו ועוד אחד שכשהכוכבים בשמיים מסתדרים מסוגל לנפק כמה הופעות לא רעות בכלל.

Srtest 27 ביוני 2015

ישנם אנשים, שחקני כדורסל, שהיו או הינם כוכבים מאוד גדולים שלא הגיעו לשום תואר רציני ולא עברו אתגר רציני. למה? כי לא היה להם עם ללכת ולרוץ ולשחק שיתמוך בהם. האידאל הוא שכולם חלקים שווים וחזקים. לא תמיד עובד ככה בקבוצה ולכל אחד יש תפקיד. בתור אוהדי כדורסל אמריקאי הייתי מצפה שתבינו שיש שחקנים שהכי טובים בתפקיד מסוים. מי ישמע הבכי המתמשך של ניקולה וויצ'יץ' בראיון על דיוויד בלו לא היה התנהגות יותמית. כל הגברים-גברים ששופטים באופן הכי ישראלי-רקוב מישהו שהוא שונה.

כרגיל העניין העיקרי אינו בתחושות ובצ'יזבטים ובמספרי הסיפורים על הרכילות ועל האופי ועל ההתחשלות הצבאית או מה שזה לא יהיה. העניין הוא בכדורסל, בכך שקטשפר הוא הקריטריון הראשי לפיו נשפט יותם הלפרין. כולם הסתכלו ואמרו – הנה השילוב האידאלי בין קטש לשפר. אפילו שאראס שיבח אותו באימונים. אז ככה, גם קטשפר לא היו קטשפר. הם שניהם נגזרות של השחקן הישראלי המוכשר ביותר אי פעם עדי גורדון. הוא הקטשפר עוד לפני שהיה אחד מהשניים. מי ישמע עודד קטש הגיע למקום נכבד במכבי ת"א ולא הגיע לשיאו בתור מספר 2 (או 3 או 4) של דיאן בודירוגה ובליווי צמוד של אוברדוביץ'. מי ישמע דורון שפר הגיע להישג גדול באירופה בלי שחקן שלקח על עצמו את מלאכת סיפוק הנקודות העיקרית כמו וויל סולומון, ויותר מכך, דווקא מתוך קאמבק וניסיון להוריד קצת בחשיבות של עצמו. יותם מעולם לא התיימר להיות קטש או שפר או עדי גורדון ולא שהאחרונים היו עדי גורדון. לפעמים יש שחקן שאומר שיש לו תפקיד בעולם הכדורסל ושהוא ישתדל לעשות את התפקיד הכי טוב שהוא יכול. כנראה שהלפרין מכיר את התפקיד יותר טוב מרובינו. סחתיין להלפרין וסחתיין לי-ם.

Comments closed